Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
frenchman7
QUOTE(roko @ May 16 2014, 14:07 ) *
Φιλε μου εγω παντως ειπα οτι για οποια παραταξη και να ελεγε αυτα που ειπε το ιδιο κακο θα ηταν γιατι αλλος ειναι ο ρολος του.Απλα το οτι αυτος επελεξε να στηριξει ειδικα τον συνδυασμο των παμπλουτων εφοπλιστων που εχουν κοινη συνισταμενη τον Ολυμπιακο στον οποιο ο ιδιος εργαζεται ενας μεσος νους για μενα καταλαβαινει οτι εχει ιδιοτελεια αυτη η δηλωση και δεν ειναι απλως για το καλο του λαου του Πειραια,γιατι εκλογες εχουμε σε ολη την ελλαδα και οχι μονο στον πειραια,αρα ο Σπανουλης που με τον Πειραια εχει μονο σχεση εργοδοτη-εργαζομενου τα τελευταια 3 χρονια ειπε αυτα που ειπε για λογους ιδιοτελειας και αμοιβαιας ανταποδωσης στο μαγαζι που εργαζεται. Την γνωμη μου για τον Μαρινακη και τον καθε Μαρινακη Γιαννακοπουλο,την εχω πει σε μη προεκλογικες περιοδους σε διαφορα τοπικ,δεν θα κατσω τωρα που γινεται αυτη η κουβεντα να πω αυτα που εχω πει εδω και καιρο. bball.gif


Εννοείται πως έχει ιδιοτέλεια η δήλωσή του, τι σου κάνει εντύπωση?
Δες εδώ




Πέραν της πλάκας, ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα. Αλλά μέχρι εκεί. Δεν θα το πάω παραπέρα και θα αρχίσω τα μικρός άνθρωπος κλπ... Είναι συχνότατο φαινόμενο, ειδικά σε σχέσεις υπάλληλος-εργοδότης
Αφήστε την βρωμιά της πολιτικής έξω από τον αθλητισμό
redleg7
QUOTE (louie @ May 16 2014, 14:08 ) *
οποτε λοιπον δικαιωμα του ειναι να στηριξει οποιον θελει και για οποιον λογο κι αν το κανει και δικαιωμα μου ειναι να τον κρινω γι αυτο. ειναι δημοσιο προσωπο και υποκειται σε κριτικη. και φυσικα αυτη η κριτικη δεν αφορα μονο το πως παιζει. θυμαμαι πριν 2 βδομαδες να πεφτει μεγαλο κραξιμο εδω μεσα για τον μπουρουση και τις δηλωσεις του μετα την σειρα με την ρεαλ. οπως να τα ακουει και για τα οσα ειχε πει για τους αγγελοπουλους. αυτη η κριτικη λοιπον και οι χαρακτηρισμοι δεν γινονταν στον μπουρουση σαν αθλητη αλλα στον ανθρωπο μπουρουση για πραγματα που εχει πει. παντα οι αθλητες κρινονται και για την συμπεριφορα τους κι οχι μονο για τις επιδοσεις τους. στο nba που ανεφερες τους κρινουν για πολυ χειροτερα απο δηλωσεις μαλιστα. αλλωστε δεν ειπε κανεις οτι μικρυνε σαν αθλητης, ο ροκο ξεκαθαρισε το θεμα αθλητης και ανθρωπος. οταν λοιπον βγαινει να εκμεταλλευτει το ονομα του σαν αθλητης για πραγματα εκτος αθλητισμου αυτος μπαινει σε αυτη την διαδικασια απο μονος του.

Ο Μπουρουσης εχει ακουσει πολυ χειροτερα.Μην κρυβομαστε.Η πλειοψηφια του Ολυμπιακου κοσμου τον κραζει ακομα.Δεν ξερω αν φταιει οτι εξεθεσε τον συλλογο με τις πραξεις του αλλα σιγουρα για τον καθε Μπουρουση(ο οποιος εχω ξαναπει μου ειναι προσωπικα αδιαφορος...στα ματς του Σεφ τον μονο που εκραξα ηταν τον αρχοντα του φλοπινγκ -και οχι αυτος δεν ειναι χαρακτηρισμος cool.gif -και οχι αυτον)θεωρω οτι οι χαρακτηρισμοι ειναι αδικαιολογητοι και αχρειαστοι.Δεν ειναι ομως το ιδιο να εκθετεις ενα ολοκληρο συλλογο γιατι δυστυχως δεν εκθετει μονο τον ιδιο του τον ευατο με το να βγαινει καποιος και να προτρεπει ποιον να στηριξει ο κοσμος.

Επαναλαμβανω λοιπον για να κλεισει οριστικα το θεμα ειναι οτι κατακρινω καθε χαρακτηρισμο και το θεμα ενστασης μου εχει να κανει με αυτους που τον κατακρινουν ως αθλητη και μου στερουν την δυνατοτητα να δω την ομαδα μου.Δεν μας τρεχουν απο τα μπατζακια λοιπον για να φοβαμαι αν ο διπλανος μου στο Σεφ (αντιστοιχα στο Οακα για εσας κλπ κλπ) θα παει να τα σπασει και να ζημιωνει εμενα και την ιδια μου την ομαδα.Στην Ελλαδα βλεπεις δεν περιοριζομαστε στα να κρινουμε και να χαρακτηριζουμε τον αλλο αλλα περναμε και στις πραξεις.Και αν στην Αμερικη τους κατακρινουν για πολυ χειροτερα πραγματα δεν νομιζω οτι εχουμε αναλογα φαινομενα εντος του αγωνιστικου χωρου με αυτα που αναφερω πιο πριν.

Θελουμε να κρινουμε τον Σπανουλη?Καλως.Θελουμε να τον χαρακτηρισουμε?Δικαιωμα του καθενος ειναι.Ομως καποια στιγμη να χαρακτηρισουμε και να κρινουμε αυτους που εχουν ασυλια και κανουν κακο στο ιδιο το αθλημα και προφανως δεν ειναι οι ιδιοι οι αθλητες.
roko
QUOTE (frenchman7 @ May 16 2014, 14:20 ) *
Εννοείται πως έχει ιδιοτέλεια η δήλωσή του, τι σου κάνει εντύπωση?
Δες εδώ




Πέραν της πλάκας, ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα. Αλλά μέχρι εκεί. Δεν θα το πάω παραπέρα και θα αρχίσω τα μικρός άνθρωπος κλπ... Είναι συχνότατο φαινόμενο, ειδικά σε σχέσεις υπάλληλος-εργοδότης
Αφήστε την βρωμιά της πολιτικής έξω από τον αθλητισμό


Ειναι εκτιμηση μου φιλε οτι ειναι μικρος σαν ανθρωπος οπως και οτι σαν αθλητης ειναι μεγαλος. Οταν πειναει κοσμος στον Πειραια που του εχουν κοψει το ρευμα,και βγαινει ο καθε Σπανουλης να υποστηριξει κατι (ο,τιδηποτε) με μονο του σκοπο την ιδιοτελεια και το κερδος,τοτε για εμενα ειναι πολυ μικρος.
HackerBaby
Το θεμα δεν ειναι αν ειναι δικαιωμα του εκαστοτε αθλητη να κανει τις οποιεσδηποτε δηλωσεις για το καθε θεμα,που προφανως και ειναι.Το προβλημα ειναι "ηθικο".Δεν μπορεις να εκμεταλευεσαι τη φημη σου ως αθλητης για να προμοταρεις το οτιδηποτε, ποσο μαλλον να κανεις διαφημιση για πολιτικη κινηση .Και το ποιο αστειο της υποθεσης ειναι πως ο Σπανουλης δεν ψηφιζει καν στο πειραια.... ΕΛΕΟΣ απλα
louie
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 14:26 ) *
Ο Μπουρουσης εχει ακουσει πολυ χειροτερα.Μην κρυβομαστε.Η πλειοψηφια του Ολυμπιακου κοσμου τον κραζει ακομα.Δεν ξερω αν φταιει οτι εξεθεσε τον συλλογο με τις πραξεις του αλλα σιγουρα για τον καθε Μπουρουση(ο οποιος εχω ξαναπει μου ειναι προσωπικα αδιαφορος...στα ματς του Σεφ τον μονο που εκραξα ηταν τον αρχοντα του φλοπινγκ -και οχι αυτος δεν ειναι χαρακτηρισμος cool.gif -και οχι αυτον)θεωρω οτι οι χαρακτηρισμοι ειναι αδικαιολογητοι και αχρειαστοι.Δεν ειναι ομως το ιδιο να εκθετεις ενα ολοκληρο συλλογο γιατι δυστυχως δεν εκθετει μονο τον ιδιο του τον ευατο με το να βγαινει καποιος και να προτρεπει ποιον να στηριξει ο κοσμος.

Επαναλαμβανω λοιπον για να κλεισει οριστικα το θεμα ειναι οτι κατακρινω καθε χαρακτηρισμο και το θεμα ενστασης μου εχει να κανει με αυτους που τον κατακρινουν ως αθλητη και μου στερουν την δυνατοτητα να δω την ομαδα μου.Δεν μας τρεχουν απο τα μπατζακια λοιπον για να φοβαμαι αν ο διπλανος μου στο Σεφ (αντιστοιχα στο Οακα για εσας κλπ κλπ) θα παει να τα σπασει και να ζημιωνει εμενα και την ιδια μου την ομαδα.Στην Ελλαδα βλεπεις δεν περιοριζομαστε στα να κρινουμε και να χαρακτηριζουμε τον αλλο αλλα περναμε και στις πραξεις.Και αν στην Αμερικη τους κατακρινουν για πολυ χειροτερα πραγματα δεν νομιζω οτι εχουμε αναλογα φαινομενα εντος του αγωνιστικου χωρου με αυτα που αναφερω πιο πριν.

Θελουμε να κρινουμε τον Σπανουλη?Καλως.Θελουμε να τον χαρακτηρισουμε?Δικαιωμα του καθενος ειναι.Ομως καποια στιγμη να χαρακτηρισουμε και να κρινουμε αυτους που εχουν ασυλια και κανουν κακο στο ιδιο το αθλημα και προφανως δεν ειναι οι ιδιοι οι αθλητες.



καμια μα καμια σχεση το ενα με το αλλο. δεν ξερω καν πως μπλεκονται. κατι ειδα που ελεγες με τον ροκο για τον πανηγυρισμο του σπανουλη και απο εκει πηγε στους οπαδους-κουρτινακιδες και τωρα μου το λες εμενα. τεσπα ο σπανουλης εκανε μια τελειως φαουλ δηλωση και οπως ηταν λογικο τα ακουει γι αυτο.
frenchman7
QUOTE(roko @ May 16 2014, 14:27 ) *
Ειναι εκτιμηση μου φιλε οτι ειναι μικρος σαν ανθρωπος οπως και οτι σαν αθλητης ειναι μεγαλος. Οταν πειναει κοσμος στον Πειραια που του εχουν κοψει το ρευμα,και βγαινει ο καθε Σπανουλης να υποστηριξει κατι (ο,τιδηποτε) με μονο του σκοπο την ιδιοτελεια και το κερδος,τοτε για εμενα ειναι πολυ μικρος.


Οκ, δεκτό.

Απλά έχω μια θεωρία. Τον οποιονδήποτε σχετικό με τον αθλητισμό, θέλω να τον κρίνω από το
τι κάνει στον αθλητισμό (θετικό ή αρνητικό) και μόνο.
Αν αρχίσω να σκέφτομαι ότι οι Αγγελόπουλοι έχουν ρημάξει τα δικαιώματα των εργαζόμενων
ή ότι ο Σπανούλης υποστηρίζει τον Μώραλη ο οποίος έβγαζε χρήμα από τους συνδέσμους και
ήταν κολλητάρι με τον Κόκκαλη ο οποίος ήταν πράκτορας των Γερμανών κλπ δεν βγάζω άκρη.
Όπως επίσης με τα στημένα στην μπάλα. Οκ υπάρχουν στημένα (παντού), αν μπεις στο τρυπάκι
όμως ότι αυτό που βλέπεις είναι στημένο τότε δεν έχει και νόημα να το παρακολουθείς.

Δεν εθελοτυφλώ, απλά επιλέγω να ασχοληθώ καθαρά και μόνο με το άθλημα
redleg7
QUOTE (louie @ May 16 2014, 14:35 ) *
καμια μα καμια σχεση το ενα με το αλλο. δεν ξερω καν πως μπλεκονται. κατι ειδα που ελεγες με τον ροκο για τον πανηγυρισμο του σπανουλη και απο εκει πηγε στους οπαδους-κουρτινακιδες και τωρα μου το λες εμενα. τεσπα ο σπανουλης εκανε μια τελειως φαουλ δηλωση και οπως ηταν λογικο τα ακουει γι αυτο.

Το θεμα λογικη διαφερει στην αντιληψη του καθενος.Το ανεφερα γιατι (το ειπα αρκετες φορες) αυτοι που τον κατακρινουν και τωρα ειναι για τις δηλωσεις του στην πλειοψηφια ειναι αυτοι που τον κρινουν για την αποδοση του με τον Παο(τονισα οτι γι αυτους δεν εχει την παραμικρη σημασια η οποια Ευρωπαικη επιτυχια της ομαδας και τους ενδιαφερει να γονατιζουν τον αιωνιο..εχετε και εσεις τετοιους αρκετους) και πολλοι απο αυτους σπασανε το Σεφ περσι.Εκει κολλαει λοιπον.Πρωτα θα γινει κριτικη γι αυτους,θα σταματησει η οποια ασυλια στις πραξεις τους και μετα θα ειναι ελευθεροι να εκφρασουν την αποψη τους για το αν τους αρεσε ή οχι η δηλωση του Σπανουλη ή του οποιου Σπανουλη.Απευθυνομαι στην συγκεκριμενη αυτη μεριδα.Για τους υπολοιπους λοιπον ξαναλεω οτι ειναι δικαιωμα τους να ασκουν οποια κριτικη θελουν.Αν τωρα ¨τρεφονται¨ και το απολαμβανουν με το να χαρακτηριζουν τον οποιοδηποτε δικαιωμα τους και παλι.Αν το επικροτει ο καθενας μας ειναι διαφορετικο.
roko
QUOTE (frenchman7 @ May 16 2014, 14:39 ) *
Οκ, δεκτό.

Απλά έχω μια θεωρία. Τον οποιονδήποτε σχετικό με τον αθλητισμό, θέλω να τον κρίνω από το
τι κάνει στον αθλητισμό (θετικό ή αρνητικό) και μόνο.
Αν αρχίσω να σκέφτομαι ότι οι Αγγελόπουλοι έχουν ρημάξει τα δικαιώματα των εργαζόμενων
ή ότι ο Σπανούλης υποστηρίζει τον Μώραλη ο οποίος έβγαζε χρήμα από τους συνδέσμους και
ήταν κολλητάρι με τον Κόκκαλη ο οποίος ήταν πράκτορας των Γερμανών κλπ δεν βγάζω άκρη.
Όπως επίσης με τα στημένα στην μπάλα. Οκ υπάρχουν στημένα (παντού), αν μπεις στο τρυπάκι
όμως ότι αυτό που βλέπεις είναι στημένο τότε δεν έχει και νόημα να το παρακολουθείς.

Δεν εθελοτυφλώ, απλά επιλέγω να ασχοληθώ καθαρά και μόνο με το άθλημα


Mα ακριβως αυτο λεω και εγω.Γι'αυτο λεω ας μεινει στον τομεα του να κανει αυτο που ξερει καλα και τον θαυμαζουμε(οσοι απομεινανε τελος παντων tongue.gif ) και ας αφησει στην ακρη δηλωσεις και ενεργειες που υποβαθμιζουν αυτο για το οποιο ειναι γνωστος.Μονος του επιλεγει να χρωματιζεται και να δινει περιθωριο για αλλα σχολια περαν του μπασκετικου.
Ποσο μαλλον οταν ειναι εν ενεργεια αθλητης και οχι καποιος παλαιμαχος..
louie
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 14:43 ) *
Το θεμα λογικη διαφερει στην αντιληψη του καθενος.Το ανεφερα γιατι (το ειπα αρκετες φορες) αυτοι που τον κατακρινουν και τωρα ειναι για τις δηλωσεις του στην πλειοψηφια ειναι αυτοι που τον κρινουν για την αποδοση του με τον Παο(τονισα οτι γι αυτους δεν εχει την παραμικρη σημασια η οποια Ευρωπαικη επιτυχια της ομαδας και τους ενδιαφερει να γονατιζουν τον αιωνιο..εχετε και εσεις τετοιους αρκετους) και πολλοι απο αυτους σπασανε το Σεφ περσι.Εκει κολλαει λοιπον.Πρωτα θα γινει κριτικη γι αυτους,θα σταματησει η οποια ασυλια στις πραξεις τους και μετα θα ειναι ελευθεροι να εκφρασουν την αποψη τους για το αν τους αρεσε ή οχι η δηλωση του Σπανουλη ή του οποιου Σπανουλη.Απευθυνομαι στην συγκεκριμενη αυτη μεριδα.Για τους υπολοιπους λοιπον ξαναλεω οτι ειναι δικαιωμα τους να ασκουν οποια κριτικη θελουν.Αν τωρα ¨τρεφονται¨ και το απολαμβανουν με το να χαρακτηριζουν τον οποιοδηποτε δικαιωμα τους και παλι.Αν το επικροτει ο καθενας μας ειναι διαφορετικο.


κοιτα δεν ξερω αν καποιος απο αυτους που τον κρινουν σημερα και ειναι παρα πολλοι απο ολες τις ομαδες βρισκονταν στους 100-200 που περσι καναν οσα καναν. το μονο σιγουρο ειναι οτι απο τους χιλιαδες που τους κακοφανηκε και κρινουν αυτη την δηλωση ελαχιστοι εως κανενας θα βρισκονταν εκει. και δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. ειναι 2 τελειως διαφορετικα θεματα. και ναι παντα θα χαρακτηριζονται οι αθλητες απο την συμπεριφορα και τις δηλωσεις τους αλλα σαν ανθρωποι. αν τωρα καποιος πει κατι κακο για τον σπανουλη σαν παιχτη και αθλητη με πατημα αυτη την δηλωση τοτε θα ειναι ανοητος γιατι πολυ απλα δεν θα εχει βαση η κριτικη του. αν ο σπανουλης δεν ηθελε παραπανω κριτικη για τον χαρακτηρα του ας μην εκανε αυτη την δηλωση, αυτος μπλεχτηκε με την πολιτικη.
aionio talento
QUOTE(roko @ May 16 2014, 08:15 ) *
http://www.redplanet.gr/basket/spanoulhs-n...hs.2790211.html

Οταν το ειδα νομιζα οτι επροκειτο περι αστειου απο κανα sportdog. Πραγματικα ομως εμεινα με ανοικτο το στομα οταν ειδα οτι οντως ειπε να στηριχθει ο συνδυασμος Μωραλη στον Πειραια..

Δεν ξερω πως να χαρακτηρισω αυτες τις δηλωσεις του Σπανουλη,γιατι οτι και να πω θα ειναι λιγο..Το μονο που εχω να πω παντως,ειναι οτι ο αθλητης οταν αρχισει και πρωταγωνιστει σε αλλα πραγματα απο αυτα που τον εχουμε συνηθισει,τοτε χαλαει και το ονομα του.Μεγαλος αθλητης μικρος σαν ανθρωπος.

Αντε μετα τον "ξανθο",τον "Ζαγο", τον Πυρρο Δημα,τον Ανατολακη κλπ κλπ να πολιτευτει και αυτος με κανα κομμα απο αυτα τα καλα που μας κυβερνανε τοσα χρονια και ειμαστε οπως ειμαστε..
Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι ολοι αυτοι που προανεφερα,οταν βγηκαν στην πολιτικη,γελασε και το παρδαλο κατσικι με πρωτο τον Ανατολακη που ο ανθρωπος δεν μπορουσε ουτε αναγνωση απο το χαρτι δεν μπορουσε να κανει,και ψηφιστηκε βουλευτης..
Αλλα ειπαμε ο λαος μας ειναι σοφος.Πιο σοφος απο τον Ντουντα biggrin.gif

Υ.Γ. Βασιλη μου μαθε πρωτα να μην κανεις χειρονομιες στον κοσμο της ομαδας σου ακομη και αν σε κραζει οταν σερνεσαι και τα σιδερα αναστεναζουν απο την αστοχια σου,και μετα μαθε να υποδεικνυεις και τι θα ψηφισουμε..



Επειδη ειναι ενας ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ πρεπει καθε φορα που μιλαει να λεει μονο για μπασκετ ??? 32 χρονων ειναι
με 3 παιδια και ΄΄καταπιαστηκε΄΄ με ενα θεμα (των ημερων) ''μη'' Αθλητικο ! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΑΚΡΙΒΩΣ ??? Οσο δε
για καποια σχολια του τυπου : αφου δεν ειναι πειραιωτης γιατι μιλαει για τα τοπικα του πειραια !!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΛΕΟΣ . . .

Εκτος αν ξεχασαν καποιοι οτι ο Πειραιας ειχε δημαρχο που μας ειχε ερθει απο θεσσαλονικη ως παικτης του ΠΑΟΚ !!!!

Επισης απο πουθενα δεν προκυπτει (με γνωμονα το link που διαβασα) οτι ''αναγκαζει'' κανεναν να ψηφισει καποιον !
απλα την γνωμη του ειπε σε εναν δημοσιογραφο ο οποιος ΠΡΟΦΑΝΩΣ τον ρωτησε γι αυτο το θεμα !!!
roko
QUOTE (louie @ May 16 2014, 14:59 ) *
κοιτα δεν ξερω αν καποιος απο αυτους που τον κρινουν σημερα και ειναι παρα πολλοι απο ολες τις ομαδες βρισκονταν στους 100-200 που περσι καναν οσα καναν. το μονο σιγουρο ειναι οτι απο τους χιλιαδες που τους κακοφανηκε και κρινουν αυτη την δηλωση ελαχιστοι εως κανενας θα βρισκονταν εκει. και δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. ειναι 2 τελειως διαφορετικα θεματα. και ναι παντα θα χαρακτηριζονται οι αθλητες απο την συμπεριφορα και τις δηλωσεις τους αλλα σαν ανθρωποι. αν τωρα καποιος πει κατι κακο για τον σπανουλη σαν παιχτη και αθλητη με πατημα αυτη την δηλωση τοτε θα ειναι ανοητος γιατι πολυ απλα δεν θα εχει βαση η κριτικη του. αν ο σπανουλης δεν ηθελε παραπανω κριτικη για τον χαρακτηρα του ας μην εκανε αυτη την δηλωση, αυτος μπλεχτηκε με την πολιτικη.


Μηπως ησουν και εσυ μεσα ρε louie με αυτα που λες σημερα για τον Σπανουλη και εσπαγες το Σεφ για να εχετε πλεονεκτημα εδρας φετος? icon_drunk.gif

QUOTE (aionio talento @ May 16 2014, 15:01 ) *
Επειδη ειναι ενας ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ πρεπει καθε φορα που μιλαει να λεει μονο για μπασκετ ??? 32 χρονων ειναι
με 3 παιδια και ΄΄καταπιαστηκε΄΄ με ενα θεμα (των ημερων) ''μη'' Αθλητικο ! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΑΚΡΙΒΩΣ ??? Οσο δε
για καποια σχολια του τυπου : αφου δεν ειναι πειραιωτης γιατι μιλαει για τα τοπικα του πειραια !!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΛΕΟΣ . . .

Εκτος αν ξεχασαν καποιοι οτι ο Πειραιας ειχε δημαρχο που μας ειχε ερθει απο θεσσαλονικη ως παικτης του ΠΑΟΚ !!!!

Επισης απο πουθενα δεν προκυπτει (με γνωμονα το link που διαβασα) οτι ''αναγκαζει'' κανεναν να ψηφισει καποιον !
απλα την γνωμη του ειπε σε εναν δημοσιογραφο ο οποιος ΠΡΟΦΑΝΩΣ τον ρωτησε γι αυτο το θεμα !!!


Οχι.Μπορει να λεει οτι γουσταρει.Αλλα μετα μπορει και ο κοσμος αντιστοιχα που τον ακουει να πει επισης την γνωμη του για αυτα που ειπε ο Σπανουλης και για αυτα για τα οποια επιλεγει να χρωματιστει.
louie
QUOTE (aionio talento @ May 16 2014, 15:01 ) *
Επειδη ειναι ενας ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ πρεπει καθε φορα που μιλαει να λεει μονο για μπασκετ ??? 32 χρονων ειναι
με 3 παιδια και ΄΄καταπιαστηκε΄΄ με ενα θεμα (των ημερων) ''μη'' Αθλητικο ! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΑΚΡΙΒΩΣ ??? Οσο δε
για καποια σχολια του τυπου : αφου δεν ειναι πειραιωτης γιατι μιλαει για τα τοπικα του πειραια !!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΛΕΟΣ . . .

Εκτος αν ξεχασαν καποιοι οτι ο Πειραιας ειχε δημαρχο που μας ειχε ερθει απο θεσσαλονικη ως παικτης του ΠΑΟΚ !!!!


Επισης απο πουθενα δεν προκυπτει (με γνωμονα το link που διαβασα) οτι ''αναγκαζει'' κανεναν να ψηφισει καποιον !
απλα την γνωμη του ειπε σε εναν δημοσιογραφο ο οποιος ΠΡΟΦΑΝΩΣ τον ρωτησε γι αυτο το θεμα !!!



ξαναπαμε λοιπον. ο σπανουλης δεν ειναι καν δημοτης πειραια. δεν θα ψηφισει στον πειραια εκεινος και δεν τον αφορα ο δημος του πειραια. και αν δεν ηταν ο συνδυασμος του ποδοσφαιρικου προεδρου του ολυμπιακου δεν θα ειχε καν γνωμη. απλα επειδη ως πολυ πετυχημενος αθλητης του ολυμπιακου εχει περαση τον εβαλαν να πει αυτα τα πραγματα για το συνδυασμο του μαρινακη για να παρουν καμια ψηφο απο τα προβατα. και ναι δεν αναγκαζει καποιον να ψηφισει γιατι κανεις πουθενα δεν μπορει να αναγκασει καποιον να ψηφισει κατι. προτρεπει ξεκαθαρα ομως τον κοσμο του ολυμπιακου να ψηφισει αυτους λεγοντας
QUOTE
Μια κίνηση όπως αυτή πρέπει να στηριχθεί από όλο τον κόσμο του Ολυμπιακού!


οπως λοιπον υπερασπιζεστε το δικαιωμα του να λεει την "αποψη" του ετσι λοιπον ολος ο κοσμος εχει δικαιωμα να ασκει κριτικη σε αυτο. τοσο απλα

aionio talento
QUOTE(louie @ May 16 2014, 12:19 ) *
ξαναπαμε λοιπον. ο σπανουλης δεν ειναι καν δημοτης πειραια. δεν θα ψηφισει στον πειραια εκεινος και δεν τον αφορα ο δημος του πειραια. και αν δεν ηταν ο συνδυασμος του ποδοσφαιρικου προεδρου του ολυμπιακου δεν θα ειχε καν γνωμη. απλα επειδη ως πολυ πετυχημενος αθλητης του ολυμπιακου εχει περαση τον εβαλαν να πει αυτα τα πραγματα για το συνδυασμο του μαρινακη για να παρουν καμια ψηφο απο τα προβατα. και ναι δεν αναγκαζει καποιον να ψηφισει γιατι κανεις πουθενα δεν μπορει να αναγκασει καποιον να ψηφισει κατι. προτρεπει ξεκαθαρα ομως τον κοσμο του ολυμπιακου να ψηφισει αυτους λεγοντας

οπως λοιπον υπερασπιζεστε το δικαιωμα του να λεει την "αποψη" του ετσι λοιπον ολος ο κοσμος εχει δικαιωμα να ασκει κριτικη σε αυτο. τοσο απλα



ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ . . .
louie
QUOTE (aionio talento @ May 16 2014, 15:30 ) *
ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ . . .


μα φυσικα και τον εβαλαν να τα πει. αυτος τι ειναι αβουλο ον να λεει οτι του λενε οι εργοδοτες του και οι παρατρεχαμενοι του ολυμπιακου ενω ξερει οτι θα τα ακουσει γι αυτο;
aionio talento
QUOTE(louie @ May 16 2014, 12:36 ) *
μα φυσικα και τον εβαλαν να τα πει. αυτος τι ειναι αβουλο ον να λεει οτι του λενε οι εργοδοτες του και οι παρατρεχαμενοι του ολυμπιακου ενω ξερει οτι θα τα ακουσει γι αυτο;


Αυτο ειδικα εμεις μαλλον δεν θα το μαθουμε ποτέ wink.gif
roko
Σπανουλης σε 31 λεπτα : Εναν (1) Ολοκληρο Ποντο. 0/6 διποντα,0/4 τριποντα,1/2 βολες.

Keep walking Bill! 77.gif


pain of salvation
Επιτέλους!
Λέω δεν θα γράψει και ένας για Σπαν?
Έγραψε ο ρόκος που βριστήκαμε,πριν λίγες μέρες...χαλάλι smile.gif...

Βασίλη,σοβαρά,αν δεν μπορείς και δεν το καταλαβαίνουν από τον πάγκο,γιατί σε πιστεύουν,γιατί σε φοβούνται,γιατί,γιατί,...
Μπορείς να ζήτήσεις αλλαγή μόνος σου? Θα σε χειροκροτήσει το γήπεδο.
Ούτε βολή ρε φίλε,μπορούμε?Μιλησες με Πάσπαλι(ε) τελευταία? Τι έχει γίνει?
Λέει ο Σπύστα ότι παίζεις με ενέσεις 3 μήνες τώρα.Κάνε στην άκρη λίγο,να παίξει κάποιος άλλος,αν είναι.

Πέρα από την πλάκα,νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξουμε σοβαρά την διάδοχη κατάσταση.
Να δουν κάτι άλλο τα μάτια μας.Τα έχεις σηκώσει όλα ρε Σπαν.Μην το χαλάς.
frenchman7
Όσο φταίει ο Σπανούλης, άλλο τόσο φταίνε και οι υπόλοιποι παίχτες που κοτεύουν στα κρίσιμα και του επιστρέφουν
την μπάλα με ταχύτητα 10μαχ.

Ωραίος ο Σπανούλης για να τρώει όλη την πίεση και το κράξιμο, αυτός είναι ο ηγέτης και γι αυτό πληρώνεται.
Αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους
pain of salvation
QUOTE(frenchman7 @ Jun 2 2014, 10:47 ) *
Όσο φταίει ο Σπανούλης, άλλο τόσο φταίνε και οι υπόλοιποι παίχτες που κοτεύουν στα κρίσιμα και του επιστρέφουν
την μπάλα με ταχύτητα 10μαχ.

Ωραίος ο Σπανούλης για να τρώει όλη την πίεση και το κράξιμο, αυτός είναι ο ηγέτης και γι αυτό πληρώνεται.
Αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους


Του την επιστρέφουν,γιατί έτσι έχει στηθεί η ομάδα.
Αν είχε αντιρρηση ο Σπαν,θα το βλέπαμε.
Αν είχε αντίρρηση ο κόουτς,επίσης θα το βλέπαμε.
Δεν υπάρχει κάτι εναλλακτικό.

Ντάξει,η ομάδα δεν είναι η ίδια που ήταν,έχει φύγει κόσμος,αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα,που την έχετε αναλύσει αρκετά.
AKRG
Είναι λογική η χθεσινή εμφάνιση του Σπανούλη, ο Αλβέρτης άφησε τις αλχημείες και πήγε στην "πεπατημένη" του Άρτζυ , του"έριξε" πάνω του τον Γκίστ και .. finito la musica, passato la fiesta !
frenchman7
QUOTE(pain of salvation @ Jun 2 2014, 12:02 ) *
Του την επιστρέφουν,γιατί έτσι έχει στηθεί η ομάδα.
Αν είχε αντιρρηση ο Σπαν,θα το βλέπαμε.
Αν είχε αντίρρηση ο κόουτς,επίσης θα το βλέπαμε.
Δεν υπάρχει κάτι εναλλακτικό.

Ντάξει,η ομάδα δεν είναι η ίδια που ήταν,έχει φύγει κόσμος,αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα,που την έχετε αναλύσει αρκετά.


Και για 35 λεπτά γιατί δεν παίζουμε με σκοτωμένα τρίποντα από τα 8 του Σπανούλη?
Τι είδα με τα ματάκια μου στο παιχνίδι της ευρωλίγκας, στα τελευταία λεπτά κανένας δεν κράταγε την μπάλα πάνω από 3''.

Για να μην τα πολυλογώ, δεν λέω ότι δεν έχει στηθεί η ομάδα γύρω από τον Σπανούλη, εννοείται αυτό. Αλλά περιμένω από
παίχτες με εμπειρίες πλέον, όπως ο Σλούκας, να πάρουν παραπάνω προσπάθειες στα κρίσιμα λεπτά. Ειδικά στα παιχνίδια με
τον Παο που όλοι πέφτουν στον Σπαν. Δεν είναι τυχαίο που όταν ανέβηκε λίγο ο Κόλινς στα προηγούμενα παιχνίδια και
"τόλμησε" να κάνει drive άνοιξε την άμυνα του Παο
Joda
QUOTE (pain of salvation @ Jun 2 2014, 10:51 ) *
Επιτέλους!
Λέω δεν θα γράψει και ένας για Σπαν?
Έγραψε ο ρόκος που βριστήκαμε,πριν λίγες μέρες...χαλάλι smile.gif...

Βασίλη,σοβαρά,αν δεν μπορείς και δεν το καταλαβαίνουν από τον πάγκο,γιατί σε πιστεύουν,γιατί σε φοβούνται,γιατί,γιατί,...
Μπορείς να ζήτήσεις αλλαγή μόνος σου? Θα σε χειροκροτήσει το γήπεδο.
Ούτε βολή ρε φίλε,μπορούμε?Μιλησες με Πάσπαλι(ε) τελευταία? Τι έχει γίνει?
Λέει ο Σπύστα ότι παίζεις με ενέσεις 3 μήνες τώρα.Κάνε στην άκρη λίγο,να παίξει κάποιος άλλος,αν είναι.

Πέρα από την πλάκα,νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξουμε σοβαρά την διάδοχη κατάσταση.
Να δουν κάτι άλλο τα μάτια μας.Τα έχεις σηκώσει όλα ρε Σπαν.Μην το χαλάς.


O Σπανουλης δεν φταιει καθολου για το χθεσινο χαλι.Η μη υπαρξη τακτικης του Μπαρτζωκα φταιει και οι λαθος παιχτες που εχει επιλεξει.Ο σπανουλης δεν εμπιστευοταν χθες τους συμπαικτες του και πως να τους εμπιστευτει αλλωστε. πολλες φορες εδωσε καθυστερημενα την μπαλα για αυτον τον λογο και ειδικα στον κολλινς.Σας κανω ερωτηση..Αν ησασταν ο Σπανουλης θα δινατε την μπαλα στον αμπαλο τον κολλινς που δεν μπορει να το βαλει ουτε απο τα 2 μετρα?Γιατι να εχεις μεσα τον κολλινς και οχι τον σλουκα απο την αρχη αφου βλεπεις οτι γκιστ και λασμε κλεινανε τον σπανουλη και αφηνανε ελευθερο τον κολλινς..Και ο μαντζαρης καλος παιχτης αλλα δεν ειναι αυτος που θα κανει την διαφορα επιθετικα στην ομαδα.Η τακτικη του Μπαρτζωκα εκανε τον Σπανουλη να μην παιξει καλα.. Αν ειχε αντιδοτο ο Μπαρτζωκας με γρηγορη κυκλοφορια της μπαλας,τρανζισιον και απο την στιγμη που ο ντανστον αρχισε καλα και απο την στιγμη που γκιστ και λασμε βγαινανε ο ενας απο τους δυο εξω και κλεινανε τον σπανουλη γιατι δεν εδωσε οδηγια ο μπαρτζωκας να περνανε την μπαλα γρηγορα στον ντανστον οταν τον κλεινανε τον σπανουλη..Για αυτα ολα ο Σπανουλης φταιει?οταν τον κλεινανε 3 παιχτες τι θελατε να κανει?Τον ειδατε πολλες φορες ελευθερο?Ο σπανουλης ειναι παιχτης που τραβαει πανω του τους αλλους και αυτο ειναι κατι που λιγες ομαδες διαθετουν.το θεμα ειναι πως θα το εκμευταλλευτει ο προπονητης να εχει ενα τετοιο παιχτη στην ομαδα οπως ο σπανουλης.
tuareg
ε δε πιστευω οτι φταιει η μη υπαρξη τακτικης απο το μπαρτζω οταν στον αιφνιδιασμο απο το κλεψιμο του περπε κανει τεραστια τουρλουμπουκια κι αντι για -7 ξαναπαει στους 11 η οταν παει και περνει δυο επιθεσεις στους 6 ποντους τη μια με αιρμπολ μεσα στους ψηλους και την αλλη με σπλιτ αουτ στο κολλινς οταν στις προηγουμενες δυο τα εχει παστελωσει ο λοτζεσκι.
Ουτε νομιζω οτι χρειαζεται καμμια οδηγια για να δει οτι ο ντανστον εχει παρει το διαδρομο και να του τη δωσει.
Εχθες ηταν ανυπαρκτος..............
pain of salvation
@Γάλλε,Joda...
δεν είπα ότι φταίει εξ ολοκλήρου ο Σπαν.Εννοείται ότι όλοι έχουν ευθύνες.
Τα εγραψα και στα του κόουτς.
Όλοι έχουν μερίδιο στις αποτυχίες και στις επιτυχίες.
Και φυσικά και ο Σπαν.Και μιλάμε για τα ματς με ΠΑΟ,όπου ο Σπαν αλλάζει και "συμπεριφορά"
Ειλικρινά,δεν ξέρω ποιος φταίει πιο πολύ από τους 2 σε αυτό το κομμάτι,ο Βασίλης ή ο κόουτς.
Επιθετικό ταλέντο υπάρχει στην ομάδα.Δεν το χρησιμοποιούμε σωστά,συνήθως με ΠΑΟ.
Έχεις όμως απαιτήσεις από τον "καλύτερο παίκτη της Ευρώπης".
Όταν φαίνεται ότι δεν μπορείς,κάνεις κάτι για να το αλλάξεις.Και ο Σπαν και ο κόουτς,φαίνεται ότι "κολλάνε" σε αυτές τις ειδικές καταστάσεις
Joda
QUOTE (tuareg @ Jun 2 2014, 14:18 ) *
ε δε πιστευω οτι φταιει η μη υπαρξη τακτικης απο το μπαρτζω οταν στον αιφνιδιασμο απο το κλεψιμο του περπε κανει τεραστια τουρλουμπουκια κι αντι για -7 ξαναπαει στους 11 η οταν παει και περνει δυο επιθεσεις στους 6 ποντους τη μια με αιρμπολ μεσα στους ψηλους και την αλλη με σπλιτ αουτ στο κολλινς οταν στις προηγουμενες δυο τα εχει παστελωσει ο λοτζεσκι.
Ουτε νομιζω οτι χρειαζεται καμμια οδηγια για να δει οτι ο ντανστον εχει παρει το διαδρομο και να του τη δωσει.
Εχθες ηταν ανυπαρκτος..............



QUOTE (pain of salvation @ Jun 2 2014, 14:24 ) *
@Γάλλε,Joda...
δεν είπα ότι φταίει εξ ολοκλήρου ο Σπαν.Εννοείται ότι όλοι έχουν ευθύνες.
Τα εγραψα και στα του κόουτς.
Όλοι έχουν μερίδιο στις αποτυχίες και στις επιτυχίες.
Και φυσικά και ο Σπαν.Και μιλάμε για τα ματς με ΠΑΟ,όπου ο Σπαν αλλάζει και "συμπεριφορά"
Ειλικρινά,δεν ξέρω ποιος φταίει πιο πολύ από τους 2 σε αυτό το κομμάτι,ο Βασίλης ή ο κόουτς.
Επιθετικό ταλέντο υπάρχει στην ομάδα.Δεν το χρησιμοποιούμε σωστά,συνήθως με ΠΑΟ.
Έχεις όμως απαιτήσεις από τον "καλύτερο παίκτη της Ευρώπης".
Όταν φαίνεται ότι δεν μπορείς,κάνεις κάτι για να το αλλάξεις.Και ο Σπαν και ο κόουτς,φαίνεται ότι "κολλάνε" σε αυτές τις ειδικές καταστάσεις


Σιγουρα στις ηττες δεν εχει μεριδιο ευθυνης μονο ο ενας.Στα ντερμπι θα κανεις λαθη..ειναι λογικο.μεχρι και ο διαμαντιδης που ειναι απο τους καλυτερους χειριστες μπαλας εκανε λαθη και ειδικα στο τελος.και ο ντανστον ηταν σε μια φαση κατω απο το καλαθι και το εριξε χαλαρα και εφαγε ταπα.και ο λοτζεσκι του πηρε ενα ευκολο ριμπαουντ ο ματσιουλις κατω απο το καλαθι και το εβαλε. λαθη θα γινουν σε τετοια ματς οσο καλος παιχτης και να εισαι και απο την στιγμη που ολος ο επιθετικος σχεδιασμος περναει απο τα χερια σου και δεν εχεις το στηριγμα που θες στα γκαρντ.φανταστειτε να ειχε χθες στηριγμα τον καλο λο χθες ο σπανουλης ποσο πιο ελευθερος θα ηταν.

*pain of salvation τι σημαινει @γαλλε?
roko
Το διδυμο Σπανουλης Μπαρτζωκας με τον Πανθηναικο δεν λειτουργει.Το δειγμα που εχουμε ειναι αρκετα μεγαλο δεν μιλαμε για 1 ματς.Απο την αλλη ειναι γεγονος οτι η απουσια σοβαρων ομαδων και στο ευρωπαικο μπασκετ μας εχουν κανει να θεωρουμε οτι την εχουμε μεγαλη (την φανελα).Επειδη ομως σε 2 χρονια εχουν χαθει πολλα,και πρωταθληματα και κυπελα,και ολα με τον ιδιο τροπο και με τους ιδιους υπαιτιους,η' κοιταμε να το αλλαξουμε,η' προχωραμε ως εχουμε επειδη εχουμε ιερα τοτεμ που δεν τα ακουμπαμε.

Εγω βλεπω στην αλλη πλευρα εναν Διαμαντιδη να κανει μεσα στο παρκε οτι κανει με συνεπεια να αναρωτιομαστε αν και τι καπνιζει,να βαζει πανω απο το εγω του την ομαδα,και παρολα αυτα να ακουει οτι ακουει..Και σε εμας εναν Σπανουλη να την εχει δει Σουλειμαν και να βαζει εναν ποντο σε 31 λεπτα.Δηλαδη ποσα χρονια και ποσα ματς πρεπει να χασουμε με τον ιδιο τροπο και τους ιδιους πρωταγωνιστες???...

Ο Σπανουλης την μεγαλωσε την ομαδα απο τοτε που ηρθε δεν αντιλεγει κανεις σε αυτο.Και αυτος ομως μεγαλωσε σαν παικτης και προσωπικοτητα μαζι της περα απο τα χρηματα που πηρε και την αγαπη του κοσμου.Αυτα ειναι αλληλενδετα.Ας κατσουν λοιπον στην διοικηση να δουν πραγματικα τι φταιει και να κανουν εναν σοβαρο σχεδιασμο με η' χωρις Σπανουλη.
pain of salvation
QUOTE(Joda @ Jun 2 2014, 12:42 ) *
*pain of salvation τι σημαινει @γαλλε?


Ότι αναφερόμουν και στον frenchman7 smile.gif
Joda
QUOTE (pain of salvation @ Jun 2 2014, 14:45 ) *
Ότι αναφερόμουν και στον frenchman7 smile.gif


χαχα!οκ smiley.gif
louie
δεν νομιζω οτι η εικονα του σπανουλη συνολικα με τον παναθηναικο εχει μονο τακτικη αναλυση. το ψυχολογικο κομματι ειναι πολυ μεγαλυτερο. τωρα λεμε οτι ο σπανουλης δεν εχει καποιον να κανει διεισδυσεις κτλ. ολη την χρονια δεν ειχε αλλα δεν ηταν με αλλους αντιπαλους σταθερα τοσο κακος. την αλλη μπορει να φταιει ο γκιστ ή οτιδηποτε. τον βλεπω σε φασεις να μενει με τον ουκιτς, τον διαμαντιδη, τον καρι, τον φωτση, τον μαυροκεφαλιδη. το αποτελεσμα ειναι λιγο πολυ το ιδιο. παει να περασει απο το σκριν οπου εμεις εχουμε 1 παιχτη απο καθε πλευρα(τον γκαρντ και τον ψηλο) πηγαινει προς τα πλαγια οπου κλεινεται, σταματαει την τριπλα και κοιταει τριγυρω του. δεν μοιαζει να εχει καθαρο μυαλο να διαβασει την αμυνα.

αντιθετα στους αγωνες που ο ολυμπιακος βρεθηκε μπροστα ανετα, στην 25αρα, στο οακα που την περισσοτερη ωρα ησασταν στο +10 με +15 τοτε ηρεμουσε και επαιζε κι αυτος. και παλι δεν ηταν και καλος αλλα προσφερε. οσο συνεχιζονται αυτες οι εμφανισεις τοσο βυθιζεται περισσοτερο στο αγχος. καποια στιγμη θα κανει εναν καλο αγωνα εκ των πραγματων(και απλα να το δεις οτι με 10-15 σουτ καποια στιγμη θα μπουνε πανω απο τα μισα) αλλα ακομα και με το τριποντο στο σεφ στην ευρωλιγκα δεν εδιωξε αυτο το αγχος απο πανω του.
Joda
QUOTE (roko @ Jun 2 2014, 14:44 ) *
Το διδυμο Σπανουλης Μπαρτζωκας με τον Πανθηναικο δεν λειτουργει.Το δειγμα που εχουμε ειναι αρκετα μεγαλο δεν μιλαμε για 1 ματς.Απο την αλλη ειναι γεγονος οτι η απουσια σοβαρων ομαδων και στο ευρωπαικο μπασκετ μας εχουν κανει να θεωρουμε οτι την εχουμε μεγαλη (την φανελα).Επειδη ομως σε 2 χρονια εχουν χαθει πολλα,και πρωταθληματα και κυπελα,και ολα με τον ιδιο τροπο και με τους ιδιους υπαιτιους,η' κοιταμε να το αλλαξουμε,η' προχωραμε ως εχουμε επειδη εχουμε ιερα τοτεμ που δεν τα ακουμπαμε.

Εγω βλεπω στην αλλη πλευρα εναν Διαμαντιδη να κανει μεσα στο παρκε οτι κανει με συνεπεια να αναρωτιομαστε αν και τι καπνιζει,να βαζει πανω απο το εγω του την ομαδα,και παρολα αυτα να ακουει οτι ακουει..Και σε εμας εναν Σπανουλη να την εχει δει Σουλειμαν και να βαζει εναν ποντο σε 31 λεπτα.Δηλαδη ποσα χρονια και ποσα ματς πρεπει να χασουμε με τον ιδιο τροπο και τους ιδιους πρωταγωνιστες???...

Ο Σπανουλης την μεγαλωσε την ομαδα απο τοτε που ηρθε δεν αντιλεγει κανεις σε αυτο.Και αυτος ομως μεγαλωσε σαν παικτης και προσωπικοτητα μαζι της περα απο τα χρηματα που πηρε και την αγαπη του κοσμου.Αυτα ειναι αλληλενδετα.Ας κατσουν λοιπον στην διοικηση να δουν πραγματικα τι φταιει και να κανουν εναν σοβαρο σχεδιασμο με η' χωρις Σπανουλη.


Καλα δεν λεμε οτι εχει το αλανθαστο ο σπανουλης.Αλλα φαντασου να ειχες ολη την πιεση πανω σου,να σε κλεινανε συνεχως καλοι παιχτες και να εβλεπες και οτι το ματς δεν παει καλα για την ομαδα και να εχεις και τον κολλινς διπλα σου.Ο διαμαντιδης ειναι ξεχωριστη περιπτωση.ειναι ο καλυτερος οργανωτης τα τελευταια δεκα χρονια στην ευρωπη και απορω και εγω με τον οποιονδηποτε που αγαπα πρωτα το μπασκετ,να βριζει ενα τοσο μεγαλο παιχτη που σου εχει χαρισει τοσες χαρες με την εθνικη σου ομαδα,γιατι ολοι ειμαστε πρωτα με την εθνικη και μετα με τις ομαδες.Σπανουλης και διαμαντιδης ειναι προτυπα στο εξωτερικο και εδω τους βριζουμε.
Απλως ο Σπανουλης θελει και στηριγμα και εναν καλο προπονητη που να τον εκμεταλλευεται σωστα και ειδικα τωρα που εχει αρχισει να πεφτει λογω ηλικιας.
erwi grey
To προβλημα του Σπανουλη με τον Παναθηναικο ειναι η αμυνα που βγαζει ο Γκιστ πανω του.
Απο κει και περα λυση ειναι να δωσει παραπανω χρονο στον Σλουκα, τον οποιο ειχε ενδεχομενως και δικαιολογημενα με βαση την αποδοση του στα προηγουμενα ματς απενεργοποιημενο, ο προπονητης κατι που νομιζω θα κανει αν δεν πιασει παλι καλη αποδοση ο Σπανουλης. Αλλη λυση δεν υπαρχει, κακο κανει πλεον στην ομαδα το να χτυπαει πανω απο 30 λεπτα.
roko
QUOTE (Joda @ Jun 2 2014, 15:12 ) *
Καλα δεν λεμε οτι εχει το αλανθαστο ο σπανουλης.Αλλα φαντασου να ειχες ολη την πιεση πανω σου,να σε κλεινανε συνεχως καλοι παιχτες και να εβλεπες και οτι το ματς δεν παει καλα για την ομαδα και να εχεις και τον κολλινς διπλα σου.Ο διαμαντιδης ειναι ξεχωριστη περιπτωση.ειναι ο καλυτερος οργανωτης τα τελευταια δεκα χρονια στην ευρωπη και απορω και εγω με τον οποιονδηποτε που αγαπα πρωτα το μπασκετ,να βριζει ενα τοσο μεγαλο παιχτη που σου εχει χαρισει τοσες χαρες με την εθνικη σου ομαδα,γιατι ολοι ειμαστε πρωτα με την εθνικη και μετα με τις ομαδες.Σπανουλης και διαμαντιδης ειναι προτυπα στο εξωτερικο και εδω τους βριζουμε.
Απλως ο Σπανουλης θελει και στηριγμα και εναν καλο προπονητη που να τον εκμεταλλευεται σωστα και ειδικα τωρα που εχει αρχισει να πεφτει λογω ηλικιας.



Οταν παιρνεις ποσα εκατομμυρια παιρνει ο Σπανουλης τοτε δεν μπορεις να μιλας για πιεση 3 χρονια τωρα.Να γινει στο 1ο ματς αντε και σε ενα 2ο.Αλλα απο τοτε που ηρθε ειναι αυτη η ιστορια.Το οτι τον μαρκαρει ο Γκιστ δεν μου λεει απολυτως τιποτα.Δηλαδη τι ειναι Γκιστ ο Ντανκαν? Να βρει ελευθερη πασα να τον περασει στα ποδια εχει λυσεις δεν ειναι αλυτος γριφος ο Γκιστ που τον εχουμε κανει να φαινεται δεν ξερω και γω τι..
Joda
QUOTE (louie @ Jun 2 2014, 15:02 ) *
δεν νομιζω οτι η εικονα του σπανουλη συνολικα με τον παναθηναικο εχει μονο τακτικη αναλυση. το ψυχολογικο κομματι ειναι πολυ μεγαλυτερο. τωρα λεμε οτι ο σπανουλης δεν εχει καποιον να κανει διεισδυσεις κτλ. ολη την χρονια δεν ειχε αλλα δεν ηταν με αλλους αντιπαλους σταθερα τοσο κακος. την αλλη μπορει να φταιει ο γκιστ ή οτιδηποτε. τον βλεπω σε φασεις να μενει με τον ουκιτς, τον διαμαντιδη, τον καρι, τον φωτση, τον μαυροκεφαλιδη. το αποτελεσμα ειναι λιγο πολυ το ιδιο. παει να περασει απο το σκριν οπου εμεις εχουμε 1 παιχτη απο καθε πλευρα(τον γκαρντ και τον ψηλο) πηγαινει προς τα πλαγια οπου κλεινεται, σταματαει την τριπλα και κοιταει τριγυρω του. δεν μοιαζει να εχει καθαρο μυαλο να διαβασει την αμυνα.

αντιθετα στους αγωνες που ο ολυμπιακος βρεθηκε μπροστα ανετα, στην 25αρα, στο οακα που την περισσοτερη ωρα ησασταν στο +10 με +15 τοτε ηρεμουσε και επαιζε κι αυτος. και παλι δεν ηταν και καλος αλλα προσφερε. οσο συνεχιζονται αυτες οι εμφανισεις τοσο βυθιζεται περισσοτερο στο αγχος. καποια στιγμη θα κανει εναν καλο αγωνα εκ των πραγματων(και απλα να το δεις οτι με 10-15 σουτ καποια στιγμη θα μπουνε πανω απο τα μισα) αλλα ακομα και με το τριποντο στο σεφ στην ευρωλιγκα δεν εδιωξε αυτο το αγχος απο πανω του.


Αυτη η περιγραφη που κανεις μου θυμιζει αυτη της ρεαλ που οταν δεν τους παει καλα το παιχνιδι τα χανουνε.και για αυτο δεν τα ριξανε τοσο πολυ στους παιχτες οσο στον προπονητη.
louie
QUOTE (Joda @ Jun 2 2014, 15:17 ) *
Αυτη η περιγραφη που κανεις μου θυμιζει αυτη της ρεαλ που οταν δεν τους παει καλα το παιχνιδι τα χανουνε.και για αυτο δεν τα ριξανε τοσο πολυ στους παιχτες οσο στον προπονητη.


η ρεαλ που οντως κι αυτη το παθαινε οταν δεν την εβγαινε ανετα το παιχνιδι της ηταν μια ολοκληρη ομαδα οποτε οντως ειναι θεμα του προπονητη. ομως ο μπαρτζωκας τι μπορει να κανει για την ψυχολογια ενος παιχτη;

θες ενα τακτικο τρικ κατα την γνωμη μου για το θεμα; το σκριν του ψηλου να γινεται 2-3 μετρα πιο ψηλα, παντα για κεντρικο πικ ν ρολ μιλαμε. αναγκαζεις τον ψηλο του παναθηναικου να βγει ψηλα και μετα ο σπανουλης εχει περισσοτερο χωρο για να τον περασει στα ποδια και ειναι πιο δυσκολο να τον στειλεις στις γωνιες. βεβαια αν ο σπανουλης κανει παλι το κλασσικο να σταματησει την τριπλα και να αρχισει να ψαχνει πασα εχει εγκλωβιστει, παει για λαθος και χαραμιζεται χρονος απο την επιθεση. αλλα οταν εχεις αργους ψηλους να βγαινουν στο hedge out πχ μαυροκεφαλιδη και λιγο φωτση τοτε αποκτας πλεονεκτημα και αξιζει το ρισκο. παλι ομως βασιζεσαι στο καθαρο μυαλο του σπανουλη
Joda
QUOTE (roko @ Jun 2 2014, 15:17 ) *
Οταν παιρνεις ποσα εκατομμυρια παιρνει ο Σπανουλης τοτε δεν μπορεις να μιλας για πιεση 3 χρονια τωρα.Να γινει στο 1ο ματς αντε και σε ενα 2ο.Αλλα απο τοτε που ηρθε ειναι αυτη η ιστορια.Το οτι τον μαρκαρει ο Γκιστ δεν μου λεει απολυτως τιποτα.Δηλαδη τι ειναι Γκιστ ο Ντανκαν? Να βρει ελευθερη πασα να τον περασει στα ποδια εχει λυσεις δεν ειναι αλυτος γριφος ο Γκιστ που τον εχουμε κανει να φαινεται δεν ξερω και γω τι..


Καλα ουτε ο γκιστ ειναι ντανκαν ουτε ο σπανουλης κομπε μπραιαντ.ο γκιστ ειναι απο τους τοπ 3 αμυντικους στην θεση 4 στην ευρωπη για να μην πω και ο καλυτερος.σκεψου 2 καλυτερους παιχτες στην θεση 4 στην αμυνα στην ευρωπη..θα δυσκολευτεις να τους βρεις.η πιεση του σπανουλη στηριζεται πιο πολυ στην ελλειψη εμπιστοσυνης ενος παιχτη οπως ο καλος λο.
Ουτε εγω δεν ειμαι υπερ της δικαιολογιας της πιεσης και το εχω ξαναγραψει.Αλλα φαντασου να επαιζες μονο σου στα γκαρντ,να μην εμπιστευοσουν κανενα να δωσεις την μπαλα γιατι ξερεις οτι θα κανει λαθος και η αντιπαλη ομαδα να εχει 4 πολυ καλους αμυντικους.θες και στηριγματα και τακτικη για να σπασεις τετοιες αμυνες οσο και καλος παιχτης και να εισαι.
Ο σπανουλης δεν ειναι οργανωτης για να μοιραζει παιχνιδι εν αντιθεσει με τον διαμαντιδη που ειναι.Για αυτο ειναι σημαντικο να εχεις διπλα του τον καλο τον λο γιατι ολα ξεκινανε απο την οργανωση.

QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 15:13 ) *
To προβλημα του Σπανουλη με τον Παναθηναικο ειναι η αμυνα που βγαζει ο Γκιστ πανω του.
Απο κει και περα λυση ειναι να δωσει παραπανω χρονο στον Σλουκα, τον οποιο ειχε ενδεχομενως και δικαιολογημενα με βαση την αποδοση του στα προηγουμενα ματς απενεργοποιημενο, ο προπονητης κατι που νομιζω θα κανει αν δεν πιασει παλι καλη αποδοση ο Σπανουλης. Αλλη λυση δεν υπαρχει, κακο κανει πλεον στην ομαδα το να χτυπαει πανω απο 30 λεπτα.


Και τον κακο τον σλουκα δεν νομιζω να τον αφηνε ο αλβερτης απο την αρχη τοσο ελευθερο οσο αφησε τον κολλινς.ειναι κινηση τακτικης η οποια θα εδινε πιο πολυ χωρο και στους υπολοιπους παιχτες και ιδιαιτερα στον σπανουλη.Δεν λεω οτι θα κερδιζες οπωσδηποτε το ματς αλλα θα εβλεπες κατι καλυτερο σιγουρα.
lakersdynasty
Οι Σπανούλης/Διαμαντίδης είναι σε κάθε παιχνίδι επηρεασμένοι αφού δέχονται τη συνεχή πίεση ως με διαφορά οι καλύτεροι πάικτες των ομάδων τους.

Ο Σπανούλης φέτος σε μεγαλύτερο βαθμό σε άλλα ματς κατάφερε να οδηγήσει τον ΟΣΦΠ για να πάρει νίκες κι ας μην ήταν συνολικά στη χρονιά φέτος στατιστικά ο καλύτερος παίκτης του ΟΣΦΠ. Ο Διαμαντίδης απλά πλέον ως σκόρερ δεν είναι αρκετά καλός για να βοηθήσει ουτε καν το υπόλοιπο δικό του παιχνίδι.

Όμως και οι 2 εξαρτώνται με βάση το τι κάνουν καλά απο την βοήθεια που θα πάρουν στη περιφέρεια απο άλλους πάικτες. Ο Σπανούλης θέλει έναν παίκτη που θα οργανώσει και όταν θα έχει το σουτ θα το πάρει και αυτός ήταν ο Λο. Ο Διαμαντίδης θέλει ένα πάικτη που με τη διείσδυση του θα πείσει ανω του ενός παίκτη να τον ακολουθήσει και να ανοίξει χώρους για τους υπόλοιπους αφού προσφέρει σκόρ και όποτε χρειαστεί δημιουγία μοιράζοντας την σε 2 κύριους πόλους. Αυτός είναι ο Ούκιτς.

Είτε είναι (Ούκιτς) είτε δεν είναι (Λο) στο παρκέ θετική επίδραση δε έχουν. Γι' αυτό και σε σχέση με την κατάσταση του καθενός φαίνονται χάλια.

Ο Σπανούλης δεν έχει να αντιμετοπίσει τον Γκιστ και να τον ξεπεράσει. Όσες φορές ήταν μόνο αυτός το πρόβλημα ο ΟΣΦΠ βρίσκει σκορ μια χαρά.

Ο ΠΑΟ είναι αποτελεσματικός με το Γκιστ στον χειριστή και με τον Λάσμε στη ρακέτα. Ακόμη και εαν γίνει διείσδυση ακολουθεί κάλυψη απο δεύτερο ψηλό και τον περιφερειακό που είναι στη πλευρά της διείσδυσης και απο εκεί και πέρα επαναφορά της άμυνας ανάλογα με το που θα γίνει η πάσα.

Ο ΠΑΟ δεν μπόρεσε σε μεγάλα διαστήματα να παίξει το παιχνίδι του αφου ο Διαμαντίδης πολλές φορές αδυνατεί να κινηθεί στο καλάθι χωρίς καλό σκριν και καταλήγει η μπάλα να μένει στη περιφέρεια ή να καταλήγει στον ψηλό στο high και όχι στο low post με τον τελευταίο να προσπαθεί να δημιουργήσει μόνος τις προϋποθέσεις για καλό σουτ.

Δε φταίνε τα εκατομμύρια που παίρνουν. Τα κέρδισαν και τα παίρνουν. Οι ομάδες τους χτίστηκαν με συγκερκριμένο τρόπο για να πάρουν και απο άλλους παίκτες πράγματα που τα βρίσκουν αλλά όχι σταθερά.

Μόλις ο Διαμαντίδης ευστοχήσει σε 1-2 σουτ απο μακρινή-μέση απόσταση ακολουθούν λεϊ απ και κερδισμένα φάουλ κάτω απτο καλάθι για τους Λάσμε-Γκιστ.

Μόλις καταφέρει να βρεί 2-3 πάικτες ο Σπανούλης για να σκοράρουν τότε ανοίγουν οι ευκαιρίες του για σκόρ.

Αναγκαίοι παίκτες είτε λείπουν είτε είναι ωσεί παρόντες.

erwi grey
QUOTE(Joda @ Jun 2 2014, 21:12 ) *
Και τον κακο τον σλουκα δεν νομιζω να τον αφηνε ο αλβερτης απο την αρχη τοσο ελευθερο οσο αφησε τον κολλινς.ειναι κινηση τακτικης η οποια θα εδινε πιο πολυ χωρο και στους υπολοιπους παιχτες και ιδιαιτερα στον σπανουλη.Δεν λεω οτι θα κερδιζες οπωσδηποτε το ματς αλλα θα εβλεπες κατι καλυτερο σιγουρα.

Eχεις δικιο, ειναι ισως ο παικτης που διαχειριστηκε χειροτερα απο ολους ο κοουτς φετος.
Φετος επρεπε να κανει το ξεπεταγμα του, αλλα αυτος εμεινε στην καλυτερη στασιμος και νομιζω επρεπε να παρει περισσοτερο χρονο. Το κολλημα του Μπαρτζωκα ηταν οτι επρεπε να ειναι αποκλειστικα αλλαγη του Σπανουλη και ηταν φυσικο επακολουθο να μη παιρνει πολυ χρονο.
assistant
Ο Σπαν εχθες για μενα δεν εκανε το χειροτερο του παιχνιδι με τον Παο.....εβγαλε 7 ασιστ που εγιναν καλαθια........εβγαλε τουλαχιστον αλλες 7 που οι συμπαιχτες του αστοχησαν εντελως μονοι τους......εβγαλε τουλαχιστον αλλες 7 που οι συμπαιχτες του φοβηθηκαν να παρουν το ελευθερο σουτ.....ναι ειχε 0/10 σουτ,αλλα τουλαχιστον τα 4-5 ηταν στα τελευταια 6 δευτερα με τους συμπαιχτες του να γυρνανε τη μπαλα χωρις κανεις να μπορει να παρει την ευθυνη και να τον ψαχνουν καπου στο κεντρο για να βγαλει τα καστανα απ τη φωτια.........ειμαι ο πρωτος που λεει οτι απεναντι στην πρωην ομαδα του δειχνει απιστευτο κομπλεξ και φανηκε και στο τριποντο που εβαλε στην ευρωλιγκα......αλλα οχι χθες.....χθες ακολουθησε κατα γραμμα το πλανο,ξεφορτωθηκε γρηγορα τη μπαλα,εβγαζε συνεχως ελευθερους τους συμπαιχτες του,δεν πηρε εξεζητημενες προσπαθειες για να το παρει μονος του.....εβαλε θεωρω-ισως για πρωτη φορα μ αυτον τον αντιπαλο-την ομαδα πανω απ τον εγωισμο του........δεν ειναι ο Λεμπρον ουτε ο Ντουραντ να πηδαει πανω απ τους αντιπαλους για να τα βαζει.....τον παιζουν πολυ καλη αμυνα,μερικες φορες σκληρη και παντα στο οριο του φαουλ(που ξερουν οτι δε σφυριχθει)οποτε του μενει μονο να μοιρασει σωστα το παιχνιδι για να κανει μαγκες τους συμπαιχτες του.......τολμω να πω οτι αν παιξει ετσι ο Σπαν την Τεταρτη η ομαδα εχει ελπιδες για τη Νικη.......δεν τρολλαρω καθολου,αυτη ειναι η αποψη μου,ισως λιγο αιρετικη,σιγουρα διαφορετικη απ των περισσοτερων εδω μεσα αλλα αυτη ειναι.......σιγουρα το οφειλα μετα απο τοσο κραξιμο που εχω ριξει στο Βασιλη καθε φορα που αντιμετωπιζει την πρωην ομαδα.....ποτε δεν καταλαβαινα το κομπλεξ του και τι και σε ποιον προσπαθει να αποδειξει πραγματα.......αλλα οχι χθες....
Dancing Madly Backwards
QUOTE (lakersdynasty @ Jun 2 2014, 16:32 ) *
Οι Σπανούλης/Διαμαντίδης είναι σε κάθε παιχνίδι επηρεασμένοι αφού δέχονται τη συνεχή πίεση ως με διαφορά οι καλύτεροι πάικτες των ομάδων τους.

Ο Σπανούλης φέτος σε μεγαλύτερο βαθμό σε άλλα ματς κατάφερε να οδηγήσει τον ΟΣΦΠ για να πάρει νίκες κι ας μην ήταν συνολικά στη χρονιά φέτος στατιστικά ο καλύτερος παίκτης του ΟΣΦΠ. Ο Διαμαντίδης απλά πλέον ως σκόρερ δεν είναι αρκετά καλός για να βοηθήσει ουτε καν το υπόλοιπο δικό του παιχνίδι.

Όμως και οι 2 εξαρτώνται με βάση το τι κάνουν καλά απο την βοήθεια που θα πάρουν στη περιφέρεια απο άλλους πάικτες. Ο Σπανούλης θέλει έναν παίκτη που θα οργανώσει και όταν θα έχει το σουτ θα το πάρει και αυτός ήταν ο Λο. Ο Διαμαντίδης θέλει ένα πάικτη που με τη διείσδυση του θα πείσει ανω του ενός παίκτη να τον ακολουθήσει και να ανοίξει χώρους για τους υπόλοιπους αφού προσφέρει σκόρ και όποτε χρειαστεί δημιουγία μοιράζοντας την σε 2 κύριους πόλους. Αυτός είναι ο Ούκιτς.

Είτε είναι (Ούκιτς) είτε δεν είναι (Λο) στο παρκέ θετική επίδραση δε έχουν. Γι' αυτό και σε σχέση με την κατάσταση του καθενός φαίνονται χάλια.

Ο Σπανούλης δεν έχει να αντιμετοπίσει τον Γκιστ και να τον ξεπεράσει. Όσες φορές ήταν μόνο αυτός το πρόβλημα ο ΟΣΦΠ βρίσκει σκορ μια χαρά.

Ο ΠΑΟ είναι αποτελεσματικός με το Γκιστ στον χειριστή και με τον Λάσμε στη ρακέτα. Ακόμη και εαν γίνει διείσδυση ακολουθεί κάλυψη απο δεύτερο ψηλό και τον περιφερειακό που είναι στη πλευρά της διείσδυσης και απο εκεί και πέρα επαναφορά της άμυνας ανάλογα με το που θα γίνει η πάσα.

Ο ΠΑΟ δεν μπόρεσε σε μεγάλα διαστήματα να παίξει το παιχνίδι του αφου ο Διαμαντίδης πολλές φορές αδυνατεί να κινηθεί στο καλάθι χωρίς καλό σκριν και καταλήγει η μπάλα να μένει στη περιφέρεια ή να καταλήγει στον ψηλό στο high και όχι στο low post με τον τελευταίο να προσπαθεί να δημιουργήσει μόνος τις προϋποθέσεις για καλό σουτ.

Δε φταίνε τα εκατομμύρια που παίρνουν. Τα κέρδισαν και τα παίρνουν. Οι ομάδες τους χτίστηκαν με συγκερκριμένο τρόπο για να πάρουν και απο άλλους παίκτες πράγματα που τα βρίσκουν αλλά όχι σταθερά.

Μόλις ο Διαμαντίδης ευστοχήσει σε 1-2 σουτ απο μακρινή-μέση απόσταση ακολουθούν λεϊ απ και κερδισμένα φάουλ κάτω απτο καλάθι για τους Λάσμε-Γκιστ.

Μόλις καταφέρει να βρεί 2-3 πάικτες ο Σπανούλης για να σκοράρουν τότε ανοίγουν οι ευκαιρίες του για σκόρ.

Αναγκαίοι παίκτες είτε λείπουν είτε είναι ωσεί παρόντες.


Αρκετά σωστά points. Πάντως προχθες δεν είναι τόσο ότι πήρε τραβηγμένες προσπάθειες. Απλά ήταν εκνευριστικά άστοχος.
Joda
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 20:31 ) *
Eχεις δικιο, ειναι ισως ο παικτης που διαχειριστηκε χειροτερα απο ολους ο κοουτς φετος.
Φετος επρεπε να κανει το ξεπεταγμα του, αλλα αυτος εμεινε στην καλυτερη στασιμος και νομιζω επρεπε να παρει περισσοτερο χρονο. Το κολλημα του Μπαρτζωκα ηταν οτι επρεπε να ειναι αποκλειστικα αλλαγη του Σπανουλη και ηταν φυσικο επακολουθο να μη παιρνει πολυ χρονο.


Ναι οντως αυτο το λαθος το εκανε.

*Θελω να δω την αντιδραση ειδικα του σπανουλη στην αποφαση των Αγγελοπουλαίων να μην παιξει κανενας παιχτης του ολυμπιακου στην εθνικη,γιατι η πατριδα ειναι πανω απ ολους και η επροσωπηση της η μεγιστη τιμη.
erwi grey
QUOTE(Joda @ Jun 3 2014, 02:17 ) *
*Θελω να δω την αντιδραση ειδικα του σπανουλη στην αποφαση των Αγγελοπουλαίων να μην παιξει κανενας παιχτης του ολυμπιακου στην εθνικη,γιατι η πατριδα ειναι πανω απ ολους και η επροσωπηση της η μεγιστη τιμη.

Περισυ ειχε κανει τετοιου τυπου δηλωσεις οτι ειναι χρεος να παιζεις στην Εθνικη.
Εγω νομιζω οτι η φετινη χρονια του Σπανουλη ειναι επακολουθο του τραυματισμου του καλοκαιριου και της κουρασης αφου και με τον τροπο που παιζει ο Ολυμπιακος τα τελευταια 3 χρονια εχει ξεζουμιστει.
Ασχετα με το αν συμμετασχουν τελικα οι παικτες της ομαδας αυτος δε πρεπει να παει γιατι περισσοτερο κακο θα κανει και στην Εθνικη αλλα και στον εαυτο του.
Joda
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 21:30 ) *
Περισυ ειχε κανει τετοιου τυπου δηλωσεις οτι ειναι χρεος να παιζεις στην Εθνικη.
Εγω νομιζω οτι η φετινη χρονια του Σπανουλη ειναι επακολουθο του τραυματισμου του καλοκαιριου και της κουρασης αφου και με τον τροπο που παιζει ο Ολυμπιακος τα τελευταια 3 χρονια εχει ξεζουμιστει.
Ασχετα με το αν συμμετασχουν τελικα οι παικτες της ομαδας αυτος δε πρεπει να παει γιατι περισσοτερο κακο θα κανει και στην Εθνικη αλλα και στον εαυτο του.


Ναι εχεις δικιο.Αν ακολουθησει αυτους τους ρυθμους μπορει να παθει και κανα σοβαρο τραυματισμο που να τον αφησει για πολυ καιρο εξω.
bbplayer
Το "ζήτω" από το "κάτω" απέχει συνήθως πολύ λίγο. Ελάχιστα. Το' βαλε στην Ευρωλίγκα, το βαλε προχθές με το Λάσμε, εάν έβαζε και το τελευταίο χθες θα ήταν ήρωας και δε θα γεμίζαμε σελίδες. Δεν έχει κανένα αγωνιστικό θέμα ο Σπανούλης, κορυφαίος παίχτης είναι. Τα όποια "θέματα" που έχει είναι αυτά που γράφει κατά καιρούς ο louie
erwi grey
QUOTE(bbplayer @ Jun 3 2014, 02:43 ) *
Το "ζήτω" από το "κάτω" απέχει συνήθως πολύ λίγο. Ελάχιστα. Το' βαλε στην Ευρωλίγκα, το βαλε προχθές με το Λάσμε, εάν έβαζε και το τελευταίο χθες θα ήταν ήρωας και δε θα γεμίζαμε σελίδες. Δεν έχει κανένα αγωνιστικό θέμα ο Σπανούλης, κορυφαίος παίχτης είναι. Τα όποια "θέματα" που έχει είναι αυτά που γράφει κατά καιρούς ο louie

Δεν ξερω τι γραφει ο louie αλλα φετος δεν εχει καμια σχεση με την αποδοση που ειχε τα προηγουμενα χρονια ακομα και αν βαζει η οχι τα τελευταια σουτ.
redleg7
Ο Σπανουλης παιζει με τενοντιτιδα ολη την σεζον,επαιζε με διαστρεμα στην εθνικη σ ολο το τουρνουα και παραμονη καθε ματς κανει απο 2 ενεσεις για να παιξει.Παρολαυτα και ενω εχασε 3 ματς απο το Τοπ 16 βγηκε τριτος σκορερ της Ευρωλιγκα.
bbplayer
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 21:46 ) *
Δεν ξερω τι γραφει ο louie αλλα φετος δεν εχει καμια σχεση με την αποδοση που ειχε τα προηγουμενα χρονια ακομα και αν βαζει η οχι τα τελευταια σουτ.



γενικά μιλάμε ή μόνο με τον Παναθηναϊκό? γενικά δεν έχω πλήρη εικόνα, έχω δει κάποια του Ολυμπιακού από την Ευρωλίγκα αλλά όχι όλη την πορεία.

Στα μεταξύ μας, νομίζω ότι άλλες χρονιές ήταν χειρότερος. Εστω και λίγο
akratacity
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 21:46 ) *
Δεν ξερω τι γραφει ο louie αλλα φετος δεν εχει καμια σχεση με την αποδοση που ειχε τα προηγουμενα χρονια ακομα και αν βαζει η οχι τα τελευταια σουτ.

αυτο που το στηριζεις?
με δεδομενο οτι στα παιχνιδια με τον παο ειναι αναλογα κακος οπως και τα προηγουμενα χρονια στην ευρωλιγκα δεν νομιζω οτι ειχε χειροτερη αποδοση φετος σε σχεση με την προηγουμενη σεζον ας πουμε
αυτη την αισθηση εχω εγω και τα στατιστικα του πανω κατω το ιδιο λενε

Dreamerpanos
QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 21:57 ) *
αυτο που το στηριζεις?
με δεδομενο οτι στα παιχνιδια με τον παο ειναι αναλογα κακος οπως και τα προηγουμενα χρονια στην ευρωλιγκα δεν νομιζω οτι ειχε χειροτερη αποδοση φετος σε σχεση με την προηγουμενη σεζον ας πουμε
αυτη την αισθηση εχω εγω και τα στατιστικα του πανω κατω το ιδιο λενε


+1
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 2 2014, 21:49 ) *
Ο Σπανουλης παιζει με τενοντιτιδα ολη την σεζον,επαιζε με διαστρεμα στην εθνικη σ ολο το τουρνουα και παραμονη καθε ματς κανει απο 2 ενεσεις για να παιξει.Παρολαυτα και ενω εχασε 3 ματς απο το Τοπ 16 βγηκε τριτος σκορερ της Ευρωλιγκα.


ισχύει αυτό το ξέρεις σίγουρα? γιατί εάν ισχύει, όταν εγώ έλεγα ότι o επιγονατιδικός, δεν είναι απλή υπόθεση και μπορεί να σου κάνει χοντρές ζημιές, κάποιοι μου έλεγαν για γιατρούς του internet και άλλα τέτοια χαριτωμένα
akratacity
QUOTE (bbplayer @ Jun 2 2014, 21:59 ) *
ισχύει αυτό το ξέρεις σίγουρα? γιατί εάν ισχύει, όταν εγώ έλεγα ότι o επιγονατιδικός, δεν είναι απλή υπόθεση και μπορεί να σου κάνει χοντρές ζημιές, κάποιοι μου έλεγαν για γιατρούς του internet και άλλα τέτοια χαριτωμένα

αν δεις οτι στις βολες ο σπανουλης δεν λυγιζει καθολου τα γονατα του αυτο δειχνει οτι ενα θεμα το εχει...

παντως στο θεμα σπανουλη συμφωνω απολυτα με τον μελαγιες που εγραψε οτι θα καταλαβουμε την αξια του οταν αυτος αποχωρησει

το οτι αυτος ο παιχτης εχει ακουσει περισσοτερη κριτικη παρα επευφημιες απο τοτε που ηρθε θα πρεπει να προβληματισει οσους τον κριτικαρουν μετα απο καθε ασχημη εμφανιση

κυριοι ο διαμαντιδης εφτασε στα 34 για να γραφτουν και να ακουστουν για αυτον οι πρωτες χλιαρες γκρινιες

μιλαμε για μεγαλη διαφορα στην αντιμετωπιση των δυο ηγετων απο τους φιλαθλους των δυο ομαδων και αυτο επισης δειχνει πολλα

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.