Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
tatauliotis
ταταυλα-ν.περαμος 1 σ'ενα ευκολο παιχνιδι για τα ταταυλα ,αφοθ ηταν μπροστα σε ολο τον αγωνα!!! smiley.gif blove.gif
taz4
1 ΝΕΜ 27
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 27
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 26
4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 25
5 ΤΑΤΑΥΛΑ 25
6 ΠΕΡΑΜΟΣ 24
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 24
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 24
9 ΟΚΕ 22ΝΕΑ
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 21
11 ΓΑΣΕ 19
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ?
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 17
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ?


comfouzio
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 (+11)
Josh_7_Child
H Βαθμολογία μετά από 15 Αγωνιστικές:

1 ΝΕΜ (12-3) 27
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (12-3) 27
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ (11-4) 26
4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (10-5) 25
5 ΤΑΤΑΥΛΑ (10-5) 25
6 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ (9-6) 24
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ (9-6) 24
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ (9-6) 24
9 ΟΚΕ (7-8) 22
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (6-9) 21
11 ΓΑΣΕ (5-10) 20
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ (2-13) 17
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (2-13) 17
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (2-13) 17

Επόμενη Αγωνιστική(16η):
Ν. Πέραμος - Τελαμώνας, ΟΚΕ - Ταταύλα, Σούρμενα - Ελληνικό, ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ, Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος, Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης, Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.

lover


Η επομενη αγωνιστικη μου μυριζει πολυ μπαρουτι..........και εχω να πω τα εξης προγνωστικα.....

Ν. Πέραμος - Τελαμώνας=1 (Παιζοντας το τελευταιο τους χαρτι για ολο το πρωταθλημα με 3 ηττες ακομη δεν ανεβαινουν πιστευω με τιποτα)

ΟΚΕ - Ταταύλα=1 (Παιζοντας και εκεινοι ενα απο τα τελευταια τους χαρτια εαν θελουν να πλασαριστουν στις ποιο πανω θεσεις..γερο ματς ισως μιλησει η εδρα)

Σούρμενα - Ελληνικό=2 (Το ντερμπυ της αγωνιστικης θελω να βαλω διπλο..ενας απο τους δυο θα εγκαταλειψει την τελευταια προσπαθεια να πιασει κορυφη την 3η ισως θεση αργοτερα)

ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ=1 (Δυστυχως με μεγαλη διαφορα +30 ποντους)

Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος=2 (Δεν θελω να πιστευω και σε 3η γκελα,πλεον ομως ολα ειναι δυνατον να συμβουν)

Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης=1 (Τερμα για μενα η σμυρνη δεν ειναι πλεον ικανη για τιποτα)!!

Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.=1 (Ευκολα 1σος γιατι ακολουθουν μεγαλα παιχνιδια που θα κρινουν τα παντα τις επομενες 6 αγωνιστικες με ταταυλα,σουρμενα,μεγαρα,περαμο,οκε κλπ κλπ)
comfouzio
QUOTE(lover @ Jan 24 2009, 19:04 ) *

Όχι ότι παίρνω το μέρος της διαιτησίας φέτος αλλά από κι ως που μπορείς και λες ότι ο Άρης κερδίζει λόγω διαιτησίας?? Έχεις δει πολλά παιχνίδια του Άρη και βγάζεις τέτοια συμπεράσματα?? Εγώ ξέρω ότι ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει την κάθε χρονική στιγμή και όπως παράδεχομαι ότι στον πρώτο γύρο δεν παίξαμε αυτό που ξέρουμε έτσι λέω τώρα ότι και τις δύο τελευταίες νίκες τις αξίζαμε. Ακόμα και αν πέσουμε στο τέλος ή μείνουμε κατηγορία θα είναι επειδή αυτό αξίζουμε. Αν προσέξεις ο Άρης είναι από τις λίγες ομάδες που δεν έχει καν μιλήσει για διαιτησία και δεν νομίζω να το κάνει επειδή είναι ευνοημένος....
lover
H σιωπη μου προς απαντηση σου...θα δειξει τις επομενες αγωνιστικες....Ποια ειναι η δικη σου γνωμη???
Η επομενη αγωνιστικη μου μυριζει πολυ μπαρουτι..........και εχω να πω τα εξης προγνωστικα.....

Ν. Πέραμος - Τελαμώνας=1 (Παιζοντας το τελευταιο τους χαρτι για ολο το πρωταθλημα με 3 ηττες ακομη δεν ανεβαινουν πιστευω με τιποτα)

ΟΚΕ - Ταταύλα=1 (Παιζοντας και εκεινοι ενα απο τα τελευταια τους χαρτια εαν θελουν να πλασαριστουν στις ποιο πανω θεσεις..γερο ματς ισως μιλησει η εδρα)

Σούρμενα - Ελληνικό=2 (Το ντερμπυ της αγωνιστικης θελω να βαλω διπλο..ενας απο τους δυο θα εγκαταλειψει την τελευταια προσπαθεια να πιασει κορυφη την 3η ισως θεση αργοτερα)

ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ=1 (Δυστυχως με μεγαλη διαφορα +30 ποντους)

Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος=2 (Δεν θελω να πιστευω και σε 3η γκελα,πλεον ομως ολα ειναι δυνατον να συμβουν)

Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης=1 (Τερμα για μενα η σμυρνη δεν ειναι πλεον ικανη για τιποτα)!!

Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.=1 (Ευκολα 1σος γιατι ακολουθουν μεγαλα παιχνιδια που θα κρινουν τα παντα τις επομενες 6 αγωνιστικες με ταταυλα,σουρμενα,μεγαρα,περαμο,οκε κλπ κλπ)

ZeLL
Καλησπερα ειμαι παιχτης της Δραπετσωνας και θελω να πω 2 πραγματακια για το ματς με τη ΝΕΜ... Σ ολο το παιχνιδι ειμασταν 15 ποντους πισω , ο προπονητης της ΝΕΜ ειχε σταθερα μεσα τον Υφαντη ( πολυ καλος ) και το Μετζελιωτη ο οποιος ειχε πολλα foul ...

Η ομαδα μου στα τελευταια 5' πιεσε σε ολο το γηπεδο και αναγκασε τη ΝΕΜ να κανει 4 λαθη πριν τι σεντρα. Ο Υφαντης (#4) ειχε κουραστει παρα πολυ γιατι ειχε βγει ελαχιστα... Με τα πολλα η ομαδα μου εφτασε στα 14'' πριν τη ληξη να σουταρει 3ποντο απο τη πλευρα που ειναι ο παγκος των Μεγαρων και ο προπονητης των Μεγαρων σηκωνει το χερι και το βαζει μπροστα στον παιχτη μας ... Και ο πρωτος διαιτητης δινει Τεχνικι Ποινη ( οπως ειναι λογικο )...

Η Δραπετσωνα βαζει τη 1 βολη , κανει Ουτ απ το κεντρο, βαζει 3ποντο στα 7'' κ το σκορ γινεται 80-81 (τελικο σκορ) . Ο παιχτης των Μεγαρων κανει ουτ , ο Υφαντης βγαινει στον αιφνιδιασμο κ χανει το καλαθι, δεδομενου οτι ειχε κουραστει και απο τη πιεση μας ,ενω ηταν ενα φαινομενικα ευκολο καλαθι ... Εμεις μειναμε μακρια του καθως ξεραμε οτι πιθανον θα δωθει foul ...

Μηπως επρεπε στα 5' πριν ληξει το ματς, που τα Μεγαρα ηταν μπροστα 15 ποντους καποιος να αλλαξει κατι ???
Μηπως επρεπε να γινει foul στη Δραπετσωνα στα 16'' που ηταν πισω με 2 ποντους για να μη παει για 3ποντο , ωστε να εχει την επιθεση κ τη τυχη στα χερια της ???
Ο διαιτητης ηξερε εφοσον λετε οτι ευνοει Δραπετσωνα οτι θα μπει το 3ποντο στο τελος ??? Και οτι ο Υφαντης θα χασει μονος του το καλαθι ??? ... Μηπως δε φταινε οι Διαιτητες ??? ...

Η ομαδα των Μεγαρων ειναι παρα πολυ καλη ομαδα και θα ανεβει 1η , αλλα μη δημιουργουμε εντυπωσεις κατα της ομαδας μου ...

ΥΣ : Να υπενθυμησω οτι ο Παναγοπουλος απο την ομαδα μου ειχε βγει 6' πριν ληξει το ματς με 2 αντιαθλητικα ( το 2ο μαγικο ) και ο προπονητης των Μεγαρων δεχτηκε 2η τεχνικη ποινη αλλα κανεις δε του ειπε να βγει εξω 16'' πριν ληξει ο αγωνας ...
sprider
QUOTE(lover @ Jan 24 2009, 18:18 ) *



ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ MATCH ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΡΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ nsmirni Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΧΝΑ. ΕΠΑΙΞΕ Ο ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΧΤΕΣ ? ΗΤΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ? ΑΞΙΖΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ? ΗΤΑΝ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Η' ΜΗΠΩΣ Ο ΑΡΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ MATCH ? ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
lover
δυστυχως φιλε zell λυπαμαι γιατι πραγματικα δεν εχεις ιδεα τί γινεται με σενα και την ομαδα σου και την διατησια....Ή μηπως θες να μας πεις οτί δεν γινεται??Βλεπεις πλεον πως ολες οι ομαδες διαμαρτυρονται για την υπερ διαιτησια σας...Επισης απο την περασμενη βδομαδα δινουμε στα προγνωστικα πως τα μεγαρα θα χασουν οχι επειδη δεν εχουν ομαδα αλλα επειδη ετσι θελουν ορισμενοι....Και θες να μαθεις και κατι που το λεμε εδω και καιρο???Οι τοπικες ομαδες δεν θα ανεβει καμια στο τελος και τα μεγαρα εαν καταφερουν να ανεβουν θα το κανουν σαν 3α!!!Εδω θα ημαστε και θα το δεις!!!!!!!Τα λεμε!!!!!
Προσοχη μονο μην την παθετε απο τις δυο αλλες ομαδες τις τοπικες που δεν το περιμενετε και τις εχετε σχεδον βγαλει εκτος διεκδικησης ανοδου!!!

Δεν εχουν πει την τελευταια τους κουβεντα.....
Josh_7_Child
Παρακολουθώ την συνομιλία των φίλων zell(Δραπετσώνα) και lover(ΝΕΜ) με αρκετό ενδιαφέρον. Δεν έχω δεσμους με καμία από τις 2 ομάδες κι αν μείνω στο γεγονός ότι η Δραπετσώνα κέρδισε με τρίποντο στα 7'' και οι της ΝΕΜ έχασαν το καλάθι στο τέλος χωρίς κάποιο φάουλ, συμπεραίνω πως αν οι διαιτητές ήθελαν από την αρχή να κερδίσει η Δραπετσώνα, τότε δεν το κανόνισαν καλα... Αν θες να στήσεις κάτι, το σιγουρεύεις πολύ πιο πριν από τα 7'' !!

Και πέρα από αυτό, φίλε lover, ο zell μιλησε με στοιχεία για τον συγκεκριμένο αγώνα κι εσυ προτιμάς να απαντήσεις με βάση το "κατεστημένο της Αθήνας"... Αν όντως δεν είπε κάτι καλά οσον αφορα τον αγώνα, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας το πεις αντί να "λυπασαι γιατι πραγματικα δεν εχει ιδεα τί γινεται με εκείνον και την ομαδα του και την διατησια".

Δεν τραβάω κανένα ζόρι με κάποιον, απλώς το να προκαταλαμβάνουμε οτι οι ομάδες του Θριασίου είναι μονίμως αδικημένες και κανεις δεν θέλει να ανέβουν, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω και δεν μου αρέσει καθόλου...

Η Ν.Πέραμος αδικήθηκε οταν εφαγε 30 στο κεφάλι απο τον ΟΚΕ, ή μήπως μιλησε κανεις για τους άνετους 15 των Σουρμένων στο ΝΕΜ; Οι ομάδες έχουν τα πάνω και τα κάτω τους, οι διατησίες κατα βάση ΔΕΝ είναι καλές και τα πιο πολλά παιδιά πηγαίνουν στους αγώνες αμέσως μετά τις δουλειές τους. Πάρτε απόφαση ότι σε αυτό το επίπεδο δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα συμφέροντα και η όποια εσκεμμένη αδικία γίνεται, είναι επειδή κάποιος από τους διαιτητές έχει καλές σχέσεις με κάποιον προπονητή/παράγοντα, ή αντιπαθεί καποιον άλλο.. Τόσο ρηχά είναι τα κίνητρα, δεν παίζει να υπάρχει σχέδιο συνομωσίας εναντίον κάποιας ομάδας, πόσο μάλλον εναντίον ολόκληρης περιοχής!
lover
ΦΙΛΕ JOSH_7_CHILD εαν θες μπορεις να διαβασεις και ποιο πανω την αναφορα ενος αλλου παιχτη για τον αγωνα και μην επικεντρωνεσαι μονο σε αυτην απο τον zell!Νομιζω πως και αλλες ομαδες λενε για την διαιτησια που ευνοει καθε φορα την δραπετσωνα!!!Παρε πχ τί εγινε πριν μια δυο βδομαδες με τον πανεαπολικο στο ντερμπυ με την δραπεετσωνα μες την δραπετσωνα!!!Αλλα μαλλον βγηκες για να το παιξεις καποιος υποστηρικτης της...δεν μιλησα πως ειναι αδικημενες συνεχεια οι ομαδες του θριασιου αλλα πως οι διαιτητες ερχονται πολυ προκατηλημενοι εδω και χρονια...Και φετος το χουν παρακανει!!!!Το τι γινεται στα τοπικα ντερμπυ ειναι αλλο θεμα...Ειδες να μιλαω για καμια διαιτησια στα μεταξυ τους παιχνιδια??Και το γασε εφαγε 30 απο τους τρεις τοπικους αλλα δεν ειπε κανεις τιποτα...Και τα νεμ ριξανε και στην περαμο και στο γασε και στο οκε ηττα αλλα δεν νομιζω να αδικηθηκε κανεις με διαιτησια!!!Ειναι να βρισκεσαι στην μερα σου και απλως ο καλυτερος κερδιζει στα τοπικα!!!Τωρα εαν σε καθε παιχνιδι που παιζει η δραπετσωνα δεχεσαι ντεσκαλιφιε,τεχνικες,και αποβολες των καλυτερων παιχτων ολο και κατι υποπτο μυριζει....Και αφου βλεπεις πως οι τοπικες ενω πηγαιναν καλα..αρχισε η κατηφορα και μαλιστα με σπασιματα εδρων ολο και κατι συμβαινει...Δεν μπορει να διαμαρτυροντα ολοι ετσι...Δεν ειναι τρελοι!!!!!!
Sapios
QUOTE(Josh_7_Child @ Jan 24 2009, 23:47 ) *
Παρακολουθώ την συνομιλία των φίλων zell(Δραπετσώνα) και lover(ΝΕΜ) με αρκετό ενδιαφέρον. Δεν έχω δεσμους με καμία από τις 2 ομάδες κι αν μείνω στο γεγονός ότι η Δραπετσώνα κέρδισε με τρίποντο στα 7'' και οι της ΝΕΜ έχασαν το καλάθι στο τέλος χωρίς κάποιο φάουλ, συμπεραίνω πως αν οι διαιτητές ήθελαν από την αρχή να κερδίσει η Δραπετσώνα, τότε δεν το κανόνισαν καλα... Αν θες να στήσεις κάτι, το σιγουρεύεις πολύ πιο πριν από τα 7'' !!

Και πέρα από αυτό, φίλε lover, ο zell μιλησε με στοιχεία για τον συγκεκριμένο αγώνα κι εσυ προτιμάς να απαντήσεις με βάση το "κατεστημένο της Αθήνας"... Αν όντως δεν είπε κάτι καλά οσον αφορα τον αγώνα, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας το πεις αντί να "λυπασαι γιατι πραγματικα δεν εχει ιδεα τί γινεται με εκείνον και την ομαδα του και την διατησια".

Δεν τραβάω κανένα ζόρι με κάποιον, απλώς το να προκαταλαμβάνουμε οτι οι ομάδες του Θριασίου είναι μονίμως αδικημένες και κανεις δεν θέλει να ανέβουν, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω και δεν μου αρέσει καθόλου...

Η Ν.Πέραμος αδικήθηκε οταν εφαγε 30 στο κεφάλι απο τον ΟΚΕ, ή μήπως μιλησε κανεις για τους άνετους 15 των Σουρμένων στο ΝΕΜ; Οι ομάδες έχουν τα πάνω και τα κάτω τους, οι διατησίες κατα βάση ΔΕΝ είναι καλές και τα πιο πολλά παιδιά πηγαίνουν στους αγώνες αμέσως μετά τις δουλειές τους. Πάρτε απόφαση ότι σε αυτό το επίπεδο δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα συμφέροντα και η όποια εσκεμμένη αδικία γίνεται, είναι επειδή κάποιος από τους διαιτητές έχει καλές σχέσεις με κάποιον προπονητή/παράγοντα, ή αντιπαθεί καποιον άλλο.. Τόσο ρηχά είναι τα κίνητρα, δεν παίζει να υπάρχει σχέδιο συνομωσίας εναντίον κάποιας ομάδας, πόσο μάλλον εναντίον ολόκληρης περιοχής!



Eνα απο τα καλητερα ποστ...Συγχαρητηρια smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

kokomploko
QUOTE(Sapios @ Jan 24 2009, 23:08 ) *
Eνα απο τα καλητερα ποστ...Συγχαρητηρια smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

θα συμφωνησω φιλε!!!
sourmena city
QUOTE (kokomploko @ Jan 25 2009, 00:36 ) *
θα συμφωνησω φιλε!!!

κ εγω συμφωνω με τον josh απολυτα σε καθε λεξη...
panathas13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ,ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ..
nikefalin
QUOTE(panathas13 @ Jan 25 2009, 16:50 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ,ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ..


προς όλους , ειδικά τους καινούργιους χρήστες,
δε γράφουμε με κεφαλαία, θέλουμε να έχουμε ευαναγνωστο χώρο. Κοιτάξτε λίγο τον κανονισμό λειτουργίας (πάλι για τους νέους χρήστες) και αποφύγετε ανούσιες διαμάχες , εδώ υπάρχει ο δημόσιος γραπτός λόγος που διαφέρει πάρα πολύ από τον προφορικό που μπορεί να αναπτυχθεί σε μια παρέα γνωστών και φίλων

lover
και μετα βγαινει ο φιλος απο τον αρη και λεει οτι κερδισαν δικαια!!!!
dserel
QUOTE(lover @ Jan 27 2009, 00:03 ) *
και μετα βγαινει ο φιλος απο τον αρη και λεει οτι κερδισαν δικαια!!!!


Τα παιδιά απο τον Αρη μου είπαν ότι ηταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι, μπορείτε να μας πείτε που και πως αδικησαν τη νεα σμύρνη οι διαιτητές?

Έχοντας δεί τον αγώνα του πρώτου γύρου στη γλυφάδα η νέα σμύρνη δε με έπεισε πως αξίζει να μείνει στη κατηγορία χωρις να θέλω να πώ ότι ο Άρης ήταν καλύτερος εκείνη τη στιγμή.
taz4
QUOTE(lover @ Jan 27 2009, 00:03 ) *
και μετα βγαινει ο φιλος απο τον αρη και λεει οτι κερδισαν δικαια!!!!


α.ο χρήστης nsmirni κάθε παρασκευή από τη διαιτησία χάνει!
β.κάτσε να δούμε και πόσοι θα πέσουν.'Οπως είναι τώρα η Γ πέφτουν 4!!
ως το τέλος όπως φαίνεται θα είναι ενδιαφέρον αυτό!πιθανό να πέσουν 3 - 4 αλλά ίσως και 5
όπως πάει η Γ(εθνική και όχι εσκανά)
comfouzio
QUOTE(lover @ Jan 27 2009, 01:03 ) *
και μετα βγαινει ο φιλος απο τον αρη και λεει οτι κερδισαν δικαια!!!!


Φίλε lover και θα σε ξαναρωτήσω. Πως μπορείς και κρίνεις κάτι χώρις να ξέρεις από πρώτο χέρι. Αν ακούγαμε τον nsmyrni όλοι μας τότε ο ΑΟΚ θα έπρεπε να ήταν πρώτος τώρα μιας και η διαιτησία τους αδικεί συνεχώς. Αφού έφτασαν στο σημείο και να δει να μιλάν μπροστά στα μάτια του και να κανονίζουν να σωθεί ο Άρης τι άλλο να πω. Αλλά από εκεί και πέρα άνθρωπος που πιστεύει και απαντάει σε δημοσιεύματα και απόψεις που αναφέρονται σε αργύρια ή χρησιμοποιώντας παρόμοιες εκφράσεις μάλλον δεν έχει κάτι ουσιαστικό να πει ο ίδιος και θα σταματήσω αυτόν το διάλογο με εσένα εδώ. Καλό σας βράδυ σε όλους τους αναγνώστες.
lover
βασικα δεν βγαζω ακρη με κανεναν σας εδω μεσα...οπως επισης και με τον φιλο απο την δραπετσωνα....που ειπε πως κερδισαν δικαια στο ντερμπυ μας!!!!!Γι αυτο και οι διαιτητες εφυγαν στη 1 το βραδυ!!!γι αυτο δεν ξαναποσταρω εδω μεσα...καταντησε χαζομαρα!ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ!!!!
absolut7
QUOTE(lover @ Jan 27 2009, 02:01 ) *
βασικα δεν βγαζω ακρη με κανεναν σας εδω μεσα...οπως επισης και με τον φιλο απο την δραπετσωνα....που ειπε πως κερδισαν δικαια στο ντερμπυ μας!!!!!Γι αυτο και οι διαιτητες εφυγαν στη 1 το βραδυ!!!γι αυτο δεν ξαναποσταρω εδω μεσα...καταντησε χαζομαρα!ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ!!!!

χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα επειδη ησουν παρων, ειναι αληθεια οτι σε ενα τριποντο προς το τελος του αγωνα επαιξε αμυνα ο προπονητης της ΝΕΜ?
mitchell
QUOTE(absolut7 @ Jan 27 2009, 04:54 ) *
χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα επειδη ησουν παρων, ειναι αληθεια οτι σε ενα τριποντο προς το τελος του αγωνα επαιξε αμυνα ο προπονητης της ΝΕΜ?

Καλημερα φιλε absolut,ειμαι παιχτης στην ΝΕΜ κι εκεινη την στιγμη κοθομουν στον παγκο γιατι ειχα βγει με 5 φαουλ οπως ολοι οι ψηλοι της ΝΕΜ,ο κουτς ηταν ορθιος και παροτρυνε τους συμπαικτες μου να παιξουν αμυνα,κουναγε χερια,ποδια χαμηλωνε το σωμα του,ξερεις τωρα πως κανουν οι προπονητες στα τελευταια λεπτα,κουνωντας λοιπον τα χερια του εκοψε την πασα των αντιπαλων κι οχι το σουτ οπως υποστηριζεις.Δικαιη η τεχνικη ποινη αλλα θελω να σου πω οτι δεν το εκανε επιτηδες αλλα τυχαια.Η διαιτησια δεν μας επαιξε στα ισα,αλλα εστω κι ετσι το ματς το ειχαμε.Αυτα ειχα να πω.
dserel
QUOTE(nsmirni @ Jan 26 2009, 20:16 ) *


Νομίζω ότι ομάδα που βάζει 49 πόντους στην έδρα της μάλλον δε μπορεί να μιλάει για διαιτησία. 68.gif
nsmirni
QUOTE(comfouzio @ Jan 27 2009, 01:00 ) *
Φίλε lover και θα σε ξαναρωτήσω. Πως μπορείς και κρίνεις κάτι χώρις να ξέρεις από πρώτο χέρι. Αν ακούγαμε τον nsmyrni όλοι μας τότε ο ΑΟΚ θα έπρεπε να ήταν πρώτος τώρα μιας και η διαιτησία τους αδικεί συνεχώς. Αφού έφτασαν στο σημείο και να δει να μιλάν μπροστά στα μάτια του και να κανονίζουν να σωθεί ο Άρης τι άλλο να πω. Αλλά από εκεί και πέρα άνθρωπος που πιστεύει και απαντάει σε δημοσιεύματα και απόψεις που αναφέρονται σε αργύρια ή χρησιμοποιώντας παρόμοιες εκφράσεις μάλλον δεν έχει κάτι ουσιαστικό να πει ο ίδιος και θα σταματήσω αυτόν το διάλογο με εσένα εδώ. Καλό σας βράδυ σε όλους τους αναγνώστες.

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καποια παραγματα.
Οταν λεμε οτι η διατησια αδικει μια ομαδα, δεν σημαινει οτι οταν δεν την αδικει οτι θα κερδισει.
Μπορει να κερδισει αλλα μπορει και να χασει οταν παιζεται 50-50 και οχι 90-10
Να ξερεις ομως οτι ολα τα παιγνιδια που εχασε τα εχασε με την διατησια εις βαρος της, και με προκαταληψη ακομα και πριν τον αγωνα κατα του προπονητη.Ας ειχαν τα κοτσια να παιξουν 50-50 και ισως η ομαδα να ειχε 2-3 νικες ακομα και να παλευε με ισους ορους για τη σωτηρια της, και οχι οπως ειναι αναγκασμενη καθε παρασκευη να παιζει με το κεφαλι στον τοιχο.
Δυστυχως ομως ακομα και πριν αρχισει αγωνας καποιος διατητης αναφερομενος στον προπονητη της Ν.Σμυρνης ελεγε (μεταξυ σοβαρου και αστειου) "ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΣΩ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ" γιατι ετσι και αλλιως θα τις παρει.

ελεος

QUOTE(dserel @ Jan 27 2009, 11:47 ) *
Νομίζω ότι ομάδα που βάζει 49 πόντους στην έδρα της μάλλον δε μπορεί να μιλάει για διαιτησία. 68.gif


Δυστυχως ομως ετσι ειναι τα πραγματα.
Οταν δεν σε αφηνουν να παιξεις τοτε εισαι ευχαριστιμενος ακομα και με 49 ποντους
blackpower33
παιδια επιτελους σταματηστε να ασχολειστε εδω μεσα με διαιτησια κ να τσακωνεσται περι αυτου του θεματος...εχει καταντησει βαρετο ειλικρινα οποιος κ αν μπει να διαβασει θα αλλαξει σελιδα λογω της συνεχομενης ιδιας κουβεντας απο μεμονωμενους χρηστες...τελος παντων!!προγνωστικα δεν εχουμε για τα μεθαυριανα παιχνιδια??για γραψτε τιποτα να ζεσταινομαστε...εχει καποια καλα ματσακια την παρασκευη!και κατι αλλοο οποιος εχει ορεξη ας μας γραψει ποιους θεωρει τους καλυτερους παικτες απο καθε ομαδα ξεχωριστα...αλλα για ολες τισ ομαδες αντικειμενικα...αντε μπας κ ξυπνησουμε λιγο εδω μεσα ολο τσακωνομαστε!!περιμενω απαντησεις κ αποψεις!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Josh_7_Child
Για να δούμε τί θα δούμε κι αυτή την Παρασκευη...

Ν. Πέραμος - Τελαμώνας: 1 (Πιστεύω θα μιλήσει η έδρα, αν κι ο Τελαμώνας έχει αρχίσει να ζώνεται από φίδια, λόγω Γ' Εθνικής...)
ΟΚΕ - Ταταύλα: 2 (Τα Ταταύλα δεν πολυμασάνε από zone-press κι αν ο ΟΚΕ δεν βρει άλλο τρόπο, δύσκολα θα κερδίσει)
Σούρμενα - Ελληνικό: 2 (Τοπικό και βαθμολογικό ντέρμπι. Τα Σούρμενα είναι ικανά για το καλύτερο[νίκη επί ΝΕΜ] και για το χειρότερο[ήττα εντός από ΓΑΣΕ]. Το Ελληνικό από την άλλη είναι πιο σταθερή ομάδα - θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Όποιος κερδίσει, συνεχίζει να ελπίζει)
ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ: 1 (Η Δράπετσώνα έχει πιάσει τελική και θα προσπεράσει άλλη μια αγωνιστική αλώβητη)
Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος: 2 (Ε, όχι να κερδίσουν και το Νεμ, πάει πολύ..)
Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης: 1 (Παρά το ντεφορμάρισμα, πιστεύω ότι αυτά τα παιχνίδάκια τα έχει ο Παννεαπολικός. Ελπίζω για ΕΝΑΝ αγώνα της Ν. Σμύρνης να μάθουμε περισσότερα για το αγωνιστικό παρά για το διαιτητικό κομμάτι..)
Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.: 1 (Ευκαιρία να ζεσταθούν και οι "παγκίτες" της Αρμενικής γιατί όπως είπε κι ο φίλος lover, αναμένονται καυτά παιχνιδάκια στη συνέχεια!)
nsmirni
QUOTE(Josh_7_Child @ Jan 29 2009, 12:11 ) *
Για να δούμε τί θα δούμε κι αυτή την Παρασκευη...

Ν. Πέραμος - Τελαμώνας: 1 (Πιστεύω θα μιλήσει η έδρα, αν κι ο Τελαμώνας έχει αρχίσει να ζώνεται από φίδια, λόγω Γ' Εθνικής...)
ΟΚΕ - Ταταύλα: 2 (Τα Ταταύλα δεν πολυμασάνε από zone-press κι αν ο ΟΚΕ δεν βρει άλλο τρόπο, δύσκολα θα κερδίσει)
Σούρμενα - Ελληνικό: 2 (Τοπικό και βαθμολογικό ντέρμπι. Τα Σούρμενα είναι ικανά για το καλύτερο[νίκη επί ΝΕΜ] και για το χειρότερο[ήττα εντός από ΓΑΣΕ]. Το Ελληνικό από την άλλη είναι πιο σταθερή ομάδα - θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Όποιος κερδίσει, συνεχίζει να ελπίζει)
ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ: 1 (Η Δράπετσώνα έχει πιάσει τελική και θα προσπεράσει άλλη μια αγωνιστική αλώβητη)
Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος: 2 (Ε, όχι να κερδίσουν και το Νεμ, πάει πολύ..)
Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης: 1 (Παρά το ντεφορμάρισμα, πιστεύω ότι αυτά τα παιχνίδάκια τα έχει ο Παννεαπολικός. Ελπίζω για ΕΝΑΝ αγώνα της Ν. Σμύρνης να μάθουμε περισσότερα για το αγωνιστικό παρά για το διαιτητικό κομμάτι..)
Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.: 1 (Ευκαιρία να ζεσταθούν και οι "παγκίτες" της Αρμενικής γιατί όπως είπε κι ο φίλος lover, αναμένονται καυτά παιχνιδάκια στη συνέχεια!)


Αν μας παιξουν 50-50 τοτε θα μιλησουμε για το μπασκετικο κοματι.
Μακαρι να μας παιξουν στα ισα και ας χασουμε.
Jabar
QUOTE(sprider @ Jan 24 2009, 21:53 ) *
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ MATCH ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΡΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ nsmirni Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΧΝΑ. ΕΠΑΙΞΕ Ο ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΧΤΕΣ ? ΗΤΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ? ΑΞΙΖΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ? ΗΤΑΝ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Η' ΜΗΠΩΣ Ο ΑΡΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ MATCH ? ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γράφε σε παρακαλώ με μικρούς χαρακτήρες.

QUOTE(lover @ Jan 24 2009, 18:18 ) *
Η επομενη αγωνιστικη μου μυριζει πολυ μπαρουτι..........και εχω να πω τα εξης προγνωστικα.....

Ν. Πέραμος - Τελαμώνας=1 (Παιζοντας το τελευταιο τους χαρτι για ολο το πρωταθλημα με 3 ηττες ακομη δεν ανεβαινουν πιστευω με τιποτα)

ΟΚΕ - Ταταύλα=1 (Παιζοντας και εκεινοι ενα απο τα τελευταια τους χαρτια εαν θελουν να πλασαριστουν στις ποιο πανω θεσεις..γερο ματς ισως μιλησει η εδρα)

Σούρμενα - Ελληνικό=2 (Το ντερμπυ της αγωνιστικης θελω να βαλω διπλο..ενας απο τους δυο θα εγκαταλειψει την τελευταια προσπαθεια να πιασει κορυφη την 3η ισως θεση αργοτερα)

ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ=1 (Δυστυχως με μεγαλη διαφορα +30 ποντους)

Άρης Γλυφ. - ΝΕ Μεγαρίδος=2 (Δεν θελω να πιστευω και σε 3η γκελα,πλεον ομως ολα ειναι δυνατον να συμβουν)

Παννεαπολικός - ΑΟΚ Ν. Σμύρνης=1 (Τερμα για μενα η σμυρνη δεν ειναι πλεον ικανη για τιποτα)!!

Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ.=1 (Ευκολα 1σος γιατι ακολουθουν μεγαλα παιχνιδια που θα κρινουν τα παντα τις επομενες 6 αγωνιστικες με ταταυλα,σουρμενα,μεγαρα,περαμο,οκε κλπ κλπ)

Επεξεργάστηκε και σβήστηκαν οι ατεκμηρίοτες αναφορές στη διαιτησία κατόπιν εντολών.Καταγγελίες μόνο επώνυμες και τεκμηριομένες.+1 φάουλ και μία ημέρα εκτός.

QUOTE(lover @ Jan 27 2009, 02:01 ) *
βασικα δεν βγαζω ακρη με κανεναν σας εδω μεσα...οπως επισης και με τον φιλο απο την δραπετσωνα....που ειπε πως κερδισαν δικαια στο ντερμπυ μας!!!!!Γι αυτο και οι διαιτητες εφυγαν στη 1 το βραδυ!!!γι αυτο δεν ξαναποσταρω εδω μεσα...καταντησε χαζομαρα!ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ!!!!

Αλλο ένα φάουλ και μία μέρα ακόμα γι'αυτό.

QUOTE(nsmirni @ Jan 29 2009, 19:11 ) *
Αν μας παιξουν 50-50 τοτε θα μιλησουμε για το μπασκετικο κοματι.
Μακαρι να μας παιξουν στα ισα και ας χασουμε.

Διεγράφη ένα ποστ και ο χρήστης χρεώθηκε ένα φάουλ και δύο ημέρες να μην μπορεί να γράφει στο φόρουμ
Jabar
Σβήστηκαν ποστς,έπεσαν ποινές κάτι που ειλικρινά δεν μου αρέσει καθόλου.Ελπίζω να μιλάμε και για μπάσκετ εκτός από το να κυνηγάμε φαντάσματα στην Γ ΕΣΚΑΝΑ.Μία κατηγορία που θα έπρεπε όλοι να ευχαριστιούνται.Ελεος δηλαδή πόσο μπορούμε να δηλητηριαστούμε από φυλάδες,παράγκες μήπως παίζονται εκατ. ευρώ στην κατηγορία και δεν το πήρα είδηση?
absolut7
QUOTE(Jabar @ Jan 30 2009, 00:04 ) *
Σβήστηκαν ποστς,έπεσαν ποινές κάτι που ειλικρινά δεν μου αρέσει καθόλου.Ελπίζω να μιλάμε και για μπάσκετ εκτός από το να κυκηγάμε φαντάσματα στην Γ ΕΣΚΑΝΑ.Μία κατηγορία που θα έπρεπε όλοι να ευχαριστιούνται.Ελεος δηλαδή πόσο μπορούμε να δηλητηριαστούμε από φυλάδες,παράγκες μήπως παίζονται εκατ. ευρώ στην κατηγορία και δεν το πήρα είδηση?

τζαμπαρ εχεις παιξει μπασκετ σε τετοια κατηγορια?
Jabar
Φίλε σου απαντώ με πμ γιατί αυτό δεν αφορά τη συζήτηση του τόπικ.Τα προσωπικά με πμ
ZeLL
Δραπετσωνα - ΓΑΣΕ 1 ( +27 αν δε κανω λαθος ) ...
comfouzio
Άρης Γλυφάδας - ΝΕΜ 59 - 52
papalouk10
Σούρμενα-Ελληνικό 2 (63-72)
Δίκαιη νίκη του Ελληνικού που ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι.....Καλή συνέχεια σε όλους!!!!!!!!!!!
themis7
Η Δραπετσωνα παει τρενο κι αν εχουν πρωτα ο θεος υγεια τα παιδια του χρονου θα ειναι στην Β κατηγορια! Ηγετης βεβαια ο Στεφανος Παναγοπουλος ομως στην ομαδα αυτα παιζουν 3 παιδια που αν η ομαδα της Δραπετσωνας καταφερει να ανεβει θα εχουν καταφερει κατι πρωτογνωρο για την ΕΣΚΑΝΑ!!! θα εχουν 4 συνεχομενες ανοδους τις 4 τελευταιες χρονιες!!! 3 με τον Θεμιστοκλη και 1 με την Δραπετσωνα!!! Προκειτε για τον Σταθη Κανελοπουλο τον Παναγιωτη Παναγιωτοπουλο και τον Στελιο Φαββα !!! Ελπιζω η ΕΣΚΑΝΑ να θυμηθει καποια στιγμη να βραβευσει αυτα τα παιδια που πρωταγωνιστουν τα τελευταια χρονια στα πρωταθληματα της!!!
Ξεκινησαν το 2004 απο την Δ και εκτος οτι καταφεραν να παιξουν πιο ψηλα μπασκετ ενα ειναι τι σιγουρο ... Μαθανε να ειναι νικητες....!!!!!
petaloma
QUOTE(papalouk10 @ Jan 30 2009, 23:33 ) *
Σούρμενα-Ελληνικό 2 (63-72)
Δίκαιη νίκη του Ελληνικού που ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι.....Καλή συνέχεια σε όλους!!!!!!!!!!!

μεγάλη νίκη!τα Σούρμενα δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα μπροστά στην φοβερή άμυνα των παιδιών του Ελληνικού!Στο τέλος του παιχνιδιού ο πρόεδρος των Σουρμένων πήγε να πλακωθεί με ένα παιδάκι μόλις 15 ετων...όσο για το πετάλωμα που καποιος έλεγε ότι θα μας κάνουν το σκορ τα λέει όλα & ο πεταλάς έμεινε χωρίς δουλειά.....
diddy 10
QUOTE(themis7 @ Jan 31 2009, 01:04 ) *
Η Δραπετσωνα παει τρενο κι αν εχουν πρωτα ο θεος υγεια τα παιδια του χρονου θα ειναι στην Β κατηγορια! Ηγετης βεβαια ο Στεφανος Παναγοπουλος ομως στην ομαδα αυτα παιζουν 3 παιδια που αν η ομαδα της Δραπετσωνας καταφερει να ανεβει θα εχουν καταφερει κατι πρωτογνωρο για την ΕΣΚΑΝΑ!!! θα εχουν 4 συνεχομενες ανοδους τις 4 τελευταιες χρονιες!!! 3 με τον Θεμιστοκλη και 1 με την Δραπετσωνα!!! Προκειτε για τον Σταθη Κανελοπουλο τον Παναγιωτη Παναγιωτοπουλο και τον Στελιο Φαββα !!! Ελπιζω η ΕΣΚΑΝΑ να θυμηθει καποια στιγμη να βραβευσει αυτα τα παιδια που πρωταγωνιστουν τα τελευταια χρονια στα πρωταθληματα της!!!
Ξεκινησαν το 2004 απο την Δ και εκτος οτι καταφεραν να παιξουν πιο ψηλα μπασκετ ενα ειναι τι σιγουρο ... Μαθανε να ειναι νικητες....!!!!!

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια,να είσαι καλα,μαζί καταφέραμε να φτάσουμε τον θέμι εκεί που τον φτάσαμε επιτέλους μετά απο πολλά χρόνια.Σε πληροφορώ οτι εγώ σταμάτησα και δεν βοήθησα την δράτσα οσο θα ήθελα αλλά τι να κάνουμε,τούλαχιστον βοήθησα την δικιά μας ομάδα οσο για του χρόνου βλέπουμε και να ξέρεις ποτέ δεν θα έγραφα κάτι κακό για την ομάδα
kampouras
επομενως εχουμε τα εξης ως στιμης αποτελεσματα!
αρης γλυφαδας-νεμ=1 μεγαλη νικη του αρη απεναντι στα νεμ που εδειχναν να μην υπαρχουν στο γηπεδο και απο υπερομαδα πλεον φανταζει μικρη ομαδιτσα της γειτονιας!!

σουρμενα-ελληνικο=2 μεγαλη νικη του ελληνικου που δεν εφαγαν τελικα το πεταλωμα και πεταξαν εκτος διεκδικησης ανοδου τα σουρμενα!πλεον βαζουν υποθηκες για ανοδο!

νεα περαμος-τελαμωνας=1 μεγαλη νικη της νεας περαμου στην παραταση απεναντι στον τελαμωνα που την επαιζε στα ισια μεχρι τα τελευταια δευτερα που πηγε παραταση!κρατιεται ζωντανη στο κυνηγι της ανοδου!

οκε-ταταυλα=2 μεγαλη νικη των ταταυλων με εναν ποντο απεναντι στην μικρη ομαδα του οκε που πλεον δεν κερδιζει ουτε στην εδρα της!και αυτα γερα στο κολπο της ανοδου!!

δραπετσωνα-γασε=1 μεγαλη και ευκολη νικη της δραπετσωνας με 30 ποντους διαφορα απεναντι στο γασε που πλεον κυνδυνευει για φουντο και καπαρωνει την πρωτη θεση μετα την μεγαλη γκελα των νεμ που δεν γινεται ουτε στα παραμυθια!!

blackpower33
καλησπερα,ημουν κ εγω στο ελληνικο κ ειδα το ματσακι...ηταν σχετικα καλο παιχνιδακι κ ειχε κ κοσμο...το ελληνικο ηταν σαφωσ καλυτερο σε ολα τα επιπεδα κ δεν αφησε περιθωριο στα σουρμενα να αντιδρασουν ποτε αφου η διαφορα κατω απο 6 ποντους δεν επεσε ποτε...πολλα τριποντα απο το ελληνικο αλλα οφειλω να πω πως ηταν παρα πολυ καλα δουλεμενη κ σε επιθεση κ σε αμυνα κ τα σουρμενα δεν μπορουσαν να κανουν κατι ουσιαστικο περα απο καποιεσ προσπαθειες του απελπιστικα μονου 6 κ 11 αν θυμαμαι καλα...απο το ελληνικο ολοι ηταν υπεροχοι και πολυ συγκεντρωμενη κ κυριως ο βιλιας εβαλε 8 τριποντα νομιζω...δεν πιστευω πως καποια ομαδα απο τις δυι θα ανεβει αλλα ειναι καλες ομαδεσ επειδη τις παρακολουθω!!οι διαιτητες παρα πολυ καλοι σε ολο το ματσ κ κανεισ δεν ασχοληθηκε μαζι τουσ...δικαιη νικη του ελληνικου κ σε επιπεδο τακτικης κ καθαρα σε ψυχολογικο τομεα!το περιμενα πιο ντερμπυ....καλο βραδυ κ καλη συνεχεια κ στις δυο ομαδες!!
alpapamarin
Πολύ ωραίο το παιχνίδι στο Ελληνικό σήμερα.Με γεμάτο γήπεδο, με φιλάθλους που στήριζαν τις ομάδες τους χωρίς να παρεκτραπούν, με εξαιρετικούς διατητές (ακούνε γενικά τα εξ αμάξης σε κάθε αγωνιστική, να είμαστε δίκαιοι όμως και να αναγνωρίζουμε και τις καλές τους διαιτησίες) και με δύο γειτονικές ομάδες που ήθελαν το παιχνίδι πάρα πολύ.Εξαιρετική συμπεριφορά από τους παίκτες των δύο ομάδων, χωρίς να έχουμε τις εκατέρωθεν προκλήσεις σαν το παιχνίδι του πρώτου γύρου. Νίκη για το Ελληνικό, που περιμένει ολους τους από πάνω στην έδρα του.
Ωραίο το πρωτάθλημα φέτος. Μπαίνουμε Φλεβάρη και εκτιμώ ότι 7 ομάδες κυνηγούν την άνοδο ακόμα.
Καλή συνέχεια και χωρίς τραυματισμούς..
PAN123
Παννεαπολικός - Ν.Σμύρνη 1 ( 55 - 47 )
absolut7
QUOTE(PAN123 @ Jan 31 2009, 02:41 ) *
Παννεαπολικός - Ν.Σμύρνη 1 ( 55 - 47 )

επειδη θα σεβαστω το ποστ και τα ατομα(τους mod) που ασχολουνται με αυτο θα τα πω χωρις ασχημες λεξεις.Νεα Περαμος-Τελαμωνας 88-84 (77-77) μετα απο παραταση.76-77 20 δευτερα πριν το τελος κατοχη ο τελαμωνας και ο αρχοντας σφυριζει επιθετικο φαουλ, μετα απο απο φαουλ που σφυριζει στα 6 δευτερα ριχνει βολες παικτης της περαμου τις χανει και ο αρχοντας διαταζει επαναληψη της δευτερης βολης!!! Για ολα τα αλλα που εγιναν δεν θα αναφερω τιποτα μακαρι να ανεβουνε και να μην μας εχουν αντιπαλους του χρονου.
hoosiers
QUOTE(PAN123 @ Jan 31 2009, 02:41 ) *
Παννεαπολικός - Ν.Σμύρνη 1 ( 55 - 47 )

Καλημερα σε ολους τους foroumistes.Δυνατο το ματσακι στο κλειστο του Παννεαπολικου.Φουριοζα μπηκε η Νεα Σμυρνη και καταφερε με 3 συνεχομενα τριποντα να αιφνιδιασει τον Παννεαπολικο.Σιγα σιγα ομως ροκανιστηκε η διαφορα αυτη και ο Παννεαπολλικος τελειωσε το ημιχρονο με +4. bball.gif
Η επαναληψη ηταν η ιδια σχεδον με το 1ο ημιχρονο.Οι 2 ομαδες ηταν κοντα στο σκορ μεχρι περιπου 2 λεπτα πριν το τελος που ο Παννεαπολικος πατησε γκαζι και με συνεχομενους ποντους εφτασε την διαφορα στο +10
Εγιναν πολλα λαθη και απο τις 2 ομαδες.Κατω του μετριου βαθμολογουνται το διαιτιτικο διδυμο χωρις ομως να χρεωνονται καποια αλλοιωση αποτελεσματος..... bball.gif
Παντως οι τεχνικες ποινες επεσαν συννεφο και στις 2 ομαδες.... bball.gif
Καλη συνεχεια στην Νεα Σμυρνη που εχει αξιολογο υλικο. bball.gif
hoosiers
H Βαθμολογία μετά από 16 Αγωνιστικές:

1 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (13-3) 29
2 ΝΕΜ (12-4) 28
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ (12-4) 28 *
4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (11-5) 27
5 ΤΑΤΑΥΛΑ (11-5) 27
6 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ (10-6) 26
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ (10-6) 26
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ (9-7) 25
9 ΟΚΕ (7-9) 23
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (6-10) 22
11 ΓΑΣΕ (5-11) 21
12 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (3-13) 19
13 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ (2-14) 18
14 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (2-14) 18 *

Εν. Αρμενίων - Δάφνη Αγ. Δημ????Εβαλα 1 αλλα δεν γνωριζω τι εγινε.Διορθωστε παρακαλω. bball.gif
teo_pap
Στο κλειστο της Ν.Σμυρνης η Αρμενικη ειχε ενα αρκετο ευκολο βραδυ. μπηκε πολυ δυνατα κ η διαφορα απο το 1ο δεκαλεπτο ηταν στους 15 με 20 πονοτυς.. Με πολλους αιφνιδιασμους, αποτελεσμα της καλης αμυνας που επαιξαν οι διαφορα ανοιξε ακομα περισσοτερο με αποτελεσμα το ματς να τελειωσει 80-46 αν δεν κανω λαθος... Καλη συνεχεια σε ολους!
taz4

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
6/2/2009 21:00 ΚΛ.ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
6/2/2009 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.
6/2/2009 20:30 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
6/2/2009 20:30 ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣ Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
6/2/2009 21:00 ΚΛ."ΑΛ.ΣΑΛΤΑΣ" Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.
6/2/2009 21:30 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"
6/2/2009 21:45 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ
kokomploko
QUOTE(papalouk10 @ Jan 30 2009, 23:33 ) *
Σούρμενα-Ελληνικό 2 (63-72)
Δίκαιη νίκη του Ελληνικού που ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι.....Καλή συνέχεια σε όλους!!!!!!!!!!!

οντως δικαιη νικη του ελληνικου...και παρα πολυ καλη η διαιτησια!!!κοιταμε το επομενο παιχνιδι με ταταυλα! καλη συνεχεια να εχουμε!
Fair
"Kurie" petaloma mn biazesai na milhseis gt dn ta xeis dei swsta..o proedros twn sourmenwn dn exei kamia sxesh me to peristatiko..isws htan kapoios allos..gia osous gnwrizoun tn proedro twn sourmenwn 3eroun pws dn 8a kane kt tetoio..akoma oi sxeseis twn proedrwn twn 2 sullogwn einai aristes..auto mporei na sa to epibebaiwsei k o proedros tou ellhnikou...k toulaxiston gia to x8esino match oi sumperifora tous htan apsogh ka8'olh th diarkeia tou agwna k meat th lh3h tou..kalh sunexeia k stis 2 omades k ugeia se olous tous paixtes...

QUOTE (petaloma @ Jan 31 2009, 00:15 ) *
μεγάλη νίκη!τα Σούρμενα δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα μπροστά στην φοβερή άμυνα των παιδιών του Ελληνικού!Στο τέλος του παιχνιδιού ο πρόεδρος των Σουρμένων πήγε να πλακωθεί με ένα παιδάκι μόλις 15 ετων...όσο για το πετάλωμα που καποιος έλεγε ότι θα μας κάνουν το σκορ τα λέει όλα & ο πεταλάς έμεινε χωρίς δουλειά.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.