Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
alpapamarin
Έμαθα και άλλα αποτελέσματα,

Αρμενική - Σούρμενα:1
Τελαμώνας-Δραπετσώνα:2 στην παράταση

Στο Ελληνικό, σκληρό παιχνίδι με ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα. ΑΨΟΓΟΙ οι διαιτητές. Το Ελληνικό ξύπνησε μετά το 25', πήρε μια διαφορά 10 περίπου πόντων και την κράτησε μέχρι το τέλος.
hoosiers
QUOTE(yellow @ Feb 21 2009, 00:05 ) *
Καλησπέρα, σήμερα έγινε ίσως το καλύτερο παιχνίδι της κατηγορίας. Πολύ καλά διαβασμένες και οι δύο ομάδες με προσπάθειες εξαιρετικές απ' ολους τους παίκτες, "διαιτησία άψογη χωρίς κανένα λάθος". Το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο άλλωστε στο ημίχρονο ήταν 30-30, τελικά κέρδισε το Ελληνικό με τις σωστές επιλογές των παιδιών.
Οι διατητές ήταν πάρα πολύ καλοί έπαιξαν με τα σωστά σφυρίγματα χωρίς να χαλάσουν τον αγώνα, αφήνοντας μερικές φορές το σκληρό - οχι αντιαθλητικό- παιχνίδι. Μπράβο σε όλους και κυρίως στο Ελληνικό που τα κατάφερε και κάλυψε και τη διαφορά.
Καλή συνέχεια παιδιά!!!


Καλησπερα.Μετα λοιπον και αυτα που εγιναν στη Σαλαμινα βγαινεις και συ φιλε yellow και γραφεις περι αψογης διαιτισιας....
Μιλαμε σε αλλο γηπεδο βρισκομασταν και οι 2.
Anyway δεν θα αναφερθω αλλο γιατι μονο αξια δινω και στους 2.
Πολυ κακο παιχνιδι απο τον Παννεαπολικο με αποτελεσμα να δωσουμε το δικαιωμα στο Ελληνικο να κερδισει.
Καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες..... bball.gif bball.gif
aligatorini
Λοιπον σταχυοφορε ακου σε με λιγο δεν νομιζω να ειχατε τετοια φιλοξενια στο γηπεδο της νεας σμυρνης...
επισης οταν το νο10 γυρναει και λεει σε παικτη της νεας σμυρνης αι γα...... τοτε συνγχαρητηρια για το ηθος σας..
επισης οταν γονεις βριζουνε παιδια συνγχαρητηρια και παλι σας ρωταω και εγω αν σας εβριζαν και εσας ΓΟΝΕΙΣ πως θα αντιδρουσατε ε?

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
MILKO
ΑΡΜΕΝΙΚΗ –ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1

Τελικά πολύ κράτησε που δεν αναφέραμε για διαιτητές πάλι όλοι η χαμένη εμφανιστήκαν και λένε τα δικά τους ευτυχώς τα Σούρμενα δεν έχουν παράπονο
agg8
QUOTE (hoosiers @ Feb 21 2009, 00:32 ) *
Καλησπερα.Μετα λοιπον και αυτα που εγιναν στη Σαλαμινα βγαινεις και συ φιλε yellow και γραφεις περι αψογης διαιτισιας....
Μιλαμε σε αλλο γηπεδο βρισκομασταν και οι 2.
Anyway δεν θα αναφερθω αλλο γιατι μονο αξια δινω και στους 2.
Πολυ κακο παιχνιδι απο τον Παννεαπολικο με αποτελεσμα να δωσουμε το δικαιωμα στο Ελληνικο να κερδισει.
Καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες..... bball.gif bball.gif



καλησπέρα & από εμένα!!!
Δυνατό παιχνίδι & από τις 2 ομάδες.Το Ελληνικό απλά έδειξε στο τέλος ότι το θέλει πιο πολύ & αυτό έκανε!
Όσο για την διαιτησία,ήταν πάρα πολύ καλή!!!
Καληνύχτα σε όλους!!!
hoosiers
Ν. Περαμος-ΟΚΕ ??? bball.gif bball.gif
kokomploko
QUOTE(MILKO @ Feb 21 2009, 01:00 ) *
ΑΡΜΕΝΙΚΗ –ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1

Τελικά πολύ κράτησε που δεν αναφέραμε για διαιτητές πάλι όλοι η χαμένη εμφανιστήκαν και λένε τα δικά τους ευτυχώς τα Σούρμενα δεν έχουν παράπονο

συγχαρητηρια για τη νικη στην αρμενικη....σκληρο παιχνιδι το οποιο κριθηκε στο τελος!!!!
pippen23
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 21 2009, 00:13 ) *
ε όχι και Lakers, μέχρι τα μεσα του 4ου δεκαλέπτου στους 4 πόντους ήταν το παχνίδι, σούπα game. Τέσπα, δυνατότητες έχετε, αλλά μόνο για να σωθείτε και αν..

ΥΓ: Πάντως, 3 παίκτες της Ν Σμύρνης απαράδεκτοι, όπως και ένας του ΓΑΣΕ. Ό,τι κι αν ακούνε απ'την εξέδρα, δε γυρνάς να ζητήσεις τον λόγο, ούτε στο τέλος επιτίθεσαι φραστικά και με σκοπό να χτυπήσεις μάνα αντίπαλου αθλητή, όταν οι ομάδες ανεβαίνουν στα αποδυτήρια.



Πρέπει να καταλάβετε ότι τα παιδιά παίζουνε Γ' εσκανά για την πλάκα τους και μόνο. Και έχουν τον κάθε γονιό που έχει όρεξη να πηγαίνει να τους βρίζει και να τους σπάει τα νεύρα. Δεν είναι δυνατόν να τους βρίζουν γυναίκες και μανάδες και να μην απαντάνε.Δεν είναι επαγγελματίες, ούτε πληρώνονται.Ξυπνήστε και αγαπήστε το άθλημα και τα παιδιά σας αλλιώς πηγαίντε σπίτι σας. Γιατί και τα παιδιά των άλλων θα μπορούσαν να είναι παιδιά σας.Ντροπή σας.Να έχετε παιδεία και μάλιστα αθλητική.Κάτι που φαίνεται και από τα post σας.
Σταχυοφόρος
QUOTE (aligatorini @ Feb 21 2009, 00:57 ) *
Λοιπον σταχυοφορε ακου σε με λιγο δεν νομιζω να ειχατε τετοια φιλοξενια στο γηπεδο της νεας σμυρνης...
επισης οταν το νο10 γυρναει και λεει σε παικτη της νεας σμυρνης αι γα...... τοτε συνγχαρητηρια για το ηθος σας..
επισης οταν γονεις βριζουνε παιδια συνγχαρητηρια και παλι σας ρωταω και εγω αν σας εβριζαν και εσας ΓΟΝΕΙΣ πως θα αντιδρουσατε ε?

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Δεν ειχα σκοπο να απαντησω, αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια και τερμα απο μενα. Οι γηπεδουχοι στην εξεδρα ειμασταν 9 ατομα, εγω και αλλοι 5 δε μιλουσαμε, μονο 1 ζευγαρι γονεων. Και αυτοι ειναι εξεδρα, δικαιουνται να λενε ο,τι θελουν, ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΩΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ/ΒΡΙΣΕΙ/ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ στην εξεδρα. Παει αυτο..

Στη φαση του αγωνα που χτυπησε παικτης της Νεας Σμυρνης τον ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ του επειδη πηγε να τον μαζεψει, δε το θεωρεις κατακριτεο;;; Τεσπα...

Το Ν.10 εβρισε (ειναι ο απαραδεκτος που ανεφερα αλλα προσπερασες), ο δικος σου τι γυρισε και ειπε φωναχτα και οι διατητες το εκαναν αβαβα? Να σε βοηθησω; "περιμενε εξω να σε μαμησω"

Στο τελος του παιχνιδιου και ενω ανεβαινατε στα αποδυτηρια, μιλουσε ενα ψηλο παλικαρι φιλαθλος σας με τη μανα ενος αθλητης μας. Το τι λεγανε, για σας τους παικτες πρεπει να ειναι αδιαφορο, αντ'αυτου ενας παικτης σας την ειπε "****λα" και πηγε να πηδηξει εξω να τη χτυπησει.

Αγωνιστικά, σας έσωσε το ν8 με 3 απιαστα τριποντα.

ΥΓ: Οσο για την ομάδα μου, ειμαι ΑΕΚ και Πανελευσινιακος. Στηριζω ΟΚΕ, ΓΑΣΕ, Πευκο και Μεγαρα.

---------------------------------------------------------------------

pippen23 η παιδεία η αθλητικη φανηκε απο τον παικτη που εβρισε και πηγε να χτυπησει μια μανα. Τι μου λες για ποστ τωρα... Οι γραφικοι υπαχουν παντου (ειδικα οι γονεις), εδω μιλαω ενω στο γηπεδο δε μιλησα καθολου, ενω χαλαρα μπορουσα. Σε παρακαλω...
MILKO
1. Δραπετσώνα 34
2. Ελληνικο 32
3. Εν.Αρμενιων* 32
----------------------------------------------------------------------
4. Μέγαρα 32
5. Παννεαπολικος 32
6. Ταταυλα 31
7. Ν.Περαμο 31
8. Σούρμενα 29
9. ΟΚΕ* 26
10.Τελαμώνας 25
11. ΑΟΚ Ν. Σμύρνη 24
----------------------------------------------------------------------
12. Aρης 24
13. ΓΑΣΕ 23
14. Δάφνη Αγ. Δημ 20

* έχουν ένα αγώνα λιγότερο

αρησ -τελαμων 1
παννεαπολικοσ -ταταυλα 1
ν σμυρνη -ελληνικο 2
νεμ -γασε 1
δραπετσωνα -αρμενικη 2
σουρμενα -ν περαμο 1


και το τη έγινε Σαλαμίνα αστό φίλε έμαθα τη έγινε, αλλά αν θέλουν ας τα πουν αυτή που τούς αφορά ντροπή πάντως για αυτά που κάνατε και για αυτά που λες
jumaru
QUOTE(aligatorini @ Feb 21 2009, 00:57 ) *
Λοιπον σταχυοφορε ακου σε με λιγο δεν νομιζω να ειχατε τετοια φιλοξενια στο γηπεδο της νεας σμυρνης...
επισης οταν το νο10 γυρναει και λεει σε παικτη της νεας σμυρνης αι γα...... τοτε συνγχαρητηρια για το ηθος σας..
επισης οταν γονεις βριζουνε παιδια συνγχαρητηρια και παλι σας ρωταω και εγω αν σας εβριζαν και εσας ΓΟΝΕΙΣ πως θα αντιδρουσατε ε?
ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΤΕ ΣΤΗΝ Δ ΕΣΚΑΝΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΗ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΠΟΥΛΑΤΕ ΣΕ ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Ελεος απλα ελεος!!!Ντροπη και μονο στο post σου!!Ειμαι το Νο9 του ΓΑΣΕ το ονομα μου ειναι Αντωναρας για να μην λετε οτι μιλαω ανωνημα και θα σου πω φιλε οτι ολα αυτα συνεβησαν γιατι εισασταν πραγματικα προκλητικη!!!Βριζοντας συνεχως αθλητες μας και μουρμουροντας απο την αρχη δεν θα μπω στο τρυπακι να πω ποιος φταιει και γιατι αλλα ουτε θα πω οτι και εμεις μειναμε αμετοχοι σε αυτο, αυτα που εγιναν παντως με βρισκουν εντελως αντιθετο και μονο μπροστα δεν πανε το basket γιαυτο και χαρικα που κανεις δεν ανεφερε κατι για τα περιστατικα γιατι μονο ντροπη και για τις δυο ομαδες ηταν δεν ψαχνω να βρω ποιος φταιει λιγοτερο και ποιος περισσοτερο!!!Αλλα δυστηχως και μονο απο αυτο το post σου βλεπω το ηθος σου σαν αθλητη!!!Πραγματικα λυπαμε γιατι αντι ολοι να κοιταμε πως θα ευχαριστηθουμε παιζοντας basket που απ'οτι λεμε το κανουμε γιατι το αγαπαμε δυστηχως μονο αυτο δεν κανουμε και αλλιονομαστε στο να πικαρουμε και να ασχολιομαστε με τη διαιτησια συνεχως!!Λυπαμε γιατι καποια στιγμη μπηκα και εγω σε αυτο το τρυπακι αλλα ευτηχως το καταλαβα γρηγορα!!!Και για να μην μακριγορο την ομαδα μου και την εδρα της ελευσινας την ξερουν παρα πολυ εδω μεσα πολλα χρονια και απο πολλες κατηγοριες πανω απο αυτη που αγωνιζετε τωρα η ομαδα!!Αφηνω λοιπον σε αυτους να κρινουν τη φιλοξενια μας και την συμπεριφορα μας σαν αθλητες και σαν ανθρωπους!!Αυτα τα λιγα και συγγνωμη αν κουρασα, πιστεψτε με θα μπορουσα να γραφω για πολυ ωρα ακομα....
sourmena city
καλησπερα κ απο μενα,εγινε πολυ ωραιο παιχνιδι στη νεα σμυρνη κ δυστυχως χασαμε απλα παιξαμε πολυ ομορφα κ συγκροτημενα καοθολη την διαρκεια του ματς...η αρμενικη καλη ομαδα κ αξιζει να ανεβει...εμεις θεωρω πως αδικουμαστε απο την θεση που ειμαστε αλλα ελπιζω του χρνου να παμε καλυτερα!!παντως θελω να πω πως δεν χρειαζεται η απμενικη οπως κ καθε ομαδα την διαιτητικη βοηθεια σε κανενα σημειο του ματς..γιατι τους μειωνουν την αξια τους ως ομαδα!!τελος παντων...καλη συνεχεια σε ολους!!

οσο για τον παικτη εαζαριαν,καλος παικτης κ εμπειρος αλλα αν ειχε οντως μυαλο δεν θα επαιζε γ εσκανα!!οποιος δεν ειναι ηρεμοος ενω εχει κανει τετοια καριερα τοτε κατι φταιει κ γι αυτο βρισκεται σε αυτο το πρωταθλημα!καληνυχτα!
pippen23
QUOTE (Σταχυοφόρος @ Feb 21 2009, 01:20 ) *
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω, αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια και τερμα απο μενα. Οι γηπεδουχοι στην εξεδρα ειμασταν 9 ατομα, εγω και αλλοι 5 δε μιλουσαμε, μονο 1 ζευγαρι γονεων. Και αυτοι ειναι εξεδρα, δικαιουνται να λενε ο,τι θελουν, ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΩΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ/ΒΡΙΣΕΙ/ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ στην εξεδρα. Παει αυτο..

Στη φαση του αγωνα που χτυπησε παικτης της Νεας Σμυρνης τον ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ του επειδη πηγε να τον μαζεψει, δε το θεωρεις κατακριτεο;;; Τεσπα...

Το Ν.10 εβρισε (ειναι ο απαραδεκτος που ανεφερα αλλα προσπερασες), ο δικος σου τι γυρισε και ειπε φωναχτα και οι διατητες το εκαναν αβαβα? Να σε βοηθησω; "περιμενε εξω να σε μαμησω"

Στο τελος του παιχνιδιου και ενω ανεβαινατε στα αποδυτηρια, μιλουσε ενα ψηλο παλικαρι φιλαθλος σας με τη μανα ενος αθλητης μας. Το τι λεγανε, για σας τους παικτες πρεπει να ειναι αδιαφορο, αντ'αυτου ενας παικτης σας την ειπε "μαριόλα" (αντι για μ βαλε κ) και πηγε να πηδηξει εξω να τη χτυπησει.

Αγωνιστικά, σας έσωσε το ν8 με 3 απιαστα τριποντα.

ΥΓ: Οσο για την ομάδα μου, ειμαι ΑΕΚ και Πανελευσινιακος. Στηριζω ΟΚΕ, ΓΑΣΕ, Πευκο και Μεγαρα.

---------------------------------------------------------------------

pippen23 η παιδεία η αθλητικη φανηκε απο τον παικτη που εβρισε και πηγε να χτυπησει μια μανα. Τι μου λες για ποστ τωρα... Οι γραφικοι υπαχουν παντου (ειδικα οι γονεις), εδω μιλαω ενω στο γηπεδο δε μιλησα καθολου, ενω χαλαρα μπορουσα. Σε παρακαλω...



Λοιπον για να μαθαινεις, το ψηλο το παλικαρι που αναφερεις το ξερω και μαλιστα πολυ καλα...
οταν λοιπον η συγκεκριμενη "μανα" στην οποια αναφερεσαι αρχισε να μιλαει και να προκαλει επειδη το παλικαρι φωναζε στους διαιτητες και ζουσε τον αγωνα εχει καλυτερη ΠΑΙΔΕΙΑ?
για ποιο λογο??
και μη μου πεις οτι δεν ξερω η οτι αλλο γιατι ημουν μεσα στο γηπεδο και μαλιστα καθομουν διπλα...

λοιπον για να τελειωνει το παραμυθακι σου , μιας και με επεισες και μονο με τις ομαδες που υποστηριζεις μαθε πρωτα οτι το νταβαντουρι το ξεκινησαν οι γονεις και μετα μιλα...

εγω σε παρακαλω και κανε μου τη χαρη , ΤΙ ΕΓΙΝΕ οταν οι γονεις (ενος παιδιου της ελευσινας) γυρισαν και ειπαν στο παιδι που πηγε να κανει το αουτ και φωναζαν αλητη , και κωλοπαιδο??
το καναμε αβαβα???
μπραβο σας ωραια παιδεια εχετε ολοι...
και στο κατω κατω ναι 2 παικτες ηρθαν σε αντιπαραθεση , οι πρωτοι ειναι ή οι τελευταιοι??
οι γονεις τι χωνονται και ως τι ??


και ωραιος μαγκας πατερας...
ελα εξω να σου πω ποιος ειμαι , σε ποιον σε καποιον που θα μπορουσε καλλιστα να ειναι και αυτο παιδι του...
yellow
QUOTE(alpapamarin @ Feb 21 2009, 00:31 ) *
Έμαθα και άλλα αποτελέσματα,

Αρμενική - Σούρμενα:1
Τελαμώνας-Δραπετσώνα:2 στην παράταση

Στο Ελληνικό, σκληρό παιχνίδι με ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα. ΑΨΟΓΟΙ οι διαιτητές. Το Ελληνικό ξύπνησε μετά το 25', πήρε μια διαφορά 10 περίπου πόντων και την κράτησε μέχρι το τέλος.

Καλημέρα, alpapamarin εσύ τι πιστεύεις ? Δεν ήταν καλή η διαιτησία στο παιχνίδι?
leonkalf
QUOTE (hoosiers @ Feb 21 2009, 01:03 ) *
Ν. Περαμος-ΟΚΕ ??? bball.gif bball.gif

67-56


Κάποιοι μυαλό δεν βάζετε και συνεχίζετε αντιπαραθέσεις με χαρακτηρισμούς και προσβολές.
Θέλετε μάλλον να συνεχίσουμε να βάζουμε τιμωρίες και να σβήνουμε/επεξεργαζόμαστε τα posts.

Ήδη ένα μέλος πήρε 1 φάουλ και σβήστηκε το post του, όπως και σε άλλα σβήστηκαν χαρακτηρισμοί και άλλα προσβλητικά.

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να πούμε? Ότι και να σας λέμε το "γράφατε" κανονικά?????
Πρέπει μετά από κάθε αγωνιστική να λέμε τα ίδια και τα ίδια???

Δε διάβασα ούτε ένα post που να αναφέρεται σε μπάσκετ!!! Που να λέει για τρόπο παιχνιδιού, εξέλιξη αγώνα, τακτικές, παίκτες που έπαιξαν καλά κλπ. bball.gif

Μόνο για διαιτησίες στημένες, τσακωμούς, βρισίδια και άλλα τέτοια παρόμοια. 68.gif

Θα μας αναγκάσετε να κλείσουμε το topic και να ενημερώνουμε εμείς με ότι κρίνουμε απαραίτητο!!
Αν δε θέλετε να ανέβει το επίπεδο... καλύτερα να μην γράφετε τίποτα..
angry.gif
nsmirni
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 21 2009, 00:13 ) *
ε όχι και Lakers, μέχρι τα μεσα του 4ου δεκαλέπτου στους 4 πόντους ήταν το παχνίδι, σούπα game. Τέσπα, δυνατότητες έχετε, αλλά μόνο για να σωθείτε και αν..

ΥΓ: Πάντως, 3 παίκτες της Ν Σμύρνης απαράδεκτοι, όπως και ένας του ΓΑΣΕ. Ό,τι κι αν ακούνε απ'την εξέδρα, δε γυρνάς να ζητήσεις τον λόγο, ούτε στο τέλος επιτίθεσαι φραστικά και με σκοπό να χτυπήσεις μάνα αντίπαλου αθλητή, όταν οι ομάδες ανεβαίνουν στα αποδυτήρια.

Για γραψε σε παρακαλω τους αριθμους που ειχαν αυτοι οι απαραδεκτοι των LAKERS οπως λες.


Τελικα ¨"ραδιο αρβυλα" οι απουσιες της Ν Σμυρνης. 69.gif 69.gif 69.gif καλο εεεεε?
Μπραβο στα παιδια που σταθηκαν ορθια στην κολαση .
3χ3 και συνεχιζουμε.
dr80
QUOTE(leonkalf @ Feb 21 2009, 10:02 ) *
67-56


Κάποιοι μυαλό δεν βάζετε και συνεχίζετε αντιπαραθέσεις με χαρακτηρισμούς και προσβολές.
Θέλετε μάλλον να συνεχίσουμε να βάζουμε τιμωρίες και να σβήνουμε/επεξεργαζόμαστε τα posts.

Ήδη ένα μέλος πήρε 1 φάουλ και σβήστηκε το post του, όπως και σε άλλα σβήστηκαν χαρακτηρισμοί και άλλα προσβλητικά.

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να πούμε? Ότι και να σας λέμε το "γράφατε" κανονικά?????
Πρέπει μετά από κάθε αγωνιστική να λέμε τα ίδια και τα ίδια???

Δε διάβασα ούτε ένα post που να αναφέρεται σε μπάσκετ!!! Που να λέει για τρόπο παιχνιδιού, εξέλιξη αγώνα, τακτικές, παίκτες που έπαιξαν καλά κλπ. bball.gif

Μόνο για διαιτησίες στημένες, τσακωμούς, βρισίδια και άλλα τέτοια παρόμοια. 68.gif

Θα μας αναγκάσετε να κλείσουμε το topic και να ενημερώνουμε εμείς με ότι κρίνουμε απαραίτητο!!
Αν δε θέλετε να ανέβει το επίπεδο... καλύτερα να μην γράφετε τίποτα..
angry.gif






που να δεις ρε φιλε post για basketaki....η κατασταση στο φορουμ ειναι απλα τραγικη.τους εχουμε βαρεθει τους ιδιους και τους ιδιους να μας ζαλιζουν τον ερωτα με διαιτητες και προσωπικες αντιπαραθεσεις.νομιζουν οτι βρισκονται στο τσιφλικι του χωριου τους.ματσαρα στη ν. σμυρνη με σουρμενα και αρμενικη να διχνουν σε ολους τι θα πει αντρικο αθλημα σε αθλητικα πλαισια.πολυ καλο κουτσαρισμα και φασεις απο αθλητες με αρχ......η γραφικοτητα στο φορουμ πρεπει να σταματησει...αν δεν σταματησει βλεπω να τα λετε μεταξυ σας... blove.gif
white_chocolate
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 21 2009, 01:20 ) *
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω, αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια και τερμα απο μενα. Οι γηπεδουχοι στην εξεδρα ειμασταν 9 ατομα, εγω και αλλοι 5 δε μιλουσαμε, μονο 1 ζευγαρι γονεων. Και αυτοι ειναι εξεδρα, δικαιουνται να λενε ο,τι θελουν, ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΩΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ/ΒΡΙΣΕΙ/ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ στην εξεδρα. Παει αυτο..

Στη φαση του αγωνα που χτυπησε παικτης της Νεας Σμυρνης τον ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ του επειδη πηγε να τον μαζεψει, δε το θεωρεις κατακριτεο;;; Τεσπα...

Το Ν.10 εβρισε (ειναι ο απαραδεκτος που ανεφερα αλλα προσπερασες), ο δικος σου τι γυρισε και ειπε φωναχτα και οι διατητες το εκαναν αβαβα? Να σε βοηθησω; "περιμενε εξω να σε μαμησω"

Στο τελος του παιχνιδιου και ενω ανεβαινατε στα αποδυτηρια, μιλουσε ενα ψηλο παλικαρι φιλαθλος σας με τη μανα ενος αθλητης μας. Το τι λεγανε, για σας τους παικτες πρεπει να ειναι αδιαφορο, αντ'αυτου ενας παικτης σας την ειπε "****λα" και πηγε να πηδηξει εξω να τη χτυπησει.

Αγωνιστικά, σας έσωσε το ν8 με 3 απιαστα τριποντα.

ΥΓ: Οσο για την ομάδα μου, ειμαι ΑΕΚ και Πανελευσινιακος. Στηριζω ΟΚΕ, ΓΑΣΕ, Πευκο και Μεγαρα.

---------------------------------------------------------------------

pippen23 η παιδεία η αθλητικη φανηκε απο τον παικτη που εβρισε και πηγε να χτυπησει μια μανα. Τι μου λες για ποστ τωρα... Οι γραφικοι υπαχουν παντου (ειδικα οι γονεις), εδω μιλαω ενω στο γηπεδο δε μιλησα καθολου, ενω χαλαρα μπορουσα. Σε παρακαλω...



Φίλε Σταχυοφόρε, ειλικρινά, σήμερα δεν είχα πρόθεση ούτε καν να σχολιάσω τον αγώνα μας, πόσο μάλλον να μπω στη διαδικασία να αναφερθώ σε εξωαγωνιστικά, αλλά επειδή κανείς δε ζεί πιό έντονα τον αγώνα από όσο ένας παίχτης, κοντεύω να σκάσω με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα σήμερα...

Πρώτα απ' όλα, για να μη νομίζετε ότι κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία του Internet, είμαι το Νο 14 της Νέας Σμύρνης!!

1) Αυτό που ανέφερε ο aligatorini για το Νο 10 είναι αλήθεια και μάλιστα συνέβη σε μένα! Αν ήσουν στο γήπεδο, πιθανώς θα θυμάσαι ότι το Νο 13 αντιμετώπιζε μεγάλο πρόβλημα στο να πάρει την πρώτη πάσα στις πρώτες δύο περιόδους επειδή έπαιζα overplay! Οπότε έβαλαν στο παιχνίδι τους ένα down screen για να πάρει την μπάλα το 13! Το Νο 10 που έκανε το screen αυτό, εκτός του ότι χρησιμοποιούσε το γόνατο του (που πέρασε απαρατήρητο και από τους δύο ref) μου είπε μέσα στη φάση "Κωλόπαιδο κατέβασε τα χέρια σου γιατί θα σε γ***σω σήμερα" κατά λέξη...

2) Σε παρόμοια φάση, στο down screen, το 13 χτυπώντας στο 10 (το συμπαίκτη του) πέφτει στο παρκέ και όλη η εξέδρα, και ο πάγκος του ΓΑΣΕ ωρύεται ζητώντας foul... Στον επόμενο νεκρό χρόνο πλησιάζω τον πάγκο του ΓΑΣΕ με άκρος φιλική πρόθεση και λέω ευγενικότατα "Coach, στον παίχτη σου χτύπησε το 13! Δεν τον ακούμπησα, ειλικρινα...", αλλά κάπου στη μέση της φράσης μου ο μισός πάγκος μου επιτίθεται (φραστικά) λέγοντας "Τι μιλάς εσύ ρε..."

3) Η εξέδρα, επιεικώς απαράδεκτη! Προσώπικά πιστεύω ότι στην πλειοψηφία της απαρτιζόταν από γονείς ή γενικά άτομα ηλικίας άνω των 40! Το θεωρώ απάράδεκτο να έρχονται σε ένα γήπεδο της Γ ΕΣΚΑΝΑ και να βρίζουν χυδαία τα παιδιά που στο κάτω κάτω είναι ερασιτέχνες αθλητές και κάνουν το κέφι τους! Ντροπή και μόνο σε αυτούς τους ανθρώπους! Δε σκέφτονται καν ότι σε μία αντίπαλη έδρα θα μπορούσε να είναι το παιδί τους αποδέκτης αυτής της χυδαιότητας!

Γενικά, γιά να μην κουράσω άλλο με παραδείγματα (θα μπορούσα να γράψω πολλά περισσότερα) η κατάσταση ήταν κάθε άλλο παρά φιλόξενη, η εξέδρα και οι παίκτες του ΓΑΣΕ (με εξαιρεση 2-3) προσπαθούσαν να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα και ψαχνόντουσαν για καβγά σε κάθε ευκαιρία...
Βέβαια λογικό είναι... αν φοβάσαι ότι στα ίσα δεν μπορείς να κερδίσεις το παιχνίδι, λογικό είναι να κρίνεις ότι σε συμφέρει μία φασαρία και να την ψάχνεις, ειδικά όταν το παιχνίδι έχει μπεί σε ένα ρυθμό που σε οδηγεί σε ήττα...

Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου (ίσα ίσα, σε παλιότερο post σε έχω επιβραβεύσει για τις απόψεις σου), ούτε ψάχνω για αντιπαράθεση! Ευχαρίστως να συζητίσουμε οποιαδήποτε διαφωνία έχεις σε ότι γράφω!!!
ACAPULKOS
Εκτός απο το ματς στην αρμενική όπως είπε ο φίλος φοβερό ματς με ένταση και αγωνία έγινε και στα ταταύλα όπου η τοπική ομάδα ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο φτάνοντας την διαφορά μέχρι και 14 πόντους έπειτα απο αυτό ο άρης συμμάζεψε λίγο την διαφορά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει αν θυμάμαι καλά με 4 υπέρ των ταταύλων.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επίσης πολύ πιο δυνατό με πολύ ένταση και πάθος θέλοντας και οι δύο ομάδες την νίκη για δικούς τους λόγους, το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με πολύ μικρή διαφορά υπέρ των ταταύλων!πλέον τα πραγματα δυσκολευαν,ήταν ένα πραγματικό ντέρμπυ και στο μυαλό κανενός δεν υπήρχε η βαθμολογική διαφορά των δύο ομάδων ούτε υπερίσχυε αυτό, παρά μόνο ποιος είχε τα πνευμόνια και την δύναμη για να πάρει το παιχνίδι!!!ο άρης προηγήθηκε πρώτη φορά 4 λεπτά πριν την λήξη με έναν πόντο και κατάφερε να διατηρήσει αυτό το μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος και να νικήσει με 4 πόντους, τα ταταύλα δεν τα παράτησαν καθόλου και μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο πάλεψαν δυνατά για να πάρουν την νίκη!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΤΑΤΑΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ!(και μια διόρθωση ΜILKO ο άρης εχει καλύτερο συντελεστή και απο ΓΑΣΕ και απο Ν.ΣΜΥΡΝΗ οπότε είναι πάνω απο την διακεκαυμένη ζώνη)
nsmirni
QUOTE(white_chocolate @ Feb 21 2009, 13:11 ) *
Φίλε Σταχυοφόρε, ειλικρινά, σήμερα δεν είχα πρόθεση ούτε καν να σχολιάσω τον αγώνα μας, πόσο μάλλον να μπω στη διαδικασία να αναφερθώ σε εξωαγωνιστικά, αλλά επειδή κανείς δε ζεί πιό έντονα τον αγώνα από όσο ένας παίχτης, κοντεύω να σκάσω με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα σήμερα...

Πρώτα απ' όλα, για να μη νομίζετε ότι κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία του Internet, είμαι το Νο 14 της Νέας Σμύρνης!!

1) Αυτό που ανέφερε ο aligatorini για το Νο 10 είναι αλήθεια και μάλιστα συνέβη σε μένα! Αν ήσουν στο γήπεδο, πιθανώς θα θυμάσαι ότι το Νο 13 αντιμετώπιζε μεγάλο πρόβλημα στο να πάρει την πρώτη πάσα στις πρώτες δύο περιόδους επειδή έπαιζα overplay! Οπότε έβαλαν στο παιχνίδι τους ένα down screen για να πάρει την μπάλα το 13! Το Νο 10 που έκανε το screen αυτό, εκτός του ότι χρησιμοποιούσε το γόνατο του (που πέρασε απαρατήρητο και από τους δύο ref) μου είπε μέσα στη φάση "Κωλόπαιδο κατέβασε τα χέρια σου γιατί θα σε γ***σω σήμερα" κατά λέξη...

2) Σε παρόμοια φάση, στο down screen, το 13 χτυπώντας στο 10 (το συμπαίκτη του) πέφτει στο παρκέ και όλη η εξέδρα, και ο πάγκος του ΓΑΣΕ ωρύεται ζητώντας foul... Στον επόμενο νεκρό χρόνο πλησιάζω τον πάγκο του ΓΑΣΕ με άκρος φιλική πρόθεση και λέω ευγενικότατα "Coach, στον παίχτη σου χτύπησε το 13! Δεν τον ακούμπησα, ειλικρινα...", αλλά κάπου στη μέση της φράσης μου ο μισός πάγκος μου επιτίθεται (φραστικά) λέγοντας "Τι μιλάς εσύ ρε..."

3) Η εξέδρα, επιεικώς απαράδεκτη! Προσώπικά πιστεύω ότι στην πλειοψηφία της απαρτιζόταν από γονείς ή γενικά άτομα ηλικίας άνω των 40! Το θεωρώ απάράδεκτο να έρχονται σε ένα γήπεδο της Γ ΕΣΚΑΝΑ και να βρίζουν χυδαία τα παιδιά που στο κάτω κάτω είναι ερασιτέχνες αθλητές και κάνουν το κέφι τους! Ντροπή και μόνο σε αυτούς τους ανθρώπους! Δε σκέφτονται καν ότι σε μία αντίπαλη έδρα θα μπορούσε να είναι το παιδί τους αποδέκτης αυτής της χυδαιότητας!

Γενικά, γιά να μην κουράσω άλλο με παραδείγματα (θα μπορούσα να γράψω πολλά περισσότερα) η κατάσταση ήταν κάθε άλλο παρά φιλόξενη, η εξέδρα και οι παίκτες του ΓΑΣΕ (με εξαιρεση 2-3) προσπαθούσαν να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα και ψαχνόντουσαν για καβγά σε κάθε ευκαιρία...
Βέβαια λογικό είναι... αν φοβάσαι ότι στα ίσα δεν μπορείς να κερδίσεις το παιχνίδι, λογικό είναι να κρίνεις ότι σε συμφέρει μία φασαρία και να την ψάχνεις, ειδικά όταν το παιχνίδι έχει μπεί σε ένα ρυθμό που σε οδηγεί σε ήττα...

Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου (ίσα ίσα, σε παλιότερο post σε έχω επιβραβεύσει για τις απόψεις σου), ούτε ψάχνω για αντιπαράθεση! Ευχαρίστως να συζητίσουμε οποιαδήποτε διαφωνία έχεις σε ότι γράφω!!!


Μπραβο μικρε.

Γερα την επομενη με Ελληνικο.
Πιστεψτε το , τους εχουμε αν παιξετε με ψυχη και ΜΥΑΛΟ.
ibiza
καμια προβλεψη για την επομενη αγωνιστικη?
nikolarastgreat
QUOTE (white_chocolate @ Feb 21 2009, 13:11 ) *
Φίλε Σταχυοφόρε, ειλικρινά, σήμερα δεν είχα πρόθεση ούτε καν να σχολιάσω τον αγώνα μας, πόσο μάλλον να μπω στη διαδικασία να αναφερθώ σε εξωαγωνιστικά, αλλά επειδή κανείς δε ζεί πιό έντονα τον αγώνα από όσο ένας παίχτης, κοντεύω να σκάσω με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα σήμερα...

Πρώτα απ' όλα, για να μη νομίζετε ότι κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία του Internet, είμαι το Νο 14 της Νέας Σμύρνης!!

1) Αυτό που ανέφερε ο aligatorini για το Νο 10 είναι αλήθεια και μάλιστα συνέβη σε μένα! Αν ήσουν στο γήπεδο, πιθανώς θα θυμάσαι ότι το Νο 13 αντιμετώπιζε μεγάλο πρόβλημα στο να πάρει την πρώτη πάσα στις πρώτες δύο περιόδους επειδή έπαιζα overplay! Οπότε έβαλαν στο παιχνίδι τους ένα down screen για να πάρει την μπάλα το 13! Το Νο 10 που έκανε το screen αυτό, εκτός του ότι χρησιμοποιούσε το γόνατο του (που πέρασε απαρατήρητο και από τους δύο ref) μου είπε μέσα στη φάση "Κωλόπαιδο κατέβασε τα χέρια σου γιατί θα σε γ***σω σήμερα" κατά λέξη...

2) Σε παρόμοια φάση, στο down screen, το 13 χτυπώντας στο 10 (το συμπαίκτη του) πέφτει στο παρκέ και όλη η εξέδρα, και ο πάγκος του ΓΑΣΕ ωρύεται ζητώντας foul... Στον επόμενο νεκρό χρόνο πλησιάζω τον πάγκο του ΓΑΣΕ με άκρος φιλική πρόθεση και λέω ευγενικότατα "Coach, στον παίχτη σου χτύπησε το 13! Δεν τον ακούμπησα, ειλικρινα...", αλλά κάπου στη μέση της φράσης μου ο μισός πάγκος μου επιτίθεται (φραστικά) λέγοντας "Τι μιλάς εσύ ρε..."

3) Η εξέδρα, επιεικώς απαράδεκτη! Προσώπικά πιστεύω ότι στην πλειοψηφία της απαρτιζόταν από γονείς ή γενικά άτομα ηλικίας άνω των 40! Το θεωρώ απάράδεκτο να έρχονται σε ένα γήπεδο της Γ ΕΣΚΑΝΑ και να βρίζουν χυδαία τα παιδιά που στο κάτω κάτω είναι ερασιτέχνες αθλητές και κάνουν το κέφι τους! Ντροπή και μόνο σε αυτούς τους ανθρώπους! Δε σκέφτονται καν ότι σε μία αντίπαλη έδρα θα μπορούσε να είναι το παιδί τους αποδέκτης αυτής της χυδαιότητας!

Γενικά, γιά να μην κουράσω άλλο με παραδείγματα (θα μπορούσα να γράψω πολλά περισσότερα) η κατάσταση ήταν κάθε άλλο παρά φιλόξενη, η εξέδρα και οι παίκτες του ΓΑΣΕ (με εξαιρεση 2-3) προσπαθούσαν να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα και ψαχνόντουσαν για καβγά σε κάθε ευκαιρία...
Βέβαια λογικό είναι... αν φοβάσαι ότι στα ίσα δεν μπορείς να κερδίσεις το παιχνίδι, λογικό είναι να κρίνεις ότι σε συμφέρει μία φασαρία και να την ψάχνεις, ειδικά όταν το παιχνίδι έχει μπεί σε ένα ρυθμό που σε οδηγεί σε ήττα...

Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου (ίσα ίσα, σε παλιότερο post σε έχω επιβραβεύσει για τις απόψεις σου), ούτε ψάχνω για αντιπαράθεση! Ευχαρίστως να συζητίσουμε οποιαδήποτε διαφωνία έχεις σε ότι γράφω!!!


Φίλε 14 της Νέας Σμύρνης σε παρακαλώ να προσέχεις πώς μιλάς για τον κόσμο που ήταν στην κερκίδα !!!
Κανείς δεν ήταν προκλητικός απέναντι στους παίχτες της ομάδας σου . Η κερκίδα άρχισε να βρίζει όταν το 6 πέταξε την μπάλα πάνω στα γεννητικά όργανα του 8 του γασε , μια και τα 5 πέρναγαν και δεν είχε που να δώσει την μπάλα!
Ακόμη να σου εξηγήσω ότι αυτό που έπαιζες δεν ήταν overplay ... τον κράταγες συνέχεια και μάλιστα πολλές φορές σε αντιαθλητικά πλαίσια κάτω απο την ανέχεια των απαράδεκτων διατητών. Είδες ότι ήταν πιτσιρικάς ( 16 χρονών ) και πήγες με τον τσαμπουκά...αλλά αυτά δεν τα έκανες σε άλλο παίχτη που μάρκαρες! Ή κάνω λάθος ?

Έχει χρόνια να γίνει κάτι κάτι στην Ελευσίνα και τα πράγματα έχουν ηρεμήσει!Αλλά αν πρόκειτε να μας προκαλούν έτσι θα αντιδράσουμε και μείς. Ακόμα και ο προπονητής σας μας ζήτησε συγνώμη για την συμπεριφορά σας στο τέλος στα αποδυτήρια!

Όσο για το παιχνίδι , κακής ποίότητας , η νεα σμύρνη λίγο πιο τυχερή κέρδισε . Καλύτρος το 8 με 3 τρίποντα στην λήξη
της επίθεσης που έκριναν το παιχνίδι.
leonkalf
QUOTE (gentleman @ Feb 21 2009, 15:35 ) *
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΟΚΕ= 67-56

Να σχολιασω και εγω απο μεριας μου τον αγωνα οπως τον ειδα απο την κερκιδα μιας και ο φιλος μου leonkalf δεν μπηκε να το σχολιασει οπως κανει καθε βδομαδα γιατι πολυ απλα
μαλλον δεν περιμενε μια τοσο ευκολη επικρατηση της ομαδας που υποστηριζω!
Το μονο που θα σχολιασω ειναι το εξης!Η ομαδα του οκε η μονη φορα που ισοφαρισε το παιχνιδι ηταν στην αρχη του αγωνα στο 0-0(κατι μου θυμιζει αυτο) smiley.gif !Σε ολη την υπολοιπη διαρκεια απλως η νεα περαμος επιβεβαιωσε την ανωτεροτητα της ως ομαδα και τον λογο που βρισκεται να παλευει για την ανοδο!Σε ολο τον αγωνα οι παιχτες της μπηκαν πολυ δυνατα στο ματς και οσοι χρησιμοποιηθηκαν ηταν πολυ καλοι(τηγανης,καραχαλιος,σουρδης,χρυσουλης
,μποζιονελος,μερακλης,στρατηγης,τσελιος και τα σχετικα υπολοιπα παιδια)!Απο την αρχη ως το τελος!Αρκετος κοσμος στις κερκιδες και πολυ ομορφη ατμοσφαιρα που εδειχνε τοπικο ντερμπυ αλλα μονο στα χαρτια!
Ο κυριος βουκουβαλιδης πηρε την ταυτοτητα αυτη την φορα απο τον κυριο παπαδοπουλο ο οποιος ειχε δηλωσει στην τελευταια προπονηση το εξης " ομαδα που φερνει παραταση με τελαμωνα δεν πρεπει να την υπολογιζεις γιατι ειναι ανυπαρκτη"!Απο χθες το βραδυ σιγουρα εχει αναθεωρησει τις αποψεις του γιατι η συγκεκριμενη ομαδα και υπαρχει και διεκδικει και ανοδο, και προσπαθει να διορθωσει πλεον την κατασταση που επικρατει στην δικη του ομαδα!Αυτα τα λιγα και απο μενα οσο αφορα τα αγωνιστικα!Τα ξαναλεμε !

Για να βάλω τα πράγματα στη θέση τους έχω να σου πω τα εξής:

α) Δεν έγραψα κριτική για το παιχνίδι (παρά μόνο το σκορ, σε απάντηση ενός χρήστη που το ζητούσε αφού μέχρι εκείνη τη στιγμή κανείς δεν το είχε γράψει), για το λόγο ότι ήθελα να τονίσω περισσότερο τα υπόλοιπα που έγραψα και αφορούσαν τις διαμάχες που ξεκινάτε εδώ μέσα χωρίς λόγο. Δεν είχα όρεξη να γράψω κάτι για το παιχνίδι μας, μετά τα όσα είχα διαβάσει από τους υπόλοιπους!!! Και σε αυτά έπρεπε να δώσεις βάση (κι εσύ και οι υπόλοιποι)... Και όχι κάποιοι να το συνεχίζουν όπως είδα και σήμερα..

β) Όσον αφορά αυτά που λες για τη δήλωση που έκανε ο προπονητής μου την παραμονή του αγώνα, στην τελευταία μας προπόνηση πριν το παιχνίδι, να πω ότι δεν είναι τα πράγματα όπως τα λες (και να πεις στον πληροφοριοδότη σου να σου τα μεταφέρει καλύτερα την επόμενη φορά..).
Ο προπονητής μου μας είπε πολύ απλά ότι δεν πρέπει να "φοβηθούμε" την αντίπαλη ομάδα της Ν.Περάμου αφού είναι στα μέτρα μας, την είχαμε κερδίσει πολύ εύκολα στον 1ο γύρο και επειδή δεν κάνουν πολλές προπονήσεις τελευταία αυτό μας δίνει πλεονέκτημα για το λόγο ότι εμείς είμαστε καθημερινά σχεδόν όλοι στην προπόνηση και δουλεύουμε καλά. Και αυτό είναι αλήθεια αν δεις ότι κάλεσαν πίσω τον Μερακλή να ξαναπαίξει μετά από 1 μήνα απουσίας, και κατέβασαν και κάποιους άλλους παίκτες που δεν έπαιζαν πριν.
Ούτε ειρωνεύτηκε την Ν.Πέραμο, ούτε έδειξε υπερόπτης (όπως αφήνεις εσύ να εννοηθεί).

Όσο για τις προπονητικές ταυτότητες, νομίζω ότι είσαι λάθος. Εγώ προσωπικά, δεν είδα να κάνει κάποια κίνηση ο coach της Ν.Περάμου ώστε να το πεις αυτό!!! Ο προπονητής μου πιστεύω μας είχε προετοιμάσει κατάλληλα, διάβαζε σωστά το παιχνίδι κατά τη διάρκειά του αλλά εμείς δεν τον δικαιώσαμε (έτσι απλά). Εμείς οι παίκτες τον εκθέσαμε και δεν δείξαμε στο γήπεδο το όσα θέλει να μας περάσει (σαν φιλοσοφία, τρόπο σκέψης και παιχνιδιού) μέσα στις 4 γραμμές.

Φυσικά, το ότι μας κέρδισαν (δίκαια και καθαρά δίχως άλλο) είναι υπέρ τους και καλά έκαναν τα παιδιά. Εμείς ήμασταν πολύ κακοί και δεν ανταποκριθήκαμε στις ανάγκες του ματς.

Αυτά ώστε να μην υπάρχει κανένας ίχνος παραπληροφόρησης προς τα έξω..


Υ.Γ Αν θες να ξαναγράψεις παρόμοιες "πληροφορίες" (από το εσωτερικό κάποιας ομάδας) να βγαίνεις επώνυμα και να τα λες. Με αυτό τον τρόπο αυτό που μπορείς να καταφέρεις είναι να χαλάσεις τις σχέσεις ανάμεσα σε 2 συναδέλφους προπονητές (στην προκειμένη περίπτωση - ελπίζω τώρα που απάντησα να μην υπάρξει κάτι τέτοιο).. Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό εκ μέρους σου..

Υ.Γ 2 Περιμένουμε (οι moderators) εξήγηση από σένα για το γεγονός ότι έχεις γράψει από τον ίδιο υπολογιστή που χρησιμοποιεί και άλλος χρήστης.
elefsinios
Τελικά με αυτά που γράφεις μόνο "gentleman" δεν είσαι......... 68.gif 68.gif 68.gif καλή σου μέρα φίλε. icon_wave.gif
elefsinios
QUOTE(gentleman1 @ Feb 24 2009, 14:05 ) *
ας προσεχες τον φιλο σου καλφαγιαννη απο το να λεει διαφορα...Καλη σου μερα και σενα ΕΛΕΥΣΙΝΙΕ!

Το να κρύβεσαι πίσω από ένα nickname για να βγάλεις την πικρία σου για να μην πω τίποτα χειρότερο είναι το πιο εύκολο πράγμα. Ούτε ξέρω ποιός είσαι ούτε με ενδιαφέρει να μάθω κιόλας.... Προφανός εσύ ξέρεις ποιός είμαι γιατί χαρακτηρίζεις τον Καλφαγιάννη φίλο μου. Ένα πράγμα θα σου πω μόνο. Από αυτά που γράφεις και τον τρόπο καταλαβαίνω πως δεν είσαι καλός άνθρωπος..... Είσαι ένας κομπλεξικός που δεν ξέρει τι θέλει και τι του γίνεται και προσπαθείς να σπηλώσεις ανθρώπους που για να τους φτάσεις πνευματικα και αθλητικά χρειάζεσαι ασανσερ.Και ένας ............................ άνθρωπος είναι κακός και κομπλεξικός αθλητής...... Κοίτα λοιπόν να κάνεις την αυτοκριτική σου και άσε τους άλλους που προσπαθούν τουλάχιστον αυτό που αγαπάνε , να το κάνουν όσο πιο καλά και ηθικά μπορούν. Για ένα πράγμα λυπάμαι μόνο. Ότι ένα παιδί που ήρθε να βοηθήσει στην Ελευσίνα όσο μπορούσε με τον τρόπο του το Basket της περιοχής έχει αποκομίσει τις χειρότερες των εντυπώσεων. Κρίμα και πάλι κρίμα.

Υ.Γ. Και επειδή δεν έχω μάθει ποτέ στην ζωή μου να κρύβομαι ... ταδε εφη Κριεκούκης Αθανάσιος
Sapios
QUOTE(gentleman1 @ Feb 24 2009, 14:05 ) *
ας προσεχες τον φιλο σου καλφαγιαννη απο το να λεει διαφορα...Καλη σου μερα και σενα ΕΛΕΥΣΙΝΙΕ!



Τελικα μονο ο φιλος gentleman1 ξερει απο το τοπι και ειναι μεσα στα πραγματα εμεις ειμαστε σε αλλο πρωταθλημα!!!


@OffTopic: Στο χωριο μου λενε απο αυτα που ακους μην πιστευεις τιποτα και απο αυτα που βλεπεις πιστευε τα μισα φιλε...
themis7
Λοιπον να ξερετε εσβησα απο τα ποστ ολους τους χαρακτηρισμους...
Το fοrum εχει καπιους κανονες ... Οποιος θελει να γραφει ωφειλει να τους σεβεται... Οποιος δεν του αρεσει μπορει να μην γραφει ...
Αρα φιλε gentleman1 δεν εχεις δικαιωμα να παραπονιεσαι για τον τροπο που πρατει o leonkalf. Αν δεν σου αρεσει μπορεις να μην γραφεις ... Να εισαι σιγουρος οτι δεν θα λειψεις απο κανεναν ...
Οσο αναφορα ολα τα υπολοιπα που εγραψες τα αφηνω απλα για να τα δουν αυτοι που ξερουν απο μπασκετ και απο συμπεριφορες και να κρινουν ... Δεν σε ξερω αλλα απο τον τροπο που γραφεις δεν μπορω να σε παρω στα σοβαρα... Δεν προκειτε να υπερασπιστω εγω τον Λεωνιδα γιατι η συμπεριφορα του τοσα χρονια που παιζει και η αξια του ειναι γνωστη . Δεν νομιζω οτι θα απολογηθει σε τετιου ειδους ποστ... Αυτο που θα ηθελα απο σενα ειναι να γραψεις το πληρη ονομα σου για να ξερουν ολοι ποιος γραφει και σκεφτεται με αυτον τον τροπο....
nikefalin
QUOTE(gentleman1 @ Feb 24 2009, 13:48 ) *
Φιλε καλφαγιαννη μεγαλε ποιητη απο ολα αυτα που διαβασα ειλικρινα μπορω να σου πω βουρκωσα και δακρυσα....Δεν περιμενα τοσο χαζη απαντηση απο σενα!Αλλα δεν πειραζει ετσι κανεις τοσα χρονια και ετσι συνεχιζεις να κανεις....Θα σου απαντησω στα εξης πραγματα απο οσα ειπες γιατι στην δικη μου γνωμη οπως τα ειδα εγω απο το γηπεδο δεν μπορεις να εκφερεις την δικη σου λανθασμενη διορθωνοντας με!Λοιπον ακου προσεχτικα ξεκινωντας απο το τελος προς την αρχη...
1)Το οτι εγραψα απο τον ιδιο υπολογιστη στον οποιο γραφει ο φιλος μου απο τα νεμ ειναι δικο μου θεμα και δεν σε αφορα απο την στιγμη που στο forum δεν μπηκα να σχολιασω κατι ιδιο ή να βρισω κλπ...Τωρα εαν εσυ εχεις πολλα χρηματα θελω να σου ζητησω εναν υπολογιστη να μου παρεις να μπαινω απο εκεινον και σε παρακαλω με γρηγορο modem και συνδεση conn-x αν σου ειναι ευκολο!
2)Τα πραγματα στην θεση τους προσπαθησε να τα βαζεις σωστα και οπως εχουν και οχι να λες διαφορα άλλα γιατι ο πληροφοριοδοτης μας τα ειπε πολυ καλα και σωστα,και μην σε αγχωνει αυτο ο coach βουκουβαλιδης ειναι καλος ανθρωπος δεν τσαντιζεται με τετοια...Μην σου πω μπριζονεται περισσοτερο οταν τα ακουει, και ποσο μαλιστα απο αντιπαλους αλαζονες!
3) Το οτι δεν ειδες καμια κινηση απο τον αντιπαλο coach μαλλον μονο εσυ το εχεις δει αυτο....
4)Το οτι κατεβασαν τον μερακλη ξανα πισω ειναι ποφανες πλεον οτι φοβηθηκαν την ομαδα σου με το 8-9 και πλεον με το 8-10 και οχι το οτι δεν ξερεις καν τι εχει γινει με το συγκεκριμενο παιδι και την ομαδα!Αλλα μαλλον εσυ εχεις πληροφορηθει λαθος... smiley.gif
5)τους αλλλους παιχτες που δεν επαιζαν ποιοι ειναι καιεμεις δεν τους ξερουμε...μαλλον θα βλεπεις σε αλλο γηπεδο
6)Και τελευταιο...Θα σε παρακαλεσω να μην ξανασχοληθεις με την ομαδα της νεα περαμου παρα μονο με την δικη σου και τα χαλια σου σαν παιχτης...για να μην εχεις τα ιδια προβληματα με αυτα που γραφεις σαν την προηγουμενη ομαδα και την ιδια καταληξη...Σε ευχαριστω πολυ καλη σου μερα....





δε χρειάζεται πολλές εξηγήσεις για τους σόφρωνες αναγνώστες του φόρουμ, ο χρήστης genteman1 ή genteman διαψεύδει εύκολα τον ευατό του , παραβιάζει τον κανονισμό λειτουργίας και τίθεται μόνος του εκτός


smart
QUOTE(nikefalin @ Feb 24 2009, 16:20 ) *
δε χρειάζεται πολλές εξηγήσεις για τους σόφρωνες αναγνώστες του φόρουμ, ο χρήστης genteman1 ή genteman διαψεύδει εύκολα τον ευατό του , παραβιάζει τον κανονισμό λειτουργίας και τίθεται μόνος του εκτός


Προσοχη στην καταχρηση εξουσιας... οι κανονες ειναι για ολους ειδικα για τους Mods που πρεπει να δινουν το καλο παραδειγμα...
agg8
QUOTE(ibiza @ Feb 23 2009, 17:33 ) *
καμια προβλεψη για την επομενη αγωνιστικη?


ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 1
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 2
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Γ.Α.Σ.E 1
Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΡΜΕΝΙKH 2
ΣΟΥΡΜΕΝΑ- ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 1
magic jonhson
QUOTE
Τελικα ¨"ραδιο αρβυλα" οι απουσιες της Ν Σμυρνης. 69.gif 69.gif 69.gif καλο εεεεε?
Μπραβο στα παιδια που σταθηκαν ορθια στην κολαση .
3χ3 και συνεχιζουμε.

Για να δουμε λοιπον τι ειπε το ραδιο αρβυλα την προηγουμενη εβδομαδα.
Ο νο 4 ειναι φανταρος εδω και 2 εβδομαδες ο νο 11 ηταν στο νοσοκομειο πριν απο το παιχνιδι με την νεμ ( δεν επαιξε ουτε σε αυτο ) και βγηκε την προηγουμενη πεμπτη.Ο νο 15 ειχε ελαφρυ τελικα τραυματισμο στο παιχνιδι με την νεμ και το ξεπερασε ευκολα.Ο νο 7 εχει να αγωνιστει σε εκτος εδρας παιχνιδι απο περυσι λογω δουλειας και φυσικα ειναι αγνωστο εαν ξανααγωνιστει.Και τελος ο νο 9 δεν κατεβηκε στα εκτος εδρας παιχνιδια με σουρμενα και δραπετσωνα για τον ιδιο λογο.Στο παιχνιδι με τον γασε ηρθαν και οι δυο και μπραβο τους αλλα στα επομενα εκτος εδρας παιχνιδια δεν ξερουμε τι θα γινει.
Κολαση το γηπεδο της ελευσινας που ειχε 9 θεατες εκ των οποιων οι 4 ηταν δικοι μας ? Πλακα μας κανεις ?Παλι εκτος θεματος εισαι και μας εκθετεις αδικα

και κατι τελευταιο για τους παιχτες και τους φιλαθλους της νεας σμυρνης που γραφουν στο forum.Πιστευω οτι εαν παιζατε η υποστηριζατε την ομαδα με το ιδιο παθος που γραφετε θα την ειχατε βοηθησει πολυ περισσοτερο.Μην ασχολειστε λοιπον αλλο και κοιταξτε να βελτιωσουμε ολοι την γενικοτερη εικονα μας γιατι τα πολλα λογια ειναι φτωχεια και το μονο που κανουμε ειναι να βγαινουμε συνεχως εκτεθημενοι
nsmirni
QUOTE(magic jonhson @ Feb 24 2009, 17:21 ) *
Τελικα ¨"ραδιο αρβυλα" οι απουσιες της Ν Σμυρνης. 69.gif 69.gif 69.gif καλο εεεεε?
Μπραβο στα παιδια που σταθηκαν ορθια στην κολαση .
3χ3 και συνεχιζουμε.

Για να δουμε λοιπον τι ειπε το ραδιο αρβυλα την προηγουμενη εβδομαδα.
Ο νο 4 ειναι φανταρος εδω και 2 εβδομαδες ο νο 11 ηταν στο νοσοκομειο πριν απο το παιχνιδι με την νεμ ( δεν επαιξε ουτε σε αυτο ) και βγηκε την προηγουμενη πεμπτη.Ο νο 15 ειχε ελαφρυ τελικα τραυματισμο στο παιχνιδι με την νεμ και το ξεπερασε ευκολα.Ο νο 7 εχει να αγωνιστει σε εκτος εδρας παιχνιδι απο περυσι λογω δουλειας και φυσικα ειναι αγνωστο εαν ξανααγωνιστει.Και τελος ο νο 9 δεν κατεβηκε στα εκτος εδρας παιχνιδια με σουρμενα και δραπετσωνα για τον ιδιο λογο.Στο παιχνιδι με τον γασε ηρθαν και οι δυο και μπραβο τους αλλα στα επομενα εκτος εδρας παιχνιδια δεν ξερουμε τι θα γινει.
Κολαση το γηπεδο της ελευσινας που ειχε 9 θεατες εκ των οποιων οι 4 ηταν δικοι μας ? Πλακα μας κανεις ?Παλι εκτος θεματος εισαι και μας εκθετεις αδικα

Μαλλον μονος σου εκτιθεσαι, και δημιουργεις με αυτα που γραφεις προβλημα στην ομαδα.
Γιατι εφραψες οτι η ομαδα θα κατεβει αποδεκατισμενη στην Ελευσινα??
Πραγμα το οποιο δεν εγινε.
Γιατι προδιαγραφεις οτι στο μελλον θα υπαρχει προβλημα στα εκτος εδρας??
Εισουν στο γηπεδο με αλλους 8?? εκ των οποιων οι τρεις ηταν δικοι μας??
Ποιος σε εβαλε να τα γραψεις ολα αυτα δημοσια στο foroum??
Μηπως εισαι απο αυτους τους λιγους που "επιθυμουν" για καποιους γνωστους αγνωστους λογους να μην σωθει η ομαδα και το φταιξιμο να παει στη διοικηση και το τεχνικο team??????
κανε μας την χαρη.
Η ομαδα θα σωθει ειτε το θελουν ειτε οχι καποιοι...
magic jonhson
QUOTE (nsmirni @ Feb 24 2009, 13:35 ) *
Μαλλον μονος σου εκτιθεσαι, και δημιουργεις με αυτα που γραφεις προβλημα στην ομαδα.
Γιατι εφραψες οτι η ομαδα θα κατεβει αποδεκατισμενη στην Ελευσινα??
Πραγμα το οποιο δεν εγινε.
Γιατι προδιαγραφεις οτι στο μελλον θα υπαρχει προβλημα στα εκτος εδρας??
Εισουν στο γηπεδο με αλλους 8?? εκ των οποιων οι τρεις ηταν δικοι μας??
Ποιος σε εβαλε να τα γραψεις ολα αυτα δημοσια στο foroum??
Μηπως εισαι απο αυτους τους λιγους που "επιθυμουν" για καποιους γνωστους αγνωστους λογους να μην σωθει η ομαδα και το φταιξιμο να παει στη διοικηση και το τεχνικο team??????
κανε μας την χαρη.
Η ομαδα θα σωθει ειτε το θελουν ειτε οχι καποιοι...


Αυτοι που ισως επυθυμουν να μην σωθει η ομαδα ειναι μαλλον περισσοτεροι απο οσους νομιζεις εσυ.Με το να δημιουργεις εντυπωσεις που γυριζουν εναντιον της ομαδας μπαινεις και εσυ σε αυτη τη λιστα.Και για να μην εχεις αλλες αποριες για το ποιος ειμαι και τι ρολο εχω σε πληροφορω οτι εαν δεν σωθει η ομαδα θα ειμαι απο αυτους που θα αναλαβουν την ευθυνη και δεν θα χαθω στην ανωνυμια της εξεδρας στην οποια απο οτι εχουμε καταλαβει ολοι δεν εισαι ποτε παρων.
hoosiers
Μπορει καποιος να μου πει τα αποτελεσματα της 19ης αγωνιστικης? bball.gif bball.gif
Σκορ θελω. bball.gif bball.gif
white_chocolate
QUOTE(nikolarastgreat @ Feb 23 2009, 22:48 ) *
Φίλε 14 της Νέας Σμύρνης σε παρακαλώ να προσέχεις πώς μιλάς για τον κόσμο που ήταν στην κερκίδα !!!
Κανείς δεν ήταν προκλητικός απέναντι στους παίχτες της ομάδας σου . Η κερκίδα άρχισε να βρίζει όταν το 6 πέταξε την μπάλα πάνω στα γεννητικά όργανα του 8 του γασε , μια και τα 5 πέρναγαν και δεν είχε που να δώσει την μπάλα!
Ακόμη να σου εξηγήσω ότι αυτό που έπαιζες δεν ήταν overplay ... τον κράταγες συνέχεια και μάλιστα πολλές φορές σε αντιαθλητικά πλαίσια κάτω απο την ανέχεια των απαράδεκτων διατητών. Είδες ότι ήταν πιτσιρικάς ( 16 χρονών ) και πήγες με τον τσαμπουκά...αλλά αυτά δεν τα έκανες σε άλλο παίχτη που μάρκαρες! Ή κάνω λάθος ?


Φίλε nikolarastgreat, πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Το να προσπαθείς να με πείσεις ότι η εξέδρα δεν ήταν προκλητική, απο τι στιγμή που άκουγα τα... λόγια της με τα ίδια μου τα αυτιά, δε νομιζω ότι έχει κανένα απολύτως νόημα!
Αν θες, προσπάθησε να μου αποδείξεις ότι δεν ήταν τόσο χυδαία όσο νομίζω (αν και νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ήταν τουλάχιστον αστείο), αλλά να με θες να με βγάλεις τρελο και να μου λες οτι δεν άκουσα αυτά που άκουσα με τα αυτιά μου είναι εντελως ανούσιο και χαζο!!

Όσο για το overplay, πίστεψε με, το 13 δεν μπορούσε να πάρει τη μπάλα (όποιες φορές δεν μπόρεσε) για δύο λόγους
- Δεν ξέρει να κάνει σωστό ξεμαρκάρισμα
- Έπαιζα καλό overplay
και γι'αυτό, δεν του έφταιγε κανένας διατητής!!!

Αν θες, προσπάθησε να θυμηθείς λίγο καλύτερα... Η αμυνά μου ήταν εξ' ολοκλήρου με τα πόδια! Αντίτετα, το 13 πολλές φορές προσπάθησε να πάρει πλεονέκτημα κυνηγώντας την επαφή με τα χέρια του, και τα δικά μου χέρια ήταν σηκωμένα στον αέρα για να αποφύγω κάποιο foul!!!

Όσο για το αν ο πιτσιρικάς ήταν 16 χρονών δες και το δικό μου νούμερο! Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις ότι και εγώ είμαι πιτσιρικάς! Φίλε μου, ο δικός μου "τσαμπουκάς" ήταν Μπασκετικός και δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό σε αυτό! Αντίθετα, ο τσαμπουκάς του ΓΑΣΕ είχε άλλα κίνητρα...
Τέλος, αυτόν μου ζητήθηκε να παίξω overplay για να μην πάρει την μπάλα και αυτόν έπαιξα! Θα έπαίζα οποιονδήποτε άλλον χρειαζόταν...


QUOTE(magic jonhson @ Feb 24 2009, 17:29 ) *
και κατι τελευταιο για τους παιχτες και τους φιλαθλους της νεας σμυρνης που γραφουν στο forum.Πιστευω οτι εαν παιζατε η υποστηριζατε την ομαδα με το ιδιο παθος που γραφετε θα την ειχατε βοηθησει πολυ περισσοτερο.Μην ασχολειστε λοιπον αλλο και κοιταξτε να βελτιωσουμε ολοι την γενικοτερη εικονα μας γιατι τα πολλα λογια ειναι φτωχεια και το μονο που κανουμε ειναι να βγαινουμε συνεχως εκτεθημενοι


Φίλε μου, σε παρακαλώ πολύ, στο μέλλον, άφησε την κριτική για το πάθος μας στους αγώνες στα αρμόδια άτομα (βλ coach Κλπ)

Επίσης, πιστεύω ότι θα ήταν φρόνιμο όταν εφόσον χρησιμοποιείς τη φράση "είκονα μας", να ξεκαθαρίσεις τη σχέση σου με την ομάδα μας! Θα βοηθούσε στο να αποφύγουμε πιθανές παρεξηγήσεις στο μέλλον!!
nikefalin
QUOTE(smart @ Feb 24 2009, 17:02 ) *
Προσοχη στην καταχρηση εξουσιας... οι κανονες ειναι για ολους ειδικα για τους Mods που πρεπει να δινουν το καλο παραδειγμα...



Πάλι για τους σόφρωνες χρήστες του φόρουμ που αποδέχονται με την εγγραφή τους τον κανονισμό λειτουργίας (ειδάλλως μπορούν εύκολα να μην τον αποδεχτούν και να μη συμμετέχουν εδώ, επιλογή τους είναι με βάση τους κανόνες που έχουν θεσπιστεί)

αντιγράφω από εκεί

Κανονισμός 9:

* Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.

Ποινή:

* Πρόσθεση 1 φάουλ.
* Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.

==============================================
==============================================

* Σε περίπτωση που οποιαδήποτε παραβίαση κάποιου από τους παραπάνω κανονισμούς υποπέσει στην αντίληψή σας, παρακαλείσθε να μη λάβετε δράση οι ίδιοι αλλά να επικοινωνήσετε με κάποιον από τους συντονιστές ή να πατήσετε το κουμπί .
* Η συμπλήρωση των 5 φάουλ οδηγεί σε αποκλεισμό του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...), μέχρι το τέλος της σεζόν (τέλος καλοκαιριού-αρχές σεπτέμβρη) οπότε και μηδενίζονται.
Σε μερικές περιπτώσεις, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα να τηρούν την ποινή και το πλήθος των φάουλ του μέλους για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.
* Ελαστικότητα στην εφαρμογή των κανονισμών παρουσιάζεται σε περιπτώσεις πρότερου έντιμου βίου - σε αντίθεση με περιπτώσεις πρόκλησης από τα πρώτα κιόλας ποστ, ενός μέλους, στο φόρουμ.
* Οφείλετε να ελέγχετε τον κανονισμό κάθε τόσο για τυχόν ανανεώσεις.
Αν παραβιάσετε κάποιο άρθρο του κανονισμού, τότε η δικαιολογία της άγνοιάς του, δεν ισχύει και θα υποστείτε τις κυρώσεις που αναφέρονται.
* Η εγγραφή και παραμονή σας στο φόρουμ προϋποθέτει την πλήρη αποδοχή και συμφωνία με τους παραπάνω κανονισμούς λειτουργίας.


Για το πόστ του χρήστη smart υπάρχει λοιπόν δημόσια παρατήρηση-προειδοποίηση δίχως φάουλ και ισχύει για όλους
leonkalf
Βλέπω ότι χθες έγινε πολύς λόγος γύρω από το όνομά μου..
Χθες δεν είχα τη δυνατότητα να μπω στο forum, και δεν διάβασα τίποτα απ' όσα γράφτηκαν. Σήμερα που μπήκα τα είδα (και όσα υπάρχουν και όσα σβήστηκαν).

Δε θα πω πάρα πολλά, γιατί δεν αξίζει τελικά να ασχολούμαι με άτομα που μπαίνουν εδώ μόνο και μόνο επειδή έχουν εμπάθεια στο πρόσωπό μου και θέλουν γράφοντας τέτοια posts να με 'πλήξουν'.. Μάλλον νομίζουν ότι κάτι θα καταφέρουν έτσι (στον όποιο σκοπό τους..).

Αυτά που θα πω σε απάντηση των όσων γράφτηκαν χθες είναι τα εξής:

* Ποτέ και για κανέναν δεν έχω κάνει ειρωνικό post. Δεν είναι στο χαρακτήρα μου να απαντώ σε τέτοιο ύφος. Εκτός αν κάποιοι θέλουν να τα βλέπουν έτσι.
Η απάντησή μου στο post του gentleman κάθε άλλο παρά ειρωνική ήταν. Γεγονότα ήταν και το πως είχαν τα πράγματα, εγώ κιόλας που τα έζησα όντας στην προπόνηση και στο παιχνίδι.


* Το τι έγινε πέρσι με την προηγούμενη ομάδα μου δεν έχει καμία σχέση να λέγεται φέτος. Είχα μια διαφωνία με τη διοίκηση για κάποιο θέμα που υποστήριξα μια άποψη, οι δρόμοι μας χώρισαν και ο καθένας τράβηξε το δρόμο του. Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος/οι λένε ότι θα πάθω το ίδιο φέτος. Και δεν έπαθα και κάτι πέρσι..
Κι αν είναι τόση η αγωνία τους να φύγω κι από την τωρινή μου ομάδα, δεν μπορώ να πω ή να κάνω κάτι γι' αυτό. Όταν είναι, θα έρθει η ώρα.


* Το πως θα διαχειρίζομαι τα όποια θέματα που αφορούν το forum είναι θέμα δικό μου και των υπόλοιπων moderators. Μέχρι τώρα σε όλα τα θέματα έχουμε πλήρη ταύτιση απόψεων και πάντα προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατόν.

Σε όποιον δεν αρέσει να μην ξαναγράψει στον browser του www.basketforum.gr ή αν το έχει στα "Αγαπημένα" του, να το διαγράψει!!!
Τον χώρο αυτό τον έχουμε φτιάξει με μεράκι, για το άθλημα που αγαπάμε. Εγώ προσωπικά, έχω κάνει πολύ δουλειά 4 χρόνια τώρα για να είναι αυτό που είναι σήμερα. Σε όποιον αρέσει... Δεν κρατάμε εδώ κανέναν με το ζόρι!!

Κι επειδή πιστεύω ότι αυτοί που γράφουν όλα αυτά για μένα, δεν θα έκαναν επίσκεψη στο σπίτι μου, ας μην ξαναεπισκεφτούν το basketforum, το οποίο το έχω σαν "σπίτι" μου!!


Για να το κλείσω, θεωρώ βλακεία να ασχολούμαστε με τέτοια πράγματα και να κάθομαι να γράφω τέτοια πράγματα, που πίστευα ότι θεωρούνται αυτονόητα!!!
Παιδιά, στη ζωή αντιμετωπίζουμε πολλά και διάφορα προβλήματα καθημερινά. Το μπάσκετ είναι διασκέδαση, να περνάμε καλά. Οι ομάδες, οι αγώνες, οι φιλίες και όλα όσα το συνοδεύουν.
Εδώ είναι ένας χώρος για να περνάμε καλά, κι εκτός των γηπέδων. ΜΗΝ αμαυρώνετε αυτό το πράγμα ορισμένοι... Ας μην το κάνουμε κι αυτό ένα πρόβλημα στη ζωή μας...
Δείτε το όλο θέμα με άλλο μάτι. Τι άλλο να πω πια...

Θλίβομαι στην τελική που ασχολούμαι με πράγματα που με στεναχωρούν (όπως σήμερα με όσα διάβασα και όσο χρόνο αφιέρωσα τώρα να γράψω), ενώ θέλω (όπως πιστεύω και ο κάθε σόφρων άνθρωπος) να παίρνω χαρά από κάτι που κάνω για το κέφι μου!!



Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι συμφωνείτε μαζί μου και όσοι συνεχίσετε να είστε ενεργά μέλη εδώ θα γράφετε με γνώμονα όλα αυτά που κατά καιρούς έχω πει εγώ και οι υπόλοιποι moderators.
vaskal
Καλοι μου φιλοι καλησπερα. Λυπαμαι που αναγκαζομαι να γραφω για τετοια θεματα, αλλα εχω να κανω σε ολους μονο μια ερωτηση.Τι ακριβως κανουμε εδω? Γραφουμε και ξαναγραφουμε για ποιο πραγμα? ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ???????? Να υπερασπιστουμε ποιον? Τον Λεωνιδα ? Αλοιμονο αν ο καθε ανωνυμος βγαινει και λεει οτι του κατεβει για να σπιλωσει αυτους που γνωριζουμε και που τελος παντων εχουν αφησει την σφραγιδα τους και στο φορουμ και στο μπασκετακι.Μην τους δινουμε την χαρα να ασχολουμαστε καθολου. Το μονο που εχω να πω και σταματαω για αυτο το θεμα ειναι οτι θεωρω τον λεωνιδα φιλο μου και χαιρομαι πολυ γιαυτο.
ibiza
εχει αυριο αγωνιστικη?
baggos3
QUOTE(ibiza @ Feb 26 2009, 21:12 ) *
εχει αυριο αγωνιστικη?

oxi
hoosiers
Η βαθμολογια μεχρι τωρα.Ελπιζω να μην εχω κανει χοντρα λαθη.
Με την σειρα παει βαθμοι,νικες-ηττες Εντος,νικες-ηττες Εκτος,νικες-ηττες Συνολικα και ποντοι Επιθεση-Αμυνα. bball.gif bball.gif


19η Αγωνιστικη
1. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 34 8-1/7-3 15-4 1382-1262
2. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 32 9-1/4-5 14-4 1264-1085
3. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 32 7-2/6-4 13-6 1350-1189
---------------------------------------------------------------------------
4. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Α.Ο. 32 9-1/4-5 13-6 1326-1203
5. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο. 32 7-2/6-4 13-6 1231-1143
6. ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. 31 7-3/5-4 12-7 1170-1127
7. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΣΚ 31 9-1/3-6 12-7 1366-1349
8. ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ. 29 7-3/3-6 10-9 1242-1232
9. Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 26 3-5/5-5 8-10 1252-1163
10. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 25 5-5/1-8 6-13 1337-1447
11. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 24 2-6/3-8 5-14 1105-1190
---------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο.Κ. ‘Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ’ 24 2-7/3-7 5-14 1091-1262
13. Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ 23 1-9/3-6 4-15 1063-1347
14. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 21 1-9/1-8 2-17 1100-1418
leonkalf
Τα αποτελέσματα της προηγούμενης Παρασκευής (νομίζω δεν έχουν γραφεί ολοκληρωμένα)

Τελαμώνας - ΔΑΣ Δραπετσώνα 88-96παρ.(82-82καν.αγ.),
Ταταύλα - Άρης Γλ. 56-60,
Ελληνικό – Παννεαπολικός 65-56 ,
ΓΑΣΕ - Ν. Σμύρνη 54-62,
Δάφνη Αγ. Δημ. - ΝΕ Μεγαρίδος 64-66,
Εν. Αρμενίων - Σούρμενα 64-58,
Ν. Πέραμος – ΟΚΕ 67-56
hoosiers
Κανα προγνωστικο για την 20η αγωνιστικη? bball.gif bball.gif
agg8
QUOTE(hoosiers @ Mar 3 2009, 15:54 ) *
Κανα προγνωστικο για την 20η αγωνιστικη? bball.gif bball.gif


Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι το Ελληνικό την Παρασκευή με αντίπαλο τον ΑΠΟ Ν.Σ θα έχουμε σίγουρα 1 απουσία ΒΙΛΙΑ(χτύπησε στο γόνατο σοβαρά).Έχουμε ακόμα 4 αμφίβολους,οι 3 γαστρεντερίτιδα & ο 1 έχει αιμάτωμα στο χέρι.Δύσκολο παιχνιδάκι αλλά θα πάμε να χτυπήσουμε το ματσάκι!!!Περαστικά σε όλους!!!
magic jonhson
QUOTE(agg8 @ Mar 5 2009, 12:31 ) *
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι το Ελληνικό την Παρασκευή με αντίπαλο τον ΑΠΟ Ν.Σ θα έχουμε σίγουρα 1 απουσία ΒΙΛΙΑ(χτύπησε στο γόνατο σοβαρά).Έχουμε ακόμα 4 αμφίβολους,οι 3 γαστρεντερίτιδα & ο 1 έχει αιμάτωμα στο χέρι.Δύσκολο παιχνιδάκι αλλά θα πάμε να χτυπήσουμε το ματσάκι!!!Περαστικά σε όλους!!!

Μην ανησυχεις ιδιαιτερα γιατι και εμεις δεν παμε πισω.Εχουμε εναν αρρωστο εναν που αναρωνει και δεν ξερουμε αν θα κατεβει και εναν που αποφασισε οτι ειναι καλη περιοδος για εκδρομουλα και ειπε να την κοπανησει για μια βδομαδα.
Καλυτερα ομως ετσι για να παιξουν αυτοι που αγαπανε αυτο που κανουν και οχι αυτοι που κανουν αγγαρεια
Οσο για τον Βιλια ευχομαι να μην ειναι πολυ σοβαρος ο τραυματισμος του ( του εχει παει ασχημα φετος η χρονια ) αλλα και χωρις αυτον εχεται αποδειξει οτι μπορειτε να κερδιζετε.Αλλωστε ουτε στον πρωτο γυρο επαιξε.
Περαστικά σε όλους σας
taz4
QUOTE(magic jonhson @ Mar 5 2009, 17:15 ) *
Μην ανησυχεις ιδιαιτερα γιατι και εμεις δεν παμε πισω.Εχουμε εναν αρρωστο εναν που αναρωνει και δεν ξερουμε αν θα κατεβει και εναν που αποφασισε οτι ειναι καλη περιοδος για εκδρομουλα και ειπε να την κοπανησει για μια βδομαδα.
Καλυτερα ομως ετσι για να παιξουν αυτοι που αγαπανε αυτο που κανουν και οχι αυτοι που κανουν αγγαρεια
Οσο για τον Βιλια ευχομαι να μην ειναι πολυ σοβαρος ο τραυματισμος του ( του εχει παει ασχημα φετος η χρονια ) αλλα και χωρις αυτον εχεται αποδειξει οτι μπορειτε να κερδιζετε.Αλλωστε ουτε στον πρωτο γυρο επαιξε.
Περαστικά σε όλους σας


Ισχύει!και στον α γύρο δεν είχε παίξει με ν.σμ επέστρεψε με νεμ όπου εκεί έπαθε υποτροπή και έχασε κ άλλα παιχνίδια.δυστυχώς όμως αυτή τη φορά δεν ήταν ο τραυματισμός του στο γήπεδο!του ευχόμαστε περαστικά και γρήγορα πάλι στα παρκε!
Κ μεις έχουμε και άλλους που αναρρώνουν ή που είναι δεν είναι πολύ καλά όπως και άλλες ομάδες πιστεύω καθώς κυκλοφορεί και μια ίωση...
καλά ματσάκια να έχουμε bball.gif bball.gif bball.gif blove.gif
agg8
QUOTE(magic jonhson @ Mar 5 2009, 17:15 ) *
Μην ανησυχεις ιδιαιτερα γιατι και εμεις δεν παμε πισω.Εχουμε εναν αρρωστο εναν που αναρωνει και δεν ξερουμε αν θα κατεβει και εναν που αποφασισε οτι ειναι καλη περιοδος για εκδρομουλα και ειπε να την κοπανησει για μια βδομαδα.
Καλυτερα ομως ετσι για να παιξουν αυτοι που αγαπανε αυτο που κανουν και οχι αυτοι που κανουν αγγαρεια
Οσο για τον Βιλια ευχομαι να μην ειναι πολυ σοβαρος ο τραυματισμος του ( του εχει παει ασχημα φετος η χρονια ) αλλα και χωρις αυτον εχεται αποδειξει οτι μπορειτε να κερδιζετε.Αλλωστε ουτε στον πρωτο γυρο επαιξε.
Περαστικά σε όλους σας


Δεν ανησυχώ γιατί θεωρώ ότι όσοι & αν είμαστε θα τα δώσουμε όλα!!!Όσο για τις δικές σας απουσίες κρατάω κάποιες επιφυλάξεις,γιατί & με τον ΓΑΣΕ τα ίδια λέγατε αλλά ήταν όλα ράδιο αρβύλα!!!
nsmirni
QUOTE(magic jonhson @ Mar 5 2009, 17:15 ) *
Μην ανησυχεις ιδιαιτερα γιατι και εμεις δεν παμε πισω.Εχουμε εναν αρρωστο εναν που αναρωνει και δεν ξερουμε αν θα κατεβει και εναν που αποφασισε οτι ειναι καλη περιοδος για εκδρομουλα και ειπε να την κοπανησει για μια βδομαδα.
Καλυτερα ομως ετσι για να παιξουν αυτοι που αγαπανε αυτο που κανουν και οχι αυτοι που κανουν αγγαρεια
Οσο για τον Βιλια ευχομαι να μην ειναι πολυ σοβαρος ο τραυματισμος του ( του εχει παει ασχημα φετος η χρονια ) αλλα και χωρις αυτον εχεται αποδειξει οτι μπορειτε να κερδιζετε.Αλλωστε ουτε στον πρωτο γυρο επαιξε.
Περαστικά σε όλους σας

δενκαταλαβαινω ειλικρινα για ποιον λογο απαντας και γραφειςαυτα τα πραγματα.
Μην μας εκθετεις αλλο σε παρακαλω.

Ευχαριστω

Ν.Α.

Josh_7_Child
QUOTE(nsmirni @ Mar 5 2009, 19:52 ) *
δενκαταλαβαινω ειλικρινα για ποιον λογο απαντας και γραφειςαυτα τα πραγματα.
Μην μας εκθετεις αλλο σε παρακαλω.

Ευχαριστω

Ν.Α.



Φίλε nsmirni, εδω είμαστε για να μοιραζόμαστε και να μαθαίνουμε νέα για τις ομάδες και τους παίχτες της κατηγορίας.
Το να προσπαθείς να "μαλώσεις" κάποιον για αυτά που λέει (και δεν είναι η πρώτη φορα που το προσπαθείς με τον τρόπο σου), ειδικά όταν πρόκειται για πληροφόρηση περί των ομάδων, δεν είναι κι ότι καλύτερο.
Εδώ μιλάμε για έναν άνθρωπο (nsmirni), που "υποστηρίζει" πως είναι 50 χρονών κι ο οποίος στο παρελθόν υπερηφανευόταν επειδή έδωσε λανθασμένες πληροφορίες και ξεγέλασε το forum για κάποιες απουσίες της ομάδας του...

Το μόνο που καταφέρνει είναι να μειώνει ακόμη περισσότερο την αξιοπιστία του και να εκθέτει άδικα την ομάδα που υποστηρίζει..
blackpower33
καλημερα,ειχα καιρο να γραψω αλλα ο λογος ειναι καθαρα πως το επιπεδο εχει πεσει πολυ κ ολα οσα λετε ρε παιδια εχουν καταντησει βαρετα...γκρινια γκρινια γκρινια...ασχοληθειτε με μπασκετακι κ αφηστε την διαιτησια αφου δεν αλλαζει κατι...ηρεμια!!ας μιλαμε για μπασκετ...

καποια προγνωστικα:
νεα σμυρνη-ελληνικο(=βλεπω διπλο αλλα πολυ δυσκολα λογω μιασ δυσκολης εδρας κ επιπλεον απουσιων του ελληνικου..παντως συγχαρητηρια στο ελληνικο για την φετινη του παρουσια πραγματικα οργανωση στο παιχνιδι κ καλο προπονητη που δουλευει)
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ(=ασος αφου η ομαδα εχει παρει φορα κ παιζουν μπασκετακι οσο μπορουν)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ (=ασος κ εδω που θεωρω πως τα ταταυλα θα ξεφουσκωσουν...)
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Γ.Α.Σ.E (ντεπμπυ τοπικο προβλεπω εκει..αλλα πιστευω πως η νεμ ευκολα η δυσκολα θα κερδισει το ματσακι)
Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (=δεν νομιζω πως μπορει η δαφνη με την ομαδα που εχει να δυσκολεψει το οκε οσο ασταθης κ αν ειναι)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΡΜΕΝΙKH (ντεπμπυ για την κουπα...θεωρω πως κοντραρονται το ταλεντο με την πειθαρχια κ την οργανωση,θεωρω την αρμενικη την πιο οργανωμενη ομαδα στο γηπεδο κ την πιο σταθερη στο πρωταθλημα..νο bet)
ΣΟΥΡΜΕΝΑ- ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ (ακομα ενα ωραιο ματσακι που πιστευω τα σουρμενα αν εχουν σε καλη μερα το πλει μεικερ τουσ κ ενα δυο παικτες θα το παρουν...η νεα περαμος εκτο ψαχνεται...θεωρω οι δυο ομαδες επρεπε να χουν καλυτερο πρωταθλημα γενικως αλλα στα δυσκολα τα σουρμενα δεν μπορεσαν...κ η περαμος εκτος εδρας δυσκολευεται)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.