Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος προπονητής ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2014, 14:17 ) *
ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ οσα ακουγονται για τον Ιτουδη,τοτε ορθως του εκλεισε την πορτα κατα τη γνωμη μου...


Όσα ακούγονται, ακούγονται μόνο από τον ΔΓ και την εφημερίδα του. Είναι απορίας άξιο πως υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που τα πιστεύουν και μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν ως επιχειρήματα.

Επίσης ακούγονται πολλά περισσότερα και χειρότερα για τον ΔΓ αλλά καμία πόρτα δεν έκλεισε γι' αυτόν. Γιατί το σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Apr 30 2014, 14:46 ) *
Όσα ακούγονται, ακούγονται μόνο από τον ΔΓ και την εφημερίδα του. Είναι απορίας άξιο πως υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που τα πιστεύουν και μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν ως επιχειρήματα.

Επίσης ακούγονται πολλά περισσότερα και χειρότερα για τον ΔΓ αλλά καμία πόρτα δεν έκλεισε γι' αυτόν. Γιατί το σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

Οχι μονο η πρασινη αλλα και αλλα μεσα.Επισης αν δεν κανω λαθος, και ας με διορθωσετε, παίκτης ειπε οτι ο Ιτουδης ελεγε στους παικτες οτι η ομαδα θα διαλυθει και να περιμενουν κλπ.Δεν θυμαμαι ποιος.

Και τι πορτα θα μπορουσε να κλείσει σε εναν επιχειρηματια απο την ιδια του την "επιχειρηση";
louie
ρε παιδια φανταστειτε οτι ειστε σε μια επιχειρηση που οι ιδιοκτητες βγαινουν και διαλαλουν οτι το καλοκαιρι φευγουν και ψαχνουν αγοραστη και ακουγονται κατι αστειες ιστοριες για ρωσους, αμερικανους και ξερω γω τι αλλο που θα παρουν την ομαδα. δεν θα υπαρχει αυτη η αισθηση αβεβαιοτητας για το μελλον; δηλαδη εσεις δεν θα το συζητουσατε μεταξυ σας; αν ελεγε καποιος οτι "δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα" θα το εκανε επειδη ηθελε το κακο της; γιατι εγω αυτη θυμαμαι οτι ηταν η αισθηση σε ολους οτι παμε για διαλυση.
A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2014, 14:52 ) *
Οχι μονο η πρασινη αλλα και αλλα μεσα.Επισης αν δεν κανω λαθος, και ας με διορθωσετε, παίκτης ειπε οτι ο Ιτουδης ελεγε στους παικτες οτι η ομαδα θα διαλυθει και να περιμενουν κλπ.Δεν θυμαμαι ποιος.

Και τι πορτα θα μπορουσε να κλείσει σε εναν επιχειρηματια απο την ιδια του την "επιχειρηση";


Ποιά είναι αυτά τα άλλα μέσα; Το onsports; Δεν έχει γράψει κανείς άλλος τίποτα τέτοια. Μόνο οι δηλώσεις του ΔΓ υπάρχουν. Και ποιός είναι αυτός ο παίχτης;

Όλα αυτά είναι καφενειακού επιπέδου κουτσομπολιά. Ο ΔΓ είναι μανούλα στο να πετάει μια άκυρη μπιχτή χωρίς βασή και να χορεύουν όλοι. Αυτό έκανε και με το αντιντόπινγκ για παράδειγμα πέρυσι. Ίδια κατάσταση και με τον Ιτούδη. Και με το Λώτσο και με το θείο του και και και. Όπου φυσήξει ο άνεμος. Στα λόγια πάντα πρώτος.

Δεν ξέρω πάντως με μπροστάρη τον ίδιο τον ΔΓ έκλεισε η πόρτα στους Βαρδινογιάννηδες στο ποδόσφαιρο. Επίσης αυτά που έχουν ακουστεί για το ΔΓ δεν είναι σαχλαμάρες του στυλ "αχού μου είπε ο βοηθός προπονητή πως η ομάδα διαλύεται άρα φεύγω δεν μιλάω με κανέναν άλλο. Bye". Eχουν ακουστεί ποινικά θέματα για πάρτη του. Κάτι Μαλαισίες έχουν ακουστεί και άλλα συναφή.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Apr 30 2014, 15:09 ) *
Ποιά είναι αυτά τα άλλα μέσα; Το onsports; Δεν έχει γράψει κανείς άλλος τίποτα τέτοια. Μόνο οι δηλώσεις του ΔΓ υπάρχουν. Και ποιός είναι αυτός ο παίχτης;

Όλα αυτά είναι καφενειακού επιπέδου κουτσομπολιά. Ο ΔΓ είναι μανούλα στο να πετάει μια άκυρη μπιχτή χωρίς βασή και να χορεύουν όλοι. Αυτό έκανε και με το αντιντόπινγκ για παράδειγμα πέρυσι. Ίδια κατάσταση και με τον Ιτούδη. Και με το Λώτσο και με το θείο του και και και. Όπου φυσήξει ο άνεμος. Στα λόγια πάντα πρώτος.

Δεν ξέρω πάντως με μπροστάρη τον ίδιο τον ΔΓ έκλεισε η πόρτα στους Βαρδινογιάννηδες στο ποδόσφαιρο. Επίσης αυτά που έχουν ακουστεί για το ΔΓ δεν είναι σαχλαμάρες του στυλ "αχού μου είπε ο βοηθός προπονητή πως η ομάδα διαλύεται άρα φεύγω δεν μιλάω με κανέναν άλλο. Bye". Eχουν ακουστεί ποινικά θέματα για πάρτη του. Κάτι Μαλαισίες έχουν ακουστεί και άλλα συναφή.

Τον παικτη δεν τον θυμαμαι αλλως θα ποσταρα το ονομα του.Και τι σχεση εχουν ανυποστατες φημες για τον ΔΓ με το αν εχει δικιο για τον Ιτουδη?
GK_23
QUOTE(louie @ Apr 30 2014, 13:55 ) *
ετσι το βλεπω κι εγω. μακαρι να ερχοταν. η φετινη του πορεια με την μπανβιτ ειναι τρομερη. ειχα εξηγησει και πριν λιγες μερες οτι αν εξαιρεσεις τις σχεσεις του με τον γιαννακοπουλο ειναι ο τελειος για την θεση

Δεν θα βιαζόμουν να χαρακτηρίσω "τρομερή" τη φετινή σεζόν του Ιτούδη, από άποψη αποτελεσμάτων φυσικά.
Στην Ευρώπη η Μπάνβιτ δεν πήγε τόσο καλά όσο πέρυσι. Στην Τουρκία πάει μεν τρένο στη ρεγκιουλαρ σίζον αλλά όλα θα κριθούν στα playoffs. Μάλλον αγνοούμε γενικά πως η Μπάνβιτ είναι μια ομάδα με πολύ γερές βάσεις και βρισκόταν ήδη στο προσκήνιο πριν την αναλάβει ο Ιτούδης. Πέρυσι έπαιξε στον τελικό του τουρκικού πρωταθλήματος ενώ τα αμέσως προηγούμενα 3 χρόνια είχε ισάριθμες παρουσίες στους "4" του πρωταθλήματος. Δεν ξέρω τι στόχους έχει η ομάδα για φέτος αλλά αν πχ αποκλειστεί στον 2ο γύρο των playoffs, δεν θα μπορούμε να πούμε πως η Μπάνβιτς πήγε με τον Ιτούδη καλύτερα σε σχέση με πέρυσι.

Γνώμη μου είναι πως μπορεί να βρει καλύτερο προπονητή από τον Ιτούδη το καλοκαίρι ο ΠΑΟ...
A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2014, 15:15 ) *
Τον παικτη δεν τον θυμαμαι αλλως θα ποσταρα το ονομα του.Και τι σχεση εχουν ανυποστατες φημες για τον ΔΓ με το αν εχει δικιο για τον Ιτουδη?

Σοβαρά μιλάμε τώρα; Όσο σχέση έχουν οι ανυπόστατες φήμες για τον Ιτούδη που πηγάζουν μόνο από το ΔΓ και τους αυλικούς του. Αν είναι να πιστεύουμε ότι μας λένε ας το κάνουμε για όλους.
yorgos
Το όνομα του παίκτη που είπε ότι ο ιτουδησ του είπε να φύγει το είπε ο ίδιος ο κύριος Δημήτρης, δηλαδή πάλι η πηγή για το ποσο κακός άνθρωπος είναι ο Ιτούδης είναι ο ίδιος ο κύριος Δημήτρης.

Den αποκλείω να έρθει ο Ιτούδης, και μακάρι. Το μονο που χρειάζεται είναι να βγει ο κύριος Δημήτρης και να πει ότι δεν αποδόθηκαν σωστά οι δηλώσεις του... Ψωμοτύρι δηλαδή.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Apr 30 2014, 16:11 ) *
Σοβαρά μιλάμε τώρα; Όσο σχέση έχουν οι ανυπόστατες φήμες για τον Ιτούδη που πηγάζουν μόνο από το ΔΓ και τους αυλικούς του. Αν είναι να πιστεύουμε ότι μας λένε ας το κάνουμε για όλους.

Σοβαροτατα.και μαζι σου, οχι ομως να πιστευουμε μονο οσα ειναι εναντίον του Γιαννακοπουλου,.Τεσπα ξεφευγουμε.Προσωπικα τον Ιτουδη ποτε δεν τον συμπαθησα ουτε πιστευω οτι δεθηκε τοσο με την ομαδα.Ουτε εχω πεισθεί 100% απο την καλη μεχρι τωρα πορεια του.Τον Μπλατ θα ηθελα να δω στον παγκο...
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 30 2014, 18:05 ) *
Σοβαροτατα.και μαζι σου, οχι ομως να πιστευουμε μονο οσα ειναι εναντίον του Γιαννακοπουλου,.Τεσπα ξεφευγουμε.Προσωπικα τον Ιτουδη ποτε δεν τον συμπαθησα ουτε πιστευω οτι δεθηκε τοσο με την ομαδα.Ουτε εχω πεισθεί 100% απο την καλη μεχρι τωρα πορεια του.Τον Μπλατ θα ηθελα να δω στον παγκο...


καλα ναι αυτο μην το συζητας. αν υπηρχε περιπτωση να ερθει ο μπλατ τοτε δεν υπαρχει δευτερη σκεψη
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2014, 18:05 ) *
Σοβαροτατα.και μαζι σου, οχι ομως να πιστευουμε μονο οσα ειναι εναντίον του Γιαννακοπουλου,.Τεσπα ξεφευγουμε.Προσωπικα τον Ιτουδη ποτε δεν τον συμπαθησα ουτε πιστευω οτι δεθηκε τοσο με την ομαδα.Ουτε εχω πεισθεί 100% απο την καλη μεχρι τωρα πορεια του.Τον Μπλατ θα ηθελα να δω στον παγκο...


Αν φερνατε τον Μπλατ, θα ηθελα σε μας τον Γκερσονα. Μετα τη μαχη των κουμπαρων και μετα τη μαχη Αρτζι εναντιον Μπαρτζι, η μαχη των Εβραιων. smiley.gif
RaZak
QUOTE (EXASFAIROS @ May 1 2014, 11:23 ) *


Και τελικά τι θα κάνει ακόμα δεν λέει. Εγώ θέλω να μην πάει ΤΣΣΚΑ γιατί θα την ανεβάσει πολύ την ομάδα
Ginobili
Καλύτερος προπονητής μετά τον Ομπράντοβιτς δεν υπάρχει άλλος από τον Μπλατ.Αυτό είναι αλήθεια.Γνώμη μου είναι ότι αν ο Δημήτρης έχει σκοπό να ανεβάσει επίπεδο την ομάδα,να την ξανακάνει διεκδικήτρια ομάδα της Ευρωλίγκα με αξιώσεις,θα έπρεπε να τον χτυπήσει.Από κει ξεκινάνε όλα.Δεν ξέρω αν θα μπει σε πληστιριασμό με ΤΣΣΚΑ...αλλά ο ΠΑΟ...είναι ο ΠΑΟ,δεν είναι μόνο τα λεφτά,είναι η μπασκετική νοοτροπία,το κλίμα,το ΟΑΚΑ,ο κόσμος,η Αθήνα...η καταξίωση.Με μια σοβαρή πρόταση,ο Μπλατ θα κάνει την επιλογή του πιστεύω.Δεν θα ναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που θα διαλέξει Ελληνική ομάδα,και δη τον ΠΑΟ με λιγότερα χρήματα...

Υ.Γ Τον Ζήση μόνο να μην μου φέρει... tongue.gif
EXASFAIROS
Πραγματι ο Μπλατ θα ηταν οτι πρεπει....χρειαζομαστε ενα προπονητη που περαν των ικανοτητων του να μπορει να βαλει στο παιχνιδι του αφοβα Γιανκοβιτς ,Παππα και και τις μελλοντικες μεταγραφες στους κοντους περισσοτερο ,που ελπιζω να ειναι καλες ηλικιες....η Μακαμπι αν ειχε ενα τεσσαρακι σαν τον Νεμανια και ενα Πλεις θα ηταν για μενα το φαβορι του ΦΦ


Το συμβολαιο του Κουρτιναιτις ποτε ληγει?

Πεσιτς,Περασοβιτς .....
Ginobili
QUOTE(EXASFAIROS @ May 1 2014, 10:39 ) *
Περασοβιτς .....

39.gif Μμμμμμ...κι αυτός θα άξιζε την ευκαιρία για μένα,γιατί είναι τοπ επίπεδο προπονητικά...τώρα αν μείνει στον τόπο από έμφραγμα από τα βαρελότα σε ντέρμπυ...αλλού παπά ευαγγέλιο ...
louie
QUOTE (EXASFAIROS @ May 1 2014, 11:23 ) *


τι συμπαθητικη ομαδα αυτη η τσσκα. περσι επαιζε εναντια στον ολυμπιακο στον ημιτελικο και εκανε επαφες για να του παρει τον χαινς και τωρα ειναι εναντια στην μακαμπι και προσπαθει να της παρει τον προπονητη... ημαρτον, κι αλλοι εχουν λεφτα ή ειχαν λεφτα αλλα δεν καναν ετσι...
Ginobili
QUOTE(louie @ May 1 2014, 10:15 ) *
τι συμπαθητικη ομαδα αυτη η τσσκα. περσι επαιζε εναντια στον ολυμπιακο στον ημιτελικο και εκανε επαφες για να του παρει τον χαινς και τωρα ειναι εναντια στην μακαμπι και προσπαθει να της παρει τον προπονητη... ημαρτον, κι αλλοι εχουν λεφτα ή ειχαν λεφτα αλλα δεν καναν ετσι...

Όπως και με τον Σίσκα και τον Μπατίστ το 2007 στην Αθήνα...
louie
QUOTE (Ginobili @ May 1 2014, 13:16 ) *
Όπως και με τον Σίσκα και τον Μπατίστ το 2007 στην Αθήνα...



αα μπραβο και αυτο. πραγματικα δεν παλευονται. η πιο αντιπαθητικη ομαδα στην ευρωπη. μακαρι να τους αποκλεισει η μακκαμπι να κρατησουμε την παραδοση.

στο θεμα του μπλατ πιστευω οτι αν καποιος προπονητης αξιζει μεγαλο μπασιμο απο γιαννακοπουλο ειναι αυτος(ο ζοτς εξαιρειται). του δινεις τα κλειδια, τον αφηνεις να φερει και συνεργατες δικους του, αυτους που οργωνουν ολη την ευρωπη και τα κολλεγια για φτηνους αμερικανους, και μετα παιρνει η ομαδα τον δρομο της. αν βαλαν της τσσκα τους ρωσους παιχτες να τον ψησουν βαλτε τον διαμαντιδη να του κανει ενα τηλεφωνο που ο μπλατ τον λατρευει και τον αποθεωνει συνεχεια και μετα μια καλη προταση ο γιαννακοπουλος να του δειξει οτι εχουμε σοβαρο προτζεκτ στο μυαλο μας. οπως ειπες και πιο πριν λιγο η ελλαδα, λιγο το οακα(γιατι απο το γιαντ ελιαου δεν πας στην εκκλησια των ρωσων) θα γινει το ψηστηρι. ελα ρε μπλατ αγορι μου...
priest
Γενικα ο παο χρειαζεται εναν μεγαλο προπονητη.Αυτη ειναι η ουσια.Οχι αλλους πειραματισμους σε αυτο το ποστο.Το θεμα ειναι θα κανει τις απαραιτητες υποχωρησεις ο γιαννακοπουλος ωστε να δεχτει ο ''x'' προπονητης να ερθει στον παο?

j-kidd13
QUOTE(priest @ May 1 2014, 13:55 ) *
Γενικα ο παο χρειαζεται εναν μεγαλο προπονητη.Αυτη ειναι η ουσια.Οχι αλλους πειραματισμους σε αυτο το ποστο.Το θεμα ειναι θα κανει τις απαραιτητες υποχωρησεις ο γιαννακοπουλος ωστε να δεχτει ο ''x'' προπονητης να ερθει στον παο?


To θεμα ειναι...εκτος του Μπλατ...Ξερουμε ποιοι αλλοι διαθεσιμοι προπονητες υπαρχουν για το καλοκαιρι,με ικανοτητες να αναλαβουν μια ομαδα οπως ο Παναθηναικος?
shtarkws
Ο Μπλατ δεχθηκε να παει στον Αρη με ενα ελαχιστο μπατζετ,δεν νομιζω να εχει προβλημα να ερθει στον Παναθηναικο αν παρει μια πολυετη συμφωνια και αν πιεστει απο τα καταλληλα κεντρα
louie
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=33...rts.gr_newsfeed

o ιβανοβιτς βρισκεται στην ελλαδα και φημολογειται οτι μπορει να ειναι υποψηφιος νεος προπονητης. εγω αυτο που δεν καταλαβα απο το αρθρο ειναι το κομματι που λεει

QUOTE
Μπορεί οι πρωταθλητές Ελλάδας να πορευτούν με τον Αλβέρτη στον πάγκο μέχρι το τέλος της φετινής περιόδου και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος να έχει διαβεβαιώσει τους παίκτες πως ο «Φράνκι» θα είναι για πολλά ακόμα χρόνια στον πάγκο
k


εχει πει ο γιαννακοπουλος οτι ο αλβερτης θα ειναι για πολλα χρονια στον παγκο. μου αρεσει κιολας η λεξη "διαβεβαιωσει" λες και αγχωνομασταν μην δεν ειναι και μας το διαβεβαιωσε.
kostas b
QUOTE (louie @ May 9 2014, 19:03 ) *
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=33...rts.gr_newsfeed

o ιβανοβιτς βρισκεται στην ελλαδα και φημολογειται οτι μπορει να ειναι υποψηφιος νεος προπονητης. εγω αυτο που δεν καταλαβα απο το αρθρο ειναι το κομματι που λεει


μακριά!! ο τύπος είναι απλά επικίνδυνος στο τρόπο που προπονεί....όποτε φεύγει από ομάδα όλοι οι παίκτες των βρίζουν για τις μεθόδους του....χίλιες φορές αλβέρτης biggrin.gif
bbplayer
ελπίζω να μας κάνουν πλάκα με αυτό το ούφο
EXASFAIROS
Εγω θα δινα σαν μια καλη επιλογη τον Πλαθα.

Ο Μπλατ περαν του οτι κοουτσαρε Εθνικη Ρωσιας,περαν του οτι εχει κοουτσαρει και ρωσικη ομαδα και περαν του οι και παλιοτερα θεωρειτο φαβορι στην πρωτη αποδεσμευση Μεσσινα ανεβαινει Μοσχα.

Στα + του Πλαθα θα δινα και οτι μπορει να σου φερει και παιχτες νεαρους που διαπρεπουν στο ισπανικο πρωταθλημα.+ του οτι θυτευσε καποια χρονια σε καλους παγκους.Παντως θα ηθελα μια παγια θεση ΒΟΗΘΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ στον Παναθηναικο τον ΚΩΣΤΑ ΜΙΣΣΑ για πολλους και ευννοητους λογους σχετικα με τους νεους Ελληνες παιχτες.Αυτον θα επρεπε να δεσμευσει πρωτο ο ΔΓ αφου προσβλεπει σε πλανο Ελληνοποιησης.Και θεωρω οτι ειναι ο καταλληλος στο να προσφερει ετοιμους ενγχωριους νεους παιχτες στον α προπονητη της ομαδας.
shtarkws
Εχθες το βράδυ είδα στον ύπνο μου οτι γνωστός μανατζερ που πηρε τα δικαιώματα του Γιαννάκη ψάχνει τρόπους να τον πάει στον Παναθηναικο, μετα ειδα τον καινούργιο κόουτς να παει την ομαδα φαιναλ φορ και τον κόσμο να παραληρεί "κανε την ομαδα παλι πρώτη μπαναωτη μπαναωτη"

Πρεπει να κοψω το βραδινό smile.gif
SkyFall
QUOTE (shtarkws @ May 12 2014, 18:41 ) *
Εχθες το βράδυ είδα στον ύπνο μου οτι γνωστός μανατζερ που πηρε τα δικαιώματα του Γιαννάκη ψάχνει τρόπους να τον πάει στον Παναθηναικο, μετα ειδα τον καινούργιο κόουτς να παει την ομαδα φαιναλ φορ και τον κόσμο να παραληρεί "κανε την ομαδα παλι πρώτη μπαναωτη μπαναωτη"

Πρεπει να κοψω το βραδινό smile.gif


ή το pamesports
shtarkws
QUOTE(SkyFall @ May 12 2014, 19:55 ) *
ή το pamesports



Δεν το γνωρίζω, ομως σίγουρα προτιμώ να κοψω αυτό wink.gif
AKRG
QUOTE (shtarkws @ May 12 2014, 18:41 ) *
Εχθες το βράδυ είδα στον ύπνο μου οτι γνωστός μανατζερ που πηρε τα δικαιώματα του Γιαννάκη ψάχνει τρόπους να τον πάει στον Παναθηναικο, μετα ειδα τον καινούργιο κόουτς να παει την ομαδα φαιναλ φορ και τον κόσμο να παραληρεί "κανε την ομαδα παλι πρώτη μπαναωτη μπαναωτη"

Πρεπει να κοψω το βραδινό smile.gif



Έλειψα λίγο καιρό και έχασα επεισόδια, να το κοιτάξεις αυτό είναι ... επικίνδυνο ! biggrin.gif
Air Kef
Το βρήκα.

Παναγιώτης Γιαννάκης.

Και άμυνα, και φθηνοί Αμερικανοί, και πίστη στους Έλληνες παίκτες, και πρώην Πρωταθλητής Ευρώπης στον μόνιμο Πρωταθλητή Ευρώπης (πρωτοσέλιδο).

Επιστρέφει το μπανερ το '96, δηλώσεις Θανάση ότι ο Γιαννάκης είναι μέρος της ιστορίας του ΠΑΟ, πικάρει και Αγγελόπουλους την ίδια στιγμή.

Μιλάμε για όνειρο.
provat
QUOTE(Air Kef @ May 16 2014, 23:48 ) *
Το βρήκα.

Παναγιώτης Γιαννάκης.

Και άμυνα, και φθηνοί Αμερικανοί, και πίστη στους Έλληνες παίκτες, και πρώην Πρωταθλητής Ευρώπης στον μόνιμο Πρωταθλητή Ευρώπης (πρωτοσέλιδο).

Επιστρέφει το μπανερ το '96, δηλώσεις Θανάση ότι ο Γιαννάκης είναι μέρος της ιστορίας του ΠΑΟ, πικάρει και Αγγελόπουλους την ίδια στιγμή.

Μιλάμε για όνειρο.



επαθες κι εσυ εγκεφαλικο απο το ισπανικο αποτελεσμα και λες οτι σου κατεβαινει biggrin.gif
bbplayer
Τον Γιαννάκη ας τον πάρει Ο Ολυμπιακός να συνεχίσει το εργο του που άφησε στη μέση. Λογικά δε θα είναι αγχωμένος πια, μια και του πήρε το ρεκόρ ο Πασκουάλ απόψε.

Πιθανό να χρειαστεί προπονητή ο Ολυμπιακός, ειδικά εάν χάσει το πρωτάθλημα και αναζωπυρωθεί το ενδιαφέρον της Φενέρ για τον Μπαρτζώκα, τώρα που απέτυχε ο Μεγάλος
Las Plagas
QUOTE (Air Kef @ May 16 2014, 23:48 ) *
Το βρήκα.

Παναγιώτης Γιαννάκης.

Και άμυνα, και φθηνοί Αμερικανοί, και πίστη στους Έλληνες παίκτες, και πρώην Πρωταθλητής Ευρώπης στον μόνιμο Πρωταθλητή Ευρώπης (πρωτοσέλιδο).

Επιστρέφει το μπανερ το '96, δηλώσεις Θανάση ότι ο Γιαννάκης είναι μέρος της ιστορίας του ΠΑΟ, πικάρει και Αγγελόπουλους την ίδια στιγμή.

Μιλάμε για όνειρο.

απο αλβερτη μαρκοπουλο σφαιροπουλο και οτι σε πουλο υπαρχει που θελει να φερει ο γιαννακοπουλος καλυτερα ο μπαναωτης

QUOTE (bbplayer @ May 16 2014, 23:56 ) *
Τον Γιαννάκη ας τον πάρει Ο Ολυμπιακός να συνεχίσει το εργο του που άφησε στη μέση. Λογικά δε θα είναι αγχωμένος πια, μια και του πήρε το ρεκόρ ο Πασκουάλ απόψε.

Πιθανό να χρειαστεί προπονητή ο Ολυμπιακός, ειδικά εάν χάσει το πρωτάθλημα και αναζωπυρωθεί το ενδιαφέρον της Φενέρ για τον Μπαρτζώκα, τώρα που απέτυχε ο Μεγάλος

w00t.gif
roko
Μετα το σημερινο ο Μεσινα φανταζει μια πιθανη λυση. 19.gif
EXASFAIROS
Να χαμε κανενα Μεσσινα και να παιρνει 2 χρονια τα @@ στην Ευρωπη ,τι θα λεγαμε??Τι χρηματα ξοδεψανε οι Ρωσσοι....Καλα ο Μπλατ αλλο ενα συν το χθεσινο για να ανεβει Μοσχα...Τον Μεσσινα τον παρακαλανε για Τζαζ νομιζω...
spysta
o ΠΑΟ .. ΔΕΝ χρειαζεται να παει μακρια
ο Μαρκοπουλος ειναι μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ λυση για τα δεδομενα της ομαδας

γιατι δηλαδη να μην στηριχθει ενας εμπειρος Ελληνας ΚΑΛΟΣ προπονητητς και να δοθουν τα κλειδια πχ σ εναν Ζντοβτς, Κουρτιναιτις κτλ ??

κατα τ αλλα .. απο ξενους ΜΟΝΟ Πλαθα και Πασουτιν. (ο Μπλατ θα παει ΤΣΣΚΑ)
priest
QUOTE(roko @ May 17 2014, 00:14 ) *
Μετα το σημερινο ο Μεσινα φανταζει μια πιθανη λυση. 19.gif

Για βοηθος του Αλβερτη...Σωστη η σκεψη σου. laugh.gif
bbplayer
εντάξει, μην τα μηδενίζουμε εντελώς. 4 ευρωλίγκες έχει πάρει και κάμποσες φορές το ιταλικο πρωτάθλημα.

Ακόμα δεν έχει φτάσει το προπονητικό μέγεθος του Μπαρτζώκα βέβαια και αυτό είναι στα μείον του
roko
QUOTE (spysta @ May 17 2014, 12:29 ) *
o ΠΑΟ .. ΔΕΝ χρειαζεται να παει μακρια
ο Μαρκοπουλος ειναι μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ λυση για τα δεδομενα της ομαδας

γιατι δηλαδη να μην στηριχθει ενας εμπειρος Ελληνας ΚΑΛΟΣ προπονητητς και να δοθουν τα κλειδια πχ σ εναν Ζντοβτς, Κουρτιναιτις κτλ ??

κατα τ αλλα .. απο ξενους ΜΟΝΟ Πλαθα και Πασουτιν. (ο Μπλατ θα παει ΤΣΣΚΑ)


Spysta ανεβαζεις φοβερα avatar καθε φορα τρελαινομαι biggrin.gif Ωραιος!

Ενταξει μεταξυ Σουλη και Μεσινα θα διαλεγα Μεσινα.Οπως και να το κανουμε αλλο Σουλης και αλλο ο Ιταλος ασχετως αν πλεον εχει γινει ο μεγας looser και αυτο δεν ξερω κατα ποσο θα μπορει να το αποβαλει.Ειναι να μην σου μπει η σταμπα μετα ειναι δυσκολο να την βγαλεις απο πανω σου..
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ May 18 2014, 09:26 ) *
εντάξει, μην τα μηδενίζουμε εντελώς. 4 ευρωλίγκες έχει πάρει και κάμποσες φορές το ιταλικο πρωτάθλημα.

Έχει πολλά χρόνια να κάνει επιτυχία όμως . . . Οι ιδέες του μου φαίνονται παλαιοληθικές.Δηλ κάτι σχήματα με Κρστιτς-Καουν είναι σα να ταξιδεύεις πίσω στο χρόνο, να πηγαίνεις στο ΣΕΦ και να βλέπεις το Ταρλατς-Φασούλα
roko
QUOTE (D-Wade @ May 18 2014, 12:58 ) *
Έχει πολλά χρόνια να κάνει επιτυχία όμως . . . Οι ιδέες του μου φαίνονται παλαιοληθικές.Δηλ κάτι σχήματα με Κρστιτς-Καουν είναι σα να ταξιδεύεις πίσω στο χρόνο, να πηγαίνεις στο ΣΕΦ και να βλέπεις το Ταρλατς-Φασούλα


+1.Ενταξει ο ανθρωπος ειδικα στον ημιτελικο με την Μακαμπι εκανε εγκληματα απο οπου και αν το πιασεις.Ειδικα στο τελος το συστημα που επελεξε ηταν φανερα το κανουμε τον σταυρο μας και ο,τι γινει..Ουτε λευκη πετσετα δεν πεταξε του εμεινε στο χερι και την κοιτουσε οπως ο Ροκυ οταν τις ετρωγε ο Απολο..

Επισης δεν εχει καταλαβει οτι το μπασκετ αλλαξε και αυτο το αργο τεμπο ειναι οπως πολυ σωστα λες παλαιολιθικο.Μου θυμιζει κατι βιντεακια που εχω δει στο youtube απο ευρωμπασκετ '87..Προσπαθει να γινει λιγο Παναθηναικος του Ομπραντοβιτς που ειχε ψηλη ομαδα και εκμεταλευοταν τα ποσταρισματα στα μις ματς,με την διαφορα οτι ο Ομπραντοβιτς δουλευε παραλληλα με μια περιφερεια που πεταγε φωτιες ενω αυτος εχει σαν αιχμη τον Μιλος...

Αυτη η ομαδα που εχει φτιαξει ειναι το ακρο αντιθετο σαν φιλοσοφια και θεαμα με την Ρεαλ.Αν και η ΤΣΣΚΑ οσο την θυμαμαι ενα τετοιο στυλ ειχε πανω κατω.Ενταξει ειπαμε αλλη σχολη οι Σοβιετ με τα ψηλα κορμια,αλλη οι Ισπανοι με την ταχυτητα και τους σαταναδες να σε τρεχουν απο την αρχη ως το τελος (οπως και στο ποδοσφαιρο) και αλλη εμεις με τα mind games,τις ανατροπες και το μουλωχτο παιχνιδι..
shtarkws
Μάλιστα, μυρωδιας ο Μεσίνα, κάνει για βοηθός του Αλβερτη,Σουλης η Μεσινα,με απαρχειωμενες τακτικές ο ανθρωπος που εχει πάρει 4 ευρωλιγκες και πέρυσι ηταν πρωτος ασισταντ στο απαρχαιωμενο ΝΒΑ.......

Νταξει τι να πω, Αρτζι που μας χρειάζεται. .....
Las Plagas
μυριζει μεσινα cool.gif
aionio talento

Στα περι Μεσινα (εκτος οτι λενε για ΝΒΑ) ακομα και αν δεν παει Αμερικη οταν εχει μαθει να προπονει ομαδες με 25 και 30 εκ.
πως θα ερθει σε μια ομαδα που δεν ''βαζει'' ουτε τα μισα ???
redleg7
Δεν υπαρχει καν θεμα Μεσινα για ενα σωρο λογους.Εχει ηδη προταση για Αμερικη.
roko
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-mesina-apetyhe

Ο Βατουτιν βεβαια ετσι οπως το λεει ειναι οτι ο Μεσινα δεν αφηνουν να ξεδιπλωσουν το ταλεντο τους οπως στο nba παρολο που τον θεωρει καλο προπονητη. Αμερικη δεν ξερω κατα ποσο θα παει εμενα παντως παναθηναικο μου μυριζει η δουλεια.
North_gato
QUOTE (roko @ May 19 2014, 15:13 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-mesina-apetyhe

Ο Βατουτιν βεβαια ετσι οπως το λεει ειναι οτι ο Μεσινα δεν αφηνουν να ξεδιπλωσουν το ταλεντο τους οπως στο nba παρολο που τον θεωρει καλο προπονητη. Αμερικη δεν ξερω κατα ποσο θα παει εμενα παντως παναθηναικο μου μυριζει η δουλεια.



Συμφωνα με το παραπάνω άρθρο, το μονο σιγουρο ειναι οτι λιαν συντόμως θα σεντράρουν τον Μεσίνα.
Τωρα το που θα καταλήξει αυτος είναι αλλη ιστορία, και για τους λογους που άλλοι προηγουμένως ανέφεραν, θεωρώ οτι ειναι δυσκολο να καταλήξει στον Παναθηναικό. Κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει αν αλλαζαν οι οικονομικες και διοικητικες συνθηκες, η αν το εβλεπε σαν σανιδα σωτηριας για επανεκκινηση και της δικης του καριερας.
EXASFAIROS
Ελληνοποιηση της ομαδας με Μεσσινα??? λολολ.

Το μονο που θα μπορουσε να κανει ειναι να φερει παιχτες και να ξοδεψει χρημα και να καβατζωσει νεαρους παιχτες που να μπουν στον κορμο της ομαδας βαθμιαια.Σιγουρα ειναι κραχτης για ενα ξενο να παιζει υπο τις οδηγιες του Μεσσινα αλλα..... τα παραπανω 2 συμβαδιζουν?

Γνωμη μου ειναι οτι θα παμε σε κατι πιο σοφτ αλλα με τις ιδιες φιλοδοξιες.Θυμαμαι οταν ο Σαντος περασε ενα φεγγαρι τριμηνο (μετα τις επιτυχιες του με ΑΕΚ) στον Παναθηναικο απετυχε παταγωδως και εφυγε ταχαιως μη μποροντας να επικοινωνησει με παιχτες και να λειτουργησει ως ομαδα..Οταν ενας προπονητης καταφερει πολλα στην καριερα του ισως αρχισει να ψαχνεται λιγοτερο πανω στην εξεληξη του αθληματος .Αλλιως ειναι να διψας να κανεις κατι μεγαλο και αλλιως να προσπαθεις να κανεις κατι που εχεις πετυχει πολλες φορες.

Για μενα περαν του Ζελικο (που θα μπορουσε ισως να εξεληχθει σε νεο Σαντος) υπαρχουν προπονητες που εχουν ικανοτητες και φιλοδοξιες.Δεν πάμε παλι σε συζητηση Ιτουδη που τα εχει ολα αλλα.......Για μενα υπο ορους ενας Πλαθα,ενας Κουρτιναιτις,ενας Βουγιοσεβιτς,ενας Περασοβιτς και ενας Κατσικαρης θα μπορουσαν να παλεψουν με βαση το γεγονος οτι δεν ειναι κορεσμενοι και εχουν κινητρο και διψα χωρις να τους προσαψει κανεις μια τεραστια αποτυχια....


Ο Παναθηναικος μπορει να σου παιξει με βασει καποιους παιχτες που θα μεινουν καλη αμυνα (αφου διαθετουν προσοντα πανω σε αυτο)αλλα ο νεος προπονητης θα πρεπει να διδαξει επιθεση με τις προσθηκες που θα ελθουν.Ενας ηγετης με 18-20 ποντους ειναι απαραιτητοτατος laugh.gif Νεα συστηματα ,αερατο επιθετικο μπασκετ με παιχτες που διαθετουν ευστοχια και θα δωσουν μπαλες σε οσους απο τους φετεινους μεινουν.

Τον Πασουτιν (αν δεν φυγει ο Μπλατ απο Μακαμπι) τον βλεπω για διαδοχο του Μεσσινα.
Ο Μεσσινα θα παει Αμερικη.
Ο Πλαθα εχει δουλεψει και φετος με ελπιδοφορους,για τον Βουγιοσεβιτς 100% με ελπιδοφορους περαν του οτι θα σου εφερνε και δικους του παιχτες,ο Κουρτιναιτις πηγε πολυ καλα και παει για τιτλο,ο Κατσικαρης το παει σε Εθνικη.

Εγω θα κατεληγα σε Πλαθα η Βουγιοσεβιτς ρεαλιστικα με βοηθους που να μιλανε αγγλικα βεβαια .

Με Κινσει και Μπογκτανοβιτς ο ενας συνοδεια θα γινοταν η ζωη του πιο ευκολη
Με Στιματς ο αλλος....

διαλεγεις ουτε τοπ ,ουτε χαμηλα λοιπον ...αλλα υπαρχει κινητρο και φιλοδοξια ,κατι πολυ σημαντικο.....

SG3ptshooter
Οικονομικά ο ΠΑΟ πρώτα δε θα καλύψει το Messina στο κασέ του. Έπειτα και στο budget που θα έκρινε αναγκαίο για να χτυπήσει την κούπα. Και να μην περάσει τον Ατλαντικό εδώ δεν έρχεται. Και δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει αν δεν έχει και 10 μύρια αβαντάζ απ' τους άλλους.

Μιας και ψιλολυσσάτε, να πω ότι προτιμώ Σούλη 1000 φορές από Joan Plaza. Και από επιστροφή Αργύρη κι από Αλβέρτη κι από Παναγιώτη και από Dusko που δε θα μπορεί να συνεννοηθεί κι απ' τον άλλο Dusko τον ΟΥΚα κλπ. Εκλεκτοί υπάρχουν, άμα θες να χώσεις ειδικά ποτέ δε μένεις από επιλογές, αλλά οι περισσότερες λύσεις που γράφονται τελευταία δε μου λένε και τίποτα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.