Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
keepwalking
Στην Λευκάδα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τον Βουρνά αλλά κανένας δεν μιλάει...Την Παρασκευή ήταν να φύγει από την ομάδα και μετά τη νίκη στο Ψυχικό όλα ok. Σαν προπονητής μπορεί να είναι καλός, σαν χαρακτήρας όμως έχει πολλά μείον...
theo4notever
QUOTE(keepwalking @ Dec 8 2009, 14:32 ) *
Στην Λευκάδα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τον Βουρνά αλλά κανένας δεν μιλάει...Την Παρασκευή ήταν να φύγει από την ομάδα και μετά τη νίκη στο Ψυχικό όλα ok. Σαν προπονητής μπορεί να είναι καλός, σαν χαρακτήρας όμως έχει πολλά μείον...

λεπτομερειες;κατι ακουστηκε και στην πατρα...
keepwalking
Έμαθα από εγκυρότατη πηγή ότι μάλωσε με κάποιον από τη διοίκηση. Όλοι έχουν πρόβλημα με το χαρακτήρα του εκτός από μια κλίκα που τον στηρίζει. Λεπτομέρειες δεν ξέρω...Υπάρχει όμως ο πρώτος επιλαχών σε περίπτωση δικής του αποχώρησης. Δύσκολη μέρα η Κυριακή...τοπικό ντέρμπι με τους Βονιτσάνους να έχουν πολλά απωθημένα. 69.gif
theo4notever
QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 12:16 ) *
Έμαθα από εγκυρότατη πηγή ότι μάλωσε με κάποιον από τη διοίκηση. Όλοι έχουν πρόβλημα με το χαρακτήρα του εκτός από μια κλίκα που τον στηρίζει. Λεπτομέρειες δεν ξέρω...Υπάρχει όμως ο πρώτος επιλαχών σε περίπτωση δικής του αποχώρησης. Δύσκολη μέρα η Κυριακή...τοπικό ντέρμπι με τους Βονιτσάνους να έχουν πολλά απωθημένα. 69.gif

απο πατρα μερια;που εχει ξαναπερασει απο το νησι;
kaukasios
QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 12:16 ) *
Έμαθα από εγκυρότατη πηγή ότι μάλωσε με κάποιον από τη διοίκηση. Όλοι έχουν πρόβλημα με το χαρακτήρα του εκτός από μια κλίκα που τον στηρίζει. Λεπτομέρειες δεν ξέρω...Υπάρχει όμως ο πρώτος επιλαχών σε περίπτωση δικής του αποχώρησης. Δύσκολη μέρα η Κυριακή...τοπικό ντέρμπι με τους Βονιτσάνους να έχουν πολλά απωθημένα. 69.gif

πραγματι δεν ειναι καλος προπονητης αυτο που τον σωζει ειναι η κλικα!!!!!! tongue.gif tongue.gif
allstar08
ακουσα οτι.....Την προηγουμενη εβδομαδα παικτες στην Λευκαδα παρπονεθηκαν στον προεδρο για την συμπεριφορα του couch απεναντι τους. την επομενη σε προπονηση αρπαχτηκαν προεδρος κ προπονητης....... τεταμενο το κλιμα εκει... επεσε κ ονομα που εχει ξαναπαει προσφατα Λευκαδα για αντικαταστατης κ που ειναι ''ανεργος'' προσφατα...... αυτα....
GOLD
QUOTE(allstar08 @ Dec 9 2009, 15:15 ) *
ακουσα οτι.....Την προηγουμενη εβδομαδα παικτες στην Λευκαδα παρπονεθηκαν στον προεδρο για την συμπεριφορα του couch απεναντι τους. την επομενη σε προπονηση αρπαχτηκαν προεδρος κ προπονητης....... τεταμενο το κλιμα εκει... επεσε κ ονομα που εχει ξαναπαει προσφατα Λευκαδα για αντικαταστατης κ που ειναι ''ανεργος'' προσφατα...... αυτα....

Γιατρας?????????????????
allstar08
QUOTE(GOLD @ Dec 9 2009, 15:18 ) *
Γιατρας?????????????????

Μαλλον..... υπαρχουν καποιες δυσκολιες ......θα δειξει τις επομενες μερες τι θα γινει....
keepwalking
QUOTE(kaukasios @ Dec 9 2009, 11:07 ) *
πραγματι δεν ειναι καλος προπονητης αυτο που τον σωζει ειναι η κλικα!!!!!! tongue.gif tongue.gif


Όσες ειρωνικές φατσούλες και να βάζεις καυκάσιε, δεν αλλάζει κάτι. Κανείς δεν αμφισβήτησε την προπονητική πορεία (έχει άλλωστε και μια άνοδο στην Α1 που τον σώζει). Τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει φέτος στη Λευκάδα, είναι ανάλογα αυτών που είχε πέρυσι ο Έσπερος κι εσύ θα έπρεπε να το ξέρεις καλά. Στις μικρές κοινωνίες δεν μετράει μόνο να ξέρεις από μπάσκετ αλλά να είσαι και Άνθρωπος....

QUOTE(GOLD @ Dec 9 2009, 11:18 ) *
Γιατρας?????????????????


Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα...Γιατράς και όχι μόνο...
kaukasios
QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 15:32 ) *
Όσες ειρωνικές φατσούλες και να βάζεις καυκάσιε, δεν αλλάζει κάτι. Κανείς δεν αμφισβήτησε την προπονητική πορεία (έχει άλλωστε και μια άνοδο στην Α1 που τον σώζει). Τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει φέτος στη Λευκάδα, είναι ανάλογα αυτών που είχε πέρυσι ο Έσπερος κι εσύ θα έπρεπε να το ξέρεις καλά. Στις μικρές κοινωνίες δεν μετράει μόνο να ξέρεις από μπάσκετ αλλά να είσαι και Άνθρωπος....

den εχει μια ανοδο μονο στην α1.εχει ανοδο απο το τοπικο στην γ εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο την γ στην β εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο την β στην α2 εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο το τοπικο στην γ εθνικη με τον εσπερο.
και ακομα δεν θυμαμαι ποσες ανοδους ειχε με την αλεξιωτισα οπου εκανε τα πρωτα του βηματα.οποτε μιλαμε για εναν πολυ επιτυχημενο προπονητη.
σημασια παντα εχει το αποτελεσμα.εφοσον οι παικτες πληρωνοντε και μαλιστα με υψηλα συμβολαια πρεπει να αντεχουν στην πιεση.ειναι επαγγελματιες και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζοντε.
magickaminia
QUOTE(matzik78 @ Dec 7 2009, 21:38 ) *
Bασικα εχει τον Ομπραντοβιτς της Γ εθνικης,ανετα προπονητης σε καλη ομαδα Α2 ο Βουρνας....
Επισης πολυ καλα στοιχεια κ πολυ δουλευταρας ο Λαροζας που πηγε στο Τηρων λιγο με την ψυχολογια τον παιχτων να παιξει κ ισως να την σωσει την ομαδα...

Σχετικα με τον Τηρωνα Αγ.Θεοδωρων πιστευω οτι τωρα που επεστρεψε ο Τζιμης Καζιανης αν ειναι γερος με την εμπειρια του και με την εκτελεστικη του ικανοτητα θα βοηθησει παρα πολυ την ομαδα να μεινει στην κατηγορια. Πιστευω οτι αν ηταν απ την αρχη της περιοδου καλα ο Καζιανης ο Τηρων θα ειχε μεγαλυτερη συγκομιδη βαθμων. blove.gif
kaukasios
QUOTE(magickaminia @ Dec 9 2009, 15:45 ) *
Σχετικα με τον Τηρωνα Αγ.Θεοδωρων πιστευω οτι τωρα που επεστρεψε ο Τζιμης Καζιανης αν ειναι γερος με την εμπειρια του και με την εκτελεστικη του ικανοτητα θα βοηθησει παρα πολυ την ομαδα να μεινει στην κατηγορια. Πιστευω οτι αν ηταν απ την αρχη της περιοδου καλα ο Καζιανης ο Τηρων θα ειχε μεγαλυτερη συγκομιδη βαθμων. blove.gif

ποσο χρονων ειναι ο καζιανης?
allstar08
QUOTE(kaukasios @ Dec 9 2009, 15:41 ) *
den εχει μια ανοδο μονο στην α1.εχει ανοδο απο το τοπικο στην γ εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο την γ στην β εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο την β στην α2 εθνικη με την ολυμπιαδα.
εχει ανοδο απο το τοπικο στην γ εθνικη με τον εσπερο.
και ακομα δεν θυμαμαι ποσες ανοδους ειχε με την αλεξιωτισα οπου εκανε τα πρωτα του βηματα.οποτε μιλαμε για εναν πολυ επιτυχημενο προπονητη.
σημασια παντα εχει το αποτελεσμα.εφοσον οι παικτες πληρωνοντε και μαλιστα με υψηλα συμβολαια πρεπει να αντεχουν στην πιεση.ειναι επαγγελματιες και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζοντε.

συμφωνω για την αξια του συγκεκριμενου προπονητη. Αλλωστε ολοι κρινονται ''εκ του αποτελεσματος''. και αυτος ειναι επιτυχημενος εκ του αποτελεσματος. .....ομως ολη η επιτυχια βασιζεται στο να μπορεσεις να μεινεις στην κορυφη...... αφου η τυχη και οι ικανοτητες τον βοηθησαν να φτασει ψηλα επρεπε και να μεινει ψηλα......!!!!!! οσο για τους παικτες το να εισαι επαγγελματιας δεν σημαινει απαραιτητα οτι πρεπει να δεχεσαι σε προσωπικο επιπεδο προσβολες. ολοι εχουν τα ορια τους και σε ολα τα πραγματα υπαρχουν ανοχες, αντοχες και ορια.αρκει να μην ξεπερνιουνται.... και μαλλον ο κωουτς σ αυτο εκανε λαθος.....
rover6
QUOTE(kaukasios @ Dec 9 2009, 15:45 ) *
ποσο χρονων ειναι ο καζιανης?

35 + μου φαινεται αλλα βλεπει το καλαθι σαν να σουταρει στην θαλασσα
kaukasios
QUOTE(rover6 @ Dec 9 2009, 15:59 ) *
35 + μου φαινεται αλλα βλεπει το καλαθι σαν να σουταρει στην θαλασσα

οταν λες 35+ ποσο?γιατι αλλο 36 και αλλο 39.
rover6
QUOTE(kaukasios @ Dec 9 2009, 16:02 ) *
οταν λες 35+ ποσο?γιατι αλλο 36 και αλλο 39.

ρε φιλε πρεπει να ειναι του 72 η 73 δεν ειμαι τοσο σιγουρος.
bek
QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 15:32 ) *
Όσες ειρωνικές φατσούλες και να βάζεις καυκάσιε, δεν αλλάζει κάτι. Κανείς δεν αμφισβήτησε την προπονητική πορεία (έχει άλλωστε και μια άνοδο στην Α1 που τον σώζει). Τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει φέτος στη Λευκάδα, είναι ανάλογα αυτών που είχε πέρυσι ο Έσπερος κι εσύ θα έπρεπε να το ξέρεις καλά. Στις μικρές κοινωνίες δεν μετράει μόνο να ξέρεις από μπάσκετ αλλά να είσαι και Άνθρωπος....



Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα...Γιατράς και όχι μόνο...


δεν υπαρχει θεμα γιατρα στη λευκαδα. ο γιατρας το καλοκαιρι 'βοηθησε' να παει ο βουρνας στο νησι και τωρα θα παρει τη θεση του; δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο! φοραει παντελονια!
jorhe
Δε ξέρω τι σοι άνθρωπος είναι ο Βουρνάς ,τι δουλειά του τη κάνει μια χαρά.Τη κυριακή έχανε με 10π στο τελευταίο δεκάλεπτο και με υπομονή και αλλαγή άμυνας το καθάρισε.Ελπίζω τη κυριακή το ματσάκι ναναι ήρεμο και να μην έχουμε παρατράγουδα.Και κάτι άλλο για τους φιλους Λευκαδίτες ,στη Β κατ δε θα φτάνει η Βίσση κι ο Μαργαρίτης ,αλλά άνθρωποι με μπικικίνια.
keepwalking
QUOTE(allstar08 @ Dec 9 2009, 11:55 ) *
συμφωνω για την αξια του συγκεκριμενου προπονητη. Αλλωστε ολοι κρινονται ''εκ του αποτελεσματος''. και αυτος ειναι επιτυχημενος εκ του αποτελεσματος. .....ομως ολη η επιτυχια βασιζεται στο να μπορεσεις να μεινεις στην κορυφη...... αφου η τυχη και οι ικανοτητες τον βοηθησαν να φτασει ψηλα επρεπε και να μεινει ψηλα......!!!!!! οσο για τους παικτες το να εισαι επαγγελματιας δεν σημαινει απαραιτητα οτι πρεπει να δεχεσαι σε προσωπικο επιπεδο προσβολες. ολοι εχουν τα ορια τους και σε ολα τα πραγματα υπαρχουν ανοχες, αντοχες και ορια.αρκει να μην ξεπερνιουνται.... και μαλλον ο κωουτς σ αυτο εκανε λαθος.....


Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Σημασία δεν έχει μόνο να ανέβεις ψηλά αλλά να μπορείς να παραμείνεις κιόλας....Η τύχη είναι πάντως με το μέρος του Βουρνά...Επαγγελματία δεν σε κάνουν μόνο τα λεφτά που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολλά για να τα αφήσει!!!

QUOTE(jorhe @ Dec 9 2009, 12:47 ) *
Δε ξέρω τι σοι άνθρωπος είναι ο Βουρνάς ,τι δουλειά του τη κάνει μια χαρά.Τη κυριακή έχανε με 10π στο τελευταίο δεκάλεπτο και με υπομονή και αλλαγή άμυνας το καθάρισε.Ελπίζω τη κυριακή το ματσάκι ναναι ήρεμο και να μην έχουμε παρατράγουδα.Και κάτι άλλο για τους φιλους Λευκαδίτες ,στη Β κατ δε θα φτάνει η Βίσση κι ο Μαργαρίτης ,αλλά άνθρωποι με μπικικίνια.


Ήσουν στο παιχνίδι και τα λες αυτά;;;; Οι Βονιτσάνοι έχουν κάθε λόγο για να μην είναι το ματσάκι ήρεμο. Ελπίζω μόνο να την πληρώσουν αυτοί που φταίνε και μόνο...
johnis
Ο Καζιάνης νομίζω είναι πάνω από 40 χωρίς να είμαι σίγουρος.

Για το Βουρνά πιστεύω ότι είναι πολύ καλός προπονητής τεχνικά (και η Λευκάδα και η Ολυμπιάδα που είχα δει τα προηγούμενα χρόνια είχε ξεκάθαρους προσανατολισμούς σε επίθεση και άμυνα), σαν άνθρωπος δε ξέρω, έχουν ακουστεί διάφορα για το χαρακτήρα του κ παλιότερα, δεν είναι όμως απαραίτητα αληθή: μπορεί να σημαίνει ότι είναι έντονος στις διαπροσωπικές του σχέσεις, ότι θέλει πολύ πειθαρχία, ίσως κ ότι δεν είναι καλός στις δημόσιες σχέσεις (με μάνατζερ κλπ). Ίσως φυσικά να είναι κ αλήθεια. Κ δε νομίζω ότι ο προπονητής κρίνεται μόνο από το αποτέλεσμα. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις μετρίων προπονητών που ανέβασαν την ομάδα καθαρά λόγω ρόστερ (ή κ αδυναμίας των αντιπάλων κ.α.). Μπορείς π.χ. να κρίνεις τον προπονητή της Ιεράπετρας ή της Χαλκίδας στον άλλο όμιλο που δε θα κάνουν νίκη όλη τη χρονιά;

Δε συμφωνώ πάντως με το φίλο που λέει ότι είναι επαγγελματίες οι αθλητές και πρέπει να τα ανέχονται όλα. Κατ' αρχάς, όσα κ να παίρνει ένας αθλητής σε αυτό το επίπεδο, αποκλείεται να ζήσει μόνο από αυτά (ακόμα κ ο πιο ακριβοπληρωμένος), άρα το "επαγγελματίας" είναι σχετικό (για να μη σου πω για ένσυμα, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη κ άλλα τέτοια). Αλλά ακόμα κ επαγγελματίες να τους θεωρήσουμε, δε θα πει ότι πρέπει να ανέχονται. Αντίστοιχα για οποινδήποτε επαγγελματία σε οποιονδήποτε εργασιακό χώρο. Ούτε φυσικά πρέπει να υποσκάπτουν θέσεις προπονητών όπως έχει γίνει πολλές φορές σε διάφορες ομάδες. Το καλό της ομάδας πρέπει να είναι πάνω από όλα για όλους (παίκτες, προπονητές, διοίκηση), αλλά δυστυχώς αυτό όπως είναι δομημένο το ελληνικό μπάσκετ γίνεται μόνο σε μια χούφτα ομάδες, οι οποίες φαίνονται από χιλιόμετρα. Χωρίς να σημαίνει ότι οι ομάδες αυτές απαραίτητα θα παίρνουν πρωτάθλημα. Σε αυτές τις ομάδες όμως, οι αθλητές χαίρονται πιο πολύ το μπασκετάκι τους, ο προπονητής χαίρεται γιατί η ομάδα παίζει ομαδικό μπάσκετ και δουλεύεται πιο εύκολα και οι παράγοντες χαίρονται γιατί η ομάδα κάνει πιο πολλές νίκες από τις θεωρητικές δυνατότητες του ρόστερ της.

Στην πράξη, όλοι κοιτάζουν μόνο την πάρτη τους: οι αθλητές να πάρουν όσο πιο πολλά μπορούν ή να σκοράρουν όσο πιο πολύ μπορούν γιατί έτσι του χρόνου ο μάνατζέρ τους θα τους βρει καλύτερα λεφτά, οι προπονητές να κερδίζουν βραχυπρόθεσμα και όχι να βελτιώνουν τους παίκτες τους, να ανέχονται τις ιδιορρυθμίες κάποιων παικτών γιατί τους έχουν ανάγκη για να κερδίζουν αλλά όχι άλλων που δε χρειάζονται και συχνά να βάζουν τους παίκτες των μάνατζερ μήπως και αδειάσει καμιά καρέκλα σε υψηλότερη κατηγορία και προταθούν και οι παράγοντες πως θα ανέβουν κατηγορία ώστε να ακουστεί το όνομα τους ή να ξεπλύνουν χρήμα από τις επιχειρήσεις τους ή να γλιτώσουν κανά φράγκο μόλις η ομάδα βγει εκτός στόχων. Ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται και το επίπεδο κάθε χρόνο πεφτει.
keepwalking
QUOTE(rover6 @ Dec 9 2009, 12:05 ) *
ρε φιλε πρεπει να ειναι του 72 η 73 δεν ειμαι τοσο σιγουρος.


Γύρω στα 40 πρέπει να είναι. Είναι όμως πολύ έμπειρος και με διάθεση κι είμαι σίγουρος πως ο Τήρων θα είναι διαφορετικός στο 2ο γύρο.
score
Αν ήμουν παίκτης του Βουρνά (και μάλιστα σε ομάδα Γ εθνικής και όχι Α1) θα πρόσεχα ΤΙ μου λέει και όχι ΠΩΣ το λέει...
Ο άνθρωπος έχει πάρει πρωταθλήματα, ας του αναγνωρίσουμε ότι κάτι ξέρει για το πώς γίνεται...
jorhe
QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 16:56 ) *
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Σημασία δεν έχει μόνο να ανέβεις ψηλά αλλά να μπορείς να παραμείνεις κιόλας....Η τύχη είναι πάντως με το μέρος του Βουρνά...Επαγγελματία δεν σε κάνουν μόνο τα λεφτά που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολλά για να τα αφήσει!!!



Ήσουν στο παιχνίδι και τα λες αυτά;;;; Οι Βονιτσάνοι έχουν κάθε λόγο για να μην είναι το ματσάκι ήρεμο. Ελπίζω μόνο να την πληρώσουν αυτοί που φταίνε και μόνο...

To μόνο λάθος που έκανε ο Βουρνάς είναι οτι άφησε το Γκαιτασοφ να βγάλει 10λ με 4 φάουλ.Κανείς όμως δε ειναι τέλειος!Τα υπόλοιπα είναι απειλές?
keepwalking
QUOTE(score @ Dec 9 2009, 13:21 ) *
Αν ήμουν παίκτης του Βουρνά (και μάλιστα σε ομάδα Γ εθνικής και όχι Α1) θα πρόσεχα ΤΙ μου λέει και όχι ΠΩΣ το λέει...
Ο άνθρωπος έχει πάρει πρωταθλήματα, ας του αναγνωρίσουμε ότι κάτι ξέρει για το πώς γίνεται...


Τα πρωταθλήματα είναι το μόνο του ελαφρυντικό. Δεν το λέω εγώ. Όλη η Πελλοπόνησος το λέει για να μην πω η Πάτρα και το πάρεις προσωπικά.

QUOTE(jorhe @ Dec 9 2009, 13:22 ) *
To μόνο λάθος που έκανε ο Βουρνάς είναι οτι άφησε το Γκαιτασοφ να βγάλει 10λ με 4 φάουλ.Κανείς όμως δε ειναι τέλειος!Τα υπόλοιπα είναι απειλές?


Άρα ήσουν στο παιχνίδι και μάλλον δεν είσαι Αθηναίος..."Απειλές?" Ο Χριστός και η Παναγία μέρες που είναι! Νομίζεις ότι σε ξέρω; Απλά γνωρίζω πέρυσι πως η Βόνιτσα αδικήθηκε και σίγουρα από κερκίδα μεριά θα υπάχρουν αντιδράσεις.
keepwalking
QUOTE(jorhe @ Dec 9 2009, 13:22 ) *
To μόνο λάθος που έκανε ο Βουρνάς είναι οτι άφησε το Γκαιτασοφ να βγάλει 10λ με 4 φάουλ.Κανείς όμως δε ειναι τέλειος!Τα υπόλοιπα είναι απειλές?


Ποιος Γκαιτάσοφ? Αυτός που ήταν τραυματίας? Όχι 10 αλλά 30 λεπτά τον άφησε.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Jack_Daniels
Tο θέμα είναι ότι ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει, και όπου θέλει, βγάζοντας όλη του την εμπάθεια, την ημιμάθεια και όχι μόνο. Αν κάποιος λίγο ασχοληθεί μπορεί να δει πότε κάνει κάποιο μέλος εγγραφή καθώς και πάνω σε ποιο θέμα, μόνο, είναι οι δημοσιεύσεις του, και να βγάλει τα συμπεράσματά του.
Για την επιτυχημένη πορεία του Βουρνά δεν είναι ανάγκη να μιλήσει κανείς, είναι δεδομένη. Ο χαρακτήρας του, όπως πολλών, ίσως να είναι ΄΄κουραστικός΄΄ για κάποιους. Όμως σε όλα τα κοινωνικά σύνολα υπάρχουν διαφορετικοί χαρακτήρες άρα και αντιπαραθέσεις. Πόσο μάλλον σε μια ομάδα μπάσκετ(με υψηλούς στόχους), μιας κλειστής κοινωνίας που ζει μόνο μέσα από την ίντριγκα και όλοι έχουν άποψη για όλα, χωρίς απαραίτητα να έχουν και γνώση… Όταν, όμως, υπάρχουν κατανόηση, αμοιβαία αλληλοεκτίμηση και κοινοί στόχοι αυτά είναι μάλλον λεπτομέρειες.
@keepwalking : υποθέτω πως η ΄΄εγκυρότατη πηγή΄΄ σου είσαι μάλλον εσύ! Αφού αρχικά μίλησες για πληροφορίες, ενώ ξαφνικά ξέρεις όλο το παρασκήνιο, λεπτομερώς..
@ όλους τους φιλάθλους των (επαρχιακών, κυρίως) ομάδων: στηρίξτε τις ομάδες σας με κόσμια παρουσία στα γήπεδα και κριτική με σκοπό την βελτίωση της, όχι την διάλυσή της. Αλλιώς, απλά, μην ασχολείστε, βρείτε άλλον τρόπο να γεμίσετε το χρόνο σας, πιο παραγωγικό…
keepwalking
QUOTE(Jack_Daniels @ Dec 9 2009, 19:21 ) *
Tο θέμα είναι ότι ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει, και όπου θέλει, βγάζοντας όλη του την εμπάθεια, την ημιμάθεια και όχι μόνο. Αν κάποιος λίγο ασχοληθεί μπορεί να δει πότε κάνει κάποιο μέλος εγγραφή καθώς και πάνω σε ποιο θέμα, μόνο, είναι οι δημοσιεύσεις του, και να βγάλει τα συμπεράσματά του.
Για την επιτυχημένη πορεία του Βουρνά δεν είναι ανάγκη να μιλήσει κανείς, είναι δεδομένη. Ο χαρακτήρας του, όπως πολλών, ίσως να είναι ΄΄κουραστικός΄΄ για κάποιους. Όμως σε όλα τα κοινωνικά σύνολα υπάρχουν διαφορετικοί χαρακτήρες άρα και αντιπαραθέσεις. Πόσο μάλλον σε μια ομάδα μπάσκετ(με υψηλούς στόχους), μιας κλειστής κοινωνίας που ζει μόνο μέσα από την ίντριγκα και όλοι έχουν άποψη για όλα, χωρίς απαραίτητα να έχουν και γνώση… Όταν, όμως, υπάρχουν κατανόηση, αμοιβαία αλληλοεκτίμηση και κοινοί στόχοι αυτά είναι μάλλον λεπτομέρειες.
@keepwalking : υποθέτω πως η ΄΄εγκυρότατη πηγή΄΄ σου είσαι μάλλον εσύ! Αφού αρχικά μίλησες για πληροφορίες, ενώ ξαφνικά ξέρεις όλο το παρασκήνιο, λεπτομερώς..
@ όλους τους φιλάθλους των (επαρχιακών, κυρίως) ομάδων: στηρίξτε τις ομάδες σας με κόσμια παρουσία στα γήπεδα και κριτική με σκοπό την βελτίωση της, όχι την διάλυσή της. Αλλιώς, απλά, μην ασχολείστε, βρείτε άλλον τρόπο να γεμίσετε το χρόνο σας, πιο παραγωγικό…


'Εχω μερικές ερωτησούλες για εσένα Jack Daniels...
1) Το ότι η ημερομηνία εγγραφής σου δεν εμφανίζεται στο προφίλ νομίζεις πως σε εξασφαλίζει;
2) Στη Λευκάδα ζεις; Μικρή κοινωνία, μέσα στην ίντριγκα...Για φαντάσου!!
3) Όσο για το παρασκήνιο που λες αυτές είναι οι πληροφορίες μου. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι τα πράγματα έγιναν ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι. Μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω εσύ;; Σαν να με επιβεβαιώνεις νιώθω...
4) Έχεις σκεφτεί ποτέ το ενδεχόμενο της αλλαγής ψευδωνύμου, της αλλαγής λογαριασμού ή απλά το ότι κάποιος μπορεί να αναρτήσει σχόλιο στο θέμα που μπορεί να γνωρίζει καλύτερα? Δεν τα ξέρουμε όλοι, όλα.
Μην τρελαίνεσαι λοιπόν...απλά την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να την πεις σε κάποιον επειδή προστατεύεται όπως κάνεις κι εσυ, από την ανωνυμία ενός blog να είσαι λιγάκι πιο προσεκτικός... 41.gif

QUOTE(keepwalking @ Dec 9 2009, 21:32 ) *
'Εχω μερικές ερωτησούλες για εσένα Jack Daniels...
1) Το ότι η ημερομηνία εγγραφής σου δεν εμφανίζεται στο προφίλ νομίζεις πως σε εξασφαλίζει;
2) Στη Λευκάδα ζεις; Μικρή κοινωνία, μέσα στην ίντριγκα...Για φαντάσου!!
3) Όσο για το παρασκήνιο που λες αυτές είναι οι πληροφορίες μου. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι τα πράγματα έγιναν ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι. Μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω εσύ;; Σαν να με επιβεβαιώνεις νιώθω...
4) Έχεις σκεφτεί ποτέ το ενδεχόμενο της αλλαγής ψευδωνύμου, της αλλαγής λογαριασμού ή απλά το ότι κάποιος μπορεί να αναρτήσει σχόλιο στο θέμα που μπορεί να γνωρίζει καλύτερα? Δεν τα ξέρουμε όλοι, όλα.
Μην τρελαίνεσαι λοιπόν...απλά την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να την πεις σε κάποιον επειδή προστατεύεται όπως κάνεις κι εσυ, από την ανωνυμία ενός blog να είσαι λιγάκι πιο προσεκτικός... 41.gif


Συγνώμη για το 1. Έγινες μέλος σήμερα που αν δεν ισχύει κάτι από το 4, τότε ισχύει κάτι άλλο...Καλή τύχη jack daniels!!!!!!!
theo4notever
QUOTE(johnis @ Dec 9 2009, 16:56 ) *
Ο Καζιάνης νομίζω είναι πάνω από 40 χωρίς να είμαι σίγουρος.

Για το Βουρνά πιστεύω ότι είναι πολύ καλός προπονητής τεχνικά (και η Λευκάδα και η Ολυμπιάδα που είχα δει τα προηγούμενα χρόνια είχε ξεκάθαρους προσανατολισμούς σε επίθεση και άμυνα), σαν άνθρωπος δε ξέρω, έχουν ακουστεί διάφορα για το χαρακτήρα του κ παλιότερα, δεν είναι όμως απαραίτητα αληθή: μπορεί να σημαίνει ότι είναι έντονος στις διαπροσωπικές του σχέσεις, ότι θέλει πολύ πειθαρχία, ίσως κ ότι δεν είναι καλός στις δημόσιες σχέσεις (με μάνατζερ κλπ). Ίσως φυσικά να είναι κ αλήθεια. Κ δε νομίζω ότι ο προπονητής κρίνεται μόνο από το αποτέλεσμα. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις μετρίων προπονητών που ανέβασαν την ομάδα καθαρά λόγω ρόστερ (ή κ αδυναμίας των αντιπάλων κ.α.). Μπορείς π.χ. να κρίνεις τον προπονητή της Ιεράπετρας ή της Χαλκίδας στον άλλο όμιλο που δε θα κάνουν νίκη όλη τη χρονιά;

Δε συμφωνώ πάντως με το φίλο που λέει ότι είναι επαγγελματίες οι αθλητές και πρέπει να τα ανέχονται όλα. Κατ' αρχάς, όσα κ να παίρνει ένας αθλητής σε αυτό το επίπεδο, αποκλείεται να ζήσει μόνο από αυτά (ακόμα κ ο πιο ακριβοπληρωμένος), άρα το "επαγγελματίας" είναι σχετικό (για να μη σου πω για ένσυμα, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη κ άλλα τέτοια). Αλλά ακόμα κ επαγγελματίες να τους θεωρήσουμε, δε θα πει ότι πρέπει να ανέχονται. Αντίστοιχα για οποινδήποτε επαγγελματία σε οποιονδήποτε εργασιακό χώρο. Ούτε φυσικά πρέπει να υποσκάπτουν θέσεις προπονητών όπως έχει γίνει πολλές φορές σε διάφορες ομάδες. Το καλό της ομάδας πρέπει να είναι πάνω από όλα για όλους (παίκτες, προπονητές, διοίκηση), αλλά δυστυχώς αυτό όπως είναι δομημένο το ελληνικό μπάσκετ γίνεται μόνο σε μια χούφτα ομάδες, οι οποίες φαίνονται από χιλιόμετρα. Χωρίς να σημαίνει ότι οι ομάδες αυτές απαραίτητα θα παίρνουν πρωτάθλημα. Σε αυτές τις ομάδες όμως, οι αθλητές χαίρονται πιο πολύ το μπασκετάκι τους, ο προπονητής χαίρεται γιατί η ομάδα παίζει ομαδικό μπάσκετ και δουλεύεται πιο εύκολα και οι παράγοντες χαίρονται γιατί η ομάδα κάνει πιο πολλές νίκες από τις θεωρητικές δυνατότητες του ρόστερ της.

Στην πράξη, όλοι κοιτάζουν μόνο την πάρτη τους: οι αθλητές να πάρουν όσο πιο πολλά μπορούν ή να σκοράρουν όσο πιο πολύ μπορούν γιατί έτσι του χρόνου ο μάνατζέρ τους θα τους βρει καλύτερα λεφτά, οι προπονητές να κερδίζουν βραχυπρόθεσμα και όχι να βελτιώνουν τους παίκτες τους, να ανέχονται τις ιδιορρυθμίες κάποιων παικτών γιατί τους έχουν ανάγκη για να κερδίζουν αλλά όχι άλλων που δε χρειάζονται και συχνά να βάζουν τους παίκτες των μάνατζερ μήπως και αδειάσει καμιά καρέκλα σε υψηλότερη κατηγορία και προταθούν και οι παράγοντες πως θα ανέβουν κατηγορία ώστε να ακουστεί το όνομα τους ή να ξεπλύνουν χρήμα από τις επιχειρήσεις τους ή να γλιτώσουν κανά φράγκο μόλις η ομάδα βγει εκτός στόχων. Ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται και το επίπεδο κάθε χρόνο πεφτει.

Στα πιο πολλα εχεις δικιο.Αλλα πως γινεται ξαφνικα μολις η λευκαδα βρεθηκε ψηλα στην βαθμολογια να γινει θεμα στο forum;δεν ειναι κι ο πανιωνιος η λευκαδα ειναι.βεβαια οπως λενε και οι παλιοι ΄΄κακο χωριο΄΄ τα λιγα σπιτια...σιγουρα δεν θα αρεσουν σε ολους οσα γινονται αλλα και μονο οτι η ομαδα βρισκεται πρωτη στην βαθμολογια κατι λεει...
Jack_Daniels
QUOTE(keepwalking @ Dec 10 2009, 01:38 ) *
'Εχω μερικές ερωτησούλες για εσένα Jack Daniels...
1) Το ότι η ημερομηνία εγγραφής σου δεν εμφανίζεται στο προφίλ νομίζεις πως σε εξασφαλίζει;
2) Στη Λευκάδα ζεις; Μικρή κοινωνία, μέσα στην ίντριγκα...Για φαντάσου!!
3) Όσο για το παρασκήνιο που λες αυτές είναι οι πληροφορίες μου. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι τα πράγματα έγιναν ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι. Μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω εσύ;; Σαν να με επιβεβαιώνεις νιώθω...
4) Έχεις σκεφτεί ποτέ το ενδεχόμενο της αλλαγής ψευδωνύμου, της αλλαγής λογαριασμού ή απλά το ότι κάποιος μπορεί να αναρτήσει σχόλιο στο θέμα που μπορεί να γνωρίζει καλύτερα? Δεν τα ξέρουμε όλοι, όλα.
Μην τρελαίνεσαι λοιπόν...απλά την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να την πεις σε κάποιον επειδή προστατεύεται όπως κάνεις κι εσυ, από την ανωνυμία ενός blog να είσαι λιγάκι πιο προσεκτικός... 41.gif



Συγνώμη για το 1. Έγινες μέλος σήμερα που αν δεν ισχύει κάτι από το 4, τότε ισχύει κάτι άλλο...Καλή τύχη jack daniels!!!!!!!



Σε ευχαριστώ πολύ για την καλή τύχη και τις συμβουλές. Από το δικό μου post δε νομίζω ότι φαίνεται κάποιο στοιχείο ίντριγκας, άλλωστε δεν αναφερόμουν απολκλειστικά σε σένα, δεν ξέρω γιατί ταράχτηκες τόσο. Και ναι, προφανώς(!) Λευκάδα μένω, δεν έχω άμεση σχέση με το μπάσκετ, απλά παρακολουθώ, ενημερώνομαι, για την τοπική ομάδα, και θέλω να πηγαίνει μπροστά. Για σένα δε ρωτάω, γιατί δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Έχω βαρεθεί, όμως, όλους αυτούς που μόνο λόγο ύπαρξης τους(από δουλειά μέχρι διασκέδαση) έχουν την διάλυσή της Δόξας. Και μόνο για αυτο το λόγο έκανα την εγγραφή σε αυτό το forum. Και επειδή αυτά τα παιχνιδάκια, για μένα, είναι βαρετά δεν θα υπάρξει άλλη δημοσίευση από εμένα, πάνω σε αυτό τουλάχιστον το θέμα.
Καλή τυχη, λοιπόν, σε όλους.
kaukasios
Της Ειρήνης Βουροπούλου
10/12/2009 (15:05)

Στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου, αντί των Αγίων Θεοδώρων, θα φιλοξενηθεί τελικά η αναμέτρηση Τήρων - Ψυχικό, ενώ δύο ώρες νωρίτερα θα γίνει το τζάμπολ στο ΕΑΠ - Μίλωνας, όπως ανακοίνωσε χθες η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης.

Η ανακοίνωση της ΕΟΚ:

"Λόγω κωλύματος του γηπέδου της Ε.Α. Πατρών, ο αγώνας Ε.Α. Πατρών - Α.Ο. Μίλων της 13/12/2009 για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, αντί ώρας 17:00 θα διεξαχθεί στις 15:00.

Ο αγώνας Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρων - Α.Ε. Ψυχικού της 13/12/2009 για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, αντί του κλειστού Αγίων Θεοδώρων, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου και ώρα 17:00".
GOLD
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2 (στον ποντο)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 2 (σαφως καλυτερη ομαδα το Ψυχικο)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (δια περιπατου)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 (δεν με πειθει ο Σπαρτιατικος)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (στον ποντο λογω εδρας)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (ο Εσπερος εκτος ειναι τραγικος, καμια σχεση με τις εξαιρετικες εντος εμφανισεις)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (ευκολα)

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!
keepwalking
QUOTE(GOLD @ Dec 10 2009, 12:30 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2 (στον ποντο)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 2 (σαφως καλυτερη ομαδα το Ψυχικο)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (δια περιπατου)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 (δεν με πειθει ο Σπαρτιατικος)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (στον ποντο λογω εδρας)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (ο Εσπερος εκτος ειναι τραγικος, καμια σχεση με τις εξαιρετικες εντος εμφανισεις)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (ευκολα)

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!


1. =2 (δύσκολα, καλύτερος ο Μίλωνας)
2. = 2 (εύκολα)
3. =1 (σύμφωνα με τη λογική)
4. =1 (λόγω έδρας)
5. = 2 (ασταθής ομάδα η Αμαλιάδα)
6. =2 (επιβάλλεται αν θέλει να σωθεί)
7. =1 (με δυσκολία)

QUOTE(Jack_Daniels @ Dec 10 2009, 08:05 ) *
Σε ευχαριστώ πολύ για την καλή τύχη και τις συμβουλές. Από το δικό μου post δε νομίζω ότι φαίνεται κάποιο στοιχείο ίντριγκας, άλλωστε δεν αναφερόμουν απολκλειστικά σε σένα, δεν ξέρω γιατί ταράχτηκες τόσο. Και ναι, προφανώς(!) Λευκάδα μένω, δεν έχω άμεση σχέση με το μπάσκετ, απλά παρακολουθώ, ενημερώνομαι, για την τοπική ομάδα, και θέλω να πηγαίνει μπροστά. Για σένα δε ρωτάω, γιατί δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Έχω βαρεθεί, όμως, όλους αυτούς που μόνο λόγο ύπαρξης τους(από δουλειά μέχρι διασκέδαση) έχουν την διάλυσή της Δόξας. Και μόνο για αυτο το λόγο έκανα την εγγραφή σε αυτό το forum. Και επειδή αυτά τα παιχνιδάκια, για μένα, είναι βαρετά δεν θα υπάρξει άλλη δημοσίευση από εμένα, πάνω σε αυτό τουλάχιστον το θέμα.
Καλή τυχη, λοιπόν, σε όλους.


Σε εμένα αναφέρθηκες "@keepwalking". Εύκολα ξεχνάς...Όποιος δηλαδή γράφει την άποψη του έχει στόχο τη διάλυση μιας ομάδας και συγκεκριμένα της ομάδας σου? Θα πρέπει να έχεις μεγάλη καρδιά για να κάνεις εγγραφή στο φόρουμ μόνο και μόνο για αυτό. Είσαι παράγοντας ή μήπως είσαι πάικτης; Δεν μου αρέσουν όμως οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Θεωρώ ότι είναι άνανδρες όταν είναι ανώνυμες. Γι' αυτό και μόνο χαίρομαι που δεν χρειαστεί να τα ξαναπούμε... rolleyes.gif
gallis1974
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (στην Κορινθο ο Τηρωνας παιζει σαφως καλυτερα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (ευκολα)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 (εκπληξη)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (εδρα)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1
allstar08
QUOTE(GOLD @ Dec 10 2009, 16:30 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2 (στον ποντο)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 2 (σαφως καλυτερη ομαδα το Ψυχικο)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (δια περιπατου)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 (δεν με πειθει ο Σπαρτιατικος)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (στον ποντο λογω εδρας)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (ο Εσπερος εκτος ειναι τραγικος, καμια σχεση με τις εξαιρετικες εντος εμφανισεις)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (ευκολα)

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!

1. 1 ( στο καλαθι)
2. 2 ( ανετα...)
3. 1 ( ευκολα...)
4. 1 ( καλη ψυχολογια η σπαρτη... ιδιες περιπου ομαδες)
5. 1 ( ανετα...)
6. 2 ( ισως εχουμε την εκπληξη της αγωνιστικης...)
7. 1 ( κ με διφορα πνω απο 15 π....)
και μην ξεχναμε οτι ειναι ο πιο αμφιροπος ομιλος της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ...!!!!
drou13
QUOTE(gallis1974 @ Dec 10 2009, 21:04 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (στην Κορινθο ο Τηρωνας παιζει σαφως καλυτερα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (ευκολα)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 (εκπληξη)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (εδρα)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1



ΟΣΟ Ο ΠΡΙΝΕΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΦΕΤΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ
gallis1974

ΟΣΟ Ο ΠΡΙΝΕΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΦΕΤΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ

ΜΙΛΩΝΑΣ, ΦΑΛΗΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΦΕΤΟΣ...
MBANDA
QUOTE(drou13 @ Dec 11 2009, 03:01 ) *
ΟΣΟ Ο ΠΡΙΝΕΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΦΕΤΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ

Συμφωνώ
Το παιδί μετά από εξαιρετική χρονιά 2007-8, πέρυσι ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό και μόλις που πρόλαβε να γυρίσει και να σώσει (μαζί με άλλους φυσικά) τον Ιωνικό Νίκαιας.
Μακάρι να είναι γερός γιατί είναι από τα παιδιά που μπορούν να πρωταγωνιστήσουν και να παίξουν τουλάχιστον Α2.
matzik78
QUOTE(GOLD @ Dec 10 2009, 16:30 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2 (στον ποντο)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 2 (σαφως καλυτερη ομαδα το Ψυχικο)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (δια περιπατου)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 (δεν με πειθει ο Σπαρτιατικος)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (στον ποντο λογω εδρας)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (ο Εσπερος εκτος ειναι τραγικος, καμια σχεση με τις εξαιρετικες εντος εμφανισεις)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (ευκολα)

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 1(καμια σχεση η ΕΑΠ γηπεδουχος μπορει την μινι εκπληξη)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (στο ποντο αλλα θα μιλησει η εδρα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (θα το παλεψει για καποιο διαστημα η βονιτσα λογο αντιπαλοτητας)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1(λογο εδρας κ επειδη ο εθνικος στην επαρχια γνωριζει βαριες ηττες επισης δεν εχει κανενα επιθετικο play κ κανει οτι του κατεβει του ο καθενας)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 2 (μαλλον ηρθε η ωρα να αρχιζει να κερδιζει καποια παιχνιδια στην σειρα ο Αλιμος)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (σχετικα ευκολος_)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (πολυ ευκολος με καλη ψυχολογια κ οι δυο παντως)
drou13
QUOTE(MBANDA @ Dec 11 2009, 22:11 ) *
Συμφωνώ
Το παιδί μετά από εξαιρετική χρονιά 2007-8, πέρυσι ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό και μόλις που πρόλαβε να γυρίσει και να σώσει (μαζί με άλλους φυσικά) τον Ιωνικό Νίκαιας.
Μακάρι να είναι γερός γιατί είναι από τα παιδιά που μπορούν να πρωταγωνιστήσουν και να παίξουν τουλάχιστον Α2.

Δεν γνωρίζω για τους τραυματισμους του αλλα τα παιχνιδια του φαληρου που ειδα με χολαργο κ ε8νικο το παλικαρι εβαζε απιστευτα κ κρισιμα καλαθια..μια ομαδα μονος του!
fanis#10

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 1

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 2

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1
gate14
Ο Εθνικος καταφερε τελικα και εχασε 60-57 στην Σπαρτη με τριποντο απο τον γαμο του Καραγκιοζη 4 δευτερα πριν το τελος
Κερδιζαμε 13-21 στο πρωτο δεκαλεπτο , το ημιχρονο ελειξε 38-27 υπερ της Σπαρτης που γυρισε σε ζωνη στο τριτο δεκαλεπτο ο Εθνικος περασε μπροστα με 44-47 ΚΑΙ ΕΝΩ το σκορ ηταν 51-56 3 λεπτα πριν το τελος και 54-56 1.40 πριν το τελος ο Σπαρτιατικος καταφερε με 2 τριποντα να παρει το ματς
Μεγαλη εκτος εδρας νικη του Παπαγου μεσα στο Π.ΦΑΛΗΡΟ και με διαφορα και η ΕΑΠ νικησε τον Μιλωνα
Με λιγα λογια ΧΑΜΟΣ και η παραμονη και η ανοδος δεν ειναι σιγουρη για καμμια ομαδα
Faitas
Ε.Α. Πατρών - Μίλωνας 83-75
Κόροιβος - Άλιμος 83-71
Χολαργός - Έσπερος Π. 81-71
gallis1974
QUOTE(gallis1974 @ Dec 10 2009, 21:04 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 2

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (στην Κορινθο ο Τηρωνας παιζει σαφως καλυτερα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (ευκολα)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 (εκπληξη)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (εδρα)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1



Ο ΤΗΡΩΝΑΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ 80-79. ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ Η ΕΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ.
spyrosvon
ΛΕΥΚΑΔΑ-ΒΟΝΙΤΣΑ 83-44
jorhe
QUOTE(spyrosvon @ Dec 13 2009, 20:34 ) *
ΛΕΥΚΑΔΑ-ΒΟΝΙΤΣΑ 83-44

Αυτά είναι αδιάφορα ματς για το Παπίρη....Κρατάει την ομάδα για τα δύσκολα! smiley.gif
matzik78
QUOTE(gallis1974 @ Dec 13 2009, 20:31 ) *
Ο ΤΗΡΩΝΑΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ 80-79. ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ Η ΕΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ.

Πολυ μεγαλο ματσ με απιστευτο σασπενς κ εξισου καλη δουλεια απο τον νεο προπονητη του Τηρων που ισως καταφερει να σωσει την κατηγορια.Καθαρα θεμα παθους κ ψυχολογιας η κατηγορια αφου το ταλεντο βρισκεται πιο πανω κατηγοριες εκτος μερικων εξαιρεσεων.
Οσο αφορα το παιχνιδι στη Σπαρτη απ'οσα πληροφορηθηκα ηταν χαραιρι στο τελος απο τον Εθνικο ο οποιος δεν πηρε καμια βοηθεια απο την ακρη του παγκου ενω επιμενει σε παιχτες που δεν εχουν την κατηγορια.

QUOTE(matzik78 @ Dec 12 2009, 00:03 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΜΙΛΩΝΑΣ 1(καμια σχεση η ΕΑΠ γηπεδουχος μπορει την μινι εκπληξη)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (στο ποντο αλλα θα μιλησει η εδρα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (θα το παλεψει για καποιο διαστημα η βονιτσα λογο αντιπαλοτητας)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1(λογο εδρας κ επειδη ο εθνικος στην επαρχια γνωριζει βαριες ηττες επισης δεν εχει κανενα επιθετικο play κ κανει οτι του κατεβει του ο καθενας)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΑΛΙΜΟΣ 2 (μαλλον ηρθε η ωρα να αρχιζει να κερδιζει καποια παιχνιδια στην σειρα ο Αλιμος)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (σχετικα ευκολος_)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (πολυ ευκολος με καλη ψυχολογια κ οι δυο παντως)

Επεσα μεσα σε Σπαρτη κ Αγιους Θεοδωρους αλλα με γονατισε ο Αλιμος που δεν λεει να ξεκολλησει κ η σουπερ σουπερ νικη του Παπαγου που αν κερδισει κ την ερχομενη εβδομαδα τα φερνει ολα τουμπα ενω εδειχνε καταδικασμενος...Βεβαια υπαρχει πολυ ψωμι ακομα κ πολλες ανατροπεσ σε κορυφη κ ουρα...
fanis#10
Μπράβο στο Σπαρτιατικό!!! Ελπίζω να δώσει ώθηση για τη συνέχεια, ειδικά αν επιστρέψουν και οι απόντες... Έχει κανείς πρόχειρη τη βαθμολογία; Γιατί σε αυτό τον όμιλο είναι δύσκολο να την παρακολουθήσεις, κάθε Κυριακή γίνεται χαμός!
redroz
QUOTE(fanis#10 @ Dec 13 2009, 21:35 ) *
Μπράβο στο Σπαρτιατικό!!! Ελπίζω να δώσει ώθηση για τη συνέχεια, ειδικά αν επιστρέψουν και οι απόντες... Έχει κανείς πρόχειρη τη βαθμολογία; Γιατί σε αυτό τον όμιλο είναι δύσκολο να την παρακολουθήσεις, κάθε Κυριακή γίνεται χαμός!






Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Δόξα Λευκάδας 16, Π. Φάληρο 15, Κόροιβος 15, Χολαργός 15, Μίλων 15, Ψυχικό 14, ΕΑ Πατρών 13, Εθνικός 13, Παπάγου 13, Τήρων Αγ. Θεοδ. 13, Άλιμος 12, Σπαρτιατικός 12, Έσπερος 12, Βόνιτσα 11.
kaukasios
Της Ειρήνης Βουροπούλου
13/12/2009 (17:47)


Ο Παπάγου ήταν η μοναδική ομάδα που "έσπασε" την έδρα (εν προκειμένω του Π. Φαλήρου). Σε όλα τα άλλα παιχνίδια τοιυ ομίλου οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφυγαν νικητές.

Τα αποτελέσματα:
Ε.Α. Πατρών - Μίλωνας 83-75
Τήρων Αγ. Θεοδ. - Ψυχικό 80-79
Δόξα Λευκ. - Βόνιτσα 83-44
Σπαρτιατικός - Εθνικός 60-57
Κόροιβος - Άλιμος 83-71
Χολαργός - Έσπερος Π. 81-71
Π. Φάληρο - Παπάγου 55-73


Ε.Α. Πατρών - Μίλωνας 83-75
Διαιτητές: Μαντήλας - Νάκας.
Τα δεκάλεπτα: 29-22, 41-34, 65-52, 83-75.
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Στάνκοβιτς): Μιχαηλίδης 22 (4), Αναγνωστόπουλος 1, Λυκούδης 2, Κοσμάς 6 (2), Μανδαλάκης 21 (1), Τσεκλένης, Λιούρδης 25 (5), Σταυρόπουλος, Καλαπανίδας 6.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ψυχογιόπουλος 15 (1), Τριανταφύλλου, Παπαδάκης Στ. 11 (1), Αντωνόπουλος 3 (1), Βουρλίτης 21 (1), Πολύζος 3 (1), Χαλβατζής 7, Χριστοφάκης 12 (1), Κρασόπουλος 3, Ντόκος.


Χολαργός - Έσπερος Π. 81-71
Διαιτητές: Σαλαβός - Ζανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 34-30, 59-53, 81-71.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη, Τσιώμος 1, Στεφανής, Μήτρου 8, Ατζαμόγλου 12 (3), Ρώσσης 1, Κουτουζής 17 (3), Αναγνωστόπουλος, Δανιήλ 13 (3), Στρατάκης 1, Τασσόπουλος 28.
ΕΣΠΕΡΟΣ Π. (Μπερδέσης): Νιφόρας 9 (1), Λαμπρόπουλος 3 (1), Ιωαννίδης, Θωνιάτης 13 (1), Ιωάννου 7 (1), Σταυρουλάκης 11, Καλλής 24 (1), Βασίλιεβ, Αγγελόπουλος 4, Πελεκούδας.


Π. Φάληρο - Παπάγου 55-73
Διαιτητές: Μπούκας – Χρηστίδης Π.
Τα δεκάλεπτα: 15-20, 29-40, 38-58, 55-73.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 8 1, Θάνος 2, Κουτσός 12 2, Εμμανουιλίδης 10 2, Παρασκευόπουλος, Πρινέας 7 1, Απέργης 10, Σαλτουρίδης 6.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Σοφρωνάς 8, Μουμπάρακ 7 1, Μέντζος 5, Βασάλος 2, Στεργάκης 16 4, Κωστής 2, Μακρής 2, Υφαντής 17 3, Κατσαντώνης 14 4, Κονδύλης, Ρεγκούζας , Παναγιωτόπουλος.


Σπαρτιατικός – Εθνικός 60-57
Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ. – Κρεσταινίτης.
Τα δεκάλεπτα: 13-21, 38-27, 44-47, 60-57.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Ψυχογιός): Σουμάκης, Γιάτρας, Μουχτερός, Σπυράκος 14 (3), Μπακογιάννης 7 (1), Ζαμπέτης 7 (1), Γιακουμάκος, Διαμαντάκος, Τόμπρας, Τσικούρης 13 (1), Μπουγάδης 9 (1), Βούλγαρης , Ιμπέζα 10.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος): Σιρόγλου, Παρίσσος 9, Σίνος 6 (2), Παπαδημητρίου, Φουκός, Χερκελετζής 8 (1), Μακρής 17 (1), Φώτης 7 (1), Μπικούλης 8, Διαμαντόπουλος, Ξιούρας 2, Αρώνης.


Δόξα Λευκάδας – Βόνιτσα 83-44
Διαιτητές: Τσώνος Μ. - Ζέρβας.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 39-25, 58-34, 83-44.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Πρέντζας, Αρέθας 2, Γιαννουκάκης 5, Παπαδόπουλος Δ. 2, Σκουφής 11 (1), Κόγκας, Δουβίτσας 3, Βλαβιανός 12 (2), Κατωπόδης 6 (2), Παπαδόπουλος Στρ. 15 (1), Λυμπάρης 24 (1), Τζανιδάκης 3 (1).
ΒΟΝΙΤΣΑ (Παπίρης): Στρατομήτρος 8 (1), Καδηγιαννόπουλος, Πέρλης 1, Καραμπάς 2, Παπαμιχαήλ 8 (2), Κουλουριώτης 14 (2), Βαβέτσης 11 (3), Κουνούπης.


Κόροιβος – Άλιμος 83-71
Διαιτητές: Τσίγας - Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 44-34, 67-55, 83-71.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης - Ανδρουτσόπουλος): Κοτσέτας 2, Τσαμπής 13, Παπαβλασσόπουλος 2, Μπαλτάς 4 (1), Δαουλάρης 32 (6), Γιαννικόπουλος 2 ,Κωνσταντόπουλος,Καμαριώτης, 15, Λυμπέρης 13 (3).
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός - Τριανταφύλλου): Αγγελόπουλος 7, Σέιφερ 2, Ψυχογιός, Ηλιόπουλος, Ζαλώνης 4, Μανώλας 8, Καράμπαμπας 8, Μάνος 27 (3), Κορίζης 9.


Τήρων Αγ. Θεοδ. - Ψυχικό 80-79
Διαιτητές: Μπλέτσας – Ζαχαρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 13-11, 29-39, 48-62, 80-79.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (Λαρόζας): Καζιάνης 7, Ματσαμάς 5, Μητρόπουλος 4, Σακελλαράκης 7, Κωνσταντώνης 27 (3), Δανιήλ 11 (1), Σακελλάρης 4, Κασιούμης 15 (2), Δήμου.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Ντάσης 27 (7), Μπόγρης 4, Γεωργίου 17 (5), Παπαδημητρίου 5 (1), Γιαπκιάδης 4, Γκαϊτάσοφ 14 (1), Αρσένης , Μιχόπουλος , Ευαγγελίτσης 8, Γκίκας.

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Δόξα Λευκάδας 16, Π. Φάληρο 15, Κόροιβος 15, Χολαργός 15, Μίλων 15, Ψυχικό 14, ΕΑ Πατρών 13, Εθνικός 13, Παπάγου 13, Τήρων Αγ. Θεοδ. 13, Άλιμος 12, Σπαρτιατικός 12, Έσπερος 12, Βόνιτσα 11.

Επόμενη αγωνιστική (20/12): Ψυχικό - Ε.Α. Πατρών, Βόνιτσα - Τήρων Αγ. Θεοδ., Δόξα Λευκάδας - Σπαρτιατικός, Μίλωνας - Κόροιβος, Άλιμος - Χολαργός, Έσπερος - Π. Φάληρο, Παπάγου - Εθνικός.

GENERALISSIMO
QUOTE(allstar08 @ Dec 10 2009, 21:04 ) *
1. 1 ( στο καλαθι)
2. 2 ( ανετα...)
3. 1 ( ευκολα...)
4. 1 ( καλη ψυχολογια η σπαρτη... ιδιες περιπου ομαδες)
5. 1 ( ανετα...)
6. 2 ( ισως εχουμε την εκπληξη της αγωνιστικης...)
7. 1 ( κ με διφορα πνω απο 15 π....)
και μην ξεχναμε οτι ειναι ο πιο αμφιροπος ομιλος της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ...!!!!

Μπραβο προφήτη!Πρόβλεψες τη διαφορά αλλά έπεσες έξω 3 πόντους και υπερ ποιου αυτη θα είναι!Συγχαρητήρια στην ομάδα μας! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.