Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
lefkadian
QUOTE(solomon @ Mar 12 2010, 16:22 ) *
Μετα απο αρκετη συζητηση - και πιο πολυ με τον φιλο lefkadian- aς πουμε και για μπασκετ λιγα πραγματα, μαζι με προγνωστικα.

σιγουρα τα ενδιαφεροντα παιχνιδια ειναι αυτα που αφορουν ομαδες που προσπαθουν να σωθουν.

οι 3 πρωτοι λογικα θα κερδισουν, το σπαρτη ψυχικο ουσιαστικα ειναι αδιαφορο, και μενουν 3 παιχνιδια φωτια.


1 ΤΗΡΩΝ-ΕΣΠΕΡΟΣ
1 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΑΛΗΡΟ
2 ΕΑΠ-ΠΑΠΑΓΟΥ
1 ΛΕΥΚΑΔΑ-ΑΛΙΜΟΣ
1 ΒΟΝΙΤΣΑ-ΜΙΛΩΝΑΣ
2 ΣΠΑΡΤΗ-ΨΥΧΙΚΟ
1 ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ


Φιλε Solomon για τους 3 πρωτοπορους θα συμφωνησω. Νομιζω οτι ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν. Οπως και για το Σπαρτη - Ψυχικο (2).
Για τα παιχνιδια της ουρας εχω αλλη γνωμη. Νομιζω οτι η ΕΑΠ θα κερδισει. Σκληρη ομαδα, σκληρη εδρα και αυτη τη στιγμη (εγω νομιζω και γενικα) καλυτερη απο τον Παπαγο.
Ο Τηρων φιλοτιμη ομαδα αλλα ο Εσπερος καλυτερος. Αν ο Τηρων επαιζε στην φυσικη του εδρα θα ηταν αλλιως τα πραγματα. Τωρα φαβορι για μενα ο Εσπερος.
Η Βονιτσα ειναι ισως η πιο μαχητικη ομαδα της κατηγοριας και με καλη εδρα. Ο Μιλωνας νεανικη ομαδα που παιζει βεβαια καπως αναρχο (τρελο) μπασκετ. Αν δεν "μασησουν" τα πιτσιρικια του Μιλωνα μπορουν την εκπληξη. Εγω θα ρισκαρω στο 2.
Παντως αυτη η αγωνιστικη αν και φαινεται να μην κρυβει παγιδες για τους πρωτοπορους θα κρινει πολλα και για την κορυφη. Ισως σιγα - σιγα να αρχισουμε να εχουμε περισσοτερες αδιαφορες ομαδες οποτε το ποσο "δυσκολο" ή "ευκολο" προγραμμα εχουν οι πρωτοποροι ειναι τελειως σχετικο.
gmtb
Φίλοι του Φόρουμ,
μπορεί κανείς να μου πει, που είναι ακριβώς το γήπεδο της ΕΑΠατρών;
IORGOS7
QUOTE(lefkadian @ Mar 12 2010, 21:33 ) *
Φιλε Solomon για τους 3 πρωτοπορους θα συμφωνησω. Νομιζω οτι ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν. Οπως και για το Σπαρτη - Ψυχικο (2).
Για τα παιχνιδια της ουρας εχω αλλη γνωμη. Νομιζω οτι η ΕΑΠ θα κερδισει. Σκληρη ομαδα, σκληρη εδρα και αυτη τη στιγμη (εγω νομιζω και γενικα) καλυτερη απο τον Παπαγο.
Ο Τηρων φιλοτιμη ομαδα αλλα ο Εσπερος καλυτερος. Αν ο Τηρων επαιζε στην φυσικη του εδρα θα ηταν αλλιως τα πραγματα. Τωρα φαβορι για μενα ο Εσπερος.
Η Βονιτσα ειναι ισως η πιο μαχητικη ομαδα της κατηγοριας και με καλη εδρα. Ο Μιλωνας νεανικη ομαδα που παιζει βεβαια καπως αναρχο (τρελο) μπασκετ. Αν δεν "μασησουν" τα πιτσιρικια του Μιλωνα μπορουν την εκπληξη. Εγω θα ρισκαρω στο 2.
Παντως αυτη η αγωνιστικη αν και φαινεται να μην κρυβει παγιδες για τους πρωτοπορους θα κρινει πολλα και για την κορυφη. Ισως σιγα - σιγα να αρχισουμε να εχουμε περισσοτερες αδιαφορες ομαδες οποτε το ποσο "δυσκολο" ή "ευκολο" προγραμμα εχουν οι πρωτοποροι ειναι τελειως σχετικο.


ΦΙΛΕ LEYKADIAN θελεις να μας αναλυσεις λιγο αυτη την παραγραφο? ποιο το σκεπτικο σου?
Jabar
QUOTE(gmtb @ Mar 13 2010, 10:16 ) *
Φίλοι του Φόρουμ,
μπορεί κανείς να μου πει, που είναι ακριβώς το γήπεδο της ΕΑΠατρών;

Από Αθήνα θα πας?
lefkadian
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 13 2010, 12:44 ) *
[/u]

ΦΙΛΕ LEYKADIAN θελεις να μας αναλυσεις λιγο αυτη την παραγραφο? ποιο το σκεπτικο σου?



Φιλε μου το σκεπτικο μου ειναι απλο. Οταν μια ομαδα ειναι "αδιαφορη" εχεις καλυτερες πιθανοτητες να την κερδισεις. Δεν λεω οτι θα καθησει να χασει αλλα... Οποιος ειδε το Π. Φαληρο - Κοροιβος καταλαβαινει τι λεω. Απο το 1ο λεπτο φανηκε οτι ο Κοροιβος θα ηταν ο νικητης. Πολυ παθος και πολυ αποφασισμενος. Απο την αλλη το Π. Φαληρο υποτονικο. Θα ηταν ιδιο παιχνιδι αν το Φαληρο κυνηγουσε ανοδο? Αν ξεκαθαρισουν λοιπον οι ομαδες που πεφτουν αυξανονται οι αδιαφορες ομαδες. π.χ τελευταια αγωνιστικη Βονιτσα - Χολαργος. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η Βονιτσα το παλευει ακομη ή αν εχει ηδη πεσει? Αλιμος - Κοροιβος (3-4 αγωνιστικες πριν το τελος). Ειναι ιδιο παιχνιδι αν ο Αλιμος το παλευει ή αν ειναι ουσιαστικα πεσμενος? ΕΑΠ - Λευκαδα. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η ΕΑΠ εχει σωθει η το παλευει ακομα? Αυτο εννοουσα και τα παραδειγματα ειναι ενδεικτικα. Πλεον τα παιχνιδια δεν ενδιαφερουν μονο τους δυο αντιπαλους αλλα τουλαχιστον 5-6 ομαδες. Εχει φουντωσει για τα καλα το πρωταθλημα και τωρα θα ξεχωρισουν οι ομαδες απ τις "ομαδες".
gmtb
QUOTE(Jabar @ Mar 13 2010, 12:50 ) *
Από Αθήνα θα πας?



Ναι. Την Πατρα την ξέρω κάπως.
IORGOS7
QUOTE(lefkadian @ Mar 13 2010, 14:19 ) *
Φιλε μου το σκεπτικο μου ειναι απλο. Οταν μια ομαδα ειναι "αδιαφορη" εχεις καλυτερες πιθανοτητες να την κερδισεις. Δεν λεω οτι θα καθησει να χασει αλλα... Οποιος ειδε το Π. Φαληρο - Κοροιβος καταλαβαινει τι λεω. Απο το 1ο λεπτο φανηκε οτι ο Κοροιβος θα ηταν ο νικητης. Πολυ παθος και πολυ αποφασισμενος. Απο την αλλη το Π. Φαληρο υποτονικο. Θα ηταν ιδιο παιχνιδι αν το Φαληρο κυνηγουσε ανοδο? Αν ξεκαθαρισουν λοιπον οι ομαδες που πεφτουν αυξανονται οι αδιαφορες ομαδες. π.χ τελευταια αγωνιστικη Βονιτσα - Χολαργος. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η Βονιτσα το παλευει ακομη ή αν εχει ηδη πεσει? Αλιμος - Κοροιβος (3-4 αγωνιστικες πριν το τελος). Ειναι ιδιο παιχνιδι αν ο Αλιμος το παλευει ή αν ειναι ουσιαστικα πεσμενος? ΕΑΠ - Λευκαδα. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η ΕΑΠ εχει σωθει η το παλευει ακομα? Αυτο εννοουσα και τα παραδειγματα ειναι ενδεικτικα. Πλεον τα παιχνιδια δεν ενδιαφερουν μονο τους δυο αντιπαλους αλλα τουλαχιστον 5-6 ομαδες. Εχει φουντωσει για τα καλα το πρωταθλημα και τωρα θα ξεχωρισουν οι ομαδες απ τις "ομαδες".

Αν καταλαβα καλα: για την πορεια του πρωταθληματος εννοεις οτι οσο δεν ξεκαθαριζουν τα πραγματα της παραμονης για τις ομαδες των τελευταιων θεσεων παιχνιδια θεωρητικα ευκολα θα ειναι πρακτικα δυσκολα γιατι ειναι σημαντικο το κινητρο της παραμονης. Αυτη την κυριακη ομως, σε φοβιζει ο μανος , ανησυχεις για τον εθνικο , η σε προβληματιζει το πφ που ειναι υποτονικο και εχεις σχεδον σιγουρη τη νικη για τον χολαργο???
Jabar
Είναι πάνω από το τελωνείο με τα καράβια από Ιταλία. Όπως μπαίνεις από Αθήνα και στρίβεις στην Αγίας Σοφίας μετά στο δεύτερο δρόμο αριστερά Ελληνος Στρατιώτου, καμιά 500μ.Μέχρι εκεί που στενεύει ο δρόμος νομίζω Σαρανταπόρου λέγεται το κάθετο στενό εκεί είναι ,κοντά στην εκκλησία του Αγίου Διονυσίου.
lefkadian
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 13 2010, 15:21 ) *
Αν καταλαβα καλα: για την πορεια του πρωταθληματος εννοεις οτι οσο δεν ξεκαθαριζουν τα πραγματα της παραμονης για τις ομαδες των τελευταιων θεσεων παιχνιδια θεωρητικα ευκολα θα ειναι πρακτικα δυσκολα γιατι ειναι σημαντικο το κινητρο της παραμονης. Αυτη την κυριακη ομως, σε φοβιζει ο μανος , ανησυχεις για τον εθνικο , η σε προβληματιζει το πφ που ειναι υποτονικο και εχεις σχεδον σιγουρη τη νικη για τον χολαργο???


Mια χαρα καταλαβες rolleyes.gif
Και αυτη την Κυριακη και καθε Κυριακη δεν με φοβιζει τιποτα. Ουτε ανησυχω, ουτε προβληματιζομαι, ουτε εχω καμια νικη σιγουρη για κανεναν. Απλα εχω το θαρρος της γνωμης μου και δινω προγνωστικα. Εξαλλου κουβεντουλα κανουμε και χαιρομαι πολυ (που επιτελους) μιλαμε για μπασκετ bball.gif
MERLIN10
[quote]Δηλαδη φιλε μου αν παιχτης φιλοξενουμενης ομαδας "σαπισει" τον διαιτητη στο ξυλο ή φιλοξενουμενοι οπαδοι κανουν "ντου" το παιχνιδι δεν διακοπτεται εις βαρος των φιλοξενουμενων? Τι ειναι αυτα που γραφουμε ρε παιδια? Ας μην μας παρασυρουν τοσο πολυ τα παθη μας.../quote]

Για θυμησε μας leukadian τι ειχε γινει στο παιχνιδι με τον κρονο στην εδρα σας την χρονια που ανεβηκε κατηγορια η λευκαδα για πρωτη φορα!!!τοτε τι επρεπε να γινει μετα απο ολα αυτα που εγιναν σε ενα συγκεκριμενο διαιτητη και ειναι ντροπη για το αθλημα του μπασκετ!
lefkadian
Eννοεις την χρονια που σας κερδισαμε (στα play-off) και στην εδρα σας και ανεβηκαμε?
Εχετε κανενα παραπονο απο την φιλοξενια στη Λευκαδα? Εγω δεν θυμαμαι κανενα τετοιο περιστατικο παντως. Και δεν εχω ακουσει παραπονα για την φιλοξενια μας απο κανενα (παιχτες-οπαδοι-διαιτητες)...
spyrosvon
QUOTE(lefkadian @ Mar 13 2010, 16:08 ) *
Eννοεις την χρονια που σας κερδισαμε (στα play-off) και στην εδρα σας και ανεβηκαμε?
Εχετε κανενα παραπονο απο την φιλοξενια στη Λευκαδα? Εγω δεν θυμαμαι κανενα τετοιο περιστατικο παντως. Και δεν εχω ακουσει παραπονα για την φιλοξενια μας απο κανενα (παιχτες-οπαδοι-διαιτητες)...

lefkadian ημουν στο παιχνιδι λευκαδα-ιωαννινα. στο τελος τα ασθενοφορα δεν ηξεραν ποιον να πρωτοπαρουν.αστο
lefkadian
QUOTE(spyrosvon @ Mar 13 2010, 16:15 ) *
lefkadian ημουν στο παιχνιδι λευκαδα-ιωαννινα. στο τελος τα ασθενοφορα δεν ηξεραν ποιον να πρωτοπαρουν.αστο



Εγω δεν ημουν. Σας πιστευω λοιπον. Διαφωνειτε σε κατι απο αυτα που εχω γραψει? Αν ναι σας ακουω!
Αν θελετε να κανουμε ιστορικες αναδρομες ανοιξτε ενα topic να τα πουμε. Μην ενοχλουμε και τους αλλους...

Για τη ιστορια παντως ειχα γραψει:
Δηλαδη φιλε μου αν παιχτης φιλοξενουμενης ομαδας "σαπισει" τον διαιτητη στο ξυλο ή φιλοξενουμενοι οπαδοι κανουν "ντου" το παιχνιδι δεν διακοπτεται εις βαρος των φιλοξενουμενων? Τι ειναι αυτα που γραφουμε ρε παιδια? Ας μην μας παρασυρουν τοσο πολυ τα παθη μας...
Tα ιδια (συμπληρωνω) ισχυουν και για γηπεδουχους. Σε αυτο διαφωνειτε καπου?

Ε, ρε τι παθαμε και ειπαμε να μιλησουμε για basket σημερα hammer.gif


Α και για να μην ξεχνιομαστε φιλε Μerlin. Η Λευκαδα ανεβηκε πρωτη φορα Γ΄Εθνικη το 1987. Οταν δηλαδη και δημιουργηθηκε η Γ΄εθνικη. Οχι πριν 4-5 χρονια...
MERLIN10
ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΜΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΦΕΡΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ!!ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΩΡΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!ΑΣ ΜΙΛΙΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
gmtb
QUOTE(Jabar @ Mar 13 2010, 15:22 ) *
Είναι πάνω από το τελωνείο με τα καράβια από Ιταλία. Όπως μπαίνεις από Αθήνα και στρίβεις στην Αγίας Σοφίας μετά στο δεύτερο δρόμο αριστερά Ελληνος Στρατιώτου, καμιά 500μ.Μέχρι εκεί που στενεύει ο δρόμος νομίζω Σαρανταπόρου λέγεται το κάθετο στενό εκεί είναι ,κοντά στην εκκλησία του Αγίου Διονυσίου.

O.K. Ευχαριστώ
dirk10
QUOTE(lefkadian @ Mar 13 2010, 16:19 ) *
Φιλε μου το σκεπτικο μου ειναι απλο. Οταν μια ομαδα ειναι "αδιαφορη" εχεις καλυτερες πιθανοτητες να την κερδισεις. Δεν λεω οτι θα καθησει να χασει αλλα... Οποιος ειδε το Π. Φαληρο - Κοροιβος καταλαβαινει τι λεω. Απο το 1ο λεπτο φανηκε οτι ο Κοροιβος θα ηταν ο νικητης. Πολυ παθος και πολυ αποφασισμενος. Απο την αλλη το Π. Φαληρο υποτονικο. Θα ηταν ιδιο παιχνιδι αν το Φαληρο κυνηγουσε ανοδο? Αν ξεκαθαρισουν λοιπον οι ομαδες που πεφτουν αυξανονται οι αδιαφορες ομαδες. π.χ τελευταια αγωνιστικη Βονιτσα - Χολαργος. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η Βονιτσα το παλευει ακομη ή αν εχει ηδη πεσει? Αλιμος - Κοροιβος (3-4 αγωνιστικες πριν το τελος). Ειναι ιδιο παιχνιδι αν ο Αλιμος το παλευει ή αν ειναι ουσιαστικα πεσμενος? ΕΑΠ - Λευκαδα. Ειναι ιδιο παιχνιδι αν η ΕΑΠ εχει σωθει η το παλευει ακομα? Αυτο εννοουσα και τα παραδειγματα ειναι ενδεικτικα. Πλεον τα παιχνιδια δεν ενδιαφερουν μονο τους δυο αντιπαλους αλλα τουλαχιστον 5-6 ομαδες. Εχει φουντωσει για τα καλα το πρωταθλημα και τωρα θα ξεχωρισουν οι ομαδες απ τις "ομαδες".

για το φαληρο που λες με τον κοροιβο, να σου πω οτι στο ημιχρονο το φαληρο ηταν μπροστα.ο λογος που δεν κερδισε ομως δεν ειναι σε καμια περιπτωση η αδιαφορια. οι λογοι ειναι αρκετοι και διαφοροι σιγουρα δεν ενδιαφερει τους εκτως ομαδος και δεν χρειαζετε να αναφερθουμε τωρα.ολα τα ματς τα εχει παλεψει και με ολους. σιγουρα δεν θα ηταν το ιδιο αν ηταν μεσα στο στοχο του αλλα...........
billups13
QUOTE(dirk10 @ Mar 13 2010, 21:49 ) *
για το φαληρο που λες με τον κοροιβο, να σου πω οτι στο ημιχρονο το φαληρο ηταν μπροστα.ο λογος που δεν κερδισε ομως δεν ειναι σε καμια περιπτωση η αδιαφορια. οι λογοι ειναι αρκετοι και διαφοροι σιγουρα δεν ενδιαφερει τους εκτως ομαδος και δεν χρειαζετε να αναφερθουμε τωρα.ολα τα ματς τα εχει παλεψει και με ολους. σιγουρα δεν θα ηταν το ιδιο αν ηταν μεσα στο στοχο του αλλα...........

θα συμφωνησω μαζι σου!!!!!!!
το εχω διαβασει αρκετες φορες στο forum,οτι το φαληρο ειναι αδιαφορο γιαυτο χανει κτλ....
δεν ειναι ετσι τα πραγματα ομως,οι παικτες παιζουν για την αξιοπρεπεια τους,εχουν εγωισμο και παιζουν για την νικη!το αν ειναι απροπονητοι αυτο ειναι αλλο θεμα....... μην ξεχναμε οτι το μπασκετ συνεχιζεται και του χρονου οποτε ολοι εχουν κινητρο για ενα καλυτερο συμβολαιο........ προσωπικα εμενα δεν θα μου κανει εντυπωση αν αυριο κερδισει μεσα στο χολαργο,γιατι ειναι πολυ ποιοτικοτερη ομαδα... οσον αφορα το παιχνιδι με τον κοροιβο μην ψαχνουμε λογους ηττας,ο κοροιβος ειναι απλα καλυτερη ομαδα, τους κερδισε μεσα εξω αλλωστε........
gunclub
Έχω την αίσθηση ότι κάποιος από τους πρωτοπόρους θα στραβοπατήσει αύριο.Η Λευκάδα λίγο δύσκολο,αρα Κόροιβος?ή Χολαργός που όπως ισχυρίζονται οι παράγοντές του δε πάνε για άνοδο. Όπως περιμένει η κορυφή να καθαρίζει σιγά-σιγά η ουρά,ελπίζοντας σε αδιάφορα ματς άλλο τόσο περιμένει κι ουρά για αδιάφορες σωμένες ομάδες.Για να δούμε. Λεώ αύριο να δω Χολαργό. smiley.gif
Jabar
Ήταν ματς... κλειδί"
Του Νίκου Βαγγέλη
12/03/2010 (13:55)

Ο Κόροιβος... δραπέτευσε με το "διπλό" από την έδρα του Παλαιού Φαλήρου και κατάφερε να μείνει σε τροχιά ανόδου. Ο εκ των πρωταγωνιστών του συγκροτήματος της Αμαλιάδας, Θανάσης Καμαριώτης, μίλησε στο basketblog.gr για την εν λόγω νίκη, αλλά και για τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί...

"Ήταν ένα ματς... κλειδί για την πορεία μας. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως το Φάληρο έχει πάρα πολύ καλή ομάδα και η νίκη μας είναι πολύ σημαντική. Κρίθηκε στη διάρκεια και στο ότι καταφέραμε να επιβάλουμε το ρυθμό μας στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο", τόνισε ο έμπειρος φόργουορντ που εν συνεχεία αναφέρθηκε στην εν γένει πορεία των Ηλείων: "Η πορεία μας είναι πάρα πολύ καλή. Οι προσδοκίες δεν ήταν τόσο υψηλές στο ξεκίνημα της χρονιάς, γεγονός που οφείλεται στην πολύ καλή δουλειά του προπονητή όσον αφορά στον καταμερισμό των ρόλων, ενώ η ομάδα έχει παίκτες με προσωπικότητα και εμπειρία, που μπορούν στις δύσκολες στιγμές να την κρατήσουν".
Θα... μιλήσει ο εγωισμός τους"
Του Νίκου Βαγγέλη
12/03/2010 (15:13)

Τι κι αν είναι και οι δύο "νεοφώτιστοι"; Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής, Χολαργός, έχει εντελώς διαφορετικούς στόχους από τον Σπαρτιατικό και δεν συνάντησε το παραμικρό πρόβλημα, φτάνοντας στην θριαμβευτική επικράτηση.

"Μετά την ήττα από τον Κόροιβο παίξαμε ένα παιχνίδι το οποίο το θέλαμε πάρα πολύ, προκειμένου να δείξουμε τη διαφορά που υπάρχει μεταξύ του πρώτου και του τελευταίου. Παίξαμε όλα τα παιδιά και το ευχαριστηθήκαμε", δήλωσε στο basketblog.gr ο εκ των πρωταγωνιστών του συγκροτήματος του Κώστα Παπαμάρκου, Παύλος Κουτουζής, ο οποίος συμπλήρωσε: "Όταν ξεκινήσαμε το χτίσιμο της ομάδας δεν ξέραμε σε ποια κατηγορία θα παίζουμε. Η ομάδα ανέβηκε στη Γ’ Εθνική με ρόστερ να πρωταγωνιστεί στην Α’ ΕΣΚΑ. Ωστόσο, καταφέραμε να πρωταγωνιστούμε στη Γ’ Εθνική".

Κλείνοντας ο 36άχρονος παίκτης αναφέρθηκε και στην επικείμενη αναμέτρηση κόντρα στο Παλαιό Φάληρο: "Το ματς με το Φάληρο είναι όπως όλα τ’ άλλα. Το βλέπουμε ξεχωριστά. Στόχος η νίκη και μόνο η νίκη. Υπάρχουν δυσκολίες, καθώς αποτελείται από έμπειρα παιδιά. Πιστεύω ότι λόγω της βαθμολογικής τους θέσης θα μιλήσει και ο εγωισμός τους και αυτός είναι ένας λόγος παραπάνω για να είμαστε πιο προσεκτικοί".
www.basketblog.gr
lefkadian
QUOTE(billups13 @ Mar 13 2010, 22:43 ) *
θα συμφωνησω μαζι σου!!!!!!!
το εχω διαβασει αρκετες φορες στο forum,οτι το φαληρο ειναι αδιαφορο γιαυτο χανει κτλ....
δεν ειναι ετσι τα πραγματα ομως,οι παικτες παιζουν για την αξιοπρεπεια τους,εχουν εγωισμο και παιζουν για την νικη!το αν ειναι απροπονητοι αυτο ειναι αλλο θεμα....... μην ξεχναμε οτι το μπασκετ συνεχιζεται και του χρονου οποτε ολοι εχουν κινητρο για ενα καλυτερο συμβολαιο........ προσωπικα εμενα δεν θα μου κανει εντυπωση αν αυριο κερδισει μεσα στο χολαργο,γιατι ειναι πολυ ποιοτικοτερη ομαδα... οσον αφορα το παιχνιδι με τον κοροιβο μην ψαχνουμε λογους ηττας,ο κοροιβος ειναι απλα καλυτερη ομαδα, τους κερδισε μεσα εξω αλλωστε........


Φιλοι με παρεξηγησατε! Ποτε δεν ειπα οτι το Φαληρο στο συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν αδιαφορο. Ειχα γραψει ακριβως:

Οταν μια ομαδα ειναι "αδιαφορη" εχεις καλυτερες πιθανοτητες να την κερδισεις. Δεν λεω οτι θα καθησει να χασει αλλα... Οποιος ειδε το Π. Φαληρο - Κοροιβος καταλαβαινει τι λεω. Απο το 1ο λεπτο φανηκε οτι ο Κοροιβος θα ηταν ο νικητης. Πολυ παθος και πολυ αποφασισμενος. Απο την αλλη το Π. Φαληρο υποτονικο. Θα ηταν ιδιο παιχνιδι αν το Φαληρο κυνηγουσε ανοδο?

Χαρακτηρησα το Φαληρο υποτονικο δηλ. χωρις παθος, χωρις ενεργεια, χωρις extra κινητρο για την νικη μια και ειναι εκτος στοχων. Ισως αυτη η "υποτονικοτητα" να οφειλεται σε ολα αυτα που γραφεις παραπανω. Ναι ο Κοροιβος ειναι καλυτερος απο το Φαληρο και κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ. Τωρα για το ποιος ειναι ποιοτικοτερος μεγαλη κουβεντα. Παντως το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα και δεν μετραει μονο ποιος εχει (μεμονωμενα) τις καλυτερες μοναδες...
farasi
QUOTE(kaukasios @ Mar 11 2010, 01:04 ) *
ΤΗΡΩΝ-ΕΣΠΕΡΟΣ 2 στον ποντο
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΑΛΗΡΟ 1 ευκολα
ΕΑΠ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 δυσκολα
ΛΕΥΚΑΔΑ-ΑΛΙΜΟΣ 1
ΒΟΝΙΤΣΑ-ΜΙΛΩΝΑΣ 1
ΣΠΑΡΤΗ-ΨΥΧΙΚΟ 2
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1 ευκολα

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
14/03/10 17:00 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2 (αν αντέξουν το ξύλο θα κερδίσουν)
14/03/10 17:00 ΚΓ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1 (πολύ πολύ δύσκολα)
14/03/10 17:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 (σχετικά εύκολα)
14/03/10 17:00 ΔΑΚ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1 (θα κερδίσουν οι οπαδοί)
14/03/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1 (θα είναι η έκπληξη της αγωνιστικής)
14/03/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 1
14/03/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 1 (δύσκολα)
dirk10
QUOTE(lefkadian @ Mar 14 2010, 14:52 ) *
Φιλοι με παρεξηγησατε! Ποτε δεν ειπα οτι το Φαληρο στο συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν αδιαφορο. Ειχα γραψει ακριβως:



Χαρακτηρησα το Φαληρο υποτονικο δηλ. χωρις παθος, χωρις ενεργεια, χωρις extra κινητρο για την νικη μια και ειναι εκτος στοχων. Ισως αυτη η "υποτονικοτητα" να οφειλεται σε ολα αυτα που γραφεις παραπανω. Ναι ο Κοροιβος ειναι καλυτερος απο το Φαληρο και κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ. Τωρα για το ποιος ειναι ποιοτικοτερος μεγαλη κουβεντα. Παντως το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα και δεν μετραει μονο ποιος εχει (μεμονωμενα) τις καλυτερες μοναδες...

συμφωνω ο κοροιβος κερδισε δικαια το φαληρο στο δευτερο παιχνιδι (στο πρωτο εγιναν κατι περιεργα).
καλυτερες μοναδες ΦΑΛΗΡΟ αλλα...............
καλυτερη ομαδα ΧΟΛΑΡΓΟΣ
καλυτερο μπασκετ ΛΕΥΚΑΔΑ
GENERALS 1966
για να ερχονται τα πρωτα αποτελεσματα παρακαλωωω...! smile.gif
Faitas
Ε.Α.Π κέρδισε
gunclub
η Βόνιτσα έχασε με διαφορά λόγω πολλών προβλημάτων της τελευταίας εβδομάδας. 68.gif
gate14
Χολαργος - Φαληρο 2 !!!!!
Τηρων -Εσπερος 1
Κοριβος -Εθνικος 87-73
3 παικτες του Εθνικου με 5 φαουλ και 3 τεχνικες ποινες
Ο Mr Comisar μαλιστα ειπε να δωθει τεχνικη ποινη σε παικτη μας γιατι αποκαλεσε τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ μ....α!!!!(να λεει παικτης τι εκανα ο μ....ς και ο Mr Comisar να εισηγειται τεχνικη) ενω το σκορ ηταν 65-61
Φυσικα ο Mr Comisar δεν ειδε τα γεννητικα οργανα παικτη της Βονιτσας σε τριποντο που ακυρωσε η μαλλον κατι ειδε αλλα δεν ηταν σιγουρος ....Η ηταν μικρα , η δεν ηταν Πειραιωτικα για να τα δει καθαρα
Οταν το σκορ ηταν 70-65 δοθηκε επιθετικο φαουλ σε ΤΡΙΠΟΝΤΟ του Ξιουρα !!!!!!!Δεν μετρησε το καλαθι αλλα μετα την φαση αυτη και οταν συνεβησαν το σκορ εκτοξευτηκε
Bεβαια αλλη κλαση ο Κοροιβος ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και του αξιζει η ανοδος για να λεμε ομως την αληθεια
Ο Εθνικος αν δεν κερδισει τον Χολαργο αποχαιρετα , οποτε την Κυριακη ΧΑΜΟΣ στην Δραπετσωνα !!!!!!
Βεβαια πλεον τα πραγματα ειναι πολυ πολυ δυσκολα καθως ΕΧΑΣΑΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΑΙΓΙΟ οποτε πεφτουν 5 ΟΜΑΔΕΣ
Θεωρω πως η Βονιτσα αποχαιρετησε οριστικα , οι υπολοιποι (μαζι και εμεις ) θα περιμενουμε λιγο ακομα
gallis1974
ΤΗΡΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ : 58-47
jim 3
ποσο βγηκε το εαπ-παπαγος;;;;;;;
Gkalia
QUOTE(jim 3 @ Mar 14 2010, 20:16 ) *
ποσο βγηκε το εαπ-παπαγος;;;;;;;

+10 νομιζω δεν είμαι σίγουρος

Με την ευκαιρία να σας χαιρετήσω όλους καθώς είναι και τοπρώτο μου ποστάρισμα

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Εύχομαι να έχουμε καλές συζητήσεις γεμάτες μπάσκετ
dirk10
QUOTE(gate14 @ Mar 14 2010, 20:57 ) *
Χολαργος - Φαληρο 2 !!!!!
Τηρων -Εσπερος 1
Κοριβος -Εθνικος 87-73
3 παικτες του Εθνικου με 5 φαουλ και 3 τεχνικες ποινες
Ο Mr Comisar μαλιστα ειπε να δωθει τεχνικη ποινη σε παικτη μας γιατι αποκαλεσε τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ μ....α!!!!(να λεει παικτης τι εκανα ο μ....ς και ο Mr Comisar να εισηγειται τεχνικη) ενω το σκορ ηταν 65-61
Φυσικα ο Mr Comisar δεν ειδε τα γεννητικα οργανα παικτη της Βονιτσας σε τριποντο που ακυρωσε η μαλλον κατι ειδε αλλα δεν ηταν σιγουρος ....Η ηταν μικρα , η δεν ηταν Πειραιωτικα για να τα δει καθαρα
Οταν το σκορ ηταν 70-65 δοθηκε επιθετικο φαουλ σε ΤΡΙΠΟΝΤΟ του Ξιουρα !!!!!!!Δεν μετρησε το καλαθι αλλα μετα την φαση αυτη και οταν συνεβησαν το σκορ εκτοξευτηκε
Bεβαια αλλη κλαση ο Κοροιβος ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και του αξιζει η ανοδος για να λεμε ομως την αληθεια
Ο Εθνικος αν δεν κερδισει τον Χολαργο αποχαιρετα , οποτε την Κυριακη ΧΑΜΟΣ στην Δραπετσωνα !!!!!!
Βεβαια πλεον τα πραγματα ειναι πολυ πολυ δυσκολα καθως ΕΧΑΣΑΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΑΙΓΙΟ οποτε πεφτουν 5 ΟΜΑΔΕΣ
Θεωρω πως η Βονιτσα αποχαιρετησε οριστικα , οι υπολοιποι (μαζι και εμεις ) θα περιμενουμε λιγο ακομα

3 παιχτες με 5 φαουλ μονο?????παλι καλα να λες icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rebel1990
QUOTE(dirk10 @ Mar 14 2010, 20:51 ) *
3 παιχτες με 5 φαουλ μονο?????παλι καλα να λες icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

ρε πατρίδα μην λεμε και ανακρίβιες 1 παίκτης μας βγήκε στο τέλος με 5 φάουλ ο Φώτης ,όπως και ένας βγήκε με 5 φάουλ απο την Αμαλιάδα το 4,όπως επίσης 1 τεχνική ποινή δόθηκε στον Μπικουλη.Εγώ δεν γουστάρω μπούρδες η Αμαλιάδα ήταν πολύ πιο ανώτερη ομάδα από εμάς και πάλι καλά που παλέψαμε το παιχνίδι και ηττηθήκαμε δινοντάς τα τα παιδιά όλα και ο κώουτσ.Πολύ καλή εμφάνιση ο πιτσιρικάς ο Βασιλάκης ο Ξιούρας
dirk10
QUOTE(rebel1990 @ Mar 14 2010, 22:14 ) *
ρε πατρίδα μην λεμε και ανακρίβιες 1 παίκτης μας βγήκε στο τέλος με 5 φάουλ ο Φώτης ,όπως και ένας βγήκε με 5 φάουλ απο την Αμαλιάδα το 4,όπως επίσης 1 τεχνική ποινή δόθηκε στον Μπικουλη.Εγώ δεν γουστάρω μπούρδες η Αμαλιάδα ήταν πολύ πιο ανώτερη ομάδα από εμάς και πάλι καλά που παλέψαμε το παιχνίδι και ηττηθήκαμε δινοντάς τα τα παιδιά όλα και ο κώουτσ.Πολύ καλή εμφάνιση ο πιτσιρικάς ο Βασιλάκης ο Ξιούρας

δεν ειπα κατι απλα το διαβασα
gate14
QUOTE(rebel1990 @ Mar 14 2010, 21:14 ) *
ρε πατρίδα μην λεμε και ανακρίβιες 1 παίκτης μας βγήκε στο τέλος με 5 φάουλ ο Φώτης ,όπως και ένας βγήκε με 5 φάουλ απο την Αμαλιάδα το 4,όπως επίσης 1 τεχνική ποινή δόθηκε στον Μπικουλη.Εγώ δεν γουστάρω μπούρδες η Αμαλιάδα ήταν πολύ πιο ανώτερη ομάδα από εμάς και πάλι καλά που παλέψαμε το παιχνίδι και ηττηθήκαμε δινοντάς τα τα παιδιά όλα και ο κώουτσ.Πολύ καλή εμφάνιση ο πιτσιρικάς ο Βασιλάκης ο Ξιούρας


Εισαι φιλος η παικτης του Εθνικου φιλαρακι?
Οτι απο τα δυο και να εισαι σου λεω λοιπον οτι αποβληθηκαν απο τον Εθνικο Φωτης (ο τονος στο Η οχι στο ωμεγα) και Φουκος και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ η 5 φαουλ ( αν δεν αποβληθηκαν λοιπον 3 αποβληθηκαν 2 και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ απο νωρις).Θα επανελθω αργοτερα αν θες με πληρη ενημερωση απο Αμαλιαδα
Και κανεις δεν αρνειται την ανωτεροτητα της ομαδας της Αμαλιαδας να ξερουμε τι λεμε !!!!!!
Η ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΑΓΟΥ
lefkadian
Τα αποτελέσματα:
Ε.Α. Πατρών - Παπάγου 76-63
Τήρων Αγ. Θεοδ. - Έσπερος Π. 58-47
Δόξα Λευκάδας - Άλιμος 87-69
Βόνιτσα - Μίλωνας 58-77
Σπαρτιατικός - Ψυχικό 56-90
Κόροιβος - Εθνικός 87-73
Χολαργός - Π. Φάληρο 82-89

Τηρών Αγ. Θεοδ. - Έσπερος Π. 58-47
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ. – Διμπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 27-25, 42-34, 58-47.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (Τόλιας): Καζιάνης 3 (1), Λαγκουράνης, Μητρόπουλος 15 (3), Σακελλαράκης 14 (1), Κωνσταντώνης, Δανιήλ 8, Δέλλιος 4, Κασιούμης 14 (1).
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας , Τρυφωνόπουλος, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος, Θωνιάτης 19 (1), Ιωάννου 4, Σταυρουλάκης 2, Κάλλης 15 (3), Βασίλιεβ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 7.

Σπαρτιατικός - ΑΕ Ψυχικού 56-90
Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.
Τα δεκάλεπτα: 13-26, 21-45, 40-67, 56-90.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Ψυχογιός): Ζαμπέτης 6, Διαμαντάκος 2, Μουχτερός, Μπακογιάννης 1, Κουσούλης, Διακουμάκος 2, Καυκής 15 (1), Σπυράκος 22 (1), Μπουγάδης, Ιμπέζα 8, Τσιμούρης.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Γεωργίου 11 (3), Ντάσης 6 (2), Γαπκιάδης 21 (3), Γκαϊντάσοβ 7 (1), Αρσένης 12 (4), Μιχόπουλος 10 (2), Ευαγγελίτσης 7, Ρουμελιώτης 11 (3), Λογοθέτης 3.

Κόροιβος - Εθνικός 87-73
Διαιτητές: Μαντήλας - Στάθη.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 42-35, 63-51, 87-73.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης - Ανδρουτσόπουλος): Κοτσέτας 17 (3),Τσαμπής 18 (1), Παπαβλασσόπουλος 5 (1),Μπαλτάς 20 (4), Δαουλάρης, Γιαννικόπουλος 8 (2), Μπακόπουλος, Νικολακόπουλος, Καμαριώτης 9, Χαντζής, Λυμπέρης 10 (2), Σταθόπουλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Ποδαράς).Παρισός 22 (1), Σίνος 5,Παπαδημητρίου 2,Φούκος 6 (1), Χεργκελεντζής 5 (1), Μακρής 20 (1), Φώτης, Μπίκουλης, Διαμαντόπουλος 7, Ξιούρας 6 (2), Αρώνης.

Ε.Α. Πατρών - Παπάγου 76-63
Διαιτητές: Μπλέτσας – Τσίγας.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 27-30, 45-39, 76-63.
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης - Στάνκοβιτς): Μανέκας, Λυκούδης Π 2, Μιχαηλίδης 15 (2), Σταυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 2, Τσεκλένης 7 (1), Μανδαλάκης 25 (2), Λιούρδης 8 (2), Καλαπανίδας 17 (1).
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Παπαντωνίου 3 (1), Σωφρονάς 2, Μουμπάρακ 2, Μέντζος 6, Βασάλος 1, Στεργάκης 18 (2), Μακρής 11, Υφαντής 8 (2), Κατσαντώνης 12.

Δόξα Λευκ. - Άλιμος 87-69
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Νικολόπουλος Ν.
Τα δεκάλεπτα: 26-19, 48-39, 74-58, 87-69.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μ. Παπαδόπουλος 3, Πρέντζας, Αρέθας, Παπαδόπουλος Δ. 21 (3), Σκούφης 8 (2), Κόγκας, Δουβίτσας 9 (1), Γιαννουκάκης 12 (2), Παπαδόπουλος Σ. 5 (1), Λυμπάρης 17 (1), Τζανιδάκης 11 (2).
ΑΛΙΜΟΣ (Μποσγανάς): Αγγελόπουλος, Κορίζης 11, Μάνος 38 (7), Ζαλώνης, Μουρατίδης 11 (3), Σακελλαρόπουλος 3, Μανώλας 2, Λυκούδης 2, Ψυχογιός, Σέιφερ 2.
gecksy.
Σε κάποια από τις πρώτες σελιδες του thread είχε μπει καποιο link από κάποια σελίδα που είχε τα roster των ομάδων (όχι από basketblog). Το θυμάται κανείς να το ξαναποστάρει;
Και γενικότερα υπάρχουν κάπου αυτά τα στοιχεία;


Καλή ομάδα ο Παπάγου σήμερα, αλλά δίκαιη νίκη της ΕΑΠ.
spyrosvon
μετα τον σπαρτιακο και η βονιτσα αποχαιρετα την κατηγορια.
GENERALS 1966
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

1. Κόροιβος Αμ. 34
------------------------------
2. Δόξα Λευκάδας 34
3. Χολαργός 33
4. Π. Φάληρο 30
5. Ψυχικό 30
6. ΕΑΠ 29
7. Μίλωνας 28
8. Εσπερος Π. 27
9. Παπάγου 27
------------------------------
10. Τήρων Αγ. Θεοδ. 27
11. Αλιμος 26
12. Εθνικός 26
13. Βόνιτσα 25
14. Σπαρτιατικός 23


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/3)
Εσπερος Π. - ΕΑΠ
Αλιμος - Τήρων
Μίλωνας - Δόξα Λ.
Ψυχικό - Βόνιτσα
Π. Φάληρο - Σπαρτιατικός
Παπάγου - Κόροιβος Αμ.
Εθνικός - Χολαργός .
kaukasios
ηταν κανενας φιλος στο χολαργος-φαληρο να μας πει εντυπωσεις?

QUOTE(gate14 @ Mar 14 2010, 19:57 ) *
Χολαργος - Φαληρο 2 !!!!!
Τηρων -Εσπερος 1
Κοριβος -Εθνικος 87-73
3 παικτες του Εθνικου με 5 φαουλ και 3 τεχνικες ποινες
Ο Mr Comisar μαλιστα ειπε να δωθει τεχνικη ποινη σε παικτη μας γιατι αποκαλεσε τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ μ....α!!!!(να λεει παικτης τι εκανα ο μ....ς και ο Mr Comisar να εισηγειται τεχνικη) ενω το σκορ ηταν 65-61
Φυσικα ο Mr Comisar δεν ειδε τα γεννητικα οργανα παικτη της Βονιτσας σε τριποντο που ακυρωσε η μαλλον κατι ειδε αλλα δεν ηταν σιγουρος ....Η ηταν μικρα , η δεν ηταν Πειραιωτικα για να τα δει καθαρα
Οταν το σκορ ηταν 70-65 δοθηκε επιθετικο φαουλ σε ΤΡΙΠΟΝΤΟ του Ξιουρα !!!!!!!Δεν μετρησε το καλαθι αλλα μετα την φαση αυτη και οταν συνεβησαν το σκορ εκτοξευτηκε
Bεβαια αλλη κλαση ο Κοροιβος ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και του αξιζει η ανοδος για να λεμε ομως την αληθεια
Ο Εθνικος αν δεν κερδισει τον Χολαργο αποχαιρετα , οποτε την Κυριακη ΧΑΜΟΣ στην Δραπετσωνα !!!!!!
Βεβαια πλεον τα πραγματα ειναι πολυ πολυ δυσκολα καθως ΕΧΑΣΑΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΑΙΓΙΟ οποτε πεφτουν 5 ΟΜΑΔΕΣ
Θεωρω πως η Βονιτσα αποχαιρετησε οριστικα , οι υπολοιποι (μαζι και εμεις ) θα περιμενουμε λιγο ακομα

η αγια παρασκευη κερδισε.
MBANDA
QUOTE(kaukasios @ Mar 14 2010, 22:56 ) *
ηταν κανενας φιλος στο χολαργος-φαληρο να μας πει εντυπωσεις?


Πήγα προκατειλημμένος να δω μία (εύκολη ή δύσκολη) νίκη του Χολαργού και είδα την καρδιά του πρωταθλητή σε παίχτες του ΠΦ. Χάρηκα ιδιαίτερα για τον Πρινέα (με τα περυσινά προβλήματα) και ελπίζω στην επόμενη πλέον χρονιά να του δοθεί η ευκαιρία για πρωταθλητισμό.

Ο Χολαργός είχε αποφύγει μέχρι σήμερα την ήττα "εκτός προγράμματος".
Σήμερα έπεσε σε …παγόβουνο και νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολη πλέον η 1η θέση.
Αν δεν χάσει την επόμενη Κυριακή στον Εθνικό μπορεί να ελπίζει στο θαύμα.
kaukasios
QUOTE(MBANDA @ Mar 14 2010, 23:41 ) *
Πήγα προκατειλημμένος να δω μία (εύκολη ή δύσκολη) νίκη του Χολαργού και είδα την καρδιά του πρωταθλητή σε παίχτες του ΠΦ. Χάρηκα ιδιαίτερα για τον Πρινέα (με τα περυσινά προβλήματα) και ελπίζω στην επόμενη πλέον χρονιά να του δοθεί η ευκαιρία για πρωταθλητισμό.

Ο Χολαργός είχε αποφύγει μέχρι σήμερα την ήττα "εκτός προγράμματος".
Σήμερα έπεσε σε …παγόβουνο και νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολη πλέον η 1η θέση.
Αν δεν χάσει την επόμενη Κυριακή στον Εθνικό μπορεί να ελπίζει στο θαύμα.

γενικα ο χολαργος τα παιχνιδια που εχουν παει στον ποντο τα εχει παρει ολα ειτε λογο ικανοτητας ειτε λογο τυχης.ηταν φυσικο να στραβωσει ενα παιχνιδι.αν θυμαμαι καλα ομως εχει χασει και εντος απο τον εθνικο.
MBANDA
QUOTE(GENERALS 1966 @ Mar 14 2010, 22:06 ) *
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

1. Κόροιβος Αμ. 34
------------------------------
2. Δόξα Λευκάδας 34
3. Χολαργός 33
4. Π. Φάληρο 30
5. Ψυχικό 30
6. ΕΑΠ 29
7. Μίλωνας 28
8. Εσπερος Π. 27
9. Παπάγου 27
------------------------------
10. Τήρων Αγ. Θεοδ. 27
11. Αλιμος 26
12. Εθνικός 26
13. Βόνιτσα 25
14. Σπαρτιατικός 23

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/3)
Εσπερος Π. - ΕΑΠ - Θα γίνει της Π.... (όπης). Έσπερος κερδισμένος (?) μπορεί και ...σωζμένος
Αλιμος - Τήρων - Άλιμος χαμένος (?), ο επόμενος υποβιβασμένος!!!
Μίλωνας - Δόξα Λ. - Και οι δύο παίζουν την κατηγορία. Ο Μ. για να μείνει και η Δ. για να την ...αφήσει
Ψυχικό - Βόνιτσα - Αδιάφορο και με διαφορά
Π. Φάληρο - Σπαρτη - Αδιάφορο και με διαφορά
Παπάγου - Κόροιβος Αμ. Και οι δύο παίζουν την κατηγορία. Ο Π. για να μείνει και ο Κ. για να την ...αφήσει
Εθνικός - Χολαργός - Και οι δύο παίζουν την κατηγορία. Ο Ε. για να μείνει και ο Χ. για να την ...αφήσει

QUOTE(kaukasios @ Mar 14 2010, 23:53 ) *
γενικα ο χολαργος τα παιχνιδια που εχουν παει στον ποντο τα εχει παρει ολα ειτε λογο ικανοτητας ειτε λογο τυχης.ηταν φυσικο να στραβωσει ενα παιχνιδι.αν θυμαμαι καλα ομως εχει χασει και εντος απο τον εθνικο.

Έχεις δίκηο, και έδωσε ελπίδες και φόρα στον Εθνικό
billups13
QUOTE(gate14 @ Mar 14 2010, 21:38 ) *
Εισαι φιλος η παικτης του Εθνικου φιλαρακι?
Οτι απο τα δυο και να εισαι σου λεω λοιπον οτι αποβληθηκαν απο τον Εθνικο Φωτης (ο τονος στο Η οχι στο ωμεγα) και Φουκος και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ η 5 φαουλ ( αν δεν αποβληθηκαν λοιπον 3 αποβληθηκαν 2 και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ απο νωρις).Θα επανελθω αργοτερα αν θες με πληρη ενημερωση απο Αμαλιαδα
Και κανεις δεν αρνειται την ανωτεροτητα της ομαδας της Αμαλιαδας να ξερουμε τι λεμε !!!!!!
Η ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΑΓΟΥ

ωραιο ματσακι στην αμαλιαδα...ο κοροιβος καλος(οχι πολυ καλος),ο εθνικος με εξεπληξε!!!
πολυ καλος ο εθνικος,ηταν συνεχως μεσα στο παιχνιδι και σου δινε την εντυπωση οτι μπορει και να το κλεψει....
εκει που πλησιαζε ομως ,ο κοροιβος εβρισκε λυσεις(πολλα τριποντα) και περνουσε τους 10 π χωρις ομως να ξεφυγει και παρα πολυ....
δεν τιθεται θεμα συγκρισης μεταξυ των 2 ομαδων...η διατησια σε γενικες γραμμες ηταν καλη,νομιζω δεν εχει παραπονο ο εθνικος...παντως αν συνεχισει ετσι ο εθνικος,πιστευω μπορει και να σωσει την παρτιδα,ξεκινωντας απο το χολαργο την επομενη κυριακη...


πολλα συγχαρητηρια στον τηρωνα,που αν και δεν τον πιστευα σε αυτο το παιχνιδι εκανε το 3 στα 3 και μπηκε για τα καλα στο παιχνιδι της παραμονης!!!

rebel1990
QUOTE(gate14 @ Mar 14 2010, 21:38 ) *
Εισαι φιλος η παικτης του Εθνικου φιλαρακι?
Οτι απο τα δυο και να εισαι σου λεω λοιπον οτι αποβληθηκαν απο τον Εθνικο Φωτης (ο τονος στο Η οχι στο ωμεγα) και Φουκος και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ η 5 φαουλ ( αν δεν αποβληθηκαν λοιπον 3 αποβληθηκαν 2 και ο Μπικουλης ειχε 4 φαουλ απο νωρις).Θα επανελθω αργοτερα αν θες με πληρη ενημερωση απο Αμαλιαδα
Και κανεις δεν αρνειται την ανωτεροτητα της ομαδας της Αμαλιαδας να ξερουμε τι λεμε !!!!!!
Η ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΑΓΟΥ

εσύ κόλλησες στον τονο. στις 3 αποβολές των 3 παικτών μας και τις 3 τεχνικες ποινες που τις βρηκες?Δεν αποβλήθηκαν ουτε 2 αλλα μονο ενας με 5 φαουλ ο Μπικουλης.Δεν θελω να λεμε μπουρδες.Το ματσακι με το Χολαργό τωρα.Απο εμας εξαρτατε!
lefkadian
Ευκολη νικη για την Λευκαδα - ο Αλιμος δεν μπορεσε να αντισταθει. Απο την αρχη πηρε μια διαφορα 7-10 ποντων η Λευκαδα αλλα δεν μπορουσε να ξεφυγει περισσοτερο. Ετσι το ημιχρονο εκλεισε με 48-39. Στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου ο Αλιμος έφτασε στο 48-44 αλλά ενα σερί 12-2 έκανε αρχικά το 60-46 για την Λευκαδα. Στην συνεχεία νεο σερι 10-3 και το σκορ στο 70-49. Εκει τελειωσε ουσιαστικα το παιχνιδι και φτασαμε φυσιολογικα στο 87-69. Ο Μανος σκοραρε και παλι 38 ποντους αλλα ενας παικτης δεν μπορει να κερδισει μια ομαδα. Sorry για τους φιλους του Αλιμου αλλα αυτο δεν ειναι μπασκετ. Αφηστε που πιστευω οτι αδικουνται ολοι οι υπολοιποι παικτες του Αλιμου. Σημαντικο γεγονος και η επανεμφανιση του Στρατου Παπαδοπουλου (ειχε σπασει το ποδι του στην Αμαλιαδα).
Παντως μετα τον Σπαρτιατικο αποχαιρεταει και η Βονιτσα και ψαχνουμε τους αλλους. Ο Παπαγος εχει δυσκολο προγραμμα, και αν δεν κερδισει την Κυριακη δυσκολευουν παρα πολυ τα πραγματα. Ο Τηρων πολυ σκληρος για να πεθανει, ο Αλιμος εχει Μανο, ο Εθνικος εχει καλη εδρα, οι Εσπερος, ΕΑΠ και Μιλωνας σε καλυτερη μοιρα. Και στην κορυφη χαμος. Και οι τρεις με τις ιδιες πιθανοτητες. Ο Χολαργος μπορει να ειναι μια νικη πισω αλλα ευννοειται στις ισοβαθμιες...
gate14
QUOTE(rebel1990 @ Mar 15 2010, 01:30 ) *
εσύ κόλλησες στον τονο. στις 3 αποβολές των 3 παικτών μας και τις 3 τεχνικες ποινες που τις βρηκες?Δεν αποβλήθηκαν ουτε 2 αλλα μονο ενας με 5 φαουλ ο Μπικουλης.Δεν θελω να λεμε μπουρδες.Το ματσακι με το Χολαργό τωρα.Απο εμας εξαρτατε!


Φωτης η Μπικουλης τελικα ????????Ησουν η οχι στο παιχνιδι?
Φιλαθλος του Εθνικου ?Παικτης του Εθνικου?Τελοσπαντων , το ματς με τον Κοροιβο τελειωσε αξιος νικητης ο Κοροιβος , πλεον το ματς της χρονιας ειναι με τον Χολαργο και μετα βλεπουμε
Ηδη ξεκινησε το καλεσμα των φιλων της ομαδας. Πιστευω η Δραπετσωνα την Κυριακη να ζησει μεγαλες στιγμες και ο Εθνικος να ειναι ο νικητης
gorilakos
QUOTE(lefkadian @ Mar 15 2010, 02:01 ) *
Ευκολη νικη για την Λευκαδα - ο Αλιμος δεν μπορεσε να αντισταθει. Απο την αρχη πηρε μια διαφορα 7-10 ποντων η Λευκαδα αλλα δεν μπορουσε να ξεφυγει περισσοτερο. Ετσι το ημιχρονο εκλεισε με 48-39. Στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου ο Αλιμος έφτασε στο 48-44 αλλά ενα σερί 12-2 έκανε αρχικά το 60-46 για την Λευκαδα. Στην συνεχεία νεο σερι 10-3 και το σκορ στο 70-49. Εκει τελειωσε ουσιαστικα το παιχνιδι και φτασαμε φυσιολογικα στο 87-69. Ο Μανος σκοραρε και παλι 38 ποντους αλλα ενας παικτης δεν μπορει να κερδισει μια ομαδα. Sorry για τους φιλους του Αλιμου αλλα αυτο δεν ειναι μπασκετ. Αφηστε που πιστευω οτι αδικουνται ολοι οι υπολοιποι παικτες του Αλιμου. Σημαντικο γεγονος και η επανεμφανιση του Στρατου Παπαδοπουλου (ειχε σπασει το ποδι του στην Αμαλιαδα).
Παντως μετα τον Σπαρτιατικο αποχαιρεταει και η Βονιτσα και ψαχνουμε τους αλλους. Ο Παπαγος εχει δυσκολο προγραμμα, και αν δεν κερδισει την Κυριακη δυσκολευουν παρα πολυ τα πραγματα. Ο Τηρων πολυ σκληρος για να πεθανει, ο Αλιμος εχει Μανο, ο Εθνικος εχει καλη εδρα, οι Εσπερος, ΕΑΠ και Μιλωνας σε καλυτερη μοιρα. Και στην κορυφη χαμος. Και οι τρεις με τις ιδιες πιθανοτητες. Ο Χολαργος μπορει να ειναι μια νικη πισω αλλα ευννοειται στις ισοβαθμιες...

Για πες και για την διαιτησια.....!!!!πολυ καλυτερη η Λευκαδα και δικαια κερδισε αλλα δεν τον αφησε τον αλιμο να το παλεψει.....
allstar08
QUOTE(allstar08 @ Mar 10 2010, 18:20 ) *
Δυσκολη αγωνιστικη της κυριακης, κυρια για τις ομαδες που παλευουν να σωθουν.
Θα ξεχωρισω τα παιχνιδια του ΤΗΡΩΝΑ με ΕΣΠΕΡΟ, ΕΑΠ με ΠΑΠΑΓΟ, και ΒΟΝΙΤΣΑ με ΜΙΛΩΝΑ. Πιστευω οτι οι γηπεδουχοι θα εχουν τον πρωτο λογο.

1 ΤΗΡΩΝ-ΕΣΠΕΡΟΣ
2 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΑΛΗΡΟ
1 ΕΑΠ-ΠΑΠΑΓΟΥ
1 ΛΕΥΚΑΔΑ-ΑΛΙΜΟΣ
1 ΒΟΝΙΤΣΑ-ΜΙΛΩΝΑΣ
2 ΣΠΑΡΤΗ-ΨΥΧΙΚΟ
1 ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ


Παλι κοντα στο απολυτο .....παρα ενα..... Τελικο 6/7...!!

μετα την σπαρτη η δευτερη ομαδα που σιγουρα πλεον θα αφησει την κατηγορια ειναι η βονιτσα.

το φαληρο σημερα εδειξε ποσο μπασκετικος εγωισμος αλλα και μπασκετικη αξια υπαρχει σε αυτη την ομαδα. και αν δεν υπηρχαν τα οικονομικα προβληματα που εδω και μηνες εχω αναφερει, θα βρισκοταν στο ρετιρε μαζι με τους αλλους.........

εθνικος, παπαγου, τηρωνας ,εσπερος το παλευουν....

αλιμος δυσκολο να σωθει λογο προγραμματος....

ο μιλωνας με δυο νικες ακομα θα ειναι σιγουρος στην κατηγορια....
IORGOS7
QUOTE(gate14 @ Mar 14 2010, 19:57 ) *
Χολαργος - Φαληρο 2 !!!!!
Τηρων -Εσπερος 1
Κοριβος -Εθνικος 87-73
3 παικτες του Εθνικου με 5 φαουλ και 3 τεχνικες ποινες
Ο Mr Comisar μαλιστα ειπε να δωθει τεχνικη ποινη σε παικτη μας γιατι αποκαλεσε τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ μ....α!!!!(να λεει παικτης τι εκανα ο μ....ς και ο Mr Comisar να εισηγειται τεχνικη) ενω το σκορ ηταν 65-61
Φυσικα ο Mr Comisar δεν ειδε τα γεννητικα οργανα παικτη της Βονιτσας σε τριποντο που ακυρωσε η μαλλον κατι ειδε αλλα δεν ηταν σιγουρος ....Η ηταν μικρα , η δεν ηταν Πειραιωτικα για να τα δει καθαρα
Οταν το σκορ ηταν 70-65 δοθηκε επιθετικο φαουλ σε ΤΡΙΠΟΝΤΟ του Ξιουρα !!!!!!!Δεν μετρησε το καλαθι αλλα μετα την φαση αυτη και οταν συνεβησαν το σκορ εκτοξευτηκε
Bεβαια αλλη κλαση ο Κοροιβος ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και του αξιζει η ανοδος για να λεμε ομως την αληθεια
Ο Εθνικος αν δεν κερδισει τον Χολαργο αποχαιρετα , οποτε την Κυριακη ΧΑΜΟΣ στην Δραπετσωνα !!!!!!
Βεβαια πλεον τα πραγματα ειναι πολυ πολυ δυσκολα καθως ΕΧΑΣΑΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ΑΙΓΙΟ οποτε πεφτουν 5 ΟΜΑΔΕΣ
Θεωρω πως η Βονιτσα αποχαιρετησε οριστικα , οι υπολοιποι (μαζι και εμεις ) θα περιμενουμε λιγο ακομα

Φιλε GATE οτι θελεις γραφεις... και επειδη δεν ησουν στο γηπεδο δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφεις πραγματα ανυποστατα... εκτειθεσαι και στο λεει και ο δικος σου ο rebel. Γιατι ανακριβειες και εσφαλμενες εντυπωσεις? Ενας παικτης απο την καθε ομαδα με 5 φαουλ και μια τπ στον Εθνικο αποψη μου δικαια. Το 12 σας δεν ηρθε για να παιξει μπασκετ αλλα να θυμηθει και αν γινοταν να επαναλαβει αυτα που εκανε στο α γυρο.
Διαιτησια πολυ καλη.
Και η ομαδα σου πολυ πιο μπασκετικη. Φαινεται οτι ο κ. Ποδαρας κανει καλη δουλεια και με λιγη τυχη θα μεινει ο Εθνικος.

Ο πιτσιρικας σας ποσο χρονων ειναι?
Καλη συνεχεια...
kaukasios
QUOTE(allstar08 @ Mar 15 2010, 04:50 ) *
Παλι κοντα στο απολυτο .....παρα ενα..... Τελικο 6/7...!!

μετα την σπαρτη η δευτερη ομαδα που σιγουρα πλεον θα αφησει την κατηγορια ειναι η βονιτσα.

το φαληρο σημερα εδειξε ποσο μπασκετικος εγωισμος αλλα και μπασκετικη αξια υπαρχει σε αυτη την ομαδα. και αν δεν υπηρχαν τα οικονομικα προβληματα που εδω και μηνες εχω αναφερει, θα βρισκοταν στο ρετιρε μαζι με τους αλλους.........

εθνικος, παπαγου, τηρωνας ,εσπερος το παλευουν....

αλιμος δυσκολο να σωθει λογο προγραμματος....

ο μιλωνας με δυο νικες ακομα θα ειναι σιγουρος στην κατηγορια....

dhladh πιστευεις οτι η σωτηρια θα παει στις 11 νικες?
gate14
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 15 2010, 10:22 ) *
Φιλε GATE οτι θελεις γραφεις... και επειδη δεν ησουν στο γηπεδο δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφεις πραγματα ανυποστατα... εκτειθεσαι και στο λεει και ο δικος σου ο rebel. Γιατι ανακριβειες και εσφαλμενες εντυπωσεις? Ενας παικτης απο την καθε ομαδα με 5 φαουλ και μια τπ στον Εθνικο αποψη μου δικαια. Το 12 σας δεν ηρθε για να παιξει μπασκετ αλλα να θυμηθει και αν γινοταν να επαναλαβει αυτα που εκανε στο α γυρο.
Διαιτησια πολυ καλη.
Και η ομαδα σου πολυ πιο μπασκετικη. Φαινεται οτι ο κ. Ποδαρας κανει καλη δουλεια και με λιγη τυχη θα μεινει ο Εθνικος.

Ο πιτσιρικας σας ποσο χρονων ειναι?
Καλη συνεχεια...



Λοιπον για να τελειωνει εδω το θεμα
Απο τον Εθνικο αποβληθηκαν ο Μπικουλης με τεχνικη ποινη , αποβληθηκε ο Φωτης στις αρχες του 4ου με 5 φαουλ και ο Φουκος λιγο πριν το τελος με 5 φαουλ οπως και ο Λυμπερης του Κοροιβου με 5 φαουλ λιγο πριν το τελος
Απο τεχνικες ποινες δοθηκαν 1 τπ στον Μπικουλη και μια στον παγκο μετα το πανικο που εγινε με το 3ποντο του Ξιουρα και ενω η μπαλλα ηταν στον αερα (ανακαλυψε φαουλ εκτος φασης η κοπελια με την μπαλλα στον αερα ....).Εκει εγινε χαμος με αντεγκλησεις κλπ κλπ οταν ειδικα στην αμεσως επομενη επιθεση καποιος του Κοροιβου εβαλε τριποντο εκανε επιδειξη γεννητικων οργανων διαμαρτυρηθηκε ο παγκος μας και επεσε και η τεχνικη ποινη στον παγκο μας
Αυτα οσον αφορα τον αγωνα, και μεταφερω οσα ειπαν παιδια απο τον παγκο του Εθνικου
Το αν οι τεχνικες ποινες ηταν 3 η δυο δεν παιζει ρολο , ηταν 2 λοιπον και οχι 3 ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.Αλλωστε το ποσταρισμα εγινε αν δεις λιγο μετα το τελος του αγωνα , λιγο φορτισμενοι μπορει να ηταν αυτοι που τα μετεφεραν οκ λοιπον οχι 3 αλλα 2 τπ.Για τα φαουλ υπαρχει και το Φ.Α
Ειπα οτι ο Κοροιβος αξιζε της νικης , ειναι αλλη κλασης ομαδα ειδικα στην εδρα της και ευκολα δυσκολα θα ανεβει κατηγορια
Για το 12 που λες φιλε μου , οντως ηταν λιγο εριστικος , οπως εριστικοι ηταν στον αγωνα του πρωτου γυρου οι Καμαριωτης-Λυμπερης ειδικα ο δευτερος
Για να σωθει ο Εθνικος δεν θελει μονο τυχη αλλα θελει και αποφασιστικοτητα απο την ομαδα μας , θα δουμε εχει ψωμι ακομα αλλα αν ο Εθνικος χασει την Κυριακη χανεται , και επειδη δεν πρεπει να χασει και οι παικτες μας την Κυριακη θα κανουν αυτο που πρεπει και εμεις οι φιλοι της ομαδας
Ο πιτσιρικας μας αν λες τον Ξιουρα ειναι 20 στα 21 αν δεν κανω λαθος , αν μιλας τωρα για τον Διαμαντοπουλο ηταν στα εφηβικα του Πανελληνιου
Καλη τυχη στον Κοροιβο Αμαλιαδας και ευχομαι η επομενη χρονια να σας βρει στην Β Εθνικη

υγ Η σωτηρια θα παιχτει στις 12 νικες ισως και στις 11 αλλα πιθανοτερα στις 12
υγ2 Για την νικη της Αγιας Παρασκευης εκανα λαθος , αλλα Αθλητικο σαιτ εγραψε αρχικα πως ειχε χασει με μισο καλαθι 63-64
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.