Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Lazeras
QUOTE(john wick @ Oct 19 2016, 09:47 ) *
Το ότι έχουμε όλοι μας αναγάγει τον Πρίφτη ως τον σούπερ ντούπερ προπονητη μήπως να μας προβληματίσει λίγο?
έχει δει κανείς φέτος τον Άρη τι μπάσκετ παίζει?


Πες τα ρε Άγιε άνθρωπε.
sni79per
κ κατι αλλο,σεβασμο στον ιστορια αλλης ομαδας.
''ουζουνιδηκες'' κ ''μαρκοπουλικες'' καταστασεις προσωπικα δεν θελω.
γνωμη μου παντα.
john wick
Ουφφφφ... ΛΗΞΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ
Κοντός μόλις δήλωσε στον Sportfm ότι δεν το βλέπει για Πίνι Γκέρσον...
air_23
QUOTE (tanasen01 @ Oct 19 2016, 02:28 ) *
Εγώ πάντως τον Πρίφτη θα ΄θελα. Το περιβάλλον είναι γνώριμο για εκείνον και είναι αυτή τη στιγμή ο πιο ικανός από τους προσβάσιμους Έλληνες προπονητές.

οτι εχει συμβολαιο με μια εξισου μεγαλη ομαδα και ειναι μεση χρονιας,δεν σας πολυνοιαζει ε?η αλαζονεια πρασινοκοκκινων..νομιζουν οτι μπορουν ν αγορασουν τα ΠΑΝΤΑ

QUOTE (john wick @ Oct 19 2016, 09:47 ) *
Το ότι έχουμε όλοι μας αναγάγει τον Πρίφτη ως τον σούπερ ντούπερ προπονητη μήπως να μας προβληματίσει λίγο?
έχει δει κανείς φέτος τον Άρη τι μπάσκετ παίζει?

ο Αρης στα 3 ματς πυο επαιξε με το ροστερ οπως το οραματιστηκε ο πριφτης ητν εξαιρετικος παροτι οι ξενοι του δεν εχουν εγκλιματιστει 100%....Αν κοιτς τα 2 τελευταια ματς που προσπαθει ν αλλαξει αυτο που χτιζοταν για 2 μηνες στην προετοιμασια με κατι διαφορετικο λογω απουσιας σανικιτζε τοτε ειναι ασχημο
Nemesakos
QUOTE (air_23 @ Oct 19 2016, 12:13 ) *
οτι εχει συμβολαιο με μια εξισου μεγαλη ομαδα και ειναι μεση χρονιας,δεν σας πολυνοιαζει ε?η αλαζονεια πρασινοκοκκινων..νομιζουν οτι μπορουν ν αγορασουν τα ΠΑΝΤΑ


ο Αρης στα 3 ματς πυο επαιξε με το ροστερ οπως το οραματιστηκε ο πριφτης ητν εξαιρετικος παροτι οι ξενοι του δεν εχουν εγκλιματιστει 100%....Αν κοιτς τα 2 τελευταια ματς που προσπαθει ν αλλαξει αυτο που χτιζοταν για 2 μηνες στην προετοιμασια με κατι διαφορετικο λογω απουσιας σανικιτζε τοτε ειναι ασχημο



Φίλε μου απαγορεύεται να έχουμε απόψεις ή επιθυμίες? Δλδ αν έλεγε κάποιος, "εγώ θέλω τον Ποποβιτς" οι φίλαθλοι των Σπέρς θα έπρεπε να τον κατηγορήσουν για αλαζονεία? Μην τα μεταφράζεις όπως θες και όπως σε βολεύει τα πράγματα. Καμία αλαζονεία, κανένα καθεστώς πρασινοκόκκινων κανένα κόμπλεξ πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας. Απλή επιθυμία..Αν απαγορεύεται να μας το πεις.
tuareg
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 12:19 ) *
Φίλε μου απαγορεύεται να έχουμε απόψεις ή επιθυμίες? Δλδ αν έλεγε κάποιος, "εγώ θέλω τον Ποποβιτς" οι φίλαθλοι των Σπέρς θα έπρεπε να τον κατηγορήσουν για αλαζονεία? Μην τα μεταφράζεις όπως θες και όπως σε βολεύει τα πράγματα. Καμία αλαζονεία, κανένα καθεστώς πρασινοκόκκινων κανένα κόμπλεξ πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας. Απλή επιθυμία..Αν απαγορεύεται να μας το πεις.


νταξει κι εγω εχω επιθυμια να παω διακοπες στις μπαχαμες με τη blake lively.
Σοβαρα τωρα,δε νομιζω οτι ειναι προβλημα να εκφραζει καποιος την επιθυμια του,προβλημα ειναι να εχει την νοοτροπια ποιος Αρης μωρε που εχει συμβολαιο ο Πριφτης,αν το θελει ο εξαστερος θα ρθει μπουσουλωντας απο τη Θεσσαλονικη,που αρκετοι εχουν στο μυαλλο τους οταν προτεινουν τη συγκεκριμενη λυση.
gerorge
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 12:19 ) *
Φίλε μου απαγορεύεται να έχουμε απόψεις ή επιθυμίες? Δλδ αν έλεγε κάποιος, "εγώ θέλω τον Ποποβιτς" οι φίλαθλοι των Σπέρς θα έπρεπε να τον κατηγορήσουν για αλαζονεία? Μην τα μεταφράζεις όπως θες και όπως σε βολεύει τα πράγματα. Καμία αλαζονεία, κανένα καθεστώς πρασινοκόκκινων κανένα κόμπλεξ πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας. Απλή επιθυμία..Αν απαγορεύεται να μας το πεις.



Βασικα δεν ειναι κακη η επιθυμια.Προσωπικα το προβλημα μου ειναι η αλλαζονεια του τυπου "Αν θελουμε τον εχουμε παρει ηδη" και αυτο το στυλακι λες και ειναι ελευθερος.Εδω μεσα παντως δεν το πολυειδα κατι τετοιο
back2back
Εκτός από προπονητή χρειάζονται και αλλαγές στο ρόστερ, όποιος και να έρθει δεν νομίζω να κάνει κάτι με αυτόν τον αχταρμά που έφτιαξε ο Πεδουλάκης μόνο και μόνο για να περιορίσει τον Σπανούλη, τελικά τα τρίποντα του Μπιλ έκαναν κακό στον Παο και όχι στον Ολυμπιακό όπως περίμεναν κάποιοι. Με ένα σέντερ (Μπουρούσης), 5 4ρια (Γκιστ, Σινγκλετον, Φωτση, Νικολς, Χαραλαμπο) και 0 τριάρια δεν πας πουθενά. Χρειάζονται: ένα καθαρό πλέι μέικερ με αμυντικές ικανότητες (τύπου Τζάκσον, ιδανική περίπτωση, ή τύπου Λαφαγιέτ, λύση ανάγκης) αντί του Φελεντέιν, ένα τριάρι με τρίπλα αντί του Ρίβερς και ένα καθαρό αθλητικό πεντάρι
tanasen01
Καμμία αλαζονεία δεν εξέφρασα σε αυτό που έγραψα. Περιμένω τον Άρη να ζητά υπέρογκο ποσό για την αποδέσμευσή του, ή να μην μπαίνει καν στο διάλογο και δεν ξέρω καν αν ο ίδιος ο Πρίφτης θα θέλει να έρθει στον ΠΑΟ υπό τις συνθήκες "καζάνι που βράζει".
Απλά για εμάς θα ήταν μια πολύ καλή λύση δεδομένου και του προηγούμενου επιτυχημένου περάσματός του (playoff 2014).
Nemesakos
QUOTE (gerorge @ Oct 19 2016, 12:36 ) *
Βασικα δεν ειναι κακη η επιθυμια.Προσωπικα το προβλημα μου ειναι η αλλαζονεια του τυπου "Αν θελουμε τον εχουμε παρει ηδη" και αυτο το στυλακι λες και ειναι ελευθερος.Εδω μεσα παντως δεν το πολυειδα κατι τετοιο



Ε αυτό λέω και γω. Εδώ μέσα δεν έχει γραφτεί πουθενά ποιος Αρης μωρέ κ όποιον θέλουμε τον παίρνουμε. Άλλωστε αποδείχτηκε περίτρανα ότι δεν ισχύει, όταν πέρσι ακούστηκε ότι όυτε ο Άρης αφήνει τον Πρίφτη ούτε ο ο Πρίφτης τον Άρη.

@tuareg όλη την ίδια επιθυμία έχουμε... Αλλά να κατηγορείτε κάποιος ότι είναι αλαζόνας όχι όταν έχουμε τραυματικές εμπειρίες απο άλλους...
garou
QUOTE (julius ervin @ Oct 19 2016, 08:44 ) *
δυστυχως δεν υπαρχει σωτηρια.ο δ.γθα διαλυσει οτι εφτιαξε ο πατερας του και ο θειος του.για τους προπονητες ο γκερσον ειναι συνταξιουχος,ο πασκουαλ εχει αποτυχει με τεραστια μπατζετ και ασυλια .εξαλλου ποιος προπονητης ονομα θα ερθει να συνεργαστει με εναν αλοπροσαλλο τυπο.τεραστιες και οι ευθυνες του αλβερτη που σιγουρα εχει καθοριστικη συμμετοχη στις χωρις λογικη αλλαγες σε ολα τα επιπεδα(ακαδημιες, φυσιοθεραπευτης,επιλογη προπονητων.)για μενα βασει των συνθηκων και των οικονομικων δεδομενων πρεπει να πας σε ελληνα που να μπορει να παιξει το συχρονο μπασκετ.αρα γιαννακης δεν υπαρχει. δυο ονοματα.κουφος, λυκογαννης.

δηλαδη αν ηταν στο χερι σου να διαλεξεις αναμεσα στον πασκουαλ και τον λυκογιαννη θα διαλεγες τον λυκογιαννη?

διαβαζω οτι λεει ο πασκουαλ ζητησε 1 εκατ,χτες εγραφαν οι ιδιοι οτι ειναι εφικτος γιατι εχει χαμηνο κασε

ο γκερσον λεει κοπηκε γιατι ειναι ενα ονομα που δεν θα κανει γκελ στον κοσμο,χτες δεν το ηξεραν αυτο δηλαδη?

δικαιολογιες δικαιολογιες και ψεμματα συνεχεια
silversurfer
Σε αντίθεση με το contra που έγραψε για το 1εκ ευρώ με τη λογική ότι τόσα ζητάς όταν δεν θες να έρθεις στο panathinaikos24 (ναι οκ ξέρω) γράφουν για πηγές από Ισπανία που λένε ότι έχουμε μιλήσει με Πασκουάλ και ο άνθρωπος πολύ λογικά έχει ενδοιασμούς για την σταθερότητα που επικρατεί στην ομάδα (τόσες απολύσεις σε 2 χρόνια πουθενά) αλλά και με το ρόστερ καθώς θέλει λέει γκαρντ (άλλο κουλό αυτό)

Τα πολύ λογικά πράγματα που θέλει ο καημένος ο Ισπανός είναι αυτονόητα και για όποιον άλλον αναλάβει την ομάδα.
tuareg
QUOTE (Nemesakos @ Oct 19 2016, 12:55 ) *
Ε αυτό λέω και γω. Εδώ μέσα δεν έχει γραφτεί πουθενά ποιος Αρης μωρέ κ όποιον θέλουμε τον παίρνουμε. Άλλωστε αποδείχτηκε περίτρανα ότι δεν ισχύει, όταν πέρσι ακούστηκε ότι όυτε ο Άρης αφήνει τον Πρίφτη ούτε ο ο Πρίφτης τον Άρη.

@tuareg όλη την ίδια επιθυμία έχουμε... Αλλά να κατηγορείτε κάποιος ότι είναι αλαζόνας όχι όταν έχουμε τραυματικές εμπειρίες απο άλλους...


καμμια τραυματικη εμπειρια,αλλα διαπιστωση...
Nik Tepits
Μην το ψαχνετε Λουκα Μπανκι θα παρουμε, ο Πασκουαλ ζηταει τοσα ακριβως για να μην ερθει.

Εμενα μου αρεσει ο Ιταλος!
Ginobili
QUOTE(air_23 @ Oct 19 2016, 09:13 ) *
οτι εχει συμβολαιο με μια εξισου μεγαλη ομαδα και ειναι μεση χρονιας,δεν σας πολυνοιαζει ε?η αλαζονεια πρασινοκοκκινων..νομιζουν οτι μπορουν ν αγορασουν τα ΠΑΝΤΑ

1ον...ο Άρης είναι μία πολύ μεγάλη ομάδα,αλλά εξίσου μεγάλη με τον Παναθηναικό δεν είναι...τι να κάνουμε.
Αυτό όμως δεν έχει καμία σημασία....γιατί...

2ον Εδώ εκφράσαμε και την επιθυμία κάποιοι να φέρουμε τον Σάρας,δεν κατάλαβα...αυτό τι σημαίνει? Ότι Γ@#$με και Δ$#^με και γράφουμε στα τέτοια μας την Ζαλγκίρης?
Ίσα ίσα...που σε αυτό το τόπικ,από χθες,οι Παναθηναικοί έχουμε βγει και τρολλάρουμε για όλα αυτά,και μετά το συμβόλαιο του Περάσοβιτς που "αν θελουμε το σπάμε"....θα πάμε να σπάσουμε και το συμβόλαιο του Ζοτς στην Φενέρ....είπαμε χθες...
Αυτό είναι το ύφος και η νοοτροπία μας λοιπόν,καμία σχέση με αυτό που μας παρουσιάζεις.



TakeshyKurosawa
Καλά αυτό με τον Περάσοβιτς ήταν πολύ πετυχημένη τρολιά! Μπράβο σε αυτόν που το σκέφτηκε! biggrin.gif biggrin.gif
rahxephon13
QUOTE (Nik Tepits @ Oct 19 2016, 14:07 ) *
Μην το ψαχνετε Λουκα Μπανκι θα παρουμε, ο Πασκουαλ ζηταει τοσα ακριβως για να μην ερθει.

Εμενα μου αρεσει ο Ιταλος!

Το κυριότερο θέμα του είναι ότι παίρνει ακόμα λεφτά από την μπαρτσα (κοντά στο 500) αφου είχε συμβόλαιο και για φέτος όταν απολύθηκε και δεν θέλει να τα χάσει όποτε και εμείς πρέπει να πάμε παραπάνω για να τον ικανοποιήσουμε + θέλει να φέρει και παίχτες όποτε το μπάτζετ ξεφεύγει τελείως γι'αυτο μάλλον δεν θα ρθει κι όχι για κανένα άλλο λόγω.
john wick
QUOTE (Nik Tepits @ Oct 19 2016, 10:07 ) *
Μην το ψαχνετε Λουκα Μπανκι θα παρουμε, ο Πασκουαλ ζηταει τοσα ακριβως για να μην ερθει.

Εμενα μου αρεσει ο Ιταλος!



Ιταλο στην μπαλα , Ιταλο κ στην σπυριαρα!!!!! rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(rahxephon13 @ Oct 19 2016, 11:18 ) *
Το κυριότερο θέμα του είναι ότι παίρνει ακόμα λεφτά από την μπαρτσα (κοντά στο 500) αφου είχε συμβόλαιο και για φέτος όταν απολύθηκε και δεν θέλει να τα χάσει όποτε και εμείς πρέπει να πάμε παραπάνω για να τον ικανοποιήσουμε + θέλει να φέρει και παίχτες όποτε το μπάτζετ ξεφεύγει τελείως γι'αυτο μάλλον δεν θα ρθει κι όχι για κανένα άλλο λόγω.

Δεν ταιριάζει ο Πασκουάλ στον ΠΑΟ.Σε τίποτα πραγματικά..τεχνικά,φιλοσοφικά,φυσιογνωμικ
ά....και το ξέρει και ο ίδιος προφανώς.
green_sky
Αν δεν παρουν ενα κοντο της προκοπης και εναν καθαρο rim protector και ο Παππας Ιωαννης ο 18ος να αναλαβει μια τρυπα στο νερο θα γινει.Το ροστερ (περα απο τον τραυματισμο του Τζειμς) εχει αναρθογραφιες.Ειναι δυνατον να το βλεπει η πλεοψηφια ολων εμας που ειμαστε προπονητες της πολυθρονας και να μην το βλεπουν οι ειδομονες?
Αν συνεχιστει αυτο το πανηγυρι ο μεγαλος χαμενος απο την ολη υποθεση δεν θα ειναι ουτε ο Εξαστερος ουτε ο εκαστοτε προπονητης.Θα ειναι το μεγαλυτερο ταλεντο της τελευταιας δεκαετιας ο Χαραλαμποπουλος.Το πετανε στους καρχαριες το παληκαρι και ειναι αδικο.Σιγα σιγα θα φτιαχτει ο παιχτης.Οι Τουρκοι ετοιμαζουν τον Κουρκμαζ 3-4 χρονια τωρα και παλι ο παιχτης δειχνει οτι θελει ακομα καρβελια.Εμεις βαλαμε ενα δεκαενιαχρονο να ανεβει στο βουνο και να τα βαλει με τους λυκους και εχουμε και απαιτησεις γιατι τον δαγκωνουν οι λυκοι.
Το μεγαλο προβλημα δεν ειναι ο προπονητης.Ειναι η χημεια του ροστερ και πως κουμπωνουν οι παιχτες μεταξυ τους.
john wick
Αποδεσμευεις Φελντειν κ στην θεση του φερνεις ασσο βαρβατο κ επισης αποδεσμευεις Πατ Καλαθη κ φερνεις ΜΑΠ ψηλο.
Ετσι εχεις:
Θεση 1: Καλαθης , μεταγγραφη ,Μποχωριδης
Θεση 2: Παππας, James ,KcRivers
Θεση 3:Nickols,Χαραλαμπο
Θεση 4: Σιγκλετον , Φωτσης ,Gist
Θεση 5: Μπουρουσης , ΜΑΠ
paodynasty
Το ότι ο Πασκουάλ πάντως ζητάει και 1 και 2 στους "κοντούς" δείχνει ότι κάποιον δεν υπολογίζει : δε μπορεί να έχεις Καλάθη, Παππά Φελντέιν, Τζέιμς σε ένα μήνα, Ρίβερς (και στο 2) και να ζητάς και 2 πρώτες μεταγραφές ! Οπως και να'χει, ο Παππάς έμοιαζε να βρίσκει το ρόλο του μετά από 4 χρόνια! και με το νέο προπονητή ** μοιάζει ξανά με στοίχημα! Ανω κάτω με μλίγα λόγια, ενώ το μόνο που χρειαζόταν (μετά και την κακοτοπιά με Τζέιμς) ήταν υπομονή και χρόνος.

**εκτός αν έρθει ο Πίνι και τακιμιάσουν! Νίκος κερνάει, Πινι πίνει
TakeshyKurosawa
Ο Μπάνκι από αυτά που θυμάμαι στις Ιταλικές που έπαιζε έχει νοοτροπία παρόμοια με Πεδουλάκη. Θυμάμαι τις ομάδες του να παίζουν πολύ σκληρή άμυνα με ξύλο και κλεφτοπόλεμο και να βασίζονται σε τρίποντα και ατομικές εξάρσεις-σκοτωμένα σουτ των αστεριών τύπου Λάνγκφορντ!
shtarkws
Ο Μπανκι ειναι κατω του μετρίου προπονητής. Εξαργυρωσε αποτυγχάνοντας στο Μιλανο, μια καλη χρονια στην Σιενα οπου βρηκε ετοιμη ομαδα απο Πιανιτζανι

Οποιοσδηποτε Ελληνας προπονητης ειναι καλυτερος απο αυτον
silversurfer
Θα συμφωνήσω 100% για τον Λούκα Μπάνκι.. Είναι άχρωμος, άοσμος και η Μιλάνο δεν έπαιξε ποτέ κανένα μπάσκετ προκοπής.
Αλλά είναι μια εύκολη λύση για απόλυση φαντάζομαι..
Με τον ΔΓ πρέπει να το υπολογίζεις κ αυτό.
sni79per
Πρόταση από τη Λοκομοτίβ Κουμπάν είχε ο Λούκα Μπάνκι το καλοκαίρι, αλλά τελικά η ρωσική ομάδα προτίμησε τον Φώτη Κατσικάρη, όπως αποκάλυψε ο Ιταλός τεχνικός μιλώντας στην ιστοσελίδα «one.co.il».

«Είναι δύσκολο να είσαι χωρίς ομάδα ύστερα από δύο δεκαετίες στους πάγκους. Από την άλλη, αρνήθηκα πρόταση της Καντού και στη συνέχεια με ήθελε η Λοκομοτίβ Κουμπάν, αλλά τελικά προσέλαβε τον Φώτη Κατσικάρη. Δεν είμαι από τους νέους προπονητές που πρέπει να αποδείξω πράγματα», είπε μεταξύ άλλων ο Λούκα Μπάνκι.


κ γ@μ% τις νοοτροπιες

edit στην ερα μολις ειπαν οτι ο πινι ειναι τιμ μανατζερ με πολυ καλα λεφτα σε ολες τις εθνικες του ισραηλ κ φυσικα εχει κ αμοιβη...τηλεσχολιαστη.
villiskabas
τωρα μολις ειπαν στη Ερα οτι ο Παναθηναικος στοχευει στον Σαρας..... καλα δεν νομιζω οτι και να στοχευουμε εκει ειναι τοσο χαζος να αναλαβει μια ομαδα που δεν εχτισε ο ιδιος ασε που οπως ειπαμε ολοι δυσκολο να αφησει την Ζαλγκιρις στην αρχη της χρονιας.
sni79per
επειδη ακουω αυτος το ειπε γιατι ο προηγουμενος ρεπορτερ εχει την ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ οτι θελουμε τον σαρας χωρις να ξερει κατι.
Lazeras
QUOTE(villiskabas @ Oct 19 2016, 15:11 ) *
τωρα μολις ειπαν στη Ερα οτι ο Παναθηναικος στοχευει στον Σαρας..... καλα δεν νομιζω οτι και να στοχευουμε εκει ειναι τοσο χαζος να αναλαβει μια ομαδα που δεν εχτισε ο ιδιος ασε που οπως ειπαμε ολοι δυσκολο να αφησει την Ζαλγκιρις στην αρχη της χρονιας.

Μπορεί να θέλει η κυρά να γυρίσει στην Ελλάδα. Παίζουν πολλά.
damian
Πίστευω, πάντως, στο τέλος θα έρθει ο Πασκουαλ. Δεν φαίνεται να έχει και πολλές επιλογές στο εγγύς μέλλον , οπότε δύσκολα θα αφήσει μια καλή θέση στην ευρωλίγκα.
erasitehnis
Ο Σάρας είναι εξαιρετική περίπτωση καθώς έχει βαρύ όνομα τόσο για τον κόσμο όσο και για τους παίκτες (αν και τα Αμερικανάκια δεν πρέπει να τον γνωρίζουν).

Θα πρόκειται για επαγγελματική αυτοκτονία να παρατήσει ομάδα Euroleague (που έχει ήδη στήσει), η οποία είναι και η πιο δημοφιλής στην πατρίδα του (άρα καίει τις γέφυρες), για να έρθει στην ηλεκτρική καρέκλα του προπονητή του Παναθηναϊκού.
Το μόνο θετικό είναι ότι ο κόσμος θα γίνει ασπίδα για την ομάδα και ταυτόχρονα όλοι θα πούμε μπράβο στον πρόεδρο που τον έφερε.

Μακάρι αλλά δε νομίζω.
EXASFAIROS
Και εγω θεωρω αδυνατον του Σαρας στην παρουσα χρονικη στιγμη.

Ο ΔΓ εχει δεχθει οτι θελει δεν θελει θα ξοδεψει χρημα .Ηδη το ξεκινησε και κανει οτι περναει απο το χερι του με βαση τις συγκυριες.Πιστευω οτι θελει εναν εγνωσμενης αξιας προπονητη που να εχει επικοινωνια με τους παιχτες και να μην ειναι καπαρωμενος απο αλλη ομαδα με συμβολαιο.Δεν βλεπω πλην του Πασκουαλ.Αλλα και για αυτον δεν νιωθει σιγουρος..
Απο την αλλη Σαρας καπαρωμενος....Το φαντασμα της ατμοσφαιρας Ζελικο θα μας κατατρεχει μια ζωη...Ιτουδη δεν μπορει να παρει πλεον...μηπως θα σκεφτοταν...Ανδρεα Πιστιολη?λεω εγω...
Reggie Miller 31
"Επίσης καταλαβαίνουμε ότι βάσει του τρόπου που επιλέγει και αποφασίζει η διοίκηση της ομάδας, δεν τρέφει σεβασμό για το θεσμό του προπονητή. Πως εξηγείται διαφορετικά η προσπάθεια διαδοχής του πιο πετυχημένου προπονητή στην ιστορία της Euroleague με έναν προπονητή (Γιασικεβίτσιους), που δεν ήταν καν προπονητής, αλλά παίκτης; Πως εξηγείται διαφορετικά το γεγονός ότι κάθε χρόνο - τα τελευταία τέσσερα - γίνεται αλλαγή; Πως εξηγείται το γεγονός ότι στη θέση του Πεδουλάκη επιλέχτηκε ο Αλβέρτης, που δεν ήταν, ούτε ήθελε να είναι προπονητής;"

1.000% σύμφωνος με τον Τριαντάφυλλο! Σε ένα άρθρο του τα λεει όλα! Αξίζει να διαβαστεί!

http://www.sport24.gr/Columns/triantafillo...es.4325614.html

ΥΓ Όσοι λέτε για προπονητή Σάρας, έχω χάσει κάτι; Έχει προπονήσει ομάδα με φιλοδοξίες σε σοβαρό επίπεδο; Έχει καμιά τρελή επιτυχία; Έχει κάνει κάτι τρελό και τον θέλουν σχεδόν όλοι απο το 2012? Έχω χάσει κάτι και δεν το ξέρω;;;;; Εκτός αν βγάζουμε ως δεδομένο το ότι κάποιος που είναι παικταράς θα γίνει και προπονηταράς ή εκτός αν τον θέλουμε γιατί τον γουστάρουμε σαν φάτσα κλπ. Αν είναι έτσι να φέρουμε και τον Ντέγιαν, να κάνουμε assistant και τον ΔΔ. Προσωπικά τους γουστάρω και τους 3 και δεν θα τους πει και τίποτα ο κόσμος αν αποτύχουν. Πραγματικά 4 χρόνια αυτό το κόλλημα με τον Σάρας ως προπονητή με ξεπερνά...
garou
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Oct 19 2016, 16:01 ) *
"Επίσης καταλαβαίνουμε ότι βάσει του τρόπου που επιλέγει και αποφασίζει η διοίκηση της ομάδας, δεν τρέφει σεβασμό για το θεσμό του προπονητή. Πως εξηγείται διαφορετικά η προσπάθεια διαδοχής του πιο πετυχημένου προπονητή στην ιστορία της Euroleague με έναν προπονητή (Γιασικεβίτσιους), που δεν ήταν καν προπονητής, αλλά παίκτης; Πως εξηγείται διαφορετικά το γεγονός ότι κάθε χρόνο - τα τελευταία τέσσερα - γίνεται αλλαγή; Πως εξηγείται το γεγονός ότι στη θέση του Πεδουλάκη επιλέχτηκε ο Αλβέρτης, που δεν ήταν, ούτε ήθελε να είναι προπονητής;"

1.000% σύμφωνος με τον Τριαντάφυλλο! Σε ένα άρθρο του τα λεει όλα! Αξίζει να διαβαστεί!

http://www.sport24.gr/Columns/triantafillo...es.4325614.html

ΥΓ Όσοι λέτε για προπονητή Σάρας, έχω χάσει κάτι; Έχει προπονήσει ομάδα με φιλοδοξίες σε σοβαρό επίπεδο; Έχει καμιά τρελή επιτυχία; Έχει κάνει κάτι τρελό και τον θέλουν σχεδόν όλοι απο το 2012? Έχω χάσει κάτι και δεν το ξέρω;;;;; Εκτός αν βγάζουμε ως δεδομένο το ότι κάποιος που είναι παικταράς θα γίνει και προπονηταράς ή εκτός αν τον θέλουμε γιατί τον γουστάρουμε σαν φάτσα κλπ. Αν είναι έτσι να φέρουμε και τον Ντέγιαν, να κάνουμε assistant και τον ΔΔ. Προσωπικά τους γουστάρω και τους 3 και δεν θα τους πει και τίποτα ο κόσμος αν αποτύχουν. Πραγματικά 4 χρόνια αυτό το κόλλημα με τον Σάρας ως προπονητή με ξεπερνά...
ο μονος λογος που θελει να φερει σαρας ο γιαννακοπουλος ειναι για να κερδισει χρονο στις αποτυχιες και να μην φωναζει ο κοσμος
ο σαρας δεν εχει δειξει τιποτα ιδιαιτερο για την ωρα
jonaldidhs
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Oct 19 2016, 16:01 ) *
ΥΓ Όσοι λέτε για προπονητή Σάρας, έχω χάσει κάτι; Έχει προπονήσει ομάδα με φιλοδοξίες σε σοβαρό επίπεδο; Έχει καμιά τρελή επιτυχία; Έχει κάνει κάτι τρελό και τον θέλουν σχεδόν όλοι απο το 2012? Έχω χάσει κάτι και δεν το ξέρω;;;;; Εκτός αν βγάζουμε ως δεδομένο το ότι κάποιος που είναι παικταράς θα γίνει και προπονηταράς ή εκτός αν τον θέλουμε γιατί τον γουστάρουμε σαν φάτσα κλπ. Αν είναι έτσι να φέρουμε και τον Ντέγιαν, να κάνουμε assistant και τον ΔΔ. Προσωπικά τους γουστάρω και τους 3 και δεν θα τους πει και τίποτα ο κόσμος αν αποτύχουν. Πραγματικά 4 χρόνια αυτό το κόλλημα με τον Σάρας ως προπονητή με ξεπερνά...

Θελω Σαρας γιατι κανενας προπονητης (πλην ζοτς-μπλατ-περασοβιτς) δεν εμπνεει..Με κανεναν απτους υπολοιπους δεν νιωθεις οτι μπορεις να πας στην κορυφη..Τον σαρας τον θελω γιατι πιστευω οτι εχει προοπτικη..Δεν ειναι μονο το ποσο εξυπνος ηταν σαν παιχτης..Ειναι και η προσωπικοτητα του η οποια ταιριαζει με προσωπικοτητα κορυφαιου προπονητη..Ενω εχει δουλεψει και με τους καλυτερους..Και η ζαλγκιρις εχει παιξει ισορροπημενο και καλομπασκετακι αναλογικα του ροστερ της..Ο ΔΔ για παραδειγμα ειναι τοσο ηρεμος που δεν πιστευω οτι κανει για προπονητης..Ο Σαρας συνδυαζει πολλα..
Reggie Miller 31
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 19 2016, 16:24 ) *
Θελω Σαρας γιατι κανενας προπονητης (πλην ζοτς-μπλατ-περασοβιτς) δεν εμπνεει..Με κανεναν απτους υπολοιπους δεν νιωθεις οτι μπορεις να πας στην κορυφη..Τον σαρας τον θελω γιατι πιστευω οτι εχει προοπτικη..Δεν ειναι μονο το ποσο εξυπνος ηταν σαν παιχτης..Ειναι και η προσωπικοτητα του η οποια ταιριαζει με προσωπικοτητα κορυφαιου προπονητη..Ενω εχει δουλεψει και με τους καλυτερους..Και η ζαλγκιρις εχει παιξει ισορροπημενο και καλομπασκετακι αναλογικα του ροστερ της..Ο ΔΔ για παραδειγμα ειναι τοσο ηρεμος που δεν πιστευω οτι κανει για προπονητης..Ο Σαρας συνδυαζει πολλα..

Μαζί σου και απολύτως σεβαστή η άποψή σου, η οποία προφανώς στηρίζεται σε κάποια υποκειμενικά επιχειρήματα. Αλλά αντικειμενικά ο Σάρας αυτή την στιγμή δεν έχει να δείξει κάτι. Τώρα το τι μπορεί να γίνει και τι προοπτικές έχει, συμφωνώ μαζί σου. Απλά και αυτή είναι μια απόφαση τζόγος όπως με τον Σάλε (που είχε ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με τον Σάρας σαν παίκτης, με βάση αυτά που αναφέρεις), αλλά τελικά σε μας απέτυχε.
gerorge
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 19 2016, 16:24 ) *
Θελω Σαρας γιατι κανενας προπονητης (πλην ζοτς-μπλατ-περασοβιτς) δεν εμπνεει..Με κανεναν απτους υπολοιπους δεν νιωθεις οτι μπορεις να πας στην κορυφη..Τον σαρας τον θελω γιατι πιστευω οτι εχει προοπτικη..Δεν ειναι μονο το ποσο εξυπνος ηταν σαν παιχτης..Ειναι και η προσωπικοτητα του η οποια ταιριαζει με προσωπικοτητα κορυφαιου προπονητη..Ενω εχει δουλεψει και με τους καλυτερους..Και η ζαλγκιρις εχει παιξει ισορροπημενο και καλομπασκετακι αναλογικα του ροστερ της..Ο ΔΔ για παραδειγμα ειναι τοσο ηρεμος που δεν πιστευω οτι κανει για προπονητης..Ο Σαρας συνδυαζει πολλα..



Ειναι σαν να ακουω τα επιχειρηματα υπερ του Djordjevic,χωρις να προδικαζω οτι θα εχουν την ιδια καταληξη σαν προπονητες.Σε αυτο το χρονικο σημειο ο Σαρας δεν εχει κανεναν λογο να παει στον ΠΑΟ,αφου ξερει οτι βημα-βημα θα εχει τις ευκαιριες να φτασει στο κορυφαιο επιπεδο αν αξιζει.Ουτε τον ΠΑΟ τον συμφερει αυτη τη στιγμη να καψει το χαρτι του Σαρας.Ο μονος που εχει συμφερον απο αυτην την κινηση πιστευω ειναι ο Γιαννακοπουλος αφου ουσιαστικα θα φερει ενα προσωπο που προστατευει την ομαδα απο την γκρινια οπως εγινε περσι με τον Διαμαντιδη.
jonaldidhs
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Oct 19 2016, 16:30 ) *
Μαζί σου και απολύτως σεβαστή η άποψή σου, η οποία προφανώς στηρίζεται σε κάποια υποκειμενικά επιχειρήματα. Αλλά αντικειμενικά ο Σάρας αυτή την στιγμή δεν έχει να δείξει κάτι. Τώρα το τι μπορεί να γίνει και τι προοπτικές έχει, συμφωνώ μαζί σου. Απλά και αυτή είναι μια απόφαση τζόγος όπως με τον Σάλε (που είχε ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με τον Σάρας σαν παίκτης, με βάση αυτά που αναφέρεις), αλλά τελικά σε μας απέτυχε.

Η διαφορα με σαλε ειναι, οτι ο σαλε ηταν προπονητης καμμια δεκαετια και ειχε περασει απο 2-3 ομαδες πριν ερθει σεμας και ειχε αποτυχει..Και γενικα οι ιδεες του ηταν παλαιας σχολης..Αντιθετως ο Σαρας ειναι φρεσκος και σαν προπονητης και οι ιδεες του..

Τζογος ειναι σιγουρα..Αλλα αν ειναι να παμε στις λυσεις εκτος των τριων ειναι σαν να συμβιβαζομαστε με την μετριοτητα..Αντιθετως με Σαρας μπορει να πατωσεις αλλα μπορεις να πας και στην κορυφη(και δεν εννοω να κατακτησεις κατευθειαν ευρωλιγκα αλλα να γινεις κορυφαια ομαδα)..
whaler
Εγώ όσο είναι ο ΔΓ στα ηνία της ομάδας, πιστεύω πως όποιος προπονητής και να έρθει (εκτός Ζοτς) δε θα κάνει κουμάντο στην ομάδα. Είναι αφεντικό, πως να το κάνουμε. Εδώ πριν λίγο καιρό έβριζε στα αποδυτήρια, δε σεβόταν τίποτα, θα φοβηθεί την απόλυση του οποιοδήποτε αναλάβει την ομάδα αν δε δει αποτελέσματα; Για μένα κάνει κακό στον Παναθηναϊκό και απορώ με τον πατέρα και το θείο του. Έχουμε χάσει το ειδικό βάρος της φανέλας, έχουμε κάνει λάθος επιλογές κάθε χρόνο σε προπονητές/ρόστερ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και ασχολούμαστε με το ποιον θα φέρει. Όποιον και να φέρει (γι αυτό εξαίρεσα τον Ζοτς), αν δε δει αποτελέσματα, θα κάνει πάλι την ομάδα άνω κάτω. Εμένα εκεί είναι οι προβληματισμοί μου και έρχεται σε δεύτερη μοίρα το πρόσωπο που θα καθίσει στον πάγκο.
jonaldidhs
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...o-panathinaikos Tωρα ξεκινανε οι επαφες..Αρα ψιλοακυρο οτι εχει ακουστει μεχρι σημερα..
villiskabas
Νομιζω οτι πολυ μεγαλο ρολο στην αποφαση του εκαστοτε προπονητη που θα διαπραγματευθει με τον Παναθηναικο θα ειναι κατα ποσο θα ικανοποιηθουν οι οποιες τυχων αλλαγες ζητησει στο εμψυχο δυναμικο (απο παικτες μεχρι φροντιστες)
και κατα ποσο η διοικηση ειναι ικανη και θελει να προβει σε αλλαγες οπως πχ αποδευσμευση φελντειν,δανεισμο μποχωριδη κ.α
tanasen01
QUOTE (EXASFAIROS @ Oct 19 2016, 15:42 ) *
Ανδρεα Πιστιολη?λεω εγω...

Θα ΄ταν πολύ καλή κίνηση. Εντωμεταξύ στη σελίδα της ομάδας υπάρχει ακόμα...
http://paobc.gr/page.ashx?pid=7&person...amp;seasonId=-1

Άσε που θα παρουσιαστεί ώς Obradovic #3 ή Ιτούδης #2 και ήταν στο τιμ που πήρε τις 3 Ευρωλίγκες (edit στις 2 ήταν)κτλ. Βέβαια είναι πάρα πολύ δύσκολο εώς αδύνατο να ψωνίσεις από CSKA...
Nik Tepits
Τα δεδομενα και η λιστα:

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ts.4326371.html

Το καλητερο σεναριο ειναι αυτο για μενα:

"Παίζει" δε και ένα άλλο σκηνικό, να δούμε δίδυμο Πίνι-Σάρας, με τον πρώτο, αν έρθει ο δεύτερος καλοκαίρι, να μεταφερθεί σε θέση τεχνικού διευθυντή.
Reggie Miller 31
QUOTE (kouch @ Oct 19 2016, 16:47 ) *
Εγώ όσο είναι ο ΔΓ στα ηνία της ομάδας, πιστεύω πως όποιος προπονητής και να έρθει (εκτός Ζοτς) δε θα κάνει κουμάντο στην ομάδα. Είναι αφεντικό, πως να το κάνουμε. Εδώ πριν λίγο καιρό έβριζε στα αποδυτήρια, δε σεβόταν τίποτα, θα φοβηθεί την απόλυση του οποιοδήποτε αναλάβει την ομάδα αν δε δει αποτελέσματα; Για μένα κάνει κακό στον Παναθηναϊκό και απορώ με τον πατέρα και το θείο του. Έχουμε χάσει το ειδικό βάρος της φανέλας, έχουμε κάνει λάθος επιλογές κάθε χρόνο σε προπονητές/ρόστερ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και ασχολούμαστε με το ποιον θα φέρει. Όποιον και να φέρει (γι αυτό εξαίρεσα τον Ζοτς), αν δε δει αποτελέσματα, θα κάνει πάλι την ομάδα άνω κάτω. Εμένα εκεί είναι οι προβληματισμοί μου και έρχεται σε δεύτερη μοίρα το πρόσωπο που θα καθίσει στον πάγκο.

Ντάξει ο Παύλος είναι φανερό πως έχει τρομερά προβλήματα υγείας και τον Θανάση τον έβγαλε στην φόρα ο ΔΓ σε συνέντευξη τύπου, έκλαιγε και έλεγε πως τον πρόδωσε το αίμα του (ναι το έχουμε ζήσει και αυτό... Ποιός ξέρει το χατίρι δεν του έκανε). Το λάθος τους είναι που αντί να του δώσουν τίποτα λεφτά να πάει να κάνει ζωή Ζεν Πρεμιέ στις ΗΠΑ, όπως ο Κασιδόκωστας, τον έμπλεξαν στα της ομάδας
irving
παει ο πασκουαλ

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ko.4326550.html
jonaldidhs
QUOTE (irving @ Oct 19 2016, 17:13 ) *


http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...gio-me-paskoyal
Παλι καλα με το νεροβραστο..
villiskabas
QUOTE (irving @ Oct 19 2016, 17:13 ) *



E μα που παει να ζητησει και κλειστο συμβολαιο και ελεγχο της ομαδας και ο γιαννακοπουλος τι θα κανει πως θα περναει την ωρα του δλδ??? shot.gif ugly1.gif
CG.
Προεδρε φερε τον γκερσον να γινει σαματας biggrin.gif
rahxephon13
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 19 2016, 16:24 ) *
Θελω Σαρας γιατι κανενας προπονητης (πλην ζοτς-μπλατ-περασοβιτς) δεν εμπνεει..Με κανεναν απτους υπολοιπους δεν νιωθεις οτι μπορεις να πας στην κορυφη..Τον σαρας τον θελω γιατι πιστευω οτι εχει προοπτικη..Δεν ειναι μονο το ποσο εξυπνος ηταν σαν παιχτης..Ειναι και η προσωπικοτητα του η οποια ταιριαζει με προσωπικοτητα κορυφαιου προπονητη..Ενω εχει δουλεψει και με τους καλυτερους..Και η ζαλγκιρις εχει παιξει ισορροπημενο και καλομπασκετακι αναλογικα του ροστερ της..Ο ΔΔ για παραδειγμα ειναι τοσο ηρεμος που δεν πιστευω οτι κανει για προπονητης..Ο Σαρας συνδυαζει πολλα..

Εμείς γιατί δεν μπορούμε να βρούμε τον δικό μας περασοβιτς και τους θέλουμε φτασμένους? ειδικά από την στιγμή που δεν διαθέτουμε το μπάτζετ για να πάρουμε προπονητη αφου έχει απόδειξη την άξια του?

Ο πασκουαλ είναι σοβαρός άνθρωπος όποτε σωστά έβαλε αυτές τις απαιτήσεις και φυσικά κόπηκε και ο ο σαρας το ίδιο γι'αυτο τουλαχιστων φέτος δεν πρόκειται να ρθει άλλα και γενικά με την κατάσταση που επικρατεί θα το σκεφτεί διπλά για του χρόνου αν είμαστε ακόμη στην γύρα τότε.

Έτσι που τα χει κάνει ο δημητρης θα φάει άκυρο από πολλούς, 1 2 3 ε τον μαθαίνουν όλοι σιγά σιγά, τώρα θα έρχονται μόνο όσοι δεν έχουν να χάσουν κάτι και αυτοί που βλέπουν σαν σκαλοπάτι την ομαδα ασχέτως τα ρίσκα.
Nemesakos
Ο μόνος λόγος που βγήκε το δημοσίευμα γισ τον περασοβιτς ειναιναπλα για να τρολλαρει κ να αναδείξει κάποια νέα κατάσταση στον παναθηναικο.. φαντάζομαι όλοι καταλαβαινουν..ο acab πρώτος θα το πιάσει...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.