Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Reggie Miller #31
QUOTE(captain charisma @ Jun 11 2013, 21:01 ) *
εδω ο τ-μακ δεν ηξερε αν παιζει ακομα ο σπανουλης...


Δεν έχει Nova και δεν πιάνει ΕΡΤ! tongue.gif
spysta
QUOTE(captain charisma @ Jun 11 2013, 19:01 ) *
εδω ο τ-μακ δεν ηξερε αν παιζει ακομα ο σπανουλης...

εδω ο τ-μακ πιστευε οτι θα κερδιζε τον Κομπε σε μονο..
captain charisma
QUOTE(spysta @ Jun 11 2013, 21:04 ) *
εδω ο τ-μακ πιστευε οτι θα κερδιζε τον Κομπε σε μονο..

στα καλα του, δλδ πριν τους τραυματισμους ανετα μπορουσε...σορυ για το οφ τοπικ
bbplayer
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jun 11 2013, 20:02 ) *
http://nba.sport24.gr/article/2291005/mcgrady-what-up-billy

Κατέκτησε δύο χρονιές συνεχόμενες την Ευρωλίγκα με την ομάδα του.

Ο Billy συνεχίζει να κάνει τη δουλειά. Μου είχε πει τότε, “στη χώρα μου, εγώ είμαι ο Tracy McGrady. Εγώ είμαι ο T-Mac.”. Tου λέω “OK”. Δείχνει να είναι αλήθεια. Δύο βραβεία MVP εκεί, είναι σπουδαίο”.




Κι εσύ ρε Σπανούλη το παράκανες!


teλικά ειχε κάνει όντως αυτή τη δήλωση? γιατί τότε είχε γίνει σχετική μανούρα και νομίζω είχε διαψευστεί
Reggie Miller #31
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2013, 21:28 ) *
teλικά ειχε κάνει όντως αυτή τη δήλωση? γιατί τότε είχε γίνει σχετική μανούρα και νομίζω είχε διαψευστεί


Διέψευσε;Είπε ότι δεν τον αποκαλούν έτσι,αλλά τον φωνάζουν ''Μιχαλάκη''; tongue.gif
giorgos_g7
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...oi-apo-spanoyli

Αυτά από τον αρχηγό, ωμά λόγια όμως αληθινά. Κοιτάξτε να δείτε που τα "καλόπαιδα" μπορεί και να ωθούν τον Σπαν στην αποχώρηση, τώρα που τον χρειαζόμαστε ακόμα περισσότερο. Μακάρι να βγω ψεύτης, ΜΑΚΆΡΙ αλλά οι δηλώσεις αυτές με προϊδεάζουν για φυγή του ανθρώπου που αναγέννησε την ομάδα μας. Θα με απογοήτευε πολύ το γεγονός πως σε περίπτωση φυγής του Σπανούλη οι αναμνήσεις μου με τον μεγάλο αυτό παίκτη θα τελειώνουν με μία βραδιά σαν τη χθεσινή, όχι λόγο του χαμένου τελικού αλλά με το πως τελείωσε ο τελικός αυτός.
rakos
QUOTE (giorgos_g7 @ Jun 13 2013, 08:35 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...oi-apo-spanoyli

Αυτά από τον αρχηγό, ωμά λόγια όμως αληθινά. Κοιτάξτε να δείτε που τα "καλόπαιδα" μπορεί και να ωθούν τον Σπαν στην αποχώρηση, τώρα που τον χρειαζόμαστε ακόμα περισσότερο. Μακάρι να βγω ψεύτης, ΜΑΚΆΡΙ αλλά οι δηλώσεις αυτές με προϊδεάζουν για φυγή του ανθρώπου που αναγέννησε την ομάδα μας. Θα με απογοήτευε πολύ το γεγονός πως σε περίπτωση φυγής του Σπανούλη οι αναμνήσεις μου με τον μεγάλο αυτό παίκτη θα τελειώνουν με μία βραδιά σαν τη χθεσινή, όχι λόγο του χαμένου τελικού αλλά με το πως τελείωσε ο τελικός αυτός.


ουτως η αλλως δε νομιζω οτι θα εμενε ο Σπαν. εχει ανεβει πολυ το κασε του και για να τον κρατησουν θα επρεπε να φυγουν ολοι οι υπολοιποι για να διατηρηθει το μπατζετ στα ιδια επιπεδα.
bbplayer
Ο Καλάθης σε ένα tweet του αναπαράγει τη φήμη περί ΤΣΣΚΑ. Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα κουνήσει. Όχι για Μόσχα μεριά πάντως
giorgos_g7
QUOTE(bbplayer @ Jun 13 2013, 09:25 ) *
Ο Καλάθης σε ένα tweet του αναπαράγει τη φήμη περί ΤΣΣΚΑ. Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα κουνήσει. Όχι για Μόσχα μεριά πάντως

Και εγώ πιστεύω πως δεν θα πάει προς Ρωσία. Θα τον έψηνε περισσότερο η προοπτική να αγωνιστή στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης που άλλωστε λογικά θα έχει και από εκεί προσφορά
Reggie Miller #31
QUOTE(giorgos_g7 @ Jun 13 2013, 10:22 ) *
Και εγώ πιστεύω πως δεν θα πάει προς Ρωσία. Θα τον έψηνε περισσότερο η προοπτική να αγωνιστή στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης που άλλωστε λογικά θα έχει και από εκεί προσφορά



Εκτός αν πάει Μίλος στην Μπάρτσα και Σπαν στην ΤΣΣΚΑ! rolleyes.gif
NKoulaf
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 11 2013, 20:02 ) *
http://nba.sport24.gr/article/2291005/mcgrady-what-up-billy

Κατέκτησε δύο χρονιές συνεχόμενες την Ευρωλίγκα με την ομάδα του.

Ο Billy συνεχίζει να κάνει τη δουλειά. Μου είχε πει τότε, “στη χώρα μου, εγώ είμαι ο Tracy McGrady. Εγώ είμαι ο T-Mac.”. Tου λέω “OK”. Δείχνει να είναι αλήθεια. Δύο βραβεία MVP εκεί, είναι σπουδαίο”.




Κι εσύ ρε Σπανούλη το παράκανες!



Το θείκό είναι που ο άνθρωπος λέει "δεν έιχε ευκαιρία να παίξει", παρόλο που τον τότε προπονητή του μπορεί να τον ξανέχει προπονητή, γιατί πολύ απλά δεν είναι μυστικό. Θα γέλαγαν 300 παίκτες αν έλεγε κάτι άλλο με 8 λεπτά συμμετοχή. Οι φωστήρες εδώ (Ελλάδα λέω όχι μόνο φόρουμ) όμως ήταν απόλυτοι ότι αποδείχτηκε ότι είναι λίγος.
TakeshyKurosawa
Ο Σπανούλης είναι η προσωπική μου αδυναμία από τους Έλληνες παίκτες! Θεωρώ ότι είναι ο πιο ταλαντούχος Έλληνας καλαθοσφαιριστής που βλέπουμε από το 2005 και μετά.. Θα είναι τεράστια απώλεια για τον Ολυμπιακό τόσο στον αγωνιστικό τομέα όσο και στην ψυχολογία των συμπαικτών αν αποχωρήσει από την ομάδα.. Κακά τα ψέματα θα είναι εντελώς δικαιολογημένη η απόφαση του..
Όταν είσαι τόσο μεγάλος και αναγνωρισμένος παίκτης σε ολόκληρη την Ευρώπη και γενικά σε οποιοδήποτε παρακολουθεί Ευρωπα'ι'κό μπάσκετ, όταν το ευρωπα'ι'ικό μπασκετικό κοινό σε σέβεται και σε αποθεώνει, ενώ στη χώρα σου δεν σε σέβονται, σε βρίζουν, προσπαθούν να μειώσουν την αξία σου και είσαι ένα από τα πιο μισητά ονόματα όπου κάθε φορά που γίνεται αναφορά στο όνομα σου αρχίζει πόλεμος από χούλιγκανς του πληκτρολογίου δεν είναι και πολύ δύσκολη η απόφαση της αποχώρησης.. Ειδικά όταν για πάρτυ σου "σφάζονται" μεγάλες ομάδες που αποσκοπούν να φτάσουν στην κορυφή της Ευρώπης και προσφέρουν περισσότερα λεφτά και ηρεμία, καθώς και καλύτερες συνθήκες για να παίξεις μπάσκετ..
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 13 2013, 17:08 ) *
Εκτός αν πάει Μίλος στην Μπάρτσα και Σπαν στην ΤΣΣΚΑ! rolleyes.gif


Βλεπω Τεοντοσιτς στην Μπαρτσελονα, ενα καρο παιχτες πλην Σπανουλη στην ΤΣΣΚΑ, 10 γκαρντ με συμβολαια 15Μ και αξια 5Μ στις δυο πλουσιες τουρκικες και το Σπανουλη εδω που ειναι τωρα...
giorgos_g7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2013, 13:08 ) *
Βλεπω Τεοντοσιτς στην Μπαρτσελονα, ενα καρο παιχτες πλην Σπανουλη στην ΤΣΣΚΑ, 10 γκαρντ με συμβολαια 15Μ και αξια 5Μ στις δυο πλουσιες τουρκικες και το Σπανουλη εδω που ειναι τωρα...

για πες τώρα και για την κούπα του χρόνου; μήπως πάλι στα κρίσιμα θα "μπλοκάρουν" τα γκάνια των Ρώσων και των Ισπανών;; 69.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos_g7 @ Jun 14 2013, 14:04 ) *
για πες τώρα και για την κούπα του χρόνου; μήπως πάλι στα κρίσιμα θα "μπλοκάρουν" τα γκάνια των Ρώσων και των Ισπανών;; 69.gif



Αυτα θα τα πουμε οταν ερθει η ωρα τους. Να βρουμε και τα απαραιτητα στοιχεια του παρελθοντος που να στηριζουν τη νικη... smiley.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2013, 13:08 ) *
Βλεπω Τεοντοσιτς στην Μπαρτσελονα, ενα καρο παιχτες πλην Σπανουλη στην ΤΣΣΚΑ, 10 γκαρντ με συμβολαια 15Μ και αξια 5Μ στις δυο πλουσιες τουρκικες και το Σπανουλη εδω που ειναι τωρα...


Αν γίνει καλή πρόταση από ΤΣΣΚΑ πιστεύω θα τη σκεφτεί καλά,λογικά τα λεφτά θα είναι πολλά και η θέση σε final4 κλεισμένη,με πολλές πιθανότητες για επιτυχία.
Μπορεί όμως όντως ο Ολυμπιακός να του κάνει μια καλή πρόταση και να μην υπάρχει λόγος να φύγει...
LFO
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 14 2013, 17:29 ) *
Αν γίνει καλή πρόταση από ΤΣΣΚΑ πιστεύω θα τη σκεφτεί καλά,λογικά τα λεφτά θα είναι πολλά και η θέση σε final4 κλεισμένη,με πολλές πιθανότητες για επιτυχία.
Μπορεί όμως όντως ο Ολυμπιακός να του κάνει μια καλή πρόταση και να μην υπάρχει λόγος να φύγει...


Δεν νομιζω οτι ο Σπανούλης θα ακουσει, σε πρωτη φαση, αυτο που θελει να ακουσει απο τον Ολυμπιακο.

Νομιζω οτι για να μεινει ο Σπανουλης θα πρεπει να ειναι αυτος που θα κανει τις μεαγαλυτερες υποχωρησεις.
Reggie Miller #31
QUOTE(LFO @ Jun 14 2013, 17:41 ) *
Δεν νομιζω οτι ο Σπανούλης θα ακουσει, σε πρωτη φαση, αυτο που θελει να ακουσει απο τον Ολυμπιακο.

Νομιζω οτι για να μεινει ο Σπανουλης θα πρεπει να ειναι αυτος που θα κανει τις μεαγαλυτερες υποχωρησεις.


Κοίτα βάσει της κατάστασης που επικρατεί δύσκολα θ ατου δώσουν τα ίδια λεφτά.Θα εξαρτηθεί πόσο θέλει να μείνει,όπως έγινε περίπου με πρίντεζη...
akratacity
η τσσκα πηρε παργκο εχει κλεισει αποτι φαινεται τον πλανινιτς ανανεωσε τον τζακσον και ακουγεται και για τον φριντζον..δεν νομιζω να χωραει ο σπανουλης ακομα και η τσσκα δεν μπορει να παει τοσο ψηλα το μπατζετ

με δεδομενο οτι δεν τον βλεπω να ρισκαρει με καμια τουρκικη ομαδα (οποια και αν ειναι αυτη) νομιζω οτι οι επιλογες του θα ειναι ο ολυμπιακος και η μπαρτσελονα

ειναι ηδη 31 οποτε ενα τριετες συμβολαιο με 1,5 καθαρα συν καποια μπονους νομιζω οτι θα το υπεγραφε...
TakeshyKurosawa
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jun 14 2013, 17:51 ) *
Κοίτα βάσει της κατάστασης που επικρατεί δύσκολα θ ατου δώσουν τα ίδια λεφτά.Θα εξαρτηθεί πόσο θέλει να μείνει,όπως έγινε περίπου με πρίντεζη...



Η μόνη ελπίδα να μείνει είναι να του προσφέρουν τα ίδια χρήματα. Θεωρώ σχεδόν αστείο το ενδεχόμενο να του προτείνουν μείωση και να μείνει ενώ έξω θα του προσφέρουν 3 χιλιάρικα ετησίως!
LFO
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Jun 14 2013, 17:53 ) *
Η μόνη ελπίδα να μείνει είναι να του προσφέρουν τα ίδια χρήματα. Θεωρώ σχεδόν αστείο το ενδεχόμενο να του προτείνουν μείωση και να μείνει ενώ έξω θα του προσφέρουν 3 χιλιάρικα ετησίως!



Δεν προκειται να του προτεινουν τα ιδια χρηματα.

Δεν υπάρχει περιπτωση
TakeshyKurosawa
QUOTE (LFO @ Jun 14 2013, 17:57 ) *
Δεν προκειται να του προτεινουν τα ιδια χρηματα.

Δεν υπάρχει περιπτωση



Πως είσαι τόσο σίγουρος φίλε? Αν τον θέλουν πραγματικά στην ομάδα θα δώσουν τα ίδια λεφτά.. Τα ίδια λεφτά, το πολύ καλό κλίμα αποδυτηρίων και η ενδυνάμωση της frontline για να πάμε με στόχο να τα πάρουμε όλα είναι το βασικό δέλεαρ.. Πάντως αν θέλουν να του κάνουν σημαντική μείωση θα φύγει 1000% και αυτό το ξέρουν και οι αφοι Αγγελόπουλοι.. Πάνω από όλα είναι επαγγελματίας και δεν πούλησε ούτε οπαδιλίκι ούτε τον θεωρούν σημαία της ομάδας(άλλο αρχηγός ομάδας, άλλο σημαία) και τον αποθεώνουν οι οπαδοί όπως πχ τον Διαμαντίδη που έχει την απόλυτη στήριξη στα δύσκολα και τον απόλυτο σεβασμό από το κοινό του ΠΑΟ..
LFO
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Jun 14 2013, 18:09 ) *
Πως είσαι τόσο σίγουρος φίλε? Αν τον θέλουν πραγματικά στην ομάδα θα δώσουν τα ίδια λεφτά.. Τα ίδια λεφτά, το πολύ καλό κλίμα αποδυτηρίων και η ενδυνάμωση της frontline για να πάμε με στόχο να τα πάρουμε όλα είναι το βασικό δέλεαρ.. Πάντως αν θέλουν να του κάνουν σημαντική μείωση θα φύγει 1000% και αυτό το ξέρουν και οι αφοι Αγγελόπουλοι.. Πάνω από όλα είναι επαγγελματίας και δεν πούλησε ούτε οπαδιλίκι ούτε τον θεωρούν σημαία της ομάδας(άλλο αρχηγός ομάδας, άλλο σημαία) και τον αποθεώνουν οι οπαδοί όπως πχ τον Διαμαντίδη που έχει την απόλυτη στήριξη στα δύσκολα και τον απόλυτο σεβασμό από το κοινό του ΠΑΟ..


Οπως εγραψα και παραπανω

"Νομιζω οτι για να μεινει ο Σπανουλης θα πρεπει να ειναι αυτος που θα κανει τις μεγαλυτερες υποχωρησεις."
akratacity
QUOTE (LFO @ Jun 14 2013, 18:11 ) *
Οπως εγραψα και παραπανω

"Νομιζω οτι για να μεινει ο Σπανουλης θα πρεπει να ειναι αυτος που θα κανει τις μεγαλυτερες υποχωρησεις."

δεν γινεται ολα τα συμβολαια της ομαδας να ειναι στο πλαισιο της οικονομικης κρισης και ο σπανουλης να ξεφυγει απο αυτο και να παρει το ιδιο συμβολαιο
αν μη τι αλλο ειναι και θεμα ισορροπιων στο εσωτερικο της ομαδας
TakeshyKurosawa
QUOTE (akratacity @ Jun 14 2013, 18:15 ) *
δεν γινεται ολα τα συμβολαια της ομαδας να ειναι στο πλαισιο της οικονομικης κρισης και ο σπανουλης να ξεφυγει απο αυτο και να παρει το ιδιο συμβολαιο
αν μη τι αλλο ειναι και θεμα ισορροπιων στο εσωτερικο της ομαδας



Αν δεν κάνω λάθος οι μέχρι τώρα καθαρές απολαβές του ήταν 2,4 εκατ. ετησίως? Πραγματικά πιστεύεις ότι θα δεχόταν 1,5 καθαρά? Ο λόγος που τα άλλα συμβόλαια είναι χαμηλά είναι πως οι παίκτες δεν είχαν υψηλό κασέ πριν έρθουν στον Ολυμπιακό όπου αναδείχθηκαν και φυσικά Μάντζαρης,Σλούκας,Παπανικολάου κλπ είναι πιτσιρικάδες.. Έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα δεδομένα θα αναγκαστεί να δώσει περισσότερα και σε Χάινς, Λο που σίγουρα θα έχουν ζήτηση από έξω και με τις εμφανίσεις τους έχει ανέβει πλέον το κασέ τους..
akratacity
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Jun 14 2013, 18:23 ) *
Αν δεν κάνω λάθος οι μέχρι τώρα καθαρές απολαβές του ήταν 2,4 εκατ. ετησίως? Πραγματικά πιστεύεις ότι θα δεχόταν 1,5 καθαρά? Ο λόγος που τα άλλα συμβόλαια είναι χαμηλά είναι πως οι παίκτες δεν είχαν υψηλό κασέ πριν έρθουν στον Ολυμπιακό όπου αναδείχθηκαν και φυσικά Μάντζαρης,Σλούκας,Παπανικολάου κλπ είναι πιτσιρικάδες.. Έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα δεδομένα θα αναγκαστεί να δώσει περισσότερα και σε Χάινς, Λο που σίγουρα θα έχουν ζήτηση από έξω και με τις εμφανίσεις τους έχει ανέβει πλέον το κασέ τους..

προσωπικα πιστευω οτι αν προσεγγιστει με τον σωστο τροπο ο σπανουλης θα μεινει και για αλλους λογους (αγωνιστικους-οικογενειακους)...ισως να μην ειναι 1,5 (αν και η αρχικη προσφορα καπου εκει θα ειναι) να ειναι λιγο παραπανω αλλα οπωσδηποτε δεν θα παρει τα ιδια λεφτα σε καμια περιπτωση...οι αγγελοπουλοι τα 2 τελευταια χρονια εχουν ακολουθησει μια συγκεκριμενη οικονομικη πολιτικη η οποια δεν θα αλλαξει...
επισης το οτι θα πρεπει να κανει γενναια αυξηση στο χαινς μικραινει ακομα περισσοτερο τα διαθεσιμο μπατζετ και μπορει να επηρεασει και την υποθεση σπανουλη
ο λο δεν θα παρει πολυ περισσοτερα σε σχεση με φετος κατα τη γνωμη μου
LFO
QUOTE(akratacity @ Jun 14 2013, 18:37 ) *
προσωπικα πιστευω οτι αν προσεγγιστει με τον σωστο τροπο ο σπανουλης θα μεινει και για αλλους λογους (αγωνιστικους-οικογενειακους)...ισως να μην ειναι 1,5 (αν και η αρχικη προσφορα καπου εκει θα ειναι) να ειναι λιγο παραπανω αλλα οπωσδηποτε δεν θα παρει τα ιδια λεφτα σε καμια περιπτωση...οι αγγελοπουλοι τα 2 τελευταια χρονια εχουν ακολουθησει μια συγκεκριμενη οικονομικη πολιτικη η οποια δεν θα αλλαξει...
επισης το οτι θα πρεπει να κανει γενναια αυξηση στο χαινς μικραινει ακομα περισσοτερο τα διαθεσιμο μπατζετ και μπορει να επηρεασει και την υποθεση σπανουλη
ο λο δεν θα παρει πολυ περισσοτερα σε σχεση με φετος κατα τη γνωμη μου


Συμφωνω σχεδον σε ολα. Διαφωνω μονο στο οτι ο χαινς θα παρει "γενναια" αυξηση. Αυξηση ναι, γενναια μαλλον οχι.

Αν επελεγα σημερα 15/6 να κανω μια προβλεψη , θα έλεγα οτι θα φυγουν και οι 3, δυστυχως


Μακαρι να πεσω έξω οπως επεσα με μπραμο-περπε
captain charisma
http://nba.sport24.gr/article/2295985/o-va...ei-gia-spanouli

ο βαν γκαντι για το μπιλυ..

στο τελος ριχνει και τη σποντα του...θεος...
gmalamos
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...se.2296496.html

Δεν νομιζω να μπορουν να τον πεισουν παρο ολα τα λεφτα με τετοια αγωνιστικο πλανο εκει..Ανταγωνηστικη προταση πιστευω μπορει να ειναι μονο απο βαρκελωνη μερια.Ιταλια παλι δεν νομιζω ειδικα αν κατηφορισει κατα ιταλια μερια κανενας ομπραντοβιτσ.
PanosNer
"(Spanoulis) says, 'I was McGrady back home.' Great. McGrady is McGrady here," Van Gundy said.

Είπε ο Σπανούλης τότε.... hammer.gif hammer.gif hammer.gif
Reggie Miller #31
Αν ισχύει το ρεπορτάζ περί ίβκοβιτς και παππού,ίσως και να γίνει κάτι να πάει στους γείτονες...
Sherlock_7
Η περίφημη ισπανική "Sport", αναφέρει πως η Μπαρτσελόνα προσφέρει 2 εκ. ευρώ ετησίως στον Σπανούλη για να τον αποκτήσει, τονίζοντας όμως πως ο παίκτης περιμένει τον Ολυμπιακό.

http://www.redplanet.gr/basket/h-mpartselo...lh.2303422.html

Για τέτοιο ποσό δύσκολα να φύγει από την ομάδα.
D-Wade
Να πω και εγω την γνωμη μου στο θεμα του Σπανουλη πριν αρχισουν ουσιαστικα οι διαπραγματευσεις για την ανανεωση..Αν τα νουμερα που εχουν βγει στα διαφορα sites ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα(3 plus οι Ρωσοι και 2,6 η Μπαρτσα) δε βλεπω πως μπορει να μεινει στον Ολυμπιακο.Ειναι γνωστο οτι οι Αγγελοπουλοι ακολουθουν σφικτη οικονομικη πολιτικη και το λενε και οι ιδιοι σε καθε συνεντευξη τους.Εχω την αισθηση οτι δε θα του προσφερουν πανω απο 2 εκ το χρονο και θα προσπαθησουν να τον πεισουν δινοντας του εγγυησεις, οτι η ομαδα θα ειναι ισως καλυτερη φετος , και την προοπτικη ενος three peat.Ομως η ΤΣΣΚΑ δεν ειναι ουτε Φενερ ουτε Γαλατα ουτε Μιλανο ουτε Ουνικς.Παρολο που την εχουμε κερδισει τα τελευταια 2 χρονια εξακολουθει να ειναι μεγαλυτερο brand name απο τον Ολυμπιακο και πιο πλουσια ομαδα.Την τελευταια δεκαετια δε νομιζω να πηγε αλλη ομαδα σε τοσα final 4 οσα η ΤΣΣΚΑ.Ισως ο Σπανουλης λοιπον να ειναι αυτο που χρειαζονται για να τα κατακτουν.Και δε ξερω τι ειναι πιο δελεαστικο για τον Σπανουλη το three peat με τον Ολυμπιακιο η ενα με την ΤΣΣΚΑ(το οποιο θα ειναι το τριτο συνεχομενο προσωπικο).Για μενα λοιπον εφοσον η προταση της ΤΣΣΚΑ ειναι καλυτερη(συνδιασμος χρηματων-κινητρου) ο Σπανουλης θα μεινει στον ΟΣΦΠ μονο αν δε γουσταρει αυτος η η Χοψονιδου να πανε Μοσχα και τους αρεσει τοσο πολυ η ζωη στην Ελλαδα.Μακαρι να κανω λαθος και να μεινει τελικα. . .
Reggie Miller #31
Αναβλήθηκε λέει το ραντεβού και πάει για 4/07/2013...
rchos
Το έχουν σίγουρο γιαυτό το μεταφέρουν να χαλάσουν τον σχεδιασμό τσσκα και μπαρτσελόνα... tongue.gif
tzagasdog
το φλερτ cska σπανούλη μου θυμίζει όταν πήγαμε και δώσαμε 3εκ στον Παπαλουκά....
argeitis
Πάει στο ραντεβού χωρίς τον μάνατζέρ του.

Είναι θετικό σημάδι νομίζω 45.gif 45.gif 45.gif 42.gif 42.gif 42.gif 17.gif 17.gif 17.gif
Reggie Miller #31
Μείνε ρε αρχηγόπουλο να τρελάνουμε κόσμο,να ξανακλείσεις στόματα,να κάνεις την κόρη και να τους στείλεις όλους αδιάβαστους!
Αν πάλι φύγεις,respect και ευχαριστούμε για όλα!
giorgos14
Αμα φυγεις τωρα,θα εισαι ο ανθρωπος που μας χαρισε τα 2 πιο ευτυχισμενα χρονια στον αθλητισμο.Αν μεινεις θα εισαι κατι παραπανω απο θεος για μας γιατι :

bball.gif αποδεικνυεις σε αυτους που σε εκραζαν οτι δεν το κανεις για χρηματα.

bball.gif εφυγες απο εκει και εγινες ο παντοτινος ηγετης μας

bball.gif γιατι μας δινεις την ικανοποιηση του οτι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν ειναι μονο τα λεφτα.Ειναι η διψα και η θεληση να εισαι μερος αυτου του σωματειου και αυτο ειναι κατι που θα το βλεπουμε στο προσωπο σου οσο θα παιζεις μπασκετ

bball.gif γιατι τωρα που εισαι "υπερτιμημενος" δεν πηρες το μεγιστο συμβολαιο

Αλλα ρε Μπιλαρε και να αποφασισεις οτι φευγεις θα το κανεις γιατι :
bball.gif Αποφασισες να κανεις μια πελατισα σου πρωτη,κατι που μονο εσυ μπορεις
bball.gif Ειχες τα καρυδια να πας απο εκει εδω,αλλα και τα καρυδια να παρεις 3 παιδια και να πας εξω,κατι αρκετα δυσκολο οσα λεφτα και να παιρνεις
bball.gif Δεν σου αξιζαμε ως οπαδοι και δεν γινεται ο καλυτερος ευρωπαιος παικτης να παιζει μετη ζωη του

Οτι και να γινει δεν μπορω να πω τιποτα παραπανω απο ενα ευχαριστω και ενα συγγνωμη

natouralistis
Ολυμπιακός χωρίς Σπανούλη = γυναίκα χωρίς βυζιά...
D-Wade
QUOTE(argeitis @ Jul 4 2013, 20:18 ) *
Πάει στο ραντεβού χωρίς τον μάνατζέρ του.

Είναι θετικό σημάδι νομίζω 45.gif 45.gif 45.gif 42.gif 42.gif 42.gif 17.gif 17.gif 17.gif

Μακάρι. . . Εγω νομίζω ότι είναι αρνητικό. . .
natouralistis
Δεν ξέρω αν θα μείνει ή αν θα φύγει, αυτό που νομίζω ότι ξέρω είναι ότι έχει αποφασίσει για τον επόμενο σταθμό της καριέρας του εδώ και μέρες.
olympiakos_for_the_4th
QUOTE (D-Wade @ Jul 5 2013, 01:00 ) *
Μακάρι. . . Εγω νομίζω ότι είναι αρνητικό. . .

Γιατί αρνητικό ; να θυμίσω μάνατζερ του είναι ο Ραζνάτοβιτς...
natouralistis
QUOTE (olympiakos_for_the_4th @ Jul 5 2013, 01:40 ) *
Γιατί αρνητικό ; να θυμίσω μάνατζερ του είναι ο Ραζνάτοβιτς...


Γιατί προφανώς ο φίλος θεωρεί ότι το ραντεβού είναι διαδικαστικό και η απουσία του μάνατζερ υποδηλώνει την απουσία διαπραγματεύσεων.
olympiakos_for_the_4th
QUOTE (natouralistis @ Jul 5 2013, 01:47 ) *
Γιατί προφανώς ο φίλος θεωρεί ότι το ραντεβού είναι διαδικαστικό και η απουσία του μάνατζερ υποδηλώνει την απουσία διαπραγματεύσεων.

Άμα το δεις έτσι...αλλά δεν πιστεύω οι Αγγελόπουλοι να έκαναν ραντεβού μαζί του έτσι απλά για να τα πούνε....πιστεύω θα κάνουν ό,τι περνά από το χέρι τους ώστε να τον κρατήσουν!
spysta
QUOTE(natouralistis @ Jul 4 2013, 23:47 ) *
Γιατί προφανώς ο φίλος θεωρεί ότι το ραντεβού είναι διαδικαστικό και η απουσία του μάνατζερ υποδηλώνει την απουσία διαπραγματεύσεων.

wink.gif
natouralistis
QUOTE (olympiakos_for_the_4th @ Jul 5 2013, 01:51 ) *
Άμα το δεις έτσι...αλλά δεν πιστεύω οι Αγγελόπουλοι να έκαναν ραντεβού μαζί του έτσι απλά για να τα πούνε....πιστεύω θα κάνουν ό,τι περνά από το χέρι τους ώστε να τον κρατήσουν!



Ότι και να να κάνουν οι Αφοί..αν ο άλλος αποφάσισε ACB, πάπαλα..Και εδώ φαίνεται η ένδεια των επιχειρημάτων περί χρημάτων και άλλα τέτοια...10 χαρτιά τριετές δίνουν οι Ρώσοι αλλά αν φύγει θα πάει εκεί που παίρνει τα λιγότερα χρήματα αλλά παίζεται το πιο καλά οργανωμένο μπάσκετ στην Ευρώπη.
D-Wade
QUOTE(olympiakos_for_the_4th @ Jul 5 2013, 01:51 ) *
Άμα το δεις έτσι...αλλά δεν πιστεύω οι Αγγελόπουλοι να έκαναν ραντεβού μαζί του έτσι απλά για να τα πούνε....πιστεύω θα κάνουν ό,τι περνά από το χέρι τους ώστε να τον κρατήσουν!

Αυτό είναι σχετικό γιατί ούτε περισσότερα χρήματα θα του προσφέρουν από τίς άλλες ομάδες ουτε (τόσο) καλύτερη προοπτική. Εξάλλου και η Μπαρτσα και η ΤΣΣΚΑ είναι μεγάλα clubs και δεν ξέρω αν τον Σπανούλη τον ενδιαφέρει τόσο να κάνει το 3-peat μαζί με τον ΟΣΦΠ η μόνος του wink.gif
olympiakos_for_the_4th
QUOTE (D-Wade @ Jul 5 2013, 02:16 ) *
Αυτό είναι σχετικό γιατί ούτε περισσότερα χρήματα θα του προσφέρουν από τίς άλλες ομάδες ουτε (τόσο) καλύτερη προοπτική. Εξάλλου και η Μπαρτσα και η ΤΣΣΚΑ είναι μεγάλα clubs και δεν ξέρω αν τον Σπανούλη τον ενδιαφέρει τόσο να κάνει το 3-peat μαζί με τον ΟΣΦΠ η μόνος του wink.gif

Ε μετά από 20 χρόνια δεν θα λένε έκανε Θρι-πιτ ο Σπανούλης μόνος του(άμα πάει στην Μπάρτσα ή ΤΣΣΚΑ και το πάρει)πιο πιθανό είναι να λένε για την ομάδα θρύλο του ολυμπιακού με ηγέτη τον Σπανούλη που έκανε Θρι-πιτ...
frenchman7
http://www.sport24.gr/Basket/SpainBasket/o...ko.2320596.html

Μου μοιάζει πολύ πιθανό το σενάριο αυτό, γενικά σήμερα μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα του Σπαν με την φανέλα της Μπαρτσα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.