Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 1ος Όμιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
vosporos
QUOTE(global5 @ Apr 19 2010, 23:21 ) *
Τα μπατζετ τις κατηγοριας ειναι(μισθοι παιχτων ,προπονητων ,σπιτια και φαγητα).
1.ΛΕΥΚΑΔΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 350.000Ε
2.Π.ΦΑΛΗΡΟ 250.000Ε
3.ΨΥΧΙΚΟ 250.000Ε
4.ΑΜΑΛΙΑΔΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 220.000Ε
5.ΑΛΙΜΟΣ 170.000Ε
6.ΕΣΠΕΡΟΣ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 130.000Ε
7.ΣΠΑΡΤΗ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 120.000Ε
8.ΒΟΝΙΤΣΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 120.000Ε
9.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 110.000Ε
10.ΜΙΛΩΝ 100.000Ε
11.ΧΟΛΑΡΓΟΣ 100.000Ε
12.ΠΑΠΑΓΟΥ 90.000Ε
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 90.000Ε
14.ΕΑΠ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 80.000Ε
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ 100.000 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΝΤΙΣΤΙΧΟΥΝ ΣΤΑ 160.000 ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ.
πολυ σωστες οι παρατηρησεις σου.να ξεκαθαρισουμε ομως οτι τα σπιτια τα ξενοδοχεια κ τα φαγητα δεν παιζουν μπασκετ !! αν η ομαδα του φαληρου π.χ φτιαχνοταν στη βονιτσα τοτε θα χρειαζονταν μαζι με τα παραπανω 350.000ετουλαχιστον.Η μπασκετικη της αξια ομως ειναι 250.000 ε,τα σπιτια κ τα φαγητα ουτε καλαθια βαζουν ουτε αμυνα παιζουν.οταν η βονιτσα κανει 10 διανυκτερευσεις κ ο αλιμος 3 αμεσως ξεκιναμε με 15.000ε διαφορα.αυτα πληρωνει η επαρχια κ δυσκολα στεκονται οι ομαδες.φετος μπορω να πω οτι ολες οι επαρχιακες πλην σπαρτης ηταν αξιοπρεπεις...
basketorange
QUOTE(global5 @ Apr 19 2010, 22:21 ) *
Τα μπατζετ τις κατηγοριας ειναι(μισθοι παιχτων ,προπονητων ,σπιτια και φαγητα).
1.ΛΕΥΚΑΔΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 350.000Ε
2.Π.ΦΑΛΗΡΟ 250.000Ε
3.ΨΥΧΙΚΟ 250.000Ε
4.ΑΜΑΛΙΑΔΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 220.000Ε
5.ΑΛΙΜΟΣ 170.000Ε
6.ΕΣΠΕΡΟΣ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 130.000Ε
7.ΣΠΑΡΤΗ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 120.000Ε
8.ΒΟΝΙΤΣΑ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 120.000Ε
9.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 110.000Ε
10.ΜΙΛΩΝ 100.000Ε
11.ΧΟΛΑΡΓΟΣ 100.000Ε
12.ΠΑΠΑΓΟΥ 90.000Ε
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 90.000Ε
14.ΕΑΠ (ΕΠΑΡΧΙΑ) 80.000Ε
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ 100.000 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΝΤΙΣΤΙΧΟΥΝ ΣΤΑ 160.000 ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ.

Συγγνώμη είναι σίγουρα αυτά τα μπάτζετ? Γιατί τα 4 πρώτα άνετα μπορούν να φτιάξουν ανταγωνιστικότατη ομάδα Α2 εθνικής!!!
blink.gif
Hakim the dream
QUOTE(vosporos @ Apr 19 2010, 18:46 ) *
για να μη λεμε μπουρδες χολαργος εχει το χαμηλοτερο μπατζετ μετα αμαλιαδα.παλαιο φαληρο κ ψυχικο πολυ μεγαλο ειδικα για αθηναικες ομαδες κ ισως οι πιο αποτυχημενες πορειες βαση στοχων.η λευκαδα μπατζετ α2 που αν το αντεχει πραγματικα μπορει να ειναι ο νεος αρκαδικος.

φιλε μου μαθε πρωτα το μπατζετ του ψυχικου..μαθε τι εχουν παρει σε αμαλλιαδα,φαληρο..μαθε τι μπατζετ εχει η λευκαδα και τα λεμε..
billups13
QUOTE(basketorange @ Apr 20 2010, 11:41 ) *
Συγγνώμη είναι σίγουρα αυτά τα μπάτζετ? Γιατί τα 4 πρώτα άνετα μπορούν να φτιάξουν ανταγωνιστικότατη ομάδα Α2 εθνικής!!!
blink.gif


τα μπατζετ οπως εχουν πει και αλλοι φιλοι ειναι σχετικα... περιλαμβανουν τα ενοικια των παικτων,προπονητων.κτλ,λογαριασμους,μετακι
νησεις ομαδας...
απο εκει και περα,οι ομαδες ειδικα της επαρχιας καλουνται να επιλεξουν παιχτες οσο δυνατον καλυτερης ποιοτητας με το μικροτερο δυνατο κοστος....και πολλες φορες την πατανε...
ενα τετοιο παραδειγμα ειναι ο κοροιβος,που περυσι ειχε πολυ μεγαλυτερο μπατζετ, δεν εκανε σωστες επιλογες με αποτελεσμα απλα να σωθει....
φετος με πολυ μικροτερο μπατζετ,εκανε σωστες επιλογες και διεκδικει την ανοδο...
ενα αλλο τρανταχτο παραδειγμα ειναι η σπαρτη που ξοδεψε αρκετα χρηματα και παρουσιαζει ενα προσωπο καθαρα μισθοφορικο.....

το θεμα λοιπον δεν ειναι ποσα λεφτα βαζεις,αλλα τι επιλογες κανεις!!

billups13
QUOTE(rebel1990 @ Apr 19 2010, 22:26 ) *
Παιδιά εάν δεν γνωρίζετε μην λέτε ανακρϊβειες.Το μεγαλύτερο banget με διαφορά πάνω από 50.000 ευρώ έχει η Λευκάδα ενώ ακολουθούν το Ψυχικό και το Π.Φάληρο,ενώ πολύ υψηλό banget δυστυχώς για τους ανθρώπους της διοίκησης που δεν ήξεραν και την πάτησαν ,ενώ είναι καλοί και και τίμιοι άνθρωποι,έχει και η Σπάρτη.Είχα μία κουβέντα μαζί τους πρόσφατα και τρελάθηκα.Πέταξαν οι άνθρωποι πάνω από 150.000,00 ευρώ για πέσουν χωρίς να το παλέψουν.Πέρα από τις δικιές τους ευθύνες θα έπρεπε να ντρέποντε όλοι οι παίκτες και οι προπονητές που ήταν μέλοι σε αυτή την κωμωδία.


πιστευω πως την αληθεια σχετικα με τα μπατζετ την προσεγγιζει αρκετα καλα, ο φιλος rebel1990.....καπως ετσι εχουν τα μεγεθοι..... οι ομαδες και οι παιχτες αυτων πρεπει να κρινονται βαση συμβολαιων,βαση χρηματων που εχουν παρει και το κυριοτερο βαση προσφορας!!!

η εαπ για παραδειγμα απο τι ξερω ουτε συμβολαια μεγαλα εχει,ουτε πληρωμενοι ειναι οι παιχτες αλλα παρολα αυτα εμεινε ανετα στην κατηγορια και ηταν αξιοπρεπεστατη.... αρα αξιζουν πολλα μπραβο στους παιχτες...

η σπαρτη με αρκετα μεγαλα συμβολαια,(νομιζω) πληρωμενοι στην ωρα τους, και με προσφορα μηδενικη απλα οι παιχτες ειναι απαραδεκτοι και αχαριστοι...

το φαληρο,με μεγαλα συμβολαια, αλλα απληρωτοι, απλα κρατησαν την ομαδα στην κατηγορια και δεν ειχαν διαθεση για κατι παραπανω γιατι πολυ απλα η αντιπερα οχθη της διοικησης δεν ηταν ενταξει απεναντι τους...οποτε δεν μπορει να τους πει κανεις τιποτα....
magickaminia
QUOTE(basketorange @ Apr 20 2010, 10:41 ) *
Συγγνώμη είναι σίγουρα αυτά τα μπάτζετ? Γιατί τα 4 πρώτα άνετα μπορούν να φτιάξουν ανταγωνιστικότατη ομάδα Α2 εθνικής!!!
blink.gif

Παιδια εγω τα συγκεκριμενα μπατζετ τα βρισκω μαλλον λογικα για ημιεπαγγελματικο επιπεδο . Σας ενημερωνω απλα οτι οσο ειναι το μπατζετ ολων των ομαδων της κατηγοριας μαζι ειναι το μπατζετ της γυναικειας ομαδας μπασκετ του Αθηναικου. Και μαλιστα οσο ειναι το μπατζετ των μισων ομαδων της κατηγοριας ειναι ο ετησιος μισθος της Καντις Γουιγκινς Αμερικανιδας Διεθνους παικτριας του Αθηναικου. Δεν θεωρω λοιπον και τοσο μεγαλα τα νουμερα . Ειδικα απ την στιγμη που τα πιο πολλα μενουν στα λογια και οχι στην πραξη. blove.gif
keepwalking
[quote name='farasi' date='Apr 19 2010, 05:34 ' post='398819']
ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ?
ΛΕΥΚΑΔΑ ή ΚΟΡΟΙΒΟΣ?
Τι βλεπετε?
[/quote

Κάποτε είχα εκφράσει την άποψη ότι "πάει πολύ" να ανέβει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ομάδα της Πελλοπονήσου. Με όσα όμως βλέπω στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες, η άνοδος είναι του Νιπεργιάλλη και όχι του Βουρνά. Χαμηλότερο το μπάτζετ του Κόροιβου, καλύτερη έδρα, πιο ομαδικοί παίχτες, αποδοτικότερο μπάσκετ, χαμηλότερων τόνων διοίκηση. Πώς γίνεται και ασχολείται ένα ολόκληρο φόρουμ με τη Λευκάδα αν οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε άμεση σχέση με αυτή; Οι άνθρωποι της Βόνιτσας κάτι πήγαν να πουν και έπεσαν οι Λευκαδίτες να τους φάνε! Το τι συμβαίνει χρόνια στη Λευκάδα μόνο αυτοί το ξέρουν και κανένας άλλος. Το σίγουρο είναι πως ο πρόεδρος θα μεριμνήσει για την άνοδο της ομάδας, όπως 'φρόντισε' κάποτε για να μείνει στην κατηγορία. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Φέτος, έριξαν τη Βόνιτσα. Πέρυσι έσωσαν την Πρέβεζα. Ομάδες με καλύτερο σύνολο όμως (Ψυχικό, Π.Φάληρο) από τη Λευκάδα βρίσκονται αυτή τη χρονιά εκτός στόχων λόγω οικονομικών κυρίως προβλημάτων. Γιατί λοιπόν να βγει η Λευκάδα πρωταθλήτρια; Για να γεμίσει ο τόπος με τσάμπα μάγκες;
gunclub
QUOTE(magickaminia @ Apr 20 2010, 14:57 ) *
Παιδια εγω τα συγκεκριμενα μπατζετ τα βρισκω μαλλον λογικα για ημιεπαγγελματικο επιπεδο . Σας ενημερωνω απλα οτι οσο ειναι το μπατζετ ολων των ομαδων της κατηγοριας μαζι ειναι το μπατζετ της γυναικειας ομαδας μπασκετ του Αθηναικου. Και μαλιστα οσο ειναι το μπατζετ των μισων ομαδων της κατηγοριας ειναι ο ετησιος μισθος της Καντις Γουιγκινς Αμερικανιδας Διεθνους παικτριας του Αθηναικου. Δεν θεωρω λοιπον και τοσο μεγαλα τα νουμερα . Ειδικα απ την στιγμη που τα πιο πολλα μενουν στα λογια και οχι στην πραξη. blove.gif
Η ομάδα του Αθηναικού φίλε μου είναι αμαρτωλή ιστορία κάποιων για να διαφημίζονται. Το γήπεδο της Εργάνης (ανοίκει στον ΟΣΚ) αντί να το χρησιμοποιούν τα διπλανά σχολεία για την ανάπτυξη του αθλήματος έχει καταληφθεί απ΄τον Αθηναικό.Να πούμε εδώ οτι η αντρική ομάδα μπάσκετ του Αθηναικού έχει μπατζετ οσο 2 κρουασάν σοκολάτα! Επίσης θα ήθελα να μάθω σην επικείμενη αναδιοργάνωση της κατηγορίας,που μελετούν κάποιοι άσχετοι,πόσο μπάτζετ πρέπει να έχει μια ομάδα πχ της ΕΣΚΑΒΔΕ (κέρκυρα) για να τα ταξιδεύει στο Αιγαίο ή στη Κρήτη? Κι όλα αυτά σένα πρωτάθλημα που δεν έχει τη παραμικρή προβολή απο κανένα μέσο.
kaukasios
QUOTE(farasi @ Apr 19 2010, 11:34 ) *
ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ?
ΛΕΥΚΑΔΑ ή ΚΟΡΟΙΒΟΣ?
Τι βλεπετε?
πιστευω οτι οποια απο τις δυο ομαδες θα παρει το πρωταθλημα το αξιζει.ειναι και οι δυο πολυ καλες ομαδες,με πολυ καλα ροστερ,ηταν σταθερες και σοβαρες σε ολο το πρωταθλημα και δικαια το διεκδικουν μεχρι τελος.ενα μικρο προβαδισμα θα δωσω στην λευκαδα,οχι γιατι ειναι καλυτερη ομαδα απο τον κοροιβο αλλα επειδη εχει το πλεονεκτημα της εδρας στο τελευταιο παιχνιδι.
Jack_Daniels
QUOTE(keepwalking @ Apr 20 2010, 14:47 ) *
Κάποτε είχα εκφράσει την άποψη ότι "πάει πολύ" να ανέβει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ομάδα της Πελλοπονήσου. Με όσα όμως βλέπω στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες, η άνοδος είναι του Νιπεργιάλλη και όχι του Βουρνά. Χαμηλότερο το μπάτζετ του Κόροιβου, καλύτερη έδρα, πιο ομαδικοί παίχτες, αποδοτικότερο μπάσκετ, χαμηλότερων τόνων διοίκηση. Πώς γίνεται και ασχολείται ένα ολόκληρο φόρουμ με τη Λευκάδα αν οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε άμεση σχέση με αυτή; Οι άνθρωποι της Βόνιτσας κάτι πήγαν να πουν και έπεσαν οι Λευκαδίτες να τους φάνε! Το τι συμβαίνει χρόνια στη Λευκάδα μόνο αυτοί το ξέρουν και κανένας άλλος. Το σίγουρο είναι πως ο πρόεδρος θα μεριμνήσει για την άνοδο της ομάδας, όπως 'φρόντισε' κάποτε για να μείνει στην κατηγορία. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Φέτος, έριξαν τη Βόνιτσα. Πέρυσι έσωσαν την Πρέβεζα. Ομάδες με καλύτερο σύνολο όμως (Ψυχικό, Π.Φάληρο) από τη Λευκάδα βρίσκονται αυτή τη χρονιά εκτός στόχων λόγω οικονομικών κυρίως προβλημάτων. Γιατί λοιπόν να βγει η Λευκάδα πρωταθλήτρια; Για να γεμίσει ο τόπος με τσάμπα μάγκες;


Για να ρωτάς εσύ.. και να μπορείς να γράφεις ό,τι σου κατεβαίνει στο κεφάλι.
Σε αυτό το foroum μόνο εγώ και ο Lefkadian υποστηρίζουμε Λευκάδα όλοι άλλοι ή είναι απέναντι ή απλά αδιάφοροι. Οι φίλοι από την Βόνιτσα είπαν την άποψη τους, εμείς τη δική μας(ο κάθε χρήστης από την δική του πλευρά) χωρίς φοβερούς διαπληκτισμούς όπως είχαν γίνει πιο παλιά μεταξύ φίλων άλλων ομάδων(π.χ. Κόροιβος, ΕΑΠ, Παπάγου, Εθνικού)και τώρα έρχεσαι εσύ, που δεν έχεις καμία σχέση με την Λευκάδα, αλλά ασχολείσαι μόνο με ότι έχει να κάνει με αυτή και απλά είσαι αντίθετος-η. ΚΑΙ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, η Λευκάδα(διοίκηση, παίχτες, προπονητές, ξαδέρφια, ανιψιές, ο καφετζής του γηπέδου κτλ) κάθε χρόνο είναι αυτή που αποφασίζει ποιος θα μείνει στην Γ Εθνική, ποιος θα φύγει και που θα πάει. Μας αποκάλυψε ο φίλος-η keepwalking που δεν είναι από Λευκάδα, δεν είναι ερειστικός-ή απλά αντικειμενικός-ή.
Πραγματικά περαστικά..
Πολλά λόγια από πολλούς που δεν ξέρω αν και τι ξέρουν.
Εγώ λοιπόν θέλω να πιστεύω πως θα ανέβει η Λευκάδα, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι την 16η Μαΐου θα δούμε έναν πολύ δυνατό αγώνα μεταξύ δυο πολύ καλών ομάδων σε ένα γεμάτο γήπεδο, σε μια δυνατή έδρα(με ωραίες παρουσίες όπως παλιά είχατε πει, για να ελαφρύνουμε λίγο και το κλίμα..)
Γι' αυτό φίλε keepwalking σε προσκαλώ προσωπικά να παραβρεθείς και εσύ στο γήπεδο με το σημειωματάριο σου και να βγάλεις τα συμπεράσματά σου και να μας τα εκθέσεις την επόμενη μέρα, ή την επόμενη Παρασκευή, όπως θες...
lefkadian
[/quote

Κάποτε είχα εκφράσει την άποψη ότι "πάει πολύ" να ανέβει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ομάδα της Πελλοπονήσου. Με όσα όμως βλέπω στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες, η άνοδος είναι του Νιπεργιάλλη και όχι του Βουρνά. Χαμηλότερο το μπάτζετ του Κόροιβου, καλύτερη έδρα, πιο ομαδικοί παίχτες, αποδοτικότερο μπάσκετ, χαμηλότερων τόνων διοίκηση. Πώς γίνεται και ασχολείται ένα ολόκληρο φόρουμ με τη Λευκάδα αν οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε άμεση σχέση με αυτή; Οι άνθρωποι της Βόνιτσας κάτι πήγαν να πουν και έπεσαν οι Λευκαδίτες να τους φάνε! Το τι συμβαίνει χρόνια στη Λευκάδα μόνο αυτοί το ξέρουν και κανένας άλλος. Το σίγουρο είναι πως ο πρόεδρος θα μεριμνήσει για την άνοδο της ομάδας, όπως 'φρόντισε' κάποτε για να μείνει στην κατηγορία. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Φέτος, έριξαν τη Βόνιτσα. Πέρυσι έσωσαν την Πρέβεζα. Ομάδες με καλύτερο σύνολο όμως (Ψυχικό, Π.Φάληρο) από τη Λευκάδα βρίσκονται αυτή τη χρονιά εκτός στόχων λόγω οικονομικών κυρίως προβλημάτων. Γιατί λοιπόν να βγει η Λευκάδα πρωταθλήτρια; Για να γεμίσει ο τόπος με τσάμπα μάγκες;
[/quote]

Ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει αρκει να μην προσβαλει. Και εσυ φιλε keepwalking εχεις ξεπερασει τα ορια και δυστυχως προσβαλεις τη νοημοσυνη μας...
Τι ακριβως σημαινει χαμηλων τονων διοικηση? Που εχει προκαλεσει η διοικηση της Λευκαδας? Ποιος εχει παραπονα απο την φιλοξενια μας?
Γιατι ειναι πιο ομαδικοι οι παιχτες του Κοροιβου? Εχεις στατιστικα? Μηπως εχεις δει ολα τα παιχνιδια?
Δεν ξερω για τα μπατζετ (καποιοι τα ξερουν...ολα), αλλα πως ακριβως βγαινει το αποδοτικοτερο μπασκετ? Απο τις νικες? Απο τις διαφορες ποντων? Απλα παραθετω την βαθμολογια των 5 πρωτων...


Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2009-2010 (1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ Βαθ2 Διαφ2

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 42 23 19 4 0 1714 1593 121 2 1,055
ΛΕΥΚΑΔΑΣ 42 23 19 4 0 1680 1386 294 1 0,947
ΧΟΛΑΡΓΟΣ 40 23 17 6 0 1674 1539 135 0 1
ΨΥΧΙΚΟ 37 23 14 9 0 1817 1612 205 0 1
ΦΑΛΗΡΟ 36 23 13 10 0 1593 1574 19 0 1

Οσο για την καλυτερη εδρα η Λευκαδα ειναι καλυτερη εκτος...και παει λεγοντας...
Οι φιλοι της Βονιτσας ειπαν την αποψη τους εμεις τη δικια μας, χωρις ακροτητες και νομιζω οτι καπου τα βρηκαμε κιολας. Αν η Βονιτσα επεσε απο εμας ρωτα τους ιδιους τους φιλους της. Εσυ που εκφραζεις αποψη το εχεις δει το παιχνιδι?
Ξαναλεω ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει αλλα υπαρχουν και ορια. Αν πω εγω οτι σημερα χιονιζει στη Λευκαδα ή οτι ο Κοροιβος εριξε τον Αλιμο ειναι αποψη? ΕΛΕΟΣ!!! ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ? hammer.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif ugly_tocktock.gif blink.gif
keepwalking
QUOTE(Jack_Daniels @ Apr 20 2010, 10:41 ) *
Για να ρωτάς εσύ.. και να μπορείς να γράφεις ό,τι σου κατεβαίνει στο κεφάλι.
Σε αυτό το foroum μόνο εγώ και ο Lefkadian υποστηρίζουμε Λευκάδα όλοι άλλοι ή είναι απέναντι ή απλά αδιάφοροι. Οι φίλοι από την Βόνιτσα είπαν την άποψη τους, εμείς τη δική μας(ο κάθε χρήστης από την δική του πλευρά) χωρίς φοβερούς διαπληκτισμούς όπως είχαν γίνει πιο παλιά μεταξύ φίλων άλλων ομάδων(π.χ. Κόροιβος, ΕΑΠ, Παπάγου, Εθνικού)και τώρα έρχεσαι εσύ, που δεν έχεις καμία σχέση με την Λευκάδα, αλλά ασχολείσαι μόνο με ότι έχει να κάνει με αυτή και απλά είσαι αντίθετος-η. ΚΑΙ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, η Λευκάδα(διοίκηση, παίχτες, προπονητές, ξαδέρφια, ανιψιές, ο καφετζής του γηπέδου κτλ) κάθε χρόνο είναι αυτή που αποφασίζει ποιος θα μείνει στην Γ Εθνική, ποιος θα φύγει και που θα πάει. Μας αποκάλυψε ο φίλος-η keepwalking που δεν είναι από Λευκάδα, δεν είναι ερειστικός-ή απλά αντικειμενικός-ή.
Πραγματικά περαστικά..
Πολλά λόγια από πολλούς που δεν ξέρω αν και τι ξέρουν.
Εγώ λοιπόν θέλω να πιστεύω πως θα ανέβει η Λευκάδα, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι την 16η Μαΐου θα δούμε έναν πολύ δυνατό αγώνα μεταξύ δυο πολύ καλών ομάδων σε ένα γεμάτο γήπεδο, σε μια δυνατή έδρα(με ωραίες παρουσίες όπως παλιά είχατε πει, για να ελαφρύνουμε λίγο και το κλίμα..)
Γι' αυτό φίλε keepwalking σε προσκαλώ προσωπικά να παραβρεθείς και εσύ στο γήπεδο με το σημειωματάριο σου και να βγάλεις τα συμπεράσματά σου και να μας τα εκθέσεις την επόμενη μέρα, ή την επόμενη Παρασκευή, όπως θες...


Δεν χρειάζομαι σημειωματάριο για να σημειώσω αυτά που βλέπω...Γιατί να γράψω Παρασκευή την άποψή μου; Τι άλλες μέρες απαγορεύεται;
Αν ήμουνα γυναίκα (όπως αφήνεις να εννοηθεί) δεν θα έλεγα τη γνώμη μου πιο αντρίκια από τον καθένα σας. Λυπάμαι που δεν μπορώ να κάνω το χατήρι ούτε σε εσένα, ούτε στον κολλητό σου τον lefkadian. Δεν πρόκειται να μπω σε καμιά άλλη αντιπαράθεση αυτού του επιπέδου. Τη Λευκάδα την έχω δει δυο τρεις φορές αλλά όχι αυτή την αγωνιστική. Είδα το παιχνίδι στην Πάτρα και πραγματικά είδα καλύτερο μπάσκετ. Λυπάμαι πραγματικά που θιχτήκατε τόσο ρε παιδιά...Μακάρι να ανέβετε να ησυχάσουμε όλοι!
Jack_Daniels
QUOTE(keepwalking @ Apr 20 2010, 17:06 ) *
Δεν χρειάζομαι σημειωματάριο για να σημειώσω αυτά που βλέπω...Γιατί να γράψω Παρασκευή την άποψή μου; Τι άλλες μέρες απαγορεύεται;
Αν ήμουνα γυναίκα (όπως αφήνεις να εννοηθεί) δεν θα έλεγα τη γνώμη μου πιο αντρίκια από τον καθένα σας. Λυπάμαι που δεν μπορώ να κάνω το χατήρι ούτε σε εσένα, ούτε στον κολλητό σου τον lefkadian. Δεν πρόκειται να μπω σε καμιά άλλη αντιπαράθεση αυτού του επιπέδου. Τη Λευκάδα την έχω δει δυο τρεις φορές αλλά όχι αυτή την αγωνιστική. Είδα το παιχνίδι στην Πάτρα και πραγματικά είδα καλύτερο μπάσκετ. Λυπάμαι πραγματικά που θιχτήκατε τόσο ρε παιδιά...Μακάρι να ανέβετε να ησυχάσουμε όλοι!


Το μόνο που θα μπορούσα να σου ζητήσω είναι να μην γράφεις ανακρίβειες, και να τεκμηριώνεις την άποψη σου. Και από ότι βλέπω δεν πρόκειται να μου κάνεις το χατίρι ποτέ.. Αν θες, ακόμα και τώρα μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί η Δόξα Λευκάδας, η τόσο κακή -σε όλα τα επίπεδα- ομάδα(κατά την γνώμη σου) είναι ισόβαθμη με τον τόσο ποιοτικό Κόροιβο και διεκδικεί την άνοδο στην Β Εθνική.
Και επειδή δεν περιμένω πως κάπου θα βγάλει αυτό ζητώ συγγνώμη από τους άλλους χρήστες που απάντησα στο post σου και ξεκίνησε αυτή η προσωπική "αντιπαράθεση αυτού του επιπέδου". Από μεριά μου τελειώνει εδώ και αν υπάρξει άλλο post από μένα θα είναι στις 17 Μαΐου για να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του Κόροιβου ή στην ομάδα της Δόξας.
P.S. Αν τελικά ανέβουμε εσύ απ’ ότι βλέπω μάλλον θα χάσεις τον ύπνο σου και όχι θα ηρεμήσεις..
basketorange
QUOTE(kaukasios @ Apr 20 2010, 15:38 ) *
πιστευω οτι οποια απο τις δυο ομαδες θα παρει το πρωταθλημα το αξιζει.ειναι και οι δυο πολυ καλες ομαδες,με πολυ καλα ροστερ,ηταν σταθερες και σοβαρες σε ολο το πρωταθλημα και δικαια το διεκδικουν μεχρι τελος.ενα μικρο προβαδισμα θα δωσω στην λευκαδα,οχι γιατι ειναι καλυτερη ομαδα απο τον κοροιβο αλλα επειδη εχει το πλεονεκτημα της εδρας στο τελευταιο παιχνιδι.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Ελαφρύ προβάδισμα στη Λευκάδα επειδή παίζει το ντέρμπι στην έδρα της. Βέβαια και ο Χολαργός εδώ που τα λέμε άξιζε να διεκδικήσει την άνοδο, ειδικά αν κοιτάξουμε πόσες νίκες-ήττες έχει απέναντι σε Δόξα Λευκάδας και Κόροιβο. 3-1!!! 77.gif Εκτός στόχως έμεινε από κάτι αστείες ήττες που έκανε (πχ έχασε στην έδρα του από τον Εθνικό και το Παλαιό Φάληρο και εκτός από τον Παπάγου)... icon_drunk.gif
jim 3
πολυ απιθανο να χανει καποιος στο saloon το γηπεδο που πριν λιγα χρονια επαιζε παιχνιδια και ο πρωταθλητης ευρωπης
σωστα basketorange;
68.gif
vosporos
QUOTE(jim 3 @ Apr 20 2010, 19:49 ) *
πολυ απιθανο να χανει καποιος στο saloon το γηπεδο που πριν λιγα χρονια επαιζε παιχνιδια και ο πρωταθλητης ευρωπης
σωστα basketorange;
68.gif

σημασια εχει ποιοι τωρα κ πιστεψε με ουτε απεξω δεν θα περναγαν τα χρονια που λες...
ΓΚΑΛΗΣ
Το νέο BLOG των ομάδων της Ελευσίνας, δημιουργήθηκε πριν 1 εβδομάδα. Ελπίζουμε να σας αρέσει γιατί είναι προσπάθεια πολλών ανθρώπων που αγαπούν το Μπάσκετ. Υπάρχουν και ψηφοφορίες για κάθε ομάδα της Ελευσίνας ξεχωριστά( ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ. , Ο.Κ.Ε. , Γ.Α.Σ.Ε. )


LINK
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/


Επίσης θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου σε όλες τις ομάδες της Ελευσίνας για την άψογη μέχρι τώρα παρουσία τους στα Πρωταθλήματα που συμμετέχουν και παράλληλα πρωταγωνιστούν.
lefkadian
QUOTE(keepwalking @ Apr 20 2010, 18:06 ) *
Δεν χρειάζομαι σημειωματάριο για να σημειώσω αυτά που βλέπω...Γιατί να γράψω Παρασκευή την άποψή μου; Τι άλλες μέρες απαγορεύεται;
Αν ήμουνα γυναίκα (όπως αφήνεις να εννοηθεί) δεν θα έλεγα τη γνώμη μου πιο αντρίκια από τον καθένα σας. Λυπάμαι που δεν μπορώ να κάνω το χατήρι ούτε σε εσένα, ούτε στον κολλητό σου τον lefkadian. Δεν πρόκειται να μπω σε καμιά άλλη αντιπαράθεση αυτού του επιπέδου. Τη Λευκάδα την έχω δει δυο τρεις φορές αλλά όχι αυτή την αγωνιστική. Είδα το παιχνίδι στην Πάτρα και πραγματικά είδα καλύτερο μπάσκετ. Λυπάμαι πραγματικά που θιχτήκατε τόσο ρε παιδιά...Μακάρι να ανέβετε να ησυχάσουμε όλοι!


Φιλε keepwalking δεν ειναι κακο να υποστηριζεις τον Κοροιβο. Πες ομως οτι γουσταρω να ανεβει η Αμαλιαδα γιατι ετσι μου αρεσει. Αυτο ειναι αντρικιο, καθαρο και τιμιο. Μην προσπαθεις με αστηρικτα επιχειρηματα, ή με την φαντασια σου να τεκμηριωσεις την προτιμηση σου. Πες ετσι μου αρεσει και ολα ΟΚ. Οσο για τα κολλητιλικια κατι παραπανω θα ξερεις εσυ... Ετσι δεν ειναι?
Παντως η προσκληση για Λευκαδα ισχυει με ή χωρις σημειωματαρια smiley.gif και για ολους τους φιλους του Κοροιβου απο οποια γωνια της Ελλαδας και αν ειναι. Το παιχνιδι θα ειναι μια γιορτη αφου απο εκει θα βγει ο πρωταθλητης. Μακαρι να ειναι η Λευκαδα αλλα αν κερδισει ο Κοροιβος μαγκια του και θα του πουμε και χιλια μπραβο thumbsup.gif
...Και συγνωμη απο το υπολοιπο forum αλλα ο φιλος keepwalking δεν θελει προσωπικα μηνυματα γιατι ενοχλειται. Ολα στη φορα λοιπον, αν και καποιοι νομιζουν οτι μπορουν να κρυφτουν smiley.gif
keepwalking
QUOTE(lefkadian @ Apr 20 2010, 15:06 ) *
Φιλε keepwalking δεν ειναι κακο να υποστηριζεις τον Κοροιβο. Πες ομως οτι γουσταρω να ανεβει η Αμαλιαδα γιατι ετσι μου αρεσει. Αυτο ειναι αντρικιο, καθαρο και τιμιο. Μην προσπαθεις με αστηρικτα επιχειρηματα, ή με την φαντασια σου να τεκμηριωσεις την προτιμηση σου. Πες ετσι μου αρεσει και ολα ΟΚ. Οσο για τα κολλητιλικια κατι παραπανω θα ξερεις εσυ... Ετσι δεν ειναι?
Παντως η προσκληση για Λευκαδα ισχυει με ή χωρις σημειωματαρια smiley.gif και για ολους τους φιλους του Κοροιβου απο οποια γωνια της Ελλαδας και αν ειναι. Το παιχνιδι θα ειναι μια γιορτη αφου απο εκει θα βγει ο πρωταθλητης. Μακαρι να ειναι η Λευκαδα αλλα αν κερδισει ο Κοροιβος μαγκια του και θα του πουμε και χιλια μπραβο thumbsup.gif
...Και συγνωμη απο το υπολοιπο forum αλλα ο φιλος keepwalking δεν θελει προσωπικα μηνυματα γιατι ενοχλειται. Ολα στη φορα λοιπον, αν και καποιοι νομιζουν οτι μπορουν να κρυφτουν smiley.gif


Εγω φίλε lefkadian, αν είχα να επιλέξω ομάδα θα επέλεγα το Χολαργό για να ανέβει. Το έχω ξαναπεί. Η Αμαλιάδα είναι καλύτερη ομάδα στο σύνολο σε σύγκριση με τη Λευκάδα. Δεν είπα ότι η ομάδα σας είναι κακή απλά ότι η άλλη είναι καλύτερη. Και επειδή βλέπω ότι επικρατεί μια σύγχυση σχετικά με την ταυτότητά μου, αρκεί να πω και σε εσένα αλλά και στον jack daniels, ότι κάποτε πέρασα κι εγώ από την ομάδα του νησιού σας και έμαθα τόσα πολλά που αν τα αποκαλύψω θα αηδιάσει όλο το φόρουμ. Πράγματα που δεν έχω συναντήσει ποτέ μου σε καμία άλλη ομάδα που σέβεται τον αθλητισμό.
Σεβαστείτε λοιπόν το γεγονός ότι εγώ ποτέ μου δεν έθιξα καμία τέτοια κατάσταση και μην κολλάτε ανθρωπάκια για να δημιουργήσετε εντυπώσεις. Έχεις δίκιο. Δεν γουστάρω τα πμ, ούτε τις προσωπικές επιθέσεις αλλά και πολλά άλλα. Γι΄αυτό και θα αποχωρήσω. Εις το επανειδήν...
jim 3
επομενη αγωνιστικη:

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
25/04/10 17:00 ΔΑΚ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ - ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
25/04/10 17:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ
25/04/10 17:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ
25/04/10 17:00 Π.ΨΥΧΙΚΟΥ ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
25/04/10 17:00 ΜΙΛΩΝΑ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
25/04/10 17:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
25/04/10 17:00 Π.ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
basketorange
QUOTE(jim 3 @ Apr 20 2010, 18:49 ) *
πολυ απιθανο να χανει καποιος στο saloon το γηπεδο που πριν λιγα χρονια επαιζε παιχνιδια και ο πρωταθλητης ευρωπης
σωστα basketorange;
68.gif

Συγγνώμη εγώ για σήμερα μιλάω. Για το παρελθόν θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, μεγάλη και ιστορική ομάδα ο Παπάγου. Αλλά εκπλήσσομαι που ενοχλήθηκες από αυτό που είπα γιατί δεν νομίζω ότι είπα και κάτι λάθος και ταυτόχρονα δεν νομίζω να αναφέρθηκα στην ομάδα σου!!! Σχολιασμό της πορείας του Χολαργού έκανα. Από τον Παπάγου κατ'αρχήν, σε αντίθεση με το Χολαργό που έχασε, πέρασαν και Κόροιβος και Δόξα Λευκάδας. Συνολικά 5 φορές έχει γίνει το διπλό στην έδρα του Παπάγου φέτος και ακόμα δεν έχει τελειώσει το πρωτάθλημα και μάλιστα και από ομάδες της ουράς 2 φορές!!!

Για του λόγου το αληθές:

Παπάγου-Ψυχικό 52-63
Παπάγου-Δόξα Λευκάδας 62-73
Παπάγου-Βόνιτσα 66-78
Παπάγου-Τήρων 70-71
Παπάγου-Κόροιβος 66-74

Καλή συνέχεια στην ομάδα σου και ελπίζω να παραμείνει στην κατηγορία γιατί το αξίζει.
lefkadian
QUOTE(keepwalking @ Apr 20 2010, 21:24 ) *
Εγω φίλε lefkadian, αν είχα να επιλέξω ομάδα θα επέλεγα το Χολαργό για να ανέβει. Το έχω ξαναπεί. Η Αμαλιάδα είναι καλύτερη ομάδα στο σύνολο σε σύγκριση με τη Λευκάδα. Δεν είπα ότι η ομάδα σας είναι κακή απλά ότι η άλλη είναι καλύτερη. Και επειδή βλέπω ότι επικρατεί μια σύγχυση σχετικά με την ταυτότητά μου, αρκεί να πω και σε εσένα αλλά και στον jack daniels, ότι κάποτε πέρασα κι εγώ από την ομάδα του νησιού σας και έμαθα τόσα πολλά που αν τα αποκαλύψω θα αηδιάσει όλο το φόρουμ. Πράγματα που δεν έχω συναντήσει ποτέ μου σε καμία άλλη ομάδα που σέβεται τον αθλητισμό.
Σεβαστείτε λοιπόν το γεγονός ότι εγώ ποτέ μου δεν έθιξα καμία τέτοια κατάσταση και μην κολλάτε ανθρωπάκια για να δημιουργήσετε εντυπώσεις. Έχεις δίκιο. Δεν γουστάρω τα πμ, ούτε τις προσωπικές επιθέσεις αλλά και πολλά άλλα. Γι΄αυτό και θα αποχωρήσω. Εις το επανειδήν...



Οσο αφορα τις προτιμησεις σου τις καταλαβαμε: Οποια ομαδα να 'ναι αρκει να μην ανεβει η Λευκαδα. Δικαιωμα σου και κανενα σχολιο γι' αυτο.
Οσο αφορα για το "περασμα" σου απο Λευκαδα σαν παικτης πολυ αμφιβαλλω, οχι αν "περασες" απο Λευκαδα αλλα αν ησουν καν παιχτης. Αν εχεις κατι να καταγγειλεις ή καντο επωνυμα και δημοσια, ή πεστο στις καταλληλες αρχες ή μην μιλας. Αλλιως εχω το δικαιωμα να σε χαρακτηρισω κοινο συκοφαντη (το λιγοτερο). Τερμα πια η λασπη απο οπου και αν προερχεται...
Επειδη ομως τοσο ο φιλος Jack Daniels οσο και εγω καταλαβαμε ποιος εισαι κανε αυτο που γραφεις στη τελευταια προταση σου. Αποχωρησε icon_wave.gif
aionio talento
QUOTE(basketorange @ Apr 20 2010, 21:12 ) *
Συγγνώμη εγώ για σήμερα μιλάω. Για το παρελθόν θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, μεγάλη και ιστορική ομάδα ο Παπάγου. Αλλά εκπλήσσομαι που ενοχλήθηκες από αυτό που είπα γιατί δεν νομίζω ότι είπα και κάτι λάθος και ταυτόχρονα δεν νομίζω να αναφέρθηκα στην ομάδα σου!!! Σχολιασμό της πορείας του Χολαργού έκανα. Από τον Παπάγου κατ'αρχήν, σε αντίθεση με το Χολαργό που έχασε, πέρασαν και Κόροιβος και Δόξα Λευκάδας. Συνολικά 5 φορές έχει γίνει το διπλό στην έδρα του Παπάγου φέτος και ακόμα δεν έχει τελειώσει το πρωτάθλημα και μάλιστα και από ομάδες της ουράς 2 φορές!!!

Για του λόγου το αληθές:

Παπάγου-Ψυχικό 52-63
Παπάγου-Δόξα Λευκάδας 62-73
Παπάγου-Βόνιτσα 66-78
Παπάγου-Τήρων 70-71
Παπάγου-Κόροιβος 66-74

Καλή συνέχεια στην ομάδα σου και ελπίζω να παραμείνει στην κατηγορία γιατί το αξίζει.



Σωστος !

μιας και παρεθεσες αναλυτικα ( μονο ) τις ηττες μας . . . χωρις να εκανες κατι κακο βεβαια το να αναφερεις οτι

ομαδα που μοναδικος της στοχος καλως κακως ειναι η παραμονη οτι π.χ. την 4η ομαδα της κατηγοριας ( φαληρο )

την κερδισε 2 φορες με +20π. και εχει κερδισει εκτος εδρας 4 ομαδες ( βονιτσα - φαληρο - σπαρτη - εθνικο ) + οτι

στα παιχνιδια με τους 3 πρωτους ( κατα την γνωμη μου ) ηταν ανταγωνιστικη ! ( νικη με χολαργο παραταση με αμαλιαδα

κλπ ) δεν θα ηταν ασχημο !
basketorange
QUOTE(aionio talento @ Apr 21 2010, 02:29 ) *
Σωστος !

μιας και παρεθεσες αναλυτικα ( μονο ) τις ηττες μας . . . χωρις να εκανες κατι κακο βεβαια το να αναφερεις οτι

ομαδα που μοναδικος της στοχος καλως κακως ειναι η παραμονη οτι π.χ. την 4η ομαδα της κατηγοριας ( φαληρο )

την κερδισε 2 φορες με +20π. και εχει κερδισει εκτος εδρας 4 ομαδες ( βονιτσα - φαληρο - σπαρτη - εθνικο ) + οτι

στα παιχνιδια με τους 3 πρωτους ( κατα την γνωμη μου ) ηταν ανταγωνιστικη ! ( νικη με χολαργο παραταση με αμαλιαδα

κλπ ) δεν θα ηταν ασχημο !

Μα δεν αναφέρομαι στην ομάδα σας, τους τρεις πρωτοπόρους σχολιάζω!!! Δες λίγο τα ποστ μου. Φυσικά και είναι σωστά αυτά που λες, απλά απάντησα στο σχόλιο σχετικά με το πόσο σκληρή είναι η έδρα σας φέτος. Μάλιστα εκτός έδρας τα πήγατε καλύτερα! Ώρες ώρες απορώ μήπως σε αυτή τη χώρα πρέπει να μην μιλάς καθόλου τελικά γιατί ό,τι και αν πεις χρησιμοποιείται εναντίον σου...
aionio talento
QUOTE(basketorange @ Apr 21 2010, 08:26 ) *
Μα δεν αναφέρομαι στην ομάδα σας, τους τρεις πρωτοπόρους σχολιάζω!!! Δες λίγο τα ποστ μου. Φυσικά και είναι σωστά αυτά που λες, απλά απάντησα στο σχόλιο σχετικά με το πόσο σκληρή είναι η έδρα σας φέτος. Μάλιστα εκτός έδρας τα πήγατε καλύτερα! Ώρες ώρες απορώ μήπως σε αυτή τη χώρα πρέπει να μην μιλάς καθόλου τελικά γιατί ό,τι και αν πεις χρησιμοποιείται εναντίον σου...




Κι εσυ δες την πρωτη ''λεξη'΄ του κειμενου μου και θα καταλαβεις οτι δεν σε σχολιασα αρνητικα ! λεει : ΣΩΣΤΟΣ peace.gif
basketorange
QUOTE(aionio talento @ Apr 21 2010, 10:52 ) *
Κι εσυ δες την πρωτη ''λεξη'΄ του κειμενου μου και θα καταλαβεις οτι δεν σε σχολιασα αρνητικα ! λεει : ΣΩΣΤΟΣ peace.gif

Δεν τίθεται θέμα! peace.gif

Πάντως, σχετικά με τις τελευταίες αγωνιστικές, θα γίνει μεγάλη σφαγή και για την άνοδο και για την παραμονή. Μεγάλα παιχνίδια που θα κρίνουν πολλά είναι: Έσπερος/ΑΟΠΑ-Εθνικός, Βόνιτσα-ΕΑΠ, Εθνικός-Άλιμος, Παπάγου-Έσπερος/ΑΟΠΑ, Τήρων-ΕΑΠ, Δόξα Λευκάδας-Κόροιβος, Άλιμος-Παπάγου. Πραγματική μάχη θα γίνει!!! Λογικά όποιος φτάσει τις 12 νίκες εξασφαλίζει 100% την παραμονή του. Για την άνοδο όλα τα λεφτά είναι το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής. bball.gif
gate14
Μια διορθωση σχετικα με αυτα που εγραψε ο φιλος GLOBAL5 σχετικα με το μπατζετ των ομαδων
Θα μιλησω για την ομαδα μου τον Εθνικο
Το μπατζετ του Εθνικου Πειραιως ηταν 73000 € (μεσα σε αυτα ΚΑΙ τα ταξιδια )
Αν ηταν 90000 ισως τωρα αντι για 9 νικες να ειχαμε 10-11
traveller
Παίζει οι τέσσερις 2οι των ομίλων να πάνε σε μπαράζ ώστε αυτός που θα βρεθεί επικεφαλής να μείνει stand by μήπως προκύψει κανένα ενδεχόμενο , όπως πέρσι με την αγ.παρασκευή??

Ξέρετε κάτι ??
kkary
QUOTE(traveller @ Apr 21 2010, 14:35 ) *
Παίζει οι τέσσερις 2οι των ομίλων να πάνε σε μπαράζ ώστε αυτός που θα βρεθεί επικεφαλής να μείνει stand by μήπως προκύψει κανένα ενδεχόμενο , όπως πέρσι με την αγ.παρασκευή??

Ξέρετε κάτι ??


Αυτο γινεται καθε χρονο και υπαρχει και στην προκυρηξη της ΕΟΚ.
Αναφερονται σαν αγωνες καταταξης
και αν προκυψει καποια θεση την καταλαμβανει ο πρωτος κ.ο.κ
Κατ'εμε παντα θα προκυπτει θεση γιατι οι καιροι ειναι πονηροι και δυσκολοι....
Gkalia
QUOTE(traveller @ Apr 21 2010, 15:35 ) *
Παίζει οι τέσσερις 2οι των ομίλων να πάνε σε μπαράζ ώστε αυτός που θα βρεθεί επικεφαλής να μείνει stand by μήπως προκύψει κανένα ενδεχόμενο , όπως πέρσι με την αγ.παρασκευή??

Ξέρετε κάτι ??

Πιθανό είναι,μιας και γίνεται τα τελευταία 4 χρόνια.
Πάντως και αυτό το ειδικό πρωτάθλημα όπως λέγεται είναι μια παρωδία καθώς θεωρεί πιθανό οτι θα υπάρχουν αποχωρήσεις ομάδων...και δημιουργεί ασάφιες στα πρωταθλήματα μέχρι και την τελευταία στιγμή,ποιός και πού θα παίξει...
aionio talento
QUOTE(gate14 @ Apr 21 2010, 12:26 ) *
Μια διορθωση σχετικα με αυτα που εγραψε ο φιλος GLOBAL5 σχετικα με το μπατζετ των ομαδων
Θα μιλησω για την ομαδα μου τον Εθνικο
Το μπατζετ του Εθνικου Πειραιως ηταν 73000 € (μεσα σε αυτα ΚΑΙ τα ταξιδια )
Αν ηταν 90000 ισως τωρα αντι για 9 νικες να ειχαμε 10-11



Oτι ( και με συγχωρεις φιλε ) πιο αντιμπασκετικο εχω διαβασει στο forum . . .
traveller
eυχαριστώ πολύ παιδιά
gate14
QUOTE(aionio talento @ Apr 21 2010, 16:07 ) *
Oτι ( και με συγχωρεις φιλε ) πιο αντιμπασκετικο εχω διαβασει στο forum . . .


Απο ποια αποψη αντιμπασκετικο ?
ANTONIO DAVIS
QUOTE(lefkadian @ Apr 19 2010, 22:06 ) *
Αν το μπατζετ Α2 ειναι 220.000 ευρω τοτε ΟΚ smiley.gif



Περιπου 1500 - 2.000 χωρις να υπολογισουμε τις πτυσομενες που μπορουν μα μπουν πισω απο τις μπασκετες...



Οι διοικησεις και οι ομαδες γενικοτερα εχουν αριστες σχεσεις. Μια μικρη αντιπαλοτητα υπαρχει αναμεσα σε 15χρονα παιδακια smiley.gif Αλλα τι να κανει και η Λευκαδα? Να καθησει να χασει για να μην πεσει η Βονιτσα? Και ο δικος της στοχος?
Οσο αφορα τα περσινα μαλλον φιλε μου δεν ξερεις τι σημαινει να καταδικαζεις τον αλλο σε υποβιβασμο. Ειναι πολυ δυσκολο να ριχνεις κατηγορια μια ομαδα. Ειδικα οταν ειναι γειτονας (20χλμ αποσταση) και οταν δεν εχεις καποιον στοχο. Τα παρακαλια παντα πιανουν τοπο. Κανενας δεν ηθελε να ριξει τον Παπαγο. Παντως η "ομορφια" εγινε και στο "saloon" (Παπαγος - Περαμα)...αν θυμαμαι καλα που μαλλον θυμαμαι smiley.gif

Μήπως θυμάσαι που λέγατε οτι δεν θα χαριστείτε στη Νικόπλη γι'αυτά που υποτίθεται σας έκανα στον α'γύρο;Οσο για το Παπάγος -Πέραμα κα επειδή έτυχε να το δω και επειδή ο Καλαμπάκος φοράει παντελόνια και έχει μεγάλα αρχ.. παίχτηκε στα ίσια με τους μπλέ να παίζουν το καλύτερο παιγχνίδι τους την περυσινη χρονιά.
lefkadian
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Apr 21 2010, 16:58 ) *
Μήπως θυμάσαι που λέγατε οτι δεν θα χαριστείτε στη Νικόπλη γι'αυτά που υποτίθεται σας έκανα στον α'γύρο;Οσο για το Παπάγος -Πέραμα κα επειδή έτυχε να το δω και επειδή ο Καλαμπάκος φοράει παντελόνια και έχει μεγάλα αρχ.. παίχτηκε στα ίσια με τους μπλέ να παίζουν το καλύτερο παιγχνίδι τους την περυσινη χρονιά.


Οντως ειχαν γινει καποια ψιλα στην Πρεβεζα και δεν χαριστηκε κανενας. Αλλα απο το δεν χαριζομαι μεχρι και κανω τα παντα για να κερδισω υπαρχει τεραστια διαφορα. Εγω θα μας χαρακτηριζα αδιαφορους. Και μη μου πεις οτι αυτα δεν γινονται γιατι τοτε δεν εχεις επαφη με το χωρο. Ολα τα χρονια και φετος, ομαδες εκτος στοχων παιζουν χαλαρα και κανουν απιθανες ηττες και αραια και που απιθανες νικες...
Παντως για την ιστορια η Νικοπολη επεσε στο μπαραζ. Εγω δεν ειπα οτι το Παπαγος - Περαμα δεν παιχτηκε στα ισια. Αλλα και το Περαμα δεν κατεβηκε "με το μαχαιρι στα δοντια". Μια καποια "χαλαροτητα" υπηρχε και ειναι λογικο. Δυσκολα καταδικαζεις τον αλλο σε υποβιβασμο οταν εισαι ουσιαστικα αδιαφορος. Οποιος εχει ιδρωσει αθλητικη φανελα καταλαβαινει πολυ καλα τι λεω. Και αυτο γινεται σε ολα τα αθληματα σε ολο τον κοσμο. Στο τελος το κινητρο κερδιζει...
jim 3
αυτο το post το εγραψα και στο του topic παπαγου αλλα δεν ειχα ανταποκτιση sad.gif
μπορει να γραψει καποιος το ροστερ του ασ παπαγου με τον αριθμο του παικτη διπλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
MBANDA
[/quote
Εγραψε ο φίλος Keepwalking :
Το τι συμβαίνει χρόνια στη Λευκάδα μόνο αυτοί το ξέρουν και κανένας άλλος. Το σίγουρο είναι πως ο πρόεδρος θα μεριμνήσει για την άνοδο της ομάδας, όπως 'φρόντισε' κάποτε για να μείνει στην κατηγορία. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Φέτος, έριξαν τη Βόνιτσα. Πέρυσι έσωσαν την Πρέβεζα. Ομάδες με καλύτερο σύνολο όμως (Ψυχικό, Π.Φάληρο) από τη Λευκάδα βρίσκονται αυτή τη χρονιά εκτός στόχων λόγω οικονομικών κυρίως προβλημάτων. Γιατί λοιπόν να βγει η Λευκάδα πρωταθλήτρια; Για να γεμίσει ο τόπος με τσάμπα μάγκες;
[/quote]

Αν η άνοδος κρίνονταν από τον πρόεδρο, η μεν Λευκάδα (με πρόεδρο που δεν έχει σχέση με τον «υγιή» χώρο) θα έπαιζε για την παραμονή και κάτι άλλα «παλικαράκια» θα έκαναν περίπατο με τα ρετάλια τους.
Για το Ψυχικό τώρα.
Το Ψυχικό, μετά από καλή και ανταγωνιστική χρονιά πέρυσι (έμεινε έξω από την διεκδίκηση της ανόδου 2-3 αγωνιστικές πριν το τέλος), σίγουρα ξεκίνησε να κάνει την υπέρβαση.
Άσχημες αποδόσεις και κακά αποτελέσματα, μέχρι τα Χριστούγεννα περίπου, όχι απλώς έβγαλαν την ομάδα εκτός διεκδίκησης ανόδου αλλά και την έφεραν στην ζώνη του υποβιβασμού.
Η παραίτηση του προπονητή (GR, τον οποίο εδώ έχω κριτικάρει με αυστηρότητα) η οποία δεν έγινε δεκτή, ταρακούνησε τους παίχτες και από τότε η ομάδα πάει τραίνο, ίσως κάνοντας τον καλύτερο 2ο γύρο.
Τα οικονομικά λοιπόν που παίζουν? Δεν πλήρωνε το Ψυχικό όταν ήθελε να είναι στην κορυφή και πλήρωσε μετά τα Χριστούγεννα για να σώσουν την κατηγορία?

Ο Κόροιβος έχει τις δυνατότητες και πιστεύω ότι μπορεί να κερδίσει στην Λευκάδα.
Όμως ότι και να πιστεύουμε δεν μετράει. Εγώ, π.χ. πίστευα ότι θα πήγαινε τραίνο μέχρι τότε και όμως το τελευταίο διάστημα πήρε στην παράταση 2 παιχνίδια (νομίζω Παπάγου και Άλιμο) που μπορούσε να τα είχε χάσει, και τώρα να ήταν εκτός διεκδίκησης.
Άρα όπως μπορεί να διεκδικήσει την νίκη στην Λευκάδα, άλλο τόσο μπορεί και να χάσει εύκολα. Και εκεί θα δούμε ποιοι είναι οι original και ποιοι οι μαϊμού ή τσάμπα μάγκες
Κοντός ψαλμός …αλληλούια.

Όσο για το ποια είναι η καλύτερη ομάδα απάντηση δεν θα βρούμε. Την άνοδο παίρνει ο ποιο σταθερός και αυτός με την μεγαλύτερη διάρκεια, όπως προκύπτει από τα ροζ φύλλα. Τώρα πως τα παίρνει ο καθένας, ο …θεός και η ψυχή του. Συνηθίζεται όμως σε όλες τις κατηγορίες αυτός που ανεβαίνει να συγκεντρώνει τα πυρά, είτε δίκαια είτε για ξεκάρφωμα των υπολοίπων «καθαρών» που δεν τα κατάφεραν.
traveller
QUOTE(kaukasios @ Apr 19 2010, 23:29 ) *
το δελτιο του τσαμπη το εχει αγορασει ο κοροιβος ή εχει υπογραψει για εναν χρονο?


έχει υπογράψει για δύο χρονια smile.gif
kaukasios
QUOTE(Gkalia @ Apr 21 2010, 15:45 ) *
Πιθανό είναι,μιας και γίνεται τα τελευταία 4 χρόνια.
Πάντως και αυτό το ειδικό πρωτάθλημα όπως λέγεται είναι μια παρωδία καθώς θεωρεί πιθανό οτι θα υπάρχουν αποχωρήσεις ομάδων...και δημιουργεί ασάφιες στα πρωταθλήματα μέχρι και την τελευταία στιγμή,ποιός και πού θα παίξει...

ασαφιες θα υπαρχουν,γινει δεν γινει το ειδικο πρωταθλημα και αυτο λογο των ειδικων οικονομικων συνθηκων που υπαρχουν.σιγουρα θα διαλυθουν ομαδες,σιγουρα θα αδειασουν θεσεις.
aionio talento
QUOTE(gate14 @ Apr 21 2010, 13:58 ) *
Απο ποια αποψη αντιμπασκετικο ?



Aπο την αποψη οτι μιλας ( και καλα κανεις ) για την ομαδα σου αναφερομενος σε ολοκληρη αγωνιστικη περιοδο

με ''μαθηματικους'' ορους του τυπου 70.000 ( 9 νικες ) + 10.000 = 2 νικες ακομα ! ! ! ! ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ . .



Οι αριθμοι που χρησιμοποιησα στο παραπανω παραδειγμα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειναι τυχαιοι μιας και σε αντιθεση

με πολλους χρηστες . . εγω το μονο budjet που γνωριζω αναλυτικα με σιγουρια ειναι αυτο της ΤΣΕΠΗΣ ΜΟΥ ! ! ! ! κανενος

αλλου ! ! !
gate14
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2010, 09:17 ) *
Aπο την αποψη οτι μιλας ( και καλα κανεις ) για την ομαδα σου αναφερομενος σε ολοκληρη αγωνιστικη περιοδο

με ''μαθηματικους'' ορους του τυπου 70.000 ( 9 νικες ) + 10.000 = 2 νικες ακομα ! ! ! ! ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ . .



Οι αριθμοι που χρησιμοποιησα στο παραπανω παραδειγμα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειναι τυχαιοι μιας και σε αντιθεση

με πολλους χρηστες . . εγω το μονο budjet που γνωριζω αναλυτικα με σιγουρια ειναι αυτο της ΤΣΕΠΗΣ ΜΟΥ ! ! ! ! κανενος

αλλου ! ! !



Με ενας παικτη πχ επιπεδου Υφαντη η Μανου η Απεργη η Εμαννουηλιδη (λεω τωρα και πιανω εντελως τυχαιες θεσεις ) ο Εθνικος μπορει και να εκανε 1-2 νικες παραπανω
Οσον αφορα τωρα το μπατζετ της ομαδα μου μιλησα οπως αυτο αναλυθηκε στην Γ.Σ του Εθνικου Πειραιως που εγινε την Δευτερα

aionio talento
QUOTE(gate14 @ Apr 22 2010, 07:13 ) *
Με ενας παικτη πχ επιπεδου Υφαντη η Μανου η Απεργη η Εμαννουηλιδη (λεω τωρα και πιανω εντελως τυχαιες θεσεις ) ο Εθνικος μπορει και να εκανε 1-2 νικες παραπανω
Οσον αφορα τωρα το μπατζετ της ομαδα μου μιλησα οπως αυτο αναλυθηκε στην Γ.Σ του Εθνικου Πειραιως που εγινε την Δευτερα



Με εναν παικτη δεν γινεται τιποτε καλο - κακο + οτι μπορει να τον ειχες χτιζοντας ολη την ομαδα γυρω του

και με εναν τραυματισμο του θα ειχες λιγοτερες απο αυτες που εχεις τωρα !
gate14
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2010, 10:20 ) *
Με εναν παικτη δεν γινεται τιποτε καλο - κακο + οτι μπορει να τον ειχες χτιζοντας ολη την ομαδα γυρω του

και με εναν τραυματισμο του θα ειχες λιγοτερες απο αυτες που εχεις τωρα !


Μπορει να ηταν φιλε και 2 παικτες μπορει και ενας, σιγουρα ομως με 1-2 εμπειρους παικτες τα πραγματα μπορει να ηταν αλλιως
Kαι φερνοντας ενα τυχαιο παραδειγμα, ο Παπαγου πχ η ομαδα σου θα ειχε την ιδια τυχη φετος αν αντι του Υφαντη ειχε τον Κουνουπη ?
aionio talento
QUOTE(gate14 @ Apr 22 2010, 08:26 ) *
Μπορει να ηταν φιλε και 2 παικτες μπορει και ενας, σιγουρα ομως με 1-2 εμπειρους παικτες τα πραγματα μπορει να ηταν αλλιως
Kαι φερνοντας ενα τυχαιο παραδειγμα, ο Παπαγου πχ η ομαδα σου θα ειχε την ιδια τυχη φετος αν αντι του Υφαντη ειχε τον Κουνουπη ?



Παμε σε εντελως υποθετικα πραγματα και ξεφευγουμε !

εξαλλου η χρονια δεν εχει τελειωσει ακομη για να να ξερουμε τι πετυχε η καθε ομαδα ξεχωριστα !
ANTONIO DAVIS
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2010, 10:39 ) *
Παμε σε εντελως υποθετικα πραγματα και ξεφευγουμε !

εξαλλου η χρονια δεν εχει τελειωσει ακομη για να να ξερουμε τι πετυχε η καθε ομαδα ξεχωριστα !

Γιατί ρε φίλε γράφεις πάντα με bold ?
aionio talento
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Apr 22 2010, 08:01 ) *
Γιατί ρε φίλε γράφεις πάντα με bold ?


Eσυ γιατι χωρις ?
ANTONIO DAVIS
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2010, 11:12 ) *
Eσυ γιατι χωρις ?

Ειναι σαν να φωνάζεις...γι'αυτό. smiley.gif
aionio talento
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Apr 22 2010, 09:36 ) *
Ειναι σαν να φωνάζεις...γι'αυτό. smiley.gif



Aυτο το λενε για τα κεφαλαια . . . εγω απλα δινω ΕΜΦΑΣΗ ! ! !
east end papagou
QUOTE(jim 3 @ Apr 21 2010, 19:26 ) *
αυτο το post το εγραψα και στο του topic παπαγου αλλα δεν ειχα ανταποκτιση sad.gif
μπορει να γραψει καποιος το ροστερ του ασ παπαγου με τον αριθμο του παικτη διπλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


αλλαξε φωτογραφια του προφιλ σου και θα το κανω αφισα παντου το ροστερ!!!
gunclub
Στο σωματείο ΑΛΦ Αλίμου ποινή διεξαγωγής μίας αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών για ό,τι συνέβη στον αγώνα ΑΛΦ Αλίμου - Α.Σ. Κόροιβος της 11/04/2010. Η ποινή θα εκτιθεί στον εντός έδρας αγώνα με τον Α.Σ. Παπάγου στις 16/05/2010
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.