Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
pan24
Προβλεπω οτι ο παναθηναικος θα κανει το break στο πρωτο παιχνιδι στο σεφ με σκορ 48-52
ΔΔ 13
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 20 2016, 15:18 ) *
Ιτούδης τα βρήκε με τον ΔΓ; Δεν έχουν χωρίσει και με τις καλύτερες συνθήκες...

Edit: Επίσημα RG μέχρι το τέλος της σεζόν μόνο! Για μένα μια χαρά λύση για φέτος


Ναι έχουν φτιάξει οι σχέσεις με Ιτούδη.Αν είναι διαθέσιμος σίγουρα θα είναι στις πρώτες επιλογές..Αν είναι μόνο μέχρι το τέλος της σεζόν ο Πεδουλάκης κ δεν του έχουν υποσχεθεί τπτ για του χρόνου οκ
salonikatasos
Ας ελπισουμε μεχρι το τελος της χρονιας. Προφανως δεν θα πω να χασουμε το πρωταθλημα για να φυγει ο πεδουλακης(οπως εκαναν πολλοι κατα τη διαρκεια της χρονιας),αλλα το καλοκαιρι η ομαδα πρεπει να παρει καποιον καλυτερο απο τον πεδουλακη και αυτο να γινει ανεξαρτητα απο τους τελικους του πρωταθληματος ακομα κι αν τους κερδισουμε και παλι με σκουπα
str
ο πεδουλακης ειναι προπονηταρας....

ολοι αυτοι οι προπονητες της κερκιδας και του πληκτρολογιου ας αναλογιστουν τι μπατζετ και τι παικτες ειχε και τι καταφερε...αλλα τοτε πιοστευαν οπτι με τον μπραμος θα βαζαμε 90 ποντοπυς σε καθε αγωνα και χαλιοντουσαν....ε φαγανε τη φετινη χλαπατσα και εστρωσαν...

αν ειχε το φετινο μπατζετ τωρα θα ημασταν με 3-0 εμεις στο φ4...

στηριξη στον πεδουλακη.
ποδοσφαιρικες συνθηκες απο ανθρωπους που ουτε κατ ελαχιστον δεν ξερουν το μπασκετ μακαρι να λειπουν...καλυτερα 3000 στο γηπεδο και μονο με στηριξη, παρα γιουχα απο τον καθε πικραμενο που του φταιει ο μαμουτε και πιστευει οτι το να βαλεις τη μπαλλα στο καλαθι ειναι απλα ενα σουτ και το μπασκετ αθλημα ευκολο...!!

(οποιος εχει παιξει και μπαλλα και μπασκετ ξερει ποσο πιο εγκεφαλικο ειναι το μπασκετ σαν αθλημα...και ο πεδουλακης εχει γνωσεις και κοιταει τις λεπτομερειες...το γιουργια και τους φαγαμε δεν υπαρχει στο λεξιλογιο του...)



A.CAB
Καλώς τον πάλι πίσω. Κακώς για μένα γιατί ούτε το ρόστερ ταιριάζει ούτε η συμπεριφορά προς το μέρος του ήταν σωστή.

Αλλά βλέπεις αυτός ο κακός ο Περιστεριώτης (ο Μπόχου που λένε και οι πολύ "μπασκετικοί") πάλι σε μια δύσκολη στιγμή βάζει πλάτη. Πάλι θα τ' ακούσει βέβαια όταν χάσουμε το πρωτάθλημα και εννοείται πως θα είναι χειρότερος του Σάλε.
Το έγραψα πρώτος εγώ εδώ. Όταν συμβεί μη λέτε ότι δεν τα λέγαμε.

Καλώς να ορίσει βέβαια. Αυτοί που τον φτύνανε θα τον γλύφουν κλασσικά. Ο ΔΓ κωλοτούμπιασε επίσης κλασσικά. Σε περίπτωση πρωταθλήματος (πάρα πολύ δύσκολο το κόβω) μπορεί να τον δούμε και από Σεπτέμβρη (μέχρι Μάρτη το πολύ όπου θα προσεγγίσουμε τον Πρίφτη...) και η ζωή συνεχίζεται.



υ.γ. Αφήστε τον και του χρόνου, να μείνει και ο Σφαιρόπουλος και να πάμε σε παιχνίδια 40 με 50 πόντους μαξ.
salonikatasos
Στο gazzetta γραφει για προοπτικη ανανεωσης το καλοκαιρι αν παρουμε το πρωταθλημα. Μακαρι απλα να εχουν λαθος πληροφορηση
Mono
Συγγνώμη αλλα ο αρτζι που και εμένα μου είχε κακοφανεί όταν ήρθε σαν διάδοχος τους ζοτς μου φαντάζει τώρα όαση μπροστά στον σαλε που έδειξε να μην έχει πλάνο, οργάνωση και τον τροπο να επιβληθεί και να ηγηθεί το τεράστιο μπασκετικό σωματείο που λέγεται Παναθηναϊκός, και εδώ που τα λέμε, οι περισσότεροι που λέτε για αμυνα αμυνα αμυνα....

Με καλαθη που πετάει τούβλα και η ψυχολογία στα τάρταρα, με Πάβλοβιτς επίσης, κουσμιτς που βλέπει το καλάθι σαν ναρκοπέδιο και κάτι άλλους απίθανους ακόμη και ο Ουίλλιαμς εμένα δε μου έχει δείξει ότι αντέχει σε υψηλό επίπεδο τουλάχιστον στα δύσκολα απέτυχε, γενικά η ομάδα δεν είναι για επίθεση, μερικοί δεν είναι ούτε για αμυνα, κακή στελέχωση, υπάρχουν πολλοί παίκτες που κάνουν πομωρ λίγα πράγματα καλα, μερικοί και τίποτα... Ο αρτζι είναι καλή επιλογή η αμυνα είναι και θέμα διάθεσης, επίθεση θέλει και ταλέντο... Τώρα πλέον θα δούμε Αμυνα vs Αμυνα και Άγιος θεός ...στην Ελλάδα εξάλλου το αποτέλεσμα μετράει...
Reggie Miller 31
Πάντως ο RG καλός ή κακός (αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό), όπως είπε και ο φιλος ACAB πάλι πλάτη βάζει στα δύσκολα και παρά τον τρόπο που έφυγε...

Απο το να είχαμε Αλβέρτη, Μίνιτς, Λυκογιάννη κλπ νομίζω αυτός είναι τουλάχιστον κανονικός προπονητής. Οτι ο άνθρωπος αγαπάει την ομάδα τουλάχιστον πρέπει να του το αναγνωρίσουμε
erasitehnis
Αν ο Πεδουλάκης καταφέρει και παίξει άμυνα με τους παίκτες που έχει στο 3-4-5 θα πρόκειται για επιτυχία μεγαλύτερη από την κατάκτηση της eurolegue από τον Μπαρτζώκα ή τον Περάσοβιτς. Θα δούμε κάργα σχήματα με Καλάθη-Φέλντειν-Ουίλιαμς-Χάντερ-Γκιστ.

Επίσης αν επανέλθει άνευ όρων ο Παππάς θα είναι μεγάλο πλήγμα για το κύρος του συλλόγου.
Nemesakos
QUOTE (more stars @ Apr 20 2016, 16:22 ) *
Ανακοινώθηκε
http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=3&cid=36&mid=33
"Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον Αργύρη Πεδουλάκη για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας μέχρι το τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου με στόχο την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος."

θα κάνω τη καρδιά μου πέτρα και θα υποστηρίξω ένθερμα τον RG smiley.gif

Nεμεσάκο περισεύει κανα χάπι πίεσης?



Και είμαι και μικρός για να αρχίσω τα χάπια...

Την γνώμη μου την λέω ξεκάθαρα... icon_tomato.gif icon_tomato.gif gdi.gif gdi.gif kill.gif kill.gif kill.gif

Παρόλα αυτά και στο γήπεδο θα είμαι και θα τον χειροκροτήσω και θα τον στηρίξω...
paodynasty
QUOTE(str @ Apr 20 2016, 16:33 ) *
ο πεδουλακης ειναι προπονηταρας....

ολοι αυτοι οι προπονητες της κερκιδας και του πληκτρολογιου ας αναλογιστουν τι μπατζετ και τι παικτες ειχε και τι καταφερε...αλλα τοτε πιοστευαν οπτι με τον μπραμος θα βαζαμε 90 ποντοπυς σε καθε αγωνα και χαλιοντουσαν....ε φαγανε τη φετινη χλαπατσα και εστρωσαν...

αν ειχε το φετινο μπατζετ τωρα θα ημασταν με 3-0 εμεις στο φ4...

στηριξη στον πεδουλακη.
ποδοσφαιρικες συνθηκες απο ανθρωπους που ουτε κατ ελαχιστον δεν ξερουν το μπασκετ μακαρι να λειπουν...καλυτερα 3000 στο γηπεδο και μονο με στηριξη, παρα γιουχα απο τον καθε πικραμενο που του φταιει ο μαμουτε και πιστευει οτι το να βαλεις τη μπαλλα στο καλαθι ειναι απλα ενα σουτ και το μπασκετ αθλημα ευκολο...!!

(οποιος εχει παιξει και μπαλλα και μπασκετ ξερει ποσο πιο εγκεφαλικο ειναι το μπασκετ σαν αθλημα...και ο πεδουλακης εχει γνωσεις και κοιταει τις λεπτομερειες...το γιουργια και τους φαγαμε δεν υπαρχει στο λεξιλογιο του...)


μαζί σου
thanvot
Ότι και να γίνει στους τελικούς, καλός χρυσός ο RG, αλλά του χρόνου ας πάμε σε προπονητή με βιογραφικό.. και όχι απαραίτητα ανερχόμενο. Εκείνος ο Jonas Kazlauskas ακόμα στην Κίνα δεν είναι?
sacarame
Παιδιά να μη γίνεται η κουβέντα σε 2 τόπικ.

Μεταφερθείτε εδώ....



Το παρόν κλειδώνει...
j-kidd13
Η συζήτηση για τον προπονητή ανοίγει ξανα μιας και ολα ειναι ρευστα πλεον.
Προπονητικη κουβεντα εδω.
erasitehnis
Δεδομένα
1) Το πλάνο της Ελληνοποίησης θα συνεχιστεί χωρίς παλινωδίες
2) θα μείνει ο Καλάθης,
3) θα φύγει ο Ραντούλιτσα

Λογικά θα αναζητηθούν παίκτες που θα μπορούν να ακολουθήσουν γρήγορο τέμπο στην επίθεση και να μην είναι τρύπες στην άμυνα.

Ποιός μπορεί να διαχειριστεί αυτή την κατάσταση? Δεν είναι και πολλοί οι υποψήφιοι. Πιστεύω ότι το θέμα προπονητή πρέπει και θα κλείσει σύντομα (Εκτιμώ ως το τέλος της εβδομάδας εκτός αν πάμε σε Τρινκέρι που έχει ακόμα υποχρεώσεις). Πιστεύω ότι ο Πεδουλάκης θα μείνει με πιθανές προσθήκες στο βοηθητικό προπονητικό προσωπικό.
t0ny3
Καντε pinned το θεμα εξαλλου εχει ζητηση συνεχεια. tongue.gif

Μπλατ τωρα!
bodiroga10
δυο απο τα φαβορι για μπαρτζωκα βρηκαν προπονητη η εφες τον περασοβιτς και η νταρουσαφακα τον μπλατ

αν δεν κλεισει μπαρτσελονα ο μπαρτζωκας και ισχυει αυτο που ειχε ακουστει οτι φτιαχνει πολυετες προγραμμα η μπαρτσελονα με σαρας προπονητη μαλλον ο μπαρτζωκας μενει χωρις ομαδα στην ευρωλιγκα

νομιζω θα ηταν τελεια λυση ο μπαρτζωκας για παναθηναικο
salonikatasos
Αν παει ο σαρας στη μπαρτσα,τοτε θα παει ο μπαρτζωκας στην μακαμπι,οποτε για τον παναθηναϊκο ο πασκουαλ ειναι ο ιδανικος για τη θεση του προπονητη. Προσωπικα πιο πολυ υπομονη θα εχω με τον πασκουαλ,παρα με τον πεδουλακη που εδειξε οτι εχει ταβανι και φυσικα μας προκαλει και αναγουλα με το "σκεπτωμενο" μπασκετ που υποτιθεται οτι παιζει. Τρομαζω μαλιστα στην ιδεα να φτιαξει ομαδα με τον μοναδικο τροπο παιχνιδιου που εχει δειξει οτι ξερει να παιζει και σε αυτην να βρισκονται ταυτοχρονα μεσα στο παρκε καλαθης,θανασης αντετοκουμπο(αν οντως τον θελουμε) ,γκιστ και οποιον αλλο ΜΑΠ φερει στο 5. Στις 10 επιθεσεις των αντιπαλων θα τρωμε 3 καλαθια και στις 10 δικες μας ζητημα αν θα βαζουμε το 1
pk13
QUOTE(bodiroga10 @ May 31 2016, 15:14 ) *
δυο απο τα φαβορι για μπαρτζωκα βρηκαν προπονητη η εφες τον περασοβιτς και η νταρουσαφακα τον μπλατ

αν δεν κλεισει μπαρτσελονα ο μπαρτζωκας και ισχυει αυτο που ειχε ακουστει οτι φτιαχνει πολυετες προγραμμα η μπαρτσελονα με σαρας προπονητη μαλλον ο μπαρτζωκας μενει χωρις ομαδα στην ευρωλιγκα

νομιζω θα ηταν τελεια λυση ο μπαρτζωκας για παναθηναικο


Ειναι γνωστος ολυμπιακος ο Μπαρτζωκας...Και πωρωμενος..
Δεν νομιζω πως θα ερχοταν...
silversurfer
Ποιος Ισπανός προπονητής έχει πιάσει εκτός Ισπανίας???
(δεν τρολάρω, απορία το έχω γιατί δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό)
silversurfer
Προβάδισμα Πεδουλάκη
whaler
Άρτζι πρώτος προπονητής, με βοηθούς τους Πίνι Γκέρσον και Μπαρτζώκα μαζί wav.gif
salonikatasos
α καλά κρασιά αν ισχύει το άρθρο. και μέτριο προπονητή θα έχουμε και μέτριους παίχτες θα κρατήσουμε(γιάνκοβιτς) και μέτριους και θα φέρουμε(αντετοκούμπο) και θα συνεχίσει ο φώτσης να παίζει βρέξει χιονίσει 30 λεπτά μην επιτρέποντας στην ομάδα να πάρει έναν νυν και όχι πρώην παίχτη στη θέση του. και όλα αυτά σε ένα ρόστερ στο οποίο υπάρχουν παίχτες που στο στυλ παιχνιδιού του πεδουλάκη αποδεδειγμένα δεν ταιριάζουν(καλάθης καλός στο ανοιχτό γήπεδο,στο σετ μπάσκετ θα του δίνουν το σουτ και θα χάνεται και η δημιουργία του,αντετοκούμπο χτίστης του χείριστου είδους κλπ). μεγαλύτερο λάθος από την φυγή μασιούλις το 2014 θα είναι η παραμονή του μέτριου κόουτς στον πάγκο μας.
fastbreak70
QUOTE(silversurfer @ May 31 2016, 18:15 ) *


θετικο οτι με αυτον ΜΟΝΟ οι ελληνες θα φτασουν στο ταβανι της οποιας εξελιξης τους...

αρνητικο οτι εχει 'μπασκετικα κοληματα' κυριως στην επιθεση...

και το σιγουρο ειναι οτι για τα επομενα 2χρονια ξεχνας 'ευρωπη'...

στην τελικη με αυτο το μπατζετ του παο ειναι η καλυτερη λυση.


MaJesty23
Δυστυχώς/Ευτυχώς με το υπάρχον μπάτζετ δεν υπάρχει άλλη λύση εκτος Πεδουλάκη...

Εγω πάλι ταξίδι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα,δεν ήθελα.Και αυτά περι Μπλάτ ,είναι για άλλες εποχές.Οχι για τους καιρούς των ισχνων αγελάδων!

Πάμε λοιπόν για ένα νέο ξεκίνημα. rolleyes.gif
salonikatasos
QUOTE (fastbreak70 @ May 31 2016, 18:47 ) *
θετικο οτι με αυτον ΜΟΝΟ οι ελληνες θα φτασουν στο ταβανι της οποιας εξελιξης τους...

αρνητικο οτι εχει 'μπασκετικα κοληματα' κυριως στην επιθεση...

και το σιγουρο ειναι οτι για τα επομενα 2χρονια ξεχνας 'ευρωπη'...

στην τελικη με αυτο το μπατζετ του παο ειναι η καλυτερη λυση.

το μπάτζετ του παναθηναϊκού φέτος ήταν διπλάσιο και κάτι ακόμα από της λαμποράλ και μεγαλύτερο από της κουμπάν. συνολικά μαζί με λειτουργικά,εφορίες κλπ κοντά στα 15 ήμασταν. μια χαρά είναι,ειδικά αν σκεφτείς τι θα γλιτώσουμε από τους φευγάτους κι αυτούς που σταματάνε.
με παραμονή πεδουλάκη βέβαια το βλέπω κάπως έτσι
καλάθης-wannamaker-μποχωρίδης
παππάς-feldeine
γιάνκοβιτς-αντετοκούμπο-χαραλαμπόπουλος
γκιστ-φώτσης
τάιους-ΜΑΠ(ας)-παπαγιάννης

θα παίζει με 8-9 άτομα και κάποιους με 30+ με αποτέλεσμα να γίνουμε ο καρπαζοεισπράκτορας της ευρωλίγκας αφού θα τα φτύσουν με τόσους αγώνες και γενικά πονόματο με μεγάλες πιθανότητες να σπάσουμε το φράγμα του 30%(προς τα κάτω εννοώ) στα τρίποντα που φέτος μετά κόπων και βασάνων το ξεπεράσεμε(33.6% και ήμασταν η 8η χειρότερη ομάδα από τις 24

πολλοί μπορεί να είναι ικανοποιημένοι με τέτοιο πλάνο,εγώ όμως δεν είμαι και δεν έχω και σκοπό να δείξω υπομονή,όταν έχω δει ότι με πεδουλάκη δεν υπάρχει η παραμικρή προοπτική για το μέλλον
Paris87
Καλυτερα να φυγει ο Γιανκοβιτς.
0 Βελτιωση απο τοτε που ηρθε, καθολου αξιοπιστος, soft.


Καλαθης-Πλειμεικερ-Μποχω
Παπας-Φελντειν
Αντετοκουνμπο-Χαραλαμοπουλος
Φωτσης-Γκιστ
ΜΑΠ-Παπαγιανης

Και 3-4αρι. Ο Φωτσης 5ος ψηλος οπως θα πρεπε να ειναι και φετος.

Oπως βλεπω εκανα ποστ σε λαθος μερος, εδω ειναι για προπονητη. Να μεταφερθει huh.gif
A.CAB
QUOTE(silversurfer @ May 31 2016, 18:15 ) *


Λογικό ακούγεται εφόσον δεν υπάρχει κάποια άλλη εφικτή λύση. Αν υπήρχε η πιθανοτητα για κανά Μπλατ ή κανά Ιτούδη (αυτός από προδότης-μεταφραστής τώρα έγινε προπονηταράς ... κωλοτούμπα κλάσσικ) θα έπρεπε να την κυνηγήσουμε. Αν όχι πρέπει να πορευθούμε έτσι.
Θετικό πως τουλάχιστον η διοίκηση καταλαβαίνει 5 πραγματα παραπάνω πλέον, παραδέχτηκε και με τις δηλώσεις του ο ΔΓ πως η αλλαγή προπονητή έπρεπε να 'χε γίνει νωρίτερα, είδαν δουλειά και έργο σε ένα μήνα που δεν είδαν μια ολόκληρη σεζόν και δεν θα μας φορτώσουν κανά Λοχία απλά για να χαροποιήσουν τους παλαμάκηδες.
Safe και καλή λύση ο Πεδουλάκης.

Αν δεν προκύψει κάτι πραγματικά καλό τότε μια χαρά. Απλά μην το τραβήξουμε το θέμα προπονητή μέχρι τον Ιούλιο.
shtarkws
Αν ο Παναθηναικος ανανεώσει τον Πεδουλακη τότε βαζει πολύ χαμηλά τον πήχη ενόψει της επόμενης σεζόν.

Θα ήθελα η διοίκηση να εξαντλήσει κάθε περιθώριο για προπονητή από το επάνω ράφι και αν δεν τα καταφέρει, τότε και μόνο τότε, θα αποδεχομουν τον Αρτζι ως μια safe επιλογή σε αντίθεση με μια επιλογή ρίσκο. Παρόλα αυτά παραμένει μια επιλογή με χαμηλό ταβάνι και οριοθετεί πολύ χαμηλά τις φιλοδοξίες του συλλόγου. Ακόμη καί αν διαφωνούμε για τις μεθόδους του, είναι προφανές σε όλους ότι το μπάσκετ που παίζει είναι άκρως αναχρονικό και αντιαισθητικο. Το ερώτημα είναι αν αυτό που μετράει είναι νίκη με κάθε κόστος ή προσπάθεια για να παίξει η ομάδα μοντέρνο σύγχρονο και επιθετικό μπάσκετ?

Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη βιασύνη για το θέμα προπονητή. Την επόμενη σεζόν θα υπάρχουν 16 πάγκοι στην ευρώλίγκα οι οποίοι θεωρούνται ελκυστικοι ακόμη και σε μια χώρα όπου οι ομάδες δεν μπορούν να ξοδέψουν τα ίδια χρήματα. Ας περιμένουμε να δούμε το ντόμινο που αναμένεται στους πάγκους των πλουσιων ομάδων και βλέπουμε τι επιλογές θα υπάρχουν
bodiroga10
προπονητες στην ευρωπη που να ξεχωριζουν δεν υπαρχουν.

2 κανουν την διαφορα ο ζοτς και ο μπλατ και ο καθενας απ αυτους θελει 2εκατ συμβολαιο.

αμεσως ακολουθουν ο μπαρτζωκας και ο περασοβιτς που εχουν δειξει πολυ καλα δειγματα....

πλαθα,πασκουαλ,τρινκιερι,πασουτιν,ρεπεσα αμα ηταν ελληνες θα τους κραζαμε ολη την μερα... ο πασκουαλ που διαβαζω τοσα χρονια με μεγαλα μπατζετ και φοβερα ροστερ πηρε μονο μια ευρωλίγκα. αλλωστε την προπονητικη την εμαθε ως βοηθος διπλα στον ιβανοβιτς 3 χρονια οτι κι αν σημαινει αυτο.... και μονο με την φετινη του επιμονη στον αρογιο εδειξε οτι δεν κανει

ο τρινκιερι επαιρνε χαρτακι στην εθνικη συμφωνα μαλιστα και με τους δημοσιογραφους που τον υποστηριζουν και οσο καλος προπονητης και να ειναι εδειξε οτι δεν μπορει να ταιριαξει στην ελληνικη νοοτροπια

ο παναθηναικος ισως θα πρεπει να ξεκινησει να φτιαχνει το επομενο δικο του προπονητη πχ ενεργοποιωντας διπλα στον πεδουλακη ως ενεργο βοηθο τον τσαρτσαρη.
yorgos
QUOTE
2 κανουν την διαφορα ο ζοτς και ο μπλατ και ο καθενας απ αυτους θελει 2εκατ συμβολαιο.

To πρόβλημα δεν είναι τι συμβόλαιο θέλουν, αλλά τι μπάτζετ απαιτούν να έχουν στη διάθεσή τους. Όνομα τύπου Μπλατ θέλει να έχει μπάτζετ μέσα στα 2-3 της Ευρωλίγκας γιατί ξέρει ότι το κασέ του θα πέσει αν επιστρέψει Ευρώπη και δεν πηγαίνει στάνταρ Φ4. Οπότε σε ένα πρότζεκτ τύπου ΤΣΣΚΑ, Ρεάλ, Φενέρ πάει, ή έστω στους νεόπλουτους της Νταρού που του λένε "πάρε ό,τι βρεις μπροστά σου".
MaJesty23
QUOTE(yorgos @ May 31 2016, 20:23 ) *
To πρόβλημα δεν είναι τι συμβόλαιο θέλουν, αλλά τι μπάτζετ απαιτούν να έχουν στη διάθεσή τους. Όνομα τύπου Μπλατ θέλει να έχει μπάτζετ μέσα στα 2-3 της Ευρωλίγκας γιατί ξέρει ότι το κασέ του θα πέσει αν επιστρέψει Ευρώπη και δεν πηγαίνει στάνταρ Φ4. Οπότε σε ένα πρότζεκτ τύπου ΤΣΣΚΑ, Ρεάλ, Φενέρ πάει, ή έστω στους νεόπλουτους της Νταρού που του λένε "πάρε ό,τι βρεις μπροστά σου".



Πεστα χρυσόστομε...ο Παναθηναικός δεν έχει μπάτζετ για να έρθει Ζοτς και Μπλάτ.Πρέπει να σκεφτόμαστε ρεαλιστικά και όχι να λέμε οτι μας κατέβει στο κεφάλι.
thanath
QUOTE (bodiroga10 @ May 31 2016, 20:21 ) *
προπονητες στην ευρωπη που να ξεχωριζουν δεν υπαρχουν.

2 κανουν την διαφορα ο ζοτς και ο μπλατ και ο καθενας απ αυτους θελει 2εκατ συμβολαιο.

αμεσως ακολουθουν ο μπαρτζωκας και ο περασοβιτς που εχουν δειξει πολυ καλα δειγματα....

πλαθα,πασκουαλ,τρινκιερι,πασουτιν,ρεπεσα αμα ηταν ελληνες θα τους κραζαμε ολη την μερα... ο πασκουαλ που διαβαζω τοσα χρονια με μεγαλα μπατζετ και φοβερα ροστερ πηρε μονο μια ευρωλίγκα. αλλωστε την προπονητικη την εμαθε ως βοηθος διπλα στον ιβανοβιτς 3 χρονια οτι κι αν σημαινει αυτο.... και μονο με την φετινη του επιμονη στον αρογιο εδειξε οτι δεν κανει

ο τρινκιερι επαιρνε χαρτακι στην εθνικη συμφωνα μαλιστα και με τους δημοσιογραφους που τον υποστηριζουν και οσο καλος προπονητης και να ειναι εδειξε οτι δεν μπορει να ταιριαξει στην ελληνικη νοοτροπια

ο παναθηναικος ισως θα πρεπει να ξεκινησει να φτιαχνει το επομενο δικο του προπονητη πχ ενεργοποιωντας διπλα στον πεδουλακη ως ενεργο βοηθο τον τσαρτσαρη.


Με εξαίρεση τον Τρινκέρι, που πιστεύω ότι αν τον αφήσεις και σε μεγάλο πάγκο να κάνει τη δουλειά του μόνος του, θα κάνει κάτι καλό, σε όλα τα άλλα συμφωνώ!

Ο Ζοτς μας έχει τελειώσει..
Ο Μπλατ δεν θα έρθει για μικρό μπάτζετ..
Ο Ιτούδης δεν φεύγει..
Ο Μπαρτζώκας δεν θα έρθει για άλλους λόγους (λογικά)..
Ο Περάσοβιτς έχει κλείσει στην Εφές (λογικά)..

Ακόμα πιο κάτω είναι ο Ράντονιτς, που δεν ξέρω αν θα ήθελα και άλλο Σέρβο + του ότι δεν ξέρω αν έχει ανανεώσει η αν εχει βρει αλλού ομάδα + ότι ο Αστέρας έχει να επιδείξει την φετινή χρονιά μόνο και όχι έργο σε βάθος χρόνου..
pk13
Πιστευω πως θα μεινει ο Πεδουλακης..Δεν υπαρχει αλλωστε καποιος απο το πανω ραφι..
Ο Μπλατ εχει κλεισει με την Νταρουσαφακα
Ο Ιτουδης δεν φευγει απο Μοσχα
Ο Ζοτς θα ανανεωσει
Ο Μπαρτζωκας δεν παιζει να ερθει
Ο Περασοβιτς εκλεισε στην Εφες

Μονο ο Πασκουαλ ισως να μεινει ελευθερος αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να τα καταφερει εκτος Ισπανιας...Προσωπικα δεν θα με χαλαγε αλλα δεν πιστευω πως θα κινηθουμε...

Γενικα ο Πεδουλακης ειναι μια safe μετρια επιλογη....
Nemesakos
Θεωρώ πως ο προπονητής που πρέπει να έρθει στον ΠΑΟ, πρέπει καταρχήν να έχει στόχους μέσα στο παιχνίδι του. Στόχους που να δείχνουν ένα πλάνο.

Ο Ιβάνοβιτς περισσότερο με μπέρδεψε πάρα μου έδειξε κάποιο πλάνο. Προσωπικά έβλεπα πως γουστάραμε να παίζουμε ένα γρήγορο παιχνίδι, όμως με τα υλικά που είχε έδειχνε εντελώς άναρχο. Ακόμα και στο αμυντικό κομμάτι χρειάστηκαν πολλές φορές ηρωισμοί παρά ομαδική δουλειά.

Με τον Σάλε φέτος, που ήμουν και υποστηριχτής του, είδαμε μεν πλάνο αλλά δυστυχώς μονοδιάστατο. Καμία έξτρα επιλογή όταν στράβωνε το πράγμα και μερικά πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Η προσπάθεια για να καλυφθεί το αμυντικό κενό του Ράντου δεν έγινε ποτέ, p&r δεν παίξαμε ποτέ. Τέσπα για να μην αναλύω τα λάθη του Σάλε που είναι πολλά, έδειχνε πως δεν είχε ποτέ και δεν σκέφτηκε ποτέ ότι χρειάζεται και plan B σε κάθε περίπτωση.

Από την άλλη ο Πεδουλάκης με τα κολλήματά του, με το σφιχτό rotetion με ρόστερ που δεν είναι και το καλύτερό του, έδειξε πραγματικό πλάνο. Έκανε απλά και φυσιολογικά πράγματα. Στόχευσε αδυναμίες, στόχευσε στην δημιουργία, στόχευσε στο αμυντικό κομμάτι. Στόχευσε γενικότερα σωστά, διαβασε αρκετά καλά τον αντίπαλο ειδικά στους τελικούς, όμως έχασε έστω και στο νήμα.

Είμαι σχεδόν υπέρ της άποψης του salonicatasos για τους Έλληνες προπονητές. Θεωρώ ότι είναι υπερεκτιμημένοι. Όμως από αυτά που είδα από τους Ιβάνοβιτς και Τζορτζεβιτς, θα προτιμούσα να μείνει ο Πεδουλάκης. Ακόμα και στον τελικό της Ευρωλίγκας δεν είδα κάτι το εξωπραγματικό ούτε από τον Ιτούδη ή τον Ζοτς που να με κάνει να ζηλέψω (ίσως το 2ο 10λεπτο της ΤΣΣΚΑ).

Αν είναι να έρθει ο Μπλατ ή ο Ζοτς ευχαρίστως να περιμένω για να τους κλείσω. Αν όμως είναι να έρθει ακόμα και ο Ράντονιτς ή ο Περάσοβιτς θα προτιμούσα να μείνει ο Πεδουλάκης. Έχουμε δει και άλλους προπονητές πχ της Παρτιζάν να κάνουν εξαιρετικές χρονιές στην χώρα τους, σε ομάδες χαμηλότερου επιπέδου, και μόλις περνούσαν τα όρια της Σερβίας αποτύγχαναν παταγωδώς. Η ακόμα και ο Περάσοβιτς προσωπικά δεν μάρεσε αυτό που είδα από την Λαμποράλ, δεν θα ήθελα να δω τον ΠΑΟ να κάνει τέτοιο παιχνίδι. Στην πρόσληψη του Ιβάνοβιτς φόβήθηκα ένα πράγμα. Να μήν γίνουμε η Εφές ή η Κάχα των προηγούμενων ετών. Που μέσα στην έδρα τους θα έπαιζαν ωραίο μπάσκετ, θα κέρδιζαν όλους του αντιπάλους, αλλά εκτός θα ήταν σάκος του μποξ. Και πέτυχε ο Ιβάνοβιτς ακριβώς αυτό πράγμα. Φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί και με τον Περάσοβιτς.

Επίσης για νέους όπως ο Σάρας θα ήθελα να δοκιμαστούν ακόμα κάποια χρονιά και μετά να μπορέσει αν μπορεσει ο ΠΑΟ να το πάρει. Για Γκέρσον δεν θα ήθελα να αναφερθώ καν, θεωρώ πως δεν έχει νόημα και η επιλογή να είναι η πιο περίεργη από όλες αν ποτέ γίνει.

Οπότε αν δεν έρθει είτε ο Μπλατ είτε ο Ζοτς, προτιμώ να μείνω με Πεδουλάκη.
erasitehnis
QUOTE (Nemesakos @ Jun 1 2016, 12:55 ) *
Θεωρώ πως ο προπονητής που πρέπει να έρθει στον ΠΑΟ, πρέπει καταρχήν να έχει στόχους μέσα στο παιχνίδι του. Στόχους που να δείχνουν ένα πλάνο.

Ο Ιβάνοβιτς περισσότερο με μπέρδεψε πάρα μου έδειξε κάποιο πλάνο. Προσωπικά έβλεπα πως γουστάραμε να παίζουμε ένα γρήγορο παιχνίδι, όμως με τα υλικά που είχε έδειχνε εντελώς άναρχο. Ακόμα και στο αμυντικό κομμάτι χρειάστηκαν πολλές φορές ηρωισμοί παρά ομαδική δουλειά.

Με τον Σάλε φέτος, που ήμουν και υποστηριχτής του, είδαμε μεν πλάνο αλλά δυστυχώς μονοδιάστατο. Καμία έξτρα επιλογή όταν στράβωνε το πράγμα και μερικά πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Η προσπάθεια για να καλυφθεί το αμυντικό κενό του Ράντου δεν έγινε ποτέ, p&r δεν παίξαμε ποτέ. Τέσπα για να μην αναλύω τα λάθη του Σάλε που είναι πολλά, έδειχνε πως δεν είχε ποτέ και δεν σκέφτηκε ποτέ ότι χρειάζεται και plan B σε κάθε περίπτωση.

Από την άλλη ο Πεδουλάκης με τα κολλήματά του, με το σφιχτό rotetion με ρόστερ που δεν είναι και το καλύτερό του, έδειξε πραγματικό πλάνο. Έκανε απλά και φυσιολογικά πράγματα. Στόχευσε αδυναμίες, στόχευσε στην δημιουργία, στόχευσε στο αμυντικό κομμάτι. Στόχευσε γενικότερα σωστά, διαβασε αρκετά καλά τον αντίπαλο ειδικά στους τελικούς, όμως έχασε έστω και στο νήμα.

Είμαι σχεδόν υπέρ της άποψης του salonicatasos για τους Έλληνες προπονητές. Θεωρώ ότι είναι υπερεκτιμημένοι. Όμως από αυτά που είδα από τους Ιβάνοβιτς και Τζορτζεβιτς, θα προτιμούσα να μείνει ο Πεδουλάκης. Ακόμα και στον τελικό της Ευρωλίγκας δεν είδα κάτι το εξωπραγματικό ούτε από τον Ιτούδη ή τον Ζοτς που να με κάνει να ζηλέψω (ίσως το 2ο 10λεπτο της ΤΣΣΚΑ).

Αν είναι να έρθει ο Μπλατ ή ο Ζοτς ευχαρίστως να περιμένω για να τους κλείσω. Αν όμως είναι να έρθει ακόμα και ο Ράντονιτς ή ο Περάσοβιτς θα προτιμούσα να μείνει ο Πεδουλάκης. Έχουμε δει και άλλους προπονητές πχ της Παρτιζάν να κάνουν εξαιρετικές χρονιές στην χώρα τους, σε ομάδες χαμηλότερου επιπέδου, και μόλις περνούσαν τα όρια της Σερβίας αποτύγχαναν παταγωδώς. Η ακόμα και ο Περάσοβιτς προσωπικά δεν μάρεσε αυτό που είδα από την Λαμποράλ, δεν θα ήθελα να δω τον ΠΑΟ να κάνει τέτοιο παιχνίδι. Στην πρόσληψη του Ιβάνοβιτς φόβήθηκα ένα πράγμα. Να μήν γίνουμε η Εφές ή η Κάχα των προηγούμενων ετών. Που μέσα στην έδρα τους θα έπαιζαν ωραίο μπάσκετ, θα κέρδιζαν όλους του αντιπάλους, αλλά εκτός θα ήταν σάκος του μποξ. Και πέτυχε ο Ιβάνοβιτς ακριβώς αυτό πράγμα. Φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί και με τον Περάσοβιτς.

Επίσης για νέους όπως ο Σάρας θα ήθελα να δοκιμαστούν ακόμα κάποια χρονιά και μετά να μπορέσει αν μπορεσει ο ΠΑΟ να το πάρει. Για Γκέρσον δεν θα ήθελα να αναφερθώ καν, θεωρώ πως δεν έχει νόημα και η επιλογή να είναι η πιο περίεργη από όλες αν ποτέ γίνει.

Οπότε αν δεν έρθει είτε ο Μπλατ είτε ο Ζοτς, προτιμώ να μείνω με Πεδουλάκη.



Πιστεύω ότι ακριβώς έτσι θα σκεφτούν στην ομάδα. Σημαντικό είναι επίσης να ενεργοποιήσουμε και παλιούς παίκτες που -πιστεύω- το έχουν, για να μάθουν τη δουλειά. Πιστεύω πχ ότι Τσαρτσαρής (όπως είπε και ο Bodiroga 10) και Ζήσης (δεν είναι δικός μας αλλά μου φαίνεται εξαιρετική περίπτωση να τον κλείσουμε με ένα διετές, ώστε να ωριμάσουν δίπλα του οι μικροί) έχουν όλες τις δυνατότητες να γίνουν εξαιρετικοί προπονητής πρώτης γραμμής.
djibriliant
Σαρας με βοηθο Αλβέρτη πως σας φαίνεται?Ισχυρες προσωπικότητες το λεέι η καρδιά τους δεν είναι προσκολημενοι σε ενα είδος παιχνιδιού και βλέποντας τους οι μικροι θα έχουν επιπλέον κίνητρο για δουλεια +++πιστωση χρόνου απο τον κόσμο
Thodoros
QUOTE (thanath @ Jun 1 2016, 10:58 ) *
Με εξαίρεση τον Τρινκέρι, που πιστεύω ότι αν τον αφήσεις και σε μεγάλο πάγκο να κάνει τη δουλειά του μόνος του, θα κάνει κάτι καλό, σε όλα τα άλλα συμφωνώ!

Ο Ζοτς μας έχει τελειώσει..
Ο Μπλατ δεν θα έρθει για μικρό μπάτζετ..
Ο Ιτούδης δεν φεύγει..
Ο Μπαρτζώκας δεν θα έρθει για άλλους λόγους (λογικά)..
Ο Περάσοβιτς έχει κλείσει στην Εφές (λογικά)..

Ακόμα πιο κάτω είναι ο Ράντονιτς, που δεν ξέρω αν θα ήθελα και άλλο Σέρβο + του ότι δεν ξέρω αν έχει ανανεώσει η αν εχει βρει αλλού ομάδα + ότι ο Αστέρας έχει να επιδείξει την φετινή χρονιά μόνο και όχι έργο σε βάθος χρόνου..


Ο Αστέρας αν δεν είχε κερδίσει φέτος 2 φορές τον Παναθηναικό δεν θα είχε να δείξει τίποτα..αν είχαμε 5 μαστάκια να παίξουμε ακόμα το θεωρώ σίγουρο ότι η Νταρουσάφακα θα τον πέρναγε. Ποιος Ράντονιτς και ποια Στικούδη smile.gif
Aν είναι να δώσουμε τα κλειδιά σε κανέναν τέτοιο τότε καλύτερα να κάνει 3τες τον Πέδουλα.
Nemesakos
QUOTE (erasitehnis @ Jun 1 2016, 13:31 ) *
Πιστεύω ότι ακριβώς έτσι θα σκεφτούν στην ομάδα. Σημαντικό είναι επίσης να ενεργοποιήσουμε και παλιούς παίκτες που -πιστεύω- το έχουν, για να μάθουν τη δουλειά. Πιστεύω πχ ότι Τσαρτσαρής (όπως είπε και ο Bodiroga 10) και Ζήσης (δεν είναι δικός μας αλλά μου φαίνεται εξαιρετική περίπτωση να τον κλείσουμε με ένα διετές, ώστε να ωριμάσουν δίπλα του οι μικροί) έχουν όλες τις δυνατότητες να γίνουν εξαιρετικοί προπονητής πρώτης γραμμής.


Πάνω σε αυτό, διαβάζω πως ο Πεδουλάκης θέλει οπωςδήποτε και τον Μανωλόπουλο. Εγώ ομολογώ πως δεν μπορώ να τον εκτιμήσω. Σε πρώτη φάση ο Μανωλόπουλος δεν μου αρέσει. Αντίθετα ο Βόβορας που επέμεινε να έρθει μου δείχνει ότι είναι αρκετά καλός. Συμφωνώ απόλυτα στο να είναι και ο Τσαρτσαρής με τον Αλβέρτη στο τεχνικό τιμ. Καλή δουλειά φαίνεται να κάνει και ο Παππάς (επιλογή Αλβέρτη). Είναι και το άλλο το παλικάρι που δεν θυμάμαι το ονομά του, δείχνει αρκετά καλός. Συμφωνώ λοιπόν πως χρειάζεται ένας "παλαίμαχος" στο τεχνικό τιμ.
Thodoros
QUOTE (djibriliant @ Jun 1 2016, 14:08 ) *
Σαρας με βοηθο Αλβέρτη πως σας φαίνεται?Ισχυρες προσωπικότητες το λεέι η καρδιά τους δεν είναι προσκολημενοι σε ενα είδος παιχνιδιού και βλέποντας τους οι μικροι θα έχουν επιπλέον κίνητρο για δουλεια +++πιστωση χρόνου απο τον κόσμο


Σχήμα χωρίς κανέναν προπονητή ? ( ο ένας πήρε αναγκαστικά την ομάδα η οποία ήταν δουλεμένη από αλλού και απλά τελείωσε την χρονιά και ο άλλος τώρα μαθαίνει ) 1000 φορές πεδουλάκης.
bodiroga10
ο μανωλοπουλος ποτε δεν ηταν βοηθος του πεδουλακη... ο βοβορας και ο παναγιωτοπουλος ειναι οι βοηθοι του πεδουλακη

την 1η φορα απλα η διοικηση του εβαλε και εναν εμπειρο βοηθο διπλα του, αν μεινει φετος δεν νομιζω οτι θα αλλαξει το επιτελειο που υπηρχε φετος δηλαδη οι βοηθοι θα ειναι βοβορας-παναγιωτοπουλος-παππας-τσαρτσαρης

ο μανωλοπουλος ηταν επιλογη γιαννακοπουλου γι αυτο και οταν εφυγε ο πεδουλακης ηταν ο μονος απο το επιτελειο που καθισε και ως βοηθος του ιβανοβιτς
erasitehnis
Ο Μανωλόπουλος σε πέντε χρόνια μπορεί να είναι και μέσα στους 10 καλύτερους ΠΡΩΤΟΥΣ στην Ευρώπη (ίσως υπερβάλλω, πάντως ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο). Στον Παναθηναϊκό (λέγεται ότι) είχε παραπάνω από σοβαρή συμβολή στπν άμυνα που έπαιζε ή ομάδα στην πρώτη θητεία Πεδουλάκη και στην ΑΕΚ πίνουν νερό στο όνομά του (υπήρχαν σοβαρές σκέψεις όταν έτριζε η καρέκλα του Ζντοβτς να γίνει πρώτος). Νομίζω ότι είναι παραπάνω από αξιόλογη επιλογή.
bodiroga10
QUOTE (erasitehnis @ Jun 1 2016, 14:53 ) *
Ο Μανωλόπουλος σε πέντε χρόνια μπορεί να είναι και μέσα στους 10 καλύτερους ΠΡΩΤΟΥΣ στην Ευρώπη (ίσως υπερβάλλω, πάντως ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο). Στον Παναθηναϊκό (λέγεται ότι) είχε παραπάνω από σοβαρή συμβολή στπν άμυνα που έπαιζε ή ομάδα στην πρώτη θητεία Πεδουλάκη και στην ΑΕΚ πίνουν νερό στο όνομά του (υπήρχαν σοβαρές σκέψεις όταν έτριζε η καρέκλα του Ζντοβτς να γίνει πρώτος). Νομίζω ότι είναι παραπάνω από αξιόλογη επιλογή.

οτι και να ειναι ο μανωλοπουλος δεν ηταν ποτε στο τεχνικο επιτελειο του πεδουλακη.

αν κρατησει ο παναθηναικος τον πεδουλακη θα πρεπει να σεβαστει ολες του τις αποφασεις αλλιως ας βρουμε αλλον προπονητη

επισης το συνηθες στο μπασκετ ειναι οτι οταν εισαι στο τεχνικο επιτελειο ενος προπονητη και απολυεται δεν καθεσαι ως βοηθος και στον επομενο. οταν απολυθηκε ο πεδουλακης και ο βοβορας και ο παναγιωτοπουλος τον ακολουθησαν αντιθετα ο μανωλοπουλος εμεινε....

πχ θα υπηρχε ποτε περιπτωση να απολυθει ο ζοτς απο μια ομαδα και να μεινει ο ιτουδης βοηθος ή τωρα να απολυθει απ την τσκκα ο ιτουδης και να μεινει ο πιστιολης βοηθος;
silversurfer
Φουντώνουν οι φήμες, βασικά μάλλον θα υπογράψει, για Μπλατ στη Νταρουσαφακα με το μικρό ποσό των 2.000.000€!
Πως θα τον παίρναμε μωρέ;
Nemesakos
Βρισκόταν στο Καράκας με την Εθνική ομάδα, για το προ-ολυμπιακό τουρνουά του 2012, όταν χτύπησε στο κινητό του. Στην άλλη άκρη της τηλεφωνικής γραμμής ήταν ο Αργύρης Πεδουλάκης, ο οποίος τον καλούσε να γίνει το "δεξί χέρι" του στον Παναθηναϊκό. Δεν άργησε να πει το "ναι", και δικαιώθηκε!

Για του λόγου το αληθές..

Πάντως για να μην ξεκινήσουμε την κόντρα ήταν δεν ήταν στο τεχνικό επιτελείο του Πεδουλάκη ο Μανωλόπουλος, να πω ότι έχει λίγη σημασία είτε τον διάλεξε ο Αργύρης είτε ο Γιαννακόπουλος. Το θέμα είναι ότι για 2 σεζόν συνεργάστηκαν και τώρα γράφτηκε ότι ο Πεδουλάκης τον ξαναζήτησε. Επίσης για το γεγονός ότι έμεινε σαν προπονητής όταν απολύθηκε ο Αργύρης δεν έχει καμία σχέση. Δεν μπορεί να το κάνει δλδ? Επειδή δεν το έκανε ο Ιτούδης σημαίνει ότι δεν μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε άλλος?

Και για να γίνω πιο σαφής σχετικά με τον Μανωλόπουλο, γιατί είπα ότι δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν ξέρω την δουλειά του ομολογώ απλά είναι εντελώς δική μου χαζή διαπίστωση διαίσθηση πειτε το όπως θέλετε ότι δεν με ικανοποιεί. Το πιθανότερο είναι να κάνω λάθος γιατί δεν μπορώ πιθανά να τον κρίνω..
bodiroga10
QUOTE (Nemesakos @ Jun 1 2016, 18:25 ) *
Βρισκόταν στο Καράκας με την Εθνική ομάδα, για το προ-ολυμπιακό τουρνουά του 2012, όταν χτύπησε στο κινητό του. Στην άλλη άκρη της τηλεφωνικής γραμμής ήταν ο Αργύρης Πεδουλάκης, ο οποίος τον καλούσε να γίνει το "δεξί χέρι" του στον Παναθηναϊκό. Δεν άργησε να πει το "ναι", και δικαιώθηκε!

Για του λόγου το αληθές..

Πάντως για να μην ξεκινήσουμε την κόντρα ήταν δεν ήταν στο τεχνικό επιτελείο του Πεδουλάκη ο Μανωλόπουλος, να πω ότι έχει λίγη σημασία είτε τον διάλεξε ο Αργύρης είτε ο Γιαννακόπουλος. Το θέμα είναι ότι για 2 σεζόν συνεργάστηκαν και τώρα γράφτηκε ότι ο Πεδουλάκης τον ξαναζήτησε. Επίσης για το γεγονός ότι έμεινε σαν προπονητής όταν απολύθηκε ο Αργύρης δεν έχει καμία σχέση. Δεν μπορεί να το κάνει δλδ? Επειδή δεν το έκανε ο Ιτούδης σημαίνει ότι δεν μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε άλλος?

Και για να γίνω πιο σαφής σχετικά με τον Μανωλόπουλο, γιατί είπα ότι δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν ξέρω την δουλειά του ομολογώ απλά είναι εντελώς δική μου χαζή διαπίστωση διαίσθηση πειτε το όπως θέλετε ότι δεν με ικανοποιεί. Το πιθανότερο είναι να κάνω λάθος γιατί δεν μπορώ πιθανά να τον κρίνω..

εγω εγραψα κατι που δεν ειναι ουτε πληροφορια δικια μου ουτε καποιου δημοσιογραφου αλλα γεγονοτα.

ο πεδουλακης ποτε δεν ειχε δουλεψει με τον μανωλοπουλο. οπως επισης πολυ σπανια καποιος απο ενα επιτελειο προπονητη που εχει απολυθει δεχεται να καθισει ως βοηθος παλι στον επομενο προπονητη (ο μανωλοπουλος καθισε αρχικα ως βοηθος του αλβερτη και μετα του ιβανοβιτς).

ο μανωλοπουλος απ οτι ξερω ας με διορθωσει καποιος ηταν ουσιαστικα στο προπονητικο τιμ του μαρουσιου πολλα χρονια με διαφορετικους προπονητες και μετα τον πηρε ο αλεξανδρης οταν εφυγε απο το μαρουσι στον αρη.

και στον παναθηναικο αλλα και τωρα στην αεκ νομιζω ειναι επιλογες διοικησης γι αυτο και δικαιολογημενα δεν εφυγε ουτε με την φυγη πεδουλακη ουτε με την φυγη σακοτα αφου δεν τον ειχε επιλεξει ο προπονητης για να θεωρηθει unfair οτι παρεμεινε

δεν ειναι καθολου σπανιο στο μπασκετ η διοικηση να βαζει βοηθο προπονητη, ετσι ειχε βαλει και η μπαρτσελονα τον πασκουαλ διπλα στον ιβανοβιτς και μετα τον εκανε 1ο προπονητη

δεν αποκλειω φυσικα να τον θελει ο πεδουλακης ως βοηθο παλι αλλα δεν το θεωρω και βεβαιο οτι ισχυει κατι τετοιο....
Saras-13-Bodiroga
Ανακοινώθηκε η ανανέωση ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ....
Boom Dizzle
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.4092670.html
Ο νεος μας προπονητης ειναι ο....ΑΡΓΥΡΗΣ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ wink.gif tongue.gif
salonikatasos
άρα μέχρι τα χριστούγεννα θα είμαστε ήδη εκτός ευρωλίγκας. θα μας γεμίσει και με κάποιους μέτριους για τον παναθηναϊκό(αντετοκούμπο και ποιος ξέρει τι άλλο) για να τους προσθέσει δίπλα σε γιάνκοβιτς-φώτση και όλα καλά. αλλά είναι στρατιώτης του παναθηναϊκού και είναι έλληνας,άρα δεν μας νοιάζει. ελπίζω ο ΔΓ να εμπλακεί στις μεταγραφές και να φέρει τουλάχιστον τον μπουρούση,για να υπάρχει τουλάχιστον κάποιος που θα βάζει γκολ του χρόνου,μιας και κάθε καλάθι σαν γκολ θα πανηγυρίζεται
A.CAB
Ωραία. Σωστή κίνηση. Καλό το ότι τελειώσαμε νωρίς το θέμα προπονητή. Ελπίζω σε σοβαρή στήριξη από την διοίκηση και χωρίς παρεμβάσεις.

Τώρα μπορούμε να προχωρήσουμε στα μεταγραφικά έχοντας χρόνο, σχεδιο και μπούσουλα.



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.