Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Snitch1
Τους παίκτες που τους βλέπει ο ομοσπονδιακός;σε ένα ματς της ΕΣΚΑ δεν τον είδα.και στους ψηλούς και στα γκαρντ υπάρχουν σίγουρα καλύτεροι κατά τη γνώμη μου.επισης το να παίρνεις δικό σου παίκτη από το πουθενά δεν είναι κομψό.απο νότια εννοώ.
Spectator
https://m.youtube.com/watch?v=P_xEVncMlTc
Καλά κρασιά shot.gif
xxx-4711
Gkos
QUOTE (Spectator @ Feb 25 2019, 21:05 ) *
Επισης για τα παιδια απο Πατρα ισχυει το ιδιο με Ρογκαβο/Καραμπελα?



Για Πάτρα δεν γνωρίζω,αλλά δεν νομίζω πως ήθελε να πάρει κάποιον.
Καραίσκος πρέπει να'ναι ακόμα στα πιτς,Λαναρά έχει φανεί πως δεν τον υπολογίζει,εσύ να υποθέσω σκέφτεσαι και Λογοθέτη έτσι;

QUOTE (polykos @ Feb 26 2019, 00:36 ) *
Εγώ λέω οτι ο Βλασσόπουλος δεν τους θέλει biggrin.gif



Μπορειsmile.gif

QUOTE (Snitch1 @ Feb 26 2019, 17:39 ) *
Τους παίκτες που τους βλέπει ο ομοσπονδιακός;σε ένα ματς της ΕΣΚΑ δεν τον είδα.και στους ψηλούς και στα γκαρντ υπάρχουν σίγουρα καλύτεροι κατά τη γνώμη μου.επισης το να παίρνεις δικό σου παίκτη από το πουθενά δεν είναι κομψό.απο νότια εννοώ.



Όχι και από το πουθενά,το παιδί δίνει διαπιστευτήρια καιρό τώρα και συμμετέχει ενεργά και στο αντρικό της ομάδας του.
Άσε που ο Βλασό ,δεν είναι (καιρό τώρα) στην Βούλα.
Θα συμφωνήσω πάραυτα, ότι οι επιλογές θα μπορούσαν να είναι καλύτερες.

QUOTE (xxx-4711 @ Feb 27 2019, 02:09 ) *



Ήττα με κάτω τα χέρια. 
Σουτάραμε πολύ άσχημα(πάλι) αν κρίνω από τα στατιστικά.
Η δυναμικότητα της Σλοβενιας ποια είναι;
Γιατί δεν βγαίνει ο  Basketzilla στο τηλέφωνο ;  sad.gif
Spectator
Η Σλοβενία δεν είναι και κάποιο μεγαθήριο - είχε βγει 10η στο U16 το 17 με κάποιους διαφορετικούς παίκτες και από ότι φαίνεται δεν έπαιξε χτες ο Glas. Ανέβηκαν κατηγορία στους εφήβους ως δεύτεροι πέρυσι και αν θυμάμαι καλά μας είχαν πάλι κερδίσει σε ένα φιλικό το 17 ως παίδες (κάποιοι παίκτες ήταν διαφορετικοί). Τώρα για το τι χάσανε οι Έλληνες φέτος...κατά την ταπεινή μου άποψη βλέποντας το βίντεο του αγώνα μόνο κόκκινο χαλί δεν είχαν στήσει στη ρακέτα smile.gif
Συνεχίζω να πιστεύω ότι οι Τσουμάνης (μόλις τελείωσε Βελιγράδι) & Σωτηρίου είναι μόνο κατ’αναγκην (των εκάστοτε συλλόγων τους) τεσσάρια κάτι που λειτουργεί σε βάρος τους και θα φαίνεται πιο πολύ με το χρόνο ...
Spectator
QUOTE (Spectator @ Feb 27 2019, 07:05 ) *
Η Σλοβενία δεν είναι και κάποιο μεγαθήριο - είχε βγει 10η στο U16 το 17 με κάποιους διαφορετικούς παίκτες και από ότι φαίνεται δεν έπαιξε χτες ο Glas. Ανέβηκαν κατηγορία στους εφήβους ως δεύτεροι πέρυσι και αν θυμάμαι καλά μας είχαν πάλι κερδίσει σε ένα φιλικό το 17 ως παίδες (κάποιοι παίκτες ήταν διαφορετικοί). Τώρα για το τι χάσανε οι Έλληνες φέτος...κατά την ταπεινή μου άποψη βλέποντας το βίντεο του αγώνα μόνο κόκκινο χαλί δεν είχαν στήσει στη ρακέτα smile.gif
Συνεχίζω να πιστεύω ότι οι Τσουμάνης (μόλις τελείωσε Βελιγράδι) & Σωτηρίου είναι μόνο κατ’αναγκην (των εκάστοτε συλλόγων τους) τεσσάρια κάτι που λειτουργεί σε βάρος τους και θα φαίνεται πιο πολύ με το χρόνο ...


Διορθωση : Κακως το θυμομουνα, το 2017 κερδισαμε τους Σλοβενους στο τουρνουα παιδων στην Ιταλια...
mlprds
QUOTE (Spectator @ Feb 27 2019, 13:45 ) *
Διορθωση : Κακως το θυμομουνα, το 2017 κερδισαμε τους Σλοβενους στο τουρνουα παιδων στην Ιταλια...

Στο κράξιμο είμαστε όλοι πρώτοι, μετά τη νίκη κανείς σχόλιο.
Ξέρει κάποιος γιατί δεν έπαιξε ο Τσουμανης?
Spectator
Τραυματίας στον αγώνα με Σλοβένους. Μπορούσε να περπατήσει στο τέλος με δυσκολία- αλλά ποτέ δεν ξέρεις, θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες και εγώ. Τώρα για την νίκη... ας δούμε τι θα γίνει με τους Ιταλούς που έχουν νικήσει και τους άλλους δυο με άνεση. Αν και δεν νομίζω αυτό που έχει σημασία σε αυτό το στάδιο να είναι τα αποτελέσματα άλλα η αναγνώριση και αντιμετώπιση αδυναμιών ( εμφανείς κατ´εμε λογω έλλειψης ψηλών) . Ίσως να έχει δίκιο ο mpek και το πρόβλημα αυτής της εθνικής να βρίσκεται διαχρονικά στον πάγκο wink.gif
Gkos
Νικησαμε 66-62 την Ιταλια!!
Spectator
Κινηση ματ η δευτερη τεχνικη του coach 24.gif
Eκτος του Κλωναρα ( θα παει NCAA τελικα?) μου αρεσε και ο Καδρας -κοντος ( για τη θεση)/χοντρουλης /δεν φοβαται να καρφωσει με επιτοπιο /και βαραει και τα τριποντακια του.
Θεωρητικη ερωτηση: οι Ιταλοι με Mannion και οι Ελληνες με Ρογκ/Καραμπ , θα βλεπαμε τιποτα αλλο απο τριποντα ? blove.gif
Gkos
Η Εθνική Εφήβων νίκησε την διοργανώτρια Ιταλία 66-62 στην τρίτη μέρα του τουρνουά του Πιομπίνο.

Η ελληνική ομάδα κυριάρχησε στα ριμπάουντ (44-25) και ήταν από τα στοιχεία που την βοήθησαν να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα. Στους ημιτελικούς του τουρνουά (1/3) θα αναμετρηθούν Ελλάδα-Ιταλία στις 19.00 και Ιταλία-Ουκρανία στις 22.00.

Δεκάλεπτα: 14-20, 15-11, 15-14, 18-21

Ιταλία (Μποκίνο): Κέρτσι 27, Μπούφο, Ντέρι 7, Τσεπαράνο, Πένε 9, Φιλόνι 6, Ντα Κάμπο 2, Ντιούφ 3, Μπάσο 2, Τιντόρι 4, Λαντούρνερ 2

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Βλάσιος 6, Φίλλιος 6, Κλωνάρας 14 (13ρ), Κουρτίδης 6 (7ρ), Ματσάγγος, Σωτηρίου 14 (8ρ), Καλόγηρος, Σταυρακούκας 3, Γεωργαλάς 2, Ζευγαράς 2, Κάδρας 13

Gkos
Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε στον ημιτελικό του Τουρνουά του Πιομπίνο από τη Σλοβενία με 81-68 και πλέον θα αντιμετωπίσει στο μικρό τελικό τον ηττημένο του αγώνα Ιταλία – Ουκρανία.

Η Εθνική ομάδα αν και ξεκίνησε καλά τον αγώνα και προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 14-18, στη συνέχεια «πλήρωσε» τη μεγάλη αστοχία στα τρίποντα (4/21) και το εις βάρος της επί μέρους σκορ 14-5 του τελευταίου πεντάλεπτου.

Δεκάλεπτα: 14-18, 39-31, 58-52, 81-68

Διαιτητές: Περόκο, Μπαρτολομέο, Καλέα

Σλοβενία (Μαρκοβίνοβιτς): Πράγιακ 6(1), Μουράτοβιτς, Γέσε 15(4), Σνόι, Όρελ 6(2), Κμέτιτς 14(1), Μάτσεκ 4, Νέμανιτς 13(1), Κέλνερ 2, Ντούσανιτς 8, Πρέπελιτς 13(1).

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Βλάσιος 7, Φίλλιος 5(1), Κλωνάρας 8(1), Κουρτίδης 7(1), Ματσάγγος 4, Σωτηρίου 21(1), Καλόγηρος 8, Σταυρακούκας, Γεωργαλάς 4, Ζευγαράς, Κάδρας 4.


Τι φάση με την Σλοβενία?
Δεν μας ταιριάζει ως αντίπαλος; 🤔
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.