Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
pan24
QUOTE (john wick @ Oct 20 2016, 12:05 ) *
Να συμφωνήσουμε ότι προπονητές από το πάνω ράφι , στην Ευρώπη πάντα , αυτή τη στιγμή είναι οι
1.Ζοτς
2. Μπλατ
3.Ιτούδης
4. Περάσοβιτς
5. Τρινκιέρι
6. Μπαρτζώκας
7. Λάσο (εδώ γελάμε..)


Ρεαλιστικά μιλώντας πόσοι από αυτούς είναι πιθανόν να είναι ελεύθεροι το καλοκαίρι???
Κ Α Ν Ε Ν Α Σ .....


Οπότε αν ήμουν Δ.Γ θα πήγαινα στον Πασκουάλ , θα του έδινα 3ετές κλειστό (τα συμβόλαια είναι για σπάνε.. rolleyes.gif ) , θα έκανα μια ειλικρινή δημόσια δήλωση ξεκαθαρίζοντας και επαναπροσδιορίζοντας τους στόχους και το πλάνο επίτευξης αυτών..
Επαναλαμβάνω , θεωρώ ότι η περίπτωση Πασκουάλ δεν έχει καεί 100% .....

Τα συμβολαια ειναι για να σπανε...οταν το συμβολαιο ειναι με λεφτα πεδουλακη και option καθε καλοκαιρι
Αν ειναι κλειστο τριετες με 1εκ/χρονο δεν ειναι για να σπαει...
Ο πασκουαλ εχει μαθει στην μπαρτσελονα οπου η διοικηση δεν μπλεκοταν στα ποδια του ουτε εκανε ο προεδρος δηλωσεις σχετικα με αγωνιστικα θεματα ολη την ωρα,ουτε επαιζε την καρεκλα του καθε εβδομαδα και εμεινε παρα τα διαφορα εγκληματα που εχει κανει κατα καιρους(οπως και ο λασο) οταν στην ελλαδα θα ειχε απολυθει προ πολλου
Με λιγα λογια εχει μαθει οπως ημασταν εδω στην εποχη του ζοτς
Αν μπορει ο ΔΓ να του το δωσει αυτο καλως αλλιως ας μην δοκιμασουμε καν
paodynasty
Ο Πρόεδρας είναι ικανός να περιμένει την Παρασκευή μήπως και κάνει το 2πλό στη Μόσχα για να χρίσει coach το Βόβορα ! icon_headbang.gif
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Oct 20 2016, 12:05 ) *
Να συμφωνήσουμε ότι προπονητές από το πάνω ράφι , στην Ευρώπη πάντα , αυτή τη στιγμή είναι οι
1.Ζοτς
2. Μπλατ
3.Ιτούδης
4. Περάσοβιτς
5. Τρινκιέρι
6. Μπαρτζώκας
7. Λάσο (εδώ γελάμε..)


Ρεαλιστικά μιλώντας πόσοι από αυτούς είναι πιθανόν να είναι ελεύθεροι το καλοκαίρι???
Κ Α Ν Ε Ν Α Σ .....


Οπότε αν ήμουν Δ.Γ θα πήγαινα στον Πασκουάλ , θα του έδινα 3ετές κλειστό (τα συμβόλαια είναι για σπάνε.. rolleyes.gif ) , θα έκανα μια ειλικρινή δημόσια δήλωση ξεκαθαρίζοντας και επαναπροσδιορίζοντας τους στόχους και το πλάνο επίτευξης αυτών..
Επαναλαμβάνω , θεωρώ ότι η περίπτωση Πασκουάλ δεν έχει καεί 100% .....

Μπορεις να βγαλεις τον Τρινκιερι καθως δεν εχει αποδειξει τιποτα σε μεγαλη ομαδα..Ουτε καν Φ4 εχει παει..Καλα Λασο το λες απο μονος σου ,και Μπαρτζωκας-Περασοβιτς ενα σκαλι κατω απτους τρεις απο πανω..

Ο Πασκουαλ για μενα δεν κανει..Ειναι προπονητης πολυ καλος στο να διδαξει μπασκετ και συστηματα αλλα οι ομαδες του(ομαδα) ειναι ανευρες-νωχελικες..Τετοιον προπονητη δεν θα τον εμπιστευομουν ποτε..Δεν κανει..Παντα θα χυνει την καρδαρα με το γαλα στο τελος..Προτιμω εναν πιο αμπαλο σαν τον Μπανκι ο οποιος με την Σιεννα η ομαδα του δαγκωνε και ας μην ηταν τοσο μπασκετικος..
silversurfer
Διάβασα τον hoopfellas και είδα στο άρθρο το όνομα του Ρενέσες..
Τι κάνει αυτή η ψυχή;
garou
QUOTE (silversurfer @ Oct 20 2016, 12:53 ) *
Διάβασα τον hoopfellas και είδα στο άρθρο το όνομα του Ρενέσες..
Τι κάνει αυτή η ψυχή;

που τον θυμηθηκαν αυτον?
whaler
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 20 2016, 12:49 ) *
Μπορεις να βγαλεις τον Τρινκιερι καθως δεν εχει αποδειξει τιποτα σε μεγαλη ομαδα..Ουτε καν Φ4 εχει παει..Καλα Λασο το λες απο μονος σου ,και Μπαρτζωκας-Περασοβιτς ενα σκαλι κατω απτους τρεις απο πανω..

Ο Πασκουαλ για μενα δεν κανει..Ειναι προπονητης πολυ καλος στο να διδαξει μπασκετ και συστηματα αλλα οι ομαδες του(ομαδα) ειναι ανευρες-νωχελικες..Τετοιον προπονητη δεν θα τον εμπιστευομουν ποτε..Δεν κανει..Παντα θα χυνει την καρδαρα με το γαλα στο τελος..Προτιμω εναν πιο αμπαλο σαν τον Μπανκι ο οποιος με την Σιεννα η ομαδα του δαγκωνε και ας μην ηταν τοσο μπασκετικος..


Ας μην κοιτάμε μόνο το τι έκανε στη Μπαρτσελόνα, γιατί, όπως λες κι εσύ, μόνο εκεί έχει δείξει δείγματα γραφής. Και ήταν πολλές οι περιπτώσεις κατά τη θητεία του που καθαρά από ατυχία δεν έφτασε πιο ψηλά. Γενικά για μένα είναι καλός προπονητής και θα ήθελα να τον δω στον Παναθηναϊκό. Αν εφαρμόσει τις ιδέες του σε μια καινούρια ομάδα, γιατί σώνει και ντε το παρελθόν του να υπαγορεύσει το μέλλον της νέας του ομάδας. Εδώ παίζουν και άλλοι παράγοντες σημαντικό ρόλο στην ομάδα, αν την ενισχύσεις και με έναν καλό προπονητή, τον αφήσεις να δουλέψει, δώσεις λεφτά κ.ο.κ, γιατί να θεωρείται σίγουρη η αποτυχία;
Gino_Bill
Σόρρυ αν έχετε αναφερθεί πιο πάνω αλλά αύριο με ποιον κόουτς πάμε Μόσχα?
Ginobili
QUOTE(Conan1982 @ Oct 20 2016, 09:42 ) *
Πρότεινα Έλληνα προπονητή με το σκεπτικό ότι σοβαρός ξένος προπονητής δεν θα δεχτεί να αναλάβει το ρίσκο που υπάρχει αυτήν την στιγμή χωρίς κλειστό συμβόλαιο και απόλυτη στήριξη, ο Πασκουάλ είναι χαρακτηριστική περίπτωση.
Και αν είναι να ρισκάρει ο σύλλογος καλύτερα να το κάνει με κάποιον Έλληνα προπονητή για τους λόγους που προανέφερα.

Ναι,οι ξένοι είναι σοβαροί,ενώ οι Έλληνες τυχοδιώκτες....Το πόσο "σοβαρός" είναι ο Πασκουάλ,το απέδειξε άλλη μια φορά, που στρογγυλοκάθεται στα 700Κ για φέτος που του δίνει η Μπάρτσα(Τόσο σε εκτίμηση τον έχουν...προτίμησαν να τον διώξουν και ας του δινουν τόσα λεφτά)....από το να βρει άλλη ομάδα να δουλέψει...

Άκου κει κλειστό 3ετές...ούτε καλά καλά ο Ζοτς δεν ζητούσε κλειστό τριετές,και ζητάει ο Πασκουάλ,που δεν ξέρει καλά καλά αγγλικά.

Τώρα αν διώξαμε τον Πεδουλάκη,για να φέρουμε τον Μπάνκι....τι να πω...ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!! Κρίμας το διαρκείας που πήρα φέτος...
Ένα ξέρω μόνο...στον Πειραιά είναι ανακουφισμένοι.Γιατί ξέρουν ότι μόνο ο Πεδουλάκης θα μπορούσε να τους βάλει δύσκολα όταν κρίνονται οι τίτλοι,όπως το έχει αποδείξει με τα 2 πρωταθλήματα και τους περσινούς τελικούς,ΠΑΝΤΑ....με σαφέστατα χειρότερο ρόστερ.

garou
QUOTE (Gino_Bill @ Oct 20 2016, 13:23 ) *
Σόρρυ αν έχετε αναφερθεί πιο πάνω αλλά αύριο με ποιον κόουτς πάμε Μόσχα?

βοβορα w00t.gif

QUOTE (Ginobili @ Oct 20 2016, 13:25 ) *
Ναι,οι ξένοι είναι σοβαροί,ενώ οι Έλληνες τυχοδιώκτες....Το πόσο "σοβαρός" είναι ο Πασκουάλ,το απέδειξε άλλη μια φορά, που στρογγυλοκάθεται στα 700Κ για φέτος που του δίνει η Μπάρτσα(Τόσο σε εκτίμηση τον έχουν...προτίμησαν να τον διώξουν και ας του δινουν τόσα λεφτά)....από το να βρει άλλη ομάδα να δουλέψει...

Άκου κει κλειστό 3ετές...ούτε καλά καλά ο Ζοτς δεν ζητούσε κλειστό τριετές,και ζητάει ο Πασκουάλ,που δεν ξέρει καλά καλά αγγλικά.

Τώρα αν διώξαμε τον Πεδουλάκη,για να φέρουμε τον Μπάνκι....τι να πω...ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!! Κρίμας το διαρκείας που πήρα φέτος...
Ένα ξέρω μόνο...στον Πειραιά είναι ανακουφισμένοι.Γιατί ξέρουν ότι μόνο ο Πεδουλάκης θα μπορούσε να τους βάλει δύσκολα όταν κρίνονται οι τίτλοι,όπως το έχει αποδείξει με τα 2 πρωταθλήματα και τους περσινούς τελικούς,ΠΑΝΤΑ....με σαφέστατα χειρότερο ρόστερ.

οπως τους εβαλε περυσι ας πουμε

κατερευσε και ο μυθος οτι ο πεδουλακης νικαει τον ολυμπιακο

ο σφαιρο τον εχει κανει πελατακι
jonaldidhs
QUOTE (kouch @ Oct 20 2016, 13:20 ) *
Ας μην κοιτάμε μόνο το τι έκανε στη Μπαρτσελόνα, γιατί, όπως λες κι εσύ, μόνο εκεί έχει δείξει δείγματα γραφής. Και ήταν πολλές οι περιπτώσεις κατά τη θητεία του που καθαρά από ατυχία δεν έφτασε πιο ψηλά. Γενικά για μένα είναι καλός προπονητής και θα ήθελα να τον δω στον Παναθηναϊκό. Αν εφαρμόσει τις ιδέες του σε μια καινούρια ομάδα, γιατί σώνει και ντε το παρελθόν του να υπαγορεύσει το μέλλον της νέας του ομάδας. Εδώ παίζουν και άλλοι παράγοντες σημαντικό ρόλο στην ομάδα, αν την ενισχύσεις και με έναν καλό προπονητή, τον αφήσεις να δουλέψει, δώσεις λεφτά κ.ο.κ, γιατί να θεωρείται σίγουρη η αποτυχία;

Για να ειμαι ειλικρινης δεν πιστευω στην τυχη αλλα στην θεληση..Και ο Παναθηναικος του ζοτς πολλες φορες πηρε κουπες και προκρισεις για ενα δυο σουτ,και τον λεγανε γκαστονε και στο τελος εφτασε τα 8..Δεν παιρνεις 8 απο τυχη ομως..

Σιγουρη δεν θεωρειται η αποτυχια του σε καμμια περιπτωση..Απλως ποτε δεν τον θεωρησα κατι τo ιδιαιτερο τον Πασκουαλ..Ειχε ολα τα λεφτα του κοσμου για καμποσα χρονια(7 αν δεν κανω λαθος)και απετυχε..
Το μεγαλο μειονεκτημα του ειναι οτι δεν μπορει να προετοιμασει ψυχολογικα τους παιχτες πριν τα σημαντικα ματς..Αντιθετως ο μυρωδιας ο Λασο(γιατι μυρωδιας ειναι απο μπασκετ)παντα τα πηγαινε καλυτερα στα κρισιμα παρολο που ειναι αμπασκετος..Και αυτο γιατι μιλαει στην ψυχολογια των παιχτων του..Ο Πασκουαλ θα ηταν ο καλυτερος καθηγητης μπασκετ αλλα για ομαδα ειναι λιγος..Με τον Πασκουαλ ολη την χρονια θα βλεπαμε και θα παιζαμε πολυ ομορφο και σωστο μπασκετ και οταν θα εφτανε η ωρα για κανα τιτλο θα περναμε ενα nothing..
pan24
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...i-prifti-se-pao
QUOTE
Ο χρόνος πιέζει και οι «πράσινοι» βρίσκονται στην τελική ευθεία όσον αφορά τον προπονητή που θα διαδεχθεί τον Αργύρη Πεδουλάκη στην τεχνική ηγεσία της ομάδας. Ο Τσάβι Πασκουάλ ήταν το πρώτο όνομα στη λίστα του Δημήτρη Γιαννακόπουλου, αλλά οι υπέρογκες απαιτήσεις του Ισπανού τεχνικού οδήγησαν σε «ναυάγιο» τις διαπραγματεύσεις μεταξύ των δύο πλευρών...

Πολύ ψηλά βρίσκονταν και το όνομα του Δημήτρη Πρίφτη, ένας προπονητής που έχει κάτσει ξανά στον πάγκο του Παναθηναϊκού Superfoods και πιο συγκεκριμένα τη σεζόν 2013-14, στο πλευρό του Φραγκίσκου Αλβέρτη.

Ο διοικητικός ηγέτης των «πρασίνων» εκτιμάει τον 48χρονο προπονητή και το έργο που έχει δείξει και γι' αυτόν τον λόγο ήθελε να τον δει στη άκρη του «πράσινου» πάγκου. Σύμφωνα με πληροφορίες του gazzetta.gr η πλευρά του Παναθηναϊκού ήρθε σε επικοινωνία τόσο με τον Άρη όσο και με το περιβάλλον του παίκτη ωστόσο εισέπραξε αρνητική απάντηση!

Ούτε η διοίκηση του Άρη είναι διατεθειμένη να δώσει τον πετυχημένο της προπονητή, αλλά ούτε και ο τεχνικός της ομάδας ήθελε να την αφήσει μεσούσης της σεζόν. Αυτό σημαίνει ότι η ανεύρεση προπονητή συνεχίζεται, με τα ονόματα των Λούκα Μπάνκι (πρωτίστως) και Βενσάν Κολέ να βρίσκονται στο προσκήνιο.

Ειπαμε...αυτα γινονται καλοκαιρι
Ποια ομαδα θα σου δωσει τον προπονητη της τελη οκτωβρη και ποιος προπονητης με αξιοπρεπεια θα πιεσει την ομαδα του να τον αφησει να φυγει τετοια εποχη?
Για μπανκι εχω επιφυλαξεις
Καποιοι ιταλοι υποστηριζαν οτι ο πιανιτζιανι στην σιενα ηταν επιτυχημενος ενω ολη την δουλεια την εβγαζε ο μπανκι και αλλοι οτι την σεζον 2012-2013 που ηταν πρωτος στην σιενα πετυχε επειδη πηρε ετοιμη ομαδα απο τον πιανιτζιανι
Στις επομενες ομαδες τους και οι δυο απετυχαν
Ο μπανκι στην αρμανι δεν μου αρεσε καθολου αλλα δεν ειναι απαραιτητο να φταιει αυτος
Με καποιο μαγικο τροπο η αρμανι οποιον και αν εχει κοουτς παλι ρδελο ειναι
Nemesakos
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 20 2016, 13:34 ) *
Για να ειμαι ειλικρινης δεν πιστευω στην τυχη αλλα στην θεληση..Και ο Παναθηναικος του ζοτς πολλες φορες πηρε κουπες και προκρισεις για ενα δυο σουτ,και τον λεγανε γκαστονε και στο τελος εφτασε τα 8..Δεν παιρνεις 8 απο τυχη ομως..

Σιγουρη δεν θεωρειται η αποτυχια του σε καμμια περιπτωση..Απλως ποτε δεν τον θεωρησα κατι τo ιδιαιτερο τον Πασκουαλ..Ειχε ολα τα λεφτα του κοσμου για καμποσα χρονια(7 αν δεν κανω λαθος)και απετυχε..
Το μεγαλο μειονεκτημα του ειναι οτι δεν μπορει να προετοιμασει ψυχολογικα τους παιχτες πριν τα σημαντικα ματς..Αντιθετως ο μυρωδιας ο Λασο(γιατι μυρωδιας ειναι απο μπασκετ)παντα τα πηγαινε καλυτερα στα κρισιμα παρολο που ειναι αμπασκετος..Και αυτο γιατι μιλαει στην ψυχολογια των παιχτων του..Ο Πασκουαλ θα ηταν ο καλυτερος καθηγητης μπασκετ αλλα για ομαδα ειναι λιγος..Με τον Πασκουαλ ολη την χρονια θα βλεπαμε και θα παιζαμε πολυ ομορφο και σωστο μπασκετ και οταν θα εφτανε η ωρα για κανα τιτλο θα περναμε ενα nothing..



Το να λέμε ότι απέτυχε κατακτώντας 17 τίτλους είτε εγχώριους είτε ευρωπαϊκούς νομίζω ότι είναι κάπως κωμικό, χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον...

Στην τελική ποιος μας κάνει?? Ο Γκέρσον έχει κόκκινο παρελθόν και τρώει πολύ, ο Σάσα παίζει μόνο ξύλο όχι άμυνα είναι τυχαίος, ο Γιαννάκης ξεπερασμένος, ο Καζλάουσκας υπνάουσκας, ο Μπάνκι είναι όντως μετριότητα, ενώ ο Πασκουάλ τυχαίος και ο Σάρας δεν έχει δείξει τίποτα. Ο Μεσίνα πελάτης του Ζοτς κλπ κλπ. Η λίστα συνεχίζεται.

Ξέρω όλοι Ζοτς θέλουμε και Ιτουδη. Ας το ξεπεράσουμε όμως, καθώς δεν πρόκειται να γίνει μιας και υπάρχουν πολλοί "ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ" για να μην έρθουν. Αλλά να λέμε μυρωδιά και τον Πασκουάλ ε παραπάει. Μας αξίζει λοιπόν ο Πεδουλάκης και ο κάθε Κοκόσκοφ που θα φέρουν.
whaler
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 20 2016, 13:34 ) *
Για να ειμαι ειλικρινης δεν πιστευω στην τυχη αλλα στην θεληση..Και ο Παναθηναικος του ζοτς πολλες φορες πηρε κουπες και προκρισεις για ενα δυο σουτ,και τον λεγανε γκαστονε και στο τελος εφτασε τα 8..Δεν παιρνεις 8 απο τυχη ομως..

Σιγουρη δεν θεωρειται η αποτυχια του σε καμμια περιπτωση..Απλως ποτε δεν τον θεωρησα κατι τo ιδιαιτερο τον Πασκουαλ..Ειχε ολα τα λεφτα του κοσμου για καμποσα χρονια(7 αν δεν κανω λαθος)και απετυχε..
Το μεγαλο μειονεκτημα του ειναι οτι δεν μπορει να προετοιμασει ψυχολογικα τους παιχτες πριν τα σημαντικα ματς..Αντιθετως ο μυρωδιας ο Λασο(γιατι μυρωδιας ειναι απο μπασκετ)παντα τα πηγαινε καλυτερα στα κρισιμα παρολο που ειναι αμπασκετος..Και αυτο γιατι μιλαει στην ψυχολογια των παιχτων του..Ο Πασκουαλ θα ηταν ο καλυτερος καθηγητης μπασκετ αλλα για ομαδα ειναι λιγος..Με τον Πασκουαλ ολη την χρονια θα βλεπαμε και θα παιζαμε πολυ ομορφο και σωστο μπασκετ και οταν θα εφτανε η ωρα για κανα τιτλο θα περναμε ενα nothing..


Στο πρώτο σκέλος της απάντησής σου, θα σου πω πως 6/8 φορές ήταν καλύτερος και τις πήρε. ΟΚ τις δύο φορές είχε και τύχη. Αλλά και με 6/8 πάλι θα ήταν εξίσου επιτυχημένος.

Έπειτα, αυτό που θέλω να πω είναι πως θα ήθελα και δείγματα γραφής και σε μια άλλη ομάδα για τον Πασκουάλ. Γιατί μπορεί στον ΠΑΟ να ταίριαζε ας πούμε. Στη φιλοσοφία, στον κόσμο, στην ελληνική πραγματικότητα, μπορεί να έδενε. Και ακριβώς επειδή θεωρώ πως αυτό που χρειαζόμαστε αυτή τη στιγμή είναι κάποιον που να ΞΕΡΕΙ μπάσκετ και να αξιοποιήσει το ρόστερ που έχουμε, γι'αυτό τον χρίζω ιδανικό.

Ας έφτανε η ώρα για κάποιο τίτλο και μετά θα βλέπαμε μετά τι θα γινόταν. Γιατί μπορεί από ένα σουτ και έναν τίτλο, να προχωρήσουν χέρι-χέρι και ομάδα και κόουτς...
Ginobili
QUOTE(garou @ Oct 20 2016, 10:33 ) *
βοβορα w00t.gif


οπως τους εβαλε περυσι ας πουμε

κατερευσε και ο μυθος οτι ο πεδουλακης νικαει τον ολυμπιακο

ο σφαιρο τον εχει κανει πελατακι

rolleyes.gif
Απαξιώ...να σου απαντήσω.Πιστευω ότι δεν έχεις ιδέα από μπάσκετ.
garou
πρεπει το θεμα προπονητη μεσα στο σαβ/κυριακο να ξεκαθαρισει δεν πρεπει να τραβηξει πολυ
jonaldidhs
QUOTE (Nemesakos @ Oct 20 2016, 13:39 ) *
Το να λέμε ότι απέτυχε κατακτώντας 17 τίτλους είτε εγχώριους είτε ευρωπαϊκούς νομίζω ότι είναι κάπως κωμικό, χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον...

Στην τελική ποιος μας κάνει?? Ο Γκέρσον έχει κόκκινο παρελθόν και τρώει πολύ, ο Σάσα παίζει μόνο ξύλο όχι άμυνα είναι τυχαίος, ο Γιαννάκης ξεπερασμένος, ο Καζλάουσκας υπνάουσκας, ο Μπάνκι είναι όντως μετριότητα, ενώ ο Πασκουάλ τυχαίος και ο Σάρας δεν έχει δείξει τίποτα. Ο Μεσίνα πελάτης του Ζοτς κλπ κλπ. Η λίστα συνεχίζεται.

Ξέρω όλοι Ζοτς θέλουμε και Ιτουδη. Ας το ξεπεράσουμε όμως, καθώς δεν πρόκειται να γίνει μιας και υπάρχουν πολλοί "ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ" για να μην έρθουν. Αλλά να λέμε μυρωδιά και τον Πασκουάλ ε παραπάει. Μας αξίζει λοιπόν ο Πεδουλάκης και ο κάθε Κοκόσκοφ που θα φέρουν.

Μυρωδια ειπα τον Λασο..Τον Πασκουαλ τον ειπα καθηγητη..Αν διαβασεις πιο προσεκτικα το σχολιο μου θα καταλαβεις γιατι δεν θελω Πασκουαλ..Μην προτρεχεις..

Και λες πηρε 17 τιτλους..Ποσους ομως διεκδικησε με απεριοριστο μπατζετ και πηρε 17 ?Και απτους 17, 1 ευρωλιγκα κι 4 πρωταθθληματα ειναι οι σοβαροι..Οι υπολοιποι ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε..
Nemesakos
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 20 2016, 13:44 ) *
Μυρωδια ειπα τον Λασο..Τον Πασκουαλ τον ειπα καθηγητη..Αν διαβασεις πιο προσεκτικα το σχολιο μου θα καταλαβεις γιατι δεν θελω Πασκουαλ..Μην προτρεχεις..

Και λες πηρε 17 τιτλους..Ποσους ομως διεκδικησε με απεριοριστο μπατζετ και πηρε 17 ?Και απτους 17, 1 ευρωλιγκα κι 4 πρωταθθληματα ειναι οι σοβαροι..Οι υπολοιποι ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε..


Αρα και μεις τα κύπελλα να μην τα μετράμε και να πουμε ο Ζοτς κατέκτησε τους μισούς τίτλους από αυτούς που πήρε.... Σωστά?

Τελικά δεν έχω καταλάβει..ποιος προπονητής μας κάνει??
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Oct 20 2016, 13:38 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...i-prifti-se-pao

Ειπαμε...αυτα γινονται καλοκαιρι
Ποια ομαδα θα σου δωσει τον προπονητη της τελη οκτωβρη και ποιος προπονητης με αξιοπρεπεια θα πιεσει την ομαδα του να τον αφησει να φυγει τετοια εποχη?
Για μπανκι εχω επιφυλαξεις
Καποιοι ιταλοι υποστηριζαν οτι ο πιανιτζιανι στην σιενα ηταν επιτυχημενος ενω ολη την δουλεια την εβγαζε ο μπανκι και αλλοι οτι την σεζον 2012-2013 που ηταν πρωτος στην σιενα πετυχε επειδη πηρε ετοιμη ομαδα απο τον πιανιτζιανι
Στις επομενες ομαδες τους και οι δυο απετυχαν
Ο μπανκι στην αρμανι δεν μου αρεσε καθολου αλλα δεν ειναι απαραιτητο να φταιει αυτος
Με καποιο μαγικο τροπο η αρμανι οποιον και αν εχει κοουτς παλι ρδελο ειναι

Γιαυτο θελω Μπανκι..ΕΙναι ρισκαρα αλλα δεν οτι και να παρεις πλην ζοτς-μπλατ-ιτουδη-περασοβιτς?

QUOTE (Nemesakos @ Oct 20 2016, 13:47 ) *
Αρα και μεις τα κύπελλα να μην τα μετράμε και να πουμε ο Ζοτς κατέκτησε τους μισούς τίτλους από αυτούς που πήρε.... Σωστά?

Τελικά δεν έχω καταλάβει..ποιος προπονητής μας κάνει??

Αν μου βαζεις τα πρωταθληματα καταλονιας μεσα θα βγαζω και τα κυπελλα.. biggrin.gif

Καλησπέρα σε όλους.

Ποιος ήρθε σήμερα το πρωί στην Αθήνα από τη Βαρκελώνη..;


Τον Zόραν Σάβιτς - κουμάντο της INVICTUS Sports Group (Πασκουάλ, Σίτο Αλόνσο, Τάμπακ κλπ.)- παρέλαβε ο Μάνος Παπαδόπουλος από το Ελευθέριος Βενιζέλος. Μάλιστα..
Απο τζιμ hoopfellas
Nemesakos
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 20 2016, 13:54 ) *
Γιαυτο θελω Μπανκι..ΕΙναι ρισκαρα αλλα δεν οτι και να παρεις πλην ζοτς-μπλατ-ιτουδη-περασοβιτς?


Αν μου βαζεις τα πρωταθληματα καταλονιας μεσα θα βγαζω και τα κυπελλα.. biggrin.gif

Καλησπέρα σε όλους.

Ποιος ήρθε σήμερα το πρωί στην Αθήνα από τη Βαρκελώνη..;


Τον Zόραν Σάβιτς - κουμάντο της INVICTUS Sports Group (Πασκουάλ, Σίτο Αλόνσο, Τάμπακ κλπ.)- παρέλαβε ο Μάνος Παπαδόπουλος από το Ελευθέριος Βενιζέλος. Μάλιστα..
Απο τζιμ hoopfellas



Είναι ικανός να πάρει τον Τάμπακ.... laugh.gif laugh.gif
jonaldidhs
QUOTE (Nemesakos @ Oct 20 2016, 13:57 ) *
Είναι ικανός να πάρει τον Τάμπακ.... laugh.gif laugh.gif

Αν παρει Ταμπακ... hammer.gif torture.gif
pan24
Το ''ναυαγιο'' στην υποθεση πασκουαλ αν ισχυουν οσα λεει ο hoopfellas μπορει να ειναι σαν το ''ναυαγιο'' της υποθεσης σινγκλετον
Ginobili
Σάβιτς.............αφού είναι Σέρβος,δεν στέκει.Δεν λέμε στον Μποντιρόγκα καλύτερα,να του βάλουμε μαζί τον Γκέρσον???
Άν ήταν να φέρουμε Σέρβο,θα έπρεπε να φέρουμε τον Πέσιτς,κι ας είναι μεγάλος..
danibra
Μανατζερ ειναι ο Σαβιτς.Προφανως,για καποιον πελατη του θα ηρθε.
silversurfer
QUOTE(Nemesakos @ Oct 20 2016, 13:57 ) *
Είναι ικανός να πάρει τον Τάμπακ.... laugh.gif laugh.gif


ΑΝΕΤΑ θα μπορούσε να πάρει τον Τάμπακ shot.gif w00t.gif


Λέτε να παίζει ακόμα του Πασκουάλ και να ήρθε να μιλήσει από κοντά; Μακάρι είναι η μόνη επιλογή μαζί με Κολέ που μου γεμίζει το μάτι..
Αλλά να μείνει ένας προπονητής πάνω από ένα χρόνο καημό τοχω..
Ρεζίλι έχουμε γίνει.
shtarkws
QUOTE(Ginobili @ Oct 20 2016, 14:06 ) *
Σάβιτς.............αφού είναι Σέρβος,δεν στέκει.Δεν λέμε στον Μποντιρόγκα καλύτερα,να του βάλουμε μαζί τον Γκέρσον???
Άν ήταν να φέρουμε Σέρβο,θα έπρεπε να φέρουμε τον Πέσιτς,κι ας είναι μεγάλος..


O Σαβιτς δεν ερχεται σαν προπονητης αλλα σαν μανατζερ

Προπονητη που ειναι σε ομαδα αποκλειεται να παρουμε, καποιον ελευθερο θα κλεισουμε
pan24
Επισης πρεπει να αποφασιστει απο την διοικηση ποιο ειναι το πλανο
Αν θελουμε καποιον προπονητη να χτισουμε πανω του παμε σε πασκουαλ με κλειστο 3ετες,με τα λεφτα που θελει και αρκετα μεγαλη πιθανοτητα να χαθει αυτη η σεζον αν το ροστερ δεν ταιριαζει στο στυλ που θελει να παιξει ο πασκουαλ
Αν θελουμε να προσπαθησουμε να σωθει η χρονια μεχρι το καλοκαιρι και τοτε βλεπουμε τις εκεινη την εποχη περισσοτερες διαθεσιμες λυσεις(σαρας,πριφτης πχ) διαλεγουμε τωρα καποιον που θα χρειαστει το λιγοτερο δυνατο διαστημα προσαρμογης και το στυλ παιχνιδιου του κολλαει στο υπαρχον ροστερ
Αν εχουν βαση τα ονοματα που ακουγονται φαινεται να πηγαινουμε στα τυφλα χωρις πλανο
Ο πασκουαλ με τον μπανκι,τον πριφτη και τον γκερσον εχουν ο καθενας εντελως διαφορετικο στυλ παιχνιδιου
shtarkws
Αν το καλοκαιρι εμενε ελευθερος ο Ζοτς η ο Ιτουδης η ο Μπλατ ή ολοι μαζι, πισευετε οτι καποιος απο αυτους θα δεχοταν να ερθουν στον Παναθηναικο με την διοικητικη ασταθεια που υπάρχει?
john wick
Απ οτι φαινεται ψηνεται ανατροπη με Πασκουαλ...
Προφανως θα τα βρουν σε 2ετες κλειστο +συμφωνια για 1~2 παιχτες αμεσα..
erasitehnis
QUOTE (shtarkws @ Oct 20 2016, 14:20 ) *
Αν το καλοκαιρι εμενε ελευθερος ο Ζοτς η ο Ιτουδης η ο Μπλατ ή ολοι μαζι, πισευετε οτι καποιος απο αυτους θα δεχοταν να ερθουν στον Παναθηναικο με την διοικητικη ασταθεια που υπάρχει?


Η ομάδα έχει σταθερότατη διοίκηση. Ασταθής χαρακτήρας είναι αυτός που διοικεί. biggrin.gif


Στα της ομάδας, ο Μπάνκι είναι ανάλογη περίπτωση με τον Πεδουλάκη καθώς επιμένει σε καλό αμυντικό παιχνίδι. Όπου είχε ΟΥΚάδες (Σιένα) πέτυχε και όπου είχε πριμαντόνες (Αρμάνι) απέτυχε. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν είναι αυτό που θέλουμε.

Εφόσον έμεινε έξω ο Πασκουάλ (αν έμεινε) και ο Πρίφτης οι επιλογές είναι μονόδρομος. Προπονητής θιασώτης γρήγορου παιχνιδιού το οποίο ταιριάζει σε Αμερικάνους, Καλάθη, Παππά. Το υλικό της ομάδας δεν είναι για πέταμα, χρειάζεται όμως έναν άνθρωπο να τους εμπνεύσει.

Εδώ που είμαστε, μια ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ λύση που μπορεί να ταράξει τα νερά της ομάδας είναι ο Πίνι Γκερσον. Τονίζω το ρεαλιστική γιατί οι πραγματικά καλοί Ευρωπαίοι προπονητές δεν είναι διαθέσιμοι.
Θα δεχόμουν ευχαρίστως μια περίπτωση Αμερικανοθρεμμένου προπονητή αλλά δεν έχω άποψη για τη δουλειά τους. Είμαι όμως σίγουρος ότι ούτε φθηνή ούτε εύκολη περίπτωση θα είναι κάποιος που έχει ήδη ξεκινήσει καριέρα στις ΗΠΑ.
garou
ενταξει το οικονομικο το καταλαβαινω αλλα γιατι να υπαρχει προβλημα στο κλειστο συμβολαιο?
Nemesakos
Χειρότερη και απο σήριαλ του Φώσκολου έχει καταντήσει αυτή η ομάδα ρε γμτ...
pan24
QUOTE (garou @ Oct 20 2016, 15:04 ) *
ενταξει το οικονομικο το καταλαβαινω αλλα γιατι να υπαρχει προβλημα στο κλειστο συμβολαιο?

Συνδιαζεται με το οικονομικο
Αν εχει ο αλλος κλειστο συμβολαιο και τον διωξεις πρεπει να τον πληρωσεις ολο το ποσο που προβλεπεται μεχρι την ληξη του συμβολαιου
Αν εχει option για καθε καλοκαιρι και τον διωξεις παιρνει αποζημιωση οσα θα επαιρνε μεχρι το καλοκαιρι εκεινης της σεζον
Στην συγκεκριμενη περιπτωση αν το συμβολαιο δεν ειναι κλειστο ο ΔΓ μπορει να τον διωξει το καλοκαιρι χωρις αποζημιωση
garou
QUOTE (pan24 @ Oct 20 2016, 15:09 ) *
Συνδιαζεται με το οικονομικο
Αν εχει ο αλλος κλειστο συμβολαιο και τον διωξεις πρεπει να τον πληρωσεις ολο το ποσο που προβλεπεται μεχρι την ληξη του συμβολαιου
Αν εχει option για καθε καλοκαιρι και τον διωξεις παιρνει αποζημιωση οσα θα επαιρνε μεχρι το καλοκαιρι εκεινης της σεζον
Στην συγκεκριμενη περιπτωση αν το συμβολαιο δεν ειναι κλειστο ο ΔΓ μπορει να τον διωξει το καλοκαιρι χωρις αποζημιωση

κανενας σοβαρος προπονητης δεν κανει κλειστο συμβολαιο λιγοτερο απο 2 χρονια,εδω ειχε ο σαλε 2 χρονο
παντα κανουν διακανονισμο και τα βρισκουν οι 2 πλευρες,εξαλλου αν αποτυχει ο πασκουαλ και τον διωξει ο γιαννακοπουλος θα φερει για κανα χρονο καποιον ελληνα τζαμπαρια οποτε θα βγαλει την χασουρα απο εκει
λες και δεν τα εχει ξανακανει αυτα biggrin.gif
Thodoros
Ο Ένας έτσι ο άλλος αλλιώς ... μέλλον χωρίς τουλάχιστον κάποιον κανονικό προπονητή η ομάδα δεν θα έχει!
οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε προβλέψεις και να λέμε ότι αυτός αν έρθει ( Δεν ) και ο άλλος (λίγα πράγματα) ...χωρίς κανέναν όμως δεν βλέπω να λέτε πως θα πάει ? ( οπότε αφού οι λύσεις είναι περιορισμένες λογικό είναι ότι αυτός που θα έρθει δεν θα μας γεμίζει το μάτι ).

Άλλωστε στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ( το πρόβλημα δεν ήταν ο Πεδουλάκης ) αλλά μην λέμε τα παλιά καλά! Όποιος και να έρθει θα τα βρει δύσκολα.
shtarkws
Σοβαρες συζητήσεις με Πασκουαλ.
jonaldidhs
Ο Σάβιτς ήρθε για τον Πασκουάλ. Eπειδή όμως όσοι διαβάζετε τη σελίδα πρέπει να βρίσκεστε ένα βήμα μπροστά και ποτέ δε ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί μια συζήτηση/διαπραγμάτευση και τι "πάσες" μπορεί να αλλαχθούν να σας ενημερώσω ότι πελάτης του Ζόραν Σάβιτς είναι και ο κόουτς Darko Rajakovic, assistant της Thunder στο ΝΒΑ. Ο 37χρονος Σέρβος υπήρξε ο πρώτος Ευρωπαίος προπονητής που ανέλαβε ομάδα D-League ως Head coach (Tulsa 66ers). Απλά κρατείστε το για παν ενδεχόμενο..

Hoopfellas..
A.CAB
Θα υπογράψει ο Πασκουάλ τελικά. Αντέ αντί για 3 να τα βρούνε στα 2 χρόνια κλειστό. Ο κυρΔημητρης αφού κάνει του κεφαλιού του ας βάλει το χεράκι του στην τσέπη να πληρώσει και λίγο παραπάνω. Δεν πειράζει, τα βρήκε και τα έχει στο κάτω κάτω. Άλλωστε και ο Σάλε τους ίδιους όρους με τον Πασκουάλ είχε υπογράψει. Δεν εμπόδισε το ΔΓ να τον σουτάρει και να του τα σκάσει κιόλας. Το ίδιο θα γίνει και με τον Πασκουάλ έτσι κι αλλιώς.
Στην τελική θα πάρει μετά κανά Πρίφτη για να μπαλώσει τη χασούρα.

Ο Πασκουάλ είναι εξαιρετικός προπονητής κατά τη γνώμη μου. Και έχει δείξει πράγματα κα έχει κερδίσει πράγματα. Δεν χωράει αμφισβήτηση. Μέχρι εκεί όμως γιατί υπάρχουν και πολλά μα πάρα πολλά πλην τα οποία σύντομα θα τα βρούμε μπροστά μας.

Θέλω να δω όλους αυτούς που κράζανε αν θα κράζουνε εξίσου για το ότι English γιοκ. I don't understand. Me love you long time. Δεν το μιλάει το αγγλικό ο κόουτς. Γρήγορα μαθήματα Ισπανικών στους παίχτες. Το ευχάριστο είναι πως ο Μπουρούσης λογικά τα μιλάει τα σπανιόλικα οπότε μπορούμε να κοιμόμαστε ήσυχοι.
Εκτός Ισπανίας (ή για την ακρίβεια εκτός της ασφάλειας της Μπαρτσελόνα) δεν έχει πάει ποτέ. Επειδή εκεί είναι χαζοί και τον στήριζαν με μπάτζετ και χωρίς παρεμβάσεις μην νομίζει πως έτσι είναι και εδώ τα πράγματα. Εδώ θα φτύσει αίμα πρώτα. Και στην πρώτη φάπα να ξέρει πως η Βαρκελώνη είναι κοντά.
Νομίζω πως οριακά θα βγαλει τη χρονιά. Του χρόνου τέτοια εποχή λογικά θα ψάχνουμε τον επόμενο. Δυστυχώς οι ομάδες του είναι κάπως σοφτ και δεν έχει Ναβάρο στα νιάτα του εδώ. Τον κόβω σε άτακτη οπισθοχώρηση. Αλλά μέχρι να γίνει αυτό θα έχει φάση.

Ο αμερικάνος από το ΝΒΑ για την επίθεση θα έρθει τελικά; Ή ο Πασκουάλ είναι κομπλε; Μήπως να έρθει και ο Μπάνκι για την άμυνα;
pan24
Εκλεισε για 3 χρονια με δικο του τεχνικο τιμ και θα παρει δυο παικτες
Παιζει αν θα ειναι κλειστο 3ετες ή 2+1
Ολα αυτα συμφωνα με το contra
silversurfer
Νομίζω ότι το contra το προτρέχει λίγο το θέμα για να έχει το αποκλειστικό.
Ας περιμένουμε λίγο ακόμα!
jonaldidhs
Ποιοι είναι λοιπόν οι κύριοι όροι που θέλει ο Πασκουάλ να ικανοποιηθούν, ώστε να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού; Αρχικά, επιθυμεί υπογραφή κλειστού συμβολαίου διάρκειας 3 ετών, ώστε να έχει τον κατάλληλο χώρο και χρόνο να εφαρμόσει όλα όσα ο ίδιος έχει στο μυαλό του. Ύστερα, θέλει να συνεργαστεί με τεχνικό επιτελείο της επιλογής του, που θα φέρει ο ίδιος στην ομάδα, ενώ στους όρους του συμβολαίου φαίνεται να ζητά δικλίδα που δεν θα επιτρέπει διοικητικές επεμβάσεις στα μεταγραφικά ζητήματα. Ακόμη, ο Ισπανός δίνει τεράστια έμφαση και στο ρόστερ της ομάδας, καθώς επιθυμεί άμεση μεταγραφή ενός πρωτοκλασσάτου γκαρντ, που θα δώσει άλλη πνοή στην περιφέρεια της ομάδας.

Συμφωνα με τον Πανα απτα ολαπρασινα..


Μακαρι να παρουμε πρωτοκλασσατο γκαρντ..Ντιοτ κατα προτιμηση..
sleepei2
και γιατι ειναι καλος ο Πασκουαλ? εδω με την Μπαρτσελονα με τεραστιο budget πηγαινε στα final fours και εφευγε τις περισσότερες φορές με σκυμμένο κεφάλι.Φανταστείτε με τον Παναθηναικό που το τωρινό budget δεν έχει καμιά σχέση.Για μένα είναι προπονητής με ταβάνι το φαιναλ φορ και τιποτα αλλό.


ΥΓ Ο αγαπημένος μου παίχτης είναι στην Ελλάδα!!!
j-kidd13
QUOTE(Ginobili @ Oct 20 2016, 13:25 ) *
Τώρα αν διώξαμε τον Πεδουλάκη,για να φέρουμε τον Μπάνκι....τι να πω...ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!! Κρίμας το διαρκείας που πήρα φέτος...
Ένα ξέρω μόνο...στον Πειραιά είναι ανακουφισμένοι.Γιατί ξέρουν ότι μόνο ο Πεδουλάκης θα μπορούσε να τους βάλει δύσκολα όταν κρίνονται οι τίτλοι,όπως το έχει αποδείξει με τα 2 πρωταθλήματα και τους περσινούς τελικούς,ΠΑΝΤΑ....με σαφέστατα χειρότερο ρόστερ.


Παντως φετος,με ροστερ ισαξιο τουλαχιστον,πηγε,εστω και νωρις,και εφερε διασυρμο ανευ προηγουμενου,με την εικονα να ειναι το πιο ανησυχητικο.


Απο τις επιλογες που ειχαμε,ειχα πρωτα Σαρας,και μετα Πασκουαλ.Νομιζω οτι ειναι καλυτερη λυση απο τον καθε Μπανκι.
Δεν ειμαι ενθουσιασμενος με την λυση Πασκουαλ,αλλα με τις επιλογες να μην ειναι για πολλα πολλα αυτη την εποχη,νομιζω οτι ειναι απο τις πιο "safe",τηρουμενων παντα των αναλογιων.
Janjuri
ε ναι από τους διαθέσιμους ο καλύτερος είναι. βασικά από τον Πεδουλάκη δεν είναι και πολλοί οι χειρότεροι από αυτούς που ακούστηκαν.
Θέλει χρόνο τώρα γιατί σε ομάδα με ανυπαρξία επιθετικών plays θα φέρεις τον Πασκουάλ...Κρίμα να μην είχε έρθει από το καλοκαίρι.
j-kidd13
QUOTE(sleepei2 @ Oct 20 2016, 16:13 ) *
και γιατι ειναι καλος ο Πασκουαλ? εδω με την Μπαρτσελονα με τεραστιο budget πηγαινε στα final fours και εφευγε τις περισσότερες φορές με σκυμμένο κεφάλι.Φανταστείτε με τον Παναθηναικό που το τωρινό budget δεν έχει καμιά σχέση.Για μένα είναι προπονητής με ταβάνι το φαιναλ φορ και τιποτα αλλό.


ΥΓ Ο αγαπημένος μου παίχτης είναι στην Ελλάδα!!!


Οτι χορτασαμε ευρωλιγκες και final 4 αυτα τα 4 χρονια χωρις ζοτς,και μας φαινεται λιγος ενας προπονητης με ταβανι το f4... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
sni79per
Συμφωνώ με την προσέγγιση κιντ.
Πάντως ειναι να τρελαίνεσαι με αυτόν τον άνθρωπο.
Απο τη μια να μην μπορεί να σπάσει το συμβόλαιο του καθε κουκ κ απο την άλλη να συζητά για πασκουλ συν 2 προσθήκες.
Lazeras
Ωραία. Μάλλον πάμε για Πασκουάλ. Το πρόβλημα τώρα είναι ποιοι θα είναι οι 2 παίχτες που θέλει. Λογικά γκαρντ και ψηλό θα θέλει, Σπάσιμο συμβολαίων ή ΝΒΑ?
silversurfer
Ο Πασκουάλ, αν τελικά υπογράψει, βάζει βάσεις για εναν εξορθολογισμό στην διαχείριση της ομάδας από την διοίκηση. Και επίσης δείχνει και προς τα έξω πως τα αστεία και τα πειράματα τελείωσαν και θα υπάρξει ένα πλάνο.
Άρα θεωρητικά πάντα θα μπορεί να προσεγγίσει και καλύτερους παίκτες..
erasitehnis
Το καλό είναι ότι παίρνουμε προπονητή. Το καλύτερο είναι ότι αν είναι όντως ο Πασκουάλ θα ζητήσει και ανάλογο υλικό.
Το τωρινό ρόστερ της ομάδας είναι καλό (ή τουλάχιστον το καλύτερο των τελευταίων ετών). Με μια προσθήκη άσου νομίζω ότι δεν υπάρχουν οφθαλμοφανή κενά. Ψηλός αλτικός μπορεί να έρθει, μόνο αν φύγει κάποιος με συμβόλαιο (Φέλντιν?).

Ο Γιαννακόπουλος δείχνει πάντως ότι όταν στριμώχνεται σπρώχνει χρήμα.
sleepei2
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 20 2016, 14:23 ) *
Οτι χορτασαμε ευρωλιγκες και final 4 αυτα τα 4 χρονια χωρις ζοτς,και μας φαινεται λιγος ενας προπονητης με ταβανι το f4... tongue.gif tongue.gif tongue.gif



Ο πρωτος ειναι πρωτος και ο δευτερος τιποτα θελω προπονητη για κουπα όχι για f4 κανεις απο εμας δε χορταινει με φιναλ φουρ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.