Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
where_amazing_happens
QUOTE(allstar08 @ Jan 24 2010, 23:01 ) *
αυτη την στιγμη το μονο που θα ηθελα να γραψω ειναι οτι οφειλω να δωσω τα συγχαρητηρια μου στους παικτες του Φαληρου, που εβαλαν στην ακρη τα γνωστα προβληματα (οικονομικο κ.λ.π) και επαιξαν για το συλλογο τους. Για οσους ξερουν, χρειαζεται σθενος , ψυχη, και κοτσια να το κανεις αυτο....... Η αξιοπρεπεια του αθλητισμου στο μεγαλειο της........ μπραβο στους παικτες.......... και αυτο να γινει διδαγμα και στους παικτες των αλλων ομαδων.
Μετα τα σημερινα αποτελεσματα φιλε where_amazing_happens' πραγματα μπερδευονται.........
Για τα επομενα δυο παιχνιδια η λευκαδα παει χολαργο και μετα μεσα με φαληρο, ο κοροιβος μεσα τηρωνα και εξω εαπ, ο χολαργος μεσα λευκαδα και εξω τηρωνα, και το φαληρο μεσα βονιτσα και εξω λευκαδα......... ποιος εχει τον πρωτο λογο????? μα κανενας ακομα........

Η λευκαδα εχει το πιο δυσκολο προγραμμα. Ο χολαργος εχει ενα αβανταζ γιατι εχει τη λευκαδα στην εδρα του και μετα το μισο πεσμενο τηρωνα. Το φαληρο πρεπει να κανει την υπερβαση και να βγαλει διπλο μεσα στη Λευκαδα πραγμα οχι απιθανο αλλα αρκετα δυσκολο.Οσο για τον κοροιβο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ηταν η ευχαριστη εκπληξη του πρωτου γυρου. Δεν τον βλεπω για παραπανω. Θεωρω οτι εχει πιασει το φετινο του ταβανι.Ειναι αμφιρροπο το πρωταθλημα και ολοι μπορουν να κερδισουν ολους αλλα οπως ειχα ξαναγραψει πριν απο ενα μηνα για μενα μια εκ των Χολαργου, Λευκαδα και Φαληρου θα ανεβει.Βεβαια ολα μπορουν να ανατραπουν. Με δυο νικες η Λευκαδα στις προσεχεις 2 αγωνιστικες μπαινει στη θεση οδηγου. Παπαμαρκος Vs Βουρνα... Μεγαλο παιχνιδι εν οψει..
farasi
QUOTE(where_amazing_happens @ Jan 24 2010, 23:54 ) *
Η λευκαδα εχει το πιο δυσκολο προγραμμα. Ο χολαργος εχει ενα αβανταζ γιατι εχει τη λευκαδα στην εδρα του και μετα το μισο πεσμενο τηρωνα. Το φαληρο πρεπει να κανει την υπερβαση και να βγαλει διπλο μεσα στη Λευκαδα πραγμα οχι απιθανο αλλα αρκετα δυσκολο.Οσο για τον κοροιβο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ηταν η ευχαριστη εκπληξη του πρωτου γυρου. Δεν τον βλεπω για παραπανω. Θεωρω οτι εχει πιασει το φετινο του ταβανι.Ειναι αμφιρροπο το πρωταθλημα και ολοι μπορουν να κερδισουν ολους αλλα οπως ειχα ξαναγραψει πριν απο ενα μηνα για μενα μια εκ των Χολαργου, Λευκαδα και Φαληρου θα ανεβει.Βεβαια ολα μπορουν να ανατραπουν. Με δυο νικες η Λευκαδα στις προσεχεις 2 αγωνιστικες μπαινει στη θεση οδηγου. Παπαμαρκος Vs Βουρνα... Μεγαλο παιχνιδι εν οψει..

Για να σου φρεσκαρω λιγο τη μνημη φιλε where_amazing_happens! Ο κοροιβος ειναι αηττητος στην εδρα του(μοναδικη ομαδα), εχασε 3 παιχνιδια εκτος: Με τηρωνα την 1η αγωνιστικη σε μια πολυ κακη του εμφανιση(ηταν βεβαια και αρχη του πρωταθληματος), με χολαργο 65-61 πολυ δυσκολα και στον εθνικο(σε μια απο τις πιο καυτες εδρες του πρωταθληματος). Τωρα εσυ ψαξε την ευχαριστη εκπληξη του 1ου γυρου!Ψαξε και για τον 2ο γυρο αλλα πρεπει να αναπροσαρμοσεις τα κριτηρια σου!Ταπεινη μου αποψη!
where_amazing_happens
QUOTE(farasi @ Jan 25 2010, 00:10 ) *
Για να σου φρεσκαρω λιγο τη μνημη φιλε where_amazing_happens! Ο κοροιβος ειναι αητητος στην εδρα του(μοναδικη ομαδα), εχασε 3 παιχνιδια εκτος: Με τηρωνα την 1η αγωνιστικη σε μια πολυ κακη του εμφανιση(ηταν βεβαια και αρχη του πρωταθληματος), με χολαργο 65-61 πολυ δυσκολα και στον εθνικο(σε μια απο τις πιο καυτες εδρες του πρωταθληματος). Τωρα εσυ ψαξε την ευχαριστη εκπληξη του 1ου γυρου!Ψαξε και για τον 2ο γυρο αλλα πρεπει να αναπροσαρμοσεις τα κριτηρια σου!Ταπεινη μου αποψη!

Μακαρι να ανεβειτε. Δεν εξαιρεσα τον Κοροιβο απο τις ομαδες της κορυφης απλα οτι δεν εχει τη δυναμικη του Χολαργου και της Λευκαδας. Ερχεται ενας δευτερος γυρος που εχεις Φαληρο και Λευκαδα εκτος. Εχεις το καλο Ψυχικο εκτος και εχεις Παπαγου, ΕΑΠ και Αλιμο εκτος, ομαδες που θα καιγονται για τη νικη πολυ περισσοτερο απο οτι θα καιγεται ο Μιλωνας για παραδειγμα που τον εχεις εντος. Εχεις ευκολες νικες εντος εδρας, εκτος του ματς με τον Χολαργο αλλα εκτος εχει το πιο δυσκολο προγραμμα απο τους υπολοιπους τρεις.
farasi
QUOTE(where_amazing_happens @ Jan 25 2010, 00:29 ) *
Μακαρι να ανεβειτε. Δεν εξαιρεσα τον Κοροιβο απο τις ομαδες της κορυφης απλα οτι δεν εχει τη δυναμικη του Χολαργου και της Λευκαδας. Ερχεται ενας δευτερος γυρος που εχεις Φαληρο και Λευκαδα εκτος. Εχεις το καλο Ψυχικο εκτος και εχεις Παπαγου, ΕΑΠ και Αλιμο εκτος, ομαδες που θα καιγονται για τη νικη πολυ περισσοτερο απο οτι θα καιγεται ο Μιλωνας για παραδειγμα που τον εχεις εντος. Εχεις ευκολες νικες εντος εδρας, εκτος του ματς με τον Χολαργο αλλα εκτος εχει το πιο δυσκολο προγραμμα απο τους υπολοιπους τρεις.

Φιλε where_amazing_happens δεν μιλησα για ανοδο!Ουτε μπορω να ξερω ποιοι ειναι οι στοχοι της ομαδας!Αυτους τους γνωριζει ο προπονητης και οι ιθυνοντες αυτης! Απαντησα απλα στο μηνυμα σου, προσπαθωντας να σου αποδειξω οτι δεν ειναι η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος!Ο κοροιβος ειναι δουλεμενη ομαδα,με καλους παιχτες,με καλο συνολο, που προσπαθει σε καθε παιχνιδι να δινει το 100% και να παιζει ομορφο μπασκετ!σιγουρα η συνεχεια του πρωταθληματος ειναι δυσκολη, γι αυτο αν θα δεις τα προηγουμενα μηνυματα μου, μιλαω για μακρυ δρομο!μολις τελειωσε ο 1ος γυρος!Υπομονη... Ποτε δεν απαξιωσα ομαδες οπως το Φαληρο, η Λευκαδα, ο Χολαργος!Φυσικα και τις υπολογιζω!Απλα δεν τις φοβαμαι,γιατι καμια απο αυτες δεν εχει την ομαδα φοβητρο!
where_amazing_happens
QUOTE(farasi @ Jan 25 2010, 00:45 ) *
Ο κοροιβος ειναι δουλεμενη ομαδα,με καλους παιχτες,με καλο συνολο, που προσπαθει σε καθε παιχνιδι να δινει το 100% και να παιζει ομορφο μπασκετ!σιγουρα η συνεχεια του πρωταθληματος ειναι δυσκολη, γι αυτο αν θα δεις τα προηγουμενα μηνυματα μου, μιλαω για μακρυ δρομο!μολις τελειωσε ο 1ος γυρος!Υπομονη... Ποτε δεν απαξιωσα ομαδες οπως το Φαληρο, η Λευκαδα, ο Χολαργος!Φυσικα και τις υπολογιζω!Απλα δεν τις φοβαμαι,γιατι καμια απο αυτες δεν εχει την ομαδα φοβητρο!


Πολυ σωστα αυτα που γραφεις και δεν διαφωνω καπου.
keepwalking
QUOTE(farasi @ Jan 24 2010, 20:45 ) *
Φιλε where_amazing_happens δεν μιλησα για ανοδο!Ουτε μπορω να ξερω ποιοι ειναι οι στοχοι της ομαδας!Αυτους τους γνωριζει ο προπονητης και οι ιθυνοντες αυτης! Απαντησα απλα στο μηνυμα σου, προσπαθωντας να σου αποδειξω οτι δεν ειναι η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος!Ο κοροιβος ειναι δουλεμενη ομαδα,με καλους παιχτες,με καλο συνολο, που προσπαθει σε καθε παιχνιδι να δινει το 100% και να παιζει ομορφο μπασκετ!σιγουρα η συνεχεια του πρωταθληματος ειναι δυσκολη, γι αυτο αν θα δεις τα προηγουμενα μηνυματα μου, μιλαω για μακρυ δρομο!μολις τελειωσε ο 1ος γυρος!Υπομονη... Ποτε δεν απαξιωσα ομαδες οπως το Φαληρο, η Λευκαδα, ο Χολαργος!Φυσικα και τις υπολογιζω!Απλα δεν τις φοβαμαι,γιατι καμια απο αυτες δεν εχει την ομαδα φοβητρο!


Φίλε, farasi 8ες να μου πεις οτι σαν φίλαθλος του Κόροιβου δεν γνωρίζεις ότι η ομάδα σου έχει βλέψεις για άνοδο; Όσο για τα υπόλοιπα που λες, εγώ δύο φορές που έχω δει τον Κόροιβο, δεν τα έχω δει. Μπορεί καμία ομάδα να μην αποτελεί το φόβητρο όπως λες αλλά αυτό ισχύει και για τον Κόροιβο. Είναι μια καλή ομάδα στο σύνολο όπως κι άλλες. Όσο για το 100%, έβαλες κάτι παραπάνω! 70% θα έλεγα εγώ με τη διαιτησία να βάζει για την έδρα το υπόλοιπο 30%. 68.gif
oymperto eko
παντως η άνετη επικράτηση του Χολαργού επί της Βόνιτσας που περίμεναν πολλοί , μόνο άνετη δεν ήταν.Η Βόνιτσα που στο ημίχρονο έχανε με 15 πόντους γύρισε το ματς και πέρασε μπροστά και με 5.Και ενώ ενάμισι λεπτό πριν τη λήξη έχανε με 4 , ένα ηρωικό τρίποντο απο τα δέκα μέτρα στη λήξη της επίθεσης από τον Κουτουζή την τελείωσε.Συγχαρητήρια στο παληκάρι που έδειξε βέβαια τη μεγάλη του κλάση σαν αθλητής αλλά στέρησε τη νίκη από τη Βόνιτσα που πραγματικά τη δικαιούνταν γιατι ήταν πολύ καλύτερη στο β΄ημίχρονο.Παρεπιπτόντως η Βόνιτσα είχε τραυματίες δύο σημαντικούς παιχτες που δεν αγωνιστηκαν (Κουλουριώτης-Καυκής).Πάντως η Βόνιτσα για άλλη μια φορα απέδειξε πως θα πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι της.
traveller
QUOTE(keepwalking @ Jan 25 2010, 10:48 ) *
Φίλε, farasi 8ες να μου πεις οτι σαν φίλαθλος του Κόροιβου δεν γνωρίζεις ότι η ομάδα σου έχει βλέψεις για άνοδο; Όσο για τα υπόλοιπα που λες, εγώ δύο φορές που έχω δει τον Κόροιβο, δεν τα έχω δει. Μπορεί καμία ομάδα να μην αποτελεί το φόβητρο όπως λες αλλά αυτό ισχύει και για τον Κόροιβο. Είναι μια καλή ομάδα στο σύνολο όπως κι άλλες. Όσο για το 100%, έβαλες κάτι παραπάνω! 70% θα έλεγα εγώ με τη διαιτησία να βάζει για την έδρα το υπόλοιπο 30%. 68.gif


O Kόροιβος έχει 3 παίχτες (Καμαριώτης-Τσιαμπής-Δαουλάρης) που μπορούν να σου πάρουν ανά πάσα στιγμή οποιοδήποτε παιχνίδι. Θα έβαζα και τον Μπαλτά αλλά έχει ταλαιπωρηθεί από τρυματισμούς είναι όμως πολύ ποιοτικός παίχτης. Εχει και τους Κοτσέτα, Γιαννικόπουλο που μπορούν να προσφέρουν πολλά. Ειδικά ο Γιαννικόπουλος αξίζει παραπάνω από αυτά που έχει δείξει μέχρι τώρα.

Για τη διαιτησία δεν ξέρω δεν έχω γνώμη αλλά συνήθως οι ομάδες του κέντρου είναι οι ευνοημένες και όχι της επαρχίας. Γενικά μιλάω ακόμα και για τις πιο κάτω κατηγορίες.

Θεωρώ ότι τα παιχνίδια με υποδεέστερες ομάδες θα τα πάρει (π.χ ΕΑΠ) εάν είναι σοβαρός και πειθαρχημένος ασχέτως εάν θέλουν βαθμούς για να σωθούν. Και μένει να ρίξει δυο ζαριές. Η μια με το Παλαιό Φάληρο και η άλλη με τη Λευκάδα. Θεωρώ ότι τον Χολαργό θα τον κερδίσει στην έδρα του.Χλωμό το βλέπω πάντως για άνοδο. Εάν δεν τα καταφέρουν, θα πληρώσουν τις δυο χαζές ήττες με Τήρωνα και Εθνικό.

Για να μη με πάρετε από τα μούτρα tongue.gif δεν έχω καμια σχέση ούτε με τον Κόροιβο και γενικότερα δεν τα πολυκατέχω τα της κατηγορίας. Απλώς τους έχω δει δυο φορές φέτος.
kaukasios
Του Νίκου Βαγγέλη
25/01/2010 (20:37)

Το αρνητικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης κόντρα στον Κόροιβο... πλήγωσε την Δόξα, αφού την... γκρέμισε από την 1η θέση και την έφερε στην 3η (ο Χολαργός και ο Κόροιβος υπερτερούν στην μεταξύ τους ισοβαθμία).

Πάντως, οι διοικούντες την ομάδα της Λευκάδας θεωρούν πως αδικήθηκαν στην εν λόγω αναμέτρηση και είναι εξοργισμένοι με τον διαιτητή Ηλία Κουνελέ, ο οποίος ισχυρίζονται πως τους αδίκησε κατάφορα.

Μάλιστα, η δυσφορία τους προς το πρόσωπο του εν λόγω ρέφερι είναι τόσο έντονη, ώστε μεταξύ άλλων αναφέρουν πως αποτελεί έναν από τους καθοριστικότερους παράγοντες για την απώλεια του ροζ φύλλου!
65.gif 65.gif
allstar08
QUOTE(kaukasios @ Jan 26 2010, 01:12 ) *
Του Νίκου Βαγγέλη
25/01/2010 (20:37)

Το αρνητικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης κόντρα στον Κόροιβο... πλήγωσε την Δόξα, αφού την... γκρέμισε από την 1η θέση και την έφερε στην 3η (ο Χολαργός και ο Κόροιβος υπερτερούν στην μεταξύ τους ισοβαθμία).

Πάντως, οι διοικούντες την ομάδα της Λευκάδας θεωρούν πως αδικήθηκαν στην εν λόγω αναμέτρηση και είναι εξοργισμένοι με τον διαιτητή Ηλία Κουνελέ, ο οποίος ισχυρίζονται πως τους αδίκησε κατάφορα.

Μάλιστα, η δυσφορία τους προς το πρόσωπο του εν λόγω ρέφερι είναι τόσο έντονη, ώστε μεταξύ άλλων αναφέρουν πως αποτελεί έναν από τους καθοριστικότερους παράγοντες για την απώλεια του ροζ φύλλου!
65.gif 65.gif

κατεβηκα στην αμαλιαδα και ειδα το παιχνιδι ( αλλωστε το ειχα στο προγραμμα οπως και το ψυχικο με χολαργο την προηγουμενη κυριακη, και λευκαδα με χολαργο την επομενη, εκτος απροοπτου).
ο αγωνας ηταν ενα ντερμπυ απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο λεπτο. στην μεγαλυτερη διαρκεια ηταν μπροστα η λευκαδαμε 2,3 ποντους και μεχρι 6 αν δεν κανω λαθος.
κακο παιχνιδι, σφιχτες αμυνες, με πολλα αστοχα σουτ, και χαμενες βολες. στο 4ο δεκαλεπτο εκει δηλ που κριθηκε ο αγωνας η λευκαδα κολησε για 5, 6 λεπτα και εμεινε χωρις καλαθι, παρολο που απο πολυ νωρις ειχε το μπονους των βολων.
ο κοροιβος ηταν πιο συγκεντρωμενος στα τελευταια λεπτα και πηρε το παιχνιδι. οσο για την διαιτησια........ 2,3 λαθη εγιναν και απο τις δυο πλευρες χωρις ομως να κρινουν το αποτελεσμα.......... μοιρασμενη διαιτησια και για τις δυο ομαδες......
ενα αλλο που ειδα ηταν οτι ειναι μια πολυ σκληρη εδρα, με αρκετο κοσμο, ........δυσκολα θα κερδισει καποια ομαδα εκει.
keepwalking
QUOTE(allstar08 @ Jan 25 2010, 23:12 ) *
κατεβηκα στην αμαλιαδα και ειδα το παιχνιδι ( αλλωστε το ειχα στο προγραμμα οπως και το ψυχικο με χολαργο την προηγουμενη κυριακη, και λευκαδα με χολαργο την επομενη, εκτος απροοπτου).
ο αγωνας ηταν ενα ντερμπυ απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο λεπτο. στην μεγαλυτερη διαρκεια ηταν μπροστα η λευκαδαμε 2,3 ποντους και μεχρι 6 αν δεν κανω λαθος.
κακο παιχνιδι, σφιχτες αμυνες, με πολλα αστοχα σουτ, και χαμενες βολες. στο 4ο δεκαλεπτο εκει δηλ που κριθηκε ο αγωνας η λευκαδα κολησε για 5, 6 λεπτα και εμεινε χωρις καλαθι, παρολο που απο πολυ νωρις ειχε το μπονους των βολων.
ο κοροιβος ηταν πιο συγκεντρωμενος στα τελευταια λεπτα και πηρε το παιχνιδι. οσο για την διαιτησια........ 2,3 λαθη εγιναν και απο τις δυο πλευρες χωρις ομως να κρινουν το αποτελεσμα.......... μοιρασμενη διαιτησια και για τις δυο ομαδες......
ενα αλλο που ειδα ηταν οτι ειναι μια πολυ σκληρη εδρα, με αρκετο κοσμο, ........δυσκολα θα κερδισει καποια ομαδα εκει.



Τι γίνεται ρε παιδιά; Ότι θέλει λέει ο καθένας; Είναι δυνατόν η Λευκάδα να έκανε παράπονα για τη διαιτησία και ο allstar08 για παράδειγμα να λέει πως η διαιτησία ήταν μοιρασμένη; Τυχαίο είναι που η Αμαλιάδα παραμένει αήττητη στην έδρα της ενώ δεν έχει κάνει κανένα αξιόλογο διπλό, με εξαίρεση τη νίκη στο Μίλωνα κι αυτό ίσως λόγω τραυματισμών των γηπεδούχων; Ούτε μεγάλες διαφορές έχει αποσπάσει και τη μεγαλύτερη ήττα την έκανε στον Εθνικό με 17 πόντους. Όλα τυχαία είναι; Όσο και να σπρώχνουν οι διαιτητές στην Πελοπόνησσο, να ανέβει κι άλλη ομάδα τρίτη συνεχόμενη χρονιά (μετά τον Αρκαδικό και την ΑΕΚ Άργους) πάει πολύ! Και με όλα τα ντέρμπι εκτός τον 2ο γύρο, ο Κόροιβος δεν έχει και πολλές επιλογές!
traveller
QUOTE(keepwalking @ Jan 26 2010, 12:07 ) *
Τι γίνεται ρε παιδιά; Ότι θέλει λέει ο καθένας; Είναι δυνατόν η Λευκάδα να έκανε παράπονα για τη διαιτησία και ο allstar08 για παράδειγμα να λέει πως η διαιτησία ήταν μοιρασμένη; Τυχαίο είναι που η Αμαλιάδα παραμένει αήττητη στην έδρα της ενώ δεν έχει κάνει κανένα αξιόλογο διπλό, με εξαίρεση τη νίκη στο Μίλωνα κι αυτό ίσως λόγω τραυματισμών των γηπεδούχων; Ούτε μεγάλες διαφορές έχει αποσπάσει και τη μεγαλύτερη ήττα την έκανε στον Εθνικό με 17 πόντους. Όλα τυχαία είναι; Όσο και να σπρώχνουν οι διαιτητές στην Πελοπόνησσο, να ανέβει κι άλλη ομάδα τρίτη συνεχόμενη χρονιά (μετά τον Αρκαδικό και την ΑΕΚ Άργους) πάει πολύ! Και με όλα τα ντέρμπι εκτός τον 2ο γύρο, ο Κόροιβος δεν έχει και πολλές επιλογές!


Δεν ξέρω εάν λέει ο καθένας ότι θέλει, εσύ σίγουρα λες ότι θες πάντως. Νο problem βέβαια.

Τον Αρκαδικό τον είχες δει καθόλου, είχες άποψη και λες (υπονοείς) ότι δεν άξιζε την άνοδο???

Τι λόγο έχουν οι διαιτητές ή και γω δεν ξέρω ποιος να ανεβάζουν ομάδες από την Πελοπόννησο???

Η Αμαλιάδα κέρδισε στη Σπάρτη την 3η αγωνιστική όταν τον Σπαρτιατικό δεν τον είχε πάρει η κάτω βόλτα, πέρασε χαλαρά από τη Βόνιτσα όταν το Π.Φάληρο ζορίστηκε αρκετά, το πάλεψε και το έχασε στις λεπτομέρειες στο Χολαργό , κέρδισε μέσα στον Έσπερο και στο Μίλωνα , ενώ έχασε από τον Τήρωνα την 1η αγωνιστική και είναι γνωστό ότι σε όλες τις κατηγορίες, από τα τοπικά μέχρι τους Ολυμπιακούς Αγώνες η πρεμιέρα κρύβει ιδιομορφίες. Στο Μίλωνα κάρδισε καθαρά και δεν έχει να κάνει κανένας τρυματισμός.
Και βέβαια έχασε καθαρά από τον Εθνικό. Εχει αήττητη την έδρα της και αυτό δεν οφείλεται στη διαιτησία. Κάποιο λάθος κάνεις.
Προχθές με τη Λευκάδα τα φάουλ ήταν 30-19 υπέρ της Αμαλιάδας. Λογικό εάν πάρουμε υπόψη μας ότι η Λευκάδα έχει την καλύτερη άμυνα, παίζει καλύτερη άμυνα και όποιος παίζει άμυνα κάνει και περισσότερα φάουλ. Σε όλο τον κόσμο αυτό ισχύει. Σε αντίθεση με τον Κόροιβο που ούτε μέσα στις 5 πρώτες ομάδες με την καλύτερη άμυνα δεν πρέπει ναείναι.

Το παιχνίδι προχθές η Λευκάδα το έχασε επειδή αν και ψηλότερη ομάδα, άφησε μέσα τον Καμαριώτη και "όργωνε" , μόνος του το πήρε το παιχνίδι , αντί να τον φθείρουν με φάουλ. Η Αμαλιάδα έχει ένα μόνο αξιόπιστο ψηλό , που δεν είναι κανένα 2.10, και είναι και 34-35 χρονών. Και όμως έβαλε 20 πόντους και ουσιαστικά το καθάρισε μόνος του.
Από αυτό έχασε και από καμια διαιτησία.

Παραμένει όμως το 1ο φαβορί νομίζω. Δεν ξέρω πόσο θα της κοστίζει ο τραυματισμός ενός παίχτης της ποπυ χτύπησε προχθές.
oymperto eko
QUOTE(TRAVELLER @ Jan 26 2010, 14:51 ) *
Δεν ξέρω εάν λέει ο καθένας ότι θέλει, εσύ σίγουρα λες ότι θες πάντως. Νο problem βέβαια.

Τον Αρκαδικό τον είχες δει καθόλου, είχες άποψη και λες (υπονοείς) ότι δεν άξιζε την άνοδο???

Τι λόγο έχουν οι διαιτητές ή και γω δεν ξέρω ποιος να ανεβάζουν ομάδες από την Πελοπόννησο???

Η Αμαλιάδα κέρδισε στη Σπάρτη την 3η αγωνιστική όταν τον Σπαρτιατικό δεν τον είχε πάρει η κάτω βόλτα, πέρασε χαλαρά από τη Βόνιτσα όταν το Π.Φάληρο ζορίστηκε αρκετά, το πάλεψε και το έχασε στις λεπτομέρειες στο Χολαργό , κέρδισε μέσα στον Έσπερο και στο Μίλωνα , ενώ έχασε από τον Τήρωνα την 1η αγωνιστική και είναι γνωστό ότι σε όλες τις κατηγορίες, από τα τοπικά μέχρι τους Ολυμπιακούς Αγώνες η πρεμιέρα κρύβει ιδιομορφίες. Στο Μίλωνα κάρδισε καθαρά και δεν έχει να κάνει κανένας τρυματισμός.
Και βέβαια έχασε καθαρά από τον Εθνικό. Εχει αήττητη την έδρα της και αυτό δεν οφείλεται στη διαιτησία. Κάποιο λάθος κάνεις.
Προχθές με τη Λευκάδα τα φάουλ ήταν 30-19 υπέρ της Αμαλιάδας. Λογικό εάν πάρουμε υπόψη μας ότι η Λευκάδα έχει την καλύτερη άμυνα, παίζει καλύτερη άμυνα και όποιος παίζει άμυνα κάνει και περισσότερα φάουλ. Σε όλο τον κόσμο αυτό ισχύει. Σε αντίθεση με τον Κόροιβο που ούτε μέσα στις 5 πρώτες ομάδες με την καλύτερη άμυνα δεν πρέπει ναείναι.

Το παιχνίδι προχθές η Λευκάδα το έχασε επειδή αν και ψηλότερη ομάδα, άφησε μέσα τον Καμαριώτη και "όργωνε" , μόνος του το πήρε το παιχνίδι , αντί να τον φθείρουν με φάουλ. Η Αμαλιάδα έχει ένα μόνο αξιόπιστο ψηλό , που δεν είναι κανένα 2.10, και είναι και 34-35 χρονών. Και όμως έβαλε 20 πόντους και ουσιαστικά το καθάρισε μόνος του.
Από αυτό έχασε και από καμια διαιτησία.

Παραμένει όμως το 1ο φαβορί νομίζω. Δεν ξέρω πόσο θα της κοστίζει ο τραυματισμός ενός παίχτης της ποπυ χτύπησε προχθές.

πάντως φίλε μου δεν ξέρω από που έχεις την πληροφόρηση, αλλά η Αμαλιαδα δεν πέρασε και τόσο άνετα από τη Βόνιτσα.Και αυτό μπορείς να το εξακριβώσεις . Δύο λεπτά πριν το τέλος το σκορ ήταν 62-64 αν αυτό σου λέει κατι.
allstar08
Περυσι υπηρχαν δυο ομαδες η αεκ αργους και το περαμα, που εκαναν την διαφορα στην κατηγορια, και απο κοντα η αγ. παρασκευη. Και οι τρεις ανεβηκαν κατηγοριες........... αν αυτο σας λεει κατι............( 2 αθηναικες)...........
Εγραψα οτι ειδα, για τον αγωνα της λευκαδας στην αμαλιαδα, και δοξα το θεο εχω δει εκατονταδες παιχνιδια για να ξερω τι βλεπω........Τωρα αν πιστευουν στην λευκαδα οτι αδικηθηκαν ειναι δικαιωμα τους και μενα σαν τριτος δεν μου πεφτει λογος................... αλλα καλο θα τους κανει να κοιταξουν και πως αντιμετωπισαν το παιχνιδι....?????????????? ειδικα στο τεταρτο δεκαλεπτο που ειναι και το πιο δυνατο τους δεκαλεπτο, ας δουν τι επαιξαν σε αμυνα, αλλα και σε επιθεση και ας βγαλουν τα συμπερασματα τους. Γνωριζω οτι ολα σχεδον τα παιχνιδια βιντεοσκοπουνται. Σας το ξαναλεω ηταν ενα ντερμυ, με σφιχτες αμυνες, πολλα αστοχα σουτ, πολλες χαμενες βολες ( ιδιαιτερα απο την αμαλιαδα) και κριθηκε στην λεπτομερια.
Για την λευκαδα ηταν σημαντικη απωλεια ο τραυματισμος του παπαδοπουλου, και απ την αλλη ο κοροιβος ειχε σε καλη μερα τον καμαρωτη......αυτες οι λεπτομεριες κρινουν ενα ντερμπυ.........
keepwalking
QUOTE(TRAVELLER @ Jan 26 2010, 10:51 ) *
Δεν ξέρω εάν λέει ο καθένας ότι θέλει, εσύ σίγουρα λες ότι θες πάντως. Νο problem βέβαια.

Τον Αρκαδικό τον είχες δει καθόλου, είχες άποψη και λες (υπονοείς) ότι δεν άξιζε την άνοδο???

Τι λόγο έχουν οι διαιτητές ή και γω δεν ξέρω ποιος να ανεβάζουν ομάδες από την Πελοπόννησο???

Η Αμαλιάδα κέρδισε στη Σπάρτη την 3η αγωνιστική όταν τον Σπαρτιατικό δεν τον είχε πάρει η κάτω βόλτα, πέρασε χαλαρά από τη Βόνιτσα όταν το Π.Φάληρο ζορίστηκε αρκετά, το πάλεψε και το έχασε στις λεπτομέρειες στο Χολαργό , κέρδισε μέσα στον Έσπερο και στο Μίλωνα , ενώ έχασε από τον Τήρωνα την 1η αγωνιστική και είναι γνωστό ότι σε όλες τις κατηγορίες, από τα τοπικά μέχρι τους Ολυμπιακούς Αγώνες η πρεμιέρα κρύβει ιδιομορφίες. Στο Μίλωνα κάρδισε καθαρά και δεν έχει να κάνει κανένας τρυματισμός.
Και βέβαια έχασε καθαρά από τον Εθνικό. Εχει αήττητη την έδρα της και αυτό δεν οφείλεται στη διαιτησία. Κάποιο λάθος κάνεις.
Προχθές με τη Λευκάδα τα φάουλ ήταν 30-19 υπέρ της Αμαλιάδας. Λογικό εάν πάρουμε υπόψη μας ότι η Λευκάδα έχει την καλύτερη άμυνα, παίζει καλύτερη άμυνα και όποιος παίζει άμυνα κάνει και περισσότερα φάουλ. Σε όλο τον κόσμο αυτό ισχύει. Σε αντίθεση με τον Κόροιβο που ούτε μέσα στις 5 πρώτες ομάδες με την καλύτερη άμυνα δεν πρέπει ναείναι.

Το παιχνίδι προχθές η Λευκάδα το έχασε επειδή αν και ψηλότερη ομάδα, άφησε μέσα τον Καμαριώτη και "όργωνε" , μόνος του το πήρε το παιχνίδι , αντί να τον φθείρουν με φάουλ. Η Αμαλιάδα έχει ένα μόνο αξιόπιστο ψηλό , που δεν είναι κανένα 2.10, και είναι και 34-35 χρονών. Και όμως έβαλε 20 πόντους και ουσιαστικά το καθάρισε μόνος του.
Από αυτό έχασε και από καμια διαιτησία.

Παραμένει όμως το 1ο φαβορί νομίζω. Δεν ξέρω πόσο θα της κοστίζει ο τραυματισμός ενός παίχτης της ποπυ χτύπησε προχθές.


Πολύ πατριωτικά το πήρες το θέμα, traveller! 41.gif
Και μάλιστα το θέμα της μισή Πελοποννήσου αφού για την ΕΑΠ και τον Έσπερο ούτε που αναφέρεσαι! Και τον Αρκαδικό είχα δει και το Άργος και μπορώ να σου πω ότι μόνο το Άργος ανέβηκε χωρίς βοήθεια την κατηγορία. Η ανωτερότητα του ήταν φανερή από τον 1ο γύρο!

Ο 32χρονος Καμαριώτης "όργωνε" ακριβώς για αυτό που λέω. Οι ψηλοί της Δόξας χρεώθηκαν με υπεράριθμα φάουλ και αν κάποιος έπρεπε να τον "φθείρει" όπως λες αυτοί δεν ήταν ούτε οι παίκτες, ούτε ο προπονητής της Λευκάδας.

Κοίταξε καλύτερα για τους τραυματισμούς του Μίλωνα και θα συμφωνήσω και με τον oymperto eko. Η τελευταία της βαθμολογίας Βόνιτσα κατάφερε και εκμεταλλέυτηκε έξυπνα τους περιφερειακούς της και τον Κουλουριώτη γι' αυτό και ο Καμαριώτης έβαλε μόνο 9 πόντους, οπότε μόνο "χαλαρά" δεν πέρασε από εκεί.

Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα τη γνώμη του αλλά είναι άδικο να ενισχύουμε αποτελέσματα που μόνο "καθαρά" δεν είναι!



GENERALISSIMO
QUOTE(keepwalking @ Jan 26 2010, 16:16 ) *
Πολύ πατριωτικά το πήρες το θέμα, traveller! 41.gif
Και μάλιστα το θέμα της μισή Πελοποννήσου αφού για την ΕΑΠ και τον Έσπερο ούτε που αναφέρεσαι! Και τον Αρκαδικό είχα δει και το Άργος και μπορώ να σου πω ότι μόνο το Άργος ανέβηκε χωρίς βοήθεια την κατηγορία. Η ανωτερότητα του ήταν φανερή από τον 1ο γύρο!

Ο 32χρονος Καμαριώτης "όργωνε" ακριβώς για αυτό που λέω. Οι ψηλοί της Δόξας χρεώθηκαν με υπεράριθμα φάουλ και αν κάποιος έπρεπε να τον "φθείρει" όπως λες αυτοί δεν ήταν ούτε οι παίκτες, ούτε ο προπονητής της Λευκάδας.

Κοίταξε καλύτερα για τους τραυματισμούς του Μίλωνα και θα συμφωνήσω και με τον oymperto eko. Η τελευταία της βαθμολογίας Βόνιτσα κατάφερε και εκμεταλλέυτηκε έξυπνα τους περιφερειακούς της και τον Κουλουριώτη γι' αυτό και ο Καμαριώτης έβαλε μόνο 9 πόντους, οπότε μόνο "χαλαρά" δεν πέρασε από εκεί.

Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα τη γνώμη του αλλά είναι άδικο να ενισχύουμε αποτελέσματα που μόνο "καθαρά" δεν είναι!

Αφού ανέβηκε το Άργος χωρίς "βοήθεια" πως γινόταν πέρυσι και βάραγε σε καθε αγώνα 15 βολές ο Πρόκος;;Ολοι (εκτός υπερ-ομάδων) την έχουν πάρει την αβάντα τους για να΄αποδράσουν από το "κλουβί" της Γ'Εθνικής....
dirk10
QUOTE(GENERALISSIMO @ Jan 26 2010, 17:48 ) *
Αφού ανέβηκε το Άργος χωρίς "βοήθεια" πως γινόταν πέρυσι και βάραγε σε καθε αγώνα 15 βολές ο Πρόκος;;Ολοι (εκτός υπερ-ομάδων) την έχουν πάρει την αβάντα τους για να΄αποδράσουν από το "κλουβί" της Γ'Εθνικής....

δεν ξερω για το αργος αλλα οτι πρεπει να εχεις την αβαντα αυτο να λεγετε και υπερομαδα να εισαι!!!!η πιο δυσκολη κατηγορια ειναι
treliaris1985
QUOTE(keepwalking @ Jan 26 2010, 13:07 ) *
Τι γίνεται ρε παιδιά; Ότι θέλει λέει ο καθένας; Είναι δυνατόν η Λευκάδα να έκανε παράπονα για τη διαιτησία και ο allstar08 για παράδειγμα να λέει πως η διαιτησία ήταν μοιρασμένη; Τυχαίο είναι που η Αμαλιάδα παραμένει αήττητη στην έδρα της ενώ δεν έχει κάνει κανένα αξιόλογο διπλό, με εξαίρεση τη νίκη στο Μίλωνα κι αυτό ίσως λόγω τραυματισμών των γηπεδούχων; Ούτε μεγάλες διαφορές έχει αποσπάσει και τη μεγαλύτερη ήττα την έκανε στον Εθνικό με 17 πόντους. Όλα τυχαία είναι; Όσο και να σπρώχνουν οι διαιτητές στην Πελοπόνησσο, να ανέβει κι άλλη ομάδα τρίτη συνεχόμενη χρονιά (μετά τον Αρκαδικό και την ΑΕΚ Άργους) πάει πολύ! Και με όλα τα ντέρμπι εκτός τον 2ο γύρο, ο Κόροιβος δεν έχει και πολλές επιλογές!

gia na leme tin alithia.Kaliteri omada mesa apo ton Milona den perase.Sifounas ,poli kali omada me poles epiloges konta kai makria apo to kalathi.Oso gia traumaties mono o Karaxontidis den epaize,alla kai to diplo mesa stin lefkada xoris ton Karaxontzidi to pirame.
Jabar
Σας παρακαλώ να γράφετε με ελληνικούς χαρακτήρες.Επίσης υπενθυμίζω τον κανονισμό στο σημείο που γράφει ότι Κανονισμός 2:
Απαγορεύεται να έχετε διπλούς (ή πολλαπλούς) λογαριασμούς στο φόρουμ.
fanis#10
QUOTE(keepwalking @ Jan 26 2010, 16:16 ) *
Πολύ πατριωτικά το πήρες το θέμα, traveller! 41.gif
Και μάλιστα το θέμα της μισή Πελοποννήσου αφού για την ΕΑΠ και τον Έσπερο ούτε που αναφέρεσαι! Και τον Αρκαδικό είχα δει και το Άργος και μπορώ να σου πω ότι μόνο το Άργος ανέβηκε χωρίς βοήθεια την κατηγορία. Η ανωτερότητα του ήταν φανερή από τον 1ο γύρο!

Ο 32χρονος Καμαριώτης "όργωνε" ακριβώς για αυτό που λέω. Οι ψηλοί της Δόξας χρεώθηκαν με υπεράριθμα φάουλ και αν κάποιος έπρεπε να τον "φθείρει" όπως λες αυτοί δεν ήταν ούτε οι παίκτες, ούτε ο προπονητής της Λευκάδας.

Κοίταξε καλύτερα για τους τραυματισμούς του Μίλωνα και θα συμφωνήσω και με τον oymperto eko. Η τελευταία της βαθμολογίας Βόνιτσα κατάφερε και εκμεταλλέυτηκε έξυπνα τους περιφερειακούς της και τον Κουλουριώτη γι' αυτό και ο Καμαριώτης έβαλε μόνο 9 πόντους, οπότε μόνο "χαλαρά" δεν πέρασε από εκεί.

Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα τη γνώμη του αλλά είναι άδικο να ενισχύουμε αποτελέσματα που μόνο "καθαρά" δεν είναι!

Η ΕΑΠ φίλε μου ανέβηκε επειδή η Κεφαλλονιά που ανήκει στην ίδια ένωση (ΕΣΚΑΗ) έπεσε στο τοπικό λόγω χρεών, οπότε μία άλλη ομάδα της ένωσης πήρε τη θέση της. Για την ΑΕΚ Άργους συμφωνώ, πήγαινε τρένο όλη τη χρονιά και κινδύνεψε εξαιτίας μιας κοιλιάς που έκανε στις τελευταίες 6-7 αγωνιστικές. Όσο για τον Αρκαδικό να σου θυμίσω ότι και αυτός πήγαινε τρένο και τον προσπέρασε ο Γκυζιακός εξαιτίας μιας ήττας του στο Άργος όταν έπαιζε χωρίς πλέι-μέικερ στην ουσία γιατί ο Μπαλτάς είχε πάθει χιαστούς. Και στο ματς στην Τρίπολη έχασε τη διαφορά από τον Γκυζιακό για έναν πόντο από 2 βολές στο τέλος από ανύπαρκτο φάουλ που είχε δοθεί στο Μαναβόπουλο, και υπάρχει και το σχετικό βίντεο με τη φάση αυτή στο youtube. Δε νομίζω ότι ευνοήθηκε για να ανέβει... Ούτε ότι γενικά οι ομάδες της Πελοποννήσου ευνοούνται. Μήπως να θυμηθώ την περίπτωση της Καβάλας και τον συγκλονιστικό αγώνα του - βορειοελλαδίτη - προέδρου του ΕΣΑΚΕ να την ανεβάσει 3 κατηγορίες σε ένα καλοκαίρι;;;;
Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά, με φιλικές διαθέσεις σου απαντάω...
keepwalking
QUOTE(fanis#10 @ Jan 26 2010, 19:22 ) *
Η ΕΑΠ φίλε μου ανέβηκε επειδή η Κεφαλλονιά που ανήκει στην ίδια ένωση (ΕΣΚΑΗ) έπεσε στο τοπικό λόγω χρεών, οπότε μία άλλη ομάδα της ένωσης πήρε τη θέση της. Για την ΑΕΚ Άργους συμφωνώ, πήγαινε τρένο όλη τη χρονιά και κινδύνεψε εξαιτίας μιας κοιλιάς που έκανε στις τελευταίες 6-7 αγωνιστικές. Όσο για τον Αρκαδικό να σου θυμίσω ότι και αυτός πήγαινε τρένο και τον προσπέρασε ο Γκυζιακός εξαιτίας μιας ήττας του στο Άργος όταν έπαιζε χωρίς πλέι-μέικερ στην ουσία γιατί ο Μπαλτάς είχε πάθει χιαστούς. Και στο ματς στην Τρίπολη έχασε τη διαφορά από τον Γκυζιακό για έναν πόντο από 2 βολές στο τέλος από ανύπαρκτο φάουλ που είχε δοθεί στο Μαναβόπουλο, και υπάρχει και το σχετικό βίντεο με τη φάση αυτή στο youtube. Δε νομίζω ότι ευνοήθηκε για να ανέβει... Ούτε ότι γενικά οι ομάδες της Πελοποννήσου ευνοούνται. Μήπως να θυμηθώ την περίπτωση της Καβάλας και τον συγκλονιστικό αγώνα του - βορειοελλαδίτη - προέδρου του ΕΣΑΚΕ να την ανεβάσει 3 κατηγορίες σε ένα καλοκαίρι;;;;
Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά, με φιλικές διαθέσεις σου απαντάω...


Παρεξήγησες φίλε fanis#10. Το ότι αναφέρομαι στην ΕΑΠ και τον Έσπερο είναι γιατί αυτό πιστεύω θα έπρεπε να κάνει και ο traveller αν ήθελε να υπερασπιστεί τον τόπο του συνολικά. Χαίρομαι που συμφωνείς για την ΑΕΚ Άργους παρόλο που και ο προηγούμενους φίλος μπορεί να έχει δίκιο με τον Πρόκο π.χ. Όταν συμβαίνει αυτό όμως καλό θα είναι να αναφέρεται κι όχι να γίνεται λόγο για μοιρασμενες διαιτησίες..
Όσο για τον Αρκαδικό, επέτρεψε μου να γνωρίζω κάτι παραπάνω χωρίς βέβαια να έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία δύο χρόνια μετά. Τώρα για τον αν ευνοούνται ομάδες τις Πελοποννήσου επέτρεψε μου με όσα έχω δει, να έχω και γι' αυτό διαφορετική άποψη. Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.
Jabar
Κρύο πολύ σε όλη την Ελλάδα,αλλά μου αρέσει.Πως αλλιώς θα αισθανόμασταν ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ smiley.gif
MBANDA
Είδα μεν τα αποτελέσματα (24/1)
ΕΑ Πατρών – Τήρων Αγ. Θεοδ. 77-65
Σπαρτιατικός – Έσπερος 66-82
Κόροιβος – Δόξα Λευκάδας 57-54
Χολαργός – Βόνιτσα 72-64
Π. Φάληρο – Ψυχικό 81-67
Εθνικός – Μίλων 78-59
Παπάγου – Άλιμος 77-72

Είδα και ...χιόνια στο καμπαναριό

Αλλά δεν άκουσα (ακόμη) τίποτα ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ - ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ


ΥΓ : Ρωτήστε τον Ντοστογιέφσκυ αν δεν καταλάβατε τι εννοώ
jorhe
QUOTE(MBANDA @ Jan 27 2010, 20:01 ) *
Είδα μεν τα αποτελέσματα (24/1)
ΕΑ Πατρών – Τήρων Αγ. Θεοδ. 77-65
Σπαρτιατικός – Έσπερος 66-82
Κόροιβος – Δόξα Λευκάδας 57-54
Χολαργός – Βόνιτσα 72-64
Π. Φάληρο – Ψυχικό 81-67
Εθνικός – Μίλων 78-59
Παπάγου – Άλιμος 77-72

Είδα και ...χιόνια στο καμπαναριό

Αλλά δεν άκουσα (ακόμη) τίποτα ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ - ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ


ΥΓ : Ρωτήστε τον Ντοστογιέφσκυ αν δεν καταλάβατε τι εννοώ

Aπο κηδεία είναι οι καμπάνες MBANDA? smiley.gif
traveller
QUOTE(oymperto eko @ Jan 26 2010, 14:40 ) *
πάντως φίλε μου δεν ξέρω από που έχεις την πληροφόρηση, αλλά η Αμαλιαδα δεν πέρασε και τόσο άνετα από τη Βόνιτσα.Και αυτό μπορείς να το εξακριβώσεις . Δύο λεπτά πριν το τέλος το σκορ ήταν 62-64 αν αυτό σου λέει κατι.


δεν έχω άλλη πληροφόρηση φίλε μου πέρα από τη διακύμανση του σκορ που έγραψε κάποιος φίλος εδώ. ότι κέρδιζε μέχρι και +17 και έφτασε και κέρδιζε με +12 νομίζω. Από πουθενά αλλού. Ελπίζω μόνο να μην μπερδεύω τα παιχνίδια και θυμάμαι άλλο.
traveller
QUOTE(keepwalking @ Jan 26 2010, 15:16 ) *
Πολύ πατριωτικά το πήρες το θέμα, traveller! 41.gif


Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα τη γνώμη του αλλά είναι άδικο να ενισχύουμε αποτελέσματα που μόνο "καθαρά" δεν είναι!


Όχι δεν το πήρα καθόλου πατριωτικά. Και όπως είχα πει πριν μερικές σελίδες ούτε την κατηγορία την ξέρω καλά ούτε και την Αμαλιάδα έχω δει περισσότερες από δυο φορές.
Αν θες δώσε λίγο προσοχή μια και το είδα το παιχνίδι. Είπα να μη γράψω γιατί βαριέμαι τα "σεντόνια" αλλά δεν πειράζει.

Λοιπόν : Το παιχνίδι κρίθηκε στην 4η περίοδο μια και μέχρι εκεί η Δόξα έπαιρνε διαφορές και ο Κόροιβος τις κάλυπτε. Μέχρι την 3η περίοδο φαινόταν ότι αν μια ομάδα κέρδιζε , σε ένα κακό παιχνίδι όπως είπε και πιο πάνω ένας φίλος, θα ήταν η Λευκάδα.
Στο τέλος της 3ης περιόδου ένα μπρος πίσω που δε δόθηκε ήταν η αιτία να φάει μια τεχνική ποινή ο πάγος της Αμαλιάδας. Η Λευκάδα μπήκε με ένα +5 ή +4 στην 4η περίοδο.

Εχει έναν πολύ καλό"άσο" (εμένα προσωπικα μου άρεσε) που μάλιστα δεν αρκείται στην οργάνωση αλλά υπάρχουν και μερικά plays για αυτόν έτσι όπως είδα. Πάνω σε αυτόν τον παίχτη ο προπονητής της Αμαλιάδας "χαράμισε" 3 παίχτες. Γιαννικόπουλος, Κοτσέτας και Τσιαμπής είχαν πάρει εντολή να του βγάλουν τα συκώτια. Τουλάχιστο αυτό κατάλαβα εγώ. Ο Γιαννικόπουλος βγήκε με φάουλ στο μέσο της περιόδου και λίγο πιο πριν. Δεν πήγαιναν για να κλέψουν μπάλες αλλά για να τον πιέσουν. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κουραστεί πάρα πολύ (δεν βγήκε καθόλου στο τέλος) να μη μπορεί να οργανώσει καλά και το κυριότερο να χάνεται πολύς χρονος.

Πάνω απο 5-6 επιθέσεις η Λευκάδα στην 4η περίοδο της έκανε ενώ ταυτόχρονα ακουγόταν η κόρνα. Σχεδόν όλες οι επιθέσεις της στο διάστημα αυτό ήταν "σκοτωμένες" και καθόλου ορθολογικές, με κάτι 3ποντα από το σπίτι τους , με κάτι ντράιβ που έβρισκαν στην άκρη του ταμπλώ και ότι κάτσει. Δηλαδή εάν κάποιος έβλεπε αυτή την ομάδα για πρώτη φορά όπως εγώ, θα δυσκολευόταν να πιστέψει ότι μέχρι εκείνη την ώρα ήταν 1η στον όμιλό της.
Ποτέ δεν πέρασαν τη μπάλα χαμηλά και εν τέλει ήταν λίγο σκορποχώρι στην επίθεση.
Δεν ξέρω από ποιον διαιτητή έχει παράπονα η Λευκάδα αλλά το 5ο φάουλ που χρεώθηκε ένας παίχτης της, το πήρε με το έτσι θέλω ο Δαουλάρης (πολύ πεσμένος και βαρύς ) σε ένα ντράιβ.Ήταν φάουλ 100%. Και επίσης χρέωσαν με φάουλ και τεχνική ποινή τον Τσιαμπή σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο . Επίσης σωστό σφύριγμα.

Όχι ότι ο Κόροιβος έπαιξε κανένα μπάσκετ της προκοπής, απλώς με το που μπήκε ο Μπαλτάς τους συμμάζεψε, έβαλε κι ένα καθοριστικό 3ποντο που τους έβαλε μπροστά στο σκορ και ότι έκανε ο Καμαριώτης (δεν ήξερα ότι είναι 32 , για ποιον μεγάλο τον νόμιζα)


Εγώ φίλε μου αυτά είδα , αυτά γράφω και δεν έχω κανένα λόγο να γράψω κάτι που δε συνέβη. Και γενικότερα , όταν τα πάει το παιχνίδι σε τέτοιες διαφορές μικρές , όποιος και να χάσει μένει με το παράπονο. 3 ή 4 πόντοι ήταν.



Υ.Γ Κι ένα τελευταίο. Το γήπεδο το συγκεκριμένο είναι επιπέδου Α1 αλλά έχει ένα σοβαρό πρόβλημα ασφάλειας. Πιθανό να έχουν και άλλα γήπεδα βέβαια. Η μια του κερκίδα οκ, είναι ψηλή και απέχει από τον αγωνιστικό χώρο. Απέναντι έχει όμως και μια μικρή πτυσσόμενη μια ανάσα από τον αγωνιστικό χώρο, τους παίχτες και τους διαιτητές σε απόσταση λιγότερη από 1μ. Και δεν υπήρχε ούτε ένας αστυνομικός. Στο τέλος είχαν ρίξει και τις πινακίδες και είχαν φτάσει σχεδόν στην γραμμή. Όταν λέω "τέλος" εννοώ τα τελευταία δευτερόλεπτα, όχι πιο πριν. Δεν έγινε τίποτα επιλήψιμο αλλά με τέτοια μέτρα ασφαλείας κάποτε μπορεί να γίνει.
MBANDA
QUOTE(MBANDA @ Jan 27 2010, 20:01 ) *
Είδα μεν τα αποτελέσματα (24/1)
Είδα και ...χιόνια στο καμπαναριό

Αλλά δεν άκουσα (ακόμη) τίποτα ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ - ΝΤΙΝ - ΝΤΑΝ

ΥΓ : Ρωτήστε τον Ντοστογιέφσκυ αν δεν καταλάβατε τι εννοώ



Να διορθώσω λίγο το Υστερόγραφο γιατί σας μπέρδεψα :

Ρωτήστε τον Χεμινγουέϊ


Νεο Υ/Γ : Ρωτήστε, είναι ρητορικό, γιατί ο ...άνθρωπος είναι στα ....θυμαράκια
keepwalking
QUOTE(TRAVELLER @ Jan 28 2010, 11:01 ) *
Όχι δεν το πήρα καθόλου πατριωτικά. Και όπως είχα πει πριν μερικές σελίδες ούτε την κατηγορία την ξέρω καλά ούτε και την Αμαλιάδα έχω δει περισσότερες από δυο φορές.
Αν θες δώσε λίγο προσοχή μια και το είδα το παιχνίδι. Είπα να μη γράψω γιατί βαριέμαι τα "σεντόνια" αλλά δεν πειράζει.

Λοιπόν : Το παιχνίδι κρίθηκε στην 4η περίοδο μια και μέχρι εκεί η Δόξα έπαιρνε διαφορές και ο Κόροιβος τις κάλυπτε. Μέχρι την 3η περίοδο φαινόταν ότι αν μια ομάδα κέρδιζε , σε ένα κακό παιχνίδι όπως είπε και πιο πάνω ένας φίλος, θα ήταν η Λευκάδα.
Στο τέλος της 3ης περιόδου ένα μπρος πίσω που δε δόθηκε ήταν η αιτία να φάει μια τεχνική ποινή ο πάγος της Αμαλιάδας. Η Λευκάδα μπήκε με ένα +5 ή +4 στην 4η περίοδο.

Εχει έναν πολύ καλό"άσο" (εμένα προσωπικα μου άρεσε) που μάλιστα δεν αρκείται στην οργάνωση αλλά υπάρχουν και μερικά plays για αυτόν έτσι όπως είδα. Πάνω σε αυτόν τον παίχτη ο προπονητής της Αμαλιάδας "χαράμισε" 3 παίχτες. Γιαννικόπουλος, Κοτσέτας και Τσιαμπής είχαν πάρει εντολή να του βγάλουν τα συκώτια. Τουλάχιστο αυτό κατάλαβα εγώ. Ο Γιαννικόπουλος βγήκε με φάουλ στο μέσο της περιόδου και λίγο πιο πριν. Δεν πήγαιναν για να κλέψουν μπάλες αλλά για να τον πιέσουν. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κουραστεί πάρα πολύ (δεν βγήκε καθόλου στο τέλος) να μη μπορεί να οργανώσει καλά και το κυριότερο να χάνεται πολύς χρονος.

Πάνω απο 5-6 επιθέσεις η Λευκάδα στην 4η περίοδο της έκανε ενώ ταυτόχρονα ακουγόταν η κόρνα. Σχεδόν όλες οι επιθέσεις της στο διάστημα αυτό ήταν "σκοτωμένες" και καθόλου ορθολογικές, με κάτι 3ποντα από το σπίτι τους , με κάτι ντράιβ που έβρισκαν στην άκρη του ταμπλώ και ότι κάτσει. Δηλαδή εάν κάποιος έβλεπε αυτή την ομάδα για πρώτη φορά όπως εγώ, θα δυσκολευόταν να πιστέψει ότι μέχρι εκείνη την ώρα ήταν 1η στον όμιλό της.
Ποτέ δεν πέρασαν τη μπάλα χαμηλά και εν τέλει ήταν λίγο σκορποχώρι στην επίθεση.
Δεν ξέρω από ποιον διαιτητή έχει παράπονα η Λευκάδα αλλά το 5ο φάουλ που χρεώθηκε ένας παίχτης της, το πήρε με το έτσι θέλω ο Δαουλάρης (πολύ πεσμένος και βαρύς ) σε ένα ντράιβ.Ήταν φάουλ 100%. Και επίσης χρέωσαν με φάουλ και τεχνική ποινή τον Τσιαμπή σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο . Επίσης σωστό σφύριγμα.

Όχι ότι ο Κόροιβος έπαιξε κανένα μπάσκετ της προκοπής, απλώς με το που μπήκε ο Μπαλτάς τους συμμάζεψε, έβαλε κι ένα καθοριστικό 3ποντο που τους έβαλε μπροστά στο σκορ και ότι έκανε ο Καμαριώτης (δεν ήξερα ότι είναι 32 , για ποιον μεγάλο τον νόμιζα)


Εγώ φίλε μου αυτά είδα , αυτά γράφω και δεν έχω κανένα λόγο να γράψω κάτι που δε συνέβη. Και γενικότερα , όταν τα πάει το παιχνίδι σε τέτοιες διαφορές μικρές , όποιος και να χάσει μένει με το παράπονο. 3 ή 4 πόντοι ήταν.



Υ.Γ Κι ένα τελευταίο. Το γήπεδο το συγκεκριμένο είναι επιπέδου Α1 αλλά έχει ένα σοβαρό πρόβλημα ασφάλειας. Πιθανό να έχουν και άλλα γήπεδα βέβαια. Η μια του κερκίδα οκ, είναι ψηλή και απέχει από τον αγωνιστικό χώρο. Απέναντι έχει όμως και μια μικρή πτυσσόμενη μια ανάσα από τον αγωνιστικό χώρο, τους παίχτες και τους διαιτητές σε απόσταση λιγότερη από 1μ. Και δεν υπήρχε ούτε ένας αστυνομικός. Στο τέλος είχαν ρίξει και τις πινακίδες και είχαν φτάσει σχεδόν στην γραμμή. Όταν λέω "τέλος" εννοώ τα τελευταία δευτερόλεπτα, όχι πιο πριν. Δεν έγινε τίποτα επιλήψιμο αλλά με τέτοια μέτρα ασφαλείας κάποτε μπορεί να γίνει.


Σε κάποια από αυτά που λες θα συμφωνήσω. Το ότι το παιχνίδι κρίθηκε στην 4η περίοδο δεν αναιρεί το γεγονός της δικής μου πληροφόρησης. Μέχρι εκείνη την ώρα οι ψηλοί της Λευκάδας είχαν ήδη πολλά φάουλ οπότε ο Βουρνάς δεν είχε και πολλές επιλογές και να ήθελε να "χτυπήσει" τον Καμαριώτη.
Εγώ δύο φορές έχω δει τη Λευκάδα με τον Παπάγου και το Ψυχικό. Δυστυχώς, δεν με έπεισε καμία από τις δύο για τη θέση στην οποία βρίσκεται. Όχι ότι η Αμαλιάδα ή ο Χολαργός κάνουν τη διαφορά αλλά με κάτι άσκοπα drive και κάτι άκυρα σουτ για τρίποντο, δεν πας πουθενά. Η δική μου εντύπωση είναι ότι έχει σημαντικό πρόβλημα στην περιφέρεια κι είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα αντιμετωπίσει την Κυριακή το Χολαργό που στην περιφέρεια shot.gif εν ψυχρώ!!!
oymperto eko
Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατι δεν ανακοινώθηκαν ακόμα οι διαιτητές?...Μάλλον εν όψει δευτέρου γύρου άρχισαν τα μαγειρέματα.
ELEFANTAS
QUOTE(oymperto eko @ Jan 29 2010, 23:46 ) *
Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατι δεν ανακοινώθηκαν ακόμα οι διαιτητές?...Μάλλον εν όψει δευτέρου γύρου άρχισαν τα μαγειρέματα.


Οι διαιτητες εχουν ανακοινωθει απο την Πεμπτη το μεσημερι.Μην βλεπετε παντου φαντασματα.
treliaris1985
QUOTE(oymperto eko @ Jan 29 2010, 23:46 ) *
Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατι δεν ανακοινώθηκαν ακόμα οι διαιτητές?...Μάλλον εν όψει δευτέρου γύρου άρχισαν τα μαγειρέματα.

Και την Κυριακή το ντέρμπι μεταξύ Χολαργού - Λευκάδας. Ο θανατός σου η ζωή μου.Όποιος βάλλει 50 πόντους κερδίζει.Εδώ που τα λέμε ρε παιδιά αυτό το μπάσκετ ανήκει στο παρελθόν.Κατευθυνόμενες επιθέσεις των 24¨,οι αθλητές δεν βγάζουν καμμία προσωπικότητα στο γήπεδο.Απλά στρατιωτάκια.Είναι κρίμα προπονητές που έχουν φτάσει μέχρι και Α1
να έχουν τέτοια φιλοσοφία.Δεν παρακολουθούν τις εξελίξεις..........Το κουτσου-κουτσου τέλειωσε.
allstar08
Σπαρτη- εαπ 2
κοροιβος- τηρων 1
χολαργος - λευκαδα 1
φαληρο - βονιτσα 2
εθνικος - ψυχικο 1
παπαγου - μιλωνας 1
εσπερος -αλιμος 1

BAGGIO
Σπαρτη - Εαπ 2
Αμαλιαδα - Αγ. Θεοδωροι 1
Χολαργος - Λευκαδα 2 πολυ δυσκολα
Φαληρο - Βονιτσα 1
Εθνικος Ψυχικο 2
Παπαγου - Μιλων 2
Εσπερος - Αλιμος 2 πολυ δυσκολα
GENERALISSIMO
QUOTE(BAGGIO @ Jan 31 2010, 11:26 ) *
Σπαρτη - Εαπ 2
Αμαλιαδα - Αγ. Θεοδωροι 1
Χολαργος - Λευκαδα 2 πολυ δυσκολα
Φαληρο - Βονιτσα 1
Εθνικος Ψυχικο 2
Παπαγου - Μιλων 2
Εσπερος - Αλιμος 2 πολυ δυσκολα

Ηδη εχασες το πρώτο:Εθνικός Ψυχικό 1 με εναν πόντο διαφορά με βολές του Μακρή σε νεκρό χρόνο.
MBANDA
QUOTE(GENERALISSIMO @ Jan 31 2010, 15:44 ) *
Ηδη εχασες το πρώτο:Εθνικός Ψυχικό 1 με εναν πόντο διαφορά με βολές του Μακρή σε νεκρό χρόνο.



Γιώργο (GR), λέει αλήθεια???

Δηλαδή πάλι ξανά-ξανα-ξανά-ξανα-....-χάσαμε???

Άμα συνέλθεις, μας λες τι έγινε.
Φαντάζομαι τα γνωστά " το παιχνίδι το κέρδισε αυτός που το ήθελε περισσότερο" κτλ,
zymaroulis
Κόροιβος - Τήρων 89-74.
gate14
Αφου κερδισε ο Εθνικος σημερα με αυτο το διδυμο διαιτητων παμε καλα smiley.gif
Νικη με βολες του Μακρη σε νεκρο χρονο και ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ
gmtb


Παπάγος - Μίλων 72-67
bill37
εσπερος-αλιμος 67-58.
το παιχνιδι χαθηκε στο 2 δεκαλεπτο απο τον αλιμο οποθ ι διαφορα ηταν 19 ποντους.
Στο 3 δεκαλεπτο με καλη αμυνα μειωσε σε 5 ποντους 53-48
gate14
Διπλο της ΒΟΝΙΤΣΑΣ μεσα στο Φαληρο που επαιζε χωρις Εμμανουηλιδη και Παρασκευοπουλο
ΧΑΜΟΣ !!!!!!
gunclub
Mεγάλη εμφάνιση απ΄τη Βόνιτσα, 77.gif που μετά απο την 3η αγωνιστηκή έπαιξε πλήρης.Πολλά μπράβο σ'όλα τα παιδιά που έπαιξαν με ψυχή. Συμφωνώ με τον gate ,και τώρα χαμός στη κατηγορία!
GENERALISSIMO
QUOTE(BAGGIO @ Jan 31 2010, 11:26 ) *
Σπαρτη - Εαπ 2
Αμαλιαδα - Αγ. Θεοδωροι 1
Χολαργος - Λευκαδα 2 πολυ δυσκολα
Φαληρο - Βονιτσα 1
Εθνικος Ψυχικο 2
Παπαγου - Μιλων 2
Εσπερος - Αλιμος 2 πολυ δυσκολα

Που κρυβόσουνα εσύ φωστήρα μου;;;Τέτοιο κουβά δεν εχω ξαναματαδεί...1 στα 6 έκανες και φυσικα η Παπαγάρα διεψευσε κ πάλι τη "πιάτσα". smiley.gif
bill37
Χολαργος -Λευκαδα,ποσο ηρθε?
andreas koropi
QUOTE(bill37 @ Jan 31 2010, 20:50 ) *
Χολαργος -Λευκαδα,ποσο ηρθε?


54-52 o xolargos
bill37
Ευχαριστω.Εχει μελλον ακομη το πρωταθλημα.Μπραβο στο Χολαργο,δεν το περιμενα.
Jack_Daniels
Έχει κάποιος αντικειμενική-σαφή είκονα του παιχνιδιού Χολαργός-Λευκάδα??
ΑΚΡΙΔΑΣ
Με μια ακόμη αξιοθρήνητη εμφάνιση αλλά και με σημαντικούς παίχτες τραυματίες (Ιμπέζα, Τσικούρη, Βούλγαρη) η Σπάρτη έχασε απο την ΕΑΠ 10 π. και έλαβε τον τελευταίο ασπασμό της στη κάθοδό της προς την Τοπική κατηγορία. Συγχαρητήρια στη Βόνιτσα που το παλεύει ακόμη...
gate14
Σπαρτη - ΕΑΠ ?Ξερει κανεις αποτελεσμα?
allstar08
[quote name='allstar08' date='Jan 30 2010, 23:38 ' post='380215']
Σπαρτη- εαπ 2
κοροιβος- τηρων 1
χολαργος - λευκαδα 1
φαληρο - βονιτσα 2
εθνικος - ψυχικο 1
παπαγου - μιλωνας 1
εσπερος -αλιμος 1
[/quote
( ας ευλογησουμε πρωτα τα γενια μας)........ επιτελους το απολυτο 7 στα 7........
Jabar
Αποτελέσματα στον 1ο όμιλο Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
31/01/2010 (15:39)

Επεισοδιακό από κάθε άποψη ήταν το παιχνίδι του Εθνικού με το Ψυχικό, το οποίο βρήκε νικητές τους Πειραιώτες με 61-60. Ο προπονητής της φιλοξενούμενης ομάδας Γιώργος Ρεμεντέλας έχει φρικτά παράπονα από την εχθρική αντιμετώπιση του πρώτου διαιτητή, Κανακάρη, ο οποίος σύμφωνα με τον Έλληνα τεχνικό προκάλεσε την ήττα της ομάδας του!

Μάλιστα, οι άνθρωποι του αθηναϊκού συγκροτήματος προτίθενται να ζητήσουν την δια παντός εξαίρεση του εν λόγω ρέφερι από τα παιχνίδια τους. Τέλος, αξίζει να αναφερθεί πως μετά το τέλος του αγώνα, ο κ. Ρεμεντέλας υπέβαλε την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία του Ψυχικού, η οποία ωστόσο δεν έχει γίνει ακόμα αποδεκτή.

Ο Χολαργός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς έκαμψε στα... σημεία την αντίσταση της Δόξας Λευκάδας με 54-52, ύστερα από ένα δυναμικό παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες. Την ίδια στιγμή, ο Κόροιβος δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην επικράτηση επί του Τήρωνα με 89-74.

Τα αποτελέσματα:
Εθνικός - Ψυχικό 61-60
Σπαρτιατικός - Ε.Α. Πατρών 64-74
Κόροιβος Αμαλ. - Τηρών Αγ. Θεοδ. 89-74
Χολαργός - Δόξα Λευκ. 54-52
Π. Φάληρο - Βόνιτσα 63-67
Παπάγου - Μίλωνας 72-67
Έσπερος - Άλιμος 67-58

Παπάγου – Μίλων 72-67
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Ραχιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 21-25, 36-33, 51-44, 72-67.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Σωφρονάς 21 (3), Μουμπάρακ 2, Μέντζος 5 (1), Βασάλος 2, Στεργάκης 18 (4), Κωστής, Μακρής, Υφαντής 19, Κατσαντώνης 5.
ΜΙΛΩΝ (Παππάς): Ψυχογιόπουλος 2, Τριανταφύλλου 23 (1), Παπαδάκης 15 (2), Καραχοντζίτης 7 (1), Χαλβατζής 14, Χριστοφάκης 6 (2), Κρασόπουλος, Ντόκος.

Eθνικός - Ψυχικό 61-60
Διαιτητές: Κανακάρης - Πρωτούλης.
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 30-29, 41-42, 61-60.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Ποδαράς): Μπίκουλης 4, Παρίσος 9 (2), Σίνος 3, Παπαδημητρίου 6, Φούκος 2, Χεργκελετζής 5, Μακρής 22, Φωτής 7 (1), Διαμαντόπουλος 1, Ξούρας 2.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αρσένης 5, Γεωργίου 8, Γαπκιάδης 3 (1), Μιχόπουλος 19, Ευαγγελίτσης 6, Ντάσης 16 (2), Γκαϊτάσοφ 3.

Π. Φάληρο - Βόνιτσα 63-67
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Σοφιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 32-37, 44-51, 63-67.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 16 (1), Θάνος 14 (2), Απέργης 13, Σαλτουρίδης 6, Καδάς, Κουτσός 6 (1).
ΒΟΝΙΤΣΑ (Παπίρης): Κούτσικος, Στρατομήτρος 7, Πέρλης 8, Κουλουριώτης 16, Καυκής 7 (1), Προδρομίτης, Καδηγιαννόπουλος, Καραμπάς 23 (4), Παπαμιχαήλ 2, Βαβέτσης 2, Κουνούπης 2.

Κόροιβος Αμαλ.-Τηρών Αγ. Θεοδ. 89-74
Διαιτητές: Στάθη-Ζέρβας
Τα δεκάλεπτα: 24-23, 49-36, 70-48, 89-74.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔ. (Νιπεργιάλης - Ανδρουτσόπουλος).Κοτσέτας 5 (1), Τσαμπής 18 (4), Παπαβλασσόπουλος 13 (3), Μπαλτάς 12 (3), Δαουλάρης 3, Γιαννικόπουλος 12 (1), Συναδινός 3 (1), Καμαριώτης 14, Λυμπέρης 7, Χαντζής 2, Σταθόπουλος.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (Τόλλιας): Καζιάνης 13 (1), Λαγκουράνης, Ματσαμάς 6, Ράπτης, Μητρόπουλος 24, Σακελλαράκης 12, Δανιήλ 8 (1), Σακελλάρης 2, Κασιούμης 9, Δήμου.

Σπαρτιατικός – ΕΑ Πατρών 64-74
Διαιτητές: Μαντίλας - Νάκας.
Τα δεκάλεπτα: 12-24, 29-48, 49-61, 64-74
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Ψυχογιός): Ζαμπέτης 9, Γιατράς 4, Μουχτερός, Μπακογιάννης 17, Κάτσαρης 7 (2), Τόμπρας 5, Καυκής 6 (1), Ρηγάκος 4, Σπυράκος 9 (1), Μπουγάδης 3 (1).
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης - Στάνκοβιτς): Λυκούδης 12 (1), Μιχαϊλίδης 16 (2), Κοσμάς 6 (1), Μανδαλάκης 10 (1), Τσεκλένης 2, Λιούρδης 3 (1), Σταυρόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 8, Καλαπανίδας 15.

Έσπερος ΑΟΠΑ - Άλιμος 67-58
Διαιτητές: Παντρευτής και Τσάλας.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 42-23, 53-48, 67-58.
ΕΣΠΕΡΟΣ / ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας, Τρυφωνόπουλος, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος 5 (1), Θωνιάτης 24 (1), Ιωάννου 7, Σταυρουλάκης 4, Κάλλης 21 (5), Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 6.
ΑΛΙΜΟΣ (Ζέρβας-Τριανταφύλλου): Αγγελόπουλος, Σέιφερ, Κορύζης 10, Μάνος 21 (2), Ζαλώνης 2, Μουρατίδης 10 (3), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μελισσαράτος 4, Ψυχογιός 8 (2).


www.basketblog.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.