Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
natouralistis
QUOTE (bodiroga10 @ Jun 25 2015, 20:55 ) *
αυτο ειναι σχετικο τα τελευταια 3 χρονια ο μαρκοπουλος πηρε τον παππα απο ενα εξαμηνο απραξιας και εκανε παρα πολυ καλο 2ο μισο στον παοκ παιρνοντας την μεταγραφη στον πανιωνιο.πηρε τον τσαιρελη και απο εναν ρολιστα του αρη τον εκανε να παιξει στην ισπανια το ιδιο και τον μπογρη. τον μαργαριτη και τον τσοχλα αν και δεν ειναι πιτσιρικαδες τους ανεβασε παικτικα 2 επιπεδα
επισης κονιαρης,κωττας και λιαπης τους ανεβασε στην 1η ομαδα τα τελευταια χρονια.

ο σφαιροπουλος ποιον παικτη δηλαδη εχει βγαλει με τον τροπο που εννοεις;


Γιάννης Σφαιρόπουλος 1997-2005 ΠΑΟΚ (βοηθός & πρώτος)

Ποιος τους έβγαλε τους προαναφερθέντες Μαύρο, Βασιλειάδη και Βασιλόπουλο λοιπόν, ο Μαρκόπουλος που δεν ήταν καν στο ΠΑΟΚ εκείνη τη περίοδο ή ο Σφαιρόπουλος που τους είχε από τα 16 και δούλευε μαζί τους;

O Παππάς αγωνίζεται στις μικρές εθνικές από το 2007. Το 2009 στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων κατέλαβε με την Εθνική νέων τη δεύτερη θέση, ενώ ήταν και στην καλύτερη πεντάδα της οργάνωσης. Την ίδια χρονιά κέρδισε και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων που πραγματοποιήθηκε το 2009 στην Ρόδο. Τέλος το 2010 στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με την Εθνική, έχοντας κερδίσει τις εντυπώσεις καθώς ήταν πρώτος σκόρερ με 22,1 πόντους ανά παιχνίδι (σύνολο 199 πόντοι) και μέλος της καλύτερης πεντάδας. Το 2012 που πήγε στον ΠΑΟΚ για 5 μήνες αναδείχτηκε;
j-kidd13
QUOTE(Dinkins @ Jun 25 2015, 20:59 ) *
Τον άλλο Σασα θέλουμε νομίζω laugh.gif

Σωστος, η βιασυνη φταιει...
Ολα καλα τωρα... smiley.gif
colonel gomelsky
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όταν ο Ζοτς διώχνει τον Μπιέλιτσα το θεωρούμε ένδειξη πυγμής και ότι ελέγχει την ομάδα ενώ όταν το κάνει ο Τζόρτζεβιτς λέμε ότι χάνει τον παίχτη και δεν είναι ψύχραιμος. Στο περιστατικό με τον Μίτσοφ αναφέρομαι που του πιστώθηκε αρνητικά.

Σε σειρά προτίμησης:

-Μαικ Ντ' Αντονι
-Αντάνας Σιρέικα
-Σαρούνας Γιασικεβίτσιους
-Σάσα Τζόρτζεβιτς
-Σούλης Μαρκόπουλος

Οκ, τον Ρεκαλκάτι τον αποσύρω smile.gif

QUOTE(natouralistis @ Jun 25 2015, 21:03 ) *
Γιάννης Σφαιρόπουλος 1997-2005 ΠΑΟΚ (βοηθός & πρώτος)

Ποιος τους έβγαλε τους προαναφερθέντες Μαύρο, Βασιλειάδη και Βασιλόπουλο λοιπόν, ο Μαρκόπουλος που δεν ήταν καν στο ΠΑΟΚ εκείνη τη περίοδο ή ο Σφαιρόπουλος που τους είχε από τα 16 και δούλευε μαζί τους;


Είναι ελεύθερος ο προπονητής που ανέδειξε τον ...Ντομινικ κι εμείς συζητάμε για το αν ο Σούλης ανέδειξε τον schwarzkopf και τον Παππά;
natouralistis
QUOTE (shtarkws @ Jun 25 2015, 20:59 ) *
Παρολα αυτα ειναι αρκετα καλος για να προσπαθησει ο Ολυμπιακος να τον πεισει να αναλαβει μεσουσης της χρονιας


Κατά τη γνώμη μου όχι και δεν τον ήθελα στον Ολυμπιακό όταν απολύθηκε ο Μπαρτζώκας. Μπορείς να ανατρέξεις στο αντίστοιχο τόπικ και να δεις τι είχα γράψει τότε, εν ολίγοις είναι εύκολο να είσαι σε μια ομάδα χωρίς στόχους και χωρίς άγχος όπως ήταν στον ΠΑΟΚ τη τελευταία πενταετία. Τη μια χρονιά 8ος την άλλη 5ος άντε πάλι 8ος άντε και μια τρίτη θέση, ο Παναθηναϊκός όπως και ο Ολυμπιακός δεν είναι ομάδες που και να χάσουν δεν τρέχει τίποτα. Είναι οργανισμοί που τρέχουν μπάτζετ, έχουν πολυάριθμο κοινό, υπάρχουν απαιτήσεις και πίεση. Επειδή για τον απλούστατο λόγο ο Σούλης έφτασε 66 και υπό πίεση δεν ξέρω πότε δούλεψε τελευταία φορά - αν το έκανε και ποτέ- και ειδικά τέτοια πίεση "αιωνίων", δεν θεωρώ ότι μπορεί να τον εμπιστευτεί ομάδα τέτοιου επιπέδου.

Στη τελική γιατί να μη στραφούν οι ομάδες μας στο Βαγγέλη τον Αλεξανδρή, τον Γιώργο Καλαφατάκη, Κιουμουρτζόγλου υπάρχει ακόμα;
qspock
QUOTE(natouralistis @ Jun 25 2015, 21:13 ) *
Κατά τη γνώμη μου όχι και δεν τον ήθελα στον Ολυμπιακό όταν απολύθηκε ο Μπαρτζώκας. Μπορείς να ανατρέξεις στο αντίστοιχο τόπικ και να δεις τι είχα γράψει τότε, εν ολίγοις είναι εύκολο να είσαι σε μια ομάδα χωρίς στόχους και χωρίς άγχος όπως ήταν στον ΠΑΟΚ τη τελευταία πενταετία. Τη μια χρονιά 8ος την άλλη 5ος άντε πάλι 8ος άντε και μια τρίτη θέση, ο Παναθηναϊκός όπως και ο Ολυμπιακός δεν είναι ομάδες που και να χάσουν δεν τρέχει τίποτα. Είναι οργανισμοί που τρέχουν μπάτζετ, έχουν πολυάριθμο κοινό, υπάρχουν απαιτήσεις και πίεση. Επειδή για τον απλούστατο λόγο ο Σούλης έφτασε 66 και υπό πίεση δεν ξέρω πότε δούλεψε τελευταία φορά - αν το έκανε και ποτέ- και ειδικά τέτοια πίεση "αιωνίων", δεν θεωρώ ότι μπορεί να τον εμπιστευτεί ομάδα τέτοιου επιπέδου.

Στη τελική γιατί να μη στραφούν οι ομάδες μας στο Βαγγέλη τον Αλεξανδρή, τον Γιώργο Καλαφατάκη, Κιουμουρτζόγλου υπάρχει ακόμα;


Ολα αυτα που λες ειναι υποκειμενικη αποψη, ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ υποθετικα, προφανως δε συμπαθεις τον κοουτς Σουλη Μαρκοπουλο και ο,τι και να γινει αυτη θα ειναι η αποψη σου. Μπορει να γουσταρεις Σαρας γιατι ειναι πιο ομορφος, πιο νεος (αυτο με την σωματικη αντοχη σε προπονητες παλι τι ειναι, νεο φρουτο...) μπορει να γουσταρεις Τζορτζεβιτς λες και ο ΠΑΟ θα τον κλεισει για 10 χρονια χωρις λεφτα (ή θα βγουμε αμεσα απο την κριση) και θα κανει νεα δυναστεια.

Πιο κοντα στην πραγματικοτητα ομως ειναι αλλο πλανο που εχει ο ΠΑΟ, κι αυτο θα εχει αποτελεσμα με το Σουλη στον παγκο κι οχι τα πειραματα που ονειρευονται καποιοι. Αν δεν κανει, θα τον αλαξουν. Μην αγχωνεστε ετσι. Ο ανθρωπος ειναι εμπειρος κοουτς, εχει βγει καλυτερος κοουτς της χρονιας με αντιπαλο το Ζελικο χωρις πρωταθλημα και χωρις τα μεσα, τι ψαχνετε να βρειτε?

Το να τον απαξιωνεις ετσι δεν τεκμηριωνεται με τιποτα.
natouralistis
qspock καταθέτω μια άποψη, προφανώς υποκειμενική αλλά πιστεύω αναλύω παραμέτρους που παίζουν ρόλο στο κατά πόσο ο Μαρκόπουλος κάνει ή δεν κάνει για ένα τέτοιο πάγκο. Δουλειά με πίεση και άγχος ομάδας πρωταθλητισμού που διεκδικεί Ευρωλίγκα δεν είναι δουλειά για ένα προπονητή που αυτό δεν το έχει κάνει ποτέ και έφτασε 66. Thats all, δεν μου είναι ούτε αντιπαθής ούτε τίποτα από όλα αυτά. Σε μια μπασκετική κουβέντα λέω τη γνώμη μου με κριτήρια που στο δικό μου μυαλό έχουν να κάνουν με το άθλημα και όχι με τη συμπάθεια σε κάποιο πρόσωπο ή με οπαδικά κριτήρια γιατί την ίδια άποψη είχα διατυπώσει όταν ακούστηκε και για τον Ολυμπιακό.
shtarkws
QUOTE(natouralistis @ Jun 25 2015, 21:13 ) *
Κατά τη γνώμη μου όχι και δεν τον ήθελα στον Ολυμπιακό όταν απολύθηκε ο Μπαρτζώκας. Μπορείς να ανατρέξεις στο αντίστοιχο τόπικ και να δεις τι είχα γράψει τότε, εν ολίγοις είναι εύκολο να είσαι σε μια ομάδα χωρίς στόχους και χωρίς άγχος όπως ήταν στον ΠΑΟΚ τη τελευταία πενταετία. Τη μια χρονιά 8ος την άλλη 5ος άντε πάλι 8ος άντε και μια τρίτη θέση, ο Παναθηναϊκός όπως και ο Ολυμπιακός δεν είναι ομάδες που και να χάσουν δεν τρέχει τίποτα. Είναι οργανισμοί που τρέχουν μπάτζετ, έχουν πολυάριθμο κοινό, υπάρχουν απαιτήσεις και πίεση. Επειδή για τον απλούστατο λόγο ο Σούλης έφτασε 66 και υπό πίεση δεν ξέρω πότε δούλεψε τελευταία φορά - αν το έκανε και ποτέ- και ειδικά τέτοια πίεση "αιωνίων", δεν θεωρώ ότι μπορεί να τον εμπιστευτεί ομάδα τέτοιου επιπέδου.

Στη τελική γιατί να μη στραφούν οι ομάδες μας στο Βαγγέλη τον Αλεξανδρή, τον Γιώργο Καλαφατάκη, Κιουμουρτζόγλου υπάρχει ακόμα;


Γενικά για όποιον μιλά για πίεση. Μάλλον δεν αντιλαμβανεστε το αθλητικό περιβάλλον της Θεσσαλονίκης και ειδικά του Παοκ

Για ξένος πως θα σου φαινόταν ο Βλαντο Ντζουροβιτς? Δουλεύει και φθηνούς ξένους tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(qspock @ Jun 25 2015, 21:23 ) *
(αυτο με την σωματικη αντοχη σε προπονητες παλι τι ειναι, νεο φρουτο...)


Αυτό έγω το έγραψα. Αν μιλάγαμε για άνθρωπο 35-55 όντως δεν μπαίνει καν στην κουβέντα, άσχετα αν ήταν αθλητής πριν ή όχι. Αλλά τα συνεχόμενα ταξίδια στην Ευρώπη, η ορθοστασία στις προπονήσεις, τα πιθανά ξενύχτια στο βίντεο, η προετοιμασία στον ήλιο κτλ κτλ προϋποθέτουν και σωματικά να είσαι οκ. Και στα 66 έχεις πάρει ήδη την κατιούσα.
natouralistis
QUOTE (shtarkws @ Jun 25 2015, 21:31 ) *
Γενικά για όποιον μιλά για πίεση. Μάλλον δεν αντιλαμβανεστε το αθλητικό περιβάλλον της Θεσσαλονίκης και ειδικά του Παοκ

Για ξένος πως θα σου φαινόταν ο Βλαντο Ντζουροβιτς? Δουλεύει και φθηνούς ξένους tongue.gif


Καμία απολύτως πίεση δεν υπήρχε στον ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια (μάλλον το μπερδεύεις με το ποδόσφαιρο) και αυτό γιατί ήταν όλοι απλήρωτοι μέσα στη χρονιά και παίζανε στο παρακαλητό. Σιγά μη τους πιέζανε κιόλας για αποτελέσματα και διακρίσεις...

Για ξένο προτιμώ Στηβ tongue.gif
bodiroga10
QUOTE (natouralistis @ Jun 25 2015, 21:03 ) *
Γιάννης Σφαιρόπουλος 1997-2005 ΠΑΟΚ (βοηθός & πρώτος)

Ποιος τους έβγαλε τους προαναφερθέντες Μαύρο, Βασιλειάδη και Βασιλόπουλο λοιπόν, ο Μαρκόπουλος που δεν ήταν καν στο ΠΑΟΚ εκείνη τη περίοδο ή ο Σφαιρόπουλος που τους είχε από τα 16 και δούλευε μαζί τους;

O Παππάς αγωνίζεται στις μικρές εθνικές από το 2007. Το 2009 στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων κατέλαβε με την Εθνική νέων τη δεύτερη θέση, ενώ ήταν και στην καλύτερη πεντάδα της οργάνωσης. Την ίδια χρονιά κέρδισε και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων που πραγματοποιήθηκε το 2009 στην Ρόδο. Τέλος το 2010 στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με την Εθνική, έχοντας κερδίσει τις εντυπώσεις καθώς ήταν πρώτος σκόρερ με 22,1 πόντους ανά παιχνίδι (σύνολο 199 πόντοι) και μέλος της καλύτερης πεντάδας. Το 2012 που πήγε στον ΠΑΟΚ για 5 μήνες αναδείχτηκε;

δεν ειπα οτι εβγαλε τον παππα ειπα οτι επαννεκινησε την καριερα του στον παοκ.τωρα χρεωνουμε και στους βοηθους της αναδειξη ταλεντων.δηλαδη δεν τους εβγαλε ο μπανε αλλα ο σφαιροπουλος;
qspock
QUOTE(natouralistis @ Jun 25 2015, 21:30 ) *
Δουλειά με πίεση και άγχος ομάδας πρωταθλητισμού που διεκδικεί Ευρωλίγκα δεν είναι δουλειά για ένα προπονητή που αυτό δεν το έχει κάνει ποτέ και έφτασε 66.

Και ακριβως εκει ειναι που διαφωνουμε. Αν δε δοκιμαστει σε αυτες τις συνθηκες, ποτε δε θα ξερουμε αν μπορει να ανταπεξελθει. Ισα ισα που σε αυτη την ηλικια παιζει μεγαλο ρολο η εμπειρια που προφανως εχει ο Σουλης.

Δε μιλαμε για παιχτη, μιλαμε για προπονητη. Δεν υπαρχει οριο ηλικιας κατ'εμε σε αυτο το ποστο. Ειναι σα το παλιο καλο κρασι ενα πραγμα. Το να λεμε οτι μεγαλωσε και πλεον δεν μπορει να ανταπεξελθει σε συνθηκες πιεσης ειναι κατι αβασιμο. Προπονητες στην ηλικια του Σουλη υπαρχουν αμετρητοι και πολυ καλοι.

Προσωπικα μου αρεζε απο τοτε που απο την πρωτη του κιολας χρονια πηρε το κορατς με τον ΠΑΟΚ (αφου ξεκινησε ως βοηθος του μεγαλου Ιβκοβιτς). Για μενα το 'χει.
shtarkws
QUOTE(natouralistis @ Jun 25 2015, 21:35 ) *
Καμία απολύτως πίεση δεν υπήρχε στον ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια (μάλλον το μπερδεύεις με το ποδόσφαιρο) και αυτό γιατί ήταν όλοι απλήρωτοι μέσα στη χρονιά και παίζανε στο παρακαλητό. Σιγά μη τους πιέζανε κιόλας για αποτελέσματα και διακρίσεις...

Για ξένο προτιμώ Στηβ tongue.gif


Ε όχι δα και ξένος ο Στηβ! Ελληνική μπασκετική κληρονομιά smile.gif

Πάντως αν με ρωτούσε ο ΔΓ ποιος προπονητής είναι ο καλύτερος για τον Παναθηναικο, ο Μαρκόπουλος δεν θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Αν με ρωτούσε ποιον θα διάλεγα την δεδομένη στιγμή στην ομάδα ανάμεσα σε Σουλη Τζορτζεβιτς Μπανκι κτλ θα διάλεγα Σουλη δαγκωτό!
Πρόεδρε ακους?? Μην κάνεις καμιά γκάφα smile.gif
jvalin
QUOTE (colonel gomelsky @ Jun 25 2015, 21:12 ) *
Μαικ Ντ' Αντονι

Το μπάσκετ του D’Antoni είναι για τα πανηγύρια. Με τέτοιο στυλ μπάσκετ στην Ευρώπη δεν πας πουθενά, εκτός κι αν σου αρέσει να πετάς λεφτά απ το παράθυρο (που και πάλι δλδ η επιτυχία είναι άκρως αμφίβολη).
tuareg
QUOTE (bodiroga10 @ Jun 25 2015, 20:55 ) *
αυτο ειναι σχετικο τα τελευταια 3 χρονια ο μαρκοπουλος πηρε τον παππα απο ενα εξαμηνο απραξιας και εκανε παρα πολυ καλο 2ο μισο στον παοκ παιρνοντας την μεταγραφη στον πανιωνιο.πηρε τον τσαιρελη και απο εναν ρολιστα του αρη τον εκανε να παιξει στην ισπανια το ιδιο και τον μπογρη. τον μαργαριτη και τον τσοχλα αν και δεν ειναι πιτσιρικαδες τους ανεβασε παικτικα 2 επιπεδα
επισης κονιαρης,κωττας και λιαπης τους ανεβασε στην 1η ομαδα τα τελευταια χρονια.

ο σφαιροπουλος ποιον παικτη δηλαδη εχει βγαλει με τον τροπο που εννοεις;


το παππα δε το πηρε ο Σουλης,ο Σφαιρο στο Κολοσσο το πηρε τη προηγουμενη χρονια απ αυτη που λες.
Το Τσαιρελη και το Μπογρη (και μαζι το Σουλη βεβαιως) τους εκανε μαγκες ο Κουπερ.
btw ο Σουλης ξενους περα απ αυτους που παιζουν στην Ελλαδα και οσους του λεει ο Σταυροπουλος απο το Πορτσμουθ Ιντερνασιοναλ δε ξερει κανενα.
Με νατουραλιστη ειμαι που λεει οτι ειναι αμφιβολο το πως θα ανταπεξελθει σε ομαδα με πιεση.


QUOTE (shtarkws @ Jun 25 2015, 21:31 ) *
Γενικά για όποιον μιλά για πίεση. Μάλλον δεν αντιλαμβανεστε το αθλητικό περιβάλλον της Θεσσαλονίκης και ειδικά του Παοκ

καμμια πιεση ο μπασκετικος παοκ.Πιστεψε με.
Τρεις κι ο κουκος πανε,τρεις κι ο κουκος ασχολουνται.Μονο στα ντερμπυ με Αρη κατι κανουν(η εικονα της πυλαιας φετος στα δυο ματς των π.ο ηταν απογοητευτικη) και κανα Ολυμπιακο η ΠΑΟ αν υπαρχει ενδιαφερον (ημιτελικος κυπελλου πχ)
Ο Σουλης ειναι κατι σαν ιερη αγελαδα των ινδουιστων,κανεις δε το πειραζει.Αρχοντας ειναι,οτι θελει κανει.

SkyFall
Θεωρώ απίθανο να μην απαντήσει θετικά ο Τζόρτζεβιτς αν δεν του έχουμε όρο να φύγει από την εθνική του.

Αν ισχύουν τα κουτσομπολιά για Παναγιωταρά και Χάτζο ενώ παράλληλα στην ομάδα βρίσκονται κάτι άτομα όπως ο Μπουρλάκης....καλά κρασιά!
yorgos

QUOTE
Για ξένος πως θα σου φαινόταν ο Βλαντο Ντζουροβιτς? Δουλεύει και φθηνούς ξένους tongue.gif


Nαι και συνήθως βάζει τους παίκτες να του δίνουν μίζα από το συμβόλαιό τους (βλέπε καταγγελίες του μακαρίτη του Μπόμπαν).

QUOTE
Το Τσαιρελη και το Μπογρη (και μαζι το Σουλη βεβαιως) τους εκανε μαγκες ο Κουπερ.

Ντάξει τον αδικείς, ειδικά ο Μπόγρης είχε τεράστια βελτίωση. Επίσης τον Κούπερ τον έφερε ο Μαρκόπουλος και μάλιστα τσαμπέ, δε θα του το πιστώσουμε;
QUOTE
btw ο Σουλης ξενους περα απ αυτους που παιζουν στην Ελλαδα και οσους του λεει ο Σταυροπουλος απο το Πορτσμουθ Ιντερνασιοναλ δε ξερει κανενα.

Εμένα μου αρκεί που τους φέρνει. Ας τους φέρει και στον Παναθηναϊκό κι ας του τους προτείνει κι ο Στέφανος ο Χίος ή ο Τζέικομπ. Τους φέρνει αυτός, τους ανακαλύπτει από το ίτνερνετ, του δίνουν shortlist και κάνει αυτός τελική επιλογή, τους βρίσκει ο Χάρης; Αδιάφορο. Την ευθύνη την έχει ο Σούλης και δικαιώνεται. Ακριβώς με την ίδια διαδικασία ας μου φέρει τους ίδιους κι ας τους δουλέψει το ίδιο καλά.
tuareg
QUOTE (yorgos @ Jun 25 2015, 21:59 ) *
Ντάξει τον αδικείς, ειδικά ο Μπόγρης είχε τεράστια βελτίωση. Επίσης τον Κούπερ τον έφερε ο Μαρκόπουλος και μάλιστα τσαμπέ, δε θα του το πιστώσουμε;

Εμένα μου αρκεί που τους φέρνει. Ας τους φέρει και στον Παναθηναϊκό κι ας του τους προτείνει κι ο Στέφανος ο Χίος ή ο Τζέικομπ. Τους φέρνει αυτός, τους ανακαλύπτει από το ίτνερνετ, του δίνουν shortlist και κάνει αυτός τελική επιλογή, τους βρίσκει ο Χάρης; Αδιάφορο. Την ευθύνη την έχει ο Σούλης και δικαιώνεται. Ακριβώς με την ίδια διαδικασία ας μου φέρει τους ίδιους κι ας τους δουλέψει το ίδιο καλά.


Ε μα δεν εχει φερει και κανενα εκτος απο Κουπερ και οντουμ.
Πριν απ αυτους ειχε τον ειβερυ και τον αλλο το κοντο ασο που ειχε περασει απο Πανιωνιο κι Εφες (δε θυμαμαι τονομα του)
Το τσαμπε του Κουπερ πως το εννοεις?Για το ΠΑΟΚ τα 70χιλ δολαρια που επαιρνε δεν ηταν τσαμπα.
yorgos
QUOTE(jvalin @ Jun 25 2015, 21:47 ) *
Το μπάσκετ του D’Antoni είναι για τα πανηγύρια. Με τέτοιο στυλ μπάσκετ στην Ευρώπη δεν πας πουθενά, εκτός κι αν σου αρέσει να πετάς λεφτά απ το παράθυρο (που και πάλι δλδ η επιτυχία είναι άκρως αμφίβολη).


Kι όμως στη Μπένετον έπαιξε ευρωπαϊκότατο μπάσκετ. Και γω αν έβλεπα τους Καβς φέτος θα έλεγα ότι στην επίθεση Μπλατ είναι φορ δε μπαζ. Καλώς ή κακώς εκεί το προπονητοκεντρικό μπάσκετ δεν παίζει όσο εδώ. Όχι ότι τον προτιμώ από άλλες επιλογές αλλά δεν μπορείς να κρίνεις έναν προπονητη από τι κάνει εκεί.

QUOTE
Για το ΠΑΟΚ τα 70χιλ δολαρια που επαιρνε δεν ηταν τσαμπα.

Γι αυτά που προσέφερε ήταν ανύπαρκτα τα χρήματα, πραγματικό τεφαρίκι.

Αν κάποιος δε βαριέται ας κάνει μια λίστα με τους ξένους τις χρονιές του Σούλη και τους σκανάρουμε.
tuareg
QUOTE (yorgos @ Jun 25 2015, 22:15 ) *
Kι όμως στη Μπένετον έπαιξε ευρωπαϊκότατο μπάσκετ. Και γω αν έβλεπα τους Καβς φέτος θα έλεγα ότι στην επίθεση Μπλατ είναι φορ δε μπαζ. Καλώς ή κακώς εκεί το προπονητοκεντρικό μπάσκετ δεν παίζει όσο εδώ. Όχι ότι τον προτιμώ από άλλες επιλογές αλλά δεν μπορείς να κρίνεις έναν προπονητη από τι κάνει εκεί.


Γι αυτά που προσέφερε ήταν ανύπαρκτα τα χρήματα, πραγματικό τεφαρίκι.

Αν κάποιος δε βαριέται ας κάνει μια λίστα με τους ξένους τις χρονιές του Σούλη και τους σκανάρουμε.


κατσε να στους πω εγω
9-10
γκετσεφσκι,ντρομπνιακ,γκρεγκορυ,μονροε,μιλ
ισαβλεβιτς,χελιγουελ,ειβερυ,ντελινινκαιτις
10-11
σιμς (εφυγε πριν αρχισει το πρωταθλημα),ντοζιερ,μαγκραθ,κριστμας,μαρσα
,γκρευ,στιγκερς,ντιν,γκετσεφσκι,μπουλιαν.
11-12
στιγκερς,γκιντενς,γκορι,ραιτ,αλεξιτς,αντρο
σκεβιτσιους,ντουβνιακ,μπογιοβιτς,αλεξιτς
12-13
μαγκραθ,χατσερ
13-14
κουπερ,βουτσιτσεβιτς,πειν
Mono
Ο Σούλης ήταν σημερα βιανεξ...
qspock
QUOTE(tuareg @ Jun 25 2015, 22:03 ) *
Για το ΠΑΟΚ τα 70χιλ δολαρια που επαιρνε δεν ηταν τσαμπα.

Ελα ρε συ τωρα, ποσο θες να κανει δηλαδη? Μηπως να πληρωνει κιολας γιατι εχει προβλημα οικονομικο η ομαδα?

Το οτι δεν ασχολουνται οι ΠΑΟΚτσηδες οπαδοι με το μπακσετ φανηκε. Ειναι αδικο για την ομαδα. Γενικα ομως η Θεσσαλονικη, απο κει που ηταν τη δεκαετια του 80 μπασκετομανα και στην νοτιο Ελλαδα παιζανε μονο "μπαλα", κατεληξε να μην ξερει γρι απο μπασκετ. Καποτε δεν εβρισκες μπασκετα ελευθερη να παιξεις, τωρα εχει οσες θες. Σκουριασμενες... Η πολη εχει γενικοτερο προβλημα στασιμοτητας και υποβαθμισμου τις τελευταιες δεκαετιες... Πηγε πολυ πισω.
lightday
QUOTE(Flexo @ Jun 25 2015, 22:38 ) *

δεν λέει κάτι αν συμπλήρωσε κάποιος ότι είναι στην παναθα ... δε είναι αξιόπιστη πηγή.φιλικά.
SkyFall
Τζόρτζεβιτς.
nvip13
Μαλλον παμε για Τζόρτζεβιτς..
Δεν ειναι γραφτό του Σουλη φαίνεται..
yorgos
Τέλος πάντων, όποιος και να έρθει θέλει στήριξη. Κι ας μην κερδίσει τον Ολυμπιακό στο κύπελλο κωλοφαρδίστικα στο πρώτο ματς ή επειδή έτρεμε ο Σλούκας στις βολές.
Gkos
Ο Μαρκόπουλος θα έρθει.
colonel gomelsky
Καλορίζικος

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ts.3547762.html
bodiroga10
τουλαχιστον αφου κλεινουμε τον τζορτζεβιτς ας τον αξιοποιησουμε και ας φερουμε με συμφερουσες συμφωνιες νεντοβιτς,καλινιτς και ραντουλιτσα
j-kidd13
http://www.eurohoops.net/el/2015/06/featured-el/105560

Φαινεται πως ειναι οριστικο,πληθαινουν τα δημοσιευματα για τον Τζορτζεβιτς.Μετα απο καιρο θα ξανασμιξουν Τζορτζεβιτς και Γιαννακοπουλος... laugh.gif
Manolis2510
Να υποθεσω αυτο το γρουπακι θα σταματησει να υπαρχει;
https://www.facebook.com/sashaelastolimani
smiley.gif
bodiroga10
η ελευση τζορτζεβιτς μαλλον συνεπαγεται και με αυξηση μπατζετ καθως τα τελευταιο 1,5 χρονο εχει αρνηθει προτασεις ρεαλ,ολυμπιακου και αρμανι οποτε δεν ειναι και ενας προπονητης που θα δεχοταν χωρις συγκεκριμενες προυποθεσεις.

manosnismo
QUOTE (bodiroga10 @ Jun 26 2015, 02:36 ) *
η ελευση τζορτζεβιτς μαλλον συνεπαγεται και με αυξηση μπατζετ καθως τα τελευταιο 1,5 χρονο εχει αρνηθει προτασεις ρεαλ,ολυμπιακου και αρμανι οποτε δεν ειναι και ενας προπονητης που θα δεχοταν χωρις συγκεκριμενες προυποθεσεις.

Ισχυει οντως οτι εχει αρνηθει τετοιες προτασεις? Γιατι εγω δεν θυμαμαι κατι τετοιο
bodiroga10
QUOTE (manosnismo @ Jun 26 2015, 02:37 ) *
Ισχυει οντως οτι εχει αρνηθει τετοιες προτασεις? Γιατι εγω δεν θυμαμαι κατι τετοιο

του ολυμπιακου σιγουρα.της ρεαλ ετσι λεγεται μονο για την αρμανι υπαρχει μεγαλυτερη επιφυλαξη γιατι ειχε βγει η φημη εν μεσω ημιτελικων φετος

https://www.youtube.com/watch?v=_TFJpO8tPIY
Zoid80
QUOTE (bodiroga10 @ Jun 26 2015, 02:42 ) *
του ολυμπιακου σιγουρα.της ρεαλ ετσι λεγεται μονο για την αρμανι υπαρχει μεγαλυτερη επιφυλαξη γιατι ειχε βγει η φημη εν μεσω ημιτελικων φετος

https://www.youtube.com/watch?v=_TFJpO8tPIY

Νομίζω ότι η άρνηση του ήταν γιατί τότε δεν είχε πειστεί να εργαστεί σε σύλλογο παράλληλα με την εθνική
bodiroga10
QUOTE (Zoid80 @ Jun 26 2015, 02:53 ) *
Νομίζω ότι η άρνηση του ήταν γιατί τότε δεν είχε πειστεί να εργαστεί σε σύλλογο παράλληλα με την εθνική

πιθανοτατα αλλα για να του αλλαξει γνωμη ο παναθηναικος σιγουρα οι οροι που συμφωνησε με την ομαδα οποτε και το αγωνιστικο μπατζετ θα ειναι σιγουρα καλο...
Nemesakos
Ε σίγουρα θα είναι αυξημένο το μπάτζετ. Άλλωστε το είχε πει και στο live chat o Κοντός που είναι σαν να μιλάει ο Δ.Γ. tongue.gif
Εγώ θεωρώ μια χαρά την επιλογή του Σάσα αν τελικά είναι αυτός και δεν μας αφήσει και πάλι με το στόμα ανοιχτό ο Μήτσος. Είναι τεράστια προσωπικότητα στον χώρο του μπάσκετ, τον σέβονται και τον θαυμάζουν οι περισσοτέροι από τους παίκτες που αγωνίζονται σήμερα. Ακόμα και ο ΔΔ... Φανταστείτε τα νέα τα παιδιά που μεγάλωσαν λέγοντας μακάρι να γίνω σαν κ αυτόν.
Στο μοναδικό δείγμα που έχω από αυτόν με εξέπληξε ευχάριστα. Η Σερβία έπαιξε ωραίο μπάσκετ, και άμυνα και επίθεση με όχι και τόσο ταλέντο αλλά κυρίως με ρολίστες, εξαιρούνται φυσικα Τεοντόσιτς και Μπιέλιτσα. (τον Ραντούλιτσα δεν τον βάζω παρόλο που ήταν θεριό ανήμερο και δεν πιανόταν). Κατάφερε και έβαλε χαλινάρι στον Μίλος και όλοι μιλούσαμε για το ότι το παιδί αυτό επιτέλους ωρίμασε. Μετά ήρθε η χρονιά στην Τσσκα που παρά τα τεράστια νούμερα έδειξε ότι ακόμα θέλει δουλειά και χαλιναγώγηση. Ο Ιτούδης πάντως στα κρίσιμα τον έκρυψε. Την Ελλάδα τουλάχιστον την έκοψε στα 2... Συμπληρωματικά μια συμφωνία με τον Σάσα ανοίγει ένα δρόμο από τον οποίο τα τελευταία χρόνια είχαμε βγει. Την Σέρβικη αγορά. Σίγουρα πάντως ένας που ήδη αποκλείεται να έρθει είναι ο Μίτσωφ!! Υπάρχουν πολλοί. Ραντούλιτσα πρώτος και καλύτερος. Νέντοβιτς, Κάλινιτς Μίτροβιτς και μακάρι και κανα πιτσιρικά πουλέν του. Οι Σέρβοι μας πάνε πολύ. Όχι οι Κροάτες και οι Βόσνιοι tongue.gif
Αν επιτέλους ανακοινωθεί θα έχουμε και ευκαιρία να τον κρίνουμε πριν πιάσει δουλειά σε μας. Θα τον δούμε και θα τον αναλύσουμε στο Eurobasket. Έχουμε μια ευκαιρία να έχουμε μια πρώτη εικόνα του, λίγο πιο προσεκτική απότι θα τον παρακολουθούσαμε νωρίτερα.
Αρκεί να ανακοινωθεί

ΥΓ: Αυτό το τικ τακ τικ τακ που γράφουν πόσες μέρες κρατάει???
whaler
Αργεί ακόμα και θα τρελαθούμε στο τέλος ohmy.gif
Ελπίζω σε Σέρβους στην περιφέρεια + Ραντούλιτσα και έναν ΜΑΠ, αλλά έτσι φοβάμαι τον αποπροσανατολισμό από το πλάνο της ελληνοποίησης. Έχω την εντύπωση πως ο ΔΓ άλλαξε μυαλά και πάει να βρεί τον νέο Ζέλικο, κάτι που υποδεικνύεται και από την (αναμενόμενη) αύξηση του budget.
shtarkws
Γνωρίζει κανείς με ποιον συζητα/συμβουλευεται/συναποφασιζει ο ΔΓ για μεταγραφές, προπονητή κτλ? Υπάρχει κάποιος gm? Η Ο ΔΓ με τον Μάνο?
salonikatasos
άλλος ψήφισα γιατί για τον τζόρτζεβιτς δεν έχω εικόνα πλην της εθνικής ομάδας.
μεταξύ των 2 προφανώς και ο τζόρτζεβιτς είναι πιο σωστή επιλογή,αφού είναι νέος(το βασικότερο) και δεν είναι έλληνας,με τους οποίους δεν έχω καταλάβει το κόλλημα ορισμένων με το να πάρουμε έλληνα προπονητή.
AKRG
Όσο και να σκεφτώ από τους "διαθέσιμους" , δεν βρίσκω καταλληλότερο του Σάσα Tζόρτζεβιτς για προπονητή που μπορεί να αναδείξει παράλληλα νέους παίχτες και να προσπαθήσει να κάνει τον παναθηναϊκό ξανά ΟΜΑΔΑ , μακάρι να έρθει και μακάρι να μπορέσει να αυξηθεί λίγο το μπάτζετ ...
shtarkws
Έχει προπονήσει ξανά σε σύλλογο ο Τζορτζεβιτς? Δεν τον θυμάμαι καθόλου. Νομίζω ότι η έλλειψη εμπειρίας σε συλλογικό επίπεδο επιτελεί τεράστιο ρίσκο
colonel gomelsky
Ας πείσει τον Τεόντοσιτς να ρθει και μετά ας κάνει ό,τι θέλει smile.gif

ΔΓ άσε τον Καλάθη και δώσε το συμβόλαιό του στον Μίλος!
Nemesakos
QUOTE (shtarkws @ Jun 26 2015, 12:47 ) *
Έχει προπονήσει ξανά σε σύλλογο ο Τζορτζεβιτς? Δεν τον θυμάμαι καθόλου. Νομίζω ότι η έλλειψη εμπειρίας σε συλλογικό επίπεδο επιτελεί τεράστιο ρίσκο


Αυτή δυστυχώς είναι η προπονητική του καριέρα.. Δεν έχει πόλλά πράγματα αξιόλογα με εξαίρεση την Σερβία..

As coach:
2006–2007 Olimpia Milano
2011–2012 Benetton Treviso
2013–present Serbia
thanath
QUOTE (colonel gomelsky @ Jun 26 2015, 12:50 ) *
Ας πείσει τον Τεόντοσιτς να ρθει και μετά ας κάνει ό,τι θέλει smile.gif

ΔΓ άσε τον Καλάθη και δώσε το συμβόλαιό του στον Μίλος!


Καλά αυτό δεν παίζει και το ξέρεις! Θα είναι μια τεράστια κατραπακιά στον ΔΔ! Εδώ στις 2 τελευταίες σειρές με ΤΣΣΚΑ δεν κοιτάζονταν καν και ούτε χειραψία δεν αντάλλαζαν! Θα είναι και στα ίδια αποδυτήρια?

Πάντως έχει πολλά ερωτηματικά η επιλογή αυτού του Σάσα! Όπως θα είχαν όλες άλλωστε! Ας ελπίσουμε ότι θα βγει σε καλό! Πρέπει άμεσα να προσεγγίσουν τους παίχτες που έχουν σαν στόχο! Μακάρι να πείσει τον Ραντούλιτσα και με τον Λάσμε(με λογικό συμβόλαιο) και τον Παπαγιάννη να κλείσει η τριάδα των ψηλών!
j-kidd13
QUOTE(shtarkws @ Jun 26 2015, 12:47 ) *
Έχει προπονήσει ξανά σε σύλλογο ο Τζορτζεβιτς? Δεν τον θυμάμαι καθόλου. Νομίζω ότι η έλλειψη εμπειρίας σε συλλογικό επίπεδο επιτελεί τεράστιο ρίσκο


Το κοιταγα χθες,εχει προπονησει το 2006-2007 στην Oλιμπια Μιλανο τοτε,οπου εφτασε στους 4 του πρωταθληματος και του κυπελλου και αποκλειστηκε στη φαση των ομιλων στην ευρωλιγκα,και τη σεζον 2011-2012 στην Μπενετον αλλα εκει δεν βρηκα στοιχεια,περα απο το οτι ειχε παικτη τον μεγα Scalabrine...

QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 26 2015, 12:50 ) *
Ας πείσει τον Τεόντοσιτς να ρθει και μετά ας κάνει ό,τι θέλει smile.gif

ΔΓ άσε τον Καλάθη και δώσε το συμβόλαιό του στον Μίλος!


ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!!!
colonel gomelsky
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 26 2015, 12:59 ) *
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!!!


Θες να πεις ότι είναι δύσκολο να γίνει ή ακόμα και να ήταν οικονομικά εφικτό δεν θα το ήθελες;
j-kidd13
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 26 2015, 13:37 ) *
Θες να πεις ότι είναι δύσκολο να γίνει ή ακόμα και να ήταν οικονομικά εφικτό δεν θα το ήθελες;


Δεν θα το ηθελα...Παικτικα θα μπορουσα να ειναι τεραστιος φαν του Τεοντοσιτς(τον αναγνωριζω εννοειται),αλλα ειναι τοσο καρ...ζης και τοσο κωλ...δο που απλα δεν θα μπορουσα να τον δω στην ομαδα μου.Επισης ασοβαρος παικτης,που σε ομαδικο επιπεδο διακρινεται για το οτι χαλαει τις πιθανοτητες των ομαδων του για διακριση λογω του οτι ειναι παικτης απροβλεπτος,αψυχολογητος κλπ.Ειναι η πολυ κακη version του Σαρας.Σε τετοιο παικτη εγω 2,5 μυρια δεν θα εδινα ποτε.
silversurfer
To eurohoops λέει ότι ανακοινώνεται από ώρα σε ώρα ο Σάσα.....
Στο επίσημο της ΚΑΕ δεν βλέπω κάτι ακόμα!
yorgos
Αν ισχύει ότι το συμβόλαιό του είναι 800 χιλιάρικα, πολύ καλή ένδειξη: ο ΔΓ πάει για σοβαρό μπάτζετ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.