Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Reggie Miller 31
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 17:59 ) *
Ο μόνος λόγος που βγήκε το δημοσίευμα γισ τον περασοβιτς ειναιναπλα για να τρολλαρει κ να αναδείξει κάποια νέα κατάσταση στον παναθηναικο.. φαντάζομαι όλοι καταλαβαινουν..ο acab πρώτος θα το πιάσει...

Μπουρούσαρος! tongue.gif
jonaldidhs
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 17:59 ) *
Ο μόνος λόγος που βγήκε το δημοσίευμα γισ τον περασοβιτς ειναιναπλα για να τρολλαρει κ να αναδείξει κάποια νέα κατάσταση στον παναθηναικο.. φαντάζομαι όλοι καταλαβαινουν..ο acab πρώτος θα το πιάσει...

Χωρις να εχω καμμια σχεση με την καε το λεω απτην μερα που βγηκε η ειδηση για γκερσον και δγ και ποσο γουσταρει γκερσον ο δγ..
villiskabas
ακουω οτι πρωτα ονομτα ειναι ο Μπανκι και ο σασα καλα κρασια εχω να πω...αν ισχυει....
Nemesakos
Ο μπανκι είναι πιο Πεδουλάκης κ από τον πεδουλακη..ευτυχώς που θα φέρει ξένο από το nba για τα επιθετικά συστήματα της ομαδας...αλλιώς πάντα μπορεί κ ο ίδιος να κάτσει στον πάγκο...μονο αυτό δεν έχει κάνει. .
GreenLantern
QUOTE (GreenLantern @ Oct 19 2016, 00:47 ) *
Ο πεδουλακης δεν εχασε ουτε εναν ενχωριο τιτλο στην μετα ομπραντοβιτς εποχη και εφερε την ομαδα πριν το f4 δυο φορες. Κανεις αλλος. Ενω ειχαν φυγει ολοι οι παιχτες, εφτιαξε ομαδα απο το μηδεν, την οποια διελυσε ο ΔΓ για την και καλα ελληνιποιηση.
Τον διωχνει σημερα γτ δε μπορεσε να κερδισει τον οσφπ μηνα Οκτωβρη με 12αδα τον Πατ Μποχω και Λουτζη. Ενω απεναντι ειναι μια πληρης και ετοιμη ομαδα.
Για μια και μονο ηττα.
Αληθεια ποιος σοβαρος προπονητης θα ερθει να αναλαβει? Θα ναι τρομερη εκπληξη για μενα αν ερθει προπ. επιπεδου πασκουαλ. Γελαω με μερικους που δε τον θελουν κιωλας. Το προβλημα ειναι ο ΔΓ. Οι απαιτησεις που δημιουργει στο κοσμο με τα πολλα του λογια και τη μηδενικη υπομονη που δειχνει στους προπονητες.


Όπως είχα πει δύσκολα θα έρθει σοβαρός προπονητής, χωρίς εγγυήσεις και να ανέχεται τα καπρίτσια του ΔΓ.
Επίσης είναι φανερό ότι δεν υπάρχει και πολύ χρήμα διαθέσιμο καιρός τώρα, οπότε περιμένω λύση τύπου πρώην προπονητή που θα τον επαναφέρουμε στο προσκήνιο βλ. Γκέρσον ή κάποιος πρωτοεμφανιζόμενος σε επίπεδο ομάδας Παναθηναικού.
Αν και btw δε θεωρώ ότι ήμαστε επιπέδου top ομάδας euroleugue!
CG.
QUOTE (villiskabas @ Oct 19 2016, 18:15 ) *
ακουω οτι πρωτα ονομτα ειναι ο Μπανκι και ο σασα καλα κρασια εχω να πω...αν ισχυει....

Αλλος ενα πολυ.....ικανος προπονητης ..με τεραστιο εργο οπου πηγε
Γιαυτον ειμαι σιγουρος δεν θα κανει παρελαση την 25η
villiskabas
Eπειδη τον βλεπω να ζοριζετε τον προεδρο του χω λυση

τοσα χρονια στην ομαδα θα τα χει μαθει τα συστηματα ολα ...
jonaldidhs
QUOTE (villiskabas @ Oct 19 2016, 18:15 ) *
ακουω οτι πρωτα ονομτα ειναι ο Μπανκι και ο σασα καλα κρασια εχω να πω...αν ισχυει....

Ειναι λογικο να παμε σε εναν εκ των 2..
-Ο Σαρας δεν νιωθει ετοιμος για τοσο μεγαλη ομαδα ενω τον φοβιζει και ο δγ και δεν θελει να πουλησει τους λιθουανους..
-Ο Πασκουαλ θελει παιχτες και εγγυημενο συμβολαιο για να φτιαξει το δικο του πλανο(καλυτερα)..
-Ο Πινι εχει βρει εναν εστιατοριο το Ισραηλ και του ειναι πολυ δυσκολο να το αποχωριστει ενω και ο δγ συμμεριζεται τον κοσμο..
-Γιαννακης ποτε..
-Καζλαουκας δε νομιζω να τον ηθελε και καποιος απο μεσα..
-Πεσιτς παπουδιασε
-Πριφτης εχει συμβολαιο με τον Αρη και δεν πολυγουσταρει να αφησει το προτζεκτ ατη μεση ενω και ο δγ δεν τον πολυθελει λογω κοσμου..

Αρα παμε σε σασα ή μπανκι..Εδω θα δωσω τις περισσοτερες πιθανοτητες στον Ιταλο λογω της απογοητευσης που εχει φαει ο δγ με τους σερβους..Αν επρεπε να πονταρω σε καποιον εστω και ενα ευρω οτι θα ειναι ο επομενος κοουτς του παναθηναικου θα ελεγα τον ΙτΑΛΟ..Δεν ζηταει παιχτες ισως εναν αναπληρωτη του τζεημς,δεν θελει τριετες πλανο αλλα ουτε καν διετες γιατι θα αποδωσει αμεσως ενω και απο χρηματα ειναι οικονομικος γιατι ηταν απο μικρος παναθηναικος..


Και καπως ετσι θα πηγαινουμε καθε χρονο μεχρι να μας κατσει το λαχειο και να φτιαξουμε ομαδα οπως ο οσφπ το 2012..Οποτε υπομονη..εχουμε να δουμε πολλα ακομα..Γενικα παντως αν ενας προπονητης δεν πιασει απτην πρωτη χρονια δεν προκειται να μεινει..

villiskabas


Και καπως ετσι θα πηγαινουμε καθε χρονο μεχρι να μας κατσει το λαχειο και να φτιαξουμε ομαδα οπως ο οσφπ το 2012..Οποτε υπομονη..εχουμε να δουμε πολλα ακομα..Γενικα παντως αν ενας προπονητης δεν πιασει απτην πρωτη χρονια δεν προκειται να μεινει..
[/quote]

Ναι αλλα ξερεις τι γινετε με αυτο το σανο που μας πουλαει εδω και καμποσο καιρο ο προεδρος τελεωνει και η υπομονη του κοσμου και στοχοποιειται πλεον αποκλειστικα ο γιαννακοπουλος και πλεον οι γιουχες αν συνεχισει αυτη κατασταση θα ειναι ολες προς το μερος του και αργα η γρηγορα θα γινει ενας νεος Βαρδινογιαννης
sni79per
VS
jonaldidhs
QUOTE (villiskabas @ Oct 19 2016, 18:38 ) *
Και καπως ετσι θα πηγαινουμε καθε χρονο μεχρι να μας κατσει το λαχειο και να φτιαξουμε ομαδα οπως ο οσφπ το 2012..Οποτε υπομονη..εχουμε να δουμε πολλα ακομα..Γενικα παντως αν ενας προπονητης δεν πιασει απτην πρωτη χρονια δεν προκειται να μεινει..


Ναι αλλα ξερεις τι γινετε με αυτο το σανο που μας πουλαει εδω και καμποσο καιρο ο προεδρος τελεωνει και η υπομονη του κοσμου και στοχοποιειται πλεον αποκλειστικα ο γιαννακοπουλος και πλεον οι γιουχες αν συνεχισει αυτη κατασταση θα ειναι ολες προς το μερος του και αργα η γρηγορα θα γινει ενας νεος Βαρδινογιαννης

Αν εχει σκοπο να συνεχισει το ιδιο βιολι με την αξια του θα γινει νεος βαρδινογιαννης..Αν εχει σκοπο να χωσει χρημα και ας κανει και λαθη τοτε θα του συγχωρουνται τα λαθη μεχρι που θα πετυχει τον στοχο του..Στο χερι του ειναι τι θα γινει..Σανο ή χρηματα?Το σανο καποια στιγμη θα σταματησουμε να το τρωμε γιατι θα αποδυναμωνεται το ονομα Γιαννακοπουλος..
villiskabas
Αν ειναι να δω να πλακωνονται παππας με σασα σε ταιμ αουτ ξαναπαιρνω διαρκειας λεμε vip αχχαχαχαχα
john wick
Τον Κολε της Γαλλιας γιατι δεν τον κοιταμε;
irving
ποιος μπανκι? τι να λεμε τωρα..
και ποιος σασα?

δεν ξερω την αγορα αλλα μονο αυτοι υπαρχουν? κανενας που να εχει δειξει εργο εστω και σε χαμηλοτερο επιπεδο? τι να πω!!

πριφτη θα ηθελα αλλα τετοια εποχη δν αφηνεις την ομαδα σου. να τον παρουμε καλοκαιρι.

γενικα πρεπει να παρουμε εναν σοβαρο, οχι πρωην προπονητη και να τον αφησουμε να δουλεψει σε βαθος χρονου. να χτισει μια ομαδα δινοντας της ταυτοτητα.
CG.
Ωραια διωξαμε τετοια εποχη τον πεδουλακη για ποιον?
Ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ειχαν εικονα του τι παιζει σε ελευθερους αλλα παρολα αυτα κανανε χωρις προετοιμασια την παραιτηση (απολυση) του δεκτη
Να δω ποιος θα παρει την θεση του και για πσοο
Miro
Ωραίο το σκηνικό Οπράντοβιτς με Ρένφρο. Αν είχαμε αυτόν, ο Τζέημς θα του άνοιγε το κεφάλι και θα είχαμε γλυτώσει τη τζαμαρία....
villiskabas
Λοιπον ο μπανκι δηλωσε οτι δεν εχει επικοινωνησει κανεις μαζι του.Για τον Σασα μετα τους προηγουμενους σερβους δεν νομιζω να ξαναπαει ο Δ.Γ κατα εκει

Υπαρχει καποιο προσωπο που δεν ξερουμε? Με ποιον μιλανε εκει στην διοικηση?
Nemesakos
Με τον διακαη πόθο του τον κοκοσκοφ... ο δγ έχει όραμα να δει τον παο με αμερικάνικο στυλ. Το προσπάθησε κ θα το προσπάθησε ξανά. Πόσο εύκολα θα φυγει από utah jazz κάνεις δεν ξέρει αλλά πιστεύω ότι πρώτος στόχος είναι αυτός..
Gino_Bill
QUOTE (john wick @ Oct 19 2016, 19:01 ) *
Τον Κολε της Γαλλιας γιατι δεν τον κοιταμε;

Νομίζω κάπου μέσα στην ονοματολογία ακούστηκε το όνομά του. Καλός προπονητής σίγουρα, διαχειρίζεται τεράστιους παίκτες κάθε καλοκαίρι αλλά πρώτον δε ξέρω πόσο θα ταιριάξει στα ελληνικά δεδομένα και δεύτερον σε μεγάλη ομάδα δεν έχει δουλέψει ποτέ. Αυτό βέβαια μπορεί και να μην λέει τίποτα.
Templar
Μπα, θα πολεμάει να μεταπείσει τον Πασκουάλ,οσο του λεει οχι τόσο θα φτιάχνεται wink.gif
CG.
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 19:37 ) *
Με τον διακαη πόθο του τον κοκοσκοφ... ο δγ έχει όραμα να δει τον παο με αμερικάνικο στυλ. Το προσπάθησε κ θα το προσπάθησε ξανά. Πόσο εύκολα θα φυγει από utah jazz κάνεις δεν ξέρει αλλά πιστεύω ότι πρώτος στόχος είναι αυτός..

Το πα και χτες οτι κολλαει περισσοτερο απο ολους
Δεν ξερουμε αν κολλησει στην τελικη,αλλα κολλαει στην θεωρια
Το θεμα ειναι οτι χλωμο να παρατησει τωρα το nba και την θεση του.ειδικα με ψιχουλα

Αν ειναι να φερει μπανκι η γκερσον ,ακομα και σασα με οτι ακολουθησει με τον παππα χιλιες φορες τον γαλλο
timmo
αυτο π έγινε ήταν τουλάχιστο λιγότερο ασόβαρο καμία λογική στη κίνηση του προέδρου ...προσωπικά ξενέρωσα τόσο πολύ κ μόνο π ο κόσμος διχάστηκε ...από εχθές νιώθω ότι το club μας έχασε αξία έπεσε πολύ χαμηλά ...κρίμα
SkyFall
QUOTE (john wick @ Oct 19 2016, 19:01 ) *
Τον Κολε της Γαλλιας γιατι δεν τον κοιταμε;


Πολύ συμπαθής, καλός διαχειριστής παιχτών και αρκετά καλός ως κόουτς. Το στιλ του αν και μου αρέσει δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο για την πολύ πιο brutal Ελλάδα (κόσμος, παράγοντες κτλ). Είναι πολύ σημαντικό ότι κατάφερε και έκανε ομάδα την εθνική Γαλλίας και λένε καλά λόγια οι περισσότεροι γι' αυτόν (δεν ξέρω ο Ερτέλ τι λέει).

Προσωπικά πιστεύω ότι αν έχει προταθεί ο Κοκόσκοφ όπως γράφουν μπορεί να πηγαίνουμε γι' αυτόν, το έχει προσπαθήσει ξανά άλλωστε. Το δημοσίευμα για τον Περάσοβιτς ήταν για γέλια ενώ και πιθανή συνεργασία με τον Σάρας δεν ξέρω πως μπορεί να λειτουργήσει γιατί ναι, θα έχει παραπάνω χρόνο ο ΔΓ και στήριξη από τον κόσμο αλλά θα μιλάμε πάλι για πρόσωπο το οποίο θα είναι πάνω από τον ΔΓ και απ' όσο καταλαβαίνω θέλει να είναι αυτός ο σταρ. Τουλάχιστον κάνει ότι μπορεί :Ρ
thanvot
Πάντως από Έλληνες ανερχόμενους, εκείνος που μπορεί να κάνει το step up σύντομα είναι ο Νίκος ο Βετούλας. Θα ήθελα να τον δω έστω ως δεύτερο (δίπλα στον Κοκόσκοφ π.χ.) έτσι ώστε όταν σε 2-3 μήνες απολυθεί ο πρώτος (εγγυημένα), να τελειώσει ο Βετούλας τη χρονιά και βλέπουμε.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθεί κανένας φίλος του Προμηθέα Πατρών, θεωρητικά μιλάμε..
timmo
QUOTE (SkyFall @ Oct 19 2016, 19:49 ) *
Πολύ συμπαθής, καλός διαχειριστής παιχτών και αρκετά καλός ως κόουτς. Το στιλ του αν και μου αρέσει δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο για την πολύ πιο brutal Ελλάδα (κόσμος, παράγοντες κτλ). Είναι πολύ σημαντικό ότι κατάφερε και έκανε ομάδα την εθνική Γαλλίας και λένε καλά λόγια οι περισσότεροι γι' αυτόν (δεν ξέρω ο Ερτέλ τι λέει).

Προσωπικά πιστεύω ότι αν έχει προταθεί ο Κοκόσκοφ όπως γράφουν μπορεί να πηγαίνουμε γι' αυτόν, το έχει προσπαθήσει ξανά άλλωστε. Το δημοσίευμα για τον Περάσοβιτς ήταν για γέλια ενώ και πιθανή συνεργασία με τον Σάρας δεν ξέρω πως μπορεί να λειτουργήσει γιατί ναι, θα έχει παραπάνω χρόνο ο ΔΓ και στήριξη από τον κόσμο αλλά θα μιλάμε πάλι για πρόσωπο το οποίο θα είναι πάνω από τον ΔΓ και απ' όσο καταλαβαίνω θέλει να είναι αυτός ο σταρ. Τουλάχιστον κάνει ότι μπορεί :Ρ


Ποιος σαρας πλακα κανουμε ?δ υπαρχει προπονητης σαρας ο σαρας ειναι μαθητευομενος coach. ...τωρα αν θελει να κανει το αγροτικο του καλα κανει και το κανει εκει π ειναι ... η ομαδα οποιος κ να ερθει ειναι ξεκρεμαστη ...κ μη ξεχνατε ο παππας π αρχισε να παιζει σοβαρα τα εβρισκε με το δασκαλο τωρα με το νεο βλεπω καταστασεις αλα σαλε
garou
QUOTE (sni79per @ Oct 19 2016, 18:43 ) *
VS

σαν τον καμινη δεν μοιαζει ο μπανκι?
Flexo
Για Kokoskov καμία άποψη;

Δεν τον έχω παρακολουθήσει αλλά μου αρέσει το ότι είναι σέρβος που έχει δουλέψει στο NBA.
Σίγουρα θα μπορεί να φέρει και κανένα λαβράκι Αμερικάνο.
jonaldidhs
Η πλακα θα ναι να κανει η ομαδα καμμια εμφανισαρα με τσκα και να μεινουμε με κανα βοβορα στον παγκο..
CG.
QUOTE (Flexo @ Oct 19 2016, 20:53 ) *
Για Kokoskov καμία άποψη;

Δεν τον έχω παρακολουθήσει αλλά μου αρέσει το ότι είναι σέρβος που έχει δουλέψει στο NBA.
Σίγουρα θα μπορεί να φέρει και κανένα λαβράκι Αμερικάνο.

Λιγο που τον ειχα δει με την εθνικη γεωργιας θα ελεγα οτι ειναι ενας καλος προπονητης.του αρεσει ο γρηγορος ρυθμος ,οι παιχτες του ειχαν ξεκαθαρους ρολους στο σετ και προσπαθουσαν να παιξουν ορθολογικα και οχι αναρχα με προσωπικες προσπαθειες απο οσο θυμαμαι.βεβαια την ομαδα την ειχε καιρο και την ειχε δουλεψει..επισης πηγε δυο φορες στα τελικα του ευφωμπασκετ την γεωργια ενω στην αμερικη εχει αρκετα καλο ονομα και τον σεβονται .εχει περασει απο διαφορους παγκους εκει που δειχνει κατι για την αξια του και την εμπιστοσυνη στο προσωπο του.τα παει καλα με βεντετες και αμερικανους..δεν εχει δημιουργησει ποτε προβλημα.

QUOTE (jonaldidhs @ Oct 19 2016, 22:47 ) *
Η πλακα θα ναι να κανει η ομαδα καμμια εμφανισαρα με τσκα και να μεινουμε με κανα βοβορα στον παγκο..

Ετσι οπως ειδα την τσσκα σε φιλικα και επισημο...δεν παιζει
greenius
QUOTE (Flexo @ Oct 19 2016, 20:53 ) *
Για Kokoskov καμία άποψη;

Δεν τον έχω παρακολουθήσει αλλά μου αρέσει το ότι είναι σέρβος που έχει δουλέψει στο NBA.
Σίγουρα θα μπορεί να φέρει και κανένα λαβράκι Αμερικάνο.

[size="4"][size="2"]To μονο που εχω δει για αυτον απο Σερβο scouter λεει πως ειναι θιασωτης του τρανζισιον και small ball φυσει επιθετικος αλλα και χωρις εμπειρία σαν πρωτος εκτος απο εθνικες
A.CAB
Ρε άπιστοι πάρτε το χαμπάρι δεν παίζει καλύτερος απ' τον Πίνι. Οι λόγοι προαναφέρθηκαν.
Πάτε να βρείτε σοβαρό κόουτς για σοβαρή ομάδα. Last year αυτά λένε στο χωριό μου. Αφού όλοι (μα όλοι) ξέρουμε πως ο επόμενος θα γίνει προηγούμενος το πολύ μέχρι το Μάη. Άντε να τη βγάλει καθαρή κανάς Σάρας (λέμε τώρα0 και να φύγε του χρόνου. Πάμε με Πίνχα και ότι βγει. Τα μυαλά στα κάγγελα. Άγχος μηδέν.

Αφήστε τις αναστολές στην πόρτα.
Πίστη στο χάος. Πίστη στο καλτ.
jonaldidhs
QUOTE (CG. @ Oct 19 2016, 22:54 ) *
Ετσι οπως ειδα την τσσκα σε φιλικα και επισημο...δεν παιζει


Την ειδα στο τουρνουα του ΔΔ στο γκομελσκυ και στην πρωτη αγωνιστικη της ευρωλιγκας..Ειναι σε ημιαγρια κατασταση..η μονη ομαδα απτις μεγαλες που παιζει καλα (πολυ καλα θα ελεγα) σημερα..Η πιο σταθερη..

Κουβεντα να γινεται...
dru_15
Βλεπω κανα Γιαννακη στο τελος
roben
Σλάτισλαβ Πέσιτς; Σούλης Μαρκόπουλος; Σοβαροί προπονητές και οι δύο!
brob
Τραγικό αν ισχύει οτι πρότειναν στον Πασκουαλ 7μηνο συμβόλαιο..
Ενώ όλοι οι σοβαροί προπονητές έχουνε διετές..συμβόλαια..

Ειδικά για ρόλο που δίνεται μέσα στη σεζόν ..Δηλαδή και να έρθει να μείνει 7 μηνο και να παίζει και με παίχτες που δεν είναι δικες του επιλογές..Και περιμέναμε να συμφωνήσει με αυτούς τους όρους ;;;Ημαρτον..

Πάμε και σε ένα νεό απο SDNA.. :

Χτύπησε την πόρτα του Σκοτ Σκάιλς!

20 Οκτωβρίου 2016, 03:09


Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA, το ενδιαφέρον των Κυπελλούχων Ελλάδας στράφηκε στις ΗΠΑ και στην αγορά του ΝΒΑ. Και μάλιστα με συγκεκριμένο στόχο, τον 51χρονο Σκοτ Σκάιλς, ο οποίος μετράει 14 χρόνια παρουσίας στους πάγκους του καλύτερου πρωταθλήματος του κόσμου ως χεντ κόουτς.

Ο Σκάιλς, που ως γνωστόν έπαιξε στον ΠΑΟΚ, στον οποίο και ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα, ήταν εκ των προτέρων κατανοητό ότι δεν είναι εύκολο να επιστρέψει στην Ευρώπη. Στην επαφή, που έγινε με τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού, αποδείχθηκε αυτό, με τις απαιτήσεις εκτός των άλλων του Αμερικάνου προπονητή να είναι μακριά από το ποσό, που δίνει γενικά το "τριφύλλι" για διάδοχο του Αργύρη Πεδουλάκη. Η επαφή με τον Σκάιλς δείχνει, πάντως, και την πρόθεση του Παναθηναϊκού να ψαχτεί στο ΝΒΑ, αφού, όπως αναφέραμε, οι επιλογές στην Ευρώπη είναι ελάχιστες. Μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.


Οποτε παίζει και κάποιος από το NBA...Βέβαια αν πηγαίνουμε και τους λέμε να έρθουνε με μικρά συμβόλαια..και σε χρήμα και σε διάρκεια..ας κρατάμε μικρό καλάθι..
rahxephon13
QUOTE (brob @ Oct 20 2016, 03:33 ) *
Τραγικό αν ισχύει οτι πρότειναν στον Πασκουαλ 7μηνο συμβόλαιο..
Ενώ όλοι οι σοβαροί προπονητές έχουνε διετές..συμβόλαια..


Ειδικά για ρόλο που δίνεται μέσα στη σεζόν ..Δηλαδή και να έρθει να μείνει 7 μηνο και να παίζει και με παίχτες που δεν είναι δικες του επιλογές..Και περιμέναμε να συμφωνήσει με αυτούς τους όρους ;;;Ημαρτον..

Πάμε και σε ένα νεό απο SDNA.. :

Χτύπησε την πόρτα του Σκοτ Σκάιλς!

20 Οκτωβρίου 2016, 03:09


Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA, το ενδιαφέρον των Κυπελλούχων Ελλάδας στράφηκε στις ΗΠΑ και στην αγορά του ΝΒΑ. Και μάλιστα με συγκεκριμένο στόχο, τον 51χρονο Σκοτ Σκάιλς, ο οποίος μετράει 14 χρόνια παρουσίας στους πάγκους του καλύτερου πρωταθλήματος του κόσμου ως χεντ κόουτς.

Ο Σκάιλς, που ως γνωστόν έπαιξε στον ΠΑΟΚ, στον οποίο και ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα, ήταν εκ των προτέρων κατανοητό ότι δεν είναι εύκολο να επιστρέψει στην Ευρώπη. Στην επαφή, που έγινε με τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού, αποδείχθηκε αυτό, με τις απαιτήσεις εκτός των άλλων του Αμερικάνου προπονητή να είναι μακριά από το ποσό, που δίνει γενικά το "τριφύλλι" για διάδοχο του Αργύρη Πεδουλάκη. Η επαφή με τον Σκάιλς δείχνει, πάντως, και την πρόθεση του Παναθηναϊκού να ψαχτεί στο ΝΒΑ, αφού, όπως αναφέραμε, οι επιλογές στην Ευρώπη είναι ελάχιστες. Μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.


Οποτε παίζει και κάποιος από το NBA...Βέβαια αν πηγαίνουμε και τους λέμε να έρθουνε με μικρά συμβόλαια..και σε χρήμα και σε διάρκεια..ας κρατάμε μικρό καλάθι..

Αν θέλει προπονητη μόνο για φέτος και καλά για να υπάρχει ανοιχτό το καλοκαίρι να ρθει ο σαρας που έχει φάει σκάλωμα μαζί του δεν πρόκειται να ρθει κάνεις σοβαρός όποτε η για κάνα μπιανκι πινι μας κόβω η ελληνα αναλώσιμο, με λίγα λογία κατά 99% άλλη μια χαμένη χρονιά και φέτος με αποκλειστικά υπεύθυνη την διοίκηση.
Ilias7
QUOTE(roben @ Oct 20 2016, 02:49 ) *
Σλάτισλαβ Πέσιτς; Σούλης Μαρκόπουλος; Σοβαροί προπονητές και οι δύο!



Αρκετοί έχουν γράψει το όνομα του Πέσιτς,λόγω προβλημάτων υγείας όμως αποχώρησε απο τη Μπάγερν..

Δε γνωρίζω αν είναι κάτι προσωρινό ή μόνιμο αλλά μάλλον δε θα πρέπει να λογίζεται για πιθανή λύση αφού αυτά τα προβλήματα υγείας είναι αυτός ο λόγος που τον κρατάνε μακρυά από τους πάγκους..
taurus13
Νομίζω ότι διακαής πόθος της διοίκησης είναι ο Κοκόσκοφ, ο οποίος μας είχε ρίξει πόρτα πέρσι που τον είχαμε ξαναπλησιάσει. Από κει και πέρα η καλύτερη περίπτωση από όσες έχουν ακουστεί κατα τη γνώμη μου, είναι ο Κολέ.
Conan1982
Αν η ομάδα δεν σκοπεύει να εμπιστευτεί κάποιον προπονητή για μεγάλο διάστημα ούτε να τον κάνει αφεντικό στην ομάδα γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κινηθεί για κάποιον Έλληνα προπονητή, κατά προτίμηση όχι κάποιον παλιό όπως ο Μαρκόπουλος του ΠΑΟΚ που έχουν μια ορισμένη αντίληψη για το μπάσκετ.
Αυτό θα εξυπηρετήσει στο ότι:
1. Δεν θα έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις που ο Γιαννακόπουλος δεν θα θέλει να ικανοποιήσει.
2. Θα είναι γνώστης της Ελληνικής ιδιαιτερότητας.
3. Σε επίπεδο τακτικής οι περισσότεροι Έλληνες είναι σε αρκετά καλό επίπεδο.
Αν ήταν να προτείνω κάποιον θα έλεγα τον Χάρη Μαρκόπουλο τον οποίο δεν θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο από τον Σάρας.

Υ.Γ: Ο Γκέρσον δεν είναι πια προπονητής, ποτέ δεν ήταν ένας συμβατικός προπονητής άλλωστε, θα ήθελα να τον ξαναδώ γιατί έβλεπε το μπάσκετ σαν κάτι ευχάριστω και έχει προσφέρει ωραίες στιγμές όπως τότε που είχε βγει με την βέργα που κουνούσε στους διαιτητές αλλά δεν νομίζω ότι είναι ο κατάλληλος.

Nemesakos
QUOTE (Conan1982 @ Oct 20 2016, 09:35 ) *
Αν η ομάδα δεν σκοπεύει να εμπιστευτεί κάποιον προπονητή για μεγάλο διάστημα ούτε να τον κάνει αφεντικό στην ομάδα γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κινηθεί για κάποιον Έλληνα προπονητή, κατά προτίμηση όχι κάποιον παλιό όπως ο Μαρκόπουλος του ΠΑΟΚ που έχουν μια ορισμένη αντίληψη για το μπάσκετ.
Αυτό θα εξυπηρετήσει στο ότι:
1. Δεν θα έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις που ο Γιαννακόπουλος δεν θα θέλει να ικανοποιήσει.
2. Θα είναι γνώστης της Ελληνικής ιδιαιτερότητας.
3. Σε επίπεδο τακτικής οι περισσότεροι Έλληνες είναι σε αρκετά καλό επίπεδο.
Αν ήταν να προτείνω κάποιον θα έλεγα τον Χάρη Μαρκόπουλο τον οποίο δεν θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο από τον Σάρας.

Υ.Γ: Ο Γκέρσον δεν είναι πια προπονητής, ποτέ δεν ήταν ένας συμβατικός προπονητής άλλωστε, θα ήθελα να τον ξαναδώ γιατί έβλεπε το μπάσκετ σαν κάτι ευχάριστω και έχει προσφέρει ωραίες στιγμές όπως τότε που είχε βγει με την βέργα που κουνούσε στους διαιτητές αλλά δεν νομίζω ότι είναι ο κατάλληλος.


Bourousis does not approve.... 19.gif
john wick
Έχω ένα προαίσθημα ότι θα καταλήξουν είτε στον Cole είτε σε Έλληνα προπονητή....
Ο 1ος έχει προπονήσει παιχταράδες στην Εθνική Γαλλίας, παίζοντας όμορφο μπάσκετ , έφτασε την Στρασμπουργκ στον τελικό του Eurocup και δείχνει ιδανικό fit για την ομάδα...
Από Έλληνες δεν θα μου κάνει εντύπωση να πάει στον Μανωλόπουλο και να του πει να οδηγήσει την ομάδα μέχρι το τέλος της σεζόν , ώστε μετά να αναλάβει κάποιος ξένος..



υ.γ
την περίπτωση Πασκουάλ ας μην την σβήνουμε από τα τευτέρια μας... cool.gif
thanvot
QUOTE(Conan1982 @ Oct 20 2016, 09:35 ) *
Αν η ομάδα δεν σκοπεύει να εμπιστευτεί κάποιον προπονητή για μεγάλο διάστημα ούτε να τον κάνει αφεντικό στην ομάδα γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κινηθεί για κάποιον Έλληνα προπονητή, κατά προτίμηση όχι κάποιον παλιό όπως ο Μαρκόπουλος του ΠΑΟΚ που έχουν μια ορισμένη αντίληψη για το μπάσκετ.
Αυτό θα εξυπηρετήσει στο ότι:
1. Δεν θα έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις που ο Γιαννακόπουλος δεν θα θέλει να ικανοποιήσει.
2. Θα είναι γνώστης της Ελληνικής ιδιαιτερότητας.
3. Σε επίπεδο τακτικής οι περισσότεροι Έλληνες είναι σε αρκετά καλό επίπεδο.
Αν ήταν να προτείνω κάποιον θα έλεγα τον Χάρη Μαρκόπουλο τον οποίο δεν θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο από τον Σάρας.

Υ.Γ: Ο Γκέρσον δεν είναι πια προπονητής, ποτέ δεν ήταν ένας συμβατικός προπονητής άλλωστε, θα ήθελα να τον ξαναδώ γιατί έβλεπε το μπάσκετ σαν κάτι ευχάριστω και έχει προσφέρει ωραίες στιγμές όπως τότε που είχε βγει με την βέργα που κουνούσε στους διαιτητές αλλά δεν νομίζω ότι είναι ο κατάλληλος.


Έλληνας? Βετούλας με ή χωρίς ξένο δίπλα του. Ο επόμενος Μπαρτζώκας θα είναι..
whaler
QUOTE (john wick @ Oct 20 2016, 10:26 ) *
Από Έλληνες δεν θα μου κάνει εντύπωση να πάει στον Μανωλόπουλο και να του πει να οδηγήσει την ομάδα μέχρι το τέλος της σεζόν , ώστε μετά να αναλάβει κάποιος ξένος..


υ.γ
την περίπτωση Πασκουάλ ας μην την σβήνουμε από τα τευτέρια μας... cool.gif


Οι κινήσεις του δεν παραπέμπουν σε ένα τέτοιο σκεπτικό. Είναι φοβερά μεγάλο ρίσκο να αφήσει όλη τη σεζόν (αυτή τη σεζον, που έχει βάλει τα πιο πολλά λεφτά και έχει τους υψηλότερους στόχους από κάθε άλλη χρονιά), στα χέρια κάποιου άγουρου Έλληνα προπονητή. Αν αναλογιστείς και τη δυσκολία που έγκειται στα πολλά ματς, πρέπει να πάρει κάποιον που να μπορεί να κοντρολάρει και να διαχειριστεί την ομάδα όλη τη σεζόν.


shtarkws
Το προβλημα ειναι οτι οποιος και να ερθει αυτην την εποχη, μεχρι να δειξει 3 πραγματα που θελει στους παικτες, πιθανον να αποκλειστει απο την ευρωλιγκα και να το χρεωθει. Δεν ξερω ποιος προπονητης μπορει να ερθει και να τελειοποιησει αμμεσα την παραγωγικοτητα του ροστερ. Η απομακρυνση αυτην την στιγμη του προπονητη ειναι μεγα λαθος και ουσιαστικα πετας την χρονια της ευρωπης στα σκουπιδια

Πρεπει επιτέλους να ερθει προπονητής με συγκεκριμενο προτζεκτ και να στηριχτει. Ο ΔΓ απλα τζογαρει ελπιζοντας να βρει τον νεο Ζοτς, χωρις να ειμαι σιγουρος οτι παλι θα ειναι ευχαριστημενος
pan24
QUOTE (thanvot @ Oct 20 2016, 10:31 ) *
Έλληνας? Βετούλας με ή χωρίς ξένο δίπλα του. Ο επόμενος Μπαρτζώκας θα είναι..

Και εγω το ιδιο πιστευω αλλα θα ηταν λαθος κινηση να παρεις τωρα προπονητη που θεωρεις προτζεκτ(γιατι και ο σαρας και ο βετουλας και ο χαρης μαρκοπουλος κτλ ως προτζεκτ θα ερχονταν οχι ως ετοιμοι προπονητες)
Οποιος ερθει τωρα εχει 70% πιθανοτητες να καει
Dred11
Αν είναι να φέρουμε Έλληνα προπονητή νομίζω ο καλύτερος είναι ο Μαρκόπουλος μπαμπάς κι αμέσως μετά ο γιος, καθώς οι ομάδες τους παίζουν πολύ στρωτό μπάσκετ και ξέρουν τί ζητούν στο γήπεδο, έχουν ταυτότητα. Οι λοιποί Έλληνες προπονητές δεν μου αρέσουν. Κατά τα λοιπά, η ζαριά με τον Κοκόσκοφ μου φαίνεται να χει πιθανότητες επιτυχίας (αν και δύσκολο να τον φέρουμε από το ΝΒΑ), ενώ και η καλτ λύση με τον Γκέρσον αν έχει κάποιον καλό δεύτερο μπορεί να δώσει κάτι.
Conan1982
Πρότεινα Έλληνα προπονητή με το σκεπτικό ότι σοβαρός ξένος προπονητής δεν θα δεχτεί να αναλάβει το ρίσκο που υπάρχει αυτήν την στιγμή χωρίς κλειστό συμβόλαιο και απόλυτη στήριξη, ο Πασκουάλ είναι χαρακτηριστική περίπτωση.
Και αν είναι να ρισκάρει ο σύλλογος καλύτερα να το κάνει με κάποιον Έλληνα προπονητή για τους λόγους που προανέφερα.
shtarkws
Να ερθει νεος και ελπιδοφορος προπονητης και να στηριχτει ανεξαρτητου αποτελεσματων?

Ή να ερθει καταξιωμένος προπονητης με τον οποιο θα στοχευσεις στην κορυφη χωρις πιστωση χρονου? Θα δεχθει καποιος απο αυτους να ερθει?
john wick
Να συμφωνήσουμε ότι προπονητές από το πάνω ράφι , στην Ευρώπη πάντα , αυτή τη στιγμή είναι οι
1.Ζοτς
2. Μπλατ
3.Ιτούδης
4. Περάσοβιτς
5. Τρινκιέρι
6. Μπαρτζώκας
7. Λάσο (εδώ γελάμε..)


Ρεαλιστικά μιλώντας πόσοι από αυτούς είναι πιθανόν να είναι ελεύθεροι το καλοκαίρι???
Κ Α Ν Ε Ν Α Σ .....


Οπότε αν ήμουν Δ.Γ θα πήγαινα στον Πασκουάλ , θα του έδινα 3ετές κλειστό (τα συμβόλαια είναι για σπάνε.. rolleyes.gif ) , θα έκανα μια ειλικρινή δημόσια δήλωση ξεκαθαρίζοντας και επαναπροσδιορίζοντας τους στόχους και το πλάνο επίτευξης αυτών..
Επαναλαμβάνω , θεωρώ ότι η περίπτωση Πασκουάλ δεν έχει καεί 100% .....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.