Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
kaukasios
σημερα το πρωτο φιλικο για τον εσπερο πατρων με την συμπολιτισα εαπ.
pointguard
Ηθελα να ξερα ολοι αυτοι που ελεγαν οτι η αναβολη ειναι κολπο των μανατζερ κ της ανοργανωσιας της εοκ, μηπως βρηκαν σημερα καμμια αλλη αιτια ισως πιο αημαντικη για να μην αρχισει το πρωταθλημα στισ 4 /8??
dirk10
για βονιτσα γνωριζει κανει τιποτα???εχει τιμωρια απο περυσι???αρκετα δυσκολη η κληρωση για το φαληρο..........
spyrosvon
QUOTE(dirk10 @ Sep 3 2009, 12:06 ) *
για βονιτσα γνωριζει κανει τιποτα???εχει τιμωρια απο περυσι???αρκετα δυσκολη η κληρωση για το φαληρο..........

φιλε δεν εχει οριστικοποιηθη κατι με την τιμωρια τις βονιτσας γιατι εχει κανει εφεση και δεν εχει δικαστει ακομα στο ασεαδ.
gate14
Σε φιλικο που εγινε χτες
Αρης Νικαιας - Εθνικος Πειραιως 47-61 ( ο Εθνικος επαιξε χωρις τους Χερκελετζη,Παντελακη,Μπικουλη,Ξιουρα και Φωτη δηλαδη χωρις ψηλους )
gunclub
Αν ξέρει κάποιος τα φιλικά των ομάδων της Αθήνας ας τα αναφέρει.
dirk10
φαληρο κηφισια σημερα στις 5 στον σπορτινγκ.δυνατο ματς.
dirk10
σπουδαιο ματς στο κλειστο του σπορτινγκ μεταξυ φαληρου και κηφισιας .με 2 ποντους διαφορα κερδισε η ομαδα της κηφισιας η οποια αν και περιοδο προετοιμασιας εδειξε οτι ειναι μια πολυ δυνατη ομαδα και πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη χρονια.γεματο ροστερ σκληρη αμυνα.σιγουρα φαβορι.
το φαληρο αν και ειχε 2 βασικες απουσιες εδειξε οτι ειναι σε καλο δρρομο και πιστευω μερα με την μερα θα γινεται καλυτερο και σε αμυνα και επιθεση
siska_13_
Παιδια εχουμε φιλικα για σημερα? blove.gif
akatalhlos
QUOTE(siska_13_ @ Sep 6 2009, 14:52 ) *
Παιδια εχουμε φιλικα για σημερα? blove.gif

λευκαδα-αιγιο78-72πολυ κακο το αιγιο δοξα με διαθεση κ καλη επιθεση
MBANDA
QUOTE(pointguard @ Sep 3 2009, 01:29 ) *
Ηθελα να ξερα ολοι αυτοι που ελεγαν οτι η αναβολη ειναι κολπο των μανατζερ κ της ανοργανωσιας της εοκ, μηπως βρηκαν σημερα καμμια αλλη αιτια ισως πιο αημαντικη για να μην αρχισει το πρωταθλημα στισ 4 /8??


Θες να μας πείς ότι γνώριζαν την προκήρυξη εκλογών?

Για να γνώριζαν την ημερομηνία (4/10) αποκλείεται. Αυτοί ρε φίλε δεν βλέπουν την τύφλα τους.
Γιατί αν οι εκλογές προκηρύσσονταν για 18/10 τι θα έκαναν τα …σαΐνια ??? Θα έφερναν την έναρξη στις 11/10 ή μήπως στις 25/10??
Αν είχαν έστω σκεφτεί για τις εκλογές (αυτό που περίμεναν 9 στους 10 Έλληνες εκτός από τους ..εγκεφάλους της Ελληνικής καλαθοσφαίρισης) θα περίμεναν την ανακοίνωσή τους και στην συνέχεια (3/9) θα αναπροσάρμοζαν το πρόγραμμα. Ούτως ή άλλως όταν ανακοίνωσαν την αναβολή όλες οι ομάδες είχαν ξεκινήσει.
Τι θα έκαναν? Θα τους έστελναν πίσω διακοπές? Και καλά οι μικροί και οι εργένηδες. Οι οικογενειάρχες???

Λοιπόν καλό το παραμύθι αλλά πέθαναν οι δράκοι.

Παρεπιπτόντως και επειδή όλες οι …μαυρόχηρες κλαίνε για το μέλλον της ομάδας των χρυσών εφήβων και που θα παίξουν οι νέοι παίχτες
Η μόνη σοβαρή κίνηση έγινε μαθαίνω από την ΕΣΚΑΝΑ. 3 παίχτες κάτω των 20 στην 12αδα και 1 συνεχώς στο παρκέ για 40 λεπτά. Υπάρχει τίποτε καλύτερο για τους μικρούς και δεν το πήρα είδηση??
johnis
QUOTE(MBANDA @ Sep 7 2009, 21:59 ) *
Θες να μας πείς ότι γνώριζαν την προκήρυξη εκλογών?

Για να γνώριζαν την ημερομηνία (4/10) αποκλείεται. Αυτοί ρε φίλε δεν βλέπουν την τύφλα τους.
Γιατί αν οι εκλογές προκηρύσσονταν για 18/10 τι θα έκαναν τα …σαΐνια ??? Θα έφερναν την έναρξη στις 11/10 ή μήπως στις 25/10??
Αν είχαν έστω σκεφτεί για τις εκλογές (αυτό που περίμεναν 9 στους 10 Έλληνες εκτός από τους ..εγκεφάλους της Ελληνικής καλαθοσφαίρισης) θα περίμεναν την ανακοίνωσή τους και στην συνέχεια (3/9) θα αναπροσάρμοζαν το πρόγραμμα. Ούτως ή άλλως όταν ανακοίνωσαν την αναβολή όλες οι ομάδες είχαν ξεκινήσει.
Τι θα έκαναν? Θα τους έστελναν πίσω διακοπές? Και καλά οι μικροί και οι εργένηδες. Οι οικογενειάρχες???

Λοιπόν καλό το παραμύθι αλλά πέθαναν οι δράκοι.

Παρεπιπτόντως και επειδή όλες οι …μαυρόχηρες κλαίνε για το μέλλον της ομάδας των χρυσών εφήβων και που θα παίξουν οι νέοι παίχτες
Η μόνη σοβαρή κίνηση έγινε μαθαίνω από την ΕΣΚΑΝΑ. 3 παίχτες κάτω των 20 στην 12αδα και 1 συνεχώς στο παρκέ για 40 λεπτά. Υπάρχει τίποτε καλύτερο για τους μικρούς και δεν το πήρα είδηση??



Προφανώς η ημερομηνία των εκλογών είχε προαποφασιστεί από την κυβέρνηση και προφανώς γνωστοποιήθηκε κ στα μεγάλα κεφάλια στη Γ.Γ. Αθλητισμού. Και προφανώς αφού ήξεραν την ημερομηνία των εκλογών -για το καλό των ομάδων (έτσι για να μην τους βρίζουμε μόνο)- ανακοίνωσαν τη μετατόπιση του πρωταθλήματος πριν την ανακοίνωση των εκλογών με πρόφαση τη διεξαγωγή του Ευρωμπάσκετ. Αν ήταν αυτός ο πραγματικός λόγος, θα υπήρχε μετατόπιση της έναρξης του πρωταθλήματος κάθε 2 χρόνια που έχουμε Ευρωμπάσκετ...

Χωρίς αυτά φυσικά να σημαίνουν ότι δεν έχουν κάνει το μπάσκετ (και γενικότερα τον αθλητισμό στη χώρα) σαν τα μούτρα τους. Αλλά στο συγκεκριμένο θέμα, δε νομίζω ότι είχαν κ πολλές επιλογές.
theo4notever
QUOTE(johnis @ Sep 8 2009, 16:30 ) *
Προφανώς η ημερομηνία των εκλογών είχε προαποφασιστεί από την κυβέρνηση και προφανώς γνωστοποιήθηκε κ στα μεγάλα κεφάλια στη Γ.Γ. Αθλητισμού. Και προφανώς αφού ήξεραν την ημερομηνία των εκλογών -για το καλό των ομάδων (έτσι για να μην τους βρίζουμε μόνο)- ανακοίνωσαν τη μετατόπιση του πρωταθλήματος πριν την ανακοίνωση των εκλογών με πρόφαση τη διεξαγωγή του Ευρωμπάσκετ. Αν ήταν αυτός ο πραγματικός λόγος, θα υπήρχε μετατόπιση της έναρξης του πρωταθλήματος κάθε 2 χρόνια που έχουμε Ευρωμπάσκετ...

Χωρίς αυτά φυσικά να σημαίνουν ότι δεν έχουν κάνει το μπάσκετ (και γενικότερα τον αθλητισμό στη χώρα) σαν τα μούτρα τους. Αλλά στο συγκεκριμένο θέμα, δε νομίζω ότι είχαν κ πολλές επιλογές.

Σημερα αλλαξαν ξανα τις ημερομηνιες στο κυπελλο λογω εκλογων....
siska_13_
QUOTE(theo4notever @ Sep 8 2009, 19:37 ) *
Σημερα αλλαξαν ξανα τις ημερομηνιες στο κυπελλο λογω εκλογων....


Και για ποτε μεταφερθηκαν? blove.gif
MBANDA
QUOTE(johnis @ Sep 8 2009, 16:30 ) *
Προφανώς η ημερομηνία των εκλογών είχε προαποφασιστεί από την κυβέρνηση και προφανώς γνωστοποιήθηκε κ στα μεγάλα κεφάλια στη Γ.Γ. Αθλητισμού. Και προφανώς αφού ήξεραν την ημερομηνία των εκλογών -για το καλό των ομάδων (έτσι για να μην τους βρίζουμε μόνο)- ανακοίνωσαν τη μετατόπιση του πρωταθλήματος πριν την ανακοίνωση των εκλογών με πρόφαση τη διεξαγωγή του Ευρωμπάσκετ. Αν ήταν αυτός ο πραγματικός λόγος, θα υπήρχε μετατόπιση της έναρξης του πρωταθλήματος κάθε 2 χρόνια που έχουμε Ευρωμπάσκετ...

Χωρίς αυτά φυσικά να σημαίνουν ότι δεν έχουν κάνει το μπάσκετ (και γενικότερα τον αθλητισμό στη χώρα) σαν τα μούτρα τους. Αλλά στο συγκεκριμένο θέμα, δε νομίζω ότι είχαν κ πολλές επιλογές.


Φίλε για να μην ελπίζεις άδικα.
Όπως θα πρέπει να τρέμεις όταν ακούς στις ειδήσεις ότι "έχει τεθεί σε άμεση ετοιμάτητα ο Κυβερνητικός Μηχανισμός" για την αντιμετώπιση καταστροφής έτσι και όταν ακούς για "μεγάλα κεφάλια" μην τσιμπάς.
Πρόκειται για άδεια κεφάλια με μεγάλες τσέπες.

Τώρα γιατί άλλαξαν το Κύπελο ?? Μήπως έλαβαν υπόψη τους την υποψηφιότητα Ψηνάκη???
gate14
Προοδευτικη - Εθνικος την Παρασκευη 67-73 και ο Εθνικος με τις γνωστες ελλειψεις
Επομενο φιλικο αυριο βραδυ στις 10 στην Δραπετσωνα με την Αναγεννηση Πετραλωνων
themis7
Η ομαδα του Φαρου διοργανωνει φιλικο τουρνουα στο κλειστο Κερατσινιου Π.Νικολαιδης στις 12-13-14 Σεμπτεμβριου με την συμμετοχη των ομαδων ΠΟΛΙΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. - ΦΑΡΟΣ

Το προγραμμα

Παρασκευη 12/9 20.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π - ΠΟΛΙΣ
22.00 ΦΑΡΟΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ

Σαββατο 13/9 18.00 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΟΛΙΣ
19.45 ΦΑΡΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ

Κυριακη 14/9 18.00 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
19.45 ΦΑΡΟΣ - ΠΟΛΙΣ
spyros diamantopoulos
QUOTE(pikaso @ Aug 28 2009, 17:06 ) *
βρε σπυρακο ο ντασησ σκεφτεται τους αλλους και μετα τον εαυτο του.παρακληση στελνε μου και εμενα κανα μυνημα να μου φτιαχνεις τη μερα. για κηφισια φετος δυσκολα παραμονη και αν. υ.γ. ο.κορδελακιας ειναι θεος.

Κορδελακια προφανως εννοεις τον κουτουλα...!παρα πολυ βελτιωμενος!!!οσο για ντασση γιατι διαφωνεις??εγω οσες φορες εχω δει αυτη την αισθηση
εχω...οτι παιζει πρωτα για το συνολο και μετα για τον εαυτο του..αλλα αν εχεις αντιθετη αποψη οκ...καλη συνεχεια..
pikaso
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Sep 9 2009, 13:38 ) *
Κορδελακια προφανως εννοεις τον κουτουλα...!παρα πολυ βελτιωμενος!!!οσο για ντασση γιατι διαφωνεις??εγω οσες φορες εχω δει αυτη την αισθηση
εχω...οτι παιζει πρωτα για το συνολο και μετα για τον εαυτο του..αλλα αν εχεις αντιθετη αποψη οκ...καλη συνεχεια..

με τρελαινεις εισαι το προτυπο μου. 77.gif οταν αποφασισεις να αφησεισ κατι γατακια σαν τον παπαθεοδωρου ελα να νιωσεις πωει 77.gif ναι οι πραγματικες επιτυχιες γιατι με το μυρωδικο αυτο καλυνηχτα. αληθεια τι εγινε στο φιλικο με ικαρο. smiley.gif tongue.gif
dirk10
6k30 φιλικο μεταξυ αοπφ και ιωνικου νφ στον νφ.παλι με αρκετες αποθσιες το φαληρο
akatalhlos
QUOTE(dirk10 @ Sep 10 2009, 00:20 ) *
6k30 φιλικο μεταξυ αοπφ και ιωνικου νφ στον νφ.παλι με αρκετες αποθσιες το φαληρο

εσπερος-αιγιο73-80
gate14
Με τις γνωστες ελλειψεις και παλι
Εθνικος - Αναγεννηση Πετραλωνων 65-55
basxetball
QUOTE(gate14 @ Sep 10 2009, 15:09 ) *
Με τις γνωστες ελλειψεις και παλι
Εθνικος - Αναγεννηση Πετραλωνων 65-55

φιλε συγνωμη αλλα μπορεις να μας πεις ποιες ειναι οι ελλειψεις της ομαδας σου στα φιλικα που εχει δωσει?
Melo
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Sep 9 2009, 13:38 ) *
Κορδελακια προφανως εννοεις τον κουτουλα...!παρα πολυ βελτιωμενος!!!οσο για ντασση γιατι διαφωνεις??εγω οσες φορες εχω δει αυτη την αισθηση
εχω...οτι παιζει πρωτα για το συνολο και μετα για τον εαυτο του..αλλα αν εχεις αντιθετη αποψη οκ...καλη συνεχεια..



Για να μην παρεξηγηθώ, η αναφορα μου στον Σκουζη εγινε όταν αναφερθηκε η πορεία του Αρκαδικού. Δεν εγραψα ποια είναι τα καλυτερα play maker της κατηγορίας κατα την αποψή μου. Διοτι τοτε θα έπρεπε σιγουρα ν αναφέρω τον Ντινο Σβερκουνο στον οποιο χρωσταω ενα καλο μου πρωταθλημα αλλα και τον Δημητρη Ρωσση τον οποιο μπασκετικα και οχι μονο εκτιμω.
spyros diamantopoulos
QUOTE(Melo @ Sep 12 2009, 17:56 ) *
Για να μην παρεξηγηθώ, η αναφορα μου στον Σκουζη εγινε όταν αναφερθηκε η πορεία του Αρκαδικού. Δεν εγραψα ποια είναι τα καλυτερα play maker της κατηγορίας κατα την αποψή μου. Διοτι τοτε θα έπρεπε σιγουρα ν αναφέρω τον Ντινο Σβερκουνο στον οποιο χρωσταω ενα καλο μου πρωταθλημα αλλα και τον Δημητρη Ρωσση τον οποιο μπασκετικα και οχι μονο εκτιμω.

Μελο τεραστια παραλειψη μου κ μενα ο ρωσσης...κ εγω του χρωσταω καλα πρωταθληματα μου..οπως εσυ ειπες για ντινο..αμετρητες ασσιστ και κοψιματα στη base line...με δημητρη ρωσση σε εποχες αριωνα και γκυζιακου....

QUOTE(pikaso @ Sep 10 2009, 00:07 ) *
με τρελαινεις εισαι το προτυπο μου. 77.gif οταν αποφασισεις να αφησεισ κατι γατακια σαν τον παπαθεοδωρου ελα να νιωσεις πωει 77.gif ναι οι πραγματικες επιτυχιες γιατι με το μυρωδικο αυτο καλυνηχτα. αληθεια τι εγινε στο φιλικο με ικαρο. smiley.gif tongue.gif

rolleyes.gif με ικαρο χασαμε αν και παιξαμε σχετικα καλα για την περιοδο που ειμαστε και για την ομαδα που αντιμετωπιζαμε..εγω το προτυπο σου???χαχαχαχαχα...καλο...(ενα πουλακι μου σφυριξε την ταυτοτητα σου...coach..)
gate14
QUOTE(basxetball @ Sep 10 2009, 17:20 ) *
φιλε συγνωμη αλλα μπορεις να μας πεις ποιες ειναι οι ελλειψεις της ομαδας σου στα φιλικα που εχει δωσει?


2 ψηλοι οι Παντελακης Μπικουλης και ο Ξιουρας
Στο Τουρνουα του Φαρου ο Εθνικος κερδισε δυσκολα προχτες τον Φαρο 77-76 και εχτες κερδισε καπου 15 ποντους τον Πολις Καλλιθεας

spyrosvon
ειναι αδικο αυτο που γινεται φετος με την βονιτσα. εχει τιμωρηθει απο την ενωση οπου ανηκει απο την εσκαβδε με 4 αγωνιστικες. και για πρωτη φορα θελουν να ισχυσει η τιμωρια και στην γ εθνικη. κατα το παρελθον αυτο δεν εγινε με ομαδες τις ιδιας ενωσης την λευκαδα και την πρεβεζα. οταν ξανα επεστρεψαν στην ενωση αφου επεσαν απο την γ εθνικη η τιμωρια τοτε μπηκε σε ισχυει. ειναι πολυ αδικο προς μια ομαδα απο τοσο μικρη επαρχιακη κωμοπολη. που για πρωτη φορα ανερχεται στην γ εθνικη και προσπαθουν ολοι μαζι να την καταδικασουν σε πτωση. ευτυχως που αυτοι οι ανθρωποι υπηρετουν το ελληνικο μπασκετ και ενδιαφερονται να υπαρχουν στην επαρχια ομαδες οπου γινονται τροφοδοτες με ταλεντα στο ελληνικο μπασκετ. ευτυχως που ξερουν να αποδιδουν δικαιοσυνη. βρισκουν και τα κανουν απεναντι σε μια μικρη επαρχικη ομαδα που καταφερε μια τοσο σημαντικη επιτυχια να ανερθει για πρωτη φορα στην ιστορια της στην γ εθνικη. ειναι κριμα και αδικο για αυτην την προσπαθεια που γινεται σε αυτη την μικρη κωμοπολη της ελλαδας. απευθυνομαι σε αυτους που θα παρουν την αποφαση για την τιμωρια τις βονιτσας να εχουν υποψιν τους το ιστορικο με προηγουμενες ομαδες που η τιμωρια δεν ισχυσε στην γ εθνικη. με την βονιτσα δηλαδη τι αλλαζει γιατι η βονιτσα πρεπει να εκτισει την ποινη στην γ εθνικη. οι αθλιτικοι νομοι ειναι ιδιοι για ολες τις ομαδες. τα πρωταθληματα παιζονται επι ισοις οροις. αποδωστε δικαιωσηνη. 68.gif
asdfg
QUOTE(spyrosvon @ Sep 13 2009, 14:34 ) *
ειναι αδικο αυτο που γινεται φετος με την βονιτσα. εχει τιμωρηθει απο την ενωση οπου ανηκει απο την εσκαβδε με 4 αγωνιστικες. και για πρωτη φορα θελουν να ισχυσει η τιμωρια και στην γ εθνικη. κατα το παρελθον αυτο δεν εγινε με ομαδες τις ιδιας ενωσης την λευκαδα και την πρεβεζα. οταν ξανα επεστρεψαν στην ενωση αφου επεσαν απο την γ εθνικη η τιμωρια τοτε μπηκε σε ισχυει. ειναι πολυ αδικο προς μια ομαδα απο τοσο μικρη επαρχιακη κωμοπολη. που για πρωτη φορα ανερχεται στην γ εθνικη και προσπαθουν ολοι μαζι να την καταδικασουν σε πτωση. ευτυχως που αυτοι οι ανθρωποι υπηρετουν το ελληνικο μπασκετ και ενδιαφερονται να υπαρχουν στην επαρχια ομαδες οπου γινονται τροφοδοτες με ταλεντα στο ελληνικο μπασκετ. ευτυχως που ξερουν να αποδιδουν δικαιοσυνη. βρισκουν και τα κανουν απεναντι σε μια μικρη επαρχικη ομαδα που καταφερε μια τοσο σημαντικη επιτυχια να ανερθει για πρωτη φορα στην ιστορια της στην γ εθνικη. ειναι κριμα και αδικο για αυτην την προσπαθεια που γινεται σε αυτη την μικρη κωμοπολη της ελλαδας. απευθυνομαι σε αυτους που θα παρουν την αποφαση για την τιμωρια τις βονιτσας να εχουν υποψιν τους το ιστορικο με προηγουμενες ομαδες που η τιμωρια δεν ισχυσε στην γ εθνικη. με την βονιτσα δηλαδη τι αλλαζει γιατι η βονιτσα πρεπει να εκτισει την ποινη στην γ εθνικη. οι αθλιτικοι νομοι ειναι ιδιοι για ολες τις ομαδες. τα πρωταθληματα παιζονται επι ισοις οροις. αποδωστε δικαιωσηνη. 68.gif


Αν έτσι έχει συμβεί στο παρελθόν τότε έχεις δίκιο που το λες και διαμαρτύρεσαι. Ποια είναι τα παιχνίδια που θα πρέπει να παίξεις κεκλέισμένων των θυρών;
gunclub
H Bόνιτσα έχει απόλυτα δίκιο. Η τιμωρίατης προαποφασήστικε απο Αγρινιώτες και μαγειρεύεται εδω και καιρό απο καποιες Αθηναίικες ομάδες άμεσα ενδιαφερόμενες. Θα μάθουν κιαυτοί για τη βρώμα της κατηγορίας! 19.gif
trias
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑΙΑ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ..ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝΕ ΠΡΟΤΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΛΑΙΝΕ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ!ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΕΛΛΑΔΑ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!
gunclub
QUOTE(trias @ Sep 16 2009, 14:19 ) *
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑΙΑ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ..ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝΕ ΠΡΟΤΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΛΑΙΝΕ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ!ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΕΛΛΑΔΑ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!

Για πέσμας εσει που ξέρεις τι ακριβώς έκανε?
asdfg
Επειδή πολύς λόγος γίνεται για τη Βόνιτσα, υπήρξε τελική απόφαση για την τιμωρία της; Είδα ότι τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές στην έδρα της παίζει με Φάληρο, Παπάγου, Αλιμο και Ψυχικό. Τέσσερις αθηναϊκές. Το λέω επειδή γράφτηκε ότι πίσω από την τιμωρία της έδρας υπάρχουν αθηναϊκές ομάδες.

Από εκεί και πέρα, για να μιλήσουμε και για μπάσκετ. Ξέρει κανείς να μας πει πως είναι η ομάδα; Πως έχει πάει στα φιλικά; Τι φιλικά έχει να δώσει; Να αποκτήσουμε μια εικόνα. Γιατί λόγω απόστασης είναι ένα από τα ερωτηματικά της κατηγορίας.
gunclub
QUOTE(asdfg @ Sep 17 2009, 18:41 ) *
Επειδή πολύς λόγος γίνεται για τη Βόνιτσα, υπήρξε τελική απόφαση για την τιμωρία της; Είδα ότι τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές στην έδρα της παίζει με Φάληρο, Παπάγου, Αλιμο και Ψυχικό. Τέσσερις αθηναϊκές. Το λέω επειδή γράφτηκε ότι πίσω από την τιμωρία της έδρας υπάρχουν αθηναϊκές ομάδες.

Από εκεί και πέρα, για να μιλήσουμε και για μπάσκετ. Ξέρει κανείς να μας πει πως είναι η ομάδα; Πως έχει πάει στα φιλικά; Τι φιλικά έχει να δώσει; Να αποκτήσουμε μια εικόνα. Γιατί λόγω απόστασης είναι ένα από τα ερωτηματικά της κατηγορίας.

Πληροφορίες για Βόνιτσα μπορείς να βρείς στο aovbasket.blogspot.com Aν ξέρει καποιος site για άλλες ομάδες της κατηγορίας ας τα παραθέσει. shot.gif
gate14
Σε φιλικο αγωνα που εγινε την Τεταρτη :
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ Π 57-62
gunclub
Σε πιο γήπεδο παίζει ο Εθνικός φέτος? shot.gif
gate14
QUOTE(gunclub @ Sep 18 2009, 17:20 ) *
Σε πιο γήπεδο παίζει ο Εθνικός φέτος? shot.gif


Στο κλειστο της Δραπετσωνας και παλι shot.gif
kaukasios
ξερει κανεις αν ο χολαργος θα ειναι στην γ εθνικη?ποτε θα ξερουμε επισημα?
gate14
Ιωνικος Ν. - Εθνικος Π. 87-88 (ο Εθνικος αγωνιστηκε χωρις Σινο , Παντελακη και Μπικουλη )
Τραυματιστηκε ελαφρα και ο Χερκελετζης
spyrosvon
ΦΙΛΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 19/09/09
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 60-57
ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 1ο ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΒΑΒΕΤΣΗ-ΚΟΥΛΟΥΡΓΙΩΤΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/09/09
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 2ο ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ
sportingara sta dyskola


19 / 9 / 09

"ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ"

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΕΡΑΣΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΕΠΙ

ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΤΡΙΤΩΝ ΑΓ.ΘΕΩΔΟΡΩΝ

ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

ΤΟ SPORTING CLUB 1991 ΘΑ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

ΑΝΑΧΩΡΙΣΕΙ

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/9/09

ΩΡΑ : 17 30

ΓΥΠΕΔΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

!and1!
Ξερει κανεις πως ειναι το επιθετο ενος παιχτη απο την Ενωση Ηρακλειου Τυφωνας..ονομα Παναγιωτης 31χρ??επιθετο??
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(spyrosvon @ Sep 19 2009, 21:25 ) *
ΦΙΛΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 19/09/09
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 60-57
ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 1ο ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΒΑΒΕΤΣΗ-ΚΟΥΛΟΥΡΓΙΩΤΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/09/09
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ-ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 2ο ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ


Σε διπλό φιλικό το Σαββατοκύριακο στη Σπάρτη, Σπαρτιατικός-Οίακας Ναυπλίου 55-54 και 61-39.
Στον Οίακα αγωνίζεται ο αδελφός του Σχορτσιανίτη (πέρσι στο Παλαιό Φάληρο) και ο Θανάσης Κοντός (πέρσι στο Πέραμα, παλαιότερα στον Αρκαδικό) καθώς και ο έμπειρος Κατσούρης (χρόνια στον Πήγασο Άστρους). Πολύ καλή η ομάδα του Γκόλαντα. Αμυντικογενής η ομάδα της Σπάρτης με δυνατά κορμιά αλλά ψάχνεται στην επίθεση.
Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 26,27/9 διπλό φιλικό στη Σπάρτη με τον Έσπερο Πατρών
fanis#10
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Sep 21 2009, 12:06 ) *
Σε διπλό φιλικό το Σαββατοκύριακο στη Σπάρτη, Σπαρτιατικός-Οίακας Ναυπλίου 55-54 και 61-39.
Στον Οίακα αγωνίζεται ο αδελφός του Σχορτσιανίτη (πέρσι στο Παλαιό Φάληρο) και ο Θανάσης Κοντός (πέρσι στο Πέραμα, παλαιότερα στον Αρκαδικό) καθώς και ο έμπειρος Κατσούρης (χρόνια στον Πήγασο Άστρους). Πολύ καλή η ομάδα του Γκόλαντα. Αμυντικογενής η ομάδα της Σπάρτης με δυνατά κορμιά αλλά ψάχνεται στην επίθεση.
Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 26,27/9 διπλό φιλικό στη Σπάρτη με τον Έσπερο Πατρών

Πώς τον είδες το Σπαρτιατικό; Βλέπεις να έχει ελπίδες; Χτες είδα την ΕΑΠ και δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ίσως μπορέσει να το χτυπήσει το παιχνίδι πρώτη αγωνιστική στην Πάτρα...
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(fanis#10 @ Sep 21 2009, 14:11 ) *
Πώς τον είδες το Σπαρτιατικό; Βλέπεις να έχει ελπίδες; Χτες είδα την ΕΑΠ και δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ίσως μπορέσει να το χτυπήσει το παιχνίδι πρώτη αγωνιστική στην Πάτρα...


Η ομάδα ακόμη ψάχνεται και είναι στη μέση της προετοιμασίας. Από οτι γνωρίζω απο τους παράγοντες της ομάδας είναι στο στάδιο βελτίωσης της φυσικής κατάστασης και δεν έχουν ακόμη δουλέψει τα σούτ και την επίθεση. Έλειπε και ο Αθανασούλας (τελευταίο απόκτημα που ανήκει στον Αμύντα και πέρσι έπαιξε στον Πορφύρα).
Γενικά η ομάδα έχει γεμάτο ρόστερ και δυνατά παιδιά. Με εντυπωσίασε ο Μπακογιάννης, στον άσσο, γερός ο Παπαθανασίου στο 4, καλοί και οι γηγενείς παίχτες της ομάδας Κάτσαρης στο 2 και Σπυράκος στο 3,4. Δυνατό το 5αρι αλλά άτεχνο (Βούλγαρης).
Στην Πάτρα το παιχνίδι είναι σίγουρα ανοικτό...για το αν θα μείνει η ομάδα εξαρτάται από πολλές παραμέτρους (φερεγγυότητα διοικησης, διαιτησία, τραυματισμούς). Το γήπεδο όμως της Σπάρτης θα είναι δύσκολο για τις άλλες ομάδες...μικρό σε διαστάσεις ευννοεί την δύναμη και το ξύλο και όχι τις γρήγορες ομάδες.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Sep 22 2009, 01:05 ) *
Η ομάδα ακόμη ψάχνεται και είναι στη μέση της προετοιμασίας. Από οτι γνωρίζω απο τους παράγοντες της ομάδας είναι στο στάδιο βελτίωσης της φυσικής κατάστασης και δεν έχουν ακόμη δουλέψει τα σούτ και την επίθεση. Έλειπε και ο Αθανασούλας (τελευταίο απόκτημα που ανήκει στον Αμύντα και πέρσι έπαιξε στον Πορφύρα).
Γενικά η ομάδα έχει γεμάτο ρόστερ και δυνατά παιδιά. Με εντυπωσίασε ο Μπακογιάννης, στον άσσο, γερός ο Παπαθανασίου στο 4, καλοί και οι γηγενείς παίχτες της ομάδας Κάτσαρης στο 2 και Σπυράκος στο 3,4. Δυνατό το 5αρι αλλά άτεχνο (Βούλγαρης).
Στην Πάτρα το παιχνίδι είναι σίγουρα ανοικτό...για το αν θα μείνει η ομάδα εξαρτάται από πολλές παραμέτρους (φερεγγυότητα διοικησης, διαιτησία, τραυματισμούς). Το γήπεδο όμως της Σπάρτης θα είναι δύσκολο για τις άλλες ομάδες...μικρό σε διαστάσεις ευννοεί την δύναμη και το ξύλο και όχι τις γρήγορες ομάδες.

Τελικα ο αθανασουλας δεν επεστρεψε πορφυρα..κανω λαθος?ετσι ακουσα.
where_amazing_happens
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 22 2009, 02:27 ) *
Τελικα ο αθανασουλας δεν επεστρεψε πορφυρα..κανω λαθος?ετσι ακουσα.


Υστερα απο ενα μεγαλο μεταγραφικο σειριαλ ο Πετρος Αθανασουλας εκλεισε στον Σπαρτιατικο. Αρχικα ειχε ανακοινωθει στο Basketblog οτι εκλεισε στον Αιολο Ταυρο Α εσκα.. Μετα οτι εμεινε Πορφυρα.. Τελικα θα παιξει στον Σπαρτιατικο. Τωρα το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω...
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(where_amazing_happens @ Sep 22 2009, 04:43 ) *
Υστερα απο ενα μεγαλο μεταγραφικο σειριαλ ο Πετρος Αθανασουλας εκλεισε στον Σπαρτιατικο. Αρχικα ειχε ανακοινωθει στο Basketblog οτι εκλεισε στον Αιολο Ταυρο Α εσκα.. Μετα οτι εμεινε Πορφυρα.. Τελικα θα παιξει στον Σπαρτιατικο. Τωρα το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω...


Στο basketblog είχε ανακοινωθεί οτι έκλεισε στον Αίολο Ταύρο 2006 νεοφώτιστη ομάδα Γ΄εθνικής. Στη Σπάρτη όμως ισχυρίζονται οτι είχε προ πολλού υπογράψει στο Σπαρτιατικό...
where_amazing_happens
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Sep 22 2009, 12:26 ) *
Στο basketblog είχε ανακοινωθεί οτι έκλεισε στον Αίολο Ταύρο 2006 νεοφώτιστη ομάδα Γ΄εθνικής. Στη Σπάρτη όμως ισχυρίζονται οτι είχε προ πολλού υπογράψει στο Σπαρτιατικό...


Τελικα στον Σπαρτιατικο θα παιξει??? Γιατι αναφερεις οτι "ισχυριζονται".. δεν εχει οριστικοποιηθει ακομα??? 
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(where_amazing_happens @ Sep 22 2009, 17:13 ) *
Τελικα στον Σπαρτιατικο θα παιξει??? Γιατι αναφερεις οτι "ισχυριζονται".. δεν εχει οριστικοποιηθει ακομα??? 

Ο Πέτρος ο Αθανασούλας οριστικά θα παίξει και φέτος στον ΠΟΡΦΥΡΑ (με την απόκτηση του οποίου ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ αποκτά άλλον ένα πολύ ποιοτικό παίκτη και γίνεται σίγουρα πια -για άλλη μια χρονιά- το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο από την Α΄ ΕΣΚΑΝΑ στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ...
where_amazing_happens
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Sep 22 2009, 17:41 ) *
Ο Πέτρος ο Αθανασούλας οριστικά θα παίξει και φέτος στον ΠΟΡΦΥΡΑ (με την απόκτηση του οποίου ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ αποκτά άλλον ένα πολύ ποιοτικό παίκτη και γίνεται σίγουρα πια -για άλλη μια χρονιά- το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο από την Α΄ ΕΣΚΑΝΑ στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ...

Φιλε παντογνωστη ειναι επισημο αυτο?! Εχει δηλωθει απο τον Πορφυρα? 
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.