Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
gate14
Με βαση αυτα που εχω δει ως τωρα και που εχω ακουσει θα πω την αποψη μου για καθε ομαδα ξεχωριστα
1 . Δοξα Λευκαδας ..Ειναι με διαφορα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που αντιμετωπισε ο Εθνικος και το δειχνει και η βαθμολογικη της θεση .Εμπειρη ομαδα με πολυ δυνατη εδρα , πολυ καλους παικτες και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ προπονητης.Απο τα μεγαλα αν οχι το μεγαλυτερο φαβορι για ανοδο
2.Π. ΦΑΛΗΡΟ ....εχει παικτες αξιας Εμμανουηλιδης , Απεργης , Πρινεας, Μακρης αλλα δεν εχει λυσεις απο τον παγκο .Εκει θεωρω πως αντιμετωπιζει μεγαλο προβλημα και δεν ξερω αν μπορει να το λυσει και να μεινει μεχρι τελους στο κολπο της ανοδου
3.Χολαργος ...Ξεκινησε καλα μετα την ηττα απο τον Εθνικο εκανε μια κοιλια μπορει και να επανελθει , εχει ομως παικτες που κανουν την διαφορα και για αρχη θα σωθει ανετα και θα παλεψει οσο αντεξει για την ανοδο .Αν δεν ερθει φετος η ανοδος μπορει να ερθει του χρονου
4.Κοροιβος ....Μαζι με το Ψυχικο ειναι οι πλεον απροβλεπτες ομαδες του πρωταθληματος , εχει οπως και το Ψυχικο εμπειρους παικτες μπορει να κερδισει παντου αλλα και να χασει παντου .Με τον Εθνικο που τον ειδα δεν μου γεμισε το ματι αλλα μετα απο εμας νομιζω οπου επαιξε κερδισε.Εχει τα περιθωρια και του παικτες ( ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ-ΔΑΟΥΛΑΡΗΣ κλπ ) να κανει δυνατο δευτερο γυρο και να παρει οσα ματς απομενουν ως το τελος και να μεινει στο κολπο της ανοδου
5. Μιλωνας ...Δεν τον εχω δει αλλα στηριζεται και αυτος σε 3-4 πολυ καλους παικτες , εχει αν δεν κανω λαθος την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος μαζι με την Λευκαδα αλλα απο τις χειροτερες αμυνες.Παντως θα σωθει ευκολα και θα κλεισει πολλα σπιτια
6.Ψυχικο ..Ισχιει οτι και με τον Κοροιβο , καλοι παικτες καλος προπονητης αλλα απιθανα αποτελεσματα.Πιστευω ομως οτι θα ανακαμψει και θα το παλεψει για πανω μεχρι τελους .Το Ψυχικο το εχω το ΠΟΛΛΑ παραπανω
7. Παπαγου - Η πλεον ιστορικη ομαδα της κατηγοριας μαζι με τον Μιλωνα , εχει πολυ εμπειρους παικτες (ΥΦΑΝΤΗΣ ) και περιφερεια που σκοτωνει (Σωφρονας -Μουμπαρακ-Μεντζος-Στεργακης και εναν Βασαλο που οποτε χρειαστει θα βοηθησει).
Πλασματικη η θεση του το απεδειξε και με το διπλο στο Φαληρο και νομιζω πως θα κανει γρηγορα τις νικες που πρεπει και θα σωθει
8. ΕΑΠ... Ομαδα εδρας με πολλα πολλα σφυριγματα υπερ της στην εδρα της τουλαχιστον .Δεν ξερω αν θα πεσει η θα σωθει αλλα θα το παλεψει , θεωρω οτι αν πεσουν 5 και οχι 6 θα σωθει ομως
9.Τηρων...Τα παλευει ολα τα ματς , εχει κανει καλες νικες στην εδρα του αλλα δεν θα αντεξει
10. Αλιμος ...Πολλοι λενε πως ειναι η δυσαρεστη εκπληξη του πρωταθληματος ....εχει τον Μανο αλλα ενας Μανος δεν φερνει την ανοιξη.Αν χασει στο Φαληρο και περασουμε και μεις απο εκει δυσκολα σωζει την παρτιδα ....Εφυγε ο Καρυδοπουλος (ΜΕΓΑΣ ΕΘΝΙΚΑΡΑΣ ) και μαζι και το ρευστο
11. Σπαρτιατικος ...Απο τις πλεον συμπαθεις ομαδες με πολυ κοσμο και μπασκετικο κοσμο , με γνωσεις γυρω απο το αθλημα .Ατυχος με τραυματισμους περιμενει να βγει το δελτιο και ενος ακομα παικτη θα το παλεψει αλλα δεν βλεπω να προλαβαινει δυστυχως.Λεω δυστυχως γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον σεβομαι και τον βλεπω με ιδιαιτερη συμπαθεια και ξερω οτι εκει οι ανθρωποι κανουν πολλες προσπαθειες αλλα εχουν και μεγαλη μουρμουρα στην εξεδρα και καποιοι παικτες του ειναι και ευεξαπτοι
12.Βονιτσα...Το παλευει εχασε πολλα ματς στην εδρα της λογω τιμωριας αλλα και με οπαδους τα εχασε εκανε το ανελπιστο διπλο με τον Εθνικο αλλα δεν βλεπω να σωζεται
13.Εσπερος ...Αν χασει απο εμας νομιζω οτι δυσκολευει η κατασταση αλλα ετσι και αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα για τον Εσπερο
Και για το τελος κρατω τον Εθνικο
Εχει το συνδρομο της επαρχιας οταν πηγαινει εξω χανει απο τα διοδια , αλλα θα σπασει η καπ..α και θα κανει τα διπλα που πρεπει , και πιστευω θα ανεβουν αρκετα και παικτες που περσυ τα εδωσαν ολα για την ανοδο.Κριτηριο για την παραμονη του τα 3 επομενα παιχνιδια
Με δυο τρεις νικες φτανει τις 6 η τις 7 και ψαχνει για αλλες 5 η 6 νικες στον δευτερο γυρο και σωζεται ευκολα η δυσκολα .
Εχει και το κοσμο του που και στην Αθηνα και στα εντος θα βοηθησει πολυ και δεν νομιζω να κινδυνεψει
Αυτα απο εμενα
Καλα Χριστουγεννα και ευχες πολλες σε ολους και αν κοντραριστηκα με κανενα φιλο καμμιας ομαδας περασμενα ξεχασμενα
ΑΚΡΙΔΑΣ
Φίλε gate 14 πολύ καλή η ανάλυσή σου, φαίνεται οτι παρακολουθείς απο κοντά το πρωτάθλημα...Οι απόψεις μου λίγο πολύ δεν διαφέρουν απο τις δικές σου...πιστεύω και εγώ ότι η Λευκάδα δύσκολα θα χάσει την άνοδο. Είναι πλήρης ομάδα, αθλητική και με καλή έδρα...Παλαιό Φάληρο, Ψυχικό και Μίλωνας θα κυνηγήσουν απο κοντά αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνουν. Όλα αυτά βέβαια είναι υποθετικά αφού το σκληρό πρόγραμμα της κατηγορίας που έχει καλές ομάδες που δυσκολεύουν κάθε αντίπαλο θα βγάζει κάθε αγωνιστική και εκπλήξεις. Μην ξεχνάμε και τους τραυματισμούς που θα παίξουν το ρόλο τους καθώς και τις "Δημόσιες σχέσεις" των ομάδων με τους τύπους με τα γκρί.
Για την ομάδα σου τον Εθνικό που τον είδα στη Σπάρτη έχω να πω μόνο καλά λόγια. Αφενός θεωρώ ότι θα σωθεί γιατί είναι ψυχωμένη και με πολύ κόσμο ομάδα, αφετέρου μου έκαναν πού καλή εντύπωση οι παίχτες οι οποίοι ήταν καθόλα αθλητικοί και με σωστή συμπεριφορά αν και έχασαν ένα παιχνίδι στο τέλος που θα μπορούσαν να το κερδίσουν. Θυμάμαι ότι έδωσαν τα χέρια στους αντιπάλους τους παρά την πίκρα. Έπαιξαν επίσης αθλητικά χωρίς θεατρινισμούς και σκληρότητα τόσο οι παίχτες όσο και ο πάγκος.
Για την ομάδα που υποστηρίζω (Σπάρτη) οι επόμενες 5 αγωνιστικές θα δείξουν τι μπορεί να κάνει (εντός Παπάγου, εντός τις 2 Πατρινές, εκτός Τήρωνα και εκτός Άλιμο). Θα ήταν καλό να μείνει αφού και κόσμο έχει και φιλότιμες προσπάθειες κάνει η διοικηση. Δύσκολο θα είναι όμως γιατί είναι ομάδα άπειρη στην κατηγορία. ίδωμεν...
farasi
QUOTE(gate14 @ Dec 23 2009, 12:19 ) *
Με βαση αυτα που εχω δει ως τωρα και που εχω ακουσει θα πω την αποψη μου για καθε ομαδα ξεχωριστα
1 . Δοξα Λευκαδας ..Ειναι με διαφορα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που αντιμετωπισε ο Εθνικος και το δειχνει και η βαθμολογικη της θεση .Εμπειρη ομαδα με πολυ δυνατη εδρα , πολυ καλους παικτες και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ προπονητης.Απο τα μεγαλα αν οχι το μεγαλυτερο φαβορι για ανοδο
2.Π. ΦΑΛΗΡΟ ....εχει παικτες αξιας Εμμανουηλιδης , Απεργης , Πρινεας, Μακρης αλλα δεν εχει λυσεις απο τον παγκο .Εκει θεωρω πως αντιμετωπιζει μεγαλο προβλημα και δεν ξερω αν μπορει να το λυσει και να μεινει μεχρι τελους στο κολπο της ανοδου
3.Χολαργος ...Ξεκινησε καλα μετα την ηττα απο τον Εθνικο εκανε μια κοιλια μπορει και να επανελθει , εχει ομως παικτες που κανουν την διαφορα και για αρχη θα σωθει ανετα και θα παλεψει οσο αντεξει για την ανοδο .Αν δεν ερθει φετος η ανοδος μπορει να ερθει του χρονου
4.Κοροιβος ....Μαζι με το Ψυχικο ειναι οι πλεον απροβλεπτες ομαδες του πρωταθληματος , εχει οπως και το Ψυχικο εμπειρους παικτες μπορει να κερδισει παντου αλλα και να χασει παντου .Με τον Εθνικο που τον ειδα δεν μου γεμισε το ματι αλλα μετα απο εμας νομιζω οπου επαιξε κερδισε.Εχει τα περιθωρια και του παικτες ( ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ-ΔΑΟΥΛΑΡΗΣ κλπ ) να κανει δυνατο δευτερο γυρο και να παρει οσα ματς απομενουν ως το τελος και να μεινει στο κολπο της ανοδου
5. Μιλωνας ...Δεν τον εχω δει αλλα στηριζεται και αυτος σε 3-4 πολυ καλους παικτες , εχει αν δεν κανω λαθος την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος μαζι με την Λευκαδα αλλα απο τις χειροτερες αμυνες.Παντως θα σωθει ευκολα και θα κλεισει πολλα σπιτια
6.Ψυχικο ..Ισχιει οτι και με τον Κοροιβο , καλοι παικτες καλος προπονητης αλλα απιθανα αποτελεσματα.Πιστευω ομως οτι θα ανακαμψει και θα το παλεψει για πανω μεχρι τελους .Το Ψυχικο το εχω το ΠΟΛΛΑ παραπανω
7. Παπαγου - Η πλεον ιστορικη ομαδα της κατηγοριας μαζι με τον Μιλωνα , εχει πολυ εμπειρους παικτες (ΥΦΑΝΤΗΣ ) και περιφερεια που σκοτωνει (Σωφρονας -Μουμπαρακ-Μεντζος-Στεργακης και εναν Βασαλο που οποτε χρειαστει θα βοηθησει).
Πλασματικη η θεση του το απεδειξε και με το διπλο στο Φαληρο και νομιζω πως θα κανει γρηγορα τις νικες που πρεπει και θα σωθει
8. ΕΑΠ... Ομαδα εδρας με πολλα πολλα σφυριγματα υπερ της στην εδρα της τουλαχιστον .Δεν ξερω αν θα πεσει η θα σωθει αλλα θα το παλεψει , θεωρω οτι αν πεσουν 5 και οχι 6 θα σωθει ομως
9.Τηρων...Τα παλευει ολα τα ματς , εχει κανει καλες νικες στην εδρα του αλλα δεν θα αντεξει
10. Αλιμος ...Πολλοι λενε πως ειναι η δυσαρεστη εκπληξη του πρωταθληματος ....εχει τον Μανο αλλα ενας Μανος δεν φερνει την ανοιξη.Αν χασει στο Φαληρο και περασουμε και μεις απο εκει δυσκολα σωζει την παρτιδα ....Εφυγε ο Καρυδοπουλος (ΜΕΓΑΣ ΕΘΝΙΚΑΡΑΣ ) και μαζι και το ρευστο
11. Σπαρτιατικος ...Απο τις πλεον συμπαθεις ομαδες με πολυ κοσμο και μπασκετικο κοσμο , με γνωσεις γυρω απο το αθλημα .Ατυχος με τραυματισμους περιμενει να βγει το δελτιο και ενος ακομα παικτη θα το παλεψει αλλα δεν βλεπω να προλαβαινει δυστυχως.Λεω δυστυχως γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον σεβομαι και τον βλεπω με ιδιαιτερη συμπαθεια και ξερω οτι εκει οι ανθρωποι κανουν πολλες προσπαθειες αλλα εχουν και μεγαλη μουρμουρα στην εξεδρα και καποιοι παικτες του ειναι και ευεξαπτοι
12.Βονιτσα...Το παλευει εχασε πολλα ματς στην εδρα της λογω τιμωριας αλλα και με οπαδους τα εχασε εκανε το ανελπιστο διπλο με τον Εθνικο αλλα δεν βλεπω να σωζεται
13.Εσπερος ...Αν χασει απο εμας νομιζω οτι δυσκολευει η κατασταση αλλα ετσι και αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα για τον Εσπερο
Και για το τελος κρατω τον Εθνικο
Εχει το συνδρομο της επαρχιας οταν πηγαινει εξω χανει απο τα διοδια , αλλα θα σπασει η καπ..α και θα κανει τα διπλα που πρεπει , και πιστευω θα ανεβουν αρκετα και παικτες που περσυ τα εδωσαν ολα για την ανοδο.Κριτηριο για την παραμονη του τα 3 επομενα παιχνιδια
Με δυο τρεις νικες φτανει τις 6 η τις 7 και ψαχνει για αλλες 5 η 6 νικες στον δευτερο γυρο και σωζεται ευκολα η δυσκολα .
Εχει και το κοσμο του που και στην Αθηνα και στα εντος θα βοηθησει πολυ και δεν νομιζω να κινδυνεψει
Αυτα απο εμενα
Καλα Χριστουγεννα και ευχες πολλες σε ολους και αν κοντραριστηκα με κανενα φιλο καμμιας ομαδας περασμενα ξεχασμενα

Φιλε gate14 μου αρεσε παρα πολυ η αναλυση σου. Θεωρω οτι οι 3 ομαδες που θα παλεψουν για την ανοδο ειναι η Λευκαδα, το Παλαιο Φαληρο και ο Κοροιβος Αμαλιαδας. Δινω ενα ελαφρυ προβαδισμα στο Κοροιβο και την Λευκαδα! Θεωρω οτι εχουν τους παικτες και το συνολο ως ομαδα που κανουν μεχρι τωρα τη διαφορα. Θα γινει μαχη!
jorhe
QUOTE (oymperto eko @ Dec 23 2009, 00:56 ) *
Καταρχην φίλε δεν είμαι όψιμος φίλος . Είμαι κοντα στην ομάδα απο την ίδρυσή της και έχω αγωνιστεί σ αυτή επι σειρα ετών σαν αθλητής της. Έχω ζήσει σ αυτή προπονητές και προπονητές, άλλους καλούς (Γιουγκουσλάβους) και αλλους...λιγότερο καλούς. Ο Παπίρης είναι ένας προπονητής που είτε το θέλεις είτε όχι νοικοκύρεψε την ομάδα η οποία δεν ήταν και στα καλύτερά της τα τελευταία χρόνια και την ανέβασε και Γ Εθνική. Με όλα του τα λάθη και τις επιλογές πιστεύω πως είναι ένας καλός προπονητής. Αλάνθαστος δεν είναι.Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι βοηθάς την ομάδα στη φετινή δύσκολη πορεία της βρίζοντας τον , μάλλον το αντίθετο καταφέρνεις. Μια ζωή αυτά κάναμε στη Βόνιτσα. Μαζευόμασταν οι παίχτες σε συμβούλιο να διώξουμε τους προπονητές. Δυστυχώς συμμετείχα σε τετοιες μαζώξεις σαν αθλητής. Ας στηρίξουμε την ομάδα μας όπως μπορούμε .Είμαι βέβαιος πως όλα αυτα τα λές από ανυσηχία για την ομάδα , αλλά έτσι δε βοηθάς. Καλά Χριστούγεννα!

1)Το όψιμος αναφέρεται στην εγγραφή σου. 2)Σε κάθε ομάδα μετράει περισσότερο η προσφορά του καθενός ,η δική σου ποιά ήταν;3)Με λες υβριστή του Παπίρη.Πότε ακριβώς τον έβρισα;H αντίθετη άποψη ενοχλεί!Ειδικά αυτούς που οι παραστάσεις τους είναι μέχρι τη Πρέβεζα 4)Την ομάδα τη νοικοκύρεψαν τα λεφτά του προέδρου και λιγότερο ο Παπίρης.5)Το να κάνεις αυτοκριτική είναι καλό...θα βοηθήσει το χα ρακτήρα σου,εγώ πάντως σε τέτοιες μαζώξεις δε συμμετείχα!6)Τώρα η ομάδα βρίσκεται σχεδόν με τα δυο πόδια στο τάφο ,αλλά μάλλον λίγοι τόχουν καταλάβει! Αντικειμενικές δυσκολίες σύγουρα υπήρχαν ,πιστεύω όμως οτι με έναν άλλο προπονητή η Βόνιτσα δε θα είχε μόνο 3 νίκες.Οταν παραδέχεσαι και εσύ οτι έχασε απο πολύ χειρότερες ομάδες ,τι άλλο να πούμε;Oταν τρως 40 άρα απτη Λευκάδα δε μιλάς(γιατί άραγε δε κάνει τα μαγικά που έκανε στη Λευκάδα ,όπου τη κράτησε 3 χρόνια στη Γ εθνική,και σε μας;Γιατί στα περισσότερα ματς η ομάδα δεν έχει αρχή και τέλος,φταίει μόνο ο τραυματισμός του Καυκή ή η ανυπαρξία πλάνου(μέσα στο Μίλωνα είδαμε απίθανα πράγματα).Εχασε το πιο κρίσιμο ματς με τη Σπάρτη γιατί απλά το μόνο που έχει σε περίσσευμα αυτός οάνθρωπος είναι νεύρα ,που τα μεταδιδει και στους παίχτες. Στο ματς με τον Τήρων επιτέλους κατάλαβε οτι οι ομαδούλες για να σωθούν πρέπει να παίζουν ,και απελπισμένες άμυνες ζώνης αν και το παιχνίδι πιστεύω το κέρδισε ο κόσμος. Ειχα σκοπό να παραθέσω κι άλλα ,αλλά επειδή στο τόπο μου ψάχνουνε για προδότες θα σταματήσω να παίζω το ρόλο που μου έχουν φορτώσει. Με την ελπίδα να αξιοποιησει κάποτε τον Κουνούπη ,έυχομαι στην ομάδα όσο δυσκολο κι αν είναι να τα καταφέρει .ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
farasi
QUOTE(Giorgos Remedelas @ Dec 14 2009, 21:43 ) *
καλησπερα σε ολους τους χρηστες του φορουμ. μολις πληροφορηθηκα για το παραπανω δημοσιευμα που αφορα το προσωπο μου και π
ο λογος που απαντω ειναι αφενος για να ζητησω δημοσια συγνωμη επειδη εδωσα αυτη την ασχημη εικονα στους θεατες του παιχνιδιου αλλα και στους αθλητες και των δυο ομαδων ενας εκ των οποιων ισως να ειναι ο παραπανω χρηστης. Ο προπονητης οφειλει να ειναι εγκρατης και πραγματικα ειναι το μεγαλυτερο ελλατωμα που εχω σαν χαρακτηρας. παρολο που κανω πλυση εγκεφαλου στον εαυτο μου σχεδον καθημερινα, στην θεα της αποτυχιας αντιδρω ασχημα. ισως γιατι δεν συμβιβαζομαι με τιποτε αλλο εκτος απο νικη. σιγουρα αυτο ειναι ματαιοδοξο αλλα δυστυχως η ευτυχως αυτος ειμαι. ειλικρινα δεν καταλαβα αν προξενησα ζημια, παρολ αυτα η εκφραση εσπαγε οτι εβρισκε θα παρακαλουσα να διευκρινιστει επαρκως απο τον gallis1974 στο τηλεφωνο μου (6972705501) η αν γινεται να εχω ενα τηλεφωνο επικοινωνιας με τον προεδρο η τον υπευθυνο του Τηρωνα, για να επωμιστω της ευθυνης και να αναλαβω εξ΄ολοκληρου τη ζημια. Το σωματειο δε φταιει σε τιποτα και επιθυμω πραγματικα να επανορθωσω. ********************************************** Και παλι ζητω συγνωμη απο τους ανθρωπους του Τηρωνα και ελπιζω συντομα να ειμαι σε θεση να επανορθωσω. Επισης τους ευχομαι καλη επιτυχια στη γενναια προσπαθεια που καταβαλλουν στη δυσκολη Γ'Εθνικη και να πω οτι πραγματικα αξιζαν την απιστευτη ανατροπη της διαφορας και κατ'επεκτασιν της νικης μιας και κατεθεσαν ολη τους την ψυχη αλλα και το ταλεντο για να τα καταφερουν. Υγειαινετε!

Ελπιζω μην κανεις τα ιδια μεσα στην Αμαλιαδα γιατι θα καταστρεψεις το ομορφοτερο γηπεδο της Γ Εθνικης και ειναι κριμα!!!Ασε που ο κοσμος της ομαδας δεν αστειευεται!!!Δεν θα το εχεις ζησει πουθενα στην καριερα σου αυτο!!!
farasi
QUOTE(gallis1974 @ Dec 11 2009, 12:30 ) *
ΟΣΟ Ο ΠΡΙΝΕΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΦΕΤΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ

ΜΙΛΩΝΑΣ, ΦΑΛΗΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΦΕΤΟΣ...

μεσα επεσες και εσυ!!!!Μαθετε μπασκετ παιδιαααααααα!!!Ο μιλωνας εχασε πανευκολα μεσα στην εδρα του απο το κοροιβο 9 ποντους!!!Εχανε και με 20!Σας το ξαναειπα, 3 ειναι η ομαδες που θα παιξουν την ανοδο:1) ΛΕΥΚΑΔΑ 2)ΚΟΡΟΙΒΟΣ 3)ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ. Ειναι και οι μοναδικες που εχουν καλους παιχτες,παιζουν καλο μπασκετ και λειτουργουν σαν συνολο. Σε δευτερη μοιρα ειναι το ΨΥΧΙΚΟ και ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ! πιο κατω ο ΜΙΛΩΝΑΣ και ακομα πιο κατω ΕΘΝΙΚΟΣ. Οι υπολοιπες θα παιξουν την κατηγορια, με ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟ,ΒΟΝΙΤΣΑ,ΤΗΡΩΝ,ΑΛΙΜΟ,ΕΣΠΕΡΟ να πεφτουν.Ακουστε τον παλιο, ολοι την Ελλαδα εχω γυρισει....
farasi
QUOTE(farasi @ Dec 23 2009, 23:13 ) *
μεσα επεσες και εσυ!!!!Μαθετε μπασκετ παιδιαααααααα!!!Ο μιλωνας εχασε πανευκολα μεσα στην εδρα του απο το κοροιβο 9 ποντους!!!Εχανε και με 20!Σας το ξαναειπα, 3 ειναι η ομαδες που θα παιξουν την ανοδο:1) ΛΕΥΚΑΔΑ 2)ΚΟΡΟΙΒΟΣ 3)ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ. Ειναι και οι μοναδικες που εχουν καλους παιχτες,παιζουν καλο μπασκετ και λειτουργουν σαν συνολο. Σε δευτερη μοιρα ειναι το ΨΥΧΙΚΟ και ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ! πιο κατω ο ΜΙΛΩΝΑΣ και ακομα πιο κατω ΕΘΝΙΚΟΣ. Οι υπολοιπες θα παιξουν την κατηγορια, με ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟ,ΒΟΝΙΤΣΑ,ΤΗΡΩΝ,ΑΛΙΜΟ,ΕΣΠΕΡΟ να πεφτουν.Ακουστε τον παλιο, ολη την Ελλαδα εχω γυρισει....
treliaris1985
Χαλαρώστε παιδιά εχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα.
farasi
QUOTE(treliaris1985 @ Dec 24 2009, 11:40 ) *
Χαλαρώστε παιδιά εχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα.

10/01/10 17:00 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1 η εδρα θα μιλησει
10/01/10 17:00 ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 δυσκολα
10/01/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2 θα γινει μαχη μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο
10/01/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1 δεν χανει μεσα στην εδρα του με τιποτα
10/01/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1 πιστευω οτι η διακοπη θα κανει καλο στον Χολαργο
10/01/10 17:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 ευκολα
10/01/10 12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1 ντερμπι θα γινει αλλα η εδρα θα κερδισει

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
GOLD
QUOTE(farasi @ Dec 24 2009, 13:17 ) *
10/01/10 17:00 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1 η εδρα θα μιλησει
10/01/10 17:00 ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 δυσκολα
10/01/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2 θα γινει μαχη μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο
10/01/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1 δεν χανει μεσα στην εδρα του με τιποτα
10/01/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1 πιστευω οτι η διακοπη θα κανει καλο στον Χολαργο
10/01/10 17:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 ευκολα
10/01/10 12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1 ντερμπι θα γινει αλλα η εδρα θα κερδισει

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (λογω εδρας)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 (καλυτερη ομαδα η Λευκαδα)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (στον ποντο, θα μιλησει καθαρα η εδρα)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (εχει ισχυρη εδρα ο Κοροιβος, στο ποντο)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΜΙΛΩΝ 2 (μεγαλο ντερμπι, ρισκαρω και θα πω οριακα διπλο)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (καλυτερη ομαδα το Π.Φ.)

ΕΘΝΙΚΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (θα ρισκαρω και θα πω ευκολα)

Καλα Χριστουγεννα και καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!
kaukasios
QUOTE(GOLD @ Dec 25 2009, 16:27 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ vs ΒΟΝΙΤΣΑ 1 (λογω εδρας)

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ vs ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 (καλυτερη ομαδα η Λευκαδα)

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ vs ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (στον ποντο, θα μιλησει καθαρα η εδρα)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ vs ΨΥΧΙΚΟ 1 (εχει ισχυρη εδρα ο Κοροιβος, στο ποντο)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ vs ΜΙΛΩΝ 2 (μεγαλο ντερμπι, ρισκαρω και θα πω οριακα διπλο)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ vs ΑΛΙΜΟΣ 1 (καλυτερη ομαδα το Π.Φ.)

ΕΘΝΙΚΟΣ vs ΕΣΠΕΡΟΣ/ΑΟΠΑ 1 (θα ρισκαρω και θα πω ευκολα)

Καλα Χριστουγεννα και καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!

νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να κανουμε προγνωστικα.το πρωταθλημα αρχιζει στις 10 ιανουαριου και μεχρι τοτε πολλα μπορουν να συμβουν.
GOLD
QUOTE(kaukasios @ Dec 25 2009, 17:14 ) *
νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να κανουμε προγνωστικα.το πρωταθλημα αρχιζει στις 10 ιανουαριου και μεχρι τοτε πολλα μπορουν να συμβουν.

Χρονια πολλα Καυκασιε!!! Λες να εχουμε προσθαφαιρεσεις???
kaukasios
QUOTE(GOLD @ Dec 25 2009, 17:18 ) *
Χρονια πολλα Καυκασιε!!! Λες να εχουμε προσθαφαιρεσεις???

χρονια πολλα με υγεια gold.den ξερω αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται μεχρι τοτε.
GOLD
QUOTE(kaukasios @ Dec 25 2009, 18:24 ) *
χρονια πολλα με υγεια gold.den ξερω αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται μεχρι τοτε.

Σιγουρα κανεις δεν ξερει...
Jabar
Ζωντός στο Αίγιο.Οπότε ας περιμένουμε τις εξελίξεις.
kaukasios
QUOTE(Jabar @ Dec 26 2009, 13:45 ) *
Ζωντός στο Αίγιο.Οπότε ας περιμένουμε τις εξελίξεις.

ο ζερβας στην θεση του στον αλιμο.
GENERALISSIMO
QUOTE(kaukasios @ Dec 27 2009, 20:09 ) *
ο ζερβας στην θεση του στον αλιμο.

Ωραία! smiley.gif
eidikos%
QUOTE(gate14 @ Dec 23 2009, 12:19 ) *
Με βαση αυτα που εχω δει ως τωρα και που εχω ακουσει θα πω την αποψη μου για καθε ομαδα ξεχωριστα
1 . Δοξα Λευκαδας ..Ειναι με διαφορα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που αντιμετωπισε ο Εθνικος και το δειχνει και η βαθμολογικη της θεση .Εμπειρη ομαδα με πολυ δυνατη εδρα , πολυ καλους παικτες και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ προπονητης.Απο τα μεγαλα αν οχι το μεγαλυτερο φαβορι για ανοδο
2.Π. ΦΑΛΗΡΟ ....εχει παικτες αξιας Εμμανουηλιδης , Απεργης , Πρινεας, Μακρης αλλα δεν εχει λυσεις απο τον παγκο .Εκει θεωρω πως αντιμετωπιζει μεγαλο προβλημα και δεν ξερω αν μπορει να το λυσει και να μεινει μεχρι τελους στο κολπο της ανοδου
3.Χολαργος ...Ξεκινησε καλα μετα την ηττα απο τον Εθνικο εκανε μια κοιλια μπορει και να επανελθει , εχει ομως παικτες που κανουν την διαφορα και για αρχη θα σωθει ανετα και θα παλεψει οσο αντεξει για την ανοδο .Αν δεν ερθει φετος η ανοδος μπορει να ερθει του χρονου
4.Κοροιβος ....Μαζι με το Ψυχικο ειναι οι πλεον απροβλεπτες ομαδες του πρωταθληματος , εχει οπως και το Ψυχικο εμπειρους παικτες μπορει να κερδισει παντου αλλα και να χασει παντου .Με τον Εθνικο που τον ειδα δεν μου γεμισε το ματι αλλα μετα απο εμας νομιζω οπου επαιξε κερδισε.Εχει τα περιθωρια και του παικτες ( ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ-ΔΑΟΥΛΑΡΗΣ κλπ ) να κανει δυνατο δευτερο γυρο και να παρει οσα ματς απομενουν ως το τελος και να μεινει στο κολπο της ανοδου
5. Μιλωνας ...Δεν τον εχω δει αλλα στηριζεται και αυτος σε 3-4 πολυ καλους παικτες , εχει αν δεν κανω λαθος την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος μαζι με την Λευκαδα αλλα απο τις χειροτερες αμυνες.Παντως θα σωθει ευκολα και θα κλεισει πολλα σπιτια
6.Ψυχικο ..Ισχιει οτι και με τον Κοροιβο , καλοι παικτες καλος προπονητης αλλα απιθανα αποτελεσματα.Πιστευω ομως οτι θα ανακαμψει και θα το παλεψει για πανω μεχρι τελους .Το Ψυχικο το εχω το ΠΟΛΛΑ παραπανω
7. Παπαγου - Η πλεον ιστορικη ομαδα της κατηγοριας μαζι με τον Μιλωνα , εχει πολυ εμπειρους παικτες (ΥΦΑΝΤΗΣ ) και περιφερεια που σκοτωνει (Σωφρονας -Μουμπαρακ-Μεντζος-Στεργακης και εναν Βασαλο που οποτε χρειαστει θα βοηθησει).
Πλασματικη η θεση του το απεδειξε και με το διπλο στο Φαληρο και νομιζω πως θα κανει γρηγορα τις νικες που πρεπει και θα σωθει
8. ΕΑΠ... Ομαδα εδρας με πολλα πολλα σφυριγματα υπερ της στην εδρα της τουλαχιστον .Δεν ξερω αν θα πεσει η θα σωθει αλλα θα το παλεψει , θεωρω οτι αν πεσουν 5 και οχι 6 θα σωθει ομως
9.Τηρων...Τα παλευει ολα τα ματς , εχει κανει καλες νικες στην εδρα του αλλα δεν θα αντεξει
10. Αλιμος ...Πολλοι λενε πως ειναι η δυσαρεστη εκπληξη του πρωταθληματος ....εχει τον Μανο αλλα ενας Μανος δεν φερνει την ανοιξη.Αν χασει στο Φαληρο και περασουμε και μεις απο εκει δυσκολα σωζει την παρτιδα ....Εφυγε ο Καρυδοπουλος (ΜΕΓΑΣ ΕΘΝΙΚΑΡΑΣ ) και μαζι και το ρευστο
11. Σπαρτιατικος ...Απο τις πλεον συμπαθεις ομαδες με πολυ κοσμο και μπασκετικο κοσμο , με γνωσεις γυρω απο το αθλημα .Ατυχος με τραυματισμους περιμενει να βγει το δελτιο και ενος ακομα παικτη θα το παλεψει αλλα δεν βλεπω να προλαβαινει δυστυχως.Λεω δυστυχως γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον σεβομαι και τον βλεπω με ιδιαιτερη συμπαθεια και ξερω οτι εκει οι ανθρωποι κανουν πολλες προσπαθειες αλλα εχουν και μεγαλη μουρμουρα στην εξεδρα και καποιοι παικτες του ειναι και ευεξαπτοι
12.Βονιτσα...Το παλευει εχασε πολλα ματς στην εδρα της λογω τιμωριας αλλα και με οπαδους τα εχασε εκανε το ανελπιστο διπλο με τον Εθνικο αλλα δεν βλεπω να σωζεται
13.Εσπερος ...Αν χασει απο εμας νομιζω οτι δυσκολευει η κατασταση αλλα ετσι και αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα για τον Εσπερο
Και για το τελος κρατω τον Εθνικο
Εχει το συνδρομο της επαρχιας οταν πηγαινει εξω χανει απο τα διοδια , αλλα θα σπασει η καπ..α και θα κανει τα διπλα που πρεπει , και πιστευω θα ανεβουν αρκετα και παικτες που περσυ τα εδωσαν ολα για την ανοδο.Κριτηριο για την παραμονη του τα 3 επομενα παιχνιδια
Με δυο τρεις νικες φτανει τις 6 η τις 7 και ψαχνει για αλλες 5 η 6 νικες στον δευτερο γυρο και σωζεται ευκολα η δυσκολα .
Εχει και το κοσμο του που και στην Αθηνα και στα εντος θα βοηθησει πολυ και δεν νομιζω να κινδυνεψει
Αυτα απο εμενα
Καλα Χριστουγεννα και ευχες πολλες σε ολους και αν κοντραριστηκα με κανενα φιλο καμμιας ομαδας περασμενα ξεχασμενα

polu kalh αναλυση!απορια οταν λες δεν εχει λυσεις απο τον παγκο το φαληρο εννοεις παιχτες η προπονητη??(θεωρω και τα 2 εγω παντως)
χολαργο δεν εχει κατι το τρομερο πιστευω απλα εχει εναν καλο προπονητη και κυριως γιατι δουλευει μεσα στο γηπεδο και αθτος ειναι που κανει την διαφορα
εσπερος νομιζω οτι τον αδικει η θεση που εχει!θα κανει πολλες ζημιες!!!!
και κατι για τον εθνικο..ακουγετε οτι του χρονου θα μπουν λεφτα ισχυει κατι τετοιο η ειναι αερολογιες??(εχει σκοπο να βαλει λεφτα ανθρωπος του ποδοσφαιρου)
καλη χρονια σε ολους smiley.gif smiley.gif
gate14
QUOTE(eidikos% @ Dec 28 2009, 10:31 ) *
polu kalh αναλυση!απορια οταν λες δεν εχει λυσεις απο τον παγκο το φαληρο εννοεις παιχτες η προπονητη??(θεωρω και τα 2 εγω παντως)
χολαργο δεν εχει κατι το τρομερο πιστευω απλα εχει εναν καλο προπονητη και κυριως γιατι δουλευει μεσα στο γηπεδο και αθτος ειναι που κανει την διαφορα
εσπερος νομιζω οτι τον αδικει η θεση που εχει!θα κανει πολλες ζημιες!!!!
και κατι για τον εθνικο..ακουγετε οτι του χρονου θα μπουν λεφτα ισχυει κατι τετοιο η ειναι αερολογιες??(εχει σκοπο να βαλει λεφτα ανθρωπος του ποδοσφαιρου)
καλη χρονια σε ολους smiley.gif smiley.gif


Π.ΦΑΛΗΡΟ ..........Απο παικτες η ομαδα στηριζεται σε μια 5αδα πολυ καλων παικτων και ειναι γυμνη απο λυσεις
Πχ αν βγει ο Εμμανουηλιδης ο Πρινεας ο Μακρης ο Απεργης υπαρχει καποια λυσουλα απο πισω ?Νομιζω πως οχι .
Για τον Χολαργο θεωρω οπως ειπα πως εχει και πολυ καλο προπονητη αλλα και παικτες με εμπειριες
Εσπερος ...Ισως και να εχεις δικιο , θελω να πιστευω οτι θα κανει τις ζημιες απο τις 11 του μηνα και μετα (10 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 11 ΤΟΥ ΜΗΝΑ smiley.gif )
Για τον Εθνικο ΠΟΛΛΑ θα ακουσεις φιλε μου , ας κλεισει χωρις προβληματα η χρονια ας πετυχουμε τον στοχο μας (παραμονη) και ας βαλει λεφτα και ανθρωπος του μπαντμινγκτον αν ειναι για το καλο του Εθνικου μας
eidikos%
QUOTE(gate14 @ Dec 28 2009, 11:42 ) *
Π.ΦΑΛΗΡΟ ..........Απο παικτες η ομαδα στηριζεται σε μια 5αδα πολυ καλων παικτων και ειναι γυμνη απο λυσεις
Πχ αν βγει ο Εμμανουηλιδης ο Πρινεας ο Μακρης ο Απεργης υπαρχει καποια λυσουλα απο πισω ?Νομιζω πως οχι .
Για τον Χολαργο θεωρω οπως ειπα πως εχει και πολυ καλο προπονητη αλλα και παικτες με εμπειριες
Εσπερος ...Ισως και να εχεις δικιο , θελω να πιστευω οτι θα κανει τις ζημιες απο τις 11 του μηνα και μετα (10 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 11 ΤΟΥ ΜΗΝΑ smiley.gif )
Για τον Εθνικο ΠΟΛΛΑ θα ακουσεις φιλε μου , ας κλεισει χωρις προβληματα η χρονια ας πετυχουμε τον στοχο μας (παραμονη) και ας βαλει λεφτα και ανθρωπος του μπαντμινγκτον αν ειναι για το καλο του Εθνικου μας

sthn περιφερεια νομιζω εχει λυσεις μην ξεχνας κουτσος παρασκευοπουλος θανος.στους ψηλους ειναι το θεμα για το φαληρο.εχω δει 2 ματς λευκαδα και χολαργο και στα 2 λυση κατω απο το καλαθι δεν υπηρχε πλιν απεργη(πρινεας 4 blink.gif )σαλτουριδης δεν ειναι 5ρι σε καμια περιπτωση!!με εσπερο παιζετε δραπετσωνα η στην πατρα??
dirk10
το βασικο προβλημα του φαληρου ειναι το γηπεδικο!!!!!!!!!!!οσο δεν εχει εδρα τα πραγματα θα ειναι πολυ δυσκολα!!!!
kaukasios
QUOTE(eidikos% @ Dec 28 2009, 14:12 ) *
sthn περιφερεια νομιζω εχει λυσεις μην ξεχνας κουτσος παρασκευοπουλος θανος.στους ψηλους ειναι το θεμα για το φαληρο.εχω δει 2 ματς λευκαδα και χολαργο και στα 2 λυση κατω απο το καλαθι δεν υπηρχε πλιν απεργη(πρινεας 4 blink.gif )σαλτουριδης δεν ειναι 5ρι σε καμια περιπτωση!!με εσπερο παιζετε δραπετσωνα η στην πατρα??

στην δραπετσωνα.
theo4notever
QUOTE(kaukasios @ Dec 25 2009, 17:24 ) *
χρονια πολλα με υγεια gold.den ξερω αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται μεχρι τοτε.

κι ο μπερδεσης τελος;τωρα;γιατρας;
bek
QUOTE(theo4notever @ Dec 28 2009, 20:49 ) *
κι ο μπερδεσης τελος;τωρα;γιατρας;


ακουγεται πολυ εντονα ο γιατρασ, ενω παιζουν και οι λιονασ, ροδοπουλοσ, πετροπουλοσ, κολλυροπουλοσ.
navajo
δεν τους εκατσε η παναχαικη κ πηγαν προς αγιο αντρεα...καπου θα κατσει! tongue.gif
GOLD
QUOTE(theo4notever @ Dec 28 2009, 20:49 ) *
κι ο μπερδεσης τελος;τωρα;γιατρας;

Ξερουμε και το γιατι? Λογω κακης πορειας?
GOLD
QUOTE(GOLD @ Dec 28 2009, 23:50 ) *
Ξερουμε και το γιατι? Λογω κακης πορειας?

Τελικα ο ιδιος ζητησε να φυγει, συμφωνα με την επισημη ανακοινωση της ομαδας.
kaukasios
QUOTE(bek @ Dec 28 2009, 22:17 ) *
ακουγεται πολυ εντονα ο γιατρασ, ενω παιζουν και οι λιονασ, ροδοπουλοσ, πετροπουλοσ, κολλυροπουλοσ.

oxi ρε παιδια και ο κολλυροπουλος.γιατρας,λιονας,πετροπουλος με τον πρωτο φαβορι.

QUOTE(GOLD @ Dec 29 2009, 14:55 ) *
Τελικα ο ιδιος ζητησε να φυγει, συμφωνα με την επισημη ανακοινωση της ομαδας.

ζητησε να φυγει λογο της κακης πορειας που ειχε η ομαδα.
navajo
δεν νομιζω οτι φταιει ο μπερδεσης απολυτα αν κ πληρωνει τις επιλογες στις μεταγραφες...λειπουν απτην ομαδα 1-2 καλοι περιφερειακοι με εμπειρια να βοηθουν κ τους πολλους μικρους κ ενας ψηλος αφου ο σταυρουλακης καλος μεν ψηλος μεν δεν ποσταρει ποτε δε tongue.gif ο θωνιατης(ψυχη της ομαδας κ πολυ καλος παιχτης) δεν ειναι 5αρι ουτε κ ο αγγελοπουλος... rolleyes.gif

kaukasios
QUOTE(navajo @ Dec 29 2009, 15:26 ) *
δεν νομιζω οτι φταιει ο μπερδεσης απολυτα αν κ πληρωνει τις επιλογες στις μεταγραφες...λειπουν απτην ομαδα 1-2 καλοι περιφερειακοι με εμπειρια να βοηθουν κ τους πολλους μικρους κ ενας ψηλος αφου ο σταυρουλακης καλος μεν ψηλος μεν δεν ποσταρει ποτε δε tongue.gif ο θωνιατης(ψυχη της ομαδας κ πολυ καλος παιχτης) δεν ειναι 5αρι ουτε κ ο αγγελοπουλος... rolleyes.gif

δυστυχως το μαρμαρο το πληρωνει παντα ο προπονητης.σιγουρα η ευθυνη δεν ειναι μονο του προπονητη για την κακη πορεια της ομαδας.ομως την συγκεκριμενη στιγμη το μονο που μπορει να αλλαξει ειναι ο προπονητης.το ροστερ ειναι καλο,οχι για να κανει πρωταθλητισμο,αλλα θα μπορουσε να βρισκεται πολυ πιο ψηλα στην βαθμολογια.
GOLD
QUOTE(kaukasios @ Dec 29 2009, 16:34 ) *
δυστυχως το μαρμαρο το πληρωνει παντα ο προπονητης.σιγουρα η ευθυνη δεν ειναι μονο του προπονητη για την κακη πορεια της ομαδας.ομως την συγκεκριμενη στιγμη το μονο που μπορει να αλλαξει ειναι ο προπονητης.το ροστερ ειναι καλο,οχι για να κανει πρωταθλητισμο,αλλα θα μπορουσε να βρισκεται πολυ πιο ψηλα στην βαθμολογια.

Μια χαρα ειναι το ροστερ για παραμονη, αρκει να ριξουμε μια ματια στα ροστερ των αντιπαλων και το καταλαβαινουμε αμεσως αυτο. Παντως μεχρι στιγμης δεν εχει υποστει καποια καταδικαστικη ηττα (πχ εντος εδρας ηττα απο ομαδα που μαχεται για την παραμονη). Αντιθετως εχει συντριψει και Βονιτσα και Αγιους Θεοδωρους.
GENERALISSIMO
QUOTE(GOLD @ Dec 29 2009, 15:47 ) *
Μια χαρα ειναι το ροστερ για παραμονη, αρκει να ριξουμε μια ματια στα ροστερ των αντιπαλων και το καταλαβαινουμε αμεσως αυτο. Παντως μεχρι στιγμης δεν εχει υποστει καποια καταδικαστικη ηττα (πχ εντος εδρας ηττα απο ομαδα που μαχεται για την παραμονη). Αντιθετως εχει συντριψει και Βονιτσα και Αγιους Θεοδωρους.

Η ουσία ειναι οτι από τις 5 ομάδες που αλλαξαν προπονητη οι 4 πανε για κατω κ αποτι φάινεται δεν το παρατανε.Ειναι το φετινο το πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα της ιστοριας της Γ Εθνικής.
RAPTOR
Ενα πρωταθλημα ειναι ανταγωνιστικο οταν υπαρχουν πολλες ισοδυναμες ομαδες που πανε για ανοδο και οχι πολλες που πανε να αποφυγουν τον υποβιβασμο blove.gif Για μενα ειναι απο τα ποιο αποδυναμομενα πρωταθληματα των τελευταιων ετων και στους δυο ομιλους.Εχω αρχισει να πιστευω καθε περσυ και καλυτερα.
GOLD
QUOTE(RAPTOR @ Dec 30 2009, 10:17 ) *
Ενα πρωταθλημα ειναι ανταγωνιστικο οταν υπαρχουν πολλες ισοδυναμες ομαδες που πανε για ανοδο και οχι πολλες που πανε να αποφυγουν τον υποβιβασμο blove.gif Για μενα ειναι απο τα ποιο αποδυναμομενα πρωταθληματα των τελευταιων ετων και στους δυο ομιλους.Εχω αρχισει να πιστευω καθε περσυ και καλυτερα.

Απλα ειναι το πιο συναρπαστικο σχετικα με τη μαχη για την παραμονη, χωρις αυτο να σημαινει κατι για την ποιοτητα του. Ομως δεν νομιζω οτι ειναι το χειροτερο καθως αλλες χρονιες υπηρχαν ομαδες που αποσυρονταν. Αλλωστε εχει και αρκετους πολυ καλους παικτες σαν μοναδες, περισσοτερους απο καθε αλλη φορα (ως ονοματα εννοω).
kaukasios
o λιονας προπονητης στον εσπερο.
GOLD
QUOTE(kaukasios @ Dec 30 2009, 14:56 ) *
o λιονας προπονητης στον εσπερο.

Εξαιρετικη επιλογη.
navajo
εξαιρετικη απο ποια εννοια? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
GOLD
QUOTE(navajo @ Dec 30 2009, 17:00 ) *
εξαιρετικη απο ποια εννοια? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Γιατι πιστευεις δεν ειναι καλος? Μια χαρα προπονητης ειναι. Και εχει και καλη εμπειρια.
allstar08
QUOTE(RAPTOR @ Dec 30 2009, 09:17 ) *
Ενα πρωταθλημα ειναι ανταγωνιστικο οταν υπαρχουν πολλες ισοδυναμες ομαδες που πανε για ανοδο και οχι πολλες που πανε να αποφυγουν τον υποβιβασμο blove.gif Για μενα ειναι απο τα ποιο αποδυναμομενα πρωταθληματα των τελευταιων ετων και στους δυο ομιλους.Εχω αρχισει να πιστευω καθε περσυ και καλυτερα.

Οταν απο τον ομιλο πεφτουν 5 ομαδες και πολυ πιθανο και 6η ομαδα, δηλ σχεδον ο μισος ομιλος απο τις 14 ομαδες που τον αποτελουν,τοτε δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι ανταγωνιστικο το πρωταθλημα.....Δεκα αγωνιστικες και δεν εχει φανει τιποτα οσο αφορα την ανοδο αλλα και τον υποβιβασμο των ομαδων.τηνμια κυρικη πας για ανοδο και την αλλη πεφτεις.......Ολοι κερδιζουν ολους.......οι επαρχιακες ομαδες εχουν ανεβασει πολυ τον ανταγωνισμο και δεν ειναι πλεον οι φτωχοι συγγενεις της κατηγοριας οπως παλαιοτερα.Και μην ξεχναμε οτι μια επαρχιακη ομαδα στοιχιζει 40 με 50 % πιο πολυ απο οτι μια αντιστοιχη στην Αθηνα.πιο ευκολα στηνεται μια ομαδα στην Αθηνα απο την πληθωρα πολλων καλων παικτων που υπαρχουν εκει, παρα σε καποια επαρχιακη ομαδα.Φετοσ υπαρχουν αρκετες ισοδυναμες ομαδες που πανε για ανοδο, και που ανα πασα στιγμη μπορει να χασουν απ τις ομαδες που παλευουν για την παραμονη.....Ειναι κατα την γνωμη μου το πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα των τελευταιων χρονων.
MBANDA
QUOTE(allstar08 @ Dec 30 2009, 16:54 ) *
Ολοι κερδιζουν ολους.......οι επαρχιακες ομαδες εχουν ανεβασει πολυ τον ανταγωνισμο και δεν ειναι πλεον οι φτωχοι συγγενεις της κατηγοριας οπως παλαιοτερα.Και μην ξεχναμε οτι μια επαρχιακη ομαδα στοιχιζει 40 με 50 % πιο πολυ απο οτι μια αντιστοιχη στην Αθηνα.πιο ευκολα στηνεται μια ομαδα στην Αθηνα απο την πληθωρα πολλων καλων παικτων που υπαρχουν εκει, παρα σε καποια επαρχιακη ομαδα.Φετοσ υπαρχουν αρκετες ισοδυναμες ομαδες που πανε για ανοδο, και που ανα πασα στιγμη μπορει να χασουν απ τις ομαδες που παλευουν για την παραμονη.....Ειναι κατα την γνωμη μου το πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα των τελευταιων χρονων.


Κατά βάση έχεις δίκιο σχετικά με το badget μιας ομάδας της επαρχίας και το βασικότερο, τον περιορισμένο αριθμό παιχτών στους οποίους απευθύνεται καθώς πολλοί δεν μπορούν να φύγουν μακράν κέντρου.
Όμως στην επαρχιακή πόλη μπορείς να βρείς 50-100 μαγαζιά ή μικρές επιχειρήσεις που να μπορούν να διαφημιστούν με 200-500 ευρώ, στο φυλλαδιο και το ημερολόγιο της ομάδας. (Ρωτήστε στην Ελευσίνα)
Επίσης μπορούν να φέρουν το καλοκαίρι ένα καλλιτέχνη για συναυλία και τα έσοδα να πάνε στην ομάδα (ρωτήστε στην Λευκάδα).
Τέλος το κόστος για σπίτι πολλές φορές είναι "εικονικό" γιατί πρόκειται για σπίτια που συνήθως νοικιάζονται το καλοκαίρι. Και σε μεγάλες πόλεις με Πανεπιστήμιο πολλές φορές δίνονται ...χαμοκέλες. Όπως προτάθηκε σε γνωστό προπονητή σε μεγαλούπολη πριν μερικές βδομάδες και ο άνθρωπος έφυγε ...σαραντάκαπνος στην ...βδομάδα.
Αυτά στην Αθήνα δεν γίνονται. Και στους χορούς των συλλόγων λίγοι μαζεύουν πάνω από 150-200 άτομα (κέρδος 1500-3000 Ευρώ).

Όσο αφορά στον ανταγωνισμό για την παραμονή και πέρυσι, πέρα από αυτούς (5) που έπεσαν (στον 1ο όμιλο) η Νίκαια σώθηκε στα μπαράζ και Ιωνικός ΝΦ και Μίλωνας σώθηκαν με μία νίκη παραπάνω από Ιωνικό.
Ήτοι 8 ομάδες ήταν στο "κόλπο" μέχρι την προτελευταία αγωνιστική.
Η δική μου γνώμη είναι ότι η ποιότητα φέτος είναι λίγο χαμηλότερη.
Ετσι ομάδες, κατά βάση στα περυσινά επίπεδα, που πέρυσι κινδύνευσαν, φέτος θα σωθούν άνετα και όσες πέρυσι σώθηκαν άνετα ή διεκδίκησαν άνοδο μέχρι τα 2/3 του πρωταθλήματος (π.χ. Κιφησια, Λειβαδιά, Ψυχικό) φέτος θα χτυπήσουν άνοδο με καλύτερες προοπτικές.
dapadoupas
QUOTE(GOLD @ Dec 30 2009, 15:51 ) *
Εξαιρετικη επιλογη.


φοβερή επιλογή.τελικά στον έσπερο είναι γάτες.αναρωτιέμαι αν αυτός που παίρνει τις αποφάσεις έχει επαφή με το μπασκετ ή περπατάνε παράλληλα.?????????
spyrosvon
Την προηγουμενη περιοδο ο Παπαγου εμεινε στην κατηγορια με 13 νικες και η Πρεβεζα με 12 νικες πηγε σε μπαραζ παραμονης. Φετος που ολοι χανουν και κερδιζουν απο ολους ποσες νικες πιστευετε οτι χρειαζετε μια ομαδα για να σωθει; Εγω λεω οτι η παραμονη θα παιχτει στις 10-11 νικες. Εσεις τι λετε;
Jabar
QUOTE(spyrosvon @ Jan 3 2010, 12:07 ) *
Την προηγουμενη περιοδο ο Παπαγου εμεινε στην κατηγορια με 13 νικες και η Πρεβεζα με 12 νικες πηγε σε μπαραζ παραμονης. Φετος που ολοι χανουν και κερδιζουν απο ολους ποσες νικες πιστευετε οτι χρειαζετε μια ομαδα για να σωθει; Εγω λεω οτι η παραμονη θα παιχτει στις 10-11 νικες. Εσεις τι λετε;

Ας πούμε 12 και βλέπουμε.
theo4notever
QUOTE(Jabar @ Jan 3 2010, 12:18 ) *
Ας πούμε 12 και βλέπουμε.

οι 11 νικες μαλλον θα φτασουνε,για ομαδα που δεν θα κανει γκελες με αλλες ισοδυναμες (πχ ο Εσπερος..)και οι ομαδες που θα διεκδικησουν να μην χασουν παιχνιδια απο τις 5-6 που ειναι κιολας σε αυτες που κινδυνευουν.να δουμε και τα παιχνιδια που θα γινουν μεχρι το τελος του α γυρου.
kaukasios
QUOTE(theo4notever @ Jan 4 2010, 10:46 ) *
οι 11 νικες μαλλον θα φτασουνε,για ομαδα που δεν θα κανει γκελες με αλλες ισοδυναμες (πχ ο Εσπερος..)και οι ομαδες που θα διεκδικησουν να μην χασουν παιχνιδια απο τις 5-6 που ειναι κιολας σε αυτες που κινδυνευουν.να δουμε και τα παιχνιδια που θα γινουν μεχρι το τελος του α γυρου.

εγω νομιζω οτι πρεπει να τελειωσει ο πρωτος γυρος για να δουμε καλυτερα τα πραγματα.εχουμε 3 αγωνιστικες ακομα και υπαρχουν πολλα σημαντικα παιχνιδια.
spyrosvon
Και μην ξεχνατε οτι περυσι υπηρχε και η Μανη και ολοι πηραν απο 2 νικες ανευ αγωνα. Η Πρεβεζα τερματισε εκτη απο το τελος και πηγε σε μπαραζ με τον εκτο απο το τελος του Β ομιλου στο Νοτο.Εγω λεω οτι περιπου στις 11 νικες θα παει σωτηρια.
lakon
QUOTE (Jabar @ Jan 3 2010, 12:18 ) *
Ας πούμε 12 και βλέπουμε.

συμφωνω και εγω 12 μαλλον θα φτασουν
GENERALISSIMO
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1
10/01/10 17:00 ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 με μικρη επιφυλαξη
10/01/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Αμφίρροπο.Το θελω 2 smiley.gif
10/01/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
10/01/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1 δυσκολα
10/01/10 17:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
10/01/10 18:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1
fanis#10
Πάνω-κάτω συμφωνώ με τα προγνωστικά σου, εκτός από τη Σπάρτη που εγώ θα ήθελα 1 smiley.gif Πάντως είναι λίγο ριψοκίνδυνες οι προβλέψεις μετά από 20ήμερη διακοπή... Τα παραπανίσια κιλά των Χριστουγέννων είναι πολλά!!! smiley.gif
kaukasios
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1
10/01/10 17:00 ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 πιστευω ευκολα
10/01/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Αμφίρροπο.1 δυσκολα
10/01/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1
10/01/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 2 στον ποντο
10/01/10 17:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
10/01/10 18:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 2

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.