Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
lefkadian
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ May 4 2010, 20:19 ) *
Αν με αυτό που έγραψες δεν άφησες "σκιές" τότε ή εγώ δεν ξέρω να διαβάζω ή εσύ είχες την προ΄θεση να στηλιτέυσεις τη μη καταβολή των μετακινήσεων φέρνοντας όλως τυχάιως ένα παράδειγμα που όντως είναι εις βάρος του Χολαργού...όπως το έχεις γράψει όμως αφήνεις σκιά.Όσον αφορά στα υπόλοιπα, εγώ δεν έιπα οτι τα σενάρια γράφτηκαν εδω μέσα και πολύ περισσότερο δεν γράφτηκαν από εσένα.Όλα αυτά τα "μασάλια" που λέμε και στην Β.Ελλάδα τα είπαν σε διαφορετικούς ανθρώπους διάφοροι από το Χολαργό και μάλιστα με κάθε σοβαρότητα.


Φιλε ANTONIO ο καθενας κρινεται απο αυτα που λεει και απο αυτα που γραφει. Οποτε οποιος "λεει διαφορα" εκτιθεται κιολας...
Λιγο υπομονη και απο 17/5 εχουμε να πουμε πολλα για πολλους...
ANTONIO DAVIS
QUOTE(lefkadian @ May 4 2010, 20:31 ) *
Φιλε ANTONIO ο καθενας κρινεται απο αυτα που λεει και απο αυτα που γραφει. Οποτε οποιος "λεει διαφορα" εκτιθεται κιολας...
Λιγο υπομονη και απο 17/5 εχουμε να πουμε πολλα για πολλους...

Λευκάδιε(Χερνwink.gif η ιστορί γράφεται από τα ανεπίσημα ντοκουμέντα κ όχι από τα επίσημα.Οταν όμως τπάρχουν αυτήκοοι μάρτυρες;;
lefkadian
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ May 4 2010, 20:38 ) *
Λευκάδιε(Χερνwink.gif η ιστορί γράφεται από τα ανεπίσημα ντοκουμέντα κ όχι από τα επίσημα.Οταν όμως τπάρχουν αυτήκοοι μάρτυρες;;


Γι΄αυτο σου λεω, εχουμε να πουμε πολλα, παρα πολλα, αλλα ασε να τελειωσει το πρωταθλημα. Εχω να σου πω και εγω πολλα για πολλους... Για να μην δινουμε δικαιωματα και να μην προκαλουμε κιολας, λιγο υπομονη. Υπομονη 13 μερες smiley.gif
oymperto eko
Μόλις διάβασα όλα τα παραπάνω για τη μη συμμετοχή της Βόνιτσας στον αγώνα με την Αμαλιαδα, επικοινώνισα με άνθρωπο υπεύθυνο της Βόνιτσας για να μου πει τι έχει γίνει.Με διαβεβαίωσε λοιπόν και μου επέτρεψε να γράψω , ότι η ομάδα μας δεν είχε κανένα σκοπό για αλλοίωση του πρωτάθλήματος.Καταρχήν περίπτωση μπαράζ γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει.Προστίθενται 20 πόντοι στην επίθεση της Αμαλιάδας και μένει η άμυνα ως έχει. Πριν στείλουν το φαξ της μη συμμετοχής , επικοινώνησαν με την επιτροπή πρωταθλημάτων για να αποφευχθεί οποιαδήποτε τέτοια περίπτωση.Αν υπήρχε εστω και μια στο εκατομύριο αλλοίωσης η ομάδα θα κατέβαινε.Απλά μετά την πτώση απο τη Γ Εθνική προσπαθεί να περισώσει ότι μπορεί(ξενοικιασε σπίτια, φαγητά , σταμάτησε προπονήσεις,έδιωξε τους παίχτες και στις 15 του μηνός που θα επιστρέψουν για να παιξουν εντος με το Χολαργό θα τους δώσει και τα τελευταία χρήματα που τους οφείλει).Από την άλλη η επιτροπή πρωταθλήματος εξέτασε όλα τα ενδεχόμενα και μετα έδωσε την έγκρισή της.Μάλιστα η ομάδα επικοινώνησε τηλεφωνικά και με την Αμαλιάδα για να την ενημερώσει απο τα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας προκειμένου να κανονίσει το πρόγραμμά της για να μη μείνει η ομάδα σε αγωνιστική απραξία , μία αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι στη Λευκάδα.Και καλά έκανε πιστεύω γιατι αυτό είναι το πιο έντιμο.Αυτή είναι η αλήθεια από τη μεριά της Βόνιτσας.
lefkadian
QUOTE(oymperto eko @ May 5 2010, 00:12 ) *
Μόλις διάβασα όλα τα παραπάνω για τη μη συμμετοχή της Βόνιτσας στον αγώνα με την Αμαλιαδα, επικοινώνισα με άνθρωπο υπεύθυνο της Βόνιτσας για να μου πει τι έχει γίνει.Με διαβεβαίωσε λοιπόν και μου επέτρεψε να γράψω , ότι η ομάδα μας δεν είχε κανένα σκοπό για αλλοίωση του πρωτάθλήματος.Καταρχήν περίπτωση μπαράζ γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει.Προστίθενται 20 πόντοι στην επίθεση της Αμαλιάδας και μένει η άμυνα ως έχει. Πριν στείλουν το φαξ της μη συμμετοχής , επικοινώνησαν με την επιτροπή πρωταθλημάτων για να αποφευχθεί οποιαδήποτε τέτοια περίπτωση.Αν υπήρχε εστω και μια στο εκατομύριο αλλοίωσης η ομάδα θα κατέβαινε.Απλά μετά την πτώση απο τη Γ Εθνική προσπαθεί να περισώσει ότι μπορεί(ξενοικιασε σπίτια, φαγητά , σταμάτησε προπονήσεις,έδιωξε τους παίχτες και στις 15 του μηνός που θα επιστρέψουν για να παιξουν εντος με το Χολαργό θα τους δώσει και τα τελευταία χρήματα που τους οφείλει).Από την άλλη η επιτροπή πρωταθλήματος εξέτασε όλα τα ενδεχόμενα και μετα έδωσε την έγκρισή της.Μάλιστα η ομάδα επικοινώνησε τηλεφωνικά και με την Αμαλιάδα για να την ενημερώσει απο τα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας προκειμένου να κανονίσει το πρόγραμμά της για να μη μείνει η ομάδα σε αγωνιστική απραξία , μία αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι στη Λευκάδα.Και καλά έκανε πιστεύω γιατι αυτό είναι το πιο έντιμο.Αυτή είναι η αλήθεια από τη μεριά της Βόνιτσας.


Αυτο ξερω και εγω οτι δεν υπαρχει περιπτωση μπαραζ, αφου μετραει σαν ενα απλο ματς να εληξε 20-0. Μας μπερδεψε λιγο ο Jabar...
vosporos
QUOTE(lefkadian @ May 5 2010, 01:46 ) *
Αυτο ξερω και εγω οτι δεν υπαρχει περιπτωση μπαραζ, αφου μετραει σαν ενα απλο ματς να εληξε 20-0. Μας μπερδεψε λιγο ο Jabar...

ASΧΕΤΟ αλλα λογω εαπ το βαζω εδω.στο πατρινο site mats.gr ενας ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΣ τυπος που υπογραφει το ρεπορταζ της παιδικης ομαδας βολλευ της εαπ κατηγορει τα 14χρονα παιδακια για ελειψη ψυχης!!!!!!!!!!λογω του οτι χασανε 3 - 2σε αγωνα μπαραζ.μην κατηγορουμε λοιπον τους οπαδους για τα χαλια του αθλητισμου μας αλλα κ τους αθλιους δημοσιογραφους.ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΙΧΑΛΗ.
Jabar
QUOTE(oymperto eko @ May 5 2010, 00:12 ) *
Μόλις διάβασα όλα τα παραπάνω για τη μη συμμετοχή της Βόνιτσας στον αγώνα με την Αμαλιαδα, επικοινώνισα με άνθρωπο υπεύθυνο της Βόνιτσας για να μου πει τι έχει γίνει.Με διαβεβαίωσε λοιπόν και μου επέτρεψε να γράψω , ότι η ομάδα μας δεν είχε κανένα σκοπό για αλλοίωση του πρωτάθλήματος.Καταρχήν περίπτωση μπαράζ γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει.Προστίθενται 20 πόντοι στην επίθεση της Αμαλιάδας και μένει η άμυνα ως έχει. Πριν στείλουν το φαξ της μη συμμετοχής , επικοινώνησαν με την επιτροπή πρωταθλημάτων για να αποφευχθεί οποιαδήποτε τέτοια περίπτωση.Αν υπήρχε εστω και μια στο εκατομύριο αλλοίωσης η ομάδα θα κατέβαινε.Απλά μετά την πτώση απο τη Γ Εθνική προσπαθεί να περισώσει ότι μπορεί(ξενοικιασε σπίτια, φαγητά , σταμάτησε προπονήσεις,έδιωξε τους παίχτες και στις 15 του μηνός που θα επιστρέψουν για να παιξουν εντος με το Χολαργό θα τους δώσει και τα τελευταία χρήματα που τους οφείλει).Από την άλλη η επιτροπή πρωταθλήματος εξέτασε όλα τα ενδεχόμενα και μετα έδωσε την έγκρισή της.Μάλιστα η ομάδα επικοινώνησε τηλεφωνικά και με την Αμαλιάδα για να την ενημερώσει απο τα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας προκειμένου να κανονίσει το πρόγραμμά της για να μη μείνει η ομάδα σε αγωνιστική απραξία , μία αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι στη Λευκάδα.Και καλά έκανε πιστεύω γιατι αυτό είναι το πιο έντιμο.Αυτή είναι η αλήθεια από τη μεριά της Βόνιτσας.

Η Βόνιτσα είναι ευπρεπέστατο σωματείο και αυτά που έγραψα δεν είχε να κάνει τίποτα μαζί της.Το έγραψα και το ξαναγράφω.Αποδεικνύεται άλλωστε και από την προσπάθεια και την αγωνία και την επικοινωνία με την ΕΟΚ, για να μην αλλοιώσουν τίποτα.Βέβαια αν η ΕΟΚ είχε καταβάλει τα έξοδα μετακίνησης ως όφειλε φαντάζομαι θα κατέβαινε.Η διαφορά είναι πηλίκο με παρανομαστή την άμυνα.Τώρα με το μηδέν πρακτικά η διαφορά Χολαργού Κόροιβου πέφτει κατά 6 πόντους
και με νίκη με το Ψυχικό κατά ένα πόντο σε ένα σκόρ 88-87 πέφτει άλλους 20 αλλά δεν μηδενίζεται.Αν βέβαια η διαφορά ήταν στους 10 όλα θα άλλαζαν.Δεν νομίζω να είχε αυτά υπόψη η ΕΟΚ αλλά Αυτό που λέω εγώ είναι δώστε τα λεφτά στις ομάδες για να κατεβαίνουν στους αγώνες, γιατί το να μην κατεβαίνουν είτε έχει πρακτικό αποτέλεσμα είτε όχι είναι κάπως.
Θα μπορούσε βέβαια να κερδίσει η Βόνιτσα και σε περίπτωση νίκης της Λευκάδας να ανέβαινε από αυτή τη Κυριακή, η να χάσει με 50 πόντους και να ήταν άλλα τα δεδομένα για Κόροιβο.Σταματώ εδώ γιατί υπάρχουν και άλλα.Αλλά να διευκρινίσω κάτι που με αφορά ατομικά.Δεν αφήνω υπονοούμενα ,γράφω πάντα για κάτι που είμαι σίγουρος.Ακόμα και για κάποιες πολύ κακές διαιτησίες που είχαμε δεν σχολίασα τίποτα,ούτε επικαλέσθηκα αυτές για τις ήττες, ούτε τις ελλείψεις.Πρώτα είναι τα δικά μας λάθη.Εχω άποψη για διαιτητές , αλλά δεν την εκφράζω γιατί αμέσως παίρνουν θέση και οι ομάδες,υπάρχει αντιδικία,αλλά εγώ θεωρώ κάθε άνθρωπο που ασχολείται με το μπάσκετ συναγωνιστή.Ο γραπτός λόγος είναι περίεργος και δεν έχει την αμεσότητα του προφορικού,δημιουργεί παρεξηγήσεις σε φέρνει σε αντίθεση και έτσι αποφεύγω να γράφω τέτοια.Αντίθετα προφορικά και σε αντίθεση να έρθεις το θέμα λύνεται άμεσα.
24 me 5
QUOTE(vosporos @ May 5 2010, 02:30 ) *
ASΧΕΤΟ αλλα λογω εαπ το βαζω εδω.στο πατρινο site mats.gr ενας ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΣ τυπος που υπογραφει το ρεπορταζ της παιδικης ομαδας βολλευ της εαπ κατηγορει τα 14χρονα παιδακια για ελειψη ψυχης!!!!!!!!!!λογω του οτι χασανε 3 - 2σε αγωνα μπαραζ.μην κατηγορουμε λοιπον τους οπαδους για τα χαλια του αθλητισμου μας αλλα κ τους αθλιους δημοσιογραφους.ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΙΧΑΛΗ.




ΚΑΡΤΟΥΝ!!!! 41.gif 41.gif 41.gif
aionio talento
QUOTE(Jabar @ May 5 2010, 06:16 ) *
Η Βόνιτσα είναι ευπρεπέστατο σωματείο και αυτά που έγραψα δεν είχε να κάνει τίποτα μαζί της.Το έγραψα και το ξαναγράφω.Αποδεικνύεται άλλωστε και από την προσπάθεια και την αγωνία και την επικοινωνία με την ΕΟΚ, για να μην αλλοιώσουν τίποτα.Βέβαια αν η ΕΟΚ είχε καταβάλει τα έξοδα μετακίνησης ως όφειλε φαντάζομαι θα κατέβαινε.Η διαφορά είναι πηλίκο με παρανομαστή την άμυνα.Τώρα με το μηδέν πρακτικά η διαφορά Χολαργού Κόροιβου πέφτει κατά 6 πόντους
και με νίκη με το Ψυχικό κατά ένα πόντο σε ένα σκόρ 88-87 πέφτει άλλους 20 αλλά δεν μηδενίζεται.Αν βέβαια η διαφορά ήταν στους 10 όλα θα άλλαζαν.Δεν νομίζω να είχε αυτά υπόψη η ΕΟΚ αλλά Αυτό που λέω εγώ είναι δώστε τα λεφτά στις ομάδες για να κατεβαίνουν στους αγώνες, γιατί το να μην κατεβαίνουν είτε έχει πρακτικό αποτέλεσμα είτε όχι είναι κάπως.
Θα μπορούσε βέβαια να κερδίσει η Βόνιτσα και σε περίπτωση νίκης της Λευκάδας να ανέβαινε από αυτή τη Κυριακή, η να χάσει με 50 πόντους και να ήταν άλλα τα δεδομένα για Κόροιβο.Σταματώ εδώ γιατί υπάρχουν και άλλα.Αλλά να διευκρινίσω κάτι που με αφορά ατομικά.Δεν αφήνω υπονοούμενα ,γράφω πάντα για κάτι που είμαι σίγουρος.Ακόμα και για κάποιες πολύ κακές διαιτησίες που είχαμε δεν σχολίασα τίποτα,ούτε επικαλέσθηκα αυτές για τις ήττες, ούτε τις ελλείψεις.Πρώτα είναι τα δικά μας λάθη.Εχω άποψη για διαιτητές , αλλά δεν την εκφράζω γιατί αμέσως παίρνουν θέση και οι ομάδες,υπάρχει αντιδικία,αλλά εγώ θεωρώ κάθε άνθρωπο που ασχολείται με το μπάσκετ συναγωνιστή.Ο γραπτός λόγος είναι περίεργος και δεν έχει την αμεσότητα του προφορικού,δημιουργεί παρεξηγήσεις σε φέρνει σε αντίθεση και έτσι αποφεύγω να γράφω τέτοια.Αντίθετα προφορικά και σε αντίθεση να έρθεις το θέμα λύνεται άμεσα.





Οι φρασεις σου που εκανα bold ειναι και ο λογος για τον οποιο εχω ( μεχρι τωρα . . . ) 3 fouls στο BASKET FORUM ! ! !


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
MBANDA
QUOTE(oymperto eko @ May 5 2010, 00:12 ) *
Μόλις διάβασα όλα τα παραπάνω για τη μη συμμετοχή της Βόνιτσας στον αγώνα με την Αμαλιαδα, επικοινώνισα με άνθρωπο υπεύθυνο της Βόνιτσας για να μου πει τι έχει γίνει.Με διαβεβαίωσε λοιπόν.......


Aν έχουν έτσι τα πράγματα, τότε όλα εντάξει με την Βόνιτσα.
Γιατί αν θα άλλαζε τον τρόπο υπολογισμού του 2ου (που προβλέπεται από τον κανονισμό σαν tie-break) θα ήταν κατακριταίοι, όποιος και αν ευνοείται.
Ιδιαίτερα όταν Βόνιτσα - Αμαλιάδα είναι 2,5 ώρες και χωρίς διανυκτέρευση.
Όσο για τους παίχτες φαντάζομαι θα έχει εφηβικό.
Αν λοιπόν τέλος καλό, τότε όλα καλά.
kaukasios
Ε.Α. Πατρών 17:00 Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας 2 δυσκολα
Σπάρτης 17:00 Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. 2
Χολαργού 17:00 Κ.Ο. Χολαργού - Α.Ε. Ψυχικού 2
Γλυφάδας 17:00 Π. Φάληρο- ΑΟΝΣ Μίλων 1
Δραπετσώνας 17:00 Εθνικός ΟΦΠΦ - Αλίμου 1
Παπάγου 17:00 Παπάγου - Έσπερος ΑΟΠΑ 1
dirk10
γνωριζει καποιος αν απο του χρονου θα ισχυει το εξης: οτι ο παιχτης θα εχει δικαιωμα να φυγει απο την ομαδα και να παει σε οποια θελει και σε οποια κατηγορια σε περιπτωση που θα ειναι 2μηνες απληρωτος??εχετε ακουσει τιποτα?
pointguard
Αυτο που λες φιλε μου αποκλειεται να ισχυσει ουτε στην μεση της σαιζον κ ουτε μετα ακομα και αν μεινεις ολη την χρονια απληρωτος. Το μονο που υπαρχει για να βοηθησει τους παικτες που εχοθν δελτιο καπου ειναι οτι με την συμπληρωση των 28 χρονων εαν εισαι 8 χρονια στην ιδια ομαδα μενεις ελευθερος
dirk10
QUOTE(pointguard @ May 7 2010, 12:00 ) *
Αυτο που λες φιλε μου αποκλειεται να ισχυσει ουτε στην μεση της σαιζον κ ουτε μετα ακομα και αν μεινεις ολη την χρονια απληρωτος. Το μονο που υπαρχει για να βοηθησει τους παικτες που εχοθν δελτιο καπου ειναι οτι με την συμπληρωση των 28 χρονων εαν εισαι 8 χρονια στην ιδια ομαδα μενεις ελευθερος

αυτο που γραφεις το γνωριζω.αλλα ακουσα οτι πανε να κανουν κι αυτο(δυσκολο και μενα μου φαινετε να γινει αν και θα ηταν πολυ καλο) με τις πληρωμες
vosporos
QUOTE(dirk10 @ May 7 2010, 11:24 ) *
γνωριζει καποιος αν απο του χρονου θα ισχυει το εξης: οτι ο παιχτης θα εχει δικαιωμα να φυγει απο την ομαδα και να παει σε οποια θελει και σε οποια κατηγορια σε περιπτωση που θα ειναι 2μηνες απληρωτος??εχετε ακουσει τιποτα?

ΟΠΟΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΔΝΤ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΣ.
rebel1990
QUOTE(dirk10 @ May 7 2010, 11:24 ) *
γνωριζει καποιος αν απο του χρονου θα ισχυει το εξης: οτι ο παιχτης θα εχει δικαιωμα να φυγει απο την ομαδα και να παει σε οποια θελει και σε οποια κατηγορια σε περιπτωση που θα ειναι 2μηνες απληρωτος??εχετε ακουσει τιποτα?

Ρε ξυπνάτε,εδώ η χώρα είναι με το ένα πόδι στη χρεωκοπία και έσείς μιλάτε για απλήρωτους παίκτες στην Γ'ΕΘΝΙΚΉ και στην Β' κ.λ.π.Τέτοιες στιγμές ο αθλητισμός είναι πολυτέλεια.Είναι η ώρα να κοιτάξουν τα παιδιά να βρούν καμιά δουλειά η οποία θα τους δίνει 530 ευρώ το μήνα και θα δουλεύουν 8 τουλάχιστον ώρες την ημέρα.Μπάσκετ σε αυτές τις κατηγορίες θα παίζουν μόνο για χόμπι και την φανέλλα.όπως το 1960,1970 κ.λ.π.Το παραμύθι έλαβε τέλος.......καληνύχτα.....Τουλάχιστον εμείς στον Πειραιά είχαμε το μυαλό μας μέσα στο κεφάλι μας..
vosporos
QUOTE(rebel1990 @ May 7 2010, 18:55 ) *
Ρε ξυπνάτε,εδώ η χώρα είναι με το ένα πόδι στη χρεωκοπία και έσείς μιλάτε για απλήρωτους παίκτες στην Γ'ΕΘΝΙΚΉ και στην Β' κ.λ.π.Τέτοιες στιγμές ο αθλητισμός είναι πολυτέλεια.Είναι η ώρα να κοιτάξουν τα παιδιά να βρούν καμιά δουλειά η οποία θα τους δίνει 530 ευρώ το μήνα και θα δουλεύουν 8 τουλάχιστον ώρες την ημέρα.Μπάσκετ σε αυτές τις κατηγορίες θα παίζουν μόνο για χόμπι και την φανέλλα.όπως το 1960,1970 κ.λ.π.Το παραμύθι έλαβε τέλος.......καληνύχτα.....Τουλάχιστον εμείς στον Πειραιά είχαμε το μυαλό μας μέσα στο κεφάλι μας..

Aν μεινετε κ κατηγορια θα ειστε σουπερ
Gkalia
Επειδή δεν δείνει κανείς προγνωστικά λέω να κάνω την αρχή...μήπως και κινηθεί τίποτα
Τί έγινε,πολύ ησυχία ρε παιδιά...


Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας 1
Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. 2
Κ.Ο. Χολαργού - Α.Ε. Ψυχικού 2
Π. Φάληρο- ΑΟΝΣ Μίλων 2
Εθνικός ΟΦΠΦ - Αλίμος 1
Παπάγου - Έσπερος ΑΟΠΑ 1
Κόροιβος Αμαλιάδας-Βόνιτσα :20-0


Αιτιολογία δεν υπάρχει,απλά μου έρχονται έτσι

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
kaukasios
QUOTE(Gkalia @ May 8 2010, 22:31 ) *
Επειδή δεν δείνει κανείς προγνωστικά λέω να κάνω την αρχή...μήπως και κινηθεί τίποτα
Τί έγινε,πολύ ησυχία ρε παιδιά...


Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας 1
Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. 2
Κ.Ο. Χολαργού - Α.Ε. Ψυχικού 2
Π. Φάληρο- ΑΟΝΣ Μίλων 2
Εθνικός ΟΦΠΦ - Αλίμος 1
Παπάγου - Έσπερος ΑΟΠΑ 1
Κόροιβος Αμαλιάδας-Βόνιτσα :20-0


Αιτιολογία δεν υπάρχει,απλά μου έρχονται έτσι

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

se εχω προλαβει αλλα μαλλον εχεις καιρο να μπεις. tongue.gif tongue.gif
Gkalia
QUOTE(kaukasios @ May 8 2010, 22:40 ) *
se εχω προλαβει αλλα μαλλον εχεις καιρο να μπεις. tongue.gif tongue.gif

Σωστός........Δεν θα γινόταν και αλλιώς.....δεν είναι τυχαίος άλλωστε ο τίτλος που σου έχει αποδώσει το forum
<<BasketForum champion>>
69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
lefkadian
ΑΟ Π.Φαλήρου – ΑΟΝΣ Μίλων 65-81
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΛΦ Αλίμου 90-85
ΑΣ Παπάγου – Έσπερος 68-72
Κόροιβος – Βόνιτσα 20-0 α.α


matzik78
QUOTE(lefkadian @ May 9 2010, 19:37 ) *
ΑΟ Π.Φαλήρου – ΑΟΝΣ Μίλων 65-81
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΛΦ Αλίμου 90-85

Ανοιχτο παιχνιδι στην Δραπετσωνα κερδισε ο Εθνικος αλλα σε ενα παιχνιδι που δεν ειχε καμια σημασια το αποτελεσμα λογο της Νικης του Μυλωνα.
Πρωτη φορα που η διαιτησια επαιξε Εθνικο αλλα πλεον ηταν αργα..δεν μαζευονται αυτα που εγιναν στην Πατρα.
Επισης απαραδεκτα προκλητικη η σταση του Κεφαλλιδη σε Μπικουλη κ Αρωνη.
lefkadian
Εθνικός - Άλιμος 90-85
Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας 85-82
Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. 80-96
Χολαργός – Ψυχικό 70-74
Π. Φάληρο – Μίλων 65-81
Παπάγου – Έσπερος Π. 68-72
Κόροιβος - Βόνιτσα 20-0 α.α.

πηγη basketblog.gr

QUOTE(spyrosvon @ Apr 26 2010, 19:13 ) *
ολο τον χρονο μεχρι σημερα δεν εχω δωσει ποτε προγνωστικα αλλα τωρα επειδη εχω ενα ματς στανταρ 100% για συγουρα λεφτα μιλαμε
ΕΑΠ-ΛΕΥΚΑΔΑ 2
οποιος καταλαβε καταλαβε
οποιος θελει να παει ταμειο ολα τα λεφτα του εκει



Ελπιζω να μην επαιξες ολα τα λεφτα σου (και ελπιζω να μην σε "ακολουθησε" και κανενας) γιατι ερχεται και οικονομικη κριση smiley.gif

QUOTE(oymperto eko @ Apr 27 2010, 09:11 ) *
Αυτό σε διαβεβαιώνω ότι θα ναι ακριβώς με 20 πόντους διαφορά,αφου έμαθα πως η Βόνιτσα ούτε καν θα πάει.
Αλλά ακόμα κι έτσι το παιχνίδι το δικό σας με την ΕΑΠ είναι πιο σίγουρο.
Και την παραμονή του να έπαιζε ο Ντέγιαν δεν θα τολμόυσε να χτυπήσει ματς που το θέλει ο Βουρνάς.
Κι ένα ερώτημα έτσι για την ιστορία:
Αλήθεια πόσο πλήρωσε το ξενοδοχείο της ΕΑΠ η Λευκάδα για να χτυπήσει το Χολαργό στην Αθήνα;
Το μοναδικό ματς που διανυκτέρευσε καθώς η απόσταση είναι μικρή.Πάντως το πείραμα πήγε να πετύχει τότε καθώς η ΕΑΠ έχασε στη δεύτερη παράταση.
Οι καλές σχέσεις μεταξύ των σωματείων πρέπει να υπάρχουν.Αλλά ιστορικά σωματεία να γίνονται "θυγατρικές" ομάδων πυροτεχνημάτων πάει πολύ. smiley.gif



Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλα λογια μη λες...
Ελπιζω εστω και σημερα να καταλαβουν καποιοι οτι το basket παιζεται στο παρκε. Δεν ειναι κακο να λεμε τη γνωνη μας αλλα στον αθλητισμο τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Μην ψαχνουμε παντου φαντασματα και συνωμοσιες γιατι ετσι απαξιωνουμε εκτος απο το basket και εμας τους ιδιους που το παρακολουθουμε...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)

1. Δόξα Λ. 20-5 45

2. Κόροιβος 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. Π. Φάληρο 13-12 38

6. ΕΑΠ 13-12 38

7. Εσπερος Π. 12-13 37

8. Μίλωνας 12-15 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25

gate14
Ο Εθνικος επαιξε καλα και κερδισε
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ο Αλιμος εχει καποια παραπονα η αληθεια να λεγεται αλλα καπου υπηρχε και η υπερβολη , πολυ γκρινια απο Μποσγανα Μανο και τον νο5 (3 τεχνικες ο Αλιμος ενω και ο Μποσγανας ενω ειχαμε ταιμ αουτ μπηκε στο γηπεδο και εκβιασε τεχνικη ποινη )
Απο την αλλη ομως και ο Εθνικος επαιξε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ , απο την αρχη του αγωνα η διαφορα επαιζε μεταξυ 10-11 ποντων εφτασε και τους 14
Απο την αλλη ομως ο Αλιμος με εναν Μανο σε μεγαλη μερα ΠΑΛΙ εμπαινε παλι στο παιχνιδι (πολυ καλος και ο 4 )καποια στιγμη κατεβασε την διαφορα και στους 2 ποντους αλλα παλι ο Εθνικος εβρισκε τον τροπο να ξεφευγει
Ο φιλος Ματζικ ισως να εχει δικιο για τους Μπικουλη και Αρωνη αλλα το αποτελεσμα και η αποδοση της ομαδας μας δικαιωσε τον προπονητη για τις επιλογες του
Η νικη μας σιγουρα θα ειχε αντικρυσμα αν εχανε ο Μιλωνας αλλα και παλι τιποτε δεν εχει χαθει
Με νικη μας στον ΜΙΛΩΝΑ νικη ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ στον Αλιμο και με παραμονη της Αγιας Παρασκευης στην Β Εθνκη (που εχει πολυ καλο προγραμα) μπαινουμε σε μπαραζ
Αρα η παραμονη μας ΜΕΣΩ ΜΠΑΡΑΖ εξαρταται και απο εμας και απο ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΑΙ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Για την κρισιμοτητα της τελευταιας αγωνιστικης αρκει να πω οτι σε περιπτωση ηττας του Παπαγου απο τον Αλιμο και νικη του Τηρωνα και του Εθνικου ( η ακομα μονο του Τηρωνα ) φερνει τον Παπαγου στην καλτερη περιπτωση σε μπαραζ στην χειροτερη στην Α ΕΣΚΑ και τον Τηρωνα ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΑΛΟΓΟ
ΧΑΜΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ
gunclub
Το ματσάκι στη Γλυφάδα ήταν όπως το περίμεναν οι περισσότεροι.Χαλαρά για το Φάληρο που στο ημίχρονο έτρωγε καμιά 20άρα διαφορα απο εναν πολύ εύστοχο Μίλωνα.Ελεύθερα σουτ βεβαια αλλά έμπαιναν.Στο 3ο και αφού το Φάληρο, δε είχε το κουράγιο ούτε ζντο να φωνάξει με την έναρξη του ημιχρόνου,μείωσε λίγο τη διαφορά αλλά τίποτα.Τώρα το μέλλον του Φαλήρου για του χρόνου ειναι αβέβαιο, μετά απο μια χρονιά γεμάτη φιλοδοξίες.Να ευχηθώ τα καλύτερα σε παίχτες,πρόεδρο κλπ γιατί το Φάληρο ήταν απ'τα πιο συμπαθητικά σωματεία.Απ'την άλλη ο Μίλωνας γεμάτος νιάτα και ταλέντο, θα ήταν αμαρτία να πέσει.Με δυο προσθήκες του χρόνου,παει εύκολα για πρωτάθλημα. Αντε γιατί έχουμε και δουλειές 41.gif afro.gif
rebel1990
QUOTE(lefkadian @ May 9 2010, 20:29 ) *
Εθνικός - Άλιμος 90-85
Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας 85-82
Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. 80-96
Χολαργός – Ψυχικό 70-74
Π. Φάληρο – Μίλων 65-81
Παπάγου – Έσπερος Π. 68-72
Κόροιβος - Βόνιτσα 20-0 α.α.

πηγη basketblog.gr




Ελπιζω να μην επαιξες ολα τα λεφτα σου (και ελπιζω να μην σε "ακολουθησε" και κανενας) γιατι ερχεται και οικονομικη κριση smiley.gif




Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλα λογια μη λες...
Ελπιζω εστω και σημερα να καταλαβουν καποιοι οτι το basket παιζεται στο παρκε. Δεν ειναι κακο να λεμε τη γνωνη μας αλλα στον αθλητισμο τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Μην ψαχνουμε παντου φαντασματα και συνωμοσιες γιατι ετσι απαξιωνουμε εκτος απο το basket και εμας τους ιδιους που το παρακολουθουμε...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)

1. Δόξα Λ. 20-5 45

2. Κόροιβος 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. Π. Φάληρο 13-12 38

6. ΕΑΠ 13-12 38

7. Εσπερος Π. 12-13 37

8. Μίλωνας 12-15 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)

1.Κόροιβος 20-5 45

2.Δόξα 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. Π. Φάληρο 13-12 38

6. ΕΑΠ 13-12 38

7. Εσπερος Π. 12-13 37

8. Μίλωνας 12-15 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25


Έτσι είναι σωστή η βαθμολογία.
john 1960
Δεν θελω να σας στενοχωρησω, αλλα δεν υπαρχουν μπαραζ σωτηριας. Η προκυρηξη της Ε.Ο.Κ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ σε περιπτωση που απο την Β' εθνικη υποβιβαστουν το Αιγιο & η Αγ. Παρασκευη τοτε αυτοματα υποβιβαζονται 5 ομαδες.
ANTONIO DAVIS
QUOTE(john 1960 @ May 9 2010, 23:18 ) *
Δεν θελω να σας στενοχωρησω, αλλα δεν υπαρχουν μπαραζ σωτηριας. Η προκυρηξη της Ε.Ο.Κ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ σε περιπτωση που απο την Β' εθνικη υποβιβαστουν το Αιγιο & η Αγ. Παρασκευη τοτε αυτοματα υποβιβαζονται 5 ομαδες.

Σημερα πηγα κ ειδα Παπαγο-Εσπερο...Ασόβαρος ο Παπάγος με μοιράιο το 16 του που γέλασε όλος ο κόσμος με αυτά που έκανε..Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν για ποιανού λογαριασμό έπαιξαν οι πατρινοί. smiley.gif Τετοιες ακρες εχει ο Τηρων;;;
ΥΓ:Βονιτσάνοι κοιμηθέιτε ήσυχοι. κ μην εχετε τύψεις Δεν θα χρειαστεί ο Χολαργός την ειδική βαθμολογία με την Αμαλιάδα.Εχασε από το Ψυχικό.
gate14
QUOTE(john 1960 @ May 9 2010, 23:18 ) *
Δεν θελω να σας στενοχωρησω, αλλα δεν υπαρχουν μπαραζ σωτηριας. Η προκυρηξη της Ε.Ο.Κ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ σε περιπτωση που απο την Β' εθνικη υποβιβαστουν το Αιγιο & η Αγ. Παρασκευη τοτε αυτοματα υποβιβαζονται 5 ομαδες.


Αν πεσουν και Αιγιο κα Αγ.Παρασκευη ναι επεσα 5 , δεν νομιζω να εχει πει κανεις εδω μεσα κατι διαφορετικο
Αν σωθει ενας απο τους 2 οι πεμπτοι απο το τελος των 2 ομιλων του Νοτου θα παιξουν την παραμονη τους σε μπαραζ
Αν σωθουν και οι 2 (ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΤΣΟΝΤΕΣ !!!!!!) πεφτουν οι 4 τελευταιοι
leonkalf
Zωντανός στη μάχη της παραμονής στον πρώτο όμιλο της Γ' Εθνικής έμεινε ο Εθνικός, που νίκησε με 90-85 τον Αλιμο και τον έστειλε οριστικά στην Α' ΕΣΚΑΝΑ. Οριστικοποίησε την παραμονή του ο Μίλωνας, με τη νίκη επί του Π. Φαλήρου.
ΕΘνικός και Τήρωνας ελπίζουν να διεδκικήσουν την παραμονή σε αγώνα μπαράζ, ενώ ακόμα δεν έχει σωθεί ο Παπάγου.



Σε ό,τι αφορά στην άνοδο, θα κριθεί την επόμενη εβδομάδα. Η Λευκάδα υποδέχεται τον Κόροιβο και ο νικητής παίρνει το εισιτήριο για τη Β' Εθνική.

ΕΑΠ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 85-82

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 43-48, 62-67, 85-82
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ. – Σιώκας
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης - Στάνκοβιτς): Λυκούδης 7, Μιχαϊλίδης 15 (2), Σταυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 6, Τσεκλένης 8 (2), Μανδαλάκης 31 (3), Κοσμάς, Λιούρδης11 (1), Καλαπανίδας 7.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μ. Παπαδόπουλος 10, Πρέντζας , Αρέθας , Δ. Παπαδόπουλος 14 (2), Σκούφης 10 (1), Κόγκας, Δουβίτσας 3 (1), Κατωπόδης, Γιαννουκάκης 16 (2), Στρ. Παπαδόπουλος 18, Λυμπάρης, Τζανιδάκης 11 (3), Βλαβιανός.

Π. ΦΑΛΗΡΟ- ΜΙΛΩΝ 65-81

Τα δεκάλεπτα: 17-29, 32-50, 59-64, 65-81
Διαιτητές: Σκούτας - Παπανικολάου (Αθ)
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 7, Λουκάτος 1, Θάνος 3, Κουτσός 11, Εμμανουηλίδης 6, Πρινέας 6, Απέργης 9, Σαλτουρίδης 16, Καδάς 3.
ΜΙΛΩΝ (Παππάς): Τριανταφύλλου 3 (1), Παπαδάκης 20 (2), Καραχοντζίτης 9 (1), Αντωνόπουλος, Ρούσης, Βουρλίτης 13, Σταθόπουλος, Χαλβατζής 12, Χριστοφάκης 22 (3), Κρασσόπουλος, Φλέγκας 2.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. 80-96

Τα δεκάλεπτα: 20-25, 37-43, 53-67, 80-96
Διαιτητές: Πόντας – Μανουσόπουλος
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Σφυρής): Μουχτερός 9 (1), Σπυράκος 32 (6), Ιμπέζα 24, Ανδρ. Καυκής 10 (1), Μπακογιάννης 5 (1), Κυριακόπουλος, Ρηγάκος, Σουμάκης, Μπουγάδης, Ζαμπέτης, Μάρας, Λογιαννίτης.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. (Τόλιας): Καζιάνης 14 (2), Λαγκουράνης 9 (1), Μητρόπουλος 25 (2), Σακελλαράκης 17, Δανιήλ 11 (1), Σακελλάρης 5, Ράπτης, Κασιούμης 15 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π. 68-72

Τα δεκάλεπτα: 12-12, 28-39, 49-52, 68-72.
Διαιτητές: Ξάνθος - Παντρευτής.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Παπαντωνίου, Σοφρωνάς, Μέντζος 6, Βάσαλος, Στεργάκης 18 (4), Κωστής 6, Μακρής 4, Υφαντής 13, Μουμπάρακ 5 (1), Κατσαντώνης 15 (1).
ΕΣΠΕΡΟΣ Π. (Λιόνας): Νιφόρας 7, Τρυφωνόπουλος, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος 9 (1), Θωνιάτης 14 (1), Ιωάννου 17 (4), Κάλλης 11 (2), Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 14 (2).



Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

ΕΑ Πατρών – ΑΕ Δόξα Λευκάδας 85-82
Σπαρτιατικός – ΑΣ Τήρων 80-96
ΚΟ Χολαργού – ΑΕ Ψυχικού 70-74
ΑΟ Π.Φαλήρου – ΑΟΝΣ Μίλων 65-81
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΛΦ Αλίμου 90-85
ΑΣ Παπάγου – Έσπερος 68-72
Κόροιβος – Βόνιτσα 20-0 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)
1. Κόροιβος 20-5 45
2. Δόξα Λ. 20-5 45
3. Χολαργός 18-9 43
4. Ψυχικό 16-9 41
5. Π. Φάληρο 13-12 38
6. ΕΑΠ 13-12 38
7. Εσπερος Π. 12-13 37
8. Μίλωνας 12-15 37
9. Παπάγου 11-14 36
10. Εθνικός 10-15 35
11. Τήρων 10-15 35
12. Αλιμος 9-16 34
13. Βόνιτσα 7-17 31
14. Σπαρτιατικός 4-21 29
*Η Βόνιτσα έχει έναν μηδενισμό

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/5): Μίλωνας – Εθνικός, Τήρωνας - ΕΑΠ, Εσπερος Π. - Σπαρτιατικός, Δόξα Λευκάδας – Κόροιβος, Βόνιτσα – Χολαργός, Ψυχικό – Π. Φάληρο, Αλιμος - Παπάγου


πηγή: superbasket.gr
MBANDA
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ May 9 2010, 23:27 ) *
Σημερα πηγα κ ειδα Παπαγο-Εσπερο...Ασόβαρος ο Παπάγος με μοιράιο το 16 του που γέλασε όλος ο κόσμος με αυτά που έκανε..Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν για ποιανού λογαριασμό έπαιξαν οι πατρινοί. smiley.gif Τετοιες ακρες εχει ο Τηρων;;;


Ο Έσπερος σήμερα εξασφάλισε την κατηγορία (12η νίμη).
Για τον εαυτό του λοιπόν έπαιζε.
Ο Παπάγου αν κέρδιζε και την έσωνε από σήμερα έπρεπε να λέμε για ποιόν άλλο έπαιζε?

Συγχαρητήρια στον Έσπερο. Αυτή η ομάδα έπρεπε να έχει σωθεί νωρίτερα.
Με 1-2 προσθήκες παικτών πεντάδας του χρόνου μπορεί να πρωταγωνιστήσει
gallis1974
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ May 9 2010, 23:27 ) *
Σημερα πηγα κ ειδα Παπαγο-Εσπερο...Ασόβαρος ο Παπάγος με μοιράιο το 16 του που γέλασε όλος ο κόσμος με αυτά που έκανε..Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν για ποιανού λογαριασμό έπαιξαν οι πατρινοί. smiley.gif Τετοιες ακρες εχει ο Τηρων;;;
ΥΓ:Βονιτσάνοι κοιμηθέιτε ήσυχοι. κ μην εχετε τύψεις Δεν θα χρειαστεί ο Χολαργός την ειδική βαθμολογία με την Αμαλιάδα.Εχασε από το Ψυχικό.

Καλα ρε φιλε γιατι ψαχνεις δικαιολογιες? Εισαι ειλικρινης με το "Ασοβαρος ο Παπαγος" γιατι αν ηταν σοβαρος δεν θα εχανε απο τους περισσοτερους της "ουρας" μεσα στην εδρα του....
Οσο για τον Τηρωνακο δεν πιστευω να μιλας σοβαρα? Γινεται μια επαρχιακη ομαδα, χωρις γηπεδο, πρωτη φορα στην Γ Εθνικη να εχει πιο πολλες ακρες απο τον ΠΑΠΑΓΟ??? Ριξτε τις ευθυνες στις ομαδες σας και μην ψαχνετε δικαιολογιες για τα στραβοπατηματα....
magickaminia
QUOTE(MBANDA @ May 9 2010, 23:14 ) *
Ο Έσπερος σήμερα εξασφάλισε την κατηγορία (12η νίμη).
Για τον εαυτό του λοιπόν έπαιζε.
Ο Παπάγου αν κέρδιζε και την έσωνε από σήμερα έπρεπε να λέμε για ποιόν άλλο έπαιζε?

Συγχαρητήρια στον Έσπερο. Αυτή η ομάδα έπρεπε να έχει σωθεί νωρίτερα.
Με 1-2 προσθήκες παικτών πεντάδας του χρόνου μπορεί να πρωταγωνιστήσει

Παιδια ξερει να μας πει καποιος τι γινεται στην τριπλη ισοβαθμια Εθνικου , Παπαγου και Τηρωνα. Ποιος απο τους τρεις μενει στην κατηγορια; blove.gif
Terrorista
QUOTE(leonkalf @ May 9 2010, 23:44 ) *
Zωντανός στη μάχη της παραμονής στον πρώτο όμιλο της Γ' Εθνικής έμεινε ο Εθνικός, που νίκησε με 90-85 τον Αλιμο και τον έστειλε οριστικά στην Α' ΕΣΚΑΝΑ. Οριστικοποίησε την παραμονή του ο Μίλωνας, με τη νίκη επί του Π. Φαλήρου.
ΕΘνικός και Τήρωνας ελπίζουν να διεδκικήσουν την παραμονή σε αγώνα μπαράζ, ενώ ακόμα δεν έχει σωθεί ο Παπάγου.



Σε ό,τι αφορά στην άνοδο, θα κριθεί την επόμενη εβδομάδα. Η Λευκάδα υποδέχεται τον Κόροιβο και ο νικητής παίρνει το εισιτήριο για τη Β' Εθνική.

ΕΑΠ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 85-82

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 43-48, 62-67, 85-82
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ. – Σιώκας
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης - Στάνκοβιτς): Λυκούδης 7, Μιχαϊλίδης 15 (2), Σταυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 6, Τσεκλένης 8 (2), Μανδαλάκης 31 (3), Κοσμάς, Λιούρδης11 (1), Καλαπανίδας 7.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μ. Παπαδόπουλος 10, Πρέντζας , Αρέθας , Δ. Παπαδόπουλος 14 (2), Σκούφης 10 (1), Κόγκας, Δουβίτσας 3 (1), Κατωπόδης, Γιαννουκάκης 16 (2), Στρ. Παπαδόπουλος 18, Λυμπάρης, Τζανιδάκης 11 (3), Βλαβιανός.

Π. ΦΑΛΗΡΟ- ΜΙΛΩΝ 65-81

Τα δεκάλεπτα: 17-29, 32-50, 59-64, 65-81
Διαιτητές: Σκούτας - Παπανικολάου (Αθ)
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζιάκας): Μακρής 7, Λουκάτος 1, Θάνος 3, Κουτσός 11, Εμμανουηλίδης 6, Πρινέας 6, Απέργης 9, Σαλτουρίδης 16, Καδάς 3.
ΜΙΛΩΝ (Παππάς): Τριανταφύλλου 3 (1), Παπαδάκης 20 (2), Καραχοντζίτης 9 (1), Αντωνόπουλος, Ρούσης, Βουρλίτης 13, Σταθόπουλος, Χαλβατζής 12, Χριστοφάκης 22 (3), Κρασσόπουλος, Φλέγκας 2.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. 80-96

Τα δεκάλεπτα: 20-25, 37-43, 53-67, 80-96
Διαιτητές: Πόντας – Μανουσόπουλος
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ (Σφυρής): Μουχτερός 9 (1), Σπυράκος 32 (6), Ιμπέζα 24, Ανδρ. Καυκής 10 (1), Μπακογιάννης 5 (1), Κυριακόπουλος, Ρηγάκος, Σουμάκης, Μπουγάδης, Ζαμπέτης, Μάρας, Λογιαννίτης.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. (Τόλιας): Καζιάνης 14 (2), Λαγκουράνης 9 (1), Μητρόπουλος 25 (2), Σακελλαράκης 17, Δανιήλ 11 (1), Σακελλάρης 5, Ράπτης, Κασιούμης 15 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π. 68-72

Τα δεκάλεπτα: 12-12, 28-39, 49-52, 68-72.
Διαιτητές: Ξάνθος - Παντρευτής.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Παπαντωνίου, Σοφρωνάς, Μέντζος 6, Βάσαλος, Στεργάκης 18 (4), Κωστής 6, Μακρής 4, Υφαντής 13, Μουμπάρακ 5 (1), Κατσαντώνης 15 (1).
ΕΣΠΕΡΟΣ Π. (Λιόνας): Νιφόρας 7, Τρυφωνόπουλος, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος 9 (1), Θωνιάτης 14 (1), Ιωάννου 17 (4), Κάλλης 11 (2), Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 14 (2).



Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

ΕΑ Πατρών – ΑΕ Δόξα Λευκάδας 85-82
Σπαρτιατικός – ΑΣ Τήρων 80-96
ΚΟ Χολαργού – ΑΕ Ψυχικού 70-74
ΑΟ Π.Φαλήρου – ΑΟΝΣ Μίλων 65-81
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΛΦ Αλίμου 90-85
ΑΣ Παπάγου – Έσπερος 68-72
Κόροιβος – Βόνιτσα 20-0 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)
1. Κόροιβος 20-5 45
2. Δόξα Λ. 20-5 45
3. Χολαργός 18-9 43
4. Ψυχικό 16-9 41
5. Π. Φάληρο 13-12 38
6. ΕΑΠ 13-12 38
7. Εσπερος Π. 12-13 37
8. Μίλωνας 12-15 37
9. Παπάγου 11-14 36
10. Εθνικός 10-15 35
11. Τήρων 10-15 35
12. Αλιμος 9-16 34
13. Βόνιτσα 7-17 31
14. Σπαρτιατικός 4-21 29
*Η Βόνιτσα έχει έναν μηδενισμό

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/5): Μίλωνας – Εθνικός, Τήρωνας - ΕΑΠ, Εσπερος Π. - Σπαρτιατικός, Δόξα Λευκάδας – Κόροιβος, Βόνιτσα – Χολαργός, Ψυχικό – Π. Φάληρο, Αλιμος - Παπάγου


πηγή: superbasket.gr


ρε φιλαρακι η λευκαδα επαιξε με 13 παιχτεσ η εχεισ κανεισ λαθοσ????
leonkalf
Αν δεις στο post μου, κάτω κάτω αναφέρω την πηγή που πήρα τα αποτελέσματα και τους πόντους.
Οπότε τα παράπονά σου στο superbasket.gr smile.gif
Προφανώς έχουν κάνει λάθος..
Terrorista
QUOTE(leonkalf @ May 10 2010, 14:31 ) *
Αν δεις στο post μου, κάτω κάτω αναφέρω την πηγή που πήρα τα αποτελέσματα και τους πόντους.
Οπότε τα παράπονά σου στο superbasket.gr smile.gif
Προφανώς έχουν κάνει λάθος..

φιλαρακι δεν σου εκανα παραπονο.ερωτηση εκανα μην αρπαζεσαι
gmtb
Σε περίπτωση ισοβαθμίας και των τριών ομάδων υπερτερεί ο ΤΗΡΩΝ όπως επίσης και σε ισοβαθμία με Παπάγο ή Εθνικό.
leonkalf
QUOTE (Terrorista @ May 10 2010, 14:11 ) *
φιλαρακι δεν σου εκανα παραπονο.ερωτηση εκανα μην αρπαζεσαι

Δεν αρπάχτηκα καθόλου. Εξ' ου και το χαμογελάκι.. wink.gif

peace.gif
lefkadian
QUOTE(gmtb @ May 10 2010, 15:46 ) *
Σε περίπτωση ισοβαθμίας και των τριών ομάδων υπερτερεί ο ΤΗΡΩΝ όπως επίσης και σε ισοβαθμία με Παπάγο ή Εθνικό.


Ο Τηρων σε ισοβαθμια με Εθνικο υστερει: ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ 58 - 40
ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 67 - 55
aionio talento
QUOTE(gallis1974 @ May 10 2010, 09:46 ) *
Καλα ρε φιλε γιατι ψαχνεις δικαιολογιες? Εισαι ειλικρινης με το "Ασοβαρος ο Παπαγος" γιατι αν ηταν σοβαρος δεν θα εχανε απο τους περισσοτερους της "ουρας" μεσα στην εδρα του....
Οσο για τον Τηρωνακο δεν πιστευω να μιλας σοβαρα? Γινεται μια επαρχιακη ομαδα, χωρις γηπεδο, πρωτη φορα στην Γ Εθνικη να εχει πιο πολλες ακρες απο τον ΠΑΠΑΓΟ??? Ριξτε τις ευθυνες στις ομαδες σας και μην ψαχνετε δικαιολογιες για τα στραβοπατηματα....




Οι ''ακρες'' μαγκα δεν γινονται με την ιστορια του καθε συλλογου αλλα με τα φραγκα !

Οταν τα εχεις δημιουργουνται απο μονες του μην ανησυχεις ! !

Οποιος δεν το καταλαβαινει καλυτερα να αρχισει τα μπανια απο τωρα και αν μην ασχολειται αλλο με την Γ ΕΘΝΙΚΗ . . .



Καμια μομφη για Τηρωνα εννοειται ! μια χαρα ομαδα εχουν και σαφεστατα δεν γνωριζω αν εχουν οι οχι ''ακρες''

αν ελειπε απο το ροστερ τους ενας μεγαλο γιατρος . . . και ενα παλτο θα ηταν ακομη καλυτεροι ! ! ! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

kaukasios
QUOTE(rebel1990 @ May 9 2010, 22:52 ) *
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 αγώνες)

1.Κόροιβος 20-5 45

2.Δόξα 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. Π. Φάληρο 13-12 38

6. ΕΑΠ 13-12 38

7. Εσπερος Π. 12-13 37

8. Μίλωνας 12-15 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25


Έτσι είναι σωστή η βαθμολογία.

ουτε αυτη ειναι σωστη η βαθμολογια.νομιζω οτι η εαπ ειναι πανω απο το φαληρο γιατι εχει την διαφορα στο μεταξυ τους παιχνιδι.
lefkadian


1.Κόροιβος 20-5 45

2.Δόξα 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. EAΠ 13-12 38

6. Π. Φαληρο 13-12 38

7. Μιλωνας 12-13 37

8. Εσπερος Π. 12-13 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25

Ολες οι βαθμολογιες που γραψαμε σωστες ειναι αφου δεν καναμε λαθη στους βαθμους. Αυτη παντως ειναι και τυπικα σωστη αφου ειναι απο το επισημο site της Ε.Ο.Κ.

MBANDA
QUOTE(Terrorista @ May 10 2010, 14:20 ) *
ρε φιλαρακι η λευκαδα επαιξε με 13 παιχτεσ η εχεισ κανεισ λαθοσ????

H Λευκαδα έχει 3-4 Παπαδόπουλους και η κατάσταση στη Χώρα είναι ...ανώμαλη.
Γιαυτό, άστο καλύτερα,
άστο να πάει στο διάολο smiley.gif smiley.gif
kaukasios
Του Νίκου Βαγγέλη
12/05/2010 (15:43)

Μολονότι η Ε.Α. Πατρών βρίσκεται στην 5η θέση, αυτό δεν σημαίνει πως όλα στο εσωτερικό της κυλούν... ρόδινα. Κάθε άλλο μάλιστα! Η πατρινή ομάδα αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα και οι παίκτες βρίσκονται σε τραγική κατάσταση, μιας και τους οφείλονται πέντε μηνιάτικα! "Κάναμε υπομονή όλη τη σεζόν και περιμένουμε να δούμε αν θα υπάρξει κάποια θετική έκβαση στην όλη δύσκολη κατάσταση", τόνισε με δηλώσεις του στο basketblog.gr ο Γιώργος Μιχαϊλίδης.

Ο Γιάννης Μανδαλάκης από την πλευρά του ανέφερε: "Η κατάσταση στην ομάδα όσον αφορά τα οικονομικά είναι πάρα πολύ άσχημη. Η διοίκηση δεν ήταν ποτέ μαζί μας όλη τη χρονιά. Το μόνο καλό είναι πως αγωνιστικά κάναμε το καλύτερο δυνατόν, παρά τα προβλήματα που υπήρχαν και βρεθήκαμε πολύ ψηλά στη βαθμολογία. Οι μόνοι που βρίσκονται συνέχεια στο πλευρό μας είναι ο προπονητής μας, Ντέγιαν Στάνκοβιτς και ο έφορος, Σπύρος Τσεκλένης".
vosporos
QUOTE(kaukasios @ May 13 2010, 01:49 ) *
Του Νίκου Βαγγέλη
12/05/2010 (15:43)

Μολονότι η Ε.Α. Πατρών βρίσκεται στην 5η θέση, αυτό δεν σημαίνει πως όλα στο εσωτερικό της κυλούν... ρόδινα. Κάθε άλλο μάλιστα! Η πατρινή ομάδα αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα και οι παίκτες βρίσκονται σε τραγική κατάσταση, μιας και τους οφείλονται πέντε μηνιάτικα! "Κάναμε υπομονή όλη τη σεζόν και περιμένουμε να δούμε αν θα υπάρξει κάποια θετική έκβαση στην όλη δύσκολη κατάσταση", τόνισε με δηλώσεις του στο basketblog.gr ο Γιώργος Μιχαϊλίδης.

Ο Γιάννης Μανδαλάκης από την πλευρά του ανέφερε: "Η κατάσταση στην ομάδα όσον αφορά τα οικονομικά είναι πάρα πολύ άσχημη. Η διοίκηση δεν ήταν ποτέ μαζί μας όλη τη χρονιά. Το μόνο καλό είναι πως αγωνιστικά κάναμε το καλύτερο δυνατόν, παρά τα προβλήματα που υπήρχαν και βρεθήκαμε πολύ ψηλά στη βαθμολογία. Οι μόνοι που βρίσκονται συνέχεια στο πλευρό μας είναι ο προπονητής μας, Ντέγιαν Στάνκοβιτς και ο έφορος, Σπύρος Τσεκλένης".

Σας τα ειχα πει εδω κ δυο μηνες,τελος ΧΙΟΝΙΣΕ...
dirk10
QUOTE(kaukasios @ May 13 2010, 01:49 ) *
Του Νίκου Βαγγέλη
12/05/2010 (15:43)

Μολονότι η Ε.Α. Πατρών βρίσκεται στην 5η θέση, αυτό δεν σημαίνει πως όλα στο εσωτερικό της κυλούν... ρόδινα. Κάθε άλλο μάλιστα! Η πατρινή ομάδα αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα και οι παίκτες βρίσκονται σε τραγική κατάσταση, μιας και τους οφείλονται πέντε μηνιάτικα! "Κάναμε υπομονή όλη τη σεζόν και περιμένουμε να δούμε αν θα υπάρξει κάποια θετική έκβαση στην όλη δύσκολη κατάσταση", τόνισε με δηλώσεις του στο basketblog.gr ο Γιώργος Μιχαϊλίδης.

Ο Γιάννης Μανδαλάκης από την πλευρά του ανέφερε: "Η κατάσταση στην ομάδα όσον αφορά τα οικονομικά είναι πάρα πολύ άσχημη. Η διοίκηση δεν ήταν ποτέ μαζί μας όλη τη χρονιά. Το μόνο καλό είναι πως αγωνιστικά κάναμε το καλύτερο δυνατόν, παρά τα προβλήματα που υπήρχαν και βρεθήκαμε πολύ ψηλά στη βαθμολογία. Οι μόνοι που βρίσκονται συνέχεια στο πλευρό μας είναι ο προπονητής μας, Ντέγιαν Στάνκοβιτς και ο έφορος, Σπύρος Τσεκλένης".

5 μηνιατικα ουαου!!!!!!!!!!!!!!!!.τι να πουν κι αλλες ομαδες............................ icon_drunk.gif 69.gif
μπραβο στα παιδια που τα ειπαν παντως!!! 77.gif
Point_Guard
QUOTE(lefkadian @ May 11 2010, 01:30 ) *
1.Κόροιβος 20-5 45

2.Δόξα 20-5 45

3. Χολαργός 18-9 43

4. Ψυχικό 16-9 41

5. EAΠ 13-12 38

6. Π. Φαληρο 13-12 38

7. Μιλωνας 12-13 37

8. Εσπερος Π. 12-13 37

9. Παπάγου 11-14 36

10. Εθνικός 10-15 35

11. Τήρων 10-15 35

12. Αλιμος 9-16 34

13. Βόνιτσα 7-17 31

14. Σπαρτιατικός 4-21 25

Ολες οι βαθμολογιες που γραψαμε σωστες ειναι αφου δεν καναμε λαθη στους βαθμους. Αυτη παντως ειναι και τυπικα σωστη αφου ειναι απο το επισημο site της Ε.Ο.Κ.

O ΕΘΝΙΚΟΣ είναι σίγουρο ότι πέφτει από τη Γ' Εθνική...;;Υπάρχει κανένα σενάριο παραμονής,αλλά να υπάρχουν ελπίδες.... bball.gif
Jabar
QUOTE(Point_Guard @ May 13 2010, 15:58 ) *
O ΕΘΝΙΚΟΣ είναι σίγουρο ότι πέφτει από τη Γ' Εθνική...;;Υπάρχει κανένα σενάριο παραμονής,αλλά να υπάρχουν ελπίδες.... bball.gif

Πρέπει να χάσει ο Παπάγος και να μην κερδίσει ο Τήρωνας.
gate14
QUOTE(Jabar @ May 13 2010, 20:54 ) *
Πρέπει να χάσει ο Παπάγος και να μην κερδίσει ο Τήρωνας.


Πρεπει να κερδισει ο Παπαγος , δεν μας νοιαζει τι θα κανει ο Τηρων , να κερδισει και ο Εθνικος στον Μιλωνα και να σωθει η Αγια Παρασκευη η το Αιγιο (ΧΛΩΜΟ).
Αν σωθει ο ενας απο τους 2 παιζεο μπαραζ ο Εθνικος με τον 5ο του αλλου ομιλου του Νοτου, αν σωθουν και οι 2 τοτε πεφτουν Σπαρτη , Βονιτσα, Αλιμος και Τηρων .....αλλα ΧΛΩΜΟ
Γενικα χλωμα τα πραγματα για τον Εθνικο
Point_Guard
QUOTE(gate14 @ May 13 2010, 21:12 ) *
Πρεπει να κερδισει ο Παπαγος , δεν μας νοιαζει τι θα κανει ο Τηρων , να κερδισει και ο Εθνικος στον Μιλωνα και να σωθει η Αγια Παρασκευη η το Αιγιο (ΧΛΩΜΟ).
Αν σωθει ο ενας απο τους 2 παιζεο μπαραζ ο Εθνικος με τον 5ο του αλλου ομιλου του Νοτου, αν σωθουν και οι 2 τοτε πεφτουν Σπαρτη , Βονιτσα, Αλιμος και Τηρων .....αλλα ΧΛΩΜΟ
Γενικα χλωμα τα πραγματα για τον Εθνικο

bball.gif Είναι κρίμα να πέσει...Μακάρι να γίνει το θαύμα... 69.gif bball.gif

QUOTE(gate14 @ May 13 2010, 21:12 ) *
Πρεπει να κερδισει ο Παπαγος , δεν μας νοιαζει τι θα κανει ο Τηρων , να κερδισει και ο Εθνικος στον Μιλωνα και να σωθει η Αγια Παρασκευη η το Αιγιο (ΧΛΩΜΟ).
Αν σωθει ο ενας απο τους 2 παιζεο μπαραζ ο Εθνικος με τον 5ο του αλλου ομιλου του Νοτου, αν σωθουν και οι 2 τοτε πεφτουν Σπαρτη , Βονιτσα, Αλιμος και Τηρων .....αλλα ΧΛΩΜΟ
Γενικα χλωμα τα πραγματα για τον Εθνικο

bball.gif Φίλε gate 14 είσαι μέσα από την ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ή απλά φίλαθλος;;...Mακάρι να μην πέσει... bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.