Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Manu7
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 19 2015, 15:17 ) *
Mα δεν έχουν σχέση οι εκτιμήσεις στην αρχή της χρονιάς.Ναι όντως με βάση αυτές μόνο κάνας Πίκουλας θα εκτιμούσε ότι ο Ολυμπιακός στο τέλος της χρονιάς θα είναι πρωταθλητής.Αλλά Σλούκας-Μάντζαρης ξεπετάχτηκαν,ο Παπανικολάου επίσης(αν και αυτός είχε συμμετοχή την προηγούμενη χρονιά και ήταν ήδη διεθνής με πολλά λεπτά στο Ευρωμπάσκετ),ο Χάϊνς αποδείχτηκε λαχείο από τα λίγα,ο Πρίντεζης όχι μόνο επανήλθε σε υψηλό επίπεδο αλλά το ξεπέρασε κιόλας κ.ο.κ.
Είδες και στην συνέχεια τι ζήτηση είχαν και τι συμβόλαια έκαναν οι υπόλοιποι παίκτες εκτός του Σπανούλη.Το supporting cast του λοιπόν θα κριθεί όχι με βάση τις προσδοκίες,αλλά την πεπερασμένη,την εγνωσμένη πραγματικότητα.Και αυτή λέει πως πως ήταν εξαιρετικό,όχι τόσο ίσως όσων άλλων σταρ που κατά καιρούς έχουν πρωταγωνιστήσει και έχουν πάρει κούπες,αλλά και πάλι εξαιρετικό.Δεν πήγε σε μια ομάδα τύπου Μπάμπεργκ με μέτριους παίκτες,μεγάλους σε ηλικία ώστε να μην έχουν περιθώρια εξέλιξης και με γνωστό ταβάνι και την έφτασε "μόνος του" στην κορυφή.
Και συγγνώμη κιόλας ρε παιδιά,γράφετε για το παρελθοντικό ρόστερ του Πναθηναϊκού με ΔΔ και το αποθεώνετε,ενώ κάποιοι από εσάς γράφατε τότε εδώ στο φόρουμ για Σπανούλη που έκανε συνέχεια βήματα*(και δεν σφυρίζονταν),για κινητά σκριν του Μπατίστ,για επιθετικά του Πέκοβιτς κ.ο.κ.Ε μονά-ζυγά δικά μας δεν γίνεται

*Αυτό έγινε και υπογραφή μέλους μάλιστα

Τελος πάντων. Τελευταίο ποστ. Αδυνατώ να καταλάβω πώς γίνεται να μην παραδεχόμαστε κάποια πράγματα. Πρώτος εγώ πάντως δεν μειώνω τον ΔΔ. Αλλά δεν δέχομαι να μειώνεται έτσι ο Σπανούλης.

Να κρίνω το Supporting cast εκ του αποτελέσματος; Ρε παιδιά ειναι δυνατόν ο Σπανούλης να το σήκωσε μόνος του; Δηλαδή στο μπάσκετ 1vs5 είναι; Μιλάμε για το πόσο καθοριστικός και κομβικός είναι ένας παίχτης. Δηλαδή, πήραμε την κούπα της πόλης και οι υπόλοιποι παίχτες έγιναν παιχταράδες ξαφνικά; Ο Κέσελ δηλαδή πού είναι;

Δηλαδή, ο Μάντζαρης έφτασε στην αξία του Σάρας μετά την κούπα; Θα τρελαθούμε;

Τέλος. Γίνομαι και γω κουραστικός.
Quincy
QUOTE(j.browning @ May 19 2015, 07:19 ) *
η φαση σπανουλη διαμαντιδη μου θυμιζει πολυ κομπε τζορνταν.
οπως και ο κομπε ετσι και ο σπανουλης επειδη ειναι τωρα στα πραιμ του των συγκρινουν και των βγαζουν ανωτερο απο των ΔΔ και των αντοιστιχο απο των τζορνταν.
μες στο δικο μου μυαλο ομως αυτο ειναι ιεροσυλια.μπορει να ειμαι και λαθος βεβαια.
Για να μην παρεξηγηθω τα ιδια πιστευα και οταν ο σπαν ηταν στον παο.
ειναι ο παιχτης μας που με ειχε εκνευρισει περισσοτερο απο ολους τους παιχταραδες σαν και εκεινων(τους μεγαλους εννοω) που φορεσαν τα πρασινα
.αυτο το ατελειωτο νταπα ντουπα στο κεντρο του γηπεδου και αυτα τα εκνευριστικα λαθη στα κρισιμοτερα σημεια του αγωνα με ειχαν αρρωστησει.ειχε και αυτος ο ζελικο μια επιμονη να του δεινει την μπαλα ολη την ωρα που με εκανε να βγαζω σπυρια.πραγματικα οσες φορες ειχε φυγει απο την ομαδα το χαιρομουν γιατι η μπαλα γυριζε στα χερια του μητσου και ενοιωθα ασφαλεια.
αλλη μια αποδειξη οτι ο μητσος ειναι πολυ ανωτερος ειναι οτι οταν ειχαμε σπαν ο μητσος προσαρμοζοταν σε αυτο που χρειαζετε για να μπορει να παιξει ο σπαν.οταν ειχαμε και σαρας ο μητσος επαιζε σχεδον μια ολοκληρη χρονια τριαρι.αυτο θα πει παιχτης ορχηστρα.
κι οσο για τα νουμερα που γραφετε δεν ξερουμε πως θα ηταν τα νουμερα του μητσου αν ηταν σε ολη την καριερα η ομαδα προσαρμοσμενη πανω του για να μπορει να αποδιδει καλυτερα οπως γινεται στον οσφπ.


Ιεροσυλία δεν είναι σε καμία περίπτωση φίλε μου. Είναι τόσο κοντά σε αριθμούς, βραβεία, τίτλους, impact και δεν ξέρω γω τι άλλο που θα συμφωνήσω με τον nikbot πιο πάνω. Τα "επιχειρήματα" έχουν να κάνουν με το χρώμα της ομάδας του καθενός.

Τέτοιο μου μοιάζει και το μπολντ παραπάνω. Δηλαδή επειδή ο ΔΔ έκανε στην άκρη για να παίζουν οι άλλοι είναι καλύτερος; Εγώ δεν ξέρω κανέναν κορυφαίο που ενώ ξέρει ότι είναι ο καλύτερος να δίνει τα κλειδιά της ομάδας αλλού από την καλή του την καρδιά. Το αντίθετο συμβαίνει συνήθως. Με το δικό μου μυαλό, αυτό ´εγινε επειδή ο ΔΔ αναγνώριζε ότι ο Σάρας είναι καλύτερος από εκείνον ενώ τον Σπαν τον θεωρούσε ισάξιό του. Προφανώς αυτό μπορεί να μην ισχύει, αλλά βλέπουμε πως τα "πρασινο-κοκκινα" επιχειρήματα διαβάζονται και από την καλή και από την ανάποδη.

Αντικειμενικά η καριέρα των 2 αθλητών είναι στα ίσα. Τόσο που αν κέρδιζε προχτές ο Σπανούλης θα τον έιχε ξεπεράσει τον Διαμαντίδη
rankin
QUOTE(Quincy @ May 19 2015, 15:06 ) *
Ιεροσυλία δεν είναι σε καμία περίπτωση φίλε μου. Είναι τόσο κοντά σε αριθμούς, βραβεία, τίτλους, impact και δεν ξέρω γω τι άλλο που θα συμφωνήσω με τον nikbot πιο πάνω. Τα "επιχειρήματα" έχουν να κάνουν με το χρώμα της ομάδας του καθενός.

Τέτοιο μου μοιάζει και το μπολντ παραπάνω. Δηλαδή επειδή ο ΔΔ έκανε στην άκρη για να παίζουν οι άλλοι είναι καλύτερος; Εγώ δεν ξέρω κανέναν κορυφαίο που ενώ ξέρει ότι είναι ο καλύτερος να δίνει τα κλειδιά της ομάδας αλλού από την καλή του την καρδιά. Το αντίθετο συμβαίνει συνήθως. Με το δικό μου μυαλό, αυτό ´εγινε επειδή ο ΔΔ αναγνώριζε ότι ο Σάρας είναι καλύτερος από εκείνον ενώ τον Σπαν τον θεωρούσε ισάξιό του. Προφανώς αυτό μπορεί να μην ισχύει, αλλά βλέπουμε πως τα "πρασινο-κοκκινα" επιχειρήματα διαβάζονται και από την καλή και από την ανάποδη.

Αντικειμενικά η καριέρα των 2 αθλητών είναι στα ίσα. Τόσο που αν κέρδιζε προχτές ο Σπανούλης θα τον έιχε ξεπεράσει τον Διαμαντίδη

Ο Διαμαντίδης ειναι ο Γιαννάκης της εποχής μας. Ο παίχτης που έβαλε το εγώ του κάτω απο την ομάδα, έπαιξε άμυνες και για τους συμπαίκτες του και είναι ο αδιαφιλονίκητος αρχηγός της ομάδας του.
Ο Σπανούλης ειναι ο Γκάλης της εποχής μας. Ο παίχτης που ολη η ομάδα παίζει για αυτον, όλοι οι αντίπαλοι τον κυνηγούν και καταστρώνουν σχέδια εξολόθρευσης του, ο παίχτης που θα πάρει το παιχνίδι και την ομάδα στην πλάτη του.
o_theioulis
QUOTE (rankin @ May 19 2015, 14:16 ) *
Ο Διαμαντίδης ειναι ο Γιαννάκης της εποχής μας. Ο παίχτης που έβαλε το εγώ του κάτω απο την ομάδα, έπαιξε άμυνες και για τους συμπαίκτες του και είναι ο αδιαφιλονίκητος αρχηγός της ομάδας του.
Ο Σπανούλης ειναι ο Γκάλης της εποχής μας. Ο παίχτης που ολη η ομάδα παίζει για αυτον, όλοι οι αντίπαλοι τον κυνηγούν και καταστρώνουν σχέδια εξολόθρευσης του, ο παίχτης που θα πάρει το παιχνίδι και την ομάδα στην πλάτη του.

ε οχι και γκαλης ο σπανουλης
σε λιγο θα τον βγαλετε και λευκο τζορνταν
rankin
QUOTE(o_theioulis @ May 19 2015, 15:18 ) *
ε οχι και γκαλης ο σπανουλης
σε λιγο θα τον βγαλετε και λευκο τζορνταν

Είπα ο Γκάλης "της εποχής μας" και το τεκμηρίωσα!


.........Λευκός Τζορνταν ειναι ο Διαμαντόπουλος tongue.gif
PARISINOS
QUOTE(Quincy @ May 19 2015, 14:06 ) *
Ιεροσυλία δεν είναι σε καμία περίπτωση φίλε μου. Είναι τόσο κοντά σε αριθμούς, βραβεία, τίτλους, impact και δεν ξέρω γω τι άλλο που θα συμφωνήσω με τον nikbot πιο πάνω. Τα "επιχειρήματα" έχουν να κάνουν με το χρώμα της ομάδας του καθενός.

Τέτοιο μου μοιάζει και το μπολντ παραπάνω. Δηλαδή επειδή ο ΔΔ έκανε στην άκρη για να παίζουν οι άλλοι είναι καλύτερος; Εγώ δεν ξέρω κανέναν κορυφαίο που ενώ ξέρει ότι είναι ο καλύτερος να δίνει τα κλειδιά της ομάδας αλλού από την καλή του την καρδιά. Το αντίθετο συμβαίνει συνήθως. Με το δικό μου μυαλό, αυτό ´εγινε επειδή ο ΔΔ αναγνώριζε ότι ο Σάρας είναι καλύτερος από εκείνον ενώ τον Σπαν τον θεωρούσε ισάξιό του. Προφανώς αυτό μπορεί να μην ισχύει, αλλά βλέπουμε πως τα "πρασινο-κοκκινα" επιχειρήματα διαβάζονται και από την καλή και από την ανάποδη.

Αντικειμενικά η καριέρα των 2 αθλητών είναι στα ίσα. Τόσο που αν κέρδιζε προχτές ο Σπανούλης θα τον έιχε ξεπεράσει τον Διαμαντίδη


Αυτο το πραγμα που οι φιλοι του ΟΣΦΠ προσπαθουν ΜΟΝΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ σε πρασσινη-κοκκινη αντιπαραθεση , ειναι το μεγαλυτερο UNFAIR που εχω δει στο φορουμ.

Καποια στιγμη οι φιλοι του ΟΣΦΠ θα πρεπει να αποδεχτουν οτι ο σπανουλης καποια εποχη επαιζε στον ΠΑΟ πριν λιγα σχετικα χρονια και ΟΛΟΙ ΘΕΩΡΟΥΣΑΜΕ ΤΟΝ ΔΔ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Πρασινοι-κοκκινοι-γαλάζιοι-κιτρινοι και μαυροι. ΟΛΟΙ. Μην με κανετε να ανατρεξω σε ποστ του 2008-2009 κλπ να παραθεσω τι λεγοταν ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΟ.

Οι φιλοι λοιπον του ΟΣΦΠ πρεπει να αποδεχτουν οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπηρξε συγκριση Σπανουλη - ΔΔ . Ουτε και θα υπαρξει στο μυαλο των περισσοτερων.
Δεν ειναι ουτε θεμα υποκειμενικοτητας ουτε τιποτα. Οι δυο αυτοι παιχτες ηταν ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΜΑΔΑ . Και ολοι τους εβλεπαν αντικειμενικα . Φιλοι και αντιπαλοι.
Δεν υπηρχε φιλος του ΠΑΟ που να θεωρουσε καλυτερο τον Σπανουλη , και δεν υπηρχε φιλος τους ΟΣΦΠ που αν μπορουσε να διαλεξει ποιον θα κλεψει, να διαλεγε τον Σπαν.

Τωρα αφου ξεκαθαρισαμε το βασικοτερο , ας παω και σε καποιες αλλες τοποθετησεις.

ο ΔΔ δεν πηρε ευρωλιγκα μονο με σαρας , πεκοβτς κλπ. Πηρε και με τον καλαθη (ξεπεταγμα), τον σατο , τον βουγιουκα κλπ. Και επαιζε με μειονεκτημα εναντι της μπαρτσα του πραιμ ναβαρο (και του ρουμπιο, λορμπεκ κλπ)...Και την πηρε με τον πλεον ντομιναντ τροπο για παιχτη της τελευταιας 20 ετιας. Πολυτιμοτερος παιχτης και της χρονιας και του φαιναλ 4, καλυτερος αμυντικος της χρονιας, καλυτερη 5αδα, 18,5 ρανκινγκ μεσο ορο χρονιας , 24 στο φαιναλ 4...Πλακα εκανε το παιδι....
Το οτι η ευρωλιγκα εχει πεσει επιπεδο το λεμε απο το 2010 οι φιλοι του ΠΑΟ.

παλια υπηρχαν ομαδες που ειχαν τον Σπαν/τον σαρας/τον ΔΔ και τον Πεκο στην ιδια ομαδα.
Οι αλλοι κατεβαζαν παπαλουκα/λαγντον/σμοντις χριαπα κλπ ολους στα πραιμ τους...

Τι να λεμε τωρα. Εδω την ταου και την σιενα που δεν κερδιζαν ποτε και τους κοροηδευαμε , κατεβαν 5αδα με σκολα, μασιγιαουσκας, πριτζιονι σπλιτερ rolleyes.gif Η σιενα ειχε πραιμ μακινταιρ, καουκενας, λαβρινοβιτς , σατο κλπ και δεν πηγαινε ποτε φαιναλ 4. Σαν φαινεται ιδια ομαδα 8δας αυτη με αυτη που εχει ο ΠΑΟ τωρα. Με τον 35χρονο ΔΔ να τραβαει το καρο και να ακολουθει ο μαικ ο μπραμος και ο σλοτερ?

Η ευρωλιγκα εχει πεσει και το ελεγε κοσμος πριν απο τις επιτυχιες του ΟΣΦΠ.
Αλλωστε και ο ΠΑΟ ευνοηθηκε απο αυτη τη πτωση επιπεδου. Το 2011 δεν κερδιζαμε την ΤΣΣΚΑ της προηγουμενης 5ατιας με την καμια. Ουτε τον ΠΑΟ του 2009 , ουτε καν τον ΟΣΦΠ του 2009. Μια ομαδα με το ζορι φαιναλ 4 θα ειμασταν αλλα ειχε πεσει το επιπεδο και το εκμευταλευθηκαμε.

Βασικα πειτε μου ποια πρωταθλητρια ευρωπης απο το 2011 και περα θα κερδιζε την ΤΣΣΚΑ, τον ΠΑΟ, την Μπαρτα και τον ΟΣΦΠ του 2009?

Ο ΟΣΦΠ απλα το εκμετελευθηκε περισσοτερο διοτι ειχε την τυχη ο ηγετης του να ειναι νεοτερος απο τον δικο μας.
Η περσυνη μακαμπι οχι τιτλο, αλλα ουτε φαιναλ 4 δεν θα εμπαινε πριν 4-5 χρονια . Και αυτο ειναι η πραγματικοτητα.

Υ.Γ. Ειναι καπως αστειο να βλεπεις τους φιλους του ΟΣΦΠ σε συγχηση. Απο τη μια συνεχιζουν να πιστευουν οτι ο ΠΑΟ επαιρνε τα πρωταθληματα με τη διαιτησια πριν το 2010. Απο την αλλη οι ιδιοι λενε οτι ο Σπανουλης ειναι ο καλυτερος μετα τον γκαλη και hall of famer, ο σαρας επισης, ο πεκοβιτς ηταν λεφτα στην τραπεζα... Δηλάδη ρε παιδια εμεις με 5αδα 5 απο τους καλυτερους παιχτες ολων των εποχων στην ευρωπη (εσεις τα λετε) χρειαζομασταν την διαιτησια για να κερδισουμε τον σκουνι πεν, τον ακερ και τον τσιλιμπεργκερ? κατι δεν μου παει καλα εδω.... 39.gif


Ο Σπανουλης ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ. Το ποιος ειναι καλυτερος μεταξυ ΔΔ-Σπαν μπορω να δεχτω οτι ειναι συζητησιμο (αν και δεν συμφωνω).
Το να μας κατηγορουν οι φιλοι του ΟΣΦΠ οτι η αποψη μας ειναι υποκειμενικη και γεματη εμπαθεια ειναι ανω ποταμων...
Αν θελετε να ειστε ειλικρινεις, απλα ανατρεξτε 5 χρονια πισω και δειτε εσεις οι ιδιοι τι λεγατε στο συγκεκριμενο ντιμπειτ.
rankin
QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 15:37 ) *
Οι φιλοι λοιπον του ΟΣΦΠ πρεπει να αποδεχτουν οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπηρξε συγκριση Σπανουλη - ΔΔ . Ουτε και θα υπαρξει στο μυαλο των περισσοτερων.
Δεν ειναι ουτε θεμα υποκειμενικοτητας ουτε τιποτα.


Ειναι θέμα ερωτικής έλξης η οποία μάλιστα επιδεινώθηκε μετά την μεταγραφή Σπανούλη στον Ολυμπιακό.

Δες πχ τα όσα λέει ο κατα-γενική-ομολογία αντικειμενικότατος σπορτκάστερ, Δημήτρης Χατζηγεωργίου,
https://www.youtube.com/watch?v=4qrqWxzJaGY

Εντάξει, έρωτας...
Ωραίο πράγμα!
Ωραααίο πράγμα!!!!

QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 15:37 ) *
Το οτι η ευρωλιγκα εχει πεσει επιπεδο το λεμε απο το 2010 οι φιλοι του ΠΑΟ.


Και τι άλλο θα μπορούσατε να λέτε;;;
Σοβαρά τώρα !!! 77.gif

QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 15:37 ) *
Βασικα πειτε μου ποια πρωταθλητρια ευρωπης απο το 2011 και περα θα κερδιζε την ΤΣΣΚΑ, τον ΠΑΟ, την Μπαρτα και τον ΟΣΦΠ του 2009?


Ο Ολυμπιακός φυσικά!

QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 15:37 ) *
Αν θελετε να ειστε ειλικρινεις, απλα ανατρεξτε 5 χρονια πισω και δειτε εσεις οι ιδιοι τι λεγατε στο συγκεκριμενο ντιμπειτ.


Παπαλουκάς
RipCity
Ο Σπανούλης του 12-15(από τη δεύτερη βασικά χρονιά του στον Ολυμπιακό κι έπειτα) δεν είναι ίδιος με αυτόν που ήταν στον ΠΑΟ. Έχει βελτιωθεί πάρα πολύ δημιουργικά, είναι πιο ολοκληρωμένος επιθετικά από τότε. Έχει μάλιστα και πιο δύσκολο έργο αφού οι άμυνες είναι απόλυτα προσαρμοσμένες πάνω του, κάτι που δε συνέβαινε όταν ήταν στον ΠΑΟ.
TakeshyKurosawa
Είπαμε από το 2009 μέχρι σήμερα ο Σπαν έχει πάρει 2 τίτλους, 2 mvp του φάιναλ 4, 1 mvp της σεζόν έχει βγει 3 φορές στην πρώτη ομάδα και 2 στη δεύτερη και φυσικά έχει ανεβάσει και τα στατιστικά του! Παρισινέ γίνεσαι απόλυτος με το ποστ σου, εγώ ανέκαθεν γούσταρα περισσότερο σαν παίχτη τον Σπαν από τον ΔΔ, από την πρώτη του σεζόν στον ΠΑΟ.
o_theioulis
QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 15:13 ) *
Είπαμε από το 2009 μέχρι σήμερα ο Σπαν έχει πάρει 2 τίτλους, 2 mvp του φάιναλ 4, 1 mvp της σεζόν έχει βγει 3 φορές στην πρώτη ομάδα και 2 στη δεύτερη και φυσικά έχει ανεβάσει και τα στατιστικά του! Παρισινέ γίνεσαι απόλυτος με το ποστ σου, εγώ ανέκαθεν γούσταρα περισσότερο σαν παίχτη τον Σπαν από τον ΔΔ, από την πρώτη του σεζόν στον ΠΑΟ.

ναι ηταν κατι σαν παιχτικο ινδαλμα στο κοσμο του μπασκετικου ολυμπιακου απο μικρος
θαυμαζατε τον τροπο παιχνιδου του απο τοτε που ηταν στον παναθηναικο
24.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (o_theioulis @ May 19 2015, 17:15 ) *
ναι ηταν κατι σαν παιχτικο ινδαλμα στο κοσμο του μπασκετικου ολυμπιακου απο μικρος
θαυμαζατε τον τροπο παιχνιδου του απο τοτε που ηταν στον παναθηναικο
24.gif


Έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο? Μίλησα για μένα και τυχαίνει να ξέρω κιάλλα άτομα που γούσταραν Σπανούλη φουλ σαν παίχτη!
colonel gomelsky
QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 16:37 ) *
Αυτο το πραγμα που οι φιλοι του ΟΣΦΠ προσπαθουν ΜΟΝΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ σε πρασσινη-κοκκινη αντιπαραθεση , ειναι το μεγαλυτερο UNFAIR που εχω δει στο φορουμ.


41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif bball.gif
rankin
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 16:13 ) *
Είπαμε από το 2009 μέχρι σήμερα ο Σπαν έχει πάρει 2 τίτλους, 2 mvp του φάιναλ 4, 1 mvp της σεζόν έχει βγει 3 φορές στην πρώτη ομάδα και 2 στη δεύτερη και φυσικά έχει ανεβάσει και τα στατιστικά του! Παρισινέ γίνεσαι απόλυτος με το ποστ σου, εγώ ανέκαθεν γούσταρα περισσότερο σαν παίχτη τον Σπαν από τον ΔΔ, από την πρώτη του σεζόν στον ΠΑΟ.

Αν στο 2009 πιάνεται και η σεζον 08-09, έχει 3 MVP Final 4...
Επίσης ειναι μαζί με τον Κουκοτς ο μοναδικός που έχει πάρει 3 φορές τον τίτλο (απο 2 φορές οι Μποντιρόγκα και Διαμαντίδης)
Ο Κουκοτς βεβαια έχει κάνει το μοναδικό στα χρονικά (νομίζω) να πάρει τιτλο MVP χωρίς να έχει πάρει η ομάδα του το τρόπαιο...
o_theioulis
QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 15:17 ) *
Έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο? Μίλησα για μένα και τυχαίνει να ξέρω κιάλλα άτομα που γούσταραν Σπανούλη φουλ σαν παίχτη!

ειμαι σιγουρος οτι ξερεις
μαρουσιωτες οι οπαδοι του κεραυνου λαρισας θα ειναι 24.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (o_theioulis @ May 19 2015, 17:23 ) *
ειμαι σιγουρος οτι ξερεις
μαρουσιωτες οι οπαδοι του κεραυνου λαρισας θα ειναι 24.gif


Έχασες Σερραίοι και Ευρωπαίοι από online gaming! wink.gif
AirNick7
QUOTE(o_theioulis @ May 19 2015, 17:23 ) *
ειμαι σιγουρος οτι ξερεις
μαρουσιωτες οι οπαδοι του κεραυνου λαρισας θα ειναι 24.gif

δεν μπορω να καταλαβω το υφος σου ειλικρινα.. Δηλαδη πρεπει να εισαι οπαδος ομαδας του σπανουλη η αδερφος του για να πεις οτι ειναι καλυτερος? Δεν μπορω να καταλαβω πως ολοι οι Παναθηναικοι βασικα κυριως που γραφετε στο φορουμ οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης των δυο παικτων. Οι δυο παικτες σε βραβεια ειναι πολυ κοντα.. με τον σπανουλη να ειχε καθαρο προβαδισμα αμα νικαγε η ομαδα του την Κυριακη. Δεν ειναι κακο να δειτε τι λενε και οι ευρωπαιοι γενικα οι οποιοι θεωρουν τον σπανουλη κορυφαιο της εποχης και οπου παει ζηταν αυτογραφα-φωτογραφιες κλπ. Δεν λεω οτι καποιος δεν μπορει να πιστευει οτι ο διαμαντιδης ειναι καλυτερος.. αλλα η αναγνωριση που εχει ΕΝΤΟΣ ελλαδας απεναντι στον διαμαντιδη ειδικα αλλα και πιο γενικα ειναι απαραδεκτη και περιεργη σε σχεση πχ με την αναγνωριση που εχει στην ευρωπη η στην ισπανια πχ
o_theioulis
QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 15:27 ) *
Έχασες Σερραίοι και Ευρωπαίοι από online gaming! wink.gif

καταλαβαμε rolleyes.gif







PARISINOS
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 14:13 ) *
Είπαμε από το 2009 μέχρι σήμερα ο Σπαν έχει πάρει 2 τίτλους, 2 mvp του φάιναλ 4, 1 mvp της σεζόν έχει βγει 3 φορές στην πρώτη ομάδα και 2 στη δεύτερη και φυσικά έχει ανεβάσει και τα στατιστικά του! Παρισινέ γίνεσαι απόλυτος με το ποστ σου, εγώ ανέκαθεν γούσταρα περισσότερο σαν παίχτη τον Σπαν από τον ΔΔ, από την πρώτη του σεζόν στον ΠΑΟ.


Κοιταξε δεχομαι οτι το εγραψα απολυτα και δεχομαι οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα γενικα η μεγαλη πλειοψηφεια θεωρουσε τον ΔΔ ενα κλικ καλυτερο παιχτη.

Και δεν συμφωνω με την αποψη του φιλου πιο πανω οτι υπαρχει καποια εμφανης βελτιωση του Σπαν. ναι μεν ωριμασε και καθε χρονος που περναει κατι προσθετει σε εναν παιχτη, αλλα ο σπαν το 2009 ηταν ηδη 28 ετων και μιλαμε για πρωταθλητη ευρωπης και πολυτιμοτερο παιχτη του φαιναλ 4. Ειχε περασει και απο το ΝΒΑ. Μιλαγαμε για ολοκληρωμενο παιχτη.

Οπως ειπε ο φιλος ρανκιν πιο πανω, οι φιλοι του ΟΣΦΠ μιλαγαν για ντιμπειτ Παπαλουκας-ΔΔ. Αν θεωρουσαν οτι ο Σπαν ειναι καλυτερος, γιατι δεν ειχαμε ντιμπειτ παπαλουκας-Σπαν?
Paris87
Δεν βαρεθηκατε να συγκρινετε εναν Ασσο με ενα Δυαρι?

Αλλωστε εγω μπηκα για να διαβασω ποσο αληταρας και παλιοχαρακτηρας ειναι που πεταξε μια μπαλα και για τους 500 σφυγμους το λεπτο που δικαιολογουν την πραξη. Σας παρακαλω επιστρεψτε στο βασικο θεμα :
Θα δινατε την κορη σας στον V-Span?
o_theioulis
QUOTE (Paris87 @ May 19 2015, 15:33 ) *
Δεν βαρεθηκατε να συγκρινετε εναν Ασσο με ενα Δυαρι?

Αλλωστε εγω μπηκα για να διαβασω ποσο αληταρας και παλιοχαρακτηρας ειναι που πεταξε μια μπαλα και για τους 500 σφυγμους το λεπτο που δικαιολογουν την πραξη. Σας παρακαλω επιστρεψτε στο βασικο θεμα :
Θα δινατε την κορη σας στον V-Span?
μονο αν την λεγανε ολυμπια 69.gif
rankin
QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 16:33 ) *
Οπως ειπε ο φιλος ρανκιν πιο πανω, οι φιλοι του ΟΣΦΠ μιλαγαν για ντιμπειτ Παπαλουκας-ΔΔ. Αν θεωρουσαν οτι ο Σπαν ειναι καλυτερος, γιατι δεν ειχαμε ντιμπειτ παπαλουκας-Σπαν?

Δεν έγραψα κάτι τέτοιο.
Έγραψα οτι πριν απο 5 χρόνια στη σύγκριση Σπανουλη - Διαμαντίδη, θα επέλεγα Παπαλουκά... Απο που προέκυψε οτι εκανα σύγκριση Διαμαντίδη με Παπαλουκά;;;;

Απο εκεί και πέρα, ερχόμενος απο τα πέρατα του κόσμου και τη μακρινή Βραζιλία, ενας βραχύσωμος γκαρντ με το ονομα Καμπάτζο, οταν βρήκε τον Διαμαντίδη μπροστά του, του έκανε κίνηση ζιου ζίτσου και οταν βρήκε τον Σπανούλη, του ζήτησε τη φανέλα του με αυτόγραφο! rolleyes.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (AirNick7 @ May 19 2015, 17:31 ) *
δεν μπορω να καταλαβω το υφος σου ειλικρινα.. Δηλαδη πρεπει να εισαι οπαδος ομαδας του σπανουλη η αδερφος του για να πεις οτι ειναι καλυτερος? Δεν μπορω να καταλαβω πως ολοι οι Παναθηναικοι βασικα κυριως που γραφετε στο φορουμ οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης των δυο παικτων. Οι δυο παικτες σε βραβεια ειναι πολυ κοντα.. με τον σπανουλη να ειχε καθαρο προβαδισμα αμα νικαγε η ομαδα του την Κυριακη. Δεν ειναι κακο να δειτε τι λενε και οι ευρωπαιοι γενικα οι οποιοι θεωρουν τον σπανουλη κορυφαιο της εποχης και οπου παει ζηταν αυτογραφα-φωτογραφιες κλπ. Δεν λεω οτι καποιος δεν μπορει να πιστευει οτι ο διαμαντιδης δεν ειναι καλυτερος.. αλλα η αναγνωριση που εχει ΕΝΤΟΣ ελλαδος ο σπανουλης απεναντι στον διαμαντιδη και πιο γενικα ειναι απαραδεκτη και περιεργη σε σχεση πχ με την αναγνωριση που εχει στην ευρωπη η στην ισπανια πχ


Σε αυτό οφείλονται τα μέσα και η πλύση εγκεφάλου που γίνεται! Κανένα πρόσωπο στον ελληνικό αθλητισμό δεν πουλάει περισσότερο από Σπανούλη και υπάρχουν τα 2 εντελώς άκρα το ένα της απόλυτης αποθέωσης και το ένα της απόλυτης απαξίωσης! Ο Σπανούλης νομίζω αυτή τη στιγμή είναι ο πιο δημοφιλής παίχτης που αγωνίζεται στα ευρωπα'ι'κά παρκέ! Το σίγουρο είναι πως είναι το επίκεντρο της προσοχής σε οποιοδήποτε ματς αγωνίζεται στα μέρη μας!
PARISINOS
QUOTE(AirNick7 @ May 19 2015, 14:31 ) *
δεν μπορω να καταλαβω το υφος σου ειλικρινα.. Δηλαδη πρεπει να εισαι οπαδος ομαδας του σπανουλη η αδερφος του για να πεις οτι ειναι καλυτερος? Δεν μπορω να καταλαβω πως ολοι οι Παναθηναικοι βασικα κυριως που γραφετε στο φορουμ οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης των δυο παικτων. Οι δυο παικτες σε βραβεια ειναι πολυ κοντα.. με τον σπανουλη να ειχε καθαρο προβαδισμα αμα νικαγε η ομαδα του την Κυριακη. Δεν ειναι κακο να δειτε τι λενε και οι ευρωπαιοι γενικα οι οποιοι θεωρουν τον σπανουλη κορυφαιο της εποχης και οπου παει ζηταν αυτογραφα-φωτογραφιες κλπ. Δεν λεω οτι καποιος δεν μπορει να πιστευει οτι ο διαμαντιδης ειναι καλυτερος.. αλλα η αναγνωριση που εχει ΕΝΤΟΣ ελλαδας απεναντι στον διαμαντιδη ειδικα αλλα και πιο γενικα ειναι απαραδεκτη και περιεργη σε σχεση πχ με την αναγνωριση που εχει στην ευρωπη η στην ισπανια πχ


Κανενας δεν λεει οτι οι παιχτες δεν ειναι κοντα. Παντα ηταν και παντα θα ειναι. Και φυσικα ολος ο κοσμος μιλαει για τον Σπανουλη και στην Ευρωπη, οπως και το ιδιο γινοταν για τον ΔΔ οταν ηταν ο ΔΔ στα πραιμ του . Εχω αρθρα απο γαλλικες εφημεριδες μετα το 2011 που εχουν τον ΔΔ μεσα στους 50 καλυτερους παιχτες παγκοσμιως (μονος ευρωπαιος εκτος ΝΒΑ στην 50αδα ).

Ο Σπανουλης ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ το ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ. ΚΑΙ το αναγνωριζαν ΠΑΝΤΑ. Απλα παντα θεωρουσαν τον ΔΔ λιγο καλυτερο. Γι αυτο ηταν και ο ηγετης ο ΔΔ.
Paris87
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 16:38 ) *
Απο εκεί και πέρα, ερχόμενος απο τα πέρατα του κόσμου και τη μακρινή Βραζιλία, ενας βραχύσωμος γκαρντ με το ονομα Καμπάτζο, οταν βρήκε τον Διαμαντίδη μπροστά του, του έκανε κίνηση ζιου ζίτσου και οταν βρήκε τον Σπανούλη, του ζήτησε τη φανέλα του με αυτόγραφο! rolleyes.gif

Στο τμημα Maketing του Οσφπ το οφειλει
o_theioulis
QUOTE (PARISINOS @ May 19 2015, 15:40 ) *
Κανενας δεν λεει οτι οι παιχτες δεν ειναι κοντα. Παντα ηταν και παντα θα ειναι. Και φυσικα ολος ο κοσμος μιλαει για τον Σπανουλη και στην Ευρωπη, οπως και το ιδιο γινοταν για τον ΔΔ οταν ηταν ο ΔΔ στα πραιμ του . Εχω αρθρα απο γαλλικες εφημεριδες μετα το 2011 που εχουν τον ΔΔ μεσα στους 50 καλυτερους παιχτες παγκοσμιως (μονος ευρωπαιος εκτος ΝΒΑ στην 50αδα ).

Ο Σπανουλης ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ το ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ. ΚΑΙ το αναγνωριζαν ΠΑΝΤΑ. Απλα παντα θεωρουσαν τον ΔΔ λιγο καλυτερο. Γι αυτο ηταν και ο ηγετης ο ΔΔ.

γιαυτο εφυγε και απτον παναθηναικο εξαλλου
δεν μπορουσε να δεχτει το γεγονος οτι θα ηταν παντα δευτερος
Zephyr
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 16:28 ) *
.........Λευκός Τζορνταν ειναι ο Διαμαντόπουλος tongue.gif


Έτσι, έτσι.. smiley.gif

QUOTE(Paris87 @ May 19 2015, 17:33 ) *
Δεν βαρεθηκατε να συγκρινετε εναν Ασσο με ενα Δυαρι?


Τώρα εσύ γιατί spoilerιάζεις? Θες να καταλάβουν ότι πρόκειται για παίχτες διαφορετικού στυλ παιχνιδιού, για παίχτες που συνυπήρξαν σε πεντάδα της Εθνικής και του ΠΑΟ και να σταματήσει το πανηγύρι???
TakeshyKurosawa
QUOTE (o_theioulis @ May 19 2015, 17:32 ) *
καταλαβαμε rolleyes.gif









Κοίτα βλέποντας έναν τύπο με φωτογραφία από Μαρία Λα ντελ μπάριο και με το ύφος των ποστ, μιλάω με λυκειόπαιδο ή να στεναχωρηθώ?
rankin
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 16:38 ) *
Σε αυτό οφείλονται τα μέσα και η πλύση εγκεφάλου που γίνεται! Κανένα πρόσωπο στον ελληνικό αθλητισμό δεν πουλάει περισσότερο από Σπανούλη και υπάρχουν τα 2 εντελώς άκρα το ένα της απόλυτης αποθέωσης και το ένα της απόλυτης απαξίωσης! Ο Σπανούλης νομίζω αυτή τη στιγμή είναι ο πιο δημοφιλής παίχτης που αγωνίζεται στα ευρωπα'ι'κά παρκέ! Το σίγουρο είναι πως είναι το επίκεντρο της προσοχής σε οποιοδήποτε ματς αγωνίζεται στα μέρη μας!

Νταξ' μωρέ.
Και ο Γκάλης οταν έπαιζε, τη φήμη του παλιοχαρακτήρα είχε.
Μέχρι και οτι ειχε βάλει τη μαφία να του καθαρίσει τη γυναίκα λέγανε...

Τι να κάνουμε; Όταν εισαι στη κορυφή πολλοί σε ζηλεύουν και σε φθονούν.

Ο Σπανούλης δίνει αξία στους γύρω του.
Είπε τον πουθενά "πουθενά" και αυτός θα κάνει κανα μήνα δηλώσεις τώρα. Κράζει γιατι θαυμάζει... Ασχολήθηκε μαζί του ο Σπανούλης και του έδωσε αξία, έτσι και αυτός τώρα εκμεταλλεύεται τη φήμη που απέκτησε αφου τον έκραξε ο καλύτερος.
Τι να λέμε τώρα;
Όλες αυτές οι μικρές ιστορίες, αποδεικνύουν του λόγου το αληθές.

Επίσης και αυτός εδώ έκανε αυτάκια κάποτε αλλά δεν έγινε ο κακός χαμός...


Γιατί;
Μα γιατί άλλο να σου κάνει αυτάκια ενας καλός παίχτης, ενας Τεόντοσιτς, ενας Διαμαντίδης και άλλο να σου κάνει ο κορυφαίος...

Τι να κάνουμε;;
Να συνεχίσουμε να κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας;
Αυτη ειναι η αλήθεια...
Ο καθένας έχει δικαίωμα να μην την πιστεύει, αλλά και εγώ έχω δικαίωμα να τον βρίσκω γραφικό.. Deal with it.



QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 16:40 ) *
Ο Σπανουλης ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ το ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ. ΚΑΙ το αναγνωριζαν ΠΑΝΤΑ. Απλα παντα θεωρουσαν τον ΔΔ λιγο καλυτερο. Γι αυτο ηταν και ο ηγετης ο ΔΔ.


κοίτα να δεις, έξω απο τα αστεία.
Δε θα ηταν παράλογο οι οπαδοί του Παναθηναϊκού να θεωρούσαν κορυφαίο τον Σπανουλη, και οι οπαδοί του Ολυμπιακού κορυφαίο τον Διαμαντίδη;
Προφανώς ο κάθε παίχτης δένεται με το κόσμο της ομάδας του και μετά δεν μπορεί να γίνει καμία σύγκριση..
Για εσένα επίσης ο Μποντιρόγκα ειναι τεράστιος παίχτης. Για εμένα υπήρξε πολύ καλός παίχτης, αλλά σίχαμα
Την εποχή που έπαιζε ο Εκι Γκονζάλες ποδόσφαιρο στον Παναθηναικό, έλεγε ο κόσμος του Παναθηναικου οτι ειναι καλύτερος του Ριβάλντο. Μέχρι εκεί μπορεί να φτάσει η παράνοια του οπαδισμου.
Συνεπώς, εσεις θα πιστεύετε οτι ο Διαμαντίδης ειναι ο κορυφαίος και εμείς θα πιστεύουμε οτι ο Σπανούλης ειναι ο κορυφαίος και η συζήτηση αυτή θα κρατήσει αιώνια...
TakeshyKurosawa
QUOTE (rankin @ May 19 2015, 17:46 ) *
Νταξ' μωρέ.
Και ο Γκάλης οταν έπαιζε, τη φήμη του παλιοχαρακτήρα είχε.
Μέχρι και οτι ειχε βάλει τη μαφία να του καθαρίσει τη γυναίκα λέγανε...

Τι να κάνουμε; Όταν εισαι στη κορυφή πολλοί σε ζηλεύουν και σε φθονούν.

Ο Σπανούλης δίνει αξία στους γύρω του.
Είπε τον πουθενά "πουθενά" και αυτός θα κάνει κανα μήνα δηλώσεις τώρα. Κράζει γιατι θαυμάζει... Ασχολήθηκε μαζί του ο Σπανούλης και του έδωσε αξία, έτσι και αυτός τώρα εκμεταλλεύεται τη φήμη που απέκτησε αφου τον έκραξε ο καλύτερος.
Τι να λέμε τώρα;
Όλες αυτές οι μικρές ιστορίες, αποδεικνύουν του λόγου το αληθές.

Επίσης και αυτός εδώ έκανε αυτάκια κάποτε αλλά δεν έγινε ο κακός χαμός...


Γιατί;
Μα γιατί άλλο να σου κάνει αυτάκια ενας καλός παίχτης, ενας Τεόντοσιτς, ενας Διαμαντίδης και άλλο να σου κάνει ο κορυφαίος...

Τι να κάνουμε;;
Να συνεχίσουμε να κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας;
Αυτη ειναι η αλήθεια...
Ο καθένας έχει δικαίωμα να μην την πιστεύει, αλλά και εγώ έχω δικαίωμα να τον βρίσκω γραφικό.. Deal with it.


Δυνατό ποστ! Να προσέχεις μην σε καταραστούν πολλοί άγνωστοι πίσω από το pc! smiley.gif
o_theioulis
QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 16:45 ) *
Κοίτα βλέποντας έναν τύπο με φωτογραφία από Μαρία Λα ντελ μπάριο και με το ύφος των ποστ, μιλάω με λυκειόπαιδο ή να στεναχωρηθώ?

οτι σε βολευει
συζητησε το και με τα ιντερνετικα σου φιλαρακια 24.gif

salonikatasos
μπήκε από άλλο παιδί στο θέμα του διαμαντίδη,αλλά επειδή δεν έχει πολύ κίνηση εκεί πέρα ας το βάλω κι εγώ εδώ. και μετά καθόμαστε και συγκρίνουμε κάποιον σπανούλη με τον κορυφαίο παίχτη της ευρωλίγκας τα τελευταία 15 χρόνια
TakeshyKurosawa
QUOTE (o_theioulis @ May 19 2015, 17:50 ) *
οτι σε βολευει
συζητησε το και με τα ιντερνετικα σου φιλαρακια 24.gif



Τέλος εδώ μικρέ! icon_drunk.gif
mixalisgate7
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 17:38 ) *
Απο εκεί και πέρα, ερχόμενος απο τα πέρατα του κόσμου και τη μακρινή Βραζιλία, ενας βραχύσωμος γκαρντ με το ονομα Καμπάτζο, οταν βρήκε τον Διαμαντίδη μπροστά του, του έκανε κίνηση ζιου ζίτσου και οταν βρήκε τον Σπανούλη, του ζήτησε τη φανέλα του με αυτόγραφο! rolleyes.gif


Ο Καμπάτζο είνα από την Αργεντινή.
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ May 19 2015, 16:54 ) *
Ο Καμπάτζο είνα από την Αργεντινή.

Ναι ρε μαν!!
Εχεις δίκιο!!!!!
Αφου μοιάζει (στο μπόι) με τον Μέσι.. Πως μπερδεύτηκα έτσι;;
o_theioulis
QUOTE (rankin @ May 19 2015, 15:55 ) *
Αφου μοιάζει (στο μπόι) με τον Μέσι.. Πως μπερδεύτηκα έτσι;;

ααααααααααααααααααααααααααααα
24.gif
colonel gomelsky
Παρακολουθώ στενά τη συζήτηση, τη γνώμη μου δεν μπορώ να τη γράψω, αλλά θα πω τούτο δω: Οι συγκρίσεις με τον Γκάλη, τον Κούκοτς και τον Μποντιρόγκα, γίνονται μετά από μια σεζόν όπου ο κορυφαίος είχε στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς 3π.- 3α. 4λ. Δεν μπορώ να φανταστώ σε τι ύψη θα φτάναμε αν έκανε κανένα 22 - 9 - 1 ας πούμε, το οποίο μάλιστα θεωρώ ότι είναι πιο αντιπροσωπευτικό από την τραγική παρουσία του σε αυτό το Φ4 (ναι, και στον ημιτελικό). Πότε είναι το επόμενο hall of fame?
PARISINOS
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 14:46 ) *
Τι να κάνουμε;;
Να συνεχίσουμε να κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας;
Αυτη ειναι η αλήθεια...
Ο καθένας έχει δικαίωμα να μην την πιστεύει, αλλά και εγώ έχω δικαίωμα να τον βρίσκω γραφικό.. Deal with it.


O καθενας εχει δικαιωμα στην αποψη και ειναι σεβαστο.

Το θεμα ειναι οτι για να εχουμε και δικαιο πρεπει να το στοιχειοθετησουμε.

Και δυστυχως δεν βλεπω απο τους φιλους του ΟΣΦΠ να μιλανε με επιχειρηματα.

Ο ανωτεροτητα του ΔΔ στοιχειοθετειται με βαση τους αριθμους. Με βαση της επιτυχιες . Αλλα και με βαση την ιδια την αποψη των φιλων του ΟΣΦΠ πριν παει στον ΟΣΦΠ.

Ο ΔΔ εχει καλυτερη καριερα με την Εθνικη (πρωταθλητης ευρωπης), πανω κατω ισαξια στην ευρωλιγκα (3 ευρωλιγκες ) , καλυτερη στο ελληνικο πρωταθλημα, εχει το πιο dominant peak (η χρονια του 2011 του ΔΔ ειναι καλυτερη απο οποιαδηποτε χρονια του Σπαν) , στα στατιστικα ειναι ελαφρως καλυτερος ενω δεν εχει και την αποτυχια του ΝΒΑ στο βιογραφικο του.

Επαναλαμβανω ο καθενας μπορει να εχει ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΘΕΛΕΙ. Και εγω μπορει να πιστευω οτι ειμαι ο Ναπολεωντας.
Στην πραξη ειμαι δεκτικος στο να ακουσω την επιχειρηματολογια περι ανωτεροτητας σπανουλη. Πραγματικα ειμαι. Μεχρι στιγμης ομως το μονο που ακουω ειναι του φιλους του ΟΣΦΠ να μας δειχνουν τα αυτακια του σπανουλη και να κατηγορουν τους φιλους του ΠΑΟ επειδη υποστηριζουν μια αποψη η οποια παραμενει ιδια απο το 2005 (την οποια την συμμεριζοντουσαν και οι φιλοι του ΟΣΦΠ)...

Αν ειναι καλυτερος ο Σπανουλης, ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΣΙΖΟΥΜΕ? Μπορω να εχω απαντηση? Γιατι εγω στις λεπτομερειες βλεπω ΔΔ. Ειτε μιλαμε για Εθνικη , ειτε για συλλογους, ειτε για Ελλαδα/ειτε για ΝΒΑ ειτε για ευρωπη,...

NikBot
QUOTE (salonikatasos @ May 19 2015, 17:51 ) *
καθόμαστε και συγκρίνουμε κάποιον σπανούλη με τον κορυφαίο παίχτη της ευρωλίγκας τα τελευταία 15 χρόνια


Όταν κάποιος γράφει κάτι τέτοιο τι να συζητήσουμε...
colonel gomelsky
QUOTE(NikBot @ May 19 2015, 18:03 ) *
Όταν κάποιος γράφει κάτι τέτοιο τι να συζητήσουμε...


Τον πίνακα που ποσταρε.
teopt13
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 17:46 ) *
Γιατί;
Μα γιατί άλλο να σου κάνει αυτάκια ενας καλός παίχτης, ενας Τεόντοσιτς, ενας Διαμαντίδης και άλλο να σου κάνει ο κορυφαίος...

Σοβαρά τώρα? Ο Διαμαντίδης στη κατηγορία "καλός - Τεόντοσιτς"? Το διαβάσαμε και αυτό..
rankin
QUOTE(colonel gomelsky @ May 19 2015, 16:59 ) *
Παρακολουθώ στενά τη συζήτηση, τη γνώμη μου δεν μπορώ να τη γράψω, αλλά θα πω τούτο δω: Οι συγκρίσεις με τον Γκάλη, τον Κούκοτς και τον Μποντιρόγκα, γίνονται μετά από μια σεζόν όπου ο κορυφαίος είχε στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς 3π.- 3α. 4λ. Δεν μπορώ να φανταστώ σε τι ύψη θα φτάναμε αν έκανε κανένα 22 - 9 - 1 ας πούμε, το οποίο μάλιστα θεωρώ ότι είναι πιο αντιπροσωπευτικό από την τραγική παρουσία του σε αυτό το Φ4 (ναι, και στον ημιτελικό). Πότε είναι το επόμενο hall of fame?

O Μποντιρόγκα μπορεί να συγκριθεί μονο με ερπετά, κατσαρίδες, σκουλήκια και σαρανταποδαρούσες.... tongue.gif
Παρακαλώ να αφαιρεθεί το ονομα του απο τη συζήτηση αν θες να σου απαντήσουμε

Βασικά, τη στιγμή που σου έγραψα αυτό το σχόλιο, κάποιος τύπος τον έστειλε να εκτελέσει βολές και με χρέωσε με φάουλ (ελπίζω μόνο να μην ειναι Mod του forum... Ισως αυτη τη φορά το χιουμορ μου να γίνει λιιιιιιιιγο περισσότερο αντιληπτό)

@Parisinos
Βασικά, σου απάντησα και νωρίτερα, ότι πέρα απο τη πλάκα που κάνουμε, "εσεις θα πιστεύετε οτι ο Διαμαντίδης ειναι ο κορυφαίος και εμείς θα πιστεύουμε οτι ο Σπανούλης ειναι ο κορυφαίος και η συζήτηση αυτή θα κρατήσει αιώνια... "
Ο κόσμος της κάθε ομάδας συνδέετε με τους δικούς του ήρωες και κάθε συζήτηση επι του θέματος ειναι καταδικασμένη να οδηγηθεί σε αδιέξοδο..
Zephyr
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 17:55 ) *
Ναι ρε μαν!!
Εχεις δίκιο!!!!!
Αφου μοιάζει (στο μπόι) με τον Μέσι.. Πως μπερδεύτηκα έτσι;;


Επειδή κάνει Brazilian JuJitsu, είπε να δοκιμάσει μια λαβή στον ΔΔ για ζέσταμα, γιατί το βράδυ είχε ένα παράνομο cage fight να βγάλει πέρα. Μπήκε μέσα κ αυτός με κάτι στεγαστικά από ελβετικό φράγκο και τρέχει να βγάλει τις δόσεις ( icon_drunk.gif )
salonikatasos
QUOTE (NikBot @ May 19 2015, 18:03 ) *
Όταν κάποιος γράφει κάτι τέτοιο τι να συζητήσουμε...

επίτηδες το έγραψα για να κόψω αντιδράσεις. δεν βλέπω βέβαια την ίδια αντίδραση για σχόλιο συνοπαδού σου που βάζει στην ίδια ζυγαριά τεόντοσιτς και διαμαντίδη.
δυστυχώς για κάποιους ο διαμαντίδης είναι διαχρονικά ο κορυφαίος παίχτης της ευρωλίγκας,με τη μεγαλύτερη διάρκεια στο κορυφαίο επίπεδο μαζί με σάρας,παπαλουκά και ναβάρο(για να πω μόνο για κοντούς) και με το σπανούλη τον οποίο φυσικά και θεωρώ από τους καλύτερους παίχτες στην ιστορία της διοργάνωσης να βρίσκεται πίσω από αυτούς
o_theioulis
QUOTE (salonikatasos @ May 19 2015, 16:06 ) *
επίτηδες το έγραψα για να κόψω αντιδράσεις.

εισαι εσυ μια σουπιααααααααααααααααα
rankin
QUOTE(salonikatasos @ May 19 2015, 17:06 ) *
δεν βλέπω βέβαια την ίδια αντίδραση για σχόλιο συνοπαδού σου που βάζει στην ίδια ζυγαριά τεόντοσιτς και διαμαντίδη.

Εντάξει..
Το παίρνω πίσω
Δε ξαναβάζω στην ιδια ζυγαριά Τεόντοσιτς και Διαμαντίδη, αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι και ο Διαμαντίδης το ίδιο καλός είναι!
(για να δεις ποσο αντικειμενικός ειμαι, οχι τιποτα άλλο)
PARISINOS
QUOTE(salonikatasos @ May 19 2015, 15:06 ) *
επίτηδες το έγραψα για να κόψω αντιδράσεις. δεν βλέπω βέβαια την ίδια αντίδραση για σχόλιο συνοπαδού σου που βάζει στην ίδια ζυγαριά τεόντοσιτς και διαμαντίδη.


Ετσι χανεις το δικιο σου ομως διοτι ολοι θα σχολιαζουν αυτο που εγραψες αντι να επικεντρωθουν στον πινακα που εβαλες. smiley.gif

Επαναλαμβανω, οποιος θεωρει οτι ο Σπανουλης ειναι καλυτερος, μπορει να επιχειρηματολογησει. Το να κατηγορουνται οι φιλοι του ΠΑΟ για μια σταθερη αποψη που εχουν απο πριν παει ο Σπαν στον ΟΣΦΠ ειναι παρανοια...



rankin
QUOTE(PARISINOS @ May 19 2015, 17:10 ) *
Επαναλαμβανω, οποιος θεωρει οτι ο Σπανουλης ειναι καλυτερος, μπορει να επιχειρηματολογησει. Το να κατηγορουνται οι φιλοι του ΠΑΟ για μια σταθερη αποψη που εχουν απο πριν παει ο Σπαν στον ΟΣΦΠ ειναι παρανοια...

Παράνοια ειναι να βλέπεις κύκλους και να περιμένεις να γίνεις κυριλέ όταν τελειώσεις απο φαντάρος... tongue.gif

j-kidd13
+1 φαουλ στον χρηστη o_theioulis για τα συνεχιζομενα ποστ γεματα ειρωνια και παντελως ασχετη θεματολογια με το τοπικ.


Και επειδη βλεπω οτι η κατασταση ειναι προς τον εκτροχιασμο,συνιστω σε ολους ψυχραιμια...
Βλεπω οτι ποσταρετε ατομα που ειστε καιρο εδω,και ενεργα,μην χασουμε το μπουσουλα,αμαρτια ειναι...

Βεβαια οταν διαβαζεις τετοια ποστ...
QUOTE(rankin @ May 19 2015, 17:46 ) *
Όλες αυτές οι μικρές ιστορίες, αποδεικνύουν του λόγου το αληθές.

Επίσης και αυτός εδώ έκανε αυτάκια κάποτε αλλά δεν έγινε ο κακός χαμός...


Γιατί;
Μα γιατί άλλο να σου κάνει αυτάκια ενας καλός παίχτης, ενας Τεόντοσιτς, ενας Διαμαντίδης και άλλο να σου κάνει ο κορυφαίος...



QUOTE(salonikatasos @ May 19 2015, 17:51 ) *
και μετά καθόμαστε και συγκρίνουμε κάποιον σπανούλη με τον κορυφαίο παίχτη της ευρωλίγκας τα τελευταία 15 χρόνια



θα μου πεις,πως να κατσεις ηρεμος...
Φουλ ανησυχιτικες αποψεις...


Συνιστω ηρεμια,ψυχραιμια και κυριως,λογικη...
TakeshyKurosawa
QUOTE (salonikatasos @ May 19 2015, 17:51 ) *
μπήκε από άλλο παιδί στο θέμα του διαμαντίδη,αλλά επειδή δεν έχει πολύ κίνηση εκεί πέρα ας το βάλω κι εγώ εδώ. και μετά καθόμαστε και συγκρίνουμε κάποιον σπανούλη με τον κορυφαίο παίχτη της ευρωλίγκας τα τελευταία 15 χρόνια


Ρε παλίκαρε τι μου ποστάρεις και τον πίνακα με τουπέ, το ότι αν δεν υπήρχαν ο Σισκάουσκας το 2007 και οι Σπανούλης-Σάρας το 2009 δεν θα υπήρχε τελικός για την ομάδα σου δεν το βλέπεις? Επίσης σου απαντάει στο original thread που πρωτοπόσταρες τον πίνακα ένας συνοπαδός σου! Διαφορετικές ομάδες, διαφορετικοί συμπαίκτες και καταστάσεις δυσκολίας! Τι να κάνω αν έχει συνολικό ράνκινγκ 13 στο παιχνίδι με τη Ρεάλ το 2013 όταν εκείνος μου πήρε το παιχνίδι με τεράστια σουτ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ τους αριθμούς του τους χάλασε στο πρώτο? Το ίδιο μετράει 1 τρίποντο στην αρχή του αγώνα το ίδιο και 1 λεπτό πριν τη λήξη! Προφανώς και το κακό φετινό φάιναλ 4 του Σπαν κατέβασε πάρα πολύ τα στατιστικά του!
rankin
QUOTE(j-kidd13 @ May 19 2015, 17:15 ) *
Βεβαια οταν διαβαζεις τετοια ποστ...

θα μου πεις,πως να κατσεις ηρεμος...
Φουλ ανησυχιτικες αποψεις...

Συνιστω ηρεμια,ψυχραιμια και κυριως,λογικη...

Το άρπαξα το φαουλ ή προλαβαίνω να την κάνω για σπίτι μου αναίμακτα;;; smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.