Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
rchos
QUOTE(frenchman7 @ Jul 5 2013, 10:07 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/SpainBasket/o...ko.2320596.html

Μου μοιάζει πολύ πιθανό το σενάριο αυτό, γενικά σήμερα μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα του Σπαν με την φανέλα της Μπαρτσα..


Έτσι λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.
Όταν επί πόσες μέρες συνεχόμενα βομβαρδίζεται από μία πληροφορία αρχίζει αυτή την πληροφορία να την κάνει οικεία.
Έτσι χωρίς να το καταλάβει αυτό του φαίνεται κάτι φυσιολογικό και αρχίζει να το σκέφτεται σαν φυσική συνέχεια των πραγμάτων.

Λίγη υπομονή ακόμη μάγκες και ότι είναι να γίνει θα γίνει.Τα ισπανικά μίντια έχουν χαλάσει τον ύπνο πολλών φέτος.Μην τα παίρνεται τόσο σοβαρά τα πράγματα.
Δεν είναι τυχαίο ότι το τελευταίο βράδυ πριν την συνάντηση των δύο πλευρών έγινε η μεγαλύτερη "επίθεση" από ισπανία μεριά.Όλα στο παιχνίδι είναι.


Πάντως η αλήθεια είναι πως αν ο Σπανούλης καταλήξει σε Μπαρτσελόνα αποδεικνύει αυτό που λέγαμε πολλοί μετά την μεταγραφή του στον Ολυμπιακό.Δεν άλλαξε φανέλα για τα λεφτά αλλά για άλλους λόγους.Το ίδιο θα συμβεί και τώρα αν συμβεί.
ALHOFF33
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...wn.2320834.html

Το βράδυ τελικά το ραντεβού...
Zephyr
Τουλάχιστον ας ληφθεί απόφαση σήμερα γιατί δεν μπορούμε να ανεβάσουμε ούτε μια 12αδα της προκοπής στο μεταγραφοτόπικ αν δεν ξέρουμε αν θα μείνει ή αν θα φύγει ο Σπαν tongue.gif

ΥΓ. Η απουσία του μάνατζερ στις συζητήσεις μπορεί να σημαίνει και "παραγκωνισμός" του wink.gif Αν ο Σπαν θέλει να μείνει, ξέρει ότι ο Ραζνατοβιτς θα κάνει τα πάντα για να το αποτρέψει αν το οικονομικό συμφέρον βρίσκεται αλλού και όχι στον Ολυμπιακό.

ΥΓ1. Ολυμπία, βγάλε την παντόφλα και ανέλαβε δράση! Τρία παιδιά πως θα τα μεγαλώσεις με τον πατέρα ξενιτεμένο για το μεροκάματο???
rchos
Πλάκα στην πλάκα η Ολυμπία είναι μακράν ο μεγαλύτερος σύμμαχος του Ολυμπιακού στην περίπτωση αυτή.
Number11
QUOTE (Zephyr @ Jul 5 2013, 12:32 ) *
ΥΓ. Η απουσία του μάνατζερ στις συζητήσεις μπορεί να σημαίνει και "παραγκωνισμός" του wink.gif Αν ο Σπαν θέλει να μείνει, ξέρει ότι ο Ραζνατοβιτς θα κάνει τα πάντα για να το αποτρέψει αν το οικονομικό συμφέρον βρίσκεται αλλού και όχι στον Ολυμπιακό.


Υπάρχουν (ακόμη) φίλοι του Ολυμπιακού που πιστεύετε πως ο Σπανούλης θα μείνει στην ομάδα? Ο τύπος έχει δείξει εδώ και χρόνια το ποιόν του, ποιες οι προθέσεις τους και τι ρόλο βαράει ως συνολική αθλητική οντότητα. Βλέπω πως οι φίλοι του ΟΣΦΠ, ψάχνουν απεγνωσμένα αιτίες και ελπίδες (για παραμονή), ακόμη και στις παντόφλες της γυναίκας του ... !! laugh.gif

Δυστυχώς για εσάς, ο παίκτης και άνθρωπος Σπανούλης έχει γαλουχηθεί από τον μάνατζέρ του και η τεράστια επίδρασή του είναι ξεκάθαρη σε όλες τις αποφάσεις του. Οι μανατζαρέοι διψάνε για λεφτά, δόξα και υπόγεια δράση και ο ύπουλος Σέρβος βρήκε στο πρόσωπο του Σπανούλη ότι ακριβώς χρειάζονταν για να κάνει τα (ατελείωτα) παιχνίδια του.

Υ.Γ. Μην ξεχνάτε πως ο Σπανούλης, έχει χάσει τον πατέρα του σε πολύ μικρή ηλικία, όταν ακόμα ήταν στο Λύκειο, οπότε καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα και το πόσο ευάλωτος ήταν.

Υ.Γ Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται, αλλά τέτοιο υπέρμετρο, αχόρταγο, διακαή εγωισμό μόνο στον Σπανούλη τον έχω δει. Και μην βιαστείτε να μιλήσετε για επαγγελματίας και τρίχες κατσαρές γιατί τέτοια ψυχρότητα μόνο στα ανδρείκελα του iRobot συνάντησα.
Sherlock_7
Γιατί "Σπανούλης";
Zephyr
QUOTE(Number11 @ Jul 5 2013, 13:04 ) *
Υπάρχουν (ακόμη) φίλοι του Ολυμπιακού που πιστεύετε πως ο Σπανούλης θα μείνει στην ομάδα? Ο τύπος έχει δείξει εδώ και χρόνια το ποιόν του, ποιες οι προθέσεις τους και τι ρόλο βαράει ως συνολική αθλητική οντότητα. Βλέπω πως οι φίλοι του ΟΣΦΠ, ψάχνουν απεγνωσμένα αιτίες και ελπίδες (για παραμονή), ακόμη και στις παντόφλες της γυναίκας του ... !! laugh.gif

Δυστυχώς για εσάς, ο παίκτης και άνθρωπος Σπανούλης έχει γαλουχηθεί από τον μάνατζέρ του και η τεράστια επίδρασή του είναι ξεκάθαρη σε όλες τις αποφάσεις του. Οι μανατζαρέοι διψάνε για λεφτά, δόξα και υπόγεια δράση και ο ύπουλος Σέρβος βρήκε στο πρόσωπο του Σπανούλη ότι ακριβώς χρειάζονταν για να κάνει τα (ατελείωτα) παιχνίδια του.

Υ.Γ. Μην ξεχνάτε πως ο Σπανούλης, έχει χάσει τον πατέρα του σε πολύ μικρή ηλικία, όταν ακόμα ήταν στο Λύκειο, οπότε καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα και το πόσο ευάλωτος ήταν.

Υ.Γ Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται, αλλά τέτοιο υπέρμετρο, αχόρταγο, διακαή εγωισμό μόνο στον Σπανούλη τον έχω δει. Και μην βιαστείτε να μιλήσετε για επαγγελματίας και τρίχες κατσαρές γιατί τέτοια ψυχρότητα μόνο στα ανδρείκελα του iRobot συνάντησα.


Αδερφέ ειλικρινά ΝΑ κ αν μείνει ΝΑ κ αν δεν μείνει ο Σπανούλης, ουδείς αναντικατάστατος. Εγώ θέλω να έχω μια απάντηση για να μπορώ παρέα με τους υπόλοιπους ψυχάκηδες των μεταγραφών να κάνουμε τα πλάνα μας biggrin.gif
Αν μείνει μας διευκολύνει από την άποψη ότι είναι Έλληνας και TOP παίχτης σε ευρωπαικό επίπεδο. Αν φύγει θα πρέπει να γίνουν αλχημείες με τις θέσεις και τους ξένους.

ΥΓ. Μπορεί να είναι εγωιστής, κωλοχαρακτήρας και να βρωμάνε τα πόδια του. Είναι όμως επαγγελματίας και ως τέτοιο τον κρίνω.
Αν αποφασίσει να φύγει, αυτός θα χάσει το ευρωθρι-πιτ banana.gif
giannis_mg
Εγω θεωρώ οτι δεν θα μείνει...
Και ρε παίδες γιατί να μείνει..??
Για το τρίτο σερι.??
Θα παει έξω να γεμίσει με $ το προσωπικό λογαριασμό και να πάρει και με τρίτη φανέλα την Euroleague...
Ο Σπανούλης ειναι μακράν ο πιο στυγνός επαγγελματίας που έχω δει ποτέ στην ζωή μου...
Εσείς τι νομίζετε δηλαδή οτι αγάπησε τον Πειραιά και τους οπαδούς του και δεν θα έφευγε ποτέ λόγω του οτι ειναι στην ομάδα της καρδιάς του????
Η αντίθετα οτι είχε αγαπήσει το Ο.Α.Κ.Α και εμάς??

Ο Σπανούλης αγαπάει μόνο εκείνον και κανένα άλλον...
Οποιος πιστεύει ότι ενας λόγος που θα κάτσει ειναι το συναισθήμα για τον Πειραιά τότε ειναι βαθιά νυχτωμένος...Χεστηκε και για εσάς αλλα και για εμας...
Και καλά κανει φυσικά..

Αυτή τη στιγμη η λογική λέει Μπάρτσα...και πιστεύω οτι εκει θα καταλήξει κιόλας στο τέλος...

ΥΓ.Respect από μενα γιατί ποτέ μα ποτέ δεν πούλησε οπαδιλικι...
SteveNashidis
QUOTE(Number11 @ Jul 5 2013, 13:04 ) *
Υπάρχουν (ακόμη) φίλοι του Ολυμπιακού που πιστεύετε πως ο Σπανούλης θα μείνει στην ομάδα? Ο τύπος έχει δείξει εδώ και χρόνια το ποιόν του, ποιες οι προθέσεις τους και τι ρόλο βαράει ως συνολική αθλητική οντότητα. Βλέπω πως οι φίλοι του ΟΣΦΠ, ψάχνουν απεγνωσμένα αιτίες και ελπίδες (για παραμονή), ακόμη και στις παντόφλες της γυναίκας του ... !! laugh.gif

Δυστυχώς για εσάς, ο παίκτης και άνθρωπος Σπανούλης έχει γαλουχηθεί από τον μάνατζέρ του και η τεράστια επίδρασή του είναι ξεκάθαρη σε όλες τις αποφάσεις του. Οι μανατζαρέοι διψάνε για λεφτά, δόξα και υπόγεια δράση και ο ύπουλος Σέρβος βρήκε στο πρόσωπο του Σπανούλη ότι ακριβώς χρειάζονταν για να κάνει τα (ατελείωτα) παιχνίδια του.

Υ.Γ. Μην ξεχνάτε πως ο Σπανούλης, έχει χάσει τον πατέρα του σε πολύ μικρή ηλικία, όταν ακόμα ήταν στο Λύκειο, οπότε καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα και το πόσο ευάλωτος ήταν.

Υ.Γ Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται, αλλά τέτοιο υπέρμετρο, αχόρταγο, διακαή εγωισμό μόνο στον Σπανούλη τον έχω δει. Και μην βιαστείτε να μιλήσετε για επαγγελματίας και τρίχες κατσαρές γιατί τέτοια ψυχρότητα μόνο στα ανδρείκελα του iRobot συνάντησα.


To γεγονός ότι ο καθένας προσπαθεί να μας δώσει το ψυχογραφικό προφιλ ενός παίκτη και στη συγκεκριμένη περίπτωση του Σπανούλη , που χωρις να τον έχει ζήσει από κοντά έστω και 1 δέκατο του δευτερολέπτου , απλά διαβάζοντας και κρίνοντας αποφάσεις του και ειδήσεις( που είναι πολλές φορές ψεύτικες) που περιπλέκονται για αυτόν με εκνευρίζει αφάνταστα .

Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εμείς θα τον ευχαριστήσουμε για την προσφορά του στο σύλλογο αν φύγει και θα τον υπεραγαπήσουμε για την επιλογή του αν μείνει !!

Υ.Γ. Ολυμπία συνέχισε την οποιαδήποτε ευεργετική κρεββατομουρμούρα laugh.gif laugh.gif
Ginobili
QUOTE(Giannis_23 @ Jul 5 2013, 11:47 ) *
Εγω θεωρώ οτι δεν θα μείνει...
Και ρε παίδες γιατί να μείνει..??
Ο Σπανούλης ειναι μακράν ο πιο στυγνός επαγγελματίας που έχω δει ποτέ στην ζωή μου...
Εσείς τι νομίζετε δηλαδή οτι αγάπησε τον Πειραιά και τους οπαδούς του και δεν θα έφευγε ποτέ λόγω του οτι ειναι στην ομάδα της καρδιάς του????
Η αντίθετα οτι είχε αγαπήσει το Ο.Α.Κ.Α και εμάς??

Ο Σπανούλης αγαπάει μόνο εκείνον και κανένα άλλον...
Οποιος πιστεύει ότι ενας λόγος που θα κάτσει ειναι το συναισθήμα για τον Πειραιά τότε ειναι βαθιά νυχτωμένος...Χεστηκε και για εσάς αλλα και για εμας...
Και καλά κανει φυσικά..

Αυτή τη στιγμη η λογική λέει Μπάρτσα...και πιστεύω οτι εκει θα καταλήξει κιόλας στο τέλος....

Δεν διαφωνώ για τον στυγνό επαγγελματισμό του Σπανούλη..αλλά η λογική λέει Ολυμπιακό λόγω οικογένειας,κι εκεί που νιώθει καλύτερα,και πιο "ΒΑΣΙΛΙΑΣ".Θα προτιμήσει να κάτσει στην Ελλάδα με τα ίδια περίπου χρήματα που του δίνει η Μπάρτσα με όλα τα θετικά και αρνητικά.

Από τον Παναθηναικό ο Σπανούλης δεν έφυγε για τα λεφτά...έφυγε λόγω εγωισμού,ήθελε να νιώθει ότι είναι αυτός το Α και το Ω.Στον ΠΑΟ του Διαμαντίδη δεν ένιωθε καλά με αυτό.Στην Μπάρτσα...ποτέ δεν θα φτάσει τον Ναβάρο.
Είναι ιδιαίτερος χαρακτήρας ο Σπανούλης,και μην κοροιδευόμαστε ...η αλήθεια είναι ότι έχει κάποια κόμπλεξ που δεν μπορεί να αποβάλλει.
Ναι είναι στυγνός επαγγελματίας από την άποψη ότι δεν δένεται και δεν αναπτύσσει αισθήματα για καμία ομάδα...αλλά είναι μια κατηγορία μόνος του.Άν ήταν ο ορισμός του στυγνού επαγγελματία ...θα είχε κλείσει εδώ και καιρό στην ΤΣΣΚΑ με 3+ εκ το χρόνο...ή θα είχε παραμείνει στο ΝΒΑ να παλέψει και να κάνει καριέρα...και δεν θα κλαιγόταν κυριολεκτικά στον Θανάση να πληρώσει τους Ρόκετς/Σπερς για να γυρίσει στην Ελλάδα.
akratacity
ακομα δεν εφυγε ο σπαν και αρχισαν να ξεσαλωνουν οι φιλοι του παο...θα αρχισουν να λενε για το ποιον του χαρακτηρα του και αλλα τετοια ενω ο μεγαλος ΔΔ παρεμεινε για παντα στην ομαδα της καρδιας του!!!!!!!!!

ξεχνατε ολοι μια παραμετρο πολυ σημαντικη
ο σπανουλης εφυγε απο τον παο γτ ο ολυμπιακος του εδειξε ποσο πολυ τον θελει και του παρουσιασε ενα προτζεκτ βασισμενο γυρω απο αυτον...γτ λοιπον να μην συνεχισει στον ολυμπιακο που θα εχει το απολυτο κουμαντο???

βεβαια κατι αντιστοιχο επιχειρει να κανει και η μπαρτσελονα τωρα και για αυτο τις δινω περισσοτερες πιθανοτητες απο την τσσκα για να τον υπογραψει...αλλα αποψη μου ειναι οτι με τον ολυμπιακο εχει τις ιδιες πιθανοτητες οποτε δεν ξεγραφω τον σπανουλη οπως καποιοι αλλοι σε προηγουμενα ποστ...

πιστευω βεβαια οτι τα οσα γραφετε αποτελουν περισσοτερο ευχες παρα δικες σας πεποιθησεις...

υ.γ. ακομα ομως και να φυγει θα πρεπει να φυγει οπως του αξιζει χωρις οι φιλοι της ομαδας την οποια οδηγησε σε ενα ιστορικο επιτευγμα να τον αναθεματισουν...ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΣΠΑΝΟΥΛΗ
υ.γ. μακαρι να ειχαν και αλλοι παιχτες τον εγωισμο και το πνευμα νικητη του σπανουλη, σιγουρα θα ημασταν ενα επιπεδο πιο πανω σαν μπασκετικη σχολη...
kseplenhs
καλά (εξ'απο)ανέκαθεν είχαν πλάκα αυτά τα εμπαθή ερασιτεχνικά ψυχογραφήματα αλλά μετά απο διαδοχικά mvp και ευρωλίγκες,πλέον μπορούν να γίνουν(και να φαίνονται) ακόμα πιο αστεία.

Η ουσία είναι μια.Αυτός ο προβληματικός ο βασίλης ο σπανούλης κατάφερε να γίνει κορυφαίος στην κορυφαία ομάδα υπο τις πιο δύσκολες συνθήκες σε σχέση με άλλους σταρ της γενιάς του.Γιατί το να γίνεις κορυφαίος και να κατακτάς τίτλους όταν τα ευρώ ρέουν ,γίνεται.Οταν όμως παίρνεις δίπλα σου πιτσιρικάδες,τους κάνεις άντρες και τους φτάνεις στην κορυφή και χαλάς την μπασκετική πιάτσα κατακτώντας σερί τίτλους με την πιο φθηνή ομάδα, τότε το επίτευγμα είναι ιστορικό.Και όντως αυτό δεν το κάνει όποιος και όποιος.Πρέπει πραγματικά να μην νιώθει σαν χαρακτήρας.Αγνοια κινδύνου και αίσθησης φόβου...
Number11
QUOTE (Voyager @ Jul 5 2013, 13:49 ) *
To γεγονός ότι ο καθένας προσπαθεί να μας δώσει το ψυχογραφικό προφιλ ενός παίκτη και στη συγκεκριμένη περίπτωση του Σπανούλη , που χωρις να τον έχει ζήσει από κοντά έστω και 1 δέκατο του δευτερολέπτου , απλά διαβάζοντας και κρίνοντας αποφάσεις του και ειδήσεις( που είναι πολλές φορές ψεύτικες) που περιπλέκονται για αυτόν με εκνευρίζει αφάνταστα .

Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εμείς θα τον ευχαριστήσουμε για την προσφορά του στο σύλλογο αν φύγει και θα τον υπεραγαπήσουμε για την επιλογή του αν μείνει !!

Υ.Γ. Ολυμπία συνέχισε την οποιαδήποτε ευεργετική κρεββατομουρμούρα laugh.gif laugh.gif



Αδερφέ, έχω βρεθεί αντίπαλός του στα παιδικά κ εφηβικά (και σχολικά) τοπικά πρωταθλήματα πολλές φορές.
Μα καλά, πόσο "πιτσιρίκος" μπορεί να είσαι? Μιλάμε για ένα παίκτη που βρίσκεται σε κοινή θέα εδώ και πάρα πολλά χρόνια, όλες οι κινήσεις του δείχνουν σημεία του χαρακτήρα του. Ο προηγούμενος μου σχολιασμός, αν διάβασες, διακρίνει ξεκάθαρα πως ο Σπανούλης είναι ένας στυγνός αθλητής, εξαιτίας της έως τώρα πορείας του και των ΟΛΩΝ δημόσιων κινήσεων του.

Όλοι μας κρινόμαστε και δίνουμε αρκετά στοιχεία για να μας κριτηκάρουν οι υπόλοιποι στη καθημερινότητά μας, στη δουλειά μας και σε οποιαδήποτε καθημερινή δραστηριότητα που έχουμε με το κοινωνικό σύνολο. Δεν απαιτεί να γνωρίζουμε ΑΠΟΚΡΥΦΑ σημάδια και εσώψυχα πράγματα για να δημιουργήσουμε ένα ψυχολογικά προφίλ, όπως αναφέρεις.

Απορώ, γιατί τρέχετε εσείς του ΟΣΦΠ να τον καλύψετε και να τον προστατεύσετε ... Ναι οκ, είναι τεράστια η ανάγκη για να βρείτε και εσείς τη δική σας σημαία για τον ιστό σας, αλλά πως να το κάνουμε, πέσατε πάνω στο Β. Σπανούλη, ένα μισθοφόρο της εσωτερικής προσωπικής δίψας για τα ΠΑΝΤΑ όπως αυτός το νομίζει.
D-Wade
[quote name='Ginobili' date='Jul 5 2013, 13:59 ' post='608868']
Δεν διαφωνώ για τον στυγνό επαγγελματισμό του Σπανούλη..αλλά η λογική λέει Ολυμπιακό λόγω οικογένειας,κι εκεί που νιώθει καλύτερα,και πιο "ΒΑΣΙΛΙΑΣ".Θα προτιμήσει να κάτσει στην Ελλάδα με τα ίδια περίπου χρήματα που του δίνει η Μπάρτσα με όλα τα θετικά και αρνητικά.

Από τον Παναθηναικό ο Σπανούλης δεν έφυγε για τα λεφτά...έφυγε λόγω εγωισμού,ήθελε να νιώθει ότι είναι αυτός το Α και το Ω.Στον ΠΑΟ του Διαμαντίδη δεν ένιωθε καλά με αυτό.Στην Μπάρτσα...ποτέ δεν θα φτάσει τον Ναβάρο.
Είναι ιδιαίτερος χαρακτήρας ο Σπανούλης,και μην κοροιδευόμαστε ...η αλήθεια είναι ότι έχει κάποια κόμπλεξ που δεν μπορεί να αποβάλλει.
Ναι είναι στυγνός επαγγελματίας από την άποψη ότι δεν δένεται και δεν αναπτύσσει αισθήματα για καμία ομάδα...αλλά είναι μια κατηγορία μόνος του.Άν ήταν ο ορισμός του στυγνού επαγγελματία ...θα είχε κλείσει εδώ και καιρό στην ΤΣΣΚΑ με 3+ εκ το χρόνο...ή θα είχε παραμείνει στο ΝΒΑ να παλέψει και να κάνει καριέρα...και δεν θα κλαιγόταν κυριολεκτικά στον Θανάση να πληρώσει τους Ρόκετς/Σπερς για να γυρίσει στην Ελλάδα.
Κάνεις ένα λάθος.Επαγγελματίας δεν είναι οποιος πάει εκεί που του δίνουν τα πιο πολλά. . .Αυτό λέγεται αβουλο ον ή ξέρω εγώ πουτ@ν@ tongue.gif Επαγγελματίας είναι αυτός που επιλέγει την συνολικά καλύτερη πρόταση για την καριέρα του(χρήματα,φιλοδοξίες,προκλήσεις και χιλιοι αλλοι λόγοι).Ολοι σ'αυτό το επίπεδο είναι επαγγελματίες
Zoys
QUOTE(Number11 @ Jul 5 2013, 14:15 ) *
Απορώ, γιατί τρέχετε εσείς του ΟΣΦΠ να τον καλύψετε και να τον προστατεύσετε ... Ναι οκ, είναι τεράστια η ανάγκη για να βρείτε και εσείς τη δική σας σημαία για τον ιστό σας, αλλά πως να το κάνουμε, πέσατε πάνω στο Β. Σπανούλη, ένα μισθοφόρο της εσωτερικής προσωπικής δίψας για τα ΠΑΝΤΑ όπως αυτός το νομίζει.

Έλα ντε, ούτε οπαδιλίκι πούλησε, ούτε κάνα μπουνίδι έπαιξε, ούτε χάιδεψε τα αυτιά των κάφρων της ομάδας... Απορώ που τον κάναμε και αρχηγό δηλαδή...

Και όχι μόνο αυτά, αλλά δεν παράτησε καν την Εθνική ομάδα για να αφοσιωθεί στον Ολυμπιακό και να κρατιέται ξεκούραστος τα καλοκαίρια. 65.gif
akratacity
QUOTE (Number11 @ Jul 5 2013, 14:15 ) *
Αδερφέ, έχω βρεθεί αντίπαλός του στα παιδικά κ εφηβικά (και σχολικά) τοπικά πρωταθλήματα πολλές φορές.
Μα καλά, πόσο "πιτσιρίκος" μπορεί να είσαι? Μιλάμε για ένα παίκτη που βρίσκεται σε κοινή θέα εδώ και πάρα πολλά χρόνια, όλες οι κινήσεις του δείχνουν σημεία του χαρακτήρα του. Ο προηγούμενος μου σχολιασμός, αν διάβασες, διακρίνει ξεκάθαρα πως ο Σπανούλης είναι ένας στυγνός αθλητής, εξαιτίας της έως τώρα πορείας του και των ΟΛΩΝ δημόσιων κινήσεων του.

Όλοι μας κρινόμαστε και δίνουμε αρκετά στοιχεία για να μας κριτηκάρουν οι υπόλοιποι στη καθημερινότητά μας, στη δουλειά μας και σε οποιαδήποτε καθημερινή δραστηριότητα που έχουμε με το κοινωνικό σύνολο. Δεν απαιτεί να γνωρίζουμε ΑΠΟΚΡΥΦΑ σημάδια και εσώψυχα πράγματα για να δημιουργήσουμε ένα ψυχολογικά προφίλ, όπως αναφέρεις.

Απορώ, γιατί τρέχετε εσείς του ΟΣΦΠ να τον καλύψετε και να τον προστατεύσετε ... Ναι οκ, είναι τεράστια η ανάγκη για να βρείτε και εσείς τη δική σας σημαία για τον ιστό σας, αλλά πως να το κάνουμε, πέσατε πάνω στο Β. Σπανούλη, ένα μισθοφόρο της εσωτερικής προσωπικής δίψας για τα ΠΑΝΤΑ όπως αυτός το νομίζει.

εγω δεν καταλαβαινω εσυ τι θες να πετυχεις με τα ποστ σου???ενταξει εμεις θελουμε να τον καλυψουμε εσυ τι θελεις???να βγαλεις το κομπλεξ σου για τον σπανουλη???νομιζω το πετυχες...αμα ειναι να παιρνω διαδοχικες ευρωλιγκες με μισθοφορους σαν τον σπανουλη ζηταω εδω και τωρα απο τους αγγελοπουλους να γεμισουν την ομαδα μισθοφορους...
Ginobili
QUOTE(D-Wade @ Jul 5 2013, 11:19 ) *
Κάνεις ένα λάθος.Επαγγελματίας δεν είναι οποιος πάει εκεί που του δίνουν τα πιο πολλά. . .Αυτό λέγεται αβουλο ον ή ξέρω εγώ πουτ@ν@ tongue.gif Επαγγελματίας είναι αυτός που επιλέγει την συνολικά καλύτερη πρόταση για την καριέρα του(χρήματα,φιλοδοξίες,προκλήσεις και χιλιοι αλλοι λόγοι).Ολοι σ'αυτό το επίπεδο είναι επαγγελματίες

Κανένα λάθος δεν κάνω.Επαγγελματίες δεν είναι όλοι...ο ΣΟΦΟ ας πούμε...ή ο Ντόρσει...ή ο Ματσιγιάουσκας δεν είναι 100% επαγγελματίες.
Δεν είπα ότι ο επαγγελματισμός είναι συνώνυμο του υψηλότερου οικονομικά συμβολαίου...ίσα ίσα που για τον Σπανούλη ειδικά μετράνε πολλοί παράγοντες που αθροιστικά τους ζύγισε και τους ζυγίζει και κρίνει ότι είναι για αυτόν καλύτερα.
argeitis
QUOTE(Zoys @ Jul 5 2013, 14:21 ) *
Έλα ντε, ούτε οπαδιλίκι πούλησε, ούτε κάνα μπουνίδι έπαιξε, ούτε χάιδεψε τα αυτιά των κάφρων της ομάδας... Απορώ που τον κάναμε και αρχηγό δηλαδή...

Και όχι μόνο αυτά, αλλά δεν παράτησε καν την Εθνική ομάδα για να αφοσιωθεί στον Ολυμπιακό και να κρατιέται ξεκούραστος τα καλοκαίρια. 65.gif


R E S P E C T 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

SteveNashidis
QUOTE(Number11 @ Jul 5 2013, 14:15 ) *
Αδερφέ, έχω βρεθεί αντίπαλός του στα παιδικά κ εφηβικά (και σχολικά) τοπικά πρωταθλήματα πολλές φορές.
Μα καλά, πόσο "πιτσιρίκος" μπορεί να είσαι? Μιλάμε για ένα παίκτη που βρίσκεται σε κοινή θέα εδώ και πάρα πολλά χρόνια, όλες οι κινήσεις του δείχνουν σημεία του χαρακτήρα του. Ο προηγούμενος μου σχολιασμός, αν διάβασες, διακρίνει ξεκάθαρα πως ο Σπανούλης είναι ένας στυγνός αθλητής, εξαιτίας της έως τώρα πορείας του και των ΟΛΩΝ δημόσιων κινήσεων του.

Όλοι μας κρινόμαστε και δίνουμε αρκετά στοιχεία για να μας κριτηκάρουν οι υπόλοιποι στη καθημερινότητά μας, στη δουλειά μας και σε οποιαδήποτε καθημερινή δραστηριότητα που έχουμε με το κοινωνικό σύνολο. Δεν απαιτεί να γνωρίζουμε ΑΠΟΚΡΥΦΑ σημάδια και εσώψυχα πράγματα για να δημιουργήσουμε ένα ψυχολογικά προφίλ, όπως αναφέρεις.

Απορώ, γιατί τρέχετε εσείς του ΟΣΦΠ να τον καλύψετε και να τον προστατεύσετε ... Ναι οκ, είναι τεράστια η ανάγκη για να βρείτε και εσείς τη δική σας σημαία για τον ιστό σας, αλλά πως να το κάνουμε, πέσατε πάνω στο Β. Σπανούλη, ένα μισθοφόρο της εσωτερικής προσωπικής δίψας για τα ΠΑΝΤΑ όπως αυτός το νομίζει.


Μην το πας σε προσωπικό επίπεδο και τα πιτσιρικος κράτα το για αλλού .
Η κοινή θέα του παίκτη που νομίζεις ότι σου δίνει ξεκάθαρη εικόνα είναι ότι πληροφορία σου μεταδίδουν τα ΜΜΕ. Οπότε πολλές από αυτές είναι αβάσιμες και συνεπώς η γνώμη σου για αυτόν .
Είναι σαν να λέω για σένα ότι η εμπάθεια που βγάζεις για τον Σπανούλη είναι επειδή σας ξέσκιζε στα παιδικοεφηβικά και έφυγε από την ομάδα της καρδιά σου επειδή έχω "κάποιες πληροφορίες " ....κάτι που όμως δεν ισχύει ......... blink.gif
D-Wade
QUOTE(Zoys @ Jul 5 2013, 14:21 ) *
Έλα ντε, ούτε οπαδιλίκι πούλησε, ούτε κάνα μπουνίδι έπαιξε, ούτε χάιδεψε τα αυτιά των κάφρων της ομάδας... Απορώ που τον κάναμε και αρχηγό δηλαδή...

Και όχι μόνο αυτά, αλλά δεν παράτησε καν την Εθνική ομάδα για να αφοσιωθεί στον Ολυμπιακό και να κρατιέται ξεκούραστος τα καλοκαίρια. 65.gif

Τον κάναμε αρχηγό γιατί είχε αρχίσει να χάνει τα μαλλιά του και στο προσωπό του είδαμε τον νεο Τζόλε biggrin.gif
rchos
Chill

Εντομεταξύ λίγη υπομονή δεν μπορούμε να κάνουμε όλοι?

Είναι δεδομένο ότι ανάλογα με την απόφαση του θα αρχίσουν και οι κωλοτούμπες οπότε ας περιμένουμε τα αποτελέσματα της συναντησης και μετά τοποθετηθείτε αλλά με σεβασμό στην αντίθετη άποψη.


Τα έχουμε ζήσει όλα αυτά πολλές φορές.



Μόνο ένα σχόλιο θα κάνω επειδή είμαι παθών.Δεν έχει ούτε ο ίδιος σου ο αδερφός και η υπόλοιπη οικογένεια σου ιδέα πως σε επηρεάζει ο θάνατος του πατέρα σου.Οπότε οι ερμηνείες για άτομα που δεν γνωρίζουμε καν προσωπικά είναι πολύ άκυρες.
ALHOFF33
QUOTE(rchos @ Jul 5 2013, 14:51 ) *
...


...Μόνο ένα σχόλιο θα κάνω επειδή είμαι παθών.Δεν έχει ούτε ο ίδιος σου ο αδερφός και η υπόλοιπη οικογένεια σου ιδέα πως σε επηρεάζει ο θάνατος του πατέρα σου.Οπότε οι ερμηνείες για άτομα που δεν γνωρίζουμε καν προσωπικά είναι πολύ άκυρες.



Συμφωνώ α-π-ό-λ-υ-τ-α ! ! ! !
Zephyr
QUOTE(Zoys @ Jul 5 2013, 14:21 ) *
Και όχι μόνο αυτά, αλλά δεν παράτησε καν την Εθνική ομάδα για να αφοσιωθεί στον Ολυμπιακό και να κρατιέται ξεκούραστος τα καλοκαίρια. 65.gif


Ζωγραφίζεις πατριώτη tongue.gif
giannis_mg
Ναι γιατί όλοι εμείς οι Παναθηναϊκοι δεν έχουμε τι να κάνουμε και βγάζουμε κόμπλεξ για τον Σπανούλη...
Συγγνώμη που λέμε την γνώμη μας και συγγνώμη που δεν είμαστε τυφλοί για να πουμε οτι ο Σπανούλης αγαπάει τον Ολυμπιακό ή τον Παναθηναϊκό....
Συγγνώμη που δεν λέμε οτι ο Σπανούλης έχει κάνει το σήμα του θρύλου τατουάζ στην καρδιά...

Όποιος δεν βλέπει οτι ο Σπανούλης δεν έχει συναισθήμα μέσα του εθελοτυφλει...

Επίσης πολύ λέτε οτι ειναι γελοίο να κάνουν οι οπαδοί του ΠΑΟ ψυχογράφημα στον Σπανούλη...
Ε,να δείτε πόσο γελοίο ειναι να πιάνετε τον Δ.Δ και το θέμα της Εθνικής...

Και στο κάτω κάτω πως γίνεται να μην αναφέρει οπαδος του ΠΑΟ το όνομα του Μήτσου και να το κάνουν οπαδοί της απέναντι μεριάς βγάζοντας χολή ειναι μυστήριο....

Και δεν υπαρχει και κανένας λόγος για κωλοτούμπες...
Δηλαδή το να μείνει τον κανεΙ Ολυμπιακαρα??
Οικογενειάρχη τον κανει...
Αυτή τη στιγμη η μοναδική ελπίδα για να μείνει ειναι η Ολυμπία και τα παιδάκια του...
Τίποτα άλλο....
rchos
1) Μην συνεχίσετε την κόντρα



2) Με τόσο παρακαλετό που πέφτει στην περίπτωση που φύγει τελικά έχουν να αρχίσουν κωλοτούμπες για τον "αλήτη" Σπανούλη που δεν σέβεται τίποτα που δεν λέγεται...
Reggie Miller #31
Πάντως δε θυμάμαι από πότε έχει να γίνει τόση φασαρία για έναν παίκτη και την απόφαση που θα πάρει.
Αναφέρομαι στον ελληνικό μικρόκοσμο όχι για τον CR7. tongue.gif
captain charisma
ο σπαν θα κανει εκπομπη για να δηλωσει που θα παει τα ταλεντα του? smiley.gif smiley.gif

μπαρτσελονα δεν νομιζω να παει γιατι δεν θα δεχτει να ερχεται 2ος πισω απ το ναβαρο που ειναι η ζωντανη ιστορια της μπαρτσελονα...εδω δεν αντεξε στο παο του διαμαντιδη...

φενερμπαχτσε δεν παει ουτε με σφαιρες διοτι με τον ζοτς ειναι μαλωμενοι απ το 2011..

τσσκα θα ηταν ο πιθανοτερος προορισμος του..του προσφερουν γη και υδωρ...αλλα δεν ξερω αν θελει να φυγει σε τετοια ηλικια εξωτερικο...να πω οτι ειναι 27 τοτε θα φευγε χτες κιολας...

οποτε το πιθανοτερο ειναι να μεινει στον ολυμπιακο...
shtarkws
o Σπανουλης δεν εφυγε αποκλειστικα για τα χρηματα απο τον Παναθηναικο και ουτε θα φυγει αποκλειστικα για τα χρηματα απο τον Ολυμπιακο.
Αν νιωσει πως η ομαδα του εχει τα φοντα να πρωταγωνιστησει,ο ιδιος να ειναι το κεντρο του σχεδιασμου και οι συνθηκες διαβιωσεις τον ικανοποιουν τοτε αυτη θα ειναι η επομενη ομαδα του.

Κατ εμε ειτε θα μεινει στον Ολυμπιακο ειτε θα παει στη Μπαρτσελονα.Δεν νομιζω να θελησει να παιξει στη τσσκα και ας του δινουν τα περισσοτερα χρηματα.Απλα ειναι τοσο οριακη η διαφορα επιλογης που κανει την προσπαθεια υποθεσεων αδυνατη
TakeshyKurosawa
Διαβάζω κάποια σχόλια και πραγματικά παραξενεύομαι.. Ρε παλικάρια πραγματικά τώρα πιστεύετε ότι ο Σπανούλης έφυγε από ΠΑΟ, διότι ήθελε να είναι αρχηγός κάποιας ομάδας και ότι θα είναι λόγος ο Ναβάρο για να μην πάει στη Μπάρτσα αν τα βρουν σε όλα χρηματικά, διαμονή, συνθήκες ζωής για οικογένεια κλπ.. Έλεος. Ο Σπανούλης πάνω από όλα είναι άρρωστος για το μπάσκετ θα πάει όπου νομίζει ότι του εξασφαλίζονται οι καλύτερες συνθήκες για να παίξει, να πρωταγωνιστήσει και να διεκδικήσει τίτλους..
Και στον ΠΑΟ πρωταγωνιστής ήταν και στον Ολυμπιακό και όπου αλλού πάει αν φύγει.. Πάντα θα είναι μέσα στους πρωταγωνιστές γιατί πολύ απλά για τα επίπεδα της Ευρώπης είναι παικτάρα..
ThreeDi
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Jul 5 2013, 19:22 ) *
Διαβάζω κάποια σχόλια και πραγματικά παραξενεύομαι.. Ρε παλικάρια πραγματικά τώρα πιστεύετε ότι ο Σπανούλης έφυγε από ΠΑΟ, διότι ήθελε να είναι αρχηγός κάποιας ομάδας και ότι θα είναι λόγος ο Ναβάρο για να μην πάει στη Μπάρτσα αν τα βρουν σε όλα χρηματικά, διαμονή, συνθήκες ζωής για οικογένεια κλπ.. Έλεος. Ο Σπανούλης πάνω από όλα είναι άρρωστος για το μπάσκετ θα πάει όπου νομίζει ότι του εξασφαλίζονται οι καλύτερες συνθήκες για να παίξει, να πρωταγωνιστήσει και να διεκδικήσει τίτλους..
Και στον ΠΑΟ πρωταγωνιστής ήταν και στον Ολυμπιακό και όπου αλλού πάει αν φύγει.. Πάντα θα είναι μέσα στους πρωταγωνιστές γιατί πολύ απλά για τα επίπεδα της Ευρώπης είναι παικτάρα..


Σαν να λέμε οτι στον Παναθηναϊκό δεν είχε τις ευκαιρίες να διεκδικήσει τίτλους. Για κάποιο λόγο έφυγε που ίσως ειπωθεί όταν αποσυρθεί αν το θελήσει ο ίδιος και μετά θα ακούσουμε τον αντίλογο από τον Θεό επί της Γης και θα βγάλουμε συμπέρασμα. Συμφωνώ οτι δεν μπορούμε να βγάζουμε αβίαστα ψυχογραφήματα.

Προσωπικά συνειδητοποίησα οτι θα φύγει στη φιέστα στο ΟΑΚΑ το 2010. Βγαίνει ο Διαμαντίδης και μετά ο επόμενος είναι ο Σπανούλης. Ακούγεται το όνομα του από τον εκφωνητή και όλο το γήπεδο συνεχίζει εν χορώ ΄΄Διαμαντίδης οε οε οε΄΄ ασταμάτητα. Εκεί λέω ΄΄αμάν, έχει ήδη φύγει΄΄.
SkyFall
έχουμε link απο Κλαυθμώνος? tongue.gif
komag
QUOTE (SkyFall @ Jul 5 2013, 20:36 ) *
έχουμε link απο Κλαυθμώνος? tongue.gif


http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129430432 ohmy.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (ThreeDi @ Jul 5 2013, 20:25 ) *
Σαν να λέμε οτι στον Παναθηναϊκό δεν είχε τις ευκαιρίες να διεκδικήσει τίτλους. Για κάποιο λόγο έφυγε που ίσως ειπωθεί όταν αποσυρθεί αν το θελήσει ο ίδιος και μετά θα ακούσουμε τον αντίλογο από τον Θεό επί της Γης και θα βγάλουμε συμπέρασμα. Συμφωνώ οτι δεν μπορούμε να βγάζουμε αβίαστα ψυχογραφήματα.

Προσωπικά συνειδητοποίησα οτι θα φύγει στη φιέστα στο ΟΑΚΑ το 2010. Βγαίνει ο Διαμαντίδης και μετά ο επόμενος είναι ο Σπανούλης. Ακούγεται το όνομα του από τον εκφωνητή και όλο το γήπεδο συνεχίζει εν χορώ ΄΄Διαμαντίδης οε οε οε΄΄ ασταμάτητα. Εκεί λέω ΄΄αμάν, έχει ήδη φύγει΄΄.



Κάποιοι αθλητές απλά θέλουν και άλλες προκλήσεις στην καριέρα τους δεν σημαίνει ότι πρέπει να αφοσιωθούν σε μία ομάδα.. Πάρε για παράδειγμα παικταράδες όπως Μποντιρόγκα, Σάρας, Άντονι Πάρκερ, Σισκάουσκας και φυσικά πολλοί άλλοι πρωταγωνιστές των Ευρωπα'ι'κών γηπέδων.. Το θέμα είναι να τιμάς το συμβόλαιο σου δίνοντας το 100% για την ομάδα όσο είσαι μέλος της.. Ο Σπανούλης δεν πούλησε οπαδιλίκι ούτε σε Πάο, ούτε σε Ολυμπιακό.. Όσο για το 2010 ήταν προφανές ότι υπήρχε πρόβλημα με τον Ομπράντοβιτς..
Αυτή η αντίληψη προδοσίας και τα σίριαλ βρισίματος και μπουρδολογίας για τον Σπανούλη και επίσης οι επιννοημένες γραφικές αιτίες φυγής από τον ΠΑΟ σύμφωνα με τους φανατισμένους οπαδούς και τις πρασινοφυλλάδες εδώ και τρία χρόνια είναι καθρέπτης και της κομπλεξικής νοοτροπίας μας που έχουμε ως λαός.. (Φυσικά λέω ως ελληνικός λαός, διότι είμαι 100% σίγουρος, ότι και η συντριπτική πλειοψηφία της δικής μου ομάδας θα έκανε ακριβώς τα ίδια σε παρόμοια περίπτωση)

Τέσπα σαν Ολυμπιακός εύχομαι να αποφασίσει να παραμείνει στην ομάδα..
Marciulionis
Ο Σπανούλης άμα πάει στη Μπάρτσα δε θα είναι πίσω από το Ναβάρο, αλλά μπροστά. Θα γίνει ο Ναβάρο των επόμενων χρόνων για τη Μπάρτσα, καθώς ο ορίτζιναλ είναι σε καθοδική πορεία. Αυτή τη στιγμή ο Σπανούλης είναι καλύτερος του Ναβάρο (πολύ κατά τη γνώμη μου)
tuareg
QUOTE (Marciulionis @ Jul 5 2013, 20:57 ) *
Ο Σπανούλης άμα πάει στη Μπάρτσα δε θα είναι πίσω από το Ναβάρο, αλλά μπροστά. Θα γίνει ο Ναβάρο των επόμενων χρόνων για τη Μπάρτσα, καθώς ο ορίτζιναλ είναι σε καθοδική πορεία. Αυτή τη στιγμή ο Σπανούλης είναι καλύτερος του Ναβάρο (πολύ κατά τη γνώμη μου)


κατσε ο ναβαρο που ειναι 33 ειναι σε καθοδικη πορεια ,ενω ο σπανουλης που ειναι 31 ειναι spring chicken?
Eχω την εντυπωση οτι και ο Σπανουλης απο εδω και περα θα ειναι σε καθοδικη πορεια.Αν οχι το 13-14,το 14-15 σιγουρα.
Τη τελευταια μεγαλη μπαζα παει να κανει....
Marciulionis
Άμα θέλει να κάνει μια μεγάλη μπάζα και να μην τον ενοχλεί και κανείς, πάει στη Τουρκία, όχι στη Μπάρτσα.
Ο Σπανούλης είναι στο καλύτερο σημείο αυτή τη στιγμή. Ο Ναβάρο το έχει περάσει αυτό το σημείο. Ο Σπανούλης είναι στη κορυφή και μπορεί/υποθέτουμε από του χρόνου να αρχίσει να κατηφορίζει. Ο Ναβάρο είναι στα μισά της κατηφόρας ήδη κι όσο πάει γίνεται και πιο απότομη...
rchos
QUOTE(tuareg @ Jul 5 2013, 21:07 ) *
κατσε ο ναβαρο που ειναι 33 ειναι σε καθοδικη πορεια ,ενω ο σπανουλης που ειναι 31 ειναι spring chicken?
Eχω την εντυπωση οτι και ο Σπανουλης απο εδω και περα θα ειναι σε καθοδικη πορεια.Αν οχι το 13-14,το 14-15 σιγουρα.
Τη τελευταια μεγαλη μπαζα παει να κανει....


Την τελευταία μπάζα τίτλων και προσωπικών διακρίσεων ναι...
ALHOFF33
" According to Eurohoops sources the offer of @olympiacosbc can reach 2 m. euros excluding taxes per season even for a four year contract "
D-Wade
Εντάξει Βασιλάκη πήγε 12 η ώρα. . . Ανακοίνωσε που θα πας τα talents σου in this fall
Dreamerpanos
Πωπω ο Σαμαράς με τον Τόμσεν τόσες ώρες δεν κάνουν... tongue.gif

Για να κάνουν τόσες ώρες σημαίνει ότι το συζητάνε το πράμα,δεν είναι τελειωμένο που το παρουσίαζαν οι Ισπανοί....αν ισχύει και η πρόταση που ακούγεται για 4ετες πιστεύω θα μείνει τι να πω....
Reggie Miller #31
Θα δουν και CSI;;
aegeansheed
Το καλύτερο για τον Σπανούλη είναι να πάει στην Βαρκελώνη.

Είναι στην καλύτερη ηλικία του, είναι ο καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη, η Barcelona θα του δώσει τη δυνατότητα να κατακτήσει το τρόπαιο με τρίτη διαφορετική ομάδα και να γίνει Μύθος. Αυτομάτως μετακομίζοντας εκεί, αποδυναμώνει τόσο τον Ολυμπιακό, που θα έχει ακόμα περισσότερες πιθανότητες να το καταφέρει με την ενδεχόμενη νέα ομάδα του.

Ο Βασίλης έχει δείξει ότι δεν κολώνει, δεν έχει κοτέψει σε καμία κατάσταση στο παρελθόν και θα κάνει αυτό που θα τον βοηθήσει να παραμείνει στην κορυφή αγωνιστικά μέσω της ομάδας που θα υπηρετεί. Η Barcelona μπορεί να του το εγγυηθεί, αν καταφέρουν το ίδιο και οι Αγγελόπουλοι σήμερα, τότε έχει πολλές πιθανότητες να μείνει, γιατί ο Ολυμπιακός έχει πολύ δυνατή ομάδα για να τον πείσει. Σε δύο πράγματα δεν πρέπει να κάνει πίσω ο Ολυμπιακός απόψε: στα λεφτά που θα ζητήσει και στις εγγυήσεις διατήρησης του ρόστερ στο υψηλό επίπεδο που έχουμε συνηθίσει. Οι κάθε Hines μπορούν να αντικατασταθούν, ο Σπανούλης όχι.
tzagasdog
θα έχουν πιάσει και τα ποτάκια τώρα βράστα....
vonzuchter
QUOTE(tzagasdog @ Jul 6 2013, 00:29 ) *
θα έχουν πιάσει και τα ποτάκια τώρα βράστα....


για να αργησαν τοσο μαλλον θα συζητανε περι αγωνιστικου σχεδιασμου και ροστερ. δε νομιζω να συζητανε τωρα για μικροποσα 2 εκατομυρια 2.1 2.2 2.4 κτλπ. αν ηταν η διαφωνια στα λεφτα θα ειχε τελειωσει η συζητηση εδω και ωρες. Ελπιζω να δικαιωθω
argeitis
Θα μας πάρει το ξημέρωμα????? 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 17.gif 17.gif 17.gif 17.gif
rchos
Η αργοπορία η τόσο μεγάλη λογικά είναι καλό νέο.

Οι πρώτες πληροφορίες που έρχονται τώρα είναι ότι συμφώνησαν πάντως.

Αλλά υπομονή.
giorgos14
Spanoulis remains red???
Reggie Miller #31
00:48 Πολύ πιθανό να έχουμε και ανακοινώσεις! Ή έστω δηλώσεις από τους ιδιοκτήτες της ΚΑΕ και τον παίκτη μετά το ραντεβού.

00:40 Έντονη φημολογία πως Ολυμπιακός και Σπανούλης συμφώνησαν! Λέγεται πως πρόκειται για νέο τριετές συμβόλαιο, αλλά περιμένουμε την επιβεβαίωση.
Zephyr
http://www.sportculture.gr/emeine-spanoulis.html

QUOTE
Μετά από 3 και πλέον ώρες συζήτησης με τους αδερφούς Αγγελόπουλους ο Βασίλης Σπανούλης πήρε τις εγγυήσεις που θα ήθελε και θα συνεχίσει να είναι ηγέτης του Ολυμπιακού για τα επόμενα 4 χρόνια!


Να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί!!!
giorgos14
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jul 5 2013, 21:57 ) *
00:48 Πολύ πιθανό να έχουμε και ανακοινώσεις! Ή έστω δηλώσεις από τους ιδιοκτήτες της ΚΑΕ και τον παίκτη μετά το ραντεβού.

00:40 Έντονη φημολογία πως Ολυμπιακός και Σπανούλης συμφώνησαν! Λέγεται πως πρόκειται για νέο τριετές συμβόλαιο, αλλά περιμένουμε την επιβεβαίωση.


πηγη sport-fm.gr τα παραπανω...

ξεχαστε το #ΜΕΙΝΕSPANOULI ηρθε η ωρα για το #OLYMPIA_MEINE_EGKYOS
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.