Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Giorgos#4
sixama23 ευχαριστω

επιτελους κερδισαμε την ισπανια rolleyes.gif
taraboura
Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε 74-96 από την Αυστραλία στο δεύτερο φιλικό του τουρνουά της Μελβούρνης.

Δεκάλεπτα: 17-19, 36-41, 55-72, 74-96

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Παπαντωνίου, Κατσίβελης, Αγγελόπουλος 2, Μάντζαρης 2, Καραθανάσης, Παπανικολάου 13, Γεωργάκης, Σλούκας 10, Γιάνκοβιτς 11, Παππάς 18, Κασελάκης 14, Σαρικόπουλος 4
taraboura
Νίκη της Εθνικής Εφήβων 84-65 επί της Γαλλίας στο τελευταίο αγώνα του τουρνουά της Μελβούρνης.

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Παπαντωνίου, Κατσίβελης, Αγγελόπουλος 3(1), Μάντζαρης 8(1), Καραθανάσης 2, Παπανικολάου 10(1), Γεωργάκης 3, Σλούκας 11, Γιάνκοβιτς 16(4), Παππάς 17(1), Κασελάκης 10, Σαρικόπουλος 4
PanosIlio
Ξέρει κανείς κάτι νεότερο όσον αφορά στην τηλεοπτική κάλυψη των παιχνιδιών της Εθνικής στο Παγκόσμιο?

Γιατί το διαφημίζουν στην ΕΡΤ...
kotzito
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jul 1 2009, 14:52 ) *
Ξέρει κανείς κάτι νεότερο όσον αφορά στην τηλεοπτική κάλυψη των παιχνιδιών της Εθνικής στο Παγκόσμιο?

Γιατί το διαφημίζουν στην ΕΡΤ...

Στην σελιδα της ΝΕΤ παντως δεν αναφερει τιποτα για μεταδοση των αγωνων.Εκτος αν δεν εχει ανανεωθει το προγραμμα μεταδοσεων τους.
PanosIlio
Στη σελίδα έψαξα και εγώ αλλά μιας και στο τηλεοπτικό σποτάκι στο οποίο λένε για το Πανευρωπαϊκό Νέων και το Ευρωπαϊκό των Ανδρών λένε και για το Παγκόσμιο Εφήβων. Δεν ξέρω αν το έχει ακούσει κανείς. Πάντως είμαι 99% σίγουρος πως τα αυτιά μου δεν κάνουν πουλάκια και το έχω ακούσει biggrin.gif
nikefalin
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jul 1 2009, 14:19 ) *
Στη σελίδα έψαξα και εγώ αλλά μιας και στο τηλεοπτικό σποτάκι στο οποίο λένε για το Πανευρωπαϊκό Νέων και το Ευρωπαϊκό των Ανδρών λένε και για το Παγκόσμιο Εφήβων. Δεν ξέρω αν το έχει ακούσει κανείς. Πάντως είμαι 99% σίγουρος πως τα αυτιά μου δεν κάνουν πουλάκια και το έχω ακούσει biggrin.gif


για όσους έχουν άνεση με την ιντερνετική tv, δοκιμάστε το fibatv, έχει πολύ μικρό κοστολόγιο ( κάτι 6-8 Ευρώ) και πολύ καλή ποιότητα.

Με έχει εντυπωσιάσει το συνολικό πακέτο , 30 Ευρώ για όλες τις διοργανώσεις του 2009 που καλύπτει η fiba!
taraboura
QUOTE(nikefalin @ Jul 1 2009, 17:55 ) *
για όσους έχουν άνεση με την ιντερνετική tv, δοκιμάστε το fibatv, έχει πολύ μικρό κοστολόγιο ( κάτι 6-8 Ευρώ) και πολύ καλή ποιότητα.

Με έχει εντυπωσιάσει το συνολικό πακέτο , 30 Ευρώ για όλες τις διοργανώσεις του 2009 που καλύπτει η fiba!

Πράγματι, αυτή είναι μια πολύ καλή λύση, αν μας κάνει καμία στραβή πάλι η ΕΡΤ...
PanosIlio
Ξέρει κανείς τις ώρες των παιχνιδιών της Εθνικής Εφήβων? Είτε ώρα Ελλάδος ή τοπική.
kotzito
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jul 2 2009, 10:16 ) *
Ξέρει κανείς τις ώρες των παιχνιδιών της Εθνικής Εφήβων? Είτε ώρα Ελλάδος ή τοπική.

Πεμπτη 2 Ιουλιου στις 19 και 30 τοπικη με την Αγκολα(δηλαδη ξεκινησε στις 10 και 30 το παιχνιδι)

Παρασκευη 3 Ιουλιου στις 17 τοπικη με το Πουερτο Ρικο

Σαββατο 4 Ιουλιου στις 19 και 30 τοπικη με την Λιθουανια



edit:Στο ημιχρονο κερδιζουμε 45-27
PanosIlio
Τα δείχνει η ΕΡΤ αυτά? Αν και είμαι στο γραφείο...

Μάλλον το παιχνίδι δεν έχει καν τηλεοπτική κάλυψη, στο justintv δείχνει Ν. Ζηλανδία-Αργεντινή και στο fibatv που κοίταξα αυτό το παιχνίδι μεταδίδει.

Οπότε μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε να περάσει η φάση των ομίλων για να δούμε κανένα παιχνίδι.
kotzito
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jul 2 2009, 11:29 ) *
Τα δείχνει η ΕΡΤ αυτά? Αν και είμαι στο γραφείο...

Μάλλον το παιχνίδι δεν έχει καν τηλεοπτική κάλυψη, στο justintv δείχνει Ν. Ζηλανδία-Αργεντινή και στο fibatv που κοίταξα αυτό το παιχνίδι μεταδίδει.

Οπότε μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε να περάσει η φάση των ομίλων για να δούμε κανένα παιχνίδι.

Oχι.Κι εγω απο link με live στατιστικα το βλεπω


http://www.fibalivestats.com/matches/3696/.../816JU1Cd3DHKU/
kotzito
Νικη με 101-58 τελικο σκορ

Παπαντωνιου 12(1),Κατσιβελης,Αγγελοπουλος 2,Μαντζαρης 3(1),Καραθανασης 7,Παπανικολαου 13(2),Γεωργακης 6,Σλουκας 7(1),Γιανκοβιτς 20(2),Παππας 18,Κασελακης 13



Σε αλλα παιχνιδια:

Iραν-Ηπα 55-106
Κροατια-Καζακσταν 104-74
Λιθουανια-Πουερτο Ρικο 73-80
Ισπανια-Συρια 79-53
Γαλλια-Αιγυπτος 102-56
Καναδας-Αυστραλια 77-88


Τωρα παιζουν Αργεντινη με Νεα Ζηλανδια.Με μια πρωτη ματια φαινεται οτι η διοργανωση ειναι μεταξυ ομαδων δυο ταχυτητων.
benchwarmer
Μπραβο στα παιδια για την αρχη.
Ειμαι πολυ αισιοδοξος για τη συνεχεια. Την πιστευω παρα πολυ τη συγκεκριμενη ομαδα. Ο Σαρικοπουλος παιζει στο επομενο ε?

Αντε καλη συνεχεια να εχουμε.
kotzito
Νικη και στο 2ο παιχνιδι για την Εθνικη μας επι του Πουερτο Ρικο με 107-98.Η Εθνικη ειχε σε τρομερη μερα τον Παπανικολαου με 25 ποντους και 12 ριμπαουντ και πολυ καλους επισης τους Παππα,Γιανκοβιτς και Κασελακη.Εξασφαλισαμε ουσιαστικα την προκριση και αυριο στις 10 και 30 ωρα Ελλαδος με νικη κατα της Λιθουανιας βγαινουμε πρωτοι,αλλιως μαλλον παμε σε τριπλη ισοβαθμια.Μπραβο στα παιδια!


Παπαντωνιου 6,Αγγελοπουλος,Μαντζαρης,Καραθανασης,Παπαν
ικολαου 25,Γεωργακης 3,Σλουκας 9,Γιανκοβιτς 24,Παππας 20,Κασελακης 20,Σαρικοπουλος



Σε αλλα παιχνιδια:

ΗΠΑ-Γαλλια 71-55
Αιγυπτος-Ιραν 95-91
Συρια-Καναδας 53-99
Καζακσταν-Αργεντινη 69-98
Αυστραλια-Ισπανια 69-62


Τωρα παιζουν Αγκολα-Λιθουανια και Νεα Ζηλανδια-Κροατια
zoze
QUOTE(kojito @ Jul 3 2009, 10:35 ) *
Νικη και στο 2ο παιχνιδι για την Εθνικη μας επι του Πουερτο Ρικο με 107-98.Η Εθνικη ειχε σε τρομερη μερα τον Παπανικολαου με 25 ποντους και 12 ριμπαουντ και πολυ καλους επισης τους Παππα,Γιανκοβιτς και Κασελακη.Εξασφαλισαμε ουσιαστικα την προκριση και αυριο στις 10 και 30 ωρα Ελλαδος με νικη κατα της Λιθουανιας βγαινουμε πρωτοι,αλλιως μαλλον παμε σε τριπλη ισοβαθμια.Μπραβο στα παιδια!


Παπαντωνιου 6,Αγγελοπουλος,Μαντζαρης,Καραθανασης,Παπαν

��ικολαου 25,Γεωργακης 3,Σλουκας 9,Γιανκοβιτς 24,Παππας 20,Κασελακης 20,Σαρικοπουλος



Σε αλλα παιχνιδια:

ΗΠΑ-Γαλλια 71-55
Αιγυπτος-Ιραν 95-91
Συρια-Καναδας 53-99
Καζακσταν-Αργεντινη 69-98
Αυστραλια-Ισπανια 69-62


Τωρα παιζουν Αγκολα-Λιθουανια και Νεα Ζηλανδια-Κροατια


Παιδιά, δώστε link για τα παιχνίδια
Αν τα δείχνει και που... Ευχαριστώ...
gallistis
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=233

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ 85-70

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η Εθνική Εφήβων από τη Λιθουανία με 85-70 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται στη Νέα Ζηλανδία. Το πολύ κακό τέταρτο δεκάλεπτο της Εθνικής και η κυριαρχία των Λιθουανών στα ριμπάουντ (45 έναντι 30) ήταν αυτά που δεν επέτρεψαν στην ελληνική ομάδα να διεκδικήσει τη νίκη και την πρώτη θέση στον όμιλο της. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκε 15-9 στο 6' όμως στη συνέχεια η αστοχία των παιδιών του Γιώργου Βλασσόπουλου έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να τελειώσουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι (19-17).
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ χωρίς καμία να μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό. Το πρόβλημα με τα ριμπάουντ ήταν εμφανές δίνοντας το δικαίωμα στην Λιθουανία να κρατά ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ.

Τον εαυτό της φάνηκε να βρίσκει η Εθνική ομάδα στην τρίτη περίοδο, παίζοντας καλύτερη άμυνα περιόρισε τους Λιθουανούς και με επιμέρους σκορ 13-2 κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ μετά από ώρα (60-58).

Στην τελευταία περίοδο η Εθνική ομάδα έμεινε χωρίς καλάθι για 6', διάστημα το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι και με σερί 9-0 προηγήθηκαν 71-66 στο 38'. Στα τελευταία δύο λεπτά συνεχιζόταν η αστοχία από πλευράς των παικτών της Εθνικής ομάδας. Έτσι οι Λιθουανοί δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη και την πρώτη θέση του ομίλου.

Λιθουανία - Ελλάδα 85-70
Τα δεκάλεπτα:
19-17, 40-37, 58-60, 85-70.
ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Μασάλσκις): Γιουκόνις,5 (1) Ρεντίκας 5, Μπερτάσιους 3 (1), Σιμκεβίτσους, Σλέζας 10, Μοτιεγιούνας 28 (3), Όρελικ 21 (4), Τσιζάουσκας 9, Ντρουγκίλας 4.
ΕΛΛΑΔΑ (Βλασσόπουλος): Παπαντωνίου, Αγγελόπουλος, Μάντζαρης 14 (3), Καραθανάσης, Παπανικολάου 13 (3), Γεωργάκης 2, Σλούκας 14 (2), Γιάνκοβιτς 8 (2), Παππάς 6, Κασελάκης 11 (1), Σαρικόπουλος 2.

- Το επόμενο παιχνίδι της Εθνικής και πρώτο για τη δεύτερη φάση της διοργάνωσης είναι ενάντια στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής στις 02:00 ξημερώματα Δευτέρας (06/07)

giannis77
ποτε ξανα παιζουμε θα το δειξει κανεισ?
Vas
O Σαρικόπουλος θα παίξει καθόλου σε αυτό το τουρνουά;

Κερδίσαμε την Αίγυπτο αλλά αύριο με Γαλλία είναι ο πιο κρίσιμος αγώνας. Η Γαλλία κέρδισε με 17 πόντους την Λιθουανία για πληροφόρηση σας..... Με νίκη πάμε 8. Με ήττα 99% γυρνάμε πίσω...

Άκουσα ότι αν περάσουμε στα προημιτελικά τότε η ΕΡΤ θα δείξει τους αγώνες.
benchwarmer
Ποναει παρα πολυ η απουσια του Σαρικοπουλου..

Βεβαια με νικη αυριο, οχι μονο παμε 8, αλλα βγαινουμε και 2οι στον ομιλο (εαν οι ΗΠΑ κερδισουν Πουερτο Ρικο σημερα και Λιθουανια αυριο).
Με ηττα γυρναμε πισω, εκτος αν χασει το Πουερτο Ρικο απο την Αιγυπτο, που αποκλειεται.
Timemaster
QUOTE(Vas @ Jul 7 2009, 10:07 ) *
O Σαρικόπουλος θα παίξει καθόλου σε αυτό το τουρνουά;

Κερδίσαμε την Αίγυπτο αλλά αύριο με Γαλλία είναι ο πιο κρίσιμος αγώνας. Η Γαλλία κέρδισε με 17 πόντους την Λιθουανία για πληροφόρηση σας..... Με νίκη πάμε 8. Με ήττα 99% γυρνάμε πίσω...

Άκουσα ότι αν περάσουμε στα προημιτελικά τότε η ΕΡΤ θα δείξει τους αγώνες.



κάποια παιχνίδια τα έχω δει μέσο ιντερνετ με αρκετά καλή εικόνα στο τζάστιν
αλλά η ώρα είναι χειρότερη και από ΝΒΑ στα περισσότερα παιχνίδια!!!

με την Γαλλία παίζουμε 4:30 αύριο το πρωί!!!
man10
που τα ειδες?????
Timemaster
QUOTE(man10 @ Jul 7 2009, 12:36 ) *
που τα ειδες?????


δεν κράτησα τα λινκ μιας και συνέχεια αλλάζουν...
αλλά κατά την ώρα του παιχνιδιού κάνω μερικές αναζητήσεις στο τζάστιν tv και μου βγάζει!!!
βέβαια υπάρχει και παιχνίδι όπου αντί να δω την Ελλάδα είδα την Αυστραλία αλλά και αυτά στο πρόγραμμα ειναι.
benchwarmer
Πολύ μεγάλη νίκη για τα παιδιά σήμερα!!! Νομίζω ότι με τον Σαρικόπουλο στην ομάδα, θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε και τελικό. Όπως και να χει πάντως, περάσαμε στους 8, και περιμένουμε το αποτέλεσμα του ΗΠΑ-Λιθουανία που αρχίζει στις 10.30, για να μάθουμε την τελική μας θέση στον ομιλο και τον αντιπαλο μας στους 8. Οι ΗΠΑ ειναι σιγουρα 1οι και αδιαφοροι, ενω οι Λιθουανοι καιγονται, καθως με ηττα μενουν εξω!

Εαν νικησουν οι Αμερικανοι, εχουμε
ΗΠΑ 12
Ελλαδα 10
Πουερτο Ρικο 10 (εχουμε κερδισει στο μεταξυ μας παιχνιδι στην πρωτη φαση)
Γαλλια 9
Λιθουανια 9 (οι Γαλλοι κερδισαν τους Λιθουανους προχτες)
Αιγυπτος 7

Ενω αν κερδισουν οι Λιθουανοι, εχουμε:
ΗΠΑ 11
Λιθουανια 10
Πουερτο Ρικο 10
Ελλαδα 10 (η ιδια τριπλη ισοβαθμια με τον πρωτο γυρο)
Γαλλια 9
Αιγυπτος 7

Η τελικη βαθμολογια του αλλου ομιλου, ειναι
Αυστραλια 12
Κροατια 11
Καναδας 9
Ισπανια 9
Αργεντινη 9
Καζακσταν 7

Και δεν θελει ρωτημα οτι ο Καναδας ειναι σαφως προτιμοτερος απο την Αυστραλια...
nikefalin
QUOTE(benchwarmer @ Jul 8 2009, 07:31 ) *
Πολύ μεγάλη νίκη για τα παιδιά σήμερα!!! Νομίζω ότι με τον Σαρικόπουλο στην ομάδα, θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε και τελικό. Όπως και να χει πάντως, περάσαμε στους 8, και περιμένουμε το αποτέλεσμα του ΗΠΑ-Λιθουανία που αρχίζει στις 10.30, για να μάθουμε την τελική μας θέση στον ομιλο και τον αντιπαλο μας στους 8. Οι ΗΠΑ ειναι σιγουρα 1οι και αδιαφοροι, ενω οι Λιθουανοι καιγονται, καθως με ηττα μενουν εξω!

Εαν νικησουν οι Αμερικανοι, εχουμε
ΗΠΑ 12
Ελλαδα 10
Πουερτο Ρικο 10 (εχουμε κερδισει στο μεταξυ μας παιχνιδι στην πρωτη φαση)
Γαλλια 9
Λιθουανια 9 (οι Γαλλοι κερδισαν τους Λιθουανους προχτες)
Αιγυπτος 7

Ενω αν κερδισουν οι Λιθουανοι, εχουμε:
ΗΠΑ 11
Λιθουανια 10
Πουερτο Ρικο 10
Ελλαδα 10 (η ιδια τριπλη ισοβαθμια με τον πρωτο γυρο)
Γαλλια 9
Αιγυπτος 7

Η τελικη βαθμολογια του αλλου ομιλου, ειναι
Αυστραλια 12
Κροατια 11
Καναδας 9
Ισπανια 9
Αργεντινη 9
Καζακσταν 7

Και δεν θελει ρωτημα οτι ο Καναδας ειναι σαφως προτιμοτερος απο την Αυστραλια...


Οι Αμερικάνοι κέρδισαν 76 - 69 και νομίζω πως είναι η Αργεντινή στο goal average και μένουν έξω οι Ισπανοί.

μυρίζει μετάλλιο πάλι !

Πάντως πλήρης η ανατροπή , από τη Σκύλα ενός αποκλεισμού και τη Χάρυβδη των Αυστραλών μιλάμε για το βατό ζευγάρωμα με τους Αργεντίνους, άγρι χαράματα πάλι Παρασκευής, είναι ο πρώτος αγώνας ο δικός μας 1.30 τοπική , καλές 3.30 ή 4.30 ( πόσες ώρες έχουμε από Ν.Ζηλανδία ? 9 ή 10)
Οι Λιθουανοί αυτοκτόνησαν, παίζουν για 9 - 12
benchwarmer
Ναι εχεις δικιο, με την Αργεντινη παιζουμε.

Ελλαδα-Αργεντινη
Γαλλια-Αυστραλια
Πουερτο Ρικο-Κροατια
ΗΠΑ-Καναδας

Παιζουμε μεθαυριο, 1μιση το μεσημερι τοπικη, δηλαδη 4μιση τη νυχτα ωρα Ελλαδας...

Νομιζω οτι μπορουμε να μπουμε στους 4, ακομα και ετσι. Το μεταλλιο παντως θα ειναι παρα πολυ δυσκολο χωρις τον Σαρικοπουλο. Παμε για την υπερβαση.
man10
Aπιστευτη αδικια για Λιθουανους...Το συστημα της διοργανωσης τα φερε ετσι ωστε να μεινουν εκτος παροτι ειχαν μια κατα γενικη ομολογια πολυ καλη ομαδα!
Ο Βλασοπουλος απο οτι καταλαβαινω απο το boxscore τουλαχιστον περιορισε το rotation σε 6 παικτες,7 αν γυρισει και ο Σαρικοπουλος τωρα που ερχονται τα δυσκολα ματς.
Η Αργεντινη ειναι νομιζω για τους περισσοτερους μια ομαδα ερωτηματικο,δεν την εχουμε δει σε αντιθεση με τις Ευρωπαικες ομαδες που τις θυμομαστε πανω κατω απο περυσι...Σιγουρα μεγαλο της αστερι ο Νοσενταλ της Ταου.
gikos
Παιδιά το παιχνίδι μας με την Αργεντινή θα έχει τηλεοπτική μετάδοση; έχει ακούσει κανείς κάτι;
PanosIlio
Από δω και πέρα τα παιχνίδια θα τα δείχνει ζωντανά ή ΕΤ-1.

Το δείχνει το παιχνίδι με τη Γαλλία ζωντανά ξημερώματα Παρασκευής στις 04:30
Omar Little
86-60

Ωραίοι σήμερα οι μικροί. Από την αρχή είχαν πάρει μια διαφορά γύρω στους 10 πόντους και στην 3η περίοδο όταν χρεώθηκαν σε διαδοχικές φάσεις με 3ο φάουλ οι Παπανικολάου, Παππάς, Σλούκας και νόμιζα ότι θα ζοριστούμε, η διαφορά πήγε στους 30, με πεντάδα Παπαντωνίου, Μάντζαρη, Παππά, Κασελάκη, Γεωργάκη. Και μπορεί να μην μου φάνηκε κάτι το ιδιαίτερο η Αργεντινή αλλά παίξαμε κι εκπληκτική άμυνα για να τους κάνουμε να φανούν τόσο κακοί.

Ατομικά τώρα ο Κασελάκης ήταν ο κορυφαίος κι όχι μόνο επειδή ήταν ο 1ος σκόρερ. Στον Πύργο είχα εκτιμήσει το πάθος και τη δύναμή του αλλά σήμερα είδα ότι έχει κι αρκετό μυαλό και τεχνική. Δεν ξέρω αν θα καταφέρει να κάνει καριέρα ως 4άρι με 1.98 ύψος και σίγουρα δεν θα του είναι εύκολο να κατέβει στο 3, αλλά αν μη τι άλλο δείχνει ότι δουλεύει και προοδεύει. Ο Παππάς μπορεί να μην τράβηξε τόσο στο σκοράρισμα αλλά έπαιξε φοβερή άμυνα (5 κλεψίματα) και ήταν αυτός που έσπαγε το πρες σε όλο το γηπεδο που εφάρμοσαν οι Αργεντίνοι. Εξαιρετική βοήθεια κι από τους Γεωργάκη, Παπαντωνίου σε άμυνα κι επίθεση. Ευτυχώς πήραν ανάσες οι περισσότεροι βασικοί σήμερα, αν και δεν μου φάνηκε να έχουμε τόσο κακό πάγκο για να παίζουν μόνο 5. Anyway...
Επόμενο παιχνίδι απ' ότι άκουσα στη μετάδοση είναι 9:15 το πρωί του Σαββάτου με Αυστραλία ή Γαλλία.





benchwarmer
Πολλά μπράβο στα παιδιά!!!
Πάμε τώρα για την υπέρβαση (ελπίζω να παίξει και ο Σαρικόπουλος αύριο) και ένα μετάλλιο.

Και βέβαια, δεν μπορώ να μην πω ότι ελπίζω του χρόνου να βρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής αυτά τα παιδιά.
Spyros91
Τον αυριανό αγώνα με την Αργεντινή θα το μεταδώσει κάποιο κανάλι??
Timemaster
QUOTE(Spyros91 @ Jul 10 2009, 11:07 ) *
Τον αυριανό αγώνα με την Αργεντινή θα το μεταδώσει κάποιο κανάλι??


έμεινες λίγο πίσω!!!
αμα κοιτάξεις ποιο πάνω θα δεις τα στατιστικά και ότι νικήσαμε άνετα και χαλαρά την Αργεντινή...
παίζουμε 9:15 το Σάββατο το πρωί με την Αυστραλία και το δείχνει η ΕΤ1 αν δε κάνω λάθος
Spyros91
QUOTE(Timemaster @ Jul 10 2009, 11:49 ) *
έμεινες λίγο πίσω!!!
αμα κοιτάξεις ποιο πάνω θα δεις τα στατιστικά και ότι νικήσαμε άνετα και χαλαρά την Αργεντινή...
παίζουμε 9:15 το Σάββατο το πρωί με την Αυστραλία και το δείχνει η ΕΤ1 αν δε κάνω λάθος

σορυ μπερδεύτηκα Αυστραλία ήθελα να πω.Mε την Αυστραλία είχαμε παίξει φιλικό στο τουρνουά της Μελβούρνης (27/06) και είχαμε γνωρίσει βαριά ήττα με 96-74.
almirosbc
QUOTE(Spyros91 @ Jul 10 2009, 12:04 ) *
σορυ μπερδεύτηκα Αυστραλία ήθελα να πω.Mε την Αυστραλία είχαμε παίξει φιλικό στο τουρνουά της Μελβούρνης (27/06) και είχαμε γνωρίσει βαριά ήττα με 96-74.


αμα παιξουμε οπως με την αργεντινη τους εχουμε πιστευω smiley.gif
Spyros91
Από τουσ προημητελικούς Πουερτο Ρικο-Κροατια και ΗΠΑ-Καναδας ποιοι πέρασαν?
Weekendman
QUOTE(Spyros91 @ Jul 10 2009, 17:42 ) *
Από τουσ προημητελικούς Πουερτο Ρικο-Κροατια και ΗΠΑ-Καναδας ποιοι πέρασαν?

http://newzealand2009.fiba.com/pages/eng/f...p/schedule.html
gallistis
αρχες τεταρτης περιοδου,νικαμε 20 ποντους τους μεχρι τωρα αητητους αυστραλους.αυτος ο κασελακης ειναι δυνατον να μη παιζει στον ηλυσιακο?
Boom Dizzle
Nαι μωρη ΟΜΑΔΑΡΑ!!!!Ετσιιιι!!!!
Αυτη η Ελλαδαρα αξιζει το χρυσο!Πραγματικα ομαδαρα με ολη τη σημασια της λεξης!
Αυτος ο Παπανικολαου ειναι πιστευω ο νεος Φωτσης!!!
gallistis
84-69 τελικο αποτελεσμα.παμε ενα ακομη τελικο.10.30 αυριο το πρωι
αυτο που με παραξενευει ειναι οτι με 20 ποντους διαφορα,3 λεπτα πριν τη ληξη επαιζαν ακομη οι ιδιοι βασικοι.στο τελευταιο λεπτο εβαλε καποιους αναπληρωματικους.τοσο μεγαλη ελλειψη εμπιστοσυνης υπαρχει?οπως και να εχει μεγαλη επιτυχια,μακαρι να παρουμε το χρυσο με αντιπαλο μαλλον την αμερικη(παιζει με κροατια).
Vas
[quote name='gallistis' date='Jul 11 2009, 10:48 ' post='322503']
84-69 τελικο αποτελεσμα.παμε ενα ακομη τελικο.10.30 αυριο το πρωι
αυτο που με παραξενευει ειναι οτι με 20 ποντους διαφορα,3 λεπτα πριν τη ληξη επαιζαν ακομη οι ιδιοι βασικοι.στο τελευταιο λεπτο εβαλε καποιους αναπληρωματικους.τοσο μεγαλη ελλειψη εμπιστοσυνης υπαρχει?οπως και να εχει μεγαλη επιτυχια,μακαρι να παρουμε το χρυσο με αντιπαλο μαλλον την αμερικη(παιζει με κροατια).
[/quote


όντως θα μπορούσε να τους βάλει 2 λεπτά.

τεσπα. Μπράβο στα παιδία και αυρίο με το καλό με το χρυσό!!!

Πάντως βλέποντας τα σώματα των παιδιών ήταν σαν να ήταν αντίπαλοι με εθνική παίδων. δεν ξέρωαν είναι καλό από τόσο μικρή να έχουν τόσο μυιηκή ανάπτυξη
petrovic
Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί γιατί πολλά ταλέντα χαθήκανε, αλλά που να πάρει, βγάλαμε πάλι ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ. Εγώ ειδικά που έχω από παλιά κόλλημα με τους all-around έχω ξετρελαθεί με τον Παπανικολάου. Μιλάμε ο άνθρωπος κάνει τα πάντα και είναι και αθληταράς. Ο Ματσόν επιβάλλεται να του δίνει του χρόνου το λιγότερο 10-15 λεπτά ανά παιχνίδι. Ο Γιάνκοβιτς δίνει ελπίδες ότι μπορεί να γίνει ο σουτέρ που ψάχνουμε χρόνια και ο Παππάς έχει αυτό το φοβερό στυλάκι ότι τ α κάνει όλα στο ρελαντί και στο άνετο. Τέλος πάντων ελπίζω του χρόνου οι ομάδες τους να τους αξιοποιήσουν όπως πρέπει και να ετοιμάσουμε μια ακόμα πληρέστερη Εθνική.
bballbill
Μπράβο στα παιδιά, μεγάλη επιτυχία. Καλά πώς τα καταφέρνουν χωρίς κλασικό ψηλό?
gallistis
QUOTE(petrovic @ Jul 11 2009, 10:58 ) *
Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί γιατί πολλά ταλέντα χαθήκανε, αλλά που να πάρει, βγάλαμε πάλι ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ. Εγώ ειδικά που έχω από παλιά κόλλημα με τους all-around έχω ξετρελαθεί με τον Παπανικολάου. Μιλάμε ο άνθρωπος κάνει τα πάντα και είναι και αθληταράς. Ο Ματσόν επιβάλλεται να του δίνει του χρόνου το λιγότερο 10-15 λεπτά ανά παιχνίδι. Ο Γιάνκοβιτς δίνει ελπίδες ότι μπορεί να γίνει ο σουτέρ που ψάχνουμε χρόνια και ο Παππάς έχει αυτό το φοβερό στυλάκι ότι τ α κάνει όλα στο ρελαντί και στο άνετο. Τέλος πάντων ελπίζω του χρόνου οι ομάδες τους να τους αξιοποιήσουν όπως πρέπει και να ετοιμάσουμε μια ακόμα πληρέστερη Εθνική.


μαλλον με ευχολογια θα μεινουμε.ο ματσον θα παρει παλι κανενα απιθανα γραφικο κοινοτικο,τον γιανκοβιτς θα τον δωσουν παλι δανεικο(ειχε καλυτερους ο πανιωνιος) και ο παππας θα συνεχιζει να παιζει στη γ κατηγορια της ισπανιας.εδω ο κασελακης που κανει συνεχεια νταμπλ-νταμπλ,επαιξε ελαχιστα στον ηλυσιακο.και πρεπει να κρατησουν το μυαλο μεσα στο κεφαλι τους για να μη καταληξουν σαν καποια αλλα ταλεντα που ειχαμε
petrovic
QUOTE(bballbill @ Jul 11 2009, 09:02 ) *
Μπράβο στα παιδιά, μεγάλη επιτυχία. Καλά πώς τα καταφέρνουν χωρίς κλασικό ψηλό?


Αφού είναι ο Παπανικολάου και σκάει τη μια τάπα μετά την άλλη. η στατιστική του έδωσε νομίζω 3, αλλά εγώ νομίζω ότι έριξε 5-6. θέλω να περάσουν οι Αμερικανοί να δούμε καλύτερα τι επιπέδου παίχτες έχουμε
Kanzler
Συγχαρητηρια στα παιδια για αυτη τη πολυ μαγαλη επιτυχια!

Μακαρι να τους βλεπουμε να παιζουν και στις ομαδες τους.
Boom Dizzle
Nαι και εμενα μου κανει εντυπωση ο χρονος συμμετοχης του Παπανικολαου στον Αρη!!
Το παιδι ειναι απιστευτο ταλεντο!Αλλα ρε παιδια αληθεια ο Κασελακης δεν παιρνει χρονο συμμετοχης σε μια ομαδα οπως ο
Ηλυσιακος οπως δεν παιρνει και ο Γιανκοβιτς στον Πανιωνιο???Τι να πεις....
Vas
Θεικό το σύνθημα στο τέλος....

τώρα τα κάγκουρο είναι τάβλα....

πωπω παβλααα smiley.gif
almirosbc
τελικο τελικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





α ρε μεγαλε ΠΑΠΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΛΟΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΑΖΕΥΕΤΕ
danibra
για να μπαινουμε στο κλιμα σιγα σιγα

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.