Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
bbplayer
QUOTE (spysta @ Mar 1 2014, 20:55 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/amfibolos-m...panoulis/753437

βγαζεις προβληματα υπερκοπωσης και φλεγμονες στα γονατα λογω της συσσωρευμενης κουρασης χειμωνα καλοκαιρι τοσο καιρο .. οταν ο Διαμαντιδης ΑΡΑΖΕΙ εδω και τοσα χρονια εχοντας εγκαταλειψει τα γαλανολευκα .. και το αστειο ειναι οτι ακομα σε συγκρινουν μαζι του στο θεμα προσφορας , ενω το μεγαλυτερο μερος του τυπου και του Ελληνικου μπασκετικου 'συστηματος'' σε αντιμετωπιζει χυδαια.

τροφη για σκεψη. λεω γω τωρα


αντισυστημικός και ο Σπανούλης??? ohmy.gif ohmy.gif μόνο τον Λιάκο τον Κασσιάδη ήξερα μέχρι τώρα!

λοιπόν : βγάζει προβλήματα επειδή περνάνε τα χρόνια και όσο περνάνε τόσο θα βγάζει. Ρώτα κανέναν ειδικό να σου πει παραπάνω πράγματα
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Mar 1 2014, 22:38 ) *
ΦΥΣΙΚΑ .. ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα ΔΕΝ ισχυει.
προσεξτε λιγο την κριση και τους χαρακτηρισμους σας απεναντι σε εναν χρηστη που ειναι στο φορουμ, πολλα περισσοτερα χρονια πριν απο εσας .. και ΔΕΝ εχει παρει φαουλ ουτε μια φορα wink.gif


Δυστυχώς ο τωρινός χρήστης δεν έχει καμία σχέση με τον παλιό. bball.gif
bbplayer
QUOTE (spysta @ Mar 1 2014, 23:02 ) *
ελπιζω να μην υπονοεις οτι επειδη ειμαι χρονια φιλος με τα παιδια που τρεχουν το φορουμ εδω μεσα.. εχω και μπαρμπα στην Κορωνη.


να το πω εγώ στα ίσα μια και δεν μου αρέσουν τα υπονοούμενα.

Η αλήθεια είναι ότι οι mods δεν εξαντλούν το κανονισμό. Πολύ απλά, άνετα καποιος που έχει μηδέν φάουλ θα μπορούσε να έχει ένα-δυο, όποιος έχει δυο τρία (όπως η αφεντιά μου/τρια) θα μπορούσε να έχει παραπάνω, όποιος έχει 4 θα μπορούσε να έχε χαιρετίσει και πάει λέγοντας.
Το λέω επειδή αυτό πιστεύω και όχι για να "χαϊδέψω αυτιά" . Ούτε έχω κανέναν ανάγκη ούτε με έχει.

Επειδή όμως είναι άνθρωποι και όχι θεοί, είναι φύση αδύνατο να έχει την ίδια αντιμετώπιση ένα γνωστός τους /φίλος τους /κολλητός τους , με έναν άγνωστο

Δεν έχει να κάνει με τους συγκεκριμένους mods , κι εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα. Είναι αδύνατο να τηρούνται ίσες αποστάσεις παντού και πάντα. Απλά, δε γίνεται να συμβεί
rchos
QUOTE(bbplayer @ Mar 2 2014, 20:40 ) *
να το πω εγώ στα ίσα μια και δεν μου αρέσουν τα υπονοούμενα.

Η αλήθεια είναι ότι οι mods δεν εξαντλούν το κανονισμό. Πολύ απλά, άνετα καποιος που έχει μηδέν φάουλ θα μπορούσε να έχει ένα-δυο, όποιος έχει δυο τρία (όπως η αφεντιά μου/τρια) θα μπορούσε να έχει παραπάνω, όποιος έχει 4 θα μπορούσε να έχε χαιρετίσει και πάει λέγοντας.
Το λέω επειδή αυτό πιστεύω και όχι για να "χαϊδέψω αυτιά" . Ούτε έχω κανέναν ανάγκη ούτε με έχει.

Επειδή όμως είναι άνθρωποι και όχι θεοί, είναι φύση αδύνατο να έχει την ίδια αντιμετώπιση ένα γνωστός τους /φίλος τους /κολλητός τους , με έναν άγνωστο

Δεν έχει να κάνει με τους συγκεκριμένους mods , κι εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα. Είναι αδύνατο να τηρούνται ίσες αποστάσεις παντού και πάντα. Απλά, δε γίνεται να συμβεί



Αν και έχω γίνει αντμιν έχω φάει φάουλ πάντως και εγώ πιο πριν.
Για διένεξη με συμφορουμίτη Ολυμπιακό τότενες.Εϊναι αρκετά παλιά για να θυμάμαι ακριβώς την όλη φάση.
Αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ποιος που το είχε ρίξει.Φιλαράκια ήμασταν και παραμένουμε.

Αυτά και please μην συνεχιστεί το οφ τοπικ γιατί πραγματικά όλη αυτή η συζήτηση που ξεκινήσατε έχει αρχίσει χωρίς να έχετε ιδέα από κάποια συγκεκριμένα δεδομένα.
freelance
κανα νέο από την υγεία του αρχηγού υπάρχει? Υπάρχει περίπτωση να παίξει την Παρασκευή?

Λέτε ρε παιδιά να εξελιχθεί σε ζημιά και να τον χάσει η ομάδα και αυτόν?

Εν τω μεταξύ είναι και γερό σκαρί αυτός, όλοι θυμόμαστε πόσο γρήγορα έπαιξε το καλοκαίρι μετά το βαρύ διάστρεμμα.. σε 2-3 μέρες ήταν μέσα.
Ή θα είναι αρκετά σοβαρό και πονάει τόσο πολύ ή δεν ξέρω αλλά μήπως συμβαίνει και τίποτα άλλο μεταξύ αρχηγού-προπονητή και δεν ζορίζεται να επανέλθει? Το συνδυάζω αυτό και με τον κοινό μάνατζερ με Άντιτς που ακούγεται ότι είναι πίσω από τον "πόλεμο" προς Μπαρτζώκα.. 39.gif
redleg7
Διαβασα οτι παει καλα το θεμα του και δεν ποναει τοσο.Δεν θα παιξει σχεδον σιγουρα την Παρασκευη αλλα με την Λαμποραλ θα ειναι λογικα απολυτα ετοιμος και αν χρειαστει θα παιξει.
North_gato
QUOTE (freelance @ Mar 10 2014, 17:40 ) *
κανα νέο από την υγεία του αρχηγού υπάρχει? Υπάρχει περίπτωση να παίξει την Παρασκευή?

Λέτε ρε παιδιά να εξελιχθεί σε ζημιά και να τον χάσει η ομάδα και αυτόν?

Εν τω μεταξύ είναι και γερό σκαρί αυτός, όλοι θυμόμαστε πόσο γρήγορα έπαιξε το καλοκαίρι μετά το βαρύ διάστρεμμα.. σε 2-3 μέρες ήταν μέσα.
Ή θα είναι αρκετά σοβαρό και πονάει τόσο πολύ ή δεν ξέρω αλλά μήπως συμβαίνει και τίποτα άλλο μεταξύ αρχηγού-προπονητή και δεν ζορίζεται να επανέλθει? Το συνδυάζω αυτό και με τον κοινό μάνατζερ με Άντιτς που ακούγεται ότι είναι πίσω από τον "πόλεμο" προς Μπαρτζώκα.. 39.gif



Απο οτι διαβασα το μεσημερι στο in.gr η κατασταση του δεν παρουσιασε βελτιωση και η συμμετοχη του στον αγωνα με την Μπαρτσελονα ηδη αποκληστηκε.
Η εκδοχη αυτο οφειλεται σε κακες σχεσεις με τον Μπαρτζωκα στερειυαι βασης, μην το σκεφτεσαι
Η τενοντιτιδα, αναλογα με το ποτε εμφανιζεται και ποτε αρχιζει η ξεκουραση απαιτει και αναλογο διαστημα. Θεωρητικα υπαρχουν ολα τα ενδεχομενα. Μπορει να δεις τον Σπανουλη σε δυο εβδομαδες να επανερχεται χωρις προβλημα, αλλα μπορει και να χρειαστουνκαι πεντε εβδομαδες.
Πιστευω πτι καποια στιγμη θα υπαρξει επισημη ανακοινωση, εως τοτε να εισαι προσεκτικος με τις φημες που ακουγονται.

QUOTE (redleg7 @ Mar 10 2014, 18:15 ) *
Διαβασα οτι παει καλα το θεμα του και δεν ποναει τοσο.Δεν θα παιξει σχεδον σιγουρα την Παρασκευη αλλα με την Λαμποραλ θα ειναι λογικα απολυτα ετοιμος και αν χρειαστει θα παιξει.


Αντιθετα εγω διαβασα οτι ισως προτιμηθει να μην παιξει ουτε εναντιον της Καχα.
rankin
QUOTE(freelance @ Mar 10 2014, 17:40 ) *
κανα νέο από την υγεία του αρχηγού υπάρχει? Υπάρχει περίπτωση να παίξει την Παρασκευή?

Λέτε ρε παιδιά να εξελιχθεί σε ζημιά και να τον χάσει η ομάδα και αυτόν?

Εν τω μεταξύ είναι και γερό σκαρί αυτός, όλοι θυμόμαστε πόσο γρήγορα έπαιξε το καλοκαίρι μετά το βαρύ διάστρεμμα.. σε 2-3 μέρες ήταν μέσα.
Ή θα είναι αρκετά σοβαρό και πονάει τόσο πολύ ή δεν ξέρω αλλά μήπως συμβαίνει και τίποτα άλλο μεταξύ αρχηγού-προπονητή και δεν ζορίζεται να επανέλθει? Το συνδυάζω αυτό και με τον κοινό μάνατζερ με Άντιτς που ακούγεται ότι είναι πίσω από τον "πόλεμο" προς Μπαρτζώκα.. 39.gif

Κάπου το πας εσυ....
Ξερεις κάτι; Μίλα! smiley.gif
Air Kef
QUOTE(North_gato @ Mar 10 2014, 18:23 ) *
Αντιθετα εγω διαβασα οτι ισως προτιμηθει να μην παιξει ουτε εναντιον της Καχα.


Εγώ λέω ότι δεν θα παίξει ούτε με την Κάχα, ούτε με την Μάλαγα, μηδέ με την Εφές. smile.gif

Το διάβασες κάπου οτι μπορεί να λήψει και 5 βδομαδες ή τυχαίνει να ξερεις;
North_gato
QUOTE (Air Kef @ Mar 10 2014, 21:06 ) *
Εγώ λέω ότι δεν θα παίξει ούτε με την Κάχα, ούτε με την Μάλαγα, μηδέ με την Εφές. smile.gif

Το διάβασες κάπου οτι μπορεί να λήψει και 5 βδομαδες ή τυχαίνει να ξερεις;



To αρθρο στο in.gr αναφερει οτι με βεβαιοτητα δεν θα αγωνιστει στη Βαρκελωνη, και πιθανον ουτε εδω με την Καχα.
Δεν εχω καμμια αλλη πληροφορηση, πιθανολογω εως και πεντε εβδομαδες επειδη δυστυχως ξερω απο τενοντιτιδες.
Σημαντικο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να αντιμετωπιστει αμεσως μολις ουσιαστικα διαγνωστει, πραγμα που νομιζω οτι δεν εγινε. Την ημερα του αγωνα με την Φενερ εγινε αντιληπτο οτι δεν μπορουσε να αγωνιστει, που σημαινει οτι ηδη προυπηρχαν μαλλον εντονες ενοχλησεις και οι παρατεταμενες ανασες που επαιρνε στους προηγουμενους αγωωνες δεν στοχευαν μονο τα πνευμονια του, αλλα κυριως το γονατο. Μετα τη Φενερ υποτιθεται οτι θα ξεκουραζε για μερικες μερες το ποδι και θα εκανε δοκιμη, αλλα με μιση προπονηση η κατασταση χειροτερεψε. Επομενως, το να λειψει απο ολους τους αγωνες που προανεφερες να μην φανει εκπληξη, ουτε στους καχυποπτους οτι κρυβει αλλες καταστασεις.
Βεβαια, τυχον ιατρικη ανακοινωση απο τον επισημο Ολυμπιακο μπορει να αναιρεσει και το μεγαλυτερο μερος των οσων ειπα.
freelance
QUOTE (rankin @ Mar 10 2014, 18:31 ) *
Κάπου το πας εσυ....
Ξερεις κάτι; Μίλα! smiley.gif

Τίποτα..

Απλά συνειρμός μετά τις θεωρίες περί μάνατζερ που είναι κοινός για Σπαν-Αντιτς. Απλή σκέψη, που θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει βάση.. Γιατί αν έχει, ζήτω που καήκαμε..
gspara
Ρε παιδια τι καλαθαρα εβαλε χθες ο παιχταρας??Την τριπονταρα λεω μπροστα στον Μπαρτζω,με τον κακομοιρο τον Κουζμινσκας να μην προλαβαινει να ανοιγοκλησει τα ματια του!!!!!
Ουτε βοτσαλο να πεταγε στον ωκεανο απο ενα μετρο τοση ανεση και αυτοπεποιθηση!!!!!
leonkalf
wos_sport3.gif


έτσι!!!! πολύ σωστός!!! wink.gif

wav.gif
redleg7
Τhe King of Piraeus


http://euroleague.sport24.gr/article/27277...of-piraeus.html
Air Kef
QUOTE(redleg7 @ Apr 7 2014, 14:11 ) *



ΔΕΝ παει για 4ο παιδί. ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΑΣΙΛΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ, ΕΤΣΙ ΞΗΓΙΕΣΑΙ.
redleg7
QUOTE (Air Kef @ Apr 7 2014, 15:20 ) *
ΔΕΝ παει για 4ο παιδί. ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΑΣΙΛΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ, ΕΤΣΙ ΞΗΓΙΕΣΑΙ.


laugh.gif

Πιστη στον αρχηγο!Θα ανταποδωσει!Φετος απλα θα επικεντρωθει αποκλειστικα στο να εκτονωσει την ενεργεια του με το να ¨γκαστρωσει¨ τους αντιπαλους του εντος παρκε cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ Apr 7 2014, 15:20 ) *
ΔΕΝ παει για 4ο παιδί. ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΑΣΙΛΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ, ΕΤΣΙ ΞΗΓΙΕΣΑΙ.


Αφου τα χουμε πει, το παιδι φετος το κανω εγω! Λιγες εβδομαδες μετα το φαιναλ φορ βγαινει...
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 9 2014, 04:59 ) *
Αφου τα χουμε πει, το παιδι φετος το κανω εγω! Λιγες εβδομαδες μετα το φαιναλ φορ βγαινει...

Mε το καλο να το καμαρωσεις και αρχηγο του Ολυμπιακου σε καποια χρονια. tongue.gif
yorgos
Να το βγάλεις Αρμάνι!
TakeshyKurosawa


3.45
spysta
το χει ξαναπει ο Λανγκφορντ αυτο για τον Σπανουλη ... οτι τον θεωρει τον ΤΟΠ μπασκετμπολλιστα στην Ευρωπη !!
μαλιστα ειχε πει οτι θα ηταν ο ν1 παικτης που θα ηθελε να ειναι ''συμπαικτης''
frenchman7
QUOTE(spysta @ Apr 17 2014, 14:46 ) *
μαλιστα ειχε πει οτι θα ηταν ο ν1 παικτης που θα ηθελε να ειναι ''συμπαικτης''


Ρίξε το κασέ σου παιχταρά μου και έλα στο Σεφ να κάνετε παπάδες!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Apr 9 2014, 00:09 ) *
Mε το καλο να το καμαρωσεις και αρχηγο του Ολυμπιακου σε καποια χρονια. tongue.gif


Αν κανω γιο αργοτερα, να τον δω αρχηγο του Ολυμπιακου. Την κορη που θα κανω παντως θα προτιμουσα να την εκανα νυφη του τωρινου αρχηγου για να εξασφαλιστει! tongue.gif tongue.gif tongue.gif


QUOTE(yorgos @ Apr 9 2014, 04:08 ) *
Να το βγάλεις Αρμάνι!



Μη λες τετοιες λεξεις, γιατι ετσι και τα ακουσει αυτα η μικρη οταν βγει, θα περιμενει να χαλασω ολοκληρο το μισθο για να της παρω Αρμανι...
BasketZilla
Πρόεδρα, επειδή και εγώ περιμένω την δικιά μου να σκάσει μύτη κατά τον Σεπτέμβρη να τους κλείσουμε ένα double date και να μοιραστούνε τα κέρδη ;
Αν ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος τρεις έχει, μένει άλλος ένας γιος !
T.W.Is.M.
QUOTE(BasketZilla @ Apr 17 2014, 17:13 ) *
Πρόεδρα, επειδή και εγώ περιμένω την δικιά μου να σκάσει μύτη κατά τον Σεπτέμβρη να τους κλείσουμε ένα double date και να μοιραστούνε τα κέρδη ;
Αν ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος τρεις έχει, μένει άλλος ένας γιος !


Θα τις παμε πακετο στο ΣΕΦ σε κανενα χαλαρο ματς της Α1 να τις δουν οι Σπανουληδες τζουνιορ και να τους τρεχουν τα σαλια! laugh.gif
katharop
με χιουμοριστική διάθεση.εχω πεθάνει στο γέλιο. tongue.gif
https://www.youtube.com/watch?v=xkablUhsbig
T.W.Is.M.
QUOTE(katharop @ Apr 18 2014, 13:13 ) *
με χιουμοριστική διάθεση.εχω πεθάνει στο γέλιο. tongue.gif
https://www.youtube.com/watch?v=xkablUhsbig


Τωρα που το σκεφτομαι, με τη διαφορα στους 7 ηταν ο μονος τροπος να αποκτησει νοημα αυτη η επιθεση. Τριποντο και φαουλ για να πας τη διαφορα στους 3 και να ψαξεις μετα κλεψιμο και τριποντο ή φαουλ ελπιζοντας σε 2 αστοχες βολες και τριποντο της απελπισιας μετα. Το θεατρο ειναι για γελια, αλλα η σκεψη, αν την εκανε οντως ετσι οπως λεω, ειναι μοναδικη με δεδομενες τις συνθηκες της στιγμης(ενταση του αγωνα, προσπαθεια για ανατροπη, απογοητευση απο την εξελιξη).
Quincy
Είναι τόσο καραγκιόζηδες οι Ισπανοί ώρες-ώρες που πολύ θα ήθελα να χάσουν έναν αγώνα από κανένα τέτοιο γελοίο σφύριγμα
katharop
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 18 2014, 13:20 ) *
Τωρα που το σκεφτομαι, με τη διαφορα στους 7 ηταν ο μονος τροπος να αποκτησει νοημα αυτη η επιθεση. Τριποντο και φαουλ για να πας τη διαφορα στους 3 και να ψαξεις μετα κλεψιμο και τριποντο ή φαουλ ελπιζοντας σε 2 αστοχες βολες και τριποντο της απελπισιας μετα. Το θεατρο ειναι για γελια, αλλα η σκεψη, αν την εκανε οντως ετσι οπως λεω, ειναι μοναδικη με δεδομενες τις συνθηκες της στιγμης(ενταση του αγωνα, προσπαθεια για ανατροπη, απογοητευση απο την εξελιξη).

αν οντως το σκεφτηκε ετσι ειναι επος
Quincy
Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα, γιατί σε τέτοιους αγώνες μου ρχονται στο μυαλό οι 13 του t-mac laugh.gif
Reggie Miller #31
Σίγουρα περιμένεις από τον Σπαν να τραβήξει την ομάδα και γενικά να έχεις απαιτήσεις,αλλά νομίζω ότι κάνει πολύ ώριμα παιχνίδια.Δεν τραβάει πολλές προσπάθειες,δεν αρχίζει τα γιουρούσια,δεν κάνει πολλά λάθη.Σε αυτό βέβαια βοηθάει ότι έχει συμπαραστάτες και δεν παίζει μόνος του.
frenchman7
Γεια σου ρε Σπανούλη λεβεντιά (το πετυχα τυχαία, ελπίζω να είναι σημαδιακό)


Reggie Miller #31
QUOTE(frenchman7 @ Apr 25 2014, 07:52 ) *
Γεια σου ρε Σπανούλη λεβεντιά (το πετυχα τυχαία, ελπίζω να είναι σημαδιακό)





Μεγάλος αλήτης! tongue.gif
duncan21
Σταθερός καλός σ' όλη τη σειρά,πραγματικός αρχηγός-ηγέτης δίχως καμιά βοήθεια απ' την υπόλοιπη περιφέρεια.Για πάντα στο λιμάνι.
damian
φαουλ βασιλακη...
roko
http://www.redplanet.gr/basket/spanoulhs-n...hs.2790211.html

Οταν το ειδα νομιζα οτι επροκειτο περι αστειου απο κανα sportdog. Πραγματικα ομως εμεινα με ανοικτο το στομα οταν ειδα οτι οντως ειπε να στηριχθει ο συνδυασμος Μωραλη στον Πειραια..

Δεν ξερω πως να χαρακτηρισω αυτες τις δηλωσεις του Σπανουλη,γιατι οτι και να πω θα ειναι λιγο..Το μονο που εχω να πω παντως,ειναι οτι ο αθλητης οταν αρχισει και πρωταγωνιστει σε αλλα πραγματα απο αυτα που τον εχουμε συνηθισει,τοτε χαλαει και το ονομα του.Μεγαλος αθλητης μικρος σαν ανθρωπος.

Αντε μετα τον "ξανθο",τον "Ζαγο", τον Πυρρο Δημα,τον Ανατολακη κλπ κλπ να πολιτευτει και αυτος με κανα κομμα απο αυτα τα καλα που μας κυβερνανε τοσα χρονια και ειμαστε οπως ειμαστε..
Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι ολοι αυτοι που προανεφερα,οταν βγηκαν στην πολιτικη,γελασε και το παρδαλο κατσικι με πρωτο τον Ανατολακη που ο ανθρωπος δεν μπορουσε ουτε αναγνωση απο το χαρτι δεν μπορουσε να κανει,και ψηφιστηκε βουλευτης..
Αλλα ειπαμε ο λαος μας ειναι σοφος.Πιο σοφος απο τον Ντουντα biggrin.gif

Υ.Γ. Βασιλη μου μαθε πρωτα να μην κανεις χειρονομιες στον κοσμο της ομαδας σου ακομη και αν σε κραζει οταν σερνεσαι και τα σιδερα αναστεναζουν απο την αστοχια σου,και μετα μαθε να υποδεικνυεις και τι θα ψηφισουμε..
Weekendman
Αν οι πολίτες είναι τόσο πρόβατα και ακολουθούν τόσο εύκολα τις προτροπές αθλητών η τους ψηφίζουν κιόλας ,με γεια και με χαρά τους!
ΟΚ στην πράξη έτσι και αλλιώς οι μεγαλοεπιχειρηματίες έχουν ως μαριονέτες τους πολιτικούς, αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να καταργηθούν και τα όποια προσχήματα...
redleg7
Χαλαρωστε παιδες με τους χαρακτηρισμους.Δεν γνωριζουμε τον καθε ανθρωπο προσωπικα για να τον χαρακτηρισουμε ως ¨μικρο¨.Δημοκρατια εχουμε και ο καθενας ειναι υπευθνος των πραξεων και αυτων που λεει.Οσον αφορα τις χειρονομιες προς τον κοσμο της ομαδας(που μονο προς τον κοσμο δεν ηταν)ειναι φυσιολογικες οταν ο κοσμος ειναι τοσο μικροπρεπης και αρκειται μονο στο να παταει τον αιωνιο αντιπαλο.Δεν τον νοιαζει τον κοσμακι ποσα ευρωπαικα θα του χαρισει ο Σπανουλης.Μια ζωη θα μας ενδιαφερει μονο να ειμαστε πρωτοι στο χωριο.Και για ποιον κοσμο μιλαμε?Αυτον που τον κατακρινει στα ματς με τον Παο και παει και σπαει το Σεφ με αποτελεσμα εμεις που παμε γηπεδο ολη την σεζον να αναγκαζομαστε λογω των ανοητων ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΙ ανθρωποι να καθομαστε σπιτι μας και να μας στερουν την δυνατοτητα να δουμε την αγαπημενη μας ομαδα.Οι πραγματικα μικροι ανθρωποι που αδικουν την προσπαθεια ενος αθλητη με το να στερουν την δυνατοτητα της ομαδας να διεκδικησει το πλεονεκτημα εδρας.Ευτυχως αυτοι αποτελουν την μειοψηφια.
Μην προσπαθουμε να βρισκουμε ¨πατηματα¨ απο το πουθενα.Για το τι επικρατει στον Πειραια και τι δυνατοτητες υπαρχουν στον δημο και μενουν ανεκμεταλευτες ειναι πασιγνωστο για εμας που ζουμε στην περιοχη καθημερινα και δεν νομιζω οτι εχει θεση σε ενα τετοιο φορουμ μια τετοια συζητηση.Το τι θα ψηφισει ο καθενας δεν νομιζω οπως λεει o weekendman οτι χρειαζεται την προτροπη καποιου σπουδαιου αθλητη.Υπαρχουν και αμνοι αλλα αυτοι που ακομα εχουν σωας τας φρενας εχουν συνειδηση των πραξεων τους.
roko
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 12:50 ) *
Χαλαρωστε παιδες με τους χαρακτηρισμους.Δεν γνωριζουμε τον καθε ανθρωπο προσωπικα για να τον χαρακτηρισουμε ως ¨μικρο¨.Δημοκρατια εχουμε και ο καθενας ειναι υπευθνος των πραξεων και αυτων που λεει.Οσον αφορα τις χειρονομιες προς τον κοσμο της ομαδας(που μονο προς τον κοσμο δεν ηταν)ειναι φυσιολογικες οταν ο κοσμος ειναι τοσο μικροπρεπης και αρκειται μονο στο να παταει τον αιωνιο αντιπαλο.Δεν τον νοιαζει τον κοσμακι ποσα ευρωπαικα θα του χαρισει ο Σπανουλης.Μια ζωη θα μας ενδιαφερει μονο να ειμαστε πρωτοι στο χωριο.Και για ποιον κοσμο μιλαμε?Αυτον που τον κατακρινει στα ματς με τον Παο και παει και σπαει το Σεφ με αποτελεσμα εμεις που παμε γηπεδο ολη την σεζον να αναγκαζομαστε λογω των ανοητων ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΙ ανθρωποι να καθομαστε σπιτι μας και να μας στερουν την δυνατοτητα να δουμε την αγαπημενη μας ομαδα.Οι πραγματικα μικροι ανθρωποι που αδικουν την προσπαθεια ενος αθλητη με το να στερουν την δυνατοτητα της ομαδας να διεκδικησει το πλεονεκτημα εδρας.Ευτυχως αυτοι αποτελουν την μειοψηφια.
Μην προσπαθουμε να βρισκουμε ¨πατηματα¨ απο το πουθενα.Για το τι επικρατει στον Πειραια και τι δυνατοτητες υπαρχουν στον δημο και μενουν ανεκμεταλευτες ειναι πασιγνωστο για εμας που ζουμε στην περιοχη καθημερινα και δεν νομιζω οτι εχει θεση σε ενα τετοιο φορουμ μια τετοια συζητηση.Το τι θα ψηφισει ο καθενας δεν νομιζω οπως λεει o weekendman οτι χρειαζεται την προτροπη καποιου σπουδαιου αθλητη.Υπαρχουν και αμνοι αλλα αυτοι που ακομα εχουν σωας τας φρενας εχουν συνειδηση των πραξεων τους.


Δεν ανοιγουμε καμια πολιτικη συζητηση φιλε μου.Αλλα ενταξει μην μας απαγορευσεις και εμας να λεμε την γνωμη μας.Και τον Χιτλερ δεν τον γνωριζουμε προσωπικα αλλα μπορουμε να τον κρινουμε για παραδειγμα. Δηλαδη πρεπει να τον γνωριζουμε καμια 20αρια χρονια τον Σπανουλη για να πουμε την γνωμη μας για αυτον? Την γνωμη μας για τον Σπανουλη στο τοπικ του Σπανουλη μπορουμε νομιζω να τον λεμε.Και το μικρος σαν ανθρωπος δεν το θεωρω προσωπικα υβρι,τωρα αν εσυ θιχτηκες κανε μου αναφορα,αν και μαλλον αλλο αποτι καταλαβα σε πειραξε και οχι η αναφορα μου στον Σπανουλη.

Για τον Σπανουλη τωρα ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του και απο αυτα που λεει. Με μεγαλη μου χαρα ειδα σε ολα τα σαιτ την συντριπτικη πλειοψηφια των φιλων του ολυμπιακου να τον κατακρινουν.Και αυτο ειναι ελπιδοφορο.Ο αθλητης πρεπει να μιλαει στο γηπεδο και οχι να κανει πολιτικη προπαγανδα υπερ των εργοδοτων του.

Απο κει και περα τις χειρονομιες δεν τις εκανε στον κοσμο του Ολυμπιακου στο ματς με τον Παναθηναικο? Που τις εκανε δηλαδη στις μαζορετες?
redleg7
QUOTE (roko @ May 16 2014, 13:07 ) *
Δεν ανοιγουμε καμια πολιτικη συζητηση φιλε μου.Αλλα ενταξει μην μας απαγορευσεις και εμας να λεμε την γνωμη μας.Και τον Χιτλερ δεν τον γνωριζουμε προσωπικα αλλα μπορουμε να τον κρινουμε για παραδειγμα. Δηλαδη πρεπει να τον γνωριζουμε καμια 20αρια χρονια τον Σπανουλη για να πουμε την γνωμη μας για αυτον? Την γνωμη μας για τον Σπανουλη στο τοπικ του Σπανουλη μπορουμε νομιζω να τον λεμε.Και το μικρος σαν ανθρωπος δεν το θεωρω προσωπικα υβρι,τωρα αν εσυ θιχτηκες κανε μου αναφορα,αν και μαλλον αλλο αποτι καταλαβα σε πειραξε και οχι η αναφορα μου στον Σπανουλη.

Για τον Σπανουλη τωρα ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του και απο αυτα που λεει. Με μεγαλη μου χαρα ειδα σε ολα τα σαιτ την συντριπτικη πλειοψηφια των φιλων του ολυμπιακου να τον κατακρινουν.Και αυτο ειναι ελπιδοφορο.Ο αθλητης πρεπει να μιλαει στο γηπεδο και οχι να κανει πολιτικη προπαγανδα υπερ των εργοδοτων του.

Απο κει και περα τις χειρονομιες δεν τις εκανε στον κοσμο του Ολυμπιακου στο ματς με τον Παναθηναικο? Που τις εκανε δηλαδη στις μαζορετες?

Εδω οντως ειναι το thread του ΑΘΛΗΤΗ Βασιλη Σπανουλη.Του κορυφαιο καλαθοσφαιριστη στην Ευρωπη.Ειμαστε εδω πιστευω για να τον κρινουμε πρωτα ως αθλητη.Για να τον κρινουμε ως ανθρωπο η αποψη μου ειναι οτι οχι μονο τον Σπανουλη αλλα και εσενα και εμενα και τον καθενα μας Ενας ειναι ο κριτης ολων.Αν σε χαρακτηρισουν και εσενα ετσι και σου αναφερουν οτι απλα ειπαν την γνωμη τους δεν νομιζω να το επικροτησεις.
Αν πιστευεις οτι με πειραξε αλλο γελιεσαι...Και κρατησε το αυτο.

Καμια συντριπτικη πλειοωψηφια δεν τον κατεκρινε.Μετρημενοι ηταν και η πλειοψηφια επεσε πανω τους και τους καταπιε.
Γιατι οπως ειπα αυτοι που τον κατακρινουν ειναι οι γνωστοι ¨κουρτινακηδες¨ για τους οποιους ενω σκαμε τα ωραια μας χρηματακια τα οποια και θυσιαζουμε για την αγαπημενη μας ομαδα αυτοι μας στερουν την δυνατοτητα να παμε ακομα και να την δουμε.
Μιλαω για τους γνωστους που σκανε μυτη μονο σε τελικους της Α1.Δεν μιλαω για τον υγιη κοσμο που ξερει να εκτιμαει οχι μονο τον Σπανουλη και τον καθε Σπανουλη και οδηγησε στο να αποτελει το Σεφ την τριτη σε πληροτητα εδρα στην Ευρωπη.

Σε ενα δημοκρατικο πολιτευμα ζουμε καθημερινα στον τοπο μας τα αισχη και ξαφνικα μας πειραξε που ο Σπανουλης εξεφρασε την αποψη του λες και ειμαστε ανηλικα και περιμενουμε τον Βασιλη να μας επηρεασει την γνωμη.

Οι χειρονομιες τις εκανε λοιπον στην μειοψηφια αυτη και ΟΡΘΩΣ τις εκανε.Το γιατι το εξηγησα και πανω και στο πρωτο μου ποστ.Οταν θα μαθει η μειοψηφια να εκτιμαει τοτε το συζηταμε.Μερχι τοτε εχουμε δρομο.Το θεμα ειναι οτι οι παραπανω οτι δεν σεβονται οχι τον Σπανουλη αλλα ολη την ομαδα.Επαναλαμβανω το γεγονος οτι παιζουμε φετος με μειονεκτημα ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ σχεδον αποκλειστικα ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ.

Ο αθλητης Σπανουλης μιλαει συνεχως στο γηπεδο και αναγνωριζεται απο ολη την Ευρωπη με συνεχη σταντινγκ οβεισον.

roko
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 13:19 ) *
Εδω οντως ειναι το thread του ΑΘΛΗΤΗ Βασιλη Σπανουλη.Του κορυφαιο καλαθοσφαιριστη στην Ευρωπη.Ειμαστε εδω πιστευω για να τον κρινουμε πρωτα ως αθλητη.Για να τον κρινουμε ως ανθρωπο η αποψη μου ειναι οτι οχι μονο τον Σπανουλη αλλα και εσενα και εμενα και τον καθενα μας Ενας ειναι ο κριτης ολων.Αν σε χαρακτηρισουν και εσενα ετσι και σου αναφερουν οτι απλα ειπαν την γνωμη τους δεν νομιζω να το επικροτησεις.
Αν πιστευεις οτι με πειραξε αλλο γελιεσαι...Και κρατησε το αυτο.

Καμια συντριπτικη πλειοωψηφια δεν τον κατεκρινε.Μετρημενοι ηταν και η πλειοψηφια επεσε πανω τους και τους καταπιε.
Γιατι οπως ειπα αυτοι που τον κατακρινουν ειναι οι γνωστοι ¨κουρτινακηδες¨ για τους οποιους ενω σκαμε τα ωραια μας χρηματακια τα οποια και θυσιαζουμε για την αγαπημενη μας ομαδα αυτοι μας στερουν την δυνατοτητα να παμε ακομα και να την δουμε.
Μιλαω για τους γνωστους που σκανε μυτη μονο σε τελικους της Α1.Δεν μιλαω για τον υγιη κοσμο που ξερει να εκτιμαει οχι μονο τον Σπανουλη και τον καθε Σπανουλη και οδηγησε στο να αποτελει το Σεφ την τριτη σε πληροτητα εδρα στην Ευρωπη.

Σε ενα δημοκρατικο πολιτευμα ζουμε καθημερινα στον τοπο μας τα αισχη και ξαφνικα μας πειραξε που ο Σπανουλης εξεφρασε την αποψη του λες και ειμαστε ανηλικα και περιμενουμε τον Βασιλη να μας επηρεασει την γνωμη.

Οι χειρονομιες τις εκανε λοιπον στην μειοψηφια αυτη και ΟΡΘΩΣ τις εκανε.Το γιατι το εξηγησα και πανω και στο πρωτο μου ποστ.Οταν θα μαθει η μειοψηφια να εκτιμαει τοτε το συζηταμε.Μερχι τοτε εχουμε δρομο.Ο αθλητης Σπανουλης μιλαει συνεχως στο γηπεδο και αναγνωριζεται απο ολη την Ευρωπη με συνεχη σταντινγκ οβεισον.


Εγω καταλαβα οτι σημερα ο Σπανουλης ανεβηκε πιο πολυ στην εκτιμηση σου αποτι προχθες πριν τις δηλωσεις.Και εμενα αντιστοιχως κατεβηκε ακομη περισσοτερο απο προχθες.Επομενως οταν αρχιζει ο αθλητης και γινεται πολιτικαντης τοτε παει αλλου η δουλεια.Αυτο ειπα εγω.Και το ιδιο θα ελεγα για οποια παραταξη και να υποστηριζε.
Κατα τα αλλα επειδη διαφωνω πληρως μαζι σου νομιζω απλα οτι δεν εχει νοημα να συνεχιστει η οποια αντιπαραθεση.
louie
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 13:19 ) *
Σε ενα δημοκρατικο πολιτευμα ζουμε καθημερινα στον τοπο μας τα αισχη και ξαφνικα μας πειραξε που ο Σπανουλης εξεφρασε την αποψη του λες και ειμαστε ανηλικα και περιμενουμε τον Βασιλη να μας επηρεασει την γνωμη.


ο σπανουλης δεν ειναι πειραιωτης που εκραζει μια αγνη αποψη για το καλο του δημο του. ο σπανουλης μενει στην γλυφαδα και ειναι απο την λαρισα. ο μονος λογος που εξεφρασε αυτη την "αποψη" ειναι για να στηριξει τον συνδυασμο του μαρινακη και του μωραλη.
redleg7
Αυθαιρετα το εβγαλες το συμπερασμα roko.Δεν ανεβηκε ουτε κατεβηκε τιποτα μεσα μου για τον αρχηγο.Η παρεμβαση μου ηταν για τον χαρακτηρισμο.Εγω ξεκαθαρισα οτι μου ειναι ολοι αδιαφοροι στο πολιτικο γιγνεσθαι.Το γιατι ειναι αυτονοητο μετα απο τοσα χρονια.Θεωρω ομως αδικο να κρινουμε ενα ανθρωπο γιατι εξεφρασε δημοσια μια αποψη και αυτο γιατι δεν ειναι κανεις μας σε θεση να κρινει κανενα συνανθρωπο του.Ο καθενας λοιπον κρινεται σε αυτο που υπηρετει και ο Σπανουλης δεν πιστευω οτι εχει δωσει αφορμη στο κομματι αυτο για το παραμικρο.Και εδω το γιατι ειναι αυτονοητο.

Αυτο που εχει σημασια και θα επρεπε να δωσεις βαση ειναι οτι η ομαδα παιζει εκπληκτικο μπασκετ απο την σειρα με την Ρεαλ και μετα.Απολαμβανεις να την βλεπεις και ομως καποιοι απο αυτους που κατακρινουν τον αρχηγο και την ομαδα μου στερουν εμενα την δυνατοτητα να εχω φετος πλεονεκτημα εδρας τωρα που δεν εχουμε φαιναλ 4(οχι οτι σημαινει αυτοματα κατι το πλεονεκτημα ,το ειδαμε και περσι αυτο) και πλεον παιζουμε με μειονεκτημα εναντιον μιας ομαδας που στο Οακα δεν εχει χασει ποτε σε πλει οφ(Ο Παοκ πηγε να το κανει προχτες και την Δευτερα αλλα......) και μετραει αισιως ενα 27-0(???) αν δεν κανω λαθος.Τετοιο ρεκορ ουτε οι Μπουλς στο United Center στα φορτε τους.Εμενα λοιπον αυτο με πειραζεει περισσοτερο απ ολα.Πως θα βρουμε τον τροπο να σπασει η εδρα αυτη.Απο καθε αποψη μονο ευκολο δεν φανταζει....

QUOTE (louie @ May 16 2014, 13:31 ) *
ο σπανουλης δεν ειναι πειραιωτης που εκραζει μια αγνη αποψη για το καλο του δημο του. ο σπανουλης μενει στην γλυφαδα και ειναι απο την λαρισα. ο μονος λογος που εξεφρασε αυτη την "αποψη" ειναι για να στηριξει τον συνδυασμο του μαρινακη και του μωραλη.

Δικαιωμα του ειναι(σωστο ή λαθος δεν νομιζω οτι χωραει η συζητηση αυτη σε αυτον εδω τον χωρο).Και στο ΝΒΑ εχουμε δει αθλητες να προμοταρουν πολιτικα προσωπα.Φαινομενο γνωστο απο την δεκαετια του 60 και επειτα.Δεν νομιζω να δινουν ιδιαιτερη βαση εκει περα.
D-Wade
Λάθος του Σπανούλη η πολιτική τοποθέτηση . . . Θα ήθελα να ξέρω ποιος τύπος σκέφτηκε να του το ζητήσει. Αν κρίνω από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έβαλε τρελό αυτογκόλ ο τύπος
louie
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 13:37 ) *
Δικαιωμα του ειναι.Και στο ΝΒΑ εχουμε δει αθλητες να προμοταρουν πολιτικα προσωπα.Φαινομενο γνωστο απο την δεκαετια του 60 και επειτα.Δεν νομιζω να δινουν ιδιαιτερη βαση εκει περα.


ειπε κανεις οτι δεν ειναι δικαιωμα του; δεν ειναι δικαιωμα του ροκο πχ να μην τον εχει σε εκτιμηση για τον χαρακτηρα του; γιατι του την λες γι αυτο; ετσι λοιπον κι αυτος την λεει στον σπανουλη.

και σου ξαναλεω, δεν ειναι το ιδιο να στηριζεις τον προεδρο της χωρας που ζεις ή της πολης που μενεις επειδη αυτη ειναι η αποψη σου αντικειμενικα και νομιζεις οτι θα ειναι καλο για την χωρα σου ή την πολη σου με το να βγαινεις να στηριζεις εναν υποψηφιο δημαρχο σε αλλο δημο που τον στηριζεις μονο και μονο επειδη ειναι απο την ιδια ομαδα με σενα... γινεται μερος μιας οργανωμενης οπαδικο-πολιτικης προπαγανδας και κρινεται γι αυτο.

θες να μου πεις οτι αν αυριο βγει καποιος παιχτης του παναθηναικου και πει "ψηφιστε τον υποψηφιο του παναθηναικου κινηματος για την αθηνα"(χωρις καν να μενει στην αθηνα) δεν θα φαει δικαιολογημενο κραξιμο;
redleg7
QUOTE (louie @ May 16 2014, 13:46 ) *
ειπε κανεις οτι δεν ειναι δικαιωμα του; δεν ειναι δικαιωμα του ροκο πχ να μην τον εχει σε εκτιμηση για τον χαρακτηρα του; γιατι του την λες γι αυτο; ετσι λοιπον κι αυτος την λεει στον σπανουλη.

και σου ξαναλεω, δεν ειναι το ιδιο να στηριζεις τον προεδρο της χωρας που ζεις ή της πολης που μενεις επειδη αυτη ειναι η αποψη σου αντικειμενικα και νομιζεις οτι θα ειναι καλο για την χωρα σου ή την πολη σου με το να βγαινεις να στηριζεις εναν υποψηφιο δημαρχο σε αλλο δημο που τον στηριζεις μονο και μονο επειδη ειναι απο την ιδια ομαδα με σενα... γινεται μερος μιας οργανωμενης οπαδικο-πολιτικης προπαγανδας και κρινεται γι αυτο.

θες να μου πεις οτι αν αυριο βγει καποιος παιχτης του παναθηναικου και πει "ψηφιστε τον υποψηφιο του παναθηναικου κινηματος για την αθηνα"(χωρις καν να μενει στην αθηνα) δεν θα φαει δικαιολογημενο κραξιμο;


Σαφως και ειναι δικαιωμα του Σπανουλη να προμοταρει και τον Ομπαμα αν αυτο γουσταρει.Αυτο που δεν ειναι δικαιωμα του καθενος δεν ειναι να αναφερει αν κατα ποσο ανεβαινει ή πεφτει στα ματια του ενας συνανθρωπος του αλλα να τον χαρακτηριζει για τις τοποθετησεις του.

Αν εσυ βγεις και πεις οτι στηριζεις τον οποιοδηποτε δεν ειμαι σε θεση εγω και κανεις αλλος να σε χαρακτηρισω ως τραγικο,αστειο ή ¨μικρο¨.Καλως ή κακως σκαμε τα ωραια μας χρηματακια και κρινουμε τις ομαδες μας και τους αθλητες μας.Το να κρινουμε ομως και το ποιον τους σταμπαροντας τους και 2-3 χαρακτηριμους κατα την ταπεινη προσωπικη μου αποψη ειναι καταδικαστεο.

Επισης κανω ειδικη αναφορα γι αυτους που στερησαν στην ομαδα να παιξει στα ισα την διεκδικηση του πλεονεκτηματος.Οι ιδιοι αυτοι ανθρωποι σε περιπτωση που χαθει ο τιτλος θα κραζουν τον Σπανουλη για την αποδοση του με τον Παο και πολυ πιθανο να κανουν παλι τα ¨δικα¨ τους με αποτελεσμα να στερουν εμενα την δυνατοτητα να δω την ομαδα μου.Αυτο δεν εχει το δικαιωμα να μου το στερει κανεις.Τραγικη ειρωνεια.

Λοιπον για να κλεισει το θεμα εδω γιατι δεν νομιζω οτι χωραει αλλη διασταση το θεμα μιας και το φορουμ ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικο θεωρω καπως ¨τραβηγμενο¨ να χαρακτηριζουμε ενα ανθρωπο για μια δηλωση του την στιγμη που αυτοι που τον κρινουν και τον χαρακτηριζουν εχουν στερησει την δυνατοτητα στον αθλητη Σπανουλη να διεκδικησει αυτο για το οποιο προσφερει τις υπηρεσιες του υπο καλυτερες προυποθεσεις.Εκει ειναι το θεμα της ενστασης μου.

Αν τωρα ο χ,ψ γουσταρει χαρακτηρισμους με βαση τα πιστευω του αλλου δικαιωμα του ειναι.Δεν το επικροτω.Δεν ειμαι σε θεση εγω να κρινω το ποιον του καθενος.Αν θελω να κρινω καποιον θα τον κρινω γι αυτα που προσφερει στο κομματι που ¨υπηρετει¨.
frenchman7
Αμάν ρε μάγκες, σταματήστε να μπλέκετε την πολιτική με τον αθλητισμό. Είναι σαφές πως όσους "βολεύει" ιδεολογικά
τους άρεσε η δήλωση, και όσους "δεν βολεύει" τους βρίσκει αντίθετους με αυτήν.

Γνώμη μου είναι πως κακώς ασχολήθηκε με τέτοια θέματα αλλά μέχρι εκεί. Μην βγάζετε κομματικά πιστεύω και κόντρες χωρίς
λόγο. Αρκετή πολιτική σαπίλα (από ΟΛΕΣ τις πλευρές) τρώμε ούτως η άλλως αυτές τις μέρες
roko
QUOTE (frenchman7 @ May 16 2014, 13:56 ) *
Αμάν ρε μάγκες, σταματήστε να μπλέκετε την πολιτική με τον αθλητισμό. Είναι σαφές πως όσους "βολεύει" ιδεολογικά
τους άρεσε η δήλωση, και όσους "δεν βολεύει" τους βρίσκει αντίθετους με αυτήν.

Γνώμη μου είναι πως κακώς ασχολήθηκε με τέτοια θέματα αλλά μέχρι εκεί. Μην βγάζετε κομματικά πιστεύω και κόντρες χωρίς
λόγο. Αρκετή πολιτική σαπίλα (από ΟΛΕΣ τις πλευρές) τρώμε ούτως η άλλως αυτές τις μέρες


Φιλε μου εγω παντως ειπα οτι για οποια παραταξη και να ελεγε αυτα που ειπε το ιδιο κακο θα ηταν γιατι αλλος ειναι ο ρολος του.Απλα το οτι αυτος επελεξε να στηριξει ειδικα τον συνδυασμο των παμπλουτων εφοπλιστων που εχουν κοινη συνισταμενη τον Ολυμπιακο στον οποιο ο ιδιος εργαζεται ενας μεσος νους για μενα καταλαβαινει οτι εχει ιδιοτελεια αυτη η δηλωση και δεν ειναι απλως για το καλο του λαου του Πειραια,γιατι εκλογες εχουμε σε ολη την ελλαδα και οχι μονο στον πειραια,αρα ο Σπανουλης που με τον Πειραια εχει μονο σχεση εργοδοτη-εργαζομενου τα τελευταια 3 χρονια ειπε αυτα που ειπε για λογους ιδιοτελειας και αμοιβαιας ανταποδωσης στο μαγαζι που εργαζεται. Την γνωμη μου για τον Μαρινακη και τον καθε Μαρινακη Γιαννακοπουλο,την εχω πει σε μη προεκλογικες περιοδους σε διαφορα τοπικ,δεν θα κατσω τωρα που γινεται αυτη η κουβεντα να πω αυτα που εχω πει εδω και καιρο. bball.gif
louie
QUOTE (redleg7 @ May 16 2014, 13:56 ) *
Μπερδευεις αρκετα πραγματα μεταξυ τους.
Σαφως και ειναι δικαιωμα του Σπανουλη να προμοταρει και τον Ομπαμα αν αυτο γουσταρει.Αυτο που δεν ειναι δικαιωμα του καθενος δεν ειναι να αναφερει αν κατα ποσο ανεβαινει ή πεφτει στα ματια του ενας συνανθρωπος του αλλα να τον χαρακτηριζει για τις τοποθετησεις του.

Αν εσυ βγεις και πεις οτι στηριζεις τον οποιοδηποτε δεν ειμαι σε θεση εγω και κανεις αλλος να σε χαρακτηρισω ως τραγικο,αστειο ή ¨μικρο¨.Καλως ή κακως σκαμε τα ωραια μας χρηματακια και κρινουμε τις ομαδες μας και τους αθλητες μας.Το να κρινουμε ομως και το ποιον τους σταμπαροντας τους και 2-3 χαρακτηριμους κατα την ταπεινη προσωπικη μου αποψη ειναι καταδικαστεο.

Επισης κανω ειδικη αναφορα γι αυτους που στερησαν στην ομαδα να παιξει στα ισα την διεκδικηση του πλεονεκτηματος.Οι ιδιοι αυτοι ανθρωποι σε περιπτωση που χαθει ο τιτλος θα κραζουν τον Σπανουλη για την αποδοση του με τον Παο και πολυ πιθανο να κανουν παλι τα ¨δικα¨ τους με αποτελεσμα να στερουν εμενα την δυνατοτητα να δω την ομαδα μου.Αυτο δεν εχει το δικαιωμα να μου το στερει κανεις.Τραγικη ειρωνεια.

Λοιπον για να κλεισει το θεμα εδω γιατι δεν νομιζω οτι χωραει αλλη διασταση το θεμα μιας και το φορουμ ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικο θεωρω καπως ¨τραβηγμενο¨ να χαρακτηριζουμε ενα ανθρωπο για μια δηλωση του την στιγμη που αυτοι που τον κρινουν και τον χαρακτηριζουν εχουν στερησει την δυνατοτητα στον αθλητη Σπανουλη να διεκδικησει αυτο για το οποιο προσφερει τις υπηρεσιες του υπο καλυτερες προυποθεσεις.Εκει ειναι το θεμα της ενστασης μου.

Αν τωρα ο χ,ψ γουσταρει χαρακτηρισμους με βαση τα πιστευω του αλλου δικαιωμα του ειναι.Δεν το επικροτω.Δεν ειμαι σε θεση εγω να κρινω το ποιον του καθενος.Αν θελω να κρινω καποιον θα τον κρινω γι αυτα που προσφερει στο κομματι που ¨υπηρετει¨.


οποτε λοιπον δικαιωμα του ειναι να στηριξει οποιον θελει και για οποιον λογο κι αν το κανει και δικαιωμα μου ειναι να τον κρινω γι αυτο. ειναι δημοσιο προσωπο και υποκειται σε κριτικη. και φυσικα αυτη η κριτικη δεν αφορα μονο το πως παιζει. θυμαμαι πριν 2 βδομαδες να πεφτει μεγαλο κραξιμο εδω μεσα για τον μπουρουση και τις δηλωσεις του μετα την σειρα με την ρεαλ. οπως να τα ακουει και για τα οσα ειχε πει για τους αγγελοπουλους. αυτη η κριτικη λοιπον και οι χαρακτηρισμοι δεν γινονταν στον μπουρουση σαν αθλητη αλλα στον ανθρωπο μπουρουση για πραγματα που εχει πει. παντα οι αθλητες κρινονται και για την συμπεριφορα τους κι οχι μονο για τις επιδοσεις τους. στο nba που ανεφερες τους κρινουν για πολυ χειροτερα απο δηλωσεις μαλιστα. αλλωστε δεν ειπε κανεις οτι μικρυνε σαν αθλητης, ο ροκο ξεκαθαρισε το θεμα αθλητης και ανθρωπος. οταν λοιπον βγαινει να εκμεταλλευτει το ονομα του σαν αθλητης για πραγματα εκτος αθλητισμου αυτος μπαινει σε αυτη την διαδικασια απο μονος του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.