Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
babylon
KΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΒΙΛΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ....ΛΟΙΠΟΝ:

νεα σμυρνη-ελληνικο=1 ( πολυ δυσκολα θα χασει το ελληνικο αλλα μαλλον σημερα ηρθε η ωρα του)
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ=2 ( ντερμπυ για γερα νευρα επειδη παιζει η σωτηρια σε περιπτωση που πεσουν και 5 ομαδες.Εαν σταματηθει ο πουτος τοτε ο αρης θα κερδισει,αλλα επειδη δυσκολα σταματιεται μαλλο εχουμε ευχαριστο διπλο σημερα)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ=1 (Λογω εδρας και μονο καθαρα!!Αρχιζουν οι αγωνιστικες που θα καθαρισουν πολλα στις πρωτες θεσεις!)
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Γ.Α.Σ.E=1 (ντερμπυ τοπικο αλλα μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας!Αν και η νεμ παραπεει στο δευτερο γυρο βαζω +20 ποντους να κερδισει)
Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ=1 (Καθαρα λογω εδρας!Καμια απο τις δυο ομαδες δεν με συγκινει αλλα κατι μου μυριζει σε αυτο το ματσακι,ισως μια μικρη εκπληξη,αλλα δυσκολα πολυ!Ειναι καλουτσικη εδρα!)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΡΜΕΝΙKH=1( Η αρμενικη δεν ειναι δικαιο που βρισκεται σε αυτην την θεση.Καθαρα λογω τυχης επειδη εκαναν χαζες ηττες καποιες ομαδες με υποδυεστερες!Δεν εχει κατι το σημαντικο για να κοντραρει την ομαδα του παναγοπουλου)
ΣΟΥΡΜΕΝΑ- ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ=2 (Ενα ματσακι για γερα νευρα και αυτο αποψε,με την νεα περαμο να ερχεται απο 2 σερι νικες)Εαν δεν μιλησει η εδρα τοτε...μυριζομαι ενα πολυ ομορφο διπλακι και εκει αποψε)
leonkalf
Καλησπέρα. Ας γράψω εγώ σήμερα το πρώτο αποτέλεσμα της αγωνιστικής.. ΟΚΕ-Δάφνη 72-64 (30-35)

Κακό παιχνίδι. Με πολύ πάθος και όρεξη τα παιδιά της Δάφνης, χτύπησαν στα ίσια το ματς και λίγο ήθελε ακόμη να το πάρουν.
Νομίζω ότι είχαν στο μεγαλύτερο μέρος του ματς το προβάδισμα στο σκορ.
Κακοί εμείς, άστοχοι, δεν παίξαμε.. Στο τέλος βελτιωθήκαμε, παίξαμε κάποιες καλές άμυνες, βάλαμε και κάποια καλάθια που μας ξεκόλλησαν και το πήραμε.. Περίπου 3 λεπτά πριν το τέλος περάσαμε μπροστά και μείναμε..

Από τη Δάφνη χτύπησαν 2 παιδιά και εύχομαι να μην έχουν κάτι που θα τους κρατήσει πολύ έξω. Και οι 2 έφυγαν από το γήπεδο στο β' ημίχρονο, γεγονός που μου προκάλεσε έκπληξη. Ο Κουμπής έδειξε να πονάει στο γόνατο, ελπίζω να μην έπαθε κάτι το ήδη "πονεμένο" του, αφού έκανε μεγάλη προσπάθεια να επιστρέψει στην ενεργό δράση.

Χάρηκα που είδα και έπαιξα αντίπαλος με τον Μιχάλη τον Χατζηνάνο. Μετά από πολύχρονη απουσία από τα γήπεδα, επέστρεψε και δείχνει ότι η δύναμη της θέλησης είναι μεγάλη!! Μάλιστα ήταν από τους παίκτες που πήγαν καλά σήμερα, ειδικά στην αρχή που σάρωσε μέσα στη ρακέτα!! wink.gif "Δοκίμασα" κι εγώ σε μια φάση (άθελά του) τους "φονικούς" αγκώνες του tongue.gif Δυναμικός πάντα ο Mike
Με πήγε πίσω σε εποχές ανοιχτών γηπέδων, παιδικοεφηβικά και λίγο από αντρικό στον Πήγασο.. άλλες εποχές... ε Mike?? smile.gif
Επειδή ξέρω θα τα διαβάσεις.. να 'σαι υγιείς να παίξεις ακόμα όσο αντέχεις!



Παννεαπολικός-Ταταύλα 2πλο στην παράταση, κάπου 55-57
Στο ημίχρονο ο Παννεαπολικός είχε σκοράρει μόνο γύρω στους 20π. Πολύ χαμηλό σκορ..
taz4
νεα σμύρνη - ελληνικό 47-66 (29-35)

δραπετσώνα - αρμενική 1 (+6)
ACAPULKOS
AΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 106-89
taz4
QUOTE(leonkalf @ Mar 6 2009, 23:33 ) *
Παννεαπολικός-Ταταύλα 2πλο στην παράταση, κάπου 55-57
Στο ημίχρονο ο Παννεαπολικός είχε σκοράρει μόνο γύρω στους 20π. Πολύ χαμηλό σκορ..


Να σου θυμίσω α'γύρο τατ-παν 34-51 αν δεν κάνω λάθος!!!!!

νεμ - γασε ??
σούρμενα - ν.πέραμος ??
gfpao13
Καλησπερα παιδια.
Μολις γυρισα απο τον αγωνα Δαφνη-ΟΚΕ.
κατα τη γνωμη μου η Δαφνη επρεπε να κερδισει το παιχνιδι,γιατι χτυπησε στα ισια τον ΟΚΕ και την εδρα του,ηταν μπροστα στο μεγαλυτερο μερος του ματς και ειχε 2 βασικες απουσιες συν τους δυο τραυματισμους στην διαρκεια του παιχνιδιου.

Ολα αυτα μεχρι τα τελευταια 3 λεπτα του ματς που το σκορ ηταν 60-63.
αξιοσημειωτο πως στα 2 τελευταια λεπτα τα φαουλ ηταν 0-6,δλδ ο ΟΚΕ δεν ειχε κανει φαουλ κι ας επαιζε zone press...!!!
ετσι οι δυο διαιτητες δινοντας 4 φασεις αναποδα εκαναν το σκορ 72-63,και ολοκληρωθηκε το παιχνιδι αφου εδωσαν 5 γελοια φαουλ υπερ της Δαφνης για να φανει καλη εικονα στο φυλλο του αγωνα.

Κριμα που δεν ειχα μαζι μου φωτογραφικη μηχανη,ετσι ωστε να τραβηξω τη στιγμη που δυο παικτες του ΟΚΕ αγκαλιαζουν και φιλουν τον ενα διαιτητη μετά το τέλος του αγώνα......

Αλλο ενα sequel της παρωδιας της προηγουμενης εβδομαδας στο Δαφνη-ΝΕΜ.

kill.gif

torture.gif



Καληνυχτα σας.
white_chocolate
Νεα Σμυρνη - Ελληνικο 47-66

Από εμένα ένα Bravo στο Ελληνικό γιατί έπαιξε καλύτερα και κέρδισε δίκαια.
Δε προσπάθησε ούτε με φασαρίες και εντάσεις, ούτε με οποιοδήποτε εξωαγωνιστικό τρόπο να κερδίσει.
Ήταν πιό δουλεμένη ομάδα και το έδειξε στο γήπεδο.
tsonas
Καλησπερα και απο εμενα! Δεν εγραφα για καιρο επεδη το επιπεδο ηταν πολυ χαμηλο κ το μονο που διαβαζες ηταν γκρινια για διατησιες και αλλες βλακειες στο κλιμα της εποχης και οχι για το μπασκετ που αγαπαμε. Ημουν στο γηπεδο της Δραπετσωνας. Πολυ καλο ματς με τις δυο καλυτερες ομαδες της κατηγοριας οπως φαινεται απο τον βαθμολογικο πινακα. Η Δραπετσωνα δουλευοντας πολυ απο την περιφερεια με περιφερειακα σκριν και σκριν επιλογης για τους πολλους κ ποιοτικους γκαρντ της ηταν σταθερα μπροστα κατα την μεγαλυτερη διαρκεια του ματς! Στο τεταρτο 10λεπτο 8-6λεπτα πριν ληξει η Αρμενικη εδειξε γιατι αποτελει την πιο σταθερη ομαδα του πρωταθληματος που με κοντρολ μπασκετ σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου καταφερε σε εκεινη την χρονικη στιγμη και περασε μπροστα με 7ποντους. Η γνωστη Δραπετσωνα με τρελα τριποντα (3 διαφορετικων παιχτων μαλιστα) γυρισε το ματς και το πηρε καθως εξασφαλισε και την διαφορα! Σαν ροστερ παντως κατα την ταπεινη μου γνωμη η Αρμενικη ειναι πιο πληρης καθως οι ψηλοι της ειναι απο τους καλυτερους της κατηγοριας. Οποτε η μπαλα πηγαινε κοντα στο καλαθι τα παιδια της Αρμενικης τελιωναν τις φασεις.
Θελω να αναφερω και κατι ως ουδετερος... Συγχαρητηρια στον προπονητη της Δραπετσωνας ο οποιος ναι μεν εχει πλουσιο ροστερ στα γκαρντ αλλα ειλικρινα χωρις ψηλο (ολοι οι παικτες εχουν ενα υψος μεχρι 1.90) εχει την ομαδα στην κορυφη. Το μπασκετ που παιζει μπορει να ειναι λιγο τρελο πλην βεβαια θεαματικο αλλα οταν εχεις την ομαδα πρωτη δεν μπορει να σου μιλησει κανεις!!! Συγχαρητηρια!!!

Τελευταια παρατηρηση οι διατητες ηταν απο ΕΣΚΑ γιατι παλι θα ακουσουμε απο αυριο τα απιστευτα για ολα τα παιχνιδια της Γ'ΕΣΚΑΝΑ.
kokomploko
QUOTE(rookie @ Mar 7 2009, 00:11 ) *
Να σου θυμίσω α'γύρο τατ-παν 34-51 αν δεν κάνω λάθος!!!!!

νεμ - γασε ??
σούρμενα - ν.πέραμος ??

ευκολη νικη για τα σουρμενα που ειχαν απο την αρχη το προβαδισμα...μπραβο σε ολους!!!!
asterix
QUOTE(tsonas @ Mar 7 2009, 01:07 ) *
Καλησπερα και απο εμενα! Δεν εγραφα για καιρο επεδη το επιπεδο ηταν πολυ χαμηλο κ το μονο που διαβαζες ηταν γκρινια για διατησιες και αλλες βλακειες στο κλιμα της εποχης και οχι για το μπασκετ που αγαπαμε. Ημουν στο γηπεδο της Δραπετσωνας. Πολυ καλο ματς με τις δυο καλυτερες ομαδες της κατηγοριας οπως φαινεται απο τον βαθμολογικο πινακα. Η Δραπετσωνα δουλευοντας πολυ απο την περιφερεια με περιφερειακα σκριν και σκριν επιλογης για τους πολλους κ ποιοτικους γκαρντ της ηταν σταθερα μπροστα κατα την μεγαλυτερη διαρκεια του ματς! Στο τεταρτο 10λεπτο 8-6λεπτα πριν ληξει η Αρμενικη εδειξε γιατι αποτελει την πιο σταθερη ομαδα του πρωταθληματος που με κοντρολ μπασκετ σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου καταφερε σε εκεινη την χρονικη στιγμη και περασε μπροστα με 7ποντους. Η γνωστη Δραπετσωνα με τρελα τριποντα (3 διαφορετικων παιχτων μαλιστα) γυρισε το ματς και το πηρε καθως εξασφαλισε και την διαφορα! Σαν ροστερ παντως κατα την ταπεινη μου γνωμη η Αρμενικη ειναι πιο πληρης καθως οι ψηλοι της ειναι απο τους καλυτερους της κατηγοριας. Οποτε η μπαλα πηγαινε κοντα στο καλαθι τα παιδια της Αρμενικης τελιωναν τις φασεις.
Θελω να αναφερω και κατι ως ουδετερος... Συγχαρητηρια στον προπονητη της Δραπετσωνας ο οποιος ναι μεν εχει πλουσιο ροστερ στα γκαρντ αλλα ειλικρινα χωρις ψηλο (ολοι οι παικτες εχουν ενα υψος μεχρι 1.90) εχει την ομαδα στην κορυφη. Το μπασκετ που παιζει μπορει να ειναι λιγο τρελο πλην βεβαια θεαματικο αλλα οταν εχεις την ομαδα πρωτη δεν μπορει να σου μιλησει κανεις!!! Συγχαρητηρια!!!

Τελευταια παρατηρηση οι διατητες ηταν απο ΕΣΚΑ γιατι παλι θα ακουσουμε απο αυριο τα απιστευτα για ολα τα παιχνιδια της Γ'ΕΣΚΑΝΑ.


Λοιπόν νομίζω οτι ήταν ένα από τα καλύτερα ματσ της κατηγορίας για να μην πω το καλυτερο. Ένταση, παθός ποιότητα και καλή διαιτήσια... Παίχτηκε μπάσκετ υψηλού επιπέδου που πρέπει να το ευχαριστήθηκαν και οι 2 ομάδες. Οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το τελευταίο λεπτό όπου μιλήσε η εμπειρία του Παναγόπουλου όπου με 2/2 τρίποντα ουσιαστικά καθάρισε το μάτσ. Τελικά δίκαια είναι ο πρώτος σκόρερ και ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας με τον δεύτερο να είναι πολύ μακρυά.

Μπράβο στην ομάδα της Δραπετσώνας για την νίκη και συγχαρητήρια στο coach που ξεγέλασε τον αντιπάλο του και του πήρε και τη διαφορά!
Drapetswnacity
Καλησπερα και απο μενα. Η Δραπετσωνα πηρε πολυ μεγαλη νικη αποψε εναντιον της Αρμενικης και ειναι κατα την αποψη μου με το ενα ποδι Πρωταθλητρια. Το παιχνιδι ηταν καταπληκτικο, πολυ μπασκετικο.Και οι δυο ομαδες επαιξαν μπασκετ, οι διαιτητες ηταν μια χαρα(φανηκε οτι ηταν απο πιο πανω, ασχετα αν εκαναν μερικα λογικα λαθη) και η ατμοσφαιρα στο γηπεδο πολυ ομορφη για ενα τοσο σπουδαιο ματς με οπαδους και απο τις 2 ομαδες που εδωσαω επιπλεον χρωμα στον αγωνα.

Συγχαρητηρια στην Δραπετσωνα, στα παιδια και στον προπονητη!
Συγχαρητηρια και στην Αρμενικη που επαιξε πολυ καλα .

Τα λεμε στη Β!

taz4
20η Αγωνιστικη
1. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 36 9-1/7-3 16-4
2.Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 34 8-2/6-4 14-6
3. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. 34 9-1/5-5 14-6
4. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 33 9-1/4-6 14-5 **
5. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
6. ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
7. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ 32 9-1/3-7 12-8
8. ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 31 8-3/3-6 11-9
9. Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 28 4-5/5-5 9-10 **
10. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 26 3-6/3-8 6-14
11. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 26 5-5/1-9 6-14
---------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο.Κ. ‘Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ’ 25 2-8/3-7 5-15
13. Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 24 1-9/3-7 4-16
14. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 1-9/1-9 2-18


*θεώρησα πως νίκησε η νεμ...αν υπάρχει λάθος διορθώστε!!!!!
**ΟΚΕ και Εν. Αρμενίων έχουν αγώνα λιγότερο (Θα γίνει Δευτέρα 9/3 20:30)
{{ισχύει ακόμα αυτή η ημερομηνία και ώρα??}}
leonkalf
QUOTE (gfpao13 @ Mar 7 2009, 00:13 ) *
Ολα αυτα μεχρι τα τελευταια 3 λεπτα του ματς που το σκορ ηταν 60-63.
αξιοσημειωτο πως στα 2 τελευταια λεπτα τα φαουλ ηταν 0-6,δλδ ο ΟΚΕ δεν ειχε κανει φαουλ κι ας επαιζε zone press...!!!
ετσι οι δυο διαιτητες δινοντας 4 φασεις αναποδα εκαναν το σκορ 72-63,και ολοκληρωθηκε το παιχνιδι αφου εδωσαν 5 γελοια φαουλ υπερ της Δαφνης για να φανει καλη εικονα στο φυλλο του αγωνα.

Στο συγκεκριμένο σημείο του παιχνιδιού δεν θυμάμαι να έγινε κάτι εναντίον σας. Στο 60-63, έβαλα προσωπικά εγώ κατά σειρά 1 τρίποντο, 1 δίποντο και 2 βολές (καθαρό φάουλ μετά από επιθετικό μου rebound ύστερα από airball τρίποντο συμπαίκτη μου). Εκεί περάσαμε μπροστά και το κρατήσαμε ως το τέλος. Δεν καταλαβαίνω που σας αδίκησαν οι διαιτητές.
Λάθη μπορεί να έγιναν στη διάρκεια του παιχνιδιού (λίγα κατά τη γνώμη μου), αλλά και για τις 2 ομάδες.

Για τα 0-6 φάουλ και το zone press που λες, να σου πω ότι όταν παίζει κάποιος zone press (δηλ. πίεση, με τους παίκτες να καταλαμβάνουν χώρους και να κάνουν κατόπιν παγίδες) δε σημαίνει απαραίτητα ότι κάνεις φάουλ!! Ούτε κατ' ανάγκη πας για κλέψιμο..

Τα φάουλ που έδωσαν προς το τέλος υπέρ σας έχω να σου πω ότι κάποια έγιναν "επίτηδες" (αφού είχαμε τη δυνατότητα να δώσουμε φάουλ), ώστε να μην πάτε προς το καλάθι. Δεν σας έκαναν χάρη οι διαιτητές.


QUOTE (gfpao13 @ Mar 7 2009, 00:13 ) *
Κριμα που δεν ειχα μαζι μου φωτογραφικη μηχανη,ετσι ωστε να τραβηξω τη στιγμη που δυο παικτες του ΟΚΕ αγκαλιαζουν και φιλουν τον ενα διαιτητη μετά το τέλος του αγώνα......

Αυτό δε το είδα, οπότε δε μπορώ να πάρω θέση.
Αλλά δε σημαίνει και κάτι για να το τονίζεις έτσι. Μπορεί αυτά τα παιδιά που λες, να ξέρουν το διαιτητή. Δεν πάει να πει ότι ευνόησε την ομάδα τους.
Ας μην είμαστε τόσο καχύποπτοι.. Φιλίες μπορεί να έχει ο καθένας με τον οποιονδήποτε. Άνθρωποι είμαστε. Όμως άλλο φιλία, άλλο γήπεδο.
Και επαναλαμβάνω, το λέω γενικά, δεν ξέρω/δεν είδα το γεγονός που αναφέρεις.


Η αλήθεια είναι ότι κάνατε πολύ καλή προσπάθεια και ειλικρινά θα μπορούσατε να πάρετε το ματς. αφού δεν ήμασταν πολύ καλοί. Αλλά στο τέλος, και εμείς ανεβάσαμε την απόδοσή μας αλλά κι εσείς κάνατε λάθη και άστοχες επιθέσεις.
Καλή συνέχεια.



QUOTE (rookie @ Mar 7 2009, 02:03 ) *
*θεώρησα πως νίκησε η νεμ...αν υπάρχει λάθος διορθώστε!!!!!
**ΟΚΕ και Εν. Αρμενίων έχουν αγώνα λιγότερο (Θα γίνει Δευτέρα 9/3 20:30)
{{ισχύει ακόμα αυτή η ημερομηνία και ώρα??}}

Ναι, ισχύει.
MILKO
QUOTE (asterix @ Mar 7 2009, 01:20 ) *
Λοιπόν νομίζω οτι ήταν ένα από τα καλύτερα ματσ της κατηγορίας για να μην πω το καλυτερο. Ένταση, παθός ποιότητα και καλή διαιτήσια... Παίχτηκε μπάσκετ υψηλού επιπέδου που πρέπει να το ευχαριστήθηκαν και οι 2 ομάδες. Οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το τελευταίο λεπτό όπου μιλήσε η εμπειρία του Παναγόπουλου όπου με 2/2 τρίποντα ουσιαστικά καθάρισε το μάτσ. Τελικά δίκαια είναι ο πρώτος σκόρερ και ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας με τον δεύτερο να είναι πολύ μακρυά.

Μπράβο στην ομάδα της Δραπετσώνας για την νίκη και συγχαρητήρια στο coach που ξεγέλασε τον αντιπάλο του και του πήρε και τη διαφορά!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΤΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗ Γ ΕΣΚΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΣ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΔΟΥ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΜΕΙΣ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΩΝ ΠΑΝΑΓΩΠΟΥΛΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΛΕΓΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟ 2ΑΡΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΟΚΕ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
blackpower33
καλημερα κ απο εμενα...κ γω παρακολουθησα το ντερμπυ της κατηγοριας χθες κ συμφωνω πως ο προπονητης της δραπετσωνας γυρισε το ματσακι..επιπλεον θεωρω πως αυτες οι δυο ομαδες ειναι οι καλυτερες κ πρεπει να ανεβουν κατηγορια οπως κ θα γινει!πολυ καλο μπασκετ χθες κ χωρις διαμαρτυριες ιδιαιτερες κ φασαριες στο γηπεδο!ενα παιχνιδι που ευχαριστηθηκαν ολοι οσοι συμμετειχαν κ εβλεπαν!!
Για ενα αλλο ματς για το οποιο εχω πληροφοριες ειναι για αυτο που εγινε στο ελληνικο με το οποιο τα σουρμενα επαιξαν απο οτι πληροφορηθηκα πολυ καλο μπασκετ κ γρηγορο κ ευκολα επικρατησαν της περαμου εχοντας σε εκπληκτικη βραδια το πλει μεικερ τους ο οποιος πρεπει να βαλε καμια 35αρια ποντους...
παραλιγο να χο το απολυτο στις προβλεψειςς αλλα τα ταταυλα μου το χαλασαν!!
καλη συνεχεια!
babylon
Αυτο το πρωταθλημα φετος προβλεπεται πολυ συναρπαστικο τελικα!Πραγματι η δραπετσωνα πλεον μονο εαν αυτοκτονησει δεν θα ανεβει και δεν θα ειναι πρωταθλητρια!Τωρα για τις αλλες δυο ή τρεις θεσεις τελικα πιστευω πως θα ειναι η εξης καταληξη πρωταθληματος:
1)Δραπετσωνα
2)Ελληνικο
3)Αρμενικη
4)Νεμ μεγαριδος-νεα περαμος( εαν τελικα ανεβει και τεταρτος)

Θελω να δωσω και πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα του αρη την οποια την ειχαν ολοι τελειωμενη και οτι θα πεσει και απεδειξε οτι το μπασκετ ειναι καρδια και ψυχη και με ενα καταπληκτικο 2ο γυρο εχοντας κερδισει πολυ πιο δυσκολες ομαδες και με την χθεσινη της επιβλητικη νικη απεναντι στον τελαμωνα οχι μονο σωνεται αλλα βαζει και αλλες ομαδες περιπετειες!!!!!Μπραβο στα παιδια!ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!
hoosiers
Καλησπερα σε ολο το φορουμ.
Χθες εγινε ενα πολυ κακο αλλα δυνατο παιχνιδι μεταξυ Παννεαπολικου και τα Ταταυλα.
Ο Παννεαοπολικος ηταν παρα πολυ κακος γενικα.Τιποτα δεν μας εβγαινε σωστα στον επιθετικο τομεα αλλα και αμυντικα ειμασταν σχεδον ανυπαρκτοι με εξαιρεση το μισο τελευταιο 10λεπτο οπου ισοφαρισαμε και πηγαμε παραταση.
Αλλα και εκει ξεκινησαμε ασχημα...
Μπραβο στα Ταταυλα για την καλη εμφανιση τους.Δικαια νικησαν.
Οι διαιτητες παντως ηταν σε αλλο ματς....
Αδικησαν σε αρκετες φασεις και τις 2 ομαδες... bball.gif bball.gif

nsmirni
QUOTE(Josh_7_Child @ Mar 5 2009, 22:02 ) *
Φίλε nsmirni, εδω είμαστε για να μοιραζόμαστε και να μαθαίνουμε νέα για τις ομάδες και τους παίχτες της κατηγορίας.
Το να προσπαθείς να "μαλώσεις" κάποιον για αυτά που λέει (και δεν είναι η πρώτη φορα που το προσπαθείς με τον τρόπο σου), ειδικά όταν πρόκειται για πληροφόρηση περί των ομάδων, δεν είναι κι ότι καλύτερο.
Εδώ μιλάμε για έναν άνθρωπο (nsmirni), που "υποστηρίζει" πως είναι 50 χρονών κι ο οποίος στο παρελθόν υπερηφανευόταν επειδή έδωσε λανθασμένες πληροφορίες και ξεγέλασε το forum για κάποιες απουσίες της ομάδας του...

Το μόνο που καταφέρνει είναι να μειώνει ακόμη περισσότερο την αξιοπιστία του και να εκθέτει άδικα την ομάδα που υποστηρίζει..

Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου.Ουδεποτε ξεγελασα το φορουμ , και δεν θεωρω σκοπιμο να αναφερω τα νεα για τις απουσιες σε κανεναν.
Δεν νομιζω οτι πρεπει να γραφονται αγωνιστικα νεα για τις ομαδες απο κανεναν εδω μεσα διοτι με αυτο τον τροπο δινουμε πλεονεκτημα στον αντιπαλο και το θεωρω ατοπο και αστοχο.
Τα αγωνιστικα πλανα θα πρεπει να μενουν μεσα στην ομαδα και να μην βγαινουν στην δημοσιοτητα.

Μπραβο στο Ελληνικο γιατι χθες κερδισε δικαια αν και η νεα σμυρνη ειχε πολλες απουσιες .

Ν.Α
hoosiers
Καλημερα.Μερικα προγνωστικα για την 21η αγωνιστικη: bball.gif bball.gif

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.-Πρεπει να παρουμε την νικη αν θελουμε να ελπιζουμε σε κατι....2

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"-Δε νομιζω οτι θα δυσκολευτουν τα Ταταυλα....1

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-1ο Derby!!Μαλλον θα το παρει το Ελληνικο λογω εδρας...1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ-Η Δαφνη δειχνει ικανη να κανει την 3 νικη της στο πρωταθλημα....1

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-Νικη της Αρμενικης παρα τη συνεχη και ευχαριστη ανοδο της Γλυφαδας....1

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-2ο Derby!!Η Νεα Περαμος ειναι πολυ δυνατη στην εδρα της αλλα η Δραπετσωνα εχει βρει τον τροπο να κερδιζει τα παιχνιδια που θελει....2

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.-???Ισως ο ΟΚΕ λογω εδρας αλλα αγνωστο....1
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Καλησπέρα,

Άντε να πω και εγώ την άποψη μου για την επόμενη αγωνιστική:

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο 2

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" 1

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 2

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ -Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 1

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ 1
babylon
Μερικα προγνωστικα για την 21η αγωνιστικη και απο μενα εαν γινει τελικα:

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.-....1 Γιατι πρεπει και θα σωθει

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"-....1 Και χαμηλο σκορ

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-1ο Derby!!Μαλλον θα το παρει το Ελληνικο λογω εδρας...1 συμφωνω με τον φιλο πανω!Αλλωστε τα μεγαρα θα παλεψουν με νεα περαμο για τεταρτη θεση!

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ-=2 Γιατι εαν δεν κερδισει επεσε και μαθηματικα!

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ=2 Ετσι να βαλω και μια μεγαλη εκπληξη

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-2ο Derby!!=1Η Νεα Περαμος ειναι πολυ δυνατη στην εδρα της!Πιστευω οτι θα καταφερει και την δραπετσωνα!

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.=2 Και ευκολα!Το οκε παραπεει πλεον!
leonkalf
OKE - Αρμενική 53-71

Καθαρή και δίκαιη νίκη για την Αρμενική απόψε στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής. Μπήκε στο γήπεδο και έδειξε από την αρχή ότι είναι καλύτερη ομάδα. Ξεκίνησε με 0-11 και δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα. Εμείς δεν το παλέψαμε αρκετά, μόνο κάποια μικρά ξεσπάσματα που μάλλον δεν ανησύχησαν τους αντιπάλους.

Πολύ καλοί από Αρμενική, ο Εαζαριάν #4 (αμυντικά και επιθετικά), και ο μικρός το #15 (κέρδισε τις περισσότερες μάχες στις 2 ρακέτες). Πιστεύω ότι έχουν πολλές πιθανότητες να είναι μέσα στην 3άδα. Μου έδειξαν ομάδα για άνοδο.
kala8hs
pisteuw pws ta kalutera matsakia htan ston arh glufadas me enan ekpliktiko arh...k fusika t derby sthn drapetswna....opou h drapetswna kerdise kata thn gnwmh mou xarhs sthn amuna pou epai3an...fusika t 7 tous o panagopoulos odhghse thnm omada apo t xerh opws k s ka8e agwnistikh....sugxaritiria omws k sto play maker ths drapetswna pou controlare oso borese ton trelo ri8mo ths drapetswnas..epishs k o efivos ths armenikhs t no 15 htan para polu kalos...
tsonas
Μερικα προγνωστικα για την 21η αγωνιστικη και απο μενα εαν γινει τελικα:

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.= ντερμπυ!!! Και οι δυο ομαδες προερχονται απο ηττα. Για διαφορετικους λογους βεβαια θελουν την νικη. Πιο μπασκετικοι ο Παννεαπολικος αλλα η εμπειρια παιδιων του Τελαμωνα που θελουν να σωσουν την ομαδα ισως παιξει καθοριστικο ρολο

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"=1 Ευκολη επικρατηση απο τα Ταταυλα αφου μπαινουμε στην τελικη ευθεια για ανοδο κ ηττες εκτος προγραμματος δεν χωρανε

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ=1 Ελληνικο-εκπληξη του 2ου γυρου με πολυ καλο ρεκορ σε αντιθεση με την Νεμ που ειναι σε αντιθετη πορεια

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ-=Ντερμπυ!!! Ουρας εδω βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι ντερμπυ με 2 απο τις χειροτερες ομαδες της κατηγοριας που εχουν συμβιβαστει με την ιδεα της Δ'εσκανα. Οριακα 2πλο

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ=1 Τρομερος 2ος γυρος κ ντεμαραζ αλλα λιγες πιθανοτητες απεναντι στο καλυτερο ροστερ της κατηγοριας

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ=2 Ουτε εδω χανουν οι πρωταθλητες!!!!! ΟΜΑΔΑ με τα ολα τους η Δραπετσωνα μετα τις νικες στα ντερμπυ πιστευω οτι θα παρει και τα πιο ευκολα παιχνιδια που χρειαζεται!

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.=Το πιο ισσοροπιμενο παιχνιδι με βαση ροστερ-ρεκορ και φορμας. Οριακα διπλο λογω συμπαθειας μου κ χωρις να εχω ιδιαιτερο λογο!!!

Καλη επιτυχια σε ολους με υγεια!!!
nsmirni
Υπαρχει περιπτωση να μην γινει η αγωνιστικη??
dr80
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο 2

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" 1

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ -Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ 2




blove.gif
ibiza
pisteuete oti ua pesoyn perissoteres apo treis omades kai poies nomizete oti tha einai?
taz4
QUOTE(ibiza @ Mar 11 2009, 13:48 ) *
pisteuete oti ua pesoyn perissoteres apo treis omades kai poies nomizete oti tha einai?


Ακόμα όλα είναι ανοιχτά!κ στο αν θα πέσουν 4 ή 3(τελευταία έχει αρκετές πιθανότητες το σενάριο να πέσουν 3...που πριν 2 μήνες φαινόταν ακατόρθωτο!!) κ στο ποιοι θα πέσουν!Η δάφνη(κυρίως) και το γασε έχουν μείνει αρκετά πίσω και σε 6 αγώνες κυνηγούν την υπέρβαση με αρχή το μεταξύ τους ματς αυτή την αγωνιστική
papalouk10
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ 1
ΔΑΦΝΗ-Γ.Α.Σ.Ε. 1
ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. 1
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1
Ο.Κ.Ε.-ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1
taz4


20η Αγωνιστικη
1. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 36 9-1/7-3 16-4
2. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 35 8-2/7-3 15-5
3. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 34 8-2/6-4 14-6
-------------------------------------------------------------------------
4. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. 34 9-1/5-5 14-6
5. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
6. ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
7. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ 32 9-1/3-7 12-8
8. ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 31 8-3/3-6 11-9
9. Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 29 4-5/5-5 9-11
10. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 26 3-6/3-8 6-14
11. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 26 5-5/1-9 6-14
---------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο.Κ. ‘Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ’ 25 2-8/3-7 5-15
13. Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 24 1-9/3-7 4-16
14. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 1-9/1-9 2-18


>η δάφνη δεν έχει σε ισοβαθμία(μονή) νεα σμύρνη κ τελαμώνα...θα δείξει με γασε κ άρη...
>γασε δεν έχει (σε μονή) ισοβαθμία με άρη,νεα σμύρνη απο δάφνη έχει χάσει 3 και παίζουν τώρα στη δάφνη κ από τελαμώνα έχασε 18 κ θα παίξουν ελευσίνα.
>νέα σμύρνη δεν έχει (σε μονή) ισοβαθμία άρη.έχει δάφνη-γασε.κ έχει χάσει 12 από τελαμώνα.θα παίξουν νέα σμύρνη!
>ο άρης όχι απλά ξύπνησε αλλά παίρνει κ τις διαφορές!του μένει η δάφνη στη γλυφάδα τελευταία αγωνιστική!!

αρκετά ενδιαφέρον...προβλέψεις??

papalouk10
Πολύ σωστά όλα αύτα φίλε rookie...Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως ο Γασέ ετσι όπως παίζει στον 2ο γύρο δεν έχει ελπίδες αντίθετα με τον Άρη που κάνει έναν απίστευτο 2ο γυρο έχνοντας χάσει μόνο από το Ελληνικό στη Γλυφάδα...Πιστεύω πως όσες ομάδες και να πέσουν τελικά ο Άρης δε θα είναι μία από αυτές...Βλέπω να πέφτουν Νέα Σμύρνη,Δάφνη,Γασε κ αν πέσει 4ος Τελαμώνας...Να επισημάνω πως αυτή είναι καθαρά δική μου άποψη χωρίς να θέλω να προκαλέσω κανεναν....
taz4
QUOTE(papalouk10 @ Mar 12 2009, 01:20 ) *
Πολύ σωστά όλα αύτα φίλε rookie...Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως ο Γασέ ετσι όπως παίζει στον 2ο γύρο δεν έχει ελπίδες αντίθετα με τον Άρη που κάνει έναν απίστευτο 2ο γυρο έχνοντας χάσει μόνο από το Ελληνικό στη Γλυφάδα...Πιστεύω πως όσες ομάδες και να πέσουν τελικά ο Άρης δε θα είναι μία από αυτές...Βλέπω να πέφτουν Νέα Σμύρνη,Δάφνη,Γασε κ αν πέσει 4ος Τελαμώνας...Να επισημάνω πως αυτή είναι καθαρά δική μου άποψη χωρίς να θέλω να προκαλέσω κανεναν....


με τα προγνωστικά σου ο τελαμώνας θα είναι πάνω από άρη μετά από αυτή την αγωνιστική...πόσες νίκες προβλέπεις να κάνει ακόμα ο άρης δλδ??αν και εγώ πιστεύω πως θα πέσουν 3 τελικά!!
papalouk10
QUOTE(rookie @ Mar 12 2009, 01:34 ) *
με τα προγνωστικά σου ο τελαμώνας θα είναι πάνω από άρη μετά από αυτή την αγωνιστική...πόσες νίκες προβλέπεις να κάνει ακόμα ο άρης δλδ??αν και εγώ πιστεύω πως θα πέσουν 3 τελικά!!


οντως αλλά εάν εχεις κοιταξει καθόλου τις επόμενες αγωνιστικές ο Άρης έχει τα φώντα να τα κερδίσει όλα(αν εξαιρέσεις την Δραπετσώνα εκτός,αν και παίζει μαζί της την πρωτελευταία αγωνιστική) αντίθετα με τον Τέλαμώνα που κατα την άποψη μ έχει πιο δυσκολο προγραμμα(Μεγαρίδα μέσα,Ταταυλα έξω,Ελληνικό μέσα,Νέα Σμύρνη έξω,Γασε έξω)....αν και θα συμφωνησω και σε κάτι μαζί σου...στο ότι μάλλον 3 θα πέσουν τελικά....
babylon
φιλε papalouk10 κοιτωντας τα προγνωστικα σου θεωρω πως αντιλαμβανεσαι σωστα καποιες καταστασεις και καποια μελλοντικα απιστευτα πραγματα που θα γινουν στο τελος, σε αυτο το πολυ περιεργο φετινο πρωταθλημα που ολοι κερδιζουν ολους...
Για μενα πολυ σωστα εβαλες εναν 1 στον τελαμωνα ο οποιος εαν κερδισει θα τελειωσει απο το θεμα πεσιματος του στην δ΄εσκανα και θα τελειωσει τον πανεαπολικο απο την διεκδικηση της οποιαδηποτε ελπιδας του για ανοδο εχοντας ενα πολυ δυσκολο ρογραμμα στην συνεχεια...
Επισης σωστα επραξες ταταυλα-νεα σμυρνη 1 μετα το μεγαλο διπλο των ταταυλων μεσα στον πανεαπολικο!
Εβαλες 1 στο ελληνικο να φανταστω λογω εδρας ή οτι λογω πως τα μεγαρα παραπαιουν στον δευτερο γυρο?
Θα βαλω ενα 2 στο γασε απεναντι στην δαφνη γιατι πιστευω πως στο τελος εχει καποιες ελπιδες να σωθει τελευταιες!
Εβαλες 1 για τους αρμενιους που με την φραπετσωνα και την νεα περαμο εχουν τις καλυτερες εδρες στο πρωταθλημα..Αν και μυριζομαι ενα πολυ δυσκολο ματσακι,με τον αρη μετα τους 109 ποντους που εριξε στον τελαμωνα και την καταπληκτικη εμφανιση,να τους δυσκολευει αρκετα!
Εβαλες 1 επισης για την νεα περαμο, στο ισως το μεγαλυτερο ντερμπυ της αγωνιστικης που θα κρινει το πρωταθλημα και απο τις δυο μεριες!Φανταζεσαι τί μπορει να γινει συμφωνα με το προγραμμα εαν η νεα περαμος τελικα καταφερει να επικρατησει στην δραπετσωνα κοιτωντας το υπολοιπο προγραμμα και των δυο ομαδων που ακολουθει?
Τελευταια αφησαμε το οκε-σουρμενα!Ενα ματσακι πολυ μυστηριο που σε περιπτωση ηττας του οκε, και νικης του τελαμωνα και του αρη θα γινει ισως κατι που δεν το περιμενει κανεις με το οκε να πηγαινει στις τελευταιες αγωνιστικες στην δραπετσωνα,μεγαρα,πανεαπολικο,να φιλοξενει αρη, και δαφνη που θα καιγονται!!!!Ω ΡΕ ΦΙΛΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΘΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ,4/5 ηττες για οκε και αν πεσουν τεσσερις κινδυνευει......Για φαντασου!


20η Αγωνιστικη
1. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 36 9-1/7-3 16-4
2. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 35 8-2/7-3 15-5
3. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 34 8-2/6-4 14-6
-------------------------------------------------------------------------
4. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. 34 9-1/5-5 14-6
5. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
6. ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. 33 7-3/6-4 13-7
7. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ 32 9-1/3-7 12-8
8. ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 31 8-3/3-6 11-9
9. Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 29 4-5/5-5 9-11
10. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 26 3-6/3-8 6-14
11. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 26 5-5/1-9 6-14
---------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο.Κ. ‘Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ’ 25 2-8/3-7 5-15
13. Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 24 1-9/3-7 4-16
14. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 1-9/1-9 2-18


ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ
ΔΑΦΝΗ-Γ.Α.Σ.Ε.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ.
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
Ο.Κ.Ε.-ΣΟΥΡΜΕΝΑ

σε περιπτωση που κερδισουν οι αρμενιοι και χασει η δραπετσωνα μεσα στην νεα περαμο πιανουν κορυφη!
σε περιπτωση νικης του ελληνικου και ηττας των μεγαρων, το ελληνικο πιανει 3η θεση εναν ποντο μπροστα απο μεγαρα!
σε περιπτωση νικης των ταταυλων καβαλανε τον πανεαπολικο!
σε περιπτωση ακατορθωτης νικης της περαμου απεναντι στο τραινο δραπετσωνα καβαλανε πανεαπολικο λογο νικης στην εδρα του,τον υποδεχονται στην εδρα τους, και επισης ειναι 1 ποντο πισω απο τα μεγαρα που τα υποδεχονται και αυτα στην εδρα τους!
πωπω τί γινεται στο πρωταθλημα φετος!~
taz4
QUOTE(babylon @ Mar 12 2009, 18:33 ) *
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ
ΔΑΦΝΗ-Γ.Α.Σ.Ε.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ.
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
Ο.Κ.Ε.-ΣΟΥΡΜΕΝΑ

σε περιπτωση που κερδισουν οι αρμενιοι και χασει η δραπετσωνα μεσα στην νεα περαμο πιανουν κορυφη!
σε περιπτωση νικης του ελληνικου και ηττας των μεγαρων, το ελληνικο πιανει 3η θεση εναν ποντο μπροστα απο μεγαρα!
σε περιπτωση νικης των ταταυλων καβαλανε τον πανεαπολικο!
σε περιπτωση ακατορθωτης νικης της περαμου απεναντι στο τραινο δραπετσωνα καβαλανε πανεαπολικο λογο νικης στην εδρα του,τον υποδεχονται στην εδρα τους, και επισης ειναι 1 ποντο πισω απο τα μεγαρα που τα υποδεχονται και αυτα στην εδρα τους!
πωπω τί γινεται στο πρωταθλημα φετος!~


η δραπετσώνα έχει την ισοβαθμία με αρμενική...αρα δεν πιανουν κορυφή!
για τα υπόλοιπα σενάρια σωστά...μαζί με άλλα τόσα σενάρια που μπορούν να συμβούν στο φετινό
πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα της γ εσκανα!!
papalouk10
QUOTE(rookie @ Mar 13 2009, 00:23 ) *
η δραπετσώνα έχει την ισοβαθμία με αρμενική...αρα δεν πιανουν κορυφή!
για τα υπόλοιπα σενάρια σωστά...μαζί με άλλα τόσα σενάρια που μπορούν να συμβούν στο φετινό
πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα της γ εσκανα!!



όντως φίλε rookie έχεις δίκιο για την ισοβαθμία...το πρωταθλημα πραγματικά είναι πολύ συναρπαστικό με συχνές εκπληξεις από εκεί που δε το περιμένεις σχεδόν σε κάθε αγωνιστική....δεν ξέρω αν συμφωνείς μαζί μου....πάντως θα ηθελα τις απόψεις όλων των μπασκετόφιλων σχετικα με το ποιές ομάδες πιστεύει ο καθένας πως θα ανέβουν τελικά...
alpapamarin
Αγαπητέ papalouk γιατι δεν ξεκινάς εσύ με τις προβλέψεις σου?
taz4
QUOTE(papalouk10 @ Mar 13 2009, 00:35 ) *
όντως φίλε rookie έχεις δίκιο για την ισοβαθμία...το πρωταθλημα πραγματικά είναι πολύ συναρπαστικό με συχνές εκπληξεις από εκεί που δε το περιμένεις σχεδόν σε κάθε αγωνιστική....δεν ξέρω αν συμφωνείς μαζί μου....πάντως θα ηθελα τις απόψεις όλων των μπασκετόφιλων σχετικα με το ποιές ομάδες πιστεύει ο καθένας πως θα ανέβουν τελικά...


σωστά!η έκπληξη έχει γίνει συνήθεια φέτος!!
'αδιαφορες' ομάδες πλεον μόνο σούρμενα-οκε(διαφωνώ με τον φίλο babylon για σενάριο πτώσης οκε>>>πιστεύω πως θα κάνουν 1-2 μεγάλες νίκες ως το τέλος!τις χρωστάνε πρώτα απ'όλα στους ίδιους!)
όμως και οι 2 ίσως μπορούν να διεκδικήσουν καλύτερη θέση!!και αυτό θα πρέπει να είναι το στοίχημα τους!
οι πρώτοι 7 κυνηγάνε άνοδο...άλλοι με λιγότερες κ άλλοι με περισσότερες πιθανότητες!
η δραπετσώνα η πιο σίγουρη που θέλει τουλάχιστον 3 ήττες(σε 6ματς) για να μην ανέβει!σαν να λέμε θαύμα!
πολλά και ενδιαφέροντα ματς ακολουθούν...
κάποιος που προβλέπει την τελική κατάταξη?????
blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
papalouk10
QUOTE(alpapamarin @ Mar 13 2009, 00:40 ) *
Αγαπητέ papalouk γιατι δεν ξεκινάς εσύ με τις προβλέψεις σου?


εγώ πιστεύω πως αυτές που τελικά θα παίζουν του χρόνου στην ΄Β εσκανά είναι οι¨
1)Αρμενική, γιατί για μένα είναι η πιο σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος χώρις αυτό βέβαια να αποκλείει το ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα
2)Δραπετσώνα, γιατί μέχρι τώρα έχει ''καθαρίσει'' τους θεωρητικά αδύναμους και έχει πάρει τα πιο περισσότερα ντέρμπυ έχοντας και τις διαφορές και τέλος
3)το Ελληνικό γιατί στο 2ο γυρο φαίνεται ότι είναι μια σοβαρή και δουλεμένη ομάδα κατι το οποίο φαίνεται και μεσ στο γήπεδο...έτσι για μένα έχει τις περισσότερες πιθανότητες σε σχέση με τη Μεγαρίδα κ τον Παννεαπολικό

Υ.Γ.αυτό το ποστ προς ικανοποίησην του φίλου alpapamarin
babylon
φαντασου φιλε papalouk10 οπως ειπες την δραπετσωνα να κανει την 1η απο τις τρεις ηττες της σημερα στην "αδιαφορη" νεα περαμο!Την δευτερη ηττα της μεσα στα σουρμενα, και την τελευταια αγωνιστικη παιζει μεσα στον πανεαπολικο, που την περιμενει με δαφνες και λουλουδια και υποδοχη ηρωα απο την μεγαλη αδικια απο την διαιτησια του πρωτου γυρου!Αλλωστε τα παιδια ελεγαν του πανεαπολικου, πως περιμενουν πως και πως αυτον τον αγωνα!Φτανει πραγματι στις 8 ηττες...για να δουμε τί θα δουμε στην αποψινή αγωνιστικη!Θα κανει την εκπληξη ο τελαμωνας και ο αρης γλυφαδας?Θα κερδισουν τα νεμ μεσα στο ελληνικο για να αποδειξουν γιατι ηταν η καλυτερη ομαδα στο πρωτο γυρο ή θα περασει το ελληνικο απο πανω διανυοντας την καλυτερη φορμα ομαδας στον 2ο γυρο?
Ποιο θα ειναι το ντερμπυ της κατω ουρας μεταξυ γασε και δαφνης?
θα κερδισουν τα σουρμενα τον οκε να περασουν δυο νικες απο πανω και να τον βαλουν σε διαδικασια εκτακτου αναγκης ή θα κερδισει το οκε και θα σωσει για λιγο το τομαρι του βαζοντας τα σουρμενα απο κατω σε περιπτωση που πεσουν τελικα τρεις τεσσερις ή και 5 ομαδες οπως ακουγεται?
Μηπως κανει και η σμυρνη σημερα την μεγαλη εκπληξη και κερδισει τα ταταυλα ?στο δικο της τεμπο θα κινηθει και αυτο το παιχνιδι?οι δυο πιο αργες ομαδες του πρωταθληματος!Για να δουμε τί εχει να γινει στην αποψινη αγωνιστικη!!!Για να δουμε!
killbill12
Αναβαλλονται εκτος απροοπτου
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
...αναμενεται ειδοποιηση απο ΕΣΚΑΝΑ.
babylon
αναβαλλονται και τα υπολοια παιχνιδια killbill12?
killbill12
Οχι φιλε, τα υπολοιπα απ'οτι ξερω θα γινουν κανονικα...
Παντως, δυστυχως, ακομη δεν υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση..
Πιθανοτατα οι ομαδες θα εχουν ειδοποιηθει.
babylon
ποιος ειναι ο λογος που αναβληθηκαν ετσι απο περιεργεια αυτα τα παιχνιδια??ενω τα υπολοιπα θα διεξαχθουν κανονικα?
killbill12
Λογω των γνωστων προβληματων με τους διαιτητες.. εχει δυο ομιλους γ εσκα σημερα,οποτε δεν εφτασαν ουτε οι αθηναιοι υποθετω για ολα τα παιχνιδια.
babylon
α ρε δρατσα με τα καμωματα σου και τις γνωριμιες σου!καλη επιτυχια στα παιχνιδια σημερα!
Drapetswnacity
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο 2(+9)

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" 1(+11)

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο.-Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 1(+17)

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1(+12)

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ -Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2(+5)

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ 2(+4)
MILKO
QUOTE(babylon @ Mar 13 2009, 12:38 ) *
φαντασου φιλε papalouk10 οπως ειπες την δραπετσωνα να κανει την 1η απο τις τρεις ηττες της σημερα στην "αδιαφορη" νεα περαμο!Την δευτερη ηττα της μεσα στα σουρμενα, και την τελευταια αγωνιστικη παιζει μεσα στον πανεαπολικο, που την περιμενει με δαφνες και λουλουδια και υποδοχη ηρωα απο την μεγαλη αδικια απο την διαιτησια του πρωτου γυρου!Αλλωστε τα παιδια ελεγαν του πανεαπολικου, πως περιμενουν πως και πως αυτον τον αγωνα!Φτανει πραγματι στις 8 ηττες...για να δουμε τί θα δουμε στην αποψινή αγωνιστικη!

Η Δραπετσώνα έχει 4 ήττες και με άλλες 3 πάει στης 7 φίλε
Και νομίζω πως θα τους περιμένουνε με δάφνες γιατί θα θέλουν το ματσάκι
taz4
ελληνικό - νεμ 1 (+5)

στο τέλος ήμασταν κοντά στο να πάρουμε κ τη διαφορά(είχαμε χάσει 11) αλλά δεν τα καταφέραμε!
Συνεχίζουμε από την 3τη θέση πλεον!

Φίλε Drapetswnacity φοβερό το post σου!οι παρενθέσεις σου όλα τα λεφτά!!χεχε! smiley.gif smiley.gif
papalouk10
τελικά ξέρει κανείς να μας πει ποιά παιχνίδια έγιναν?????κ αποτελέσματα????γιατί έμαθα πως τελικά δεν έγινε ούτε το Ο.Κ.Ε-Σούρμενα....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.