Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
A.CAB
Δηλαδή με τα σοβαρά μας τώρα πρέπει να κάνουμε προτάσεις για το ποιός είναι καλύτερος προπονητικά από τον Αλβέρτη; Μήπως οι υποστηρικτές της κίνησης Αλβέρτη να μας πουν τι το καλύτερο μπορεί να δώσει προπονητικά, τακτικά κτλ ο Αλβέρτης από οποιονδήποτε άλλο κανονικό προπονητή μεγάλου, μέσου ή ακόμα και μικρού επιπέδου;

Δεν λέω ο Παναθηναικός είναι του ΔΓ μαγαζί. Όπως θέλει αυτός θα το κουμαντάρει. Απλά ρε γαμώτο το ν' αφήσουμε με τον κανένα στον πάγκο την ομάδα για 3 μήνες είναι καταθλιπτικό σενάριο. Εχει μια ρημαδοιστορία αυτή η ομάδα. Αν δεν μας νοιάζει ένα ακόμα πρωτάθλημα ή δεν έχουμε όρεξη ούτε καν να προσπαθήσουμε για πρόκριση τότε λέω μήπως τα μαζεύαμε να πάνε ν' αράξουν τα παιδιά, να ξεκουραστούν μερικοί, να γιάνουν κάποιοι άλλοι και τα ξαναλέμε το καλοκαίρι λίγο πριν τα μπάνια. Όχι τίποτα άλλο αλλά υπάρχουν και κάτι περίεργοι που πήγαν και πήραν και διαρκείας βλέπεις. Αλλά νόμιζαν πως ήταν για ομάδα μπάσκετ και όχι για τσίρκο μεντράνο.
Vagrant
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Mar 8 2014, 18:39 ) *


Θα κάνουμε ανταλλαγή Αργύρη Πεδουλάκη με Αντρέα Τρινκιέρι...
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ Mar 8 2014, 23:49 ) *
Να συμφωνήσουμε σε δυο πράγματα, φαντάζομαι θα το καταφέρουμε έστω και με κόπο.

Ο προπονητής απολύθηκε. Κακώς ? κατά ένα 95% ναι. Ποιος θα έρθει να "τρέξει" την ομάδα μέχρι το καλοκαίρι? Προπονητής? ποιος? ποιος θα αναλάβει για τρεις μήνες ομάδα που παραπέει που δεν είναι δική του και με τον ΔΓ πάνω από το κεφάλι του?

Ο Φράνγκι είναι ανέκδοτο για πολλούς. Ωραία. Προτάσεις??

Μπορει να εχεις δικιο σε καποια απο αυτα που λες αλλα ο παγκος του παο παραμενει μια απο τις καλυτερες δουλειες στην ευρωπη για οποιονδηποτε προπονητη,πολλοι θα πληρωνανε για να γραψουν στο βιογραφικο τους οτι περασανε απο τον παγκο της πιο επιτυχημενης ομαδας της ευρωπης...Προτασεις για καλυτερους προπονητες απο τον φραγκι ειναι απειρες,ολοι οι διαθεσιμοι ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ,ο φραγκι δεν ειναι προπονητης
bbplayer
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 23:52 ) *
ωραια χασαμε την ευρωπη για φετος. βλεπεις σε οριζοντα 5ετιας ας πουμε κανα ευρωπαικο για τον παναθηναικο; εγω οχι και θα σου εξηγησω γιατι. πρωτον γιατι ο παναθηναικος δεν εχει φροντισει για το μελλον σε θεμα παιχτων και ο διαμαντιδης του χρονου σταματαει κι ακομα ψαχνουμε τον διαδοχο του ματαια εδω και ποσα χρονια. το καλυτερο που εχουμε μεχρι τωρα ειναι ο παππας... δευτερον και σημαντικοτερο, σοβαρος προπονητης δεν ερχεται και να ερθει δεν θα στεριωσει με τον τροπο που θελει να διοικει ο γιαννακοπουλος.


μα ακριβώς τα ίδια λέω κι εγώ!! ohmy.gif δεν κατάλαβα ποια είναι η διαφορά μας.

QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 23:52 ) *
απο την στιγμη λοιπον που δεν εχουμε τις συνθηκες να δουλεψει σοβαρος προπονητης, δεν εχουμε λαμπρο μελλον στο ροστερ και δεν εχουμε κανενα τεραστιο μπατζετ δεν μπορω να φανταστω και μεγαλα πραγματα ευρωπαικα για τον παναθηναικο


επίσης συμφωνώ και για αυτό έγραψα ότι το καλοκαίρι θα φανεί κατά πού πάει το πράμα. Αν δεις τίποτα ...περιέργειες στον πάγκο και στο ρόστερ, ξέγραψε την Ευρώπη δια παντός και όχι μόνο για την επόμενη 5ετία

QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 23:52 ) *
τωρα για τον παραγοντα ψυχολογια. αντε σε 1-2 αγωνες να τους κερδισεις επειδη θα εχεις δυνατη ψυχολογια και θα μασας σιδερα. εδω ομως θελουμε να βγαλουμε μιση σεζον ετσι...

ναι όντως αυτές οι λύσεις είναι εντελώς προσωρινες, λάθος μου που δεν το ανέφερα. Για αυτό και όταν άρχισαν οι 20άρες από την Τιμσύστεμ άρχισε και ο άλλος να μπουκάρει στ' αποδυτήρια.
Δε νομίζω ότι θέλουμε να βγάλουμε τη μισή σεζόν. Με την Ευρώπη ξεγραμμένη μας μένουν τα ματς με τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα.



Υ.Γ μένει ένα 5% από το προηγούμενο ποστ μου. Και αυτό έχει να κάνει με το ότι με την υπαρχουσα κατάσταση δεν πήγαινες πουθενά. Θα πήγαινες να κάνεις τι μες στη Μπάρτσα ή μες στο ΣΕΦ?? να μην ξεφτιλιστείς? ε το ίδο θα κάνεις και τώρα.
η ομάδα είναι "άρρωστη" , δε μπορεί να παίξει μπάσκετ, δε βγάζει την περσινή "υγεια" , οι παίχτες έχουν καταρρεύσει. Κάτι έπρεπε να γίνει , ένα σοκ, κάτι τελοσπάντων


QUOTE (A.CAB @ Mar 8 2014, 23:58 ) *
Δηλαδή με τα σοβαρά μας τώρα πρέπει να κάνουμε προτάσεις για το ποιός είναι καλύτερος προπονητικά από τον Αλβέρτη; Μήπως οι υποστηρικτές της κίνησης Αλβέρτη να μας πουν τι το καλύτερο μπορεί να δώσει προπονητικά, τακτικά κτλ ο Αλβέρτης από οποιονδήποτε άλλο κανονικό προπονητή μεγάλου, μέσου ή ακόμα και μικρού επιπέδου;


δεν είπα να κάνουμε γκάλοπ και να πάμε να το δώσουμε τα αποτελέσματα του στον Τράκη, για να τα συμβουλευτεί. Είπα να κάνουμε κουβέντα μεταξύ μας. Εάν ούτε αυτό το μπορούμε οκ.


QUOTE (A.CAB @ Mar 8 2014, 23:58 ) *
Δεν λέω ο Παναθηναικός είναι του ΔΓ μαγαζί. Όπως θέλει αυτός θα το κουμαντάρει. Απλά ρε γαμώτο το ν' αφήσουμε με τον κανένα στον πάγκο την ομάδα για 3 μήνες είναι καταθλιπτικό σενάριο. Εχει μια ρημαδοιστορία αυτή η ομάδα. Αν δεν μας νοιάζει ένα ακόμα πρωτάθλημα ή δεν έχουμε όρεξη ούτε καν να προσπαθήσουμε για πρόκριση τότε λέω μήπως τα μαζεύαμε να πάνε ν' αράξουν τα παιδιά, να ξεκουραστούν μερικοί, να γιάνουν κάποιοι άλλοι και τα ξαναλέμε το καλοκαίρι λίγο πριν τα μπάνια. Όχι τίποτα άλλο αλλά υπάρχουν και κάτι περίεργοι που πήγαν και πήραν και διαρκείας βλέπεις. Αλλά νόμιζαν πως ήταν για ομάδα μπάσκετ και όχι για τσίρκο μεντράνο.


ο ΔΓ είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο. έχει μια ιστορία πίσω του και φροντίζει με την καθημερινή του πρακτική να την επιβεβαίωνει . καλά έκαναν και πήραν διαρκείας. θεωρώ ότι το έκαναν για την πάρτη τους και για τους αθλητές και γι αυτό που ονομάζουμε σύλλογο , ιστορία κοκ. Δε θεωρώ ότι το έκαναν για τον ΔΓ.
Καλό ήταν να μην περάσει η ομάδα σε αυτόν , από τη στιγμή που πέρασε και δεν υπάρχει κάτι άλλο δεν έχουμε και πολλά να πούμε. Δεν πρόκειται ποτέ ο συγκεκριμένος να ισορροπήσει και να σκεφθεί άλλα πράγματα πέραν της πάρτης του
paodynasty
QUOTE(roko @ Mar 8 2014, 23:33 ) *
Διαβαζοντας οσα γραφατε παντως οι περισσοτεροι (για να μην πω ολοι) φιλοι του παναθηναικου τοσο καιρο,εκπλησσομαι που εκπλησεστε μετα την απομακρυνση του Αρτζι.Μαλλον θελετε να εχετε κατι να γκρινιαζετε.Προαφνως και ηταν λαθος η απομακρυνση του αλλα δεν του σερνατε και λιγα τοσο καιρο..Απλα οι νικες απεναντι στον ολυμπιακο του εδωσαν παραταση στον παγγο..


+ 5 δισεκατομύρια
A.CAB
QUOTE(bbplayer @ Mar 9 2014, 00:05 ) *
δεν είπα να κάνουμε γκάλοπ και να πάμε να το δώσουμε τα αποτελέσματα του στον Τράκη, για να τα συμβουλευτεί. Είπα να κάνουμε κουβέντα μεταξύ μας. Εάν ούτε αυτό το μπορούμε οκ.


Μωρέ να την κάνουμε την κουβέντα αλλά είναι σαν τα 5χρονα που κουβεντιάζουν για το ποιός είναι πιο δυντατός, ο Σούπερμαν ή ο μπαμπάς μου; Καμία σχέση δηλαδή. Μιλάμε για προπονητή μπάσκετ σε μία Τοπ επιπέδου ομάδα. Ο Αλβέρτης δεν είναι προπονητής καν. Τι άλλο να πούμε; Για το ποιός θα 'ναι καλύτερος; Ο Πρίφτης. Ο Μπλατ. Ο Ιτούδης. Ο Μάλκοβιτς. Και και και...

Εν τω μεταξύ όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο συμφωνώ στα περισσότερα απ' όσα λες απλά νομίζω ότι έχεις απογοητευτεί περισσότερο κι από μενα. Γιατί το να λέμε "δε πα να είναι και ο Αλβέρτης" δείχνει πλήρη παράδοση. Φαντάζομαι όπως κι εσύ, εγώ πιστεύω πως ο Παναθηναικός δεν είναι απλά ο ΔΓ. Το να υποστηρίζεις μια ομάδα σημαίνει πως κάτι σε εκφράζει σε αυτή. Ε πρακτικές σαν τη σημερινή του ΔΓ δεν με εκφράζουν. Δεν συμφωνώ και δεν τις γουστάρω. Από αυτή την ομάδα έμαθα αλλιώς. Αλλά όχι και να την βλέπω να κατρακυλάει και να μην μου καίγεται καρφί. Μετά από τέτοια ανοησία ας σώσουμε ότι είναι να σώσουμε και να διεκδικήσουμε ότι περισσότερο μπορούμε. Ο Αλβέρτης-προπονητής απ' το πουθενά δεν είναι σοβαρή λύση. Είναι σχεδόν προκλητική κίνηση. Άμα δεν το πούμε κι αυτό τότε δεν μας μένει παρά να βελάξουμε όποτε γουστάρει ο ΔΓ.
bbplayer
QUOTE (roko @ Mar 8 2014, 23:33 ) *
Διαβαζοντας οσα γραφατε παντως οι περισσοτεροι (για να μην πω ολοι) φιλοι του παναθηναικου τοσο καιρο,εκπλησσομαι που εκπλησεστε μετα την απομακρυνση του Αρτζι.Μαλλον θελετε να εχετε κατι να γκρινιαζετε.Προαφνως και ηταν λαθος η απομακρυνση του αλλα δεν του σερνατε και λιγα τοσο καιρο..Απλα οι νικες απεναντι στον ολυμπιακο του εδωσαν παραταση στον παγγο..


μπήκε ,που λες ο ΔΓ στο basketforum, είδε 10-20 ποστ που τα έχωναν στο Πεδουλάκη και αποφάσισε να μας ικανοποιήσει απολύοντας τον. Ε μπάβο μας τότε, είμαστε πολύ μάγκες, διότι η απόλυσή τους σχετίζεται με τα ποσταρίσματά μας

Α! και μετά ήρθε και ο Σκαριόλο...
Marciulionis
Πάει η Ευρώπη λένε κάποιοι και μόνο αυτό έχει σημασία... Κάτσε να κάνουμε καμιά 10ετία πάλι να πάρουμε πρωτάθλημα, θα σου πω εγώ αν "αξίζει" τίποτα...

Μεγάλη γκάφα η απόλυση σε τέτοιο χρονικό σημείο, με την ομάδα μέσα σε όλους τους στόχους. Τα σενάρια για Κατσικάρηδες, Μαρκόπουλους, Τρινκιέρηδες είναι αστεία, αλλά ακόμα πιο αστείο είναι να πάμε με Αλβέρτη μέχι τέλος...

Το μόνο που μπορεί να λειτουργήσει θετικά, είναι η απουσία του άγχους του Άρτζι για τη καρέκλα του, που έβγαινε στο γήπεδο και στις επιλογές του. Όχι άδικα τελικά. Ίσως η δουλειά του να βγεί καλύτερα στο γήπεδο χωρίς αυτόν.

Ότι έγινε έγινε, μεγάλος προπονητής να έρθει να δουλέψει πάντως με 5ετή πλάνα και κοουραφέξαλα που ακούγονται από την ομάδα δε πρόκειται. Ο οποιοσδήποτε μεγάλος προπονητής θα θέλει παίκτες για να πάρει τίτλους άμεσα. Οπότε το καλοκαίρι γυρνάμε εκεί που ήμαστε στο ξεκίνημα της προηγούμεης σεζόν...
A.CAB
QUOTE(roko @ Mar 8 2014, 23:33 ) *
Διαβαζοντας οσα γραφατε παντως οι περισσοτεροι (για να μην πω ολοι) φιλοι του παναθηναικου τοσο καιρο,εκπλησσομαι που εκπλησεστε μετα την απομακρυνση του Αρτζι.Μαλλον θελετε να εχετε κατι να γκρινιαζετε.Προαφνως και ηταν λαθος η απομακρυνση του αλλα δεν του σερνατε και λιγα τοσο καιρο..Απλα οι νικες απεναντι στον ολυμπιακο του εδωσαν παραταση στον παγγο..


Καλύτερα μην πεις όλοι γιατί δεν στέκει. Μόνο για τις εντυπώσεις θα είναι. Πολλοι ναι, αλλά αυτό που δεν λες είναι πως ακόμα και αυτοί μιλάνε για λάθος τάιμινγκ και όχι για την απομάκρυνση Πεδουλάκη αυτή καθέ αυτή. Αυτό είναι απόλυτα κατανοητό και μόνο μία σελίδα του τόπικ να διαβάσεις.
Αντιθέτως αυτοί οι ηρωικοί λίγοι που ήταν ΔΓαμικοί μέχρι κόκκαλο ήταν και αναγκαστικά Πεδουλακικοί. Τώρα που οι δυο τους τα σπάσανε δεν ξέρουν ποιόν να υποστηρίξουν, ποιόν να κράξουν και τι να πουν. Αυτοί είναι οι πλέον διασκεδαστικοί.
Las Plagas
μερικοι κανετε λες και εφυγε ο ζοτς

ο πεδουλακης εφυγε ρε παιδια ελεος να πουμε
yorgos
Δίλε δεν είναι ότι έφυγε ο ΠΕδουλάκης. Είναι η συνειδητοποίηση ότι μπαίνουμε σε πολύ σκοτεινό τούνελ, αυτό που φοβόμασταν όταν ανέλαβε ο ΔΓ. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά η δική μας εποχή Γκούλιας/Νιγκαμπάτζε μόλις άρχισε... Απλά η υπέρβαση που είχε πετύχει ο Άρτζι το μακιγιάριζε όλο αυτό.
bbplayer
QUOTE (A.CAB @ Mar 9 2014, 00:28 ) *
Γιατί το να λέμε "δε πα να είναι και ο Αλβέρτης" δείχνει πλήρη παράδοση. Φαντάζομαι όπως κι εσύ, εγώ πιστεύω πως ο Παναθηναικός δεν είναι απλά ο ΔΓ. Το να υποστηρίζεις μια ομάδα σημαίνει πως κάτι σε εκφράζει σε αυτή. Ε πρακτικές σαν τη σημερινή του ΔΓ δεν με εκφράζουν. Δεν συμφωνώ και δεν τις γουστάρω. Από αυτή την ομάδα έμαθα αλλιώς. Αλλά όχι και να την βλέπω να κατρακυλάει και να μην μου καίγεται καρφί. Μετά από τέτοια ανοησία ας σώσουμε ότι είναι να σώσουμε και να διεκδικήσουμε ότι περισσότερο μπορούμε. Ο Αλβέρτης-προπονητής απ' το πουθενά δεν είναι σοβαρή λύση. Είναι σχεδόν προκλητική κίνηση. Άμα δεν το πούμε κι αυτό τότε δεν μας μένει παρά να βελάξουμε όποτε γουστάρει ο ΔΓ.


το bold : σαφώς και με αφορά και περιγράφει την πραγματικότητα. σωστό ή λάθος δεν ξέρω αλλά έτσι νιώθω.

από το bold και κάτω :επίσης είναι η αλήθεια. σαφώς και μου καίγεται όχι καρφί αλλά η γούνα. αλλά ξέρω, όπως κι εσύ φαντάζομαι, με ποιον έχω να κάνω. ΜΕ ΤΟΝ ΔΓ. Δε θέλω να πάω παραπέρα. Τόσο καιρό τα ίδια λέω. Το μόνο που μπορεί να τον συνετίσει αυτόν είναι η πλήρης απαξίωσή του από πλευράς φιλάθλων. Ένα συνεχώς άδειο ΟΑΚΑ π.χ αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει γιατί ο κόσμος πονάει την ομάδα και τα έπη της 6* είναι ακόμα πολύ πρόσφατα


QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 00:38 ) *
Δίλε δεν είναι ότι έφυγε ο ΠΕδουλάκης. Είναι η συνειδητοποίηση ότι μπαίνουμε σε πολύ σκοτεινό τούνελ, αυτό που φοβόμασταν όταν ανέλαβε ο ΔΓ. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά η δική μας εποχή Γκούλιας/Νιγκαμπάτζε μόλις άρχισε... Απλά η υπέρβαση που είχε πετύχει ο Άρτζι το μακιγιάριζε όλο αυτό.


το bold. ακριβώς αυτό.

τα υπόλοιπα δε θέλω καν να τα σκέφτομαι, γιατί παραείναι εφιαλτικά και παρά είναι γιατί είναι άλλο μια εποχή Γκούλιας γενικά και άλλο μια εποχή Γκούλιας μετά από πέντε ευρωπαϊκά σε 12 χρόνια
Las Plagas
QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 00:38 ) *
Δίλε δεν είναι ότι έφυγε ο ΠΕδουλάκης. Είναι η συνειδητοποίηση ότι μπαίνουμε σε πολύ σκοτεινό τούνελ, αυτό που φοβόμασταν όταν ανέλαβε ο ΔΓ. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά η δική μας εποχή Γκούλιας/Νιγκαμπάτζε μόλις άρχισε... Απλά η υπέρβαση που είχε πετύχει ο Άρτζι το μακιγιάριζε όλο αυτό.

ο πεδουλακης ηταν το φως ας πουμε 69.gif
yorgos
Όχι, ήταν το απόλυτο σκότος να χτυπάει Φ4 με μπάτζετ Μπάγερν και να παίρνει 3/3 τίτλους.
shtarkws
Το ότι πάει να βγάλει τη χρονιά με υπηρεσιακό σημαίνει ότι θέλει η συμφώνησε με κάποιον που είναι σε πάγκο. Ελπιζω αυτός ο κάποιος να αξίζει τον κόπο. Επίσης ελπίζω να ανά λογίζονται ποιας ομαδας ηγούνται ΔΓ και συνεργάτες και να μην πετάξου λευκή πετσέτα για φέτος
Las Plagas
QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 00:42 ) *
Όχι, ήταν το απόλυτο σκότος να χτυπάει Φ4 με μπάτζετ Μπάγερν και να παίρνει 3/3 τίτλους.

το αποτελεσμα θα λεει οτι τον ξεπατωσαν στην ευρωπη παντως
Marciulionis
QUOTE(yorgos @ Mar 9 2014, 00:38 ) *
Δίλε δεν είναι ότι έφυγε ο ΠΕδουλάκης. Είναι η συνειδητοποίηση ότι μπαίνουμε σε πολύ σκοτεινό τούνελ, αυτό που φοβόμασταν όταν ανέλαβε ο ΔΓ. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά η δική μας εποχή Γκούλιας/Νιγκαμπάτζε μόλις άρχισε... Απλά η υπέρβαση που είχε πετύχει ο Άρτζι το μακιγιάριζε όλο αυτό.


Ακριβώς... Οι Ολυμπιακοί πανηγυρίζουν ήδη για το δώρο του Τράκη.

Δεν είναι τόσο ότι το μακιγιάριζε, αλλά ότι δημιουργούσε την ελπίδα ότι μπορεί με μκρού μεγέθους μπάτζετ να στήσει μια ομάδα που θα στέκεται ανταγωνιστηκα σε Ελλάδα και Ευρώπη και σε βάθος χρόνου ενώ παράλληλα θα κατακτάει και τίτλους.
shtarkws
QUOTE(yorgos @ Mar 9 2014, 00:38 ) *
Δίλε δεν είναι ότι έφυγε ο ΠΕδουλάκης. Είναι η συνειδητοποίηση ότι μπαίνουμε σε πολύ σκοτεινό τούνελ, αυτό που φοβόμασταν όταν ανέλαβε ο ΔΓ. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά η δική μας εποχή Γκούλιας/Νιγκαμπάτζε μόλις άρχισε... Απλά η υπέρβαση που είχε πετύχει ο Άρτζι το μακιγιάριζε όλο αυτό.


Για να μην βλέπεις παίκτες τύπου Γκουλιας πρέπει να έχεις κάποιον σαν τον Γιαννακοπουλο που τα χωνει.Πεδουλακηδες υπαρχουν πολλοι.Δειξε μου αλλους που ειναι διατεθιμενοι να βαλουν 12-15 εκ το χρονο χωρις κερδος
yorgos
Ο μάνατζερ του Ιβάνοβιτς πριν τελειώσει η πρώτη φάσγ διατυμπάνιζε ότι ο πελάτης του "σκέφτεται" την πρόταση του ΔΓ. Αν λέει κάτι αυτό, διαβάσαμε και σε δικό του μέσο μια καλή κριτική για το συγκεκριμένο προπονητή. λΑρα ενδιαφέρον προς τα εκεί υπάρχει. Με το όνομα που έχει ο συγκεκριμένος στην Ισπανία πάντως, μάλλον περιμένει να αδειάσει κάτι προς τα κει.
Marciulionis
QUOTE(shtarkws @ Mar 9 2014, 00:44 ) *
Το ότι πάει να βγάλει τη χρονιά με υπηρεσιακό σημαίνει ότι θέλει η συμφώνησε με κάποιον που είναι σε πάγκο. Ελπιζω αυτός ο κάποιος να αξίζει τον κόπο. Επίσης ελπίζω να ανά λογίζονται ποιας ομαδας ηγούνται ΔΓ και συνεργάτες και να μην πετάξου λευκή πετσέτα για φέτος


Μακάρι, και να'ναι ο Ζότς.

Υπάρχουν όμως και άλλα ενδεχόμενα. Να πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να πάει με Αλβέρτη κι αν πάρει το πρωτάθλημα γιατί όχι και του χρόνου, να μη ξέρει τι κάνει και να δρα εντελώς παρορμητικά ή απλά να θέλει να σχοληθεί σοβαρά με τη μπάλα...
louie
QUOTE (shtarkws @ Mar 9 2014, 00:44 ) *
Το ότι πάει να βγάλει τη χρονιά με υπηρεσιακό σημαίνει ότι θέλει η συμφώνησε με κάποιον που είναι σε πάγκο. Ελπιζω αυτός ο κάποιος να αξίζει τον κόπο. Επίσης ελπίζω να ανά λογίζονται ποιας ομαδας ηγούνται ΔΓ και συνεργάτες και να μην πετάξου λευκή πετσέτα για φέτος


ή μπορει να σημαινει οτι πηρε μια αποφαση εν θερμω να διωξει τον πεδουλακη, εψαξε στα γρηγορα για κανενα κοροιδο να τον αντικαταστησει αλλα δεν υπηρχε κανεις και σου λεει τουλαχιστον ο αλβερτης ειναι σημαια και δεν μπορει να φαει πολυ κραξιμο
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 00:51 ) *
Ο μάνατζερ του Ιβάνοβιτς πριν τελειώσει η πρώτη φάσγ διατυμπάνιζε ότι ο πελάτης του "σκέφτεται" την πρόταση του ΔΓ. Αν λέει κάτι αυτό, διαβάσαμε και σε δικό του μέσο μια καλή κριτική για το συγκεκριμένο προπονητή. λΑρα ενδιαφέρον προς τα εκεί υπάρχει. Με το όνομα που έχει ο συγκεκριμένος στην Ισπανία πάντως, μάλλον περιμένει να αδειάσει κάτι προς τα κει.


ωχ Παναγία μου! μα αυτός είναι μουρλός! είχε σκοτωθεί με τους μισούς παίχτες του!! ποιον έχει μάναντζερ?
yorgos
Δεν έχει σκοτωθεί μόνο bb, τους έχει σκοτώσει κιόλας... μιλάμε για ρεκόρ τραυματισμών. Τεχνικά είναι πολύ καλός και το στιλ του (σκληρό, όχι σοφτ στιλ Πλάθα που είναι καλός αλλά δεν κάνει για Ελλάδα), μας κάνει. Αλλά ναι, όποιον πρώην παίκτη του και να πιάσεις τον βρίζει.
North_gato
QUOTE (louie @ Mar 8 2014, 23:52 ) *
ωραια χασαμε την ευρωπη για φετος. βλεπεις σε οριζοντα 5ετιας ας πουμε κανα ευρωπαικο για τον παναθηναικο; εγω οχι και θα σου εξηγησω γιατι. πρωτον γιατι ο παναθηναικος δεν εχει φροντισει για το μελλον σε θεμα παιχτων και ο διαμαντιδης του χρονου σταματαει κι ακομα ψαχνουμε τον διαδοχο του ματαια εδω και ποσα χρονια. το καλυτερο που εχουμε μεχρι τωρα ειναι ο παππας... δευτερον και σημαντικοτερο, σοβαρος προπονητης δεν ερχεται και να ερθει δεν θα στεριωσει με τον τροπο που θελει να διοικει ο γιαννακοπουλος.

απο την στιγμη λοιπον που δεν εχουμε τις συνθηκες να δουλεψει σοβαρος προπονητης, δεν εχουμε λαμπρο μελλον στο ροστερ και δεν εχουμε κανενα τεραστιο μπατζετ δεν μπορω να φανταστω και μεγαλα πραγματα ευρωπαικα για τον παναθηναικο

τωρα για τον παραγοντα ψυχολογια. αντε σε 1-2 αγωνες να τους κερδισεις επειδη θα εχεις δυνατη ψυχολογια και θα μασας σιδερα. εδω ομως θελουμε να βγαλουμε μιση σεζον ετσι...


Στο ερωτημα σου δεν μπορεις να απαντησεις με σιγουρια.
Και ο Πεδουλακης οταν πρωτοπηγε δεν ειχε και τις πιο καλες συνθηκες, κανεις ισως δεν το πιστευε (διαφοροποιω το πιστευω απο το ελπιζω και θελω) και ομως πετυχε κατι που για τους περισσοτερους ηταν ακατορθωτο.
Τωρα θα ηταν ευχης εργον (για τους Παναθηναικους και τον Παναθηναικο, και οχι επειδη εγω ειμαι Ολυμπιακος η αλλη ομαδα)αν φαει σφαλιαρα Παναθηναικος , ωστε ο προεδρος να κατανοησει οτι η θεση του ειναι οπως εγραψε καποιος συμφορουμιτης στα VIP, και κουμαντο στο αγωνιστικο κομματι της ομαδος ειναι ο προπονητης με συνδετικο κρικο μαζι του τον τεχνικο διευθυντη. Ετσι διοικησαν ο πατερας του και ο θειος του και εκαναν την ομαδα πολο ελξης για παικτες και προπονητη αξιας.
shtarkws
ο ιβανοβιτς είναι ο Σέρβος Πεδουλάκης, με χειρότερο χαρακτήρα. Σε 3 μήνες θα έχει σκοτωθεί με ολους

Εγω πάντως αν ήμουν ΔΓ θα ρωτούσα τον Ζοτς ποιον να πάρω
A.CAB
QUOTE(shtarkws @ Mar 9 2014, 01:01 ) *
ο ιβανοβιτς είναι ο Σέρβος Πεδουλάκης, με χειρότερο χαρακτήρα. Σε 3 μήνες θα έχει σκοτωθεί με ολους

Εγω πάντως αν ήμουν ΔΓ θα ρωτούσα τον Ζοτς ποιον να πάρω

Όταν πρωτοπήραμε τον Πεδουλάκη πάντως τα μέσα του ΔΓ άφηναν να διαρρέει πως ο Πεδουλάκης ήταν της εκτίμησης και πρότασης Ζοτς.
yorgos
Για να ρωτήσεις το Ζοτς πρέπει να σου μιλάει κιόλας.

Ο Ιβάνοβιτς ανήκει στη SportGestion, το λογαριασμό του τον είχε ο Βιάνα, αλλά όταν μιλάμε για SG είναι ευρύτερο το θέμα...
bbplayer
Ιβάνοβιτς στον πάγκο

ΔΓ στη διοίκηση

παίρνουμε και τον Μιλος τον Φόρμαν δανεικό για λίγο

και πάμε για συγκλονιστικό remake του οne flew over the cuckoo's nest

QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 01:08 ) *
Για να ρωτήσεις το Ζοτς πρέπει να σου μιλάει κιόλας.


σωστό κι αυτό
yorgos
Για να ξέρουμε τι λέμε, έχοντας προπονητή της SG στον πάγκο, ανοίγουν πόρτες για τους πελάτες της να έρθουν ως παίκτες. Ή μάλλον, σχεδόν στο επιβάλλει, αν πιστέψουμε το Σέρτζιο και την εμπειρία του από Αρίντα, SG, Κομπέλο και Βιάνα.

Πρακτικά αυτό σημαίνει:
α) εξάρτηση από την ισπανική αγορά
β) ο ΔΓ δεν θα μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, ουσιαστικά είναι management contract

Το β) είναι και ο λόγος που το αποκλείω, δε νομίζω να δώσει τα κλειδιά της ΚΑΕ σε κανέναν, είναι το παιχνιδάκι του.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 9 2014, 01:16 ) *
Το β) είναι και ο λόγος που το αποκλείω, δε νομίζω να δώσει τα κλειδιά της ΚΑΕ σε κανέναν, είναι το παιχνιδάκι του.


Αν του τραβηξει το αυτο κανενας θειος εκει που εφτασε το θεμα?
Εδω ολοκληρη συνεντευξη με δριμυ κατηγορητηριο καταπιε και εκανε την παπια μετα?
EXASFAIROS
Απο την στιγμη που θα παμε καλοκαιρι με Φραγκισκο καλυτερα να παμε σε μια πολυ καλη επιλογη κλεινοντας τον απο νωρις και δεν ειναι αλλη απο τον Μπλατ.
1) Απο ενα Ζντοβιτς δεν μπορεις να ζητας παπαδες
2)Απο ενα Κατσικαρη ζητας ανοχη διοικησης
3)Σοφο,Γκερσον,Γιαννακη δεν παιζει
4)Πλαθα ,ισπανος σε ελληνικα λημερια? χμμμ
5)Ιβανοβιτς ουτε κατα διανοια
6)Περασοβιτς ανανεωσε
7)Ζοτς πρεπει να παρει ευρωπαικο με Φενερ
8)Ιτουδης ,ειναι ηδη κατηγορουμενος απο ΔΓ,Μπατιστ
9)Ιταλοι ,Τουρκοι σοφτ
10)Βουγιοσεβιτς ? χμμμ?μπορει εαν μας φερει και 2-3 Σερβους(μικρο Μπογντανοβιτς(σημειωτεον οι αμερικανοι της Παρτιζαν παντα ηταν ενας και ενας λαυρακια)

Στα καλα του Μπλατ ειναι οτι παιζει θεαματικο επιθετικο μπασκετ και εχει καλες επιλογες αμερικανων.Θα σου βρει καποιον Σμιθ,Χικμαν.Στο υπαρχον υλικο ισως αξιοποιησει Παππα,Βλαδιμηρο,Μαυροκεφαλο και σου φερει καλο ασσο και Πενταρι με παιχνιδι με πλατυ.
Las Plagas
QUOTE (EXASFAIROS @ Mar 9 2014, 01:26 ) *
Απο την στιγμη που θα παμε καλοκαιρι με Φραγκισκο καλυτερα να παμε σε μια πολυ καλη επιλογη κλεινοντας τον απο νωρις και δεν ειναι αλλη απο τον Μπλατ.
1) Απο ενα Ζντοβιτς δεν μπορεις να ζητας παπαδες
2)Απο ενα Κατσικαρη ζητας ανοχη διοικησης
3)Σοφο,Γκερσον,Γιαννακη δεν παιζει
4)Πλαθα ,ισπανος σε ελληνικα λημερια? χμμμ
5)Ιβανοβιτς ουτε κατα διανοια
6)Περασοβιτς ανανεωσε
7)Ζοτς πρεπει να παρει ευρωπαικο με Φενερ
8)Ιτουδης ,ειναι ηδη κατηγορουμενος απο ΔΓ,Μπατιστ
9)Ιταλοι ,Τουρκοι σοφτ
10)Βουγιοσεβιτς ? χμμμ?μπορει εαν μας φερει και 2-3 Σερβους(μικρο Μπογντανοβιτς(σημειωτεον οι αμερικανοι της Παρτιζαν παντα ηταν ενας και ενας λαυρακια)

Στα καλα του Μπλατ ειναι οτι παιζει θεαματικο επιθετικο μπασκετ και εχει καλες επιλογες αμερικανων.Θα σου βρει καποιον Σμιθ,Χικμαν.Στο υπαρχον υλικο ισως αξιοποιησει Παππα,Βλαδιμηρο,Μαυροκεφαλο και σου φερει καλο ασσο και Πενταρι με παιχνιδι με πλατυ.

ο βουγιοσεβιτς δεν μιλαει αγγλικα
μονο σερβικα
yorgos
Nα του τραβήξει το αυτί και τι να του πει δηλαδή; Φέρε πίσω τον Πεδουλάκη; Αδύνατον.

Στην καλύτερη αν έρθει προπονητής τύπου Ιβάνοβιτς να του πει "έλα, κάνε μόνο τις μισές μεταγραφές εσύ, άσε και καμιά για τον προπονητή".

Επί Ζοτς ο προπονητής όχι μόνο ζητούσε συγκεκριμένους παίκτες, αλλά έλεγε και τι συμβόλαιο έπρεπε να προταθεί στον καθένα. ΟΚ, θα γράψει κάποιος για τον Τέπιτς το Στσεπάνοβιτς, αλλά σε γενικές γραμμές η ισορροπία συμβολαίων/αξία παίκτη ήταν εξαιρετικά καλή και τηρούνταν οι ισορροπίες. Επί ΔΓ όχι μόνο ο προπονητής δεν επέλεγε τις μεταγραφές, αλλά και όταν του επιτρεπόταν κάτι τέτοιο, τις διαπραγματεύσεις τις έκανε ο ΔΓ, που απ' ό,τι λέγεται είναι καλός σε αυτό, αλλά φτάσαμε στο σημείο να υπογράφονται παίκτες και ο κόουτς να μην ξέρει πόσα δόθηκαν, πόσα απομένουν και... γιατί. Έτσι δε θα ρθει κανείς σοβαρός. Δε φτάνει που τους κόβεις τη μίζα, τους ευνουχίζεις και στα μάτια των παικτών.

QUOTE(EXASFAIROS @ Mar 9 2014, 01:26 ) *
Απο την στιγμη που θα παμε καλοκαιρι με Φραγκισκο καλυτερα να παμε σε μια πολυ καλη επιλογη κλεινοντας τον απο νωρις και δεν ειναι αλλη απο τον Μπλατ.
1) Απο ενα Ζντοβιτς δεν μπορεις να ζητας παπαδες
2)Απο ενα Κατσικαρη ζητας ανοχη διοικησης
3)Σοφο,Γκερσον,Γιαννακη δεν παιζει
4)Πλαθα ,ισπανος σε ελληνικα λημερια? χμμμ
5)Ιβανοβιτς ουτε κατα διανοια
6)Περασοβιτς ανανεωσε
7)Ζοτς πρεπει να παρει ευρωπαικο με Φενερ
8)Ιτουδης ,ειναι ηδη κατηγορουμενος απο ΔΓ,Μπατιστ
9)Ιταλοι ,Τουρκοι σοφτ
10)Βουγιοσεβιτς ? χμμμ?μπορει εαν μας φερει και 2-3 Σερβους(μικρο Μπογντανοβιτς(σημειωτεον οι αμερικανοι της Παρτιζαν παντα ηταν ενας και ενας λαυρακια)

Στα καλα του Μπλατ ειναι οτι παιζει θεαματικο επιθετικο μπασκετ και εχει καλες επιλογες αμερικανων.Θα σου βρει καποιον Σμιθ,Χικμαν.Στο υπαρχον υλικο ισως αξιοποιησει Παππα,Βλαδιμηρο,Μαυροκεφαλο και σου φερει καλο ασσο και Πενταρι με παιχνιδι με πλατυ.


Από αυτούς που ανέφερες μόνο ο Ζντοβτς φαίνεται εφικτή περίπτωση, άντε και ο Γιαννάκης. Με το μπάτζετ και το σημερινό "μέγεθος" του Παναθηναϊκού για τους υπόλοιπους ο Παναθηναϊκός δεν αποτελεί προτεραιότητα. Δεν είναι ότι βγαίνουμε στην αγορά και παίρνουμε όποιον θέλουμε, πάνε αυτά προ πολλού. Υπήρχε περίπτωση ο ΠΕράσοβιτς να σκεφτόταν να υπογράψει στον Παναθηναϊκό; Ή να επέστρεφε ο Ζοτς; Ο Μπλατ;;;;;;;;;; Στον Παναθηναϊκό, πλάκα κάνουμε; Σιγά μην έρθει και ο Πόποβιτς.

Ο Βουγιόσεβιτς ίσως, αλλά έχει τόσες δουλειές στη Σερβία που δεν το κουνάει και δεν του άρεσε και καθόλου η εμπειρία στο εξωτερικό.
EXASFAIROS
τοτε φιλε μου καλε ,καλε μου φιλε θελω Σαρας να ετοιμαστει με γραβατα και δευτερι απο τωρα και ν αφησει το αραλικι στο Καουνας!!!!!χαχαχαχαχαχαχα.Τι αλλο να πω?
Παντως εαν ελθει υποτιθεται σοβαρο ονομα και δεν ξεκαθαρισει το θεμα ποιος κανει κουμαντο στην ομαδα και ποσο θα κυμανθει το μπατζετ τοτε πραγματικα παμε σε εποχες 90 κατι....

Αν ολοι οι παραπανω κυριοι για τον ενα η τον αλλο λογο αναγκαστουν να κανουν τον κομπαρσο με δεδομενη αποτυχια η σνομπαρουν το μεγεθος του πιο πετυχημενου Ευρωπαικου Συλλογου και δεν ερχονται τοτε γουσταρω Διδυμο Σαρας-Αλβερτη και ρολο στα μεταγραφικα στον Ντεγιαν ,ετσι για να πιανουμε ολες τις μπασκετικες σχολες....
t0ny3
Στράφηκε στον Πρίφτη ο Παναθηναϊκός

http://prasinanea.gr/basket/article2679929.ece
doctorjekil
QUOTE(yorgos @ Mar 9 2014, 01:40 ) *
Από αυτούς που ανέφερες μόνο ο Ζντοβτς φαίνεται εφικτή περίπτωση, άντε και ο Γιαννάκης. Με το μπάτζετ και το σημερινό "μέγεθος" του Παναθηναϊκού για τους υπόλοιπους ο Παναθηναϊκός δεν αποτελεί προτεραιότητα. Δεν είναι ότι βγαίνουμε στην αγορά και παίρνουμε όποιον θέλουμε, πάνε αυτά προ πολλού. Υπήρχε περίπτωση ο ΠΕράσοβιτς να σκεφτόταν να υπογράψει στον Παναθηναϊκό; Ή να επέστρεφε ο Ζοτς; Ο Μπλατ;;;;;;;;;; Στον Παναθηναϊκό, πλάκα κάνουμε; Σιγά μην έρθει και ο Πόποβιτς.

Ο Βουγιόσεβιτς ίσως, αλλά έχει τόσες δουλειές στη Σερβία που δεν το κουνάει και δεν του άρεσε και καθόλου η εμπειρία στο εξωτερικό.

Μας δουλευεις???μαλλον δεν εχετε καταλαβει ποια ομαδα υποστηριζεται και το μεγεθος του παο στην ευρωπη,το εγραψα και πριν και το ξαναγραφω,ο παγκος του παο ειναι μια απο τις καλυτερες δουλειες για οποιονδηποτε προπονητη στην ευρωπη,πολλοι θα πληρωναν για να γραφτει στο βιογραφικο τους οτι καθισαν σ αυτον τον παγκο...και μου λες οτι θα του κακοπεφτει του περασοβιτς,του πλαθα,του γκερσον κλπ οι οποιοι ουτε στον υπνο τους δεν ονειρευοντουσαν τετοια δουλεια.Το μεγεθος της ομαδας ειναι ακομα τεραστιο και μονο η ρεαλ η τσσκα και η μακαμπι μπαινουν σε συγκριση
EXASFAIROS
Κουρτιναιτις με βοηθο Σαρας και Αλβερτη....αν δεν παμε και σε ελληνικα και λιθουανικα παιχτακια μια ζωη οι Τουρκοι, οι Ισπανοι και οι Ρωσσοι θα αγωραζουν την αφροκρεμα... και η Αρμανι.λολ
Redoctor
Πεδουλάκης: The End
yorgos
O κύριος Δημήτρης τον Άκη Παναγωταρά ήθελε να κάνει προπονητή, αλλά έχει απαγόρευση εισόδου για ένα μήνα...
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Mar 9 2014, 02:48 ) *
Μας δουλευεις???μαλλον δεν εχετε καταλαβει ποια ομαδα υποστηριζεται και το μεγεθος του παο στην ευρωπη,το εγραψα και πριν και το ξαναγραφω,ο παγκος του παο ειναι μια απο τις καλυτερες δουλειες για οποιονδηποτε προπονητη στην ευρωπη,πολλοι θα πληρωναν για να γραφτει στο βιογραφικο τους οτι καθισαν σ αυτον τον παγκο...και μου λες οτι θα του κακοπεφτει του περασοβιτς,του πλαθα,του γκερσον κλπ οι οποιοι ουτε στον υπνο τους δεν ονειρευοντουσαν τετοια δουλεια.Το μεγεθος της ομαδας ειναι ακομα τεραστιο και μονο η ρεαλ η τσσκα και η μακαμπι μπαινουν σε συγκριση


δε νομίζω. όχι ότι έχεις άδικο σε αυτά που γράφεις. ίσα ίσα που γράφεις και λίγα!! αλλά από την άλλη τέτοια μεγέθη θέλουν και τις κατάλληλες συνθήκες να δουλέψουν. ναι η ομάδα είναι πρόκληση από όποια πλευρά και να το δεις αλλά π.χ ο Μπλατ έχει χάσει από το μισό Ισραήλ φέτος και δεν τον κουνάει κανένας (μπορεί να ήταν και πέρσι δε θυμάμαι ακριβώς). Φαντάζεσαι να γινόταν το ίδιο κι εδώ??

Πάντως από αυτά τα ονόματα που έχουν γραφτεί , μακριά από Γκέρσον και Ιβάνοβιτς. Αλλο η αποτυχία άλλο το ρεζιλίκι
AZ1980
Νομίζω πως η ομάδα, μετά από την αναβολή που της εξασφάλισε ο Πεδουλάκης με τις διάφορες "πατέντες" του, μπήκε οριστικά στη φάση της χαοτικής απαξίωσης με σουρρεαλιστικά στοιχεία, την οποία οι περισσότεροι περιμέναμε ούτως ή άλλως με δεδομένη την ανάληψη της διοικητικής ηγεσίας από τον Τράκη. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα έγραψε ο yorgos, πολύ εύστοχες οι αναλύσεις του, δε θα μπορούσα να προσθέσω πολλά.

Τώρα ας προσδεθούμε κι ας ετοιμαστούμε - όχι για τα ευρωπαικά και το "επιθετικό, θεαματικό" μπάσκετ που περιμένουν πολλοί στη μετά RG εποχή - αλλά για μια βουτιά στην άβυσσο της αθλητικής εφημεριδοκαφρίλας, ποδόσφαιρο-styled! Ο ΔΓ είναι εδώ wink.gif


bball.gif
roko
Γουσταρω τρελα την ιδεα να παρει ο παναθηναικος τον Ιβκοβιτς το καλοκαιρι πχ,να δω τι θα λενε οι ολοι αυτοι που υποστηριζουν μετα μανιας και λυσσας τους Αγγελοπουλους και τις επιλογες τους (ενα πραγμα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο που γινοταν και στην μπαλα επι Κοκκαλη) και πως για ΟΛΑ φταινε παντα οι αλλοι που ειτε πανε για τα τρελα λεφτα,ειτε βαριουνται την ζωη τους,ειτε γερασαν ειτε εχουν επιλοχιο καταθλιψη w00t.gif αλλα τελος παντων παντα αυτοι θα φταινε που παιρνουν ποδι σε 1 αντε το πολυ 2 χρονια μετα την παρουσια τους στον οσφπ οταν φερνουν επιτυχιες.
Kar66
Όταν μερικοί φωνάζαμε για τον διωγμό, ναι διωγμό Ζοτς, δεν αποδεχτή,αμε ποτέ τον Πεδουλάκη και αναρωτιόμασταν, "αφού θες Ευρώπες, γιατί έδιωξες τον καλύτερο;" είμασταν οι γραφικοί γιατί ο Πεδουλάκης είναι "ο 2ος καλύτερος στην Ευρώπη", φράση σήμα κατατεθέν υπερΕΓΩ από αυτόν που το είπε. Αλλά όσοι παρακολουθούμε ΠΑΟ από την αρχή της ιδιοκτησίας Γιαννακόπουλων "δεν ξέρουμε" και οι άλλοι ξέρουν.

Είναι δύσκολο, δηλαδή, να καταλάβεις πως μια ομάδα του ειδικού βάρους του ΠΑΟ, με οποιαδήποτε άλλη επιλογή προπονητή πέραν του ίδιου του Ζέλικο ή άλλων 2-3 ΤΟ ΠΟΛΥ προπονητών παγκοσμίως - ΥΣΤΕΡΑ απο την πορεία 1999-2012 - θα οδηγούσε σε φαύλους κύκλους του στυλ "α, κερδίζει τον Ολυμπιακό. 7 μήνες μετά: πωπω χάλια στην Ευρώπη. Φεύγει. Έρχεται ένας άλλος, τα ίδια. NEXT. Και έτσι οδηγούμαστε σε ατέεεεερμονες εναλλαγές κόουτς που διαψεύδουν τις αυτο-εκπληρώμενες προφητείες της πιο πετυχημένης ομάδας στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Και όλα αυτά, γιατί ΕΔΙΩΞΑΝ αυτόν που λίγους μήνες μετά παραδέχονταν πως είναι ο καλύτερος.

Καλά θα πράξουν να κάνουν - αν δεν έχουν κάνει ήδη - μια συζήτηση με Ζέλικο ο οποίος δεν περνάει καθόλου καλά στην Τουρκία και σκέφτεται την επιστροφή, να κατεβάσουν το κεφάλι, να ζητήσουν ένα ΣΥΓΝΩΜΗ ώστε να επιστρέψει. Θα τολμήσω να προβλέψω πως το καλοκαίρι ίσως έχουμε την έκπληξη της επιστροφής Ζοτς.
roko
QUOTE (Kar66 @ Mar 9 2014, 10:30 ) *
Όταν μερικοί φωνάζαμε για τον διωγμό, ναι διωγμό Ζοτς, δεν αποδεχτή,αμε ποτέ τον Πεδουλάκη και αναρωτιόμασταν, "αφού θες Ευρώπες, γιατί έδιωξες τον καλύτερο;" είμασταν οι γραφικοί γιατί ο Πεδουλάκης είναι "ο 2ος καλύτερος στην Ευρώπη", φράση σήμα κατατεθέν υπερΕΓΩ από αυτόν που το είπε. Αλλά όσοι παρακολουθούμε ΠΑΟ από την αρχή της ιδιοκτησίας Γιαννακόπουλων "δεν ξέρουμε" και οι άλλοι ξέρουν.

Είναι δύσκολο, δηλαδή, να καταλάβεις πως μια ομάδα του ειδικού βάρους του ΠΑΟ, με οποιαδήποτε άλλη επιλογή προπονητή πέραν του ίδιου του Ζέλικο ή άλλων 2-3 ΤΟ ΠΟΛΥ προπονητών παγκοσμίως - ΥΣΤΕΡΑ απο την πορεία 1999-2012 - θα οδηγούσε σε φαύλους κύκλους του στυλ "α, κερδίζει τον Ολυμπιακό. 7 μήνες μετά: πωπω χάλια στην Ευρώπη. Φεύγει. Έρχεται ένας άλλος, τα ίδια. NEXT. Και έτσι οδηγούμαστε σε ατέεεεερμονες εναλλαγές κόουτς που διαψεύδουν τις αυτο-εκπληρώμενες προφητείες της πιο πετυχημένης ομάδας στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Και όλα αυτά, γιατί ΕΔΙΩΞΑΝ αυτόν που λίγους μήνες μετά παραδέχονταν πως είναι ο καλύτερος.

Καλά θα πράξουν να κάνουν - αν δεν έχουν κάνει ήδη - μια συζήτηση με Ζέλικο ο οποίος δεν περνάει καθόλου καλά στην Τουρκία και σκέφτεται την επιστροφή, να κατεβάσουν το κεφάλι, να ζητήσουν ένα ΣΥΓΝΩΜΗ ώστε να επιστρέψει. Θα τολμήσω να προβλέψω πως το καλοκαίρι ίσως έχουμε την έκπληξη της επιστροφής Ζοτς.


Θεωρω πολυ δυσκολο να επιστρεψει για τον εξης απλο λογο.Στην Φενερ δεν εχει κανει τιποτα προς το παρον.Αν ερθει λοιπον ως looser και με ενδεχομενη νεα του αποτυχια στον Παναθηναικο,οπως την τελευταια του χρονια πριν φυγει,το ονομα του θα εχει δεχτει ενα πολυ σοβαρο πληγμα.Θα θεωρειται πλεον ξεπερασμενος σε σχεση με το παρελθον και θα ελοχευει κινδυνος να ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΘΕΙ στους φιλους που τον αγαπησαν. .Μια ομαδα θελει την χημεια της και αυτη δεν ειναι σαν το ρουχο που το φορας αμεσως,αλλα σαν το φαγητο που πρεπει να περιμενεις για να γινει μεχρι να δεσουν τα υλικα μεταξυ τους. Ο Παναθηναικος του Ομπραντοβιτς με τον σημερινο Παναθηναικο απεχουν ετη φωτος.Τοσο σε υλικο οσο και σε δυναμικη.

Και επειδη μας ξερω σαν λαος τι κουμασι ειμαστε,τωρα μπορει να του στρωνετε δαφνες πολλοι,αλλα στην 1η στραβη θα τα θυμηθειτε ξαφνικα ολα τα παραπανω και σιγα σιγα που θα αραιωνει και το χειροκροτημα θα ελαττωνεται και η αιγλη που εχει τωρα ο Ζοτς ως πολυνικης προπονητης..Και επειδη και ο Δημητρης εχει αυτο τον ψευτοεγωισμο ειναι ικανος να τον φερει πισω και μετα να του βαλει τρικλωποδιες πολλες,απο παικτες τηνς πλακας που θα φερει μεχρι τα δημοσιευματα στην φυλλαδα του..Αν ημουν φιλος του παναθηναικου δεν θα επιθυνμουσα να το δω αυτο..Αντιθετα ο κουμπαρος του αν ερχοταν θα ηταν η μεγιστη καζουρα στον Ολυμπιακο και παραλληλα ουσιαστικη κινηση ενισχυσης του τμηματος μπασκετ.
bbplayer
QUOTE (Kar66 @ Mar 9 2014, 10:30 ) *
Όταν μερικοί φωνάζαμε για τον διωγμό, ναι διωγμό Ζοτς, δεν αποδεχτή,αμε ποτέ τον Πεδουλάκη και αναρωτιόμασταν, "αφού θες Ευρώπες, γιατί έδιωξες τον καλύτερο;" είμασταν οι γραφικοί γιατί ο Πεδουλάκης είναι "ο 2ος καλύτερος στην Ευρώπη", φράση σήμα κατατεθέν υπερΕΓΩ από αυτόν που το είπε. Αλλά όσοι παρακολουθούμε ΠΑΟ από την αρχή της ιδιοκτησίας Γιαννακόπουλων "δεν ξέρουμε" και οι άλλοι ξέρουν.

Είναι δύσκολο, δηλαδή, να καταλάβεις πως μια ομάδα του ειδικού βάρους του ΠΑΟ, με οποιαδήποτε άλλη επιλογή προπονητή πέραν του ίδιου του Ζέλικο ή άλλων 2-3 ΤΟ ΠΟΛΥ προπονητών παγκοσμίως - ΥΣΤΕΡΑ απο την πορεία 1999-2012 - θα οδηγούσε σε φαύλους κύκλους του στυλ "α, κερδίζει τον Ολυμπιακό. 7 μήνες μετά: πωπω χάλια στην Ευρώπη. Φεύγει. Έρχεται ένας άλλος, τα ίδια. NEXT. Και έτσι οδηγούμαστε σε ατέεεεερμονες εναλλαγές κόουτς που διαψεύδουν τις αυτο-εκπληρώμενες προφητείες της πιο πετυχημένης ομάδας στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Και όλα αυτά, γιατί ΕΔΙΩΞΑΝ αυτόν που λίγους μήνες μετά παραδέχονταν πως είναι ο καλύτερος.

Καλά θα πράξουν να κάνουν - αν δεν έχουν κάνει ήδη - μια συζήτηση με Ζέλικο ο οποίος δεν περνάει καθόλου καλά στην Τουρκία και σκέφτεται την επιστροφή, να κατεβάσουν το κεφάλι, να ζητήσουν ένα ΣΥΓΝΩΜΗ ώστε να επιστρέψει. Θα τολμήσω να προβλέψω πως το καλοκαίρι ίσως έχουμε την έκπληξη της επιστροφής Ζοτς.




+ άπειρο σε όλα thumbsup.gif thumbsup.gif


αλλά στο τελευταίο έχω ενδοιασμούς. Όταν έφυγε επικαλέστηκε λόγους "περί σεβασμού". Δε νομίζω ότι έχουν εκλείψει, τουλάχιστο όχι μέχρι τώρα. Το συμβόλαιό του με τη Φενέρ λογικά θα είναι πολύ ισχυρό και θα εξασφαλίζει και τα δύο μέρη. Επίσης αυτό είναι σοβαρή τροχοπέδη.
tuareg
o ζοτς κωλοτουμπας δεν υπηρξε ποτε ,σε συνδιασμο με το οτι ο ΔΓ δε μπορει να του εξασφαλισει το μπατζετ εκεινο που χρειαζεται για να κανει αυτο που θελει στο γηπεδο,το βλεπω εξαιρετικα χλωμο
Kar66
Συμφωνώ με τον φίλο που ανέφερε τον κίνδυνο απομυθοποίησης. Αλλά θεωρώ πως ο φίλαθλος του ΠΑΟ γνωρίζει ιστορία και γνωρίζει πως να έχει ΚΑΙ υπομονή. Θυμίζω την διετία 2002-2004 (Σπόρτινγκ) και εν γένει την 5-ετία 2002-2007. Και εκείνη την περίοδο, που ήταν περίοδος αλλαγής της φιλοσοφίας του ΠΑΟ από one-man-show σε κάτι πιο ολικό, είχαμε την υπομονή.

Γενικά ο ΠΑΟ είναι ομάδα Ευρώπης, κατά τα ψέμματα. Μάλκοβιτς, 1996. Ήρθε για την Ευρώπη. Γιαούρτια στο αεροδρόμιο του Ελληνικού, Μάρτιος 1999: μετά από ήττα στην Ιταλία με τραγική εμφάνιση. Φυγή Πεδουλάκη: πορεία στην Ευρώπη.

Παιδιά, δεν νοείται ο ΠΑΟ να μπαίνει στην νοοτροπία των ομάδων στυλ Σιέννα, Εφές, Μάλαγα κτλ "ε, θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο, ίσως τα καταφέρουμε, θα δούμε." Είναι δυνατόν να ακούω από προπονητή του ΠΑΟ φράση "υποεκτιμήσαμε την Λαμποραλ?" ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?? Την ομάδα-τσίρκο? Δεν είπαμε να μην προετοιμαστεί, αλλά όχι και να γιγαντώνει αυτό το συνοθύλευμα παικτών.

Πολύ σωστά έγραψε σαρκαστικά ένας φίλος "αφού κερδίζει τον ΟΣΦΠ να κάτσει". ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ άποψη: ΔΕΝ με ενδιαφέρει το Πρωτάθλημα. Θέλω και 7ο και 8ο και 9ο Ευρωπαϊκό. Και ας τα παίρνω κάθε 2 ή 3 χρόνια. Το καταλαβαίνουμε αυτό? Αυτό που με σκοτώνει είναι ότι είχαμε τον καλύτερο της Ευρώπης, είχαμε ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ εγγυημένη παρουσία σε F4 κάθε διετία-τριετία και τον ΔΙ-Ω-ΞΑ-ΜΕ! Δεν έφυγε, όπως ο Ντέγιαν το 2002 γιατί βαρέθηκε. ΕΚΔΙΩΧΘΗΚΕ. Και δεν επιτρέπω στον κ. Γιαννακόπουλο, με όλο τον σεβασμό για τα λεφτά που βάζει, να μην βρίσκει ένα τρόπο να κρατήσει την κολώνα του ΠΑΟ.

Ναι, έπεσε το μπατζετ. Ε ΚΑΙ?? Για πάντα έτσι θα ηταν?? ΟΧΙ! Η οικονομια έχει αυξομειώσεις. Η πρώτη φορά ήταν που ο Ζοτς θα δούλευε με χαμηλό μπάτζετ? ΟΧΙ! Το βασικό ήταν να υπάρχει σεβασμός, αμοιβαίος σεβασμός και υπομονή και εμπιστοσύνη. Δεν υπήρχε περίπτωση και 5 χρόνια να έκανε ο Ζοτς να ξαναπαει F4 να φτάναμε στο σημείο να τον κράξουν. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!

Όσο για το συμβόλαιο με Φενέρ, είναι κλειστό 2ετές, αλλά μπορεί και είναι εφικτό να γίνει η επιστροφή το καλοκαίρι. Σε εναλλακτική περιπτωση, πας σε λυση για 1.5 χρόνο ακόμα, μέχρι καλοκαίρι του 2015 και ΤΟΤΕ τον φέρνεις πίσω. Δεν ξανακάνεις ΛΑΛΑΚΙΕΣ του στυλ "κλειστο 3ετες στον 2ο καλύτερο της Ευρώπης" και το καλοκαίρι του 2015 που θα φύγει ούτως η άλλως ο Ζοτς να πεις "ααααα, ρε γαμώτο. Τώρα όμως έχουμε τον τάδε στον πάγκο. Bad timing". ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ η ιδιοκτησία να λειτουργήσει με ορόσημο το καλοκαίρι του 2015 (αν δεν μπορεί να επαναφέρει Ζότς τώρα). Αλλά προς Θεού, φέρτε πίσω τον καλύτερο, λύσεις υπάρχουν, αρκεί να υπάρχει αλληλο-εκτίμηση και ειλικρινής συζήτηση.

Τίποτα λιγότερο για τον Παναθηναϊκό ο οποίος είναι καταδικασμένος να κερδίζει στην ΕΥΡΩΠΗ!!!

Σας ευχαριστώ.

EDIT: Και η ΤΣΚΑ, το λάθος της να αφήσει τον Μεσίνα το διόθωσε.
Lazeras
Παίδες κακά τα ψέμματα.¨ηρθε η ώρα της επιστροφής.Συμφωνώ σε όλα όσα λέτε αλλά όπως και να το κάνουμε πρέπει να ξαναέρθει ο μεγάλος και να δούμε αν μπορούμε να χτίσουμε κάτι καλό για το μέλλον.Εγώ πιστεύω ότι έχουμε μια πεντάδα παιχτών που μπορούν να θεωρηθούν κορμός της ομάδας.Δεν μας πάει η μιζέρια.Ο ΠΑΟ είμαστε.Η μεγαλύτερη ομάδα στην Ευρώπη.
bbplayer
Αν δε γκρεμιστεί το ΟΑΚΑ με τη Φενέρ, θα "ζήσει" αιώνια. Και "βοηθάει" και το timing . Είναι από αυτά που λέμε once in lifetime
shtarkws
Αν γυρίσει ο ζοτς, που δεν το βλέπω στο συντομο μέλλον, θα κατεβω Αθήνα μεχρι το αεροδρόμιο με τα πόδια να κανω τον γκρουπι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.