Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Σπανούλης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
erwi grey
QUOTE(bbplayer @ Jun 3 2014, 02:54 ) *
γενικά μιλάμε ή μόνο με τον Παναθηναϊκό? γενικά δεν έχω πλήρη εικόνα, έχω δει κάποια του Ολυμπιακού από την Ευρωλίγκα αλλά όχι όλη την πορεία.

Στα μεταξύ μας, νομίζω ότι άλλες χρονιές ήταν χειρότερος. Εστω και λίγο

Γενικα αναφερομαι, εγω ειδα φετος να εχει χασει λιγο απο την εκρηκτικοτητα του να μη παιζει τους αντιπαλους στα ποδια διεισδυοντας οπως εκανε κατα κορον τα προηγουμενα χρονια μπορει να κανω και λαθος αλλα νομιζω οτι επαιζε 100% φετος.
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 2 2014, 21:59 ) *
ισχύει αυτό το ξέρεις σίγουρα? γιατί εάν ισχύει, όταν εγώ έλεγα ότι o επιγονατιδικός, δεν είναι απλή υπόθεση και μπορεί να σου κάνει χοντρές ζημιές, κάποιοι μου έλεγαν για γιατρούς του internet και άλλα τέτοια χαριτωμένα

Καραστανταρ ειναι αυτο που αναφερα (σχετικα με το οτι κανει παραμονη καθε ματς ενεση)και επειδη ειναι το επαγγελμα μου τετοιο γνωριζω απο πρωτο χερι καποια πραγματα σχετικα με την κατασταση(στο Μετροπολιταν κανουν ολες τους τις εξετασεις οι αθλητες του Ολυμπιακου).
Ο Σπανουλης οτι και να γινει με τους αθλητες του Ολυμπιακου και την Εθνικη δεν δινω πολλες πιθανοτητες να κατεβει στο Μουντομπασκετ(δεν αποκλειεται) καθως οι γιατροι του εχουν σχεδον υπαγορευσει οτι πρεπει να ξεκουραστει τελειως το φετινο καλοκαιρι.
Ο Σπανουλης αν ο Ολυμπιακος δεν ειχε την Ευρωλιγκα και το Τοπ 16 επρεπε να ξεκουραστει μινιμουμ ενα 2μηνο με 3μηνο ομως οι συνθηκες δεν το επετρεπαν.Αν δεν κανω λαθος ξεκουραστηκε ενα μηνα και κατι.
Το θεμα αυτο χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη και δεν εχει ξεκουραστει καθολου μεσα στην σεζον.
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 2 2014, 22:07 ) *
δεν δινω πολλες πιθανοτητες να κατεβει στο Μουντομπασκετ(δεν αποκλειεται) καθως οι γιατροι του εχουν σχεδον υπαγορευσει οτι πρεπει να ξεκουραστει τελειως το φετινο καλοκαιρι.


δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να κατέβει με το θέμα που έχει , εκτός κι εάν θέλει να "αυτοκτονήσει" μπασκετικά από τα 31 του.


QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:01 ) *
αν δεις οτι στις βολες ο σπανουλης δεν λυγιζει καθολου τα γονατα του αυτο δειχνει οτι ενα θεμα το εχει...


α μάλιστα. δεν το έχω προσέξει αυτό η αλήθεια είναι.
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 2 2014, 22:12 ) *
δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να κατέβει με το θέμα που έχει , εκτός κι εάν θέλει να "αυτοκτονήσει" μπασκετικά από τα 31 του.

Το κακο ειναι οτι αν κατεβουν ολοι οι αλλοι και οχι αυτος οι περισσοτεροι θα βιαστουν να ¨κατακρινουν¨.Φυσικα μπροστα στην υγεια του ιδιου του αθλητη ολα τα αλλα εχουν μικρη σημασια.
Η περσινη χρησιμοποιηση του παντως απο το τιμ της Εθνικης αποτελει εγκλημα.Φυσικα και ο Σπανουλης ηθελε να αγωνιστει παση θυσια το καλοκαιρι ομως με διαστρεμα δεν μπορεις να επιβαρυνεις το ποδι σου και ποσο μαλλον σε ματς με τετοιο ρυθμο(Ισπανια,Σλοβενια κλπ)
Joda
QUOTE (redleg7 @ Jun 2 2014, 22:07 ) *
Καραστανταρ ειναι αυτο που αναφερα (σχετικα με το οτι κανει παραμονη καθε ματς ενεση)και επειδη ειναι το επαγγελμα μου τετοιο γνωριζω απο πρωτο χερι καποια πραγματα σχετικα με την κατασταση(στο Μετροπολιταν κανουν ολες τους τις εξετασεις οι αθλητες του Ολυμπιακου).
Ο Σπανουλης οτι και να γινει με τους αθλητες του Ολυμπιακου και την Εθνικη δεν δινω πολλες πιθανοτητες να κατεβει στο Μουντομπασκετ(δεν αποκλειεται) καθως οι γιατροι του εχουν σχεδον υπαγορευσει οτι πρεπει να ξεκουραστει τελειως το φετινο καλοκαιρι.
Ο Σπανουλης αν ο Ολυμπιακος δεν ειχε την Ευρωλιγκα και το Τοπ 16 επρεπε να ξεκουραστει μινιμουμ ενα 2μηνο με 3μηνο ομως οι συνθηκες δεν το επετρεπαν.Αν δεν κανω λαθος ξεκουραστηκε ενα μηνα και κατι.
Το θεμα αυτο χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη και δεν εχει ξεκουραστει καθολου μεσα στην σεζον.


Αμα σε πιασει το γονατο δεν κουνιεται με τπτ το ποδι.πιο μικρος οταν επαιζα μπασκετ μου ειχε μαζευτει λιγο υγρο στο γονατο και για καποιον καιρο,οταν επαιζα μετα απο λιγη ωρα με επιανε ενας πονος και δεν μπορουσα να τρεξω.
Τωρα αυτος φανταζομαι τι προβλημα θα εχει αλλα και παλι και με ενεσεις θα τον ποναει φανταζομαι.
redleg7
To γονατο ειναι οτι πιο ατιμο για ενα αθλητη και η τενοντιτιδα ειναι πολυ γνωση παθηση για αρκετους αθλητες.Θελει ιδιαιτερη προσοχη και πανω απ ολα ξεκουραση οπως προανεφερα(το ειχαμε αναλυσει και παλιοτερα οταν ελειπε ο Σπανουλης απο τα ματς με Φενερ,Μιλανο και Μπαρτσελονα).
louie
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 21:46 ) *
Δεν ξερω τι γραφει ο louie αλλα φετος δεν εχει καμια σχεση με την αποδοση που ειχε τα προηγουμενα χρονια ακομα και αν βαζει η οχι τα τελευταια σουτ.


βασικα ουτε εγω ξερω τι γραφω συγκεκριμενα να σου πω την αληθεια! δεν ειπα και πολλα. σε γενικες γραμμες εγραψα οτι ψυχολογικα πιεζεται πολυ και οταν δεν ειναι καλος γινεται ολο και πιο αρνητικος, αλλα οταν η ομαδα παει καλα και αυτος ανεβαινει. για τα ντερμπι ολα αυτα.

γενικα φετος ειναι εμφανως πεσμενος απο στατιστικα και απο αποψη σταθεροτητας(κυριως) και βλεποντας τον εχει πεσει σε καποια στοιχεια του παιχνιδιου του οπως η εκρηκτικοτητα, το ενας με εναν κτλ. ολα αυτα ειναι φυσιολογικα λογω ηλικιας. δεν μπορει να ειναι στην ιδια κατασταση με προπερσι πχ.
erwi grey
QUOTE(louie @ Jun 3 2014, 03:35 ) *
βασικα ουτε εγω ξερω τι γραφω συγκεκριμενα να σου πω την αληθεια! δεν ειπα και πολλα. σε γενικες γραμμες εγραψα οτι ψυχολογικα πιεζεται πολυ και οταν δεν ειναι καλος γινεται ολο και πιο αρνητικος, αλλα οταν η ομαδα παει καλα και αυτος ανεβαινει. για τα ντερμπι ολα αυτα.

γενικα φετος ειναι εμφανως πεσμενος απο στατιστικα και απο αποψη σταθεροτητας(κυριως) και βλεποντας τον εχει πεσει σε καποια στοιχεια του παιχνιδιου του οπως η εκρηκτικοτητα, το ενας με εναν κτλ. ολα αυτα ειναι φυσιολογικα λογω ηλικιας. δεν μπορει να ειναι στην ιδια κατασταση με προπερσι πχ.

Στο μονο που εχω ενσταση ειναι οτι μπορει να οφειλεται αποκλειστικα λογω ηλικιας.
Οντως στα στατιστικα χωρις να τα εχω κοιταξει εχω την εντυπωση οτι και εκει υστερει.
lakersdynasty
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Jun 2 2014, 21:11 ) *
Αρκετά σωστά points. Πάντως προχθες δεν είναι τόσο ότι πήρε τραβηγμένες προσπάθειες. Απλά ήταν εκνευριστικά άστοχος.


Όντως δεν ήταν όλες οι προσπάθειες δύσκολες όπως και σε προηγούμενα ντέρμπι. Το θέμα είναι να μπεις στο μυαλό του πάικτη και να τον πας σε σημεία του παρκέ που δε σουτάρει συνήθως. Αυτό το τελευταίο ισχύει πάνω κάτω σε όλα τα ματς ΠΑΟ - ΟΣΦΠ.

Πάντως έκανε τη χάρη στον εαυτό του και δούλεψε το μακρινό του σουτ αρκετά και θα του φανεί χρήσιμο όσο το ντραϊβ αρχίζει σιγά σιγά να γίνεται λιγότερο αποτελεσματικό.

Έτσι είναι το μυαλό πάντα θέλει. Το θέμα είναι πόσο και για πόσο ακολουθεί το σώμα.

louie
QUOTE (erwi grey @ Jun 2 2014, 22:42 ) *
Στο μονο που εχω ενσταση ειναι οτι μπορει να οφειλεται αποκλειστικα λογω ηλικιας.
Οντως στα στατιστικα χωρις να τα εχω κοιταξει εχω την εντυπωση οτι και εκει υστερει.


η ηλικια μου φαινεται η πιο λογικη εξηγηση. βρισκεται στην ηλικια που οι περισσοτεροι μεγαλοι σταρ στην ευρωπη ξεκινουν να πεφτουν σιγα σιγα. στατιστικα εχει οντως πεσει, να φανταστεις εχει 13 ρανκινγκ μ.ο φετος το οποιο ειναι κατω απο τον μ.ο καριερας του(για πρωτη φορα στα χρονια του στον ολυμπιακο). ενω γενικα ο ολυμπιακος ηταν πολυ παραγωγικος στο ρανκινγκ και ο ντανστον ειχε 15 πχ. τα προηγουμενα 2 χρονια δεν τον ξεπερνουσε καποιος συμπαιχτης του. σε ποντους ηταν καλος αλλα ειχε αρκετες εμφανισεις οπου σουταρε με πολυ ασχημα ποσοστα και εκανε πολλες προσπαθειες. γενικα παντως τα στατιστικα του ειχαν πολλα σκαμπανεβασματα.

QUOTE (lakersdynasty @ Jun 2 2014, 22:49 ) *
Όντως δεν ήταν όλες οι προσπάθειες δύσκολες όπως και σε προηγούμενα ντέρμπι. Το θέμα είναι να μπεις στο μυαλό του πάικτη και να τον πας σε σημεία του παρκέ που δε σουτάρει συνήθως. Αυτό το τελευταίο ισχύει πάνω κάτω σε όλα τα ματς ΠΑΟ - ΟΣΦΠ.

Πάντως έκανε τη χάρη στον εαυτό του και δούλεψε το μακρινό του σουτ αρκετά και θα του φανεί χρήσιμο όσο το ντραϊβ αρχίζει σιγά σιγά να γίνεται λιγότερο αποτελεσματικό.

Έτσι είναι το μυαλό πάντα θέλει. Το θέμα είναι πόσο και για πόσο ακολουθεί το σώμα.


πρεπει να αλλαξει τον ρολο του επιθετικα πιστευω. πρεπει να βρει ο ολυμπιακος εναν αντι-λο που να μπορει να κανει κι εκεινος ρηγματα με την τριπλα του γιατι οσο χανει ο σπανουλης σε ταχυτητα αν διπλα του εχει μονο γκαρντ οπως ο μαντζαρης, ο σλουκας και ο κολλινς που δεν ειναι πολυ διεισδυτικοι θα ειναι πιο ευκολο στις αμυνες να κλεινουν.
roko
QUOTE (louie @ Jun 2 2014, 23:01 ) *
η ηλικια μου φαινεται η πιο λογικη εξηγηση. βρισκεται στην ηλικια που οι περισσοτεροι μεγαλοι σταρ στην ευρωπη ξεκινουν να πεφτουν σιγα σιγα. στατιστικα εχει οντως πεσει, να φανταστεις εχει 13 ρανκινγκ μ.ο φετος το οποιο ειναι κατω απο τον μ.ο καριερας του(για πρωτη φορα στα χρονια του στον ολυμπιακο). ενω γενικα ο ολυμπιακος ηταν πολυ παραγωγικος στο ρανκινγκ και ο ντανστον ειχε 15 πχ. τα προηγουμενα 2 χρονια δεν τον ξεπερνουσε καποιος συμπαιχτης του. σε ποντους ηταν καλος αλλα ειχε αρκετες εμφανισεις οπου σουταρε με πολυ ασχημα ποσοστα και εκανε πολλες προσπαθειες. γενικα παντως τα στατιστικα του ειχαν πολλα σκαμπανεβασματα.



πρεπει να αλλαξει τον ρολο του επιθετικα πιστευω. πρεπει να βρει ο ολυμπιακος εναν αντι-λο που να μπορει να κανει κι εκεινος ρηγματα με την τριπλα του γιατι οσο χανει ο σπανουλης σε ταχυτητα αν διπλα του εχει μονο γκαρντ οπως ο μαντζαρης, ο σλουκας και ο κολλινς που δεν ειναι πολυ διεισδυτικοι θα ειναι πιο ευκολο στις αμυνες να κλεινουν.


Συμφωνω.Απο την στιγμη που επιλεγουμε να συνεχισουμε με το μοντελο Σπανουλιαδα και θα συνεχισουμε να ζουμε και να πεθαινουμε απο την αποδοση του,τοτε ας παρουμε τα καταλληλα στηριγματα διπλα του.
Γι'αυτο και στο τοπικ των μεταγραφων εγραψα οτι θελουμε εναν παικτη αξιας και στυλ Ντρου Νικολας.Εκεινος ο παικτης πραγματικα μου ειχε κλεψει την καρδια θα εκανε παπαδες αν ερχοταν τοτε οπως ακουγοταν.
imperial
του χρονου (πρωτα ο Θεος) ο σπανουλης πρεπει να αλλαξει ρολο. Ο επιθετικος πολος της ομαδας πρεπει να ειναι
κατι διαφορετικο (γριφος για το προπονητικό τιμ) και αυτος πρεπει να μπαινει απλα για να κανει ροντεο το ματς. Ειναι ο μονος τροπος για να παρεις το μεγιστο απο αυτον(ενταξει αν και υπαρχει μια ασυνεπεια σε συγκεκριμενα ματς).
Ο παιχτης πραγματικα αξιζει .....και το αναθεμα μερικων ειναι λαθος....

Η σωστη συντηρηση θα βοηθησει να κλεισει σωστά την καριερια του , που νομιζω τον ενδιαφερει σε μαγαλο βαθμο..
Petran911
QUOTE(redleg7 @ Jun 2 2014, 22:16 ) *
Το κακο ειναι οτι αν κατεβουν ολοι οι αλλοι και οχι αυτος οι περισσοτεροι θα βιαστουν να ¨κατακρινουν¨.Φυσικα μπροστα στην υγεια του ιδιου του αθλητη ολα τα αλλα εχουν μικρη σημασια.
Η περσινη χρησιμοποιηση του παντως απο το τιμ της Εθνικης αποτελει εγκλημα.Φυσικα και ο Σπανουλης ηθελε να αγωνιστει παση θυσια το καλοκαιρι ομως με διαστρεμα δεν μπορεις να επιβαρυνεις το ποδι σου και ποσο μαλλον σε ματς με τετοιο ρυθμο(Ισπανια,Σλοβενια κλπ)


Και όμως θα δεις ότι θα κατέβει...

Το πολύ πολύ να πάρει καμία έξτρα άδεια. Το Μούντο είναι το Σεπτέμβρη, που σημαίνει ότι θα έχει δύο μήνες περίπου ξεκούραση πριν αρχίσει προετοιμασία. Προσωπική μου άποψη, η οποία βασίζεται στον ψυχισμό του αθλητή, αλλά και στο γεγονός ότι είναι το τελευταίο του παγκόσμιο.
redleg7
QUOTE (Petran911 @ Jun 3 2014, 20:16 ) *
Και όμως θα δεις ότι θα κατέβει...

Το πολύ πολύ να πάρει καμία έξτρα άδεια. Το Μούντο είναι το Σεπτέμβρη, που σημαίνει ότι θα έχει δύο μήνες περίπου ξεκούραση πριν αρχίσει προετοιμασία. Προσωπική μου άποψη, η οποία βασίζεται στον ψυχισμό του αθλητή, αλλά και στο γεγονός ότι είναι το τελευταίο του παγκόσμιο.

Δεν το αποκλειω.Αλλωστε ο Σπανουλης εχει αποδειξει οτι καραγουσταρει να παιζει με την Εθνικη.Ομως θελει πολυ μα πολυ μεγαλη προσοχη αυτο το καλοκαιρι και να μην πιεστουν καταστασεις(Δεν ειναι τυχαια αλλωστε και η τοποθετηση των Αφων για την ασφαλιση των διεθνων.10 εχει ο Ολυμπιακος μαζι με την Νεων).
colonel gomelsky
Στην τωρινή εθνική, όπου αγωνιστικά και σαν παικτική αξία είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης, κι εγώ εκτιμώ ότι σίγουρα θα κατέβει, αν είναι βέβαια υγιής.
roko
QUOTE (Weekendman @ Jun 4 2014, 10:28 ) *
Καλά δεν είμαστε και κανένα φτωχό μαγαζί της Ευρώπης ,ούτε ο Μπαρτζώκας έκανε τόσο χάλια δουλειά. Όμως το πιο βασικό είναι ότι συμφωνώ πως εφόσον ο Σπανούλης δεν πήγε στην ΤΣΣΚΑ η στην Μπαρτσελόνα είναι χαζό να παει στην Εφές, ας περιμένουμε όμως και τυπικά τι θα γίνει σήμερα...


Μεταφερω την κουβεντα στο σωστο τοπικ.Φιλε μου ηταν αλλες οι συνθηκες περυσι μετα την κατακτηση της Ευρωλιγκας,και αλλιως φετος που δεν σηκωνουμε ουτε κουπα του καφε και ο Σπανουλης εχει κανει τις εμφανισεις που εχει κανει.Μπορει να κανω και λαθος αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω να εχει καλη προοπτικη αν και σημερα γινει μια απο τα ιδια στο ΟΑΚΑ,να συνεχισει υπο το καθεστως της αμφισβητησης και να κινδυνευει να χαλασει και η υστεροφημια του απο ενα μεγαλο μερος του κοσμου.
captain charisma
http://www.sportdog.gr/apokleistika/articl...thlima-tote-tha

ποσο ισχυει αυτο?
redleg7
QUOTE (captain charisma @ Jun 4 2014, 11:08 ) *

Απλα δεν ισχυει.

Μονο και μονο που τετοια μερα παραμονες του αγωνα το γραφει το sportdog μετα το sentragoal του Μπομπολα τα λεει ολα.
Weekendman
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 10:58 ) *
Μεταφερω την κουβεντα στο σωστο τοπικ.Φιλε μου ηταν αλλες οι συνθηκες περυσι μετα την κατακτηση της Ευρωλιγκας,και αλλιως φετος που δεν σηκωνουμε ουτε κουπα του καφε και ο Σπανουλης εχει κανει τις εμφανισεις που εχει κανει.Μπορει να κανω και λαθος αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω να εχει καλη προοπτικη αν και σημερα γινει μια απο τα ιδια στο ΟΑΚΑ,να συνεχισει υπο το καθεστως της αμφισβητησης και να κινδυνευει να χαλασει και η υστεροφημια του απο ενα μεγαλο μερος του κοσμου.


Αν υπερισχύσει ο εγωισμός του να νικήσει οπωσδήποτε τον ΠΑΟ όπως μέχρι τώρα, δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για φυγή του. Τώρα αν υπάρχει περίπτωση να τον ωθήσουμε εμείς με την περιρέουσα ατμόσφαιρα ,ώστε να φύγει θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας...




QUOTE(redleg7 @ Jun 4 2014, 11:11 ) *
Απλα δεν ισχυει.

Μονο και μονο που τετοια μερα παραμονες του αγωνα το γραφει το sportdog μετα το sentragoal του Μπομπολα τα λεει ολα.


Ας υπάρξει και καμιά υπογραφή στο άρθρο...

Αλλά τι ωραίοι που είναι οι δημοσιογράφοι ,θα τους έλεγα τι να πάνε να κάνουν, αλλα θα αυτολογοκριθώ καλύτερα...
bbplayer
QUOTE (captain charisma @ Jun 4 2014, 11:08 ) *


μαστρουμπέισον γκόουζ κλάουντ. sportdog εγγύση
HackerBaby2
Φημες λενε οτι ο Σπανουλης εκλεισε Παναθηναικο.
pain of salvation
QUOTE(bbplayer @ Jun 4 2014, 10:23 ) *
μαστρουμπέισον γκόουζ κλάουντ. sportdog εγγύση


και μόλις κλείνει το "άρθρο"..."ΣΟΚ! Ελληνίδα δημοσιογράφος σε ταινία πορνό της Sirina, το ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ υλικό στον sportdog! "
bbplayer
icon_drunk.gif laugh.gif ρε που έχουμε μπλέξει με δαυτους
redleg7
QUOTE (Weekendman @ Jun 4 2014, 11:18 ) *
Ας υπάρξει και καμιά υπογραφή στο άρθρο...

Αλλά τι ωραίοι που είναι οι δημοσιογράφοι ,θα τους έλεγα τι να πάνε να κάνουν, αλλα θα αυτολογοκριθώ καλύτερα...

Τους τιμαει ο ορος ¨δημοσιογραφοι¨ που προσδιδεις.
Ποσο σοβαρα να παρει καποιος ενα σαιτ που διπλα απο το ¨αποκλειστικο¨ του Σπανουλη εχει ως θεμα τα εξης.

-Δείτε την κοντινή φωτογραφία της Πάολα που σοκάρε
-Μήνυμα Μελέτη ενόψει τελικού: "Κάντε έρωτα, όχι πόλεμο"!
-Πώς έγινες έτσι, Πάμελα Άντερσον;
-"Τρελαμένη" η Κωνσταντινίδου με Κωστόπουλο: "Έπρεπε να πάω στον Λιάγκα"!
reignman
ακομα εδω ειναι αυτος? laugh.gif
giorgos14
Στην ερωτηση αν θα παραμεινει στην ομαδα,ο Σπανουλης εφυγε χωρις να απαντησει
louie
QUOTE (giorgos14 @ Jun 4 2014, 22:23 ) *
Στην ερωτηση αν θα παραμεινει στην ομαδα,ο Σπανουλης εφυγε χωρις να απαντησει


για την ακριβεια δηλωσε οτι αναλαμβανει πληρως την ευθυνη για το χαμενο πρωταθλημα, ειπε οτι η σεζον ηταν κακη και στο τελος ειπε "η σεζον τελειωσε και τελειωσαμε". οταν τον ρωτησαν αν εννοει οτι φευγει αποχωρησε χωρις να απαντησει.
redleg7
¨Πλακα¨ εχει να τον διωξουν οι γνωστοι κουρτινακηδες της εξεδρας που απαιτουν νικες μονο απεναντι στον αιωνιο(για την Ευρωλιγκα ουτε λογος φυσικα,οι βραδιες που εκανε απεναντι στην Ρεαλ και στα 5 ματς χωρις στηριγμα φανταζουν πολυ μακρινες).
Θελω να πιστευω οτι θα επικρατησει η ΛΟΓΙΚΗ.
erwi grey
Πραγματικα ειναι αχαριστια να του χρεωνονται οι αποτυχιες.
Ειναι ο ανθρωπος οπου μας εβγαλε απο την αφανεια μετα απο τοσα χρονια.Χωρις αυτον ουτε ο Ιβκοβιτς ουτε ο Μπαρτζωκας περισυ θα τα ειχαν καταφερει.
Πιστευω οτι φετος δεν ηταν στην καλυτερη κατασταση λογω τραυματισμων και ευχομαι του χρονου να ειναι παλι στην ομαδα για να αποδειξει παλι ποιος ειναι ο κορυφαιος παικτης της Ευρωπης.
reignman
δεν επιτρεπετε να αφηνει ο σπανουλης τον καθε κουρτινακια να μπαινει στο μυαλο του. πρεπει να ατσαλωθει.
roko
Τελικα οι δημοσιογραφοι που τολμησαν να πιασουν στο στομα τους τον Σπανουλη τον Μεγαλοπρεπη εγραφαν οτι τους κατεβηκε απο το μυαλο...Δεν το σκεφτοταν καν να φυγει ανεξαρτητου αποτελεσματος...



rankin
QUOTE(erwi grey @ Jun 4 2014, 22:44 ) *
Πιστευω οτι φετος δεν ηταν στην καλυτερη κατασταση λογω τραυματισμων και ευχομαι του χρονου να ειναι παλι στην ομαδα για να αποδειξει παλι ποιος ειναι ο κορυφαιος παικτης της Ευρωπης.

τα χρόνια περνάνε ομως, και ο Σπανούλης δεν ειναι ο Μπεντζαμιν Μπάτον, να μικραίνει οσο περνούν τα χρόνια..

Το βρίσκω αδύνατο να είναι καλύτερος του χρόνου.
Θα πρέπει πλέον να δουλέψει με το μυαλό του και να αρχίσει να βοηθάει την ομάδα, χωρίς η ομάδα να εξαρτάται απο αυτόν και μόνο απο αυτόν.
Και δεν μιλάω για την δική μας ομάδα. Μιλάω για κάθε πιθανό προορισμό του, είτε μείνει είτε φύγει.

Αν δεν βελτιώσει το μυαλό του, θα γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερος.
Ο Γκάλης όταν ειχε μεγαλώσει, δεν πήγαινε πλέον για να βάζει τριαντάρες, αλλά την είχε δεί πλέι μέικερ (και αν έβρισκε χώρο, στην έκανε τη ζημιά)

Ο Σπανούλης, αν μείνει, θα πρέπει να πλαισιωθεί απο παίχτες με @@ που να τραβάνε την ομάδα και αυτός να αρχίσει να μπαίνει λιγο παραπάνω στο background.
Αν ο εγωισμός του, τον εμποδίζει να δεχτεί την πραγματικότητα, τότε ας πάει να παίξει σε μια μικρότερη ομάδα, που θα ειναι ο πρώτος σκόρερ της μέχρι τα 50 του ..

Αν αντιθέτως, κατορθώσει να αφήσει τον εγωισμό του στην άκρη, ίσως βρει τρόπο να ειναι ο ηγέτης, χωρίς να ειναι πρώτος σκόρερ..

Δικό του θέμα ειναι...

Το θέμα του Ολυμπιακού ειναι να αποφασίσει ρεαλιστικά και να ενισχυθεί αναλόγως, ανεξάρτητα απο το αν ο Σπανούλης θα ειναι του χρόνου στο ροστερ της.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 22:55 ) *
Τελικα οι δημοσιογραφοι που τολμησαν να πιασουν στο στομα τους τον Σπανουλη τον Μεγαλοπρεπη εγραφαν οτι τους κατεβηκε απο το μυαλο...Δεν το σκεφτοταν καν να φυγει ανεξαρτητου αποτελεσματος...


Μην το συνεχισεις, γιατι θα σε τρολαρω και θα σου ριξω φαουλ για την απαντηση που θα δωσεις! tongue.gif
(το ξερω, θα ηταν ειναι καταχρηση εξουσιας, αλλα επειδη δεν εχω δει το ματς ειμαι πιο ψυχραιμος απ τους υπολοιπους εδω)
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 23:03 ) *
Μην το συνεχισεις, γιατι θα σε τρολαρω και θα σου ριξω φαουλ για την απαντηση που θα δωσεις! tongue.gif
(το ξερω, θα ηταν ειναι καταχρηση εξουσιας, αλλα επειδη δεν εχω δει το ματς ειμαι πιο ψυχραιμος απ τους υπολοιπους εδω)


Ειμαι ανοικτος σε νεες προκλησεις δεν μασαμε με τιποτα peace.gif Το ρεπορταζ που ακουγεται λεω ρε συ.Γιατι πριν το ματς τους βριζανε πολλοι τους δημοσιογραφους οτι το κανουν σκοπιμα ο,τι κανουν.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 23:03 ) *
Μην το συνεχισεις, γιατι θα σε τρολαρω και θα σου ριξω φαουλ για την απαντηση που θα δωσεις! tongue.gif
(το ξερω, θα ηταν ειναι καταχρηση εξουσιας, αλλα επειδη δεν εχω δει το ματς ειμαι πιο ψυχραιμος απ τους υπολοιπους εδω)



Γιαυτο και δεν μας καταλαβαινεις. Αν ειχες δει το ματς θα συνυπογραφες....
D-Wade
QUOTE(erwi grey @ Jun 4 2014, 22:44 ) *
Πραγματικα ειναι αχαριστια να του χρεωνονται οι αποτυχιες.
Ειναι ο ανθρωπος οπου μας εβγαλε απο την αφανεια μετα απο τοσα χρονια.Χωρις αυτον ουτε ο Ιβκοβιτς ουτε ο Μπαρτζωκας περισυ θα τα ειχαν καταφερει.
Πιστευω οτι φετος δεν ηταν στην καλυτερη κατασταση λογω τραυματισμων και ευχομαι του χρονου να ειναι παλι στην ομαδα για να αποδειξει παλι ποιος ειναι ο κορυφαιος παικτης της Ευρωπης.

Δεν είναι αχαριστία. . .Ο Σπανούλης είναι ο ηγέτης της ομάδας. Σε αυτόν πιστώνονται(περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον παίχτη) οι επιτυχίες της ομάδας, σε αυτόν θα χρεώνονται περισσότερο και οι αποτυχίες της
giorgos14
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 19:55 ) *
Τελικα οι δημοσιογραφοι που τολμησαν να πιασουν στο στομα τους τον Σπανουλη τον Μεγαλοπρεπη εγραφαν οτι τους κατεβηκε απο το μυαλο...Δεν το σκεφτοταν καν να φυγει ανεξαρτητου αποτελεσματος...



Kαλη η ειρωνια αλλα δεν βοηθαει καπου.Το αν σκεφτεται να φυγει του το εχουν δημιουργησει ως σκεψη μερικοι σαν και σενα που οτι και να κανει ειστε ετοιμοι για κριτικη.
QUOTE
Παιζει σουπερ απεναντι στη Ρεαλ η' στα Φ4? --> Εεεε δουλεια του ειναι παιρνει τοσα εκατομυρια

QUOTE
Καθαριζει το ματς με τον Πανιωνιο στο τελευταιο δευτερολεπτο? --> δεν τον πληρωνουμε τοσα για να κερδιζει το Πανιωνιο

QUOTE
Παιρνει πολλες προσπαθειες απεναντι στον Παο? -->Κομπλεξικος,θελει να κερδισει μονος του κτλ κτλ

QUOTE
Δεν εκβιαζει προσπαθειες απεναντι στον Παο? --> Κρυβεται στα δυσκολα και δεν παιρνει την ευθυνη


Καλο ειναι να το καταλαβουμε ολοι.Αν δεν υπηρχε ο κομπλεξικος αυτος δεν θα ειμασταν τιποτα,θα ειχαμε φτασει να παλευουμε με τον Πανιωνιο και οχι να παιρνουμε ευρολιγκες και να φτανουμε μια ανασα απο τον τιτλο.Ειναι ο καλυτερος παικτης στην Ευρωπη και ειναι ο αρχηγος μας.Με αυτον θα ζησουμε με αυτον θα πεθανουμε .-
erwi grey
QUOTE(rankin @ Jun 5 2014, 05:02 ) *
τα χρόνια περνάνε ομως, και ο Σπανούλης δεν ειναι ο Μπεντζαμιν Μπάτον, να μικραίνει οσο περνούν τα χρόνια..

Το βρίσκω αδύνατο να είναι καλύτερος του χρόνου.
Θα πρέπει πλέον να δουλέψει με το μυαλό του και να αρχίσει να βοηθάει την ομάδα, χωρίς η ομάδα να εξαρτάται απο αυτόν και μόνο απο αυτόν.
Και δεν μιλάω για την δική μας ομάδα. Μιλάω για κάθε πιθανό προορισμό του, είτε μείνει είτε φύγει.

Αν δεν βελτιώσει το μυαλό του, θα γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερος.
Ο Γκάλης όταν ειχε μεγαλώσει, δεν πήγαινε πλέον για να βάζει τριαντάρες, αλλά την είχε δεί πλέι μέικερ (και αν έβρισκε χώρο, στην έκανε τη ζημιά)

Ο Σπανούλης, αν μείνει, θα πρέπει να πλαισιωθεί απο παίχτες με @@ που να τραβάνε την ομάδα και αυτός να αρχίσει να μπαίνει λιγο παραπάνω στο background.
Αν ο εγωισμός του, τον εμποδίζει να δεχτεί την πραγματικότητα, τότε ας πάει να παίξει σε μια μικρότερη ομάδα, που θα ειναι ο πρώτος σκόρερ της μέχρι τα 50 του ..

Αν αντιθέτως, κατορθώσει να αφήσει τον εγωισμό του στην άκρη, ίσως βρει τρόπο να ειναι ο ηγέτης, χωρίς να ειναι πρώτος σκόρερ..

Δικό του θέμα ειναι...

Το θέμα του Ολυμπιακού ειναι να αποφασίσει ρεαλιστικά και να ενισχυθεί αναλόγως, ανεξάρτητα απο το αν ο Σπανούλης θα ειναι του χρόνου στο ροστερ της.

Eγω δεν το βρισκω αδυνατο του χρονου να ειναι καλυτερος απο φετος.
Τον παρατηρησα φετος μετα τον τραυματισμο του στο Ευρωμπασκετ και απο τοτε εχει θεματακια στην ταχυτητα που ειναι εμφανη.
Σε πολλα ματς αν παρατηρησες φετος τον εριξε τον εγωισμο του ψαχνοντας την πασα, αλλα δεν υπηρχε αλλος παικτης να αναλαβει το σκοραρισμα και του ξαναγυρνουσαν την μπαλα.
Δεν ειναι δικο του θεμα ειναι θεμα του Μπαρτζωκα (εαν μεινει)να βρει εναν παικτη για μενα Ντεντμον η Ντιλεινι να τον απελευθερωσει επιθετικα ουτε καν ΑντιΛο. Δε μπορει να ψαχνεις οπως σημερα λυσεις απο τον Κολινς που του δινουν 2 μετρα χωρο για να κλεινουν τον Σπανουλη.
Εγωιστες ειναι ολοι οι μεγαλοι παικτες

redleg7
QUOTE (giorgos14 @ Jun 4 2014, 23:12 ) *
Kαλη η ειρωνια αλλα δεν βοηθαει καπου.Το αν σκεφτεται να φυγει του το εχουν δημιουργησει ως σκεψη μερικοι σαν και σενα που οτι και να κανει ειστε ετοιμοι για κριτικη.





Καλο ειναι να το καταλαβουμε ολοι.Αν δεν υπηρχε ο κομπλεξικος αυτος δεν θα ειμασταν τιποτα,θα ειχαμε φτασει να παλευουμε με τον Πανιωνιο και οχι να παιρνουμε ευρολιγκες και να φτανουμε μια ανασα απο τον τιτλο.Ειναι ο καλυτερος παικτης στην Ευρωπη και ειναι ο αρχηγος μας.Με αυτον θα ζησουμε με αυτον θα πεθανουμε .-

Ατελειωτα λαικ.

**Δεν το χωραει ακομα ο νους μου λιγο καιρο μετα την σειρα με την Ρεαλ οτι συζηταμε για αποχωρηση του αρχηγου μας.
Μονο στο Ελλαδισταν αυτα!!!

Μιλαμε για παιχτη που παιζει με ενεσεις πριν απο καθε ματς,με τενοντιτιδα την φετινη σεζον να τον ταλαιπωρει και παρολαυτα να κανει ματσαρες στην Ευρωλιγκα(3ος σκορερ ενω απουσιασε και σε 3 ματς).

Αλλο να συζηταμε να αποκτηθει μια παιχταρα διπλα του να τον αποφορτισει και να ειναι του χρονου καλυτερος και αλλο να απαξιωνουμε οτι με κοπο εχουμε χτισει.

Αχαριστια.Οτι πιο σιχαμερο υπαρχει.
erwi grey
QUOTE(D-Wade @ Jun 5 2014, 04:09 ) *
Δεν είναι αχαριστία. . .Ο Σπανούλης είναι ο ηγέτης της ομάδας. Σε αυτόν πιστώνονται(περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον παίχτη) οι επιτυχίες της ομάδας, σε αυτόν θα χρεώνονται περισσότερο και οι αποτυχίες της

Εχεις δικιο αλλα δε μπορει στο Σεφ αντι να τον εμψυχωνουν να μουρμουριζουν οι οπαδοι.
Κατι που δεν κανουν οι Παναθηναικοι με τον Διαμαντιδη ποτε, ακομα και στις κακες του μερες.
bbplayer
δεν πρόκειται να κουνήσει ο Σπανούλης. εάν αφέθηκε κάποιο υποννούμενο είναι οι στιγμές τέτοιες. Εάν μια στο εκατομμύριο και αν...πάντως πάρτε υπόψη σας ότι το "ΕΓΩ" του, προηγείται και όλα τα άλλα έπονται
mpam
Τουλαχιστον αχαριστοι αυτοι που μουρμουριζαν για Σπαν οι οποιοι κ ειναι η απολυτη μειοψηφια. Η πλειοψηφια των Ολυμπιακων σεβεται απολυτα τον Σπαν και τα οσα προσφερε στην ομαδα απο τοτε π ηρθε.

Το θεωρω τραγικο λαθος να φυγει απο την ομαδα. Για την ομαδα εννοω κ οχι για τον ιδιο...!!

Επισης, θελω να πω οτι αν ο Μπιλ θελει να φυγει δεν ειναι απο την μουρμουρα καποιων αμπαλων που πανε γηπεδο μονο με ΠΑΟ αλλα υπαρχει κατι ποιο βαθυ που δεν το ξερουμε....

Αυτα.
g_dask
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:18 ) *
Εχεις δικιο αλλα δε μπορει στο Σεφ αντι να τον εμψυχωνουν να μουρμουριζουν οι οπαδοι.
Κατι που δεν κανουν οι Παναθηναικοι με τον Διαμαντιδη ποτε, ακομα και στις κακες του μερες.



Συμφωνώ, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση Σπαν με ΔΔ οσον αφορα την προσφορα τους στις ομαδες τους. Δυστυχως η σταθερη κακη αποδοση με παο τον εχει ριξει στα ματια των οπαδών. Ας ελπίσουμε ότι οι σημερινές δηλώσεις δε σημαίνουν κάτι και να παραμείνει στην ομάδα.
mpam
QUOTE (giorgos14 @ Jun 4 2014, 23:12 ) *
Καλο ειναι να το καταλαβουμε ολοι.Αν δεν υπηρχε ο κομπλεξικος αυτος δεν θα ειμασταν τιποτα,θα ειχαμε φτασει να παλευουμε με τον Πανιωνιο και οχι να παιρνουμε ευρολιγκες και να φτανουμε μια ανασα απο τον τιτλο.Ειναι ο καλυτερος παικτης στην Ευρωπη και ειναι ο αρχηγος μας.Με αυτον θα ζησουμε με αυτον θα πεθανουμε .-

Ετσι ακριβως.
roko
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 23:18 ) *
Εχεις δικιο αλλα δε μπορει στο Σεφ αντι να τον εμψυχωνουν να μουρμουριζουν οι οπαδοι.
Κατι που δεν κανουν οι Παναθηναικοι με τον Διαμαντιδη ποτε, ακομα και στις κακες του μερες.


Παντως εδω στο φορουμ ειχε γινει επανασταση με τον Διαμαντιδη πριν κατι μερες.Ο Διαμαντιδης παντως τοσα χρονια που ειναι στον Παναθηναικο δεν θυμαμαι ποτε να εκανε "ΔΕΝ ακουω ΡΕ" στην εξεδρα.Για μενα οταν το κανει ενας παικτης αυτο σημαινει οτι την ομαδα την εχει να το πω κομψα κατω απο το ΕΓΩ του.Και εμενα προσωπικα που ειμαι καναπεδατος απο το 2009 πεφτει στα ματια μου.

Και οταν ενας παικτης ειναι οχι απλα αστοχος,αλλα παρολο που ειναι αστοχος συνεχιζει να σουταρει μεχρι να σπασει το καλαθι για να την πει στην αντιπαλη ομαδα που εχει απωθημενα,τοτε αν ημουν στο γηπεδο και γω θα τον εκραζα.Ειτε τον λενε Σπανουλη και εχει τετοιο πλουτο και δοξα στο βιογραφικο του,ειτε ειναι ενα παιδακι απο τις ακαδημιες.
Petran911
QUOTE(rankin @ Jun 4 2014, 23:02 ) *
τα χρόνια περνάνε ομως, και ο Σπανούλης δεν ειναι ο Μπεντζαμιν Μπάτον, να μικραίνει οσο περνούν τα χρόνια..

Το βρίσκω αδύνατο να είναι καλύτερος του χρόνου.
Θα πρέπει πλέον να δουλέψει με το μυαλό του και να αρχίσει να βοηθάει την ομάδα, χωρίς η ομάδα να εξαρτάται απο αυτόν και μόνο απο αυτόν.
Και δεν μιλάω για την δική μας ομάδα. Μιλάω για κάθε πιθανό προορισμό του, είτε μείνει είτε φύγει.

Αν δεν βελτιώσει το μυαλό του, θα γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερος.
Ο Γκάλης όταν ειχε μεγαλώσει, δεν πήγαινε πλέον για να βάζει τριαντάρες, αλλά την είχε δεί πλέι μέικερ (και αν έβρισκε χώρο, στην έκανε τη ζημιά)

Ο Σπανούλης, αν μείνει, θα πρέπει να πλαισιωθεί απο παίχτες με @@ που να τραβάνε την ομάδα και αυτός να αρχίσει να μπαίνει λιγο παραπάνω στο background.
Αν ο εγωισμός του, τον εμποδίζει να δεχτεί την πραγματικότητα, τότε ας πάει να παίξει σε μια μικρότερη ομάδα, που θα ειναι ο πρώτος σκόρερ της μέχρι τα 50 του ..

Αν αντιθέτως, κατορθώσει να αφήσει τον εγωισμό του στην άκρη, ίσως βρει τρόπο να ειναι ο ηγέτης, χωρίς να ειναι πρώτος σκόρερ..

Δικό του θέμα ειναι...

Το θέμα του Ολυμπιακού ειναι να αποφασίσει ρεαλιστικά και να ενισχυθεί αναλόγως, ανεξάρτητα απο το αν ο Σπανούλης θα ειναι του χρόνου στο ροστερ της.


Βέβαια ο Γκάλης έφτασε τα 34 για να σταματήσει τις 30άρες....

Από την άλλη, η συγκεκριμένη σεζόν ήταν πολύ δύσκολη για τον Σπανούλη, και ο τραυματισμός από το καλοκαίρι τον αποδυνάμωσε πάρα πολύ και δεν είχε καύσιμο για τη σειρά με τον ΠΑΟ. Ότι υπήρχε έφυγε στη σειρά με τη Ρεάλ. Ελπίζω ότι του χρόνου θα είναι καλύτερα. Το πρόβλημα, όπως και με τον ΔΔ, είναι ότι χρειάζονται παίχτες δίπλα του που να τους προστατευούν. Ο Σλούκας με τον Μάντζαρη είναι καλοί παίχτες, αλλά δεν έχουμε καμία σχέση με τον Άτσι Λο ή έναν αμερικάνο σκόρερ επιπέδου Ευρωλίγκας στον άσσο. Εκεί να δω σε ποιόν θα γίνονται οι αλλαγές με τον Γκίστ και τον Λάσμε. Χρειάζεται βοήθεια.
louie
κι εγω δεν νομιζω οτι ο σπανουλης αν φυγει θα φυγει απο την κριτικη. δεν μπορω να το πιστεψω, προσβαλλει την νοημοσυνη μου. οπως δεν πιστευα και δικαιολογιες αλλων οταν εφευγαν απο την δικη μου ομαδα λεγοντας πραγματα για να κοροιδεψουν τον κοσμο τυπου μπατιστ κ.α. σορυ αλλα εφτασε στα 32 του κανοντας πρωταθλητισμο και ξαφνικα δεν μπορει να αντεξει την κριτικη η οποια δεν ηταν καν τοσο μεγαλη. ισως απλα αυτα που ακουστηκαν για ενδιαφερον της εφες να ισχυουν και το σκεφτεται. το σιγουρο ειναι οτι ξαφνικα απο εκει που δεχοταν κριτικη για την κακη του εμφανιση με μια διφορουμενη δηλωση βρεθηκε να αποθεωνεται και να του ζηταν συγγνωμη.
Zoys
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 23:25 ) *
Παντως εδω στο φορουμ ειχε γινει επανασταση με τον Διαμαντιδη πριν κατι μερες.Ο Διαμαντιδης παντως τοσα χρονια που ειναι στον Παναθηναικο δεν θυμαμαι ποτε να εκανε "ΔΕΝ ακουω ΡΕ" στην εξεδρα.Για μενα οταν το κανει ενας παικτης αυτο σημαινει οτι την ομαδα την εχει να το πω κομψα κατω απο το ΕΓΩ του.Και εμενα προσωπικα που ειμαι καναπεδατος απο το 2009 πεφτει στα ματια μου.

Όταν έβγαζε γλώσσα όμως ήταν καλό το ΕΓΩ του γιατί μας έδωσε Πρωτάθλημα...
erwi grey
QUOTE(g_dask @ Jun 5 2014, 04:23 ) *
Συμφωνώ, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση Σπαν με ΔΔ οσον αφορα την προσφορα τους στις ομαδες τους. Δυστυχως η σταθερη κακη αποδοση με παο τον εχει ριξει στα ματια των οπαδών. Ας ελπίσουμε ότι οι σημερινές δηλώσεις δε σημαίνουν κάτι και να παραμείνει στην ομάδα.

Κι εγω πριν λιγες μερες τον εβριζα για τις τραβηγμενες προσπαθειες που παιρνει αλλα σκεφτοντας την ομαδα χωρις Σπανουλη του χρονου με ολα τα κακα του, πεφτουμε επιπεδο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.