Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
roko
QUOTE (Zoys @ Jun 4 2014, 23:27 ) *
Όταν έβγαζε γλώσσα όμως ήταν καλό το ΕΓΩ του γιατί μας έδωσε Πρωτάθλημα...


Η γλωσσα ηταν για τους φιλαθλους της ομαδας του δηλαδη τοτε? Γιατι δεν θυμαμαι να το εκανε στην εξεδρα..Γενικα αυτη η συζητηση για τον Σπανουλη και την ψυχοσυνθεση του δεν νομιζω να εχει γινει ποτε σε αλλη ομαδα και για κανεναν παικτη. biggrin.gif
redleg7
Α ρε ^&$&^$*&%*( ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ να διαλυσετε οτι χτιστηκε με τοσο κοπο και να διωξετε τον αρχηγο και τον υπολοιπο κορμο της ομαδας.Τους εχει σιχαθει η ψυχη μου.Ολη την σεζον μιρλα,γκρινια και κριτικη απο το σπιτι και απαιτουν παση θυσια τιτλους εναντιον του Παο.Στα φρυδια τους αν η ομαδα ολη την σεζον επαιζε αποδεκατισμενη,επισης στα φρυδια τους η εικονα που εβγαλε με ομαδες τυπου Ρεαλ.Αν δεν γονατισεις τον απεναντι τι και αν εισαι πρωτος στην πολη δεν εχει την παραμικρη σημασια.
Και ολα αυτα για το σαπιοπρωταθλημα της Α1 του Βασιλακο.

ΟΙ ΙΔΙΟΙ εμετοι που περσι στερησαν το πλεονεκτημα εδρας στον Ολυμπιακο και σημερα παραληρουν.
Zoys
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 23:30 ) *
Η γλωσσα ηταν για τους φιλαθλους της ομαδας του δηλαδη τοτε? Γιατι δεν θυμαμαι να το εκανε στην εξεδρα..Γενικα αυτη η συζητηση για τον Σπανουλη και την ψυχοσυνθεση του δεν νομιζω να εχει γινει ποτε σε αλλη ομαδα και για κανεναν παικτη. biggrin.gif

Θέλω να πω ότι αυτός είναι ο Σπανούλης. Με τα καλά του και τα κακά του. Η ψυχολογία του μέσα στο ΟΑΚΑ δεν είναι ο μόνος παράγοντας των κακών εμφανίσεων, αλλά και η αδυναμία της περιφέρειας να τον προστατέψει και του τεχνικού τιμ να βρει άξιο αντικαταστάτη του Law - τα 'χουμε ξαναπεί, είχαν ελαφρυντικά, αλλά και πάλι...

Σεβασμός στον Σπανούλη. Όποιος (Ολυμπιακός) απαξιώνει το όνομα του αρχηγού είναι δεν έχει ουδεμία επίγνωση των μεγάλων μπασκετικών μεγεθών.

Το κακό είναι ότι γενικά δίνει πολύ σημασία στους κάφρους μας (και τους αντίστοιχους του Παναθηναϊκού) και αυτό ίσως να τον πηγαίνει πίσω πνευματικά, ίσως το μόνο που μπορώ να του χρεώσω.
North_gato
QUOTE (Masonos @ Jun 4 2014, 23:29 ) *




Καλα ολα αυτα, αλλα αυτο το "συμφωνα με πληροφοριες" μου μοιαζει πολυ δημοσιογραφικο.... Ο μπατζακης της κουνιαδας της δευτερης ξαδελφης του θειου της γυναικας του ειναι η πηγη? Εδω ακομα βογγανε εχουν εκμυστηρευτει και τις σκεψεις τους ?
Marciulionis
Βλέπω πολλούς να μιλάνε για εγωισμό και συναίσθημα και διάφορα τέτοια. Ο Σπανούλης δε χαμπαριάζει από τέτοια. Είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ 100% και ως επαγγελματίας θα κοιτάξει πρώτον τα λεφτά και δεύτερον τι είναι καλύτερο για τη καριέρα του. Και πολύ καλά θα κάνει και γι αυτό είναι αυτός που είναι. Και αν η Εφές με το πρότζεκτ με τον Ιβκοβιτς μπορεί να του προσφέρει καλύτερες προοπτικές και στα 2 δε βλέπω κανένα λόγο να μην πάει. Κι είναι κι η Κωνσταντινούπολη πιο ωραία από την Αθήνα...

Αν παράλληλα τσιμπήσουν κι οι αφοί 1,5 μύριο κι απαλλαχτούν κι από ένα πολύ βαρύ συμβόλαιο, σιγά μη δεν αρπάξουν την ευκαιρία. Στη τελική, δε χρειάζονται Σπανούλη για να βγαίνουν δεύτεροι...
HackerBaby2
Δεν υπαρχει περιπτωση ο Βασιλης να συνεχισει στην ομαδα μας δυστηχως.Απλα νιωστε λιγο το κλιμα που μεταφερεται απο τους οπαδους στον παιχτη και ελατε για λιγο στη θεση του.

Ο Σπανουλης 8α φυγει 100% και να με θυμηθειτε
g_dask
Εγω θελω να πιστευω οτι θα μεινει ο αρχηγος. Σίγουρα έπαιρνε τραβηγμένες προσπάθειες με παο αλλα δεν υπηρχε και αλλος να σηκωσει το βαρος. Αν το καλοκαιρι ξεκουραστει με ενα καλο ξενο τυπου Λο(γιατι ο ιδιος το βλεπω χλωμο να επιστρεφει στα ιδια επιπεδα) σιγουρα του χρονου θα ειναι καλυτερος.
redleg7
QUOTE (Marciulionis @ Jun 4 2014, 23:36 ) *
Στη τελική, δε χρειάζονται Σπανούλη για να βγαίνουν δεύτεροι...

Χρειαζονται Σπανουλη για να κανουν btb ομως.
t0ny3
Στη Super BasketBall αναφερουν πως εχει αποφασισεις πως ειναι καλυτερα να συνεχισει ο Ολυμπιακος χωρις αυτον. Συμφωνα παντα με το ρεπορταζ.

Ψιλόπουλος: "Ο Σπανούλης είχε προαποφασίσει να μην συνεχίσει στον Ολυμπιακό και το γνώριζαν και οι συμπαίκτες του"
rankin
έχει τελειώσει ο Σπανούλης.
Κοιτάζουμε την επόμενη μέρα
Marciulionis
QUOTE(redleg7 @ Jun 4 2014, 22:37 ) *
Χρειαζονται Σπανουλη για να κανουν btb ομως.


Το κάναν αυτό πάει... Τους έφυγε το μεράκι. Η δίψα είναι αλλού τώρα...
mixalisgate7
QUOTE(Zoys @ Jun 4 2014, 23:34 ) *
Θέλω να πω ότι αυτός είναι ο Σπανούλης. Με τα καλά του και τα κακά του. Η ψυχολογία του μέσα στο ΟΑΚΑ δεν είναι ο μόνος παράγοντας των κακών εμφανίσεων, αλλά και η αδυναμία της περιφέρειας να τον προστατέψει και του τεχνικού τιμ να βρει άξιο αντικαταστάτη του Law - τα 'χουμε ξαναπεί, είχαν ελαφρυντικά, αλλά και πάλι...

Σεβασμός στον Σπανούλη. Όποιος (Ολυμπιακός) απαξιώνει το όνομα του αρχηγού είναι δεν έχει ουδεμία επίγνωση των μεγάλων μπασκετικών μεγεθών.

Το κακό είναι ότι γενικά δίνει πολύ σημασία στους κάφρους μας (και τους αντίστοιχους του Παναθηναϊκού) και αυτό ίσως να τον πηγαίνει πίσω πνευματικά, ίσως το μόνο που μπορώ να του χρεώσω.


Συμφωνώ σε όλα.
redleg7
QUOTE (t0ny3 @ Jun 4 2014, 23:37 ) *
Στη Super BasketBall αναφερουν πως εχει αποφασισεις πως ειναι καλυτερα να συνεχισει ο Ολυμπιακος χωρις αυτον. Συμφωνα παντα με το ρεπορταζ.

Ψιλόπουλος: "Ο Σπανούλης είχε προαποφασίσει να μην συνεχίσει στον Ολυμπιακό και το γνώριζαν και οι συμπαίκτες του"

λινκ?
North_gato
QUOTE (Marciulionis @ Jun 4 2014, 23:36 ) *
Βλέπω πολλούς να μιλάνε για εγωισμό και συναίσθημα και διάφορα τέτοια. Ο Σπανούλης δε χαμπαριάζει από τέτοια. Είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ 100% και ως επαγγελματίας θα κοιτάξει πρώτον τα λεφτά και δεύτερον τι είναι καλύτερο για τη καριέρα του. Και πολύ καλά θα κάνει και γι αυτό είναι αυτός που είναι. Και αν η Εφές με το πρότζεκτ με τον Ιβκοβιτς μπορεί να του προσφέρει καλύτερες προοπτικές και στα 2 δε βλέπω κανένα λόγο να μην πάει. Κι είναι κι η Κωνσταντινούπολη πιο ωραία από την Αθήνα...

Αν παράλληλα τσιμπήσουν κι οι αφοί 1,5 μύριο κι απαλλαχτούν κι από ένα πολύ βαρύ συμβόλαιο, σιγά μη δεν αρπάξουν την ευκαιρία. Στη τελική, δε χρειάζονται Σπανούλη για να βγαίνουν δεύτεροι...



Σωστος... Τους φτανει ο Μπαρτζωκας που παιρνει πολυ πιο λιγα.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Jun 5 2014, 04:33 ) *
Α ρε ^&$&^$*&%*( ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ να διαλυσετε οτι χτιστηκε με τοσο κοπο και να διωξετε τον αρχηγο και τον υπολοιπο κορμο της ομαδας.Τους εχει σιχαθει η ψυχη μου.Ολη την σεζον μιρλα,γκρινια και κριτικη απο το σπιτι και απαιτουν παση θυσια τιτλους εναντιον του Παο.Στα φρυδια τους αν η ομαδα ολη την σεζον επαιζε αποδεκατισμενη,επισης στα φρυδια τους η εικονα που εβγαλε με ομαδες τυπου Ρεαλ.Αν δεν γονατισεις τον απεναντι τι και αν εισαι πρωτος στην πολη δεν εχει την παραμικρη σημασια.
Και ολα αυτα για το σαπιοπρωταθλημα της Α1 του Βασιλακο.

Εσυ τωρα πας στο αλλο ακρο, στο να μην ασκεται κριτικη δηλαδη και για ολα φταιει ο Βασιλακοπουλος και σιγα το πρωταθλημα και την αξια του το οποιο για την ομαδα του Παναθηναικου φαινεται να εχει αξια τοσα χρονια.
Οσον αφορα τους οπαδοκαφρους της ομαδας που στερησαν επι ισοις οροις το φετινο πλεονεκτημα εδρας, πιστευω πως εαν ηθελαν οι Αγγελοπουλοι θα μπορουσαν να τους ειχαν απομακρυνει εδω και χρονια.
t0ny3
QUOTE(redleg7 @ Jun 4 2014, 23:39 ) *
λινκ?


http://www.contra.gr/contra-web-tv/super-b...-5.2824799.html

smile.gif
Petran911
QUOTE(redleg7 @ Jun 4 2014, 23:33 ) *
Α ρε ^&$&^$*&%*( ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ να διαλυσετε οτι χτιστηκε με τοσο κοπο και να διωξετε τον αρχηγο και τον υπολοιπο κορμο της ομαδας.Τους εχει σιχαθει η ψυχη μου.Ολη την σεζον μιρλα,γκρινια και κριτικη απο το σπιτι και απαιτουν παση θυσια τιτλους εναντιον του Παο.Στα φρυδια τους αν η ομαδα ολη την σεζον επαιζε αποδεκατισμενη,επισης στα φρυδια τους η εικονα που εβγαλε με ομαδες τυπου Ρεαλ.Αν δεν γονατισεις τον απεναντι τι και αν εισαι πρωτος στην πολη δεν εχει την παραμικρη σημασια.
Και ολα αυτα για το σαπιοπρωταθλημα της Α1 του Βασιλακο.

ΟΙ ΙΔΙΟΙ εμετοι που περσι στερησαν το πλεονεκτημα εδρας στον Ολυμπιακο και σημερα παραληρουν.


Το "χέσιμο" και η "κωλοτούμπα" που θα πέσει εάν πάει να κουνηθεί ο Βασίλης θα είναι απίστευτο...

Βλέπω Γαύρο, Πρωταθλητή, να βγαίνουν με τίτλο "Βασίλη μείνε"

Επίσης, ο άνθρωπος έχει συμβόλαιο, που σημαίνει ότι θα πρέπει να συνεναίσει η διοίκηση, και Έλληνας για να αντικαταστήσει τον Βασίλη δεν υπάρχει, οπότε τελειώσαμε.

Τέλος, νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο κάλεσμα στους Αγγελόπουλους να ξεκαθαρίσουν την κατάσταση και να δουν τι ομάδα θέλουν να φτιάξουν, γιατί ο Σπανούλης προφανώς δεν θέλει να παίζει για 8άδες Ευρωλίγκας και δεύτερη θέση. Δεν νομίζω να γούσταρε πολύ με αυτό που έγινε με Χάινς, Παπ, και επιλογές ενίσχυσης μέσα στη σεζόν.
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:41 ) *
Εσυ τωρα πας στο αλλο ακρο, στο να μην ασκεται κριτικη δηλαδη και για ολα φταιει ο Βασιλακοπουλος και σιγα το πρωταθλημα και την αξια του το οποιο για την ομαδα του Παναθηναικου φαινεται να εχει αξια τοσα χρονια.
Οσον αφορα τους οπαδοκαφρους της ομαδας που στερησαν επι ισοις οροις το φετινο πλεονεκτημα εδρας, πιστευω πως εαν ηθελαν οι Αγγελοπουλοι θα μπορουσαν να τους ειχαν απομακρυνει εδω και χρονια.

Τι να κανουν?Να απαγορευσουν συνδεσμιτες να ερθουν στο Σεφ?Αν εγω πεταξω μια φωτοβολιδα στο κεφαλι του Σχινα(σαν αυτη που εφαγε ο Χαινς περσι) πως θα με σταματησουν?
Δεν ειπα να μην ασκειται κριτικη.
Ειπα να μην ασκειται απαξιωση και ισοπεδωση των παντων

Αυτο με την φετινη γκρινια και μιρλα δεν ξαναγινε ΠΟΤΕ.

Ο Παο φετος στην Ευρωπη ετρωγε την μια 30ρα μετα την αλλη,τερματισε 4ος απο την α φαση,μια νικη εκανε η Λιετουβος μαζι του και ΚΙΧ δεν ακουστηκε για κανενα στο ροστερ σε τετοιο βαθμο.

Η ελεεινη ποδοσφαιρικη νοοτροπια πλεον αγγιζει και το μπασκετ του Ολυμπιακου.

Αν ειναι δυνατον να παιζουμε ματς με τον Παο στο Σεφ στην Ευρωλιγκα και ολη την ωρα να κραζουν τον Σπανουλη 100 ατομα απ την αρχη μεχρι το τελος αντι να στηριζουν την ομαδα τους.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (bbplayer @ Jun 4 2014, 23:20 ) *
δεν πρόκειται να κουνήσει ο Σπανούλης. εάν αφέθηκε κάποιο υποννούμενο είναι οι στιγμές τέτοιες. Εάν μια στο εκατομμύριο και αν...πάντως πάρτε υπόψη σας ότι το "ΕΓΩ" του, προηγείται και όλα τα άλλα έπονται


Όντως το "ΕΓΩ" του προηγείται. Ειδικά όταν κάνει αυτοκριτική.
Αν φύγει θα με πειράξει ο τρόπος που θα φύγει. Με μεγάλη μερίδα των οπαδών να μην έχει καταλάβει τίποτα.
HackerBaby2
Ιδεα μου ειναι η ο Βασιλης εκανε τελικους αναλογους με αυτους που εκανε οταν εφυγε απο Παο?
redleg7
QUOTE (Petran911 @ Jun 4 2014, 23:44 ) *
Το "χέσιμο" και η "κωλοτούμπα" που θα πέσει εάν πάει να κουνηθεί ο Βασίλης θα είναι απίστευτο...

Βλέπω Γαύρο, Πρωταθλητή, να βγαίνουν με τίτλο "Βασίλη μείνε"

Οπως το λες.Οι ιδιοι που βριζαν τους Αφους και μετα τους εκλιπαρουσαν.Οι ιδιοι που στεκονταν περσι εξω απ τα γραφεια της Arcadia για την ανανεωση του Σπανουλη.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Jun 5 2014, 04:45 ) *
Τι να κανουν?Να απαγορευσουν συνδεσμιτες να ερθουν στο Σεφ?Αν εγω πεταξω μια φωτοβολιδα στο κεφαλι του Σχινα(σαν αυτη που εφαγε ο Χαινς περσι) πως θα με σταματησουν?
Δεν ειπα να μην ασκειται κριτικη.
Ειπα να μην ασκειται απαξιωση και ισοπεδωση των παντων

Αυτο με την φετινη γκρινια και μιρλα δεν ξαναγινε ΠΟΤΕ.

Ο Παο φετος στην Ευρωπη ετρωγε την μια 30ρα μετα την αλλη,τερματισε 4ος απο την α φαση,μια νικη εκανε η Λιετουβος μαζι του και ΚΙΧ δεν ακουστηκε για κανενα στο ροστερ σε τετοιο βαθμο.

Η ελεεινη ποδοσφαιρικη νοοτροπια πλεον αγγιζει και το μπασκετ του Ολυμπιακου.

Αν ειναι δυνατον να παιζουμε ματς με τον Παο στο Σεφ στην Ευρωλιγκα και ολη την ωρα να κραζουν τον Σπανουλη 100 ατομα απ την αρχη μεχρι το τελος αντι να στηριζουν την ομαδα τους.

Ειναι πολυ ευκολο να εντοπιστουν.Τους στελνεις πακετακι στη δικαιοσυνη μια, δυο και κοβεται και ο βηχας των υπολοιπων.
Οσον αφορα την γκρινια οι περισσοτεροι εδω γραφουν για 3 προσθηκες, δεν ειναι ξηλωμα αυτο.
HackerBaby2
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:49 ) *
Ειναι πολυ ευκολο να εντοπιστουν.Τους στελνεις πακετακι στη δικαιοσυνη μια, δυο και κοβετα και ο βηχας των υπολοιπων.
Οσον αφορα την γκρινια οι περισσοτεροι εδω γραφουν για 3 προσθηκες, δεν ειναι ξηλωμα αυτο.


Καλα σε ολα τα αθληματα υπαρχουν αυτοι και ειναι γνωστο γτ δεν τους απομονωνουν.Δεν ανακαλυψαμε την αμερικη.
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:49 ) *
Ειναι πολυ ευκολο να εντοπιστουν.Τους στελνεις πακετακι στη δικαιοσυνη μια, δυο και κοβεται και ο βηχας των υπολοιπων.
Οσον αφορα την γκρινια οι περισσοτεροι εδω γραφουν για 3 προσθηκες, δεν ειναι ξηλωμα αυτο.

Εγω μπαινω μεσα στις 2 νικες του Ολυμπιακου και βλεπω 0 ποστ απ αυτους που γκρινιαζουν ολο τον χρονο.
Σημερα απο το πρωι εχει στηθει πανηγυρακι και μιλαμε για την αποδομηση του Ολυμπιακου.
Προφανως και δεν αναφερομαι σ αυτους(μεταξυ αυτων και εγω) που συζητανε για καποιες ποιοτικες προσθηκες.
North_gato
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:49 ) *
Ειναι πολυ ευκολο να εντοπιστουν.Τους στελνεις πακετακι στη δικαιοσυνη μια, δυο και κοβεται και ο βηχας των υπολοιπων.
Οσον αφορα την γκρινια οι περισσοτεροι εδω γραφουν για 3 προσθηκες, δεν ειναι ξηλωμα αυτο.



Αν ηταν μονο τρεις οι προσθηκες καλα θα ηταν..... Οι περισσοτεροι μιλανε για ...τρεις παραμονες χωρις ομως να συμφωνουν ποιοι ειναι αυτοι οι τρεις!!!
bbplayer
QUOTE (Masonos @ Jun 4 2014, 23:47 ) *
Ιδεα μου ειναι η ο Βασιλης εκανε τελικους αναλογους με αυτους που εκανε οταν εφυγε απο Παο?


;oxi ήταν αρκετά καλύτερος ειδικά στο 3ο ματς που το πήρε σχεδόν μόνος του στο 2ο ημίχρονο
T.W.Is.M.
QUOTE(North_gato @ Jun 4 2014, 23:51 ) *
Αν ηταν μονο τρεις οι προσθηκες καλα θα ηταν..... Οι περισσοτεροι μιλανε για ...τρεις παραμονες χωρις ομως να συμφωνουν ποιοι ειναι αυτοι οι τρεις!!!


Νομιζω οτι ειναι η παραμονη Χριστουγεννων, η παραμονη Πρωτοχρονιας και η παραμονη του Δεκαπενταυγουστου.

Αφιερωση για ολοκληρο το subforum του Ολυμπιακου:
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 04:56 ) *
Νομιζω οτι ειναι η παραμονη Χριστουγεννων, η παραμονη Πρωτοχρονιας και η παραμονη του Δεκαπενταυγουστου.

Αφιερωση για ολοκληρο το subforum του Ολυμπιακου:

Κομματαρα..... 68.gif
tsouras o.a.c
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 23:56 ) *
Νομιζω οτι ειναι η παραμονη Χριστουγεννων, η παραμονη Πρωτοχρονιας και η παραμονη του Δεκαπενταυγουστου.

Αφιερωση για ολοκληρο το subforum του Ολυμπιακου:

Κατσε να βαλω κι εγω μια πινελια! Ο Σπανουλης θα γινει trade με τον Τελετοβιτς!Θα συνεχισει στους Νετς και το Μιρζα σε εμας!
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Jun 4 2014, 23:58 ) *
Κομματαρα..... 68.gif


Δεν το εβαλα για το τραγουδι, αλλα για τους τραγουδιστες...
colonel gomelsky
Και θα λέει στον joe johnson ότι αυτός είναι ο johnson της ευρώπης; Ή θα παραμείνει t-mac της ευρώπης; 71.gif 71.gif

Το καλό είναι ότι θα περάσουμε ένα ενδιαφέρον μπασκετικά δίμηνο περιμένοντας για το που θα "μεταφέρει τα ταλέντα του" ο Σπανούλης. Εκατομμύρια θα ακουστούν να πέφτουν, κωλοτούμπες θα γίνουν κτλ κτλ. Ζούμε σπουδαίες μέρες.
HackerBaby2
O Kαβαλιερατος μιλαει τωρα live και λεει πως υπαρχει θεμα με Σπανουλη.ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ χρονικη στιγμη εχει αποφασισει να φυγει λογω αχαριστειας,αλλα θα προσπαθησουν να τον μεταπεισουν και να μεινει.Ειναι τα λογια του δημοσιογραφου
louie
QUOTE (Masonos @ Jun 5 2014, 00:06 ) *
O Kαβαλιερατος μιλαει τωρα live και λεει πως υπαρχει θεμα με Σπανουλη.ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ χρονικη στιγμη εχει αποφασισει να φυγει λογω αχαριστειας,αλλα θα προσπαθησουν να τον μεταπεισουν και να μεινει.Ειναι τα λογια του δημοσιογραφου


ε να τωρα αυτα δεν μπορω. μιλαμε για εναν παιχτη που κανει πρωταθλητισμο περιπου καμια δεκαετια και εχει δεχθει κριτικη απο τους δικους του φιλαθλους, απο τους αντιπαλους, μεχρι κι απο τον ιδιο του τον προπονητη οταν πηγε nba. και θα σπασει το συμβολαιο του επειδη τον εκραξαν λιγοι οπαδοι του ολυμπιακου;; και σιγα την κριτικη, χτες που ειχαν παει οι οπαδοι να στηριξουν την ομαδα το δικο του ονομα φωναζαν κι εκεινον αποθεωναν πιο πολυ απο ολους παρα το ποσο ασχημα επαιζε. δηλαδη ο παιχτης που φευγοντας απο τον παναθηναικο ηταν ο απολυτος επαγγελματιας τωρα εγινε αισθηματιας και τοσο ευθραυστος χαρακτηρας... και αν δουμε να πηγαινει στην εφες ξερω γω οπως ακουγεται δεν θα το εχει αποφασισει απο πριν επειδη ειναι καλυτερο προτζεκτ με μεγαλυτερο μπατζετ και τον ιβκοβιτς αλλα επειδη τον εκραξε στιγμιαια μια μικρη μεριδα των οπαδων του ολυμπιακου; για μενα ή θελει να φυγει και προσπαθει να το φερει με τροπο ή θελει να φερει την κατασταση απο εκει που του ασκεται κριτικη στο να τον παρακαλανε μην φυγει. το δευτερο το εχει κατεφερει ηδη.
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Jun 5 2014, 00:17 ) *
ε να τωρα αυτα δεν μπορω. μιλαμε για εναν παιχτη που κανει πρωταθλητισμο περιπου καμια δεκαετια και εχει δεχθει κριτικη απο τους δικους του φιλαθλους, απο τους αντιπαλους, μεχρι κι απο τον ιδιο του τον προπονητη οταν πηγε nba. και θα σπασει το συμβολαιο του επειδη τον εκραξαν λιγοι οπαδοι του ολυμπιακου;; και σιγα την κριτικη, χτες που ειχαν παει οι οπαδοι να στηριξουν την ομαδα το δικο του ονομα φωναζαν κι εκεινον αποθεωναν πιο πολυ απο ολους παρα το ποσο ασχημα επαιζε. δηλαδη ο παιχτης που φευγοντας απο τον παναθηναικο ηταν ο απολυτος επαγγελματιας τωρα εγινε αισθηματιας και τοσο ευθραυστος χαρακτηρας... και αν δουμε να πηγαινει στην εφες ξερω γω οπως ακουγεται δεν θα το εχει αποφασισει απο πριν επειδη ειναι καλυτερο προτζεκτ με μεγαλυτερο μπατζετ και τον ιβκοβιτς αλλα επειδη τον εκραξε στιγμιαια μια μικρη μεριδα των οπαδων του ολυμπιακου; για μενα ή θελει να φυγει και προσπαθει να το φερει με τροπο ή θελει να φερει την κατασταση απο εκει που του ασκεται κριτικη στο να τον παρακαλανε μην φυγει. το δευτερο το εχει κατεφερει ηδη.


Σ αυτο συμφωνω.
Παντως σκεψου και κατι αλλο. Αν ο Σπανουλης φυγει απο τον Ολυμπιακο(αρα και απο την Ελλαδα) και με δεδομενο οτι ο Διαμαντιδης ειναι 34, παμε για reset και αμεση πτωση επιπεδου στο ελληνικο μπασκετ(οχι σε επιπεδο εθνικης, αλλα συλλογων).
akratacity
ο σπανουλης κατα τη γνωμη μου προσπαθει να πιεσει τη διοικηση ωστε να επενδυσει και να δυναμωσει την ομαδα

και εγω δεν θεωρω πιθανο να θελει να φυγει λογω της κριτικης που του ασκειται

σιγουρα θα γινει μεσα στο επομενο διαστημα συναντηση του με τους αγγελοπουλους και εκει θα κριθουν πολλα...
bbplayer
QUOTE (Masonos @ Jun 5 2014, 00:06 ) *
O Kαβαλιερατος μιλαει τωρα live και λεει πως υπαρχει θεμα με Σπανουλη.ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ χρονικη στιγμη εχει αποφασισει να φυγει λογω αχαριστειας,αλλα θα προσπαθησουν να τον μεταπεισουν και να μεινει.Ειναι τα λογια του δημοσιογραφου


και αυτό προκύπτει λόγω ρεπορτζάζ ε?! άρχισαν πάλι τα ωραία τους
North_gato
QUOTE (bbplayer @ Jun 5 2014, 00:25 ) *
και αυτό προκύπτει λόγω ρεπορτζάζ ε?! άρχισαν πάλι τα ωραία τους



Το εγραψα και εγω πριν...
Σε κανενα δεκαλεπτο το πολυ θα ανακοινωσουν την νεα ομαδα που θα συνεχισει, το υψος του νεου συμβολαιου καθως και τα διαφορα πριμ. Σε ενα μισαωρο και λιστα με τις υπολοιπες παροχες, συμπεριλαμβανομενης της διευθυνσης της επαυλης που θα του παραχωρηθει, καθως και τους αριθμους κυκλοφοριας των αυτοκινητων που θα εχει στην διαθεση του..
bbplayer
QUOTE (North_gato @ Jun 5 2014, 00:29 ) *
Το εγραψα και εγω πριν...
Σε κανενα δεκαλεπτο το πολυ θα ανακοινωσουν την νεα ομαδα που θα συνεχισει, το υψος του νεου συμβολαιου καθως και τα διαφορα πριμ. Σε ενα μισαωρο και λιστα με τις υπολοιπες παροχες, συμπεριλαμβανομενης της διευθυνσης της επαυλης που θα του παραχωρηθει, καθως και τους αριθμους κυκλοφοριας των αυτοκινητων που θα εχει στην διαθεση του..


α ναι?! σόρυ δεν το είδα. Και μια και το φερε η κουβέντα και με δεδομένο ότι οι Αγγελό είναι επιχειριματίες και όχι "αδερφές του ελέους" για τι ποσό μιλάμε να πρέπει να δώσει μια ομάδα για να αποκτήσει τον Σπανούλη με (π.χ) 2ετές? κανα 3άρι? λίγο κάτω ίσως?
redleg7
QUOTE (akratacity @ Jun 5 2014, 00:24 ) *
ο σπανουλης κατα τη γνωμη μου προσπαθει να πιεσει τη διοικηση ωστε να επενδυσει και να δυναμωσει την ομαδα

και εγω δεν θεωρω πιθανο να θελει να φυγει λογω της κριτικης που του ασκειται

σιγουρα θα γινει μεσα στο επομενο διαστημα συναντηση του με τους αγγελοπουλους και εκει θα κριθουν πολλα...

Και εγω θεωρω οτι θα επικρατησει η λογικη στο τελος.
Οπως ειπαμε ειχε την ευκαιρια του περσι να φυγει ως ελευθερος,τωρα που δενενεται με ενα τοσο ισχυρο συμβολαιο φανταζει πολυ δυσκολο.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα συναντηθει στις επομενες ημερες με τους Προεδρους με την ελπιδα να δωθουν και απαραιτητες εγγυησεις για ακομα μεγαλυτερη ενισχυση της ομαδας.

Και οπως λεει ο Ντεντοπουλος τωρα ο Σπανουλης ποτε δεν δηλωσε οτι αποχωρει απο τον Ολυμπιακο.
erwi grey
Ο εγκριτος φιλος του φορουμ γραφει οτι οι συμπαικτες του το γνωριζαν οτι υπεγραψε αλλου, οτι ειναι εκνευρισμενος με την αχαριστια, οτι η διοικηση τα εχει μαζι του, οτι εκανε πολεμο στον Μπαρτζωκα.
Ο Καβαλιερατος τωρα μιλησε με τον Σπανουλη και του ειπε οτι τωρα που μιλαμε φευγω αλλα τωρα, οχι αργοτερα.
Θα εχει πολυ γελιο απο αυριο να ακουμε τους λογους που φευγει.
Δεν λεω οτι δε μπορει να ισχυουν αφου εδωσε και δικαιωματα, αλλα τα πιο πολλα που γραφονται και θα γραφτουν ειναι αηδιες.
louie
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 00:23 ) *
Σ αυτο συμφωνω.
Παντως σκεψου και κατι αλλο. Αν ο Σπανουλης φυγει απο τον Ολυμπιακο(αρα και απο την Ελλαδα) και με δεδομενο οτι ο Διαμαντιδης ειναι 34, παμε για reset και αμεση πτωση επιπεδου στο ελληνικο μπασκετ(οχι σε επιπεδο εθνικης, αλλα συλλογων).


καλα ναι πεφτει κατακορυφα το επιπεδο. εγω εχω ξαναπει οτι η "κοντρα" διαμαντιδη-σπανουλη οπως και παλιοτερα διαμαντιδη-παπαλουκα, αν ειχαν αντιμετωπιστει με σωστο μαρκετινγκ θα μπορουσαν να ειχαν εκτοξευσει το ελληνικο μπασκετ. οπως εγινε στο nba με το ματζικ-μπερντ που ηταν αυτο που εκτοξευσε το nba στην καλυτερη εποχη του, πριν τον τζορνταν και τους υπερηχητικους μπουλς. τωρα σιγα σιγα με την αποχωρηση τους απο την ενεργο δραση(μετα του παπαλουκα που εχει αποχωρησει ηδη) για καποια χρονια πεφτει περισσοτερο απο ολα το πρεστιζ του ελληνικου μπασκετ.
thalys
QUOTE (louie @ Jun 5 2014, 00:17 ) *
δηλαδη ο παιχτης που φευγοντας απο τον παναθηναικο ηταν ο απολυτος επαγγελματιας τωρα εγινε αισθηματιας και τοσο ευθραυστος χαρακτηρας...


O Σπανούλης έφυγε από τον ΠΑΟ γιατί ο Ζοτς δεν του έδινε τα κλειδιά της ομάδας και προτίμησε τον ΔΔ. Από τους Ρόκετς έφυγε γιατί ο VG δεν τον εμπιστεύτηκε.

Είναι παίχτης που θέλει αγάπη και προδέρμ για να μείνει σε μια ομάδα. Δεν με εκπλήσσει η αντίδραση του. Η οποία έρχεται βέβαια σε συνδυασμό με την επαναδραστηριοποίηση του Ίβκοβιτς και τις αποφάσεις των αδερφών στις περιπτώσεις Χάινς, Παπ.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (thalys @ Jun 5 2014, 00:39 ) *
O Σπανούλης έφυγε από τον ΠΑΟ γιατί ο Ζοτς δεν του έδινε τα κλειδιά της ομάδας και προτίμησε τον ΔΔ. Από τους Ρόκετς έφυγε γιατί ο VG δεν τον εμπιστεύτηκε.

Είναι παίχτης που θέλει αγάπη και προδέρμ για να μείνει σε μια ομάδα. Δεν με εκπλήσσει η αντίδραση του. Η οποία έρχεται βέβαια σε συνδυασμό με την επαναδραστηριοποίηση του Ίβκοβιτς και τις αποφάσεις των αδερφών στις περιπτώσεις Χάινς, Παπ.


Δεν θέλει αγάπη και προδέρμ, να μην ακούει μπινελίκια στο ΣΕΦ θέλει.
Las Plagas
attention whore εχει καταντησει ο σπανουλης
μια με το αν φυγει ή οχι απτον παο
μια με το ανενεωσει ή οχι στον οσφπ
και μια φετος το καλοκαιρι
αηδια καταντησε το θεμα
giorgos14
QUOTE(Las Plagas @ Jun 4 2014, 22:58 ) *
attention whore εχει καταντησει ο σπανουλης
μια με το αν φυγει ή οχι απτον παο
μια με το ανενεωσει ή οχι στον οσφπ
και μια φετος το καλοκαιρι
αηδια καταντησε το θεμα




Αμα δεν σαρεσει φιλε μου μην τον παρακαλας.Μην ασχολεισαι μαζι του.Μην ασχολεισαι με το τμημα μπασκετ του Ολυμπιακου.
roko
Μολις τωρα ειδα τις δηλωσεις Σπανουλη.Εγω γουσταρα που τον ειδα πικραμενο και οχι αδιαφορο.Οτι ειιναι παικταρας το ξερουν και οι πετρες.Το κομπλεξ του με τον Παναθηναικο επισης.Και γι'αυτο χρειαζεται εναν μεγαλο προπονητη απο πισω να του τραβηξει το χαλιναρι και να τον κανει να σκεφτεται αλλιως.

Εν ολιγοις θεωρω οτι ΚΑΙ Μπαρτζωκας ΚΑΙ Σπανουλης δεν χωρανε στην ομαδα του χρονου.Και απο τις δηλωσεις του κατι τετοιο καταλαβα οτι υπονοουσε και ανελαβε αυτος πληρως την ευθυνη για το πρωταθλημα.

Αν λοιπον η διοικηση φερει σοβαρο προπονητη στον παγκο και παικταραδες να τον πλαισιωνουν (οχι απο την Α1 αλλα απο το εξωτερικο) τοτε θα ηταν τρελος κανεις να θελει να φυγει ο Σπανουλης.Αλλα αν ειναι να συνεχισουμε με το ιδιο μοντελο προπονητη και την ιδια λογικη με ελληνικους κορμους και ελληνικα σταφυλια παραγωγης μας φετος,θα ηταν καλυτερο και για τον ιδιο να παει σε μια ομαδα με σοβαρο μπατζετ και σοβαρο προπονητη να παιξει το μπασκετ που ξερει,και ο Ολυμπιακος αντιστοιχα να αλλαξει αγωνιστικο στυλ. bball.gif
kotzito
Καλά, και πέρσυ τέτοια εποχή ο Σπανούλης είχε κλείσει στην μισή Ευρώπη εκτός από τον Ολυμπιακό. Ίσως υπάρχει ως ενδεχόμενο στο μυαλό του, αλλά πιο πολύ για υπερβολές των δημοσιογράφων μου φαίνονται. Άλλωστε εν θερμώ λες πολλά πράγματα που ανακαλείς μετά. Ας μην ξεχνάμε και τους Αγγελόπουλους που είχαν ανακοινώσει την αποχώρηση τους πριν 4 χρόνια.


Θα έχει πλάκα πάντως οι ίδιοι οπαδοί που βρίζουν τώρα τον Σπανούλη και ζητάνε να φύγει, να τον λένε μετά προδότη και αχάριστο αν φύγει όντως.
louie
QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Jun 5 2014, 00:54 ) *
Δεν θέλει αγάπη και προδέρμ, να μην ακούει μπινελίκια στο ΣΕΦ θέλει.


ρε παιδια αν ακουγε κανεις τα σχολια σας μετα τις δηλωσεις σπανουλη θα νομιζε οτι εμπαινε στο σεφ και τον γιουχαρανε ξερω γω!!! παντου υπαρχουν βλακες που θα κραξουν και αν παιζει παντα ασχημα στα ντερμπι λιγη μουρμουρα δεν ειναι και εντελως αδικαιολογητη. και σιγα την κριτικη και την μουρμουρα. εχτες ειπα και πριν τον αποθεωναν περισσοτερο απο ολους...

θυμαμαι φετος στον αγωνα με την φενερ ο διαμαντιδης ξεκιναει τον αγωνα με 2 λαθη και 1-2 χαμενα σουτ. μουρμουρα λοιπον μολις κανει το δευτερο λαθος(χαρακτηριστικα θυμαμαι και ακριβως πως το εκανε),αυτο το χαρακτηριστικο βουητο και μαλιστα σε γεματο γηπεδο λογω ομπραντοβιτς. καποιοι βριζανε κιολας και ειναι ενας ηλιθιος 2-3 μετρα απο μενα και αρχιζει και φωναζει "ημαρτον ρε διαμαντιδη εχεις γερασει δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου" και αλλα τετοια ομορφα. τεσπα ο διαμαντιδης τελικα εκανε ενα απο τα καλυτερα του παιχνιδια φετος και μετα ο ιδιος τυπας προς το τελος να τον αποθεωνει!! οπως και ολο το υπολοιπο γηπεδο που μουρμουραγε πριν. παντου υπαρχουν αυτοι και παντου υπαρχει η μουρμουρα και το βουητο μετα απο καποιο λαθος κτλ. δηλαδη ο διαμαντιδης επρεπε στο τελος να λεει "δεν ακουω"; να ειναι πικραμενος και να θελει να φυγει απο τον παναθηναικο;

δεν μπορω να ακουω στα σοβαρα οτι ο σπανουλης θελει να σπασει το συμβολαιο του και θα παρει την οικογενεια του και να φυγει στο εξωτερικο επειδη τον εκραξαν σε συγκεκριμενους αγωνες λιγα ατομα!! αν τα πιστευετε κιολας ακομα χειροτερα. ωραια σαν ιστορια οπως ωραια ηταν και η ιστορια οτι ο ιβκοβιτς εφυγε για να παρει συνταξη και θα ξαναπροπονουσε μονο τον ολυμπιακο και σε εμας ο μπατιστ που τον ξεγελασε ο μανατζερ του και δεν εφυγε για τα φραγκα της φενερ και τοσες αλλες. απλα δεν ισχυουν
roko
Εγω καταλαβα οτι το προβλημα του Σπανουλη ειναι οτι η ομαδα δεν εχει δυναμικη οχι τοσο ο κοσμος του Ολυμπιακου.Απλα αντι να τα βαλει με τους Αγγελοπουλους ειναι πιο ευκολο να τα βαλει με τους "ανεγκεφαλους" που αμαυριζουν το κρυσταλινο ελληνικο μπασκετ...Γιατι δεν βγαινει να πει για την εθνικη αν θα παιξει σε αντιθεση με την απαγορευση των Αγγελοπουλων για παραδειγμα?..

Και επειδη ειδα οτι κατι Μελαγιες εχουν βγαλει ηδη δελτιο τυπου οδηγιων προς τους "αντικειμενικους" μπασκετοφιλους να μην κραζουμε,να πω και σε μερικους φιλους οτι αλλο το κραξιμο και το μπινελικι και αλλο η κριτικη.Οπως και αλλο το προσκυνημα αλα Μουτζαχεντιν και αλλο το χειροκροτημα..
Marciulionis
Ναι ρε, τι βλακείες είναι αυτές...

Από το ΠΑΟ για τα λεφτά έφυγε, αφού κατέκτησε τα πάντα και η ομάδα βρισκόταν σε καθοδική πορεία, και γιατί τον έπεισαν με το πλάνο για την ομάδα. Και δικαιώθηκε.

Από τον Ολυμπιακό θα φύγει για τους ίδιους ακριβώς λόγους. Η ομάδα είναι σε πτωτική πορεία, το μπάτζετ μειώνεται και πάει, το ίδιο κι οι φιλοδοξίες. Η Εφές το αντίθετο. Α, και τα λεφτά φυσικά πιο πολλά.

Αν το δεί κανείς εντελώς ψυχρά τι είναι το λογικό να κάνει?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.