Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
LITSAS
QUOTE(killbill12 @ Jan 15 2009, 01:43 ) *
Και λιγα λογια για το ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ...
Ισως οι του Παννεαπολικου να ηταν πραγματι υποψιασμενοι απ'την αρχη,αλλα οπως αποδειχτηκε δεν ειχαν κι αδικο! Κακιστη διαιτησια, πολυ καλο παιχνιδι κι απ τις 2 ομαδες που χαλασε δυστυχως απο τις υπερβολικες αντιδρασεις των παικτων. Οι φιλοξενουμενοι μαλλον δικαιολογημενοι μιας και καθε επαφη ηταν φαουλ,ενω απο την αλλη πλευρα του γηπεδου μετραγαν μεχρι και καλαθια που δεν επρεπε(κοψιμο πανω απο την στεφανη) κι αντιστοιχα ακυρωνοντουσαν αλλα που επρεπε να μετρησουν(24αρι)...Να σημειωθει οτι η φαση με το κοψιμο,που εκανε τον προπονητη του Παννεαπολικου να πει την περιβοητη ατακα(δεν το'χεις ξαναδει αυτο στην Γ ΕΣΚΑΝΑ κι ουτε προκειται) δεν εγινε στο 1ο λεπτο αλλα αργοτερα στο 1ο δεκαλεπτο και ΔΕΝ αποβληθηκε σ'αυτην την φαση. Καλα , κορυφαια αποβολη ...απο μια τεχνικη ποινη των 2 διαιτητων στην ιδια φαση με ελαχιστα δευτερολεπτα διαφορα και με την δικαιολογια οτι ο ενας δεν ειδε οτι ειχε δωσει τεχνικη κι ο αλλος προηγουμενως.
sapios... αφου εισαι τοσο καλος στους κανονισμους και ΣΩΣΤΑ λες οτι ο προπονητης επρεπε να φυγει απο το γηπεδο, πες μας και για το κοψιμο και για τη φαση με το 24αρι..και γιατι ο προπονητης της δραπετσωνας "συμφωνησε" με τον πρωτο διαιτητη να μην φυγει ο αντιπαλος προπονητης απ'το γηπεδο...?

Καλημέρα
Θα συμφωνήσω εν μέρει μαζί σου...όπως προείπα παρόλα τα τραγελαφικά που συνέβησαν στο παιχνίδι ο Παννεαπολικός έχασε μόνος του στο παιχνίδι....όταν πλησίαζε στο σκορ οι επιλογές του ήταν κακές....όταν βέβαια οι διαιτητές δεν μπορούν να συνεργαστούν μέσα στο γήπεδο τι αποτέλεσμα μπορείς να περιμένεις...για εμένα το καλάθι στο κόψιμο ορθώς μέτρησε...αλλά η παράβαση των 24 δεν υπάρχει πουθενά παιδιά...ειλικρινα αναρωτιέμαι πως μερικοί ισχυρίζονται πώς ήταν παράβαση...σαράντα χρόνια στα γήπεδα και θα τα ξεχάσουμε όλα..έλεος...η έκφραση του πρώτου διαιτητή μετά το σφύριγμα(άλλωστε ήταν δικό του σφύριγμα που ορθώς δεν έδωσε εκείνος)....τα έλεγε όλα...η απόβολή όπως ορθώς αναφέρεις έγινε στα μέσα του 1ου δεκαλέπτου. Ευχαριστώ....
tatauliotis
QUOTE(crisis @ Jan 14 2009, 18:59 ) *
ρε φιλε ταταυλιωτη πες μας και εσυ τα προσωπικα σου προγνωστικα!!!Εδω και μια βδομαδα εχουμε βαρεθει να ακουμε για το ματς δραπετσωνας-πανεαπολικος( ας λυσουν τις διαφορες τους τελευταιο παιχνιδι με συμπλοκες και φασαριες κλπ εαν κρινετε η ανοδος τωρα δεν μας διαφερει) και για το τι κανει η νεα σμυρνη!!!!Ελεος!!!!πες μας τα δικα σου προγνωστικα!!!!αντεε να δουμε.....μπας και αλλαξουμε θεμα!!!



Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω παρακολουθήσει καμιά ομάδα εκτός από τα Ταταύλα. και τις περισσότερες τις έχω δει μόνο όταν μας αντιμετωπίζουν.

Εμείς οι ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ Ταταυλιώτες ασχολούμαστε μόνο με την ομάδα μας και με καμία άλλη. Θέλουμε να παίζει καλά η ομάδα, οι διατητές να είναι μέτριοι, να σφυρούν 50-50, και όλοι να ευχαριστιούνται το μπάσκετ.

Όλοι να υποστηρίξουμε τα Ταταύλα στον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την Αρμενική, όπου η νικήτρια ομάδα θα πάρει ένα προβάδισμα έναντι της άλλης.

Όλοι στο κλειστό της Ν. Σμύρνης αύριο !!!

Ταταύλα νίκη για άνοδο !!!

sourmenistan
σουρμεναρα με τη νικη αυριο!!!!αν και ειναι δυσκολο το παιχνιδι , ο καλος μας εαυτος μπορει να τα καταφερει....
σου σου σουρμενα smiley.gif
crisis
καποιος αλλος να μας δωσει δικα του προγνωστικα αλλα με αιτιολογηση??Βαρεθηκαμε να ακουμε για το τι εγινε στο δραπετσωνα-πανεαπολικος!!!
killbill12
Δάφνη Αγ. Δημ. - Τελαμώνας 2
Εν.Αρμενίων - Ταταύλα 1
Ν. Πέραμος - Ελληνικό 1
ΟΚΕ - ΓΑΣΕ 1
Σούρμενα - ΝΕ Μεγαρίδος 2
Δ.Α.Σ. Δραπετσώνα - Ν. Σμύρνη 1
Άρης Γλ. - Παννεαπολικός 2
magic jonhson
QUOTE (nsmirni @ Jan 14 2009, 14:57 ) *
Εδω γραφουν μονο αθλητες των ομαδων η γονεις των αθλητων??
Καποιος ο οποιος δεν ειναι αθλητης η γονεας δεν μπορει να γραψει?

Εγω ειμαι 54 ετων οχι φυσικα αθλητης, ουτε γονεας (αθλητη τουλαχιστον).
Ειμαι φιλος του Πανιωνιου και τησ Ν.σμυρνης, και παρακολουθω τα γεγονοτα.
Φυσικα και η θεση μου ειναι προσωπικη, το αν ομως εκφραζει η οχι την ομαδα θα επρεπε να το δηλωσει η ιδια η ομαδα με επισημο εκπροσωπο της με καποια ανακοινωση και οχι μεσω αγνωστων στα Τοpic . (η εστω και εδω μεσα αλλα με επωνυμο εκπροσωπο ).
Αν η ομαδα θεωρει οτι με αυτα που γραφω δημιουργω προβλημα , ας βγει καποιος επωνυμα με ΠΜ και να μου το γραψει.

ευχαριστω.

Θα απαντησω στις ερωτησεις σου και θα ηθελα να κλεισει εδω αυτο το θεμα.
Αρχικα ευχαριστω για την στηριξη που παρεχεις στην ομαδα εστω και μεσα απο το forum και να ξερεις οτι δυστυχως εισαι απο τους λιγους που το κανουν.
Φυσικα και μπορει ο οποιοσδηποτε να εκφρασει την αποψη του αρκει να διευκρινιζει οτι ειναι προσωπικη γιατι με το ονομα που χρησιμοποιεις ( νεα σμυρνη ) ειναι σαν να εκφραζεις την αποψη της ομαδας κατι που φυσικα δεν ισχυει.
Σου το ειχα ζητησει και με pm αλλα δεν το εκανες.
Εμενα δεν με ενοχλει που γραφεις η το τι γραφεις και μπορω να σου πω οτι συμφωνω και με καποια απο αυτα που λες απλα για να αποφυγουμε παρεξηγησεις προς ολες τις κατευθυνσεις διευκρινιζω οτι η επισημη θεση της ομαδας δεν ειναι αυτη που εκφραζεις.
Και οπως εγραψα και παραπανω η ομαδα και μονο αυτη ευθυνεται για την κακη της βαθμολογικη θεση.
Συνεχισε να ποσταρεις και να μας υποστηριζεις το εχουμε αναγκη ολοι μας και εαν θελεις να επικοινωνουμε με pm οπως ειπες πρεπει να βγαλεις την φραγη που εχεις βαλει.
Ευχομαι τα προγνωστικα σου να βγουν αληθινα
nsmirni
QUOTE(magic jonhson @ Jan 15 2009, 18:20 ) *
Θα απαντησω στις ερωτησεις σου και θα ηθελα να κλεισει εδω αυτο το θεμα.
Αρχικα ευχαριστω για την στηριξη που παρεχεις στην ομαδα εστω και μεσα απο το forum και να ξερεις οτι δυστυχως εισαι απο τους λιγους που το κανουν.
Φυσικα και μπορει ο οποιοσδηποτε να εκφρασει την αποψη του αρκει να διευκρινιζει οτι ειναι προσωπικη γιατι με το ονομα που χρησιμοποιεις ( νεα σμυρνη ) ειναι σαν να εκφραζεις την αποψη της ομαδας κατι που φυσικα δεν ισχυει.
Σου το ειχα ζητησει και με pm αλλα δεν το εκανες.
Εμενα δεν με ενοχλει που γραφεις η το τι γραφεις και μπορω να σου πω οτι συμφωνω και με καποια απο αυτα που λες απλα για να αποφυγουμε παρεξηγησεις προς ολες τις κατευθυνσεις διευκρινιζω οτι η επισημη θεση της ομαδας δεν ειναι αυτη που εκφραζεις.
Και οπως εγραψα και παραπανω η ομαδα και μονο αυτη ευθυνεται για την κακη της βαθμολογικη θεση.
Συνεχισε να ποσταρεις και να μας υποστηριζεις το εχουμε αναγκη ολοι μας και εαν θελεις να επικοινωνουμε με pm οπως ειπες πρεπει να βγαλεις την φραγη που εχεις βαλει.
Ευχομαι τα προγνωστικα σου να βγουν αληθινα

Αγαπητε θα ηθελα να μου πεις με ποια ιδιοτητα λες οτι η θεση που εκφραζω δεν ειναι η θεση της ομαδος?
Εισαι επισημο στελεχος η παραγοντας της ομαδας?
Αν ναι τοτε παω ΠΑΣΟ , αλλα θα συνεχισω να εκφραζω την γνωμη μου εστω και αν ΄[[ανεπισημα]] δεν ειναι η θεση της ομαδας.
kokomploko
QUOTE(sourmenistan @ Jan 15 2009, 14:35 ) *
σουρμεναρα με τη νικη αυριο!!!!αν και ειναι δυσκολο το παιχνιδι , ο καλος μας εαυτος μπορει να τα καταφερει....
σου σου σουρμενα smiley.gif

ωραιο παιχνιδι αυριο στο κλειστο του ελληνικου........θα κανουμε οτι μπορουμε και πιστευουμε στη νικη!!!!
blackpower33

Δάφνη Αγ. Δημ. - Τελαμώνας 2 καλυτερη ομαδα ο τελαμωνας κ απο μοναδεσ κ ως συνολο.θα κερδισει ωστε να σωθει κιολας!
Εν.Αρμενίων - Ταταύλα 2 πιστευω τα ταταυλα θα παιξουν ακομα μια φορα εξυπνα κ με την εμπειρια θα κερδισον!
Ν. Πέραμος - Ελληνικό 1 δυσκολα αλλα θα χασει το ελληνικο!
ΟΚΕ - ΓΑΣΕ 1 ο οκε λογικα στην εδρα του δεν θα χει προβλημα εκτοσ αν αυτοκτονησει!
Σούρμενα - ΝΕ Μεγαρίδος no bet δυνατη εδρα τα σουρμενα..καλυτερη ομαδα η μεγαριδα αλλα ποτε δεν ξερεις...ισως εκπληξη!
Δ.Α.Σ. Δραπετσώνα - Ν. Σμύρνη 1 ευκολα κ κατοσταρα!
Άρης Γλ. - Παννεαπολικός 2 δυσκολα θα περασει απο εκει ο παννεαπολικοσ πιστευω αλλα θα κερδισει εστω με δυσκο
λια!
[/quote]
crisis
Δάφνη Αγ. Δημ. - Τελαμώνας 2 ( θα κερδισει ο τελαμωνας για να μην εχει προβλημα στην συνεχεια)
Εν.Αρμενίων - Ταταύλα ( ενας απο τους δυο θα χασει την υποθεση για ανοδο) ας το βαλω 1 λογω εδρας !!
Ν. Πέραμος - Ελληνικό 1 ( αηττητη εδρα,νικη της περαμου στον πρωτο γυρο,ευκολα ή δυσκολα θα κερδισει)
ΟΚΕ - ΓΑΣΕ 1 ( το γασε θα αρχισει να μπαινει σε μπελαδες μετα την αυριανη ηττα)
Σούρμενα - ΝΕ Μεγαρίδος 2 ( ετσι γιατι τα σουρμενα δεν μπορουν να παιξουν στα ισια την νεμ)
Δ.Α.Σ. Δραπετσώνα - Ν. Σμύρνη 1 ( +35 ποντους διαφορα)
Άρης Γλ. - Παννεαπολικός 2 ( ευκολα πολυ θα κερδισει ο πανεαπολικος,σε περιπτωση ηττας απομακρυνεται πολυ απλα και αυτος απο ανοδο)



δςστε και αλλοι προγνωστικα!!!!!!!!!
Josh_7_Child
Δάφνη Αγ. Δημ. - Τελαμώνας 1 ( γιατί όχι; )
Εν.Αρμενίων - Ταταύλα 1 ( Σχετικά τοπικό ντέρμπι. Αν η Αρμενική έχει πάνω από 40-45% ευστοχία, θα το πάρει)
Ν. Πέραμος - Ελληνικό 2 ( Γιατί πιστεύω πως η Ν.Πέραμος είναι λίγο πιο ασταθής ομάδα από το Ελληνικό )
ΟΚΕ - ΓΑΣΕ 1 ( Αν έχουν όρεξη εκεί στον ΟΚΕ, θα το πάρουν το παιχνίδι και θα το πάρουν με στυλ )
Σούρμενα - ΝΕ Μεγαρίδος 2 ( Θα είναι σκληρό παιχνίδι. Τα Σούρμενα είναι απίθανο να υποτιμήσουν το ΝΕΜ, αλλά αν οι του ΝΕΜ υποτιμήσουν τα Σουρμενα μπορεί και την πατήσουν )
Δ.Α.Σ. Δραπετσώνα - Ν. Σμύρνη 1 ( Η Δραπετσώνα θα προσπαθήσει να ομορφύνει το παιχνίδι για να ανοίξει τη διαφορά και η Ν.Σμύρνη να το ασχημύνει μπας και μείνει κοντά. Δεν τίθεται θέμα νικητή )
Άρης Γλ. - Παννεαπολικός 2 ( Εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το ματσάκι ο Παννεαπολικός. Ελπίζω οι Γλυφαδιώτες να μην τα παρατήσουν πάντως )
crisis
a re josh_7_child με τα ομορφα προγνωστικα σου και το στυλ γραψιματος σου!!!!!Για να δουμε με τι στυλακι θα πας ή θα παω κουβα το βραδακυ!!!! 69.gif
nsmirni
QUOTE(Josh_7_Child @ Jan 16 2009, 17:27 ) *
Δάφνη Αγ. Δημ. - Τελαμώνας 1 ( γιατί όχι; )
Εν.Αρμενίων - Ταταύλα 1 ( Σχετικά τοπικό ντέρμπι. Αν η Αρμενική έχει πάνω από 40-45% ευστοχία, θα το πάρει)
Ν. Πέραμος - Ελληνικό 2 ( Γιατί πιστεύω πως η Ν.Πέραμος είναι λίγο πιο ασταθής ομάδα από το Ελληνικό )
ΟΚΕ - ΓΑΣΕ 1 ( Αν έχουν όρεξη εκεί στον ΟΚΕ, θα το πάρουν το παιχνίδι και θα το πάρουν με στυλ )
Σούρμενα - ΝΕ Μεγαρίδος 2 ( Θα είναι σκληρό παιχνίδι. Τα Σούρμενα είναι απίθανο να υποτιμήσουν το ΝΕΜ, αλλά αν οι του ΝΕΜ υποτιμήσουν τα Σουρμενα μπορεί και την πατήσουν )
Δ.Α.Σ. Δραπετσώνα - Ν. Σμύρνη 1 ( Η Δραπετσώνα θα προσπαθήσει να ομορφύνει το παιχνίδι για να ανοίξει τη διαφορά και η Ν.Σμύρνη να το ασχημύνει μπας και μείνει κοντά. Δεν τίθεται θέμα νικητή )
Άρης Γλ. - Παννεαπολικός 2 ( Εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το ματσάκι ο Παννεαπολικός. Ελπίζω οι Γλυφαδιώτες να μην τα παρατήσουν πάντως )

H Δραπετσωνα θα κανει ομορφιες οπως λες, αλλα εσυ θα πας στον κουβα ως συνηθως.
Για πες μου με πιο τροπο νομιζεις και εσυ οτι η ν σμυρνη θα κανει ασχημιες??
Ας παιξει καθαρα καθαρα η Δραπετσωνα και ας κερδισει δικαια.
Εγω πρωτος θα πω μπραβο διοτι αν εχεις παρατηρησει απο παλιο ΠΟΣΤ μου την εχω θεωρησει σαν μια απο τις καλιτερες ομαδες (οταν παιζει με τους μικρομεσαιους και δεν την σφυριζει ο κυριος Γενικος)...ο νοων νοειτω....
Josh_7_Child
QUOTE(nsmirni @ Jan 16 2009, 19:30 ) *
H Δραπετσωνα θα κανει ομορφιες οπως λες, αλλα εσυ θα πας στον κουβα ως συνηθως.
Για πες μου με πιο τροπο νομιζεις και εσυ οτι η ν σμυρνη θα κανει ασχημιες??
Ας παιξει καθαρα καθαρα η Δραπετσωνα και ας κερδισει δικαια.
Εγω πρωτος θα πω μπραβο διοτι αν εχεις παρατηρησει απο παλιο ΠΟΣΤ μου την εχω θεωρησει σαν μια απο τις καλιτερες ομαδες (οταν παιζει με τους μικρομεσαιους και δεν την σφυριζει ο κυριος Γενικος)...ο νοων νοειτω....


Όταν λεω "ασχημύνει", εννοώ η Ν.Σμύρνη να πάει το παιχνίδι στη δύναμη και τον αργό ρυθμό, χωρίς να ενδιαφέρεται για το θέαμα. Κι αυτό πολύ απλά επειδή οι παίχτες της Δραπετσώνας είναι τεχνικώς καλύτεροι και ατομικά και ως ομάδα.
Μην αρπάζεσαι κατευθείαν, δεν έχει όλο το forum εμπάθεια με την ομάδα σου, η βαθμολογία λέει αλήθειες.
aligatorini
QUOTE(Josh_7_Child @ Jan 16 2009, 20:43 ) *
Όταν λεω "ασχημύνει", εννοώ η Ν.Σμύρνη να πάει το παιχνίδι στη δύναμη και τον αργό ρυθμό, χωρίς να ενδιαφέρεται για το θέαμα. Κι αυτό πολύ απλά επειδή οι παίχτες της Δραπετσώνας είναι τεχνικώς καλύτεροι και ατομικά και ως ομάδα.
Μην αρπάζεσαι κατευθείαν, δεν έχει όλο το forum εμπάθεια με την ομάδα σου, η βαθμολογία λέει αλήθειες.



Mε αυτα που γραφεις πως να μην αρπαζεται πολλοι λενε οτι η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ εχει υποβιβαστει ηδη καλυτερα να μιλησετε ολοι σας στο τελος του πρωταθληματος ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Sapios
Παιδες ας μου ''ρουφιανεψει'' καποιος το νουμερο του leonkalf στον ΟΚΕ γιατι βρεθηκα στο γηπεδο και ηθελα να δω ποιος απο ολους τους φωνακλαδες ειναι smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


ΟΚΕ-ΓΑΣΕ 1 (15+ αν και πηγαινε μπροστα ο ΓΑΣΕ σε ολο το 1ο ημιχρονο)
ZeLL
Δραπετσωνα - Ν. Σμυρνη 1 γυρω στους 20

Αρης - Παννεαπολικος 1 ... με +4 ..

Σουρμενα - Μεγαρα 1 ... +15 ...

Νεα Περαμος - Ελληνικο 2 ...

Ολοι δουλεψανε για τη Δραπετσωνα ....
crisis
αυτα τα αποτελεσματα δεν γινονται πουθενα!!!οι θεσεις παραμενουν ιδιες αρα εκτος απο τους αρμενιους που δεν ξερουμε τι εκαναν με τα ταταυλα!!!!για πολυ ενδιαφερον δευτερο γυροο παμεεεεε
taz4
Νεα Πέραμος - Ελληνικό 63 - 71 (το ημίχρονο ήταν κάπου στο Χ)

atlantis
Ειμαι απλος φιλαθλος και δυστυχως για την περιοχη μου παρακολουθω ολα τα τοπικα ματσακια των ομαδων της περιοχης μου οκε,γασε,νεα περαμος,μεγαρα!!Θα θελα πολυ μια απο αυτες τις ομαδες να ανεβουν αλλα δυστυχως βλεπω πως δεν προκειται να γινει αυτο .....ειναι ολα κανονισμενα!!!Σημερα ετυχε και παρακολουθησα το ματσακι νεας περαμου-ελληνικο!Ειλικρινα τετοια διαιτησια κωμικοτραγικη δεν προκειται ποτε να ξαναδω στην ζωη μου!Ενας ευκολος περιπατος της περαμου εξελιχθηκε σε εφιαλτη λογο κακης διαιτησιας!Μπηκαν φουριοζοι μεσα στο αγωνιστικο χωρο και παρολο που η νεα περαμος προσπαθουσε δεν την αφηναν!Σφυριζοντας 30-70 σε μια καυτη εδρα εκαναν απο πολυ νωρις τον κοσμο να βριζει και να διαμαρτυρετε( κριμα γιατι ηταν ενα γεματο γηπεδο με πανω απο 100 ατομα και πολυ δυναμικη ατμοσφαιρα,τυμπανα,κροτιδες κλπ) και δινοντας αν ειναι δυνατον 6 τεχνικες ποινες στην νεα περαμο στο πρωτο 20λεπτο καταφεραν να τσαντισουν παιχτες και προπονητη!!!!Μεχρι και η διοικηση προσπαθουσε να σταματησει τους εξαγριωμενους φιλαθλους!!!οι ΚΥΡΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΤΟΣΟ κωμικοτραγικοι που ηταν απειλησαν πως θα διακοπει το παιχνιδι και θα τιμωρηθει η εδρα της ομαδας!!ΚΥΡΙΟΙ "ΙΛΙΘΙΟΙ" το οτι παιζει ο βιγιας διαιτητης απο την αλλη ομαδα δεν σημαινει πως θα τον υποστηριζατε!!!!!Δεν σφυρατε Α1 αλλα γ'εσκανα!!!!τα παιδια το χαβαλε τους κανουν!!!!Κριμα γιατι χαλασατε μια πολυ ομορφη ατμοσφαιρα και μπραβο σας!!!!!!!
crisis
ΕΧΕΙς ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΤΥΡΕΣΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΘΕς ΝΑ ΜΑΘΕΙς ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ??ΑΚΟΥ ΤΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙς ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ:

ΝΕΜ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ=2 ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Η ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΜΕΡΙΑ( ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟ Η ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΤΩΡΑ)

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ=1 ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΕΧΑΣΑΝ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ..ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ...Η ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΓΚΕΛΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕς ΟΠΩς ΕΙΠΕΣ ΑΡΑ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΥΣ ΝΑ ΣΦΑΧΤΟΥΝ!!!

ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΟΚΕ=1 ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ....ΒΙΓΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ...ΤΑ ΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!!

ΤΟ ΓΑΣΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ...ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ!!! ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΜΑΔΕΣ....ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΑΛΛΑ Η ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΦΗΝΕΙ!!!!!ΕΤΣΙ ΛΕΝΕΕΕ


taz4
QUOTE(atlantis @ Jan 17 2009, 00:51 ) *
Ειμαι απλος φιλαθλος και δυστυχως για την περιοχη μου παρακολουθω ολα τα τοπικα ματσακια των ομαδων της περιοχης μου οκε,γασε,νεα περαμος,μεγαρα!!Θα θελα πολυ μια απο αυτες τις ομαδες να ανεβουν αλλα δυστυχως βλεπω πως δεν προκειται να γινει αυτο .....ειναι ολα κανονισμενα!!!Σημερα ετυχε και παρακολουθησα το ματσακι νεας περαμου-ελληνικο!Ειλικρινα τετοια διαιτησια κωμικοτραγικη δεν προκειται ποτε να ξαναδω στην ζωη μου!Ενας ευκολος περιπατος της περαμου εξελιχθηκε σε εφιαλτη λογο κακης διαιτησιας!Μπηκαν φουριοζοι μεσα στο αγωνιστικο χωρο και παρολο που η νεα περαμος προσπαθουσε δεν την αφηναν!Σφυριζοντας 30-70 σε μια καυτη εδρα εκαναν απο πολυ νωρις τον κοσμο να βριζει και να διαμαρτυρετε( κριμα γιατι ηταν ενα γεματο γηπεδο με πανω απο 100 ατομα και πολυ δυναμικη ατμοσφαιρα,τυμπανα,κροτιδες κλπ) και δινοντας αν ειναι δυνατον 6 τεχνικες ποινες στην νεα περαμο στο πρωτο 20λεπτο καταφεραν να τσαντισουν παιχτες και προπονητη!!!!Μεχρι και η διοικηση προσπαθουσε να σταματησει τους εξαγριωμενους φιλαθλους!!!οι ΚΥΡΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΤΟΣΟ κωμικοτραγικοι που ηταν απειλησαν πως θα διακοπει το παιχνιδι και θα τιμωρηθει η εδρα της ομαδας!!ΚΥΡΙΟΙ "ΙΛΙΘΙΟΙ" το οτι παιζει ο βιγιας διαιτητης απο την αλλη ομαδα δεν σημαινει πως θα τον υποστηριζατε!!!!!Δεν σφυρατε Α1 αλλα γ'εσκανα!!!!τα παιδια το χαβαλε τους κανουν!!!!Κριμα γιατι χαλασατε μια πολυ ομορφη ατμοσφαιρα και μπραβο σας!!!!!!!



Καταρχήν θα σου απαντήσω σε αυτό που χτύπησε κατευθείαν στο μάτι μου μόλις διάβασα το post σου!είναι δυνατόν να λες ωραία ατμόσφαιρα με ΚΡΟΤΙΔΕΣ???επειδή αναφέρεις και την Α1 αμα πας εκεί και στο σωματικό έλεγχο σε πιάσουν με κροτίδες δεν θα δεις τον αγώνα αλλά την κλούβα!!!όντως είναι πολύ ωραίο Γ εσκανα με γεμάτα γήπεδα και τύμπανα κ στην περιοχή σου γεμίζουν...αρκεί να μην ξεφεύγουν τα όρια,γιατί όπως είπες το χαβαλέ μας κάνουμε!!και πρόσεχε δεν λέω πως οι κροτίδες έπεσαν εναντίον μας.το μόνο άσχημο ήταν κάποια υβριστικά συνθήματα σίγουρα όχι εκτεταμένα.
Για τις τεχνικές ποινές θυμάσαι καλά?6 μέτρησες?Γενικά δεν ασχολούμε σχεδόν καθόλου με τη διαιτησία στο φόρουμ αλλά αν νομίζεις πως είμαστε οι ευνοειμένοι είσαι γελασμένος!ειδικά αν έχεις παράπονο για διαιτησίες στις έδρες που ανέφερες...
killbill12
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΤΑΤΑΥΛΑ 58-51
atlantis
φιλε rookie...Δεν σε θεωρω την ευνοημενη ομαδα της γ αλλα στο σημερινο παιχνιδι με την ομαδα της περαμου ευνοηθηκες οσο δεν θα μπορουσες να φανταστεις και η διαιτησια ηταν κωμικοτραγικη με ολη την σημασια της λεξεως!!Οσο για τις κροτιδες επεσαν ολες εκτος αγωνιστικου χωρου και απλως ηταν για να δυναμητησουν λιγο την ατμοσφαιρα!!!
ΤΟ πρωταθλημα βλεπω θα εξελιχθει σε θριλερ μεχρι τελους................
lover
ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΕΣ!!!ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 ΒΛΕΠΩ ολη την εβδομαδα να ασχολουμαστε παλι με τον πανεαπολικο!!!!!

Η βαθμολογια πρεπει να εχει ως εξης περιπου τωρα!

1 ΝΕΜ 24

2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 23


3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 22


4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 22


5 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 21


6 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 21


7 ΤΑΤΑΥΛΑ 21



8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 20


9 ΟΚΕ 20


10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 19


11 ΓΑΣΕ 17

12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 15


13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 14


14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14


taz4
QUOTE(atlantis @ Jan 17 2009, 02:02 ) *
φιλε rookie...Δεν σε θεωρω την ευνοημενη ομαδα της γ αλλα στο σημερινο παιχνιδι με την ομαδα της περαμου ευνοηθηκες οσο δεν θα μπορουσες να φανταστεις και η διαιτησια ηταν κωμικοτραγικη με ολη την σημασια της λεξεως!!Οσο για τις κροτιδες επεσαν ολες εκτος αγωνιστικου χωρου και απλως ηταν για να δυναμητησουν λιγο την ατμοσφαιρα!!!
ΤΟ πρωταθλημα βλεπω θα εξελιχθει σε θριλερ μεχρι τελους................


Άποψη σου κ δεχτή!!η δική μου είναι λίγο διαφορετική αλλά δεν έγραψα κάτι για τη διατησία σε ματς που θεωρώ
χάσαμε με δικά τους λάθη(γιατί δεν θέλω να πιστεύω πως λάθη γίνονται σκόπιμα!) δεν θα το κάνω κ τώρα!αν θες να το
συζητήσουμε μεταξύ μας στείλε πμ!
Το πρωτάθλημα όντως θα έχει ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Υγ.ο βίγια είναι φοβερός ισπανός επιθετικός.εσύ στο βίλια αναφέρεσαι!
rolleyes.gif (για πλάκα το γράφω έτσι ελπίζω να μην σε ενοχλήσει!) rolleyes.gif
alpapamarin
Να δώσω και εγώ την υποκειμενική μου άποψη για το παιχνίδι Νέα Πέραμος - Ελληνικό.
Πολύ ωραίο παιχνίδι, με ένταση μέχρι το τέλος,σε ένα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γήπεδο. Πραγματικά λυπάμαι τα παιδιά που κάνουν κάθε μέρα προπόνηση εκεί, υπάρχει κίνδυνος σοβαρού τραυματισμού ανά πάσα στιγμή.
Σε καμμία περίπτωση δεν θα μπορούσε η Πέραμος να κάνει υγιεινό περίπατο στο παιχνίδι αυτό. Θεωρώ ότι μπήκαν μέσα θυμούμενοι τη νίκη-αιφνιδιασμό που έκαναν στο Ελληνικό την πρώτη αγωνιστική και στην ουσία έπαθαν το ίδιο.
Η διαιτησία έκανε λάθη και για τις δύο πλευρές και δεν μπαίνω στη διαδικασία να απαριθμήσω τα εκατέρωθεν λάθη τους. Σε καμμία περίπτωση δεν έκρινε το αποτέλεσμα, και κατά τη γνώμη μου οι τεχνικές ποινές (που ήταν 3 ή 4) ήταν δίκαιες εκτός από αυτή στον #11 της Περάμου.
Επειδή από το Ελληνικό δεν έχει ασχοληθεί κανείς με τη διαιτησία δεν σημαίνει ότι δεν μας έχουν αδικήσει σε κάποια παιχνίδια φέτος. Ξέρουμε ότι το επίπεδο (της διαιτησίας) είναι χαμηλό και προσπαθούμε να μην μας επηρρεάζει σαν παράγοντας.
Αυτά για να ακουστεί και ο αντίλογος σε αυτά που παράθεσαν παραπάνω οι προηγούμενοι.

Υ.Γ. Βίλιας λέγεται και όχι Βίγιας
atlantis
το "βιγιας" το λεμε για πλακα...ενταξει βιλιας λεγεται το παιδι!!Και δεκτη και η δικη σας γνωμη και αποψη!Εξαλλου ακομη ειναι πολυ νωρις αλλα εγω απλως ανεφερα για την κωμικοτραγικη διαιτησια!Καλο βραδυ και καλη υπομονη σε ολους!
taz4
QUOTE(lover @ Jan 17 2009, 02:13 ) *
ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΕΣ!!!ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 ΒΛΕΠΩ ολη την εβδομαδα να ασχολουμαστε παλι με τον πανεαπολικο!!!!!

Η βαθμολογια πρεπει να εχει ως εξης περιπου τωρα!

1 ΝΕΜ 24
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 23
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 22
4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 22
5 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 21
6 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 21
7 ΤΑΤΑΥΛΑ 21
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 20
9 ΟΚΕ 20
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 19
11 ΓΑΣΕ 17
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 15
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 14
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14



φίλε μου νομίζω πως αυτή η βαθμολογία είναι αρκετά λάθος!

1 ΝΕΜ 26
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 25
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 24
4 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23
5 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 23
6 ΤΑΤΑΥΛΑ 23
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 22
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 22
9 ΟΚΕ 21
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ??
11 ΓΑΣΕ 18
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 16
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. ??
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 15
sourmena city
καλησπεριζω το φορουμ,σημερα παιξαμε με την νεμ κ καναμε μια πολυ σημαντικη νικη για την ψυχολογια κ την βαθμολογια...δεν θα ελεγα πως δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα εκτος του πρωτου δεκαλεπτου,στην υπολοιπη διαρκεια ειχαμε μια διαφορα 10 ποντους περιπου συνεχως!καναμε πολυ καλη εμφανιση κ μας αξιζε τετοια νικη επειδη εχουμε χασει δυο ματσ ντερπμυ στο καλαθι απο ατυχια καθαρα..ετσι ειναι το μπασκετ ομως...ανυπομονουμε ολοι για το επομενο ματσ με γασε!!ευχομαι να συνεχισουμε ετσι γιατι εχουμε καλη ομαδα κ δεμενη!!καλη συνεχεια σε ολους!κ ελπιζω τα αποτελεσματακια να ρχονται ετσι οπως σημερα....!!καλο σας βραδυ!
kokomploko
QUOTE(sourmena city @ Jan 17 2009, 02:35 ) *
καλησπεριζω το φορουμ,σημερα παιξαμε με την νεμ κ καναμε μια πολυ σημαντικη νικη για την ψυχολογια κ την βαθμολογια...δεν θα ελεγα πως δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα εκτος του πρωτου δεκαλεπτου,στην υπολοιπη διαρκεια ειχαμε μια διαφορα 10 ποντους περιπου συνεχως!καναμε πολυ καλη εμφανιση κ μας αξιζε τετοια νικη επειδη εχουμε χασει δυο ματσ ντερπμυ στο καλαθι απο ατυχια καθαρα..ετσι ειναι το μπασκετ ομως...ανυπομονουμε ολοι για το επομενο ματσ με γασε!!ευχομαι να συνεχισουμε ετσι γιατι εχουμε καλη ομαδα κ δεμενη!!καλη συνεχεια σε ολους!κ ελπιζω τα αποτελεσματακια να ρχονται ετσι οπως σημερα....!!καλο σας βραδυ!

οπως τα λες ειναι........η διαφορα εφτασε και τους 20 αν δεν κανω λαθος!!!πολυ σημαντικη νικη σε ολους τους τομεις.... για να εχει αξια πρεπει να συνεχισουμε ετσι.....! καλη συνεχεια!!!!
absolut7
QUOTE(rookie @ Jan 17 2009, 00:31 ) *
Νεα Πέραμος - Ελληνικό 63 - 71 (το ημίχρονο ήταν κάπου στο Χ)
-
ΔΑΦΝΗ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 68-71 (2)


QUOTE(rookie @ Jan 17 2009, 00:31 ) *
Νεα Πέραμος - Ελληνικό 63 - 71 (το ημίχρονο ήταν κάπου στο Χ)





ΔΑΦΝΗ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 69-72
dr80
QUOTE(sourmena city @ Jan 17 2009, 02:35 ) *
καλησπεριζω το φορουμ,σημερα παιξαμε με την νεμ κ καναμε μια πολυ σημαντικη νικη για την ψυχολογια κ την βαθμολογια...δεν θα ελεγα πως δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα εκτος του πρωτου δεκαλεπτου,στην υπολοιπη διαρκεια ειχαμε μια διαφορα 10 ποντους περιπου συνεχως!καναμε πολυ καλη εμφανιση κ μας αξιζε τετοια νικη επειδη εχουμε χασει δυο ματσ ντερπμυ στο καλαθι απο ατυχια καθαρα..ετσι ειναι το μπασκετ ομως...ανυπομονουμε ολοι για το επομενο ματσ με γασε!!ευχομαι να συνεχισουμε ετσι γιατι εχουμε καλη ομαδα κ δεμενη!!καλη συνεχεια σε ολους!κ ελπιζω τα αποτελεσματακια να ρχονται ετσι οπως σημερα....!!καλο σας βραδυ!


πολυ καλο παιχνιδι στο ελληνικο απο μια ομαδα που ηταν 40 λεπτα συγκεντρωμενη στο στοχο της και αναγκασε το πρωτοπορο του πρωταθληματος στη 2η ηττα του.Τα Σουρμενα πλεον ειναι η ομαδα που παιζει ενα γεματο και ολοκληρωμενο basket που χαιρονται ολοι.καλη συνεχεια στην ομαδα που η σωστη δουλεια και η θεληση κανει τη διαφορα.
killbill12
1 ΝΕΜ 26
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 25
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 24
4 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 23
5 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23
6 ΤΑΤΑΥΛΑ 23
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 22
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 22
9 ΟΚΕ 21
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 20
11 ΓΑΣΕ 18
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 16
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 16
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 15
surephom
QUOTE(killbill12 @ Jan 17 2009, 03:09 ) *
1 ΝΕΜ 26
2 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 25
3 ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ 24
4 ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 23
5 ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23
6 ΤΑΤΑΥΛΑ 23
7 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 22
8 ΣΟΥΡΜΕΝΑ 22
9 ΟΚΕ 21
10 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 20
11 ΓΑΣΕ 18
12 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 16
13 ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 16
14 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 15

δυνατο παιχνιδι στο αρμενική ταταυλα...μάλλον όλοι δουλεψαν για αρμενική....thanks guys...συναρπαστική η συνέχεια του πρωταθλήματος που πήρε φωτιά...
lover
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΗΡΑ ΦΩΤΙΑ!!!!!!

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ=1 ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η ΕΔΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ
ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ= 2 ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ= 2 ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ- ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.= 1 ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΠΕΣΙΜΟ
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ = 1 ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ!
Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ = 1 ΙΣΩΣ Η ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΔΟΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ!!
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ = 1 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ!!!
leonkalf
QUOTE (Sapios @ Jan 16 2009, 22:58 ) *
Παιδες ας μου ''ρουφιανεψει'' καποιος το νουμερο του leonkalf στον ΟΚΕ γιατι βρεθηκα στο γηπεδο και ηθελα να δω ποιος απο ολους τους φωνακλαδες ειναι smiley.gif


ΟΚΕ-ΓΑΣΕ 1 (15+ αν και πηγαινε μπροστα ο ΓΑΣΕ σε ολο το 1ο ημιχρονο)

Ο leonkalf σε όλες τις ομάδες έχει φορέσει το #8.
Έτσι και στον ΟΚΕ, κάποια πράγματα δεν αλλάζουν... wink.gif

Χθες, όταν αρχίσαμε να παίζουμε μπάσκετ και να έχουμε το μυαλό και την ψυχή μας εντός γηπέδου πήραμε διαφορά και κερδίσαμε τελικά εύκολα.
Τελικό σκορ 73-58 (31-32 ημ.)

Ο ΓΑΣΕ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με πάθος και μπράβο τους.

Έγινε καλό παιχνίδι αλλά μπροστά σε λίγους θεατές (40 περίπου). Δεδομένης της εντοπιότητας αλλά και της σημασίας του περίμενα μεγαλύτερη προσέλευση..

Αγωνιστική εκπλήξεων η χθεσινή.. Το πρωτάθλημα όπως έχω ξαναπεί έχει πολύ δρόμο..
Να' μαστε καλά να το χαρούμε!!
tsonas
Σουρμεναρα και παλι ειμαστε μεσα στις 2 ομαδες που κερδισαν τους πρωτους... Καταπληκτικο παιχνιδι και επιβλητικη εμφανιση απο τα Σουρμενα απο το πρωτο λεπτο

Σημειωση... Τι εγινε ρε παιχταραδες αδικημενοι του παννεαπολικου που μας γεμισατε το σαιτ με κλαματα?????
Την 1η νικη του ο Αρης Γλ. (μπραβο του κι ολας ηταν ατυχα τα παιδια που ειχαν χασει πολλα παιχνιδια στον ποντο) με σας???
Την ομαδαρα? Που επρεπε να ειναι πρωτη? Παννεαπολικαρα σε βλεπω 8η στο τελος κατω απο Σουρμενα Ελληνικο και προσεχτε γιατι ενδεχεται να πεσουν 5 φετος!!!!! (Λογω Γ'εθνικης αν πεσουν 3 ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ)
Παρακαλω μην γεμιζεται το σαιτ με διαμαρτυριες....Ας γινουμε λιγο πιο πολυτισμενοι...
Συγχαρητηρια σε Ελληνικο και Αρμενικη για τις νικες στα ντερμπυ τους!!!!

Και τα προγνωστικα για αυτην την εβδομαδα

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ=2 ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ= 1 ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΝΟΔΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ-Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ= 1 ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ

Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ- ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.= 2 ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΚΥΨΕΙ
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ = 1 ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΛΛΑ Η ΚΑΥΤΗ ΕΔΡΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ!!!!

Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ = 2 ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΣ Ο ΑΡΗΣ Κ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟΝ ΔΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΙΔΑΝΙΚΑ!!!!

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 ΑΝ Ο ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΚΑΙ Η ΔΑΦΝΗ ΟΠΩΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΡΗΣ... ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΟ ΑΠΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΟΡΜΙΑ
Josh_7_Child
QUOTE(crisis @ Jan 16 2009, 18:25 ) *
a re josh_7_child με τα ομορφα προγνωστικα σου και το στυλ γραψιματος σου!!!!!Για να δουμε με τι στυλακι θα πας ή θα παω κουβα το βραδακυ!!!! 69.gif


Φίλε crisis πήγαμε και οι δύο στον κουβά τελικά χτες, αλλα όπως λες κι εσύ, πήγαμε τουλάχιστον με στυλ....
Πάντως πέρα από την πλάκα, μακάρι να είναι κάθε αγωνιστική τόσο απρόβλεπτη όσο η χτεσινή, γίνεται πιο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα χωρίς "σιγουράκια"...
Sapios
QUOTE(leonkalf @ Jan 17 2009, 10:57 ) *
Ο leonkalf σε όλες τις ομάδες έχει φορέσει το #8.
Έτσι και στον ΟΚΕ, κάποια πράγματα δεν αλλάζουν... wink.gif

Χθες, όταν αρχίσαμε να παίζουμε μπάσκετ και να έχουμε το μυαλό και την ψυχή μας εντός γηπέδου πήραμε διαφορά και κερδίσαμε τελικά εύκολα.
Τελικό σκορ 73-58 (31-32 ημ.)

Ο ΓΑΣΕ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με πάθος και μπράβο τους.

Έγινε καλό παιχνίδι αλλά μπροστά σε λίγους θεατές (40 περίπου). Δεδομένης της εντοπιότητας αλλά και της σημασίας του περίμενα μεγαλύτερη προσέλευση..

Αγωνιστική εκπλήξεων η χθεσινή.. Το πρωτάθλημα όπως έχω ξαναπεί έχει πολύ δρόμο..
Να' μαστε καλά να το χαρούμε!!



Καταλαβα απο οτι θυμαμαι εβαλες 2 τριποντα ταφοπλακες σε καποια στιγμη.Παντως αξιζε το ντερμπι(τοπικο) αν και οντως επρεπε να ταν περισσοτερος κοσμος.. tongue.gif tongue.gif ...Και δεν ειδα και σχολια για διαιτησια στο πρωτο τοπικο ντερμπυ
white_chocolate
Πρώτα απ' όλα να καλισπερίσω όλο το forum, διότι είναι η πρώτη φορά που γράφω, αν και παρακολουθώ το forum από την αρχή της σεζόν.

Είμαι παίκτης της Νέας Σμύρνης και έχω διαβάσει αρκετά για την ομάδα μου κατά καιρούς. Άλλα δικαιολογημένα και άλλα όχι και τόσο!

Απλά ήθελα να πω δύο πράγματα για το χθεσινό παιχνίδι (Δραπετσώνα-Ν.Σμύρνη).
Νομιζω ότι σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν προσπάθησε η Ν.Σμύρνη να "ασχυμήνει το παιχνίδι"! Νομίζω ότι δεν έφαγε "κατοστάρα" και νομίζω ότι δεν έχασε "με +35 πόντους διαφορά"!
Πιστέυω ότι εχτές κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, απλώς δεν είχαμε όση διάρκεια χρειαζόταν για να καταφέρουμε να το κερδίζουμε κιολας.
Δεν έχω κάτι με τα παιδιά που πόσταραν τις παραπάνω απόψεις, ούτε έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω. Στο κάτω κάτω εμείς είμαστε υπεύθυνοι γι'αυτά που γράφονται, που με την αγωνιστική μας εικόνα τα επιτρέπουμε!
Απλά, όλοι ήταν πρόθυμοι να γράψουν για τον επικείμενο διασυρμό της Ν.Σμύρνης, όμως, ούτε ένας δε βγήκε να παραδεχτεί ότι εχτές παίξαμε στα ίσα το match, ενάντια σε μία δυνατότερη ομάδα και δεν καταφύγαμε ούτε σε κλεφτοπόλεμο, ούτε σε καταστροφικό παιχνίδι!
Σαφώς η Δραπετσώνα είναι καλύτερη ομάδα και δίκαια κέρδισε χθες, όμως, με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, δε θα ήταν καθόλου παραξενο και εξωφρενικό να παίρναμε εμείς το ροζ φύλλο!

Να περνάτε καλά και να παίζετε Μπασκετάκι!!!

blove.gif

Να προσθέσω και κάτι για το επίπεδο της διαιτησίας.

Ρε παιδία, καλώς η κακώς, το επίπεδο της διαιτησίας είναι πολύ χαμηλό σε αυτές τις κατηγορίες. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να σταματήσουμε να γκρινιάζουμε για κάτι που δεν είναι στο χέρι μας να αλλάξει.

Να σας πώ απλά δύο περιστατικά που είμαι σίγουρος οτι όσοι παίζετε έχει βιώσει παρόμοια.

- Υπάρχει μία διεκδικίσιμη μπάλα κοντά στην baseline, βουτάω να τη σώσω, εγώ και άλλα 3 άτομα. Η μπάλα βγαίνει out. Ο διαιτητής δίνει την μπάλα στη Δραπετσώνα και όλος ο πάγκος της ομάδας μου διαμαρτύρεται έντονα. Για να κατευνάσω τα πνεύματα και όντας σχεδόν σίγουρος ότι εγώ εχω βγάλει την μπάλα πλησιάζω το διαιτητή και του λεώ: "Ref, εγώ την έβγαλα"! Προφανώς ο ref δεν με άκουσε μέσα στον πανικό και μετά από διαμαρτυρίες και ενα μικροπανικό, δίνει την μπάλα σ' εμας!!!

- Ένας παίκτης της Δραπετσώνας (προφανώς δεν αναφέρουμε όνομα η αριθμό) κάνει drive και σε μία reverse κίνηση σφυρίζει foul! Διαμαρτυρόμαστε εμείς, όχι και πολύ έντονα, και καθώς πήγαινε προς τις βολές το παιδί απο τη Δραπετσώνα, του λέει ένας συμπαίκτης μου: "ποιές βολές ρε παιδια..." και του απαντάει το παιδί: "Δίκιο έχεις, δεν είναι βολές, αλλά τι να πείς με αυτούς εδω..."! Άκουσα το διάλογο με τα αυτιά μου!

Και να σημειωθεί ότι και οι δύο διαιτητές χτες, ήταν γενικώς πολύ καλοί! Ίσως από τις καλύτερες διαιτησίες φέτος!!!

Γι' αυτό σας λέω, πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε...

blove.gif
killbill12
QUOTE (tsonas @ Jan 17 2009, 10:29 ) *
Σημειωση... Τι εγινε ρε παιχταραδες αδικημενοι του παννεαπολικου που μας γεμισατε το σαιτ με κλαματα?????
Την 1η νικη του ο Αρης Γλ. (μπραβο του κι ολας ηταν ατυχα τα παιδια που ειχαν χασει πολλα παιχνιδια στον ποντο) με σας???
Την ομαδαρα? Που επρεπε να ειναι πρωτη? Παννεαπολικαρα σε βλεπω 8η στο τελος κατω απο Σουρμενα Ελληνικο και προσεχτε γιατι ενδεχεται να πεσουν 5 φετος!!!!! (Λογω Γ'εθνικης αν πεσουν 3 ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ)
Παρακαλω μην γεμιζεται το σαιτ με διαμαρτυριες....Ας γινουμε λιγο πιο πολυτισμενοι...

Ακουσες απο κανεναν οτι επρεπε να ο Παννεαπολικος να ειναι πρωτος...? Αλλο "κλαμα" κι αλλο να λες τα πραγματα οπως εγιναν, ποσο μαλλον αν εχεις αδικηθει! Μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις...μονο να προκαλεις χωρις λογο. Οποιος αξιζει και μπορει, ας τον κερδισει και μετα βλεπουμε! Το εκανε ο Αρης που εκμεταλλευτηκε το οτι ειμασταν επηρεασμενοι απο το προηγουμενο παιχνιδι και με υπομονη κι επιμονη πηγε το παιχνιδι σε χαμηλο ρυθμο και κερδισε. Μπραβο του! Μεχρι στιγμης παντως ο Παννεαπολικος δεν βλεπω να κινδυνευει, αλλα να διεκδικει ανοδο...
Γιατι δεν διαμαρτυρεσαι ομως και για τα "κλαματα" (την λεξη την βαζω επειδη ΕΣΥ την χρησιμοποιησες) καθε αγωνιστικη της Νεας Σμυρνης που συμπαθεις!!!!??? Μονο πιαστηκες απο ενα παιχνιδι ντερμπι με την ομαδα που ΟΛΟΙ σχεδον παραδεχονται οτι εχει την ευνοια της διαιτησιας. Προσεχε, λοιπον, πως εκφραζεσαι... ειναι αμαρτια να μαλωνουμε για το χομπι μας...!
dr80
QUOTE(lover @ Jan 17 2009, 09:36 ) *
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΗΡΑ ΦΩΤΙΑ!!!!!!

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ=1 ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η ΕΔΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ
ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ= 2 ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ-Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ= 2 ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ- ΣΟΥΡΜΕΝΑ Α.Σ.= 1 ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΠΕΣΙΜΟ
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ = 1 ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ!
Α.Ο.Κ. "Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ"- ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ = 1 ΙΣΩΣ Η ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΔΟΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ!!
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Α.Ο.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ = 1 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ!!!


γεια χαρα φιλε μου...αληθεια τι σε κανει να πιστευεις οτι ο γασε θα παρει τον ασσο με τα Σουρμενα....?
jumaru
QUOTE(Sapios @ Jan 17 2009, 13:41 ) *
Καταλαβα απο οτι θυμαμαι εβαλες 2 τριποντα ταφοπλακες σε καποια στιγμη.Παντως αξιζε το ντερμπι(τοπικο) αν και οντως επρεπε να ταν περισσοτερος κοσμος.. tongue.gif tongue.gif ...Και δεν ειδα και σχολια για διαιτησια στο πρωτο τοπικο ντερμπυ


Φιαλαρακι τα τριποντα ταφοπλακες μπαινουν οταν το παιχνιδι καιει και οι ομαδες πανε μαζι οχι οταν ανοιγουν οι διαφορες στο 3 δεκαλεπτο!!Ετσι να μην ξεχναμε και αυτα που ξερουμε!
Sapios
QUOTE(jumaru @ Jan 17 2009, 19:09 ) *
Φιαλαρακι τα τριποντα ταφοπλακες μπαινουν οταν το παιχνιδι καιει και οι ομαδες πανε μαζι οχι οταν ανοιγουν οι διαφορες στο 3 δεκαλεπτο!!Ετσι να μην ξεχναμε και αυτα που ξερουμε!



Διαφωνω φιλε.Τριποντο ταφοπλακα ειναι και αυτο που μπαινει στους 4 ποντους και στελνει στους 7 τη διαφορα αλλα και αυτο που μπαινει και ξαναδινει προβαδισμα οπως και αυτο που λες εσυ.Αλλα για να μην ξεχασουμε αυτα που ξερουμε ειμαι φιλαρακι σου και οχι φιαλαρακι
Σου εγραψα με καλη προθεση
Καλη προετοιμασια ομαδαρες και καλη αγωνιστικη ευχομαι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
filathlos1
Είμαι φίλαθλος των τοπικών ομάδων και έτυχε να παρευρεθώ στον αγώνα Ν.Πέραμος - Ελληνικό. Το τι έγινε στο παιχνίδι από τους διαιτητές Φασόλη-Ουσταμπασίδη εις βάρος της Περάμου δεν είναι εύκολο να σας το μεταφέρω, καθώς δεν ήσασταν παρόντες. Διαιτητές ,οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο έριξαν 4 αδικαιολόγητες τεχνικές ποινές στην Ν.Πέραμο και καμία στο Ελληνικό και στο ημίχρονο απείλησαν για διακοπή του παιχνιδιού άνευ λόγου ,επειδή έπεσε ένα δυναμιτάκι στο έξω μέρος του γυμναστηρίου…Για να μην πολυλογώ, έχω να θέσω το εξής ερώτημα:Πως είναι δυνατόν η Εσκανά και αυτοί που ορίζουν τους διαιτητές να επιτρέπουν να έχει μια ομάδα παίχτες οι οποίοι είναι εν ενεργεία και διαιτητές(όπως ο Βίλιας στο Ελληνικό)?Δεν είναι ευνόητο ο Βίλιας να επηρεάζει συναδέλφους του διαιτητές? Γνωρίζατε ότι ο Ουσταμπασίδης είναι κολλητός φίλος του Βίλια? Τα συμπεράσματα δικά σας ...
taz4
QUOTE(filathlos1 @ Jan 17 2009, 23:19 ) *
Είμαι φίλαθλος των τοπικών ομάδων και έτυχε να παρευρεθώ στον αγώνα Ν.Πέραμος - Ελληνικό. Το τι έγινε στο παιχνίδι από τους διαιτητές Φασόλη-Ουσταμπασίδη εις βάρος της Περάμου δεν είναι εύκολο να σας το μεταφέρω, καθώς δεν ήσασταν παρόντες. Διαιτητές ,οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο έριξαν 4 αδικαιολόγητες τεχνικές ποινές στην Ν.Πέραμο και καμία στο Ελληνικό και στο ημίχρονο απείλησαν για διακοπή του παιχνιδιού άνευ λόγου ,επειδή έπεσε ένα δυναμιτάκι στο έξω μέρος του γυμναστηρίου…Για να μην πολυλογώ, έχω να θέσω το εξής ερώτημα:Πως είναι δυνατόν η Εσκανά και αυτοί που ορίζουν τους διαιτητές να επιτρέπουν να έχει μια ομάδα παίχτες οι οποίοι είναι εν ενεργεία και διαιτητές(όπως ο Βίλιας στο Ελληνικό)?Δεν είναι ευνόητο ο Βίλιας να επηρεάζει συναδέλφους του διαιτητές? Γνωρίζατε ότι ο Ουσταμπασίδης είναι κολλητός φίλος του Βίλια? Τα συμπεράσματα δικά σας ...


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
το ποστ σου είναι όσο πιο 'αντικειμενικό' θα μπορούσε...
άποψη μου!!
absolut7
QUOTE(rookie @ Jan 17 2009, 23:56 ) *
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
το ποστ σου είναι όσο πιο 'αντικειμενικό' θα μπορούσε...
άποψη μου!!



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.

1)ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ.
2)ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΦΥΡΑΓΑΝ Γ ΚΑΙ Δ ΕΣΚΑΝΑ ΘΑ ΣΦΥΡΑΓΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
3)ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΑΔΙΚΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΣΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΛΟΓΩ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ.
4)ΜΕΓΑΡΑ-ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ
5)ΔΑΦΝΗ-Ν ΣΜΥΡΝΗ-ΑΡΗΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΠΟΛΟΙΠΕΣ

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΘΕΙΞΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΟΛΩΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ.

FANTOM_ZONE
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θέλω να αναφερθώ λίγο στο παιχνίδι ΟΚΕ-ΓΑΣΕ οχι τοσο στον αγωνιστικο τομεα οσο στον εξωαγωνιστικο.
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-----Καταρχας εγινε ενα πληρες παιχνιδι απο αυτα που αρεσουν στον κοσμο της Ελευσινας. Ειχε ανατροπες,ενταση,σκληρα μαρκαρισματα και τη γνωστη --μουρμουρα του Θριασιου--.

Οι προπονητες γνωστοι και καταξιωμενοι στο χωρο εδω και μια 20ετια περιπου.
Πολυ καλο παιχνιδι απο πλευρας ΓΑΣΕ εκαναν οι ΠΑΡΜΑΞΙΔΗΣ-ΑΝΤΩΝΑΡΑΣ ενω απο ΟΚΕ οι ΚΑΛΦΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ.
Με απογοητευσαν λιγο του ΓΑΣΕ οι ΜΠΡΕΜΠΟΣ-ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ(ειναι και λογω ηλικιας ο δευτερος βεβαια) γιατι ηταν πολυ καλοι σε οσα ματς του πρωτου γυρου τους ειχα δει. Μπραβο στον Παρμαξιδη γιατι ειναι ενας ολοκληρωμενος play.

Απο πλευρας ΟΚΕ δεν ξερω τι να πω. Δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι ο κοουτς συνεχιζει να επιμενει να παιζει με τον ΚΥΡΙΤΣΗ σε μια θεση που μαλλον δεν μπορει να ανταπεξελθει και ειναι πολυ αστοχος. Ενω ο ΓΚΙΟΚΑΣ που εδω και χρονια ειναι πολυ καλος, φετος δεν υπαρχει πραγματικα.

ΕΞΩΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-----Και ερχομαστε στο κυριως πιατο της ημερας. Ρε παιδια ημαρτον. Ειναι δυνατον οι γονεις των παιδιων του ΟΚΕ να ειναι τοσο εχθρικοι απεναντι στον προπονητη της ομαδας??? Ουτε εγω συμφωνω με ολες τις επιλογες των προπονητων που βλεπω στα παιχνιδια αλλα σιγουρα δεν ειμαι προπονητης-αρα δεν μπορω να κρινω την κριση ενος προπονητη που εχει ενα συγκεκριμενο υλικο.
Την προηγουμενη αγωνιστικη ΟΚΕ-ΝΕΜ ακουγα εναν πατερα που εχει τα παιδια του στην ομαδα να κρινει καθε αλλαγη, κουβεντα, αποφαση του προπονητη του ΟΚΕ αλλα υπεθεσα οτι μαλλον θα εχει προσωπικα μαζι του(Ηταν εκτος 12αδας ο ενας του γιος).
Αυτην ομως την αγωνιστικη αυτο που αντικρυσα ηταν ντροπιαστικο-αποτροπαιο και αδικο.Οι γονεις δυο εκ των παιχτων αρχισαν να κατηγορουν τον προπονητη του ΟΚΕ απο το πρωτο λεπτο εως το τελευταιο. Αν εχει κανεις το θεο του λοιπον...σηκωνεται ο πατερας ενος παιχτη, που βρισκοταν στην εξεδρα και φωναζε στο γιο του ...Γιωργο μην μπαινεις μεσα να παιξεις,κατσε κατω...ε γελαγε ολο το γηπεδο μαζι του, τι να πω? Ντροπη και αισχος! Δεν πιστευω οτι οι γονεις των παιδιων που αγωνιζονται σε αλλες ομαδες να εχουν υποπεσει σε τετοιες ντροπιαστικες συμπεριφορες..εγω τουλαχιστον το ειδα και αυτο στη ζωη μου..και ευελπιστω να μην το ξαναδω..
Μετα καποια στιγμη στο παιχνιδι βγαζει αλλαγη ο κοουτς τον συγκεκριμενο παιχτη και ο αθλητης αρχισε να τσακωνεται με τον προπονητη, γιατι τον εβγαλε αλλαγη, οπως πληρηφορηθηκα αργοτερα. Βεβαια ο πατερας του παιδιου..το χαβα του με το να βριζει..
Ειναι κοινο μυστικο βεβαια πως και οι γονεις των παιδιων του ΓΑΣΕ μουρμουρανε πολυ για τον προπονητη και για τις επιλογες του στο ποιοι πρεπει να παιζουν, αλλα δεν καταφευγουν σε τετοιες συμπεριφορες.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΚΑΔΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ. ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΙΚΡΑ.

Συγχαρητηρια και στους δυο κοουτς γιατι ηταν καθως πρεπει και παρα πολυ καλοι κατ'εμε.
taz4
QUOTE(absolut7 @ Jan 18 2009, 00:09 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.

1)ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ.
2)ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΦΥΡΑΓΑΝ Γ ΚΑΙ Δ ΕΣΚΑΝΑ ΘΑ ΣΦΥΡΑΓΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
3)ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΑΔΙΚΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΣΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΛΟΓΩ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ.
4)ΜΕΓΑΡΑ-ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ
5)ΔΑΦΝΗ-Ν ΣΜΥΡΝΗ-ΑΡΗΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΠΟΛΟΙΠΕΣ

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΘΕΙΞΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΟΛΩΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ.



Αυτά που λες για διαιτησία και γιατρούς είναι πολύ σωστά! smiley.gif
ας χαρούμε το μπάσκετ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.