Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Timemaster
QUOTE(tReason @ Jul 29 2015, 16:11 ) *
Me την ρωσια θα γινει το ματς;



με την u18 δεν υπάρχει πρόβλημα όπως διαβάζω για την ώρα...
αλλά μετά την νίκη των Βόσνιων και εφόσον οι Τούρκοι κερδίσουν την Λιθουανία το παιχνίδι μας θα είναι αδιάφορο.

rolleyes.gif
more stars
QUOTE (AS1972 @ Jul 29 2015, 15:08 ) *
Πολύ σπάνια έως ποτέ...


ίσα με 30000000 πλας και κάτι παραπάνω.
Gkos
QUOTE (tReason @ Jul 29 2015, 16:11 ) *
Me την ρωσια θα γινει το ματς;



Γιατί να μην γινει οεο ;;;;!!!!
pan24
QUOTE (Gkos @ Jul 29 2015, 17:10 ) *
Γιατί να μην γινει οεο ;;;;!!!!

Λογω νοθειας στις εκλογες της ρωσικης ομοσπονδιας η fiba απεκλεισε την ρωσια απο τις διοργανωσεις της
Αρα το σημερινο δεν γινεται
Μενει να φανει αν εχει αποκλειστει γενικα οτιδηποτε υπαγεται στην ρωσικη ομοσπονδια η μονο οι εθνικες ομαδες δηλαδη αν εχει αποκλειστει και η τσσκα,χιμκι,κουμπαν κτλ απο ευρωπαικες διοργανωσεις
Gkos
QUOTE (pan24 @ Jul 29 2015, 17:15 ) *
Λογω νοθειας στις εκλογες της ρωσικης ομοσπονδιας η fiba απεκλεισε την ρωσια απο τις διοργανωσεις της
Αρα το σημερινο δεν γινεται
Μενει να φανει αν εχει αποκλειστει γενικα οτιδηποτε υπαγεται στην ρωσικη ομοσπονδια η μονο οι εθνικες ομαδες δηλαδη αν εχει αποκλειστει και η τσσκα,χιμκι,κουμπαν κτλ απο ευρωπαικες διοργανωσεις



Θενξ,δεν ειχα ενημερωθει και δεν μπορουσα να καταλαβω(μην εχετε δεδομενο ότι επειδη διαβαζουμε ενα topic τα διαβαζουμε και όλα στο φόρουμ smile.gif )

Εδώ το λινκ

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...s-rosoys-i-fiba
Gkos
QUOTE (pan24 @ Jul 29 2015, 17:15 ) *
Λογω νοθειας στις εκλογες της ρωσικης ομοσπονδιας η fiba απεκλεισε την ρωσια απο τις διοργανωσεις της
Αρα το σημερινο δεν γινεται
Μενει να φανει αν εχει αποκλειστει γενικα οτιδηποτε υπαγεται στην ρωσικη ομοσπονδια η μονο οι εθνικες ομαδες δηλαδη αν εχει αποκλειστει και η τσσκα,χιμκι,κουμπαν κτλ απο ευρωπαικες διοργανωσεις



Θενξ,δεν ειχα ενημερωθει και δεν μπορουσα να καταλαβω(μην εχετε δεδομενο ότι επειδη διαβαζουμε ενα topic τα διαβαζουμε και όλα στο φόρουμ smile.gif )

Εδώ το λινκ

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...s-rosoys-i-fiba
pan24
Τελικα το σημερινο γινεται κανονικα καθως εχουν δυο εβδομαδες να απολογηθουν
επαθα λαστιχο
QUOTE(more stars @ Jul 29 2015, 16:15 ) *
ίσα με 30000000 πλας και κάτι παραπάνω.

??
Μίλα καθαρά Βίρνα Τι εννοείς?
more stars
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Jul 29 2015, 17:45 ) *
??
Μίλα καθαρά Βίρνα Τι εννοείς?


Πολλά μπραβο στο παλικάρι που τα έγραψε, ότι συμφωνώ απόλυτα εννοώ.

Εγώ θα ξεκίναγα "Η εθνική ομάδα U18..." και θα στμάταγα εκεί. Δεν έχω κουράγια για παράκατω.
Όποιος δεν καταλαβαίνει αυτό, δεν καταλαβαίνει και τα υπόλοιπα (imo)
LB6J
Φίλε AS 1972 τα λές πολύ ωραία, και όλοι εμείς εδώ έχουμε το δικαίωμα με τις ...λίγες γνώσεις που έχουμε να λέμε τη γνώμη μας για κάποια πράματα.
Ετσι λοιπόν θα σου πώ βλεποντας φέτος τις κινήσεις που γίναν απο τη Νέων - Παγκόσμιο και εφήβων, κάτι που το έχω ήδη γράψει. Σίγουρα όλα τα παιδιά που βρίσκονται ή έχουν περάσει απο τις Εθνικές έχουν όλα ταλέντο άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο, αλλά για να φτιάξουν ή μάλλον να καθαρίσουν τα πράματα, θα πρέπει οι προπονητές σ'αυτές τις ηλικίες να μην επιρεάζονται απο το μάνατζερ που για δικούς του λόγους θέλει να προβληθεί κάποιος παίκτης. Ειδικά ο κος Παπαθεοδώρου και ο κος Μανουσέλης φέτος έβγαλαν μάτια.
AS1972
QUOTE (LB6J @ Jul 29 2015, 18:52 ) *
Φίλε AS 1972 τα λές πολύ ωραία, και όλοι εμείς εδώ έχουμε το δικαίωμα με τις ...λίγες γνώσεις που έχουμε να λέμε τη γνώμη μας για κάποια πράματα.
Ετσι λοιπόν θα σου πώ βλεποντας φέτος τις κινήσεις που γίναν απο τη Νέων - Παγκόσμιο και εφήβων, κάτι που το έχω ήδη γράψει. Σίγουρα όλα τα παιδιά που βρίσκονται ή έχουν περάσει απο τις Εθνικές έχουν όλα ταλέντο άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο, αλλά για να φτιάξουν ή μάλλον να καθαρίσουν τα πράματα, θα πρέπει οι προπονητές σ'αυτές τις ηλικίες να μην επιρεάζονται απο το μάνατζερ που για δικούς του λόγους θέλει να προβληθεί κάποιος παίκτης. Ειδικά ο κος Παπαθεοδώρου και ο κος Μανουσέλης φέτος έβγαλαν μάτια.


Σύμφωνοι... αν και βέβαια, όταν ισχυρίζεσαι κάτι πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις κιόλας... Με χειροπιαστές αποδείξεις κι όχι εικασίες. Ωστόσο, έχω να σου πω, πως ο χώρος του μπάσκετ, όπως και ΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙ οι χώροι, σε ΟΛΟΟΟΟΟ τον κόσμο, σε ΚΑΑΑΑΑΘΕΕΕΕΕΕ μορφής δραστηριότητα, ΔΕΝ, ξαναλέω ΔΕΝ είναι αγγελικά πλασμένοι! Και οι μάνατζερς είναι part of the business.. Ή το αποδέχεσαι, ή το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία (όχι εσύ, γενικά μιλάω....)
Και επίσης, κάτι γενικότερο! Ο πραγματικά καλός, δεν θα χαθεί ΠΟΤΕ. Μια φορά, δεν θα κληθεί, δύο δεν θα κληθεί, κάποια στιγμή κάποιος θα τον δει, είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό και θα βρει το δρόμο του. Αυτός που ξεχωρίζει πραγματικά όμως ε, όχι να μιλάμε τώρα για μικροδιαφορές και πάνω κάτω τα ίδια...
KingCrimson
QUOTE(AS1972 @ Jul 29 2015, 19:39 ) *
Σύμφωνοι... αν και βέβαια, όταν ισχυρίζεσαι κάτι πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις κιόλας... Με χειροπιαστές αποδείξεις κι όχι εικασίες. Ωστόσο, έχω να σου πω, πως ο χώρος του μπάσκετ, όπως και ΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙ οι χώροι, σε ΟΛΟΟΟΟΟ τον κόσμο, σε ΚΑΑΑΑΑΘΕΕΕΕΕΕ μορφής δραστηριότητα, ΔΕΝ, ξαναλέω ΔΕΝ είναι αγγελικά πλασμένοι! Και οι μάνατζερς είναι part of the business.. Ή το αποδέχεσαι, ή το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία (όχι εσύ, γενικά μιλάω....)
Και επίσης, κάτι γενικότερο! Ο πραγματικά καλός, δεν θα χαθεί ΠΟΤΕ. Μια φορά, δεν θα κληθεί, δύο δεν θα κληθεί, κάποια στιγμή κάποιος θα τον δει, είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό και θα βρει το δρόμο του. Αυτός που ξεχωρίζει πραγματικά όμως ε, όχι να μιλάμε τώρα για μικροδιαφορές και πάνω κάτω τα ίδια...


Γενικά φίλε AS1972 πολυ διδακτισμός βλέπω έχει πέσει...και οχι δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό που λες οτι επειδή γίνεται παντού φυσικό είναι να γίνεται και εδώ.

περα απο κάποιες ελάχιστες ακραίες κριτικές που γίνανε για τα "παιδια", άλλωστε σε όλους τους χώρους γίνεται γιατί οχι και εδώ άραγε...,? cool.gif γίνεται μια χαλαρή κουβεντούλα, όσοι τα βλεπουν όλα τέλεια άποψη τους.
Flinafim
[quote name='KingCrimson' date='Jul 29 2015, 19:53 ' post='728492']
Γενικά φίλε AS1972 πολυ διδακτισμός βλέπω έχει πέσει...και οχι δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό που λες οτι επειδή γίνεται παντού φυσικό είναι να γίνεται και εδώ.

περα απο κάποιες ελάχιστες ακραίες κριτικές που γίνανε για τα "παιδια", άλλωστε σε όλους τους χώρους γίνεται γιατί οχι και εδώ άραγε...,? cool.gif γίνεται μια χαλαρή κουβεντούλα, όσοι τα βλεπουν όλα τέλεια άποψη τους.
[/quot και αφορισμός απέναντι σε αυτο που δεν συμφωνούμε....´ομως καλύτερο φάρμακο η αδιαφορία...Υ.Γ ο αδελφός του παπαθεοδωρου ειναι υπεύθυνος σε μπασκετικά sites??????
AS1972
QUOTE (KingCrimson @ Jul 29 2015, 19:53 ) *
Γενικά φίλε AS1972 πολυ διδακτισμός βλέπω έχει πέσει...και οχι δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό που λες οτι επειδή γίνεται παντού φυσικό είναι να γίνεται και εδώ.

περα απο κάποιες ελάχιστες ακραίες κριτικές που γίνανε για τα "παιδια", άλλωστε σε όλους τους χώρους γίνεται γιατί οχι και εδώ άραγε...,? cool.gif γίνεται μια χαλαρή κουβεντούλα, όσοι τα βλεπουν όλα τέλεια άποψη τους.


Παρότι είναι πολύ εντυπωσιακή λέξη ο "διδακτισμός" που μου αποδίδεις, προφανώς και είτε δεν διάβασες, είτε δεν κατάλαβες τι έγραψα... έχεις δίκιο ήταν και πολλά. Προσπάθησα λοιπόν ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ να σου πω γιατί ΔΕΝ θα επέλεγα τους συγκεκριμένους ομοσπονδιακούς, επίσης προσπάθησα και προσπαθώ γενικά στη ζωή να τα βλέπω όλα ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ... Ως χώρα και ως πολίτες επί δεκαετίες ήμασταν αιθεροβάμονες και τα αποτελέσματα τα βλέπεις γύρω σου νομίζω...
Επίτρεψε μου να σου πως ότι οι ακραίες κριτικές για τα "παιδιά" δεν είναι ελάχιστες είναι η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ. Και δεν χρειάζονταν τα εισαγωγικά που έβαλες.. είναι όντως παιδιά.. άσχετα αν όλοι είναι δύο μέτρα! Και τέλος, δεν είμαι εγώ αυτός που τα βλέπω όλα τέλεια. Αν αυτό κατάλαβες διαβάζοντας το "σεντόνι", λυπάμαι...
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Jul 29 2015, 20:01 ) *
Υ.Γ ο αδελφός του παπαθεοδωρου ειναι υπεύθυνος σε μπασκετικά sites??????


O αδερφός του Παπαθεοδωρου (Βασίλης) ειναι ο μεχρι πριν 2 χρονια διευθυντης του gazetta(και πιο παλιά και Πρασινοφρουρός απότι λεγεται),ενω τώρα ειναι διευθυντης(και εκ των δημιουργών) του sdna.gr .
Gkos
Μόλις νίκησε η Τουρκια με 73-67 την Λιθουανια και άρα είμαστε αδιάφοροι.

Βεβαια ο αντίπαλος μας εξαρτάται από το τι θα γίνει στο έτερο ματς που γίνεται την ίδια ώρα.

Δεν ξέρω και ποιον θέλουμε,αν και πλέον να διαλέξουμε δεν μπορούμε.

*Νικουσε 67-66 η Λιθουανια,και ειχε κατοχή με 40τόσα δευτερόλεπτα να απομενουν,και κανανε λαθος στο κατεβασαμα...κ καλαθι κ φαουλ και μετα αστοχα σουτ και με βολες κλπ 67-73
Runt
Γερμανια η Γαλλια. Προτιμω Γερμανια.

@ΑS1972 Κλειστε το ρε παιδια το τοπικ αν πιστευετε οτι κανει κακο στα παιδια της εθνικης, να τελειωνουμε.
Αν και δεν καταλαβα πως το να σχολιαζεις σε τοπικ εθνικης τα παιδια, λειτουργει αρνητικα στον ψυχισμο τους, αλλα οταν το κανεις σε επιπεδο τοπικων πρωταθληματων, οχι.

Θα μπορουσες να παραλειψεις το "πουστης", στη τελευταια παραγραφο.
Εχεις δικαιο ομως , τα παιδια αξιζαν ενα μπραβο για την κινηση τους προς τον μικρο.

Τα σχολια περι γραμματικων γνωσεων, και 2k μπορουσες επισης να τα παραλεψεις.
Ειναι χτυπηματα κατω απο τη μεση, δεν φανερωνουν ανωτερότητα, ευαισθησια, διακριτικοτητα κοκ.
Gkos
Γερμανία-Γαλλία 46-42 στην ανάπαυλα.

Δύσκολες αντιπαλοι αμφότερες πάντως δεν νομιζω ότι μας ταιριάζει καμία.

Πολυ αθλητικές,και μας κέρδισαν και στα φιλικά(δυο φορές η Γερμανία).

Υ.γ.
Τώρα κάνει δηλώσεις ο Μπέος και λεει ότι προτιμά Γερμανια ,γιατι η Γαλλία είναι καλύτερη ομαδα 😂😂



Στην ανάγκη και γω Γερμανία προτιμώ πάντως smile.gif
KingCrimson
QUOTE(Runt @ Jul 29 2015, 21:25 ) *
@ΑS1972 Κλειστε το ρε παιδια το τοπικ αν πιστευετε οτι κανει κακο στα παιδια της εθνικης, να τελειωνουμε.
Αν και δεν καταλαβα πως το να σχολιαζεις σε τοπικ εθνικης τα παιδια, λειτουργει αρνητικα στον ψυχισμο τους, αλλα οταν το κανεις σε επιπεδο τοπικων πρωταθληματων, οχι.


καλά τώρα και για να το κλεισουμε εδώ, δε νομίζω να ύπήρχε θέμα απο τα "παιδιά", προφανώς ο Παπαπθεοδώρου θίχτηκε και βγήκε να κλαφτει μέσω των παιδιών. Καποιος στα 18 του ξέρει καλύτερα τα συν και τα πλήν του παιχνιδιού του απο τον καθένα για να επηρεαστει τοσο αρνητικα απο κάποια πόστ.
Στα του παιχνιδιού τώρα με εμφανίσεις σαν και τη σημερινή με οποια και να πέσουμε θα αποκλειστούμε, ειναι χαρακτηριστικό οτι ο μόνος που μπορεί να βρει κάποιες φορες τον Παπαγιαννη ειναι ο Χαραλαμποπουλος......
dimitrios 1985
Σόου του μίλι σήμερα που αποδεικνύει περίτρανα πως είναι ο καλύτερος σουτέρ αυτής της ομάδας....Κατά τα άλλα ψιλοαδιάφορο ματς...Παρασκευή λοιπόν με την καλύτερη ομάδα για μενα του τουρνουά την γαλλία....
xxx-4711
Η κοπελιτσα που δειξε στοτελος ειναι ηαδελφη μιλιντιγεβιτς;
tReason
Tα λαθη πληρωνονται οταν δεν εισαι σοβαρος στα πρωτα παιχνιδια τωρα παιξε με την καλυτερη ομαδα του τουρνουα.
Η αμυνα μας ειναι η καλυτερη στην διοργανωση αλλα η επιθεση πολυ μετρια.
Και νομιζω μιλιντιγιεβιτς και διπλαρος επρεπε να παρουν περισσοτερο χρονο συμμετοχης εναντι μουρατου και φλιώνη οι οποιοι επιθετικα ειναι αρνητικοι εως πολυ αρνητικοι.
Nemesakos
Όταν έβαλε την "δεύτερη" 5αδα που έπαιξε άμυνα, σοβαρευτήκαμε και νικήσαμε και σχετικά άνετα.
Θεωρώ ότι οι βασικοί μας ήταν αρκετά νωχελικοί άνευ λόγου και αιτίας.
Ομολογώ πως τον Δίπλαρο από τις πρώτες φορές που τον είχα δει, με εκνευρισε αρκετά αυτό το νευρικό και άγαρμπο στυλ που έχει, στο τρέξιμο την τρίπλα, την πάσα ακόμα και το σουτ. Το παιδί έχει ταλέντο αλλα λόγω της νευρικότητας εμένα προσωπικά μου δημιουργεί μια ανασφάλεια. Σήμερα όμως ήταν πολύ καλός. Έτρεξα καλά, πάσαρε καλά και σκύλιασε στην άμυνα.
Ο Μιλι, διαθέτει εξαιρερικό σουτ για 17 χρονών παιδί. Ίσως από τα καλύτερα σουτ που έχουμε δει σε Έλληνα παίκτη σε αυτή την ηλικία. Σήμερα έδωσε ρέστα. Δυστυχώς του λείπει το ύψος.
Και ο Μιχαλούτσος μου άρεσε αρκετά. Δείχνει να έχει στοιχεία, ειδικά τα 2 drive που έκανε ήταν εξαιρετικά εκτελεσμένα. Πάλεψε και στην άμυνα.
Ο Χρηστιδης έδωσε δύναμη στην ρακέτα, πράγμα που για ανεξήγητο λόγο ο Παπαγιάννης αδυνατεί να δώσει. Είναι λίγο άγαρμπος αλλά καλός μαχητής. Θα πω μόνο για αυτούς γιατί αυτοί γύρισαν το ματς.

Είναι 18 χρονών παιδιά και το σημαντικότερο αυτή την στιγμή είναι η ψυχολογία. Ταλέντο έχουν είναι δεδομένο. Κάποιοι λιγότερο κάποιο περισσότερο. Σε τέτοιες ηλικίες όμως αρκεί μια καλή άμυνα, ένα καλό σουτ για να παρουν τα πάνω του. Αυτό μην το ξεχνάμε, όταν κριτικάρουμε παιδιά τέτοιας ηλικίας. Φυσικά κ αναφέρομαι κυρίως σε μένα προς θεου δεν ηθικολογώ ούτε κάνω μομφή σε κάποιον άλλο εδώ. Είναι κυρίως μια εσωτερική μου σκέψη όταν πιάνω τον εαυτό μου να εκνευρίζομαι με τον κάθε παίκτη και να τον κρίνω άδικα. Μόλις σκέφτομαι ότι είναι 17-18 ηρεμώ.

Καλή συνέχεια στην ομάδα. Ακολουθεί Γαλλία...

ΥΓ: Ο Χρηστίδης δεν είναι ίδιος ο Παπασταθόπουλος?? tongue.gif
Runt
Μπραβο στα παιδια που ηρθαν απο τον παγκο και πηραν το ματσακι. Τωρα με τη Γαλλια, δεν ματσαρουμε ευκολα αλλα για να δουμε πως θα τα πανε κι οι μπλε με την αμυνα μας.

Χαθηκε ρε γαμωτο να χε 3-4 ποντους παραπανω ο μιλι. Διπλαρος τα ιδια. Τι "καταρα" ειναι αυτη με τα υψη των γκαρντ μας τελευταια...
ComingUpRoses
Θα πω και εγώ την άποψη μου ως άνθρωπος που είδε και τα 4 ματς στο κλειστό της νέας ιωνίας σήμερα απο κοντά.

Απο το ζέσταμα φάνηκε πως ο Παπαγιάννης δεν είχε όρεξη να παίξει σήμερα . Γενικά , ήταν τελείως αδιάφορος χωρίς λόγο και είναι που είναι αργός σήμερα ήταν ακούνητος! Ο Χριστίδης φοβερός για όσο έπαιξε , πρόσφερε πολύ ενέργεια στη θέση 5...

Όσο για το μίλι , έπρεπε να φτάσει η ώρα να έχουμε προκριθεί για να πάρει πολύ χρόνο κι να αποδείξει τελικά πως ίσως να αξίζει να κλέψει κάποιου τη θέση , ονόματα δεν λέμε ...

Ο Σκορδάς έδειξε ότι δεν μπορεί να τραβήξει με την υπάρχουσα εθνική , παρ'όλα αυτά συνεχίζω να τα έχω μαζεμένα με τον Παπαθεωδόρου ο οποίος έχοντας +30 με τουρκία δεν τον έβαζε ούτε δεύτερο . Απλά τραγικός...
KingCrimson
Παιδιά τα αυτονόητα λέγαμε τόσο καιρό, να εκμεταλεύτεί καλύτερα Μιλεντιγεβιτς και Δίπλαρο και ακούσαμε μέχρι και οτι καταρακώναμε την ψυχολογία των παικτών.
Απο την αρχή λέγαμε οτι η περιφέρεια δεν έχει καθόλου ισορροπία ..........
Ο Χρηστίδης δείχνει οτι και αυτός μπορεί να βοηθήσει και μπορει να μοιράζεται το χρόνο με τον Παπαγιάννη.
Πέρσι θυμάμαι οτι δεν έβαζε καθόλου τον Παπαγιάννη και τον έβαζε στο παρα πέντε,( αφου είχε δοκιμάσει κάθε απίθανο σχήμα) και ο Παπαγιάννης έπαιρνε το ματς..
Επίσης είναι τραγικό οτι δεν υπάρχουν στοιχειώδεις αυτοματισμοι και απλά συστήματα για να παίρνει τη μπάλα ο Παπαγιάννης, με αποτέλεσμα να του την πετάνε όπου να ναι..είπαμε είναι 2,15 αλλά είναι και άνθρωπος..ένας που θα μπορούσε ίσως να βοηθήσει σε αυτό είναι ο Δίπλαρος που σήμερα έβγαλε 6 ασιστ για πλακα.
Σημέρα αποδείχθηκε οτι μια χαρά μπορούν να σταθούν στην ίδια πεντάδα Δίπλαρος και Μιλεντιγεβιτς και αμυντικά, που ήταν ο μεγάλος φόβος και με όλα τα υπόλοιπα συν, σε σχέση με τους άλλους επιθετικά..
peristerifan
QUOTE(KingCrimson @ Jul 30 2015, 00:23 ) *
Παιδιά τα αυτονόητα λέγαμε τόσο καιρό, να εκμεταλεύτεί καλύτερα Μιλεντιγεβιτς και Δίπλαρο και ακούσαμε μέχρι και οτι καταρακώναμε την ψυχολογία των παικτών.
Απο την αρχή λέγαμε οτι η περιφέρεια δεν έχει καθόλου ισορροπία ..........
Ο Χρηστίδης δείχνει οτι και αυτός μπορεί να βοηθήσει και μπορει να μοιράζεται το χρόνο με τον Παπαγιάννη.
Πέρσι θυμάμαι οτι δεν έβαζε καθόλου τον Παπαγιάννη και τον έβαζε στο παρα πέντε,( αφου είχε δοκιμάσει κάθε απίθανο σχήμα) και ο Παπαγιάννης έπαιρνε το ματς..
Επίσης είναι τραγικό οτι δεν υπάρχουν στοιχειώδεις αυτοματισμοι και απλά συστήματα για να παίρνει τη μπάλα ο Παπαγιάννης, με αποτέλεσμα να του την πετάνε όπου να ναι..είπαμε είναι 2,15 αλλά είναι και άνθρωπος..ένας που θα μπορούσε ίσως να βοηθήσει σε αυτό είναι ο Δίπλαρος που σήμερα έβγαλε 6 ασιστ για πλακα.
Σημέρα αποδείχθηκε οτι μια χαρά μπορούν να σταθούν στην ίδια πεντάδα Δίπλαρος και Μιλεντιγεβιτς και αμυντικά, που ήταν ο μεγάλος φόβος και με όλα τα υπόλοιπα συν, σε σχέση με τους άλλους επιθετικά..


Θα συμφωνισω μαζι σου γιατι και εγω με τα περσινα κανω συγκριση,
Ο Παπαθεοδώρου ο Καρβελσς Και Ο Λιμνιατης μια και είναι στην ιδια ομαδα με Δελημπαλταδακη
θα προσεξουν δικα τους παιδια είναι νομος του Δελημπαλταδακη αυτος
1)Τον παπαγιαννη τον κρατησε σημερα λενε για να τον ξεκουρασει.Οχι κυριοι τον κρατησε γιατι ειχε παρει κεφαλι
και βαδιζε για την καλυτερη πενταδα ενώ Χαραλαμπο δεν χρειαζοταν ξεκουραση? και επαιξε 30 λεπτα? γιατι τον σπρωχνει
όπως και περισυ στην τουρκια να τον βγαλει στην καλυτερη πενταδα 33 λεπτα περσυ.παρενθεση στην τουρκια το 2014 το
γνωριζαν 4 μερες πριν ότι θα βγει στην πενταδα
βεβαια σημερα μας ταβγαλε τα ματακια μας αλλα ειπαμε νομος Δελημπαλταδακη.
2)Το ξαναλεω ο Λουντζης (μας εβγαλε και αυτος τα ματια) επειδή είναι και αυτος με τον Δελημπαλταδακη εχει παρει εντολες
να μην πασαρει στον Παπαγιαννη
3)Αν ημουν στην θεση του Παπαγιαννη θα τους τα εχωνα και θα επαιρνα το λεωφορειο να παω διακοπες,αλλα μετα ποιος τον
εσωζε από τους δημοσιογράφους εκτος αν τους εβγαζε στην σεντρα

QUOTE(ComingUpRoses @ Jul 30 2015, 00:04 ) *
Θα πω και εγώ την άποψη μου ως άνθρωπος που είδε και τα 4 ματς στο κλειστό της νέας ιωνίας σήμερα απο κοντά.

Απο το ζέσταμα φάνηκε πως ο Παπαγιάννης δεν είχε όρεξη να παίξει σήμερα . Γενικά , ήταν τελείως αδιάφορος χωρίς λόγο και είναι που είναι αργός σήμερα ήταν ακούνητος! Ο Χριστίδης φοβερός για όσο έπαιξε , πρόσφερε πολύ ενέργεια στη θέση 5...

Όσο για το μίλι , έπρεπε να φτάσει η ώρα να έχουμε προκριθεί για να πάρει πολύ χρόνο κι να αποδείξει τελικά πως ίσως να αξίζει να κλέψει κάποιου τη θέση , ονόματα δεν λέμε ...

Ο Σκορδάς έδειξε ότι δεν μπορεί να τραβήξει με την υπάρχουσα εθνική , παρ'όλα αυτά συνεχίζω να τα έχω μαζεμένα με τον Παπαθεωδόρου ο οποίος έχοντας +30 με τουρκία δεν τον έβαζε ούτε δεύτερο . Απλά τραγικός...


Φιλαρακο ο Παπαγιάννης θελει μια πενταδα Χριστίδηδες και
ολα τα πενταρια του πανευρωπαικου μονος του και το εχει αποδειξει
να του δωσουν καμμια πασα και μετα μιλα
LB6J
QUOTE(peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
Θα συμφωνισω μαζι σου γιατι και εγω με τα περσινα κανω συγκριση,
Ο Παπαθεοδώρου ο Καρβελσς Και Ο Λιμνιατης μια και είναι στην ιδια ομαδα με Δελημπαλταδακη
θα προσεξουν δικα τους παιδια είναι νομος του Δελημπαλταδακη αυτος
1)Τον παπαγιαννη τον κρατησε σημερα λενε για να τον ξεκουρασει.Οχι κυριοι τον κρατησε γιατι ειχε παρει κεφαλι
και βαδιζε για την καλυτερη πενταδα ενώ Χαραλαμπο δεν χρειαζοταν ξεκουραση? και επαιξε 30 λεπτα? γιατι τον σπρωχνει
όπως και περισυ στην τουρκια να τον βγαλει στην καλυτερη πενταδα 33 λεπτα περσυ.παρενθεση στην τουρκια το 2014 το
γνωριζαν 4 μερες πριν ότι θα βγει στην πενταδα
βεβαια σημερα μας ταβγαλε τα ματακια μας αλλα ειπαμε νομος Δελημπαλταδακη.
2)Το ξαναλεω ο Λουντζης (μας εβγαλε και αυτος τα ματια) επειδή είναι και αυτος με τον Δελημπαλταδακη εχει παρει εντολες
να μην πασαρει στον Παπαγιαννη
3)Αν ημουν στην θεση του Παπαγιαννη θα τους τα εχωνα και θα επαιρνα το λεωφορειο να παω διακοπες,αλλα μετα ποιος τον
εσωζε από τους δημοσιογράφους εκτος αν τους εβγαζε στην σεντρα



Φιλαρακο ο Παπαγιάννης θελει μια πενταδα Χριστίδηδες και
ολα τα πενταρια του πανευρωπαικου μονος του και το εχει αποδειξει
να του δωσουν καμμια πασα και μετα μιλα




Eπιτέλους, τα βλέπουν και άλλοι αυτό που φωνάζω τόσο καιρό για το παρεάκι Παπαθεοδώρου - Δελημπαλταδάκης και απο φέτος έχω να λέω ότι στο χορό μπήκε και ο κος Μανουσέλης. ΝΤΡΟΠΗ τους !!
peristerifan
QUOTE(LB6J @ Jul 30 2015, 01:10 ) *
Eπιτέλους, τα βλέπουν και άλλοι αυτό που φωνάζω τόσο καιρό για το παρεάκι Παπαθεοδώρου - Δελημπαλταδάκης και απο φέτος έχω να λέω ότι στο χορό μπήκε και ο κος Μανουσέλης. ΝΤΡΟΠΗ τους !!


Θα κρατήσει καιρό αυτή η κολωνια αν δεν τους διαλησουμε

QUOTE(peristerifan @ Jul 30 2015, 01:16 ) *
Θα κρατήσει καιρό αυτή η κολωνια αν δεν τους διαλησουμε


Τον Λιμνιατη είχα σε υπόληψη αλλά και αυτός τα ΊΔΙΑ είναι
Να σου θυμίσω και το ματς με τους Αμερικάνους στην Κρήτη
ο παπαγιαννης τους έκανε πλακα στο πρώτο δεκάλεπτο και μετά τον
κρατάει στον πάγκο 13 λεπτα ρε φελε Παπαθεοδώρου μπορούσε κανένας άλλος να το
πάρει το ματσάκι?
KingCrimson
@peristerifan δε χρειάζεται να ανεβάζεις τους τόνους, αυτά που λες είναι απόλυτα κατανοητά, απο όλους.
sacarame
Peristerifan σε παρακαλώ να προσέξεις τις εκφράσεις σου.

Μπορείς να πεις ό,τι θες με καλύτερο τρόπο..
xxx-4711
ποιο ειναι κατανοητο οτι ο χαραλαμποπουλος βγηκε στην καλυτερα πενταδα λογω μανατζερ; συμφωνει και ο αλλος που εχει γραψει 40 ποστ τα 30 αφορουν συγκεκριμενο παικτη που δηθεν αδικηθηκε και εχει τον ιδιο μανατζερ που καταγγελει.
KingCrimson
QUOTE(xxx-4711 @ Jul 30 2015, 01:45 ) *
ποιο ειναι κατανοητο οτι ο χαραλαμποπουλος βγηκε στην καλυτερα πενταδα λογω μανατζερ; συμφωνει και ο αλλος που εχει γραψει 40 ποστ τα 30 αφορουν συγκεκριμενο παικτη που δηθεν αδικηθηκε και εχει τον ιδιο μανατζερ που καταγγελει.


Οχι είναι κατανοητό οτι η κακή διαχείρηση του ρόστερ της συγκεκριμένης ομάδας, όπως και οι κάκιστες επιλογές και το πολυ κακό μπάσκετ που παρουσίασε η Νέων πριν ένα μήνα, δε μπορεί να ναι μόνο λόγω προπονητικής ανικανότητας..
Λεπτομέρειες δε ξέρω γιατί δεν είμαι στο χώρο αλλά ακούω με ενδιαφέρον
xxx-4711
QUOTE(KingCrimson @ Jul 30 2015, 01:55 ) *
Οχι είναι κατανοητό οτι η κακή διαχείρηση του ρόστερ της συγκεκριμένης ομάδας, όπως και οι κάκιστες επιλογές και το πολυ κακό μπάσκετ που παρουσίασε η Νέων πριν ένα μήνα, δε μπορεί να ναι μόνο λόγω προπονητικής ανικανότητας..
Λεπτομέρειες δε ξέρω γιατί δεν είμαι στο χώρο αλλά ακούω με ενδιαφέρον

ναι μονο που δεν εγραψε αυτο
για μανατζερ μιλησε που εβγαλαν το χαραλαμποπουλο 4 μερες πριν το πανευρωπαικο στην καλυτερη πενταδα φαινεται στ κολπο ηταν και οι παικτες των αντιπαλων ομαδων γιατι αφηναν το χαραμποπουλο να σκοραρει να παιρνει ριμπαουντ και γενικα να ειναι ο κορυφαιος της ομαδας
ο συγκεκριμενος χρηστης γιατι δε βγηκε πριν κανα μηνα οταν επαιζε ο χαραλαμποπουλος με ενα ποδι εναντιον των ηπα δεν θα ειχε ιντερνετ μαλλον
Gkos
Παιδιά δεν ξέρετε τι γράφετε εδω..
Εχει χαθεί η μπάλα...
Gkos
Την σημερινή νίκη (και το ματς γενικότερα) την χαρηκα παραπάνω απόλες  γιατί τα παιδιά δείξανε χαρακτήρα και ανέτρεψαν διαφορά!

Και ποια παιδιά μάλιστα!!!!

Ο Μιλεντίγιεβιτς,ο Χρηστίδης,ο Μιχαλούτσος ,παιδιά που ως τώρα είχαν μικρή ως μηδαμινή συμμετοχή!


Βέβαια πληρώνουμε αμαρτίες και βρίσκουμε Γαλλία,το μεγάλο φαβορί της διοργάνωσης,αλλά όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός, when the Going Gets Tough, the Tough Get Going ...

Στα υπόλοιπα που γράφετε δεν θα πάρω θέση.
Δεν με εκφράζει (πλέον) το επίπεδο του topic.
ethikaras2015
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 30 2015, 02:02 ) *
ναι μονο που δεν εγραψε αυτο
για μανατζερ μιλησε που εβγαλαν το χαραλαμποπουλο 4 μερες πριν το πανευρωπαικο στην καλυτερη πενταδα φαινεται στ κολπο ηταν και οι παικτες των αντιπαλων ομαδων γιατι αφηναν το χαραμποπουλο να σκοραρει να παιρνει ριμπαουντ και γενικα να ειναι ο κορυφαιος της ομαδας
ο συγκεκριμενος χρηστης γιατι δε βγηκε πριν κανα μηνα οταν επαιζε ο χαραλαμποπουλος με ενα ποδι εναντιον των ηπα δεν θα ειχε ιντερνετ μαλλον


Mιλας ειρωνικα και σου μιλλαει με παραδείγματα,τους παραλολουθω από όταν επαιξαν στην ουκρανια
Ο κοουτς παρελαβε ομαδα για μεγαλα πραγματα και καταντησαμε με την γλωσσα απ εξω να περασουμε στους 8
οσο για τον χαραλαμποπουλο αστο ρε φιλε μας εχουν φαει τα αυτια και οι δημοσιογραφοι,υπαρχουν αλλοι 11 στο ροστερ
pan24
Εχω ξαναπει οτι σιγουρα οι μανατζερ μπλεκονται σε ολες τις εθνικες
Ομως η συνωμοσιολογια ειναι επιπεδου μας ψεκαζουνε
Οπως και σεναρια στυλ ο μανατζερ λεει στον λουντζη να μην δινει πασα στον παπαγιαννη συγγνωμη προς οποιον το εγραψε αλλα ειναι τουλαχιστον αστειο
Δηλαδη αν γινοταν αυτο δεν θα του τραβαγαν το αυτι απο τον παναθηναικο?
Αν γινονταν τετοια στις προπονησεις θα σκοτωνονταν
Δηλαδη τι να κανουμε που χαραλαμποπουλος-παπαγιαννης ειναι τουλαχιστον 2 επιπεδα πανω απο τους υπολοιπους?
Οκ και ο λουντζης ειναι καλος
Επιθετικα εχει θεματα αλλα στην αμυνα δεν νομιζω οτι εχουμε καποιον καλυτερο
Επισης ειναι λογικο λογω της ομαδας που βρισκονται(οπως και αν υπηρχαν στην ιδια κατασταση παικτες του ολυμπιακου) να ειναι πιο δουλεμενοι απο τους υπολοιπους
Να τους σταυρωσουμε για να παιζουν περισσοτερο οι αλλοι?
AS1972
QUOTE (Runt @ Jul 29 2015, 21:25 ) *
Γερμανια η Γαλλια. Προτιμω Γερμανια.

@ΑS1972 Κλειστε το ρε παιδια το τοπικ αν πιστευετε οτι κανει κακο στα παιδια της εθνικης, να τελειωνουμε.
Αν και δεν καταλαβα πως το να σχολιαζεις σε τοπικ εθνικης τα παιδια, λειτουργει αρνητικα στον ψυχισμο τους, αλλα οταν το κανεις σε επιπεδο τοπικων πρωταθληματων, οχι.

Θα μπορουσες να παραλειψεις το "πουστης", στη τελευταια παραγραφο.
Εχεις δικαιο ομως , τα παιδια αξιζαν ενα μπραβο για την κινηση τους προς τον μικρο.

Τα σχολια περι γραμματικων γνωσεων, και 2k μπορουσες επισης να τα παραλεψεις.
Ειναι χτυπηματα κατω απο τη μεση, δεν φανερωνουν ανωτερότητα, ευαισθησια, διακριτικοτητα κοκ.


Φίλε Runt, ανωτερότητα, ευαισθησία και διακριτικότητα δεν έχουν δεκάδες posts εδώ μέσα, με κάποιους χρήστες να μηδενίζουν τα πάντα, να απαξιώνουν τα πάντα και να πετούν λάσπη στον ανεμιστήρα και όποιον πάρει ο χάρος.. εκεί όμως δεν βλέπει να ευασθητοποιήστε οι περισσότεροι, αλλά μόνο ελάχιστοι...
Εγώ ήμουν ο πρώτος που στο Παγκόσμιο Εφήβων έγραψα μετά το δεύτερο-τρίτο ματς, ότι δεν γίνεται να παίζει λιγότερο ο Ντόρσεϊ από το Μουράτο ή το Σταμάτη βάσει των χαρακτηριστικών τους, των ποσοστών τους και το τι προσφέρει ο καθένας στο παρκέ σε άμυνα και επίθεση. Και έγραψα ότι δεν είναι δυνατόν να μην το βλέπει ο Παπαθεοδώρου. Και το δικαιολόγησα μπασκετικά.. μέχρι εκεί όμως και τίποτα περισσότερο. Άλλωστε στην πορεία του τουρνουά, ο Ντόρσεϊ τον πήρε το χρόνο του, αποδεικνύοντας την αξία του. Και εδώ κολλάει αυτό που έγραψα κάποια στιγμή χθες ότι ο καλός αργά ή γρήγορα θα ξεχωρίσει. Ακόμα και μέσα σε ένα τουρνουά. Δεν χρειάζονται λοιπόν αυτόκλητους υπερασπιστές τα αυθεντικά ταλέντα...
Εδώ έχουμε αναγάγει το ελληνικό μπάσκετ και τις υποδομές του, στη μεγαλύτερη θεωρία συνωμοσίας που υπάρχει αυτή τη στιγμή στον πλανήτη!!! Ο καθένας πετάει ότι θέλει, αβίαστα, συνεπώς εφόσον η κουβέντα γίνεται καφενειακή, θα υπάρξουν και χτυπήματα κάτω από τη ζώνη για να συνέλθουν μερικοί, δεν είναι κακό... Μπράβο στα παιδιά που ήρθαν από τον πάγκο χθες με τη Ρωσία, εννοείται μπράβο, γι αυτό και το παιχνίδι είναι ομαδικό και παίζουν 12, αλλά αυτό αυτόματα δεν ακυρώνει τις προηγούμενες επιλογές του προπονητή. Ας μην ξεχνάμε πως χθες επρόκειτο για ένα αδιάφορο ματς, απέναντι σε μια ομάδα χωρίς νίκη ως τώρα... θέλω να δω αυτά τα σουτ να μπαίνουν, όταν η μπάλα καίει.. και μακάρι να μπουν έτσι... εννοείται... χαρά μου θα ναι, εγώ πάνω από όλα είμαι Ελλάδα και με τα παιδιά...
Και για να το κλείσουμε και για να μιλήσω με παραδείγματα, για να καταλάβεις τι εννοώ και να μην υπάρχουν παρερμηνείες, αλλά ούτε και να χαρακτηρίζομαι ως "αυστηρός δάσκαλος", δεν με ενοχλούν καθόλου σχόλια όπως του tReason ή του Nemesakou, που τα παιδιά γράφουν ωραία, ήρεμα και απλά, "νομίζω αυτό...." ή "πιστεύω το άλλο...". Ίσα ίσα, που βοηθούν στο να κάνουμε κουβέντα. Ενοχλούμαι όμως αφάνταστα με τις κορώνες, τις θεωρίες συνομωσίας και τον μηδενισμό των πάντων χωρίς μάλιστα επιχειρήματα...
ethikaras2015
QUOTE (pan24 @ Jul 30 2015, 11:05 ) *
Εχω ξαναπει οτι σιγουρα οι μανατζερ μπλεκονται σε ολες τις εθνικες
Ομως η συνωμοσιολογια ειναι επιπεδου μας ψεκαζουνε
Οπως και σεναρια στυλ ο μανατζερ λεει στον λουντζη να μην δινει πασα στον παπαγιαννη συγγνωμη προς οποιον το εγραψε αλλα ειναι τουλαχιστον αστειο
Δηλαδη αν γινοταν αυτο δεν θα του τραβαγαν το αυτι απο τον παναθηναικο?
Αν γινονταν τετοια στις προπονησεις θα σκοτωνονταν
Δηλαδη τι να κανουμε που χαραλαμποπουλος-παπαγιαννης ειναι τουλαχιστον 2 επιπεδα πανω απο τους υπολοιπους?
Οκ και ο λουντζης ειναι καλος
Επιθετικα εχει θεματα αλλα στην αμυνα δεν νομιζω οτι εχουμε καποιον καλυτερο
Επισης ειναι λογικο λογω της ομαδας που βρισκονται(οπως και αν υπηρχαν στην ιδια κατασταση παικτες του ολυμπιακου) να ειναι πιο δουλεμενοι απο τους υπολοιπους
Να τους σταυρωσουμε για να παιζουν περισσοτερο οι αλλοι?


φιλε μου δεν είναι αστειο στον παναθηναικο δεν μπορει να τα κανει αυτά θα φαει παγκο μεχρι να βγαλει μουχλα
στην εθνικη τα κανει γιατι εχει πλατες
κρατα αυτά τα ποστο καποια μερα θα τα διαβαζεις και θα λες τι ελεγε αυτος τοτε!!
ComingUpRoses
QUOTE(peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
Φιλαρακο ο Παπαγιάννης θελει μια πενταδα Χριστίδηδες και
ολα τα πενταρια του πανευρωπαικου μονος του και το εχει αποδειξει
να του δωσουν καμμια πασα και μετα μιλα


Κοψε αυτο το υφος ... Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι ο Χριστιδης ειναι καλυτερος του Παπαγιαννη . Αυτο που ειπα ειναι οτι χθες απο το ζεσταμα κι μονο φαινοταν πως δεν ειχε ορεξη . Δεν ξερω τι τον απασχολουσε , αλλα η ολη συμμετοχη του ηταν μηδαμινη .. Επισης ο σκουλιδας στο τελος εμεινε αρκετη ωρα εξω , οταν βγηκε με τον χαραλαμποπουλο αλλαγη κατι λεγαν κι ο χαραλαμποπουλος κλωτσουσε την πινακιδα στον παγκο...
Αυτα απο τα εντος του γηπεδου κι νομιζω εκτος απο καμερες...

Οσο γι μια στιγμη οπου παιζαμε με Διπλαρο,Μιλι,Σκουλιδα,Μιχαλουτσο,Χαραλαμπο
πουλο τα παιδια χασαν την μπαλα.. Κανεις δεν καταλαβε τι ηθελε να κανει ο παπαθεωδορου .. Μαζευονταν στις γωνιες οπως ναναι κοιτιοντουσαν κι καναν συνεχεια νοηματα στον coach ...
taselen
Η Γαλλία είναι καλή ομάδα αλλά αμυντικά στηρίζεται μόνο στο γεγονός ότι είναι αθλητικοί και γρήγοροι. Επειδή με εξαίρεση τα παιχνίδια με Σερβία και Ισπανία δεν έχω δει άλλο, ξέρεις κανείς γιατί δε παίζει στα τελευταία παιχνίδια ο Tillie?

sacarame
Το τόπικ κλειδώνει για 1-2 ώρες.

Ας ηρεμήσουμε όλοι και επανερχόμαστε...

Θα γίνει και ένα πέρασμα ξανά στα ποστ για το αν χρήζει ποινης κάποιο από αυτά..
sacarame
Το τόπικ ξεκλείδωσε..
Gkos
Τώρα που ξανάνοιξε το topic να ποστάρω κάτι που είχα απορια από το πρωί.

Επειδή ασχολούμαστε με την εθνική(και καλά κάνουμε) μπορει καποιος να με διαφωτισει τι γίνεται με τα του υποβιβασμου;;;;

Χτες τελειωσε ο όμιλος των από κατω:

Η Κροατια νίκησε Φινλανδια και ήρθε πρώτη.

Ζ’ Όμιλος: 1. Κροατία 2-1,
2. Φινλανδία 2-1,
3. Ουκρανία 1-2,
4. Μαυροβούνιο 1-2

Τώρα τι γίνεται;
Νοκ αουτ;

Πόσοι πέφτουν;

3  ;
more stars
QUOTE (peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
Ο Παπαθεοδώρου ο Καρβελσς Και Ο Λιμνιατης μια και είναι στην ιδια ομαδα με Δελημπαλταδακη
θα προσεξουν δικα τους παιδια είναι νομος του Δελημπαλταδακη αυτος
1)Τον παπαγιαννη τον κρατησε σημερα λενε για να τον ξεκουρασει.Οχι κυριοι τον κρατησε γιατι ειχε παρει κεφαλι
και βαδιζε για την καλυτερη πενταδα...

Ο Παπαγιάννης αδικήθηκε στη προηγούμενη διοργάνωση, σε αυτό συμφωνούμε.
Στη τωρινή έχει υψηλούς μέσους όρους συμμετοχής και πιθανόν θα είναι και στην καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης, αλλά και στους κορυφαίους σε 2 τουλάχιστον κατηγορίες στατιστικής.


QUOTE (peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
1) ...ενώ Χαραλαμπο δεν χρειαζοταν ξεκουραση? και επαιξε 30 λεπτα? γιατι τον σπρωχνει
όπως και περισυ στην τουρκια να τον βγαλει στην καλυτερη πενταδα 33 λεπτα περσυ.παρενθεση στην τουρκια το 2014 το
γνωριζαν 4 μερες πριν ότι θα βγει στην πενταδα
βεβαια σημερα μας ταβγαλε τα ματακια μας αλλα ειπαμε νομος Δελημπαλταδακη.

Ο Χαραλαμπό χρειάζεται ξεκούραση περισσότερο απ'όλους (λόγω τραυματισμού), αλλά είναι τόσο καταλυτική η παρουσία του που δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια.
Και αυτός, όσο και αν πονάνε τα ματάκια σου, είναι μεταξύ των κορυφαίων στην ευρώπη στην ηλικία του.
18άρης με συμμετοχή στο τοπ8 EL... και λήγει η όποια συζήτηση...


QUOTE (peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
2)Το ξαναλεω ο Λουντζης (μας εβγαλε και αυτος τα ματια) επειδή είναι και αυτος με τον Δελημπαλταδακη εχει παρει εντολες
να μην πασαρει στον Παπαγιαννη

Ο Λούντζης κάνει ένα μέτριο τουρνουά, όσον αφορά το σκορ (παρότι πρώτος αν δεν κάνω λάθος μετα των γκαρντ), αλλά βοηθάει τα μέγιστα σε όλους τους άλλους τομείς.
Αν παρακολουθήσεις τις στατικές θα δεις τι τέρατα έχει κάνει στα reb, αλλά και πόσο καλά τα πάει στην άμυνα και στην επίθεση με ασίστ και πέρνοντας φάουλ. Επίσης είναι πολύ καλό στήριγμα στο κατάβασμα, ίσως λόγω των εμπειριών που έχει μαζέψει απο Α1. Είναι και ένα χρόνο μικρότερος απο τους αντιπάλους του...
imo o καλύτερος γκαρντ που διαθέτει η χώρα μας κάτω απο τα 18, τουλάχιστον, και πολύ μεγάλη ελπίδα για το μέλλον.

Έγραψες επίσης, αν κατάλαβα καλά, ότι έχει εντολή να μην πασάρει στον Παπαγιάννη, λόγω αντζέντη...
Κατα κοινή ομολογία όμως τον Παπαγιάννη τον παίζει καλύτερα απ' όλους ο Χαραλαμπό... με τον ίδιο αντζέντη με τον Λούντζη. Και παίζουν και οι τρείς στην ίδια όμαδα...
Δεν βγαίνει άκρη με αυτά που υποθέτεις...


QUOTE (peristerifan @ Jul 30 2015, 01:07 ) *
3)Αν ημουν στην θεση του Παπαγιαννη θα τους τα εχωνα και θα επαιρνα το λεωφορειο να παω διακοπες,αλλα μετα ποιος τον
εσωζε από τους δημοσιογράφους εκτος αν τους εβγαζε στην σεντρα

Εγώ αν ήμουν Παπαγιάννης θα έβαζα το κεφάλι κάτω να δουλέψω τη κίνηση χωρίς μπάλλα... και την υποδοχή.
ssoulliss
QUOTE (Gkos @ Jul 30 2015, 16:33 ) *
Τώρα που ξανάνοιξε το topic να ποστάρω κάτι που είχα απορια από το πρωί.

Επειδή ασχολούμαστε με την εθνική(και καλά κάνουμε) μπορει καποιος να με διαφωτισει τι γίνεται με τα του υποβιβασμου;;;;

Χτες τελειωσε ο όμιλος των από κατω:

Η Κροατια νίκησε Φινλανδια και ήρθε πρώτη.

Ζ’ Όμιλος: 1. Κροατία 2-1,
2. Φινλανδία 2-1,
3. Ουκρανία 1-2,
4. Μαυροβούνιο 1-2

Τώρα τι γίνεται;
Νοκ αουτ;

Πόσοι πέφτουν;

3  ;


Όπως και πέρυσι.

Χιαστί από το 9-16 και υποβιβάζονται 3.
irving
δεν θα ηταν προτιμοτερο καποιοι παιχτες να αγωνιστουν σε ενα τουρνουα και οχι σε 2? ωστε να ειναι πιο ξεκουραστοι και να εχουν χρονο να δουλεψουν ατομικα (κατι που ειναι μαστ σε αυτες τις ηλικιες).

ξερει κανεις ποσο θα μεινει εξω ο κονιαρης?
ComingUpRoses
QUOTE(irving @ Jul 30 2015, 18:41 ) *
δεν θα ηταν προτιμοτερο καποιοι παιχτες να αγωνιστουν σε ενα τουρνουα και οχι σε 2? ωστε να ειναι πιο ξεκουραστοι και να εχουν χρονο να δουλεψουν ατομικα (κατι που ειναι μαστ σε αυτες τις ηλικιες).


Δεν έχεις άδικο , αλλά και αυτά εμπειρίες ειναι ... Βασικά , πρόκειται ένας προπονητής να σκεφτεί έτσι? Στη θεωρία καλό ακούγεται , αλλά στην πράξη είναι αδύνατον όταν θες να πας γι μετάλλειο πρέπει να καλέσεις όποιον είναι ικανός να σε βοηθήσει να πετύχεις τους στόχους σου .. Προφανώς αναφέρεσαι σε Χαραλαμπο-Παπαγιαννη-Σκουλιδα?
irving
QUOTE(ComingUpRoses @ Jul 30 2015, 19:07 ) *
Δεν έχεις άδικο , αλλά και αυτά εμπειρίες ειναι ... Βασικά , πρόκειται ένας προπονητής να σκεφτεί έτσι? Στη θεωρία καλό ακούγεται , αλλά στην πράξη είναι αδύνατον όταν θες να πας γι μετάλλειο πρέπει να καλέσεις όποιον είναι ικανός να σε βοηθήσει να πετύχεις τους στόχους σου .. Προφανώς αναφέρεσαι σε Χαραλαμπο-Παπαγιαννη-Σκουλιδα?

ναι και σε παπαγιαννη και μουρατο. ισως θα επρεπε να το καναν ετσι ωστε να μην παιζουν 2 τουρνουα το ενα μετα το αλλο. για παραδειγμα θα μπορουσε να ηταν το παγκοσμιο under19 και μετα το ευρωμπασκετ under17 (αντι για under18) ετσι ωστε οι 18αρηδες να παιζουν μονο σε ενα τουρνουα.

καταλαβαινω οτι γινεται για να παιρνουν πολλες εμπειριες τα παιδια, αλλα ετσι οπως εχει γινει το παιδομαζωμα κυριως στον παο, θα ηταν προτιμοτερο να συμμετεχουν σε ενα τουρνουα με τις εθνικες και μετα ξεκουραση και ατομικη προπονηση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.