Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
ALdaperan
QUOTE (North_gato @ Mar 8 2014, 17:38 ) *
Εστω και αν χπιτυχια χρημα και δοξα ειναι αιτια για να ξεχαστουν αυτα (που για μενα με δεδομενο προεδρο τον ΔΓ δεν ειναι) μην ξεχνας οτι και απο τον Ιτουδη, που ειναι της σχολης Ζοτς, πιθανον να τεθει θεμα δραστικης ενισχυσης και ανανεωσης του ροστερ, αρα και σημαντικη αυξηση του προυπολγισμου..

Ναι όντως αν και νομίζω ότι είναι θράσσος να έχει όσες απαιτήσεις είχε ο ζελικο !!
Τουλάχιστον τώρα στην αρχή δεν είναι εύκολο ένας νέος προπονητης να ζητά 15+ μμυρια μπάτζετ !!
redleg7
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Mar 8 2014, 17:32 ) *
Εγώ τον Άρτζι τον θεωρώ σοβαρό προπονητή. Σίγουρα έχει και αυτός τα ελλατώματα και τα κολλήματα του, αλλά ο άνθρωπος στα σοβαρά παιχνίδια το καθήκον του το έκανε. Προφανώς ο Τράκης πιστεύει ότι το παρών ρόστερ είναι για να πας τρένο στο F4. Θα δείξει στη συνέχεια τι ισχύει. Αυτό το στυλ μπάσκετ ξέρει ο Άρτζι αυτό παίζει. Ήταν φιλότιμος το λιγότερο. Οι επιλογές στους παίχτες Μπατίστ,Μαυροκεφαλίδης,Παπάς,Γιάνκοβιτς ήταν άστοχες για το στυλ μπάσκετ που θέλει αυτός να παίξει. Με άλλο προπονητή σίγουρα μπορεί να παίξει άλλο μπάσκετ ο ΠΑΟ, απλά κανείς δεν ξέρει αν μπορεί να έχει τα ίδια αποτελέσματα. Εγώ χάρηκα με την απομάκρυνση του, γιατί πιστεύω ότι τον Μπαρτζώκα θα τον έκανε πάλι ρόμπα. Και αυτό δεν το λέω γιατί θεωρώ τον Πεδουλάκη γενικά καλύτερο προπονητή, απλά ο Μπάρτζ δεν μπορεί να κερδίσει αυτό το στυλ μπάσκετ. Και πέρσι ο Μπάνκι με τη Σιένα που στήριζε πολλά σε άμυνα και ξύλο τον ζόρισε απίστευτα για να κερδίσει και φέτος που η Αρμάνι ανέβηκε σε ποιότητα παιχτών και παίζει δυνατή άμυνα και αρκετό ξύλο τον φάπωσε 2 φορές.
Ας επαιζε Σπαν κ Λο και θ τρωγε ο Μπανκι πανω απ τους 90 π φαγε προχτες(αφου φυσικα τον λυτρωσε ο Λανκφορντ απο τα 8 μετρα).
Quincy
QUOTE(ALdaperan @ Mar 8 2014, 16:39 ) *
Ακόμα καλύτερα ! Δείχνει ότι ειναι καλός προπονητης 69.gif

Ενταξει δε νομίζω αν στραφούμε προς αυτον , να έχουμε προβλήματα αποδέσμευσης απο την banvit icon_drunk.gif



Δεν είναι θέμα χρημάτων. Είναι ότι τώρα φτιάχνει την καριέρα του και είναι χαζό να ρθει εδώ για να "καεί" όταν μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα και έχει παρουσιάσει πολύ καλό έργο
A.CAB
Νόμιζα πως η μαύρη μέρα ήταν η χθεσινή αλλά ο πρόεδρας κατάφερε να την ξεπεράσει. Ρισπέκτ.
Γελοία κίνηση με πλήρως άστοχο τάιμινγκ από έναν εμφανώς μη νηφάλειο πρόεδρο. Πάει λοιπόν ο σύμφωνα με τα λεγόμενα του προέδρου "δεύτερος καλύτερος προπονητής στην Ευρώπη". Μιλάμε για σουρεάλ καταστάσεις.
Ο Πεδουλάκης είχε πολλά στραβά, τα ξέραμε, τα ξέρανε (οι ας πούμε υπεύθυνοι) και πορευόμασταν έτσι. Ας περιμέναμε το καλοκαίρι να τον στείλουμε. Αλλά όχι έπρεπε τώρα για να τελειώσουμε τη χρονιά μια και καλή.
Ο Πεδουλάκης φεύγει υπερεπιτυχημένος. Καλή του συνέχεια και δεν ξεχνιέται ούτε το ξελάσπωμά μας στην δυσκολότερη στιγμή της μπασκετικής μας ιστορίας ούτε η εξαιρετικά επιτυχημένη περσινή σεζόν. Φεύγει πρώτος στο πρωτάθλημα, με το δεύτερο κύπελο αγκαζέ αλλά μάλλον αποτυχημένος στην Ευρώπη φέτος.
Μέγιστο δώρο στον Ολυμπιακό και στον Μπαρτζώκα. Πορευόμαστε τώρα με τον... Αλβέρτη.

Στα ονόματα που παίζουν εμένα μου μυρίζει αν δεν κάτσει ο Κατσικάρης (που δεν έχει δείξει πως τα πάει καλά με προέδρους σαν και το δικό μας) πως θα γίνει προσπάθεια για Πιανιτζιάνι ή Ζντοβτς. Ο Ομπράντοβιτς τα βλέπει αυτά και γελάει από μέσα του.
North_gato
QUOTE (ALdaperan @ Mar 8 2014, 17:42 ) *
Ναι όντως αν και νομίζω ότι είναι θράσσος να έχει όσες απαιτήσεις είχε ο ζελικο !!
Τουλάχιστον τώρα στην αρχή δεν είναι εύκολο ένας νέος προπονητης να ζητά 15+ μμυρια μπάτζετ !!



Οικονομικη αναγκη δεν εχει. Μετα τον Παναθηναικο αραξε εναν χρονο.
Εδω γιατι να ερθει..... Δεν εχει ρισκο?
Υπαρχει η λαικη παροιμια που λεει:"καλιο πρωτος στο χωριο, παρα δευτερος στην πολη"
ALdaperan
QUOTE (Quincy @ Mar 8 2014, 17:44 ) *
Δεν είναι θέμα χρημάτων. Είναι ότι τώρα φτιάχνει την καριέρα του και είναι χαζό να ρθει εδώ για να "καεί" όταν μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα και έχει παρουσιάσει πολύ καλό έργο

Κάποια στιγμή δεν θα πάει σε μεγάλη ομάδα ; Αυτό δεν είναι άλλωστε το όνειρο του ;
Απλά η πρόταση μπορεί να του έρθει πιο γρήγορα από ότι ίσως περίμενε.

Ισα ισα που είναι η καλύτερη ευκαιρία αυτη για τον Ιτούδη για να μπεί στην Euroleague. Δηλαδή μέσω του ΠΑΟ θα χτίσει όνομα στην Ευρώπη. Είναι μια γνωστή σε αυτόν ομάδα και θα του έρθει και πιο ομαλά η μετάβαση.

Τεσπα, δεν έχει νοημα να το συζητάμε. Το θεμα είναι οτι δεν έπρεπε να φύγει ο Πεδουλάκης. Ειδικα τωρα !!
Εκτός και αν ο ΔΓ πήγε να προλάβει τους απέναντι , Πάντως ειμαι σιγουρος ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε αντίστοιχη ανακοίνωση απο τον ολυμπιακο.. wink.gif

ice-wolf
ΔΓ: Πιο αστείος, πεθαίνεις...

Κάποιος να του πει, ότι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ δεν είναι η ΑΕ Σπάρτης. Από την στιγμή, που τον στήριξε ως εδώ, να το έκανε μέχρι τέλους. Και το καλοκαίρι, ας έκανε ό,τι ήθελε.

Τουλάχιστον, ας μείνει μέχρι το τέλος ο Αλβέρτης και ας ρίξει χρήμα για παίκτες και προπονητή το καλοκαίρι, αφήνοντας κατα μέρος την ποδοσφαιρική χαβούζα.

ΥΓ. Ο Κατσικάρης είναι ο επόμενος προπονητής της Εθνικής. Μην κάνουν κανά αστείο και φέρουν Ιβάνοβιτς ή Γκέρσον. Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.
ALdaperan
QUOTE (Quincy @ Mar 8 2014, 17:44 ) *
Δεν είναι θέμα χρημάτων. Είναι ότι τώρα φτιάχνει την καριέρα του και είναι χαζό να ρθει εδώ για να "καεί" όταν μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα και έχει παρουσιάσει πολύ καλό έργο

Κάποια στιγμή δεν θα πάει σε μεγάλη ομάδα ; Αυτό δεν είναι άλλωστε το όνειρο του ;
Απλά η πρόταση μπορεί να του έρθει πιο γρήγορα από ότι ίσως περίμενε.

Ισα ισα που είναι η καλύτερη ευκαιρία αυτη για τον Ιτούδη για να μπεί στην Euroleague. Δηλαδή μέσω του ΠΑΟ θα χτίσει όνομα στην Ευρώπη. Είναι μια γνωστή σε αυτόν ομάδα και θα του έρθει και πιο ομαλά η μετάβαση.

Τεσπα, δεν έχει νοημα να το συζητάμε. Το θεμα είναι οτι δεν έπρεπε να φύγει ο Πεδουλάκης. Ειδικα τωρα !!
Εκτός και αν ο ΔΓ πήγε να προλάβει τους απέναντι , Πάντως ειμαι σιγουρος ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε αντίστοιχη ανακοίνωση απο τον ολυμπιακο.. wink.gif

redleg7
Ο Πιανιτζιανι ειναι ανεργος?
North_gato
QUOTE (ALdaperan @ Mar 8 2014, 17:52 ) *
Κάποια στιγμή δεν θα πάει σε μεγάλη ομάδα ; Αυτό δεν είναι άλλωστε το όνειρο του ;
Απλά η πρόταση μπορεί να του έρθει πιο γρήγορα από ότι ίσως περίμενε.

Ισα ισα που είναι η καλύτερη ευκαιρία αυτη για τον Ιτούδη για να μπεί στην Euroleague. Δηλαδή μέσω του ΠΑΟ θα χτίσει όνομα στην Ευρώπη. Είναι μια γνωστή σε αυτόν ομάδα και θα του έρθει και πιο ομαλά η μετάβαση.

Τεσπα, δεν έχει νοημα να το συζητάμε. Το θεμα είναι οτι δεν έπρεπε να φύγει ο Πεδουλάκης. Ειδικα τωρα !!
Εκτός και αν ο ΔΓ πήγε να προλάβει τους απέναντι , Πάντως ειμαι σιγουρος ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε αντίστοιχη ανακοίνωση απο τον ολυμπιακο.. wink.gif



Οσο πιο απλα μπορει να το πει κανεις:
Αλλος ο Παναθηναικος με προεδρο Θαναση η Παυλο, και αλλος Παναθηναικος με προεδρο Δημητρη.
Επομενως θα προτιμησει αλλη ευκαιρια, και ας χρειαστει να περιμενει.
str
συγνωμη, ο ιτουδης δεν ειχε φαει το κραξιμο του αιωνα απο το δγ ??
δεν τον ειχε κατηγορησει βαρυτατα για ιντριγκες κλπ, οτι εβαζε λογια στπυς παικτες, οτι αυτος διελυσε την ομαδα μετα τη φυγη ομπραντοβιτς κλπ??
λαθος θυμαμαι??

τοτε απο που κι ως που συζηταμε για ιτουδη??

(οκ, δγ ειναι αυτος, μπορει να τον θελει,αλλα ο ιτουδης μετα απο ολα αυτα θα δεχτει να ερθει εκει που τον σκυλοβριζαν?)
ALdaperan
QUOTE (North_gato @ Mar 8 2014, 17:50 ) *
Οικονομικη αναγκη δεν εχει. Μετα τον Παναθηναικο αραξε εναν χρονο.
Εδω γιατι να ερθει..... Δεν εχει ρισκο?
Υπαρχει η λαικη παροιμια που λεει:"καλιο πρωτος στο χωριο, παρα δευτερος στην πολη"

τι να σου πω..
Οχι οτι καιγομαι και για Ιτούδη, απλά δεν μπορώ να βρω κάποιον άλλο που να ταιριάζει στη φιλοσοφία παιχνιδιού που θέλουμε να παίξουμε..!!
Quincy
QUOTE(ALdaperan @ Mar 8 2014, 16:52 ) *
Κάποια στιγμή δεν θα πάει σε μεγάλη ομάδα ; Αυτό δεν είναι άλλωστε το όνειρο του ;
Απλά η πρόταση μπορεί να του έρθει πιο γρήγορα από ότι ίσως περίμενε.

Ισα ισα που είναι η καλύτερη ευκαιρία αυτη για τον Ιτούδη για να μπεί στην Euroleague. Δηλαδή μέσω του ΠΑΟ θα χτίσει όνομα στην Ευρώπη. Είναι μια γνωστή σε αυτόν ομάδα και θα του έρθει και πιο ομαλά η μετάβαση.

Τεσπα, δεν έχει νοημα να το συζητάμε. Το θεμα είναι οτι δεν έπρεπε να φύγει ο Πεδουλάκης. Ειδικα τωρα !!
Εκτός και αν ο ΔΓ πήγε να προλάβει τους απέναντι , Πάντως ειμαι σιγουρος ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε αντίστοιχη ανακοίνωση απο τον ολυμπιακο.. wink.gif



Φυσικά και θέλει να μπει στη Ευρωλίγκα. Αλλά να ρθει τώρα, να χάσει κάνα πρωτάθλημα, και να φύγει νύχτα; Θα πάει πολύ πίσω έτσι... Κανένας λόγος να ρισκάρει κάτι τέτοιο

Το καλοκαίρι, και υπό συνθήκες θα ήταν σούπερ φυσικά
ice-wolf
QUOTE(redleg7 @ Mar 8 2014, 17:56 ) *
Ο Πιανιτζιανι ειναι ανεργος?



Πες μου ότι κάνεις πλάκα τώρα...
North_gato
yorgos......
Ζωγραφισες!!! 77.gif
Μια απορια: Γιατι την προπονηση της Δευτερας την κανει ο Αλβερτης και οχι ο Μανωλοπουλος, ο οποιος οπως λες αν χρειαστει θα κοουτσαρει?
ALdaperan
QUOTE (Quincy @ Mar 8 2014, 17:57 ) *
Φυσικά και θέλει να μπει στη Ευρωλίγκα. Αλλά να ρθει τώρα, να χάσει κάνα πρωτάθλημα, και να φύγει νύχτα; Θα πάει πολύ πίσω έτσι... Κανένας λόγος να ρισκάρει κάτι τέτοιο

Το καλοκαίρι, και υπό συνθήκες θα ήταν σούπερ φυσικά

Μα για καλοκαίρι συζητάμε!!
Κανείς προπονητής δεν πιστεύω ότι θα δεχθεί να έρθει τώρα. Μάλλον με Φραγκι θα παμε ως το καλοκαίρι !!
Και αν έρθει κάποιος θα είναι κάτι ευκαιριακό μέχρι το καλοκαίρι !
redleg7
QUOTE (ice-wolf @ Mar 8 2014, 18:00 ) *
Πες μου ότι κάνεις πλάκα τώρα...

Σοβαρα ρωταω.Μετα την Φενερ δεν δουλεψε σ αλλη ομαδα?
ice-wolf
QUOTE(redleg7 @ Mar 8 2014, 18:04 ) *
Σοβαρα ρωταω.Μετα την Φενερ δεν δουλεψε σ αλλη ομαδα?



Απ' όσο ξέρω, δεν δουλεύει πουθενά. Είναι ίδιας συνομοταξίας με τον Σκαριόλο. ΜΥΡΩΔΙΑΔΕΣ!!!
redleg7
QUOTE (ice-wolf @ Mar 8 2014, 18:06 ) *
Απ' όσο ξέρω, δεν δουλεύει πουθενά. Είναι ίδιας συνομοταξίας με τον Σκαριόλο. ΜΥΡΩΔΙΑΔΕΣ!!!

Δεν διαφωνω απλα ειχα την εντυπωση οτι ειχε κλεισει στην Ρωσια.
North_gato
QUOTE (ALdaperan @ Mar 8 2014, 18:04 ) *
Μα για καλοκαίρι συζητάμε!!
Κανείς προπονητής δεν πιστεύω ότι θα δεχθεί να έρθει τώρα. Μάλλον με Φραγκι θα παμε ως το καλοκαίρι !!
Και αν έρθει κάποιος θα είναι κάτι ευκαιριακό μέχρι το καλοκαίρι !

Ακομα και μετα το καλοκαιρι οποιος προπονητης δεχτει να ερθει θα πρεπει να λαβει υπ οψη του και να αντιμετωπισει τα εξης δυο σοβαρα θεματα.
1. Το ενδεχομενο ανανεωσης ροστερ, και επομενως την αυξηση του προυπολογισμου σε επιπεδα που ισως ειναι απαγορευτικα. Λαβε υπ οψη σου οτι ο ΔΓ εχει δεσμευτει οτι θα βοηθησει οικονομικα και την ΠΑΕ.
2. Τον αμεσο παρεμβατισμο του ΔΓ στην ομαδα, ανεξαρτητα απο τις φυλαδες του.
Σου φαινονται ευοιωνα τα παραπανω?
louie
αληθεια εχει αναρωτηθει κανεις ποσοι προπονητες θα τα ειχαν παει καλυτερα με τις συνθηκες που δουλεψε μεχρι τωρα ο αρτζι; δηλαδη ολοι αυτοι που προτεινουμε ο καθενας εδω μεσα πως θα τα ειχαν παει τον τελευταιο εναμιση χρονο;

αν ερχοντουσαν σε μια ομαδα που εχουν μεινει μονο οι σταχτες της προηγουμενης αυτοκρατοριας. με διαδοχη του μεγαλυτερου προπονητη στην ιστορια του ευρωπαικου μπασκετ και τις συγκρισεις απο οπαδους, δημοσιογραφους και καλοθελητες να σε γελοιοποιουν σε καθε ευκαιρια για τα αγγλικα σου, για το στραβο πουκαμισο κτλ. με ολους τους παιχτες να εγκαταλειπουν το πλοιο σαν τα ποντικια πλην του ηγετη και του υπαρχηγου που ανεβαλλε την συνταξιοδοτηση για χαρη σου. με τους μισους μανατζερ της αγορας να εχουν κοψει διπλωματικες σχεσεις με την ομαδα. με τον αιωνιο σου αντιπαλο να ειναι πρωταθλητης ευρωπης και να εχει παρει ολη την επομενη γενια ελληνων παιχτων. με εναν προεδρο με μεγαλη δοση παρανοιας που επεμβαινει στην ομαδα, κανει μεταγγραφες, σου φορτωνει παιχτες που δεν θες, σε στελνει σε τουρνε στην κινα την ωρα που επρεπε να κανεις προετοιμασια, σου στελνει τελεσιγραφα απο τα μεσα του καθε τοσο και φτανει μεχρι και σε σημειο να δηλωνει με δακρυα στα ματια οτι αποχωρει απο την ομαδα στα μεσα της χρονιας.

με ολες αυτες τις συνθηκες ο αρτζι καταφερε να παρει νταμπλ στην πρωτη του χρονια με σκουπα εκτος εδρας και την επομενη να εχει παρει ηδη τον πρωτο τιτλο, να εχει πλεονεκτημα εδρας για το πρωταθλημα, να εχει κανει "πελατη" του τον ολυμπιακο και να αποχωρει με την ομαδα να αποδιδει μεν ασχημο μπασκετ αλλα να ειναι ακομα στο παιχνιδι της προκρισης στην ευρωπη.

θεωρω λοιπον οτι η φετινη χρονια χαθηκε σημερα το πρωι και απο εδω και μπρος παρακολουθουμε με υπομονη μεχρι να ερθει το καλοκαιρι και να δουμε τι μας επιφυλλασει το μελλον. μακαρι ο επομενος προπονητης να παιξει μπασκεταρα και να φερει στον παναθηναικο το ευρωπαικο απο την πρωτη του χρονια γιατι υπομονη δεν υπαρχει. μακαρι να μην πεταξαμε μια χρονια στα σκουπιδια χωρις λογο.

παρολα αυτα ενα ευχαριστω στον αργυρη που στη δυσκολοτερη στιγμη της συγχρονης ιστοριας μας ειχε τα κοτσια και ανελαβε και εφερε και 3 τιτλους σε 1,5 χρονο.

ξαναλεω για να μην κατηγορηθω ως πεδουλακικος και ακουσω τα γνωστα επιχειρηματα για κολλυρια και συγκρισεις με ομπραντοβιτς οτι κι εγω δεν ημουν απολυτα ικανοποιημενος και θεωρουσα οτι ειχαμε περιθωρια βελτιωσης και πιστευω οτι το καλοκαιρι,αφου τελειωνε αυτη η σεζον, επρεπε να σκεφτουμε σαν σοβαρη ομαδα το μελλον. αλλα ο τροπος που φερθηκαμε δεν ταιριαζει ουτε σε ομαδα του επιπεδου μας ουτε στην συμβολη του πεδουλακη στην πιο δυσκολη περιοδο της ιστοριας μας...
yorgos
QUOTE
Αν σου πουνε " ο Μαυροκεφαλιδης σου κανει?" τοτε παιρνεις την ευθυνη πανω σου...
Αν σου πουνε "ο Μπατιστ σου κανει αφου δεν θελουμε δεινοσαυτο η ακριβο ψηλο?" τοτε παλι παιρνεις την ευθυνη πανω σου...

Δεν σου το είπανε καν... Σου είπαν "η ομάδα θέλει Έλληνες, κλείσαμε το Μαυροκεφαλίδη".
QUOTE
Αν σου πουνε" ο Φωτσης σου κανει?"...μιας και υπηρχανε πολλα ελληνικα τεσσαρια στην αγορα...και παλι εσυ λες "ναι μου κανει " η "οχι δεν μου κανει"

Τον δέχτηκε φυσικά ο Άρτζι και τον ήθελε κιόλας, αλλά ποιος είναο ο κόουτς να αποφασίζει για το αν θα έρθει ο Φώτσης ή όχι;


QUOTE
Ο Ουκιτς επιλογη του ΔΓ ε??? ε ναι απο την πρωτη χρονια(πριν να ελθει ο Αρτζι...δεν του αρεσε του Αρτζι αλλα πιεστηκε και τον κρατησε..
.

Δεν κατάλαβες. Ο Πεδουλάκης είπε ότι αμέσως μετά από το Ευρωμπάσκετ ζήτησε να αντικατασταθεί ο Ούκιτς και του είπαν ότι δε γίνεται, διότι έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να πληρωθεί το συμβόλαιό του. Κοινώς του είπαν: "κουτσός-ξεκουτσός, αυτός είναι. Χεστήκαμε. Βάζε το ΔΔ να παίζει σαραντάλεπτα, κάνε τον Παππά άσο, μπες εσύ μέσα, λεφτά δεν έχει, γιοκ.".
QUOTE
Για Παππα και Γιανκοβιτς δεν το συζηταω...ο ΔΓ ηθελε να παρει ρεβανς και στους νεους.....

Έπρεπε να πάρει Έλληνες, δυστυχώς με τους μάνατζερ των φτασμένων είναι όχι απλά τσακωμένος αλλά σκοτωμένος ο ΔΓ (Καϊμακ, νωρίτερα Πέρπε, Ζήσης, Μπουρούσης), χώρια που κοστίζουν. Άρα έπρεπε να αποκτηθούν -κι έπρεπε- ορθώς επιλέχθηκαν οι συγκεκριμένοι, δε βλέπω κάποια καλύτερη εφικτή επιλογή.

QUOTE
Με λιγα λογια ο Αρτζι ηταν σκλαβος "σηκω σηκω ,κατσε κατσε "του ΔΓ...ε τοτε ρε παιδια το νταμπλ ανοικει στην ΔΓ!!!!!!
Το νταμπλ ανήκει στον Άρτζι γιατί με μισή ομάδα και δυο μεταγραφές που έκανε τσάμπα ο ίδιος (Γκιστ και Κάρι) το πήρε μόνος του, με πολύ καλό κοουτσάριμα. Ο ΔΓ δεν κοουτσάρει, απλά υπογράφει παίκτες (που συνήθως δεν κάνουν, δεν είναι τυχαίο ότι ο Λασμέ που καρα-βγήκε είναι επιλογή κόουτς).

QUOTE
Τους Αρμστρονγκ,Κιτσεν,Πανκο ,ο αλλος με τα μουσκουλα,ο Καπονο τους προτεινε ο ΔΓ....

Ο Καπόνο προτάθηκε και τον δέχτηκε ο Άρτζι και ορθώς και νομίζω χρησιμοποιήθηκε και σωστά... μέχρι που ο Καπόνο αποφάσισε πως πρέπει να ζήσει τις χίλιες και μια νύχτες στην Αθήνα, για πρώτη φορά μακριά από τη γυναίκα του. Μπορεί και να συνέχιζε να μαθαίνει ...ρώσικα, αν δεν είχε έρθει η Καπόνενα στην Αθήνα η οποία τα έκανε γης μαδιάμ, τον τράβηξε από το αυτάκι (τα διαζύγια κοστίζουν πολύ στην Αμερική) και τον πήρε κι έφυγε. Από τους άλλους που λες τους δύο τους είχε κλείσει ο γνωστός μάνατζερ ΔΓ... Και ο τρίτος που ήταν επιλογή Πεδουλάκη αντικαταστάθηκε από το Γκιστ, επιλογή Πεδουλάκη.

QUOTE
η μαλλον στην αρχη υπηρχε λιτοτητα οικονομικη και μετα τα πηρε στο κρανιο και ξοδεψε για Λασμε,Γκιστ,Καρι και τον αλλο τον λευκο στους ενχωριους τελικους...? ε?

O Lasme ήρθε σχεδόν τσάμπα, από την απόκτηση Γκιστ ο Παναθηναϊκός έβγαλε και κέρδος (είχε μικρότερη αμοιβή από τον ακριβό Πάνκο) και ο Κάρι στοίχισε πενταψήφιο νούμερο, για κάτι εβδομάδες ήρθε στα τριαντεφεύγα του και έκανε απίστευτα πράγματα, εκπληκτική πρόσθεση στην ομάδα πραγματικό ρισπέκτ στον Άρτζι. Αλλά ναι, τσάμπα ήρθαν.
QUOTE
Μηπως οι φιλοι Ολυμπιακοι ακουνε ΔΓ και τους διαπερναει ηλεκτρικο ρευμα?
Το ίδιο κάνουν όταν ακούν Γιάννης Λαγός, να τον πάρουμε κι αυτόν για κόουτς;

QUOTE
Ας το δουμε και απο την αλλη ...αφου αυτες οι επιλογες ειναι του ΔΓ γιατι τοση καθυστερηση για μεταγραφες οταν η ομαδα χρειαζοταν να κλεισει τρυπες?

Νομίζω η περίπτωση Ματσιούλις είναι οδηγός: ο ΔΓ με σκοπό να κερδίσει κάποια ψίχουλα έκανε το σκληρό μέχρι κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή. Η αλήθεια είναι πως είναι μια τακτική που πιάνει και με τα σημερινά δεδομένα ίσως και απαραίτητη, οι ελληνικές ομάδες είχαν καλομάθει τους μανατζαραίους πως "έλα μωρέ για 100-150 χιλιάρικα θα τα βρούμε τώρα". Κλασικό παράδειγμα αυτής της τακτικής και ο Ολυμπιακός με το Σέρμα και τη Σαραγόσα, οι Αφοι έκαναν τους δύσκολους μέχρι λίγες ώρες πριν τη διορία, με αποτέλεσμα να ρίξουν σημαντικά το μπάι άουτ.
QUOTE
ο Αρτζι ειχε να προτεινει λυσεις ?

Κι εγώ είχα να προτείνω, αλλά τι ρόλο παίζει; Αφού άλλος θα αποφασίσει...
QUOTE
η αγορα δεν ειχε παιχτες με τα λεφτα που ξοδευτηκαν σε Φωτση,Μαυροκεφα,ανανεωση Ουκιτς?

Ο Φώτσης νομίζω απαραίτητος και για την ελληνοποίηση της ομάδας (μην παίζουμε με το Σκορδίλη πάλι) αλλά και επειδή έφυγε ο Τσάρτσα, κάποιος πρέπει να ξέρει πού πέφτουν τα αποδυτήρια εκεί μέσα. Το Μάυρο τον ήθελε ο ΔΓ για τους ματαιόδοξους λόγους που είπαμε, τον Ούκιτς δεν επέτρεψε ο ΔΓ να αντικατασταθεί για να μην πληρώσει αποζημίωση.

QUOTE
Απο εκει και περα ας εκανε τις προτασεις και τις σκεψεις του ο Αρτζι...
Εσύ πιστεύεις ότι προπονητής με το ιστορικό του Άρτζι στις αγορές (δες τι παίκτες έφερε στις προηγούμενες ομάδες του και με τι κόστος...) δεν είχε προτάσεις; Ή ότι τον έγραψαν κανονικά;
QUOTE
Παντως αν ο Αρτζι ειναι υποχειριο του ΔΓ και δευτερος καλυτερος ευρωπαιος προπονητης τοτε τι να πω....ο Αρτζι εβγαλε την φουρτουνα και τα χαλασε στην γαληνια θαλασσα...η μαλλον μπουρδουκλωθηκε.

Δεύτερος καλύτερος ευρωπαίος προπονητής δε νομίζω να πιστεύει ούτε η μάνα του Άρτζι ότι είναι ο γιόκας της. Απλά δε γίνονται θαύματα κάθε μέρα. Ή μάλλον το θαύμα της πρώτης χρονιάς έγινε γιατί άφησαν τον Άρτζι να κάνει καμιά μεταγραφή κι αυτός. Τη δεύτερη το πήρε πάνω του ο πρόεδρας με τα γνωστά αποτελέσματα.

Αυτό δεν αθωώνει τον Άρτζι για τα πολλά λάθη που έκανε. Πολλά. Αλλά τα υπερκάλυπτε με το ταλέντο του, γιατί είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει, αν τον είχαν αφήσει να ενισχύσει την ομάδα θα μπορούσε να κριθεί για την ομάδα που έφτιαξε ο ίδιος. Ακόμη και με μισή ομάδα φτιαγμένη από το ΔΓ,μια χαρά τα πήγαινε. Στην πρώτη (χοντρή) στραβή απολύθηκε, χωρίς καν να είναι εκτός στόχων. Λάθος για μένα, αλλά είναι η άποψή μου, σεβαστές και οι άλλες.

Τέλος πάντων, θα μου άρεσε να τον δω κάποια μέρα ξανά στην ομάδα, μου αρέσει που έστω για τους τύπους η ανακοίνωση αποδέσμευσης ήταν ευγενική, περίμενα χειρότερα και θάψιμο από τα μέσα του ΔΓ. Το θέμα είναι τώρα τι γίνεται γιατί η ομάδα παίζει για δυο από τους τρεις της στόχους. Τον τρίτο τον πήρε με τον Άρτζι στον πάγκο...

QUOTE
Μια απορια: Γιατι την προπονηση της Δευτερας την κανει ο Αλβερτης και οχι ο Μανωλοπουλος, ο οποιος οπως λες αν χρειαστει θα κοουτσαρει?

Γιατί ο νέος κόουτς θα πρέπει να αποφασίσει αν θα ανεχτεί να του υποδείξει ο ΔΓ το βοηθό ή όχι. Δε γνωρίζω πάντως ποιες οι σχέσεις Μανωλόπουλου και Άρτζι, αλλά και αυτο είναι από τα άγραφα: να έχει ο πρόεδρος δικό του άνθρωπο στον πάγκο για να τσεκάρει τον κόουτς...
Las Plagas
αλβερτης ως το τελος γραφουν τα σαιτ
yorgos
QUOTE(Las Plagas @ Mar 8 2014, 18:33 ) *
αλβερτης ως το τελος γραφουν τα σαιτ


Ωχ. Τον είχα για πιο έξυπνο τον Αλβέρτη.
louie
σουλης μαρκοπουλος τωρα!
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 18:34 ) *
Ωχ. Τον είχα για πιο έξυπνο τον Αλβέρτη.



Γιατι, εχει να χασει τιποτα?
louie
σορυ δεν ηταν ξεκαθαρο το γιατι εγραψα τον σουλη. το γραφουν τωρα στα σαιτ

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ou.2679458.html
Las Plagas
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 18:40 ) *
σορυ δεν ηταν ξεκαθαρο το γιατι εγραψα τον σουλη. το γραφουν τωρα στα σαιτ

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ou.2679458.html

icon_wave.gif
North_gato
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 18:40 ) *
σορυ δεν ηταν ξεκαθαρο το γιατι εγραψα τον σουλη. το γραφουν τωρα στα σαιτ

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ou.2679458.html



Συμφωνα με αυτο το σαιτ ειναι κατι μεταξυ φημολογιας, ραδιο-αρβυλα κλπ. Σιγουρα στο διαστημα που θα μεσολοβασει μεχρι την επισημη ανακοινωση στα διαφορα σαιτ θα γινει οργιο προσληψεων.
louie
QUOTE (North_gato @ Mar 8 2014, 18:45 ) *
Συμφωνα με αυτο το σαιτ ειναι κατι μεταξυ φημολογιας, ραδιο-αρβυλα κλπ. Σιγουρα στο διαστημα που θα μεσολοβασει μεχρι την επισημη ανακοινωση στα διαφορα σαιτ θα γινει οργιο προσληψεων.


καλα ναι σιγουρα. απο το πρωι εχουμε ακουσει 50 ονοματα. απο παιχτες(σαρας) μεχρι τον καθε πρωην προπονητη που μπορεσε να ξεθαψει το μυαλο του καθενος. η αληθεια ειναι οτι ο σουλης ειναι η καλυτερη επιλογη για μεχρι το καλοκαιρι γιατι αλλιως βλεπω να την βγαζουμε με αλβερτη. ο μαρκοπουλος που ξερει απο την ανοργανωσια της ελλαδας θα προσαρμοστει πιο ευκολα στην κατασταση
yorgos
Αν ισχύει πήραμε τον τρίτο καλύτερο προπονητή στην Ευρώπη.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 18:49 ) *
Αν ισχύει πήραμε τον τρίτο καλύτερο προπονητή στην Ευρώπη.



Ο δευτερος συμφωνησαμε οτι ειναι ο Πεδουλακης. Ο πρωτος ποιος ειναι???
yorgos
Αναφέρομαι στη δήλωση ΔΓ: "Ο Πεδουλάκης είναι ο δεύτερος καλύτερος κόουτς στην Ευρώπη, μετά τον Ομπράντοβιτς".

Περίμενε νέα "κατάταξη" στην επόμενη δήλωση τώρα.
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Mar 8 2014, 18:40 ) *
σορυ δεν ηταν ξεκαθαρο το γιατι εγραψα τον σουλη. το γραφουν τωρα στα σαιτ

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ou.2679458.html


Αφηνοντας εκτος συναγωνισμου τον Κατσικαρη, οχι γιατι ειναι καλυτερος, αλλα γιατι δεν τον εχουμε δει στα μερη μας εδω και χρονια(στην ΑΕΚ παντως απ οσο θυμαμαι καλη δουλεια εκανε), θεωρω το Μαρκοπουλο τον καλυτερο Ελληνα προπονητη. Αν τελικα ισχυει το ενδιαφερον του Παναθηναικου και δεχτει κι εκεινος να ερθει για το υπολοιπο της σεζον παιρνοντας το ρισκο να χρεωθει τυχον αποκλεισμο απο τη συνεχεια της Ευρωλιγκα, τη θεωρω καλη κινηση. Το αποτελεσμα παντα ειναι αμφιβολο σε τετοιες χρονικες στιγμες. Στη θεση του παντως θα το σκεφτομουν παραπανω, γιατι δεν ειναι και στο ξεκινημα της καριερας του για να ειναι η μεγαλη του ευκαιρια για αναβαθμιση, ουτε του λειπουν οι διακρισεις(ειναι ο ενας απο τους 4 Ελληνες προπονητες που εχουν παρει ευρωπαικο τιτλο θυμιζω). Το μονο αρνητικο(περα απο τη δυσκολια να ξαναχτισει κανεις μια ομαδα το Μαρτιο) ειναι τα πολλα χρονια που εχουν περασει απο την εποχη που κοουτσαρε στο κορυφαιο επιπεδο.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 18:56 ) *
Αναφέρομαι στη δήλωση ΔΓ: "Ο Πεδουλάκης είναι ο δεύτερος καλύτερος κόουτς στην Ευρώπη, μετά τον Ομπράντοβιτς".

Περίμενε νέα "κατάταξη" στην επόμενη δήλωση τώρα.



Μη δινεις σημασια γιατι ειναι συνηθισμενο φαινομενο να τις αναιρει, να τις αναδιασκευαζει και αλλα παρομοια.
Ετσι, μπορει και παλι να βρεθειτε με τον δευτερο καλυτερο προπονητη της Ευρωπης.
Τον Σουλη....φυσικα!!! Η τον οποιο Σουλη.
yorgos
Για μένα είναι καλός προπονητής, έχει δείξει διαχρονικά έργο. Ρίσκο γι' αυτόν δεν είναι, η ευκαιρία της ζωής του είναι, αν και θεωρώ δεδομένο ότι ο ΔΓ θα τον αλλάξει αν χάσει το πρωτάθλημα. Βασικά με το που θα βρει ξένο κόουτς να δεχθεί τις απαιτήσεις του, θα τον πάρει.

Από κει και πέρα, υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να πάρεις Έλληνα κόουτς όταν έχεις κάνει την πατάτα να αλλάξεις πετυχημένο κόουτς Μάρτιο μήνα (μεσούσης της σαιζόν απολύεις μόνο αν είσαι εκτός στόχων) και ο Σούλης τα καλύπτει. Άσε που μάλλον δέχεται και υποδείξεις, όπως θα έκανε και οποιοσδήποτε στη θέση του. Από τις διαθέσιμες επιλογές, δεν είναι κακή.
ice-wolf
QUOTE(North_gato @ Mar 8 2014, 18:20 ) *
Ακομα και μετα το καλοκαιρι οποιος προπονητης δεχτει να ερθει θα πρεπει να λαβει υπ οψη του και να αντιμετωπισει τα εξης δυο σοβαρα θεματα.
1. Το ενδεχομενο ανανεωσης ροστερ, και επομενως την αυξηση του προυπολογισμου σε επιπεδα που ισως ειναι απαγορευτικα. Λαβε υπ οψη σου οτι ο ΔΓ εχει δεσμευτει οτι θα βοηθησει οικονομικα και την ΠΑΕ.
2. Τον αμεσο παρεμβατισμο του ΔΓ στην ομαδα, ανεξαρτητα απο τις φυλαδες του.
Σου φαινονται ευοιωνα τα παραπανω?



http://www.sportdog.gr/sports/mpasket/arti...lberti-os-telos


QUOTE(louie @ Mar 8 2014, 18:25 ) *
αληθεια εχει αναρωτηθει κανεις ποσοι προπονητες θα τα ειχαν παει καλυτερα με τις συνθηκες που δουλεψε μεχρι τωρα ο αρτζι; δηλαδη ολοι αυτοι που προτεινουμε ο καθενας εδω μεσα πως θα τα ειχαν παει τον τελευταιο εναμιση χρονο;

αν ερχοντουσαν σε μια ομαδα που εχουν μεινει μονο οι σταχτες της προηγουμενης αυτοκρατοριας. με διαδοχη του μεγαλυτερου προπονητη στην ιστορια του ευρωπαικου μπασκετ και τις συγκρισεις απο οπαδους, δημοσιογραφους και καλοθελητες να σε γελοιοποιουν σε καθε ευκαιρια για τα αγγλικα σου, για το στραβο πουκαμισο κτλ. με ολους τους παιχτες να εγκαταλειπουν το πλοιο σαν τα ποντικια πλην του ηγετη και του υπαρχηγου που ανεβαλλε την συνταξιοδοτηση για χαρη σου. με τους μισους μανατζερ της αγορας να εχουν κοψει διπλωματικες σχεσεις με την ομαδα. με τον αιωνιο σου αντιπαλο να ειναι πρωταθλητης ευρωπης και να εχει παρει ολη την επομενη γενια ελληνων παιχτων. με εναν προεδρο με μεγαλη δοση παρανοιας που επεμβαινει στην ομαδα, κανει μεταγγραφες, σου φορτωνει παιχτες που δεν θες, σε στελνει σε τουρνε στην κινα την ωρα που επρεπε να κανεις προετοιμασια, σου στελνει τελεσιγραφα απο τα μεσα του καθε τοσο και φτανει μεχρι και σε σημειο να δηλωνει με δακρυα στα ματια οτι αποχωρει απο την ομαδα στα μεσα της χρονιας.

με ολες αυτες τις συνθηκες ο αρτζι καταφερε να παρει νταμπλ στην πρωτη του χρονια με σκουπα εκτος εδρας και την επομενη να εχει παρει ηδη τον πρωτο τιτλο, να εχει πλεονεκτημα εδρας για το πρωταθλημα, να εχει κανει "πελατη" του τον ολυμπιακο και να αποχωρει με την ομαδα να αποδιδει μεν ασχημο μπασκετ αλλα να ειναι ακομα στο παιχνιδι της προκρισης στην ευρωπη.

θεωρω λοιπον οτι η φετινη χρονια χαθηκε σημερα το πρωι και απο εδω και μπρος παρακολουθουμε με υπομονη μεχρι να ερθει το καλοκαιρι και να δουμε τι μας επιφυλλασει το μελλον. μακαρι ο επομενος προπονητης να παιξει μπασκεταρα και να φερει στον παναθηναικο το ευρωπαικο απο την πρωτη του χρονια γιατι υπομονη δεν υπαρχει. μακαρι να μην πεταξαμε μια χρονια στα σκουπιδια χωρις λογο.

παρολα αυτα ενα ευχαριστω στον αργυρη που στη δυσκολοτερη στιγμη της συγχρονης ιστοριας μας ειχε τα κοτσια και ανελαβε και εφερε και 3 τιτλους σε 1,5 χρονο.

ξαναλεω για να μην κατηγορηθω ως πεδουλακικος και ακουσω τα γνωστα επιχειρηματα για κολλυρια και συγκρισεις με ομπραντοβιτς οτι κι εγω δεν ημουν απολυτα ικανοποιημενος και θεωρουσα οτι ειχαμε περιθωρια βελτιωσης και πιστευω οτι το καλοκαιρι,αφου τελειωνε αυτη η σεζον, επρεπε να σκεφτουμε σαν σοβαρη ομαδα το μελλον. αλλα ο τροπος που φερθηκαμε δεν ταιριαζει ουτε σε ομαδα του επιπεδου μας ουτε στην συμβολη του πεδουλακη στην πιο δυσκολη περιοδο της ιστοριας μας...



+10000000000000000000000000
tuareg
ο σουλης θελει η ομαδα του να εχει να βασικο χαρακτηριστικο που ο ΠΑΟ αυτη τη στιγμη δε το διαθετει (σεντερ δεινοσαυρο)
Las Plagas
QUOTE (tuareg @ Mar 8 2014, 19:09 ) *
ο σουλης θελει η ομαδα του να εχει να βασικο χαρακτηριστικο που ο ΠΑΟ αυτη τη στιγμη δε το διαθετει (σεντερ δεινοσαυρο)

για να ταιριαζει με τα προπονητικα του συστημα που ειναι εποχης τζουρασικ παρκ smiley.gif
T.W.Is.M.
Ξερετε τι μου θυμισε η απομακρυνση Πεδουλακη? Ζαρντιμ! Και μετα ηρθε ο Μιτσελ που εγραψε στο βιογραφικο του κι ενα πρωταθλημα Ελλαδας το 2013...
ALdaperan
Οι πιο τραγελαφικές καταστάσεις ακολουθούν.

Να δουμε πώς θα κοουτσάρει ο Αλβέρτης και τι επιθετικά/αμυντικά συστήματα έχει η φαρέτρα του για να πάρουμε το πρωτάθλημα και να προκριθούμε στην ευρωλίγκα.

Αναμείνατε στο ακουστικό σας.. Τα καλύτερα έρχονται.

Απορώ πώς ανέλαβε ο Αλβέρτης ! Μάλλον βρέθηκε προ τετελεσμένου. Δεν θέλω να πιστέψω ότι γνώριζε τη λύση της συνεργασίας με τον Πεδουλάκη πριν απο αυτόν !!

Παντως ρε παιδιά ενταξει χρυσος και ευλογημένος ο Πεδουλάκης. Όντως ανέλαβε σε μια πολύ δύσκολη περίοδο και μάλιστα μας χάρισε 3 τίτλους κάτω απο πολύ δυσκολες συνθήκες αλλά αυτη η ήττα απο τη λαμποραλ δεν χωνεύεται με ΤΙΠΟΤΑ με ΤΙΠΟΤΑ ομως!!!
North_gato
QUOTE (ice-wolf @ Mar 8 2014, 19:07 ) *



Μην βασιστεις σε αυτο.
Επισημη ανακοινωση μπορει να ειναι, αλλα αναλογα με το πρωτο κυριως αποτελεσμα μπορει .... φτου κι απο την αρχη
yorgos
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...oy-me-Pedoylaki

Από σάιτ του ΔΓ...
t0ny3
Τι παραπανω μπορει να προσφερει ο Φραγκι στον παγκο αυτης της ομαδας απο τον Αρτζι; Αστεια πραγματα τι να λεμε τωρα! Αξιοι της μοιρας μας δυστυχως...
mephisto22
Για να μην το πολυζκουραζουμε το πραγμα, προβλημα χημειας εχει η ομαδα,όχι ζητημα διαχειρισης του υπαρχοντος ροστερ από τον προπονητη της.Για το ροστερ που εχει , μια χαρα δουλεια εκανε ο Αρτζυ, απλως ευθυνεται για την επιλογη του υλικου της ομαδας…Και εξηγουμαι… όταν εχεις τρεις σεντερ(Λασμε,Μπατιστ,Μαυροκεφαλο)που μπορουν να απειλησουν σχεδον αποκλειστικα με πικ ν ρολ,και μολις έναν γκαρντ(τον Διαμαντιδη)που να μπορει να τους αξιοποιει μ αυτόν τροπο,είναι ευκολο για οποιονδηποτε αντιπαλο να κλεισει αυτην την μοναδικη πηγη δημιουργιας …δεν υπαρχει δευτερος γκαρντ να παρει το σκριν και να πασαρει στον ψηλο που κοβει στο καλαθι…κανονικα θα επρεπε να εχουμε τρεις τετοιους γκαρντ στην ομαδα, ενώ εμεις εχουμε μολις έναν και αυτος εχει ηδη καβατζαρει τα 34!Δεν πας πουθενα ετσι,πολύ απλα.
Από τον Αρτζυ θα περιμενα να βαλει περισσοτερο ποσταρισμα των ψηλων μας γκαρντ(Διαμαντιδης,Ουκιτς)και κοψιματα των ψηλων μετα από βοηθεια της αντιπαλης αμυνας…και παλι όμως, όταν ο αντιπαλος σε παιζει κλειστα, εξουδετερωνεται και αυτή η επιλογη, οποτε αναγκαζεσαι ξανα να πας στο τριποντο και αγιος ο θεος.
Redoctor
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 8 2014, 19:11 ) *
Ξερετε τι μου θυμισε η απομακρυνση Πεδουλακη? Ζαρντιμ! Και μετα ηρθε ο Μιτσελ που εγραψε στο βιογραφικο του κι ενα πρωταθλημα Ελλαδας το 2013...


Η αναλογία γίνεται καλύτερη. Αρχικά ήρθε ο Νικοπολίδης βλ. Αλβέρτης και μετά ο Μίτσελ βλέπε δεν ξερω ποιον
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 19:13 ) *



Ε ρε γλεντια στα πηρουνια μας.
Θα ξεσαλωσουν οι Αγγελοπουλοι, θα σεντραρουν το Μπαρτζωκα, θα αναλαβει o Tomits και θα δουμε play-off ροντεο.
Quincy
QUOTE(yorgos @ Mar 8 2014, 18:03 ) *
Άσε που μάλλον δέχεται και υποδείξεις, όπως θα έκανε και οποιοσδήποτε στη θέση του. Από τις διαθέσιμες επιλογές, δεν είναι κακή.



Ρε συ Γιωργο το θέμα δεν είναι να βρει άλλον να καπελώσει ο ΔΓ, το θέμα είναι να μάθει απ τα λάθη του και να σταματήσει ή έστω να το περιορίσει.

Τι διάολο τόσοι άνθρωποι είναι στον Παναθηναικό, ένας δεν έχει το μυαλό να το καταλάβει;
t0ny3
Δηλαδη τωρα με Αλβερτη θα βαραμε περισσοτερα τριποντα;
Reggie Miller 31
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 19:13 ) *

OK, με Φράγκι προπονητή την παρατάμε την φετινή χρονιά κ πάμε για του χρόνου πάλι! Ουσιαστικά μιλάμε για αποδοχή του αποκλεισμού μας απο την ευρωλίγκα κ πάμε μόνο για πρωτάθλημα...

Αστείες λογικές πραγματικά! Κατά την γνώμη μου η πιο λάθος κίνηση του ΔΓ μετά την δακρύβρεχτη συνέντευξη για τον θείο του! Αν είναι να πάμε χωρίς προπονητή μέχρι το τέλος της σεζόν κράτα τον RG καλύτερα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.