Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Armeniki
Ήμουν στο γήπεδο στο Νεα Σμυρνη-Αρμενική, στην εξέδρα. Δεν ξέρω τι αντιμετώπιση έχει συναντήσει η ομάδα της Ν. Σμύρνης στα προηγούμενα παιχνίδια, αλλά στο συγκεκριμένο ειλικρινά δεν δικαιλογείται με τίποτα η αντίδραση του φίλου πιο πάνω. Καμία σφαγή, κανένα "προμελετημένο σχέδιο". Αν φίλε του Άπω βλέπετε φαντάσματα και κυνηγάτε μάγισσες δεν σας φταίει κανένας, παρά μόνο οι εαυτοί σας, και κυρίως ο απαράδεκτος προπονητής σας, που αντί να κοιτάζει να παίζει η ομάδα του μπάσκετ, παραπονιέται με τον χειρότερο τρόπο και ασχολείται μόνο με τη διαιτησία. Κρίμα, γιατί νομίζω πως αδικείτε τους εαυτούς σας. Απότι είδα, και παίκτες έχετε, και δυνατότητες να παίξετε καλό μπάσκετ. Απλά έχετε "βολευτεί" να τα ρίχνετε όλα στους διαιτητές και σε "αόρατους εχθρούς που μόνο σκοπό έχουν να ρίξουν τον Άπω στη Δ" (γιατί άραγε;;;) και δεν κοιτάτε τα εσωτερικά σας.
nsmirni
QUOTE(Armeniki @ Dec 9 2008, 14:44 ) *
Δεν ξέρω τι αντιμετώπιση έχει συναντήσει η ομάδα της Ν. Σμύρνης στα προηγούμενα παιχνίδια


Αγαπητε φιλε απο την Αρμενικη πριν βγεις να γραψεις κατι μεσα στην αγνοια σου, ψαξε ,ρωτα, και μαθε και μετα τα ξαναλεμε.
Δεν εχω κατι εναντιον ΚΑΜΙΑΣ ομαδας και ειδικα για την Αρμενικη που ειναι και συμπολιτης και συμπαθης ομαδα και ουτε προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση με καμια ομαδα.
Το προβλημα ειναι οι εξω που εχουν οργανωσει μια ΠΑΡΑΓΚΑ και αποφασιζουν εκ των προτερω.
Οι ομαδες που θα παιζουν του χρονου στην Β και στην Δ εχουν ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΘΕΙ.
Δυστυχως η σαπιλα εχει φτασει και στις μικρες ερασιτεχνικες κατηγοριες
fandango
gia pes re file apo tin apw nea smurnis poies einai oi omades pou exoun proapofasistei pws tha paizoun stin b kai poies stin d tou xronou ??? giati polu eksupnos to brikes....to oti den exeis omada na paikseis mpasket kai to rixneis sunexeia stous diaitites??epeidi eisai toso eksupnos pes mas poies einai autes oi omades giati egw blepw oti epi isis orois 5 omades megara,nea peramos,paneapolikos,drapetswna kai armenikh paleuoun na kataktisoun tin polupothiti anodo!!! pes mas loipon se akoume!!!
kai mono min mou peis gia ton ari glufadas kai gia tin dafni pou paizoun pitsirikia se autes tis omades poies einai oi alles 2?? pes??
nsmirni
QUOTE(fandango @ Dec 9 2008, 19:27 ) *
gia pes re file apo tin apw nea smurnis poies einai oi omades pou exoun proapofasistei pws tha paizoun stin b kai poies stin d tou xronou ??? giati polu eksupnos to brikes....to oti den exeis omada na paikseis mpasket kai to rixneis sunexeia stous diaitites??epeidi eisai toso eksupnos pes mas poies einai autes oi omades giati egw blepw oti epi isis orois 5 omades megara,nea peramos,paneapolikos,drapetswna kai armenikh paleuoun na kataktisoun tin polupothiti anodo!!! pes mas loipon se akoume!!!
kai mono min mou peis gia ton ari glufadas kai gia tin dafni pou paizoun pitsirikia se autes tis omades poies einai oi alles 2?? pes??

Κατ αρχας η ομαδα ονομαζεται Α.Ο.Κ. Ν.Σμυρνη και οχι Απω Ν Σμυρνη
Οσον αφορα την ανοδο θα ανεβει μια ομαδα απο το Θριασιο και μια απο το Θριασιο θα πεσει.
Ο νοων νοειτω.


taz4
QUOTE(nsmirni @ Dec 8 2008, 18:06 ) *
Καλα ποσο σοβαρο ατομο εισαι βρε φιλαρακο?
Μηπως ησουν σπιτι σου και εβλεπες ονειρο? Η μηπως σε αλλο γηπεδο?

Ποιος επαιζε κατς και ποιος μπασκετ?
Ελεος βρε παιδια..... στειλτε την Νσμυρνη απο τωρα στην Δ ΕΣΚΑΝΑ να τελειωνουμε...........

ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χαρη θα κανετε

kill.gif kill.gif kill.gif shot.gif shot.gif 45.gif 45.gif


1αγων:Ν.Σμυρνη-Δραπ 44-73 -28 2αγων:Αρης-Ν.Σμυρνη 56-57 +13αγων:Ν.Σμυρνη-Παννεαπ 46-59 -13
4αγων:Ν.Σμυρνη-Δαφνη 69-51 +18 5αγων:ΝΕΜ-Ν.Σμυρνη 79-56 -23 6αγων:Ν.Σμυρνη-γασε 64-65 -1
7αγων:Ελληνικό-Ν.Σμυρνη 76-53 -23 8αγων:Ν.Σμυρνη-ταταύλα 44-60 -16
9αγων:Τελαμ-Ν.Σμυρνη 70-58 -12 10αγων:Ν.Σμυρνη-Αρμεν 55-78 -23

-28,-23,-23,-23,-16,-23....++ -13,-1

με αυτές τις διαφορές τι να σου κάνει η διαιτησία??
αν ήθελαν να σε ρήξουν (έτσι όπως το λες) δεν θα σε άφηναν να νικήσεις +1μέσα στον άρη...
Jabar
QUOTE(nsmirni @ Dec 9 2008, 17:50 ) *
Αγαπητε φιλε απο την Αρμενικη πριν βγεις να γραψεις κατι μεσα στην αγνοια σου, ψαξε ,ρωτα, και μαθε και μετα τα ξαναλεμε.
Δεν εχω κατι εναντιον ΚΑΜΙΑΣ ομαδας και ειδικα για την Αρμενικη που ειναι και συμπολιτης και συμπαθης ομαδα και ουτε προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση με καμια ομαδα.
Το προβλημα ειναι οι εξω που εχουν οργανωσει μια ΠΑΡΑΓΚΑ και αποφασιζουν εκ των προτερω.
Οι ομαδες που θα παιζουν του χρονου στην Β και στην Δ εχουν ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΘΕΙ.
Δυστυχως η σαπιλα εχει φτασει και στις μικρες ερασιτεχνικες κατηγοριες

Σενάρια χωρίς αποδείξεις καλό θα είναι να λείπουν.

QUOTE(fandango @ Dec 9 2008, 19:27 ) *
gia pes re file apo tin apw nea smurnis poies einai oi omades pou exoun proapofasistei pws tha paizoun stin b kai poies stin d tou xronou ??? giati polu eksupnos to brikes....to oti den exeis omada na paikseis mpasket kai to rixneis sunexeia stous diaitites??epeidi eisai toso eksupnos pes mas poies einai autes oi omades giati egw blepw oti epi isis orois 5 omades megara,nea peramos,paneapolikos,drapetswna kai armenikh paleuoun na kataktisoun tin polupothiti anodo!!! pes mas loipon se akoume!!!
kai mono min mou peis gia ton ari glufadas kai gia tin dafni pou paizoun pitsirikia se autes tis omades poies einai oi alles 2?? pes??

Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες ,είναι δύσκολο να παρακολουθήσω τα λεγόμενα σου.Επίσης είναι εριστικό και μπορεί να προκαλέσει.+1 φάουλ
nikolarastgreat
QUOTE(nsmirni @ Dec 9 2008, 20:57 ) *
Κατ αρχας η ομαδα ονομαζεται Α.Ο.Κ. Ν.Σμυρνη και οχι Απω Ν Σμυρνη
Οσον αφορα την ανοδο θα ανεβει μια ομαδα απο το Θριασιο και μια απο το Θριασιο θα πεσει.
Ο νοων νοειτω.

Μάλλον εννοείς ότι η ομάδα απο το θριάσιο που θα πέσει είναι το ΓΑΣΕ έτσι ? Δεν πολυστεύεις και πολύ στην ομάδα μου ε?

Όσο για την διαιτησία να σου θυμήσω ότι στο μεταξύ μας παιχνίδι κέρδισες ανύπαρκτο φάουλ σε νεκρό χρόνο...άσχετα αν δεν τις έβαλες. Η διατησία είναι γενικά κακή αλλά για όλους. Το να στηρίζεις την κακή πορεία της ομάδας σου εκεί είναι δικαιολογία! Αν θέλετε να σωθείται κοιτάτε την ομάδα σας τι κάνει και μόνο αυτή.

Παιδιά ο χρήστης nokia δεν είναι σίγουρα παίχτης του ΓΑΣΕ! Δεν ξέρω που αποσκοπούν αυτά που λέει ή αυτά που θα πεί , αλλά μην τα παίρνετε και πολύ σοβαρά ... είναι μάλλον γνωστός!!!!
fandango
pleon nikolara great den mporoume na poume poiios einai poios kai ti!dustuxws se auto to site den ginetai...outws i allos o nokia den eipe kai tipota tragiko oute ethikse kanenan!twra oso gia sena file apo tin nea smurni tha sou pw to eksis ti pisteuw egw!Η ομαδα σου τρωει καθε φορα απο δεκα ποντους και πανω για πλακα..αυτο δεν φταιει η διαιτησια!ΕΤΣΙ?
τωρα αυτο που λες πως θα ανεβει μια ομαδα απο το θριασιο εγω πιστευω πως θα ανεβουν δυο η νεμ μεγαριδας και η νεα περαμος και αν αντεξει στο τελος και η δραπετσωνα!Οσο για το γασε δεν νομιζω να πεσει γιατι θα κανει αλλες 4-5 νικες με σας και τους τελευταιους και θα σωθει!Η δικη σου ομαδα να δω ποσες νικες θα κανει που κυνδυνευεται να πεσετε με κλειστα ματια!
καληνυχτα!
nsmirni
QUOTE(rookie @ Dec 9 2008, 21:33 ) *
αν ήθελαν να σε ρήξουν (έτσι όπως το λες) δεν θα σε άφηναν να νικήσεις +1μέσα στον άρη...

Ποιος ειπε οτι μας αφησαν να κερδισουμε?
Εκαναν τα παντα για να χασουμε αλλα επειδη τα παιδια του Αρη Γλ. ηταν μικρα και απειρα δεν το καταφεραν.

QUOTE(nikolarastgreat @ Dec 10 2008, 00:38 ) *
Μάλλον εννοείς ότι η ομάδα απο το θριάσιο που θα πέσει είναι το ΓΑΣΕ έτσι ? Δεν πολυστεύεις και πολύ στην ομάδα μου ε?

Ειστε η μονη ομαδα απο το Θριασιο?
Ποσες ομαδες απο το Θριασιο παιζουν στην Γ?
Σταχυοφόρος
Ο n.smirni μάλλον αναφέρεται στον ΟΚΕ και όχι στο ΓΑΣΕ. Φίλε (αν μου επιτρέπεις) n.smirni, αν δεν είχε γίνει η αλλαγή προπονητή στον ΟΚΕ στην αρχή της σαιζόν, πιστεύω πως θα ήταν εντελώς διαφορετικά τα πράγματα για την ομάδα της Ελευσίνας.

nikolarasthegreat ο nokia παίκτης του ΓΑΣΕ δε ξέρω αν είναι, αλλά σίγουρα έχει μεγάλη πικρία μέσα του. Χωρίς να έχω κάτι με τα παιδιά που ανέφερε (ίσα ίσα τους ξέρω σχεδόν όλους), μου έβγαλε τον ΓΑΣΕ ομάδα ΝΒΑ. Τέσπα, εμένα μου αρέσει το πρωτάθλημα φέτος, τουλάχιστον τα παιχνίδια της περιοχής μου που -προσπαθώ- να παρακολουθώ (ΟΚΕ, ΓΑΣΕ, Ν. Πέραμος). Ας ανέβει ο πιο άξιος...
Armeniki
QUOTE(nsmirni @ Dec 9 2008, 17:50 ) *
Αγαπητε φιλε απο την Αρμενικη πριν βγεις να γραψεις κατι μεσα στην αγνοια σου, ψαξε ,ρωτα, και μαθε και μετα τα ξαναλεμε.
Δεν εχω κατι εναντιον ΚΑΜΙΑΣ ομαδας και ειδικα για την Αρμενικη που ειναι και συμπολιτης και συμπαθης ομαδα και ουτε προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση με καμια ομαδα.
Το προβλημα ειναι οι εξω που εχουν οργανωσει μια ΠΑΡΑΓΚΑ και αποφασιζουν εκ των προτερω.
Οι ομαδες που θα παιζουν του χρονου στην Β και στην Δ εχουν ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΘΕΙ.
Δυστυχως η σαπιλα εχει φτασει και στις μικρες ερασιτεχνικες κατηγοριες


Έστω κιαν αυτή είναι η γνώμη σου, έτσι όπως έγραψες πριν, είναι σα να λες ότι χάσατε από την Αρμενική λόγω διαιτησίας. Από την άλλη, προσωπικά εγω δεν πιστεύω πως υπάρχουν παράγκες στο δικό μας επίπεδο, όπου δεν υπάρχει και κάποιο οικονομικό κίνητρο. Υπάρχουν καλές ομάδες, κακές ομάδες και πολύ κακοί διαιτητές (και ασφαλώς τύχη).

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι, έχασες καθαρά, δίκαια, από μια καλύτερη ομάδα. Η διαφορά εύκολα θα μπορούσε να είναι 30+ αν η Αρμενική δεν κατέβαζε ταχύτητα στην 4η περίοδο. Έχεις δίκιο ότι δεν έχω παρακολουθήσει τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας σου. Γιαυτό και μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο ματς. Εμένα μου δώσατε την αίσθηση από την αρχή πως κατεβήκατε με διάθεση περισσότερο να ασχοληθείτε με τη διαιτησία παρά με τον αγώνα. Ίσως τελικά αυτό να σας κόστισε.
neosmirniotis
Χαιρετε κ απο μενα.
fandango
Κατα την ταπεινη σας γνωμη στο μεχρι τωρα αγωνιστικο επιπεδο και μιλω και στους ανθτρωπους απο θριασιο πεδιο μερια και στους ανθρωπους απο αθηνα μερια πειτε μου ποιες ειναι οι ομαδες που κατα την γνωμη σας θα ανεβουν και ποιες ειναι αυτες που θα πεσουν!!
nsmirni
QUOTE(fandango @ Dec 10 2008, 16:01 ) *
Κατα την ταπεινη σας γνωμη στο μεχρι τωρα αγωνιστικο επιπεδο και μιλω και στους ανθτρωπους απο θριασιο πεδιο μερια και στους ανθρωπους απο αθηνα μερια πειτε μου ποιες ειναι οι ομαδες που κατα την γνωμη σας θα ανεβουν και ποιες ειναι αυτες που θα πεσουν!!

Η γνωμη μου ειναι οτι θα ανεβουν ΝΕΜ Δραπετσωνα και Αρμενικη και θα πεσουν Αρης Γλ, Δαφνη και ΓΑΣΕ.
Μην ομως παρεξηγησεις την γνωμη μου με αυτα που γραφω παραπανω τα οποια ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΑ.
Αλλο πραγμα το τι πιστευει καποιος και αλλο πραγμα τι πραγματι θα γινει.

Κρατηστε λοιπον στην ακρη αυτα που γραφω και θα δειτε στο τελος αν εχω δικιο η αδικο.
nsmirni
QUOTE(Armeniki @ Dec 10 2008, 11:53 ) *
Έστω κιαν αυτή είναι η γνώμη σου, έτσι όπως έγραψες πριν, είναι σα να λες ότι χάσατε από την Αρμενική λόγω διαιτησίας. Από την άλλη, προσωπικά εγω δεν πιστεύω πως υπάρχουν παράγκες στο δικό μας επίπεδο, όπου δεν υπάρχει και κάποιο οικονομικό κίνητρο. Υπάρχουν καλές ομάδες, κακές ομάδες και πολύ κακοί διαιτητές (και ασφαλώς τύχη).

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι, έχασες καθαρά, δίκαια, από μια καλύτερη ομάδα. Η διαφορά εύκολα θα μπορούσε να είναι 30+ αν η Αρμενική δεν κατέβαζε ταχύτητα στην 4η περίοδο. Έχεις δίκιο ότι δεν έχω παρακολουθήσει τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας σου. Γιαυτό και μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο ματς. Εμένα μου δώσατε την αίσθηση από την αρχή πως κατεβήκατε με διάθεση περισσότερο να ασχοληθείτε με τη διαιτησία παρά με τον αγώνα. Ίσως τελικά αυτό να σας κόστισε.

Σχετικα με αυτα που γραφεις φιλε απο την Αρμενικη
1)διαφονω καθετα στο οτι δεν υπαρχουν παραγκες σε αυτο το επιπεδο.
Δυστυχως δεν μπορω ακομα να στο αποδειξω διοτι θα εκθεσω ανθρωπους που το ιδιο πιστευουν αλλα προς το παρον για δικους τους λογους σιωπουν.
2)Οικονομικο κινητρο φυσικα δεν υπαρχει στο επιπεδο που πιθανον να εννοεις.Υπαρχει ομως στο επιπεδο των μετακινησεων αθλητων οταν ειναι υποχρεωμενοι να μετακινουνται στην μεγαλη τους πληοψηφια με δικα τους εξοδα απο το ενα ακρο της ΑΤΤΙΚΗΣ στο αλλο πχ απο Ελευσινα η Μεγαρα στο Ελληνικο η στη Ν.Σμυρνη και αντιθετα , τη στιγμη μαλιστα που οι περισσοτεροι ειναι εργαζομενοι και οικογενειαρχες.
3)Φυσικα υπαρχουν καλες και κακες ομαδες (μετριες θα ελεγα).
4)Οι διατητες δεν ειναι κακοι, απλως ειναι ασχετοι με το αθλημα (Με ποια κριτηρια γινονται αραγε διατητες?) Μηπως με εξωαγωνιστικα κριτηρια????? Μηπως υπαρχουν λογοι που τους χαιδευουν και με τη σειρα τους χαιδευουν και αυτοι??
5)Φυσικα και ασχολουμαστε με την διατησια εφ οσον μας εχει δωσει κατ επαναληψη το δικαιωμα , και μας κοστιζει.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.
jumaru
QUOTE(nsmirni @ Dec 10 2008, 17:40 ) *
Η γνωμη μου ειναι οτι θα ανεβουν ΝΕΜ Δραπετσωνα και Αρμενικη και θα πεσουν Αρης Γλ, Δαφνη και ΓΑΣΕ.
Μην ομως παρεξηγησεις την γνωμη μου με αυτα που γραφω παραπανω τα οποια ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΑ.
Αλλο πραγμα το τι πιστευει καποιος και αλλο πραγμα τι πραγματι θα γινει.

Κρατηστε λοιπον στην ακρη αυτα που γραφω και θα δειτε στο τελος αν εχω δικιο η αδικο.


Αν ημουν στη θεση σου θα κοιταζα να βγαλω την ομαδα απ τη θεση την οποια την εχετε οδηγησει(εισαι παιχτης και εχεις ευθηνη) και μετα θα εκανα προβλεψεις για το ποιος θα πεσει και ποιος οχι!!
nsmirni
QUOTE(jumaru @ Dec 11 2008, 00:41 ) *
Αν ημουν στη θεση σου θα κοιταζα να βγαλω την ομαδα απ τη θεση την οποια την εχετε οδηγησει(εισαι παιχτης και εχεις ευθηνη) και μετα θα εκανα προβλεψεις για το ποιος θα πεσει και ποιος οχι!!

Αν ειμουν στην θεση σου θα προσεχα πριν γραψω το (εισαι παιχτης και εχεις ευθηνη) .
Δηλωσα ποτε οτι ειμαι παιχτης? 53 ετων????????????????????????????????
Θα μπορουσα να ειμαι πατερας σου η παππους σου.
tatauliotis
QUOTE(nsmirni @ Dec 11 2008, 10:18 ) *
Αν ειμουν στην θεση σου θα προσεχα πριν γραψω το (εισαι παιχτης και εχεις ευθηνη) .
Δηλωσα ποτε οτι ειμαι παιχτης? 53 ετων????????????????????????????????
Θα μπορουσα να ειμαι πατερας σου η παππους σου.




Ας ηρεμίσουν λίγο τα πνεύματα. Δεν νομίζω ότι ο ιστοχώρος αυτός είναι για να ανεβαίνουν οι τόνοι και να αυξάνονται οι αντιπαραθέσεις. Καλό είναι να φαίνονται μόνο απόψεις.

Σε κάποια προηγούμενη δημοσίευση, κάποιος τα ανέφερε όλα. Υπάρχουν καλές, μέτριες και κακές ομάδες.
Επίσης υπάρχουν καλοί, και κακοί παράγοντες. Όμοια καλός και κακός κόσμος στις εξέδρες. Και το κυριότερο κακοί και μέτριοι διαιτητές. Αυτοί σφυρίζουν σε όλα τα γήπεδα όμως.

Καλό είναι οι ομάδες να έχουν ένα ομοιογενές σύνολο και να μην κατηγορούν για τα πάντα τους διαιτητές.

Και σαν παράδειγμα θα αναφέρω το παιχνίδι Γ.Α.Σ.Ε. - Ταταύλα την προηγούμενη αγωνιστική. που ο προπονητής του ΓΑΣΕ διαμαρτυρόταν στον διαιτητή από τα αποδυτήρια. Όντως έκανε λάθη ο διαιτητής, αλλά δεν καθόρισε το αποτέλεσμα.

Και επειδή δεν θέλω να γράφω πολλά, θα σταματήσω εδώ. Ραντεβού αύριο το βράδυ με τα καινούρια αποτελέσματα.

Καλούς αγώνες

Υ.Γ. Ταταύλα γερά και ο κόσμος σου θα τραγουδά

Σταχυοφόρος
QUOTE(tatauliotis @ Dec 11 2008, 11:54 ) *
Και σαν παράδειγμα θα αναφέρω το παιχνίδι Γ.Α.Σ.Ε. - Ταταύλα την προηγούμενη αγωνιστική. που ο προπονητής του ΓΑΣΕ διαμαρτυρόταν στον διαιτητή από τα αποδυτήρια.


Ο προπονητής του ΓΑΣΕ είναι ίδιος εδώ και πολλά χρόνια, καλώς ή κακώς αυτός είναι. Φωνάζει, χτυπιέται, διαμαρτύρεται, για μένα αδικεί τον εαυτό του και την ομάδα του. Και λόγω της συμπεριφοράς του αυτής, οι διαιτητές έρχονται προκατειλημένοι. Βέβαια οι περισσότεροι είναι άχρηστοικαι ανίκανοι.. Τέσπα.

Ο διατητής του αγώνα ΓΑΣΕ-Ταταύλα σφυρίζει λανθασμένα φάουλ σε παίκτη του ΓΑΣΕ και γυρίζει ο παίκτης με απορία και του λέει που έκανα φάουλ, ούτε φωνές ούτε τίποτα, ό,τι κάνουν όλοι οι παίκτες. Γυρνάει ο διατητής "Τ". Οδύρεται ο Μαυρογιάννης, ρίχνει κάτω σημαιάκια (απο'τη γραμματεία), "Τ" απ'την διατήτρια (πολύ σωστά). Είναι να μην εξοργίζεσαι;

Προσωπικά, ο ΜΟΝΟΣ διατητής που αξίζει απο την ΕΣΚΑΝΑ είναι ο (ακατάλληλος σε φόρμα) Ντζαμάρας, βλέπει φάσεις, κρίνει σωστα, δεν δυναμιτίζει τα παιχνίδια. Οι υπόλοι είναι "άστα να πάνε...". Η (ακατάλληλη διοικητικά) ΕΣΚΑΝΑ τα έχει κάνει μαντάρα φέτος.
Sapios
Eγω παντως θα σας πω κατι και μετα ειναι πανω σε εσας αν θα το κρατησετε η απλα θα το ξερετε.Ξερω οτι στη εσκανα εχουν μερικα παιδακια χωρις κολληματα και που δεν εχουν εμπλακει σε παραγοντισμους.Εγω τα βλεπω ομως μονο στις κορασιδες.Για αυτο εγω λεω οτι τα κανουν που τα κανουν μανταρα τα παιχνιδια ας τα κανουν μανταρα νεοτεροι. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Περιμενω τα σχολια ολων!!!.



Υ.Σ. ο φιλος που λεει για το κ.Ντζαμαρα εχει πολυ δικιο.Πολυ καλος και αδικειται απο το σωμα του και μονο.
Σταχυοφόρος
QUOTE(Sapios @ Dec 11 2008, 13:53 ) *
Ξερω οτι στη εσκανα εχουν μερικα παιδακια χωρις κολληματα και που δεν εχουν εμπλακει σε παραγοντισμους.Εγω τα βλεπω ομως μονο στις κορασιδες.



Οταν λες "μερικα παιδακια χωρις κολληματα και που δεν εχουν εμπλακει σε παραγοντισμους" εννοείς διαιτητές; Γιατί αν εννοείς αυτούς, τότε πλανάσαι πλάνην οικτρά. Εκεί κι αν γίνονται αίσχη. Φέτος βέβαια είναι ήρεμα τα πράγματα, πέρσι έγιναν πολλά...
jumaru
QUOTE(nsmirni @ Dec 11 2008, 10:18 ) *
Αν ειμουν στην θεση σου θα προσεχα πριν γραψω το (εισαι παιχτης και εχεις ευθηνη) .
Δηλωσα ποτε οτι ειμαι παιχτης? 53 ετων????????????????????????????????
Θα μπορουσα να ειμαι πατερας σου η παππους σου.


Συγγνωμη δεν γνωριζα την ηλικια σου απλα υπεθεσα οτι εισαι παιχτης δεν νομιζω οτι σε εθιξα ομως!!Ειναι κριμα παντως να αναφερεσε τοσο στη διαιτησια και ενω εχουν δει πολλα τα ματια σου!!Δηλαδη εμεις τι πρεπει να κανουμε να ασχολουμαστε μονο με αυτη!!Θεωρω οτι θα επρεπε να δινεις το καλο παραδειγμα και σταματησουμε επιτελους να ασχολουμαστε με τη διαιτησια!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!
nsmirni
QUOTE(jumaru @ Dec 11 2008, 20:17 ) *
Συγγνωμη δεν γνωριζα την ηλικια σου απλα υπεθεσα οτι εισαι παιχτης δεν νομιζω οτι σε εθιξα ομως!!Ειναι κριμα παντως να αναφερεσε τοσο στη διαιτησια και ενω εχουν δει πολλα τα ματια σου!!Δηλαδη εμεις τι πρεπει να κανουμε να ασχολουμαστε μονο με αυτη!!Θεωρω οτι θα επρεπε να δινεις το καλο παραδειγμα και σταματησουμε επιτελους να ασχολουμαστε με τη διαιτησια!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!

Διαβασε τα post μου για να καταλαβεις οτι δεν ασχολουμαι μονο με την διατησια
alpapamarin
Συμφωνώ με Σταχυοφόρο και Sapio. Ο Ντζαμάρας είναι από τους καλύτερους διαιτήτες της Ένωσης. Μακάρι να είχαν την αμεροληψία και τις μπασκετικές του "εικόνες", οι νεότεροι διαιτητές.. Θα είχαμε πολύ πιο αντικειμενικά πρωταθλήματα...
Nea_Smirni
Μαγκες για να τελειωσει εδω το παραμυθακι να ξεκαθαρισω οτι δεν ξερω ποιος ειναι ο nsmirni που γραφει,εγω θα προτεινω κατι αν θελετε με ακουτε αν οχι καθηστε φατε τα μουστακια σας κ σπαστε τα κεφαλια σας,ο καθενας να κοιταξει την καμπουρα του κ στο τελος θα κανουμε ταμειο ο καθενας για την ομαδα του κ τελειωσε το παραμυθακι για κοντρες κ ιστοριες,οτι μπορει ο καθενας μας θα κανει αυτο που πρεπει για την ομαδα του.

Αυτα απο μενα απο δω κ περα οτι θελετε καντε.
mitchell
Καλημερα σε ολα τα παιχτρονια.Σημερα η ομαδα μου εχει ζορικο ματσακι στην Νεα Σμυρνη με τους Αρμενικους,αν καταφερουμε και κερδισουμε θα κανουμε ευτυχισμενα Χριστουγεννα,οχι πως αμα χασουμε θα αλλαξει και τιποτα στην βαθμολογια,παλι πρωτοι θα ειμαστε αλλα καλο θα ειναι να προσεχουμε.Καλη επιτυχια σε ολους σημερα και πανω απο ολα να χαρουμε το παιχνιδι και να μην ασχολουμαστε με την διαιτησια γιατι το μονο που καταφερνουμε ειναι να χαλαμε την διαθεση μας με αποτελεσμα να μην χαιρομαστε τον αγωνα.Τα λεμε παιχταραδες.
tatauliotis

Πάμε ωρέ Ταταύλα για νίκη στο Βυζαντινό. Και μετά η άνοδος...
Sapios
Οταν λες "μερικα παιδακια χωρις κολληματα και που δεν εχουν εμπλακει σε παραγοντισμους" εννοείς διαιτητές; Γιατί αν εννοείς αυτούς, τότε πλανάσαι πλάνην οικτρά. Εκεί κι αν γίνονται αίσχη. Φέτος βέβαια είναι ήρεμα τα πράγματα, πέρσι έγιναν πολλά...



Ειναι μεγαλο θεμα να μην ξερεις το προπονητη,εφορο,προεδρο κτλ κτλ μιας ομαδας αρα να μην του χρωστας και χαρη και αλλο να τον ξερεις και ειτε να του χρωστας χαρη ειτε να εισαι προκατηλειμενος μαζι του.Αυτο οσον αφορα τους παραγοντισμους.Οσο αναφερω για τα κολληματα ενοοντας οτι δεν εχουν προλαβει να χουν κολληματα με καποιους.Και εγω στη τελικη σαν μεγαλυτερος αρεσκομαι στο να υπαρχει ενας νεος και ας καναι τα χιλια μυρια παρα ενας παλιος με τις προκαταληψεις του.Αλλα αυτη ειναι απλα η γνωμη μου.Καλη συνεχεια σε ολους για σημερα
Josh_7_Child
Για να κάνουμε και κανένα προγνωστικό για την 11η Αγωνιστική

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - Γ.Α.Σ.E. : 1 (Πιστεύω θα επικρατήσει ο Τελαμώνας λόγω έδρας)
ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ : 1 (Βλέπω να γίνεται καλό παιχνίδι στο "Βυζαντινο", με το σκορ να μένει χαμηλά και τα Ταταύλα να κερδίζουν στον πόντο)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ : 2 (Δεν θα αντέξουν τόσο πολύ τρέξιμο οι της Δάφνης κι αφού δεν έχουν ψηλούς να χτυπήσουν τη Δραπετσώνα στο αδύνατο σημείο της, πιστεύω πως θα χάσουν εύκολα)
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ : 1 (Δεν θα κάνει δεύτερη φορά το ίδιο λάθος η Αρμενική στην έδρα της. Τέτοια παιχνίδια δεν χάνονται αν θες να ανέβεις κατηγορία)
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ : 1 (Καλή έδρα, καλύτερη ομάδα η Ν. Πέραμος από τη Ν. Σμύρνη)
Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ : 1 (Καιρός να αρχίσει να εκμεταλλεύεται ξανά την έδρα του το ΟΚΕ. Μπορεί να κερδίσει)
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ : 1 (Αν το σκορ ανέβει πάνω από τους 60 πόντους, δεν έχει ελπίδες ο Αρης. Πιστεύω ότι θα πάει πάνω από τους 70...)

Καλά ματσάκια εύχομαι, παίξτε για την πάρτη σας και τις ομάδες σας κι αφήστε τους διαιτητές στον κόσμο τους...
fandango
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΦΙΛΟ!!

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - Γ.Α.Σ.E. : 1 (Πιστεύω θα επικρατήσει ο Τελαμώνας λόγω έδρας)

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ : 1 (Βλέπω να γίνεται καλό παιχνίδι στο "Βυζαντινο", με το σκορ να μένει χαμηλά και τα Ταταύλα να κερδίζουν)

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ : 2 ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΔΙΠΛΟ

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ : 2 γιατι εαν χασει σημερα τοτε την αλλη αγωνιστικη θα χασει και την πρωτη θεση!Θα κερδισει γιατι την περιμενει μεγαλο ματς την αλλη αγωνιστικη!

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ : 1 (Καλή έδρα δεν εχει χασει φετος ακομη, ισως καλύτερη ομάδα η Ν. Πέραμος από τη Ν. Σμύρνη.Εαν εχουν καθαρο μυαλο θα κερδισουν!Και την περασμενη βδομαδα εκαναν μεγαλο διπλο αρα εχουν καλη ψυχολογια!)

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ : 2 (Δεν ειναι ακομη ο καιρός να αρχίσει να εκμεταλλεύεται ξανά την έδρα του το ΟΚΕ. Μπορεί να κερδίσει αλλα σημερα θα χασει!Ο πανεαπολικος εαν θελει να παει για ανοδο δεν πρεπει να χασει σημερα!Θα χει μεγαλο προβλημα στην συνεχεια μετα την ηττα του στην εδρα του απο την νεα περαμο!!)

ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ : 1 (Ευκολα ή δυσκολα τα σουρμενα θα κερδισουν!Βαζω +10 ποντους περιπου!)

Καλα ματσακια παιδια!!!!Τα λεμε το βραδυ με τα αποτελεσματα!!!

Καλά ματσάκια εύχομαι, παίξτε για την πάρτη σας και τις ομάδες σας κι αφήστε τους διαιτητές στον κόσμο τους...
kokomploko
καλησπερα!εχει καλα ματσακια και σημερα....το βραδυ αποτελεσματα!σουρμεναρα με τη νικη!!!!
Kirilenko
ΣΟΥΡΜΕΝΑ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ελπιζω να μην το κανουμε παλι ντερμη οπως με τη δαφνη!!!!Αν παιξουμε αυτο που μπορουμε θα ειναι ευκολο το παιχνιδι!!!!!καλη επιτυχεια!!!!!!
fandango
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΕΧΩ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 4Χ4 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!!

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ=2

ΟΚΕ-ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ=2!! ( ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ JOSH_7_CHILD Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΟΚΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ! Ο ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΦΕΤΟΣ!

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΓΑΣΕ= ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΛΟΓΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ!ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ=1



εμαθα για μεγαλο διπλο τα μεγαρα μεσα στην αρμενικη!!εαν επιβεβαιωθει παω ταμειο περιμενωντας τα σουρμενα και τα ταταυλα!!!!!!!!
killbill12
QUOTE(fandango @ Dec 13 2008, 01:03 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΕΧΩ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 4Χ4 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!!

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ=2

ΟΚΕ-ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ=2!! ( ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ JOSH_7_CHILD Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΟΚΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ! Ο ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΦΕΤΟΣ!

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΓΑΣΕ= ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΛΟΓΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ!ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ=1



εμαθα για μεγαλο διπλο τα μεγαρα μεσα στην αρμενικη!!εαν επιβεβαιωθει παω ταμειο περιμενωντας τα σουρμενα και τα ταταυλα!!!!!!!!

Ετσι ειναι... διπλο τα Μεγαρα στον ποντο νομιζω!
taz4
ταταύλα-ελληνικό 1(+8 νομίζω)
Mister A
Τελικα φιλε nokia δεν εχασα μεσα στο Ο.Κ.Ε και αν και εχω κανει 2 "χαζες" ηττες ειμαι στο κυνηγι αν και ακομα εχουν πολλα πραγματα να γινουν για να δουμε ποιος παει προς τα πανω, μην ξεχνας ερχονται γιορτες.
Το σχολιασμο του παιχνιδιου για τωρα τον αφηνω στους αθλητες του Ο.Κ.Ε σαν καλως φιλοξενουμενος, το μονο που θα πω οτι ηταν ενα κλειστο παιχνιδι με αρκετα μικρο σκορ(41-42).
Συγχαρητηρια στο Ν13 του Ο.Κ.Ε για το πολυ καλο του παιχνιδι, που παραλιγο να μας "σκοτωσει".
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Καλησπέρα και από εμένα!

Θα προσπαθήσω να δώσω την βαθμολογία με δεδομένο ότι δεν έγινε ο αγώνας Τελαμώνας-Γ.Α.Σ.Ε και υποθέτοντας ότι τα Σούρμενα νίκησαν την Δάφνη:

Θεση Ομαδα Ν-Η (Συνολο) Ν-Η (Εντος) Ν-Η (Εκτος) Βαθμοι

1. ΝΕ Μεγαρίδος 10-1 (6-0) (4-1) 21
2. Ν. Πέραμος 8-3 (5-0) (3-3) 19
3. Παννεαπολικος 8-3 (3-2) (5-1) 19
4. ΔΑΣ Δραπετσωνα 8-3 (5-1) (3-2) 19
5. Ενωση Αρμενιων 7-4 (3-2) (4-2) 18
--------------------------------------------
6. Ταταύλα 7-4 (4-2) (3-2) 18
7. Ελληνικό 6-5 (5-1) (1-4) 17
8. Σούρμενα 6-5 (4-1) (2-4) 17
9. ΟΚΕ 5-6 (2-3) (3-3) 16
10. Τελαμώνας 4-6 (4-1) (0-5) 14
11. ΓΑΣΕ 4-6 (1-5) (2-2) 14
--------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-9 (1-5) (1-4) 13
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-1 (0-5) (1-5) 12
14. Άρης Γλ. 0-11 (0-5) (0-6) 11
kokomploko
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Dec 13 2008, 02:26 ) *
Καλησπέρα και από εμένα!

Θα προσπαθήσω να δώσω την βαθμολογία με δεδομένο ότι δεν έγινε ο αγώνας Τελαμώνας-Γ.Α.Σ.Ε και υποθέτοντας ότι τα Σούρμενα νίκησαν την Δάφνη

σουρμενα-αρης γλ. 1 (+10) χωρις πολλη καλη εμφανιση....συνεχιζουμε δυνατα!!!!!!!μπραβο σε ολους για την νικη....
fandango
o fandango αυτη την εβδομαδα τελικα επιασε ολα τα ματσακια και πληρωθηκε 100.000 ευρω!!χαχαχαχα!αν συνεχισω ετσι θα κανω πολυ χαρουμενες γιορτες χριστουγεννων σε κανενα απο τα νησακια bora bora!!

Αντε και με τα νεα ματσακια που ερχονται καυτα την επομενη βδομαδα!!!θα τα ξαναπουμε μπασκετοφιλοι!!!

-6-
QUOTE(kokomploko @ Dec 13 2008, 02:40 ) *
σουρμενα-αρης γλ. 1 (+10) χωρις πολλη καλη εμφανιση....συνεχιζουμε δυνατα!!!!!!!μπραβο σε ολους για την νικη....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥΡΜΕΝΑ!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
mitchell
Τρομερο παιχνιδι στην Νεα Σμυρνη με την Ενωση Αρμενιων,εκτος απο το πρωτο δεκαλεπτο που οι γηπεδουχοι ηταν μπροστα στο σκορ απο εκει και περα η ομαδα μου βρηκε ρυθμο και ηταν μπροστα μεχρι το τεταρτο δεκαλεπτο,που στα τελευταια 2-3 λεπτα το παιχνιδι μετατραπηκε σε ρωσικη ρουλετα.Αξιζαμε την νικη πιστευω αλλα αξιζουν και οι δυο ομαδες συγχαρητηρια για τον χαρακτηρα που εδειξαν και επισης αξιζουν και την ανοδο.Αυτα παιχτουρες για το ματσακι Ενωση Αρμενιων - Ν.Ε.Μ. 62-63
leonkalf
QUOTE (Mister A @ Dec 13 2008, 01:17 ) *
Τελικα φιλε nokia δεν εχασα μεσα στο Ο.Κ.Ε και αν και εχω κανει 2 "χαζες" ηττες ειμαι στο κυνηγι αν και ακομα εχουν πολλα πραγματα να γινουν για να δουμε ποιος παει προς τα πανω, μην ξεχνας ερχονται γιορτες.
Το σχολιασμο του παιχνιδιου για τωρα τον αφηνω στους αθλητες του Ο.Κ.Ε σαν καλως φιλοξενουμενος, το μονο που θα πω οτι ηταν ενα κλειστο παιχνιδι με αρκετα μικρο σκορ(41-42).
Συγχαρητηρια στο Ν13 του Ο.Κ.Ε για το πολυ καλο του παιχνιδι, που παραλιγο να μας "σκοτωσει".

Τι να πεις γι' αυτό το ματς. Το σκορ τα λέει όλα... 41-42 (17-25 ημίχρονο).
Μεγάλη αστοχία και λάθη κι απ' τις 2 ομάδες, μέχρι αηδίας..
Πάλι καλά, δεν είχε πολύ κόσμο στο γήπεδο...

Το παιχνίδι ήταν πάντως αγωνιώδες. Ο Παννεαπολικός στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα μπροστά, ο ΟΚΕ έκανε αντεπίθεση στο β' και πέρασε 36-32. Κάπου εκεί κόλλησε το σκορ για αρκετή ώρα και στο τέλος από 41-38, ο Παννεαπολικός έβαλε στα 40'' δίποντο από επαναφορά κατω από το καλάθι (41-40) και μετά την χαμένη επίθεση ΟΚΕ, έβαλε goal-foul στα 3'' με τον Χαραλαμπίδη (41-42) μετά από καραμπόλα... Νομίζω τυχερό καλάθι όχι ως προς την εκτέλεση, αλλά στο πως κατέληξε η μπάλα στα χέρια του Μάριου. Τη βολή την έχασε εσκεμμένα ώστε να κυλήσει χρόνος και να μην προλάβει να γίνει σουτ με κάποιες καλές προϋποθέσεις (σωστή επιλογή).

Ελπίζω να μην ξαναδώ-συμμετέχω σε τέτοιο "άσφαιρο" ματς..


Εσύ Mister A ποιος παίκτης είσαι? Δεν συστηθήκαμε στο παιχνίδι.
tatauliotis
12η Αγωνιστική

19/12/2008 20:30 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΕΛΛΗΝΙΚΟY Α.Ο. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ

19/12/2008 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ
ΤΑΤΑΥΛΑ - Α.Ο.ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

19/12/2008 20:30 2ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ

19/12/2008 21:00 ΚΛ."ΑΛ.ΣΑΛΤΑΣ"
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ - ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ

19/12/2008 21:45 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" - Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

19/12/2008 21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. - ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.

19/12/2008 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

nsmirni
Ολα τα αποτελεσματα της 11 ης αγωνιστικης τα εχει καποιος??
killbill12
Εν. Αρμενίων NE Mεγαρίδος 62-63 , Ταταύλα - Ελληνικό 62–54 , Δάφνη Αγ. Δημ. – ΔΑΣ Δραπετσώνα 69-84 , Ν. Πέραμος - Ν. Σμύρνη 90-71, ΟΚΕ – Παννεαπολικός 41-42, Σούρμενα –¨Αρης Γλ. 58-48, Τελαμώνας –ΓΑΣΕ αναβλήθηκε λόγω του θανάτου του προέδρου του Τελαμώνα

Βαθμολογία
1. ΝΕ Μεγαρίδος 10-1 21
2. Ν. Πέραμος 8-3 19
3. ΔΑΣ Δραπετσώνα 8-3 19
-------------------------------------------
4. Παννεαπολικός 8-3 19
5. Εν. Αρμενίων 7-4 18
6. Ταταύλα 7-4 18
7 Ελληνικό 6-5 17
8. Σούρμενα 6-5 17
9. ΟΚΕ 5-6 16
10. Τελαμώνας 4-6 14
11 ΓΑΣΕ 4-6 14
--------------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-9 13
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-10 12
14. ¨Αρης Γλ. 0-11 11


www.eskana.gr
blackpower33
καλησπερα,εχω καιρο να γραψω αλλα παρακολουθησα τις συζητησεις κ τα αποτελεσματα των τελευταιων αγωνιστικων...καθως ελειπα εκτοσ ελλαδος!να ρωτησω κατι?ξερουμε πρωτους σκορερ της κατηγοριας μηπως στο περιπου?καποιοι παικτες απο ομαδες που ξεχωριζουν εχει καποιος καποια γνωμη για την καθε ομαδα?εγω εχω γνωμη αλλα θελω να δω κιολας αν συμβαδιζουν με τις δικες σας....κ τα απαραιτητα προγνωστικα ας αρισουμε για τη επομενη αγωνιστικη..!
absolut7
QUOTE (killbill12 @ Dec 16 2008, 02:00 ) *
Εν. Αρμενίων NE Mεγαρίδος 62-63 , Ταταύλα - Ελληνικό 62–54 , Δάφνη Αγ. Δημ. – ΔΑΣ Δραπετσώνα 69-84 , Ν. Πέραμος - Ν. Σμύρνη 90-71, ΟΚΕ – Παννεαπολικός 41-42, Σούρμενα –¨Αρης Γλ. 58-48, Τελαμώνας –ΓΑΣΕ αναβλήθηκε λόγω του θανάτου του προέδρου του Τελαμώνα

Βαθμολογία
1. ΝΕ Μεγαρίδος 10-1 21
2. Ν. Πέραμος 8-3 19
3. ΔΑΣ Δραπετσώνα 8-3 19
-------------------------------------------
4. Παννεαπολικός 8-3 19
5. Εν. Αρμενίων 7-4 18
6. Ταταύλα 7-4 18
7 Ελληνικό 6-5 17
8. Σούρμενα 6-5 17
9. ΟΚΕ 5-6 16
10. Τελαμώνας 5-6 16
11 ΓΑΣΕ 4-7 15
--------------------------------------------------
12. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-9 13
13. Δάφνη Αγ. Δημ. 1-10 12
14. ¨Αρης Γλ. 0-11 11


www.eskana.gr
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-Γ.Α.Σ.Ε.-71-53
nsmirni
12η Αγωνιστική ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ


ΕΛΛΗΝΙΚΟY Α.Ο. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 1

ΤΑΤΑΥΛΑ - Α.Ο.ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1

Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 2

Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ - ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ Χ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" - Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 1

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. - ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 1

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2

ΜΕ ΤΟΝ ΟΚΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΤΕΡΜΠΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΤΗΤΕΣ.
warrior_bsk
Ντερμπι;;;nsmirni μονο αν ερθουμε για τουρισμο θα γινει ντερμπι το παιχνιδι!!!Βεβαια η ομαδα μου φταιει που με αυτα που κανουμε μεσα στο γηπεδο πολυ σωστα το πιστευεις αφου δινουμε δικαιωμα σε ολους να μας αμφισβητουν...Απλα στα λεω για να προσγειωθεις λιγο!!!
fandango
ασε μας βρε warrior basket και συ με την μικρη ομαδιτσα σου που πεταγεσαι και λες και εκτος των αλλων οτι μονο για τουρισμο θα χασετε εαν πατε!!Τουριστες ειστε ουτος η αλλως πλεον στο πρωταθλημα με 5-6 αρα κοψε τα αστεια ενω ολο το site και ολοι εδω μεσα σου λεγαμε πως δεν εχεις περιπτωση να ανεβεις οπως λεγατε και οτι θα κανεις 7 ηττες στο πρωτο γυρο!!Ασε μας σε παρακαλω και ασχολεισου με αλλα θεματα!ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕ ΔΙΠΛΟ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ!!!!ΑΚΟΥ ΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕς ΤΑ ΔΕΧΕΣΑΙ!!

ΕΛΛΗΝΙΚΟY Α.Ο. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 1 ( ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΩς ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ)

ΤΑΤΑΥΛΑ - Α.Ο.ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 ( ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ)

Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 1 ( ΕΑΝ ΟΙ ΑΡΜΕΝΙΟΙ ΠΑΡΑΤΑΧΤΟΥΝ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΕΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΧΘΟΥΝ ΜΙΣΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ)

Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ - ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ 12 ( ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΜΦΙΡΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ)! ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΕΡΗ ΥΠΟΘΗΚΗ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ!

Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" - Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 1 ( ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΟΚΕ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΑΜΠΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΠΕΣΙΜΟ)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. - ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 1 ( ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΛΟΓΩ ΕΔΡΑΣ)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2 ( Ο ΑΡΗΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΡΑΙΝΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.