Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Nik Tepits
Επιτελους κανονικος προπονητης, αν και προτιμουσα Πασουτιν. Ξερετε τι ειδους μπασκετ παιζουν οι ομαδες του; Εχει παρει ισπανικη νοοτροπια με φουλ επιθεση, η' ειναι της γιογκοσλαβικης σχολης αμυνα και παλι αμυνα;

Να δουμε τι παιχτακια θα φερει!
pistol_pete#44
QUOTE (Nik Tepits @ Jun 9 2014, 23:01 ) *
Να δουμε τι παιχτακια θα φερει!



Δε θα με χαλούσε το περιφερειακό σουτ του Σαν Εμετεριο icon_drunk.gif
shtarkws
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 9 2014, 23:01 ) *
Επιτελους κανονικος προπονητης, αν και προτιμουσα Πασουτιν. Ξερετε τι ειδους μπασκετ παιζουν οι ομαδες του; Εχει παρει ισπανικη νοοτροπια με φουλ επιθεση, η' ειναι της γιογκοσλαβικης σχολης αμυνα και παλι αμυνα;

Να δουμε τι παιχτακια θα φερει!


Μάλλον εννοείς προπονητής με υψηλές παραστάσεις γιατί και ο Πεδουλάκης κανονικός προπονητής ήταν, απλά μέτριος
Nik Tepits
QUOTE(shtarkws @ Jun 9 2014, 14:05 ) *
Μάλλον εννοείς προπονητής με υψηλές παραστάσεις γιατί και ο Πεδουλάκης κανονικός προπονητής ήταν, απλά μέτριος


Ναι οντως. Απλα ελπιζω να μη κανει μεταγραφες τυπου Κινεζου η' Μπατιστ ο ΔΓ, και να μη λεει τιποτα. Ο σχεδιασμος της ομαδας πρεπει να ναι εξ ολοκληρου δικια του, απο εκει κρινεται ο προπονητης. Ο Αρτζυ μια χαρα τα πηγε, αλλα δεν νομιζω να ηταν δικες του επιλογες οι παραπανω παιχτες.

Μακαρι οπως λενε να στρωσει μερικους παιχτες και να μεγαλωσει το ροτεισον. Δεν μπορουμε να εχουμε παιχτες να γυαλιζουν τον παγκο κι αλλοι να λιωνουν 30λεπτα μες στο παρκε.
roben

Προσωπικά δεν είμαι θαυμαστής του Ιβάνοβιτς... Νομίζω ότι στον Παναθηναϊκό θα έπρεπε να περιμένουν να τελειώσουν τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και στη συνέχεια να βολιδοσκοπήσουν προπονητές... Μεσίνα, Γκέρσον, Πασκουάλ, Πέσιτς θεωρώ ότι είναι σαφώς ανώτερες επιλογές... Και από την Ελλάδα ο Μαρκόπουλος με εξαιρετική δουλειά όπου και αν εργάστηκε...
salas
μπορειτε να μου πειτε ποια ηταν η τελευταια ομαδα που ειχε?και ποτε?
goofy87
QUOTE (salas @ Jun 10 2014, 00:31 ) *
μπορειτε να μου πειτε ποια ηταν η τελευταια ομαδα που ειχε?και ποτε?





Τελαυταία του ομάδα ήταν η Κάχα απο το 2008 εως το 2012. Από το 2014 εκτελεί χρέη προπονητή στην Εθνική της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης.

Αυτό σημαίνει ότι για 2 χρόνια δεν ηταν Head-coach σε κάποιο ευρωπαικό club. 39.gif
jvalin
QUOTE (roben @ Jun 10 2014, 00:19 ) *
Προσωπικά δεν είμαι θαυμαστής του Ιβάνοβιτς... Νομίζω ότι στον Παναθηναϊκό θα έπρεπε να περιμένουν να τελειώσουν τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και στη συνέχεια να βολιδοσκοπήσουν προπονητές... Μεσίνα, Γκέρσον, Πασκουάλ, Πέσιτς θεωρώ ότι είναι σαφώς ανώτερες επιλογές... Και από την Ελλάδα ο Μαρκόπουλος με εξαιρετική δουλειά όπου και αν εργάστηκε...

Ρε παιδιά ποιος Γκέρσον? Για κάνα μπριζολίδι στη Χασιά καλός είναι, για προπονητής δεν υπάρχει.
Las Plagas
ο γιαννακοπουλος θελει να κανει οτι και ο παυλος το 1999
να φερει προπονητης σερβικης σχολης που θα παρει τιτλους και θα στηριχτει οπως οταν ηρθε ο ζελικο το 99
ALdaperan
QUOTE (roben @ Jun 10 2014, 00:19 ) *
Προσωπικά δεν είμαι θαυμαστής του Ιβάνοβιτς... Νομίζω ότι στον Παναθηναϊκό θα έπρεπε να περιμένουν να τελειώσουν τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και στη συνέχεια να βολιδοσκοπήσουν προπονητές... Μεσίνα, Γκέρσον, Πασκουάλ, Πέσιτς θεωρώ ότι είναι σαφώς ανώτερες επιλογές... Και από την Ελλάδα ο Μαρκόπουλος με εξαιρετική δουλειά όπου και αν εργάστηκε...


Ε οχι και Γκέρσον.
Las Plagas
QUOTE (ALdaperan @ Jun 10 2014, 07:10 ) *
Ε οχι και Γκέρσον.

καλυτερα μπαναωτη παρα γκερσον
ALdaperan
Ανακοινώθηκε επίσημα ο Ιβάνοβιτς απο την ΚΑΕ icon_drunk.gif

bbplayer
kaμια καλύτερη φωτο δεν είχαν να βάλουν?...σκιάχτηκα πρωινιάτικο laugh.gif (ασώματος κεφαλή 42.gif )
sni79per
QUOTE(roben @ Jun 10 2014, 00:19 ) *
Προσωπικά δεν είμαι θαυμαστής του Ιβάνοβιτς... Νομίζω ότι στον Παναθηναϊκό θα έπρεπε να περιμένουν να τελειώσουν τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και στη συνέχεια να βολιδοσκοπήσουν προπονητές... Μεσίνα, Γκέρσον, Πασκουάλ, Πέσιτς θεωρώ ότι είναι σαφώς ανώτερες επιλογές... Και από την Ελλάδα ο Μαρκόπουλος με εξαιρετική δουλειά όπου και αν εργάστηκε...


γκερσον απερριφθη προφανως αφου συζητησεις γινανε κατα καιρους.
πασκουαλ ζησε μαη μου να φας τριφυλλι αφου θα εχει ψωμι η υποθεση του στην ισπανια.
πεσιτς συμβολαιο.
μαρκοπουλος δυστυχως λογικα δεν τον κοιταξαν.
whaler
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο Las Plagas λιγο πιο πανω. Διακρινω αρκετες ομοιοτητες στον τροπο που παει να χτισει τον νεο Παναθηναϊκο, γιατι ακομα και με τον ΔΔ στην ομαδα, δε νομιζω να μη βλεπουμε πως οδευουμε προς μια διαφορετικη κατασταση και οσον αφορα την ομαδα και οσον αφορα το Ευρωπαϊκο μπασκετ γενικως. Θεωρω πως πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι οσον αφορα τις μεταγραφες (αν και μακαρι να διαψευστουμε) και πρωτιστως να μην κρινουμε πριν δουμε, οπως σωστα ειπε και ο bbplayer. Αλλα δεδομενα, αλλες εποχες, αλλος προεδρος, παρ'ολα αυτα ΙΔΙΕΣ απαιτησεις. Βλεποντας και κρινοντας.

ΥΓ: Η εκτιμηση μου ειναι πως ο Αλβερτης βρισκεται σε πληρη αντιστοιχια με τον Ιτουδη και ως τεραστιος παιχτης και ανθρωπος θα ψηθει αρκετα χρονια κοντα στην ομαδα με σκοπο καποια στιγμη να γινει πρωτος προπονητης.
androu
Πολύ λάθος επιλογή δυστυχώς.

Ο συνδυασμός του με τον πρόεδρο δίνει μάλλον εκρηκτικό μείγμα, ενώ οι τακτικές του στα θέματα πειθαρχίας ξεπερνούν τα όρια της υπερβολής και χάνεται έτσι και η όποια σοβαρότητα έχει η δουλειά του.

Και ο Ομπράντοβιτς είναι αυστηρός , αλλά οι παίκτες του τον λατρεύουν (πλην εξαιρέσεων που επιβεβαιώνουν τον κανόνα) και τον ακολουθούν με μεγάλη διάθεση γιατί γουστάρουν να παίζουν γι’ αυτόν. Ο προπονητής και γενικά ο manager κάθε ομάδας πρέπει να κερδίζει τον κόσμο του , όχι να τους κάνει καψόνια.

Δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα κατ’αρχήν με τον Διαμαντίδη , κυρίως γιατί δεν είναι ο χαρακτήρας του παίκτη τέτοιος (όταν θα αποκτήσει πρόβλημα μαζί του απλά θα φύγει) , αλλά με πολλούς άλλους θα έχει σίγουρα. Οι πρώτοι που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι Γκίστ , Φώτσης , Παππάς και το θέμα είναι ότι δυνητικά μπορεί να είναι ο κάθε ένας.

Μακάρι να βγω ψεύτης , αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράματα.
comrade
Ο Μιχάλης Κακιουζης στο Βασιλη Σκουντη για τον Ιβανοβιτς

North_gato
QUOTE (bbplayer @ Jun 10 2014, 08:33 ) *
kaμια καλύτερη φωτο δεν είχαν να βάλουν?...σκιάχτηκα πρωινιάτικο laugh.gif (ασώματος κεφαλή 42.gif )



Απο το ακεφαλο σωμα καλυτερα η ασωματος κεφαλη...
Συμφωνα με το δημοσιευμα της πρασινης ερχεται για συζητησεις και υπογραφες....
Θα δειξει.
Las Plagas
φανταζομαι θα εχουν γινει και αντιστοιχες συζητησεις για την συμπεριφορα του
οτι καψωνια σε στυλ ταου δεν θα γινουν ανεχτα
bbplayer
QUOTE (comrade @ Jun 10 2014, 11:29 ) *
Ο Μιχάλης Κακιουζης στο Βασιλη Σκουντη για τον Ιβανοβιτς



το πιο σημαντικό είναι που άντεξες 11 λεπτά την πάρλα του Σκουντή.

Πάντως λέει πολύ καλά λόγια γενικά και εκείνο που έχει πολύ δίκιο είναι ότι θα έχει χρόνο να δουλέψει λόγω ουσιαστικά της μη ύπαρξης πρωταθλήματος στην Ελλάδας.
Πάντως , έχουν περάσει και χρόνια βέβαια, αλλά εγώ δε θυμάμαι να παίζει καμια σοβαρή άμυνα η Ταού. Στη Μπάρτσα δε θυμάμαι καθόλου τι έκανε
SteveNashidis
Διαβάζοντας αυτό στο σπορτ24......

QUOTE
Τα δάκρυα του Ναβάρο
Θρυλείται, πως τον Φλεβάρη του 2008, ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο εθεάθη να τρέχει κλαίγοντας στα αποδυτήρια, έπειτα από μια προπόνηση, φωνάζοντας πως θέλει να αποσυρθεί. Στις 14/2 οι "μπλαουγκράνα" έλυσαν τη συνεργασία τους με τον Ιβάνοβιτς. Τυχαίο;

ΝΒΑ guy? Αδιάφορο!
Στα χρόνια του στη Λαμποράλ, ο Κερεχέτα του πήγε έναν NBAer, ο οποίος είχε πρόβλημα στο γόνατο (τενοντίτιδα). Για το οποίο ενημερώθηκε ο Ιβάνοβιτς. Και τι έκανε; Στην πρώτη προπόνηση, τον έβγαλε νοκ ντάουν, με συνέπεια ο τύπος να πάει στην επίσημη παρουσίαση κουτσαίνοντας. Μετά, έμεινε εκτός προγράμματος για τρεις εβδομάδες, διότι το θέμα του είχε επιδεινωθεί.


...πιστεύω ότι δεν ταιριάζει με το στυλ του έλληνα παίκτη και του έλληνα φίλαθλου ! Θα έχουμε δράματα στο ΟΑΚΑ
bbplayer
QUOTE (Voyager @ Jun 10 2014, 12:43 ) *
Διαβάζοντας αυτό στο σπορτ24......



...πιστεύω ότι δεν ταιριάζει με το στυλ του έλληνα παίκτη και του έλληνα φίλαθλου ! Θα έχουμε δράματα στο ΟΑΚΑ


Αυτό με το Ναβάρο μια χαρά μου φαίνεται. Και έχει να κάνει με αυτό που διατύπωσα χθες προχθές. Ότι δηλαδή πρέπει να καταλάβει πού ήρθε. Εάν δεν το καταλάβει, όλο και κάποιος "Ναβάρο" θα βρεθεί στο ΟΑΚΑ.

Όσο για τη 2η παράγραφο, εδώ το πράγμα χοντραίνει. Εδώ κάνει κακό εν γνώσει του σε παίχτη (που προφανώς δεν θα τον υπολόγιζε) και αυτό δεν έχει να κάνει ούτε με μπάσκετ ούτε με προπονήσεις. Εδώ πρέπει να μιλήσει η ψυχιατρική . Πάντως δράματα δε νομίζω να έχουμε. Θα φύγει πριν προλάβει να τα δημιουργήσει. έτσι κι αλλιώς τη "ρετσινιά" την έχει. Θα είναι εύκολο να του φορτώσει ο ΔΓ ακόμα και πράγματα που δεν του αναλογούν. Πόσο μάλλον αυτά για τα οποία ευθύνεται
shtarkws
Η καριερα του Ιβανοβιτς αυτη την στιγμη βρισκεται στασιμη για να μην πω οτι εχει παρει την κατιουσα.Νομιζω οτι και ο ιδιος ξερει πως δεν εχει περιθωρια αποτυχιας πλεον αρα ισως αποφασισει να ειναι περισσοτερο διαλλακτικος
Θα κριθει η δουλεια του στο γηπεδο
SG3ptshooter
To Φλεβάρη του 08 ο Navarro ήταν στο ΝΒΑ, όπου άντεχε τους εκεί ρυθμούς της σεζόν αξιοπρεπέστατα. Ευκαιρία για 2 σε 1 θάψιμο εκεί στο 24. tongue.gif
bbplayer
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 10 2014, 13:01 ) *
To Φλεβάρη του 08 ο Navarro ήταν στο ΝΒΑ, όπου άντεχε τους εκεί ρυθμούς της σεζόν αξιοπρεπέστατα. Ευκαιρία για 2 σε 1 θάψιμο εκεί στο 24. tongue.gif


υπευθυνότητα το λένε αλλιώς blink.gif blink.gif έμεινα μλκς πάντως, μέχρι εκεί δεν τους το'χα blink.gif
ALdaperan
Αυτό το είδατε ; Απο sport24

QUOTE
Η ρήτρα "Ιβάνοβιτς"
Κατόπιν σχετική δέσμευσης, δεν είμαστε σε θέση να αποκαλύψουμε ονόματα -και θα θίξουμε οικογένειες. Το παράδειγμα ωστόσο, που ακολουθεί είναι πέρα για πέρα αληθινό. Αμερικανός πόιντ γκαρντ, που υπήρξε NBAer πριν έλθει στην Ευρώπη, στα τέλη της δεκαετίας του '90, έζησε την εμπειρία του Ιβάνοβιτς (για μια σεζόν) και μετά όπου και αν πήγαινε, έβαζε στο συμβόλαιο του "Ivanovic clause". Τι ανέφερε αυτός; Πως αν για κάποιο λόγο η όποια ομάδα του αποφάσιζε να προσλάβει τον Μαυροβούνιο, εκείνος θα ήταν ελεύθερος να φύγει. Επίσης, φημολογείται ότι όταν σκεφτόταν η διοίκηση της Μπιλμπάο να τον υπογράψει, οι Μουμπρού και Γκριμάου έθεσαν βέτο. Του τύπου "ή εμείς ή αυτός".


Τραγελαφικές κατστάσεις μιλάμε.. icon_drunk.gif
bbplayer
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif κλαίω. Εντάξει, δεν υπάρχει αυτό laugh.gif Ποιος να ήταν άραγε? Κόνλεϊ? αλλά αυτός δεν ήταν γκαρντ. Ο Χάνσεν ίσως? άλλους δε θυμάμαι tongue.gif
pistol_pete#44
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε Μιχάλης Κακιούζης στον Sentra FM 103.3:

Για τον αν είναι σκληρός: «Εξαρτάται πώς εννοείς την σκληρότητα. Εγώ, δεν θα είμαι αντικειμενικός γιατί είναι πρότυπο μου σαν προπονητής και ήταν και σαν παίκτης. Εγώ είμαι της φιλοσοφίας να δουλεύεις σκληρά για να έχεις αποτελέσματα. Ο Ντούσκο αυτό κάνει, ζητάει από την προπόνηση το 100%, πρέπει να είσαι στα κόκκινα στο γήπεδο. Έχει μια φιλοσοφία: Αν δεν αντέχεις την πίεση της προπόνησης και του προπονητή, που φωνάζει για να σε βελτιώσει, για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις σε διάφορες δυσκολίες, τότε δεν είσαι έτοιμος να παίξεις υπό τέτοιες συνθήκες. Στο προσωπικό κομμάτι είναι ένας άνθρωπος που αυτό που λέει αυτό είναι και στο λέει ευθέως. Κοιτάει πάντα το καλό της ομάδας και δεν τον ενδιαφέρει ποιον έχει απέναντί του».


Παντως ο Κακιούζης τον εχει πολυ ψηλα στην εκτίμηση του..
Ειδωμεν
sad.gif
Las Plagas
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ai-meta-treximo

QUOTE (ALdaperan @ Jun 10 2014, 13:06 ) *
Αυτό το είδατε ; Απο sport24



Τραγελαφικές κατστάσεις μιλάμε.. icon_drunk.gif

για αστικος μυθος μου μοιαζει αυτο
SG3ptshooter
Στα 90ς ήταν στην Ελβετία coach βέβαια, που τελευταία χρονιά έβαζε 30 πόντους μέσο όρο ως... παίκτης. Ποιος έκανε από κει καριέρα και είχε τέτοιο μέγεθος που ζήταγε "Ivanovic clause", δεν ξέρω. Πάντως όπως και να χει, όσο και να μου φαίνονται κι εμένα κάποια πράγματα υπερβολικά, το μεγαλύτερο λάθος που μπορούμε να κάνουμε είναι να τον αποκηρύξουμε απ' την offseason.

To 2000 είχε στη Limoges παίκτες τους Marcus Brown και Ηarper Williams βλέπω, ίσως μιλά για κάποιον απ' αυτούς.
shtarkws
QUOTE(pistol_pete#44 @ Jun 10 2014, 13:16 ) *
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε Μιχάλης Κακιούζης στον Sentra FM 103.3:

Για τον αν είναι σκληρός: «Εξαρτάται πώς εννοείς την σκληρότητα. Εγώ, δεν θα είμαι αντικειμενικός γιατί είναι πρότυπο μου σαν προπονητής και ήταν και σαν παίκτης. Εγώ είμαι της φιλοσοφίας να δουλεύεις σκληρά για να έχεις αποτελέσματα. Ο Ντούσκο αυτό κάνει, ζητάει από την προπόνηση το 100%, πρέπει να είσαι στα κόκκινα στο γήπεδο. Έχει μια φιλοσοφία: Αν δεν αντέχεις την πίεση της προπόνησης και του προπονητή, που φωνάζει για να σε βελτιώσει, για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις σε διάφορες δυσκολίες, τότε δεν είσαι έτοιμος να παίξεις υπό τέτοιες συνθήκες. Στο προσωπικό κομμάτι είναι ένας άνθρωπος που αυτό που λέει αυτό είναι και στο λέει ευθέως. Κοιτάει πάντα το καλό της ομάδας και δεν τον ενδιαφέρει ποιον έχει απέναντί του».


Παντως ο Κακιούζης τον εχει πολυ ψηλα στην εκτίμηση του..
Ειδωμεν
sad.gif


Κακιουζης για βοηθος προπονητη tongue.gif
pistol_pete#44
QUOTE (shtarkws @ Jun 10 2014, 13:21 ) *
Κακιουζης για βοηθος προπονητη tongue.gif



Δε θαχα αντίρρηση σαυτο.
Αν βγαλει τη μιση δουλεια που έβγαζε σα παίχτης, πολυ καλα θα ειμαστε.
Ασε που θα λειτουργεί σα κυματοθραύστης στις τυχον αντιδράσεις των παιχτων
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 10 2014, 13:20 ) *
Στα 90ς ήταν στην Ελβετία coach βέβαια, που τελευταία χρονιά έβαζε 30 πόντους μέσο όρο ως... παίκτης. Ποιος έκανε από κει καριέρα και είχε τέτοιο μέγεθος που ζήταγε "Ivanovic clause", δεν ξέρω. Πάντως όπως και να χει, όσο και να μου φαίνονται κι εμένα κάποια πράγματα υπερβολικά, το μεγαλύτερο λάθος που μπορούμε να κάνουμε είναι να τον αποκηρύξουμε απ' την offseason.

To 2000 είχε στη Limoges παίκτες τους Marcus Brown και Ηarper Williams βλέπω, ίσως μιλά για κάποιον απ' αυτούς.


Aυτο ακριβως,δηλαδη οκ,χαλαρωστε λιγο...Ακομα δεν εχει υπογραψει ο ανθρωπος και διαβαζουμε για το πως και ποσο ευκολο θα ειναι να φυγει,ποσο θα κατσει,με ποιους παικτες θα πλακωθει κλπ...
Στην τελικη δεν φερανε και προπονητη απο το ερασιτεχνικο της Γουατεμαλας,εναν απο τους πιο εμπειρους και καλους προπονητες της ευρωπης φερνουμε.Υπομονη...
sni79per
βλεπω 2006-2007 συνυπηρξαν ουκιτς με ιβανοβιτς στη μπαρτσελονα,μετα ο κροατης πηγε βιρτους συμφωνα με wikipedia.νομιζω ο ουκιτς φαινεται στη φωτο που εχει στο γκαζετα με τα σχολια του κακιουζη.
ας ευχηθουμε να τον εδιωξε,δεν μπορω να σκεφτω ανανεωση.
shtarkws
QUOTE(sni79per @ Jun 10 2014, 13:37 ) *
βλεπω 2006-2007 συνυπηρξαν ουκιτς με ιβανοβιτς στη μπαρτσελονα,μετα ο κροατης πηγε βιρτους συμφωνα με wikipedia.νομιζω ο ουκιτς φαινεται στη φωτο που εχει στο γκαζετα με τα σχολια του κακιουζη.
ας ευχηθουμε να τον εδιωξε,δεν μπορω να σκεφτω ανανεωση.


ο ουκιτς κατα την γνωμη μου μπορει να μειναι μονο αν

1)ειναι υγιης
2)παρει γυρω στα 350
3)φυγει ο παππας και παρει την θεση του αναπληρωματικου 2

γενικα τελειωνει σαν παικτης,προσωπικα ελπιζω το παλικαρι να βρει ενα καλο συμβολαιο καπου αλλου αν και απο τι ακουστηκε δεν επεσαν και βροχη οι προτασεις
doctorjekil
QUOTE(sni79per @ Jun 10 2014, 10:33 ) *
γκερσον απερριφθη προφανως αφου συζητησεις γινανε κατα καιρους.
πασκουαλ ζησε μαη μου να φας τριφυλλι αφου θα εχει ψωμι η υποθεση του στην ισπανια.
πεσιτς συμβολαιο.
μαρκοπουλος δυστυχως λογικα δεν τον κοιταξαν.

Κατσικαρης?
comrade
QUOTE(bbplayer @ Jun 10 2014, 12:29 ) *
το πιο σημαντικό είναι που άντεξες 11 λεπτά την πάρλα του Σκουντή.

Πάντως λέει πολύ καλά λόγια γενικά και εκείνο που έχει πολύ δίκιο είναι ότι θα έχει χρόνο να δουλέψει λόγω ουσιαστικά της μη ύπαρξης πρωταθλήματος στην Ελλάδας.
Πάντως , έχουν περάσει και χρόνια βέβαια, αλλά εγώ δε θυμάμαι να παίζει καμια σοβαρή άμυνα η Ταού. Στη Μπάρτσα δε θυμάμαι καθόλου τι έκανε


Γιατι μωρε, καλος ειναι ο Σκουντης! Πλατιαζει λιγο, αλλα αυτο αφορα κυριως τον γραπτο του λόγο.


Οσο για την άμυνα, μακαρι να ισχυει. Δυο χαρακτιριστικα δεν θελω να χασει η ομαδα: τον refuse to lose χαρακτηρα και την πεδουλάκειο άμυνα.
Πάντως να μου το θυμηθείτε, αν ολα πάνε καλα με τον Ιβανοβιτς -δηλ. αν ευθυγραμμιστουν οι πλανητες και δεν φύγει νύχτα- ο Παππας θα δουλεψει και θα ανεβει επιπεδο. Αυτη την αίσθηση εχω. Αν δεν τον δώσουμε δανεικο βέβαια ή αν του αφησουμε χωρο στο ροστερ.
sni79per
QUOTE(doctorjekil @ Jun 10 2014, 13:47 ) *
Κατσικαρης?


φημες οτι εγιναν κουβεντες οταν εφυγε ο πεδουλακης αλλα δεν ερχοταν να αναλαβει την πατατα χωρις εγγυημενο συμβολαιο τη νεα χρονια.
μετα τα γνωστα,εθνικη κτλ,βεβαια με το χαλι που υπαρχει με το συμβολαιο του τρινκιερι δεν ειναι απιθανο να καταληξει απεναντι.
silversurfer
Το καλό είναι ότι το Ιβάνοβιτς βγαίνει σε ίδιο ρυθμό με το Ομπραντοβιτς παραμ παραμ παμ περομ περομ παραμ παραμ παμ παμ..

(σαν πυροτέχνημα εμφανίζομαι σε ποστς, πετάω την ...... και πάλι φεύγω.. διαβάζω συνέχεια αλλά δεν προλαβαίνω ρε γαμώτο να γράψω όσα θέλω)


SG3ptshooter
Το 24 επανήλθε με διόρθωση:
QUOTE
Θρυλείται, πως ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο εθεάθη να τρέχει κλαίγοντας στα αποδυτήρια, έπειτα από μια προπόνηση, φωνάζοντας πως θέλει να αποσυρθεί. Μετά ήταν που αποφάσισε να πάει στο ΝΒΑ.

Δηλαδή είπε δεν αντέχω να με τρέχουν, θα πάω στο ΝΒΑ να αράξω λίγο ρε αδερφέ σε χαλαρούς ρυθμούς, 82 παιχνίδια σεζόν, αεροπλάνα κάθε μέρα, 7footers παντού.. Όχι ότι δοκίμασε λόγω του Καταλανικού κονέ Memphis με Gasol(s).

Νταξ, το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο στην ακρίβεια των "ρεπορτάζ" αυτών, αλλά στον κιτρινισμό τους. Δεν αποκλείεται προφανώς να θύμωσε ο JC με τον Ivanovic. Αλλά διάολε είναι σα σκάβουν 3-4 άτομα το Ισπανικό forum να βρουν ό,τι πιο απίθανο έχει γραφτεί για τον Ivanovic, να πάρουν clicks. Με τη σειρά τους οι Ισπανοί να γράψουν για ντοπαρισμένο Διαμαντίδη επειδή "αναρωτήθηκε" ένας φίλος του Ολυμπιακού στο thread κάποιου τελικού; ....

QUOTE(silversurfer @ Jun 10 2014, 14:43 ) *
Το καλό είναι ότι το Ιβάνοβιτς βγαίνει σε ίδιο ρυθμό με το Ομπραντοβιτς παραμ παραμ παμ περομ περομ παραμ παραμ παμ παμ..

Καλέ μου φίλε, ιεροσυλία. Τα χει πει και η Καιτούλα.
tzagasdog
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 10 2014, 14:51 ) *
Με τη σειρά τους οι Ισπανοί να γράψουν για ντοπαρισμένο Διαμαντίδη επειδή "αναρωτήθηκε" ένας φίλος του Ολυμπιακού στο thread κάποιου τελικού; ....


που γράφτηκε αυτό έχεις λίνκ;
silversurfer
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 10 2014, 14:51 ) *
Καλέ μου φίλε, ιεροσυλία. Τα χει πει και η Καιτούλα.


ε σου είπα βρε λέμε και καμιά ..... να περάσει η ώρα.

Απλά με πειράζει λίγο που πλην 2-3 δεν υπάρχουν άλλοι που να βλέπουν τον Ιβάνοβιτς με καλό μάτι.. Εντάξει δεν είναι και μυρωδιάς..


Αύριο έχει συνέντευξη τύπου ο ΔΓ, ίσως κάνει και την ανακοίνωση..
louie
για μενα οι πιθανοτητες η συνεργασια με τον ιβανοβιτς να ειναι καταστροφικη μου φαινονται αρκετα μεγαλυτερες απο το να ειναι επιτυχημενη.

και παρακαλω μην ξαναδιαβασουμε το κλασσικο "και ο ομπραντοβιτς ηταν αυστηρος". καμια σχεση το αυστηρος με τον ιβανοβιτς που φτανει στα ορια του ψυχασθενους δικτατορα. οπως φυσικα το οτι "η προπονηση μονο καλο κανει". οχι δεν κανει μονο καλο. οταν τραυματιζονται οι παιχτες απο την εξωφρενικη προπονηση, οταν εκτος απο σωματικη κουραση εχουν απελπιστει κιολας και θελουν οι μισοι να φυγουν απο την ομαδα δεν κανει καλο.

QUOTE
Στα χρόνια του στη Λαμποράλ, ο Κερεχέτα του πήγε έναν NBAer, ο οποίος είχε πρόβλημα στο γόνατο (τενοντίτιδα). Για το οποίο ενημερώθηκε ο Ιβάνοβιτς. Και τι έκανε; Στην πρώτη προπόνηση, τον έβγαλε νοκ ντάουν, με συνέπεια ο τύπος να πάει στην επίσημη παρουσίαση κουτσαίνοντας. Μετά, έμεινε εκτός προγράμματος για τρεις εβδομάδες, διότι το θέμα του είχε επιδεινωθεί


αμα ο ανθρωπος δεν καταλαβαινει ουτε απο τραυματισμους και νομιζει οτι η κουραση ειναι "πνευματικη κατασταση" πως μπορει να κανει καλο η υπερβολικη προπονηση; δεν ταιριαζει με τους παιχτες της ομαδας, ποιος θα αντεξει τριπλες προπονησεις, καψωνια, με 5 μερες ρεπο σε μια ολοκληρη σεζον(!!) και ολα τα αλλα;

διαμαντιδης 34 χρονων και στα ορια της υπερκοπωσης εδω και 2 χρονια.
φωτσης 33 χρονων με αθλητικα προσοντα και αντοχες σε φθινουσα πορεια.
λασμε 32 χρονων με μεγαλη κουραση κι αυτος, ειδικα φετος, και συχνους τραυματισμους.
ματσιουλις με αρκετους τραυματισμους στο παρελθον(κι εναν πολυ σοβαρο) και γεματα καλοκαιρια.
ουκιτς, αν μεινει οπως ακουγεται τις τελευταιες μερες, με κατεστραμενους αχιλλειους.

αντε να φερουμε τον ιβανοβιτς να τους αποτελειωσει ολους. οπως λενε ολοι αλλωστε προτιμαει να δουλευει με νεους και αβγαλτους παιχτες. αντε να τους βρεις αυτους απο την μια μερα στην αλλη και να αντικαταστησεις ολο τον κορμο της ομαδας.
colonel gomelsky
QUOTE(silversurfer @ Jun 10 2014, 14:59 ) *
Απλά με πειράζει λίγο που πλην 2-3 δεν υπάρχουν άλλοι που να βλέπουν τον Ιβάνοβιτς με καλό μάτι.. Εντάξει δεν είναι και μυρωδιάς..


Τοπ είναι, όχι απλά δεν είναι μυρωδιάς. Μεγάλος θαυμαστής του χρόνια τώρα, όσο για τους θρύλους και ο Ζοτς όταν έπαιζε η ομάδα Σαλόνικα πήγαινε στο κοραλάκι, γίνονταν κουνουπίδι, και τον πήγαιναν σηκωτό μετά.
louie
QUOTE (colonel gomelsky @ Jun 10 2014, 15:13 ) *
Τοπ είναι, όχι απλά δεν είναι μυρωδιάς. Μεγάλος θαυμαστής του χρόνια τώρα, όσο για τους θρύλους και ο Ζοτς όταν έπαιζε η ομάδα Σαλόνικα πήγαινε στο κοραλάκι, γίνονταν κουνουπίδι, και τον πήγαιναν σηκωτό μετά.


επηρεαζε αυτο τους παιχτες και γενικα την ομαδα; αλλο να εχεις θρυλους για το ποσο επινε στα μπουζουκια κι αλλο να εχεις για παιχτες που φευγανε κλαιγοντας, για ορους στα συμβολαια να μην συνεργαζονται μαζι του, για παιχτες που εθεσαν βετο στο να μην προσληφθει, πρωην παιχτες του που πανηγυριζαν οταν εφευγε, αλλους που ηταν τραυματιες και τους πιεζε και παθαιναν ζημια κτλ. ας πηγαινε κι ο ιβανοβιτς στα μπουζουκια, ας πηγαινε και σε στριπτιτζαδικα, no problem. αλλη υποθεση αυτο.
t0ny3
Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρης Γιαννακόπουλος, θα παραθέσει συνέντευξη Τύπου στις 11π.μ της Τετάρτης 11/6/2014 στο κλειστό του ΟΑΚΑ (αίθουσα συνεντεύξεων Τύπου).

http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=23064


Αυριο λοιπον ανακοινωσεις!
j-kidd13
QUOTE(louie @ Jun 10 2014, 15:32 ) *
επηρεαζε αυτο τους παιχτες και γενικα την ομαδα; αλλο να εχεις θρυλους για το ποσο επινε στα μπουζουκια κι αλλο να εχεις για παιχτες που φευγανε κλαιγοντας, για ορους στα συμβολαια να μην συνεργαζονται μαζι του, για παιχτες που εθεσαν βετο στο να μην προσληφθει, πρωην παιχτες του που πανηγυριζαν οταν εφευγε, αλλους που ηταν τραυματιες και τους πιεζε και παθαιναν ζημια κτλ. ας πηγαινε κι ο ιβανοβιτς στα μπουζουκια, ας πηγαινε και σε στριπτιτζαδικα, no problem. αλλη υποθεση αυτο.


Εγω δεν ξερω τα χουγια του Ιβανοβιτς,αλλα "δημοσιευματα" του στυλ,εκλαιγε ο Ναβαρο,ο χ εβαλε ορο να φυγει αν ερθει ο Ιβανοβιτς,o y πανηγυριζε οταν εφυγε κλπ,τα θεωρω αστεια.
pistol_pete#44
Δε λεω πως δε θαχει τα αρνητικά του, ειναι ομως σα να εχαχναν οι οπαδοί της Φενερ, δημοσιεύματα τυπου
"Χάρηκε ο τεπιτς,λογκαν κλπ που έφυγαν απο ΠΑΟ λογω ζελικο"
Εστω και στην τραβηγμένη του μορφή ετσι ειναι
colonel gomelsky
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 10 2014, 16:01 ) *
Εγω δεν ξερω τα χουγια του Ιβανοβιτς,αλλα "δημοσιευματα" του στυλ,εκλαιγε ο Ναβαρο,ο χ εβαλε ορο να φυγει αν ερθει ο Ιβανοβιτς,o y πανηγυριζε οταν εφυγε κλπ,τα θεωρω αστεια.


Αυτό ήθελα να πω. Όσο ακριβές είναι αυτό που καταλόγισα στον Ζοτς άλλο τόσο μπορεί να είναι και αυτά.
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 10 2014, 16:01 ) *
Εγω δεν ξερω τα χουγια του Ιβανοβιτς,αλλα "δημοσιευματα" του στυλ,εκλαιγε ο Ναβαρο,ο χ εβαλε ορο να φυγει αν ερθει ο Ιβανοβιτς,o y πανηγυριζε οταν εφυγε κλπ,τα θεωρω αστεια.


τα πιο πολλα απο τα καψωνια και τις ιστοριες τα ειχα διαβασει εδω και χρονια. μην νομιζετε οτι τωρα βγηκαν ολα αυτα για τον ιβανοβιτς για το κακο του παναθηναικου ή οτι τα εβγαλε καποιος ξαφνικα απο το κεφαλι του. αν διαβασετε εδω στο φορουμ οταν πρωτοακουστηκε το ονομα του ιβανοβιτς τα ειχα ξαναγραψει πολλα απο αυτα. και δεν μιλαμε μονο για φημες. ακομα και τις δηλωσεις του ή τις δηλωσεις των παιχτων του να δεις καταλαβαινεις για τι ανθρωπο μιλαμε. μακαρι τα πραγματα να ειναι ετσι οπως τα λετε αλλα δυστυχως δεν μπορω να πειστω πως θα ταιριαξει αυτος ο προπονητης σε αυτη την ομαδα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.