Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
bbplayer
όταν έφυγε από τον Παναθηναϊκό, ήταν "φραγκοφονιάς"

εάν έφευγε από τον Ολυμπιακό θα ήταν απλώς επαγγελματίας

τώρα που έμεινε είναι του συναισθήματος.

ανάλογα σε ποια μεριά του λόφου είσαι και πώς τα βλέπεις τα πράγματα
damian
QUOTE (bbplayer @ Jul 9 2013, 22:27 ) *
όταν έφυγε από τον Παναθηναϊκό, ήταν "φραγκοφονιάς"

εάν έφευγε από τον Ολυμπιακό θα ήταν απλώς επαγγελματίας

τώρα που έμεινε είναι του συναισθήματος.

ανάλογα σε ποια μεριά του λόφου είσαι και πώς τα βλέπεις τα πράγματα


Όταν έφυγε απ΄τον ΠΑΟ εσείς(όχι μόνο οι οπαδοί) τον λέγατε φραγκοφονιά. εάν έφευγε απ'τον Ολυμπιακό πάλι φραγκοφονιά θα τον έλεγαν, που τολμάνε μερικοί και τον λένε ακόμα, οκ τώρα τα "αντικειμενικά" σάιτ δεν έγραφαν φραγκοφονιάς..έγραφαν "στυγνός επαγγελματίας".
bbplayer
QUOTE (damian @ Jul 10 2013, 15:35 ) *
Όταν έφυγε απ΄τον ΠΑΟ εσείς(όχι μόνο οι οπαδοί) τον λέγατε φραγκοφονιά. εάν έφευγε απ'τον Ολυμπιακό πάλι φραγκοφονιά θα τον έλεγαν, που τολμάνε μερικοί και τον λένε ακόμα, οκ τώρα τα "αντικειμενικά" σάιτ δεν έγραφαν φραγκοφονιάς..έγραφαν "στυγνός επαγγελματίας".



εγώ είμαι εγώ, δεν είμαι εσείς tongue.gif και δεν τον έλεγα τίποτα, γιατί ήμουνα 100% σίγουρος ότι θα έφευγε. Εάν έφευγε από τον Ολυμπιακό θα ήταν απλά επαγγελματίας και όχι φραγκοφονιάς...Καλά τα λέω?
rchos
QUOTE(bbplayer @ Jul 10 2013, 22:58 ) *
εγώ είμαι εγώ, δεν είμαι εσείς tongue.gif και δεν τον έλεγα τίποτα, γιατί ήμουνα 100% σίγουρος ότι θα έφευγε. Εάν έφευγε από τον Ολυμπιακό θα ήταν απλά επαγγελματίας και όχι φραγκοφονιάς...Καλά τα λέω?


Έχω την εντύπωση πως αν έφευγε από τον Ολυμπιακό κάτι θα γινόταν και το λαικό αίσθημα του προδομένου αγνού πύρηνου θα το γύρναγε και κάτι θα έλεγε.Δεν ξέρω τι.
Νομίζω όχι φραγκοφονούλις για να μην συμφωνήσει με τον εχθρό Παναθηναικό αλλά κάτι κακό τέλος πάντων.
bbplayer
QUOTE (rchos @ Jul 10 2013, 23:01 ) *
Έχω την εντύπωση πως αν έφευγε από τον Ολυμπιακό κάτι θα γινόταν και το λαικό αίσθημα του προδομένου αγνού πύρηνου θα το γύρναγε και κάτι θα έλεγε.Δεν ξέρω τι.
Νομίζω όχι φραγκοφονούλις για να μην συμφωνήσει με τον εχθρό Παναθηναικό αλλά κάτι κακό τέλος πάντων.


εμ σε αυτό το συμπέρασμα ήθελα να καταλήξω κι εγώ φίλε admin , ευχαριστώ που με έβγαλες από τη δύσκολη smile.gif
rchos
QUOTE(bbplayer @ Jul 10 2013, 23:05 ) *
εμ σε αυτό το συμπέρασμα ήθελα να καταλήξω κι εγώ φίλε admin , ευχαριστώ που με έβγαλες από τη δύσκολη smile.gif


Ε πες το ρε άνθρωπε με ένα πμ να επέμβω. tongue.gif

Είναι γνωστά τα αισθήματα μου για τους πύρινους λαούς.
Έχω αντιπαρατεθεί πολλές φορές σε αυτό το φόρουμ για το θέμα αυτό.

Μέχρι και ότι ήμουν στην 7 και μετά τα έσπασα μαζί τους γιαυτό βγάζω χολή έχω ακούσει.
SteveNashidis
QUOTE(bbplayer @ Jul 10 2013, 22:58 ) *
εγώ είμαι εγώ, δεν είμαι εσείς tongue.gif και δεν τον έλεγα τίποτα, γιατί ήμουνα 100% σίγουρος ότι θα έφευγε. Εάν έφευγε από τον Ολυμπιακό θα ήταν απλά επαγγελματίας και όχι φραγκοφονιάς...Καλά τα λέω?


Απλά οι περισσότεροι παναθηναικοί ήθελαν να φύγει ο σπανούλης για να δικαιωθούν με το φραγκοφονιάς . για εμένα δεν ήταν ποτέ και ούτε θα ήταν αν έφευγε . και τώρα που επέλεξε την ομάδα με την μικρότερη προσφορά "αυτοί" οι ίδιοι ξενέρωσαν πανηγυρικά !!! laugh.gif
TakeshyKurosawa
Πριν λίγο ανέβασε ο Ντόρσι στη σελίδα του στο φέησμπουκ αυτή τη φώτο με τον Μπιλ και έγραψε:


Joey Dorsey
πριν από 8 λεπτά
‪#‎tbt‬ Where it all started for me, I want thank you for teaching me so much about basketball an the business side now my game is on another level thanks to you for pushing kill bill an congratulation on your success....
‪#‎DesicionComingSoon‬
#

Αν χρειαζόμασταν τέτοιο στυλ "5" θα λεγα ότι μυρίζει επιστροφή, αλλά μπερδεύει τώρα, εκτός αν κατάλαβα το λάθος του και απλά αυτό είναι μία απολογία προς το συναθλητή του..
Dancing Madly Backwards
Παράνοια w00t.gif . Προλαβαίνουμε να στείλουμε τον Simmons από εκεί που'ρθε; tongue.gif
Zephyr
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Jul 11 2013, 22:05 ) *
Παράνοια w00t.gif . Προλαβαίνουμε να στείλουμε τον Simmons από εκεί που'ρθε; tongue.gif


Ούτε καν. Παίρνουμε Ντόρσει και κατεβάζουμε 3 ΜΑΠ για ξύλο μετά μουσικής και άμυνα με παθητικό 40 π. το πολύ. (και επίθεση 45π. tongue.gif )
rchos
QUOTE(Zephyr @ Jul 11 2013, 22:32 ) *
Ούτε καν. Παίρνουμε Ντόρσει και κατεβάζουμε 3 ΜΑΠ για ξύλο μετά μουσικής και άμυνα με παθητικό 40 π. το πολύ. (και επίθεση 45π. tongue.gif )



Θα έχει ομολογουμένος φάση αν και όλο αυτό που έγραψε ο Τζόι μπορεί εξίσου να σημαίνει ότι πάει στον Παναθηναικό
roko
Mεγαλε Βασιλη.Δεν ηξερες ν α αφησεις την Εθνικη στα 29 σου και συ..
roko
Ο Μεγαλυτερος Ελληνας και Ευρωπαιος γκαρντ.So simple. bball.gif
rakos


μονο εσυ
pinkfloyd
Ο mixalis iordanou βγηκε καλυτερος αμυντικος παιχτης...συν τα υπολοιπα.
Ο Σπανουλης...;
Manu7
QUOTE(rakos @ Sep 12 2013, 20:59 ) *


μονο εσυ

To δεξί δυνατό smile.gif
bbplayer
QUOTE (roko @ Sep 6 2013, 20:07 ) *
Mεγαλε Βασιλη.Δεν ηξερες ν α αφησεις την Εθνικη στα 29 σου και συ..
.

Υπάρχει κάποια εξήγηση , που όταν ποστάρεις κάτι για τον Σπανούλη, έχεις στο μυαλό σου τον ΔΔ???
Και βέβαια υπάρχει αλλά περιμένω να την ακούσω από σένα
roko
QUOTE (bbplayer @ Sep 12 2013, 21:42 ) *
.

Υπάρχει κάποια εξήγηση , που όταν ποστάρεις κάτι για τον Σπανούλη, έχεις στο μυαλό σου τον ΔΔ???
Και βέβαια υπάρχει αλλά περιμένω να την ακούσω από σένα


Απλα οταν ποσταρω για τον 1ο καταλαβαινω οτι η διαφορα του απο τον 2ο τον κανει "ακομη πιο πρωτο".

O ενας στα μεγαλα ματς φτυνει και κανει no call και ο αλλος βαζει το ενα τριποντο πισω απο το αλλο.
bbplayer
QUOTE (roko @ Sep 12 2013, 22:00 ) *
Απλα οταν ποσταρω για τον 1ο καταλαβαινω οτι η διαφορα του απο τον 2ο τον κανει "ακομη πιο πρωτο".


+ sweep



QUOTE (roko @ Sep 12 2013, 22:00 ) *
O ενας στα μεγαλα ματς φτυνει και κανει no call και ο αλλος βαζει το ενα τριποντο πισω απο το αλλο.


εγώ γιατί θυμάμαι 5-6 τρίποντα και μάλιστα τώρα πρόσφατα? Λάθος θυμάμαι?
akratacity
καθομαι και βλεπω την εθνικη και ο πρασινουλης απεναντι μου απο τη στιγμη που αρχιζει ο αγωνας εχει πει τουλαχιστον 5 φορες οτι ο σπανουλης δεν μπορει να παιξει και οτι μας χαλαει ολο το παιχνιδι μας και οτι χωρις αυτον η ομαδα παιζει καλυτερα

ε μετα απο λιγο μπαινει παλι στο παρκε ο σπανουλης (αφου ειχε γινει αλλαγη) και βαζει 8 συνεχομενους ποντους και ο μαγκιτης εχει καταπιει τη γλωσσα του

παρολα αυτα ειμαι σιγουρος οτι και στο επομενο παιχνιδι τα ιδια θα λεει γτ αυτος ο ατιμος ο σπανουλης εχει προσφερει πολυ πονο τα τελευταια χρονια

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ ΑΡΧΗΓΕ
damian
QUOTE (bbplayer @ Sep 12 2013, 21:42 ) *
.

Υπάρχει κάποια εξήγηση , που όταν ποστάρεις κάτι για τον Σπανούλη, έχεις στο μυαλό σου τον ΔΔ???
Και βέβαια υπάρχει αλλά περιμένω να την ακούσω από σένα


Αν θες τη δικιά μου εξήγηση, που ίσως να είναι και άλλων φίλων δεν είναι ότι έχουμε κάποιο κόμπλεξ με τον Διαμαντίδη ακριβώς. Το πρόβλημα το δικό μου είναι αυτό :



και αυτό :

http://www.sport-fm.gr/article/282609

και άλλες πολλές εμετικές προσπάθειες "δημοσιογράφων" να μειώσουν την αξία και τη προσφορά ενός τεράστιου αθλητή όπως ο Σπανούλης από τη μέρα που υπέγραψε στον Ολυμπιακό. Και όπως έλεγε και μια υπογραφή (νομίζω)εδώ μέσα :

QUOTE
Σε ολη του τη ζωη ηταν ο KILL BILL, Ο V-SPAN απο τους Rockets, ο πυραυλοκινητος, οταν πηγε στον Ολυμπιακο εγινε ο Σπανουλης απο τη Λαρισα που δεν ειναι και πολυ καλο παιδι..MEDIA ΣΤΗΝ Ελλαδα = Εμετος!!!!


Reggie Miller #31
Μυρωδιά Σπανούλη tongue.gif !Τα Ισπανικά ΜΜΕ πάλι υποκλίνονται...
Τώρα για τους δημοσιογράφους καλύτερα να μην μιλήσω...

Σήμερα πάντως όταν αποφάσισε ΚΑΙ να πασάρει βρήκαμε πόντους και από άλλους...
LFO
O καλυτερος παικτης στην Ευρωπη αυτη την στιγμη , τι να λεμε τωρα , μεχρι και οι τυφλοι ειδαν. Τεραστιος παικτης, ηγετης, μπροστάρης, ο καλυτερος συμπαικτης που θα μπορουσες να εχεις αυτη την στιγμη, ο ανθρωπος που καθε προπονητης θα ηθελε στην ομάδα του. Ο φοβος και ο τρομος ολων των Ευρωπαιων. Ο σοδομιστης του Ρουντι.

Αν παρει και Ευρωμπάσκετ φετος, θα σπασει ολα τα ταβανια

3 Ευρωλιγκες με 2 διαφορετικες ομαδες, σε 3 Φ4 με 3 ΜVP
Εχει παίξει στο ΝΒΑ
Εχει βγει euroleague MVP
Εχει πάρει πρωτάθλημα με οσφπ και παο
Θα εχει πάρει 2 ευρωμπάσκετ, ασημένιο σε παγκόσμιο και χάλκινο το 2009

Καθοριστικος. Ανυπερβλητος. Μοναδικος.

Τι να λεμε τωρα, κλειδωστε το τοπικ, τι αλλο να πουμε πια.....μου τελειωσε το λεξικο να περιγραψω το μεγαλειο του παικτη
.
.
.
.

Βonus : Τα απιστευτα κομπλεξ που εχει δημιουργησει στις ορδες των στρατευμενων δημοσιογραφων του Συστηματος.

Pain is optional suffering is inevitable


Κλειδωστε το λεμε , θα γραφω ολο το ΣΚ...
bbplayer
QUOTE (damian @ Sep 12 2013, 23:56 ) *
Αν θες τη δικιά μου εξήγηση, που ίσως να είναι και άλλων φίλων δεν είναι ότι έχουμε κάποιο κόμπλεξ με τον Διαμαντίδη ακριβώς. Το πρόβλημα το δικό μου είναι αυτό :



και αυτό :

http://www.sport-fm.gr/article/282609

και άλλες πολλές εμετικές προσπάθειες "δημοσιογράφων" να μειώσουν την αξία και τη προσφορά ενός τεράστιου αθλητή όπως ο Σπανούλης από τη μέρα που υπέγραψε στον Ολυμπιακό. Και όπως έλεγε και μια υπογραφή (νομίζω)εδώ μέσα :


στα των "δημοσιογράφων", δεν έχω καμια μα καμια δυσκολία να συμφωνήσω μαζί σου damian. Ποστάροντας τα tweets του κάθε πουθένα, απλώς δίνουμε έστω και ευκαιριακή σημασία, σε ανθρώπους που όχι απλώς δεν αξίζουν αλλά είναι στα όρια του γελοίου.


QUOTE (LFO @ Sep 13 2013, 09:06 ) *
O καλυτερος παικτης στην Ευρωπη αυτη την στιγμη , τι να λεμε τωρα , μεχρι και οι τυφλοι ειδαν. Τεραστιος παικτης, ηγετης, μπροστάρης, ο καλυτερος συμπαικτης που θα μπορουσες να εχεις αυτη την στιγμη, ο ανθρωπος που καθε προπονητης θα ηθελε στην ομάδα του. Ο φοβος και ο τρομος ολων των Ευρωπαιων. Ο σοδομιστης του Ρουντι.

Αν παρει και Ευρωμπάσκετ φετος, θα σπασει ολα τα ταβανια

3 Ευρωλιγκες με 2 διαφορετικες ομαδες, σε 3 Φ4 με 3 ΜVP
Εχει παίξει στο ΝΒΑ
Εχει βγει euroleague MVP
Εχει πάρει πρωτάθλημα με οσφπ και παο
Θα εχει πάρει 2 ευρωμπάσκετ, ασημένιο σε παγκόσμιο και χάλκινο το 2009

Καθοριστικος. Ανυπερβλητος. Μοναδικος.

Τι να λεμε τωρα, κλειδωστε το τοπικ, τι αλλο να πουμε πια.....μου τελειωσε το λεξικο να περιγραψω το μεγαλειο του παικτη
.
.
.
.

Βonus : Τα απιστευτα κομπλεξ που εχει δημιουργησει στις ορδες των στρατευμενων δημοσιογραφων του Συστηματος.

Pain is optional suffering is inevitable


Κλειδωστε το λεμε , θα γραφω ολο το ΣΚ...



καλά αυτό το έχει παίξει ΝΒΑ..είναι κορυφή laugh.gif laugh.gif και ο Τσακαλίδης και ο Φώτσης επίσης laugh.gif laugh.gif Την ίδια επίδοση πρέπει να είχαν μέσες/άκρες ε!? tongue.gif

Και βέβαια όλα είναι σωστά που αναφέρονται στο ποστ. Άλλωστε είναι ιστορία πλέον που έχει γραφτεί. Απλώς έχει ένα θεματάκι, μέχρι τώρα , κόντρα στον πανμεγιστοτινατοτεραστιοτοτεμ. Βέβαια καθόλου υποτιμητικό δεν είναι να είσαι 2ος όταν ο πρώτος είναι σε άαααααααλλο επίπεδο.



υγ. έχουν πολλή πλάκα πάντως αυτά τα "versus". Λες και μας δίνουν μεροκάματο κάνουμε w00t.gif
thanath
QUOTE (roko @ Sep 12 2013, 22:00 ) *
Απλα οταν ποσταρω για τον 1ο καταλαβαινω οτι η διαφορα του απο τον 2ο τον κανει "ακομη πιο πρωτο".

O ενας στα μεγαλα ματς φτυνει και κανει no call και ο αλλος βαζει το ενα τριποντο πισω απο το αλλο.


Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτή η προσπάθεια να υποτιμιθεί ο Διαμαντίδης έτσι ώστε να αποδειχθεί καλύτερος ο Σπανούλης.... Κατ αρχάς είναι παίχτες με διαφορετικό στυλ παιχνιδιού!! Ο ένας αυτή τη στιγμή είναι στο πικ της καριέρας του ο άλλος δεν είναι! Το έχει περάσει κ όμως παραμένει ένας από τους πιο καλούς άσσους της ευρώπης (πραγματικούς άσσους και όχι κομπο γκαρντ όπως ο σπανούλης)! Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι πριν 3 χρόνια που ο Διαμαντίδης ήταν στα 30 του ήταν χειρότερος του Σπανούλη? Όσο για τους δημοσιογράφους που λέει ένας φίλος πιο πάνω είναι εμετικοί σ όλες τις διαστάσεις του αθλητισμού!! Δεν έχει να κάνει με τον Σπανούλη μόνο (βλ παπαδογιαννης με ΔΔ).... Αυτό που έχουμε να κρίνουμε δλδ τους παίχτες με τις φανέλες κ όχι με την αξία τους είναι φαιδρό! Για τους οπαδούς του ολυμπιακόυ ο Διαμαντίδης είναι σχεδόν άμπαλος και τριτοδεύτερος, για τους δικούς μας ο Σπανούλης είναι κατώτερος! Η αλήθεια είναι ότι κ οι 2 είναι τεράστιοι παίχτες και είμαστε τυχεροί που είναι έλληνες και υπάρχουν στο πρωτάθηλμά μας!

ΥΓ. Όσο για το τι κάνει στα μεγάλα ματς αυτός που λες ότι φτύνει φίλε απλά κοίτα για λίγο το gif toy bbplayer και θα καταλάβεις πόσο μεγάλο άδικο έχεις!
LFO
Για μενα παντως ο Διαμαντιδης ειναι τεράστιος παικτης. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!


Απλα ο Σπανουλης, σε αυτο το σημειο της καριερας του, ειναι ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ !

@bbplayer , δεν εχουν παιξει τοσοι πολλοι Ελληνες στο ΝΒΑ ωστε να μην το αναφερουμε σαν επιτευγμα...Και ο Γλυνιαδακης και ο Φωτσης που ειναι προιοντα της ελληνικης παραγωγικης διαδικασιας. Στα ματια μου πιο σημαντικοι αυτοι μαζι με Σπαν απο Τσακαλιδη, Καλαθη , Κουφο...
Quincy
QUOTE(bbplayer @ Sep 13 2013, 08:51 ) *
στα των "δημοσιογράφων", δεν έχω καμια μα καμια δυσκολία να συμφωνήσω μαζί σου damian. Ποστάροντας τα tweets του κάθε πουθένα, απλώς δίνουμε έστω και ευκαιριακή σημασία, σε ανθρώπους που όχι απλώς δεν αξίζουν αλλά είναι στα όρια του γελοίου.





καλά αυτό το έχει παίξει ΝΒΑ..είναι κορυφή laugh.gif laugh.gif και ο Τσακαλίδης και ο Φώτσης επίσης laugh.gif laugh.gif Την ίδια επίδοση πρέπει να είχαν μέσες/άκρες ε!? tongue.gif

Και βέβαια όλα είναι σωστά που αναφέρονται στο ποστ. Άλλωστε είναι ιστορία πλέον που έχει γραφτεί. Απλώς έχει ένα θεματάκι, μέχρι τώρα , κόντρα στον πανμεγιστοτινατοτεραστιοτοτεμ. Βέβαια καθόλου υποτιμητικό δεν είναι να είσαι 2ος όταν ο πρώτος είναι σε άαααααααλλο επίπεδο.



υγ. έχουν πολλή πλάκα πάντως αυτά τα "versus". Λες και μας δίνουν μεροκάματο κάνουμε w00t.gif


Ε όχι και σε άλλο επίπεδο ο "πρώτος" tongue.gif tongue.gif .
ΜΙΑ χρονιά έκανε ο Διαμαντίδης σαν αυτές τις 2 του Σπανούλη κι έγινε καλύτερος του ... Γκάλη. Κι ο Σπαν έμεινε 2ος;; Δύσκολο να βγουν τα χρωματιστά γυαλιά και ισχύει για όλους αυτό! biggrin.gif
thanath
QUOTE (Quincy @ Sep 13 2013, 12:47 ) *
ΜΙΑ χρονιά έκανε ο Διαμαντίδης σαν αυτές τις 2 του Σπανούλη κι έγινε καλύτερος του ... Γκάλη. Κι ο Σπαν έμεινε 2ος;; Δύσκολο να βγουν τα χρωματιστά γυαλιά και ισχύει για όλους αυτό! biggrin.gif


Φιλικά πάντα αλλά δεν βλέπω και συ να μην φοράς γυαλιά λέγοντας ότι ο Διαμαντίδης έχει κάνει μόνο μία χρονιά σαν του Σπανούλη....
Quincy
QUOTE(thanath @ Sep 13 2013, 10:10 ) *
Φιλικά πάντα αλλά δεν βλέπω και συ να μην φοράς γυαλιά λέγοντας ότι ο Διαμαντίδης έχει κάνει μόνο μία χρονιά σαν του Σπανούλη....



Κι εγώ το παραδέχομαι φυσικά! Αλλά όταν μιλάμε για τον Σπανούλη του 12-13, μόνο η χρονιά του 11 του Διαμαντίδη είναι τόσο dominant. Ποιά άλλη έχεις στο μυαλό σου;;
thanath
QUOTE (Quincy @ Sep 13 2013, 13:12 ) *
Κι εγώ το παραδέχομαι φυσικά! Αλλά όταν μιλάμε για τον Σπανούλη του 12-13, μόνο η χρονιά του 11 του Διαμαντίδη είναι τόσο dominant. Ποιά άλλη έχεις στο μυαλό σου;;


To 11 όπως λες ήταν με διαφορά η καλύτερη του χρονιά! Αλλά το θέμα είναι ότι πριν το 11 ο Διαμαντίδης είχε πολύ καλές χρονιές και καταλυτικό ρόλο στην ομάδα ενώ υπήρχαν παιχταράδες μαζί του! Οπότε εκ των πραγμάτων ήταν δύσκολο να μοπωλεί σ όλες τις κατηγορίες!! Αυτό που εννοούσα είναι όπως έγραψα και πιο πάνω ότι ο ΔΔ πάντα ήταν καταλυτικός στην απόδοση του ΠΑΟ και από όταν ήρθε είχε μόνο καλές σεζόν! Και η περσυνή ακόμα παρά τα θέματα της ομάδας και του ίδιου ήταν γεμάτη και καλή! Αν είχε μείνει ο Σπανούλης στον Παναθηναικό πιστεύεις ότι θα είχε ποτέ κανείς από τους 2 dominant χρονιά?

ΥΓ Και για να μη νομίζεις ότι και γω το παίζω αμερόληπτος προφανώς και προτιμάω ΔΔ κυρίως ομάδας!
bbplayer
QUOTE (Quincy @ Sep 13 2013, 11:47 ) *
Ε όχι και σε άλλο επίπεδο ο "πρώτος" tongue.gif tongue.gif .
ΜΙΑ χρονιά έκανε ο Διαμαντίδης σαν αυτές τις 2 του Σπανούλη κι έγινε καλύτερος του ... Γκάλη. Κι ο Σπαν έμεινε 2ος;; Δύσκολο να βγουν τα χρωματιστά γυαλιά και ισχύει για όλους αυτό! biggrin.gif


ε ναι μωρέ , ντάξει. έχει το χαβαλέ του το όλο σκηνικό biggrin.gif biggrin.gif
kseplenhs
QUOTE(thanath @ Sep 13 2013, 13:23 ) *
Αν είχε μείνει ο Σπανούλης στον Παναθηναικό πιστεύεις ότι θα είχε ποτέ κανείς από τους 2 dominant χρονιά?


Όχι.Γι'αυτό και έσπασε το δίδυμο.

Οι μόνες χρονιές που μπήκαν και οι 2 σε all euroleague first team ήταν πέρσι κ πρόπερσι όταν ήταν χωριστά.
Σε σεζόν που είχαν συνυπάρξει,ήταν ο σπανούλης στη second team το 06 και το 09.Τέλος πάντων,ντομιναντ χρονιές δεν τις λες για κανέναν απο τους 2.
thalys
QUOTE (kseplenhs @ Sep 13 2013, 13:56 ) *
Όχι.Γι'αυτό και έσπασε το δίδυμο.

Οι μόνες χρονιές που μπήκαν και οι 2 σε all euroleague first team ήταν πέρσι κ πρόπερσι όταν ήταν χωριστά.
Σε σεζόν που είχαν συνυπάρξει,ήταν ο σπανούλης στη second team το 06 και το 09.Τέλος πάντων,ντομιναντ χρονιές δεν τις λες για κανέναν απο τους 2.


Αν δεν λες το 10-11 του Διαμαντίδη dominant χρονιά, τι λες τότε;

Κατά τ'άλλα τα χρόνια που έπαιζαν μαζί ο Σπανούλης βγήκε δυο φορές στην 2η πεντάδα της Ευρωλίγκας και MVP του F4, ο Διαμαντίδης 3 φορές καλύτερος αμυντικός.

Τα χρόνια που είναι αντίπαλοι ο Σπανούλης έχει 2 Ευρωλίγκες, 2 MVP Φ4, 1 MVP κανονικής περιόδου, 2 πρώτες πεντάδες και 1 δεύτερη.

Ο Διαμαντίδης έχει 1 Ευρωλίγκα, 1 MVP Φ4, 1 MVP κανονικής περιόδου, 3 πρώτες πεντάδες και 1 βραβείο καλύτερου αμυντικού.

Αυτά αν και οι ατομικές διακρίσεις δίνονται με όχι καθαρά αγωνιστικά κριτήρια.
kseplenhs
QUOTE(thalys @ Sep 13 2013, 15:16 ) *
Αν δεν λες το 10-11 του Διαμαντίδη dominant χρονιά, τι λες τότε;


Λέω οτι dominant χρονιά άρχισαν να κάνουν και οι 2 μόλις χώρισαν.Ίσως να μην το έγραψα με σαφήνεια αλλά αυτό εννοούσα.
thalys
ΟΚ, γιατί με ξάφνιασες.

Το τοπ του Διαμαντίδη μόνο να το μαντέψουμε μπορούμε με οδηγό το 10-11. Το τοπ του Σπανούλη ευτυχώς το είδαμε/βλέπουμε.
roko
QUOTE (bbplayer @ Sep 13 2013, 11:51 ) *
υγ. έχουν πολλή πλάκα πάντως αυτά τα "versus". Λες και μας δίνουν μεροκάματο κάνουμε w00t.gif


Πραγματικα η πιο σωστη κουβεντα που ειπες γι'αυτο και δεν απαντησα περαιτερω.Εγω μια γνωμη ειπα και μαλιστα πηρα
και φαουλ στο αλλο τοπικ. Απλα νομιζω τα βιογραφικα των 2 να συγκρινει κανεις τοτε εχει και την απαντηση στο ποιος ειναι πιο σπουδαιος απο τον αλλον. Το να λεμε οτι Διαμαντιδης ειναι καλυτερος του Σπανουλη ειναι σαν να λεμε οτι ο Ντουσαν Ιβκοβιτς ξεπερναει τον Ομπρανοβιτς.
Flash
Φιλέρης σε live blog:

QUOTE
Θα σας περιγράψω μια σκηνή που έχω δει με τα μάτια μου, μετά από ένα τελικό Κυπέλλου που είχε κερδίσει ο Παναθηναϊκός. Την επομένη είχα προγραμματίσει για λογαριασμό της Nova μια συνέντευξη με τον τότε προπονητή της ΑΕΚ, Βαγγέλη Αγγέλου, Μου είπε έλα στο ΟΑΚΑ, όπως και έκανα. Πήγα κατά τις 11. Μπαίνοντας μέσα άκουσα μπάλες στην αίθουσα. Ρώτησα τον Βαγγέλη: "Έχετε προπόνηση;". "Όχι. Αλλά πήγαινες να δεις ποιοι είναι;". Πήγα από περιέργεια και είδα Διαμαντίδη και Σπανούλης 12 ώρες μετά τη λήξη του τελικού να κάνουν σουτάκια. Κανείς άλλος παίκτης του Παναθηναϊκού τους είχε ακολουθήσει. Γι αυτό ... κάνουν τη διαφορά, όπου κι αν βρίσκονται αμφότεροι. Εκτός των άλλων είναι και φίλοι, έξω από το γήπεδο


Κατά τα άλλα συμφωνώ με kseplenhs
TakeshyKurosawa
QUOTE (captain charisma @ Sep 25 2013, 21:00 ) *



Το είχα διαβάσει το μεσημέρι το άρθρο.. Γενικά ο Παπαδογιάννης κάνει κατά καιρούς πολλά τέτοια άρθρα που δεν εξυπηρετούν σε τίποτα με σκοπό πιστεύω να ξεσπάσει πόλεμος στα σχόλια, να αυξηθούν τα κλικς και πάει λέγοντας..
manj13
QUOTE(captain charisma @ Sep 25 2013, 21:00 ) *


Δεν σχολιαζω το υπολοιπο κειμενο υμνο προς το Σπανουλη αν και καπου προς το τελος με την Εθνικη ειμαι σιγουρος οτι ΔΑΙΜΟΝΙΖΟΤΑΝ ν αναφερθει στον ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ tongue.gif και κρατω μονο ΑΥΤΟ:

"Τον κορυφαίο, μάλλον, προπονητή που γνώρισε το σύγχρονο μπάσκετ, ιδανικό ακροβάτη ανάμεσα στις δύο όχθες του Ατλαντικού (Γκρεγκ Πόποβιτς)."

Ι REST MY CASEEEEEEEEEEEE!!!!!(Κι οχι μονο για τα φετινα.... shot.gif )
T.W.Is.M.
QUOTE(manj13 @ Sep 25 2013, 21:15 ) *
"Τον κορυφαίο, μάλλον, προπονητή που γνώρισε το σύγχρονο μπάσκετ, ιδανικό ακροβάτη ανάμεσα στις δύο όχθες του Ατλαντικού (Γκρεγκ Πόποβιτς)."

Ι REST MY CASEEEEEEEEEEEE!!!!!(Κι οχι μονο για τα φετινα.... shot.gif )


Καλα ναι, το μαλλον τι το ηθελε? Τον κορυφαιο χωρις δευτερη σκεψη, γιατι ο Φιλ Τζακσον ειναι πρωτα διαχειριστης και μετα προπονητης. Καποιος αλλος δε μου ερχεται στο ΝΒΑ. Οσο για την αλλη οχθη του Ατλαντικου, οταν ο Ποποβιτς κρατουσε το πινακακι κι εδειχνε συστηματα οι εδω προπονηταδες κρατουσαν την κιμωλια για να γραφουν στο πινακακι του σχολειου εξισωσεις...
manj13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 25 2013, 21:26 ) *
Καλα ναι, το μαλλον τι το ηθελε? Τον κορυφαιο χωρις δευτερη σκεψη, γιατι ο Φιλ Τζακσον ειναι πρωτα διαχειριστης και μετα προπονητης. Καποιος αλλος δε μου ερχεται στο ΝΒΑ. Οσο για την αλλη οχθη του Ατλαντικου, οταν ο Ποποβιτς κρατουσε το πινακακι κι εδειχνε συστηματα οι εδω προπονηταδες κρατουσαν την κιμωλια για να γραφουν στο πινακακι του σχολειου εξισωσεις...


Καλα διαφωνω ΚΑΙ για τον Τζακσον αλλα.... σου διαφευγει ο Ραιλι???
j-kidd13
Γελανε και τα τσιμεντα...Ελληνας Παρκερ λεει!!!Μακαρι να τα εγραψε ολα αυτα για να ριξει παλι χολη εμμεσα στον ΔΔ.Γιατι αν τα πιστευει, εχουμε προβλημα... tongue.gif
Καποτε, πιο μικρος, τον πηγαινα τον Παπαδογιαννη....Τωρα το εχει ξεφτιλισει το θεμα.
T.W.Is.M.
QUOTE(manj13 @ Sep 25 2013, 21:34 ) *
Καλα διαφωνω ΚΑΙ για τον Τζακσον αλλα.... σου διαφευγει ο Ραιλι???


Για να ειμαι ειλικρινης ναι, μου διεφυγε, γιατι σκεφτομουν τους συγχρονους προπονητες και οσους κοουτσαραν τα τελευταια 3-4χρονια, οποτε καλα κανεις και μου τον υπενθυμιζεις(αν και δε μου τον υπενθυμισες, το θυμηθηκα εγω μολις τωρα και γι αυτο μπηκα ξανα, για να αναφερω και το δικο του ονομα). Παιρνω πισω το απολυτο της εκφρασης μου, συνεχιζω να θεωρω τον Ποποβιτς καλυτερο, γιατι ο Ραιλι τα τελευταια του χρονια μας τα χαλασε καπως. Το πολυ το ξυλο το βαριεται κι ο Μαλκοβιτς. Και να πω οτι ειχε αποτελεσμα... Δεν πηρε τιτλους ομως και μαλλον χαλασε την εικονα του προπονητη του showtime.
Για τον Τζακσον εχουν γραφτει πολλα στο κομματι του ΝΒΑ, νομιζω οτι θα επρεπε να συζητησουμε το θεμα εκει κι οχι εδω.

Θα συμφωνησω και παλι με τον j-kidd για το αρθρο του Παπαδογιαννη. Νομιζω οτι ο σκοπος του κομματιου ειναι να αντιπαραβαλλει Σπανουλη και Διαμαντιδη, ωστε να προβαλλει το Σπανουλη. Εχει μια δοση αληθειας στο οτι ο Σπανουλης μπορουσε να βρει ενα ρολο στο ΝΒΑ, αν συνεχιζε να προσπαθει, αλλα δεν το προτιμησε. Προτιμησε να δοκιμασει να γινει πρωτος στο χωριο παρα ενας απ τους πολλους στην πολη. Ευτυχως γι αυτον το καταφερε.
Zoys
Πάντως σε όσα γράφει για τις προοπτικές που ανοίγονταν μπροστά του σε μια πρόταση από τους Σπερς που ξέρουν καλύτερα από κάθε άλλον να αξιοποιούν τους international παίκτες έχει απόλυτο δίκιο. Ο τίτλος σαφέστατα και είναι υπερβολικός, αλλά καλύτερα να παραμείνετε στην ουσία του κειμένου που δεν λέει τίποτε παράλογο. Για διαδικτυακή αρθογραφία μιλάμε άλλωστε, ο τίτλος πρέπει να είναι τρανταχτός για να κλικάρει κανείς.
Nuntius
QUOTE (manj13 @ Sep 25 2013, 21:34 ) *
Καλα διαφωνω ΚΑΙ για τον Τζακσον αλλα.... σου διαφευγει ο Ραιλι???


Ο Riley όπως και ο Jackson είχαν πάντα υπέρτατους παιχταράδες στην διάθεση του. Η μοναδική εξαίρεση ήταν το 2006 στο Miami αλλά όλοι γνωρίζουμε πως πήραν το πρωτάθλημα τότε (D-Whistle κλπ κλπ). Όχι πως ο Popovich δεν είχε ομαδάρες στην διάθεση του, βέβαια.

Γενικά, και οι 3 είναι προπονητικά τέρατα και ο καθένας θα μπορούσε να ισχυριστεί πως είναι ο κορυφαίος ever.
bbplayer
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...nai-o-kalyteros

πάει κι αυτό. το κλείσαμε. έχουμε τίοτε άλλο να φαγωθούμε? tongue.gif
kseplenhs
Καλά τα λέει ο μάνατζερ.Να τσακιστεί και να φέρει τον κάιλ πίσω τώρα μην έχουμ'άλλα...
damian


D-Wade
QUOTE(damian @ Oct 1 2013, 11:15 ) *

Ορίστε κύριοι μας κυνηγανε οι Κινέζοι. . . Ούτε τον Jet Li υπογράψαμε ,ούτε ταξιδάκι στην Κίνα κάναμε, ούτε καμια ψύχωση έχουμε να εισβάλουμε στην αγορά της Κίνας.That's how it's done κύριε Δημητρη Π. Γιαννακόπουλε biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.