Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
MILKO
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ 1Η
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΩΝ ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΤΗ



ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ 1 ΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Β ΕΣΚΑΝΑ

Η ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΚΑΝΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ


gfpao13
QUOTE(tsonas @ Apr 11 2009, 00:24 ) *
Δραπετσωνα-Δαφνη 1 Πολλα με λιγα αναμεσα στην καλυτερη και στην χειροτερη ομαδα της κατηγοριας. Καπου 104-71 τελικο σκορ περιπου



Συγχαρητηρια για την Δραπετσωνα,ιδιαιτερα για το υλικο που εχει (αν και το Νο.7 μ αυτα που λεει και με τον τροπο που συμπεριφερεται αδικει τον εαυτο του). Συμφωνω απολυτα πως η Δαφνη ειναι η χειροτερη ομαδα της κατηγοριας,αλλα σφηζει απο αθλητικη υγεια τοσο σε δυναμικο,οσο και σε ανθρωπους που την περιβαλλουν (οικονομικα και οργανωτικα). Μετα τον περσινο αποδεκατισμο της ομαδος ξεκινησε κατι το καινουριο με αποκορυφωμα το τελειωμα των συζητησεων και την υπογραφη συμφωνου συνεργασιας σε ολα τα επιπεδα με τον Γ.Σ. Κρονο.Γιατι στον ερασιτεχνικο αθλητισμο οι μονοι που κανουν κακο ειναι οι ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ...
nsmirni
ν σμυρνη - ν.περαμος 67-53
Η ν.σμυρνη επαιξε το καλυτερο παιγνιδι της και δικαια πηρε το αποτελεσμα.
taz4
Η Γ εθνική μετά και τα σημερινά!!

1ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): ΑΕΚ Άργους 45, Αγία Παρασκευή 45, Πέραμα 45, Άλιμος 42, Κεφαλονιά 41, Δόξα Λευκάδας 41, Κόροιβος 39, Παπάγου 37,
----------------------------------------------
Νικόπολη 36,
----------------------------------------------
Πειραϊκός 35, Κρόνος Ιωανν. 33, Κρανίδι 32, Νέο Σχολείο 30,(Μάνη).


(τελευταία)26/04/09
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΚΑΠ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ

2ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Πανελευσινιακός 45, Ιεράπετρα 44, Λιβαδειά 42, Κηφισιά 41,Κρόνος Αγ. Δημητρίου 40, Ψυχικό 40, Μίλωνας 38, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 37,
-----------------------------------------------------
Προοδευτική 37 ,
------------------------------------------------------
Ιωνικός Ν. 36, ΠΑΟ Δειλινών 33, Ιπποκράτης 31, Ζωγράφου 31, Φιλαθλητικός 29.

(τελευταία)26/04/09
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ
taz4
Με τη σημερινή βαθμολογία πέφτουν 4 και ίσως και 5 (γιατί η Προ πάει μπαράζ με τη Νικόπολη).
Και βάση την επόμενη αγωνιστική περιμένουμε κυρίως μήπως εξασφαλιστεί από τώρα να μην πέσουν 5 και λιγότερο στο
να μην πέσουν 4 γιατί:

ο Πειραϊκός (που κυνηγάει να μην πέσει απευθείας και να πάει σε μπαραζ) παίζει ένα πάρα πολύ δύσκολο αγώνα
με μία ομάδα που είναι με ισοβ 2τερη.
Βέβαια και η Νικόπολη παίζει δύσκολο ματς αλλά με την ΑΔΙΑΦΟΡΗ Λευκάδα.
Στην ισοβαθμία ο Πειραικός πάει μπαραζ!

Τα πολύ κακά όμως είναι στον 2τερο όμιλο!
Γιατί ο Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας που έχει ένα σερι 4-5νίκες (μετά την αλλαγή προπονητή) παίζει,στην έδρα του,τη ζωή
του με τον ήδη υποβιβασμένο Ιπποκράτης Κω !
Αν κάνει αυτή τη νίκη ένας εκ των Ιωνικού Ν + Προ πέφτει κατευθείαν και 1 πάει στα μπαραζ!(δηλαδή πέφτουν τουλάχιστον 4 από κάθε κατηγορία της εσκανά)....
Κατά τα άλλα ο Ιωνικός Ν. που καίγεται έχει θεωρητικά εύκολο αγώνα με τον αδιάφορο Μίλωνα και η Προ δύσκολο μέσα στην Κρήτη αλλά με τη Ιεράπετρα αδιάφορη.
Ελπίζουμε με Πειραϊκό για να μην πέσουν σίγουρα από τώρα 5!

Για ελπίδες να πέσουν 3 πρέπει να χάσει Ιων Ν.Φ. και μετά βλέπουμε στα μπαραζ!

68.gif torture.gif
sakiskal
Διαβαζω ολοκληρη την χρονια το site αλλα δεν εχω γραψει κ μολις σημερα εγινα μελος. Με πολλα πραγματα ολη την χρονια διαφωνουσα και συμφωνουσα με καποια αλλα.
Θελω να αναφερθω στον καλυτερο προπονητη που εχω δει αλλα κ εχω δουλεψει μαζι του. Φυσικα στον Σακη Καλλιπολιτη προπονητη της Δραπετσωνας τα τελευταια χρονια ο οποιος πηρε την ομαδα απο την τελευταια κατηγορια της εσκανα κα την εχει οδηγησει στην β'εσκανα μεχρι τωρα βεβαια. Ειλικρινα με το εργο δειχνει οτι μπορει να φτασει την ομαδα μεχρι και την Α1. Παιρνει παιχτες μιοκρους κ ανιδεους απο μπασκετ και τους κανει παιχταραδες και σημαντικα γραναζια στην μηχανη μιας καλοδουλεμενης ομαδας. Στην Δραπετσωνα του εχουν τυψλη εμοιστοσυνη και ολη η ομαδα τον αποκαλει ζελικο ομπραντοβιτς χωρις καμια δοση ειρωνιας αφου δεν θα το επετρεπε ποτε κατι τετοιο ως γνωστης της πειθαρχιας που πρεπει να υπαρχει σε μια ομαδα. Παντα σοβαρος και πειθαρχιμενος βαζει την δραπετσωνουλα πρωτο φαβορι για την ανοδο κ του χρονου στην β'εσκανα.
Ειλικρινα συγχαρητηρια απο την ομοσπονδια του μπασκετ πρεπει να παρει αυτος ο ανθρωπος που με την παρουσια του κ μονο ομορφαινει τον χωρο του μπασκετ και του αθλητισμου γενικοτερα.
Του ευχομαι οτι καλυτερο αν κ ειμαι σιγουρος οτι με τον τροπο που δεν δουλευει και τις γνωσεις που εχει για την 'μηχανικη' του μπασκετ θα την εχει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MILKO

Ποσά σου δίνει για να γράψεις αυτά ?
Πήρατε πρωτάθλημα και άρχισε η πλάκα στον κοουτς .
Μπράβο αυτά είναι τα καλά στο ερασιτεχνικό μπασκετ αρκεί να είναι καλοδεχούμενα .

bartsa
θαυμασιο το κειμενο για τη γιαγια σου.σιγουρα θα ειναι πολυ περηφανη για σενα.σε ευχαριστω που με εκανες να δακρυσω αναπολωντας δικες μου αντιστοιχες στιγμες. συγνωμη που γραφω εδω κατι ασχετο με το μπασκετ αλλα λογο του οτι ειμαι απειρος στα κομπιουτερ δεν ειχα αλλο τροπο.
MILKO
QUOTE(bartsa @ Apr 15 2009, 12:22 ) *
θαυμασιο το κειμενο για τη γιαγια σου.σιγουρα θα ειναι πολυ περηφανη για σενα.σε ευχαριστω που με εκανες να δακρυσω αναπολωντας δικες μου αντιστοιχες στιγμες. συγνωμη που γραφω εδω κατι ασχετο με το μπασκετ αλλα λογο του οτι ειμαι απειρος στα κομπιουτερ δεν ειχα αλλο τροπο.

Προς τι όλα αυτά που γραφείς ? δεν κατάλαβα για ποιον πάνε?
bartsa
QUOTE(MILKO @ Apr 15 2009, 17:27 ) *
Προς τι όλα αυτά που γραφείς ? δεν κατάλαβα για ποιον πάνε?

εχουν σχεση με κατι που γραφτηκε στην ιστοσελιδα καποιου συμφορουμιτη που με την ευκαιρια αυτη τον ευχαριστω και για το πμ
ibiza
καλο πασχα σ΄ ολους
MILKO
Ν. Πέραμος – Ν.Ε.Μεγαρίδος (Τσιπογιάννης , Κυριακόπουλος)


Ωραία η κύριοι που φώναζαν εκεί στη ν .περαμο για διαιτησία να μας Έχουν ενήμερους τι γραφεί η εφημερίδα στα μέγαρα για το τοπικό ντέρμπι?
η ν. Περαμο θα παλέψει όπως και με τη Δραπετσώνα ?
η κύριοι αυτοί με ποιους θα είναι ?
για ποιους θα πανηγυρίζουν?
γιατί στα δύσκολα βάζουν διαιτητές που πέρασαν σαν αθλητές από τα μέγαρα ?
αλλά δε θέλω να γίνω και τόσο γραφικός και γραφώ τα ίδια εδώ τους έδειραν τους κυρίους με τα γκρι και κανείς δεν έδωσε σημασία .


καλο πασχα
furious
χριστος ανεστη οτι επιθυμειτε!
ibiza
Τα εχουν κανει κομμα δηλαδη οι 2 ομαδες?Τα τελευταια χρονια δηλωναν εχθροι,πως τα φερνει η μοιρα?Να ενα ακομη καλο του αθλητισμου,ενωνει τους αντιπαλους!!!Ευγεεεεε!!!!!
GAME
Ο προπονητης της νεας περαμου λεσ να γραφει και στην εφημεριδα στα μεγαρα ?
αυτοσ δεν ειναι που ελεγε οτι η δραπετσωνα ηθελε να ακυρωση το ματσ ?
αν και εγω διαβασα στην εφημεριδα τησ νικαιασ οτι ακυρωσε το ματσ γιατι λεει ενασ παιχτησ τησ περαμου ηταν 5ημερη.
αχ ρε εσκανα

επισησ γραφει και οτι αθλητησ τησ γειτονιασ σασ θα φοραει τα γκρι στο ματσακι σασ με τα μεγαρα.
τι να πω ,τι κανετε εκει μεγαρα και ν. περαμο ρε παιδια?
τελικα αυτη που ελεγαν για ελληνικο -δραπετσωνα μηπωσ προσπαθουν να κανουν κατι αλλα η ομαδεσ τουσ ειναι τοσο . . . . . που δεν. . . . .
κριμα γιατι την πληρωσε η αρμενικη και τα ταταυλα μεσ τα μεγαρα σφαγη εγινε εκει μεσα.
bartsa
δραπετσωνα αρης 93-73. φιλοτιμη προσπαθεια απο τον αρη ομως πολυ κακο πρωτο δεκαλεπτο. η δραπετσωνα πολυ καλο συνολο.
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Δάφνη - Ταταύλα 2 (+15 περίπου)
leonkalf
ΟΚΕ-Ν.Σμύρνη 69-70 (38-31)

Έκπληξη το αποτέλεσμα, θεωρώ ότι η ομάδα μου είναι καλύτερη αλλά αυτά έχει το μπάσκετ και αυτό του δίνει και ομορφιά. Ποτέ δεν πρέπει να θεωρείς ένα παιχνίδι τελειωμένο πριν αυτό τελειώσει.

Η Ν.Σμύρνη γύρισε στο τέλος ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο για εκείνη. Έβαλε αρκετά μακρινά σουτ, πήρε επιθετικά rebound και τα έκανε καλάθι, και κάποιες άστοχες δικές μας επιλογές στο τέλος (με κρισιμότερη το δικό μου σουτ στα 7 περίπου δευτερόλεπτα πριν το τέλος με σκορ 69-69) έκριναν τον νικητή.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με 1 βολή των αντιπάλων στα 5,5'' μετά από νομίζω ανύπαρκτο φάουλ που σφυρίχτηκε στην ρακέτα της Ν.Σμύρνης. Έπρεπε κατά τη γνώμη μου να το αφήσει ο ref το παιχνίδι(αφού ο συμπαίκτης μου δεν παρενόχλησε τον αντίπαλο στο rebound) και αν προλάβαινε να κάνει σουτ ο αντίπαλος κι ότι γίνει ή να πάει -λογικά- σε παράταση (τώρα λίγη σημασία έχει αυτό).

Γενικά, ήταν ωραίο ματς σε αθλητικά πλαίσια και με αρκετό κόσμο (για τα δεδομένα αγώνα και απόστασης) να έχει έρθει να υποστηρίξει τη Ν.Σμύρνη.

Κρίμα για μας που δεν μπορέσαμε να κάνουμε το 13-12 και να έχουμε περισσότερες νίκες από ήττες, συν ότι μέχρι τώρα είχαμε κερδίσει μέσα-έξω όλες τις υπόλοιπες ομάδες που ήταν από την 10η θέση και και κάτω (εκτός τη Ν.Σμύρνη που την είχαμε κερδίσει εκτός), μας το χάλασαν.. (είναι κι αυτό κάτι να κυνηγάς όταν δεν έχεις άλλους στόχους, όπως και μια καλύτερη θέση)

1 αγωνιστική έμεινε για όλους.. με το καλό λοιπόν να κάνουμε ένα καλό τελείωμα στο πρωτάθλημα. Καλό βράδυ..
leonkalf
Σούρμενα-Παννεαπολικός 2 (περίπου 11π.)

Ν.Πέραμος-ΝΕΜ 2

Τελαμώνας-Ελληνικό 1 (έσπασε το σερί 11-0 στο β' γύρο του Ελληνικού..)
furious
ΣΕ ενα ομορφο κανονισμενο τελικα ματσακι...και ενς στο ημιχρονο η νεα περαμος προηγουνταν 16 ποντους εχασε στο τελος με εναν και ολοι εφυγαν αγκαλιασμενοι!Συγχαρητηρια στην εσκανα!
nsmirni
QUOTE(leonkalf @ Apr 25 2009, 00:33 ) *
ΟΚΕ-Ν.Σμύρνη 69-70 (38-31)

Έκπληξη το αποτέλεσμα, θεωρώ ότι η ομάδα μου είναι καλύτερη αλλά αυτά έχει το μπάσκετ και αυτό του δίνει και ομορφιά. Ποτέ δεν πρέπει να θεωρείς ένα παιχνίδι τελειωμένο πριν αυτό τελειώσει.

Η Ν.Σμύρνη γύρισε στο τέλος ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο για εκείνη. Έβαλε αρκετά μακρινά σουτ, πήρε επιθετικά rebound και τα έκανε καλάθι, και κάποιες άστοχες δικές μας επιλογές στο τέλος (με κρισιμότερη το δικό μου σουτ στα 7 περίπου δευτερόλεπτα πριν το τέλος με σκορ 69-69) έκριναν τον νικητή.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με 1 βολή των αντιπάλων στα 5,5'' μετά από νομίζω ανύπαρκτο φάουλ που σφυρίχτηκε στην ρακέτα της Ν.Σμύρνης. Έπρεπε κατά τη γνώμη μου να το αφήσει ο ref το παιχνίδι(αφού ο συμπαίκτης μου δεν παρενόχλησε τον αντίπαλο στο rebound) και αν προλάβαινε να κάνει σουτ ο αντίπαλος κι ότι γίνει ή να πάει -λογικά- σε παράταση (τώρα λίγη σημασία έχει αυτό).

Γενικά, ήταν ωραίο ματς σε αθλητικά πλαίσια και με αρκετό κόσμο (για τα δεδομένα αγώνα και απόστασης) να έχει έρθει να υποστηρίξει τη Ν.Σμύρνη.

Κρίμα για μας που δεν μπορέσαμε να κάνουμε το 13-12 και να έχουμε περισσότερες νίκες από ήττες, συν ότι μέχρι τώρα είχαμε κερδίσει μέσα-έξω όλες τις υπόλοιπες ομάδες που ήταν από την 10η θέση και και κάτω (εκτός τη Ν.Σμύρνη που την είχαμε κερδίσει εκτός), μας το χάλασαν.. (είναι κι αυτό κάτι να κυνηγάς όταν δεν έχεις άλλους στόχους, όπως και μια καλύτερη θέση)

1 αγωνιστική έμεινε για όλους.. με το καλό λοιπόν να κάνουμε ένα καλό τελείωμα στο πρωτάθλημα. Καλό βράδυ..

Eυτυχως νικη βαλσαμο.Επιτελουςκαποιοι καταλαβαν οτι δεν εχουν να χωρισουν κατι μετην Ν.Σμυρνη και την σφυριζουν λιγο καλυτερα στον β γυρο.Αλλα ισως δεν ειναι αρκετο.
Πες μου αν ξερεις για να μην ψαχνω τα αποτελεσματα, σε περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας Αρη Τελαμωνα και ΑΟΚ τι γινεται?
Επεισης με την γ Εθνικη τι προβλεπεται τελικα??
taz4
QUOTE(nsmirni @ Apr 25 2009, 12:29 ) *
Eυτυχως νικη βαλσαμο.Επιτελουςκαποιοι καταλαβαν οτι δεν εχουν να χωρισουν κατι μετην Ν.Σμυρνη και την σφυριζουν λιγο καλυτερα στον β γυρο.Αλλα ισως δεν ειναι αρκετο.
Πες μου αν ξερεις για να μην ψαχνω τα αποτελεσματα, σε περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας Αρη Τελαμωνα και ΑΟΚ τι γινεται?
Επεισης με την γ Εθνικη τι προβλεπεται τελικα??


Αν δεν κάνω λάθος:
Από 2 νίκες!Και:

Άρης Γλ. – ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 56-57 60-49
Τελαμώνας - Άρης Γλ. 76-68 89-106
Τελαμώνας - ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 70-58 56-75

Άρης Γλ. (290 - 271) +19
ΑΟΚ Ν. Σμύρνη (239 – 242) -3
Τελαμώνας (291 – 307) -16
taz4
(σε 25 αγ.)

1. ΔΑΣ Δραπετσώνα 21-4 46
2. Εν. Αρμενίων 19-6 44
3 ΝΕ Μεγαρίδος 18-7 43
-----------------------------------------------
4. Ελληνικό 18-7 43
5. Ταταύλα 16-9 41
6. Παννεαπολικός 15-10 40
7. Ν. Πέραμος 13-12 38
8 ΟΚΕ 12-13 37
9. Σούρμενα 12-13 37
10. Αρης Γλ. 8-17 33
11. Ν. Σμύρνη 8-17 33
--------------------------------------------------
12. Τελαμώνας 8-17 33
13. ΓΑΣΕ 4-21 29
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 3-22 28

21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ
21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
20:30 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ
20:30 2ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ
21:00 ΚΛ."ΑΛ.ΣΑΛΤΑΣ" Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
21:45 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ" ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.
21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

kokomploko
καλησπερα σε ολους!!! σουρμενα-πανεαπολικος 2 δυστυχως!ενα αδιαφορο παιχνιδι το οποιο καταντησε κωμωδια(η' δραμα?).... καιρο ειχα να δω 24 να γελανε με εναν!!!παμε για τη νικη στη ν.σμυρνη για να παρουμε και την 8η θεση που οδηγει στα πλει-οφ!
nsmirni
QUOTE(kokomploko @ Apr 25 2009, 18:39 ) *
καλησπερα σε ολους!!! σουρμενα-πανεαπολικος 2 δυστυχως!ενα αδιαφορο παιχνιδι το οποιο καταντησε κωμωδια(η' δραμα?).... καιρο ειχα να δω 24 να γελανε με εναν!!!παμε για τη νικη στη ν.σμυρνη για να παρουμε και την 8η θεση που οδηγει στα πλει-οφ!

για να δουμε....
dratsacity
paidia h drapetsona thn paraskeuh poso hrthe?
LOWBAPER
ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ FOROUM=

Οταν εχετε προπονηση ρωτηστε σας παρακαλω αν πηρε καποιος ενα μπουφαν ralph lauren απο τα αποδυτηρια που ησασταν γιατι καποιος το αφησε μεσα πριν μπειτε και μετα δεν υπηρχε. Στειλτε pm αν θελετε σας παρακαλω για να ερθω να το παρω.
Panthironios
QUOTE(LOWBAPER @ Apr 26 2009, 19:42 ) *
ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ FOROUM=

Οταν εχετε προπονηση ρωτηστε σας παρακαλω αν πηρε καποιος ενα μπουφαν ralph lauren απο τα αποδυτηρια που ησασταν γιατι καποιος το αφησε μεσα πριν μπειτε και μετα δεν υπηρχε. Στειλτε pm αν θελετε σας παρακαλω για να ερθω να το παρω.




Μηπως εννοεις φιλε σαν φλις φουτερ με φερμουαρ καφε ανοιχτο??? ενα τετοιο ειδαμε στο τελος με ενα συμπαιχτη μου που φυγαμε..αλλο δεν ειδα για να πω την αληθεια,οτι θες να ρωτησεις pm.
blackpower33
καλησπερα,εχω να κανω δυο ερωτησεις...τελικα ποσοι πεφτουν απο την κατηγορια εχει οριστικοποιηθει??κ κατι αλλο στο ντερμπυ αρμενικη με ελληνικο τι γινεται?πως θα κριθει η ανοδοσ?επειδη δραπετσωνα κ νεμ σταμταρ ανεβαινουν...
taz4
QUOTE(blackpower33 @ Apr 27 2009, 14:07 ) *
καλησπερα,εχω να κανω δυο ερωτησεις...τελικα ποσοι πεφτουν απο την κατηγορια εχει οριστικοποιηθει??κ κατι αλλο στο ντερμπυ αρμενικη με ελληνικο τι γινεται?πως θα κριθει η ανοδοσ?επειδη δραπετσωνα κ νεμ σταμταρ ανεβαινουν...


Πέφτουν σίγουρα 4...
(+1) Μπαραζ Γ εθνικής Ιωνικός Ν - Νικ. Πρέβεζας
Αν νικήσει ο Άρης τη Δάφνη είναι αυτός που περιμένει...

'Οποιος νικήσει για άνοδο.
Lewn#7
η προεδραρα του ΟΚΕ διαβαζει ????
Θοδωρη ερχομαστε απ του χρονου ανταμα και παλι !!!!

χαιρετισμους απο το Στρατο εχεις,παντρευτηκε και εχει και μωρο πλεον !!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
leonkalf
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Τελαμώνας - Ελληνικό 79–73
Δάφνη Αγ. Δημ. - Ταταύλα 74-83
Εν. Αρμενίων – ΓΑΣΕ 78-53
Ν. Πέραμος – ΝΕ Μεγαρίδος 64-65
ΟΚΕ - Σμύρνη 69–70
Σούρμενα - Παννεαπολικός 57-68
Δραπετσώνα – Άρης Γλ. 93–73

Βαθμολογία
(σε 25 αγ.)
1. ΔΑΣ Δραπετσώνα 21-4 46
2. Εν. Αρμενίων 19-6 44
3. ΝΕ Μεγαρίδος 18-7 43
-----------------------------------------------
4 Ελληνικό 18-7 43
5. Ταταύλα 16-9 41
6. Παννεαπολικός 15-10 40
7 Ν. Πέραμος 13-12 38
8 ΟΚΕ 12-13 37
9 Σούρμενα 12-13 37
--------------------------------------------------
10. 'Αρης Γλ. 8-17 33
--------------------------------------------------
11. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 8-17 33
--------------------------------------------------
12. Τελαμώνας 8-17 33
13 ΓΑΣΕ 4-21 29
14. Δάφνη Αγ. Δημ. 3-22 28
traxonas
Παιδια ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα μπατζετ στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ ;
Το μεγαλυτερο ποσοστο εννοω, οχι τις εξαιρεσεις.
Τι παιρνει περιπου ενας προπονητης, ενας πενταδατος παικτης. Μην μου απαντησετε απο 0-500 ευρω, αυτα ισχυουν
και στην Β'.
Αλλωστε, του χρονου, θα τα λεμε με την Γ'. icon_wave.gif
alpapamarin
Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές ομάδες που να ξεπερνάνε τα 10,000ευρώ (all included).
gate14
Μιας και για δυο συνεχομενες χρονιες χρησιμοποιησαμε το γηπεδο της Δραπετσωνας (γουρλιδικο δυο μονο ηττες σε δυο χρονιες ) θελω να συγχαρω την πρωταθλητρια ομαδα της Δραπετσωνας για την ανοδο της
Καλη πορεια παιδια και στην Β΄ΕΣΚΑΝΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-1923
trellos gia basket
το νεο χρονο φαβορι για ανοδο θα ειναι ο οκε.οι ανθρωποι της ομαδας μιλανε για ενισχυση.
nsmirni
Την Δευτερα η Ν.Σμυρνη ειναι υποχρεωμενη ναταπαιξει ολα για ολα εστω καιαν υπαρχουν λιγες πιθανοτητες για παραμονη (λογω Γ εθνικης).
Αυτο το οποιο ζηταμε ειναι και η Δαφνη σεβομενη την ιστορια της να τα δοσει ολα στοντελευταιο αγωνα με τον Αρη Γλυφαδας (Τουλαχιστον για την γειτονια-ΝΣμυρνη-Μπραχαμι) και να τους κερδισει.
Ελπιζουμε πως η διατησια εστω και τωρα στο τελος να αποδειξει οτι αυτα που λεγαμε και γραφαμε πριν απο λιγους μηνες να μην επαληθευθουν.
Συγχαρητηρια στην Δραπετσωνα , αξιζε την ανοδο και μαλιστα χωρις την βοηθεια κανενος.
diogo
QUOTE(traxonas @ Apr 28 2009, 11:17 ) *
Παιδια ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα μπατζετ στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ ;
Το μεγαλυτερο ποσοστο εννοω, οχι τις εξαιρεσεις.
Τι παιρνει περιπου ενας προπονητης, ενας πενταδατος παικτης. Μην μου απαντησετε απο 0-500 ευρω, αυτα ισχυουν
και στην Β'.
Αλλωστε, του χρονου, θα τα λεμε με την Γ'. icon_wave.gif



φιλε τραχωνα απο τη νεα χρονια η λεξη "μπατζετ" για ολες τησ κατηγοριες της εσκανα θα ειναι στον αερα. μ ολα αυτα που συμβαινουν στην οικονομικη ζωη ολων μεσα σ αυτους ειναι κ οι προεδροι κ τα ΔΣ των ομαδων. σημαντικο θα ειναι οχι το ποσα θα ταζουν οι ομαδες αλλα στο τελος ποσοι θα τα εχουν παρει!υπαρχουν πολλα παραδειγματα ομαδων Α,Β Γ κατηγοριας που χρωστανε σ οσουσ μιλανε ελληνικα!
αρα οι ομαδες που ειναι οικονομικα ενταξει λιγοστευουν..αρα οι πενταδατοι παιχτες και οι προπονητες πρεπει να βρουν ποιες ομαδες ειναι οκ οικονομικα γιατι πλεον τα 300 ευρω ειναι πολλα για ολες τις κατηγοριες..ερχονται δυσκολες μερες!

φιλικα
comfouzio
QUOTE(nsmirni @ Apr 29 2009, 16:27 ) *
Την Δευτερα η Ν.Σμυρνη ειναι υποχρεωμενη ναταπαιξει ολα για ολα εστω καιαν υπαρχουν λιγες πιθανοτητες για παραμονη (λογω Γ εθνικης).
Αυτο το οποιο ζηταμε ειναι και η Δαφνη σεβομενη την ιστορια της να τα δοσει ολα στοντελευταιο αγωνα με τον Αρη Γλυφαδας (Τουλαχιστον για την γειτονια-ΝΣμυρνη-Μπραχαμι) και να τους κερδισει.
Ελπιζουμε πως η διατησια εστω και τωρα στο τελος να αποδειξει οτι αυτα που λεγαμε και γραφαμε πριν απο λιγους μηνες να μην επαληθευθουν.
Συγχαρητηρια στην Δραπετσωνα , αξιζε την ανοδο και μαλιστα χωρις την βοηθεια κανενος.

Aγαπητέ nsmirni,
Σε καθε σου post φετος η λεξη διαιτησια ηταν βασικη λεξη. Σχεδον σε ολες τις ηττες σου ηταν ο βασικος λογος αποτυχιας. Βεβαιως και σε καποια νικη σου αναφερθηκες παλι σε αυτη για να μη σε αδικω. Σε καποια ηττα επισης οπως πχ με Ελληνικο εντος παραδεχθηκες την ανωτεροτητα του αντιπαλου και ενω το παιχνιδι σε εκαιγε αμεσα αλλα βεβαιως τι αλλο μπορουσες να κανεις. Στο συγκεκριμενο παιχνιδι μαλιστα με διπλωματικο τροπο απενειμες και τα ευσημα στους διαιτητες αλλα και παλι τι αλλο μπορουσες να κανεις. Ερχεσαι ξαφνικα τελευταια αγωνιστικη να θυμηθεις την ιστορια των χρονων που κουβαλαει η Δαφνη Αγ. Δημητριου. Θυμηθηκες γειτονιες και ξερω εγω τι αλλο. δεν σε αδικω αλλα θελω να σε βγαλω απο την δυσκολη θεση. Εμεις ως παικτες του Αρη Γλυφαδας ειμαστε οι πρωτοι που θελουμε η Δαφνη να μας παιξει στα ισια. Θεωρουμε καθε ομαδα παιζει παντα για την ιστορια της. Οταν στο πρωτο γυρο χασαμε εκει σκυψαμε το κεφαλι παρα την πικρα μας και τους σφιξαμε το χερι. Μπορεις να τους ρωτησεις. Οπως επισης μπορεις να ρωτησεις οποιον παικτη η προπονητη θελεις απο αυτους που κερδισαμε στο 2ο γυρο αν η ομαδα το πιστευε πλεον και αν αξιζε να κερδισει. Ως τωρα εχουμε αντιμετωπισει 3 αδιαφορες ομαδες και οι 3 μας επαιξαν ευθεως και μαλιστα τους το αναγνωρισαμε. Οι 2 δε απο αυτες μας κερδισαν. Μηπως επρεπε να τους ζητησουμε να μην παιξουν για την ιστορια τους? Τοτε εσυ γιατι δεν θυμηθηκες την ιστορια τους? Μηπως εμεις πρεπει να θυμηθουμε οτι ειμαστε μια γειτονια με τα Σουρμενα και να τους ζητησουμε να σας κερδισουν στο τελευταιο παιχνιδι? Δημιουργεις προβλημα στο σωματειο που υποστηριζεις. Στο 0-13 του πρωτου γυρου η ευθυνη βαραινε αποκλειστικα εμας. Δεν ψαξαμε αλλοθι για οτι συνεβαινε. Δεν αναφεραμε ουτε μια φορα τη λεξη διαιτησια, πολλα παιχνιδια τα χασαμε στη λεπτομερεια οπως και καποια τα πηραμε με τον ιδιο τροπο στο 2ο γυρο. Αυτο ειναι basket. Στο τελευταιο παιχνιδι μας θα παιξουμε με την ψυχη μας για να τα εχουμε καλα πρωτα με τον εαυτο μας. Θεωρουμε οτι αξιζουμε κατι καλυτερο απο αυτο που δειξαμε αρχικα. Με την ευχη να μπορεσει ο Ιωνικος Νικαιας να παρει το μπαραζ προεχει για εμας το δικο μας παιχνιδι.
Σε ευχαριστω για την ευκαιρια που μου εδωσες , καποιος απο τον Αρη Γλυφαδας.
bartsa
κυριε nsmirni αν πριν ενα μηνα σου ελεγαν οτι η δαφνη αγ δημητριου πεφτει θα ελεγες το ονομα κατι μου λεει αλλα ποια ειναι η κυρια. μα ειναι γειτονισα σου. μπα τους γειτονες μου τους ξερω. ξαφνικα η ομαδα αυτη αποκτα οντοτητα για σενα και ιστορια σε μια νυχτα μεσα. ντροπη γιατι οπως μας εχεις πει εισαι και καποιας ηλικιας. αν κοντραριζοσουν μαζι τους για σωτηρια θα ηταν γειτονες σου η επαναπατριζομενοι απο το σουδαν. τυχαιο το μερος.
basket4life
Σε περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας αναιβενει Αρμενικη κ Ελληνικο?
taz4
QUOTE(basket4life @ Apr 30 2009, 11:51 ) *
Σε περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας αναιβενει Αρμενικη κ Ελληνικο?


Για να υπάρξει τριπλή ισοβαθμία πρέπει να νικήσουν ΝΕΜ κ Ελληνικό.Κ τότε θα είναι αυτοί που ανεβαίνουν 2τεροι κ 3τοι αντίστοιχα!

Αρμενική και Ελληνικό ανεβαίνουν μόνο άμα χάσει η ΝΕΜ κ κερδίσει το Ελληνικό.(δλδ απίθανο!)
nsmirni
QUOTE(comfouzio @ Apr 30 2009, 10:10 ) *
Aγαπητέ nsmirni,
Σε καθε σου post φετος η λεξη διαιτησια ηταν βασικη λεξη. Σχεδον σε ολες τις ηττες σου ηταν ο βασικος λογος αποτυχιας. Βεβαιως και σε καποια νικη σου αναφερθηκες παλι σε αυτη για να μη σε αδικω. Σε καποια ηττα επισης οπως πχ με Ελληνικο εντος παραδεχθηκες την ανωτεροτητα του αντιπαλου και ενω το παιχνιδι σε εκαιγε αμεσα αλλα βεβαιως τι αλλο μπορουσες να κανεις. Στο συγκεκριμενο παιχνιδι μαλιστα με διπλωματικο τροπο απενειμες και τα ευσημα στους διαιτητες αλλα και παλι τι αλλο μπορουσες να κανεις. Ερχεσαι ξαφνικα τελευταια αγωνιστικη να θυμηθεις την ιστορια των χρονων που κουβαλαει η Δαφνη Αγ. Δημητριου. Θυμηθηκες γειτονιες και ξερω εγω τι αλλο. δεν σε αδικω αλλα θελω να σε βγαλω απο την δυσκολη θεση. Εμεις ως παικτες του Αρη Γλυφαδας ειμαστε οι πρωτοι που θελουμε η Δαφνη να μας παιξει στα ισια. Θεωρουμε καθε ομαδα παιζει παντα για την ιστορια της. Οταν στο πρωτο γυρο χασαμε εκει σκυψαμε το κεφαλι παρα την πικρα μας και τους σφιξαμε το χερι. Μπορεις να τους ρωτησεις. Οπως επισης μπορεις να ρωτησεις οποιον παικτη η προπονητη θελεις απο αυτους που κερδισαμε στο 2ο γυρο αν η ομαδα το πιστευε πλεον και αν αξιζε να κερδισει. Ως τωρα εχουμε αντιμετωπισει 3 αδιαφορες ομαδες και οι 3 μας επαιξαν ευθεως και μαλιστα τους το αναγνωρισαμε. Οι 2 δε απο αυτες μας κερδισαν. Μηπως επρεπε να τους ζητησουμε να μην παιξουν για την ιστορια τους? Τοτε εσυ γιατι δεν θυμηθηκες την ιστορια τους? Μηπως εμεις πρεπει να θυμηθουμε οτι ειμαστε μια γειτονια με τα Σουρμενα και να τους ζητησουμε να σας κερδισουν στο τελευταιο παιχνιδι? Δημιουργεις προβλημα στο σωματειο που υποστηριζεις. Στο 0-13 του πρωτου γυρου η ευθυνη βαραινε αποκλειστικα εμας. Δεν ψαξαμε αλλοθι για οτι συνεβαινε. Δεν αναφεραμε ουτε μια φορα τη λεξη διαιτησια, πολλα παιχνιδια τα χασαμε στη λεπτομερεια οπως και καποια τα πηραμε με τον ιδιο τροπο στο 2ο γυρο. Αυτο ειναι basket. Στο τελευταιο παιχνιδι μας θα παιξουμε με την ψυχη μας για να τα εχουμε καλα πρωτα με τον εαυτο μας. Θεωρουμε οτι αξιζουμε κατι καλυτερο απο αυτο που δειξαμε αρχικα. Με την ευχη να μπορεσει ο Ιωνικος Νικαιας να παρει το μπαραζ προεχει για εμας το δικο μας παιχνιδι.
Σε ευχαριστω για την ευκαιρια που μου εδωσες , καποιος απο τον Αρη Γλυφαδας.

Δεν μου λεει κατι κανουργιο η απαντηση σου.
Ουτε προβλημα στο σωματιο μου δημιουργω.
Ουτε αλλοθι στις ηττες εψαξα (εκτος αν θεωρεις αλλοθι τις διατησιες).
Παιξτε λοιπον το παιχνιδι σας, να παιξουμε και εμεις το δικο μας , και μην δυναμιτιζεις το κλιμα με αυτου του ειδους απαντησεις.

QUOTE(bartsa @ Apr 30 2009, 11:42 ) *
κυριε nsmirni αν πριν ενα μηνα σου ελεγαν οτι η δαφνη αγ δημητριου πεφτει θα ελεγες το ονομα κατι μου λεει αλλα ποια ειναι η κυρια. μα ειναι γειτονισα σου. μπα τους γειτονες μου τους ξερω. ξαφνικα η ομαδα αυτη αποκτα οντοτητα για σενα και ιστορια σε μια νυχτα μεσα. ντροπη γιατι οπως μας εχεις πει εισαι και καποιας ηλικιας. αν κοντραριζοσουν μαζι τους για σωτηρια θα ηταν γειτονες σου η επαναπατριζομενοι απο το σουδαν. τυχαιο το μερος.

Δυστυχως δεν καταλαβαινεις η δεν θελεις να καταλαβεις.
Μην βγαζεις απο το μυαλο σου πραγματα για να δημιουργησεις εντυπωσεις.
Την Δαφνη την γνωριζω πολυ καλα (ισως καλυτερα απο καποιους εδω μεσα), και το ονομα μου λεει πολλα και δεν αποκτα οντοτητα για μενα τωρα.
Αν κοντραριζομουνα για σωτηρια μαζι της (οπως περσυ) φυσικα και θα ηθελα την νικη της ομαδας μου.
Τοσο πολυ σε πειραξε που εγραψα να παιξουν για την ιστορια τους και οχι αδιαφορα???
kostakos3
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
kostakos3
Χαιρετώ για άλλη μία φορά τους φίλους στο forum.
Παρακολουθώ εδώ και μήνες αυτά που γράφονται ως επισκέπτης.Δεν θα κάνω καμία κριτική θετική ή αρνητική γιά κανέναν
αφού ο καθένας γράφει την γνώμη του .
Με όλους συμφωνώ και με 'ολους διαφωνώ.
Γράφτηκα στο forum ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να συστηθώ αλλά και να κάνω κάποιες συστάσεις στους υπευθύνους.

1. Οι συστάσεις.

Αγαπητοί moderators , o χώρος αυτός όπως εχω καταλάβει δημιουργήθηκε για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων.
Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει λιγότερη αυστηρότητα σε αυτούς που γράφουν ? Παρατήρησα πολλά φάουλ και διαγραφές για ψύλλου πήδημα.Επείσης παρατήρησα μία δικτατορική συμπεριφορά από κάποιους υπευθύνους οι οποίοι θεωρούν το site ιδιοκτησία τους και αν δεν συμφωνούν με κάποιους απλώς με μία κίνηση κάνουν delete.
Επίσης θεωρώ απαράδεκτο όσοι γράφουν να γράφουν με συγκεκριμένους χαρακτήρες και να απαγορεύοντα τα κεφαλαία ,τα English, ta greeklish κλπ κλπ.Ποιός αποφάσισε ότι τα κεφαλαία γράμματα είναι επιθετικά και τα greeklish δύσκολα στο να διαβαστούν?Αυτό είναι εξωφρενικό και πρωτάκουστο για την σημεριινή εποχή του διαδυκτίου.

2. Η Ταυτότητα μου.

Ονομάζομαι Κώστας Μακρής (kostakos3 συνθηματικά), μένω στην Ν.Σμύρνη και υποστηρίζω τον Πανιώνιο αλλά και την ομάδα Μπασκετ Ν.Σμύρνη μόνο και μόνο επειδή παίζει συγγενής μου.
Την ταυτότητα μου την δίνω επειδή κάποιοι ίσως με έχουν παρεξηγήσει και με έχουν μπερδέψει με κάποιον άλλο που κατά καιρούς γράφει στο forum.

Αυτά τα λίγα είχα να γράψω.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία και εύχομαι στην Ν.Σμύρνη καλή επιτυχία στο τελευταίο της παιχνίδι στην γ εσκανα.
Ανοικτός με οποιονδήποτε για συζήτηση.

Κ.Μακρής
taz4
QUOTE(kostakos3 @ Apr 30 2009, 17:02 ) *
Χαιρετώ για άλλη μία φορά τους φίλους στο forum.
Παρακολουθώ εδώ και μήνες αυτά που γράφονται ως επισκέπτης.Δεν θα κάνω καμία κριτική θετική ή αρνητική γιά κανέναν
αφού ο καθένας γράφει την γνώμη του .
Με όλους συμφωνώ και με 'ολους διαφωνώ.
Γράφτηκα στο forum ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να συστηθώ αλλά και να κάνω κάποιες συστάσεις στους υπευθύνους.

1. Οι συστάσεις.

Αγαπητοί moderators , o χώρος αυτός όπως εχω καταλάβει δημιουργήθηκε για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων.
Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει λιγότερη αυστηρότητα σε αυτούς που γράφουν ? Παρατήρησα πολλά φάουλ και διαγραφές για ψύλλου πήδημα.Επείσης παρατήρησα μία δικτατορική συμπεριφορά από κάποιους υπευθύνους οι οποίοι θεωρούν το site ιδιοκτησία τους και αν δεν συμφωνούν με κάποιους απλώς με μία κίνηση κάνουν delete.
Επίσης θεωρώ απαράδεκτο όσοι γράφουν να γράφουν με συγκεκριμένους χαρακτήρες και να απαγορεύοντα τα κεφαλαία ,τα English, ta greeklish κλπ κλπ.Ποιός αποφάσισε ότι τα κεφαλαία γράμματα είναι επιθετικά και τα greeklish δύσκολα στο να διαβαστούν?Αυτό είναι εξωφρενικό και πρωτάκουστο για την σημεριινή εποχή του διαδυκτίου.

2. Η Ταυτότητα μου.

Ονομάζομαι Κώστας Μακρής (kostakos3 συνθηματικά), μένω στην Ν.Σμύρνη και υποστηρίζω τον Πανιώνιο αλλά και την ομάδα Μπασκετ Ν.Σμύρνη μόνο και μόνο επειδή παίζει συγγενής μου.
Την ταυτότητα μου την δίνω επειδή κάποιοι ίσως με έχουν παρεξηγήσει και με έχουν μπερδέψει με κάποιον άλλο που κατά καιρούς γράφει στο forum.

Αυτά τα λίγα είχα να γράψω.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία και εύχομαι στην Ν.Σμύρνη καλή επιτυχία στο τελευταίο της παιχνίδι στην γ εσκανα.
Ανοικτός με οποιονδήποτε για συζήτηση.

Κ.Μακρής




Αν και δεν είμαι moderator σου απαντάω στα ερωτήματα σου!
Τα greeklish, κεφαλαία κτλ δεν απαγορεύονται μόνο σε αυτό το φορουμ αλλά στα περισσότερα φόρουμ που έχουν κ επισκεψιμότητα...είναι μια καλή εικόνα του φόρουμ...όπως στο σχολείο στο διαγώνισμα(η στη δουλειά σου) έγραφες μόνο με μπλε και όχι άλλα με μάυρο άλλα με μπλέ και πιο κάτω με κόκκινο!!!
Επίσης το φόρουμ διαβάζεται από πολλούς εκ των οποίων κάποιοι (μεγαλύτεροι) μπορεί να μην καταλαβαίνουν αυτή τη γραφή!!!
Όσο για τα φάουλ και τις διαγραφές εκτός των πολλών άλλων...Υπάρχει και κάτι ακόμα-->>πχ αν εμένα με θίγουν αυτά που γράφονται μπορώ να τους κάνω μήνυση!!!

Αυτά από μένα επειδή λες πως είσαι : Ανοικτός με οποιονδήποτε για συζήτηση.
Τα άλλα μπορούν να στα πουν οι mods.

Φιλικά,



Όσο για τα παιχνίδια καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!ευτυχώς δεν υπάρχουν "κοντοχωριανοί" οπότε δεν πιστεύω σε 'κακά ματς'...
leonkalf
QUOTE (kostakos3 @ Apr 30 2009, 18:02 ) *
1. Οι συστάσεις.

Αγαπητοί moderators , o χώρος αυτός όπως εχω καταλάβει δημιουργήθηκε για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων.
Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει λιγότερη αυστηρότητα σε αυτούς που γράφουν ? Παρατήρησα πολλά φάουλ και διαγραφές για ψύλλου πήδημα.Επείσης παρατήρησα μία δικτατορική συμπεριφορά από κάποιους υπευθύνους οι οποίοι θεωρούν το site ιδιοκτησία τους και αν δεν συμφωνούν με κάποιους απλώς με μία κίνηση κάνουν delete.
Επίσης θεωρώ απαράδεκτο όσοι γράφουν να γράφουν με συγκεκριμένους χαρακτήρες και να απαγορεύοντα τα κεφαλαία ,τα English, ta greeklish κλπ κλπ.Ποιός αποφάσισε ότι τα κεφαλαία γράμματα είναι επιθετικά και τα greeklish δύσκολα στο να διαβαστούν?Αυτό είναι εξωφρενικό και πρωτάκουστο για την σημεριινή εποχή του διαδυκτίου.

Σε απάντηση των ερωτημάτων σου, το μόνο που έχω να σου απαντήσω είναι ότι πρέπει να διαβάσεις καλά τον κανονισμό λειτουργίας (μπορείς να δεις το link στην υπογραφή μου).
Όσες ενέργεις κάνουμε οι moderators είναι σύμφωνα με αυτόν.
Σε αντίθεση με όσα λες, πολλές φορές είμαστε ελαστικοί θα έλεγα...
Ο καθένας μπορεί να λεει την άποψή του, σύμφωνα όμως με τους κανόνες.

Για κεφαλαία και greeklish (που επίσης αναφέρονται στον κανονισμό) είναι απόφαση όλων μας, και είναι κάτι που ισχύει στην πλειονότητα των forums.
Αν δεις ένα κείμενο (και ειδικά μακροσκελές) με τον ένα και τον άλλο τρόπο γραφής θα καταλάβεις το λόγο..
Για σύντομα μηνύματα σε εφαρμογές messenger ok, αλλά σε κείμενα που μένουν και διαβάζουν πολλοί, δεν είναι ωραίος τέτοιος τρόπος γραφής.

Για οτιδήποτε άλλο, μπορείς να στείλεις pm στην ομάδα διαχείρισης.






Η τελευταία αγωνιστική (σύμφωνα με την ανακοίνωση στο πρόγραμμα των διαιτητών της εσκανα) θα γίνει σε 3 δόσεις:


Σήμερα θα γίνουν τα παιχνίδια :

Κλ. Ελληνικού 20.30 Ελληνικό –Εν. Αρμενίων
κλ. Ελευσίνας Δασκ. 20.30 ΓΑΣΕ – Ν. Πέραμος
κλ. Μεγάρων Αλ. Σάλτας 20.30 ΝΕ Μεγαρίδος – ΟΚΕ

Τρίτη 5/5
2ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Παννεαπολικός - ΔΑΣ Δραπετσώνα

και την
Παρασκευή 8/5

κλ. Βυζαντινό 21.00 Ταταύλα –Τελαμώνας
ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 'Αρης Γλ. – Δάφνη Αγ.,Δημ.
κλ. Ν. Σμύρνης 21.00 Ν. Σμύρνη – Σούρμενα
killbill12
Δευτέρα 4/5
Γ¨ανδρών
Κλ. Ελληνικού 20.30 Ελληνικό –Εν. Αρμενίων (…..) κομ. Τσίχλας ,
κλ. Ελευσίνας Δασκ. 20.30 ΓΑΣΕ – Ν. Πέραμος (Ντζαμάρας , Μαραβέλιας) κομ. Χατζηπαρασκευάς,
κλ. Μεγάρων Αλ. Σάλτας 20.30 ΝΕ Μεγαρίδος – ΟΚΕ (Τσιπογιάννης , Γερουλάνος) κομ. Τσάμης

Τρίτη 5/5
2ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Παννεαπολικός - - ΔΑΣ Δραπετσώνα (Κάρδαρης , Φραγκιαδάκης) κομ. Τσάμης

Παρασκευή 8/5
Γ΄ ανδρών
κλ. Βυζαντινό 21.00 Ταταύλα –Τελαμώνας (Μέλης , Λάτσης) κομ. Παπαγιαννόπουλος ,
ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 ¨Αρης Γλ. – Δάφνη Αγ.,Δημ. (Μαγγωνάκης , Ζαγοράκης) κομ. Τσίχλας ,
κλ. Ν. Σμύρνης 21.00 Ν. Σμύρνη –Σούρμενα (Κυριακόπουλος , Βρέντας ) κομ. Μίχας
kostakos3
Aπλώς την γνώμη μου έθεσα χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν
blackpower33
καλησπερα,το τελευταιο εισητηριο της ανοδου το πηρε το ελληνικο....μεγαλη νικη σημερα επι της αρμενικης σε εαν ματς με πολυ αγωνια αλλα κ τσαμπουκα!!το γηπεδο ασφικτικα γεματο...αλλα δεν ειχε χωρο για να κατσουμε ουτε καρεκλες τραγικοτατο!!περα αυτο το παιχνιδι το ελεγχε το ελληνικο κ εδειξε ολη την διαρκεια πως το ηθελε πιο πολυ!!χωρις παικτες αστερια κ βεντετισμους αλλα με ομαδικη δουλεια πηρε το ματσ απο το μεγαλο φαβορι κ την εμπειρια που χαρακτηριαζαν την αρμενικη!!για το παιχνιδι δεν χωρουν σχολιασμοι ιδιαιτεροι καθως υπηρχε πιεση λογω τησ κρισιμοτητας...η αρμενικη εμφανιστηκε κατωτερη του αναμενομενου...κ οι μεγαλοι παικτες της ηταν κ η αιτια που εχασε καθως ηταν επιεικως τραγικοι!!ο κουουτσ πρεπει να βρεθηκε σε κακη μερα καθως τα χε χασει λιγο με τις επιλογες που εκανε..!απο την αλλη το ελληνικο με μετριο ροστερ αλλα ΟΜΑΔΑ κ μαλλιστα πολυ καλα διαβασμενη πηρε το ματσ...

Αυτο που θελω να πω ειναι πως καλοι οι παικταραδες αλλα η ομαδα υπερισχυει σε ολα!το ελληνικο οσο κ αν ακουγεται περιεργο ανεβηκε και για τον λογο οτι ο προπονητης ηταν πολυ καλος και η δουλεια φαινεται!!μια ομαδα η οποια ηξερε τι ζηταει σε καθε ματς!!συγχαρητηρια!!

τωρα που τελειωσε το πρωταθλημ ουσιαστικα θα ηθελα που να ακουσω καποιους σχολιασμους απο τουσ χρηστες για ολες τις ομαδες πως τις ειδατε αλλα για ολες οχι επιλεκτικα!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.