Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ZeLL
QUOTE(tsouxtras @ Dec 5 2008, 18:47 ) *
Λοιπον φιλε απο τα γασε τα ταταυλα δεν τα κερδιζετε!Εχετε μικρη ομαδα για να κερδισετε τα ταταυλα!Φιλε zell ελεγξε το καλυτερα γιατι και μαζι μου που ειχες παιξει ο ιδιος σφυριζε και μαλιστα χασαμε εξαιτιας του!Τις ανακριβειες μαλλον εσυ τις λες που σε νοιαζει τοσο πολυ πως ο προπονητης του εχει κολλητους διαιτητες!Σκεψου οτι την αοκ νεα σμυρνης την πανε γα...ντας!!!Φιλε -6- εαν τα σουρμενα αποψε με δραπετσωνα πανε αργο ρυθμο ειλικρινα σου μιλω θα φατε πανω απο 30!Ευκολα κιολας!Εαν καταφερετε και σπασετε το γρηγορο ρυθμο τους που ουτε καν φανταζομαι οτι μπορειτε θα χασετε λιγο ισως και κερδισετε!!!Ευχομαι να πιασω πολλα λεφτα σημερα!!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



TSOUXTRA εισαι απο τη Ν.Περαμο να υποθεσω ? και μιλας για τη φαση της αποβολης του παιχτη σας ??? Αναμενω απαντηση ...
tsouxtras
ΜΑΚΑΡΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΟΙ 2ΕΣ ΚΑΙ 3ΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΠΛΑ!!!ΕΞΑΛΟΥ ΕΓΩ ΣΕ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ 2 ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΟΥ!! smiley.gif rolleyes.gif smiley.gif blove.gif ΜΑΚΑΡΙ!!ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΛΕΦΤΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
-6-
QUOTE(ZeLL @ Dec 5 2008, 19:30 ) *
TSOUXTRA εισαι απο τη Ν.Περαμο να υποθεσω ? και μιλας για τη φαση της αποβολης του παιχτη σας ??? Αναμενω απαντηση ...

ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΣΟΥΧΤΡΑΣ
ZeLL
Λοιπον φιλε TSOUXTRA αν εισαι οντως απο τη Ν.Περαμο θα μιλας για τον διαιτητη Κ.Γαρδελη ... Ενα ρητορικο ερωτημα θα σου θεσω απλα για να παψεις να υποστηριζεις αυτη τη λανθασμενη αποψη που εχεις διαμορφωσει περι "ΚΟΛΛΗΤΟΥ" του προπονητη μας ...

Πως γινεται να ειναι "φιλαρακια" μεταξυ τους οπως υποστηριζεις και ο συγκεκριμενος διαιτητης να εχει αποβαλει τον προπονητη μας σε αγωνα εφηβικου στο 3ο λεπτο του Α΄ Δεκαλεπτου (1η αγωνιστικη εφηβικου πρωταθληματος) ??? Μηπως επειδη ειναι πολυ "κολλητοι" ??...Εισαι πολυ αψαχτος για να ξεστομιζεις τοσο βαριες κουβεντες για το προπονητη μας ...

Το γεγονος οτι μας σφυριξε σε 2 αγωνες φετος ειναι εντελος τυχαιο ... Στο κατω κατω δεν επιλεγει ουτε ο προπονητης ουτε ο διαιτητης ποιους αγωνες θα σφυριξει ... Εκτως αν και τα στελεχη που οριζουν τους διαιτητες ειναι κι αυτοι "φιλαρακια" μας ...

Ασε μας ρε TSOUXTRA ...
alpapamarin
Ελληνικό - Δάφνη Αγίου Δημητρίου : 85 - 51
PanosIlio
Δραπετσώνα - Σούρμενα 74-72 με καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο.
DESMO
γασε-ταταυλα 2 συν 4.σ'ενα πολυ καλο παιχνιδι και για τισ δυο ομαδες με πολυ παθος και δυναμη για τη νικη και απο τους δυο.με πρωταγωνιστες για αλλη μια φορα τους διαιτητες και οχι τους παιχτες των δυο ομαδων.φαινετε πως σε πολους δεν αρεσε το σχετικα καλο ξεκινημα της ομαδας μου(γασε).θελω να δωσω τα συγχαριτηρια μου στη φιλοξενουμενη ομαδα για τη νικη τησ και να τησ ευχηθω καλη συνεχεια.
jumaru
Να πω και εγω με τη σειρα μου συγχαριτηρια στα ταταυλα!!Νομιζω η ομαδα μου εδειξε χαρακτηρα και προπαθησε σε αντιξοες συνθηκες!!!Να πω οτι το πρωτο δεκαλεπτο εληξε 11-30 οποτε καταλαβαινετε!!Τα παδια απο τα ταταυλα μια χαρα το παλεψαν αλλα οι διαιτητες δυστηχως και παλι ηταν οι αρνητικη πρωταγωνηστες χρεωνοντας 3 τεχνικες πηνες τις δυο απανοτα οταν το παιχνιδι ηταν στου 10 ποντους στον προπονητη μας και αφηνοντας μας για 1,5 ημιχρονο χωρις προπονητη!!!(η πρωτη που χρεωθηκε στο coach ηταν σωστη η δευτερη πολυ τραβηγμενη!!!)Μακαρι η ομαδα μου να συνεχησει ετσι και θα γυρισει ο τροχος!!Συγχαρητηρια στους αθλητες και των δυο ομαδων οι οποιοι δεν εχασαν το μετρο σε καμια στιγμη!!Αυτα!Φιλε TATAULIOTI δεν τα καταφερα να σου τη χαλασω!!!Την επομενη φορα tongue.gif tongue.gif tongue.gif
-23-
QUOTE(tsouxtras @ Dec 5 2008, 18:47 ) *
Λοιπον φιλε απο τα γασε τα ταταυλα δεν τα κερδιζετε!Εχετε μικρη ομαδα για να κερδισετε τα ταταυλα!Φιλε zell ελεγξε το καλυτερα γιατι και μαζι μου που ειχες παιξει ο ιδιος σφυριζε και μαλιστα χασαμε εξαιτιας του!Τις ανακριβειες μαλλον εσυ τις λες που σε νοιαζει τοσο πολυ πως ο προπονητης του εχει κολλητους διαιτητες!Σκεψου οτι την αοκ νεα σμυρνης την πανε γα...ντας!!!Φιλε -6- εαν τα σουρμενα αποψε με δραπετσωνα πανε αργο ρυθμο ειλικρινα σου μιλω θα φατε πανω απο 30!Ευκολα κιολας!Εαν καταφερετε και σπασετε το γρηγορο ρυθμο τους που ουτε καν φανταζομαι οτι μπορειτε θα χασετε λιγο ισως και κερδισετε!!!Ευχομαι να πιασω πολλα λεφτα σημερα!!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

sadman
Ματσαρα σημερα στο Δραπετσωνα - Σουρμενα!! Ταχυτητα, παθος, δυναμη και απο τις 2 ομαδες. Πολυ τρεξιμο και αλλαγες στο σκορ!! Νικη της δραπετσωνας με καλαθι στο ...χιλιοστο του δευτερολεπτου μετα απο χαμενο αμυντικο ριμπαουντ των σουρμενων. Το παιχνιδι απο πλευρας Σουρμενων κριθηκε στα ριμπαουντ και στις χαμενες βολες (χασανε αδικαιολογητα καμμια 10αρια σιγουρα). Απο τη Δραπετσωνα παιχταρας το 7 - οταν περιοριστει χανουν τη μιση επιθετικη τους δυναμη. Πολυ γρηγορη και αθλητικη ομαδα χωρις ομως 'κλασσικούς' ψηλους με συνεπεια να εχουν προβλημα στην αμυνα οποτε η μπαλα πηγαινε μεσα στη ρακετα.
fandango
φιλε τσουχτρα καλα τα πας προςτοπαρων...καλες προβλεψεις σου εκτος απο δραπετσωνα τα πιασες ολα??


ΕΜΑΘΑ δαφνη-οκε 2

πανεαπολικος-νεα περαμος=2


γασε-ταταυλα=2

μεγαρα-τελαμωνας=1

kokomploko
QUOTE(sadman @ Dec 6 2008, 02:44 ) *
Ματσαρα σημερα στο Δραπετσωνα - Σουρμενα!! Ταχυτητα, παθος, δυναμη και απο τις 2 ομαδες. Πολυ τρεξιμο και αλλαγες στο σκορ!! Νικη της δραπετσωνας με καλαθι στο ...χιλιοστο του δευτερολεπτου μετα απο χαμενο αμυντικο ριμπαουντ των σουρμενων. Το παιχνιδι απο πλευρας Σουρμενων κριθηκε στα ριμπαουντ και στις χαμενες βολες (χασανε αδικαιολογητα καμμια 10αρια σιγουρα). Απο τη Δραπετσωνα παιχταρας το 7 - οταν περιοριστει χανουν τη μιση επιθετικη τους δυναμη. Πολυ γρηγορη και αθλητικη ομαδα χωρις ομως 'κλασσικούς' ψηλους με συνεπεια να εχουν προβλημα στην αμυνα οποτε η μπαλα πηγαινε μεσα στη ρακετα.

οντως παρα πολυ καλο παιχνιδι....δυστυχως για μας χαθηκε στο τελος λογω απροσεξιας!+τις χαμενες βολες σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.κραταμε την παρα πολυ καλη εμφανιση(και τις απροσεξιες....!) και συνεχιζουμε. τα αλλα αποτελεσματα?
fandango
ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ Ο JOSH_7_CHILD ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΑΜΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ ΛΙΓΟ Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ smiley.gif ΤΗΝ ΕΠΟΜ,ΕΝΗ ΦΟΡΑ!
-23-
QUOTE(sadman @ Dec 6 2008, 02:44 ) *
Ματσαρα σημερα στο Δραπετσωνα - Σουρμενα!! Ταχυτητα, παθος, δυναμη και απο τις 2 ομαδες. Πολυ τρεξιμο και αλλαγες στο σκορ!! Νικη της δραπετσωνας με καλαθι στο ...χιλιοστο του δευτερολεπτου μετα απο χαμενο αμυντικο ριμπαουντ των σουρμενων. Το παιχνιδι απο πλευρας Σουρμενων κριθηκε στα ριμπαουντ και στις χαμενες βολες (χασανε αδικαιολογητα καμμια 10αρια σιγουρα). Απο τη Δραπετσωνα παιχταρας το 7 - οταν περιοριστει χανουν τη μιση επιθετικη τους δυναμη. Πολυ γρηγορη και αθλητικη ομαδα χωρις ομως 'κλασσικούς' ψηλους με συνεπεια να εχουν προβλημα στην αμυνα οποτε η μπαλα πηγαινε μεσα στη ρακετα.

ΦΙΛΕ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ O TSOYXTRAS ΠΑΝΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΙ ΔΟΥΛΙΑ ΜΑΚΑΡΗ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΡΑ ,ΑΡΜΕΝΙΚΗ , ΤΑΤΑΥΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΡΑ...ΝΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΕΤΟΙΑ
ZeLL
Οντως καλο ματς στη Δραπετσωνα κριθηκε στο τελευταιο καλαθι που το σκοραρε και εφηβος μαλιστα smile.gif ... Τα σουρμενα μπορει να χασανε καμια 10αρια βολες αλλα η Δραπετσωνα εχασε πολλες παραπανω οποτε δεν κριθηκε εκει το ματς ...
Τα σουρμενα ειχαν τουλαχιστον 10-12 επιθετικα rebounds και συνεπως διπλες επιθεσεις ... Το 4ο δεκαλεπτο ηταν πολυ ενδιαφερον μιας και το προβαδισμα αλλαζε συνεχεια (66-60 η δραπετσωνα που εγινε 66-68 απο τα σουρμενα κτλ) ...

Καποια foul στο τελος καποιες χαμενες βολες και το buzzer beater της Δραπετσωνας επειτα απο επιθετικο rebound εκριναν το ματς ...


Συγχαρητηρια στο #6 (προσεχε λιγο τη μεταφορα tongue.gif ) στο #11 αλλα και στο #5 που με 3 τριποντα πολυ κρισημα κρατησε τα Σουρμενα ζωντανα ...

Καλη συνεχεια στα Σουρμενα ...

Αναμενω τη βαθμολογια μετα τα σημερινα αποτελεσματα ...
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Αντε να δούμε τώρα και τι γίνετε με την βαθμολογία. Όπου κάνω λάθος με διορθώνετε:


Βαθμολογία
1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 19
2. Παννεαπολικός 8-2 18
3. Εν. Αρμενίων 7-3 17
--------------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσώνα 7-3 17
5. Ν. Πέραμος 7-3 17
6. Ελληνικό 6-4 16
7. Ταταύλα 6-4 16
8. Σούρμενα 5-5 15
9. ΟΚΕ 5-5 15
10.Τελαμώνας 5-5 15
11.ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 11
14. Άρης Γλ. 0-10 10

Κρίνοντας από τα αποτελέσματα αν και είμαστε στην μέση του πρωταθλήματος φαίνετε οι τρείς ομάδες που θα κατέβουν κατηγορία έχουν αρχίσει και ξεχωρίζουν. Τώρα για την άνοδο θεωρώ ότι όλα ακόμα είναι ρευστά......

Η 11η αγωνιστική:

12/12/2008 21:00 ΚΛ.ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ
12/12/2008 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.
12/12/2008 21:30 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
12/12/2008 21:45 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
12/12/2008 20:15 ΚΛ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"
12/12/2008 20:30 2ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.
12/12/2008 21:30 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
tatauliotis
καλημεριζω το φορουμ!!!! μεγαλο διπλο χθες για τα ταταυλα...μετα απο ενα καταπληκτικο παιχνιδι που εγινε ντερμπι στο τελος παρολο το καλο ξεκινημα της ομαδας μας!!! τελικα η νικη ηρθε εστω και δυσκολα και με την υποστηριξη των φιλαθλων μας!!! smiley.gif συγχαρητηρια στο ΓΑΣΕ που καταφερε να γυρισει μια τοσο μεγαλη διαφορα!!!!! blove.gif blove.gif
blackpower33
καλημερα,δυο παρα πολυ καλεσ ομαδεσ ηταν χθες μεσα στο γηπεδο για την δραπετσωνα στο παιχνιδι που παρακολουθησα κ εγω λογω προσωπικου μου ενδιαφεροντος!οπως εχουν πει και οι υπολοιποι οι λεπτομερειεσ του τελευταιου δευτερολεπτου εκριναν το ματσ...παντως παρολο την ενταση του ματσ οι παικτες ηταν υποδειγμα κ μεταξυ τους δεν υπηρξε το παρμικρο!!μπραβο κ στις δυο ομαδες!!οσον αφορα τους παικτες που ξεχωρισαν το 6 των σουρμενων παρα πολυ καλο παικτης για την κατηγορια κ ειναι κ σχετικα μικρος στην ηλικια..το 7 της δραπετσωνας εκανε οτι ηθελε!τα ονοματα τους τα γνωριζω αλλα δεν κανουμε διαφημηση κιολας!παντως θεωρω πως τα δυο αυτα παιδια ξεχωριζαν!!καλη συνεχεια!
taz4
QUOTE(fandango @ Dec 6 2008, 02:51 ) *
φιλε τσουχτρα καλα τα πας προςτοπαρων...καλες προβλεψεις σου εκτος απο δραπετσωνα τα πιασες ολα??


ΕΜΑΘΑ δαφνη-οκε 2

πανεαπολικος-νεα περαμος=2


γασε-ταταυλα=2

μεγαρα-τελαμωνας=1


Φίλε να σε διορθώσω.το οκε έπαιζε με τον άρη.
Στο δικό μας αγώνα ελληνικό-δάφνη κάπου στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 25-25.η καλή άμυνα μας βοήθησε να
τρέξουμε ένα 19-0 και να τελειώσει το ημίχρονο 44-25!!τελικό σκορ 85-51.


Φίλε θηρευτή νομίζω πως έχεις γράψει λάθος τη βαθμ του παννεαπ και του τελαμώνα.
επίσης δεν έχει ανεφερθεί τίποτα για το νέα σμύρνη-αρμενική.
nsmirni
N Σμυρνη-Αρμενικη 41-29 στα φαουλ.Τα κορακια οπως αναμενοταν εκλεψαν την παρασταση και φυσικα οπως αναμενοταν κερδισε η Αρμενικη γυρω στους 20 ποντους.

Για την Ν.Σμυρνη 4 αποβολες , 4 τεχνικες ποινες, αποβολη του προπονητη, 41 φαυλ εκ των οποιων τα μισα δεν ηταν και πολλα επισης ηταν απλες επαφες, 3-4 επιθεσεις κοπηκαν αδικαιολογητα σαν επιθετικα φαυλ, βηματα των αντιπαλων 4-5 φορες δεν σφυριχτηκαν και θεωρηθηκαν κανονικα . ΕΥΓΕ σας τα καταφερατε παλι.
Ευτυχως που ειδοποιηθηκε η αστυνομια διοτι τα κορακια θα ηταν ακομα στο γηπεδο.

Και τωρα το καλυτερο...2 δευτερολεπτα πριν το τελος εδωσαν τεχνικη ποινη υπερ της Ν Σμυρνης (εξηζητημενη για να χαιδεψουν την ομαδα) και ζηταγαν απο τους παιχτες της ομαδας να εκτελεσουν τις βολες στο καλαθι της Ν,σμυρνης.(Τοσο χαμενα τα ειχαν).

Δυστυχως επαληθευτικα οτι κατι μυριζει με αυτους τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ που ΟΡΙΖΟΥΝ να σφυριζουν.
ΟΥΣΤ ρε, αν δεν θελετε την ομαδα στην κατηγορια , πειτε το τουλαχιστον να το γνωριζουν τα παιδια και να ερχονται να παιζουν χωρις αγχος και να κανουν και πλακα μαλιστα.

Δυστυχως κυριοι η Γ ΕΣΚΑΝΑ αποδεικνυει οτι ειναι για τα πανηγυρια και οι διατητες που ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ εκτελουν διατεταγμενες υπηρεσιες shot.gif και φυσικα ειναι για τα μπαζα.
Διακοψτε το πρωταθλημα σημερα αν εχετε κοτσια , ανεβαστε τις ομαδες που εχετε αποφασισει στην Β και υποβιβαστε αυτες που εχετε αποφασισει στην Δ


Αυτα κυριοι υπευθυνοι του site , και αν σας προσεβαλα με αυτα που εγραψα η αν θεωρειτε οτι ειναι ψεματα η ανακριβιες βαλτε μου φαουλ η οτι αλλο εσεις επιθυμειτε.

Ευχαριστω και καλεσ γιορτες ugly_tocktock.gif
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(rookie @ Dec 6 2008, 13:40 ) *
Φίλε θηρευτή νομίζω πως έχεις γράψει λάθος τη βαθμ του παννεαπ και του τελαμώνα.
επίσης δεν έχει ανεφερθεί τίποτα για το νέα σμύρνη-αρμενική.


Σωστός είσαι φίλε rookie!!!!

Πάμε ξανά λοιπόν....

Βαθμολογία

1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 19
2. Παννεαπολικός 7-3 17
3. Εν. Αρμενίων 7-3 17
--------------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσώνα 7-3 17
5. Ν. Πέραμος 7-3 17
6. Ελληνικό 6-4 16
7. Ταταύλα 6-4 16
8. Σούρμενα 5-5 15
9. ΟΚΕ 5-5 15
10.Τελαμώνας 4-6 14
11.ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 11
14. Άρης Γλ. 0-10 10

PanosIlio
Πολύς κόσμος χθες στη Δραπετσώνα tongue.gif
george130187
QUOTE(nsmirni @ Dec 6 2008, 15:19 ) *
N Σμυρνη-Αρμενικη 41-29 στα φαουλ.Τα κορακια οπως αναμενοταν εκλεψαν την παρασταση και φυσικα οπως αναμενοταν κερδισε η Αρμενικη γυρω στους 20 ποντους.

Για την Ν.Σμυρνη 4 αποβολες , 4 τεχνικες ποινες, αποβολη του προπονητη, 41 φαυλ εκ των οποιων τα μισα δεν ηταν και πολλα επισης ηταν απλες επαφες, 3-4 επιθεσεις κοπηκαν αδικαιολογητα σαν επιθετικα φαυλ, βηματα των αντιπαλων 4-5 φορες δεν σφυριχτηκαν και θεωρηθηκαν κανονικα . ΕΥΓΕ σας τα καταφερατε παλι.
Ευτυχως που ειδοποιηθηκε η αστυνομια διοτι τα κορακια θα ηταν ακομα στο γηπεδο.

Και τωρα το καλυτερο...2 δευτερολεπτα πριν το τελος εδωσαν τεχνικη ποινη υπερ της Ν Σμυρνης (εξηζητημενη για να χαιδεψουν την ομαδα) και ζηταγαν απο τους παιχτες της ομαδας να εκτελεσουν τις βολες στο καλαθι της Ν,σμυρνης.(Τοσο χαμενα τα ειχαν).

Δυστυχως επαληθευτικα οτι κατι μυριζει με αυτους τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ που ΟΡΙΖΟΥΝ να σφυριζουν.
ΟΥΣΤ ρε, αν δεν θελετε την ομαδα στην κατηγορια , πειτε το τουλαχιστον να το γνωριζουν τα παιδια και να ερχονται να παιζουν χωρις αγχος και να κανουν και πλακα μαλιστα.

Δυστυχως κυριοι η Γ ΕΣΚΑΝΑ αποδεικνυει οτι ειναι για τα πανηγυρια και οι διατητες που ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ εκτελουν διατεταγμενες υπηρεσιες shot.gif και φυσικα ειναι για τα μπαζα.
Διακοψτε το πρωταθλημα σημερα αν εχετε κοτσια , ανεβαστε τις ομαδες που εχετε αποφασισει στην Β και υποβιβαστε αυτες που εχετε αποφασισει στην Δ


Αυτα κυριοι υπευθυνοι του site , και αν σας προσεβαλα με αυτα που εγραψα η αν θεωρειτε οτι ειναι ψεματα η ανακριβιες βαλτε μου φαουλ η οτι αλλο εσεις επιθυμειτε.

Ευχαριστω και καλεσ γιορτες ugly_tocktock.gif




τα πραγματικα ειναι απλα η μια ομαδα επαιζε μπασκετ και η αλλη κατς. εχανε η νεα σμυρνη σταθερα απο 20 εως 30 ποντους. και καποια στιγμη αρχισαν να χτυπανε αντιαθλητικα τους παιχτες της αρμενικης μονο και μονο για να τουσ τραυματισουν. οταν χανεις 30ποντους και διαμαρτυρεσαι γινεσαι γραφικος... ολες οι τεχνικες ποινες ηταν διακαιολογημενες και χαριστηκαν και 1-2 αποβολες.
-6-
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Dec 6 2008, 00:14 ) *
Δραπετσώνα - Σούρμενα 74-72 με καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

ΗΤΑΝ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΤΥΧΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
teo_pap
Καλησπερα στο φορουμ..Δεν εχω ξαναγραψει απλα ηθελα και εγω με την σειρα μου να κανω μια παρατηρηση.. Οτι προφανώς ο παιχτής ή ο οπαδος νσμυρνη μαλλον βρισκοταν σε αλλο γηπεδο.! Επειδη ετυχε κ ημουν κ εγω στο γηπεδο, μπορει οντως τα φαουλ να ηταν τοσα, αλλα θα μπορουσαν να ηταν κ πολλα παραπανω για τον ΑΟΚ... η μεν αρμενικη ηταν πολυ αθλητικη σαν ομαδα και προσπαθουσε να παιξει μπασκετ κατι ομως που δεν το καταφερε μιας κ οταν η διαφορα εφυγε πανω απο τους 15 ποντους τοτε ο ΑΟΚ επιστρατευσε αλλες μεθοδους.. αντιαθλητικα φαουλ με σκοπο οχι να σταματησουν αλλα να τραυματισουν αντιπαλους, χτυπηματα κ εκτος φασης, φωνες και διαμαρτυριες.. πιστευω οτι η διαφορα ηταν τεραστια και το ματς ανετα εληγε πανω απο 30 ποντους απλα οι αρμενιοι προφυλαξαν τους περισσοτερους καλους παιχτες για ευνοητους λογους...
καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες! bball.gif
nokia
καλησπερα σας μαγκες με τις αντιδικιες και τους τσακωμους σας!πιστευς φιλε θηρευτη οτι ουτε εσυ εχεις γραψει σωστα την βαθμολογια!
Εχω την εντυπωση πως εχει ως εξης και θα το επιβεβαιωσουμε με την εσκανα στο site της την τριτη που θα τα περασει!
ΛΟΙΠΟΝ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!

Σωστός είσαι φίλε rookie!!!!

Πάμε ξανά λοιπόν....

Βαθμολογία

1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 19
2. ΔΑΣ δραπετσωνα 7-3 17
3. Ν. πέραμος 7-3 17
--------------------------------------------
4. Πανεαπολικος 7-3 17
5. Ενωση αρμενιων 7-3 17
6. Ελληνικό 6-4 16
7. Ταταύλα 6-4 16
8. Σούρμενα 5-5 15
9. ΟΚΕ 5-5 15
10.Τελαμώνας 4-6 14
11.ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 11
14. Άρης Γλ. 0-10 10

Και το λέω για τους εξης λογους 1)Ο ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ
2) Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ
3) ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΝΕΜ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΟΥΣ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ! smiley.gif ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ?? blove.gif blove.gif
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(nokia @ Dec 6 2008, 18:15 ) *
καλησπερα σας μαγκες με τις αντιδικιες και τους τσακωμους σας!πιστευς φιλε θηρευτη οτι ουτε εσυ εχεις γραψει σωστα την βαθμολογια!
Εχω την εντυπωση πως εχει ως εξης και θα το επιβεβαιωσουμε με την εσκανα στο site της την τριτη που θα τα περασει!
ΛΟΙΠΟΝ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!

Σωστός είσαι φίλε rookie!!!!

Πάμε ξανά λοιπόν....

Βαθμολογία

1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 19
2. ΔΑΣ δραπετσωνα 7-3 17
3. Ν. πέραμος 7-3 17
--------------------------------------------
4. Πανεαπολικος 7-3 17
5. Ενωση αρμενιων 7-3 17
6. Ελληνικό 6-4 16
7. Ταταύλα 6-4 16
8. Σούρμενα 5-5 15
9. ΟΚΕ 5-5 15
10.Τελαμώνας 4-6 14
11.ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 11
14. Άρης Γλ. 0-10 10

Και το λέω για τους εξης λογους 1)Ο ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ
2) Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ
3) ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΝΕΜ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΟΥΣ ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ! smiley.gif ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ?? blove.gif blove.gif


Πάντα τις ισοβαθμίες τις βάζω εντελώς τυχαία για τον λόγο ότι είμαστε ακόμα στην μέση του πρωταθλήματος και δεν παίζουν κάποιο ρόλο.
Δεν θέλω να ρίξω κανέναν πίστεψε με.
leonkalf
Άρης Γλυφάδας - ΟΚΕ 49-68

Παιχνίδι που δεν χωράει κριτική, ο Άρης νομίζω είναι καταδικασμένος. Δεν έχει ελπίδες με τέτοια ομάδα να διεκδικήσει την σωτηρία του. Έχει στο ρόστερ του πολύ μικρά σε ηλικία παιδιά που θέλουν πολύ δουλειά.
Η διαφορά θα έπρεπε να ήταν κανονικά πολύ μεγαλύτερη...

Χάρηκα χθες που έπαιξα ξανά στο αγαπημένο μου γήπεδο!! smile.gif Όποτε μπαίνω στο γήπεδο της Γλυφάδας νοιώθω εκπληκτικά και κάνω πάντα μεγάλα ματς. Μακάρι να ήτανε αυτό το γήπεδο έδρα μου. Χθες, τήρησα και πάλι την παράδοση... έστω με χαμηλότερους αριθμούς από άλλες φορές (άλλωστε δεν χρειαζόταν παραπάνω χθες).

bball.gif
tsonas
Σε ολα τα αποτελεσματα επεσα μεσα λοιπον εκτος της ηττας των σουρμενων οπου κυνηγησα την εκπληξη!!!! Το ματς το παρακολουθησα σε ολη την διαρκεια του. Αυτο που μ'αρεσε απο ομαδικης πλευρας ειναι το παθος κ η δυναμη των δυο ομαδων. Δεν ηθελα σε κανενα σημειο του αγωνα να το παρατησουν. Η δαπετσωνα ξεφυξε μεχρι κ με 15 ποντους στο 3ο δεκαλεπτο αν θυμαμαι καλα αλλα τα σουρμενα με υπομονη κ επιμονη επεστρεψαν στο ματς. Απο ατομικο επιπεδο μ'αρεσαν το #6 απ'τα σουρμενα και το #7 της Δραπετσωνας ο οποιος δειχνει κ χαρακτηρα μεγαλου παιχτη αλλα και ποιοτητα.... Το #7 της Δραπετσωνας (πρεπει περυσι να ηταν στον φαρο κερ.(wink.gif) και το #4 της Αρμενικης κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι οι πιο ολοκληρωμενοι παικτες της κατηγοριας!!!!
Υ.Γ. Εχω δει ολες τις ομαδες και συμπληρωνω οτι μου αρεσουν πολλοι ο εφηβος της ΝΕΜ #13 και ο ψηλος απ'τα Ταταυλα ο οποιος ειναι καλυτερος απο ψηλους που παιζουν α'εσκανα.

Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες!!!!
Ζουμε στην Ν.Σμυρνη για το ντερμπυ προτοπωρων που ερχεται μεταξυ ΝΕΜ-Αρμενικη
nokia
tsonas μπορω να διαφωνησω μαζι σου σε ενα πραγμα!Αν και παιζω στο γασε και δεν επρεπε να μιλησω θα σου πω πως Δεν μπορεις να πεις την γνωμη σου για δυο μονο παιχτες οταν η καθε ομαδα εχει στο ροστερ της παιχτες που ουτε καν ξερεις!Εξαλου ολοι ειναι αυτοι που τις εχουν φερει εκει που τις εχουν φερει!
εγω μπορω να σου πω πολλα ονοματα που ειναι τρανταχτα και απλως εισαΙ ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟς ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ αγνωστος για να τους ξερεις!σκεψου οτι η καθε ομαδα απο τα μεγαρα,δραπετωνα,αρμενικη,νεα περαμος,πανεαπολικος εχουν παιχτες νομιζω πανω απο 3-4 η καθε ομαδα που κανουν την διαφορα!Για μενα που εχω παιξει σχεδον με ολες εκτος απο μια βαζω σαν top την δραπετσωνα του παναγοπουλου για μενα αδικειται στην θεση 1,ειναι τρομερο 2αρι, και δυο εκπληκτικων μικρων, μετα την νεμ μεγαριδος(μετζελιωτης κορυφΑΙΟ 5ΑΡΙ,υφαντης εμπειρος play maker ,πεππας δυνατο 4σαρι κα παιζαν ολοι α εσκανα),αρμενικη( εαζαριαν απο τα καλυτερα 5αρια της κατηγοριας),νεα περαμο( που ειναι πληρης σε ολους τους τομεις, play,2,3,4,5 ονοματα τους ξερω ολους γιατι τους ειχα συμπαιχτες μπαλαφας φοωερο 4σαρι,σουρδης απο τα καλυτερα 2αρια α εσκανα,τηγανης απο τα καλυτερα 2αρια φοβερο σουτ α εσκανα ,χρυσουλης φοβερο και γρηγορο play maker ,μερακλης τρομερο 5ari ,καραχαλιος το καλυτερο 4σαρι της κατηγοριας (καλυτερος απο μετζελιωτη και εαζαριαν κατα φτωχη μου αποψη,),τσαμης αν και χτυπημενος επιστρεφει σε λιγο διαστημα απο τα καλυτερα 3αρια και ο μικρος που λες αν δεν κανω λαθος τσελιος το 13! Επισης απο την ομαδα μου ξεχωριζω, σταθης καποτε ηταν τρομερο 5αρι, μπακογιαννης το καλυτερο 3αρι στα νιατα του ακομη βαζει 20αρες, παρμαξιδης πολυ καλο play mayker, παραλης ενα καλο 2αρι!Απο τον τελαμωνα ξεχωριζω πουτο που αν και 40 χρονων καποτε επαιζε α2 και ακομη βαζει 40αρες μιλαμε για παιχτη!και βαζαιο που αν δεν βαριοταν θα ηταν κορυφη!
απο τα ταταυλα νομιζω πΑΙΖΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ενα απο τα καλυτερα και αυτος 5αρια! ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ...γι αυτο σου λεω αστο ειναι πολλοι!Και απο οσους ανεφερα δες που βρισκονται οι ομαδες τους εκτος απο την δικη μου που εξαρχης δηλωσαμε πως θα κοιταξουμε να μεινουμε κατηγορια και μετα να κλεψουμε κανα βαθμο!
Σε ευχαριστω!
koutsou10
παιδια περασα απο γλυφαδα κ ειδα αρη με οκε...
ξεχωρισε το Ν10 απο γλυφαδα με καποιεσ πολυ ωραιεσ κινησεισ κ το Ν8 απο οκε με πολυ καλα ποσοστα στα 3ποντα...
γενικα ο οκε επαιξε πολυ καλυτερα κ γιαυτο κερδισε κ ευκολα,ενω ο αρησ επαιξε τελειωσ αναρχα κ προσπαθουσαν οι παιχτεσ με ατομικεσ προσπαθειεσ...
γενικα κ απο τισ 2 ομαδεσ οι ασοι δεν ηταν καλοι(εκτοσ απο καποια ξεσπασματα που ειχε απο αρη ενασ πιτσιρικασ)
ειδικα το Ν5 απο οκε αν μοιραζε καλυτερα την μπαλα κ στο σετ παιχνιδι δεν την εχανε,η διαφορα θα ηταν πολυ μεγαλυτερη...
tsonas
Με ολο το σεβασμο κ χωρις να θελω να θιξω η να υποτιμησω κανεναν εγω μιλαω για το τι βλεπω τωρα!!! Το τι ηταν καποτε δεν με ενδιαφερει προσωπικα. Μιλαμε εδω για την φετινη γ'εσκανα κ οχι για το ιστορικο του καθε παιδιου. Δεν διαφωνω σε τιποτα απ'αυτα που λες... για το τι ηταν καποτε. Τωρα ομως αυτοι οι δυο μου κανουν εντυπωση και σημειωσε οτι απ'την ομαδα που υποστηριζω δεν εβαλα παιχτη γιατι δεν μ'αρεσει να ευλογω τα γεννια μου...

Υ.Γ. Ο καλος παιχτης εχει την ομαδα του ψηλα......... οχι στους ουραγους ή σ'αυτους που προσπαθουν να σωθουν (γασε τελαμωνας κλπ.)

Σημειωσε το κι αυτο....

Ευχαριστω!!!
Καλη συνεχεια σε ολους λοιπον...
nokia
Τοτε αφεραισε την ομαδα μου και τον τελαμωνα και δες τους υπολοιπους παιχτες απο νεμ μεγαριδος,δραπετωνα,νεα περαμο,πανεαπολικο και αρμενικη που βρισκονται και σε ποιες θεσεις icon_wave.gif icon_wave.gif τα μελε παλι!
killbill12
Βαθμολογία

1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 19
2. Ν. Πέραμος 7-3 17
3. Ενωση Αρμενιων 7-3 17
--------------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσωνα 7-3 17
5. Παννεαπολικος7-3 17
6. Ελληνικό 6-4 16
7. Ταταύλα 6-4 16
8. Σούρμενα 5-5 15
9. ΟΚΕ 5-5 15
10. Τελαμώνας 4-6 14
11. ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 11
14. Άρης Γλ. 0-10 10



Φιλε nokia εισαι κι εσυ λαθος στη βαθμολογια... Βασει προκυρηξης στις ισοβαθμιες μετρανε πρωτα οι βαθμοι στους αγωνες μεταξυ των ομαδων που ισοβαθμουν, υστερα η διαφορα ποντων στους μεταξυ τους αγωνες και υστερα η διαφορα ποντων συνολικα... Παντως, ειναι αληθεια οτι μικρη σημασια εχει αυτο τωρα που δεν εχει τελειωσει ουτε ο πρωτος γυρος. Στο τελος θα κανουμε ταμειο... Καλη συνεχεια σε ολους!
nokia
φιλε killbill12 η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο που εξηγησες δεν το καταλαβα αλλα smiley.gif απο την στιγμη που το γνωριζεις εχεις απολυτο δικιο τοτε!Σε ευχαριστω για την πληροφορηση και για την βαθμολογια!ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΥΡΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ!ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ LEONKALF που γνωριζεις???
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(nokia @ Dec 6 2008, 20:22 ) *
Επισης απο την ομαδα μου ξεχωριζω, σταθης καποτε ηταν τρομερο 5αρι, μπακογιαννης το καλυτερο 3αρι στα νιατα του ακομη βαζει 20αρες, παρμαξιδης πολυ καλο play mayker, παραλης ενα καλο 2αρι!


Πάντως φίλε nokia αν και παίζεις στο Γ.Α.Σ.Ε ξέχασες να αναφέρεις ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχει βγάλει η πόλη σου και έναν από τους πρώτους σκόρερ της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α ever τον Ακη Κοσκινά που τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση και του εύχομαι καλή ανάρωση.
Τώρα σχετικά με τον Μπακογιάννη θεωρώ ότι έχετε ένα ''διαμάντι'' στην ομάδα σας και επειδή είναι και κάποιας ηλικίας κανείς εκτος ίσως από τον προπονητή σας δεν θυμάται(ή δεν έχει δει ποτέ) πόσο μεγάλο μπάσκετ έχει παίξει(και συνεχίζει).

Επίσης πολύ καλοί παίκτες που έχουν παίξει και κατηγορίες είναι ο Αμπατζής της Αρμενικής, ο Καλφαγιάννης του Ο.Κ.Ε, ο Καίκας και ο Διαμαντής των Ταταύλων.
fandango
ε ρε γλεντια που γινονται στην κατηγορια φετος....βλεπω πως πριν το τελος του πρωτου γυρου ξεχωριζουν μεγαρα, νεα περαμος και δραπετσωνα και λιγο ο πανεαπολικος με τους αρμενιους και κατα εμε ειναι τα φαβορι για ανοδο!ειναι οι μονες εκτος απο πανεαπολικο και αρμενικη ομαδες που δεν εχουν φαει ηττα στην εδρα τους προςτοπαρων και εχουν κανει απιστευτα διπλα τα οποια κανεις δεν προεβλεπε!
την επομενη βδομαδα επικεντρωνομαστε στο μεγαλο ντερμπυ αρμενικης- μεγαρα, οκε-πανεαπολικος, δεν θυμαμαι αλλα και την μεθεπομενη βδομαδα το μεγαλο τοπικο ντερμπυ μεταξυ μεγαρων-νεας περαμου που ισως κρινει και την πρωτη θεση εαν τα μεγαρα ηττηθουν την παραασκευη και η νεα περαμος κερδισει!
Πολυ ομορφο και ενδιαφερον πρωταθλημα που κρατα σε αγωνια αρκετους και ενς ο δευτερος γυρος για τους δυνατους προβλεπετε συμφωνα με το προγραμμα πολυ πιο ευκολος!
nokia
Και εγω με την σειρα μου συμφωνω μαζι σου fandango και οσο για σενα φιλε θηρευτη εχεις δικιο για τον κοσκινα δυστυχως ομως τα τελευταια 3-4 χρονια αφου γνωριζεις πολλα θα πρεπει να ξερεις πως ποτε δεν επεστρεψε δυνατα και γερος,Οσο για τον μπακογιαννη πιστευω πως ο κυριος μαυρογιαννης γνωριζει πολυ καλα τα παντα απλως λογω ηλικιας πλεον και αντοχης οσο διαμαντι παιχτης και να ειναι δεν εχει αντοχες για κατι πολυ καλο!Παρε πχ και πουτο απο τελαμωνα!!Περνανε τα χρονια φιλε μου.Οσο για τους υπολοιπους αμπατζης ειναι παιχτουρα, αλλα δεν το δειχνει τοσο πολυ, καλφαγιαννης θα διαφωνισω δεν μου αρεσει καθολου σαν παιχτης και ειναι και λιγο παχουλος και πολυ αργος.Κατα δικη μου κριση παντα.

σε ευχαριστω παντως που επενεβησες σε αυτα που προειπα!




Leonkalf μπορεις σε παρακαλω να βγαλεις μια αναλυτικη βαθμολογια αλλα με τους αγωνες των ομαδων αναλυτικα τις νικες τους εκτος και εντος για να καταλαβουμε καλυτερα τα φαβορι και τι συμβαινει στις εδρες τους και εκτος απο αυτες? Θα ειναι κατι καλο εαν γνωριζεις και σου ειναι ευκολο!
ευχαριστω!
hoosiers
Καλημερα σε ολους στο φορουμ.Μπραβο στην Νεα Περαμο που πηρε το παιχνιδι μεσα απο τα χερια της ομαδας μου.
Ο Παννεαπολικος κρατουσε τα ηνια του αγωνα μεχρι λιγο πριν το τελος αφου πρωτα η διαφορα ειχε φτασει μεχρι και τους +14.
Ετσι στο τελος προτιμησαμε να αυτοκτονησουμε παρα να παιξουμε με μυαλο και υπομονη και να παρουμε την νικη.
Απαραδεκτη η διαιτησια.Ειδικα αυτος ο κοντος μαλλον δεν ειχε στραγαλι μεσα η σφυριχτρα.Ολες και ολες 10 φορες σφυριξε και απο αυτες οι 4 ηταν για αντιαθλητικα φαουλ.Μα πως επιτρεπουν να σφυρανε τετοια ατομα ασχετα με το αθλημα?
Καλη τυχη στη Νεα Περαμο στην συνεχεια του πρωταθληματος. bball.gif bball.gif
pritanis
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Dec 7 2008, 09:42 ) *
Πάντως φίλε nokia αν και παίζεις στο Γ.Α.Σ.Ε ξέχασες να αναφέρεις ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχει βγάλει η πόλη σου και έναν από τους πρώτους σκόρερ της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α ever τον Ακη Κοσκινά που τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση και του εύχομαι καλή ανάρωση.
Τώρα σχετικά με τον Μπακογιάννη θεωρώ ότι έχετε ένα ''διαμάντι'' στην ομάδα σας και επειδή είναι και κάποιας ηλικίας κανείς εκτος ίσως από τον προπονητή σας δεν θυμάται(ή δεν έχει δει ποτέ) πόσο μεγάλο μπάσκετ έχει παίξει(και συνεχίζει).

Επίσης πολύ καλοί παίκτες που έχουν παίξει και κατηγορίες είναι ο Αμπατζής της Αρμενικής, ο Καλφαγιάννης του Ο.Κ.Ε, ο Καίκας και ο Διαμαντής των Ταταύλων.

Νοτης ταταυλα περσι β εθνικη.....
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(tsonas @ Dec 6 2008, 19:44 ) *
Υ.Γ. Εχω δει ολες τις ομαδες και συμπληρωνω οτι μου αρεσουν πολλοι ο εφηβος της ΝΕΜ #13 και ο ψηλος απ'τα Ταταυλα ο οποιος ειναι καλυτερος απο ψηλους που παιζουν α'εσκανα.



QUOTE(pritanis @ Dec 7 2008, 12:21 ) *
Νοτης ταταυλα περσι β εθνικη.....


Όπως βλέπεις τον είχε αναφέρει ο φίλος Tsonas ως ''ο ψηλός από τα Ταταυλα'' οπότε γι' αυτό δεν τον ανέφερα.
Αναμφισβήτητα είναι το πρώτο όνομα της κατηγορίας φέτος μακράν. Βέβαια επειδή έτυχε να τον έχω δει σε ματς του Λαυρίου, προς το παρον δείχνει να ψιλοβαριέται στην κατηγορία. Αν και θεωρώ ότι όταν ζεσταθεί λίγο ακόμα το πρωτάθλημα θα πάρει μπρος για τα καλά.
nokia
file hoosier συγχαρητηρια που παραδεχτηκες την ανωτεροτητα της αντιπαλου ομαδας σου οταν ολοι εδω μεσα δινουν μονο διθυραμβικα σχολια για τις ομαδες τους και τιποτα αλλο!
Εαν θυμαμαι καλα σε προηγουμενες σελιδες ενας συμπαιχτης σου ο σοφιανος δηλωνε πως θα εχετε μια πολυ ευκολη νικη!
Τελικα δυο ομαδες οι οποιες δειχνουν πως μεχρι το τελος θα πρωταγωνιστησουν για ανοδο κοντραριστηκαν στα ισια ετσι"?συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες αξιες ειστε στις πρωτες θεσεις του πρωταθληματος λιγο πριν τελειωσει ο πρωτος γυρως! μπραβο!
Mister A
Θα συμφωνησω με τον hoosiers, ενα παιχνιδι που η ομαδα μας το ειχε στα χερια της, το εχασε κυριως λογο των μη μυαλομενων επιθετικων ενεργειων προς το τελος(ανεξηγητα, αφου ειχαμε σταθερα την πρωτοπορια) αλλα και του Ν5 της αντιπαλης που σε καποιο σημειο εβλεπε το καλαθι βαρελι...
Συγχαρητηρια και στις 2 ομαδες για ενα αρκετα δυνατο και καλο παιχνιδι, οσο για τους διαιτητες.... μαλλον θα πρεπει να τους κλεισουν για καμια 15 μερες σε ενα δωματιο και να τους δειχνουν ποιο ειναι το αθλημα, πως παιζετε και γενικα τα βασικα, γιατι ουτε αυτα δεν ξερουν.


Υ.Γ οσο για τον σοφιανο ειχε πει οτι εχουμε καλο συνολο, πραγμα που δεν ειναι ψεμματα....
nokia
gia sas paidia.epeidi eimai neo melos,thelo na sxoliaso tn katigoria ligo.auto pou paratiro einai oti o panneapolikos exei to deutero kalutero sunolo sti katigoria[logo apotelesmaton alla kai sunolou]kai theoro oti einai apo ta favori gia anodo.aurio nomizo oti tha kerdisoume eukola ti n peramo giati eimaste se kaluteri katastasi apo ekeinous kai me kaluteri psixologia[auto to xero giati eimai paiktis tou panneapolikou].



Φιλε mister A
τα παραπανω ειχε δηλωσει ο φιλος σου σοφιανος απλως για να μην λεμε αλλα ντι αλλων στο φορουμ την μια και αλλα ντι αλλων την αλλη!Τλεικα με πληροφορησαν πως δεν ειχατε ευκολο απογευμα και χαιρομαι γιατι η ομαδα μου σας ειχε κερδισει πριν λιγες αγωνιστικες!Δεν νομιζω να εχετε τοσο καλο συνολο!ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΜΕΙΣ,Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ,ΤΑ ΝΕΜ αντε και το οκε την παρασκευη αν μπορεσει για να δεις πως τελικα το πρωταθλημα ειναι ψιλοτοπικο! smiley.gif
killbill12
Θεση Ομαδα Ν-Η (Συνολο) Ν-Η (Εντος) Ν-Η (Εκτος) Βαθμοι
1. ΝΕ Μεγαρίδος 9-1 (6-0) (3-1) 19
2. Ν. Πέραμος 7-3 (4-0) (3-3) 17
3. Ενωση Αρμενιων 7-3 (3-1) (4-2) 17
--------------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσωνα 7-3 (4-1) (3-2) 17
5. Παννεαπολικος 7-3 (3-2) (4-1) 17
6. Ελληνικό 6-4 (5-1) (1-3) 16
7. Ταταύλα 6-4 (3-2) (3-2) 16
8. Σούρμενα 5-5 (3-1) (2-4) 15
9. ΟΚΕ 5-5 (2-2) (3-3) 15
10. Τελαμώνας 4-6 (4-1) (0-5) 14
11. ΓΑΣΕ 4-6 (1-5) (2-2) 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-8 (1-5) (1-3) 12
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-9 (0-5) (1-4) 11
14. Άρης Γλ. 0-10 (0-5) (0-5) 10
nokia
Σε ευχαριστω παρα πολυ killbill Δηλαδη βλεποντας την βαθμολογια και τις νικες οι μονες αηττητες προστοπαρων ομαδες στο γηπεδο τους ειναι η νεμ μεγαριδος και η νεα περαμος!Οι δυο ομαδες που θα κοντραριστουν σε περιπτωση ηττας των μεγαρων την παρασκευη για την πρωτη θεση σε 2 αγωνιστικες και μεσα στα μεγαρα!ωραιο ματσακι θα ειναι!Η δικη μου ομαδα εχει στην εδρα της 1-4! smiley.gif τι να πουμε παιδια..μαλλον θα επρεπε να παιζαμε εξω καλυτερα ειμαστε πιο δυνατοι!Η δαφνη και ο αρης πιστευω θα ειναι στις υποβιβασμενες ομαδες εαν δεν καταφερουν κατι καλο και ακολουθουμε εμεις με την σμυρνη και τον τελαμωνα για το ποιος θα αντεξει!Μαλιστα!Πολυ ομορφο πρωταθλημα φετος!
tatauliotis
QUOTE(nokia @ Dec 7 2008, 00:25 ) *
φιλε killbill12 η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο που εξηγησες δεν το καταλαβα αλλα smiley.gif απο την στιγμη που το γνωριζεις εχεις απολυτο δικιο τοτε!Σε ευχαριστω για την πληροφορηση και για την βαθμολογια!ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΥΡΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ!ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ LEONKALF που γνωριζεις???



Φίλε Nokia το πρόγραμμα υπάρχει σε προηγούμενες σελίδες και συγκεκριμένα στην 38.

Πρόγραμμα
nsmirni
QUOTE(george130187 @ Dec 6 2008, 17:03 ) *
τα πραγματικα ειναι απλα η μια ομαδα επαιζε μπασκετ και η αλλη κατς. εχανε η νεα σμυρνη σταθερα απο 20 εως 30 ποντους. και καποια στιγμη αρχισαν να χτυπανε αντιαθλητικα τους παιχτες της αρμενικης μονο και μονο για να τουσ τραυματισουν. οταν χανεις 30ποντους και διαμαρτυρεσαι γινεσαι γραφικος... ολες οι τεχνικες ποινες ηταν διακαιολογημενες και χαριστηκαν και 1-2 αποβολες.

Καλα ποσο σοβαρο ατομο εισαι βρε φιλαρακο?
Μηπως ησουν σπιτι σου και εβλεπες ονειρο? Η μηπως σε αλλο γηπεδο?

Ποιος επαιζε κατς και ποιος μπασκετ?
Ελεος βρε παιδια..... στειλτε την Νσμυρνη απο τωρα στην Δ ΕΣΚΑΝΑ να τελειωνουμε...........

ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χαρη θα κανετε

kill.gif kill.gif kill.gif shot.gif shot.gif 45.gif 45.gif
hoosiers
QUOTE(nokia @ Dec 7 2008, 16:19 ) *
file hoosier συγχαρητηρια που παραδεχτηκες την ανωτεροτητα της αντιπαλου ομαδας σου οταν ολοι εδω μεσα δινουν μονο διθυραμβικα σχολια για τις ομαδες τους και τιποτα αλλο!
Εαν θυμαμαι καλα σε προηγουμενες σελιδες ενας συμπαιχτης σου ο σοφιανος δηλωνε πως θα εχετε μια πολυ ευκολη νικη!
Τελικα δυο ομαδες οι οποιες δειχνουν πως μεχρι το τελος θα πρωταγωνιστησουν για ανοδο κοντραριστηκαν στα ισια ετσι"?συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες αξιες ειστε στις πρωτες θεσεις του πρωταθληματος λιγο πριν τελειωσει ο πρωτος γυρως! μπραβο!

Φιλε nokia δεν ειχα σκοπο να σου απαντησω σε αυτα που εγραψες αλλα θα σε παρακαλεσω την επομενη φορα που θα διαβασεις κατι δωσε την δεουσα προσοχη.

"Καλημερα σε ολους στο φορουμ.Μπραβο στην Νεα Περαμο που πηρε το παιχνιδι μεσα απο τα χερια της ομαδας μου.
Ο Παννεαπολικος κρατουσε τα ηνια του αγωνα μεχρι λιγο πριν το τελος αφου πρωτα η διαφορα ειχε φτασει μεχρι και τους +14.
Ετσι στο τελος προτιμησαμε να αυτοκτονησουμε παρα να παιξουμε με μυαλο και υπομονη και να παρουμε την νικη.
Απαραδεκτη η διαιτησια.Ειδικα αυτος ο κοντος μαλλον δεν ειχε στραγαλι μεσα η σφυριχτρα.Ολες και ολες 10 φορες σφυριξε και απο αυτες οι 4 ηταν για αντιαθλητικα φαουλ.Μα πως επιτρεπουν να σφυρανε τετοια ατομα ασχετα με το αθλημα?
Καλη τυχη στη Νεα Περαμο στην συνεχεια του πρωταθληματος." bball.gif bball.gif

Εσυ απο αυτο που εγραψα την προηγουμενη φορα που αναφερομαι στην ανωτεροτητα του αντιπαλου μου?
Το μονο που ειπα ειναι ενα μπραβο που πηρατε το παιχνιδι μεσα απο τα χερια μας.
Αυτο σημαινει οτι το παιχνιδι ηταν δικο μας και απο δικα μας λαθη, κυριως στο 4ο δεκαλεπτο σας ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ και πηρατε το παιχνιδι.
Την επομενη φορα λιγη προσοχη τι και πως διαβαζουμε καποια πραγματα. bball.gif bball.gif
nikolarastgreat
QUOTE(nokia @ Dec 6 2008, 20:22 ) *
tsonas μπορω να διαφωνησω μαζι σου σε ενα πραγμα!Αν και παιζω στο γασε και δεν επρεπε να μιλησω θα σου πω πως Δεν μπορεις να πεις την γνωμη σου για δυο μονο παιχτες οταν η καθε ομαδα εχει στο ροστερ της παιχτες που ουτε καν ξερεις!Εξαλου ολοι ειναι αυτοι που τις εχουν φερει εκει που τις εχουν φερει!
εγω μπορω να σου πω πολλα ονοματα που ειναι τρανταχτα και απλως εισαΙ ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟς ΕΙΤΕ ΠΟΛΥ αγνωστος για να τους ξερεις!σκεψου οτι η καθε ομαδα απο τα μεγαρα,δραπετωνα,αρμενικη,νεα περαμος,πανεαπολικος εχουν παιχτες νομιζω πανω απο 3-4 η καθε ομαδα που κανουν την διαφορα!Για μενα που εχω παιξει σχεδον με ολες εκτος απο μια βαζω σαν top την δραπετσωνα του παναγοπουλου για μενα αδικειται στην θεση 1,ειναι τρομερο 2αρι, και δυο εκπληκτικων μικρων, μετα την νεμ μεγαριδος(μετζελιωτης κορυφΑΙΟ 5ΑΡΙ,υφαντης εμπειρος play maker ,πεππας δυνατο 4σαρι κα παιζαν ολοι α εσκανα),αρμενικη( εαζαριαν απο τα καλυτερα 5αρια της κατηγοριας),νεα περαμο( που ειναι πληρης σε ολους τους τομεις, play,2,3,4,5 ονοματα τους ξερω ολους γιατι τους ειχα συμπαιχτες μπαλαφας φοωερο 4σαρι,σουρδης απο τα καλυτερα 2αρια α εσκανα,τηγανης απο τα καλυτερα 2αρια φοβερο σουτ α εσκανα ,χρυσουλης φοβερο και γρηγορο play maker ,μερακλης τρομερο 5ari ,καραχαλιος το καλυτερο 4σαρι της κατηγοριας (καλυτερος απο μετζελιωτη και εαζαριαν κατα φτωχη μου αποψη,),τσαμης αν και χτυπημενος επιστρεφει σε λιγο διαστημα απο τα καλυτερα 3αρια και ο μικρος που λες αν δεν κανω λαθος τσελιος το 13! Επισης απο την ομαδα μου ξεχωριζω, σταθης καποτε ηταν τρομερο 5αρι, μπακογιαννης το καλυτερο 3αρι στα νιατα του ακομη βαζει 20αρες, παρμαξιδης πολυ καλο play mayker, παραλης ενα καλο 2αρι!Απο τον τελαμωνα ξεχωριζω πουτο που αν και 40 χρονων καποτε επαιζε α2 και ακομη βαζει 40αρες μιλαμε για παιχτη!και βαζαιο που αν δεν βαριοταν θα ηταν κορυφη!
απο τα ταταυλα νομιζω πΑΙΖΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ενα απο τα καλυτερα και αυτος 5αρια! ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ...γι αυτο σου λεω αστο ειναι πολλοι!Και απο οσους ανεφερα δες που βρισκονται οι ομαδες τους εκτος απο την δικη μου που εξαρχης δηλωσαμε πως θα κοιταξουμε να μεινουμε κατηγορια και μετα να κλεψουμε κανα βαθμο!
Σε ευχαριστω!

ΦΙΛΕ ΝΟΚΙΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΓΑΣΕ...ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ?ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.