Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
gate14
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 21 2010, 22:15 ) *
φιλε gate καμια κοντρα με κανεναν η αμαλιαδα. τωρα τι γραφει ο στρατηγος ποσος μ απασχολουν.


πως πηγε μ εσας το ματς? διαβασα καλυτερος ο χολαργος.... εσεις?


Ο Χολαργος ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ , οποιος εμπαινε μεσα , νομιζες πως ηταν βασικος !!!!!!
Ο Εθνικος?Παικτες ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΣ , και προπονητης εκτος τοπου και χρονουυ
Και επειδη διαβαζω πολλα για τον κοουτς και δεν μιλω , εχω να πω οτι τελικα ο Ποδαρας οσο αξιος ηταν σαν παικτης τοσο χαβαλες ειναι σαν κοουτς
Βαρια κουβεντα οτ ξερω αλλα καιρο κρατιομαστε μην πουμε και αλλα....
Εχασε το κυπελλο Εσκανα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ , εχασε το ματς με την Λευκαδα μονος του (οκ λεμε για διαιτητες αλλα εχει και αυτος ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ) πηγε στον Κοροιβο και εκει που ξεκινησε καλα η ομαδα με 4-14 την αλλαξε ΟΛΗ , μην αρχισουμε να λεμε και τα σημερινα που επαιρνε ταιμ αουτ 32 δευτερολεπτα πριν το τελος
Τι να κανεις 32 δευτερολεπτα πριν το τελος?Να κρατησεις την διαφορα?
Εχει καλως η κακως ενα παικτη τον Μακρη που δινει επιθετικες λυσεις επαιξε συνολικα 18 λεπτα, εχεις τον Χερκελετζη σαν την μονη αξιοπιστη λυση κατω απο τα καλαθια επαιξε καπου τοσο και εκεινος
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ πληρωνει φετος τα λαθη απο τον παγκο και οχι μονο
Πληρωνει και το οτι οι παικτες μας σε πολλα παιχνιδια ηταν αλλου για αλλου , οταν χανεις απο Βονιτσα 2 φορες , απο Σπαρτη απο Εσπερο κλπ κλπ κλπ περιμενεις να παρεις Χολαργο και Λευκαδα?Και ομως και αυτα τα ματς τα ειχαμε αλλα χασαμε
Και σημερα ακου πενταδα φιλε που κατεβασαμε
ΑΡΩΝΗΣ - ΦΩΤΗΣ- ΞΙΟΥΡΑΣ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ!!!!!!!
ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΟΜΑΔΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ 3 ΠΛΕΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΨΗΛΟ
ΜΗΝΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΛΕΠΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ Ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ 15 ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕ ΕΚΤΟΠΙΣΜΑ , ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΡΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ
ΑΥΤΑ
kaukasios
Του Νίκου Βαγγέλη
21/03/2010 (14:23)

"Ζωντανός" στο κυνήγι της ανόδου στη Β' Εθνική παρέμεινε ο Χολαργός, ο οποίος είχε νικηφόρο πέρασμα από την έδρα του Εθνικού: 71-63.


Τα αποτελέσματα
Εθνικός ΟΦΠΦ - Χολαργός 63-71
Έσπερος ΑΟΠΑ - Ε.Α. Πατρών 67-45
Άλιμος - Τήρων Αγ. Θ. 76-58
Μίλων - Δόξα Λευκάδας 66-69
Ψυχικό - Βόνιτσα 87-57
Π. Φάληρο - Σπαρτιατικός 103-76
Παπάγου - Κόροιβος 66-74 παρ. (61-61 κ.α.)

Εθνικός ΟΦΠΦ - Χολαργός 63-71
Διαιτητές: Σκούτας - Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 29-32, 47-24, 63-71.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (Ποδαράς): Παρίσος 4, Σίνος 11 (2), Παπαδημητρίου 4, Φούκος 3, Χεργκελεντζής 9 (1), Μακρής 6, Φώτης 2, Διαμαντόπουλος 11 (1), Ξιούρας 2, Αρώνης 10 (1).
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη, Τσιώμος 2, Στεφανής 19 (2), Μήτρου 7 (1), Ρώσσης, Ζέγκος, Κουτουζής 16 (2), Αναγνωστόπουλος 4 (1), Πιτροπάκης, Δανιήλ 3 (1), Στρατάκης 13, Τασόπουλος 7.

Έσπερος ΑΟΠΑ - Ε.Α. Πατρών 67-45
Διαιτητές: Καραβίτης - Ζακεστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-8, 37-16, 51-34, 67-45
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας 6, Τρυφωνόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 2, Αποστολόπουλος, Θωνιάτης 10 (2), Ιωάννου 8, Σταυρουλάκης 12 (2), Κάλλης 14 (1), Βασίλιεβ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 10.
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης - Στάνκοβιτς): Λυκούδης Π. 7 (1), Μιχαηλίδης 7, Αναγνωστόπουλος 4 (1), Τσεκλένης 2, Μανδαλάκης 6 (1), Κοσμάς, Λιούρδης 2, Καλαπανίδας 17 (1).

Μίλων - Δόξα Λευκ. 66-69
Διαιτητές: Κοντίλης - Παντρευτής.
Τα δεκάλεπτα: 20-23, 36-44, 49-50, 66-69.
ΜΙΛΩΝ (Παππάς): Ψυχογιόπουλος, Τριανταφύλλου 8, Παπαδάκης 8 (1), Καραχοντζίτης 16 (1), Αντωνόπουλος, Χαλβατζής 20, Χριστοφάκης 7 (1), Κρασόπουλος 2, Βουρλίτης 5.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μ. Παπαδόπουλος 3 (1), Πρέντζας 2, Παπαδόπουλος Δ. 25 (6), Σκούφης 14 (4), Δουβίτσας 3 (1), Γιαννουκάκης 4, Παπαδόπουλος Σ. 11, Λυμπάρης 7 (1).

Ψυχικό - Βόνιτσα 87-57
Διαιτητές: Λουκαράκης - Στρέμπας.
Τα δεκάλεπτα: 22-18, 46-33, 58-43, 87-57
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Γεωργίου 9 (1), Ντάσης 4 (1), Παπαδημητρίου 6, Γαπκιάδης 15, Γκαϊντάσοβ 9 (1), Αρσένης 5 (1), Μιχόπουλος 16 (2), Ευαγγελίτσης 11 (12ριμπ.), Ρουμελιώτης 2, Γκίκας 6, Λογοθέτης 4.
BΟΝΙΤΣΑ (Βαβέτσης): Στρατομήτρος 5 (1), Μασούρας, Καδηγιαννόπουλος 2, Παπαμιχαήλ 12, Κουλουριώτης 23 (2), Προδρομίτης, Κουνούπης 3, Καυκής 12.

Π. Φάληρο - Σπαρτιατικός 103-76
Διαιτητές: Νάκας - Κόρδας.
Τα δεκάλεπτα: 29-19, 57-36. 80-58, 103-76
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 4, Λουκάτος 5, Κουτσός 18 (4), Εμμανουηλίδης 10 (1), Παρασκευόπουλος 6, Πρινέας 10 (2), Απέργης 15, Σαλτουρίδης 15 (1), Καδδάς 7 (1), Τροβάς 10, Διαμάντης 3 (1).
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Σκιαδάς - Σφυρής): Ζαμπέτης, Διαμαντάκος, Μουχτερός 6, Σουμάκης, Κουσούλης 2, Καυκής 14 (2), Σπυράκος 23 (4), Ιμπέζα 26, Τσικούρης 5 (1).

Άλιμος - Τήρων Αγ. Θεοδ. 76-58
Διαιτητές: Μαρνελάκης - Μαντήλας.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 40-24, 51-40, 76-58
ΑΛΙΜΟΣ (Μποσγανάς): Αγγελόπουλος 19 (3), Σέιφερ 9 (3), Μάνος 11, Ζαλώνης 7, Μουρατίδης 7 (1), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μανώλας 7 (1), Κορύζης 11.
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας): Καζιάνης 8 (1), Μητρόπουλος 21, Σακελλαράκης 8 (1), Κωνσταντώνης 2, Δανιήλ 8, Κατσιούλης 11.

Παπάγου - Κόροιβος 66-74 παρ. (61-61 κ.α.)
Διαιτητές: Ξάνθος - Καραλής.
Τα δεκάλεπτα: 16-6, 29-16, 47-35, 61-61, 66-74
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Παπαντωνίου 3 (1), Σωφρονάς 13 (1), Μουμπάρακ 4, Μέντζος 8, Βασάλος, Στεργάκης 8, Κωστής 6, Μακρής 7 (1), Υφαντής 12 (1), Κατσαντώνης 5 (1).
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης - Ανδρουτσόπουλος): Κοτσέτας 3 (1), Τσαμπής 21 (2), Παπαβλασσόπουλος 14 (2), Μπαλτάς 10 (2), Δαουλάρης 18 (1), Γιαννικόπουλος 2, Μπακόπουλος, Νικολακόπουλος, Καμαριώτης, Χαντζής, Λυμπέρης 6 (2).


Επόμενη αγωνιστική (21η, 28/3): Ε. Α. Πατρών - Άλιμος, Τήρων Αγ. Θεοδώρων - Μίλων, Δόξα Λευκάδας - Ψυχικό, Σπαρτιατικός - Βόνιτσα, Κόροιβος - Έσπερος ΑΟΠΑ, Χολαργός - Παπάγου
MBANDA
QUOTE(GENERALISSIMO @ Mar 21 2010, 14:49 ) *
2πλό ο Χολαργος στη Δραπετσώνα.


Στον κουβά όλοι πλην Καυκάσιου, για τις προβλέψεις τους.
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και οι διαψεύσεις των προβλέψεων είναι πολύ ενθαρρυντικό και υγιές.
Μακάρι όλες οι ομάδες και οι παίχτες να παίζουν μέχρι τέλους για το όνομά τους και όχι υπακούοντας σε παράγοντες και μάνατζερς (σε άλλο πόστ μου τους ονόμασα Ουίλιαμ Λόουσον – William Lawson. Ξέρετε, από την διαφήμιση του ουίσκι με τον τύπο που έχει παντού μόνο …φίλους!!!) οι οποίοι, για τα «καλά και υπάκουα» παιδιά θα εξασφαλίσουν και για του χρόνου μια καλή συνεργασία ή ένα καλό συμβόλαιο.
Τι είπατε?
Πολύ αθώα ή προσέγγισή μου, πολύ αφελής, πολύ ρομαντική, πολύ «καθώς πρέπει» σε ένα λάθος χώρο?

Μπορεί αλλά νομίζω ότι υπάρχουν αρκετοί ρομαντικοί και ακόμη περισσότεροι που βλέπουν, μέρα με την μέρα, πως οι εποχές που με δανεικά διάφορα λαμόγια έκαναν τους παράγοντες έχουν περάσει.

Υ/Γ Ο Εθνικός αυτοκτόνησε, αλλά έχει καλό πρόγραμμα. Εκτός από τα 3 παιχνίδια στην έδρα του (Σπάρτη, Παπάγου, Άλιμο) μπορεί να χτυπήσει και τα εκτός τουλάχιστον στην Αθήνα (Φάληρο, Μίλωνα) και να φτάσει στις (7+4=) 11 νίκες οι οποίες υπό προϋποθέσεις (ισοβαθμίες) μπορούν να τον κρατήσουν στην κατηγορία.
Jabar
ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 36
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 36
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 35
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 32
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 32
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 30
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 29
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 29
ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ 28
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 28
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 28
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 27
ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 26
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ 24
gate14
QUOTE(MBANDA @ Mar 21 2010, 22:43 ) *
Στον κουβά όλοι πλην Καυκάσιου, για τις προβλέψεις τους.
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και οι διαψεύσεις των προβλέψεων είναι πολύ ενθαρρυντικό και υγιές.
Μακάρι όλες οι ομάδες και οι παίχτες να παίζουν μέχρι τέλους για το όνομά τους και όχι υπακούοντας σε παράγοντες και μάνατζερς (σε άλλο πόστ μου τους ονόμασα Ουίλιαμ Λόουσον – William Lawson. Ξέρετε, από την διαφήμιση του ουίσκι με τον τύπο που έχει παντού μόνο …φίλους!!!) οι οποίοι, για τα «καλά και υπάκουα» παιδιά θα εξασφαλίσουν και για του χρόνου μια καλή συνεργασία ή ένα καλό συμβόλαιο.
Τι είπατε?
Πολύ αθώα ή προσέγγισή μου, πολύ αφελής, πολύ ρομαντική, πολύ «καθώς πρέπει» σε ένα λάθος χώρο?

Μπορεί αλλά νομίζω ότι υπάρχουν αρκετοί ρομαντικοί και ακόμη περισσότεροι που βλέπουν, μέρα με την μέρα, πως οι εποχές που με δανεικά διάφορα λαμόγια έκαναν τους παράγοντες έχουν περάσει.

Υ/Γ Ο Εθνικός αυτοκτόνησε, αλλά έχει καλό πρόγραμμα. Εκτός από τα 3 παιχνίδια στην έδρα του (Σπάρτη, Παπάγου, Άλιμο) μπορεί να χτυπήσει και τα εκτός τουλάχιστον στην Αθήνα (Φάληρο, Μίλωνα) και να φτάσει στις (7+4=) 11 νίκες οι οποίες υπό προϋποθέσεις (ισοβαθμίες) μπορούν να τον κρατήσουν στην κατηγορία.


Nαι ο Εθνικος εχει ευνοικο προγραμμα, ΚΟΟΥΤΣ δεν εχει γι'αυτο λεω οτι τελειωσε απο το ματς με τον Τηρων
Οκ κερδισαμε την ΕΑΠ μετα αλλα και παλι το λεω και επιμενω , με τον Κυριο Ποδαρα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ
Αυτος μπορει να παιξει μονος του και να χασει απο τον ιδιο του τον εαυτο , τι να λεμε τωρα?
aionio talento
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 21 2010, 18:57 ) *
Mονο ο Κοροιβος ηταν τραγικος στο α ημ/νο φιλε μου? δεν ειδες τιποτα αλλο τραγικο στο α ημ???


ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΙΟ ΤΡΑΓΙΚΑ. ΑΣ ΜΑΘΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καποιοι ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ. Μετα τη ληξη επιθεση σε παιχτες και παραγοντες του ΚΟΡΟΙΒΟΥ απο τους παιχτες και τους παραγοντες του Παπαγου. ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ. τετοια πραγματα χαλανε αυτο που ολοι αγαπαμε και υπηρετουμε. ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΙΚΗ.




Aληθεια ησουν στο γηπεδο και τα λες αυτα ? ? ? χωρις χαρακτηρισμους Αντιπαραθεσεις κλπ

ΜΠΕΣΑ ! απλα πες αν ησουν τιποτε αλλο !

Ησουν ?

zymaroulis
QUOTE(aionio talento @ Mar 21 2010, 23:56 ) *
Aληθεια ησουν στο γηπεδο και τα λες αυτα ? ? ? χωρις χαρακτηρισμους Αντιπαραθεσεις κλπ

ΜΠΕΣΑ ! απλα πες αν ησουν τιποτε αλλο !

Ησουν ?



ρε φιλε εγω δεν ημουν στο γηπεδο αλλα με παιρνει ο μικρος μου αδερφος κατατρομαγμενος και μου λεει οτι κυνηγησαν τους παικτες του Κοροιβου!εγω ποιον να πιστεψω εσενα που εισαι ΟΠΑΔΟΣ του παπαγου 'η τον αδερφο μου?ΜΠΕΣΑ
dirk10
Σκούτας - Παπαθανασίου
τι ωραιο ζευγαρι!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif και οι 2 εχουν φαει ξυλο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.
ασχετο εεεε?καμια σχεση με το παιχνιδι εθνικος-χολαργος
traveller
QUOTE(jim 3 @ Mar 21 2010, 20:33 ) *
οι παικτες του παπαγου εχασαν μοναδικοτατη ευκαιρια να παραμεινουν στην κατηγορια και να κλεισουν τα στοματα

ολωνπου λενε οτι ο παπαγος παιζει με βαση το παρελθον του (29-14 τον πρωτοπορο κοροιβο) στο τελος της

τριτης περιοδου η διαφορα ηταν 49-33

απο εκει και περα οι παικτες του κοροιβου σταματησαν να σουταρουν και αρχισαν να πετανε την μπαλα απο το 3ποντο η

οποια για καποιο τελειως ανεξηγητο λογο εμπαινε παντα μεσα

παρ' ολ' αυτα οι παικτες του παπαγου βρηκαν τη δυναμη να στειλουν το ματς στην παραταση οπου συνεχιστηκε το ιδιο εργο...

ετσι διαφωνω μ' αυτους που λενε οτι την ψυχη την ειχε ο κοροιβος και αυτο επειδη αν ριχνεις (βασικα πετας) 3ποντα και

μπαινουν ΠΑΝΤΑ (ακομα και απ' τα 10 μετρα) δεν θα πει οτι εχεις ψυχη..

και μην πει κανεις οτι τα υποτειθεμενα σουτ εμπαιναν εξαιτιας της προπονησης γιατι τωρα αυτοι δεν θα επαιζαν στον κοροιβο

αλλα στον παο. τα "σουτ" εμπαιναν εξαιτιας της απιστευτης ΚΟΛ@#$^%ΔΙΑΣ του κοροιβου.......




Καλά , το ποστ, τα σπάει, δεν το συζητάω icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 77.gif 77.gif

Όσο ο Κόροιβος ήταν πίσω, οι παίχτες του σούταραν. Όταν πέρασε μπροστά , οι παίχτες που απλώς σούταραν, πέταγαν τη μπάλα κι έμπαινε. Και ήταν και κωλόφαρδοι.

Μερικά πραγματάκια που σου διαφεύγουν:

-Δεν είναι η 1η φορά που το κάνει αυτό ο Κόροιβος και δε θα είναι και η τελευταία.

-Οι κωλόφαρδοι του Κόροιβου είναι : Ο Δαουλάρης , ο περσινός 1ος σκόρερ της κατηγορίας, που φέτος μπορεί να μην κάνει αυτά που έκανε πέρσι αλλά σίγουρα δεν ξέχασε να σουτάρει. Ο Τσιαμπής, που έχει κερδίσει παιχνίδια μόνος του (π.χ Μίλωνα) , ένας πάρα πολύ εκρηκτικός SG πού όποτε πέφτει κάτω από 20 πόντους φέτος είναι είδηση. Ο Μπαλτάς , ένας πολύ ποιοτικός PG που (πάλι κατά κωλοφαρδία...) έβαλε κι ένα κρισιμότατο 3ποντο με τη Λευκάδα και έδωσε προβάδισμα στον Κόροιβο που κέρδισε εκεί μέσα. Με χρόνια πορείας στον Αρκαδικό , που εάν δεν είχε ένα σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο θα μπορούσε να είναι άνετα μια κατηγορία πάνω . Και ο Κοτσέτας (που την περασμένη αγωνιστική έβαλε 20 κωλόφαρδους πόντους κόντρα στο Ψυχικό , εάν δεν κάνω λάθος) που τρέχει το γήπεδο και δεν προλαβαίνεις να τον δεις.

-Όταν βέβαια σου βάζει 13 ο Παπαβλασσόπουλος , που φέτος παίζει γύρω στους 5 πόντους, μάλλον εσύ έχεις ένα θεματάκι.

-Ο Κόροιβος σκόραρε 13 πόντους στην παράταση (και ο Παπάγος μόλις 5) κι επειδή το μπάσκετ θέλει πόδια και το 3ποντο ακόμα πιο δυνατά πόδια, δείχνει ότι τουλάχιστο είναι μια ομάδα πολύ προπονημένη και δουλεμένη.


Τώρα , αυτά περί ψυχής, εντάξει...σημασία έχει τι λέει το ταμπλώ. Και όταν το ταμπλώ λέει ότι σε νίκησε δυο φορές μέσα έξω φέτος, (και μάλιστα σε παιχνίδι που πιθανό να έπαιζες και τη κατηγορία) σημαίνει πολύ απλά ότι είναι καλύτερος από σένα. Και στο μπάσκετ ο καλύτερος κερδίζει.

Όλα τα άλλα είναι για περνά η ώρα.
billups13
QUOTE(aionio talento @ Mar 21 2010, 23:56 ) *
Aληθεια ησουν στο γηπεδο και τα λες αυτα ? ? ? χωρις χαρακτηρισμους Αντιπαραθεσεις κλπ

ΜΠΕΣΑ ! απλα πες αν ησουν τιποτε αλλο !

Ησουν ?


ουτε εγω ημουν στο γηπεδο αλλα εμαθα 5 πραγματα....
πρωτο ημιχρονο ο κοροιβος τραγικος(θυμιζε φαντασματα δραπετσωνας που ειχε χασει 17π απο τον εθνικο στον α γυρο)...παροτι στην επιθεση ηταν τραγικος στο πρωτο ημιχρονο,τον κρατησε λιγο η αμυνα καθως ο κατα τα αλλα καλος παπαγου του πρωτου ημιχρονου πετυχε εντος εδρας μολις 29π στο ημιχρονο!!!!
απο κει και περα,ο κοροιβος με τρεξιμο σε ολο το γηπεδο,υποχρεωσε με την πιεση του τον παπαγου σε πολλα αβιαστα λαθη,αλλα και κακες επιλογες...και παλι δεν επαιζε καλα στην επιθεση (για τα στανταρ του) στο δευτερο ημιχρονο,απλα μπηκαν καποια τριποντα,σε συνδιασμο με την πολυ καλη αμυνα που συνεχιστηκε μεχρι και την παραταση...διακριθεντες ηταν ολοι γιατι εκαναν καταθεση ψυχης στο γηπεδο,λιγο παραπανω ομως ηταν ο παπαβλασσοπουλος γιατι εκανε εξαιρετικη δουλεια σε αμυνα και επιθεση στο τεταρτο δεκαλεπτο,αλλα και στην παραταση...επισης πολυ καλος ο δαουλαρης και τσαμπης...

ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΚΑΛΗ...

μετα το τελος του παιχνιδιου ο ΥΦΑΝΤΗΣ εριξε μπουνια στον προπονητη του κοροιβου(ενω αυτος δεν κοιταζε!!!!!!!!!),και προσπαθησε να χτυπησει τον μπαλτα...ενω συνεχως εβριζε...

ο παπαγου εχασε μεγαλη ευκαιρια,να κερδισει εναν τραγικο κοροιβο,και απο δω και περα ολα τα παιχνιδια ειναι τελικοι και για τις 2 ομαδες... καλη συνεχεια λοιπον...

εγω πηγα στο εσπερος-εαπ,δεν εχουμε πολλα να συζητησουμε,ο εσπερος ηταν πολυ καλυτερος,ειχε σκοραρισμα απο ολους του παιχτες,ηθελε πολυ το παιχνιδι και απλα διελυσε την εαπ.....
aionio talento
QUOTE(zymaroulis @ Mar 21 2010, 22:05 ) *
ρε φιλε εγω δεν ημουν στο γηπεδο αλλα με παιρνει ο μικρος μου αδερφος κατατρομαγμενος και μου λεει οτι κυνηγησαν τους παικτες του Κοροιβου!εγω ποιον να πιστεψω εσενα που εισαι ΟΠΑΔΟΣ του παπαγου 'η τον αδερφο μου?ΜΠΕΣΑ



Eγω που ημουν θα σου πω τι εγινε !

το αν θα με πιστεψεις ελαχιστα με ενδιαφερει !

Η ομαδα σου χωρις να της φταιει κανεις οπως καθε ομαδα στον κοσμο ( δικαιουται ) ειχε παρα πολυ κακη αποδοση !

οι 14 ποντοι που πετυχε ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ 1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕ ΠΕΙΘΟΥΝ ? ? ? ? οταν μαλιστα μιλαμε για ομαδα που αν δεν κανω

λαθος πρωταγωνιστει στον ομιλο ( 1η )

οσο εχανε δεν προκληθηκε απο ΚΑΝΕΝΑΝ ( ουτε παικτες ουτε κερκιδα ) οι μονοι που προκαλουσαν ηταν ο 5 ( τσιαμπης )

7 ( μπαλτας ) !

καποια στιγμη στην διαρκεια του 2ου Ημιχρονου απο ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΑΘΗ και απο το οτι ηταν αδυνατον η Αμαλιαδα να παιξει

τοσο αχημα για 40 λεπτα + οτι οντως εχει καποιους ποιοτικους παικτες οι οποιοι εχουν αγωνισθει για τον παπαγο

( Δαουλάρης ) και ειναι ιδιαιτερα αγαπητοι στην εξεδρα το ματς γυρισε φτασαμε με 3ποντο δικο μας σε παραταση !

στην παραταση η αμαλιαδα ηταν καλυτερη κερδισε και μαλιστα με σχετικη ευκολια ( + 10 ) αν δεν κανω λαθος !



Το αδερφακι σου μηπως σου ειπε οτι το 5 γυρισε στην κερκιδα και ειπε : εγω θα σας γ . . . σω ? ?

οτι το 7 εβριζε σπιτια μητερες κλπ των παικτων μας ? ? ?

σου ειπε οτι ο προπονητης σου 16 sec πριν τη ληξη της παρατασης πηρε time out στο + 10 χωρις να υπαρχουν

σεναρια ισοβαθμιας στο τελος του πρωταθληματος ( επαιζε ο 1ος με τον 11ο της βαθμολογιας ) ? ? ?


τον οποιο προπονητη ( Νιπεργιαλλη ) τον εσπρωξα εγω ο ιδιος με τα χερια μου για να μπει στα αποδυτηρια για να

σταματησει η φασαρια και οταν ξαναβγηκε μου ειπε επι λεξει : φυγε τωρα ενταξει εσυ με βαρεσες πριν . . . . . ! ! ! !

πραγμα αδυνατον μιας και ειμαι μισο κεφαλι κατω και καμια 40ρια κιλα πιο αδυνατος ! ! ! ! ! ? ? ?


σου ειπε οτι αθηναιοι παικτες σας (καμαριωτης) ελεγαν στους παικτες μας ξερω που μενεις στην Αθηνα θα σε βρω κλπ ? ?


ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΛΙΜΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΤΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ ΠΩΣ ΓΛΥΤΩΣΕ Ο ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΣΟΥ ? ? ?
wizard
QUOTE(gate14 @ Mar 21 2010, 22:23 ) *
Ο Χολαργος ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ , οποιος εμπαινε μεσα , νομιζες πως ηταν βασικος !!!!!!
Ο Εθνικος?Παικτες ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΣ , και προπονητης εκτος τοπου και χρονουυ
Και επειδη διαβαζω πολλα για τον κοουτς και δεν μιλω , εχω να πω οτι τελικα ο Ποδαρας οσο αξιος ηταν σαν παικτης τοσο χαβαλες ειναι σαν κοουτς
Βαρια κουβεντα οτ ξερω αλλα καιρο κρατιομαστε μην πουμε και αλλα....
Εχασε το κυπελλο Εσκανα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ , εχασε το ματς με την Λευκαδα μονος του (οκ λεμε για διαιτητες αλλα εχει και αυτος ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ) πηγε στον Κοροιβο και εκει που ξεκινησε καλα η ομαδα με 4-14 την αλλαξε ΟΛΗ , μην αρχισουμε να λεμε και τα σημερινα που επαιρνε ταιμ αουτ 32 δευτερολεπτα πριν το τελος
Τι να κανεις 32 δευτερολεπτα πριν το τελος?Να κρατησεις την διαφορα?
Εχει καλως η κακως ενα παικτη τον Μακρη που δινει επιθετικες λυσεις επαιξε συνολικα 18 λεπτα, εχεις τον Χερκελετζη σαν την μονη αξιοπιστη λυση κατω απο τα καλαθια επαιξε καπου τοσο και εκεινος
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ πληρωνει φετος τα λαθη απο τον παγκο και οχι μονο
Πληρωνει και το οτι οι παικτες μας σε πολλα παιχνιδια ηταν αλλου για αλλου , οταν χανεις απο Βονιτσα 2 φορες , απο Σπαρτη απο Εσπερο κλπ κλπ κλπ περιμενεις να παρεις Χολαργο και Λευκαδα?Και ομως και αυτα τα ματς τα ειχαμε αλλα χασαμε
Και σημερα ακου πενταδα φιλε που κατεβασαμε
ΑΡΩΝΗΣ - ΦΩΤΗΣ- ΞΙΟΥΡΑΣ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ!!!!!!!
ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΟΜΑΔΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ 3 ΠΛΕΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΨΗΛΟ
ΜΗΝΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΛΕΠΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ Ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ 15 ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕ ΕΚΤΟΠΙΣΜΑ , ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΡΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ
ΑΥΤΑ

Αγαπητέ φίλε αν και γενικά είμαι αντίθετος στην εύκολη κριτική των προπονητών από την εξέδρα θα ήθελα να συμφωνήσω(δυστυχώς) μαζί σου.
Είδα και εγώ τον αγώνα (εντελώς ουδέτερος) και απόρισα. Σας είχα ξαναδεί με Λευκάδα....καμία σχέση! Σα να έχετε εγκαταλείψει. Χωρίς ρυθμό, διάθεση και εντελώς αδιάβαστοι. Δε μπορώ να ξέρω ο κος Ποδαράς πόσο καλός coach είναι, το σίγουρο είναι ότι σήμερα ήταν σε πολύ κακή μέρα.
Κάποιες φήμες (ράδιο αρβύλα????) έλεγαν από πριν ότι είναι αδιάφορος (κάποιες άλλες ότι είναι άσχετος) για τον Εθνικό και ήδη του έχουν βρει ομάδα για τη νέα χρονιά (που τόσο πολύ πάσχιζε).
Κρίμα για την ιστορική σας ομάδα.
Καλή συνέχεια.
solomon
QUOTE(MBANDA @ Mar 21 2010, 22:43 ) *
Στον κουβά όλοι πλην Καυκάσιου, για τις προβλέψεις τους.
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και οι διαψεύσεις των προβλέψεων είναι πολύ ενθαρρυντικό και υγιές.
Μακάρι όλες οι ομάδες και οι παίχτες να παίζουν μέχρι τέλους για το όνομά τους και όχι υπακούοντας σε παράγοντες και μάνατζερς (σε άλλο πόστ μου τους ονόμασα Ουίλιαμ Λόουσον – William Lawson. Ξέρετε, από την διαφήμιση του ουίσκι με τον τύπο που έχει παντού μόνο …φίλους!!!) οι οποίοι, για τα «καλά και υπάκουα» παιδιά θα εξασφαλίσουν και για του χρόνου μια καλή συνεργασία ή ένα καλό συμβόλαιο.
Τι είπατε?
Πολύ αθώα ή προσέγγισή μου, πολύ αφελής, πολύ ρομαντική, πολύ «καθώς πρέπει» σε ένα λάθος χώρο?

Μπορεί αλλά νομίζω ότι υπάρχουν αρκετοί ρομαντικοί και ακόμη περισσότεροι που βλέπουν, μέρα με την μέρα, πως οι εποχές που με δανεικά διάφορα λαμόγια έκαναν τους παράγοντες έχουν περάσει.

Υ/Γ Ο Εθνικός αυτοκτόνησε, αλλά έχει καλό πρόγραμμα. Εκτός από τα 3 παιχνίδια στην έδρα του (Σπάρτη, Παπάγου, Άλιμο) μπορεί να χτυπήσει και τα εκτός τουλάχιστον στην Αθήνα (Φάληρο, Μίλωνα) και να φτάσει στις (7+4=) 11 νίκες οι οποίες υπό προϋποθέσεις (ισοβαθμίες) μπορούν να τον κρατήσουν στην κατηγορία.

Κανεις λαθος.......κουβα και ο καυκασιος..........του την χαλασε ο κοροιβος...!!!!
gate14
QUOTE(wizard @ Mar 22 2010, 02:59 ) *
Αγαπητέ φίλε αν και γενικά είμαι αντίθετος στην εύκολη κριτική των προπονητών από την εξέδρα θα ήθελα να συμφωνήσω(δυστυχώς) μαζί σου.
Είδα και εγώ τον αγώνα (εντελώς ουδέτερος) και απόρισα. Σας είχα ξαναδεί με Λευκάδα....καμία σχέση! Σα να έχετε εγκαταλείψει. Χωρίς ρυθμό, διάθεση και εντελώς αδιάβαστοι. Δε μπορώ να ξέρω ο κος Ποδαράς πόσο καλός coach είναι, το σίγουρο είναι ότι σήμερα ήταν σε πολύ κακή μέρα.
Κάποιες φήμες (ράδιο αρβύλα????) έλεγαν από πριν ότι είναι αδιάφορος (κάποιες άλλες ότι είναι άσχετος) για τον Εθνικό και ήδη του έχουν βρει ομάδα για τη νέα χρονιά (που τόσο πολύ πάσχιζε).
Κρίμα για την ιστορική σας ομάδα.
Καλή συνέχεια.


Αφου του βρηκαν ομαδα καλη συνεχεια λοιπον στον Κυριο Ποδαρα , και του ευχομαι να με/μας διαψευσει για την κριτικη που του γινεται και του χρονου εκει που θα ειναι να εχει μια πετυχημενη σαιζον βγαζοντας ολη την χρονια (.........).
Απλα οσοι τον παρουν προπονητη ας τον ρωτησουν ποια ειναι η πηγη του στα στατιστικα γιατι στον εκτος εδρας αγωνα της ομαδας μου με τον Τηρωνα οταν ρωτηθηκε γιατι επαιξε οπως επαιξε τον Καζιανη ...η απαντηση του ηταν οτι οι στατιστικες λενε για 20 % ευστοχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΥΓ- Η ομαδα χτες εκανε ζεσταμα και παλι καλα που ηταν ο Κυριος Κετσελιδης εκει γιατι ο Κυριος Ποδαρας βρηκε το κλειστο της Δραπετσωνας στις 11,40 π.μ (πληροφοριες αναφερουν πως εδινε μαχη με το μαξιλαρι και το παπλωμα)!!!!!!

ghate
QUOTE(gate14 @ Mar 22 2010, 11:29 ) *
Αφου του βρηκαν ομαδα καλη συνεχεια λοιπον στον Κυριο Ποδαρα , και του ευχομαι να με/μας διαψευσει για την κριτικη που του γινεται και του χρονου εκει που θα ειναι να εχει μια πετυχημενη σαιζον βγαζοντας ολη την χρονια (.........).
Απλα οσοι τον παρουν προπονητη ας τον ρωτησουν ποια ειναι η πηγη του στα στατιστικα γιατι στον εκτος εδρας αγωνα της ομαδας μου με τον Τηρωνα οταν ρωτηθηκε γιατι επαιξε οπως επαιξε τον Καζιανη ...η απαντηση του ηταν οτι οι στατιστικες λενε για 20 % ευστοχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΥΓ- Η ομαδα χτες εκανε ζεσταμα και παλι καλα που ηταν ο Κυριος Κετσελιδης εκει γιατι ο Κυριος Ποδαρας βρηκε το κλειστο της Δραπετσωνας στις 11,40 π.μ (πληροφοριες αναφερουν πως εδινε μαχη με το μαξιλαρι και το παπλωμα)!!!!!!



Το θεμα για μενα παρολο που συμφωνω στην κριτικη σου για τον Ποδαρα ισως δεν ειναι το προβλημα μονο ο προπονητης. Ισως και το ροστερ απλα δεν εκανε για την κατηγορια η ειχε ελειψεις. Δεν θελω να μειωσω τους παιχτες σε καμοια περιπτωση γιατι εχουν καταβαλει υπερανθρωπη προσπαθεια. Απλως δεν μπορεσε να κανει μεγαλες νικες περα απο αυτη στον χολαργο και με τον μυλωνα που θα του διναν την ψυχολογια και την ωθηση που θα χρειαζοντουσαν! Ευχομαι καλη συνεχεια στον Εθνικο!
gate14
QUOTE(ghate @ Mar 22 2010, 13:51 ) *
Το θεμα για μενα παρολο που συμφωνω στην κριτικη σου για τον Ποδαρα ισως δεν ειναι το προβλημα μονο ο προπονητης. Ισως και το ροστερ απλα δεν εκανε για την κατηγορια η ειχε ελειψεις. Δεν θελω να μειωσω τους παιχτες σε καμοια περιπτωση γιατι εχουν καταβαλει υπερανθρωπη προσπαθεια. Απλως δεν μπορεσε να κανει μεγαλες νικες περα απο αυτη στον χολαργο και με τον μυλωνα που θα του διναν την ψυχολογια και την ωθηση που θα χρειαζοντουσαν! Ευχομαι καλη συνεχεια στον Εθνικο!


Εκτος των νικων που ανεφερες φιλε μου ο Εθνικος εκανε και αλλες μεγαλες νικες .Νικες οπως μεσα εξω με Ψυχικο , μεγαλη νικη ειναι και η νικη μας με την ΕΑΠ και ακομα μεγαλυτερη ειναι η νικη με τον Κοροιβο και μαλιστα με ανεση στην Δραπετσωνα
Σιγουρα το υλικο δεν ειναι το σουπερ υλικο αλλα ματς που επρεπε να βοηθηθουμε ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ μας δεν εγινε
Η αλλαγη Κλιγκοπουλου εγινε με σκοπο ο κυριος Ποδαρας να δωσει το κατι παραπανω .....δεν το εδωσε γνωμη μου , και για μενα το υλικο του Εθνικου δεν διαφερει σε τιποτε απο το υλικο ομαδων που εχουν 1 - 2 ακομα και 3 βαθμους περισσοτερους
ghate
QUOTE(gate14 @ Mar 22 2010, 14:00 ) *
Εκτος των νικων που ανεφερες φιλε μου ο Εθνικος εκανε και αλλες μεγαλες νικες .Νικες οπως μεσα εξω με Ψυχικο , μεγαλη νικη ειναι και η νικη μας με την ΕΑΠ και ακομα μεγαλυτερη ειναι η νικη με τον Κοροιβο και μαλιστα με ανεση στην Δραπετσωνα
Σιγουρα το υλικο δεν ειναι το σουπερ υλικο αλλα ματς που επρεπε να βοηθηθουμε ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ μας δεν εγινε
Η αλλαγη Κλιγκοπουλου εγινε με σκοπο ο κυριος Ποδαρας να δωσει το κατι παραπανω .....δεν το εδωσε γνωμη μου , και για μενα το υλικο του Εθνικου δεν διαφερει σε τιποτε απο το υλικο ομαδων που εχουν 1 - 2 ακομα και 3 βαθμους περισσοτερους



Οπως ειναι φετος η κατηγορια οι λεπτομεριες ειναι αυτες που κανουν την διαφορα στο τελος. Ισως αυτες οι μικρες λεπτομεριες λειπαν απο τον Εθνικο για να κανει το βημα παραπανω. Λιγο οι προπονητες , λιγο οι παιχτες και να γινοταν το κατι παραπανω. Καταλαβαινω απο την αλλη την στεναχωρια και τον προβληματισο σου.
magickaminia
QUOTE(gmtb @ Mar 21 2010, 20:04 ) *
ΠΑΠΑΓΟΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 66-74 στην παράταση.61-61 ο κανονικος αγώνας.

Θεατές στο ίδιο έργο!!!
Ο ΠΑΠΑΓΟΣ προηγείτο συνεχώς με διαφορά μέχρι τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου, αλλά ένας καταιγισμός τριπόντων του ΚΟΡΟΙΒΟΥ και συνεχόμενα λάθη του ΠΑΠΑΓΟΥ έφεραν αυτό το αποτέλασμα.
Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ τραγικός στο α' ημίχρονο. Το σκορ ήταν 29-14 υπέρ του ΠΑΠΑΓΟΥ.

Καποτε ειχαν ρωτησει τον Μποζινταρ Μαλκοβιτς τι τον πειραζει περισσοτερο μια ηττα στον ποντο ή μια ηττα με διαφορα; Εκεινος απαντησε μια νικη εστω και στο ποντο μετραει 2 βαθμους , μια ηττα ομως ειτε με 1 ποντο ειτε με 50 ειναι παντα 1 βαθμος. Πρεπει λοιπον να βρουν στο Σαλουν τι φταιει και δεν κρατανε τα αποτελεσματα. Τα περιθωρια πλεον εχουν στερεψει τραγικα. Μενουν ελπιδες αλλα δειχνει οτι η κατηγορια θα ειναι στις 10 συν νικες και αυτο μοιαζει δυσκολο. Πολλα θα ξεκαθαρισουν για μια θεση στους αγωνες ΕΑΠ - Αλιμος και Τηρων - Μιλωνας. blove.gif
Gkalia
QUOTE(magickaminia @ Mar 22 2010, 16:26 ) *
Καποτε ειχαν ρωτησει τον Μποζινταρ Μαλκοβιτς τι τον πειραζει περισσοτερο μια ηττα στον ποντο ή μια ηττα με διαφορα; Εκεινος απαντησε μια νικη εστω και στο ποντο μετραει 2 βαθμους , μια ηττα ομως ειτε με 1 ποντο ειτε με 50 ειναι παντα 1 βαθμος. Πρεπει λοιπον να βρουν στο Σαλουν τι φταιει και δεν κρατανε τα αποτελεσματα. Τα περιθωρια πλεον εχουν στερεψει τραγικα. Μενουν ελπιδες αλλα δειχνει οτι η κατηγορια θα ειναι στις 10 συν νικες και αυτο μοιαζει δυσκολο. Πολλα θα ξεκαθαρισουν για μια θεση στους αγωνες ΕΑΠ - Αλιμος και Τηρων - Μιλωνας. blove.gif

Συμφωνώ απολύτως... αυτά τα 2 ματς είναι όλα τα λεφτά την αγωνισυική που έρχεται...
Όλοι οι μπασκετικοι στα γήπεδα λοιπόν με την ευχή να δούμε καλό μπασκετακι blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
allstar08
QUOTE(GENERALS 1966 @ Mar 18 2010, 22:33 ) *
για να σε δω αυτη την καυτη αγωνιστικη τι θα πιασεις! wink.gif


μονο 5/7......... δεν πειραζει συνεχιζουμε......!!!!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

Ομαδα της κατηγοριας δια στοματος προεδρου, δεν εχει να λαμβανει πλεον αλλα χρηματα.......!!! οτι δωσαμε...δωσαμε.....!!!
Ακουγεται μαλιστα οτι ουτε την παραμονη της ομαδας στην κατηγορια επιθυμει.....!!!!!!!
billups13
QUOTE(allstar08 @ Mar 22 2010, 18:43 ) *
μονο 5/7......... δεν πειραζει συνεχιζουμε......!!!!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

Ομαδα της κατηγοριας δια στοματος προεδρου, δεν εχει να λαμβανει πλεον αλλα χρηματα.......!!! οτι δωσαμε...δωσαμε.....!!!
Ακουγεται μαλιστα οτι ουτε την παραμονη της ομαδας στην κατηγορια επιθυμει.....!!!!!!!

ποια ειναι αυτη η ομαδα??????????????????????
vosporos
QUOTE(billups13 @ Mar 22 2010, 19:22 ) *
ποια ειναι αυτη η ομαδα??????????????????????

στη δυτικη ελλαδα!!
allstar08
QUOTE(billups13 @ Mar 22 2010, 19:22 ) *
ποια ειναι αυτη η ομαδα??????????????????????


οι φημες ....λενε.... οτι ο προεδρος θα εχει ενεργο συμμετοχη σε ομαδα μπασκετ μεγαλυτερης κατηγοριας, με στοχο να ανεβει ακομα πιο ψηλα...... αργησε ομως να ενημερωσει παικτες και προπονητες της τωρινης του ομαδας για τα οικονομικα, και εχοντας σχεδον σωθει............ θα εχει δυο ομαδες σε εθνικες κατηγοριες απο την επομενη χρονια.....
αυτα........
πιο αναλυτικα δεν γινεται.......
gallis1974
QUOTE(allstar08 @ Mar 22 2010, 20:18 ) *
οι φημες ....λενε.... οτι ο προεδρος θα εχει ενεργο συμμετοχη σε ομαδα μπασκετ μεγαλυτερης κατηγοριας, με στοχο να ανεβει ακομα πιο ψηλα...... αργησε ομως να ενημερωσει παικτες και προπονητες της τωρινης του ομαδας για τα οικονομικα, και εχοντας σχεδον σωθει............ θα εχει δυο ομαδες σε εθνικες κατηγοριες απο την επομενη χρονια.....
αυτα........
πιο αναλυτικα δεν γινεται.......

Ειναι τοσο κρυφο, η φοβασαι μην εκτεθεις?
Αν κρινω απο τις κατηγοριες εδω μεσα, δεν πηγε και κανενας στον εισαγγελεα για τα λεγομενα του....
matzik78
QUOTE(gate14 @ Mar 22 2010, 14:00 ) *
Εκτος των νικων που ανεφερες φιλε μου ο Εθνικος εκανε και αλλες μεγαλες νικες .Νικες οπως μεσα εξω με Ψυχικο , μεγαλη νικη ειναι και η νικη μας με την ΕΑΠ και ακομα μεγαλυτερη ειναι η νικη με τον Κοροιβο και μαλιστα με ανεση στην Δραπετσωνα
Σιγουρα το υλικο δεν ειναι το σουπερ υλικο αλλα ματς που επρεπε να βοηθηθουμε ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ μας δεν εγινε
Η αλλαγη Κλιγκοπουλου εγινε με σκοπο ο κυριος Ποδαρας να δωσει το κατι παραπανω .....δεν το εδωσε γνωμη μου , και για μενα το υλικο του Εθνικου δεν διαφερει σε τιποτε απο το υλικο ομαδων που εχουν 1 - 2 ακομα και 3 βαθμους περισσοτερους

Oσον αφορα το υλικο του Εθνικου θα συμφωνησω με τον φιλο μου παραπανω αφου ακομα κ απο την ΕΑΠ δεν εχει να ζηλεψει τπτ αλλα απο εκει κ περα οντως εχει μεγαλη διαφορα.Επειδη παρακολουθησα το χθεσινο παιχνιδι οπως κ το παιχνιδι με την Λευκαδα θα συμφωνησω οτι εχουν γινει λαθοι απο τον προπονητη αλλα κυριως στο χθεσινο παιχνιδι οπου ειχε παρα πολυ ωρα τον Χερχελετζη στο παγκο κ επαιζε με πολυ κοντο σχημα ενω δεν του εβγαινε.Βεβαια επαιξε ρολο κ η απουσια του Μπικουλη οπου με την δυναμη του μπορει να δωσει ενεργεια στην αμυνα κ αυτη να περασει σ'ολη την ομαδα.Το σχημα που ξεκινησε ηταν οντως ανορδοξο αλλα παραδοξως μεχρι να αρχιζει να το αλλαζει το σκορ ηταν 9-7 υπερ του Εθνικου...
Ισως παιζει ρολο η ελλειψη παραστασεων απο πολλους παιχτες σε αυτην την κατηγορια...
rebel1990
QUOTE(gallis1974 @ Mar 22 2010, 21:45 ) *
Ειναι τοσο κρυφο, η φοβασαι μην εκτεθεις?
Αν κρινω απο τις κατηγοριες εδω μεσα, δεν πηγε και κανενας στον εισαγγελεα για τα λεγομενα του....

Από τα δεδομένα μάλλον κατά Πάτρα μεριά μου φαίνεται και αν συνδυάσω το γεγονός ότι ο πρόεδρος της Ε.Α.Π
αφήνει το βόλλευ και μπαίνει σε Απόλλων το καλοκαίρι στο μπάσκετ.Σχεδόν σίγουρο είναι......
Gkalia
QUOTE(rebel1990 @ Mar 22 2010, 22:52 ) *
Από τα δεδομένα μάλλον κατά Πάτρα μεριά μου φαίνεται και αν συνδυάσω το γεγονός ότι ο πρόεδρος της Ε.Α.Π
αφήνει το βόλλευ και μπαίνει σε Απόλλων το καλοκαίρι στο μπάσκετ.Σχεδόν σίγουρο είναι......

Ε ρε γλέντια..... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
kaukasios
QUOTE(rebel1990 @ Mar 22 2010, 22:52 ) *
Από τα δεδομένα μάλλον κατά Πάτρα μεριά μου φαίνεται και αν συνδυάσω το γεγονός ότι ο πρόεδρος της Ε.Α.Π
αφήνει το βόλλευ και μπαίνει σε Απόλλων το καλοκαίρι στο μπάσκετ.Σχεδόν σίγουρο είναι......

den ειναι σχεδον σιγουρο,εχει μπει ηδη στην διοικηση του απολλωνα απο την προηγουμενη εβδομαδα.νομιζω οτι εκανε και δηλωσεις που φιλοξενηθηκαν στις τοπικες εφημεριδες.τωρα με το βολευ δεν εχει πει ακομα τι θα κανει.για το μπασκετ της εαπ δεν νομιζω να εχει καποιο ενδιασμο τι να κανει,ετσι και αλλιως ποτε δεν ασχοληθηκε.η ομαδα απο οτι ξερω παρατημενη ειναι.οι παικτες της εαπ απο οτι εχω μαθει απληρωτοι ειναι εδω και 5 μηνες.κριμα για το μπασκετ της εαπ γιατι ειναι απο τις πιο ιστορικες ομαδες της πατρας.
kaukasios
Του Νίκου Βαγγέλη
22/03/2010 (15:15)

Επιστροφή στις νίκες για τον Έσπερο ΑΟΠΑ, που κέρδισε τη συντοπίτισσα ΕΑΠ, παίζοντας και πολύ καλό μπάσκετ… "Η νίκη αυτή ήταν πολύ σπουδαία και συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση, την οποία χρειαζόμαστε", ανέφερε σχετικά ο Θανάσης Λιόνας και συμπλήρωσε αναφορικά με τον χθεσινό αγώνα, αλλά και τη συνέχεια του πρωταθλήματος:

"Παρότι την τελευταία στιγμή τραυματίστηκε ο Θωνιάτης και ήταν αμφίβολη η συμμετοχή του, όλα τα παιδιά αγωνίστηκαν με αυτοθυσία, ενώ ο Γιάννης έπαιξε με δική του ευθύνη και μας βοήθησε πολύ. Συγχαρητήρια σε όλους. Βέβαια, τίποτα δεν τελείωσε ακόμα, η προσπάθεια συνεχίζεται".

vosporos
QUOTE(kaukasios @ Mar 23 2010, 00:44 ) *
den ειναι σχεδον σιγουρο,εχει μπει ηδη στην διοικηση του απολλωνα απο την προηγουμενη εβδομαδα.νομιζω οτι εκανε και δηλωσεις που φιλοξενηθηκαν στις τοπικες εφημεριδες.τωρα με το βολευ δεν εχει πει ακομα τι θα κανει.για το μπασκετ της εαπ δεν νομιζω να εχει καποιο ενδιασμο τι να κανει,ετσι και αλλιως ποτε δεν ασχοληθηκε.η ομαδα απο οτι ξερω παρατημενη ειναι.οι παικτες της εαπ απο οτι εχω μαθει απληρωτοι ειναι εδω και 5 μηνες.κριμα για το μπασκετ της εαπ γιατι ειναι απο τις πιο ιστορικες ομαδες της πατρας.

σιγα μη καθοταν ο ρογδακης να ασχοληθει με το μπασκετ της εαπ,παει απολλωνα με λαο κ προβολη τι να λεμε τωρα να αφησεις τη πορσε να καβαλησεις ζασταβα??
east end papagou
QUIZ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ

ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Η ΕΠΕΣΕ....................?????????????????????
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gate14
ΠΟΔΑΡΑΣ ΤΕΛΟΣ ............ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
gunclub
QUOTE(gate14 @ Mar 23 2010, 23:27 ) *
ΠΟΔΑΡΑΣ ΤΕΛΟΣ ............ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Τον έφαγες κι αυτόν!!! ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΦΑΓΕ. icon_drunk.gif
gate14
QUOTE(gunclub @ Mar 23 2010, 23:36 ) *
Τον έφαγες κι αυτόν!!! ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΦΑΓΕ. icon_drunk.gif


Απο εσας ποιος εφαγε τον Παπιρη ? smiley.gif
Περα της πλακας τωρα το ειχε βαρυνει πολυ το κλιμα για τον Ποδαρα την Κυριακη ηταν ΟΛΟΙ εκτος εαυτου , τηλεφωνα επι τηλεφωνων για να φυγει και να πεσουμε με τον κανενα προπονητη , οχι με τον Ποδαρα
IORGOS7
QUOTE(aionio talento @ Mar 21 2010, 23:56 ) *
Aληθεια ησουν στο γηπεδο και τα λες αυτα ? ? ? χωρις χαρακτηρισμους Αντιπαραθεσεις κλπ

ΜΠΕΣΑ ! απλα πες αν ησουν τιποτε αλλο !

Ησουν ?



σου απαντω σημερα λογο ποινης
αληθεια ημουν μεσα στο γηπεδο. ΜΠΕΣΑ.
οτι αλλο θες πμ η καφενειο , ο nike παραφυλαει με την βεργα...

QUOTE(gate14 @ Mar 23 2010, 23:27 ) *
ΠΟΔΑΡΑΣ ΤΕΛΟΣ ............ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

φιλε gate παραιτηση η εκδιωξη?
gate14
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 24 2010, 10:03 ) *
σου απαντω σημερα λογο ποινης
αληθεια ημουν μεσα στο γηπεδο. ΜΠΕΣΑ.
οτι αλλο θες πμ η καφενειο , ο nike παραφυλαει με την βεργα...


φιλε gate παραιτηση η εκδιωξη?


Εκδιωξη
Jabar
Γ' Εθνική Κατηγορία
1ος Ομιλος Νότου
Κυριακή 28/3
ΕΑ Πατρών, 17.00, ΕΑ Πατρών-Αλιμος Παντρευτής, Τσαλιάς (Σοφιανοπούλου)
Αγ. Θεοδώρων, 17.00, ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδ.-Μίλων Ξάνθος, Καρακάσης (Κόκορης)
Λευκάδας, 17.00, Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό Πίγκας-Κωνσταντινόπουλος (Θεοδοσόπουλος)
Σπάρτης, 17.00, Σπαρτιακός-Βόνιτσα Αντωνόπουλος, Ιατρού (Αθανασίου)
Αμαλιάδας, 17.00, Κοροιβός Αμ.-Εσπερος Σιώκας, Παπαθανασίου (Μπατζάκας Χρ.)
Χολαργού, 17.00, Χολαργός-Παπάγου Νανούρης, Μανουσόπουλος (Φαλούκας)
Γλυφάδας, 17.00, Π. Φάληρο-Εθνικός Κουνελές Ημ., Μαγκωνάκης (Μαυρούδης)

IORGOS7
QUOTE(Jabar @ Mar 24 2010, 11:11 ) *
Γ' Εθνική Κατηγορία
1ος Ομιλος Νότου
Κυριακή 28/3
ΕΑ Πατρών, 17.00, ΕΑ Πατρών-Αλιμος Παντρευτής, Τσαλιάς (Σοφιανοπούλου)
Αγ. Θεοδώρων, 17.00, ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδ.-Μίλων Ξάνθος, Καρακάσης (Κόκορης)
Λευκάδας, 17.00, Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό Πίγκας-Κωνσταντινόπουλος (Θεοδοσόπουλος)
Σπάρτης, 17.00, Σπαρτιακός-Βόνιτσα Αντωνόπουλος, Ιατρού (Αθανασίου)
Αμαλιάδας, 17.00, Κοροιβός Αμ.-Εσπερος Σιώκας, Παπαθανασίου (Μπατζάκας Χρ.)
Χολαργού, 17.00, Χολαργός-Παπάγου Νανούρης, Μανουσόπουλος (Φαλούκας)
Γλυφάδας, 17.00, Π. Φάληρο-Εθνικός Κουνελές Ημ., Μαγκωνάκης (Μαυρούδης)

Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό Πίγκας-Κωνσταντινόπουλος . Kαι οι δυο απο την ενωση Αχαιας - Ηλειας. Μαλλον τυχαιο ειναι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
περιεργα πραγματα blink.gif blink.gif Τα εξοδα μετακινησης ισως... shot.gif shot.gif shot.gif
allstar08
2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ
2 ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
1 ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
2 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
1 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ.
1 ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
1 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Gkalia

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1(Εύκολα ή δύσκολα)
ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1(Ντερμπι)
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1;
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 2(Ανοιχτό ματς)
ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1(με ακλώνητο φαβορι)
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (δεν ξέρω τι ψυχικά αποθέματα έχει ο παπάγου)
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 1(εκτός και αν αλλάξει τα πράγματα η αλλαγή προπονητή)
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
Jack_Daniels
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 24 2010, 16:38 ) *
Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό Πίγκας-Κωνσταντινόπουλος . Kαι οι δυο απο την ενωση Αχαιας - Ηλειας. Μαλλον τυχαιο ειναι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
περιεργα πραγματα blink.gif blink.gif Τα εξοδα μετακινησης ισως... shot.gif shot.gif shot.gif


Δεν μπορώ πια να διαβάζω για το θέμα της Λευκάδας και της Πατρινής διαιτησίας. Δε νομίζω ότι έχει ακουστεί ούτε μια φορά πως κάποια ομάδα έχει φοβερά παράπονα από την διαιτησία σε παιχνίδι με Λευκάδα ούτε και ακόμα περισσότερο ότι η Λευκάδα είναι μια ομάδα ανάξια για την θέση της και για τις νίκες που έχει πάρει. Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά μην προσπαθείτε να δημιουργείτε εντυπώσεις από το πουθενά, καλό θα ήταν να επιχειρηματολογείτε πρώτα..
lefkadian
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 24 2010, 16:38 ) *
Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό Πίγκας-Κωνσταντινόπουλος . Kαι οι δυο απο την ενωση Αχαιας - Ηλειας. Μαλλον τυχαιο ειναι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
περιεργα πραγματα blink.gif blink.gif Τα εξοδα μετακινησης ισως... shot.gif shot.gif shot.gif



Μην αγχωνεσαι την Αμαλιαδα δεν μπορουν να την παιξουν πατρινοι διαιτητες. Την τελεταια αγωνιστικη ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ με διαιτητες εκτος Πατρας torture.gif

Sorry απο ολους γιατι ειμαστε και οι δυο offtopic.gif
farasi
QUOTE(lefkadian @ Mar 24 2010, 21:12 ) *
Μην αγχωνεσαι την Αμαλιαδα δεν μπορουν να την παιξουν πατρινοι διαιτητες. Την τελεταια αγωνιστικη ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ με διαιτητες εκτος Πατρας torture.gif

Sorry απο ολους γιατι ειμαστε και οι δυο offtopic.gif

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ ΦΑΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΗ ΛΕΣ. Έτσι έλεγες και στο πρώτο παιχνίδι μέσα στην Αμαλιάδα αλλά έφυγες νύχτα! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Είχε βραδιάσει βέβαια......... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
matzik78
QUOTE(gate14 @ Mar 23 2010, 23:27 ) *
ΠΟΔΑΡΑΣ ΤΕΛΟΣ ............ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Παντως εχεις 2/2 καλο ποσοστο για φιλαθλο.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gate14
QUOTE(matzik78 @ Mar 24 2010, 21:58 ) *
Παντως εχεις 2/2 καλο ποσοστο για φιλαθλο.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Οπαδος ..........φιλαθλοι ειναι αυτοι που ειναι πχ ΠΑΟ και Αμπελοκηποι , ΓΑΥΡΟΣ και Πανηλειακος, ΑΕΚ και ΔΟΞΑ Κρανουλας
Οπαδος με 2 στα 2 λοιπον και αν χρειαστει και 3 στα 3 smiley.gif
matzik78
QUOTE(gate14 @ Mar 24 2010, 23:18 ) *
Οπαδος ..........φιλαθλοι ειναι αυτοι που ειναι πχ ΠΑΟ και Αμπελοκηποι , ΓΑΥΡΟΣ και Πανηλειακος, ΑΕΚ και ΔΟΞΑ Κρανουλας
Οπαδος με 2 στα 2 λοιπον και αν χρειαστει και 3 στα 3 smiley.gif

xa χα χα..να αρχιζει να ανησυχει κ ο Κεφαλλιδης??
billups13
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ανοδος θα κριθει στο τελευταιο παιχνιδι(λευκαδα-κοροιβος)........

ο χολαργος θεωρω οτι ηδη εχει κανει την υπερβαση,και οτι θα κανει καπου αλλη μια ηττα,που θα τον βγαλει εκτος κουρσας πρωταθληματος...ειναι χαρακτηριστικη περιπτωση ομαδας που χωρις πολλα λεφτα,χωρις πολυ μπασκετικο ταλεντο και περγαμηνες εκανε εξαιρετικη χρονια και που ξερεις μπορει να κλεψει και το εισητηριο για τη β απο τους αλλους 2 στο νημα....

απο την αλλη εχουμε 2 ομαδες που ειναι πρωτες οι οποιες ειναι τελειως διαφορετικες αλλα δικαιολογημενα και οι 2 αξιζουν να διεκδικουν την ανοδο....
η λευκαδα ειναι πρωτη με 4 ηττες(2 απο χολαργο,1 απο μυλωνα και 1 απο κοροιβο)....δηλαδη εχει χασει 4 ντερμπι μεχρι ωρας και δεν εχει στραβοπατησει με κανεναν μικρομεσαιο...ο κοροιβος εχει κανει 4 ηττες και αυτος(1 με χολαργο,1με εθνικο,1με τηρωνα,και 1 με εαπ)....

ειναι χαρακτηριστικο οτι ο κοροιβος κερδιζει τα ντερμπι(πλην χολαργου) αλλα ειναι ικανος να χασει απο τον οποιοδηποτε....
επισης η λευκαδα ειναι εγγυηση με τους μικρομεσαιους,αλλα στα ντερμπι κατι γινεται και πεφτει ο διακοπτης....

η λευκαδα πρεπει να κερδισει 2 καλες μπασκετικες ομαδες(ψυχικο,κοροιβο) και να ανατρεψει τον κακο δαιμονα της,τα ντερμπι!!
ο κοροιβος πρεπει να περασει απο αλιμο και ψυχικο....η εστω ενα απο τα δυο,γιατι ειτε να παει στο ντερμπι ισοβαθμος με τη λευκαδα,ειτε με ενα βαθμο πισω το ιδιο ειναι,γιατι ειχε νικησει στον α γυρο μονο με 3π,διαφορα που καλυπτεται ευκολα...οποτε μονο για νικη παει..

αυτα απλες παρατηρησεις βαση αποτελεσματων,η συνεχεια στα παρκε...

solomon

Απομενουν 6 αγωνιστικες πριν το τελος του πρωταθληματος, και στην κορυφη φιγουραρουν δυο ομαδες.......

Η ΑΜΑΛΙΑΔΑ και Η ΛΕΥΚΑΔΑ........!!!!!! η αλλιως .....Η ΔΟΞΑ και Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ....!!!!!! Το μονο σιγουρο ειναι οτι οποια ομαδα απο τις δυο ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ σιγουρα και χωρις καμια αμφιβολια....... ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ....!!!! Ακολουθει μια ανασα η ομαδα του ΧΟΛΑΡΓΟΥ....... που αν ερθουν οι συγκυριες ετσι, μπορει να βγει και αυτη πρωταθλητρια............και ΝΑΙ και αυτη θα το αξιζει και θα εχει κανει την υπερβαση.....!!!!

Μιλαω για αυτες τις 3 ομαδες που εχουν ενα κοινο γνωρισμα..... αν θελετε και μια τρελη συμπτωση........

ΙΔΡΥΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΟ 1982.....!!!!!! Βρισκονται, αν οχι στην παιδικη, σιγουρα στην εφηβικη τους ηλικια απο αποψη ιστοριας....!!!!!


Και εχουν αφησει πισω τους ΟΝΟΜΑΤΑ....ΚΑΙ.... ΟΝΟΜΑΤΑ.....με πλουσιο βιογραφικο.......!!!!!!!


Και ολα αυτα συμβαινουν γιατι απλα οι ανθρωποι που πλαισιωνουν τις συγκεκριμενες ομαδες,αγαπουν το μπασκετ, δινουν το υστερημα τους, δεν ειναι λαμογια να προσπαθουν να βγαλουν χρημα απο αυτη την ενασχοληση τους, αφιερωνουν οχι μονο τον ελευθερο χρονο τους αλλα και χρονο απο τις οικογενειες τους και τις δουλειες τους, βρισκονται ανα πασα στιγμη διπλα στους παιχτες και στους προπονητες, κανουν αγωνα δρομου να ανταποκριθουν στις υποχρεωσεις τους, και η μοναδικη τους ανταμοιβη ειναι η νικη της ομαδας τους την Κυριακη.......

Ειναι η ικανοποιηση που βλεπεις στα προσωπα τους οτι και αυτη την εβδομαδα δουλεψαμε σωστα, και ετσι μπορουμε να χαμογελαμε.......
Ειναι η στενοχωρια, και η προσωρινη απογοητευση, οταν χαθει ενας αγωνας, που τους κανουν οχι να τα παρατησουν αλλα να ψαξουν να βρουν τι εγινε λαθος, ωστε να μην το επαναλαβουν, αποκτουν εμπειρια απο τα λαθη τους............

Αλλα πανω απο ολα ειναι φιλοι, που αλληλοσυμπληρωνονται, καταμεριζουν τις δουλειες, και δεν προσπαθει ο ενας να βγαλει το ματι τ αλλουνου....

Τετοια προσωπα και χαρακτηρες πιστευω οτι υπαρχουν, τουλαχιστον στις ομαδες που αναφερομαι, και πιστεψτε με οτι οποιος και να παρει το πρωταθλημα ...... ΘΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ...!!!!!!!

Ειναι τρεις ομαδες που ξεκινησαν με τρεις διαφορετικους στοχους. Η ΛΕΥΚΑΔΑ να παρει πρωταθλημα, ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ να τερματισει πιο πανω απο την 6η θεση ( περσυνη), και ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ να μεινει στην κατηγορια που ανεβηκε την τελευταια στιγμη.......!!!!!!!
Ειναι τρεις ομαδες με τρια διαφορετικα baget, αφου ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ εχει το 1/3 της ΛΕΥΚΑΔΑΣ, και ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ το διπλασσιο του ΧΟΛΑΡΓΟΥ.......!!!!!

Και οι τρεις ειναι μεσα στους στοχους που εθεσαν στο ξεκινημα της χρονιας, και οποιαδηποτε μομφη τους αποδωθει θα ειναι εκ του πονηρου.

Θεωρω οτι ειναι οι πιο πετυχημενες ΟΜΑΔΕΣ του φετινου πρωταθληματος........

Και κλεινοντας να πω........
Ωραια τα πειραγματα μεταξυ των φιλων της Αμαλιαδας, της Λευκαδας, ενιοτε και του Χολαργου.... αλλα μεχρι εκει..... !!!
Ζηστε αυτο που γινεται....... οσο καλυτερα μπορειτε, γιατι δεν θα συμβαινει καθε χρονο...!!!!!

φιλικα

solomon
keepwalking
Είχα αποφασίσει να μην ξαναγράψω αφού υπάρχουν χρήστες που αντιλαμβάνονται τα πράγματα όπως τους εξυπηρετεί και οι αντιπαραθέσεις, προσωπικές και μη, δεν μου αρέσουν καθόλου. Κάποιοι από τους Λευκαδίτες μάλιστα βιάστηκαν να ανακαλύψουν και την καταγωγή μου, θεωρώντας πως έτσι θα προφυλάξουν την δική τους ομάδα. Το θέμα της Λευκάδας με τη διαιτησία είναι υπαρκτό αφού σε κάθε παιχνίδι (με ελάχιστες εξαιρέσεις) προσπαθούν να εξασφαλίσουν Πελοππονήσιους διαιτητές. Όπως συμβαίνει άλλωστε και με άλλες ομάδες. Γι' αυτό και αν όλα κριθούν την τελευταία αγωνιστική μεταξύ Λευκάδας και Αμαλιάδας, θα 'μιλήσει' αυτός με τις καλύτερες διασυνδέσεις. Λυπάμαι που είτε ανήκετε στους μεν, είτε στους δε, κοιτάζετε μόνο την κούπα του Μαϊου, αναφέρεστε σε διαιτησίες και κανείς δεν αναφέρει το παραμικρό για τα προβλημάτα αυτών των ομάδων. Γι' αυτό και εύχομαι, την άνοδο στη Β' εθνική να την κερδίσει η ομάδα που ενδιαφέρεται πραγματικά για τα τμήματα υποδομής της, η ομάδα που δεν έχει άσχετους παράγοντες τριγύρω που ενδιαφέρονται μόνο για την αυτοπροβολή τους, η ομάδα που ξέρει πως να διαχειριστεί το υλικό της, η ομάδα που δεν κλείνει τα μάτια στα εσωτερικά της αγκάθια και τέλος αυτή που εργάστηκε όλη τη χρονιά σωστά χωρίς να έχει δημιουργήσει "κλίκες" εντός και εκτός παρκέ. Αυτή λοιπόν που θα συγκεντρώσει τα περισσότερα θετικά, κατά την προσωπική μου άποψη, αυτή αξίζει να υπηρετήσει τον αθλητισμό σε μια μεγαλύτερη κατηγορία κι όχι αυτή με το μεγαλύτερο budget. Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία και στις τρεις ομάδες κι εύχομαι η άνοδος του φετινού πρωταθλήματος να ακολουθήσει κάτι από την δική μου τοποθέτηση! Να είναι δηλαδή 'καθαρή' από όλες τις απόψεις!
IORGOS7
QUOTE(keepwalking @ Mar 25 2010, 12:35 ) *
Είχα αποφασίσει να μην ξαναγράψω αφού υπάρχουν χρήστες που αντιλαμβάνονται τα πράγματα όπως τους εξυπηρετεί και οι αντιπαραθέσεις, προσωπικές και μη, δεν μου αρέσουν καθόλου. Κάποιοι από τους Λευκαδίτες μάλιστα βιάστηκαν να ανακαλύψουν και την καταγωγή μου, θεωρώντας πως έτσι θα προφυλάξουν την δική τους ομάδα. Το θέμα της Λευκάδας με τη διαιτησία είναι υπαρκτό αφού σε κάθε παιχνίδι (με ελάχιστες εξαιρέσεις) προσπαθούν να εξασφαλίσουν Πελοππονήσιους διαιτητές. Όπως συμβαίνει άλλωστε και με άλλες ομάδες. Γι' αυτό και αν όλα κριθούν την τελευταία αγωνιστική μεταξύ Λευκάδας και Αμαλιάδας, θα 'μιλήσει' αυτός με τις καλύτερες διασυνδέσεις. Λυπάμαι που είτε ανήκετε στους μεν, είτε στους δε, κοιτάζετε μόνο την κούπα του Μαϊου, αναφέρεστε σε διαιτησίες και κανείς δεν αναφέρει το παραμικρό για τα προβλημάτα αυτών των ομάδων. Γι' αυτό και εύχομαι, την άνοδο στη Β' εθνική να την κερδίσει η ομάδα που ενδιαφέρεται πραγματικά για τα τμήματα υποδομής της, η ομάδα που δεν έχει άσχετους παράγοντες τριγύρω που ενδιαφέρονται μόνο για την αυτοπροβολή τους, η ομάδα που ξέρει πως να διαχειριστεί το υλικό της, η ομάδα που δεν κλείνει τα μάτια στα εσωτερικά της αγκάθια και τέλος αυτή που εργάστηκε όλη τη χρονιά σωστά χωρίς να έχει δημιουργήσει "κλίκες" εντός και εκτός παρκέ. Αυτή λοιπόν που θα συγκεντρώσει τα περισσότερα θετικά, κατά την προσωπική μου άποψη, αυτή αξίζει να υπηρετήσει τον αθλητισμό σε μια μεγαλύτερη κατηγορία κι όχι αυτή με το μεγαλύτερο budget. Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία και στις τρεις ομάδες κι εύχομαι η άνοδος του φετινού πρωταθλήματος να ακολουθήσει κάτι από την δική μου τοποθέτηση! Να είναι δηλαδή 'καθαρή' από όλες τις απόψεις!

ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ 107 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.