Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
katharop
QUOTE (North_gato @ Mar 8 2014, 15:00 ) *
Στη λιστα ειναι και ο Μπαρτζωκας.
Τα σκατωνει στην Ελλαδα, αλλα παιρνει ευρωπαικο.
Τον θελετε?

η ομάδα σου πέρυσι ήταν στημένη αρτια απο τον μεγάλο ιβκοβιτς και πήγαινε με αυτόματο πιλότο ο μπαρτζώκας δεν πήρε κανένα ευρωπαικό τον τροχονόμο εκανε απλα.ο μόνος ικανός ελληνας προπονητης αυτήν την στιγμή είναι ο ιτούδης.αντε και ο κατσικάρης.
colonel gomelsky
Διώχνοντας τον προπονητή μπορείς να στείλεις διαφορετικά μηνύματα στους παίκτες. Αν δεν τον γούσταραν και τον είχαν στοχοποιήσει (δεν προκύπτει από πουθενά), θα απελευθερωθούν και ίσως βελτιώσουν την εικόνα τους. Αν δεν είχαν θέμα με αυτόν, θα επαναπαυτούν και θα βρουν το εύκολο άλλοθι. Ταρακούνημα λοιπόν έγινε, το θέμα είναι πώς θα εκληφθεί.

Ας προσθέσει κάποιος μοντ στο παρόν θέμα ένα πολ. Προτάσεις δικές μου για το πολ:

1. Κατσικάρης
2. Ιβάνοβιτς
3. Αλβέρτης (να παραμείνει)
4. Γιαννάκης
5. Τάνιεβιτς
6. Γκέρσον
shtarkws
ο προπονητής του Παναθηναικού θέλω να έχει τα εξής χαρακτηρηστικα

1) Σύγχρονο επιθετικό μπάσκετ, να δούμε και κανένα αιφνιδιασμό καμιά πίεση στη μπάλα, γρήγορο τεμπο..Αραγε ποτε ειναι η τελευταία φορα που βαλαμε 85+ πόντους?

2) Καλή επιλογή παικτών, τοσο απο αποψη ταλέντου οσο και χημείας και οχι παικτες τυπου Κιτσεν, Μπανκς Άρμστρονγκ, Πανκο κτλπ

3) Εξέλιξη των νεαρών, αληθεια πχ ο μποχωριδης βλέποντας 2 απο τους πιο ταλαντούχους νεαρους δηλ Γιάνκοβιτς και Παππα να μετατρεπονται σε ξυλοκοπους ποση διαθεση εχει να επιλεξει τον Παναθηαναικο?

4) Σωστή ψυχολογική και ψυχική διαχείριση της ομάδας, της διοίκησης και του τύπου


Απο την διοίκηση θελω να στοχεύει ψηλά να διαλέξει ενα προπονητή που να τον πιστεύει αληθινά και να τον αφήσει να δουλέψει απερισπαστος
louie
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 8 2014, 15:05 ) *
Διώχνοντας τον προπονητή μπορείς να στείλεις διαφορετικά μηνύματα στους παίκτες. Αν δεν τον γούσταραν και τον είχαν στοχοποιήσει (δεν προκύπτει από πουθενά), θα απελευθερωθούν και ίσως βελτιώσουν την εικόνα τους. Αν δεν είχαν θέμα με αυτόν, θα επαναπαυτούν και θα βρουν το εύκολο άλλοθι. Ταρακούνημα λοιπόν έγινε, το θέμα είναι πώς θα εκληφθεί.

Ας προσθέσει κάποιος μοντ στο παρόν θέμα ένα πολ. Προτάσεις δικές μου για το πολ:

1. Κατσικάρης
2. Ιβάνοβιτς
3. Αλβέρτης (να παραμείνει)
4. Γιαννάκης
5. Τάνιεβιτς
6. Γκέρσον


ο κατσικαρης ειναι ελευθερος ετσι; ενταξει αλβερτης γελαμε, γιαννακης το ιδιο, γκερσον ξανα γελιο, ιβανοβιτς και τανιεβιτς μεγαλοι προπονητες που ομως πιστευω οτι τους εχει ξεπερασει το μπασκετ και μενει μονο ο κατσικαρης. για το καλοκαιρι υπαρχουν επιλογες ομως πρεπει να παρεις προπονητη απο τωρα αλλιως αν πας με αλβερτη λες ουσιαστικα αυτο που φωναζω κι εγω οτι την φετινη σεζον την πετας στα σκουπιδια απο τωρα...
shtarkws
Καραρχας ειναι επίσημο απο την καε οτι τελειωσε ο Πεδουλάκης?
redleg7
Ο Γκερσον αν αποκτηθει θα ειναι μια ευγενικη χορηγια ο τιτλος απο τον ΔΓ με το ειδος του μπασκετ που θα παιξει(και που ταιριαζει στον Ολυμπιακο).Ο Κατσικαρης θυμαμαι ενα φεγγαρι ειχε στραβωσει με την διοικηση της Μπιλμπαο σχετικα με καποιες ανεκπληρωτες επιθυμιες,θα μου κανει εντυπωση να ερθει αυτη την στιγμη στον Παναθηναικο με ΔΓ προεδρο.
EXASFAIROS
Ρε ο Σοφος που βρισκεται? 77.gif
τον ξεχασαμε....Πραγματι στην παρουσα φαση επιλογη Κατσικαρη η Σοφου!!!! καθως Ζοτς,Ιτουδης,Μπλατ δεσμευονται με συμβολαια και Γιαννακης οχι βεβαια γιατι θα μπερδεψει τον αγκονα του Τσατσενκο και του Ζελικο την ****. :Dxaxaxaxaxxaxa

Ο Θεος να φωτισει τον ΔΓ να κανει μια καλη πραγματικα επιλογη
TakeshyKurosawa
QUOTE (shtarkws @ Mar 8 2014, 15:12 ) *
Καραρχας ειναι επίσημο απο την καε οτι τελειωσε ο Πεδουλάκης?

http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=10918
North_gato
QUOTE (shtarkws @ Mar 8 2014, 15:12 ) *
Καραρχας ειναι επίσημο απο την καε οτι τελειωσε ο Πεδουλάκης?


Οσο επισημο μπορει να ειναι αυτο.

http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...on-Panathinaiko

Επισης οσο αμετακλητο μπορει να ειναι αυτο.
Air Kef
Θα εκπλαγώ κι εγώ αν ο Κατσικάρης καθίσει στον πάγκο του ΠΑΟ υπό ΔΓ. Έχει δείξει ασυμβίβαστος με προέδρους και καταστάσεις ενώ έχει δηλώσει ότι θα ψάξει ομάδα από του χρόνου.

Κατα τα άλλα ήταν θέμα χρόνου η απομάκρυνση Πεδουλάκη, με την οποία προσωπικά διαφωνώ, ελπίζω ο ίδιος να δεχτεί πρόταση από κάποια ομάδα εξωτερικού και να φύγει.
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 8 2014, 15:13 ) *
Ο Γκερσον αν αποκτηθει θα ειναι μια ευγενικη χορηγια ο τιτλος απο τον ΔΓ με το ειδος του μπασκετ που θα παιξει(και που ταιριαζει στον Ολυμπιακο).Ο Κατσικαρης θυμαμαι ενα φεγγαρι ειχε στραβωσει με την διοικηση της Μπιλμπαο σχετικα με καποιες ανεκπληρωτες επιθυμιες,θα μου κανει εντυπωση να ερθει αυτη την στιγμη στον Παναθηναικο με ΔΓ προεδρο.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Κατσικάρης είχε στοχεύσει τους 2 αιώνιους.Όποιος θα έδιωχνε τον προπονητή πρώτος θα συζητούσε πρώτα με τον Κατσικάρη.Δε νομίζω να αρνηθεί αν ο ΔΓ του κάνει μία αξιοπρεπή πρόταση.Δεν έχει δουλέψει σε τόσο μεγάλο σύλλογο, ούτε βλέπω να τον κυνηγάει η μισή Ευρώπη
redleg7
QUOTE (EXASFAIROS @ Mar 8 2014, 15:15 ) *
Ρε ο Σοφος που βρισκεται? 77.gif

Ο Ιβκοβιτς στην Ελλαδα μονο για τον Ολυμπιακο θα επιστρεψει το ξερουν και οι πετρες και το δηλωσε και οταν αποχωρησε.
manj13
Ποπω ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ που βρηκε ο Αρτζι ΜΕΤΑ την απολυση....Και να σκεφτει κανεις οτι ανοιξα το τοπικ απο τους πολλους που ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΠΡΙΙΙΙΙΙΙΙΝ ΑΠΟΛΥΘΕΙ w00t.gif 77.gif ....
Κατα τα αλλα...Χθες ειπα οτι ο Αρτζι ισως εκαψε τις ΤΕΣΣΕΡΙΣ απο ΤΙΣ ΟΚΤΩ νικες με την οικτρη αυτη εμφανιση στα ματια του ΔΓ....Τελικα τις εκαψε ΟΛΕΣ!!
Συμφωνω με την απομακρυνση...Για τα εξης:

α)Ο Αρτζι φευγει ΚΥΡΙΟΣ και ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟΣ απο τον Πανθηναικο...Χωρις ΚΟΡΝΕΔΕΣ που αρχισαν δειλα-δειλα να κανουν την εμφανιση τους ΧΘΕΣ και νομιζω το καταλαβε κι ο ΙΔΙΟΣ...Εφυγε πανω στην ωρα και νομιζω οτι ΔΕΝ καηκε και το ''χαρτι'' του αν τον ξαναχρειαστει η ομαδα οταν ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΟΙ -Ω ΜΗ ΓΕΝΟΙΤΟ- ΘΑ ΠΗΔΗΞΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΠΛΟΙΟ...
β)Οι φετινες νικες κατα του Ολυμπιακου εγιναν μεν αλλα ΟΧΙ με την ΕΜΦΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΕΡΣΙΝΩΝ...ΕΝΑ ΣΟΥΤ της αλλης πλευρας και θα ζουσαμε αλλα...Ποιος προεξοφλει οτι η ρεντα της αμυνας θα πηγαινε ως το τελος της Α1 με Ολυμπιακο...ΟΛΕΣ οι νικες στους 2-3 ποντους?? w00t.gif
γ)Ο Αλβερτης θα μεινει για λιγο κοουτς...Ειναι αρκετα ΕΞΥΠΝΟΣ κι ο ιδιος...
δ)ΔΕΝ μ αρεσει ο Κατσικαρης...Τον θεωρω ''βιταμ'' και οχι με πυγμη...

ε)ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τον Αρτζι για τις περσινες στιγμες που δεν τις περιμενα σε καμμια περιπτωση οπως βρεθηκε Η ΟΜΑΔΑ...Και ξερω οτι σαν Πανθηναικος εκανε ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ και τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Και παντα καπου στην ιστορια της ομαδας θα υπαρχει και το ονομα του οπως και το περσινο νταμπλ!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Las Plagas
QUOTE (D-Wade @ Mar 8 2014, 15:22 ) *
Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Κατσικάρης είχε στοχεύσει τους 2 αιώνιους.Όποιος θα έδιωχνε τον προπονητή πρώτος θα συζητούσε πρώτα με τον Κατσικάρη.Δε νομίζω να αρνηθεί αν ο ΔΓ του κάνει μία αξιοπρεπή πρόταση.Δεν έχει δουλέψει σε τόσο μεγάλο σύλλογο, ούτε βλέπω να τον κυνηγάει η μισή Ευρώπη

λες να προλαβαινε καταστασεις ο δημητρακης?
North_gato
QUOTE (D-Wade @ Mar 8 2014, 15:22 ) *
Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Κατσικάρης είχε στοχεύσει τους 2 αιώνιους.Όποιος θα έδιωχνε τον προπονητή πρώτος θα συζητούσε πρώτα με τον Κατσικάρη.Δε νομίζω να αρνηθεί αν ο ΔΓ του κάνει μία αξιοπρεπή πρόταση.Δεν έχει δουλέψει σε τόσο μεγάλο σύλλογο, ούτε βλέπω να τον κυνηγάει η μισή Ευρώπη


Στοχευει? ας το δεχτουμε. Ας μην παραγνωριζουμε ομως και τις ελαχιστες προυποθεσεις που θα εθετε.
Μειονεκτημα ειναι οτι την δεδομενη στιγμη θα χρεωθει κατα καποιο τροπο και τις χασουρες.

Το καλοκαιρι ομως μπορει να εχει δυο υποψηφιους.

redleg7
QUOTE (D-Wade @ Mar 8 2014, 15:22 ) *
Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Κατσικάρης είχε στοχεύσει τους 2 αιώνιους.Όποιος θα έδιωχνε τον προπονητή πρώτος θα συζητούσε πρώτα με τον Κατσικάρη.Δε νομίζω να αρνηθεί αν ο ΔΓ του κάνει μία αξιοπρεπή πρόταση.Δεν έχει δουλέψει σε τόσο μεγάλο σύλλογο, ούτε βλέπω να τον κυνηγάει η μισή Ευρώπη

Αν επιλεξει τον Παο θα εχει βαση αυτο.Ομως επειδη τον θυμαμαι στην Μπιλμπαο να ειναι αρκετα περιεργος και μαλιστα η Μπιλμπαο οσο ηταν κοουτς ειχε και μεγαλο μπατζετ και επαιζε και Ευρωλιγκα αν θυμαμαι καλα μετα απο μια εξαιρετικη σεζον.Εμενα βασικα θα με ξαφνιασει να συνεργαστει με τον ανθρωπο αυτο και δεν νομιζω να του κανει και ιδιαιτερα καλη εντυπωση οτι απολυει προπονητες μεσουσης της περιοδου.
TakeshyKurosawa
Και καλά υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί η "κοουτσάρα ολκής" ο Κατσικάρης την πρόταση του Τράκη. Εγώ λέω αν γίνει σοβαρή πρόταση θα πετάξει.
Las Plagas
καλυτερα που εφυγε τωρα ο αρζι δεν τραβουσε αλλο το πραγμα
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 8 2014, 15:23 ) *
Ο Ιβκοβιτς στην Ελλαδα μονο για τον Ολυμπιακο θα επιστρεψει το ξερουν και οι πετρες και το δηλωσε και οταν αποχωρησε.


βασικα οταν εφυγε υποτιθεται οτι αποσυροταν για παντα απο συλλογους αλλα τωρα ειναι να παει στην εφες... συμφωνω οτι δεν θα ερχοταν σε εμας βεβαια.

manj13 ο αρτζι δεν απεκτησε θαυμαστες. οι περισσοτεροι εχουμε απλα την λογικη οτι δεν αλλαζεις προπονητη στο μπασκετ μαρτη μηνα. απλα δεν γινεται. οποτε συνεχιζεις οπως εισαι. και το καλοκαιρι βλεπουμε.

δεν σου αρεσει ο κατσικαρης; δεν εχει πυγμη; ειχε αρκετη πυγμη να τα βαλει με την ρωσικη ομοσπονδια οταν του εκαναν νουμερα και αρκετη για να μην θελει να ερθει στην εθνικη μας να παριστανει τον κοουτς κατω απο τον βασιλακοπουλο. μονο πυγμη δεν του λειπει...
katharop
QUOTE (Air Kef @ Mar 8 2014, 15:18 ) *
Θα εκπλαγώ κι εγώ αν ο Κατσικάρης καθίσει στον πάγκο του ΠΑΟ υπό ΔΓ. Έχει δείξει ασυμβίβαστος με προέδρους και καταστάσεις ενώ έχει δηλώσει ότι θα ψάξει ομάδα από του χρόνου.

Κατα τα άλλα ήταν θέμα χρόνου η απομάκρυνση Πεδουλάκη, με την οποία προσωπικά διαφωνώ, ελπίζω ο ίδιος να δεχτεί πρόταση από κάποια ομάδα εξωτερικού και να φύγει.

σε μια τετοια περιπτωση θα χρειαστει 2 μεταφραστες η ομαδα.Μια για το coatching και μια για την καθημερινή ζωη του στο εξωτερικό γιατι αλλιώς τον βλέπω να μένει νηστικος...ι γουαντ ουαν κιλο φετα! smiley.gif
manj13
Μετα τα μεγαθηρια που εχει προπονησει ο Φωτακος ΚΟΛΥΜΠΩΝΤΑΣ θα ρθει...Αντε με το Φιλ Τζακσον...
PanosIlio
Νταξ μιλάμε για κίνηση που πάει τον ΠΑΟ επικοινωνιακά πολλά χρόνια πίσω.

Δλδ δεν φτάνει που του φόρτωσε 2-3 παίκτες το καλοκαίρι, είχε και τραυματισμούς κάργα και φτάνει ο Μάρτιος που παίζεις την πορεία σου στην Ευρωλίγκα και κάνεις αυτό??? Ενώ έχει ήδη κατακτήσει το κύπελλο και μέσα σε όλους του άλλους σου στόχους? Εκτός και αν ο ΔΓ πραγματικά πίστευε πως είχε την ομάδα (roster) για να κατακτήσει το F4.... όπως νόμιζαν οι συντάκτες της Πράσινης...

Η αίσθηση μου είναι πως τα αίτια δεν είναι αγωνιστικά, η αφορμή μπορεί να ήταν η χθεσινή εμφάνιση, αλλά τα αίτια δε νομίζω. Νταξ δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα, απλά μια αίσθηση είναι αλλά αυτό διαισθάνομαι. bball.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:30 ) *
βασικα οταν εφυγε υποτιθεται οτι αποσυροταν για παντα απο συλλογους αλλα τωρα ειναι να παει στην εφες... συμφωνω οτι δεν θα ερχοταν σε εμας βεβαια.

manj13 ο αρτζι δεν απεκτησε θαυμαστες. οι περισσοτεροι εχουμε απλα την λογικη οτι δεν αλλαζεις προπονητη στο μπασκετ μαρτη μηνα. απλα δεν γινεται. οποτε συνεχιζεις οπως εισαι. και το καλοκαιρι βλεπουμε.

δεν σου αρεσει ο κατσικαρης; δεν εχει πυγμη; ειχε αρκετη πυγμη να τα βαλει με την ρωσικη ομοσπονδια οταν του εκαναν νουμερα και αρκετη για να μην θελει να ερθει στην εθνικη μας να παριστανει τον κοουτς κατω απο τον βασιλακοπουλο. μονο πυγμη δεν του λειπει...


Νομίζω τον σούταραν οι Ρώσσοι και στην Ελλάδα δεν ήρθε ίσως λόγο εξευτελιστικού ποσού που ήθελαν να τον κλείσουν.
qspock
Από κάθε αποψη η απομακρυνση του Πεδουλακη είναι μια αβασιμη και αδικαιολογητη αποφαση:

Ο ΠΑΟ περσυ ειχε 3 στοχους για το απολυτο. Πετυχε τους 2, εχασε το Ευρωπαικο. Φετος ειχε 3 στοχους, και μεχρι πρότινος ειχε κερδιει τον 1, εμενε η Α1 οπου εχει πλεονεκτημα εδρας και η Ευρωπη που είναι και παλι χαμενη υποθεση.
Με λιγα λογια ο ΠΑΟ του Πεδουλακη δεν τα καταφερνε στην ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ, αλλα αυτό είναι ούτως η αλλως δυσκολο όταν εχεις να παιξεις με τετοια μπατζετ...

Για την Ευρωπη πληρωνει το μαρμαρο ο Πεδουλάκης αλλα αυτό δεν είναι δικαιολογημενο: Αυτό που λειπει από τον ΠΑΟ είναι το εμψυχο υλικο. Εκτος αν πιστευει ο προεδρος του πως ο Μπατιστ δεν αποδιδει γιατι δεν χρησιμοποιείται σωστα, ο Παππας και ο Γιανκοβιτς είναι ετοιμοι να παρουν το Ευρωπαικο αλλα δεν παιζουν....

Αστεια πραγματα...
Άλλη μια φορα εκανε κατι χαζα ο προεδρος του ΠΑΟ και τον μαζεψανε, μαλλο ο μπαμπας κι ο θειος του.
Αναμενεται κατι αντοιστιχο αραγε?

Παντως, με την κινηση αυτή, ο ΠΑΟ παει ολοταχως προς τη διαλυση, εκτος αν φερει τον ...Ίβκοβιτς.

Για τα περι Κατσικαρη που λετε εγω λεω πως δεν μπορει να αλλαξει σχεδόν τιποτα σε αυτή την ομαδα. Για την δοκιμη Αλβερτη μεχρι τελους θα σημαινει πως κοιταει να γλιτωσει το συμβολαιο ...Πεδουλακη! Κατι που είναι τελειως ΓΕΛΟΙΟ. Όχι όμως απιθανο όπως βλεπω...
Άλλες λυσεις δεν υπαρχουν, τα περι Γκερσον θα σημαινουν το ολοκληροτικο τελειωμα της ομαδας αφου εκτος του ότι θα αποτυχει ο Ταβεριναρης θα φερει και το Εβραικο προπομητικο τιμ του (αφου ο ιδιος είναι ταβερνιάρης...). Και θα μπει και μεσα ο ΔΓ οποτε το καλο καιρι μπαι μπαι.

Εγω τα βλεπω αλλοπροσαλα τα πραματα, μαλλον υπαρχει δακτυλος που επηρεαζει τον μικρο και απειρο προεδρο, παμε παλι σε εποχές 80-90 με δοκιμες σε προπονητηες και απολυσεις μεσα στη σεζον. Τωρα μαλλον αποχαιρετάμε μια ομαδα της οποιας ο προπονητης Πεδουλάκης (που εδώ μεσα εχει τρελαθεί το forum να κραζει) εχει κρατησει ορθια με πολύ μικροτερο μπατζετ από τον προκατοχο του Ομπραντοβιτς.

Τι άλλο να λεμε τωρα, είναι μια ΜΑΥΡΗ μερα για τον συγχρονο ΠΑΟ η σημερινη. Η σημερινη, ΟΧΙ η χθεσινη...

Κηδεια... kill.gif
manj13
QUOTE(louie @ Mar 8 2014, 15:30 ) *
βασικα οταν εφυγε υποτιθεται οτι αποσυροταν για παντα απο συλλογους αλλα τωρα ειναι να παει στην εφες... συμφωνω οτι δεν θα ερχοταν σε εμας βεβαια.

manj13 ο αρτζι δεν απεκτησε θαυμαστες. οι περισσοτεροι εχουμε απλα την λογικη οτι δεν αλλαζεις προπονητη στο μπασκετ μαρτη μηνα. απλα δεν γινεται. οποτε συνεχιζεις οπως εισαι. και το καλοκαιρι βλεπουμε.

δεν σου αρεσει ο κατσικαρης; δεν εχει πυγμη; ειχε αρκετη πυγμη να τα βαλει με την ρωσικη ομοσπονδια οταν του εκαναν νουμερα και αρκετη για να μην θελει να ερθει στην εθνικη μας να παριστανει τον κοουτς κατω απο τον βασιλακοπουλο. μονο πυγμη δεν του λειπει...


Τους τα βροντηξε ΠΡΙΝ ΚΟΟΥΤΣΑΡΕΙ εκ του ΑΣΦΑΛΟΥΣ...Οσο για το Βασιλακοπουλο δεν νομιζω οτι θελει καν να ΤΟΝ ΔΕΙ για την Εθνικη....

QUOTE(qspock @ Mar 8 2014, 15:33 ) *
Από κάθε αποψη η απομακρυνση του Πεδουλακη είναι μια αβασιμη και αδικαιολογητη αποφαση:

Ο ΠΑΟ περσυ ειχε 3 στοχους για το απολυτο. Πετυχε τους 2, εχασε το Ευρωπαικο. Φετος ειχε 3 στοχους, και μεχρι πρότινος ειχε κερδιει τον 1, εμενε η Α1 οπου εχει πλεονεκτημα εδρας και η Ευρωπη που είναι και παλι χαμενη υποθεση.
Με λιγα λογια ο ΠΑΟ του Πεδουλακη δεν τα καταφερνε στην ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ, αλλα αυτό είναι ούτως η αλλως δυσκολο όταν εχεις να παιξεις με τετοια μπατζετ...

Για την Ευρωπη πληρωνει το μαρμαρο ο Πεδουλάκης αλλα αυτό δεν είναι δικαιολογημενο: Αυτό που λειπει από τον ΠΑΟ είναι το εμψυχο υλικο. Εκτος αν πιστευει ο προεδρος του πως ο Μπατιστ δεν αποδιδει γιατι δεν χρησιμοποιείται σωστα, ο Παππας και ο Γιανκοβιτς είναι ετοιμοι να παρουν το Ευρωπαικο αλλα δεν παιζουν....

Αστεια πραγματα...
Άλλη μια φορα εκανε κατι χαζα ο προεδρος του ΠΑΟ και τον μαζεψανε, μαλλο ο μπαμπας κι ο θειος του.
Αναμενεται κατι αντοιστιχο αραγε?

Παντως, με την κινηση αυτή, ο ΠΑΟ παει ολοταχως προς τη διαλυση, εκτος αν φερει τον ...Ίβκοβιτς.

Για τα περι Κατσικαρη που λετε εγω λεω πως δεν μπορει να αλλαξει σχεδόν τιποτα σε αυτή την ομαδα. Για την δοκιμη Αλβερτη μεχρι τελους θα σημαινει πως κοιταει να γλιτωσει το συμβολαιο ...Πεδουλακη! Κατι που είναι τελειως ΓΕΛΟΙΟ. Όχι όμως απιθανο όπως βλεπω...
Άλλες λυσεις δεν υπαρχουν, τα περι Γκερσον θα σημαινουν το ολοκληροτικο τελειωμα της ομαδας αφου εκτος του ότι θα αποτυχει ο Ταβεριναρης θα φερει και το Εβραικο προπομητικο τιμ του (αφου ο ιδιος είναι ταβερνιάρης...). Και θα μπει και μεσα ο ΔΓ οποτε το καλο καιρι μπαι μπαι.

Εγω τα βλεπω αλλοπροσαλα τα πραματα, μαλλον υπαρχει δακτυλος που επηρεαζει τον μικρο και απειρο προεδρο, παμε παλι σε εποχές 80-90 με δοκιμες σε προπονητηες και απολυσεις μεσα στη σεζον. Τωρα μαλλον αποχαιρετάμε μια ομαδα της οποιας ο προπονητης Πεδουλάκης (που εδώ μεσα εχει τρελαθεί το forum να κραζει) εχει κρατησει ορθια με πολύ μικροτερο μπατζετ από τον προκατοχο του Ομπραντοβιτς.

Τι άλλο να λεμε τωρα, είναι μια ΜΑΥΡΗ μερα για τον συγχρονο ΠΑΟ η σημερινη. Η σημερινη, ΟΧΙ η χθεσινη...

Κηδεια... kill.gif



ΟΣΟ ΕΘΑΒΑΝ ΤΟΝ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟΣ???Μετα τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ.... ο ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ???? w00t.gif ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΤΑΑΑΑΑ wink.gif ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ!!!!
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 8 2014, 15:28 ) *
Αν επιλεξει τον Παο θα εχει βαση αυτο.Ομως επειδη τον θυμαμαι στην Μπιλμπαο να ειναι αρκετα περιεργος και μαλιστα η Μπιλμπαο οσο ηταν κοουτς ειχε και μεγαλο μπατζετ και επαιζε και Ευρωλιγκα αν θυμαμαι καλα μετα απο μια εξαιρετικη σεζον.Εμενα βασικα θα με ξαφνιασει να συνεργαστει με τον ανθρωπο αυτο και δεν νομιζω να του κανει και ιδιαιτερα καλη εντυπωση οτι απολυει προπονητες μεσουσης της περιοδου.

Αυτό για μένα είναι και το μεγαλύτερο ρίσκο γι΄αυτόν.Αν χάσει το πρωτάθλημα κατά 99% θα χαιρετήσει(χωρίς να φταίει ο ίδιος αφού η ομάδα δεν είναι δική του) και θα κάψει την πρώτη μεγάλη του ευκαιρία να προπονησει σε τόσο υψηλό επίπεδο
assistant
Μια διαφορετικη παραμετρος ειναι οτι ο Κατσικαρης εχει καλως ή κακως γαλουχηθει σε διαφορετικη μπασκετικη κουλτουρα την τελευταια δεκαετια και δεν ξερω ποσο γρηγορα μπορει να προσαρμοστει στη γενικοτερη,ελληνικη,περιρρεουσα καφριλα.....
redleg7
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:30 ) *
βασικα οταν εφυγε υποτιθεται οτι αποσυροταν για παντα απο συλλογους αλλα τωρα ειναι να παει στην εφες... συμφωνω οτι δεν θα ερχοταν σε εμας βεβαια.

Συν τις αλλοις εχει κασε πανω απο 1.3 εκ ευρω.Και βαση μπατζετ και μονο αποκλειεται μια τετοια περιπτωση.
qspock
QUOTE(manj13 @ Mar 8 2014, 15:36 ) *
ΟΣΟ ΕΘΑΒΑΝ ΤΟΝ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟΣ???Μετα τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ.... ο ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ???? w00t.gif ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΤΑΑΑΑΑ wink.gif ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ!!!!

Κατι τέτοιες απαντησεις με εκαναν να χασω ενδιαφερον και να μην ποσταρω...
louie
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Mar 8 2014, 15:32 ) *
Νομίζω τον σούταραν οι Ρώσσοι και στην Ελλάδα δεν ήρθε ίσως λόγο εξευτελιστικού ποσού που ήθελαν να τον κλείσουν.


απο την ρωσια παραιτηθηκε οταν ανελαβε νεα προεδρος της ρωσικης ομοσπονδιας και απελυσε τον τζενεραλ μανατζερ της εθνικης και γενικα εκανε νουμερα(αυτη η φραση ταιριαζει). στην ελλαδα θυμαμαι πως ακουγοταν οτι εθεσε καποιους αυτονοητους ορους στον βασιλακοπουλο για να αναλαβει και γι αυτο δεν εγινε

http://www.tanea.gr/news/sports/article/50...ths-katsikarhs/

γενικα ο ανθρωπος θελει να κανει σωστα την δουλεια του και δεν νομιζω να κατσει σαν τον πεδουλακη να του χαλαει τον οποιο σχεδιασμο ο δγ με μαυροκεφαλιδη και μπατιστ. δεν συζηταω καν τα αστεια με τον κινεζο και την τουρνε στην κινα την εποχη της προετοιμασιας.
sir-elric
δημητρης γιαννακοπουλος σε ρολο σωκρατη κοκκαλη. θα πρεπει να τον ευχαρηστηθουμε για το φετινο πρωταθλημα. μονο στην ελλαδα απολυεις τον κοουτσ που σε κρατησε στον αφρο, τον κοουτσ που του φορτωσες παλτα ολκης( μπατιστ, φωτσης,κινεζο) που δεν του επαιρνες παικτη(ποσο καιρο ξερουν οτι ειναι τραυματιας ο ουκιτσ? ) και σου εχει παρει ενα κυπελο σε εχει πρωτο στην Α1. Ειναι πανασχετος και αχαριστος ( καλα του τις ειχε σχασει ο ρατζα τις σφαλιαρες)!!


υ.γ. που ψηφιζω για αρτζι κοουτσ εθνικης ελλαδος
North_gato
QUOTE (assistant @ Mar 8 2014, 15:38 ) *
Μια διαφορετικη παραμετρος ειναι οτι ο Κατσικαρης εχει καλως ή κακως γαλουχηθει σε διαφορετικη μπασκετικη κουλτουρα την τελευταια δεκαετια και δεν ξερω ποσο γρηγορα μπορει να προσαρμοστει στη γενικοτερη,ελληνικη,περιρρεουσα καφριλα.....



Με ενα σεβαστο ποσο για συμβολαιο1,5 χρονου θα προσαρμοστει.
Το θεμα ειναι εαν υπαρχει το σεβαστο ποσο. Οι κινεζοι κλωτσανε τελευταια.
dinoradja
QUOTE (qspock @ Mar 8 2014, 15:33 ) *
Με λιγα λογια ο ΠΑΟ του Πεδουλακη δεν τα καταφερνε στην ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ, αλλα αυτό είναι ούτως η αλλως δυσκολο όταν εχεις να παιξεις με τετοια μπατζετ...

για πες μας λιγο τις ομαδες της ευρωλιγκας που εχουν μεγαλυτερο μπατζετ απο τον Παναθηναικο
Air Kef
Ο manj13 μόλις δέχτηκε το 5ο του φάουλ με τελευταία αφορμή αυτό
QUOTE
"ΟΣΟ ΕΘΑΒΑΝ ΤΟΝ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟΣ???Μετα τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ.... ο ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ???? w00t.gif ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΤΑΑΑΑΑ wink.gif ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ!!!!"


μετά από αμέτρητες προειδοποιήσεις που έχει δεχτεί, και το οποίο δεν συναύδει ΠΟΥΘΕΝΑ με τους κανονισμούς και το πνεύμα που θέλουμε να έχουμε σε αυτό το φόρουμ.

Κατα τα άλλα σε αυτό το άρθρο λέγονται κάποιες (ευρέως γνωστές αλλά ξεχασμένες) αλήθειες για την διάδοχη κατάσταση που βάζουν μια σωστή βάση στην τρικυμία "νέων" που ακούγονται.
katharop
πωπω πολύ κλάψα απο τους ολυμπιακούς.Ουτε οταν εφυγε ο ιβκοβιτς απο αυτους δεν έκαναν ετσι.Ρε παιδια αν όπως λέτε μολις κερδισατε το πρωταθλημα γιατι κάνετε έτσι?
αργυρη μετα απο σενα ποιος?
louie
QUOTE (manj13 @ Mar 8 2014, 15:36 ) *
Τους τα βροντηξε ΠΡΙΝ ΚΟΟΥΤΣΑΡΕΙ εκ του ΑΣΦΑΛΟΥΣ...Οσο για το Βασιλακοπουλο δεν νομιζω οτι θελει καν να ΤΟΝ ΔΕΙ για την Εθνικη....




ΟΣΟ ΕΘΑΒΑΝ ΤΟΝ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟΣ???Μετα τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ.... ο ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ???? w00t.gif ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΤΑΑΑΑΑ wink.gif ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ!!!!


δεν ειναι εκ του ασφαλους, ειναι στοιχειωδης σοβαροτητα! οταν ερχονται απο πανω και επεμβαινουν στο εργο σου σηκωνεσαι και φευγεις. ο βασιλακοπουλος δεν θελει να δει τον κατσικαρη; μαλλον ο εθνικος σταρ ηταν καλυτερος...

και παρτε το χαμπαρι ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΡΤΗ ΜΗΝΑ!!!
Flexo
Λάθος timing η απομάκρυνση.
Εκτός των άλλων υπάρχουν περιορισμένες επιλογές για αντικατάσταση.

Τί θα ήθελα κατά σειρά προτεραιότητας χωρίς να σημαίνει ότι είναι ρεαλιστικό.

1. Ομπράντοβιτς - επιστροφή
2. Μπλατ
3. Βλάντο Τζούροβιτς
4. Πίνι
5. Κατσικάρης
Las Plagas
QUOTE (Flexo @ Mar 8 2014, 15:47 ) *
Λάθος timing η απομάκρυνση.
Εκτός των άλλων υπάρχουν περιορισμένες επιλογές για αντικατάσταση.

Τί θα ήθελα κατά σειρά προτεραιότητας χωρίς να σημαίνει ότι είναι ρεαλιστικό.


3. Βλάντο Τζούροβιτς

ζει αυτος?
Flexo
QUOTE(Las Plagas @ Mar 8 2014, 15:48 ) *
ζει αυτος?


Τυνισία νομίζω!! rolleyes.gif

Άλλα ο Πανιώνιος που είχε φτιάξει με Μίσσα ήταν αξέχαστος!
Air Kef
QUOTE(Las Plagas @ Mar 8 2014, 15:48 ) *
ζει αυτος?


http://basketnet.gr/main/2/europe/articles...E%BF%CE%B6.html
Reggie Miller 31
QUOTE (qspock @ Mar 8 2014, 15:33 ) *
Για την Ευρωπη πληρωνει το μαρμαρο ο Πεδουλάκης αλλα αυτό δεν είναι δικαιολογημενο: Αυτό που λειπει από τον ΠΑΟ είναι το εμψυχο υλικο. Εκτος αν πιστευει ο προεδρος του πως ο Μπατιστ δεν αποδιδει γιατι δεν χρησιμοποιείται σωστα, ο Παππας και ο Γιανκοβιτς είναι ετοιμοι να παρουν το Ευρωπαικο αλλα δεν παιζουν....

Συμφνωνώ με το πνεύμα αυτού που γράφεις σε όλο το post σου, αλλά διαφωνώ με το συγκεκριμένο σημείο!

Ναι μεν οι παίκτες που προαναφέρεις δεν μπορούν να πάρουν μια ομάδα μόνοι τους στην ευρωλίγκα (ελπίζω οι υμνητές του Παππά να μην πέσουν να με φάνε), αλλά κ η εικόνα που έβγαζε η ομάδα απο άποψη επιθετικών συστημάτων κλπ ήταν πάρα πολύ κακή! Δεν γίνεται ρε γαμώτο σε μια αστεία ομάδα με ένα αστείο προπονητή να μην μπορείς να βάλεις 70 πόντους μέσα στην έδρα σου! Καλή η άμυνα, αλλά δεν παίζουμε μπάλα για να πάρεις με αυτό τον τρόπο ένα παιχνίδι! Το μπάσκετ είναι άθλημα που σε θέλει συγκεντρωμένο κ στις 2 πλευρές του γηπέδου! Και νισάφι πλέον με αυτά τα 3ποντα! Δεν είναι σύστημα το 3ποντο κ αν βγει έχει καλός! Αυτά είναι τα λάθή του συμπαθέστατου κατά τα άλλα RG!
D-Wade
QUOTE(Flexo @ Mar 8 2014, 15:47 ) *
Λάθος timing η απομάκρυνση.
Εκτός των άλλων υπάρχουν περιορισμένες επιλογές για αντικατάσταση.

Τί θα ήθελα κατά σειρά προτεραιότητας χωρίς να σημαίνει ότι είναι ρεαλιστικό.

1. Ομπράντοβιτς - επιστροφή
2. Μπλατ
3. Βλάντο Τζούροβιτς
4. Πίνι
5. Κατσικάρης

smiley.gif Ω ρε αδερφέ που τον θυμήθηκες αυτόν?Που είναι? Είναι ακόμα ενεργός προπονητής?
shtarkws
Απο τους διαθέσιμους προπονητές ο Κατσικαρης ειναι ο καλύτερος, αν έχει το παραμικρό πρόβλημα να έρθει στον Παναθηναικο τότε σημαίνει πω ς κάποιοι τον μικρυναν σαν μέγεθος. Αίσθηση μου είναι πως αν του προσφέρουν την δουλειά θα ερθει τρεχοντας

υγ στην εθνική θα ανακοινωθεί ο Γιαννάκης μόλις πάρει την αποζημίωση απο τους Κινέζους
υγ1 ο ΔΓ μπορεί να έχει Χίλια δυο θέματα αλλα δεν ειναι χαζός
louie
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.2679081.html

ο κατσικαρης ειπε ηδη οχι αν ισχυουν αυτα που λεει η μπακουλη.

οσοι χαιρονται με την απομακρυνση του πεδουλακη ας παρουν θεση στο διλημμα που προδιαγραφεται: αλβερτης ή κωστας μισσας;; αντε και αλεφαντο...

για αλλη μια φορα επαναλαμβανω οτι η φετινη σεζον παει στα σκουπιδια...
Las Plagas
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:53 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.2679081.html

ο κατσικαρης ειπε ηδη οχι αν ισχυουν αυτα που λεει η μπακουλη.

οσοι χαιρονται με την απομακρυνση του πεδουλακη ας παρουν θεση στο διλημμα που προδιαγραφεται: αλβερτης ή κωστας μισσας;; αντε και αλεφαντο...

για αλλη μια φορα επαναλαμβανω οτι η φετινη σεζον παει στα σκουπιδια...

η μπακουλη ειναι ασχετη
katharop
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:47 ) *
δεν ειναι εκ του ασφαλους, ειναι στοιχειωδης σοβαροτητα! οταν ερχονται απο πανω και επεμβαινουν στο εργο σου σηκωνεσαι και φευγεις. ο βασιλακοπουλος δεν θελει να δει τον κατσικαρη; μαλλον ο εθνικος σταρ ηταν καλυτερος...

και παρτε το χαμπαρι ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΡΤΗ ΜΗΝΑ!!!

το επιχείρημα με το οποίο κλείνεις τα τελευταια 5-6 ποστ σου είναι λάθος.Η ομάδα παρουσιαζει εικόνα διάλυσης.Αν όντως οι παίχτες δεν δίνουν καμία βάση στα λεγόμενα του αργύρη δηλαδή πρέπει να μείνει μέχρι τον ιούνιο?Το μπάσκετ που παίζουμε απο την αρχή της χρονιάς είναι χειρότερο απο αυτό που παίζαμε πέρυσι.Πες μήπως είχαμε καλύτερο υλικό πέρυσι?Ο αργύρης όπως και να το κάνουμε είναι για ομάδες ουραγούς της Α1.Δεν κάνουν όλοι για πρωταθλητές όπως δεν μπορούν να γινουν ολοι επιστήμονες.μέχρι το τέλος της σεζόν εχουμε 3 μήνες.Σε 3 μήνες ο νέος προπονητης μπορεί να περάσει καποιο κομματι τηςφιλοσοφίας του στους παίχτες.Εγώ πάλι με το μπάσκετ που βλέπω τον τελευταίο μήνα πιστεύω οτι ένας καλός προπονητής μπορεί να κάνει την ομάδα να παίζει καλύτερα και σε μια βδομάδα.Γιατι αυτή τη στιγμή η ομάδα δεν παίζει.
Quincy
Τον θεωρώ απόλυτα επιτυχημένο τον Αρτζυ πέρυσι, και θα ήταν το ίδιο και φέτος.

Το θέμα είναι ότι το μπάσκετ που έπαιξε αυτά τα 2 χρόνια δεν βλεπόταν.

Και το προφανές είναι ότι μπορεί φυσικά να υπάρξει προπονητής, που με το ίδιο μπάτζετ θα μπορούσε να καταφέρει το ίδιο ή κάτι πολύ παρόμοιο έστω, παίζοντας όμως μπάσκετ, και χωρίς να πονάνε τα μάτια μας ακόμα κι όταν κερδίζει.

Αν υποστήριζα τον Παναθηναικό θα ήθελα αλλαγή του προπονητή, αλλά θα αναγνώριζα κιόλας τα ελαφρυντικά στις αποτυχίες, και προφανώς τις επιτυχίες του Πεδουλάκη.

Αλλά όχι μέσα στη σεζόν... Τώρα ισχύει το "όπως έστρωσες θα κοιμηθείς" και το καλοκαίρι κάνεις τις αλλαγές και δεν ξανακάνεις τα ίδια λάθη.
louie
QUOTE (Las Plagas @ Mar 8 2014, 15:55 ) *
η μπακουλη ειναι ασχετη


μπασκετ δεν ξερει να αναλυσει με την καμια. αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να εχει πληροφοριες... δεν πηρες θεση στο διλημμα ομως
Reggie Miller 31
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:53 ) *
οσοι χαιρονται με την απομακρυνση του πεδουλακη ας παρουν θεση στο διλημμα που προδιαγραφεται: αλβερτης ή κωστας μισσας;; αντε και αλεφαντο...

Ο Κώστας ο Μίσσας σιγά μην πάει σε ομάδα ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ κ να χάσει την σίγουρη δουλειά στην Ομοσπονδία! By the way, αυτή η ψυχή ο Ντράγκαν ο Σάκοτα ζεί;;;;;;;;;;;;;;
Las Plagas
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 15:57 ) *
μπασκετ δεν ξερει να αναλυσει με την καμια. αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να εχει πληροφοριες... δεν πηρες θεση στο διλημμα ομως

ναι και μονο αυτη εχει αυτην την πληροφορια
ειναι ομορφη και της το ειπαν μονο σε αυτην
η ευρωπη εχει χαθει
στην καλυτερη να πεσουμε με ρεαλ και να αποκλειστουμε
στην ελλαδα υπαρχει πολυ χρονος μεχρι τους τελικους με τον ολυμπιακο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.