Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
leonkalf
Ελληνικό - Αρμενική 69-59

ΝΕΜ - ΟΚΕ 90-63

Η τελική κατάταξη στην κορυφή είναι :
1. Δραπετσώνα
2. ΝΕΜ
3. Ελληνικό
4. Αρμενική

Οι 3 πρώτοι ανεβαίνουν και η Αρμενική περιμένει την πιθανολογούμενη συγχώνευση του Έσπερου με Ίκαρο, που θα οδηγήσει σε άνοδο την 4η ομάδα (από Γ' αλλά και από Δ' εσκανα).

Συγχαρητήρια στις ομάδες που κατάφεραν να καταλάβουν τις θέσεις ανόδου και καλή συνέχεια στην Β'.

wos_sport3.gif
unknown_n66
το ελληνικο αποψε καταφερε να παρει το παιχνιδι κοντρα στην αρμενικη και να παρει το εισιτηριο της ανοδου για την Β' ΕΣΚΑΝΑ αφηνοντας ικανοποιημενους τους φιλαθλους της ομαδας και πληγωμενους οσους ευχονταν για το αντιθετο.γιατι κακα τα ψεματα δεν ηταν μονο οι αρμενιοι που δικαιολογημενα ηθελαν να ειναι αυτοι που θα ανεβουν αλλα και καποιοι αλλοι που κατα τη διαρκεια της αγωνιστικης περιοδου εκαναν διαφορες δηλωσεις, αλλα μεινανε και αυτοι με την πικρα. παντως η πιο εξεφτελιστικη δηλωση που ακουστηκε ηταν σε ενα παιχνιδι που εγινε στο ελληνικο,σε παιχτη του ελληνικου, με νικη του ελληνικου επι της αντιπαλης ομαδας, η οποια παρεπιπτωντος ανεβηκε και αυτη στη Β" ΕΣΚΑΝΑ και ηταν η εξης "ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙΤΕ".οπως καταλαβενεται δεν υπηρχε πιθανοτητα να λειπει αυτος ο ανθρωπος απο τον σημερινο αγωνα και να μην καθεται μαζι με τους οπαδους της αρμενικης, πραγμα το οποιο και εκανε,καθως παρακολουθησε ολο το παιχνιδι.αλλα τι να κανουμε φιλε ΜΙΛΚΟ καποια αλλη φορα...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ @
alpapamarin
Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο κλειστό Ελληνικού, η ομάδα μας κέρδισε την Αρμενική και ανέβηκε στη Β ΕΣΚΑΝΑ. Στο γήπεδο ήταν σύμφωνα με τις εκτιμήσεις περί τα 300 άτομα και δυστυχώς δεν ύπηρχαν αρκετές καρέκλες για όλους. Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ωραία και πραγματικά για εμάς τους αθλητές είναι πολύ σημαντικό να παίζουμε σε γεμάτα γήπεδα.
Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, θεωρώ ότι πετύχαμε το στόχο μας που δεν ήταν άλλος από το να εξουδετερώσουμε τις βασικές επιθετικές επιλογές της Αρμενικής που αν δεν απατώμαι δεν σκόραραν πάνω από 5 πόντους μαζί. Επιθετικά δεν είχαμε και τις καλύτερες επιλογές και δυσκολευτήκαμε λίγο στη ζώνη του αντιπάλου. Η διαιτησία νομίζω ότι κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και σε κάποια κομμάτια του παιχνιδιού δεν σφύριζαν καθόλου ενώ σε άλλα πάρα πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι επηρρέσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους συμπαίκτες μου, το προπονητικό επιτελείο, τη διοίκηση και τους φιλάθλους μας. Η επιτυχία της φετινής ομάδας ήταν τεράστια, σε ένα πάρα πολύ δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα, όπου όλοι κέρδιζαν όλους. Το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι μείναμε ενωμένοι, και μετά από ένα πολύ κακό πρώτο γύρο με ρεκόρ 7-6 καταφέραμε να κάνουμε στο δεύτερο γύρο 12-1 και να ανέβουμε.

Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους και στην επόμενη περίοδο όλοι και πάλι πίσω στα γήπεδα υγιείς.

baggos3
Πόσοι θα πέσουν τελικά ρε παιδιά?
taz4
Τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού δεν ήταν καλά για εμάς αφου ήμασταν πίσω στο σκορ από 2 εως 5 πόντους!Αυτό όμως γρήγορα άλλαξε και από τότε δεν ξαναχάσαμε ποτέ το προβάδισμα αν δεν κάνω λάθος!το ημίχρονο έληξε 35-30 υπερ μας...
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και μεσα σε 2 επιθέσεις βρεθήκαμε στο +10 όμως η αρμενική είχε απάντηση και το ξαναγύρισε στους 5.Στο τρίτο δεκάλεπτο πήραμε και τη μεγαλύτερη διαφορά μας νομίζω με 11-12 πόντους!Όμως κάποιες λάθος επιλογές στη ζώνη του αντιπάλου έφεραν το ματς σχεδόν στο Χ (49-47) λίγο πρίν το τέλος του 3του που και αυτό έληξε με +5 για μας...Στο τελευταίο δεκάλεπτο είμασταν συγκεντρωμένοι,βρήκαμε λύσεις και ποτέ δεν νιώσαμε οτί θα χάσουμε την άνοδο!

Παρά τις 3πλάσιες+ καρέκλες που βρίσκονταν στο γήπεδο(σε σύγκριση με άλλες φορές) δυστυχώς δεν έφτασαν.το γήπεδο είχε πραγματικά πολύ κόσμο του ελληνικού κυρίως,της αρμενικής αλλά και πολλούς ουδέτερους όπως και κάποιους παίχτες και προπονητές της Γ που δεν έπαιζαν χθες!
Ευχάριστούμε τον κόσμο που πραγματικά βοήθησε όταν χρειάστηκε!


Η ομάδα έδειξε τη δύναμή της στην έδρα της που είχε μόλις 1 ήττα την πρώτη αγωνιστική σαν νέα ομάδα με καινούργιο προπονητή και παίχτες.
Έτσι το 12-1 του Β γύρου είναι φυσιολογικό καθώς είχαμε ΟΛΟΥΣ τους θεωρητικά δύσκολους στην έδρα μας και εκτός τους θεωρητικά υποδιαίστερους!

QUOTE (blackpower33 @ May 4 2009, 22:50 ) *
Αυτο που θελω να πω ειναι πως καλοι οι παικταραδες αλλα η ομαδα υπερισχυει σε ολα!το ελληνικο οσο κ αν ακουγεται περιεργο ανεβηκε και για τον λογο οτι ο προπονητης ηταν πολυ καλος και η δουλεια φαινεται!!μια ομαδα η οποια ηξερε τι ζηταει σε καθε ματς!!συγχαρητηρια!!


Σε αυτό εγω έχω να πω πως όλη τη χρονιά ακούστηκαν πολλά θετικά σχόλια για όλους αυτούς τους παιχταράδες που έχουν παίξει παλιότερα πιο ψηλά..αν ήταν γύρο στους 10 για μένα οι 6-7 ήταν επιεικώς μέτριοι για πολλούς λόγους...
Σε κάθε περίπτωση καλύτερα να δουλεύεις σαν ομάδα,έτσι οι αντίπαλοι σε αντιμετωπίζουν και δυσκολότερα...


QUOTE (baggos3 @ May 5 2009, 11:33 ) *
Πόσοι θα πέσουν τελικά ρε παιδιά?

Σίγουρα 4...και για τον 5το περίμένουμε!!εύχομαι να μην πέσει και 5τος!


Καλή επιτυχία στις ομάδες την παρασκευή...ελπίζω σε δυνατά παιχνιδάκια!
Και καλή φιέστα για τη δραπετσώνα σήμερα!
MILKO
QUOTE (unknown_n66 @ May 5 2009, 02:07 ) *
το ελληνικο αποψε καταφερε να παρει το παιχνιδι κοντρα στην αρμενικη και να παρει το εισιτηριο της ανοδου για την Β' ΕΣΚΑΝΑ αφηνοντας ικανοποιημενους τους φιλαθλους της ομαδας και πληγωμενους οσους ευχονταν για το αντιθετο.γιατι κακα τα ψεματα δεν ηταν μονο οι αρμενιοι που δικαιολογημενα ηθελαν να ειναι αυτοι που θα ανεβουν αλλα και καποιοι αλλοι που κατα τη διαρκεια της αγωνιστικης περιοδου εκαναν διαφορες δηλωσεις, αλλα μεινανε και αυτοι με την πικρα. παντως η πιο εξεφτελιστικη δηλωση που ακουστηκε ηταν σε ενα παιχνιδι που εγινε στο ελληνικο,σε παιχτη του ελληνικου, με νικη του ελληνικου επι της αντιπαλης ομαδας, η οποια παρεπιπτωντος ανεβηκε και αυτη στη Β" ΕΣΚΑΝΑ και ηταν η εξης "ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙΤΕ".οπως καταλαβενεται δεν υπηρχε πιθανοτητα να λειπει αυτος ο ανθρωπος απο τον σημερινο αγωνα και να μην καθεται μαζι με τους οπαδους της αρμενικης, πραγμα το οποιο και εκανε,καθως παρακολουθησε ολο το παιχνιδι.αλλα τι να κανουμε φιλε ΜΙΛΚΟ καποια αλλη φορα...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ @

Εμείς ήμασταν τραγικοί στο ντέρμπι δεν φταίει ο κοουτς αν δεν βάζεις βολές και τα ατού σου είναι εκνευρισμένα απο το 1 λεπτο τοτε δεν πας πουθενα.

όσο για την σπόντα αν κατάλαβα λες ότι είμαι ο κοουτς της δραπ… φιλαράκο επειδή είμαστε λίγο χάλια με την χθεσινή ήττα δεν σου απαντώ το μόνο που θα σου πω είναι ότι μέσα από το forum με αυτά που γράφεται που μπορεί να είναι αλήθειες η και ψέματα του κάνετε διαφήμιση και καταντάτε γραφική .

μπράβο για την άνοδο εχθές μου άρεσε το 8 έβαλε κρίσιμα καλαθιά το 10 και το 6
ibiza
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.....
blackpower33
QUOTE (ibiza @ May 5 2009, 21:18 ) *
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.....

πεσ τιποτα τοτε για καμια ομαδα η παικτη...ρε παιδια καντε ενα μινι σχολιασμο για ολεσ τις ομαδες οχι επιλεκτικα για ενα η δυο...
agg8
QUOTE (MILKO @ May 5 2009, 16:46 ) *
Εμείς ήμασταν τραγικοί στο ντέρμπι δεν φταίει ο κοουτς αν δεν βάζεις βολές και τα ατού σου είναι εκνευρισμένα απο το 1 λεπτο τοτε δεν πας πουθενα.

όσο για την σπόντα αν κατάλαβα λες ότι είμαι ο κοουτς της δραπ… φιλαράκο επειδή είμαστε λίγο χάλια με την χθεσινή ήττα δεν σου απαντώ το μόνο που θα σου πω είναι ότι μέσα από το forum με αυτά που γράφεται που μπορεί να είναι αλήθειες η και ψέματα του κάνετε διαφήμιση και καταντάτε γραφική .

μπράβο για την άνοδο εχθές μου άρεσε το 8 έβαλε κρίσιμα καλαθιά το 10 και το 6


Milko το 8 γιατί δεν τον πας?το 10 γιατί είναι καλός παίχτης? κ το 6 γιατί σου έβαλε σε νεκρό χρόνο το καλάθι....?
MILKO
Το 8 νομίζω έβαλε σε νεκρό 2 καλάθια όχι το 6?
Και το 10 με το 6 τα παιδιά είναι μαχητές και έχουν καλά στοιχεία ,
όσο για το αν πάω το 8 δεν το γνωρίζω το παλικάρι και δεν έχω γράψει ποτέ κάτι για αυτών
nsmirni
Η Ν,Σμυρνη αυριο θα παιξει και θα κερδισει.

Η Δαφνη??
dserel
QUOTE(nsmirni @ May 7 2009, 19:37 ) *
Η Ν,Σμυρνη αυριο θα παιξει και θα κερδισει.

Η Δαφνη??

Ότι και να γίνει τελικά αύριο , το λογικό είναι να κερδίσει ο Άρης αφού καίγεται για τη νίκη και έχει κάνει ένα φοβερό δεύτερο γύρο. Διαφωνείς?
comfouzio
QUOTE(nsmirni @ May 7 2009, 19:37 ) *
Η Ν,Σμυρνη αυριο θα παιξει και θα κερδισει.

Η Δαφνη??

Η Δαφνη όπως και ο Αρης και ο Τελαμωνας και τα Σουρμενα αλλά και τα Ταταυλα θα παιξουν για οτι καλυτερο μπορουν. Εσυ πάντως μην κρεμεσαι απο τα κλαδια των άλλων. Το μονο που καταφερνεις ειναι να χανεις τον οποιο σεβασμο μπορει να εμπνεεις (λογω ηλικιας παντα). Ευχομαι να ειναι το τελευταιο post σου που με αναγκαζει να απαντησω και μια παρακληση. Ασχολησου μια φορα μονο με την ομαδα σου και δεξου το αποτελεσμα.Καλο βράδυ και καλή επιτυχια σε ολους
sakiskal
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

4. Σταθατος. Το βαρυ πενταρι της ομαδας. Γυρολογος των γηπεδων με την ενοια οτι πριν την προπονηση τρωει πιτα γυρο απ'ολα!!! Βασικη βοηθεια σε ολη την προσπαθεια της ομαδας για να καταλαβει την 1η θεση του πρωταθληματος!!! Αορατο τοιχος!!!!
5.Σκοκο. Πολυεργαλειο... 2αρι 3αρι 4αρι ολα τα εχει το παληκαρι. Νταλικερης νρακ ντιλερ νταβας ολα σε ενα!!!! Το αμυντικο οπλο της ομαδας
6.ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!! Ο παικτης που βλεπει τα καλαθια της Γ'εσκανα για βαρελια.... Οταν σηκωνεται για τριποντο οι υπολοιποι απλα γυρναμε αμυνα!!!! ονομα συνηφασμενο με το μπαζερ μπιτερ!!!!
7.Κωλοχαρακτηρας.... Ο αληταρας της γ'εσκανα... και τι δεν γραφτηκε η ακουστηκε ολη την χρονια στο φορουμ
8.Κουκοτς. Ο παιχτης ιστορια για την Δραπετσωνα!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μια ομαδα!!!!
9.Αχμαν αμαν. Τι να πουμε καθε χρονο ακουγεται οτι η δρατσα αποκτα πλει μεικερ κ καθε χρονο ειναι στην καλυτερη αμυντικη κ επιθετικη πενταδα της κατηγοριας... Τρομερος Αρσεν λουπεν ο φοβος κ οτρομος καθε αντιπαλου σε αμυνα κ επιθεση... Καλη θητεια φιλαρακι
10.Τερζικιανιδης. Πολοι τραυματισμοι φετος του χρονου τον περιμενουμε δυνατο κ υγειη για την θεση κατω απο το καλαθι
11.Φαντασμα. Ο παικτης που ελαμψε με την απουσια του... Οσο λιγοτερο ερχοταν τοσο καλυτερα πηγαινε η ομαδα. Μπραβο του. Μεγαλη συνησφορα!
12.Μητσος. Ο παλαιμαχος δεν ηταν λιγες οι φορες που εβγαλε τα καστανα απο την φωτια.
13.Καρελια Ο καλυτερος εφηβος της κατηγοριας!!!!! Συνεχης βελτιωση απο ενα παιδι πολλα υποσχομενο
14.Αλια Ζητα Ζητα. Το πλει μεικερ του μελλοντος αλλα πολυ μελοντος... Χτυπαει και την πορτα της εθνικης... οχι της Ελλαδας βεβαια!!!!
15.Βλαμενιξ. Το τουρμπο της ομαδας... Παικτης καπνογονο!!! Μολις πριν 3 μερες καταφερε να αφομιωσει τα συστηματα της ομαδας!!!!

Φυσικα και ειμαι παιχτης της ομαδας ειναι μια αναφορα στην πρωταθλητρια ομαδα χωρις να θελω να θιξω καποιον συμπαικτη μου κ φιλο μου...
Καλη επιτυχια και του χρονου στην β'εσκανα με η χωρις εμενα!!!!!
kostakos3
QUOTE(nsmirni @ May 7 2009, 19:37 ) *
Η Ν,Σμυρνη αυριο θα παιξει και θα κερδισει.

Η Δαφνη??

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε ότι έχεις γράψει μέχρι σήμερα.
Απλώς δεν χρειάζεται να εκτίθεσαι τόσο πολύ.Δεν αξίζει τον κόπο και ειδικά εδώ μέσα που ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του.
Μακάρι να κερδίσει η Ν.Σμύρνη σήμερα και να χάσει ο Αρης.(Πραγμα δύσκολο γιά το δεύτερο , αλλα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία). bball.gif
Να είσαι όμως σίγουρος ότι όλες οι ομάδες σήμερα θα παίξουν γιά την πάρτη τους και κανένας δεν θα κάνει χάρη σε κανέναν.

Καλή επιτυχία σε όλους, και οι πιό ικανοί θα κερδίσουν.

QUOTE(sakiskal @ May 8 2009, 10:47 ) *
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

4. Σταθατος. Το βαρυ πενταρι της ομαδας. Γυρολογος των γηπεδων με την ενοια οτι πριν την προπονηση τρωει πιτα γυρο απ'ολα!!! Βασικη βοηθεια σε ολη την προσπαθεια της ομαδας για να καταλαβει την 1η θεση του πρωταθληματος!!! Αορατο τοιχος!!!!
5.Σκοκο. Πολυεργαλειο... 2αρι 3αρι 4αρι ολα τα εχει το παληκαρι. Νταλικερης νρακ ντιλερ νταβας ολα σε ενα!!!! Το αμυντικο οπλο της ομαδας
6.ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!! Ο παικτης που βλεπει τα καλαθια της Γ'εσκανα για βαρελια.... Οταν σηκωνεται για τριποντο οι υπολοιποι απλα γυρναμε αμυνα!!!! ονομα συνηφασμενο με το μπαζερ μπιτερ!!!!
7.Κωλοχαρακτηρας.... Ο αληταρας της γ'εσκανα... και τι δεν γραφτηκε η ακουστηκε ολη την χρονια στο φορουμ
8.Κουκοτς. Ο παιχτης ιστορια για την Δραπετσωνα!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μια ομαδα!!!!
9.Αχμαν αμαν. Τι να πουμε καθε χρονο ακουγεται οτι η δρατσα αποκτα πλει μεικερ κ καθε χρονο ειναι στην καλυτερη αμυντικη κ επιθετικη πενταδα της κατηγοριας... Τρομερος Αρσεν λουπεν ο φοβος κ οτρομος καθε αντιπαλου σε αμυνα κ επιθεση... Καλη θητεια φιλαρακι
10.Τερζικιανιδης. Πολοι τραυματισμοι φετος του χρονου τον περιμενουμε δυνατο κ υγειη για την θεση κατω απο το καλαθι
11.Φαντασμα. Ο παικτης που ελαμψε με την απουσια του... Οσο λιγοτερο ερχοταν τοσο καλυτερα πηγαινε η ομαδα. Μπραβο του. Μεγαλη συνησφορα!
12.Μητσος. Ο παλαιμαχος δεν ηταν λιγες οι φορες που εβγαλε τα καστανα απο την φωτια.
13.Καρελια Ο καλυτερος εφηβος της κατηγοριας!!!!! Συνεχης βελτιωση απο ενα παιδι πολλα υποσχομενο
14.Αλια Ζητα Ζητα. Το πλει μεικερ του μελλοντος αλλα πολυ μελοντος... Χτυπαει και την πορτα της εθνικης... οχι της Ελλαδας βεβαια!!!!
15.Βλαμενιξ. Το τουρμπο της ομαδας... Παικτης καπνογονο!!! Μολις πριν 3 μερες καταφερε να αφομιωσει τα συστηματα της ομαδας!!!!

Φυσικα και ειμαι παιχτης της ομαδας ειναι μια αναφορα στην πρωταθλητρια ομαδα χωρις να θελω να θιξω καποιον συμπαικτη μου κ φιλο μου...
Καλη επιτυχια και του χρονου στην β'εσκανα με η χωρις εμενα!!!!!

απο περιέργεια και μόνο.Εσυ πιό νούμερο έχεις? icon_wave.gif
ibiza
μου αρεσε το 6 κ το 8 απο τη δραπετσωνα,to playmaker του οκε,το 4αρι του τελαμωνα,ο αριστεροχειρας της νεμ,το 3αρι του πευκου,το 3αρι της αρμενικης,το playmaker του γασε,οι 2 ψηλοι του αρη,θα θυμηθω και αλλους και θα ξαναγραψω.πειτε και εσεις την γνωμη σας....
ikarosbc
QUOTE(kostakos3 @ May 8 2009, 17:10 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε ότι έχεις γράψει μέχρι σήμερα.
Απλώς δεν χρειάζεται να εκτίθεσαι τόσο πολύ.Δεν αξίζει τον κόπο και ειδικά εδώ μέσα που ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του.
Μακάρι να κερδίσει η Ν.Σμύρνη σήμερα και να χάσει ο Αρης.(Πραγμα δύσκολο γιά το δεύτερο , αλλα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία). bball.gif
Να είσαι όμως σίγουρος ότι όλες οι ομάδες σήμερα θα παίξουν γιά την πάρτη τους και κανένας δεν θα κάνει χάρη σε κανέναν.

Καλή επιτυχία σε όλους, και οι πιό ικανοί θα κερδίσουν.


απο περιέργεια και μόνο.Εσυ πιό νούμερο έχεις? icon_wave.gif


Nομιζω φαινεται καθαρα οτι ειναι το 7. Αν ηταν αλλο νουμερο θα επρεπε διπλα στα προσοντα να βαλει <και μετριοφρων>

QUOTE(sakiskal @ May 8 2009, 10:47 ) *
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

4. Σταθατος. Το βαρυ πενταρι της ομαδας. Γυρολογος των γηπεδων με την ενοια οτι πριν την προπονηση τρωει πιτα γυρο απ'ολα!!! Βασικη βοηθεια σε ολη την προσπαθεια της ομαδας για να καταλαβει την 1η θεση του πρωταθληματος!!! Αορατο τοιχος!!!!
5.Σκοκο. Πολυεργαλειο... 2αρι 3αρι 4αρι ολα τα εχει το παληκαρι. Νταλικερης νρακ ντιλερ νταβας ολα σε ενα!!!! Το αμυντικο οπλο της ομαδας
6.ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!! Ο παικτης που βλεπει τα καλαθια της Γ'εσκανα για βαρελια.... Οταν σηκωνεται για τριποντο οι υπολοιποι απλα γυρναμε αμυνα!!!! ονομα συνηφασμενο με το μπαζερ μπιτερ!!!!
7.Κωλοχαρακτηρας.... Ο αληταρας της γ'εσκανα... και τι δεν γραφτηκε η ακουστηκε ολη την χρονια στο φορουμ
8.Κουκοτς. Ο παιχτης ιστορια για την Δραπετσωνα!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μια ομαδα!!!!
9.Αχμαν αμαν. Τι να πουμε καθε χρονο ακουγεται οτι η δρατσα αποκτα πλει μεικερ κ καθε χρονο ειναι στην καλυτερη αμυντικη κ επιθετικη πενταδα της κατηγοριας... Τρομερος Αρσεν λουπεν ο φοβος κ οτρομος καθε αντιπαλου σε αμυνα κ επιθεση... Καλη θητεια φιλαρακι
10.Τερζικιανιδης. Πολοι τραυματισμοι φετος του χρονου τον περιμενουμε δυνατο κ υγειη για την θεση κατω απο το καλαθι
11.Φαντασμα. Ο παικτης που ελαμψε με την απουσια του... Οσο λιγοτερο ερχοταν τοσο καλυτερα πηγαινε η ομαδα. Μπραβο του. Μεγαλη συνησφορα!
12.Μητσος. Ο παλαιμαχος δεν ηταν λιγες οι φορες που εβγαλε τα καστανα απο την φωτια.
13.Καρελια Ο καλυτερος εφηβος της κατηγοριας!!!!! Συνεχης βελτιωση απο ενα παιδι πολλα υποσχομενο
14.Αλια Ζητα Ζητα. Το πλει μεικερ του μελλοντος αλλα πολυ μελοντος... Χτυπαει και την πορτα της εθνικης... οχι της Ελλαδας βεβαια!!!!
15.Βλαμενιξ. Το τουρμπο της ομαδας... Παικτης καπνογονο!!! Μολις πριν 3 μερες καταφερε να αφομιωσει τα συστηματα της ομαδας!!!!

Φυσικα και ειμαι παιχτης της ομαδας ειναι μια αναφορα στην πρωταθλητρια ομαδα χωρις να θελω να θιξω καποιον συμπαικτη μου κ φιλο μου...
Καλη επιτυχια και του χρονου στην β'εσκανα με η χωρις εμενα!!!!!

Μπραβο sakiskal !!! Ευφυεστατο και χαριτωμενο post .
Μας διασκεδασες, παλι μπραβο και παντα χαρες.

QUOTE(nsmirni @ May 7 2009, 19:37 ) *
Η Ν,Σμυρνη αυριο θα παιξει και θα κερδισει.

Η Δαφνη??


Συντοπιτισσα Ν.Σμυρνη

Ευχομαι καθε επιτυχια στους αποψινους σου στοχους.



Υ.Γ. Χωρις φανφαρες. Σεμνα και ταπεινα.
comfouzio
Αρης - Δαφνη 97 - 76 . Συγχωρεστε με αν κανω καποιο μικρολαθακι στο σκορ
bartsa
νικη και αναμονη.
τα παιδια του αρη γλυφαδας εκαναν το χρεος τους κερδισαν την δαφνη και τωρα περιμενουν. δυνατο ξεκινημα και ομορφο θεαμα απο μια ομαδα που το πιστευε. οι τελευταιες 15 μερες γεματες αγχος λογο ελειψης γηπεδου ξεχαστηκαν μετα το πρωτο δεκαλεπτο. η δαφνη σαφως βελτιωμενη. επαιξε διαφορες αμυνες και πιεσε και σε ολο το γηπεδο αρκετα. την ευχαριστουμε που αγωνιστηκε δυνατα και διεκδικησε τη νικη γιατι αυτο μας βοηθησε και εμας στο παιχνιδι μας.
sakiskal
το 7 ειμαι.
Josh_7_Child
Για να μην έχει βγει ο φίλος nsmirni ακόμα να μας πει το χτεσινό αποτέλεσμα, μάλλον η ομάδα του δεν έκανε το καθήκον της απέναντι στα αδιάφ(θ)ορα Σούρμενα...

Πέρα από τις μαντεψιές, εχουμε κάποια ενημέρωση για το Ταταύλα - Τελαμώνας, ή για το Ν.Σμύρνη - Σούρμενα για να ολοκληρωθεί και η φετινή βαθμολογία;

Υ.Γ. Καλή τύχη στον Ιωνικό Νικαιας την Κυριακή.
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(Josh_7_Child @ May 9 2009, 11:45 ) *
Για να μην έχει βγει ο φίλος nsmirni ακόμα να μας πει το χτεσινό αποτέλεσμα, μάλλον η ομάδα του δεν έκανε το καθήκον της απέναντι στα αδιάφ(θ)ορα Σούρμενα...

Πέρα από τις μαντεψιές, εχουμε κάποια ενημέρωση για το Ταταύλα - Τελαμώνας, ή για το Ν.Σμύρνη - Σούρμενα για να ολοκληρωθεί και η φετινή βαθμολογία;

Υ.Γ. Καλή τύχη στον Ιωνικό Νικαιας την Κυριακή.


Ταταυλα - Τελαμωνας 1 (+30π.)
nsmirni
Ν Σμυρνη- Σουρμενα 60-69
Καλο παιχνιδι , ντερμπυ μεχρι τα μισα του β ημιχρονου.
Τελικα η Ν.Σμυρνη δεν τα καταφερε και εχασε ενα παιχνιδι που οπως φανηκε μπορουσε να το παρει.
Josh_7_Child
Τελευταία Αγωνιστική (26η):
Ελληνικό –Εν. Αρμενίων 69-59
ΓΑΣΕ -Ν. Πέραμος 65–75
ΝΕ Μεγαρίδος - ΟΚΕ 90-63
Παννεαπολικός - ΔΑΣ Δραπετσώνα 63-83
Άρης Γλυφάδας - Δάφνη Αγ. Δημητρίου 97 - 76
Ν. Σμύρνη- Σούρμενα 60-69
Ταταυλα - Τελαμωνας 1 (+30π.)

Τελική Βαθμολογία:
1. ΔΑΣ Δραπετσώνα 22-4 48
2. ΝΕ Μεγαρίδος 19-7 45
3. Ελληνικό 19-7 45
-----------------------------------------------
4. Εν. Αρμενίων 18-8 44
5. Ταταύλα 17-9 43
6. Παννεαπολικός 15-11 41
7. Ν. Πέραμος 14-12 40
8. Σούρμενα 13-13 39
9. ΟΚΕ 12-14 38
--------------------------------------------------
10. 'Αρης Γλ. 9-17 35
--------------------------------------------------
11. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 8-18 34
12. Τελαμώνας 8-18 34
13. ΓΑΣΕ 4-22 30
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 3-23 29

Συγχαρητήρια σε Δραπετσώνα, ΝΕΜ και Ελληνικό ---- Καλή τύχη στον Άρη Γλυφάδας.
taz4

Josh_7_Child-->>
4. Εν. Αρμενίων 19-7 45

Καλή τύχη στον Άρη Γλυφάδας και από μένα!
bartsa
Ως εκπρόσωπος του Άρη Γλυφάδας στο φόρουμ θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους μας εύχονται καλή επιτυχία σήμερα. Οι ευχές αυτές δείχνουν ότι πέρα από τις όποιες αντιπαλότητες, οι οποίες λογικό είναι να υπάρχουν καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς, υπάρχουν αρκετά άτομα τα οποία με την σκέψη τους προάγουν την υγειή πλευρά του αθλητισμού που τόσο πολύ το έχει ανάγκη ειδικά το ερασιτεχνικό μπάσκετ. Δεν είναι τυχαίο τελικά ότι από αυτές τις κατηγορίες, μέσα από την σωστή και οργανωμένη δουλειά, κάποιοι καταφέρνουν να παίξουν σε ανώτερες κατηγορίες. Αυτό που μετράει τελικά είναι όσοι παίζουν να το ευχαριστιούνται και να το νοιώθουν. Το φετινό πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας είχε πολύ ενδιαφέρον και ελπίζουμε να τελειώσει με έναν ευχάριστο τρόπο για εμάς! Οι εναλλαγές συναισθημάτων ήταν πολλές και έντονες. Από την πλευρά μας ευχόμαστε να μπορέσει να ανέβει και η τέταρτη ομάδα (Αρμενική) έστω και μέσω συγχώνευσης γιατί κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος έδειξε στοιχεία οργανωμένης και δουλεμένης ομάδας. Συγχαρητήρια και στις ομάδες που διεκδίκησαν ως τέλους την άνοδο τους αλλά δεν τα κατάφεραν στις λεπτομέρειες. Η ουρά είχε πάλι το δικό της ενδιαφέρον με δυνατές μάχες στις οποίες πάλι οι λεπτομέρειες έπαιξαν μεγάλο ρόλο.
taz4
Μετά τη νίκη του Ιωνικού Ν. στα μπαραζ ο πολύ καλός δεύτερος γύρος του άρη (9-4)νομίζω...είχε νόημα!!
μπράβο για την προσπάθεια rolleyes.gif smiley.gif
bartsa
rookie ευχαριστουμε πολυ. πεδιο μαχης χθες το ανοιχτο γηπεδο του αρη λογο των μπουγελων μολις μαθαμε το αποτελεσμα του ιωνικου.ηπιαμε και καμμια μπυρα παραπανω.
POWER_KF
Τώρα που ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους της Ν. Σμύρνης (είμαι παλαιός Νεοσμυρνιώτης). Σηκώνει η περιοχή τέσσερις ομάδες (Πανιώνιος, Μίλωνας, Ικαρος, ΑΠΟ); Μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε τη συγχώευση με τον Ικαρο; Τήν ίδια απορία έχω και με τη Δάφνη. Μοιράζεται το ίδιο γήπεδο με τον Αστέρα, ενώ ο Αγ. Δημήτριος έχει και τον Κρόνο. Τρεις ομάδες δεν είναι πολλέςς; Νομίζω ότι το ότι η "δύναμη είναι στην ένωση" δεν είναι τυχαία ρήση. Είναι κρίμα να βλέπουμε ομάδες όπως αυτές που προανέφερα στη Δ' ΕΣΚΑΝΑ.
Τέλος, υπάρχουν πληροφορίες μεταγγραφικών σχεδιασμών και κινήσεων των ομάδων;
basket4life
QUOTE(POWER_KF @ May 11 2009, 15:20 ) *
Τώρα που ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους της Ν. Σμύρνης (είμαι παλαιός Νεοσμυρνιώτης). Σηκώνει η περιοχή τέσσερις ομάδες (Πανιώνιος, Μίλωνας, Ικαρος, ΑΠΟ); Μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε τη συγχώευση με τον Ικαρο; Τήν ίδια απορία έχω και με τη Δάφνη. Μοιράζεται το ίδιο γήπεδο με τον Αστέρα, ενώ ο Αγ. Δημήτριος έχει και τον Κρόνο. Τρεις ομάδες δεν είναι πολλέςς; Νομίζω ότι το ότι η "δύναμη είναι στην ένωση" δεν είναι τυχαία ρήση. Είναι κρίμα να βλέπουμε ομάδες όπως αυτές που προανέφερα στη Δ' ΕΣΚΑΝΑ.
Τέλος, υπάρχουν πληροφορίες μεταγγραφικών σχεδιασμών και κινήσεων των ομάδων;


Πολυ σωστο.Μπραβο.Και οχι μονο για αυτες αλλα και για αλλες ομαδες.Ετσι θα μπορεσει να ανεβει και το επιπεδο τησ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α και να μειωθει η (μεγαλη) διαφορα με τις ομαδες της Ε.Σ.Κ.Α.
leonkalf
Ο Έσπερος και ο Ίκαρος Καλλιθέας αποφάσισαν να συγχωνευτούν. Οπότε από την κατηγορία θα ανέβει και η 4η ομάδα της βαθμολογίας, η Αρμενική.

Η απόφαση ανακοινώθηκε επίσημα στο site του Ίκαρου (http://www.ikarosbc.gr/?c=154&a=1496) και επίσης στο basketblog.gr (http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=233)
baggos3
Και γιατί ρε παιδιά εφόσον θα υπάρχει κενή θέση στην Γ' δεν μένει η Νέα Σμύρνη που κανονικά αν δεν γινόντουσαν οι διάφορες ιστορίες θα έμενε στην Γ'.
ikarosbc
QUOTE(baggos3 @ May 18 2009, 00:01 ) *
Και γιατί ρε παιδιά εφόσον θα υπάρχει κενή θέση στην Γ' δεν μένει η Νέα Σμύρνη που κανονικά αν δεν γινόντουσαν οι διάφορες ιστορίες θα έμενε στην Γ'.


Το κενο δεν δημιουργειται στη Γ! αλλα στην Β! οπου θα επαιζε ο Εσπερος. Αν οπως προτεινεις μεινει στην κατηγορια η Ηλεκτρουπολη και δεν ανεβει η Αρμενικη δεν δημιουργειται κενη θεση στη Γ!.Οποτε Ο ΑΠΟΝΣ παλι δεν εχει κανενα οφελος.
Το σημερινο συστημα βασιζεται στη βαση, πιστευω, του οτι οποιος πρεπει να πεσει, πεφτει κατηγορια γιατι δεν ηταν καλος. Τα τυχον κενα απο συγχωνευσεις συμπληρωνονται απο τους πιο αξιους της παρακατω κατηγοριας, δηλαδη οποιους ειναι πισω απ' αυτους που ανεβηκαν.
Προσωπικη μου αποψη ειναι παντως οτι το πιο δικαιο ισως να ηταν οι αγωνες μπαραζ αναμεσα στις 2 ομαδες π.χ. Ηλεκτρουπολη-Αρμενικη και ΑΠΟΝΣ- Ερμη Αργυρουπολης, Αλλα στις 2 νικες λογω της διαφορας της κατηγοριας.
Η συγχωνευση που επικειται τυπικα δεν εχει προχωρησει γιατι συνελευση με θετικη αποφαση εκανε μονο ο Ικαρος Καλλιθεας. Ο Εσπερος θα κανει τη συνελευση του οπως μας πληροφορει στο θεμα ΕΣΚΑΝΑ ο φιλος esperiotis στις 20 του μηνα. Βεβαια ειναι τυπικο πιστευω και αυτο το μερος, θα παρθει και εκει θετικη αποφαση και η συγχωνευση θα προχωρησει βγαζοντας ενα νεο ακομα πιο δυνατο συλλογο για το καλο ολης της Καλλιθεας.
Θελω να συγχαρω λοιπον για την επικειμενη ανοδο της την <ομοσταυλη> Αρμενικη και πιστευω οτι ηταν και αυτη αξια να ανεβει στη κανονικη διαρκεια, αλλα καποιες μικρες λεπτομεριες ή απροσεξιες της το στερησαν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.