Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Mono
Δεν εχει κλείσει ακομα εγω δεν είδα καμια επίσημη τοποθέτηση ουτε καμια ανακοίνωση εκ μέρους της ΚΑΕ οπότε δε ξερω γιατι αναφέρεστε λες και ειναι τελειωμένη υπόθεση, επίσης το σάιτ δεν ειναι και απο τα πιο έγκυρα σχετικα με οτι εχει να κανει για εμάς..

Ο Ιβάνοβιτς μου φαίνεται μέτρια επιλογή απο τη στιγμη που τοποθετούνται και ολυμπιακοι με θετικά σχόλια καταλαβαίνουμε ολοι οτι ειναι επιλογή που τους συμφέρει, περα απο την πλάκα τωρα, μπασκετικα δε γνωρίζω κατα ποσο ο Ιβάνοβιτς ταιριάζει στον μπασκετικο Παναθηναικο και κατα ποσο θα βρει αρμονια με τον πρόεδρο μας που ειναι λιγο παρορμητικός (το λιγο ειναι σικ) και αν μια ομαδα που εχει μάθει να προσέχει πρωτίστως τον πισινό της μπορει ξαφνικα να αλλάξει νοοτροπία, παντως προσωπικά θεωρώ απο Μεσίνα και κατι άλλους τελειωμένους, καλυτερο πρότζεκτ με αρκετα μεγαλο ρίσκο ομως...
spysta
QUOTE(tsouras o.a.c @ May 31 2014, 10:47 ) *
Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι εαν δινει 500 στον Ιβανοβιτς ,γιατι δεν δινει 300-400 στον Βουγιοσεβιτς και να ειναι και σιγουρος οτι και ομαδα θα φτιαξει και παικτες φτηνους και καλους θα βρει και τους νεους θα εκμεταλλευτει!

γιατι πρεπει να εχει 6-7 Σερβους το λιγοτερο ο ΠΑΟ .. εεε δεν γινεται αυτο wink.gif
doctorjekil
QUOTE(tsouras o.a.c @ May 31 2014, 13:47 ) *
Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι εαν δινει 500 στον Ιβανοβιτς ,γιατι δεν δινει 300-400 στον Βουγιοσεβιτς και να ειναι και σιγουρος οτι και ομαδα θα φτιαξει και παικτες φτηνους και καλους θα βρει και τους νεους θα εκμεταλλευτει!

Ναι οπως ηταν σιγουροι και στην τσσκα οτι θα τους φτιαξει ομαδα και πατωσε,ο ντουλε δεν κανει για αλλη ομαδα εκτος παρτιζαν
GK_23
Μια χαρά επιλογή είναι ο Ιβάνοβιτς. Προπονητής επιπέδου Ευρωλίγκας, με τεράστια εμπειρία, δουλειά και τίτλους στην καριέρα του. Και τα 500 χιλιάρικα το χρόνο είναι πολύ λογικό ποσό κατά τη γνώμη μου. Μιλάμε για προπονητή με παρουσίες σε Φ4 και τίτλους στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης. Δεν γίνεται να έρθει τζάμπα.

Ο Βουγιόσεβιτς, που αναφέρει ένας φίλος πιο πάνω, όποτε δούλεψε εκτός Σερβίας, απέτυχε παραγωδώς.

Ο Πρίφτης πήγε στον ΠΑΟ γιατί κάλλιο πέντε και στο χέρι (βοηθός και πληρωμένος στην ώρα σου) παρά δέκα και καρτέρι (πρώτος προπονητής σε ομάδα της Α1 και απλήρωτος).

Δεν υπάρχουν και πολλές διαθέσιμες τοπ επιλογές...
Las Plagas
για 500.000 το χρονο ο ιβανοβιτς ειναι η χειροτερη επιλογη
EXASFAIROS
Καταρχην ποτε ειχε κανει το ταξιδι στην Αθηνα?αν ειναι πριν καιρο ισως εχει ετοιμασει λιστα μεταγραφων laugh.gif και ενημερωθηκε για το υλικο της ομαδας...


Αν πραγματικα ισχυει δεν με νοιαζει ουτε ταιμινγκ ουτε λοιπα....η μαλλον δεν θα εκπλαγω...
Απο βιογραφικο βλεπω οτι γουσταρε Λτινοαμερικανους(εφερε Χουερτας κλπ), και Λιθουανους(Ματσιγιαουσκας και αλλους στην προηγουμενη του θυτεια ξανα στην Ταου κλπ)εχει το ονομα του περαση στο να φερεις και κανενα Γιουγκοσλαβο....ειχε Μπαρατς,εφερε Νεμανια Μπιελιτσα στο εξωτερικο,ειχε παρει και Χερτελ και τον κρατησε επι δευτερης θυτειας του στην Ταου,αλλαζε ομως και πολλους απο το ροστερ,αρνητικο αυτο.παιζει με ψηλο 5αρι και με πλατη,....ειδομεν αν ισχυει το ντιλ....


Οταν λεμε για νεο ελληνικο κορμο δεν νομιζω να ξερει ολα τα ελληνικα ταλεντα .Προτιστως θα δουλεψει πανω σε αυτα που εχει η ομαδα και σε ενα δυο ακομη.


Σιγουρα κατ εμε θα κανει κρουση για Μπογκντα μεχρι εκει που τον παιρνει και ισως σου φερει και κανενα αλλο...και μοιριζομαι και Χερτελ που δουλεψε μαζι του ....Δικες του επιλογες ηταν Σαν Εμετεριο,Χουερτας,Μπαρατς,Νεμανια Μπιελιτσα και κρατησε χρονια Σπλιττερ,Τελετοβιτς που παρελαβε απο Σπαχια..

Παντως και η τακτικη της Ταου ηταν αλλοπροσαλη διοικιτικα .Εδωσε και πολλους παιχτες σε μεγαλυτερους ονοματικα συλλογους παρακαμπτοντας και τον Ιβανοβιτς...υποτιθεται αν καποιος παιχτης αποδωσει καλα επι Ιβανοβιτς και ειναι στα πλανα του δεν θα αποχωρησει αν δεν εχει ληξει το συμβολαιο του.
bbplayer
Λογική κίνηση από τη στιγμή που ο Anthony Perkins δεν υπάρχει πια και ο Christian Bale θα είναι πανάκριβος
SkyFall
QUOTE (bbplayer @ May 31 2014, 14:43 ) *
Λογική κίνηση από τη στιγμή που ο Anthony Perkins δεν υπάρχει πια και ο Christian Bale θα είναι πανάκριβος


συμφωνώ. 100% μαζί σου.
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ May 31 2014, 14:43 ) *
Λογική κίνηση από τη στιγμή που ο Anthony Perkins δεν υπάρχει πια και ο Christian Bale θα είναι πανάκριβος

Αν είσαι τέτοιος όμως μπορείς ίσως να συνεννοηθείς εκ του αποτελέσματος καλύτερα με άλλες τέτοιες προσωπικότητες. rolleyes.gif Ίσως είναι καλή μια εκρηκτική συνταγή αν πρόκειται να κερδίσει μερικές μάχες απ' το ΔΓ στο φάκελο "απαιτήσεις". Αν του πουν να κρατήσουμε Curry*, διάολε δε φαντάζεσαι ότι θα του γυρίσουν τα λαμπάκια; tongue.gif

*Άνθρωπος που εκθείαζε Curry ως επιλογή Αργύρη, 12 μήνες μετά ισχυρίστηκε ότι "του τον φόρτωσαν". Το σώνει και καλά ήταν ο μέγιστος προπονηταράς μερικών έχει περάσει σε άλλο επίπεδο. bball.gif
A.CAB
Νομίζω κλείσαμε πλέον σε γραφικότητα και μουρλοκομείο. icon_drunk.gif Αλλά αντικειμενικά είναι σοβαρότατος και κανονικότατος προπονητής με ουκ ολίγες επιτυχίες στην καριέρα του. Έχει πάρει τίτλους και έχει βγάλει και παίχτες. Στα χαρτιά ακούγεται μια χαρά. Βέβαια το αλληλομπινελίκωμα με τον Mad Τράκη είναι σίγουρο σε κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά.
Βλέπω Παππά και Λουκά να τρώνε καψόνια στις 6 το πρωί μέχρι να γίνουν... Λάσμε σε στέγνωμα και γράμμωση.
louie
ιβανοβιτς... το καλο ειναι οτι σιγουρα θα κανει πιο νεανικη ομαδα τον παναθηναικο συμφωνα με την θεωρια της εξελιξης και της φυσικης επιλογης. τι εννοω με αυτο; οτι οποιος παιχτης ειναι μεγαλος σε ηλικια δεν θα επιβιωσει απο τις προπονησεις του(RIP διαμαντιδης-φωτσης) και θα μεινουν μονο οι νεοι στο τελος.

επισης τωρα ειναι που δεν πρεπει να φυγει ο παππας γιατι με ιβανοβιτς προπονητη θα πεσει γελιο. αληθεια η συνεργασια δγ με ιβανοβιτς πως θα λειτουργησει; θα καθεται ο ιβανοβιτς να του φερνει κινεζους, μπατιστ και μαυροκεφαλιδη οπως στον πεδουλα;
bbplayer
QUOTE (louie @ May 31 2014, 15:23 ) *
θα καθεται ο ιβανοβιτς να του φερνει κινεζους, μπατιστ και μαυροκεφαλιδη οπως στον πεδουλα;


ναι (απαντάω και στο φίλο μου τον σουτερ πιο πάνω). Γιατί εκ των πραγμάτων όταν σε ανασύρουν από τα αζήτητα, δε σε παίρνει και για πολλά πολλά. Εχει να δουλέψει 2 σεζόν ο συγκεκριμένος και θα χρωστάει μεγάλη χάρη στον ΔΓ. Οπότε μια χαρά θα πετάξει ο γάιδαρος

Δεν υπάρχει τίποτα θετικό στην επιλογή Ιβάνοβιτς. Τουλάχιστο τίποτα που να βλέπω εγώ. loser με πατέντα δεν έχει κάνει τίποτα στην Ευρώπη όταν η Ταού είχε τη μεγάλη ομάδα με Σκόλα-Σπλίτερ -Σαν Εμετέριο, κόντεψε να κόψει το μπάσκετ στον ΜΠιέλιτσα, τους μισούς παίχτες τους έχει στείλει στο νοσοκομείο και με τους άλλους μισούς έχουν κόψει την καλημέρα.

Υ.Γ Εκτός από τους 17 του Μαρτζώκα έχει φάει και μια εμφαντική ήττα από τον Γιαννάκη εκεί μέσα. Βέβαια τότε ο Ολυμπιακός ήταν από τις λίγες φορές που είχε παίξει μεγάλο μπάσκετ. Πραγματικά απίστευτη εμφάνιση. Η αντίδραση του Ιβάνοβιτς ήταν να βάζει τον Τελέτοβιτς να σουτάρει από τα 9 μετρα μπας και το γυρίσει
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ May 31 2014, 15:31 ) *
ναι (απαντάω και στο φίλο μου τον σουτερ πιο πάνω). Γιατί εκ των πραγμάτων όταν σε ανασύρουν από τα αζήτητα, δε σε παίρνει και για πολλά πολλά. Εχει να δουλέψει 2 σεζόν ο συγκεκριμένος και θα χρωστάει μεγάλη χάρη στον ΔΓ. Οπότε μια χαρά θα πετάξει ο γάιδαρος

Δεν υπάρχει τίποτα θετικό στην επιλογή Ιβάνοβιτς. Τουλάχιστο τίποτα που να βλέπω εγώ. loser με πατέντα δεν έχει κάνει τίποτα στην Ευρώπη όταν η Ταού είχε τη μεγάλη ομάδα με Σκόλα-Σπλίτερ -Σαν Εμετέριο, κόντεψε να κόψει το μπάσκετ στον ΜΠιέλιτσα, τους μισούς παίχτες τους έχει στείλει στο νοσοκομείο και με τους άλλους μισούς έχουν κόψει την καλημέρα.

Υ.Γ Εκτός από τους 17 του Μαρτζώκα έχει φάει και μια εμφαντική ήττα από τον Γιαννάκη εκεί μέσα. Βέβαια τότε ο Ολυμπιακός ήταν από τις λίγες φορές που είχε παίξει μεγάλο μπάσκετ. Πραγματικά απίστευτη εμφάνιση. Η αντίδραση του Ιβάνοβιτς ήταν να βάζει τον Τελέτοβιτς να σουτάρει από τα 9 μετρα μπας και το γυρίσει

Καλα αυτο δεν λεει κατι,κι ο ομπραντοβιτς φετος οταν βλεπει τα δυσκολα βαζει τον μπιελιτσα να σουταρει απ τα 10 μετρα
louie
QUOTE (bbplayer @ May 31 2014, 15:31 ) *
ναι (απαντάω και στο φίλο μου τον σουτερ πιο πάνω). Γιατί εκ των πραγμάτων όταν σε ανασύρουν από τα αζήτητα, δε σε παίρνει και για πολλά πολλά. Εχει να δουλέψει 2 σεζόν ο συγκεκριμένος και θα χρωστάει μεγάλη χάρη στον ΔΓ.

Δεν υπάρχει τίποτα θετικό στην επιλογή Ιβάνοβιτς. Τουλάχιστο τίποτα που να βλέπω εγώ. loser με πατέντα δεν έχει κάνει τίποτα στην Ευρώπη όταν η Ταού είχε τη μεγάλη ομάδα με Σκόλα-Σπλίτερ -Σαν Εμετέριο, κόντεψε να κόψει το μπάσκετ στον ΜΠιέλιτσα, τους μισούς παίχτες τους έχει στείλει στο νοσοκομείο και με τους άλλους μισούς έχουν κόψει την καλημέρα.


ναι ουτε εγω βλεπω κατι θετικο. οκ εχει μεγαλυτερο ονομα απο πεδουλακη, αλβερτοπριφτομανωλοπουλο και εχει εμπειρια στο υψηλο επιπεδο. αλλα απο εκει και περα κι εγω ανυσηχω για τον χαρακτηρα του, τον τροπο προπονησης του και ολα αυτα. οπως συζητουσαμε τις προαλλες το μπασκετ αλλαζει και πρεπει να επενδυσεις σε νεους ταλαντουχους προπονητες αν δεν εχεις τοσα λεφτα. το να φερνεις εναν βετερανο σαν τον ιβανοβιτς δεν μου φαινεται καλη ιδεα.
roko
QUOTE (akratacity @ May 31 2014, 13:18 ) *
ο ιβανοβιτς ανηκει στους κορυφαιους προπονητες στην ευρωπη

μην ξεχναμε οτι εχει πανηγυρισει τιτλους στην ισπανια με την ταου-καχα-λαμποραλ απεναντι σε πολυ ισχυρους αντιπαλους (μπαρτσα, ρεαλ)

εγω θεωρω οτι αν οντως ισχυει η φημη αυτη ο πρωτος που θα ευνοηθει ειναι ο παππας

το στυλ του παππα ταιριαζει με την φιλοσοφια του ιβανοβιτς για επιθετικο-γρηγορο μπασκετ


Ετσι οπως εγραψες το ταου-καχα-λαμποραλ μου θυμισες το ανεκδοτο με τον Ζαν-Κλωντ-Βαν-Νταν που χτυπησε το κουδουνι στον τσακ νορις και αφου του συστηθηκε αυτος του ειπε οτι θα κατεβει κατω να τους δειρει και τους 4 smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ May 31 2014, 15:31 ) *
ναι (απαντάω και στο φίλο μου τον σουτερ πιο πάνω). Γιατί εκ των πραγμάτων όταν σε ανασύρουν από τα αζήτητα, δε σε παίρνει και για πολλά πολλά. Εχει να δουλέψει 2 σεζόν ο συγκεκριμένος και θα χρωστάει μεγάλη χάρη στον ΔΓ. Οπότε μια χαρά θα πετάξει ο γάιδαρος

Νταξ είναι βαριά κουβέντα το "αζήτητα", δεν είναι έτσι. Ελπίζω να είναι σε confrontational mode. Απ' το σύμπαν των προπονητών κατά το ΔΓ, μπορούσαμε να τα είχαμε πάει σαφώς χειρότερα.

Υπάρχουν ερωτηματικά και τα έχω κι εγώ, fan δεν είμαι. Αλλά κάτσε να δούμε. Η στελέχωση του roster και το παρασκήνιο γύρω απ' αυτήν μπορεί να πει και πολλά.
A.CAB
Πάντως αν αναλάβει και λίγο τον Δημητράκη και τον φέρει για μερικές προπονήσεις μπορεί και να τον στρώσει.

Έχει πολλά πλην αλλά και πολλά συν ο συγκεκριμένος. Γενικά δεν έχει σταθερότητα. Οπότε ρίσκο είναι αλλά θεμιτό απ' την πλευρά μου.
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ May 31 2014, 15:37 ) *
Καλα αυτο δεν λεει κατι,κι ο ομπραντοβιτς φετος οταν βλεπει τα δυσκολα βαζει τον μπιελιτσα να σουταρει απ τα 10 μετρα


Λέει. διότι πολύ απλά δεν έχουν σχέση οι δυο ομάδες. η τότε Ταού ήταν κανονική ομάδα, δεν είχε 4 forward και 8 μπάζα που έχει φέτος η Φενέρ
Las Plagas
τι τιτλους εχει ο ιβανοβιτς στην ισπανια?
Dreamerpanos
2 πρωταθλήματα και 3 κύπελλα με Ταου και ένα κύπελλο με Μπαρτσα...
SG3ptshooter
Λοιπόν, μια και καλή συνολικά:
Ελβετία:
3 πρωταθλήματα, 2 κύπελλα, 2 double
Γαλλία:
Ένα double, συν ένα Korac την ίδια χρονιά.
Ισπανία:
2 πρωταθλήματα με Tau, 4 κύπελλα (3 με Τau, 1 με Βarca), 2 τελικούς Euroleague με Tau.

Επειδή τον εκφράζει, ανέλαβε προπονητής της Βοσνίας, έχει δηλαδή προκριματικά Eurobasket να παίξει το καλοκαίρι, 10 με 27 Αυγούστου. Είχε κοουτσάρει και την Εθνική Ελβετίας.

AKRG
Ας ελπίσουμε να είναι απλά ένα σενάριο και μόνο ... αλλιώς ας αρχίσουμε από τώρα τις προσευχές για του χρόνου , μήπως και πιάσει καμία !
GK_23
QUOTE(bbplayer @ May 31 2014, 15:31 ) *
Δεν υπάρχει τίποτα θετικό στην επιλογή Ιβάνοβιτς. Τουλάχιστο τίποτα που να βλέπω εγώ. loser με πατέντα δεν έχει κάνει τίποτα στην Ευρώπη όταν η Ταού είχε τη μεγάλη ομάδα με Σκόλα-Σπλίτερ -Σαν Εμετέριο, κόντεψε να κόψει το μπάσκετ στον ΜΠιέλιτσα, τους μισούς παίχτες τους έχει στείλει στο νοσοκομείο και με τους άλλους μισούς έχουν κόψει την καλημέρα.

Δεν ξέρω αν σκοπεύει ο ΔΓ να επεμβαίνει στο έργο του Ιβάνοβιτς, αυτό θα φανεί στην πορεία. Κάτσε πρώτα να τον υπογράψει ο ΠΑΟ...

Για την αξία του Ιβάνοβιτς νομίζω ότι τα παραλές λίγο rolleyes.gif
Όταν λες δεν έχει κάνει τίποτα με την Τάου τι εννοείς; Έπαιξε τελικό το 2005 και το 2001. Έχει πάρει και ένα Κόρατς με τη Λιμόζ πιο πριν από ότι είδα είδα.

Η Τάου ήταν μια ομάδα που ξεπετάχτηκε στα μέσα της δεκαετίας του '90. Δεν ανήκε στις παραδοσιακές μεγάλες δυνάμεις της Ισπανίας. Το πρώτο της πρωτάθλημα το πήρε με τον Ιβάνοβιτς. Την μεγάλη ομάδα με Σκόλα-Καλδερόν-Ματσιγιάουσκας-Σπλίτερ δεν την αγόρασε η Τάου, την έφτιαξε. Ποιος τους ήξερε όλους αυτούς πριν παίξουν στη Τάου;

Την διετία 2010-2012 είχε όντως καθοδική πορεία αλλά και ο σύλλογος του ακολούθησε μια πολιτική ξεπουλήματος. Και στη Μπαρτσελόνα επίσης απέτυχε. Αλλά έχει μια σημαντική πορεία ο άνθρωπος στους πάγκους, ας μην τον σταυρώνουμε πριν καν τον δούμε.

Μέτρα μόνο πόσοι παίκτες που πέρασαν από τα χέρια του, παίζουν σήμερα στο ΝΒΑ...
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ May 31 2014, 15:46 ) *
Λέει. διότι πολύ απλά δεν έχουν σχέση οι δυο ομάδες. η τότε Ταού ήταν κανονική ομάδα, δεν είχε 4 forward και 8 μπάζα που έχει φέτος η Φενέρ

Συμφωνω οτι η φενερ φτιαχτηκε λαθος το καλοκαιρι αλλα ο ζοτς την εφτιαξε...αυτος πηρε μπιελιτσα,κλειζα,ζοριτς και κρατησε μακ καλεμπ...μακραν ο χειροτερος σχεδιασμος που εχει κανει ο ζοτς
bbplayer
και αυτό τι σχέση έχει με τα 3ποντα του Τελέτοβιτς από τη σέντρα?
tuareg
Σωτηρης Γεωργιου στο φβ

Αν παει παντως ο Ιβανοβιτς στον ΠΑΟ που το ονομα του πλασαρεται παντα αφου ειναι ανεργος, θα πρεπει να παρει καιι 12 παικτες-οι μισοι λογω ηλικιας καθως με Ιβανοβιτς θα ..πεθανουν μαλλον στο παρκε και οι αλλοι επειδη δεν αγαπανε την προπονηση και θα τους διωξει νυχτα!
SkyFall
QUOTE (tuareg @ May 31 2014, 17:50 ) *
Σωτηρης Γεωργιου στο φβ

Αν παει παντως ο Ιβανοβιτς στον ΠΑΟ που το ονομα του πλασαρεται παντα αφου ειναι ανεργος, θα πρεπει να παρει καιι 12 παικτες-οι μισοι λογω ηλικιας καθως με Ιβανοβιτς θα ..πεθανουν μαλλον στο παρκε και οι αλλοι επειδη δεν αγαπανε την προπονηση και θα τους διωξει νυχτα!


Sotiris Georgiou Like This!
tuareg
απ'οσο μαθαινω παντως ο κος δελτα που ειναι μανατζερ του διαψευδει οτι υπαρχει συμφωνια
roko
QUOTE (tuareg @ May 31 2014, 18:27 ) *
απ'οσο μαθαινω παντως ο κος δελτα που ειναι μανατζερ του διαψευδει οτι υπαρχει συμφωνια



Φανταζομαι οτι ειναι τυπικο το θεμα μεχρι να ξεκαθαρισει αυριο το πρωταθλημα και να μην πεσει η ψυχολογια του Διαμαντιδη ακομη περισσοτερο smiley.gif
HackerBaby
Αρχικα να πω οτι δεν εχω παρακολουθησει τις ομαδες του για τον κρινω, αλλα ρε παιδια τι παει να παει ειναι δυσκολος ανθρωπος και κανει σκληρες προπονησεις?Στο εφηβικο παιζουμε?Παιχτες επαγγελαμτιες προπονει.Πραγματικα ας πει καποιος οτι ειναι κακος προπονητης ,αλλα αυτο το επιχειρημα μου ακουγεται αστειο τουλαχιστον...
Dred11
https://www.youtube.com/watch?v=HzUl2UJ-iDM
Εδώ ο Ούκιτς αλλάζει τα φώτα στην Μπάρτσα του Ιβάνοβιτς. Τί ωραίο παικτάκι ήταν τότε ο Ούκιτς!
North_gato
QUOTE (Dred11 @ May 31 2014, 19:10 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=HzUl2UJ-iDM
Εδώ ο Ούκιτς αλλάζει τα φώτα στην Μπάρτσα του Ιβάνοβιτς. Τί ωραίο παικτάκι ήταν τότε ο Ούκιτς!



Ειδα το βιντεκι και δεν πιστευα τα ματια μου.... αυτος ο παιχταρας πως καταντησε μαουνα και σκερβελες? Μηπως επειδη κουρευτηκε?
Las Plagas
QUOTE (North_gato @ May 31 2014, 19:20 ) *
Ειδα το βιντεκι και δεν πιστευα τα ματια μου.... αυτος ο παιχταρας πως καταντησε μαουνα και σκερβελες? Μηπως επειδη κουρευτηκε?

ο σαμψων ειναι?
bbplayer
Ο ΔΔ είναι η προπόνηση προσωποποιημένη. Πάει στο ΟΑΚΑ και κάνει προπόνηση κουτσός. Στον Ιβάνοβιτς θα μασήσει?

QUOTE (Las Plagas @ May 31 2014, 19:23 ) *
ο σαμψων ειναι?


αααααχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχαχααχ πέθανα 24.gif 24.gif

Ο North μάλλον εννοεί ότι μαζί με τα μαλλιά , έχασε και τα μυαλά του (αν τα είχε ποτέ icon_drunk.gif icon_drunk.gif )
Las Plagas
QUOTE (bbplayer @ May 31 2014, 19:23 ) *
Ο ΔΔ είναι η προπόνηση προσωποποιημένη. Πάει στο ΟΑΚΑ και κάνει προπόνηση κουτσός. Στον Ιβάνοβιτς θα μασήσει?



αααααχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχαχααχ πέθανα 24.gif 24.gif

Ο North μάλλον εννοεί ότι μαζί με τα μαλλιά , έχασε και τα μυαλά του (αν τα είχε ποτέ icon_drunk.gif icon_drunk.gif )

μαλλον του πηραν το ταλεντο οι εξωγηινοι οπως στο space jam
σε καποια μακρινη ακρη του γαλαξια καποιος γκρι παιζει με στυλ ουκιτς
roko
https://www.youtube.com/watch?v=PRV-001l_Fc

Τελικα ολοι ειδαμε (και θα δουμε και αυριο πιστευω) ποσο πολυ διφορετικος ειναι ο Παναθηναικος πριν και μετα τον Πεδουλακη.Ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι τον εφαγε λαχανο ο ΔΓ τον Πεδουλακη.Οπως και να'χει αυτη του η κινηση χαρισε ενα πρωταθλημα αποτι φαινεται στον Ολυμπιακο.Ειμαι σιγουρος πως αν δεν ειχε σταματησει τον Πεδουλακη ο Γιαννακοπουλος η εικονα του Παο σημερα θα ηταν τελειως διαφορετικη.
bbplayer
http://prasinanea.gr/basket/article2817900.ece

έται και γίνει κανένα τέτοιο μπαμ, μέχρι και διαρκείας θα παρω και ας πάω 2-3 φορές τη σεζόν στο ΟΑΚΑ

w00t.gif w00t.gif w00t.gif
redleg7
Πολυ δυσκολη περιπτωση.Εχει μαθει να δουλευει και με μπατζετ των 30 εκ και βαλε.Δεν τον εδιωξε η Μπαρτσελονα τα τελευταια 7 χρονια που εχει φαει πολλες κατραπακιες,θα το κανει τωρα?Πολλα θα κρινουν οι φετινοι τελικοι της ACB.Παντως εχει συμβολαιο και για του χρονου.
CG.
QUOTE (roko @ Jun 1 2014, 00:37 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=PRV-001l_Fc

Τελικα ολοι ειδαμε (και θα δουμε και αυριο πιστευω) ποσο πολυ διφορετικος ειναι ο Παναθηναικος πριν και μετα τον Πεδουλακη.Ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι τον εφαγε λαχανο ο ΔΓ τον Πεδουλακη.Οπως και να'χει αυτη του η κινηση χαρισε ενα πρωταθλημα αποτι φαινεται στον Ολυμπιακο.Ειμαι σιγουρος πως αν δεν ειχε σταματησει τον Πεδουλακη ο Γιαννακοπουλος η εικονα του Παο σημερα θα ηταν τελειως διαφορετικη.


Εγω παντως εβρισκα το μπασκετ του πεδουλακη στο τελος τοσο απεχθες οσο και με αλβερτη
Με το παρδον
SG3ptshooter
QUOTE(redleg7 @ Jun 1 2014, 09:52 ) *
Πολυ δυσκολη περιπτωση.Εχει μαθει να δουλευει και με μπατζετ των 30 εκ και βαλε.Δεν τον εδιωξε η Μπαρτσελονα τα τελευταια 7 χρονια που εχει φαει πολλες κατραπακιες,θα το κανει τωρα?Πολλα θα κρινουν οι φετινοι τελικοι της ACB.Παντως εχει συμβολαιο και για του χρονου.

Nταξ, κατραπακιές. Έχει πάρει Euroleague, 4 βραβεία καλύτερου Ισπανού προπονητή και ένα καλύτερου προπονητή στην Ευρώπη. Έχει 3 πρωταθλήματα Ισπανίας και δικαιολογημένα μετράει πολύ αυτό για τους πατριώτες του. Την πρώτη χρονιά πήρε τίτλο με μειονέκτημα έδρας στους τελικούς και τις 3 επόμενες σεζόν τερμάτισε πρώτος, τις 2 το πήρε κιόλας. Απλά η άνοδος της Real και η κακή στελέχωση στο roster παρά το σεβαστό budget των 20κάτι εκατομμυρίων έχει αφήσει τη Barca 2 χρόνια χωρίς κάποιον απ' τους 2 μεγάλους στόχους*. Είναι καλός στη δουλειά του, απ' τους καλύτερους προπονητές στη χώρα του, καλύτερος απ' το Laso 100% και απ' τους καλούς προπονητές σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Προσαρμοστικός στα προβλήματα που προκύπτουν μες τη σεζόν ή στη διάρκεια του ματς, εκτός από λειτουργική επίθεση έχει για μεγάλες περιόδους παρά τις αδυναμίες του roster παλέψει αποτελεσματικά στο να παίζει και καλή άμυνα. Υπήρξαν στιγμές σε τόσα χρόνια που κόλλησαν και στις 2 πλευρές του παρκέ, αλλά το γενικό πρόσημο παντού θετικό το βρίσκω.

Το ξέρω ότι παίρνουν ήδη παίκτες για του χρόνου, τον MVP πλέον Doellman, ενώ έχει και συμβόλαιο μέχρι το 2015 ο Καταλανός. Και τι Καταλανός; Απ' το Hospitalet, μπασκετικός μπασκετικός. Αλλά αν μείνει όντως δύο χρόνια στην απέξω, πολλά γίνονται.

Όχι, δεν ξέρω πως θα προσαρμοζόταν στα πιο σφιχτά δεδομένα, ούτε κατά πόσο θα απαιτούσε. Δεν ξέρω αν θα ανεχόταν να του φέρεις όλο το πανέρι, έχει δείξει διαλλακτικός μεν, αλλά σε ακριβότερα projects. Μια περίοδο είχε GM με ευθύνη στις μεταγραφές και γενικά αρκετά χρήματα επενδύθηκαν σε αποτυχημένες περιπτώσεις, αλλά υπήρξαν και λιγότερο ακριβές επιλογές που έδειξαν ότι τα μάτια του συλλόγου κοιτούσαν και πιο μακριά. Δεν μπορείς να προσδιορίσεις την προσωπική του αξιολόγηση είτε των καλών είτε των κακών μεταγραφών απόλυτα, ούτε το σε ποιο βαθμό οι καλές ή κακές επιλογές αυτές εξαρτώνταν (και) από άλλους στο κέντρο αποφάσεων.

Θα τον προτιμούσα απ' τον Ivanovic; Ναι.



*Ναι, δεν έχει τελειώσει το πρωτάθλημα, αλλά ούτε τελικούς δε θα δει ο φλώρος. VALENCIA.
redleg7
Ενταξει εγω ευθυνομαι που δεν το διευκρινησα.Οταν λεω κατραπακιες εννοω οτι εχει ενα Ευρωπαικο και αρκειται απλα σε συμμετοχες στο φαιναλ 4 οπου τρωει την μια ¨σφαλιαρα¨ μετα την αλλη.Ξεκαθαρα στοχος τους ειναι τα τελευταια χρονια η κατακτηση της Ευρωλιγκα.
Στις εγχωριες διοργανωσεις σαφως και μπορει να του λογισει κανεις καποια επτευγματα αλλα εγω αυτο που ξεχωριζω περισσοτερο απο καθετι ειναι το εξαιρετικο μπασκετ που επαιξε η Μπαρτσελονα το 2010(Ευρωλιγκα) και κερδισε μια ομαδα με τρομερο ροστερ στον τελικο αλλα με Γιαννακη αντιπαλο( smiley.gif ).
Δεν τον εχουμε δει να δουλευει με μικροτερα μπατζετ,δεν τον εχουμε δει σε συνθηκες διαφορετικες και συνηθως οποιον παιχτη θελει η ομαδα του τον αποκταει με συνοπτικες διαδικασιες(Ας ειναι καλα τα δανεια smiley.gif ).Σαφως και ειναι καλος τεχνικος οπως σαφως εχει διαστηματα μεσα στο παιχνιδι που ¨κολλαει¨ εντονα το μυαλο του και πολλες φορες το εχει πληρωσει αυτο η ομαδα του(εδω θα μου πεις ποιου τεχνικου δεν κολλαει το μυαλο και εχεις δικιο).
Η φετινη σεζον ειναι περα ως περα αποτυχημενη ως προν τον σχεδιασμο του ροστερ.
Το να εχεις 3 πενταρια που ο καθενας θελει απο 25 λεπτα για να ειναι ικανοποιημενος και στο τελος να αραζεις στον παγκο επενδυση 1.2 εκ ευρω και βαλε(Λαμπε) ειναι καπως...
Οπως καπως ειναι η γενικοτερη καταρτιση με κατι αστεια ποσα του 1 μυριου στον Ολεσον και κατι εξωφρενικα 3 μυρια σε Λορμπεκ,1.5 σε Παπ κλπ.
Φυσικα σε αυτο δεν ευθυνεται μονο αυτος(εννοω προς τα ποσα) αλλα η ανυπαρκτη διοικηση της Μπαρτσελονα που παρεχει οτι θελει ο καθε αθλητης και πληρωνει υπεραξιες(ενω η υπολοιπη Ευρωπη πλην Ρωσιας-Τουρκιας εχει μπει σε τελειως αλλη λογικη).

Να συνοψισω και να πω οτι σε πολλα συμφωνουμε αν και θεωρω οτι η επιλογη Doellman ειναι επιλογη Πασκουαλ οποτε αυτο μαλλον συνηγορει στο οτι θα παραμεινει και του χρονου.

Αν για καποιο πραγμα ζηλευω αυτη την στιγμη καποιες Ισπανικες ομαδες ειναι οτι δεν υπαρχει αυτη η τρελη,τρομακτικη πιεση που υπαρχει στην Ελλαδα και μπορει να καταστρεψει τα παντα.

Οσον αφορα την συγκριση με τον Λασο δεν τιθεται καν θεμα και ας εχει δεχτει πολυ ασχημες ηττες απο την Ρεαλ.
roko
Ο Πασκουαλ στο μυαλο το δικο μου ειναι κατι σαν τον Βενγκερ στην Αρσεναλ..Αν καποιος θεωρει τον Βενγκερ καλο προπονητη τοτε δικαιως θεωρει και τον Πασκουαλ στο μπασκετ.Το κοινο τους χαρακτηριστικο ειναι οτι δουλευουν πολλα χρονια στην ιδια ομαδα,με υψηλο μπατζετ και δεν καταφερνουν απο τιτλους και πολλα πραγματα,αλλα απο την αλλη αποδιδουν σε θεαμα οι ομαδες τους.

Τα 3 πρωταθληματα που λεει ο φιλος ειναι πολυ λιγα.Στην Ισπανια εκτος απο Ρεαλ και Μπαρτσελονα ποιος αλλος μπορει να χτυπησει πρωταθλημα? Εχει τοσα χρονια με τον ιδιο κορμο και εχει παρει 1 Ευρωλιγκα.Εδω ο φουκαρας ο Μπαρτζωκας πηρε Ευρωλιγκα στην 1η του χρονια και λεγαμε (εγω 1ος) οτι αν δεν νικησει φετος στους τελικους τον Παο να παει σπιτι του..

Και ο Πεδουλακης μια απο τα ιδια.Πηρε νταμπλ περυσι,εφτασε μια ανασα απο το φαιναλ 4 και φετος πηρε π...ο λογω οτι δεν επαιζε καλο μπασκετ η ομαδα του.
SG3ptshooter
Απλά είναι άλλο γι αυτούς να παίρνουν "το δεύτερο καλύτερο εθνικό πρωτάθλημα στον κόσμο", έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία απ' ότι το βλέπουμε εμείς. Όπως θα πει, αφού το πήγατε ποδοσφαιρικά, η City ή η Juventus ότι είχαν πετυχημένη σεζόν παρά την Ευρωπαϊκή αποτυχία. Εμείς που παίζουμε 5 ματς το χρόνο για να κριθεί ο τίτλος, ναι κοιτάμε σχεδόν μόνο την EL όταν έχουμε σοβαρές βλέψεις.

O Wenger έχει να πάρει πρωτάθλημα 10 χρόνια και δεν έχει πάρει CL ποτέ. Δεν είναι το ίδιο. Ούτε τον ίδιο κορμό έχει η Barca από πάντα, ούτε 3 πρωταθλήματα σε 8 χρόνια είναι λίγα. Η Caja μετρούσε πολύ περισσότερο απ' ότι σήμερα και υπήρχε τρίτος πόλος πολύ ισχυρός.
roko
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 1 2014, 11:08 ) *
Απλά είναι άλλο γι αυτούς να παίρνουν "το δεύτερο καλύτερο εθνικό πρωτάθλημα στον κόσμο", έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία απ' ότι το βλέπουμε εμείς. Όπως θα πει, αφού το πήγατε ποδοσφαιρικά, η City ή η Juventus ότι είχαν πετυχημένη σεζόν παρά την Ευρωπαϊκή αποτυχία. Εμείς που παίζουμε 5 ματς το χρόνο για να κριθεί ο τίτλος, ναι κοιτάμε σχεδόν μόνο την EL όταν έχουμε σοβαρές βλέψεις.

O Wenger έχει να πάρει πρωτάθλημα 10 χρόνια και δεν έχει πάρει CL ποτέ. Δεν είναι το ίδιο. Ούτε τον ίδιο κορμό έχει η Barca από πάντα, ούτε 3 πρωταθλήματα σε 8 χρόνια είναι λίγα. Η Caja μετρούσε πολύ περισσότερο απ' ότι σήμερα και υπήρχε τρίτος πόλος πολύ ισχυρός.



Θα σου πει και ο αλλος οτι και ο Βενγκερ στην Αγγλια ειχε να αντιμετωπισει οχι μονο αλλες 2,αλλα περισσοτερες ομαδες.Μαν,Τσελσι,Λιβερπουλ,Σιτι κλπ..Και πηγε και εναν τελικο τσ.λιγκ που στο ποδοσφαιρο ειναι πολυ δυσκολο,ενω ο αλλος πηγε σε εναν τελικο στην ευρωλιγκα.Τεσπα ειναι πως το βλεπει κανεις.Εγω αν επρεπε να διαλεξω αναγκαστικα μεταξυ Πασκουαλ και Ιβανοβιτς θα διαλεγα τον 2ο.Προσωπικα απο την στιγμη που εφυγε ο Πεδουλακης εμενα θα μου εκανε γκελ μονο καποιος εκ των Ομπραντοβιτς,Ιβκοβιτς,Μεσσινα (τον Μπλατ δεν τον αναφερω γιατι ειναι ανεφικτη περιπτωση για τα στανταρ τα δικα μας πλεον..).
Zoys
QUOTE(roko @ Jun 1 2014, 10:58 ) *
Ο Πασκουαλ στο μυαλο το δικο μου ειναι κατι σαν τον Βενγκερ στην Αρσεναλ..Αν καποιος θεωρει τον Βενγκερ καλο προπονητη τοτε δικαιως θεωρει και τον Πασκουαλ στο μπασκετ.Το κοινο τους χαρακτηριστικο ειναι οτι δουλευουν πολλα χρονια στην ιδια ομαδα,με υψηλο μπατζετ και δεν καταφερνουν απο τιτλους και πολλα πραγματα,αλλα απο την αλλη αποδιδουν σε θεαμα οι ομαδες τους.

Τα 3 πρωταθληματα που λεει ο φιλος ειναι πολυ λιγα.Στην Ισπανια εκτος απο Ρεαλ και Μπαρτσελονα ποιος αλλος μπορει να χτυπησει πρωταθλημα? Εχει τοσα χρονια με τον ιδιο κορμο και εχει παρει 1 Ευρωλιγκα.Εδω ο φουκαρας ο Μπαρτζωκας πηρε Ευρωλιγκα στην 1η του χρονια και λεγαμε (εγω 1ος) οτι αν δεν νικησει φετος στους τελικους τον Παο να παει σπιτι του..

Εγώ είχα ταυτίσει με τον Wenger τον Ivanovic για τους ίδιους λόγους.
roko
QUOTE (Zoys @ Jun 1 2014, 11:30 ) *
Εγώ είχα ταυτίσει με τον Wenger τον Ivanovic για τους ίδιους λόγους.


Τοσο looser δηλαδη ο Ιβανοβιτς? smiley.gif
Zoys
QUOTE(roko @ Jun 1 2014, 11:40 ) *
Τοσο looser δηλαδη ο Ιβανοβιτς? smiley.gif

Ε, περίπου. Τόσα χρόνια σε μια ομάδα που είναι μεν μεγάλο club, αλλά δεν έχει πάρει ποτέ Ευρωλίγκα όσο κοντά κι αν έφτασε.
doctorjekil
QUOTE(redleg7 @ Jun 1 2014, 09:52 ) *
Πολυ δυσκολη περιπτωση.Εχει μαθει να δουλευει και με μπατζετ των 30 εκ και βαλε.Δεν τον εδιωξε η Μπαρτσελονα τα τελευταια 7 χρονια που εχει φαει πολλες κατραπακιες,θα το κανει τωρα?Πολλα θα κρινουν οι φετινοι τελικοι της ACB.Παντως εχει συμβολαιο και για του χρονου.

Ο πασκουαλ εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα φυγει απ την μπαρτα,μιλαγα με οπαδους της μπαρτσα στο μιλανο μετα τον ημιτελικο και μου λεγανε οτι δεν θελουν ουτε να τον βλεπουν και δεν θ αφησουν την διοικηση να τον κρατησει...συγκεκριμενα μου ειπαν''καλος προπονητης αλλα δεν κανει για φαιναλ4"
priest
Η ιδεολογια του ιβανοβιτς ειναι αντιθετη απο αυτη του ζοτς ,ποσω μαλλον απο του αρτζυ!Αμυντικη προσηλωση σε μια σειρα κρισιμων αγωνων ποτε δεν ειδα στις ομαδες του με εξαιρεση τους τελικους με την μπαρτσα πριν 4 χρονια που πηρε το πρωταθλημα.

Απο οτι φαινεται με την επιλογη αυτη οι μεταγραφικες κινησεις θα γινουν με γνωμονα το επιθετικο ταλεντο και θα εχει ενδιαφερον ποια θα ειναι η τελικη μας 12αδα.

Η περιπτωση Πασκουαλ ειναι πολυ καλη και σιγουρα πιο κοντα ιδεολογικα με τον ζοτς αλλα σαφεστατα εχει αποδειξει εδω και χρονια οτι στο φαιναλ 4 οι ομαδες του καταρρεουν.Παρολαυτα οικονομικα δεν νομιζω να γινει υπερβαση ουτε για τον προπονητη αλλα ουτε και στο μπατζετ της ομαδας συνεπως η περιπτωση Πασκουαλ δεν υφισταται.

Las Plagas
ρε παιδια μετα απο πεδουλα και πριφτοαλβερτηδες δεν σας αρεσει ο πασκουαλ?
οτι καλυτερο μετα τον ζελικο μπορουμε να παρουμε ειναι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.