Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
taz4
QUOTE(gauros @ Nov 1 2008, 15:19 ) *
Μετά από 5 Αγωνιστικές η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής.......

1. ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 10
2. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 9
3. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 9
4. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 8
5. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 8
6. ΓΑΣΕ 8
7. ΟΚΕ 7
8. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 7
9. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 7
10.ΑΟΚ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ 7
11. ΤΑΤΑΥΛΑ 6 (Με παιχνίδι λιγότερο)
12. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 5 (Με παιχνίδι λιγότερο)
13. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5
14. ΔΑΦΝΗ 5

Νομίζω ότι η βαθμολογία είναι αυτή.Αν κάνω λάθος διορυώστε με................ smiley.gif smiley.gif smiley.gif




Υπάρχει ΛΑΘΟΣ.το ελληνικό έχει 3-2 και άρα 8 βαθμούς.
Νεμ-Ν.Σμύρνη τι έγινε τελικά?
taz4
QUOTE(rookie @ Oct 30 2008, 13:24 ) *
Καλά φίλε αν πας μερικές σελίδες πίσω και συγκεκριμένα στην 14(αν δεν κάνω λάθος) τα ποστ σου είναι γεμάτα αστεράκια.
Εντάξει ίσως να έκανες λάθος αλλά μην το παίζεις και ο 'σωτήρας' του φορουμ...

και τα προγνωστικά τώρα!

Τελαμώνας – Σούρμενα 1(αυτά τα παιχνίδια στην έδρα του ΠΡΕΠΕΙ να τα παίρνει)
Ταταύλα – Δραπετσώνα 1 (με φόρα από τη δευτέρα)
Ελληνικό – Άρης Γλ. 1 (το ίδιο με τελαμώνα)
ΓΑΣΕ – Παννεαπολικός 1( έδρα κ γτ δεν έχουμε δει ακόμα παννεαπ. να νικά στα 'δύσκολα')
ΝΕ Μεγαρίδος - ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 1 (έδρα κ καλή ομάδα)
Δάφνη Αγ. Δημ. – Ν. Πέραμος 2 (καλύτερη ομάδα)
Εν. Αρμενίων – ΟΚΕ 1 (δείχνουν πιο σταθεροί)

Τα πιο ενδιαφέρον και δύσκολα ματσάκια... Εν. Αρμενίων – ΟΚΕ και Ταταύλα – Δραπετσώνα


QUOTE(pandemonium @ Nov 1 2008, 02:26 ) *
ποιο κουβας απο σημερα δεν πηγαινε να παω!!!ενταξει να κερδισει τον τελαμωνα τα σουρμανε δεν το περιμενα....αλλα το γασε να κερδισει τον πανεαπολικο?αυτο ειναι ισως απο τα μεγαλυτερα μπαμ φετος!συγχαρητηρια παιδια στην ομαδα του γασε!μπραβο σας! τιποτα υπολοιπα αποτελεσματα γνωριζουμε?


Η νίκη του ΓΑΣΕ δεν μου φάνηκε κ τόσο μεγάλη έκπληξη γιατί ο Παννεαπ είχε κάνει το 3-0 νικώντας Άρη-Δάφνη-Ν.Σμύρνη δηλαδή τις 3 θεωρητικά πάντα πιο αδύναμες ομάδες,τώρα θα δούμε τι μπορεί να κάνει φέτος.

Αν έχει έρθει 1 κ η ΝΕΜ 'έχασα' μόνο τα σούρμενα!Συγχαρητήρια στην ομάδα των σουρμένων για αυτή τη νίκη τους!!
leonkalf
NEM-Ν.Σμύρνη 1 εύκολα για την Μεγαρίδα.

Στο παιχνίδι της ομάδας μου στη Ν.Σμύρνη με Αρμενική τελικό σκορ 74-65 (34-22 ημ.)
Ήταν ένα παιχνίδι με αγωνιστική ένταση και πάθος και από τις 2 ομάδες.
Κατά κύριο λόγο η Αρμενική μπροστά στο σκορ από την αρχή σχεδόν (μετά το δικό μας 2-5) αλλά στο 2ο ημίχρονο με τη δική μας αντεπίθεση (κυρίως επιθετικά) περάσαμε μπροστά 64-65 αλλά εκεί τα χαλάσαμε. Χάσαμε ένα πολύ εύκολο καλάθι από κάτω... μετά δεχθήκαμε ένα 4-0 (69-65) και εκεί άρχισε η ρουλέτα των τελευταίων δευτερολέπτων όπου δεν καταφέραμε κάτι. Δυστυχώς χάσαμε την ευκαιρία για το διπλό.
Αξίζουν συγχαρητήρια στους αντιπάλους που έπαιξαν χωρίς 2 βασικούς τους παίκτες (Εαζαριάν, Λούντζη) και ο Αμπατζής δεν έπαιξε πολύ και δεν βοήθησε όσο μπορεί. Αυτό κάνει μεγαλύτερη την επιτυχία τους και αντίστροφα μεγαλύτερη τη δική μας χαζομάρα που δεν καταφέραμε να πάρουμε αυτό το ματς.

Βλέπω ότι με τα αποτελέσματα που έρχονται σχεδόν όλοι μπορούν να κερδίσουν τους άλλους οπότε δεν μπορούμε να πούμε κάτι στάνταρ για την εξέλιξη του πρωταθλήματος.
Γι' αυτό δεν χρειάζεται απογοήτευση από κανέναν (ούτε και υπερενθουσιασμός από άλλους) και να προσπαθήσει η κάθε μια ομάδα να βελτιωθεί.
Εμείς κι αν έχουμε 3 ήττες, δεν μου λεει κάτι ακόμη. Υπάρχει πολύ δρόμος και όπως πάει θα γίνουν αρκετές ήττες από πολλές ομάδες του πάνω γκρουπ. Αρκεί βέβαια, να παίξουμε καλύτερα και να μην επαναλαμβάνουμε τα ηλίθια λάθη που κάνουμε.. που οδηγούν σε τσάμπα ήττες.


Βαθμολογία
1. ΝΕ Μεγαρίδος 5-0 10
2. Εν. Αρμενίων 4-1 9
3. Ν. Πέραμος 4-1 9
----------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3-2 8
5. Παννεαπολικός 3-2 8
6. Ελληνικό 3-2 8
7. ΓΑΣΕ 3-2 8
8. ΟΚΕ 2-3 7
9. Τελαμώνας 2-3 7
10. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-3 7
11. Ταταύλα 2-2 6
------------------------------------------
12. Σούρμενα 1-3 5
13. Άρης Γλ. 0-5 5
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 0-5

* Σούρμενα και Ταταύλα έχουν αγώνα λιγότερο (θα γίνει τη Δευτέρα)

Καλό ΣΚ και καλό μήνα.
blackpower33
καλησπερα!τρελη αγωνιστικη κ αυτη που περασε κ οπως δειχνουν τα πραγματα το πρωταθλημα εχει απα πολυ δρομο!παρακολουθησα χθες ελληνικο με αρης γλυφαδας...πολυ κακος ο αρης κ δεν εχει τυχη στην κατηγορια θεωρω..ανετη νικη του ελληνικου που δν δυσκολευτηκε ιδιαιτερα κ καθαρισε το ματσακι... Η ΝΕΜ δειχνει να ειναι η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας θεωρω..εχει εναν πολυ δυνατο ψηλο που ξερει πολυ μπασκετ αλλα μου διαφευγει το ονομα του!επισης οπως εμαθα απο το παιχνιδι του τελαμωνα τα σουρμενα προηγουνταν με 20 ποντους κ η διαφορα μειωθηκε στο τελος,το παιχνιδι κριθηκε στα τριποντα του ψηλου των σουρμενων κ στον πολυ καλο πλει μεικερ που εχουν οπως μ ειπαν!καλη συνεχεια σε ολους κ θα τα πουμε παλι!
nikolarastgreat
QUOTE(blackpower33 @ Nov 1 2008, 17:50 ) *
καλησπερα!τρελη αγωνιστικη κ αυτη που περασε κ οπως δειχνουν τα πραγματα το πρωταθλημα εχει απα πολυ δρομο!παρακολουθησα χθες ελληνικο με αρης γλυφαδας...πολυ κακος ο αρης κ δεν εχει τυχη στην κατηγορια θεωρω..ανετη νικη του ελληνικου που δν δυσκολευτηκε ιδιαιτερα κ καθαρισε το ματσακι... Η ΝΕΜ δειχνει να ειναι η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας θεωρω..εχει εναν πολυ δυνατο ψηλο που ξερει πολυ μπασκετ αλλα μου διαφευγει το ονομα του!επισης οπως εμαθα απο το παιχνιδι του τελαμωνα τα σουρμενα προηγουνταν με 20 ποντους κ η διαφορα μειωθηκε στο τελος,το παιχνιδι κριθηκε στα τριποντα του ψηλου των σουρμενων κ στον πολυ καλο πλει μεικερ που εχουν οπως μ ειπαν!καλη συνεχεια σε ολους κ θα τα πουμε παλι!
Το ονομα του ειναι Μεντζελιωτης και επαιζε για 3 χρονια στην Μανδρα και παλιοτερα στο Πευκο. Ειναι μακραν ο καλυτερος ψηλος της κατηγοριας μια και εχω παιξει μαζι του μια χρονια στην Μανδρα.
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(nikolarastgreat @ Nov 1 2008, 21:13 ) *
Το ονομα του ειναι Μεντζελιωτης και επαιζε για 3 χρονια στην Μανδρα και παλιοτερα στο Πευκο. Ειναι μακραν ο καλυτερος ψηλος της κατηγοριας μια και εχω παιξει μαζι του μια χρονια στην Μανδρα.


Φίλε nikolarastgreat πολύ καλός είναι ο Μετζελιώτης(τον έχω δει παλιότερα σε αγώνα της Ν.Περάμου) αλλά πρέπει πρώτα να τον δούμε αντίπαλο με Αμπατζή της Αρμενικής, Νότη των Ταταύλων και κανα δυό που ξεχνάω για να κρίνουμε αν είναι μακράν ο καλύτερος ψηλός της κατηγορίας.

Το πρωτάθλημα νομίζω πως έχει πολύ δρόμο για όλους ακόμα και για την Νεμ ή τις τελευταίες ομάδες.
warrior_bsk
Φιλε θηρευτη ο μετζελιωτης δεν παιζεται...με οποιον και να τον δεις θα υπερεχει κατα πολυ.Ειμασταν συμπαικτες καποια στιγμη,ξερω τι σου λεω...Ο δευτερος καλυτερος ψηλος της κατηγοριας ειναι το 4αρι του πευκου ο φανουρης.Ολοι οι αλλοι απλα ακολουθουμε...
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(warrior_bsk @ Nov 2 2008, 00:52 ) *
Φιλε θηρευτη ο μετζελιωτης δεν παιζεται...με οποιον και να τον δεις θα υπερεχει κατα πολυ.Ειμασταν συμπαικτες καποια στιγμη,ξερω τι σου λεω...Ο δευτερος καλυτερος ψηλος της κατηγοριας ειναι το 4αρι του πευκου ο φανουρης.Ολοι οι αλλοι απλα ακολουθουμε...



Ο Φανούρης είναι ένας από τους δύο που ξέχασα και σαφώς μές την καλύτερη πεντάδα ψηλών της κατηγορίας. Επίσης τον θεωρώ πιο αθλητικό από τον Μετζελιώτη και τους άλλους δυο που προανέφερα.

Από την άλλη η μπασκετική αξία και η εμπειρία ειδικά του Νότη είναι μεγάλη και καθόλου αμελητέα.

Γενικότερα και οι τέσσερις παίκτες που αναφέρουμε είναι πολύ καλοί μπασκετμπολίστες και ισχυρά όπλα για τις ομάδες τους οι οποίες ήδη έχουν πολύ καλά αποτελέσματα.
blackpower33
καλημερα σε ολους!
συμφωνω απολυτα με τα πιαδια που μιλουν περι εμπειριας του νοτη οπως και για την παικτικη αξια των αλλων παιδιων τα οποια οντως ειναι πολυ καλοι ψηλοι!αυριο τι λετε για το ματσακι σουρμενα-ταταυλα??θα το παρακολουθησω οπως πιστευω θα χει κ αλλο κοσμο που θα ρθει να δει τισ δυο ομαδες μιας κ δεν εχι αγωνιστικη!εγω πιστευω πως θα ειναι ντερμπυ...
pandemonium
Καλησπερα σε ολα τα παιδια εδω μεσα!παρακολουθησα τις τελευταιες σας συζητησεις περι παιχτων και μπορω να σας πω οτι ναι μεν ειναι πολυ καλοι παιχτες ολοι αυτοι που προαναφερατε αλλα δυστυχως ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη! ολοι οι παιχτες βοηθανε στο να παει καλα μια ομαδα η οχι...γιατι απο αυτους παιρνουν και την σχετικη βοηθεια τα συγκεκριμενα παιδια για να παιξουν!!τελοςπαντων του καθε ενος η γνωμη...δεν μπορω να διαφωνησω σε τιποτα!!!!
οσον αφορα παρακατω θα πω την δικη μου γνωμη για την επομενη αγωνιστικη και οποιος θελει συμφωνει!!
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 ( μετα την ηττα της,θελει να επανελθει δρυμητερη για να κυνηγησει την ανοδο)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 2 ( με 0-5 δειχνει οτι δεν μπορει να καταφερει κατι καλο)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1 ( ενα πολυ ωραιο ματσακι για γερα νευρα...αλλα ισως γινει και η εκπληξη πιστευω στην εδρα ομως)

ΑΟΚ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΓΑΣΕ 2 ( ευκαιρεια του γασε να κανει το 4-2 απεναντι σε μια αδυναμη ομαδα!ποτε δεν θεωρησα μικρη ομαδα το γασε οπως μερικους εδω μεσα)

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 ( πολυ ευκολα θα καθαρισει για αλλη μια φορα το ματς κανοντας το 6-0 και περιμενωντας να ερθουν οι τελευταιες αγωνιστικες με τα δυσκολα ματς απεναντι της)

ΣΟΥΡΜΕΝΑ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 2 ( απο περσυ γνωριζονται καλυτερα απο τον καθενα...και μην ξεχναμε οι αρμενιοι ακομη δεν εοχυν παιξει πληρεις)

ΟΚΕ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 2 ( εστω και αν ειναι η εδρα δεν νομιζω οτι το οκε θα καταφερει να σπασει το σερι της νεα περαμου..καλυτερη σαν συνολο και πολυ δυνατη ομαδα... αν και θα ναι πολυ ομορφο ματς οπως και του πανεαπολικου)


ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

pandemonium
QUOTE(gauros @ Nov 1 2008, 15:42 ) *
Ο ΟΚΕ έχει τον πρώτο λόγο στην έδρα του.Έχει μείνει λίγο πίσω και θέλει να ανέβει και πάλι.Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ θα το παλέψει.


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


φιλε γαυρε
smiley.gif blove.gif
μονο σε αυτο διαφωνουμε...ενας απο τους δυο θα παει κουβα smiley.gif smiley.gif
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(pandemonium @ Nov 3 2008, 03:11 ) *
Καλησπερα σε ολα τα παιδια εδω μεσα!παρακολουθησα τις τελευταιες σας συζητησεις περι παιχτων και μπορω να σας πω οτι ναι μεν ειναι πολυ καλοι παιχτες ολοι αυτοι που προαναφερατε αλλα δυστυχως ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη! ολοι οι παιχτες βοηθανε στο να παει καλα μια ομαδα η οχι...γιατι απο αυτους παιρνουν και την σχετικη βοηθεια τα συγκεκριμενα παιδια για να παιξουν!!τελοςπαντων του καθε ενος η γνωμη...δεν μπορω να διαφωνησω σε τιποτα!!!!


Εγώ προσωπικά την σύγκριση την έκανα πάνω στα ατομικά προσόντα του κάθε παίκτη! Εξυπακούεται ότι μεγάλο ρόλο παίζει και η ποιότητα των συμπαικτών για να έρχονται τα αποτελέσματα......
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(pandemonium @ Nov 3 2008, 03:11 ) *
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 ( μετα την ηττα της,θελει να επανελθει δρυμητερη για να κυνηγησει την ανοδο)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 2 ( με 0-5 δειχνει οτι δεν μπορει να καταφερει κατι καλο)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1 ( ενα πολυ ωραιο ματσακι για γερα νευρα...αλλα ισως γινει και η εκπληξη πιστευω στην εδρα ομως)

ΑΟΚ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΓΑΣΕ 2 ( ευκαιρεια του γασε να κανει το 4-2 απεναντι σε μια αδυναμη ομαδα!ποτε δεν θεωρησα μικρη ομαδα το γασε οπως μερικους εδω μεσα)

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 ( πολυ ευκολα θα καθαρισει για αλλη μια φορα το ματς κανοντας το 6-0 και περιμενωντας να ερθουν οι τελευταιες αγωνιστικες με τα δυσκολα ματς απεναντι της)

ΣΟΥΡΜΕΝΑ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 2 ( απο περσυ γνωριζονται καλυτερα απο τον καθενα...και μην ξεχναμε οι αρμενιοι ακομη δεν εοχυν παιξει πληρεις)

ΟΚΕ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 2 ( εστω και αν ειναι η εδρα δεν νομιζω οτι το οκε θα καταφερει να σπασει το σερι της νεα περαμου..καλυτερη σαν συνολο και πολυ δυνατη ομαδα... αν και θα ναι πολυ ομορφο ματς οπως και του πανεαπολικου)


+1 wos_sport4.gif
warrior_bsk
Φιλε γαυρε συμφωνω μαζι σου...Pandemonium πας καρφι για κουβα.Στο υπογραφω...
pandemonium
warrior_bsk smiley.gif ? pou paw kouba se poia mats pisteueis???
MELKORERU
QUOTE(leonkalf @ Nov 1 2008, 17:13 ) *
NEM-Ν.Σμύρνη 1 εύκολα για την Μεγαρίδα.

Στο παιχνίδι της ομάδας μου στη Ν.Σμύρνη με Αρμενική τελικό σκορ 74-65 (34-22 ημ.)
Ήταν ένα παιχνίδι με αγωνιστική ένταση και πάθος και από τις 2 ομάδες.
Κατά κύριο λόγο η Αρμενική μπροστά στο σκορ από την αρχή σχεδόν (μετά το δικό μας 2-5) αλλά στο 2ο ημίχρονο με τη δική μας αντεπίθεση (κυρίως επιθετικά) περάσαμε μπροστά 64-65 αλλά εκεί τα χαλάσαμε. Χάσαμε ένα πολύ εύκολο καλάθι από κάτω... μετά δεχθήκαμε ένα 4-0 (69-65) και εκεί άρχισε η ρουλέτα των τελευταίων δευτερολέπτων όπου δεν καταφέραμε κάτι. Δυστυχώς χάσαμε την ευκαιρία για το διπλό.
Αξίζουν συγχαρητήρια στους αντιπάλους που έπαιξαν χωρίς 2 βασικούς τους παίκτες (Εαζαριάν, Λούντζη) και ο Αμπατζής δεν έπαιξε πολύ και δεν βοήθησε όσο μπορεί. Αυτό κάνει μεγαλύτερη την επιτυχία τους και αντίστροφα μεγαλύτερη τη δική μας χαζομάρα που δεν καταφέραμε να πάρουμε αυτό το ματς.

Βλέπω ότι με τα αποτελέσματα που έρχονται σχεδόν όλοι μπορούν να κερδίσουν τους άλλους οπότε δεν μπορούμε να πούμε κάτι στάνταρ για την εξέλιξη του πρωταθλήματος.
Γι' αυτό δεν χρειάζεται απογοήτευση από κανέναν (ούτε και υπερενθουσιασμός από άλλους) και να προσπαθήσει η κάθε μια ομάδα να βελτιωθεί.
Εμείς κι αν έχουμε 3 ήττες, δεν μου λεει κάτι ακόμη. Υπάρχει πολύ δρόμος και όπως πάει θα γίνουν αρκετές ήττες από πολλές ομάδες του πάνω γκρουπ. Αρκεί βέβαια, να παίξουμε καλύτερα και να μην επαναλαμβάνουμε τα ηλίθια λάθη που κάνουμε.. που οδηγούν σε τσάμπα ήττες.


Βαθμολογία
1. ΝΕ Μεγαρίδος 5-0 10
2. Εν. Αρμενίων 4-1 9
3. Ν. Πέραμος 4-1 9
----------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3-2 8
5. Παννεαπολικός 3-2 8
6. Ελληνικό 3-2 8
7. ΓΑΣΕ 3-2 8
8. ΟΚΕ 2-3 7
9. Τελαμώνας 2-3 7
10. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-3 7
11. Ταταύλα 2-2 6
------------------------------------------
12. Σούρμενα 1-3 5
13. Άρης Γλ. 0-5 5
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 0-5

* Σούρμενα και Ταταύλα έχουν αγώνα λιγότερο (θα γίνει τη Δευτέρα)

Καλό ΣΚ και καλό μήνα.

MELKORERU
SYGNWMH RE FILE ME AYTES TIS MOURES THELETE NA KANETE KAI KARIERA?APANTHSE SE PARAKALAW
lowbaper2
γεια σου lowbaper!την παρασκευη θα τους σκισουμε ? που εισαι χαθηκες μετα την ηττα μας!ο καλφαγιαννης?χαθηκατε ολοι...μας περασε και το ΓΑΣΕ τους ειχαμε και τελειωμενους αν θυμαμαι καλα ετσι λεγαμε στην προπονηση και μετα την νικη μας!εχουμε ενα πολυ ευκολο ματς μπροστα μας 20 ποντους θα φανε! τι λετε εσεις οι δυο που τα λετε μεταξυ σας καλυτερα απο τον καθενα μας?
lowbaper2
ρε melkoreru εσυ για ποιες μουρες μιλας? για μας απο τον οκε?????????????????????????????
lowbaper2
ΛΟΙΠΟΝ θελω προγνωστικα για τα παιχνιδια!
TliBan
QUOTE (lowbaper2 @ Nov 3 2008, 19:49 ) *
ΛΟΙΠΟΝ θελω προγνωστικα για τα παιχνιδια!



Και εγώ θέλω ψυχανάλυση γιατι αντί να κάνει προπόνηση η ομάδα γράφει στο forum....Μάλλον θα έχουν κρυμμένο laptop την ώρα που τρέχουν...


Για να τελειώνει μια και καλή η ιστορία, ο καθένας ας ασχοληθεί με τη δουλειά του και ας αφήσει τον ΟΚΕ και τις άλλες ομάδες στην ησυχία τους...Όποιος θέλει να ασχοληθεί με μπάσκετ καλώς, όποιος θέλει να πουλήσει πνεύμα ας μείνει μόνος του...


Και ιδίως άτομα που θέλουν να προκαλέσουν εκ μέρους του ΟΚΕ για άτομα που δεν έχουν καμία σχέση με την ομάδα
leonkalf
QUOTE (lowbaper2 @ Nov 3 2008, 18:32 ) *
γεια σου lowbaper!την παρασκευη θα τους σκισουμε ? που εισαι χαθηκες μετα την ηττα μας!ο καλφαγιαννης?χαθηκατε ολοι...μας περασε και το ΓΑΣΕ τους ειχαμε και τελειωμενους αν θυμαμαι καλα ετσι λεγαμε στην προπονηση και μετα την νικη μας!εχουμε ενα πολυ ευκολο ματς μπροστα μας 20 ποντους θα φανε! τι λετε εσεις οι δυο που τα λετε μεταξυ σας καλυτερα απο τον καθενα μας?

Αυτό που θέλεις δεν πρόκειται να το καταφέρεις...
Την ώρα που εσύ έγραφες, στην προπόνηση ήμασταν 17 άτομα, κανείς δεν έλειπε... οπότε η προσπάθειά σου να κάνεις κάτι πονηρό έπεσε στο κενό κ. lowbaber2 (fake)...

Δε νομίζω να χάθηκε κανείς μας μετά την ήττα. Στην προηγούμενη σελίδα μου θα βρεις post που λέω τα του παιχνιδιού. Άρα είσαι άκυρος κι εκεί.

Το basketforum δεν είναι χώρος για να "την λέμε" ο ένας στον άλλον και μόνο όταν νικάμε. Είναι ένας χώρος που έχουμε δημιουργήσει για να μιλάμε για μπάσκετ και πολλά άλλα πράγματα (που αμφιβάλλω αν έχεις δει εσύ ποτέ και πολλοί από σας που κατά καιρούς ξεφυτρώνετε σαν μαϊντανοί). Στο μπάσκετ υπάρχει και η νίκη και η ήττα και φυσικά εγώ ποτέ δεν έχω κρυφτεί (αυτό το κάνεις εσύ με την ανωνυμία σου), ούτε σκοπεύω να το κάνω ποτέ. Στο basketforum υπάρχω και θα υπάρχω και δεν τελειώνει κάτι με μια ήττα.

Επειδή είσαι κάτι που εμείς σαν basketforum δε θέλουμε, τιμωρείσαι με τον πιο αυστηρό τρόπο και δεν πρόκειται να ξαναποστάρεις.
Οι κουτοπονηριές δεν περνάνε...
pandemonium
χαχαχαχα ρε τι παν να γινουν εδω μεσα!!!17 ατομα εισαστε??τι κανετε ομαδα ποδοσφαιρου???Δεχομαι ολα αυτα που λες leonkalf αλλα και συ πρεπει καποια στιγμη να μαζεψεις τον φιλο σου lowbaper και να μαθει να μην την λεει στον καθενα εδω γιατι εκτος απο ασχετος ειναι και πολυ μπλαμπλας! δεν νομιζω να ειναι ολοι τρελοι που τα χουν μαζι του εδω μεσα επειδη μιλαει πολυ και λεει διαφορα?? σωστα?? και δεν νομιζω να ειναι σωστο να γινεται αυτο??? γι αυτο καλυτερα θα ηταν να φροντισεις να μην ξαναμιλησει και ειρωνευτει γιατι τελικα η ομαδα σας δεν ειναι τοσο σημαντικη οσο λεει φαινεται και απο τα αποτελεσματα!!!!!!και αν κανω λαθος ας ερθει ο οποιοσδηποτε να μου το πει...
leonkalf
Και ο χρήστης pandemonium θα μας αφήσει...
Αφού απάντησε εκ μέρους του lowbaper2 και ο τρόπος που απάντησε μου δείχνει ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει...
Και επειδή και ο τρόπος έκφρασης του είναι απαράδεκτος και μη σύμφωνος με τον κανονισμό λειτουργίας του forum, πάει διακοπές..
Αν είναι ο ίδιος που έκανε και τους προηγούμενους λογαριασμούς που βγήκαν "εκτός παιχνιδιού" ας μην προσπαθεί άλλο.

Όποιος δεν συμμορφώνεται και θέλει να το παίζει "μάγκας" πίσω από την ανωνυμία του, αυτή την κατάληξη θα έχει.
Josh_7_Child
Λοιπόν, αντε να πουμε και κανα νέο. Ενα πουλακι μου είπε οτι τα Σουρμενα κερδισαν ανετα τα Ταταυλα (γυρω στους 10 ποντους) στον εξ αναβολης αγωνα που εγινε αποψε. Αν ισχυει, τοτε σιγα σιγα αλλαζουν καποιες ισορροπιες που ειχαν διαμορφωθει μεχρι τωρα.
sadman
Μεγαλη νικη εχθες για τα Σουρμενα που επαιζαν χωρις το βασικο τους 5αρι και με 2 παικτες προερχομενους απο τραυματισμο. Νικησαν με 9 ποντους τα Ταταυλα σε εναν αγωνα που ηταν πραγματικο ντερμπι! Ομορφο μπασκετ, δυναμη και πανω απ'ολα με πρωταγωνιστες τους παικτες των 2 ομαδων. Τα Ταταυλα φανηκε να εχουν προβλημα στους 'μικρους', ενω τα Σουρμενα με οπλο την πολυ καλη αμυνα στα 'ατου' των Ταταυλων και την μεγαλη ευστοχια τους, πηραν μια δικαιη νικη.
MELKORERU
QUOTE (lowbaper2 @ Nov 3 2008, 19:33 ) *
ρε melkoreru εσυ για ποιες μουρες μιλας? για μας απο τον οκε?????????????????????????????


FILE XWRIS PAREXIGISH ALLA PROXTES POU PAIZATE ME THN ARMENIKH OI PERISSOTEROI SYMPAIKTES SOU EIXAN SPANIA MOURH!ALLA MH TRELENESAI KAI RHS ARMENIKHS KAPOIOI EIXAN SPANIA MOURH



edit: Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και με μικρά γράμματα. Τα κεφαλαία κουράζουν και σημαίνει ότι φωνάζεις (στη γλώσσα του internet)
Josh_7_Child
Σούρμενα - Ταταύλα: 1 (+9)
Μετά κι από αυτό το αποτέλεσμα, η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής:

Βαθμολογία
01. ΝΕ Μεγαρίδος 5-0 10
02. Εν. Αρμενίων 4-1 9
03. Ν. Πέραμος 4-1 9
----------------------------------------
04. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3-2 8
05. Παννεαπολικός 3-2 8
06. Ελληνικό 3-2 8
07. ΓΑΣΕ 3-2 8
08. ΟΚΕ 2-3 7
09. Σούρμενα 2-3 7
10. Τελαμώνας 2-3 7
11. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-3 7
------------------------------------------
12. Ταταύλα 2-3 7
13. Άρης Γλ. 0-5 5
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 0-5

Μη με παρεξηγήσουν οι Ταταυλιώτες που τους έβαλα κάτω απο τη μπάρα, τυχαίο ήταν, δεν ξέρω τι παίζει με τις ισοβαθμίες... rolleyes.gif
jumaru
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2008, 02:12 ) *
Και ο χρήστης pandemonium θα μας αφήσει...
Αφού απάντησε εκ μέρους του lowbaper2 και ο τρόπος που απάντησε μου δείχνει ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει...
Και επειδή και ο τρόπος έκφρασης του είναι απαράδεκτος και μη σύμφωνος με τον κανονισμό λειτουργίας του forum, πάει διακοπές..
Αν είναι ο ίδιος που έκανε και τους προηγούμενους λογαριασμούς που βγήκαν "εκτός παιχνιδιού" ας μην προσπαθεί άλλο.

Όποιος δεν συμμορφώνεται και θέλει να το παίζει "μάγκας" πίσω από την ανωνυμία του, αυτή την κατάληξη θα έχει.



Ωραια σε λιγο δεν θα μιλαμε εδω μεσα γιατι αυτα που λεμε μπορει να εινια υποπτα και να φαμε κανα ban!!!Μια χαρα ελευθερια λογου!!!Λες να ειμαι και εγω υποπτος?
Σταχυοφόρος
QUOTE(MELKORERU @ Nov 3 2008, 18:44 ) *
SYGNWMH RE FILE ME AYTES TIS MOURES THELETE NA KANETE KAI KARIERA?APANTHSE SE PARAKALAW


Ντροπή σου να λες τέτοια πράγματα στο ίντερνετ για παιδιά που παίζουν μπάσκετ, πόσω μάλλον για συμπολίτες σου, παιδιά που γνωρίζεις. Γιατί είμαι σίγουρος ότι είσαι Ελευσίνιος.. Κρίμα..
MELKORERU
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Nov 4 2008, 12:06 ) *
Ντροπή σου να λες τέτοια πράγματα στο ίντερνετ για παιδιά που παίζουν μπάσκετ, πόσω μάλλον για συμπολίτες σου, παιδιά που γνωρίζεις. Γιατί είμαι σίγουρος ότι είσαι Ελευσίνιος.. Κρίμα..


το οτι ειμαστε σπανιες μουρες δε σημαινει οτι ειμαστε και αμπαλοι!Λεμε παντα την αληθεια ομως!Εχουμε το γνωθεις αυτον
Σταχυοφόρος
QUOTE(MELKORERU @ Nov 4 2008, 12:26 ) *
το οτι ειμαστε σπανιες μουρες δε σημαινει οτι ειμαστε και αμπαλοι!Λεμε παντα την αληθεια ομως!Εχουμε το γνωθεις αυτον


γνώθι σαυτόν

Καλή συνέχεια...
MELKORERU
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Nov 4 2008, 13:30 ) *
γνώθι σαυτόν

Καλή συνέχεια...


να' σαι καλα φιλε επισης
Jabar
QUOTE(MELKORERU @ Nov 3 2008, 18:44 ) *
SYGNWMH RE FILE ME AYTES TIS MOURES THELETE NA KANETE KAI KARIERA?APANTHSE SE PARAKALAW

Κανονισμός 7:
  • Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================
Jabar
QUOTE(lowbaper2 @ Nov 3 2008, 19:33 ) *
ρε melkoreru εσυ για ποιες μουρες μιλας? για μας απο τον οκε?????????????????????????????

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================
Jabar
QUOTE(pandemonium @ Nov 3 2008, 23:49 ) *
χαχαχαχα ρε τι παν να γινουν εδω μεσα!!!17 ατομα εισαστε??τι κανετε ομαδα ποδοσφαιρου???Δεχομαι ολα αυτα που λες leonkalf αλλα και συ πρεπει καποια στιγμη να μαζεψεις τον φιλο σου lowbaper και να μαθει να μην την λεει στον καθενα εδω γιατι εκτος απο ασχετος ειναι και πολυ μπλαμπλας! δεν νομιζω να ειναι ολοι τρελοι που τα χουν μαζι του εδω μεσα επειδη μιλαει πολυ και λεει διαφορα?? σωστα?? και δεν νομιζω να ειναι σωστο να γινεται αυτο??? γι αυτο καλυτερα θα ηταν να φροντισεις να μην ξαναμιλησει και ειρωνευτει γιατι τελικα η ομαδα σας δεν ειναι τοσο σημαντικη οσο λεει φαινεται και απο τα αποτελεσματα!!!!!!και αν κανω λαθος ας ερθει ο οποιοσδηποτε να μου το πει...

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================
Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================
Jabar
QUOTE (MELKORERU @ Nov 4 2008, 10:40 ) *
FILE XWRIS PAREXIGISH ALLA PROXTES POU PAIZATE ME THN ARMENIKH OI PERISSOTEROI SYMPAIKTES SOU EIXAN SPANIA MOURH!ALLA MH TRELENESAI KAI RHS ARMENIKHS KAPOIOI EIXAN SPANIA MOURH



edit: Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και με μικρά γράμματα. Τα κεφαλαία κουράζουν και σημαίνει ότι φωνάζεις (στη γλώσσα του internet)

Κανονισμός 7:
  • Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================
Jabar
QUOTE(jumaru @ Nov 4 2008, 11:55 ) *
Ωραια σε λιγο δεν θα μιλαμε εδω μεσα γιατι αυτα που λεμε μπορει να εινια υποπτα και να φαμε κανα ban!!!Μια χαρα ελευθερια λογου!!!Λες να ειμαι και εγω υποπτος?

Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================
==============================================
==============================================[list]
Οπως καταλαβαίνεις 1 φάουλ
Jabar
Ο σκοπός ύπαρξης του basketforum.gr είναι η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων γύρω από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης με κύριο γνώμονα το σεβασμό, την ευγένεια, την κατανόηση, τη διαλλακτικότητα και τη βέλτιστη, κατά το δυνατόν, έκφραση.
Εδώ δεν είναι παιδική χαρά,ούτε χώρος για άτομα με διαταραγμένη προσωπικότητα.Επειδή ο Λεωνίδας παίζει σε αυτή την κατηγορία και προσέχει να μην δίνει δικαιώματα ,δεν μπορεί να μπαίνει ο οποιοσδήποτε να παραβιάζει όλους τους κανονισμούς και να προσβάλει χρήστες.
nsmirni
QUOTE(Josh_7_Child @ Nov 4 2008, 11:12 ) *
Σούρμενα - Ταταύλα: 1 (+9)
Μετά κι από αυτό το αποτέλεσμα, η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής:

Βαθμολογία
01. ΝΕ Μεγαρίδος 5-0 10
02. Εν. Αρμενίων 4-1 9
03. Ν. Πέραμος 4-1 9
----------------------------------------
04. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3-2 8
05. Παννεαπολικός 3-2 8
06. Ελληνικό 3-2 8
07. ΓΑΣΕ 3-2 8
08. ΟΚΕ 2-3 7
09. Σούρμενα 2-3 7
10. Τελαμώνας 2-3 7
11. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-3 7
------------------------------------------
12. Ταταύλα 2-3 7
13. Άρης Γλ. 0-5 5
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 0-5

Μη με παρεξηγήσουν οι Ταταυλιώτες που τους έβαλα κάτω απο τη μπάρα, τυχαίο ήταν, δεν ξέρω τι παίζει με τις ισοβαθμίες... rolleyes.gif

Στην ισοβαθμια ισχυουν τα εξης.
Για ομαδες που εχουν παιξει μεταξυ τους απο πανω περναει ο νικητης (δηλαδη η διαφορα ποντων).
Για ομαδες που δεν εχουν ακομα παιξει μεταξυ τους ισχυει αλφαβητικη καταταξη.
Επομενως ΑΟΚ Ν.Σμυρνη σιγουρα 8.
killbill12
Γ) ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ.
Ι)Σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στο Πρωτάθλημα σε οποιαδήποτε θέση, θα λαμβάνονται υπόψη κατά σειρά προτεραιότητας:
α)Τα αποτελέσματα στους μεταξύ τους αγώνες (βαθμοί) στο Πρωτάθλημα.
β)Αν υπάρχει πάλι ισοβαθμία, η διαφορά των πόντων σε όλους τους αγώνες μεταξύ των ομάδων που ισοβάθμησαν στο Πρωτάθλημα, συμπεριλαμβανομένων και των αγώνων με τις ομάδες που προκρίθηκαν ή αποκλείσθηκαν από την πρώτη περίπτωση ισοβαθμίας.
γ)Αν υπάρχει πάλι ισοβαθμία, η διαφορά των πόντων στο σύνολο των αγώνων του Πρωταθλήματος.
δ)Αν η ισοβαθμία συνεχίζεται και πάλι, θα διεξάγονται αγώνες κατάταξης σε ουδέτερα γήπεδα.
ΙΙ)Σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων σε θέση μη σημαντική στο Πρωτάθλημα, θα λαμβάνονται υπόψη κατά σειρά προτεραιότητας
Οι τρεις πρώτες παράγραφοι της ανωτέρω παραγράφου Ι και αν η ισοβαθμία εξακολουθεί να υπάρχει, θα γίνεται κλήρωση.
*Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΩΝ ΠΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΕ.

Αυτα λεει η προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ για την κατηγορια. Φυσικα οι αγωνες καταταξης ισχυουν σε περιπτωση ισοβαθμιων στο τελος του πρωταθληματος. Τα υπολοιπα ισχυουν σε ισοβαθμιες κατα την διαρκεια του πρωταθληματος.. δηλαδη πρωτα οι μεταξυ τους αγωνες, μετα η διαφορα ποντων και ουτω καθεξης.
leonkalf
To σκορ στο αναβληθέν παιχνίδι Σούρμενα-Ταταύλα 67-58
nsmirni
QUOTE(leonkalf @ Nov 5 2008, 18:27 ) *
To σκορ στο αναβληθέν παιχνίδι Σούρμενα-Ταταύλα 67-58


Μπορεις φιλε μου να γραψεις ολα τα αποτελεσματα τηε πεμπτης αγωνιστικης?
(τα σκορ και οχι τις διαφορες ποντων)

Επισης νομιζω οτι καποιος συντονιστης θα πρεπει να αναλαβει τουλαχιστον μεχρι Δευτερα πρωι να εχει συγκεντρωσει και δημοσιευσει ολα τα αποτελεσματα της αγωνιστικης καθως και την επισημη βαθμολογια.
Το παραπανω το ζητω ΜΟΝΟ απο συντονιστη υπευθυνα διοτι γινονται λαθη και παρεξηγησεις.

Ευχαριστω
leonkalf
Νομίζω ότι τα αποτελέσματα τα μαθαίνουμε σχετικά γρήγορα (αν όχι το βράδυ μετά τα παιχνίδια, την επόμενη μέρα).

Τώρα για τα ακριβή σκορ, παιδιά -ειδικά εσείς που παίζετε σε ομάδες- γράφετε και το ακριβή σκορ του αγώνα.
Και καλό θα είναι να γράφετε και μια περιγραφή του αγώνα, όσοι είδατε το ματς.

Τα επίσημα αποτελέσματα συνήθως τα βάζουμε από Τρίτη και μετά αφού τότε μαθαίνονται επίσημα από την διοργανώτρια αρχή.


Ορίστε λοιπόν (και συγγνώμη για την καθυστέρηση).

Τελαμώνας - Σούρμενα 57-64
Ταταύλα - Δραπετσώνα 77-65
Ελληνικό - Άρης Γλ. 59-38
ΓΑΣΕ - Παννεαπολικός 68-54
ΝΕΜ - Νέα Σμύρνη 79-56
Δάφνη - Νέα Πέραμος 46-67
Αρμενική - ΟΚΕ 74-65


Βαθμολογία

1. ΝΕ Μεγαρίδος 5-0 10
2. Ν. Πέραμος 4-1 9
3. Εν. Αρμενίων 4-1 9
------------------------------------------
4. ΔΑΣ Δραπετσώνα 3-2 8
5. Παννεαπολικός 3-2 8
6. Ελληνικό 3-2 8
7. ΓΑΣΕ 3-2 8
8. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 2-3 7
9. Τελαμώνας 2-3 7
10. ΟΚΕ 2-3 7
11. Σούρμενα 2-3 7
--------------------------------------------
12. Ταταύλα 2-3 7
13. Άρης Γλ. 0-5 5
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 0-5 5
blackpower33
κανενα νεο ρε παιδια εχουμε?πψς βλεπετε τα ματσακια την παρασκευη?εχει κατι καλα ντερμπακια νομιζω..για πειτε καμια γνωμη να το συζητητσουμε...
κανενο νεο απο τις ομαδες εχουμε?τραυματισμους,απουσιες εχουμε?μακαρι να μην εχουμε δηλαδη...
leonkalf
Το αυριανό πρόγραμμα :

Δραπετσώνας 21:00 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας – Τελαμώνας

ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Αρης Γλ. - Ταταύλα

2ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 Παννεαπολικός – Ελληνικό

Ν. Σμύρνης 21.45 ΑΟΚ Ν. Σμύρνη – ΓΑΣ Ελευσίς

Μεγάρων Αλ. Σάλτας 21.00 ΝΕ Μεγαρίδος – Δάφνη Αγ. Δημ.

Ελληνικού Β΄ 21.30 Σούρμενα – Εν. Αρμενίων

2ο Κλ. Ελευσίνας 20.30 ΟΚΕ – Ν. Πέραμος
Josh_7_Child
Ας αρχίσουμε το αγαπημένο σπορ του Έλληνα. Προγνωστικά της ερχόμενης αγωνιστικής:

Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας – Τελαμώνας: 1 / Αν κλείσουν καλά τον Βαζαίο τότε θα κερδίσουν εύκολα. Αν όχι, κακό του κεφαλιού τους...

Αρης Γλ. - Ταταύλα: 2 / Αν θέλει να σωθεί ο Αρης φέτος, πρέπει να αρχίσει να κερδίζει από τώρα, δεν θα του φτάσει η συνηθισμένη ρελανς που κάνει στο Β' γύρο αλλιώς. Παρόλ' αυτά πιστεύω πως θα κερδίσουν οι φιλοξενούμενοι επειδή είναι μια κλάση πιο πάνω.

Παννεαπολικός – Ελληνικό: 2 / Ντέρμπι με τα όλα του, θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Ποντάρω στο Ελληνικό γιατί φέτος έχει δείξει ότι δεν "μασάει" εκτος έδρας.

ΑΟΚ Ν. Σμύρνη – ΓΑΣ Ελευσίς: 1 / Δύσκολο παιχνιδάκι για προγνωστικά. Πατάω πάνω στην έδρα σε αυτό.

ΝΕ Μεγαρίδος – Δάφνη Αγ. Δημ.: 1 / Δύο κλάσεις ανώτερος ο ΝΕΜ από τη Δαφνη. Προβλέπω και μεγάλο σκορ.

Σούρμενα – Εν. Αρμενίων: Χ / Αν δεν είχε σημαντικές απώλειες η Αρμενική τότε θα έλεγα διπλό. Αν τα Σούρμενα παίξουν χωρίς απουσίες (κάτι άκουσα για τραυματίες κι εκεί), τότε μπορούν τον άσο, είναι ανεβασμένα τελευταία. No bet!

ΟΚΕ – Ν. Πέραμος : 1 / Μόνο λόγω έδρας. Θα γίνει δυνατό παιχνίδι στην Ελευσίνα την Παρασκευή. Είναι το προτεινόμενο από εμένα για παρακολούθηση.
taz4
QUOTE(Josh_7_Child @ Nov 6 2008, 13:56 ) *
Ας αρχίσουμε το αγαπημένο σπορ του Έλληνα. Προγνωστικά της ερχόμενης αγωνιστικής:

Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας – Τελαμώνας: 1 / Αν κλείσουν καλά τον Βαζαίο τότε θα κερδίσουν εύκολα. Αν όχι, κακό του κεφαλιού τους...

Αρης Γλ. - Ταταύλα: 2 / Αν θέλει να σωθεί ο Αρης φέτος, πρέπει να αρχίσει να κερδίζει από τώρα, δεν θα του φτάσει η συνηθισμένη ρελανς που κάνει στο Β' γύρο αλλιώς. Παρόλ' αυτά πιστεύω πως θα κερδίσουν οι φιλοξενούμενοι επειδή είναι μια κλάση πιο πάνω.

Παννεαπολικός – Ελληνικό: 2 / Ντέρμπι με τα όλα του, θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Ποντάρω στο Ελληνικό γιατί φέτος έχει δείξει ότι δεν "μασάει" εκτος έδρας.

ΑΟΚ Ν. Σμύρνη – ΓΑΣ Ελευσίς: 1 / Δύσκολο παιχνιδάκι για προγνωστικά. Πατάω πάνω στην έδρα σε αυτό.

ΝΕ Μεγαρίδος – Δάφνη Αγ. Δημ.: 1 / Δύο κλάσεις ανώτερος ο ΝΕΜ από τη Δαφνη. Προβλέπω και μεγάλο σκορ.

Σούρμενα – Εν. Αρμενίων: Χ / Αν δεν είχε σημαντικές απώλειες η Αρμενική τότε θα έλεγα διπλό. Αν τα Σούρμενα παίξουν χωρίς απουσίες (κάτι άκουσα για τραυματίες κι εκεί), τότε μπορούν τον άσο, είναι ανεβασμένα τελευταία. No bet!

ΟΚΕ – Ν. Πέραμος : 1 / Μόνο λόγω έδρας. Θα γίνει δυνατό παιχνίδι στην Ελευσίνα την Παρασκευή. Είναι το προτεινόμενο από εμένα για παρακολούθηση.


Συμφωνώ μαζί σου και στα σχόλια κ στις προβλέψεις!
Τα περισσότερα ματς της αγωνιστικής είναι ενδιαφέρον και αναμένονται πάλι εκπλήξεις!
Ενδιαφέρον η Γ φέτος! rolleyes.gif
lucky luke
Χαιρετω την νεολαια εδω μεσα και τα πουρια αν υπαρχουν!Για ευνοητους λογους δεν πω το ονομα μου οπως και ο καθενας δεν το λεει εδω μεσα απλως θα αναφερω πως παιζω στην νεμ μεγαριδος γνωστα και ως μεγαρα!

Θα κανω και εγω τα δικα μου επιτελους πρωγνωστικα εδω μεσα καθως σιγα σιγα φτανουμε στα μισα του πρωτου γυρου!

Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας – Τελαμώνας 1 γιατι απλως η δραπετσωνα ειναι δυσκολη στην εδρα τους παιξαμε φετος αλλωστε παρολο που κερδισαμε.Ο τελαμωνας ερχομενος απο δ'εσκανα δεν εχει απροθσιασει τιποτα σημαντικο φετος.

Αρης Γλ. - Ταταύλα 2 εκτος και υπαρξει super basket απο τον αρη

Παννεαπολικός – Ελληνικό 1-2 ντερμπυ και ωραιο παιχνιδακι δεν θελω να πονταρω,ισως μιλησει η εδρα,ισως οχι!το ελληνικο αρκετα ανεβασμενο δεν καταλαβαινει απο εδρες, ο πανεαπολικος ηττηθηκε απο γασε! τα λογια περισσευουν!

ΑΟΚ Ν. Σμύρνη – ΓΑΣ Ελευσίς 2 με ανεβασμενο το ηθικο και αν θελει να κανει το 4-2 πρεπει να κερδισει και για μενα θα κερδισει

ΝΕ Μεγαρίδος – Δάφνη Αγ. Δημ. 1 απλως ειμαστε πιο δυνατη ομαδα και πιο εμπειρη εχοντας παιχτες μεγαλυτερης κατηγοριας.Δεν νομιζω να δυσκολευτουμε μεχρι την 9 αγωνιστικη που ξεκινανε τα λογικα λιγο πιο δυσκολα παιχνιδια φετος.

Σούρμενα – Εν. Αρμενίων 1 εαν πραγματι οπως ειπε ο παραπανω φιλος οι αρμενιοι εχουν απουσιες θα χασουν, εαν οχι θα κερδισουν

ΟΚΕ – Ν. Πέραμος 2 επιτελους ενα παιχνιδι που εχω ακουσει πολλα ειδικα απο μερια οκε.εαν και το οκε εμφανιζεται λιγο δυνατοτερο σε σχεση με ολα τα χρονια που το ξερω και που εχω παιξει αντιπαλος δεν πιστευω πως θα καταφερει να νικησει στο τελος την νεα περαμο εστω και αν εχει εδρα.Δεν νομιζω η νεα περαμος να εχει δειξει εδω και χρονια που παιζουμε αντιπαλοι οτι επηρεαζεται απο εδρες( καθε φορα φιλε τηγανη σας το γεμιζουμε και καθε φορα εαν χασετε χανετε στον ποντο.Φετος ομως ειστε πολυ πιο ενισχυμενοι απο καθε φορα)θα κοιταξουμε να καθαρισουμε γρηγορα την δαφνη και να προλαβω να δω εστω και αν μπορεσω ενα δεκαλεπτο!θα σας κανω scouting!!!!φροντιστε να κερδισετε το καλο που σας θελω γιατι τα μεγαρα ερχονται πιο δυνατα απο ποτε φετος και με σερι! rolleyes.gif 69.gif


leonkalf
QUOTE (lucky luke @ Nov 6 2008, 14:03 ) *
Για ευνοητους λογους δεν πω το ονομα μου οπως και ο καθενας δεν το λεει εδω μεσα απλως θα αναφερω πως παιζω στην νεμ μεγαριδος γνωστα και ως μεγαρα!

E, όχι και ο καθένας...

QUOTE (lucky luke @ Nov 6 2008, 14:03 ) *
ΟΚΕ – Ν. Πέραμος 2 επιτελους ενα παιχνιδι που εχω ακουσει πολλα ειδικα απο μερια οκε.εαν και το οκε εμφανιζεται λιγο δυνατοτερο σε σχεση με ολα τα χρονια που το ξερω και που εχω παιξει αντιπαλος δεν πιστευω πως θα καταφερει να νικησει στο τελος την νεα περαμο εστω και αν εχει εδρα.Δεν νομιζω η νεα περαμος να εχει δειξει εδω και χρονια που παιζουμε αντιπαλοι οτι επηρεαζεται απο εδρες( καθε φορα φιλε τηγανη σας το γεμιζουμε και καθε φορα εαν χασετε χανετε στον ποντο.Φετος ομως ειστε πολυ πιο ενισχυμενοι απο καθε φορα)θα κοιταξουμε να καθαρισουμε γρηγορα την δαφνη και να προλαβω να δω εστω και αν μπορεσω ενα δεκαλεπτο!θα σας κανω scouting!!!!φροντιστε να κερδισετε το καλο που σας θελω γιατι τα μεγαρα ερχονται πιο δυνατα απο ποτε φετος και με σερι! rolleyes.gif 69.gif

Πως θα το κάνεις αυτό?
Το ΟΚΕ-Ν.Πέραμος αρχίζει 20:30 και το ΝΕΜ-Δάφνη 21:00. Με μισή ώρα διαφορά (αργότερα!!) είναι αδύνατον να προλάβεις... όσο και να πυροβολείς γρήγορα (σαν το lucky luke) o χρόνος δεν τρέχει γρηγορότερα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.