Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Dred11
Προτείνω ο επόμενος προπονητής να είναι ταυτόχρονα και πρόεδρος του ΠΑΟ. Για το πόστο αυτό προτείνω τον εαυτό μου. Ο Δ.Γ. θα παραμείνει μεγαλομέτοχος, αλλά θα μου παραδώσει τα εκτελεστικά καθήκοντα. Θα κρατήσω τον Πέδουλα βοηθό προπονητή, υπεύθυνο για τα αμυντικά συστήματα. Για τα επιθετικά συστήματα θα έχω online συνεργασία με Phil Jackson. To roster που θα καταρτίσω τη νέα χρονιά, με budget του ύψους του φετινού, θα είναι το εξής:
Guards: Διαμαντίδης, Παππάς, Ζ. Wright, Kopponen (στη θέση του Ukic), Μποχωρίδης (στη θέση του Curry)
Forwards: Μπράμος, Γιάνκοβιτς, Maciulis, Gist, Φώτσης, Χαραλαμπόπουλος
Centers: Lasme, Deon Thompson (στη θέση του Μπατίστ), Βουγιούκας (στη θέση του Μαυροκεφαλίδη), Διαμαντάκος.
Υπόσχομαι ότι η ομάδα θα παίζει γρήγορο μπάσκετ, με πολλούς αιφνιδιασμούς, καρφώματα κλπ. και ότι στα επόμενα 3 χρόνια θα πάρουμε 2 Ευρωλίγκες. Σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας.
bbplayer
QUOTE (Dred11 @ Mar 2 2014, 21:56 ) *
Προτείνω ο επόμενος προπονητής να είναι ταυτόχρονα και πρόεδρος του ΠΑΟ. Για το πόστο αυτό προτείνω τον εαυτό μου. Ο Δ.Γ. θα παραμείνει μεγαλομέτοχος, αλλά θα μου παραδώσει τα εκτελεστικά καθήκοντα. Θα κρατήσω τον Πέδουλα βοηθό προπονητή, υπεύθυνο για τα αμυντικά συστήματα. Για τα επιθετικά συστήματα θα έχω online συνεργασία με Phil Jackson. To roster που θα καταρτίσω τη νέα χρονιά, με budget του ύψους του φετινού, θα είναι το εξής:
Guards: Διαμαντίδης, Παππάς, Ζ. Wright, Kopponen (στη θέση του Ukic), Μποχωρίδης (στη θέση του Curry)
Forwards: Μπράμος, Γιάνκοβιτς, Maciulis, Gist, Φώτσης, Χαραλαμπόπουλος
Centers: Lasme, Deon Thompson (στη θέση του Μπατίστ), Βουγιούκας (στη θέση του Μαυροκεφαλίδη), Διαμαντάκος.
Υπόσχομαι ότι η ομάδα θα παίζει γρήγορο μπάσκετ, με πολλούς αιφνιδιασμούς, καρφώματα κλπ. και ότι στα επόμενα 3 χρόνια θα πάρουμε 2 Ευρωλίγκες. Σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας.



M' αρέσει το ρόστερ, κόουτς/πρόεδρε 69.gif Ο Ντιλέινι κοστίζει πολλά άραγε?
Dred11
Θα τον φέρουμε στο δεύτερο γύρο αυτόν.
bbplayer
laugh.gif laugh.gif Ντάξει
louie
το οτι οποια ομαδα παιζει καλο μπασκετ θα παρει τιτλους απλα δεν ισχυει. και αυτο επειδη καλο εννοειτε το επιθετικο μπασκετ, ειδικα οταν ακουμε σαν παραδειγματα ομαδων που παιζουν καλυτερο μπασκετ απο εμας κατι μαλαγες κτλ. καλα παιζει και μια αμυντικη ομαδα ομως. το θεμα ειναι να νικαει οχι πως το κανει. ζητατε να αλλαξει κατευθυνση μια ομαδα που δεν εχει ουτε τα μπατζετ ουτε το ροστερ που ειχαν οι παλιοτερες ομαδες του ομπραντοβιτς που την συγκρινετε. η ομαδα δεν εχει παιχτες με απεριοριστες δυνατοτητες για να παιζει ταυτοχρονα την αμυνα που θα της κερδιζει δυσκολους αγωνες και την επιθεση που θα διαλυει υποδεεστερους(θεωρητικα) αντιπαλους.

δεν μπορεις να παιρνεις σαν δεδομενη την αμυνα του λασμε πχ και μετα να θες και ποικιλια στην επιθεση. αν ο λασμε και ο καθε λασμε εκτος απο αμυντικο κτηνος που ειναι ηταν και ολαζουον στην επιθεση δεν θα επαιζε στην ευρωπη. κι εγω θα ηθελα να βλεπω καλυτερη επιθετικα ομαδα(η μαλλον πιο ισοροπημενη) και ισως υπαρχουν καποια μικρα περιθωρια βελτιωσης αλλα καταλαβαινω και τους περιορισμους που αντιμετωπιζει η ομαδα στο ροστερ/μπατζετ οποτε με αυτους τους περιορισμους δεν μπορεις να τα ζητας ολα

απο εκει και περα εκανα λοιπον μια μικρη ερευνα στην ιστορια της ευρωλιγκας και μονο η μακκαμπι των σαρας, παρκερ, βουισιτς εχει παρει τιτλο εχοντας την καλυτερη επιθεση. βεβαια κι εμεις αν ειχαμε τετοιο διαστημικο επιθετικα ροστερ θα εβαζε 100 ποντους και με πεδουλακη στον παγκο. οι ομαδες που ειχαν την καλυτερη αμυνα και το πηραν ηταν η τσσκα το 06 και το 08 και η μπαρτσελονα το 10.

θυμαμαι ειχα δει παλιοτερα σε εναν πινακα που ειχε ανεβασει το hoopfellas τις 10 καλυτερες αμυντικες ομαδες του nba τα τελευταια 30 χρονια. οι 5 στις 10 ειχαν παρει πρωταθλημα αυτη τη σεζον. εψαξα και βρηκα τις καλυτερες επιθεσεις σε ολοκληρη την ιστορια του nba(οχι μονο 30 χρονια οπως το αλλο) και εκει μονο οι 4 στις 20 ειχαν παρει τον τιτλο. και αυτα στο nba που παιζουν θεαματικο μπασκετ και οχι σκοπιμοτητας οπως εδω.

για μενα λοιπον το θεμα ειναι αφου η ομαδα παιζει με αμυντικη καθαρα κατευθυνση να το κανει σωστα. αν δηλαδη παιζαμε σωστα στην αμυνα με την αρμανι απο το πρωτο ημιχρονο θα ειχαμε κερδισει. το ιδιο ακριβως ισχυει και με την φενερ. η μονη φορα που εκτελεσαμε οπως θελαμε το αμυντικο πλανο και χασαμε ηταν με την μπαρτσελονα. εκει ναι η περιορισμενη μας επιθεση φανηκε ξεκαθαρα αλλα κι αυτο επειδη ειχαμε απεναντι μας μια αλλη ομαδα που παιζει τελεια αμυντικα και το κανει με ενα σαφως πιο ποιοτικο ροστερ.

ο πεδουλακης εχει πολλα ελλατωματα αλλα σιγουρα στον παναθηναικο ειναι overachiever και θα μπορουσε να ειναι και παραπανω αν ειχε καλυτερες προπονητικες συνθηκες οπως πχ το να μην του χαλανε μια θεση 5αριου με μεγαλο συμβολαιο για ενα επικοινωνιακο τρικ(μαυροκεφαλιδης) και την αλλη θεση 5αριου για τιμητικη αποχωρηση(μπατιστ). παρολα αυτα ξαναλεω εχει περιθωρια βελτιωσης με την παρουσα κατασταση η ομαδα και το εχω ξαναγραψει. αλλα το να πιστευουμε οτι θα ερθει αυριο στην ομαδα ο μπλατ ή ο οποιοσδηποτε και θα πεταμε ξαφνικα φωτιες ειναι ακυρο
manj13
QUOTE(Dred11 @ Mar 2 2014, 21:56 ) *
Προτείνω ο επόμενος προπονητής να είναι ταυτόχρονα και πρόεδρος του ΠΑΟ. Για το πόστο αυτό προτείνω τον εαυτό μου. Ο Δ.Γ. θα παραμείνει μεγαλομέτοχος, αλλά θα μου παραδώσει τα εκτελεστικά καθήκοντα. Θα κρατήσω τον Πέδουλα βοηθό προπονητή, υπεύθυνο για τα αμυντικά συστήματα. Για τα επιθετικά συστήματα θα έχω online συνεργασία με Phil Jackson. To roster που θα καταρτίσω τη νέα χρονιά, με budget του ύψους του φετινού, θα είναι το εξής:
Guards: Διαμαντίδης, Παππάς, Ζ. Wright, Kopponen (στη θέση του Ukic), Μποχωρίδης (στη θέση του Curry)
Forwards: Μπράμος, Γιάνκοβιτς, Maciulis, Gist, Φώτσης, Χαραλαμπόπουλος
Centers: Lasme, Deon Thompson (στη θέση του Μπατίστ), Βουγιούκας (στη θέση του Μαυροκεφαλίδη), Διαμαντάκος.
Υπόσχομαι ότι η ομάδα θα παίζει γρήγορο μπάσκετ, με πολλούς αιφνιδιασμούς, καρφώματα κλπ. και ότι στα επόμενα 3 χρόνια θα πάρουμε 2 Ευρωλίγκες. Σας ευχαριστώ για τη στήριξή σας.


AN εισαι στον παγκο τοσο lethal οσο το νικνειμ σου...θα εισαι στις σοβαρες υποψηφιοτητες ειδικα αν επηρεασεις το ΔΓ να παρει τον...Μπεγκιτς w00t.gif τωρα που τον αφηνει ο Ολυμπιακος icon_drunk.gif Θα αποτελει το τελειο αγωνιστικο & επικοινωνιακο χτυπημα!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
keraynopoylos
QUOTE(bbplayer @ Mar 2 2014, 19:21 ) *
Λέω να κάνει ότι έκανε και ο Βουγιοσεβιτς που με 1,5 εκ μπάτζετ πήγε ΦΦ και έχασε σε νεκρό χρόνο την είσοδό του στον τελικό, κόντρα σε μια ομάδα των 30εκ.


Η αληθεια ειναι οτι δεν εχεις υψηλες απαιτησεις απο ενα προπονητη...

Το αυτονοητο ζητας...










Sorry για την ειρωνεια αλλα δεν παιζονται οι απαιτησεις σου...
AZ1980
QUOTE(bbplayer @ Mar 2 2014, 10:18 ) *
Πέρσι τέτοια εποχή, που λογικά θα έπρεπε να ήμαστε και πιο ελαστικοί μια και ήταν η 1η του χρονιά, τον χαρακτήριζες "για γέλιο". Φέτος τι σε έκανε ν' αλλάξεις γνώμη? το πρωτάθλημα επί του Ολυμπιακού ίσως? ή απλώς ήταν νωρίς χρονικά και ήταν μια λάθος εκτίμηση των πραγμάτων?



Άρχων bbplayer στις αρχές τις περυσινής χρονιάς είχα πράγματι χαρακτηρίσει "αστείες" κάποιες από τις μεταγραφικές επιλογές στις οποίες είχε αποφασιστεί να βασιστεί ο νέος ΠΑΟ. Το κωμικό της υπόθεσης δεν βρισκόταν τόσο, πάντα με τη δική μου ματιά, σε αυτές καθ' αυτές τις επιλογές, όσο στο συνδυασμό που έφτιαχναν οι επιλογές αυτές με τις απαιτήσεις που έμοιαζαν μεθοδικά να καλλιεργούνται από τα ελεγχόμενα εκ του συλλόγου ΜΜΕ. Ο νέος ΠΑΟ προβαλλόταν από τις φυλλάδες του Δ.Γ. ως αξιόμαχος διεκδικητής του "έβδομου". Εδώ μέσα στο φόρουμ υπήρχαν "αναλύσεις" που συνέκριναν "θέση προς θέση" (μπλιαξ) τον τελευταίο ΠΑΟ του Ζοτς με τον νέο του Πεδουλάκη, από πλευράς ρόστερ, αποδίδοντας μάλιστα υπεροχή στην καινούρια ομάδα, με ένα σωρό περίεργα επιχειρήματα. Είχα πραγματικά εκνευριστεί με το πόσο ανεδαφικό και προσβλητικό στην κοινή λογική είναι να τρέφει κανείς τέτοιου είδους ελπίδες έχοντας επιλέξει να στηριχθεί σε παίκτες όπως ο Πάνκο, ο Άρμστρονγκ, ο Κίτσεν, αλλά και ο - μετέπειτα εκ των ηρώων της χρονιάς - Ούκιτς. Θεωρούσα απίθανο αυτό το σύνολο που είχε φτιαχτεί να πρωταγωνιστήσει πραγματικά σε οποιοδήποτε επίπεδο από όσα παραδοσιακά απασχολούν αυτή την ομάδα. Την άποψή μου την είχα διατυπώσει, και ακόμα την υποστηρίζω. Δεν είναι δυνατόν μια ομάδα που βασίζει μεγάλο μέρος της ισχύος της σε τέτοιου επιπέδου παίκτες να θεωρεί εαυτήν υποψήφια Πρωταθλήτρια Ευρώπης. Και θεωρώ πως αποδείχτηκε πως είχα δίκιο, αποδείχτηκε από τις ίδιες τις διορθωτικές επιλογές του ίδιου του Πεδουλάκη κατά τη διάρκεια της χρονιάς (άσχετα αν είχα υποτιμήσει κάπως την αμυντική κυρίως ικανότητα του Ρόκο)...

Είχα όμως και σε κάτι άδικο. Τελείως όμως.

Δεν πίστευα πως θα μπορούσε να διορθωθεί μετά από τόσο λανθασμένη αφετηρία η πορεία μιας ομάδα με τόσο βάρος στην πλάτη, με τέτοια ασήκωτη κληρονομιά, και μάλιστα να διορθωθεί μέσα στο χρονικό μήκος μιας σεζόν.

Ο φίλος πιο πάνω έγραψε πως ανήκω σε μια μερίδα αναξιόπιστων "πράσινων" οπαδίσκων που τη βρίσκουν με τις νίκες επί του Ολυμπιακού, αδιαφορώντας για το ίδιο το μπάσκετ που αποδίδει η ομάδα τους. Και απέδωσε σε αυτήν την υποτιθέμενη ανωμαλία μου την υποστηρικτική στον Πεδουλάκη άποψή μου. Λετε να είμαι τέτοιος και να μη το ξέρω? Η αλήθεια πάντως είναι πως πρώτα απ' όλα αγαπώ το μπάσκετ, και για τον λόγο αυτό είχα σπεύσει, πολύ πριν τους τελικούς της Α1, μετά το δεύτερο παιχνίδι με την Μπάρτσα, να εκφράσω το θαυμασμό μου στους παίκτες και στον προπονητή μιας ομάδας που με διέψευσε πανηγυρικά, όχι ως προς τις διαπιστώσεις που είχα κάνει για την αρχική στελέχωση του ρόστερ - αυτές τις επιβεβαίωσαν εμφατικά - αλλά σε ότι αφορούσε στην πεποίθησή μου πως οι επιλογές αυτές ήταν τόσο λάθος που δεν θα μπορούσαν να "μαζευτούν" μέσα στα περιθώρια μιας χρονιάς. Διαψεύστηκα από έναν ΠΑΟ με πολλές και κομβικές αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό του, αλλά κι από έναν προπονητή που εμφανώς είχε τη δύναμη να κάνει την αυτοκριτική του, να δουλέψει, και να μετατρέψει το άθλιο αρχικό του συνοθύλευμα σε μια ομάδα που στεκόταν απέναντι στη Μπάρτσα όχι απλά ισάξια, αλλά και σε σημεία, κατά την άποψή μου, μπασκετικά, τακτικά ανώτερη. Είχα δε τονίσει πως αποδέχομαι την πανηγυρική μου διάψευση ανεξαρτήτως της τελική έκβασης της σειράς. Οι τελικοί αποτέλεσαν την επιβεβαίωση πως το ακατόρθωτο είχε πραγματοποιθεί. Ένα χρόνο μετά την ουσιαστική διάλυσή του, ο ΠΑΟ ήταν παρών, μαχητικός, με φιλοσοφία, με μυαλωμένο, στοχευμένο, προσαρμοσμένο, αμυντικό, σκληρό μπάσκετ, πολεμώντας με όσο ταλέντο του επέτρεπε το νέο, ψαλιδισμένο του μπάτζετ.

Συνεπώς ναι, βιάστηκα να ξεγράψω τον ΠΑΟ πέρσι. Και ο Πεδουλάκης, βλέποντας τελικά όσα εξ' αρχής έψελνα, κατόρθωσε με το επιδιορθωτικό σπριντ του δεύτερου μισού της περσινής χρονιάς να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου, με δεδομένες τις όψιμες οικονομικές δυνάμεις της ομάδας. Δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που κατάφερε. Ξέρει μπάσκετ. Πολύ.

Ο καθένας κρίνεται από τα πεπραγμένα του. Διαφωνώ και αηδιάζω με την έννοια "ταβάνι". Πραγματικά αποκρουστική για μένα. Το που μπορεί να φτάσει ο ΠΑΟ των φτηνών υλικών και του καλού προπονητή Πεδουλάκη θα το δούμε στην πορεία. Οι δρόμοι της ιστορίας του μπάσκετ είναι φισκαρισμένοι από τα μπάζα των "ταβανιών" που κατέρρευσαν.

Κι ακόμα πιο γεμάτοι από ικανούς προπονητές που απολύθηκαν με απόφαση της εξέδρας.

Ίδωμεν.



bball.gif
bbplayer
ευχαριστώ για την απάντησή σου AZ1980
shtarkws
QUOTE(manj13 @ Mar 2 2014, 19:18 ) *
Πολυ απλα bb!!OΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ!!Δηλ. θα ειναι καλυτερα να παιζουμε ''θελκτικο μπασκετ'' και οι κουπες να κατηφοριζουν Πειραια....


Φιλε μου υπάρχουν 2 ειδων άνθρωπων, αυτοί που βολεύονται με τα λίγα γιατι φοβούνται να κυνηγήσουν τα πολλα και υπάρχουν αυτοι που ειναι διατεθιμενοι να ρισκαρουν και να αποτυχουν μεχρι να φτασουν εκει που θελουν..

Ετσι ξεχωρίζουν οι επιτυχημένοι απο τους υπόλοιπους
AZ1980
QUOTE(bbplayer @ Mar 3 2014, 09:03 ) *
ευχαριστώ για την απάντησή σου AZ1980


Νο prob Άρχων, πάντα είναι χαρά μου να συζητάμε, είτε συμφωνούμε, είτε όχι.


bball.gif
shtarkws
ελα να ξαναναβει το τοπικ tongue.gif
D-Wade
QUOTE(shtarkws @ Mar 7 2014, 23:40 ) *
ελα να ξαναναβει το τοπικ tongue.gif

Τον θέλετε τον Μπαρτζώκα? Οι δικοί μας προπονητές της εξέδρας τον έχουν τελειώσει ήδη . . .
shtarkws
εγω εχω απελπιστεί τόσο πολύ με τον Αρτζυ που θα έπαιρνα και τον Γιαννάκη laugh.gif
yorgos
Προβλέπω μεταμεσονύκτιο σουρεάλ thread, κάποιος θα προτείνει και τον πορθητή Σέρτζιο στο τέλος...

Και φυσικά το αν ψάχνουμε προπονητή ήδη το ξέρει ο κύριος που φτιάχνει το πρωτοσέλιδο της πράσινης.
EXASFAIROS
Το καλοκαιρι παμε για Ζελικο,Περασοβιτς,Ιτουδη,Μπλατ...τα λογια ειναι περιττα για σημερα!!!!!οποιος παει να δικαιολογησει βλεπει παλι δεντρο και χανει το δασος!!!!!Αν ηταν στον παγκο ο Ζελικο θα ειχε αλλαξει χρωμα απο το πρωτο δεκαλεπτο!!!!!!!ΤΕΛΟΣ.
bbplayer
Ο Περάσοβιτς ήταν κάποτε στην Κάχα? ή κάνω λάθος? έπαιζ εκαλά τότε? ποιούς είχε?

Ο Μπλατ είναι σοβαρός άνθρωπος, δε νομίζω να θέλει να έχει αφεντικό τον ΔΓ, όχι ότι ο Μιζράχι δεν την έχει τη λοξάρα του αλλά ΔΓ δεν είναι
yorgos
QUOTE
Το καλοκαιρι παμε για Ζελικο,Περασοβιτς,Ιτουδη,Μπλατ

Ζω για να δω εξώφυλλο Πράσινης στην πρώη ήττα του Ιτούδη ως νέου κόουτς του Παναθηναϊκού. Μιλάμε για φουλ στήριξη.
shtarkws
Το ποιος θα είναι, αν φύγει ο Αρτζυ, θα δειξει και τι στοχους θα έχει η ομάδα.
North_gato
O Ιτουδης προπονητης στον Παναθηναικο? afro.gif

πρωτα πρεπει να αλλαξει ο προεδρος....
shtarkws
QUOTE(bbplayer @ Mar 8 2014, 00:30 ) *
Ο Περάσοβιτς ήταν κάποτε στην Κάχα? ή κάνω λάθος? έπαιζ εκαλά τότε? ποιούς είχε?

Ο Μπλατ είναι σοβαρός άνθρωπος, δε νομίζω να θέλει να έχει αφεντικό τον ΔΓ, όχι ότι ο Μιζαράχι δεν την έχει τη λοξάρα του αλλά ΔΓ δεν είναι


Ρε συ ο ΔΓ μπορεί να κάνει τα καραγκιοζληκια του αλλα δε νομίζω να παρεμβαίνει στο έργο του προπονητή, μην ξεχνάς ότι ο Ζοτς τον ειχε τοσα χρόνια και τους 3 μαζί μαλιστα
yorgos
QUOTE
αλλα δε νομίζω να παρεμβαίνει στο έργο του προπονητή


w00t.gif
manj13
Φυσικα οπως ΟΛΟΙ περιμενετε, προκειμενου να δω Ιτουδη βγαινω και με τη φωτο του Αρτζι στα γραφεια της Βιανεξ!!!...Κι οπως εχω ξαναπει Ζοτς,Μπλατ και τετοια ειναι ευσεβεις ποθοι...Πουλεν μου Κ. Φλεμινγκ γιατι νομιζω η φαβορα μου που λεγεται Μπανκι μετα τα φετινα δεν ξεκουναει απ το Μιλανο ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΑΝΓΚΦΟΡΝΤ...
bbplayer
QUOTE (shtarkws @ Mar 8 2014, 00:39 ) *
Ρε συ ο ΔΓ μπορεί να κάνει τα καραγκιοζληκια του αλλα δε νομίζω να παρεμβαίνει στο έργο του προπονητή, μην ξεχνάς ότι ο Ζοτς τον ειχε τοσα χρόνια και τους 3 μαζί μαλιστα


μακάρι να είναι έτσι.

Ο Ομπράντοβιτς είναι άλλο, δε μπορεί κανείς να του κουνηθεί.
D-Wade
QUOTE(shtarkws @ Mar 8 2014, 00:39 ) *
Ρε συ ο ΔΓ μπορεί να κάνει τα καραγκιοζληκια του αλλα δε νομίζω να παρεμβαίνει στο έργο του προπονητή, μην ξεχνάς ότι ο Ζοτς τον ειχε τοσα χρόνια και τους 3 μαζί μαλιστα

Στo κοουτσάρισμα όχι αλλά Μπατίστ,Μαυροκέφαλος, Κάστρο του Τακέσι δεν είναι επιλογές Πεδουλακη . . .
bbplayer
@del
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Mar 8 2014, 00:42 ) *
Στo κοουτσάρισμα όχι αλλά Μπατίστ,Μαυροκέφαλος, [b]Κάστρο του Τακέσι [/b]δεν είναι επιλογές Πεδουλακη . . .


τι είναι τούτο πάλι? κάτι σαν το ΜΑΠ του jkidd-13?
North_gato
QUOTE (shtarkws @ Mar 8 2014, 00:39 ) *
Ρε συ ο ΔΓ μπορεί να κάνει τα καραγκιοζληκια του αλλα δε νομίζω να παρεμβαίνει στο έργο του προπονητή, μην ξεχνάς ότι ο Ζοτς τον ειχε τοσα χρόνια και τους 3 μαζί μαλιστα


Συνηπηρξε ο Ζοτς προπονητης με τον ΔΓ προεδρο η εφυγε μολις ανελαβε αυτος?
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Mar 8 2014, 00:46 ) *
τι είναι τούτο πάλι? κάτι σαν το ΜΑΠ του jkidd-13?

Γιαπωνέζικο είναι . . .Τον Κινέζο εννοούσα smiley.gif Ε σχιστομάτηδες είναι και αυτοί . . .
Gino_Bill
κάτι άσχετο αλλά αυτό με το αν παρεμβαίνει ο ΔΓ στο "έργο" του Πεδουλάκη δε το έχω καταλάβει. Αν ισχύει, βγες κ. Αρτζι και πες μας, "έχουμε θεμελιώδεις διαφωνίες, δε μπορούμε να συνεχίσουμε παρέα". Και ο Πεδουλάκης θα ανέβαινε στην εκτίμησή μας και ο ΔΓ θα σκεφτόταν να το ξανακάνει. Νομίζω πάντως πως είναι προφανές ότι μπλέκεται στα πόδια της ομάδας
Quincy
Και να πάει πίσω στο περιστέρι χωρίς γυρισμό; Γιατί να το κάνει αυτό; Ή μήπως έχει εντυπωσιάσει την Ευρώπη και θα βρει δουλειά στο εξωτερικό;
Dreamerpanos
Πεδουλάκης ΤΕΛΟΣ....
j-kidd13
Πεδουλακης τελος....επειδη ειμαι εκτος οποιος βρει αρθρα ανεβαζει...
Redoctor
μπαρτζώκα. προυποθέσεις για να μεινεις : F4 ή πρωτάθλημα.
manj13 basket prophet
Quincy
Ντάξει... Απόλυση του προπονητή και κόουτς ο Αλβέρτης ενώ η πρόκριση στους 8 παίζεται ακόμα... Αστεία πράγματα.
Dreamerpanos
Μπορεί χτες να ξέφυγα στο τόπικ του ματς αλλά πιστεύω ότι ήτανε λάθος η απομάκρυνση την δεδομένη χρονική στιγμή....Επειδή δεν πιστεύω ότι σώζεται τίποτα αν έρθει κάποιος άλλος τώρα(θα δείξει) θα πρεπε να φύγει στο τέλος της χρονιάς....
Quincy
Αν έρθει άλλος θα καεί... Έπρεπε να μείνει μέχρι το καλοκαίρι, κι ο επόμενος να πάρει την ομάδα από την αρχή
chinaski
Τον εδιωξε γιατι για να σωθει η χρονια? Ασσιστ στον Ολυμπιακο εδωσε μου φαινεται ο Προεδρος.
doctorjekil
Το θεμα τωρα ειναι ποιος????δεν ξερω αν εχει μιλησει ηδη με καποιον ο τρακης αλλα αν δεν το χει κανει θα ειναι κινηση πανικου να αφησει την ομαδα ξεκρεμαστη σε αυτο το σημειο της χρονιας
North_gato
Ποιος, ποιος....ποιος μωρο μου ποιος icon_drunk.gif


Καλα τα καλαμπουρια μεταξυ μας, αλλα ως προεδρος για να το κανει αυτο την δεδομενη χρονικη στιγμη, θα πρεπει να ειχε τουλαχιστον κατα νου εναν πολυ πιθανο αντικαταστατη
redleg7
Ειτε Κατσικαρης ειτε Ιβανοβιτς ειτε Περασοβιτς ειτε ειτε ειτε την δεδομενη στιγμη πιο πιθανο ειναι να καει.
Zoys
http://en.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BEidar_Maljkovi%C4%87

Να μην ξεσυνηθίζουμε, δεν είναι να αλλάζεις μπάσκετ μέσα στην ίδια σεζόν. Δεν έφυγε και κομψά την προηγούμενη φορά, ένα comeback για συμφιλίωση και είναι όλοι κομπλέ.

icon_drunk.gif
shtarkws
ΜΕΓΑΛΟ λαθος η απομακρυνση τωρα.Επρεπε να τελειωσει η χρονια ειτε με πρωταθλημα ειτε χωρις και μετα.

Κανεις σοβαρος προπονητης δεν αναλαμβανει στα μεσα της χρονιας

Κανεις σοβαρος προπονητης δεν αναλαμβανει σε ομαδα που διωχνει προπονητες στα μεσα της σεζον
t0ny3
Αστεια πραγματα... Κι εγω ηθελα να φυγει ο Πεδουλακης φετος με τη συγκεκριμενη εικονα της ομαδας, αλλα οχι αυτη τη χρονικη στιγμη. Η Euroleague δε σωζεται με αλλαγη προπονητη, και ασε που δινεις και πασα στον Ολυμπιακο και τον Μπαρτζωκα. Μετα το Ελλινικο πρωταθλημα επρεπε να φυγει σαν κυριος. Ειναι ντροπη και για την ομαδα μας και για τον coach. Οσο να ναι το εργο του ηταν πολυ δυσκολο, αυτο του το αναγωριζω.

Τωρα χρειαζεται ψυχραιμια, αλλα φοβαμαι μην χαθει η μπαλα τελειως. Τουλαχιστον υπηρχε ενα καλο κλιμα με τον Αρτζι.

Αμφιβαλω, αν εχει μιλησει με κανεναν προπονητη ο Τρακης...
doctorjekil
QUOTE(t0ny3 @ Mar 8 2014, 13:41 ) *
Αστεια πραγματα... Κι εγω ηθελα να φυγει ο Πεδουλακης φετος με τη συγκεκριμενη εικονα της ομαδας, αλλα οχι αυτη τη χρονικη στιγμη. Η Euroleague δε σωζεται με αλλαγη προπονητη, και ασε που δινεις και πασα στον Ολυμπιακο και τον Μπαρτζωκα. Μετα το Ελλινικο πρωταθλημα επρεπε να φυγει σαν κυριος. Ειναι ντροπη και για την ομαδα μας και για τον coach. Οσο να ναι το εργο του ηταν πολυ δυσκολο, αυτο του το αναγωριζω.

Τωρα χρειαζεται ψυχραιμια, αλλα φοβαμαι μην χαθει η μπαλα τελειως. Τουλαχιστον υπηρχε ενα καλο κλιμα με τον Αρτζι.

Αμφιβαλω, αν εχει μιλησει με κανεναν προπονητη ο Τρακης...

Αν δεν εχει μιλησει με κανεναν προπονητη ο τρακης βλεπω να κοουτσαρει ο ιδιος στο ματς με την εφες
kostas b
Ο ΔΓ έδιωξε προπονητή μέση της χρονιάς (χειρότερο σημείο ever) στον οποίο έδωσε τα υλικα που ήθελε ο ίδιος (Μαυρο, Μπατιστ, Σανγκ, έλλειψη κοντού κλπ κλπ) (ο οποίος προπονητής βέβαια έπαιξε απαράδεκτο μπασκετ σε όλη του τη θητεία)......

και όλα αυτά ενώ ο πρώην προπονητής 'έχει' αποδεδειγμένα των Μπαρτζω και τον Ολυμπιακό και γενικά πολύ καλές ελπίδες για πρωτάθλημα.....νταξει....τι να πω....ο τύπος δεν παλεύεται....

αυτή τη στιγμή μόλις χάσαμε ότι ελπίδες είχαμε για playoff ευρωλίγκας και κατά πάσα πιθανότητα και το πρωτάθλημα....

απαράδεκτος ΔΓ απλά.....καταστρέφει σιγά σιγά ότι σήμαινε αυτή η ομάδα τα προηγούμενα χρόνια (πίστη σε παίκτες προπονητή μέχρι το τέλος, ανεπηρέαστη δουλειά στα αποδυτήρια και μεταγραφές, ομόνοια κλπ)...

όταν έφυγε ο Ζοτς, έφυγαν μαζί του και όλα τα παραπάνω.....
Dred11
Τον έφαγε η γκρίνια των Παναθηναικών τον άνθρωπο. Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν μπορεί να έρθει ο Κατσικάρης αυτή τη στιγμή. Μου φαίνεται νορμάλ λύση. Και δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερη. Το θέμα είναι αν ο Δ.Γ. θα βοηθήσει τον καινούργιο προπονητή να κάνει δουλειά.
tReason
Προπονητης λεει ο αλβερτης.Αραγε αυτο σημαινει οτι εφυγε και ολο το προπονητικο επιτελειο
του πεδουλακη;
Ανεξηγητη κινηση. η ομαδα μετα την απολυση του προπονητη μαλλον θα παει χειροτερα οποτε ο πεδουλακης θα βγει στον αφρο
το φταιξιμο θα πεσει στην χαμηλη ποιοτητα του υλικου και στον ΔΓ.Δεν νομιζω οτι συνεφερε την διοικηση να τον διωξει τωρα ειναι μια κινηση πολυ βεβιασμενη και παρορμητικη.Τη μονη πρακτικη συνεπεια που βλεπω απο αυτη την κινηση ειναι την απωλεια του πρωταθληματος μια που η ευρωπη ηδη εμοιαζε χαμενη υποθεση.Και βεβαια διασωζει και τον μπαρτζωκα ειδικα αν ο οσφπ παρει το πρωταθλημα.
drunk guy
Καλα τι βομβα ηταν αυτη?λογικα για να το εκανε αυτο θα πρεπει να εχει κατι πολυ καλο στο μυαλο του.προφανως τον κατσικαρη.οποιονδηποτε προπονητη ομως κι αν παρει εαν αυτος δεν κατακτησει το πρωταθλημα θα τον καψει.οποτε καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ηταν μια κινηση χωρις λογικη και θα εχει πολυ ενδιαφερον να δουμε τι θα κανει ο αλβερτης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.