Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
GENERALS 1966
QUOTE(east end papagou @ Apr 22 2010, 15:16 ) *
αλλαξε φωτογραφια του προφιλ σου και θα το κανω αφισα παντου το ροστερ!!!

απο το στομα μου το πηρες!!! jim3 αλλαγη φωτο γρηγορα!!!
oymperto eko
QUOTE(GENERALS 1966 @ Apr 23 2010, 00:50 ) *
απο το στομα μου το πηρες!!! jim3 αλλαγη φωτο γρηγορα!!!

Τι Παπάγος...τι Πλαστήρας. smiley.gif
traveller
@ jim3 όσο να' ναι έγχρωμος ο comandande είναι λίγο κάπως.

Βάλε αυτή





vosporos
QUOTE(gunclub @ Apr 22 2010, 18:16 ) *
Στο σωματείο ΑΛΦ Αλίμου ποινή διεξαγωγής μίας αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών για ό,τι συνέβη στον αγώνα ΑΛΦ Αλίμου - Α.Σ. Κόροιβος της 11/04/2010. Η ποινή θα εκτιθεί στον εντός έδρας αγώνα με τον Α.Σ. Παπάγου στις 16/05/2010

ΔΙΑΚΟΠΗ ΦΙΛΙΚΟΥ ειχαμε στη περιβολα στο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΑΠ!!!!ο βετουλας πηρε την ομαδα κ εφυγε!!!!καλαπανιδας εναντιον ολων!!!!ΧΑΜΟΣ....
wizard
QUOTE(farasi @ Apr 19 2010, 11:34 ) *
ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ?
ΛΕΥΚΑΔΑ ή ΚΟΡΟΙΒΟΣ?
Τι βλεπετε?

ΛΕΥΚΑΔΑ 100/% απλά γιατί είναι καλύτερη ομάδα!
Jabar
QUOTE(jim 3 @ Apr 21 2010, 19:26 ) *
αυτο το post το εγραψα και στο του topic παπαγου αλλα δεν ειχα ανταποκτιση sad.gif
μπορει να γραψει καποιος το ροστερ του ασ παπαγου με τον αριθμο του παικτη διπλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Θα στους γράψω εγώ άφησέ μου 1-2 ημέρες.Τώρα που θα ενωθούν οι δήμοι θα σας πω εγώ που μου αναστατώνετε τον μικρό.
gunclub
QUOTE(vosporos @ Apr 23 2010, 03:13 ) *
ΔΙΑΚΟΠΗ ΦΙΛΙΚΟΥ ειχαμε στη περιβολα στο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΑΠ!!!!ο βετουλας πηρε την ομαδα κ εφυγε!!!!καλαπανιδας εναντιον ολων!!!!ΧΑΜΟΣ....

Ξέρεις λεπτομέριες? blink.gif
IORGOS7
QUOTE(gunclub @ Apr 22 2010, 16:16 ) *
Στο σωματείο ΑΛΦ Αλίμου ποινή διεξαγωγής μίας αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών για ό,τι συνέβη στον αγώνα ΑΛΦ Αλίμου - Α.Σ. Κόροιβος της 11/04/2010. Η ποινή θα εκτιθεί στον εντός έδρας αγώνα με τον Α.Σ. Παπάγου στις 16/05/2010

Κυριακή 25 Απριλίου
1ος Όμιλος Νότου
ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΟ Βόνιτσας – ΕΑ Πατρών Καραβίτης, Μαγγωνάκης – Μάρκου
Λευκάδας 17.00 ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΑΣ Τήρων Αντωνόπουλος, Ιατρού – Αθανασίου
Παπάγου 17.00 ΑΣ Παπάγου – Σπαρτιατικός ΓΣ Νάκας, Νικολόπουλος Νικ. – Πετράκης
Ν.Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού – ΑΣ Κόροιβος Αμαλ. Μακρής, Μαρνελάκης – Ευστρατίου
Μίλωνα 17.00 ΑΟΝΣ Μίλων – ΚΟ Χολαργού Σκούτας, Αποστολίδης – Νάκος
Αλίμου 17.00 ΑΛΦ Αλίμου – ΑΟ Π.Φαλήρου Νανούρης, Παπαθανασίου – Τσίχλας
Π.Αλεξιώτισσας 17.00 Εσπερος ΑΟ Πα. – Εθνικός ΟΦΠΦ Μπορμπαντωνάκης, Χριστοδούλου Γ. – Θεοδοσόπουλος


icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
lefkadian
QUOTE(IORGOS7 @ Apr 23 2010, 13:16 ) *
Κυριακή 25 Απριλίου
1ος Όμιλος Νότου
ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΟ Βόνιτσας – ΕΑ Πατρών Καραβίτης, Μαγγωνάκης – Μάρκου
Λευκάδας 17.00 ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΑΣ Τήρων Αντωνόπουλος, Ιατρού – Αθανασίου
Παπάγου 17.00 ΑΣ Παπάγου – Σπαρτιατικός ΓΣ Νάκας, Νικολόπουλος Νικ. – Πετράκης
Ν.Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού – ΑΣ Κόροιβος Αμαλ. Μακρής, Μαρνελάκης – Ευστρατίου
Μίλωνα 17.00 ΑΟΝΣ Μίλων – ΚΟ Χολαργού Σκούτας, Αποστολίδης – Νάκος
Αλίμου 17.00 ΑΛΦ Αλίμου – ΑΟ Π.Φαλήρου Νανούρης, Παπαθανασίου – Τσίχλας
Π.Αλεξιώτισσας 17.00 Εσπερος ΑΟ Πα. – Εθνικός ΟΦΠΦ Μπορμπαντωνάκης, Χριστοδούλου Γ. – Θεοδοσόπουλος


icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif



Τα ποτα icon_drunk.gif ειναι κερασμα? smiley.gif Οπως και να 'χει χρονια πολλα και καλα...
vosporos
QUOTE(gunclub @ Apr 23 2010, 12:07 ) *
Ξέρεις λεπτομέριες? blink.gif

Tα γνωστα του καλαπανιδα..αφου τσακωθηκε με διαιτητες κ αντιπαλους λογω της σκληροτητας που επαιζε ειδικα για φιλικο λιγο πριν τελειωσει ο βετουλας πηρε την ομαδα κ εφυγε υστερα απο ενα προκλητικο του χτυπημα κ ενω επικειτο γενικη συραξη!!!!
farasi
QUOTE(vosporos @ Apr 23 2010, 03:13 ) *
ΔΙΑΚΟΠΗ ΦΙΛΙΚΟΥ ειχαμε στη περιβολα στο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΑΠ!!!!ο βετουλας πηρε την ομαδα κ εφυγε!!!!καλαπανιδας εναντιον ολων!!!!ΧΑΜΟΣ....

Ο καλαπανίδας επιτέθηκε σε όλους? δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάνει τέτοια πράγματα αυτό το ήρεμο παιδί? Κάποια παρεξήγηση υπάρχει εδώ πέρα!!!
jim 3
γιατι να αλλαξω φωτο;;;
το ροστερ μου το εστειλε το aionio talento 77.gif 41.gif 41.gif
vosporos
QUOTE(farasi @ Apr 23 2010, 19:00 ) *
Ο καλαπανίδας επιτέθηκε σε όλους? δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάνει τέτοια πράγματα αυτό το ήρεμο παιδί? Κάποια παρεξήγηση υπάρχει εδώ πέρα!!!

μονο που στον απολλωνα δεν περνανε αυτα!!!εισεπραξε κανονικα.....
ANTONIO DAVIS
Τι τρομακτικό δίδυμο είναι αυτό που σφυράει το ΕΣΠΕΡΟΣ -ΕΘΝΚΟΣ.Μπορμπαντωνάκης-Χριστοδούλου Γ.;;Μου φύγανε τα ούρα ... 68.gif
24 me 5


ΒΟΝΙΤΣΑ - ΕΑΠ 2 (θα το παλέψει η βόνιτσα,δύσκολα η πάτρα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΗΡΩΝ 1 (θα κουραστεί και δεν θα αντέξει ο τήρωνας)

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 1 (εύκολα)

ΨΥΧΙΚΟ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1 (θα σπάσει το σερί της αμαλιάδας, σε καλή κατάσταση το ψυχικό)

ΜΙΛΩΝΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (θα κλειδώσει την παραμονή του ο μίλωνας)

ΑΛΙΜΟΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ 1 (παίζει το τελευταίο του χαρτί για παραμονή ο άλιμος)

ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1 (το ντέρμπυ της αγωνιστικής, δύσκολη έδρα και παίζει καλή άμυνα ο έσπερος,αν είναι
εύστοχος ο εθνικός θα κερδίσει)


Σε αυτή την αγωνιστική πιστεύω θα μιλήσουν οι έδρες thumbsup.gif thumbsup.gif
jim 3
ΒΟΝΙΤΣΑ - ΕΑΠ 1
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΗΡΩΝ 1
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 1
ΨΥΧΙΚΟ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
ΑΛΙΜΟΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1

Gkalia
QUOTE(24 me 5 @ Apr 24 2010, 01:51 ) *
ΒΟΝΙΤΣΑ - ΕΑΠ 2 (θα το παλέψει η βόνιτσα,δύσκολα η πάτρα)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΗΡΩΝ 1 (θα κουραστεί και δεν θα αντέξει ο τήρωνας)

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 1 (εύκολα)

ΨΥΧΙΚΟ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1 (θα σπάσει το σερί της αμαλιάδας, σε καλή κατάσταση το ψυχικό)

ΜΙΛΩΝΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (θα κλειδώσει την παραμονή του ο μίλωνας)

ΑΛΙΜΟΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ 1 (παίζει το τελευταίο του χαρτί για παραμονή ο άλιμος)

ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1 (το ντέρμπυ της αγωνιστικής, δύσκολη έδρα και παίζει καλή άμυνα ο έσπερος,αν είναι
εύστοχος ο εθνικός θα κερδίσει)


Σε αυτή την αγωνιστική πιστεύω θα μιλήσουν οι έδρες thumbsup.gif thumbsup.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif
east end papagou
QUOTE(Jabar @ Apr 23 2010, 11:54 ) *
Θα στους γράψω εγώ άφησέ μου 1-2 ημέρες.Τώρα που θα ενωθούν οι δήμοι θα σας πω εγώ που μου αναστατώνετε τον μικρό.


Jabar κανε τουμπεκι με τα των δημων... γιατι στο Παπαγο ξερεις........ ΚΑΛΑ!!!
gunclub
ΒΟΝΙΤΣΑ - ΕΑΠ 51-49 αδιάφορη η βόνιτσα,αλλά μαχητική.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΗΡΩΝ 70-30 δε το χάνει εδω που έφτασε.
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 90-10 για να μη πάει χαμένη η νίκη στη Δραπετσώνα.
ΨΥΧΙΚΟ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 51-49 δε περνάει απο το Ψυχικό ο Κόροιβος.
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 51-49 παλαβή ομάδα ο Μίλων,ψιλοαδιάφορος ο Χολαργός.
ΑΛΙΜΟΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ 1 40-60 έχουν λύσεις για το Μάνο έχουν και Απέργη!
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1 70-30 πολύ δύσκολη έδρα για ομάδες σα τον Εθνικό. guns.gif
gate14
QUOTE(gunclub @ Apr 24 2010, 18:30 ) *
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1 70-30 πολύ δύσκολη έδρα για ομάδες σα τον Εθνικό. guns.gif


Κριμα που δεν εχουμε την ομαδαρα που εχει η Βονιτσα για να εχουμε πεσει απο τοτε που ξεκινησαν οι προσφορες των MacDonalds για τα MacΣαρακοστη smiley.gif

2ο λοιπον αυριο ετσι για να γουσταρουμε και αν δεν κατσει το διπλο δεν πειραζει μακρια απο εμας τα κομπλεξ κατωτεροτητας !!!!
gunclub
QUOTE(gate14 @ Apr 24 2010, 18:59 ) *
Κριμα που δεν εχουμε την ομαδαρα που εχει η Βονιτσα για να εχουμε πεσει απο τοτε που ξεκινησαν οι προσφορες των MacDonalds για τα MacΣαρακοστη smiley.gif

2ο λοιπον αυριο ετσι για να γουσταρουμε και αν δεν κατσει το διπλο δεν πειραζει μακρια απο εμας τα κομπλεξ κατωτεροτητας !!!!
Ποιά κόμπλεξ και πράσινα άλογα ρε gate,στραβά το πήρες. Δεν είχα καμιιά διάθεση να ειρωνευτώ τον Εθνικό,απλά για ομάδες απο τη μέση και κάτω,είναι δύσκολη έδρα. Οσο για τη σαρακοστή να μη σχολιάσω καλύτερα. Μάθετε επιτέλους να μη σχολιάζετε τα πρωγνωστικά των άλλων. Καλή επιτυχία για αύριο. blove.gif
gate14
QUOTE(gunclub @ Apr 24 2010, 19:22 ) *
Ποιά κόμπλεξ και πράσινα άλογα ρε gate,στραβά το πήρες. Δεν είχα καμιιά διάθεση να ειρωνευτώ τον Εθνικό,απλά για ομάδες απο τη μέση και κάτω,είναι δύσκολη έδρα. Οσο για τη σαρακοστή να μη σχολιάσω καλύτερα. Μάθετε επιτέλους να μη σχολιάζετε τα πρωγνωστικά των άλλων. Καλή επιτυχία για αύριο. blove.gif


Εστω και ετσι ο Εσπερος ειναι ενα βαθμο πανω απο τον Εθνικο οποτε δεν θα ειναι εκπληξη το διπλο ΕΙΔΙΚΑ οταν το ματς ειναι ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ για τον Εθνικο αλλα ΚΑΙ για τον Εσπερο
Αγχος και οι 2 ομαδες περισσοτερο εμεις αλλα ολα μπορουν να συμβουν
Οσον αφορα τα προγνωστικα τωρα ΠΟΤΕ ΜΟΥ δεν εχω σχολιασει προγνωστικα αλλων .....αλλα μια ματια και μονο στο τροπο που εγραψες τα προγνωστικα σου για το ματς αυτο (και το εικονιδιο ) φτανει και δεν θα μπορουσε να μεινει χωρις απαντηση

ΥΓ - Αφου περασε το ποδοσφαιρο απο το Αγρινιο σημερα ισως να εχει μια επιτυχημενη παρουσια ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΥΡΙΟ
gunclub
QUOTE(gate14 @ Apr 24 2010, 19:37 ) *
Εστω και ετσι ο Εσπερος ειναι ενα βαθμο πανω απο τον Εθνικο οποτε δεν θα ειναι εκπληξη το διπλο ΕΙΔΙΚΑ οταν το ματς ειναι ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ για τον Εθνικο αλλα ΚΑΙ για τον Εσπερο
Αγχος και οι 2 ομαδες περισσοτερο εμεις αλλα ολα μπορουν να συμβουν
Οσον αφορα τα προγνωστικα τωρα ΠΟΤΕ ΜΟΥ δεν εχω σχολιασει προγνωστικα αλλων .....αλλα μια ματια και μονο στο τροπο που εγραψες τα προγνωστικα σου για το ματς αυτο (και το εικονιδιο ) φτανει και δεν θα μπορουσε να μεινει χωρις απαντηση

ΥΓ - Αφου περασε το ποδοσφαιρο απο το Αγρινιο σημερα ισως να εχει μια επιτυχημενη παρουσια ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΥΡΙΟ

Τελεία και μετά εικονίδιο(λόγω ονόματος).Πρόσεχε! Αλήθεια το κυλικείο στη Δραπετσώνα πόσο το νοικιάζουν,γιατί έμαθα προχτές ,ξεπούλησε μετά το τέλος του αγώνα! smiley.gif
gate14
QUOTE(gunclub @ Apr 24 2010, 19:50 ) *
Τελεία και μετά εικονίδιο(λόγω ονόματος).Πρόσεχε! Αλήθεια το κυλικείο στη Δραπετσώνα πόσο το νοικιάζουν,γιατί έμαθα προχτές ,ξεπούλησε μετά το τέλος του αγώνα! smiley.gif


Α αυτα τα ξερει ο Δημος Δραπετσωνας smiley.gif

Mε 300 και βαλε ατομα .....πως να μην ξεπουλησει ?Χρυσες δουλειες smiley.gif
GENERALS 1966
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ 86-55

ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΠΑΝΤΟΤΙΝΟΥ "ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ" MIKE!!!
IORGOS7
ΕΣΠΕΡΟΣ 1
ΕΑΠ 2
ΨΥΧΙΚΟ 1
gunclub

Βόνιτσα – ΕΑ Πατρών 53-63
Δόξα Λευκάδας –Τήρων Αγ. Θεοδ. 90-68
Παπάγου – Σπαρτιατικός 86-55
Ψυχικό –Κόροιβος 78-57
Μίλων –Χολαργός 68-72
Άλιμος –Π.Φάληρο 95-88
Εσπερος Π. – Εθνικός 70-53
Hakim the dream
QUOTE(IORGOS7 @ Apr 25 2010, 20:14 ) *
ΕΣΠΕΡΟΣ 1
ΕΑΠ 2
ΨΥΧΙΚΟ 1



QUOTE(gunclub @ Apr 25 2010, 20:15 ) *
Βόνιτσα – ΕΑ Πατρών 53-63
Δόξα Λευκάδας –Τήρων Αγ. Θεοδ. 90-68
Παπάγου – Σπαρτιατικός 86-55
Ψυχικό –Κόροιβος 78-57
Μίλων –Χολαργός 68-72
Άλιμος –Π.Φάληρο 95-88
Εσπερος Π. – Εθνικός 70-53
Πηγα αλιμο..Το Φαληρο το ψιλοστησανε...Μπραβο στη ομαδα που πιστευα απο την αρχη τη Λευκαδα..Θελω να δω διαχειρηση ηττας απο Αμαλλιαδα..Ολοι ξερουμε τι εγινε περυσι με παιχτη που εφυγε..με Καλλαπανιδα..μονο ο Χατζηνικολαου πηρε ολα τα λεφτα του κι ασ τον κραζανε..αλλα και φετος μετα την ηττα απο Χολαργο κατα site toys εφταιγαν μονο οι παιχτες της..
vasilakis
ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ. ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ 15-25 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. bball.gif
lefkadian
Έσπερος ΑΟΠΑ – Εθνικός 70-53
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης - Χριστοδούλου.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 36-31, 48-44, 70-53.
ΈΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας 6, Τρυφωνόπουλος 4, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος 2, Θωνιάτης 25 (1), Ιωάννου 25 (3), Σκόνδρας, Κάλλης 4, Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 4.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κεφαλίδης): Σιρόγλου 5 (1), Παρισσός 4, Σίνος 4 (1), Παπαδημητρίου, Φούκος 2, Χεργκελετζής 1, Μακρής 18 (1), Φώτης 7, Πικούλης 4, Διαμαντόπουλος 4, Σιούρας 4, Ζώτος.

Άλιμος - Π. Φάληρο 97-88
Διαιτητές: Νανούρης - Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 24-24, 51-43, 72-67, 97-88
ΑΛΙΜΟΣ (Μποσγανάς - Τριανταφύλλου): Αγγελόπουλος 18 (1), Σέιφερ 3 (1), Μάνος 29 (5), Ζαλώνης 2, Μουρατίδης 16 (2), Σακελλαρόπουλος 6, Μανώλας 7, Μελισσαράτος, Κορίζης 6.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 25 (3), Θάνος 2, Κουτσός 7 (1), Εμμανουηλίδης 21 (4), Παρασκευόπουλος 3 (1), Τροβάς, Απέργης 26, Σαλτουρίδης 4.

Μίλων - Κ.Ο. Χολαργού 68-72
Διαιτητές: Σκούτας - Αποστολίδης
Τα δεκάλεπτα: 22-20, 38-36, 56-32, 68-72
ΜΙΛΩΝ (Παππάς): Ψυχογιόπουλος, Τριανταφύλλου 14 (1), Παπαδάκης 13 (3), Καραχοντζίτης 13, Βουρλίτης 9, Χαλβατζής 15, Χριστοφάκης 2, Κρασσόπουλος 2.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη 3 (1), Τσιώμος 4, Στεφανής 10 (2), Ρώσσης, Κουτουζής 19 (5), Αναγνωστόπουλος 3, Δανιήλ 11 (2), Στρατάκης 12, Τασόπουλος 10.

Δόξα Λευκάδας - Τήρων 90-68
Διαιτητές: Αντωνόπουλος - Ιατρού.
Τα δεκάλεπτα: 22-15, 43-38, 65-43, 90-68.
ΔΟΞΑ Λ. (Βουρνάς): Μ. Παπαδόπουλος 21 (2), Πρέντζας 3 (1), Αρέθας, Δ. Παπαδόπουλος 13 (2), Σκούφης 11 (3), Βλαβιανός, Δουβίτσας 7, Κατωπόδης, Γιαννουκάκης 13 (1), Στρ. Παπαδόπουλος 4, Λυμπάρης 18, Τζανιδάκης.
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας): Καζιάνης 15 (3), Λαγγουράνης 2, Μητρόπουλος 25 (3), Σακελλαράκης 15, Δανιήλ 3, Δέλιος 6, Δήμου, Κασιούμης 2.

Ψυχικό - Κόροιβος 78-57
Διαιτητές: Μακρής - Μαρνελάκης
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 40-29, 60-41, 78-57.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Ντάσης 16 (2), Τζελέπης, Γεωργίου 9 (3), Παπαδημητρίου, Γαπκιάδης 16 (1), Γκαϊτάσοβ 15, Αρσένης 3 (1), Μιχόπουλος 14, Ευαγγελίτσης 3, Ρουμελιώτης, Γκίκας, Λογοθέτης 2.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Κοτσέτας 7, Τσαμπής 7, Μπαλτάς 5, Δαουλάρης 17 (1), Γιαννικόπουλος 6, Μπακόπουλος 5, Νικολακόπουλος, Χαντζής 2, Λυμπέρης 8 (1), Κωνσταντόπουλος.


1. Δόξα Λ. 20-4 44
2. Κόροιβος 19-5 43
3. Χολαργός 18-6 42
4. Ψυχικό 15-9 39
5. Π. Φάληρο 13-11 37
6. ΕΑΠ 11-12 36
7. Μίλωνας 11-13 35
8. Εσπερος Π. 11-13 35
9. Παπάγου 11-13 35
10. Εθνικός 9-15 33
11. Τήρων 9-15 33
12. Άλιμος 8-16 32
13. Βόνιτσα 7-17 31
14. Σπαρτιατικός 4-20 28

EΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 9/5)


ΕΑ Πατρών-Δόξα Λευκάδας

Σπαρτιατικός-Τήρων Αγ. Θεόδωρων

Κόροιβος-Βόνιτσα

Χολαργός-Ψυχικό

Π. Φάληρο-Μίλωνας

Εθνικός-Άλιμος

Παπάγου-Έσπερος Π.


Τα εχουμε ξαναπει πολλοι απο εμας οτι το Ψυχικο αδικειται απο την θεση του. Αν δεν εκανε καποιες "κουφες" ηττες στην αρχη θα μπορουσε να διεκδικησει κατι καλυτερο...
Ειδε κανεις το παιχνιδι να μας πει τι εγινε? Πως πηγε? Απο τα επιμερους σκορ των δεκαλεπτων φαινεται να κερδισε πολυ ευκολα το Ψυχικο.
lefkadian
QUOTE(vasilakis @ Apr 25 2010, 21:22 ) *
ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ. ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ 15-25 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. bball.gif


Φιλε αν μπορεις γραψτα αυτα στο κυριως forum για να εχουμε αντιλογο (αν εχουμε) απο τους φιλους της Αμαλιαδας...
Γιατι σε πιστευω ρε γ@!#%ο? Γιατι?
leonkalf
Μήπως ο Άλιμος έχει 33β.?
Κι αν ναι, προλαβαίνει να σωθεί? Υπερέχει σε καμιά τυχόν ισοβαθμία για την 9η θέση σε περίπτωση που...
Ο Εθνικός υστερεί σε ισοβαθμία με Παπάγου και Έσπερο, οπότε μόνο για την ελπίδα των μπαράζ πάει (δεν ξέρω με Μίλωνα τι γίνεται).

Αλλιώς Άλιμος-Εθνικός-Τήρων θα παίξουν για την 10η θέση και θα ελπίζουν μήπως πάνε στα μπαράζ..
amaliadafan
αν και δεν μπορεσα να παω στο γηπεδο εμαθα οτι δεν επαιξαν απο αμαλιαδα καμαριωτης και παπαβλασοπουλος λογω τραυματισμου
lefkadian
QUOTE(amaliadafan @ Apr 25 2010, 23:09 ) *
αν και δεν μπορεσα να παω στο γηπεδο εμαθα οτι δεν επαιξαν απο αμαλιαδα καμαριωτης και παπαβλασοπουλος λογω τραυματισμου


Ναι φαινεται και απο τις συνθεσεις αυτο.

QUOTE(leonkalf @ Apr 25 2010, 22:50 ) *
Μήπως ο Άλιμος έχει 33β.?
Κι αν ναι, προλαβαίνει να σωθεί? Υπερέχει σε καμιά τυχόν ισοβαθμία για την 9η θέση σε περίπτωση που...
Ο Εθνικός υστερεί σε ισοβαθμία με Παπάγου και Έσπερο, οπότε μόνο για την ελπίδα των μπαράζ πάει (δεν ξέρω με Μίλωνα τι γίνεται).

Αλλιώς Άλιμος-Εθνικός-Τήρων θα παίξουν για την 10η θέση και θα ελπίζουν μήπως πάνε στα μπαράζ..


Κατι μου λεει οτι εχεις δικιο. Αν και την βαθμολογια την αντεγραψα απο το superbasket.gr και την επιβεβαιωσα απο το basketblog.gr. Δυστυχως το site της Ε.Ο.Κ. εχει "πεσει". Ισως καποιος φιλος του Αλιμου να ξερει καλυτεςρα...

drou13
QUOTE(Hakim the dream @ Apr 25 2010, 20:14 ) *
Πηγα αλιμο..Το Φαληρο το ψιλοστησανε...Μπραβο στη ομαδα που πιστευα απο την αρχη τη Λευκαδα..Θελω να δω διαχειρηση ηττας απο Αμαλλιαδα..Ολοι ξερουμε τι εγινε περυσι με παιχτη που εφυγε..με Καλλαπανιδα..μονο ο Χατζηνικολαου πηρε ολα τα λεφτα του κι ασ τον κραζανε..αλλα και φετος μετα την ηττα απο Χολαργο κατα site toys εφταιγαν μονο οι παιχτες της..

φιλε εχεις αδικο το φαληρο δεν το ψιλοεστησε το παιχνιδι.ΤΟ ΚΑΡΑΕΣΤΗΣΕ!και μονο που ησουν στο γηπεδο και το λες αυτο δειχνεις ποσο μπασκετ ξερεις..
farasi
QUOTE(Hakim the dream @ Apr 25 2010, 21:14 ) *
Πηγα αλιμο..Το Φαληρο το ψιλοστησανε...Μπραβο στη ομαδα που πιστευα απο την αρχη τη Λευκαδα..Θελω να δω διαχειρηση ηττας απο Αμαλλιαδα..Ολοι ξερουμε τι εγινε περυσι με παιχτη που εφυγε..με Καλλαπανιδα..μονο ο Χατζηνικολαου πηρε ολα τα λεφτα του κι ασ τον κραζανε..αλλα και φετος μετα την ηττα απο Χολαργο κατα site toys εφταιγαν μονο οι παιχτες της..

Γιατι γραφεις ανακριβειες για την αμαλιαδα?Περίμενες να χασει η Αμαλιαδα(με ενα λ γραφεται να ξερεις) σημερα απο το ψυχικο για να πεις οτι περυσι δεν πληρωθηκαν οι παίχτες? Ποσο ψευτης μπορει να είσαι? Ολοι οι παιχτες που ερχονται στην επαρχια πλην των χρηματων που τους υποσχονται παιρνουν και επιταγες στα χερια τους! Ποια διαχειριση ηττας?εχεις καταλαβει οτι η ομαδα παει για πρωταθλημα? Τλπ τι αλλο να σου πω!Μαλλον εισαι ασχετος με αυτο το αθλημα....
toro_loco
Ο Άλιμος έχει 9 νίκες

(Έσπερος, Ψυχικό, ΕΑΠ, Εθνικός, Σπάρτη, Μίλων, Βόνιτσα, Τήρων, Π. Φάληρο)
gate14
Καποιος φιλος εγραψε για το διαιτητικο διδυμο του αγωνα Εσπερος - Εθνικος ....
Καποιος αλλος και μαλιστα τον πηρα απο τα μουτρα εγραψε οτι με ομαδες σαν τον Εθνικο ο Εσπερος δεν χανει
Για τον πρωτο φιλο ....οντως οι 20 φιλοι του Εθνικου που βρεθηκαν στην Πατρα απολαυσαν την μεγαλειωδη παρασταση των δυο διαιτητων ....(αραγε υπαρχει video του αγωνα???? )
Προσωπικα δεν εχω δει διαιτητη να φευγει απο επαρχια συνοδεια αστυνομικης δυναμης για να ΔΙΑΦΥΓΕΙ .... απο 20 οπαδους (αναμεσα τους και γυναικες) μιας ομαδας που φιλοξενειται
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ....ΦΙΛΟΥΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΑΜ...ΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ !!!!!!!!!!
ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥΣ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ !!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου σε διακοπη του αγωνα λογο επεισοδιων στην εξεδρα και το εξης ευτραπελο ....ο εφορος της ομαδας του Εθνικου ανεβαινει στην εξεδρα να ηρεμησει την κατασταση και οι διαιτητες ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ !!!!!!!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!!!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ...ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΦΑΟΥΛ ....... ΜΕ ΦΕΡΝΕιΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ , ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ !!!!!!!!
3.36 ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ και ενω το σκορ ηταν 56-52 ειδαμε και αυτο......ο καλυτερος παικτης του Εσπερου ΘΩΝΙΑΤΗΣ (νο 9 ) να κανει ΦΑΟΥΛ και το φαουλ να το χρεωνεται ο νο 4 που ηταν σε αποσταση 1 ΜΕΤΡΟΥ απο τον παικτη του Εθνικου και τον Θωνιατη....
Ο Θωνιατης σηκωσε το χερι και το μαγικο διδυμο χρεωσε τον νο4 με φαουλ
Σε διαστημα 3.36 λεπτων ο Εσπερος εκτελεσε 10 και βαλε βολες συν τις τεχνικες ποινες.........
Για τον δευτερο φιλο τωρα?Ναι για να παρεις τετοιους αγωνες πρεπει να πινεις καφε στο LOBBY
Θα παρακαλεσω να μην γινει επιπληξη απο τους διαχειριστες του φορουμ ....γιατι σημερα οι διαιτητες ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕI ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!!
Κλεινοντας αναφερω οτι η ομαδα μας επεστρεψε και με 2 τραυματισμους.....ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ απο τα πρωτα λεπτα .....και Μακρης που εχασε εναμιση δεκαλεπτο γιατι τραυματιστηκε απο χτυπημα στο προσωοπο .....συν του οτι σε δυο τουλαχιστον φασεις ο αθλητης μας Φουκος βρεθηκε με χτυπηματα κατς εκτος γηπεδου (σε διεκδικησεις ριμπαουντ)
Για να μιλαμε λοιπον για μπασκετ θα πρεπει και να αφησουν οι διαιτητες να μιλησουμε για μπασκετ !!!!!!!!!!
Μη αναστρεψιμη πλεον η κατασταση για την ομαδα του Εθνικου.....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Εσπερο γιατι ειχε το παθος και την........... <<δυναμη>> να παρει το παιχνιδι



kaukasios
nomizω οτι τα πραγματα στην ουρα ξεκαθαρισαν.ο εσπερος με την νικη που θα κανει την τελευταια αγωνιστικη με την σπαρτη θα φτασει στις 12.αν κερδισει και ο παπαγος την επομενη σωθηκε.οποτε περιμενουμε να δουμε τι θα γινει απο την β εθνικη,για να μαθουμε τι θα κανει ο πεμπτος απο το τελος.
KAKALOS
ειλικρινα κι εγω ως παιχτης του εθνικου περιμενα μια διαιτησια υπερ του γηπεδουχου!οταν μια ομαδα βαραει 50 βολες....οταν μια διαφορα 4 ποντων σε 3 λεπτα παει 17....οταν ο μακρης ρωταει τον καριεριστα διαιτητη Α2 κατηγοριας τι σφυρας και του λεει δε μπορω να σφυριξω καταλαβε με....οταν σε 3 φασεις μπροστα στο διαιτητη γινονται φαουλ με αγκωνια στην μουρη του μακρη σπρωξιμο του φουκου εξω απο το γηπεδο και του φωτη εξω απο το γηπεδο και δινετε αουτ η μπαλα για τον αντιπαλο....οταν οι παιχτες του εσπερου γελουσαν μπροστα στο διαιτητη και μαζι και ο διαιτητης για αυτα που σφυρουσαν....οταν ο θωνιατης κανει 5ο φαουλ 5 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι και το φαουλ δινεται σε αλλο παιχτη που ηταν 1 μετρο και κατι μακρια απο την φαση και ενω ο θωνιατης σηκωσε το χερι οταν σφυριχτικε το φαουλ....οταν τρως 3-4 τεχνικες ποινες και 2 αντιαθλητικα φαουλ σε ενα δεκαλεπτο.....οταν ο αλλος διαιτητης ηταν αμετοχος σε ολο το παιχνιδι γιατι ηταν και αυτος απλα θεατης του συναδελφου του στο δρομο προς την καταξιωση του με θεληματα....τοτε μπορω να πω πως σημερα οτι και να καναμε ολα τα σουτ και να εμπαιναν,καποια νεα ανακαλυψη θα γινοταν και το παιχνιδι θα το χαναμε!ηταν αποφασισμενο και μαλλον αποφασιστικε στο ημιχρονο του παιχνιδιου ο εσπερος να κερδισει!συγνωμη απο ολο το φορουμ γιατι δε μιλαμε αυτη την στιγμη για μπασκετ αλλα σημερα απο τα 7 χρονια που παιζω αυτη την κατηγορια και 20 συνολικα με κανανε να συχαθω κατι που αγαπαω πολυ!το μπασκετακι!δε νομιζω να βγει καποιος φιλος του εσπερου να πει κατι διαφορετικο γιατι θα πρεπει να ντρεπεται και αν βγει θα παρακαλουσα να στειλουν και κανενα βιντεο που υπηρχε καμερα στο γηπεδο για να δουν ολοι πως εχασε η ομαδα μου αλλα και πως κανουν καριερα καποιοι ανθρωποι αντιπροσωπευοντας με το καλυτερο τροπο το λογο που αυτη η χωρα παει κατα διαολου !συγχαρητηρια στην ομαδα του εσπερου για την καλη ομαδα αλλα και την καλη οργανωση τους ως ομαδα για το γηπεδο τους και δε πιστευω πως χρειαζονται τετοιες διαιτησιες που επισκιαζουν ολα αυτα !απαραδεκτη ομως η συμπεριφορα τον φιλων του εσπερου που επιτεθηκαν σε 15-20 ατομα μαζι με γυναικες σε αυτα επειδη μιλουσαν επειδη φωναξαν εθνικος 2 φορες και επειδη τα χωσανε στο διαιτητη!δε νομιζω στο πρωτω γυρο να τους πειραξε κανεις στο γηπεδο μας!
lefkadian
QUOTE(farasi @ Apr 25 2010, 23:49 ) *
Γιατι γραφεις ανακριβειες για την αμαλιαδα?Περίμενες να χασει η Αμαλιαδα(με ενα λ γραφεται να ξερεις) σημερα απο το ψυχικο για να πεις οτι περυσι δεν πληρωθηκαν οι παίχτες? Ποσο ψευτης μπορει να είσαι? Ολοι οι παιχτες που ερχονται στην επαρχια πλην των χρηματων που τους υποσχονται παιρνουν και επιταγες στα χερια τους! Ποια διαχειριση ηττας?εχεις καταλαβει οτι η ομαδα παει για πρωταθλημα? Τλπ τι αλλο να σου πω!Μαλλον εισαι ασχετος με αυτο το αθλημα....


...Και που εχασε η Αμαλιαδα δεν εγινε τιποτα βαθμολογικα. Νικη ηθελε στην Λευκαδα, νικη θελει και τωρα. Ομως οντως ειναι πολυ βαρυ το σκορ. Ειδικα οταν χανεις απο το 3ο 10λεπτο σταθερα πανω απο 20. Ας μας πει καποιος που ηταν στο γηπεδο πως κυλισε το ματς? Ηταν πολυ κακη η Αμαλιαδα, πολυ καλο το Ψυχικο ή και τα δυο μαζι? Εντυπωσιακο το σκορ γιατι το Ψυχικο εχει στην ουσια 7 παικτες...

Φιλοι του Εθνικου δεν εχουμε κανενα λογω να μην σας πιστεψουμε. Παντως επειδη σας εχω δει πολλες φορες ο Εσπερος ειναι πολυ καλυτερος σας γενικα. Ισως σε αυτο το παιχνιδι να αξιζατε την νικη αλλα οταν μιλατε συνεχεια για διαιτησια θυμιζετε το ανεκδοτο με τον τσοπανη και τον λυκο. Το ξαναλεω συμφωνα με τα λεγομενα σας σημερα γινανε οργια και αξιζατε τη νικη αλλα...
Ας βγει και καποιος φιλος του Εσπερου ή ουδετερος να μας πει την γνωμη του!
gate14
QUOTE(KAKALOS @ Apr 26 2010, 01:57 ) *
απαραδεκτη ομως η συμπεριφορα τον φιλων του εσπερου που επιτεθηκαν σε 15-20 ατομα μαζι με γυναικες σε αυτα επειδη μιλουσαν επειδη φωναξαν εθνικος 2 φορες και επειδη τα χωσανε στο διαιτητη!δε νομιζω στο πρωτω γυρο να τους πειραξε κανεις στο γηπεδο μας!


Στον πρωτο γυρο απλα να υπενθυμισω οτι του οτι ΚΑΝΕΙΣ μας δεν μιλησε στους 5 φιλους του Εσπερου που πανηγυρισαν την νικη της ομαδας τους
Υπενθυμισω επισης οτι το διαιτητικο διδυμο του πρωτου αγωνα μπορει και να μην ξανασφυριξε ΠΟΤΕ ΤΟΥ σε αλλο αγωνα Γ 'ΕΘΝΙΚΗΣ , θα το ψαξω για να μην πω ανακριβειες αλλα .....δεν θα πρεπει να διαφυγει οτι στον αγωνα του πρωτου γυρου εκαναν ΑΝΑΙΤΙΑ την εμφανιση τους 2 υψηλοβαθμοι αξιωματικοι της αστυνομιας 13 αστυνομικοι και εξω απο το γηπεδο βρισκονταν μηχανες της ομαδας ΔΙΑΣ, ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΗΦΑΙΣΤΟΣ και παει λεγοντας.....Χρειαζονταν 15 αστυνομικοι εντος γηπεδου σε εναν αγωνα που παρακολουθησαν 150 φιλαθλοι ?Χρειαζονταν οι ΔΙΕΣ και ολοι οι Ολυμπιοι θεοι με τις μηχανες?
Και στον πρωτο γυρο μιλησαμε για διαιτησια αλλα ............προφανως και τοτε φροντισαν καποιοι για να εχουν .........
Επισης φιλε ΚΑΚΑLE εδω θα πω οτι οσοι και αν ειμασταν εκει δεν χρειαστηκαμε καμμια βοηθεια της αστυνομιας για να αντιμετωπισουμε τους νταηδες που τα εβαλαν με 3 κοπελες,τις απαντησεις τους τις πηραν μεσα στην Πατρα χωρις πολλα πολλα


QUOTE(lefkadian @ Apr 26 2010, 02:09 ) *
.ενα λογω να μην σας πιστεψουμε. Παντως επειδη σας εχω δει πολλες φορες ο Εσπερος ειναι πολυ καλυτερος σας γενικα. Ισως σε αυτο το παιχνιδι να αξιζατε την νικη αλλα οταν μιλατε συνεχεια για διαιτησια θυμιζετε το ανεκδοτο με τον τσοπανη και τον λυκο. Το ξαναλεω συμφωνα με τα λεγομενα σας σημερα γινανε οργια και αξιζατε τη νικη αλλα...
Ας βγει και καποιος φιλος του Εσπερου ή ουδετερος να μας πει την γνωμη του!


Θα χαρω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να μας στειλουν απο την Πατρα το video του αγωνα και εκει θα πουμε ειμαστε λαθος και φοραμε παρωπιδες.
ΠΡΟΚΑΛΩ λοιπον οποιονδηποτε εχει το video του αγωνα να το περασει και τοτε ......θα πιστεψετε και οι απιστοι Θωμαδες
ANTONIO DAVIS
QUOTE(gate14 @ Apr 26 2010, 00:13 ) *
Καποιος φιλος εγραψε για το διαιτητικο διδυμο του αγωνα Εσπερος - Εθνικος ....
Καποιος αλλος και μαλιστα τον πηρα απο τα μουτρα εγραψε οτι με ομαδες σαν τον Εθνικο ο Εσπερος δεν χανει
Για τον πρωτο φιλο ....οντως οι 20 φιλοι του Εθνικου που βρεθηκαν στην Πατρα απολαυσαν την μεγαλειωδη παρασταση των δυο διαιτητων ....(αραγε υπαρχει video του αγωνα???? )
Προσωπικα δεν εχω δει διαιτητη να φευγει απο επαρχια συνοδεια αστυνομικης δυναμης για να ΔΙΑΦΥΓΕΙ .... απο 20 οπαδους (αναμεσα τους και γυναικες) μιας ομαδας που φιλοξενειται
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ....ΦΙΛΟΥΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΑΜ...ΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ !!!!!!!!!!
ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥΣ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ !!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου σε διακοπη του αγωνα λογο επεισοδιων στην εξεδρα και το εξης ευτραπελο ....ο εφορος της ομαδας του Εθνικου ανεβαινει στην εξεδρα να ηρεμησει την κατασταση και οι διαιτητες ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ !!!!!!!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!!!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ...ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΦΑΟΥΛ ....... ΜΕ ΦΕΡΝΕιΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ , ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ !!!!!!!!
3.36 ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ και ενω το σκορ ηταν 56-52 ειδαμε και αυτο......ο καλυτερος παικτης του Εσπερου ΘΩΝΙΑΤΗΣ (νο 9 ) να κανει ΦΑΟΥΛ και το φαουλ να το χρεωνεται ο νο 4 που ηταν σε αποσταση 1 ΜΕΤΡΟΥ απο τον παικτη του Εθνικου και τον Θωνιατη....
Ο Θωνιατης σηκωσε το χερι και το μαγικο διδυμο χρεωσε τον νο4 με φαουλ
Σε διαστημα 3.36 λεπτων ο Εσπερος εκτελεσε 10 και βαλε βολες συν τις τεχνικες ποινες.........
Για τον δευτερο φιλο τωρα?Ναι για να παρεις τετοιους αγωνες πρεπει να πινεις καφε στο LOBBY
Θα παρακαλεσω να μην γινει επιπληξη απο τους διαχειριστες του φορουμ ....γιατι σημερα οι διαιτητες ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕI ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!!
Κλεινοντας αναφερω οτι η ομαδα μας επεστρεψε και με 2 τραυματισμους.....ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ απο τα πρωτα λεπτα .....και Μακρης που εχασε εναμιση δεκαλεπτο γιατι τραυματιστηκε απο χτυπημα στο προσωοπο .....συν του οτι σε δυο τουλαχιστον φασεις ο αθλητης μας Φουκος βρεθηκε με χτυπηματα κατς εκτος γηπεδου (σε διεκδικησεις ριμπαουντ)
Για να μιλαμε λοιπον για μπασκετ θα πρεπει και να αφησουν οι διαιτητες να μιλησουμε για μπασκετ !!!!!!!!!!
Μη αναστρεψιμη πλεον η κατασταση για την ομαδα του Εθνικου.....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Εσπερο γιατι ειχε το παθος και την........... <<δυναμη>> να παρει το παιχνιδι

Σας είχα προριδοποιήσει...Το δίδυμο αυτό ειναι ανατριχιαστικό.Το κρητικό "γκρεμλιν" που το βαλανε κ σφυράει Α2 και ο εντεταλμένος "νεκροθάφτης" για ειδικές αποστολές...Γνωστοί είμαστε όλοι στο μπασκετάκι...Μπράβο Τάκη.Τις εσωσες και τις δυο πατρινές με τα "ψέμματα".
gate14
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Apr 26 2010, 02:29 ) *
Σας είχα προριδοποιήσει...Το δίδυμο αυτό ειναι ανατριχιαστικό.Το κρητικό "γκρεμλιν" που το βαλανε κ σφυράει Α2 και ο εντεταλμένος "νεκροθάφτης" για ειδικές αποστολές...Γνωστοί είμαστε όλοι στο μπασκετάκι...Μπράβο Τάκη.Τις εσωσες και τις δυο πατρινές με τα "ψέμματα".


ΕΘΝΙΚΟΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 67-50 ....Α' ΓΥΡΟΣ , σχετικη ευκολη νικη για την ομαδα του Πειραια.....Ποιος ηταν διαιτητης και καταφερε ακομα και με 15 και 18 ποντους διαφορα ΥΠΕΡ του ΕΘΝΙΚΟΥ να κανει μια Δραπετσωνα ΑΝΩ - ΚΑΤΩ?
Για τον συντεκνο που με εκανε να ντραπω για τις ριζες μου ....δεν εχω να πω κατι γιατι δεν τον εχω δει να ξανασφυριζει Εθνικο...ειδα σημερα το <<γκρεμλιν>> με το πηγουνι ΓΙΑΤΣΕΚ ΓΚΜΟΧ να δινει ρεστα
Mic.Del
QUOTE(gate14 @ Apr 26 2010, 00:13 ) *
Καποιος φιλος εγραψε για το διαιτητικο διδυμο του αγωνα Εσπερος - Εθνικος ....
Καποιος αλλος και μαλιστα τον πηρα απο τα μουτρα εγραψε οτι με ομαδες σαν τον Εθνικο ο Εσπερος δεν χανει
Για τον πρωτο φιλο ....οντως οι 20 φιλοι του Εθνικου που βρεθηκαν στην Πατρα απολαυσαν την μεγαλειωδη παρασταση των δυο διαιτητων ....(αραγε υπαρχει video του αγωνα???? )
Προσωπικα δεν εχω δει διαιτητη να φευγει απο επαρχια συνοδεια αστυνομικης δυναμης για να ΔΙΑΦΥΓΕΙ .... απο 20 οπαδους (αναμεσα τους και γυναικες) μιας ομαδας που φιλοξενειται
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ....ΦΙΛΟΥΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΑΜ...ΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ !!!!!!!!!!
ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥΣ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ !!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου σε διακοπη του αγωνα λογο επεισοδιων στην εξεδρα και το εξης ευτραπελο ....ο εφορος της ομαδας του Εθνικου ανεβαινει στην εξεδρα να ηρεμησει την κατασταση και οι διαιτητες ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ !!!!!!!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!!!!!!!
Δεν εχω δει ποτε μου ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ...ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΦΑΟΥΛ ....... ΜΕ ΦΕΡΝΕιΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ , ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ !!!!!!!!
3.36 ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ και ενω το σκορ ηταν 56-52 ειδαμε και αυτο......ο καλυτερος παικτης του Εσπερου ΘΩΝΙΑΤΗΣ (νο 9 ) να κανει ΦΑΟΥΛ και το φαουλ να το χρεωνεται ο νο 4 που ηταν σε αποσταση 1 ΜΕΤΡΟΥ απο τον παικτη του Εθνικου και τον Θωνιατη....
Ο Θωνιατης σηκωσε το χερι και το μαγικο διδυμο χρεωσε τον νο4 με φαουλ
Σε διαστημα 3.36 λεπτων ο Εσπερος εκτελεσε 10 και βαλε βολες συν τις τεχνικες ποινες.........
Για τον δευτερο φιλο τωρα?Ναι για να παρεις τετοιους αγωνες πρεπει να πινεις καφε στο LOBBY
Θα παρακαλεσω να μην γινει επιπληξη απο τους διαχειριστες του φορουμ ....γιατι σημερα οι διαιτητες ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕI ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!!
Κλεινοντας αναφερω οτι η ομαδα μας επεστρεψε και με 2 τραυματισμους.....ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ απο τα πρωτα λεπτα .....και Μακρης που εχασε εναμιση δεκαλεπτο γιατι τραυματιστηκε απο χτυπημα στο προσωοπο .....συν του οτι σε δυο τουλαχιστον φασεις ο αθλητης μας Φουκος βρεθηκε με χτυπηματα κατς εκτος γηπεδου (σε διεκδικησεις ριμπαουντ)
Για να μιλαμε λοιπον για μπασκετ θα πρεπει και να αφησουν οι διαιτητες να μιλησουμε για μπασκετ !!!!!!!!!!
Μη αναστρεψιμη πλεον η κατασταση για την ομαδα του Εθνικου.....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Εσπερο γιατι ειχε το παθος και την........... <<δυναμη>> να παρει το παιχνιδι

Επειδή ήμουν στο χθεσινό παιχνίδι και δεν είμαι ούτε με τον Έσπερο ούτε με τον Εθνικό θα σχολιάσω τα εξής:
Η διαιτησία θα έλεγα ότι ήταν συνολικά στο 60-40 υπέρ του Έσπερου, πράγμα που το θεωρώ λογικό και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα ίσχυε αν το παιχνίδι γινόταν στον Πειραιά στην Αθήνα στη Βόνιτσα στη Λάρισα ή όπου αλλού φιλοξενούμενος δεν είναι ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.
Έχω συναντήσει πολύ χειρότερη διαιτησία απ τον Μπορμπαντωνάκη εναντίον του Πορφύρα και από τον Αναστόπουλο εναντίον του Χολαργού προ 8 και 7 χρόνων σε παιχνίδια φωτιά για σωτηρία(ΕΑΠ).
Αλλά το παιχνίδι δεν το πήραν οι διαιτητές.Κατά τη γνώμη μου η ομάδα του Εθνικού ήταν η χειρότερη που πέρασε από την Πάτρα μετά από Βονιτσα, Άλιμο(με Μάνο) και Τήρωνα (Σπάρτη δεν έχω δει αλλά πιστεύω ότι θα είναι τραγική).Χωρίς σουτέρ χωρίς ψηλό χωρίς point guard με έναν Μακρή να προσπαθεί αλλά παλαιά να κάνει τα πάντα με ηρωισμούς, αλλά και κάποιους παίκτες να κλωτσάνε να χτυπάνε εκτός φάσης και να βρίζουν συνέχεια.
Η φάση με το Θωνιάτη είναι πολύ καθαρή αφού ο διαιτητής έχει σφυρίξει το φάουλ στο Νιφόρα αρκετά πριν ο Θωνιάτης πιάσει τα χέρια του παίκτη του Εθνικού, αντικανονικά.
Τα υπόλοιπα για τους φίλάθλους του Εσπέρου είναι μάλλον αστεία αφού ο Έσπερος είναι ομάδα που δεν έχει κόσμο με τη λογική που εννοούμε και οι μόνοι που φωνάζουν είναι καμιά 30αριά παιδιά από τις ακαδημίες και η ένταση που δημιουργήθηκε ήταν καθαρά φταίξιμο των οπαδών του Εθνικού αφού χωρίς κανένα λόγο έβρισαν κάποια στιγμή προς την κερκίδα.
Αλλά όπως είδα δεν έγινε τίποτα εκτός από κάποιες φωνές, πράγμα που καταδεικνύει ότι δεν υπάρχουν "σκληροί" οπαδοί στον Έσπερο.
Επίσης είναι ψέμα ότι το παιχνίδι διακόπηκε λόγω επεισοδίων.Η διακοπή οφειλόταν σε time out και ενώ η κερκίδα δεν είχε ηρεμήσει ακόμα το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.
Τη στιγμή που μπήκα στο γήπεδο 4.15 μετά την έναρξη του αγώνα ο συγκεκριμένος κύριος με τη μπλε μπλούζα ήταν ήδη στην κερκίδα και κάποια στιγμή που ξεκίνησαν τα επεισόδια μπούκαρε να πάει στον πάγκο ενώ πριν από αυτό δεν υπήρχε ούτε υποψία έντασης,άρα ποια κερκίδα είχε πάει να ηρεμήσει από το 5 μέχρι το 17 που ξεκίνησε η ένταση.
Εν τέλει η εικόνα που έδειξε ο Εθνικός μόνο ανάλογη της ιστορικότητας του σωματείου δεν ήταν.
Παίκτες που διαμαρτύρονταν σε κάθε φάση στο διαιτητή.Παίκτης που χτυπούσε και έβριζε εν ψυχρώ(Νο6), τύποι που μπούκαραν στο γήπεδο κατά το δοκούν βοηθός προπονητή που ήταν μέσα στο γήπεδο και έλεγε στους διαιτητές "δώσε τεχνική ποινή" ενώ παράλληλα στον πάγκο κλωτσάγανε μπάλες καρέκλες κλπ.
Αν μη τι άλλο η εικόνα δεν ήταν καλή και με τέτοιο πρόσωπο δεν σε σέβεται κανένας
lefkadian
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ( 90-68 )
Δεκάλεπτα: 22-15, 43-38, 65-43, 90-68

Δυο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος και η Δόξα μετά από μια ''επαγγελματική'' νίκη, σε συνδυασμό με την συντριβή της Αμαλιάδας στο Ψυχικό
(78-57), έμεινε μόνη πρώτη στην βαθμολογία. Έτσι οι δυο αγώνες που απομένουν, στην Πάτρα με την ΕΑΠ και στην Λευκάδα με την Αμαλιάδα, είναι πραγματικοί τελικοί κι όχι απλά ένα σχήμα λόγου. Δυο νίκες, που σημαίνουν
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Δόξα απέναντι σε μια ομάδα που
παρουσιάστηκε μόνο με οχτώ παίχτες, φάνηκε να έχει το μυαλό της στα αλλά παιχνίδια και οι φιλοξενούμενοι, πιάνοντας μια αρκετά καλή απόδοση, ήταν
ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί. Η Δόξα, ξεκίνησε καλά τον αγώνα, από το 8-9 (6') πήρε το προβάδισμα και μια σημαντική διάφορα (19-9,δεκαλεπτο 22-15), αλλά ο Τηρωνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, εκμεταλλεύτηκε τα πολλά αβίαστα λάθη των παιχτών μας, κάλυψε την διαφορά κι έφτασε σε απόσταση βολής (38-36) με το
ημίχρονο να κλείνει 43-38. Οι φιλοξενούμενοι με το ξεκίνημα, μείωσαν 43-40, αλλά το 10-0 της Δόξας, έκανε το 53-40 κι από εκεί και μετά, ανέβασε την απόδοση της, και σταδιακά και την διαφορά στο σκορ, φτάνοντας στο τελικό
90-68, δείχνοντας για μια ακόμα φορά πλουραλισμό στην επίθεση της, αλλά και την συνέπεια στην άμυνα που την διακρίνει. Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού, τα χωρίς λογική πολλά λάθη των δυο διαιτητών και η άσκοπη σχολαστικότητα στα σφυρίγματα τους (σχεδόν 45 φαουλ και 68 βολές που χτυπήθηκαν). Είναι άλλωστε γνωστό, ότι η Γ' Εθνική, είναι δοκιμή για διαιτητικά πειράματα. Μετά την διακοπή στο πρωτάθλημα, λόγω της Πρωτομαγιάς, η Δόξα, αντιμετωπίζει στην Πάτρα της ΕΑ Πατρών, ομάδα έμπειρη και επικίνδυνη σε έναν αγώνα που για την ομάδα μας, έχει ξεχωριστή σημασία εν όψει της συνάντησης της με την Αμαλιάδα, την τελευταία αγωνιστική. Η διακοπή των δυο εβδομάδων, είναι μιας πρώτης τάξης ευκαιρία ,να δουλέψει και να προετοιμαστεί ανάλογα για ένα θριαμβευτικό φινάλε.

ΔΟΞΑ(ΒΟΥΡΝΑΣ):Μ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 21(2),ΠΡΕΝΤΖΑΣ 3(1),ΑΡΕΘΑΣ,Δ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 13(2),ΣΚΟΥΦΗΣ 11(3),ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ,ΔΟΥΒΙΤΣΑΣ 7,ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ,ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ 13(1),Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 4,ΛΥΜΠΑΡΗΣ 18,ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ.

Τηρων(Τολιας):Καζιανης 15(3),Λαγγουρανης 2,Μητροπουλος 25(3),Σακελαρακης 15,Δανιηλ 3,Δελλιος 6,Δημου,Κασιουμης 2.

Πηγή: lefkadasports.gr
gate14
QUOTE(Mic.Del @ Apr 26 2010, 14:22 ) *
Επειδή ήμουν στο χθεσινό παιχνίδι και δεν είμαι ούτε με τον Έσπερο ούτε με τον Εθνικό θα σχολιάσω τα εξής:
Η διαιτησία θα έλεγα ότι ήταν συνολικά στο 60-40 υπέρ του Έσπερου, πράγμα που το θεωρώ λογικό και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα ίσχυε αν το παιχνίδι γινόταν στον Πειραιά στην Αθήνα στη Βόνιτσα στη Λάρισα ή όπου αλλού φιλοξενούμενος δεν είναι ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.
Έχω συναντήσει πολύ χειρότερη διαιτησία απ τον Μπορμπαντωνάκη εναντίον του Πορφύρα και από τον Αναστόπουλο εναντίον του Χολαργού προ 8 και 7 χρόνων σε παιχνίδια φωτιά για σωτηρία(ΕΑΠ).
Αλλά το παιχνίδι δεν το πήραν οι διαιτητές.Κατά τη γνώμη μου η ομάδα του Εθνικού ήταν η χειρότερη που πέρασε από την Πάτρα μετά από Βονιτσα, Άλιμο(με Μάνο) και Τήρωνα (Σπάρτη δεν έχω δει αλλά πιστεύω ότι θα είναι τραγική).Χωρίς σουτέρ χωρίς ψηλό χωρίς point guard με έναν Μακρή να προσπαθεί αλλά παλαιά να κάνει τα πάντα με ηρωισμούς, αλλά και κάποιους παίκτες να κλωτσάνε να χτυπάνε εκτός φάσης και να βρίζουν συνέχεια.
Η φάση με το Θωνιάτη είναι πολύ καθαρή αφού ο διαιτητής έχει σφυρίξει το φάουλ στο Νιφόρα αρκετά πριν ο Θωνιάτης πιάσει τα χέρια του παίκτη του Εθνικού, αντικανονικά.
Τα υπόλοιπα για τους φίλάθλους του Εσπέρου είναι μάλλον αστεία αφού ο Έσπερος είναι ομάδα που δεν έχει κόσμο με τη λογική που εννοούμε και οι μόνοι που φωνάζουν είναι καμιά 30αριά παιδιά από τις ακαδημίες και η ένταση που δημιουργήθηκε ήταν καθαρά φταίξιμο των οπαδών του Εθνικού αφού χωρίς κανένα λόγο έβρισαν κάποια στιγμή προς την κερκίδα.
Αλλά όπως είδα δεν έγινε τίποτα εκτός από κάποιες φωνές, πράγμα που καταδεικνύει ότι δεν υπάρχουν "σκληροί" οπαδοί στον Έσπερο.
Επίσης είναι ψέμα ότι το παιχνίδι διακόπηκε λόγω επεισοδίων.Η διακοπή οφειλόταν σε time out και ενώ η κερκίδα δεν είχε ηρεμήσει ακόμα το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.
Τη στιγμή που μπήκα στο γήπεδο 4.15 μετά την έναρξη του αγώνα ο συγκεκριμένος κύριος με τη μπλε μπλούζα ήταν ήδη στην κερκίδα και κάποια στιγμή που ξεκίνησαν τα επεισόδια μπούκαρε να πάει στον πάγκο ενώ πριν από αυτό δεν υπήρχε ούτε υποψία έντασης,άρα ποια κερκίδα είχε πάει να ηρεμήσει από το 5 μέχρι το 17 που ξεκίνησε η ένταση.
Εν τέλει η εικόνα που έδειξε ο Εθνικός μόνο ανάλογη της ιστορικότητας του σωματείου δεν ήταν.
Παίκτες που διαμαρτύρονταν σε κάθε φάση στο διαιτητή.Παίκτης που χτυπούσε και έβριζε εν ψυχρώ(Νο6), τύποι που μπούκαραν στο γήπεδο κατά το δοκούν βοηθός προπονητή που ήταν μέσα στο γήπεδο και έλεγε στους διαιτητές "δώσε τεχνική ποινή" ενώ παράλληλα στον πάγκο κλωτσάγανε μπάλες καρέκλες κλπ.
Αν μη τι άλλο η εικόνα δεν ήταν καλή και με τέτοιο πρόσωπο δεν σε σέβεται κανένας

lefkadian
QUOTE(Mic.Del @ Apr 26 2010, 14:22 ) *
Επειδή ήμουν στο χθεσινό παιχνίδι και δεν είμαι ούτε με τον Έσπερο ούτε με τον Εθνικό θα σχολιάσω τα εξής:
Η διαιτησία θα έλεγα ότι ήταν συνολικά στο 60-40 υπέρ του Έσπερου, πράγμα που το θεωρώ λογικό και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα ίσχυε αν το παιχνίδι γινόταν στον Πειραιά στην Αθήνα στη Βόνιτσα στη Λάρισα ή όπου αλλού φιλοξενούμενος δεν είναι ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.
Έχω συναντήσει πολύ χειρότερη διαιτησία απ τον Μπορμπαντωνάκη εναντίον του Πορφύρα και από τον Αναστόπουλο εναντίον του Χολαργού προ 8 και 7 χρόνων σε παιχνίδια φωτιά για σωτηρία(ΕΑΠ).
Αλλά το παιχνίδι δεν το πήραν οι διαιτητές.Κατά τη γνώμη μου η ομάδα του Εθνικού ήταν η χειρότερη που πέρασε από την Πάτρα μετά από Βονιτσα, Άλιμο(με Μάνο) και Τήρωνα (Σπάρτη δεν έχω δει αλλά πιστεύω ότι θα είναι τραγική).Χωρίς σουτέρ χωρίς ψηλό χωρίς point guard με έναν Μακρή να προσπαθεί αλλά παλαιά να κάνει τα πάντα με ηρωισμούς, αλλά και κάποιους παίκτες να κλωτσάνε να χτυπάνε εκτός φάσης και να βρίζουν συνέχεια.
Η φάση με το Θωνιάτη είναι πολύ καθαρή αφού ο διαιτητής έχει σφυρίξει το φάουλ στο Νιφόρα αρκετά πριν ο Θωνιάτης πιάσει τα χέρια του παίκτη του Εθνικού, αντικανονικά.
Τα υπόλοιπα για τους φίλάθλους του Εσπέρου είναι μάλλον αστεία αφού ο Έσπερος είναι ομάδα που δεν έχει κόσμο με τη λογική που εννοούμε και οι μόνοι που φωνάζουν είναι καμιά 30αριά παιδιά από τις ακαδημίες και η ένταση που δημιουργήθηκε ήταν καθαρά φταίξιμο των οπαδών του Εθνικού αφού χωρίς κανένα λόγο έβρισαν κάποια στιγμή προς την κερκίδα.
Αλλά όπως είδα δεν έγινε τίποτα εκτός από κάποιες φωνές, πράγμα που καταδεικνύει ότι δεν υπάρχουν "σκληροί" οπαδοί στον Έσπερο.
Επίσης είναι ψέμα ότι το παιχνίδι διακόπηκε λόγω επεισοδίων.Η διακοπή οφειλόταν σε time out και ενώ η κερκίδα δεν είχε ηρεμήσει ακόμα το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.
Τη στιγμή που μπήκα στο γήπεδο 4.15 μετά την έναρξη του αγώνα ο συγκεκριμένος κύριος με τη μπλε μπλούζα ήταν ήδη στην κερκίδα και κάποια στιγμή που ξεκίνησαν τα επεισόδια μπούκαρε να πάει στον πάγκο ενώ πριν από αυτό δεν υπήρχε ούτε υποψία έντασης,άρα ποια κερκίδα είχε πάει να ηρεμήσει από το 5 μέχρι το 17 που ξεκίνησε η ένταση.
Εν τέλει η εικόνα που έδειξε ο Εθνικός μόνο ανάλογη της ιστορικότητας του σωματείου δεν ήταν.
Παίκτες που διαμαρτύρονταν σε κάθε φάση στο διαιτητή.Παίκτης που χτυπούσε και έβριζε εν ψυχρώ(Νο6), τύποι που μπούκαραν στο γήπεδο κατά το δοκούν βοηθός προπονητή που ήταν μέσα στο γήπεδο και έλεγε στους διαιτητές "δώσε τεχνική ποινή" ενώ παράλληλα στον πάγκο κλωτσάγανε μπάλες καρέκλες κλπ.
Αν μη τι άλλο η εικόνα δεν ήταν καλή και με τέτοιο πρόσωπο δεν σε σέβεται κανένας



...Το Εσπερος - Λευκαδα το παρακολουθησε φιλος του οποιου εμπιστευομαι απολυτα τη γνωμη. Μου ειπε ακριβως τα ιδια που λεει ο φιλος Mic.Del. Οτι δηλαδη ο Εσπερος εχει καθαρα μπασκετικο κοινο και πιτσιρικαδες απο τα φυτωρια του που φωναζουν για την ομαδα. Στην Πατρα ηταν πανω απο 50 Λευκαδιτες που πανηγυρισαν τη νικη της Δοξας (μετα απο δυο παρατασεις) και δεν τους ενοχλησε κανεις στο παραμικρο. Κανενας δεν κινηθηκε απειλητικα και στο τελος χειροκροτησαν και τις δυο ομαδες. Ουτε hooligan ουτε καν βρισιες, το παραμικρο. Απο τις πιο μπασκετικες και φιλοξενες εδρες της κατηγοριας. Και οι σχεσεις του Εσπερου με τον (τεως προπονητη του) Βουρνα μονο φιλικες δεν ειναι.
Γι' αυτο φιλε gate14 ειμαι απιστος Θωμας και γι' αυτο θελω να ακουω ολες τις γνωμες. Τωρα τι να πω? Αν εγιναν ολα αυτα που λετε για μενα ειναι πολυ μεγαλη εκπληξη γιατι η ομαδα και οι οπαδοι του Εσπερου δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοιες συμπεριφορες και καμια ομαδα δεν ειχε προβληματα στην εδρα τους.
Και μια προσωπικη αποψη: Ο Εσπερος σαν ομαδα γενικοτερα ειναι πολυ καλυτερος απο Σπαρτιατικο, Βονιτσα, Εθνικο, Τηρωνα, Αλιμο και Παπαγο...
Hakim the dream
QUOTE(farasi @ Apr 25 2010, 23:49 ) *
Γιατι γραφεις ανακριβειες για την αμαλιαδα?Περίμενες να χασει η Αμαλιαδα(με ενα λ γραφεται να ξερεις) σημερα απο το ψυχικο για να πεις οτι περυσι δεν πληρωθηκαν οι παίχτες? Ποσο ψευτης μπορει να είσαι? Ολοι οι παιχτες που ερχονται στην επαρχια πλην των χρηματων που τους υποσχονται παιρνουν και επιταγες στα χερια τους! Ποια διαχειριση ηττας?εχεις καταλαβει οτι η ομαδα παει για πρωταθλημα? Τλπ τι αλλο να σου πω!Μαλλον εισαι ασχετος με αυτο το αθλημα....



Φιλε μου ανακριβεια ειναι οτι ο Κωτουλας διωχθηκε κακην κακως??
Ανακριβεια ειναι οτι περυσι σε προπονηση ηρθε αστυνομια να βγαλει τον Καλαπανιδα απο την προπονηση που ειχε η
ομάδα με εφηβους???(!)
Ανακριβεια ειναι οτι προσπαθησαν να διωξουν Χατζηνικολαου??Ειχε ομως προλαβει και τους εκανε εξωδικο και τα πηρε τα χρηματα..
gate14
60-40 σε μια τοσο ησυχη εδρα ε?Που να μην ειχε ακαδημιες .....που να μην ηταν ΟΠΑΔΟΙ οι φιλοι του Εσπερου κλπ κλπ κλπ τοτε η διαιτησια λογικα θα επρεπε να ηταν 90-10
Φυσικα ο Εθνικος ηταν η χειροτερη ομαδα και ο Εσπερος ανωτερος απλα θυμιζω οτι το σκορ πριν την φαση με τον Θωνιατη ηταν 56-52........το πως ανοιξε η διαφορα μαλλον θα θυμασαι οτι ανοιξε οταν δοθηκαν οι συνεχομενες τεχνικες ποινες
Τελικα οι σκληροι παικτες του Εθνικου μαλλον ειναι τοσο μαλθακοι που ενω εριχναν ξυλο ο ενας τραυματιστηκε απο τα πρωτα λεπτα και δεν επαιξε καθολου σε ολο το υπολοιπον παιχνιδι και ο Μακρης χτυπηθηκε με δολοφονικη αγκωνια στο προσωπο.Τα χτυπηματα βεβαια σε Φουκο και Φωτη μαλλον τα εριξε ο ΘΕΟΣ !!!!Απο την αλλη με την λογικη σου θα πρεπει να πουμε μπραβο στους παικτες του Εσπερου που οσο ξυλο και αν εφαγαν δεν επαθαν ΤΙΠΟΤΕ !!!!!!!Ντουλαπες η χτιστοι ηταν η πες μας φιλαρακι ποιο γυμναστηριο στην Πατρα μετατρεποι του ανθρωπους σε ΣΙΔΕΡΑ
Για την φαση με τον Θωνιατη απλα σου υπενθυμιζω οτι ο Θωνιατης σηκωσε το χερι του ......θες να σου θυμησω και την συνεχεια της φασης?Χειροκροτημα στον Θωνιατη απο τους φιλους του Εσπερου........για την προσφορα του smile.gif ε μετα ηρθε η λυτρωση και ο Θωνιατης χαμογελουσε ανακουφισμενος προς την Εξεδρα
Σορρυ που θα στο πω και ΕΠΙΜΕΝΩ υπηρχε ατομο στο γηεπδο με VIDEO που τραβουσε ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ , προκαλω λοιπον για το video του αγωνα και εκει θα αποκαλυφθει που καθονταν ο κυριος με την μπλε μπλουζα οπως ειπες.Το μονο που δεν μας ειπες ηταν οτι ο εφορος του Εθνικου δεν εκανε επι 40 λεπτα την διαδρομη ΠΑΓΚΟΥ - ΕΞΕΔΡΑΣ....
Τα επειδοδια επειδη δε ξερω που καθοσουν θα σου πω εγω πως ξεκινησαν.Υπηρχε μια ενταση του αθλητη μας Σινου με το 1-2 του Εσπερου ...πεταχτηκε λοιπον ενας φιλαθλος του Εσπερου και ειπε Γ...Ω ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ .....μαζι με αυτον ακολουθησαν καποιοι νταηδες (απο τις ακαδημιες?απο τους φιλησουχους πολιτες? δεν ξερω....)που ειπαν εδω ειναι Πατρα Μ..ακια δεν θα μιλατε.....και οταν καποιος παλι φιλησυχος πολιτης εσπρωξε ΓΥΝΑΙΚΑ εκει εγινε το ελα να δεις.Μηπως θα επρεπε να φερθουμε σαν γυναικωτοι και να τις φαμε και να μην υπερασπιστουμε μια γυναικα?
Για τις καρεκλες κλπ δεν νομιζω ο παγκος μας να ηταν τοσο διεστραμμενος ωστε να προκαλει για τεχνικες ποινες κλπ κλπ κλπ !!!!!!!!Τι να πω ?Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΧΤΕΣ ΣΦΑΓΙΑΣΤΗΚΕ ΥΠΗΡΞΕ ΕΝΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ. Στο τελος θα μας πειτε οτι ηρθαν με αγριες διαθεσεις 13 αλητες οπαδοι του Εθνικου , ηρθαν οι αλητες παραγοντες του Εθνικου , ηρθαν οι αλητες παικτες του ΕΘνικου στην φιλησυχη εδρα του Εσπερου μονο και μονο για να δειρουν , να τραμπουκισουν να σπασουν και να βρισουν γιατι ετσι ηθελαν το διδυμο .ΕΛΕΟΣ !!!!!!!
ΠΡΟΚΑΛΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ....ΥΠΑΡΧΕΙ VIDEO.......
Και μου φτανει το 60-40 ......ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ .Αν σε μια φιλησυχη εδρα ο φιλοξενουμενος εχει το 40 % της διαιτησιας υπερ του ....σε εδρες οπως ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ , ΒΟΝΙΤΣΑ, ΝΙΚΑΙΑ , Η ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ποιες ειναι εδρες με κακα παιδια οι φιλοξενουμενοι δεν θα πρεπει να πηγαινουν να παιξουν
Και μιας και μιλησε για το γκρεμλιν απο την Κρητη ....πες μας και την γνωμη σου για τον ΓΙΓΑΝΤΑ απο την ΘΗΒΑ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Φιλε Lefkadian εμπιστευεσαι καποιον φιλος σου και καλα κανεις σαν απιστος Θωμας .....εγω μπορει να ειμαι αναξιοπιστος αλλα ασε με να επιμενω VIDEO ΥΠΑΡΧΕΙ και θα ζητηθει ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ
Θελω να πιστευω πως και θα βγει στην επιφανεια και φυσικα .....ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ οι κυριοι με τα γκρι γιατι πιστευω οτι θα κλαψουν μανουλες αν συνεχιζουν να σφυραν σε κρισιμα παιχνιδια
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.