Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Negro8
QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:34 ) *
Και για να κανω και ενα σχολιο που αλλοι θα το σχολιαζαν αρνητικα την παρασκευη μα ς σφυριζει διαιτητης ο οποιος ηταν περυσι συμπαικτης μου και δεχοταν συνεχεια σχολια οτι ειχε την ευννοια των αλλων διαιτητων.δλδ την αλλη παρασκευη θα σφυριξει υπερ σας?χαχαχαχα


Ως σαν προφητης εγινε οτι ειπα δυστυχως.κριμα....δεν χρειαζοταν.
ELEFSINA
ΙΑΣΩΝΑΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ??????????????????????????????????????????????ποσο????????????????
milf_hunter#10
[quote name='ELEFSINA' date='Jan 30 2010, 03:06 ' post='379890']
ΙΑΣΩΝΑΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ??????????????????????????????????????????????ποσο????????????????



73-60

Συγχαρητηρια στα γνωστα αγνωστα κορακια που κ παλι εβαλαν το χερακι τους να κερδισει κατα τι γνωμη μια απο τισ χειροτερεσ ομαδεσ τις κατηγοριας!!!η θεση που της αρμοζει ειναι προς το τελος τησ βαθμολογιασ κ οχι εκει ποθ βρισκεται!!
Συγχαρητηρια στο κοσμο του ιασωνα ιταν καταπλικτικοσ!!!(χωρισ ειρωνια)
Συγχαρητηρια στον ιασωνα που επαιξε 35 λεπτα ζωνη διγμα το ποσο μπασκετικη ομαδα ειναι!!!
Συγχαρητηρια στην δοιηκιση των σουρμενων που για μια ακομα φορα εδειξαν το ποσο σεβονται το κοπο μας κ την προσπαθεια ποθ κανουμε φετος!!


ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΗΣΟΥΜΕ Κ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ!!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
milf_hunter#6
ιασωνας-σουρμενα 1, 13 ποντους περιπου....δεν παιξαμε καλα απεναντι στην ζωνη του ιασωνα και ταυτοχρονα με την μεγαλη ευστοχια τους καταφεραν να μας κερδισουν....ειμαστε εντελως ΜΟΝΟΙ μας,σαν παρεα,και θα συνεχιζουμε να παιζουμε οσο το δυνατον καλυτερα για να τελειωσουμε οσο πιο ψηλα γινεται! καθαρα για ΕΜΑΣ!!!χαρακτιριστικο ειναι 1.οτι σχεδον μιση ομαδα ηρθε 10 λεπτα πριν ξεκινησει το παιχνιδι καθως ενημερωθηκαμε τελευταια στιγμη οτι δε θα εχουμε πουλμαν τελικα,2.οτι στις προπονησεις δεν εχουμε πλεον ουτε νερο να πινουμε (του γηπεδου ειναι ακαταλληλο....)!!!αναφερω τα πιο τρανταχτα,ειναι και αλλα........!!!!!
Negro8
ελα αλλα 2 παιχνιδακια εμειναν.κανενας δεν ξερει ποσο ηρθαν?τραχωνες-πηγασος και αρης γλυφαδας-ερμης αργυρουπολης.
milf_hunter#6
[quote name='Negro8' date='Jan 30 2010, 02:32 ' post='379900']
ελα αλλα 2 παιχνιδακια εμειναν.κανενας δεν ξερει ποσο ηρθαν?τραχωνες-πηγασος και αρης γλυφαδας-ερμης αργυρουπολης.

τραχωνες πηγασος 1
Negro8
Τhanks milf_hunter.νασαι καλα.καλη συνεχεια σου ευχομαι και στην ομαδα σου

1 – Βουλιαγμένη 13-2 28
2 – Τράχωνες 12-3 27
3 – Ιάσωνας Νικ. 11-4 26
----------------------------------------------------
4 – Λέων Μοσχ. 10-5 25
5 - ΟΚΕ 10-5 25
6 - Σούρμενα 9-6 23
7 – Καστέλλα 8-7 23
8– Πήγασος 6-9 21
9– Ηλεκτρούπολη 6-9 21
10 ¨Αρης Γλυφ. 6-9 21
-----------------------------------------------------
11– Ν. Πέραμος 4-11 19
12 - Ερμής Αργ. 4-11 19
13 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 3-12 18
14 - Ερμής Πειρ. 3-10 16
αν εχω καποια λαθη διορθωστε με
bartsa
Συσωμη η δοιηκηση του σωματειου μας παρακολουθησε το παιχνιδι της ομαδος μας με τον Ερμη Αργ δειχνοντας πως τα θεμελια που εχει βαλει η Προεδραρα μας ειναι ατσαλινα. Νικη 57-55 αφιερωμενη εξ ολοκληρου απο τους αθλητες σου σε Εσενα.
roki
QUOTE(Negro8 @ Jan 30 2010, 02:49 ) *
Τhanks milf_hunter.νασαι καλα.καλη συνεχεια σου ευχομαι και στην ομαδα σου

1 – Βουλιαγμένη 13-2 28
2 – Τράχωνες 12-3 27
3 – Ιάσωνας Νικ. 11-4 26
----------------------------------------------------
4 – Λέων Μοσχ. 10-5 25
5 - ΟΚΕ 10-5 25
6 - Σούρμενα 9-6 23
7 – Καστέλλα 8-7 23
8– Πήγασος 6-9 21
9– Ηλεκτρούπολη 6-9 21
10 ¨Αρης Γλυφ. 5-9 19 αναμενεται αποτελεσμα
-----------------------------------------------------
11– Ν. Πέραμος 4-11 19
12 - Ερμής Αργ. 4-10 18 αναμενεται αποτελεσμα
13 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 3-12 18
14 - Ερμής Πειρ. 3-10 16
αν εχω καποια λαθη διορθωστε με




Φιλε ο ερμης εχει 18 βαθμους!!!Δεν θα κοιμηθουμε σημερααααα
Negro8
QUOTE(roki @ Jan 30 2010, 02:54 ) *
Φιλε ο ερμης εχει 18 βαθμους!!!Δεν θα κοιμηθουμε σημερααααα


τη βαθμολογια την πηρα απο την εσκανα και την διορθωσα.
σωστος ο roki.
1 – Βουλιαγμένη 13-2 28
2 – Τράχωνες 12-3 27
3 – Ιάσωνας Νικ. 11-4 26
----------------------------------------------------
4 – Λέων Μοσχ. 10-5 25
5 - ΟΚΕ 10-5 25
6 - Σούρμενα 9-6 23
7 – Καστέλλα 8-7 23
8– Πήγασος 6-9 21
9– Ηλεκτρούπολη 6-9 21
10 ¨Αρης Γλυφ. 6-9 21
-----------------------------------------------------
11– Ν. Πέραμος 4-11 19
12 - Ερμής Αργ. 4-11 19
13 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 3-12 18
14 - Ερμής Πειρ. 4-10 18
traxonas
ΤρΑΧΩΝΕς- πηγασος : 69-55. Σχολια αυριο .
Don
Συνχαρητηρια στην ομαδα της Καστελας που εδειξε ψυχραιμια σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου και αυτο την οδηγησε στην νικη απεναντι στην ομαδα μου.
Καθαρο μυαλο και στα 40 λεπτα καλες επιλογες απο την ομαδα της Καστελας καλη αμυνα αλλα το κυριοτερο ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ οταν βρισκοταν πισω στο σκορ και συνεχεια καλυπτε την διαφορα μεχρι που περασε μπροστα και μπορεσε και να παρει την διαφορα.
Μεγαλη εμφανιση απο τον Κολλια Νο10 και Λουκη Νο7 και κριμα που δεν συνοδευτικε απο νικη.Αναλυση του αγωνα δεν ειμαι σε διαθεση να κανω γιατι αν προσεξετε τα λιγα που γραφω παραπανω θα καταλαβετε τι εγινε.
Τελος θα ζητησω απο την ομαδα μου συγνωμη απο την εμφανιση μου,ημουν πολυ λιγος για ενα τετοιο παιχνιδι και υποσχομαι τετοια εμφανιση να μην ξανακανω.
Ο Λεων δεν εχει χασει τον στοχο του θα κυνιγησει την ανοδο μεχρι το τελος.
Νο4 Λεων Μοσχατου
pistolinas7
καλημερα παιδες,
μασ χαλασαν τα προγνωστικα τα σουρμενα κ εχασα το απολυτο νομιζω...δεν περιαζει!!τι εγινε ρε παιδια στο παιχνιδι του ιασωνα για γραψτε να μαθοουμε κ μεις που δεν ημασταν εκει..ποιος επαξε καλα απο τισ ομαδες,οι προπονητες ειχαν καλη αποδοση...
στο ματσ ηλεκτρουπολη βουλιαγμενη που παρακοολουθησα εγινε χαμος αν κ ηταν ομορφο παιχνιδακι εγινε παλι σκηνικο με τους διαιτητες και εκει καπου χαλασε ολη η εικονα!!κριμα!
παντως η ηλεκτρουπολη καλη ομαδα και θα πρεπε να ναι πιο ψηλα,οσον αφορα την βοουλιαγμενη κακα τα ψεματα οτι κ αν ακουγεται δικαιως ειναι πρωτη διοτι εχει μεταλλο ως ομαδα που ειναι αποφασισμενη πως θα ανεβει!

λοιπον περιμενω περιγραφες!!
katestramenos
Καλησπερα.Αν εχω καταλαβει καλα εχουν πεσει πολλοι αποκλεισμοι στο forum...Θα ειναι σωστο να μην παιρνει η μπαλα ολους τους εμπλεκομενους σε μια συζητηση παρα μονο αυτους που προκαλουν.Στα αγωνιστικα τωρα.
Εχτες παρακολουθησα το παιχνιδι Καστελλα - Λεων.
Καλο ματσακι,μετρια αποδοση και απο τις δυο ομαδες και ενα δικαιο αποτελεσμα με μια αντικειμενικη διαιτησια.!
Ενω στην αρχη του παιχνιδιου ο Λεων ηταν μπροστα στο σκορ ,αν θυμαμαι καλα μεχρι και 8 ποντους η Καστελλα ειχε το σθενος να γυρισει το παιχνιδι στα μεσα της τριτης περιοδου.Ο προπονητης του Λεωντα ενω ηταν συγκεκριμενα με 6 ποντους μπροστα βρεθηκε να χανει μεχρι και με 12 διχως να παρει time out.Οι φιλοι του Λεωντα (να τα λεμε και αυτα)
πλεον τα ειχαν με την ομαδα τους και δε τους εφταιγε ουτε η διαιτησια αλλα ουτε και η αντιπαλη ομαδα.
Σε θεμα αποδοσης τωρα.
Απο τη Καστελλα δεν ξεχωρισε καποιος,για αυτο και θεωρω οτι κερδισαν.Ολοι εδωσαν αυτο που επρεπε με σοβαροτητα(!!!!) και η ομαδα απλα κερδισε.Αυτο πρεπει να γινεται.Επιβεβαιωσαν τα λογια μου σε προηγουμενη αναλυση μου για την ομαδα τους! Οταν κανουν περα τους εγωισμους μπορουν να κερδισουν μεχρι και τον πρωτο!Μακαρι να συνεχισουν με την ιδια φιλοσοφια.
Απο Λεων το 10 και το 7 παλευαν σε ολο το παιχνιδι ενω σε κακη μερα ηταν ο Νο4(πραγμα που απο οτι διαβασα παραδεχτηκε και ο ιδιος προς τιμην του!!!) αν και δε μας εχει συνηθισει σε τετοιες εμφανισεις.Ηταν το δευτερο παιχνιδι του Λεωντα που παρακολουθω και εκτιμω οτι γινεται λαθος διαχειριση υλικου.Υπαρχει υλικο,υπαρχει ταλεντο και θεωρω οτι με τη σωστη διαχειριση εχτες ο Λεωντας θα κερδιζε ευκολα το συγκεκριμενο παιχνιδι.Οσο επαιζαν με καθαρο μυαλο και εκαναν αυτο που επρεπε η ομαδα κερδιζε με το νο10 να κανει παρτυ μεσα στη ρακετα.Στο δευτερο ημιχρονο για καποιο λογο δεν συνεχισαν το ιδιο μοτιβο και το αποτελεσμα...ηττα! Κριμα.Παρολα τα παρατραγουδα και τους διαξιφισμους εδω μεσα θεωρω οτι ο Λεων αξιζει την ανοδο και εχτες αντι να ανεβει,κατεβηκε ενα σκαλι..Εχει δρομο ομως το πρωταθλημα.
Καλη συνεχεια και στα δυο σωματεια!
traxonas
QUOTE(traxonas @ Jan 30 2010, 03:38 ) *
ΤρΑΧΩΝΕς- πηγασος : 69-55. Σχολια αυριο .


TΡΑΧΩΝΕΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 69 - 55

Ενα παιχνιδι που μας ειχε αγχωσει αρκετα, ολη την εβδομαδα ,ομολογω.
Η αλλαγη προπονητη του Πηγασου και συναμα ψυχολογιας για ενα νεο ξεκινημα, η ηττα στον Κορυδαλλο στον πρωτο γυρο...
Ο Πηγασος ηρθε στον Αλιμο με ολους τους παικτες, ακομα και αυτους που ειχαν αποχωρησει προσκαιρα λογω
προπονητη, και φυσικα με leoncalf στον παγκο βοηθο.
Καναμε αρκετα καλο παιχνιδι με αρκετες ωραιες φασεις κοντα στο καλαθι και γενικα,νομιζω, ελεγχαμε το ρυθμο
του αγωνα. Ο Πηγασος με πρωταγωνιστη τον Ιτζελερ, σε ενα πολυ καλο β' ημιχρονο -στο α' τον περιορισαμε νομιζω αποντο-
προσπαθησε και εκλεισε την ψαλιδα στους +6 (απο 12 νομιζω), αλλα , με καλη αμυνα ξεφυγαμε παλι σε διψηφιο
και δεν θυμαμαι να απειληθηκαμε ιδιαιτερα στο τεταρτο δεκαλεπτο. Πολυ μου αρεσε ο πιτσιρικος το 13, με πολυ
θρασος και καλο drive, μας εβαλε καμια 15αρα!
Εμεις, για μια ακομη φορα λειτουργησαμε πολυ καλα και σε περιφερεια αλλα και στους ψηλους, με τους δυο πυργους
μας να κατεβαζουν πολλα αμυντικα και επιθετικα ριμπαουντ, αλλα να προσφερουν και στο σκοραρισμα.
Θεωρω πως το κοουτσαρισμα του Σολωμου ηταν πολυ καλα προσαρμοσμενο στις αναγκες του αγωνα και οχι στις
απαιτησεις φιλων στην εξεδρα! icon_blahblah.gif icon_wave.gif
Η διαιτησια γενικα περασε απαρατηρητη, εδωσε μια τεχνικη στον Σαρδελη του Πηγασου, σε ενα φαουλ του που το
αμφισβητησε εντονα ( εχουμε φαει τετοιες εμεις απειρες, και μυαλο δεν βαζουμε!), με ψιλολαθακια εκατερωθεν.

leoncalf, χαρηκα που σε γνωρισα, περιμενω και δικα σου σχολια ... icon_wave.gif

Τωρα ξεκιναει για μας ο ''ζεστος'' μηνας Φεβρουαριος, με τεσσερα ντερμπι, με Βουλιαγμενη, Σουρμενα εντος και
ΟΚΕ, Λεοντα εκτος, που θα ξεκαθαρισει και θα κρινει ολη την χρονια!! wos_sport4.gif
ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ!!!
ELEFSINA
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=9667

Ψηφιστε να δουμε.....αποτελεσματα! smiley.gif
NEKROTHAFTHS7
Καλησπερα!!!Ολοι οι πανγραφικοτατοι που δινατε το Ερμης Π. - Φοινικας Αγ. Σοφιας διπλο, δωστε και το πηγασος-ερμης ασσο, θα πεσει πολυ γελιο!!!
leonkalf
QUOTE (traxonas @ Jan 31 2010, 00:25 ) *
TΡΑΧΩΝΕΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 69 - 55

Ενα παιχνιδι που μας ειχε αγχωσει αρκετα, ολη την εβδομαδα ,ομολογω.
Η αλλαγη προπονητη του Πηγασου και συναμα ψυχολογιας για ενα νεο ξεκινημα, η ηττα στον Κορυδαλλο στον πρωτο γυρο...
Ο Πηγασος ηρθε στον Αλιμο με ολους τους παικτες, ακομα και αυτους που ειχαν αποχωρησει προσκαιρα λογω
προπονητη, και φυσικα με leoncalf στον παγκο βοηθο.
Καναμε αρκετα καλο παιχνιδι με αρκετες ωραιες φασεις κοντα στο καλαθι και γενικα,νομιζω, ελεγχαμε το ρυθμο
του αγωνα. Ο Πηγασος με πρωταγωνιστη τον Ιτζελερ, σε ενα πολυ καλο β' ημιχρονο -στο α' τον περιορισαμε νομιζω αποντο-
προσπαθησε και εκλεισε την ψαλιδα στους +6 (απο 12 νομιζω), αλλα , με καλη αμυνα ξεφυγαμε παλι σε διψηφιο
και δεν θυμαμαι να απειληθηκαμε ιδιαιτερα στο τεταρτο δεκαλεπτο. Πολυ μου αρεσε ο πιτσιρικος το 13, με πολυ
θρασος και καλο drive, μας εβαλε καμια 15αρα!
Εμεις, για μια ακομη φορα λειτουργησαμε πολυ καλα και σε περιφερεια αλλα και στους ψηλους, με τους δυο πυργους
μας να κατεβαζουν πολλα αμυντικα και επιθετικα ριμπαουντ, αλλα να προσφερουν και στο σκοραρισμα.
Θεωρω πως το κοουτσαρισμα του Σολωμου ηταν πολυ καλα προσαρμοσμενο στις αναγκες του αγωνα και οχι στις
απαιτησεις φιλων στην εξεδρα! icon_blahblah.gif icon_wave.gif
Η διαιτησια γενικα περασε απαρατηρητη, εδωσε μια τεχνικη στον Σαρδελη του Πηγασου, σε ενα φαουλ του που το
αμφισβητησε εντονα ( εχουμε φαει τετοιες εμεις απειρες, και μυαλο δεν βαζουμε!), με ψιλολαθακια εκατερωθεν.

leoncalf, χαρηκα που σε γνωρισα, περιμενω και δικα σου σχολια ... icon_wave.gif

Τωρα ξεκιναει για μας ο ''ζεστος'' μηνας Φεβρουαριος, με τεσσερα ντερμπι, με Βουλιαγμενη, Σουρμενα εντος και
ΟΚΕ, Λεοντα εκτος, που θα ξεκαθαρισει και θα κρινει ολη την χρονια!! wos_sport4.gif
ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ!!!

Γεια σου traxona! Αν και με μια "μικρή" καθυστέρηση, εδώ είμαι κι εγώ.
Για το παιχνίδι, τα πράγματα είναι όπως τα περιγράφει ο traxonas παραπάνω. Το παιχνίδι το πήρε δίκαια η ομάδα του Αλίμου, αν και ζορίστηκε και χρειάστηκε να "ιδρώσει" για να πάρει τη νίκη. Οι Τράχωνες ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού μπροστά, είχαν τον έλεγχο στο σκορ αλλά εμείς είμασταν διαρκώς σε απόσταση βολής. Το παλέψαμε το ματς όσο μπορούσαμε, προσπαθήσαμε για το καλύτερο και νομίζω προβληματίσαμε τους αντιπάλους που ήταν και το λογικό φαβορί της αναμέτρησης.
Η τελική διαφορά νομίζω μας αδικεί, αφού ήταν και η μεγαλύτερη του παιχνιδιού. Αξίζαμε κάτι καλύτερο σε αυτό, αλλά μικρή σημασία έχει..

Οι Τράχωνες καλή ομάδα, έχει αρκετές επιλογές ο προπονητής της, και παίζουν πολύ πειθαρχημένα. Η ομάδα τους μου έδειξε πολύ δουλεμένη, είχε μια φιλοσοφία στο παιχνίδι της και έπαιζαν ακολουθώντας κατά γράμμα το πλάνο τους.
Πολύ inside game με τον ψηλό τους τον Πριφτάκη και από κει και πέρα πολύ split και πάσα στον ελεύθερο παίκτη για σουτ (με αυτόν τον τρόπο φάγαμε αρκετά τρίποντα που μεγάλωσαν την διαφορά).
Ζημιά μας έκανε και ο έταιρος ψηλός τους (Καρκούλιας νομίζω) και ειδικά με ένα τρίποντο από την κορυφή που έβαλε νομίζω τέλος στη διεκδίκηση της νίκης.
Καλός και ο μικρός τους, το #15 με 3 τρίποντα (1 επίσης κρίσιμο).

Πολύ καλή φιλοξενία και πολύ καλή εξέδρα!! Χάρηκα πολύ αυτό το ματς που έγινε με αυτές τις συνθήκες. Φωνές και συνεχές ταμπούρλο από τους πιτσιρικάδες έδιναν παλμό (χωρίς καμία ακρότητα) και πραγματικά αυτή η ατμόσφαιρα πιστεύω ανεβάζει ψυχολογικά και κάνει τον κάθε παίκτη να παίξει καλύτερα. Γηπεδούχο και φιλοξενούμενο.. Μπράβο σας!!! 77.gif Μακάρι κάθε έδρα να ήταν έτσι.
Αποδεικτικό στοιχείο η φωνή μου που είχε ψιλοκλείσει, αφού για να ακουστεί κανείς έπρεπε να φωνάξει δυνατά!

Στο τέλος είχα την ευκαιρία και να συζητήσω με τους ανθρώπους της ομάδας (traxonas included) και χάρηκα με το ήθος και το πάθος τους για την ομάδα και το μπάσκετ. Εύχομαι να είστε έτσι πάντα, κοντά στην ομάδα σας και το μπάσκετ και να διατηρήσετε τη φλόγα και τον παλμό που εισέπραξα την Παρασκευή.
Εύχομαι (και όλο και κάπου θα γίνει) να ξαναβρεθώ στο γήπεδό σας να παίξω παιχνίδι. Την Παρασκευή παρότι έφυγα ηττημένος, ένοιωθα καλά. Αφενός γιατί η ομάδα μου έδειξε σημάδια ανάκαμψης και πολέμησε το ματς μέχρι εκεί που μπορούσε και αφετέρου για το καλό κλίμα που συνάντησα.


Στα της ομάδας μου τώρα, χαίρομαι που η ομάδα έδειξε σημάδια βελτίωσης και μπράβο στα παιδιά που παρότι είναι αρχή με τον καινούργιο προπονητή έδειξαν καλό πρόσωπο και πάλεψαν το ματς μέχρι τέλους και μέχρι εκεί που μπορούσαν.
Η ομάδα θέλει δουλειά, γίνεται και θα γίνει η δουλειά και ελπίζουμε ότι στο προσεχές μέλλον θα αποδώσει καρπούς. Είναι αρχή ακόμα με τον καινούργιο coach,που βάζει τις δικές του αρχές και τον δικό του τρόπο παιχνιδιού, αλλά θα προσαρμοστεί εν καιρώ η ομάδα στα νέα δεδομένα. Είναι πολλά αυτά που πρέπει να διορθωθούν, ο χρόνος σίγουρα μικρός αλλά θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατόν.
Το παιχνίδι ήταν εξ' αρχής δύσκολο, αλλά αυτά που είπαμε προσπαθήσαμε και τα κάναμε σε ένα βαθμό, είχαμε πλάνο, ελέγξαμε το ρυθμό και δώσαμε ότι είχαμε.
Ελπίζουμε στα επόμενα ματς (αρχής γενομένης την Παρασκευή) να παίρνουμε και τα ροζ φύλλα.


Καλό μήνα.
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(NEKROTHAFTHS7 @ Feb 1 2010, 15:47 ) *
Καλησπερα!!!Ολοι οι πανγραφικοτατοι που δινατε το Ερμης Π. - Φοινικας Αγ. Σοφιας διπλο, δωστε και το πηγασος-ερμης ασσο, θα πεσει πολυ γελιο!!!

εκτος απο εμενα!!!
roki
Ας αφησουμε τις κουβεντες και ας πουμε τιποτα για αυριο...Τα παιχνιδια ειναι τα παρακατω με αναποδες τις εδρες...Καλη επιτυχια σε ολους..




1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Ντερπμυ κορυφης πιστευω οτι ο λεωντας ειναι πολυ δυνατος στην εδρα του και πιστευω οτι δεν εχει περιθωρειο για ηττα 1
ΚΛ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Δυσκολα χανουν τα σουρμενα στην εδρα τους 1

ΚΛ.ΑΛΙΜΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Πιστευω πως οι τραχωνες δυσκολα θα ξαναχασουν ως το τελος της χρονιας 2
ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Το παιχνιδι που αφορα την ομαδα μου ειναι πολυ δυσκολο...Ο πηγασος εχει ανεβασμενη ψυχολογια και εμεις εχουμε 2 παιχτες βασικους τραυματιες και αμφιβολους για το αν θα παιξουν...Παντως θα το παλεψουμε.
ΝΈΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. Ο Φοινικας δεν εχει περιθωρειο για αλλη ηττα ειδικα στην εδρα του αν και μετα την προηγουμενη εβδομαδα δεν ξερω αν εχει ψυχολογια Πονταρω στο διπλο τησ ηλεκτρουπολης
ΚΛ.SAINT LAWRENCE Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Καθαρο 2.
ΚΛ.ΚΑΜΙΝΙΩΝ Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ "ΑΡΗΣ" πονταρω στην καστελλα...2
katestramenos
Να και τα δικα μου προγνωστικα με καποιες προυποθεσεις....
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Αν ο προπονητης του Λεωντα κοιμηθει καλα το προηγουμενο βραδυ και παει ξεκουραστος στο γηπεδο και αν ο προπονητης του Ιασωνα ακουσει απο πουθενα οτι υπαρχει και το μαν του μαν στη καλαθοσφαιριση,γιατι φετος τον ιασωνα μονο ζωνη τον βλεπουμε να παιζει!
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 1
Η Νεα Περαμος υποθετω οτι το παιχνιδι θα το χτυπησει μεχρι το 24-25 λεπτο και μετα θα μεινει απο δυναμεις.Καλυτερη ομαδα το σωματειο των κυνηγων μαναδων που θα ηθελαν να γαμη...ν
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - Χ2
Το ντερμπυ της αγωνιστικης.Βασει προγραμματος αν ο οκε κερδισει βαζει βασεις για ανοδο ενω η τραχωνες παραμενουν δευτεροι.Αν ομως κερδισουν οι Τραχωνες ανεβηκαν σιγουρα απο τωρα.Ψηφιζω ομως Τραχωνες ...
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
Οπως ειχε πει και ο αειμνυστος Αργυρης Σουγκλακος σε δηλωσεις πριν απο αγωνα του "Πρωτα ο Θεος θα πεισει πολυ ξυλο"
Δυνατα κορμια σφιχτες αμυνες βασει φιλοσοφιας νεων προπονητων και γιουργια στο ντρουβα με τα κουλουρια.!!!!Το προγνωστικο ειναι καθαρα θεμα επιθεσης. Ο Πηγασος τα βαζει στο κορυδαλλο ενω ο Ερμης δυσκολευεται εκτος.Του αγιου τριποντου λοιπον και οτι βγει...
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Το παιχνιδι αυτο θα ειχε τιτλο αν ηταν ταινια "Ψυχεδελεια στο Σαν Φρανσισκο" Παιχνιδι περιφερειακων,πανω κατω,τριπλα σουτ. Παρομοιο μπασκετ και απο τις δυο πλευρες . Αν ηταν προπο το δελτιο δε θα επαιζα καθολου γιατι θα υπηρχε αυτο το παιχνιδι (θα με εριχνε εξω σιγουρα)Εναλλαξ εχασαν την προηγουμενη αγωνιστικη απο τους μεχρι τοτε δυο τελευταιους.Τι να πεις.Αινιγμα.Λογω εδρας δινω τον ασσο.
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -2
Αν ο καλυτερος παικτης της Βουλιαγμενης δε παει καθυστερημενος στο γηπεδο οπως ειχε συμβει και στα καμινια στο παιχνιδι με τη καστελλα η Βουλιαγμενη θα περασει ευκολο βραδυ.Αν δε πηγαινε καθολου θα εδινα μεχρι και ασσο.Τα δυσκολα για αυτους ερχονται την αλλη εβδομαδα.Αν χασουν με 8 χανουν τη πρωτια.
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 2
Αν εκρινα απο το πρωτο παιχνιδι μεσα στα καμινια θα ψηφιζα ασσο.Το πρωτο παιχνιδι πραγματικα ηταν ενα παιχνιδι που θα το ονομαζα . Οι κουτσοι με τους κουλους.Μη με παρεξηγησετε.Λογω γηπεδου.Χωματα παντου,η μπαλα ασπρη απο τη σκονη,τα ταμπλο εμπριμε και ο ταπητας εξαιρετικος για πατιναζ.Κακο παιχνιδι.Επειδη εχω δει ομως τις ομαδες ξανα θεωρω οτι θα γινει καλο ματσακι.Στη γλυφαδα δε μπαινει σουτ αν δεν εχεις κανει αιτηση στο Δημο(απορω ο Πασπαλι τη πρωτη χρονια στο βαζελο στη πρεμιερα του πρωταθληματος πως ειχε βαλει 3/3 3ποντων στις πρωτες 3 φασεις(στο τελ αβιβ δεν εβαζε βολη ο πουσ...ς).Ο Εντι ομως τοτε μιλησε....στο τελος.!)Αν ομως η Καστελλα παιξει ηρεμα χωρις εγωισμους θα κερδισει.Ερχεται με φουρια απο νικη εναντιον του Λεωντα και παει να χτυπησει μια καλυτερη θεση.
don juan
Λεων Μοσχατου-Ιασωνας Νικαιας 1. καιρος για το λεων να δειξει οτι ειναι ομαδα με στοχο τη β εσκανα και να παιξει σωστο ΜΠΑΣΚΕΤ και να παρει το αποτελεσμα που θα τον οδηγησει στην τριτη θεση με ισοβαθμιες... ΕΝΑ ΝΕΟ ΣΕΡΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΩΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ!!!

Σουρμενα- Νεα Περαμος 1. δυνατη ομαδα τα σουρμενα ευκολα η δυσκολα θα καταφερουν να ξεπερασουν την αντισταση των φιλοξενουμενων και να παρουν αλλους 2 βαθμους!!!

Ο.Κ.Ε.-Τραχωνες!!!!!!! 2. αν επαιζαν σε αλλη εδρα το διπλο θα ηταν η μονη επιλογη! η εδρα της ελευσινας ομως μπορει να προκαλεσει προβληματα σε πολλες ομαδες επομενως κραταμε μια μικρη επιφυλαξη!

Πηγασος-Ερμης Πειραια 2. αν μη τι αλλο η ομαδα του Πειραια εχει δειξει πως εχει κοτσια και πως εχει σκοπο να πουλησει ακρβα το τομαρι του!! διπλο λοιπον αν θελει να διατηρησει τις επλιδες του, αλλιως Δ εσκανα σου ερχεται ο πρωτος!

Φοινικας-Ηλεκτρουπολη 2! ξεκινησε δυνατα η ομαδα τησ ηλεκτρουπολης αλλα καποια αποτεσματα "παραξενα" την εφεραν σε αυτη τη θεση! πιστευς πως θα ανεβει και θα κανει νικες! Απο την αλλη ο φοινικας προσπαθει αλλα δεν πολυπειθει....

Ερμης Αργυρουπολης-Βουλιαγμενη 2! δεν ξερω τι λενε για τους... γκρι 68.gif η για το ροστερ αλλα εγω τους βλεπω σοβαρους και ικανους να παιρνουν τα αποτελεσματα που θελουν...

Αρης-Καστελλα 2. Αν η Καστελλα παραμεινει σοβαρη και δεν κανει τα γνωστα σκαμπανευασματα(κερδιζω τον πρωτο, χανω απο τον τελευταιο) θα κερδισει!

καλα ματσακια καλο μπασκετ!

ΛΕΩΝ #13 blove.gif
ELEFSINA
Μια αγωνιστικη που θα κρινει παρα πολλα!παρα πολλα ματσ αυριο ειναι σημαντικα για την κορυφη και τον πατο της βαθμολογιας..... bball.gif


Λεων Μοσχατου-Ιασωνας Νικαιας 2 ενα ματς ντερμπυ-φωτια αν χασει ο Λεων θεωρω οτι χανει πολλες πιθανοτητες για την ανοδο,πραγμα που συμβαινει εαν χασει και ο Ιασωνας.Ψηφιζω Ιασωνα γιατι εχει κοουτσ,πολυ καλυτερες μοναδες απο τον λεων και γιατι ο λεων τους τελευταιους αγωνες δεν με πειθει αγωνιστικα.

Σουρμενα- Νεα Περαμος 1 στην εδρα τους ειναι καλη ομαδα και με την Νεα Περαμο αντιπαλο πρεπει να αυτοκτονησουν για να χασουν

Ο.Κ.Ε.-Τραχωνες (no comment)

Πηγασος-Ερμης Πειραια 1 καραμπινατος ασος,ο Ερμης με ελλειψεις δεν εχει πιθανοτητες αν και πιστευω οτι θα το παλεψει,αν χασει ο Πηγασος θα μπλεξει....

Φοινικας-Ηλεκτρουπολη 2 θα βαζα ασο αλλα η Ηλεκτρουπολη στο ματς με την Βουλιαγμενη εδειξε οτι ειναι σε καλη κατασταση

Ερμης Αργυρουπολης-Βουλιαγμενη 2 ο μαγγωνακης δεν χανει ο κοσμος να χαλασει

Αρης-Καστελλα 1 η εκπληξη της αγωνιστικης,ο Αρης στην εδρα του ειναι πολυ δυνατος
POWER_KF
Μακάρι να έρθουν έτσι τα αποτελέσματα να ανάψουν λίγο τα αίματα!!!!:

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 1
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - 1
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 2

Αν έρθουν έτσι τα αποτελέσματα θα έχουμε:
Βουλιαγμένη 29, Τράχωνες 28, Ιάσωνα, Λέοντας, ΟΚΕ 27, Σούρμενα, Καστέλα 25, Πήγασος 23, Ηλεκτρούπολη, Άρης 22, Ερμής Αργ. 21, Ν. Πέραμος , Φοίνικας 20, Ερμής Π. 19
Βάλτε τώρα να γίνει διπλό την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο (καθόλου απίθανο) και να κερδίσουν Ιάσωνας, Λέοντας και ΟΚΕ. Θα έχουμε τετραπλή ισοβαθμία στη δεύτερη θέση!!!!! ΟΜΟΡΦΙΑ!!!!
ikarosbc
Καλημερα.

Ετσι υπαρχει μια "αγρια ομορφια". 69.gif

Κοιτα ομως αυτο το υποθετικο σεναριο και μεσα απο τα ματια ενος Τραχωνα!!!!!!!! biggrin.gif
POWER_KF
QUOTE(ikarosbc @ Feb 5 2010, 13:35 ) *
Κοιτα ομως αυτο το υποθετικο σεναριο και μεσα απο τα ματια ενος Τραχωνα!!!!!!!! biggrin.gif


Φαντάζομαι ότι αν το έγραφε ο Τράχωνας θα το ήθελε κάπως έτσι:
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 2
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 1

Αν έρθουν έτσι τα αποτελέσματα θα έχουμε:
Βουλιαγμένη 29,Τράχωνες 29, Ιάσωνας 27, Λέων Μοσχ. 27, ΟΚΕ 26, Σούρμενα 24, Καστέλλα 24, Πήγασος 23, Αρης Γλυφ. 23, Ηλεκτρούπολη 22, Ν. Πέραμος 21, Ερμής Αργ. 21, Φοίνικας Αγ.Σοφ. 20, Ερμής Πειρ. 19
Βάλτε τώρα να γίνει άσσος την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο (καθόλου απίθανο) και να χάσουν Ιάσωνας, Λέοντας και ΟΚΕ. Οι Τράχωνες με 31 και η Βουλιαγμένη με 30 αφήνουν Ιάσωνα, Λέοντα με 28 και ΟΚΕ με 27 και πάνε από τώρα διακοπές!!!!!
Εσύ ως ανεξάρτητος φιλοτράχωνας τι πιστεύεις; Λογικά κάπου στη μέση θα είναι η πραγματικότητα!
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Feb 5 2010, 13:58 ) *
Φαντάζομαι ότι αν το έγραφε ο Τράχωνας θα το ήθελε κάπως έτσι:
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 2
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 1

Αν έρθουν έτσι τα αποτελέσματα θα έχουμε:
Βουλιαγμένη 29,Τράχωνες 29, Ιάσωνας 27, Λέων Μοσχ. 27, ΟΚΕ 26, Σούρμενα 24, Καστέλλα 24, Πήγασος 23, Αρης Γλυφ. 23, Ηλεκτρούπολη 22, Ν. Πέραμος 21, Ερμής Αργ. 21, Φοίνικας Αγ.Σοφ. 20, Ερμής Πειρ. 19
Βάλτε τώρα να γίνει άσσος την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο (καθόλου απίθανο) και να χάσουν Ιάσωνας, Λέοντας και ΟΚΕ. Οι Τράχωνες με 31 και η Βουλιαγμένη με 30 αφήνουν Ιάσωνα, Λέοντα με 28 και ΟΚΕ με 27 και πάνε από τώρα διακοπές!!!!!
Εσύ ως ανεξάρτητος φιλοτράχωνας τι πιστεύεις; Λογικά κάπου στη μέση θα είναι η πραγματικότητα!


ΨΗΦΙΖΩ ΔΑΓΚΩΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟΥ POWER!!!! smiley.gif

Φαντασου να εγραφε και ο foinikas27!!!!

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ FOINIKA27 !!!!! icon_drunk.gif
kavourdiris
ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΣ Γ'ΕΣΚΑΝΑ....ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ!!!

οπως παντα τα βλεπω με το δικο μου ματι.....

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ=12 παιζει η κουτση μαρια με την ζωνη express!!!ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ!

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ=1 ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΒΡΩΜΑΕΙ ΓΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ!!!

Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ=2 ΠΑΛΙΟΓΗΠΕΔΟ,ΑΕΡΑΤΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ,ΠΑΛΙΟΜΠΑΣΚΕΤΕΣ,ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΥΠΕΡ ΚΛΠ ΚΛΠ ΕΑΝ ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΕΝ ΤΣΑΝΤΙΣΤΟΥΝ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΛΛΙΩΣ ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΤΟ ΟΚΕ ΑΞΙΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ!

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ=1 ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΝ ΤΑ ΧΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΕ....

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ.=2 ΕΑΝ Η ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΧΑΣΕΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ.....

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ=2 ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ=1 ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ.. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΤΑΣ Η ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΤΟ ΑΠΑΤΗΛΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!

mysteriogreek
Ελα ρε Καστελλαρα γερα για το διπλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για τν Λεωντα με τον Ιασωνα δυσκολο ματς αλλα πιστευω στον ασσο.



Καλή μπασκετική Παρασκευή παιδιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






referee
QUOTE(POWER_KF @ Feb 5 2010, 13:58 ) *
Φαντάζομαι ότι αν το έγραφε ο Τράχωνας θα το ήθελε κάπως έτσι:
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 2
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 1

Αν έρθουν έτσι τα αποτελέσματα θα έχουμε:
Βουλιαγμένη 29,Τράχωνες 29, Ιάσωνας 27, Λέων Μοσχ. 27, ΟΚΕ 26, Σούρμενα 24, Καστέλλα 24, Πήγασος 23, Αρης Γλυφ. 23, Ηλεκτρούπολη 22, Ν. Πέραμος 21, Ερμής Αργ. 21, Φοίνικας Αγ.Σοφ. 20, Ερμής Πειρ. 19
Βάλτε τώρα να γίνει άσσος την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο (καθόλου απίθανο) και να χάσουν Ιάσωνας, Λέοντας και ΟΚΕ. Οι Τράχωνες με 31 και η Βουλιαγμένη με 30 αφήνουν Ιάσωνα, Λέοντα με 28 και ΟΚΕ με 27 και πάνε από τώρα διακοπές!!!!!
Εσύ ως ανεξάρτητος φιλοτράχωνας τι πιστεύεις; Λογικά κάπου στη μέση θα είναι η πραγματικότητα!


Ελπίζω να μην είσαι Σαββατογεννημένος POWER_KF...Γιατί αν είσαι θα κλαίμε σήμερα το βράδυ... icon_drunk.gif
ANASTALTIKO HAF
ευχομαι σε ολους καλη αγωνιστικη,καλα παιχνιδια,χωρις τραυματισμους και χωρις παρατραγουδα απο τους ανυπαρκτους ugly1.gif που μας χαλανε το αθλημα!και σε εμας που βλεπουμε και στα παιδια που παιζουν....



Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1(πολυ ζωνη απο τον ιασωνα και ο λεων εχει τα παιδια για να τη σπασει....)

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(καλη ομαδα και δυσκολα θα χασει εκει μεσα...)

Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ-ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ 2(η καλυτερη και πιο μπασκετικη ομαδα της κατηγοριας....)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1(αλλιως "μπαινει"για τα καλα στο παιχνιδι της παραμονης...)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ-Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2(οτι ισχυει και για τον πηγασο...)

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ.-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(καλυτερη ομαδα....)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 2(απροβλεπτη ομαδα καιπιστευω στη καλη της αποδοση σημερα....)

wos_sport5.gif wos_sport3.gif wav.gif ugly8.gif sport-smiley-017.gif kill.gif banana.gif banana.gif banana.gif shot.gif shot.gif shot.gif
jna23
Να πω και εγώ τα προγνωστικά μου και να τα αναλύσω κιόλας : 
Ας ξεκινήσουμε με τα δύο ντέρμπυ

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (1)
Ματς χρονιάς για τον Λέων καθώς άμα χάσει θα είναι 3 ήττες πίσω από τον Ιάσονα. Πιστεύω λοιπόν ότι θα έχει πολύ υπάρχει πολύ άγχος σε αυτό το παιχνίδι και ο προπονητής του Λέοντα θα πρέπει να καταφέρει να το αποβάλει από τους παίκτες και όχι να τους φορτώσει με περισσότερο αν ασχοληθεί με άλλα γνωστά πράγματα.Ένας τρόπος να κερδίσει ο Λέων είναι να παίξει έξυπνα στην ζώνη του Ιάσονα και πολύ δυνατά στους ψηλούς του που ποστάρουνε  συνέχεια. Άρα θέλει καλή δουλειά και από τον 4 και από τον 10 του Λέων. Όσο πιο πολύ ώρα κρατηθούν στο παιχνίδι αυτοί οι δύο παίκτες τόσο πιο μεγάλη πιθανότητα έχει να πάει το παιχνίδι στον 1. Η εμπειρία όμως των παικτών και προπονητή του Ιάσονα σε τέτοια παιχνίδι είναι τεράστια και θα πάνε το παιχνιδάκι κουτσου κούτσου που λέμε στο χωρίο μου καθώς και να χάσουνε θα κοιτάξουν να κρατήσουνε την διαφορά του 1 αγώνα ώστε να έχουνε την ισοβαθμία. Δίνω ένα μικρό πολύ μικρό προβάδισμα λοιπόν στον Λέων.Συμβουλή . Μην ασχοληθείτε εσείς στον Λέων με την διαιτησία γιατί θα χάσεται με πάνω από 10 στο κεφάλι.

Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ. (1)
Το δεύτερο ντέρμπυ της αγωνιστικής.
Έχω καιρό να δω και τις δύο ομάδες και θα κρίνω βάση της απόδοσής και τον δύο στα μεταξύ μας παιχνίδια. Πολύ δυνατή ομάδα Ο ΟΚΕ μέσα στην έδρα του και ομολογώ ότι τον κερδίσαμε γιατί παίξαμε ένα από τα καλύτερα μας παιχνίδια εκτός έδρας. Δεν παρατάει το παιχνίδι μέχρι να βγει η χοντρή. Έχει και σουτ και αιφνιδιασμό. Υστερεί λίγο στα ποσταρίσματα που εκεί έχει προβάδισμα οι Τράχωνες. Αν το παιχνίδι πάει στην δύναμη και στην ταχύτητα δίνω προβάδισμα στον ΟΚΕ που παίζει και αυτός ένα παιχνίδι χρονιάς. Οι Τράχωνες θα το παλέψουν μέχρι τέλους ώστε να κριθεί ποια η πρώτη θέση στο μεταξύ μας παιχνίδι την άλλη εβδομάδα. Δίνω ένα μικρό προβάδισμα στον ΟΚΕ αν και θα στεναχωρήσω τον φίλο μου τον Τράχωνα. Αν και επειδή είναι σαν και έμενα προληπτικός σίγουρα 1 θα έλεγε και εκείνος smile.gif

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  (1)
Μόνο 1 και με μεγάλη διαφορά. Μόνο αν τα Σούρμενα λόγο των εσωτερικών προβλημάτων που έχουνε τα παρατήσουν αλλά δεν είναι τέτοια παιδιά οι φίλοι μου οι MILF.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (1)
Η αλλαγή προπονητή πάντα φέρνει θετικά αποτελέσματα ειδικά τις πρώτες αγωνιστικές. Η πρώτη ήτανε με τους Τράχωνες και δεν μετράει. Τώρα όμως ο φίλος μου ο Λεωνίδας πάει για το πρώτο ροζ φίλο του με μία ομάδα που ξεκίνησε αργά να παίζει μπάσκετ.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. (1)
Αν η Ηλεκτρούπολη δεν παίξει με τον παίκτη που του κράτησαν το δελτίο τότε το βλέπω 1 και ψηλό εύκολα καθώς θα πυροβολάει ο Φοίνικας από παντού.Αν παίξει πλήρης θα κριθεί στο τέλος με αμφίρροπο αποτέλεσμα

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  (2)
Επειδή η χτεσινή ήττα του Παναθηναϊκού μας ταρακούνησε όλους έτσι και εμείς πάμε με τα μυαλά μας μόνο στον σημερινό αγώνα και στην νίκη που αν θα έρθει θα έρθει δύσκολα.

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (1)
Είναι πολύ δυνατός ο Αρης εντός και θα τα παίξει όλα για όλα . Δύσκολο ματς με ισάξιες ομάδες καθώς η Κατσέλλα είναι ικανή για όλα όπως έχει αποδείξει smile.gif. Θα μήνω όμως στον 1 γιατι πιστεύω ο Αρης το θέλει περισσότερο. Να θυμησω στο πρωτο παιχνίδι κέρδισε η Καστέλλα μόνο με 3 πόντους.

Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε και εύχομαι καλά παιχνίδια με υγεία ειδικά σε αυτήν την ηλικία smile.gif
LOWBAPER
OKE - TΡAXΩΝΕΣ 51-52

περιμενω σχολιο απο τον φιλο τραχωνα για τα τελευταια μας 5 δευτερολεπτα... καμια σχεση με τη διαιτησια για να προλαβω τις καχυποψιες.

ΝΟ 4 ΟΚΕ
don juan
ΛΕΩΝ-ΙΑΣΩΝΑΣ 2 +3! Ας αφησουν να παιχτει λιγο μπασκετ!!γ εσκανα ειμαστε οποιος και να κερδισει οποιος και να χασει δ χαλαει ο κοσμος!ντροπη!!! ενας ρεφ εκανε σφαγες(τον ονομα του κυριου δ το θυμαμαι) χωρις να εννοω οτι χασαμε γι'αυτο! Ντερμπι ηταν καποιος θα κερδιζε καποιος θα εχανε στις.. Λεπτομερειες!!!
Captain Kouk
Γ.Α.Σ.Κ.ΠΗΓΑΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : 1 με τρεις πόντους διαφορά αν και ο Πήγασος προηγήθηκε και με 11. Πολλές αλλαγές στο σκόρ μέχρι το δεύτερο 10λεπτο. Τελικό σκορ 58-55.
jna23
Ερμής Αργυρούπολης  - Βουλιαγμένη 2 +30

Ενα καλό παιχνίδι για την ομάδα μας με καλή άμυνα και ευστοχία  στην επίθεση. Το παιχνίδι από την αρχή πήρε διαφορά 10 πόντων και στο δεύτερο ανέβηκε στους 30. Πολύ πιο αδύναμος ο Ερμής από ότι τον περίμενα.

Πάμε τώρα να κρίνουμε τον πρωταθλητή.

Μπράβο στους Τράχωνες έστω και με κεφαλιά ψαράκι που λέγαμε τα παλιά τα χρόνια.
Τα ντέρμπυ μου έκατσαν ανάποδα. Κάτι ξέρω που δεν παιζω ποτέ στοιχημα smile.gif
milf_hunter#6
QUOTE(jna23 @ Feb 5 2010, 16:22 ) *
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  (1)
Μόνο 1 και με μεγάλη διαφορά. Μόνο αν τα Σούρμενα λόγο των εσωτερικών προβλημάτων που έχουνε τα παρατήσουν αλλά δεν είναι τέτοια παιδιά οι φίλοι μου οι MILF.

κατι ηξερες εσυ σε αντιθεση με καποιους αλλους εδω...... σουρμενα-περαμος 1 (+39.....) 87-48 αν δεν κανω λαθος...με το σκορ στο 4ο δεκαλεπτο 31-2............αλλα αποτελεσματα???
bartsa
Αρης Γλυφαδας - Καστελα 60-49.
traxonas
ΟΚΕ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 51-52

Μεγαλη νικη για μας, που την κανει μεγαλυτερη η αξια του αντιπαλου. Παιχνιδι για γερα νευρα, που ειχα πει οτι οποιος
βαλει 50 ποντους θα κερδισει. Τελικα κερδισε αυτος που εβαλε 52. rolleyes.gif
Αγχος στην τελικη προσπαθεια και δυνατες αμυνες απεφεραν ενα πολυ φτωχο πρωτο ημιχρονο, νομιζω 19-20.
Ενα φοβερο ξεκινημα στο γ' δεκαλεπτο απο τον ΟΚΕ και ενα γρηγορο 8-0μας εφεραν πισω στο σκορ, αλλα γρηγορα
το μαζεψαμε, ευτυχως. Πολυ καλο παιχνιδι απο το 10 και το 4 του ΟΚΕ, που ηταν πολυ δυσκολο να τους
σταματησουμε, και σ'εκεινο το σημειο το γυρναμε σε ζωνη για το υπολοιπο εναμισι δεκαλεπτο σχεδον, αν θυμαμαι καλα.
Εχω να δω την ομαδα μου να παιζει ζωνη απο το παιχνιδι με τα Σουρμενα ,την 5η αγωνιστικη!
Το παιχνιδι γενικα πηγαινε δυο-τρεις ποντους μπροστα, εναλλαξ η καθε ομαδα.
Και ερχομαστε,<φιλε lowbaper , στα τελευταια εικοσιπεντε δευτερα, διορθωστε με αν κανω λαθος, εχουμε την μπαλλα,ειμαστε
δυο ποντους μπροστα (50-52) και κανει επιθετικο ο ψηλος μας (Πριφτακης)στον 14 και τον παει στις βολες, στα 5''. Εκει θελω να μου πεις τι σας ειπε ο κοουτς σε pm. cool.gif
Χανει ο μικρος την πρωτη βολη και λεω οτι α) ή θα χασει και τη δευτερη και θα πανε για ριμπαουντ ή και γρηγορο
φαουλ, αν χασουν το ριμπαουντ για να εχουν 5 δευτερα επιθεση ή β) τη βαζει και απλα σε μηδεν χρονο κανουν φαουλ.
Προσωπικα , πιστευα οτι θα κανατε το πρωτο.
Ο μικρος βαζει την δευτερη βολη (51-52) και με μεγαλη μου εκπληξη (ευχαριστη ομολογω), βλεπω τον Μουτσιο να
παιρνει ευκολατην μπαλλα απο το αουτ του Καρκουλια, να μην τον πιεζει κανεις και να την πεταει με λομπα πασα στην
περιοχη σας στον Κουκουρη και να ληγει το παιχνιδι!!!
Προσωπικη μου υποθεση-μαντεψια: Σας ειπε να κανετε φαουλ σε συγκεκριμενο παικτη μας ,που ομως τον αντικατεστησε
ο προπονητης μας μολις μπηκε η δευτερη βολη, και μπερδευτηκατε! ΔΕΝ ΤΟ ΕΞΗΓΩ ΑΛΛΙΩΣ!
Τελος παντων, μ΄αυτα και μ΄αυτα, πηραμε ενα πανδυσκολο διπλο σε μια πολυ δυνατη εδρα απεναντι σε μια πολυ
καλα γυμνασμενη και προπονημενη ομαδα με πολυ παθος .
Πιστευω οτι ο ΟΚΕ θα διεκδικησει μια θεση ανοδου, την δικαιουται, αλλωστε εχουμε πολλα ματσακια ακομη.
Εκπληκτικο παιδι ο εφορος της ομαδας, μας φιλοξενησε αψογα!
Καναμε το πρωτη δυσκολη εξοδο του Φεβρουαριου των ντερμπι με επιτυχια και εχουμε καλη ψυχολογια.
Διοτι τωρα, το μενου εχει...... JNA 23 και REFEREE !!!!!!! ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΙΣΩΜΑ!! smiley.gif
impo
ΝΑ'ΜΑΙ Κ ΕΓΩ...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΗΛΕΚΡΟΥΠΟΛΗ 69-53...(+16)...ΚΑΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κ ΓΙΑ ΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ...ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ Κ ΣΤΟ +20 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ...!!!
Negro8
QUOTE(impo @ Feb 6 2010, 03:30 ) *
ΝΑ'ΜΑΙ Κ ΕΓΩ...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΗΛΕΚΡΟΥΠΟΛΗ 69-53...(+16)...ΚΑΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κ ΓΙΑ ΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ...ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ Κ ΣΤΟ +20 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ...!!!


Δυστυχως στο 2ο ημιχρονο δεν ειμασταν ποτε εκει.καποιοι νομιζαν οτι οι αποκριες ξεκινησαν νωριτερα απο τη μερια μας.μαλλον επρεπε να νιωσουμε το αγγουρι πιο βαθεια μπας και ξυπνησουμε.καλο πρωτο ημιχρονο...απαραδεκτο δευτερο.Αυτα και τιποτα αλλο.οποιος το ηθελε πιο πολυ το πηρε
roki
Μολις γυρισα σπιτι μου ακομα δεν μπτορω να χωνεψω πως χασαμε...ο πηγασσος πιστευω δεν ηταν καλυτεροσ σημερα αλλα το παιχνιδι κριθηκε κατα την γνωμη μ στις λεπτομερεις.Μια λεπτομερεια ειναι οτι ο πηγασσος εβαλε σχεδον ολες τις βολες ενω εμεις σχεδον ολες οχι...Μια αλλη θεωρω πως αποψε ηταν η διαιτησια που δυστυχως νομιζω πως σε καποιες φασεις μας αδικησε...Ενταξει δεν θελω να σταθω σ ατυτο και ξανα λεω πως αν ειχαμε βαλει τις βολες τωρα θα ειχαμε κερδισει...

Βεβαια ειναι αξιο αναφορας πως σφυριζονται 5 επιθετικα φαυλ σε πεντε διαδοχικες επιθεσεις ενω ειμαστε μπροστα με 7 επισης αξιο αναφορας οι 3 τ ποινες (δεν λεω οτι δεν τις αξιζαμε αυτες) και το 1 αντιαθλητικο φαουλ οπως και το επιθετικο φαουλ στα 2 δευτερα με 1 ποντο μπροστα τον πηγασσο..

Κατα ταλλα νομιζω πως ο διαμαντης ηταν σε καλη μερα οπως και ο ψηλος του πηγασσου...Επισης καιο φιλος μ ο κωσταντοπουλος νο 13 επαιξε κατα διαστηματα ομορφα...Αυτα ισως η κριτικη μου δενειναι σωστη γιατι μιλαω παντα μετα απο παιχνιδι γιαυτο περιμενω και αλλες γνωμες.Ευχαριστω καλο βραδυ.!!

airmav
καλο και δυνατο ματς στο κλειστο της Γουβας χθες στην Ελευσινα με τους φιλοξενουμενους να κατακτουν δικαια το ροζ φυλλο αγωνα σε ενα ματς που δεν ηταν ποιοτικα ανταξιο των 2 αντιπαλων. διακριθηκε ομως για την δυναμη και το παθος των 2 ομαδων. η πιο σοβαρη ομαδα που εχει περασει απο την Ελευσινα, οι τραχονες χωρις κανενα ψεγαδι στην συμπεριφορα τους, τους αξιζουν συγχαρητηρια.
οι λογοι που εχασε η ομαδα μου το ματς ειναι 2:
1. η αστοχια μας στα ελευθερα σουτ 3 ποντων (καπου 15 αστοχα αν μετρησα καλα) και στις βολες (πανω απο 12 χαμενες)
2. η αδυναμια μας να αντιμετωπισουμε αμυνα ζωνης εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις. δεν νοειται τοσο δυνατο παιχνιδι κ στο τελευταιο δεκαλεπτο η ομαδα μου να πηγαινει στη γραμμη των φαουλ απο συμληρωμενα ομαδικα μολις στο 1.55 πριν τη ληξη. προς θεου δεν ειναι αιχμη για τη διαιτησια αλλα για εμας που δεν πηραμε τα ντραιβ που επρεπε αλλα αναλωθηκαμε σε σουτ με τραγικα ποσοστα.
η διαιτησια ηταν μια χαρα κ παρολα οσα ανεφερα το ματς χαθηκε στον ποντο. κοιταμε μπροστα εχουμε ακομα πολλα ματς κ στο τελος το ταμειο. συγχαρητηρια στους νικητες αξιοι κατοχοι του ενος εισiτηριου της ανοδου

air..
comfouzio
Μάλλον έτσι πρέπει να είναι η νέα βαθμολογία μετά από ένα πρόχειρο υπολογισμό.

1 – Βουλιαγμένη 14-2 30
2 – Τράχωνες 13-3 29
3 – Ιάσωνας Νικ. 12-4 28
----------------------------------------------------
4 – Λέων Μοσχ. 10-6 26
5 - ΟΚΕ 10-6 26
6 - Σούρμενα 10-6 25
7 – Καστέλλα 8-8 24
8 ¨Αρης Γλυφ. 7-9 23
9– Πήγασος 7-9 23
10 Ηλεκτρούπολη 6-10 22
-----------------------------------------------------
11– Ν. Πέραμος 4-12 20
12 - Ερμής Αργ. 4-12 20
13 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 4-12 20
14 - Ερμής Πειρ. 3-13 19
mysteriogreek
60 Αρης Γλυφαδας - 49 Καστελλα

Στο πρωτο ημιχρονο η ομάδα της Καστελλας κερδιζε για 2 ποντους ομως μπηκε νοθρα στο τριτο δεκαλεπτο εχασε πολλα επιθετικα rebound και σουτ.Ενα μπραβο στην ομαδα του Αρη που κατα διαστηματα επαιξε καλο μπασκετ.Οσο για τη διαιτησια ενταξει μερικα σφυριγματα δν ηταν τοσο "σφυριγματα" αλλα δεν υπαρχει λογος να αναφερθουμε σε αυτα (δν διαμορφωσαν την εικονα του παιχνιδιου). Επομενος αγωνας της Καστελλας την Πεμπτη με τν ΟΚΕ στα Καμινια.
katestramenos
Καλησπερα.
Εχτες πηγα και παρακολουθησα το παιχνιδι ΟΚΕ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ. Μαλιστα το παιχνιδι το παρακολουθησα τυχαια με το φιλο TRAXONA και ανταλλασαμε αποψεις.. Καποιος παραπανω εγραψε οτι ηταν σχετικα κακο παιχνιδι για δυο τοσο καλες ομαδες. Το ποτηρι ειναι μισοαδειο η μισογεματο.Οπως θελει ο καθενας το βλεπει. Στα ματια τα δικα μου φανηκε μισογεματο.Θα εξηγησω τι εννοω.
Ειδα δυο πολυ καλα δουλεμενες ομαδες.Δυο γεματα ροστερ με λυσεις σε ολες τι θεσεις.Αυτο που πραγματικα ομως αξιζε να παρακολουθησει κανεις ειναι οι αμυνες που επαιζαν και οι δυο αντιπαλοι. Καταπληκτικες.Για να μπει καλαθι εφτυνες αιμα περαν απο καποιους αιφνιδιασμους χωρις αμυντικη ισσοροπια..Ο ρυθμος συγκεκριμενος.Οι Τραχωνες σε αργες επιθεσεις για να κρατησουν χαμηλο σκορ ισως στη πιο δυσκολη εδρα της κατηγοριας ενω οι Ελευσινιοι προσπαθουσαν να τρεξουν γιατι ηξεραν οτι αν βαλουν πανω απο 60 ποντους θα κερδισουν.Δε το καταφεραν,δε τους βοηθησε και η τυχη,καποιες χαμενες βολες και το σκορ εμεινε στο 51-52 υπερ των Τραχωνων. Για το αρχειο πρεπει να πουμε οτι και οι δυο ομαδες ηταν αρκετα αστοχες.Φυσιολογικο ομως γιατι ολα σχεδον τα σουτ ηταν με αμυνα και οχι ελευθερα.
Το ημιχρονο σε γυναικειο σκορ 19-20. Με αμυνα μαν του μαν οι Τραχωνες εφαγαν μονο 19 στο πρωτο τρωγοντας σιδερα αλλα στο ξεκινημα του 3ου δεκαλεπτου κουρασμενοι βρεθηκαν να κοιτανε τον οκε σε ενα σερι 8-0.Εκει το παιχνιδι μπορουσε να χαθει.Με ενα γρηγορο ταιμ ουτ στο 23 η αμυνα αλλαξε σε ζωνη 3-2 και το παιχνιδι επανηλθε στο ποντο οπου ετσι κυλησε μεχρι το φιναλε εκτος απο δυο φορες που πηγε στους 4(ενναλαξ) . Στο τελος κερδισε ο πιο ψυχραιμος κ τυχερος.
Αξιοι λοιπον συγχαρητηριων και οι δυο συλλογοι .
Απο ΟΚΕ ξεχωριζω αρχικα το 14 επειδη επαιξε ακριβως 40 λεπτα και το παιδακι πιεζε σε ολο το γηπεδο,ετρεχε οργανωνε πασαρε χωρις να σταματησει καθολου.Επιθετικα ξεχωριζω το 10 ο οποιος με καλα ποσοστα εκανε ζημια και το 6 που πηδαγε σε ολα τα επιθετικα ριμπαουντ ανανεωνοντας αρκετες επιθεσεις.Το 4 ο οποιος ειναι ισως ο καλυτερος επιθετικος του ΟΚΕ εχοντας ασυλια εβαλε αρκετους ποντους με συχνα παραπονα ομως απο το παγκο του για λαθος επιλογες.Αμυντικα δε ξεχωριζω καποιον απο ΟΚΕ γιατι πραγματικα ολοι εδωσαν το 100%.
Απο Τραχωνες σε κακη επιθετικη ημερα δε μπορεις να ξεχωρισεις καποιον κρινοντας απο αλλα παιχνιδια.Το 12 ξεκολλησε λιγο την ομαδα του απο αρκετη ωρα στο ιδιο σκορ,ενω το 21 εβαλε κρισιμα καλαθια. Απο εκει και περα ολοι βοηθησαν και εδωσαν απο κατι για να μπουν αυτοι οι 52 ποντοι.Αμυντικα ολοι παλεψαν και οι κοποι τους φανηκαν.Καταφεραν την ομαδα που πριν απο 15 μερες εβαλε σε αυτο το γηπεδο 90 ποντους σε εναν αξιο αντιπαλο(Ιασωνα)να τη κρατησουν στους 51. Το κλειδι της νικης αυτης ηταν οτι επαιζαν ηρεμα και κρατουσαν εκεινοι το ρυθμο μιας και επαιξαν σχεδον 30 λεπτα με δυο η και με τρια point guard.Αν το παιχνιδι ειχε αλλο ρυθμο εκτιμω οτι οι Τραχωνες εχτες κατα πασα πιθανοτητα να ειχαν χασει.
Συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες και ευχομαι καλη συνεχεια και στα δυο σωματεια.Ειναι απο τις ομαδες που αξιζουν να προβιβαστουν στη Β κατηγορια.
Don
QUOTE(don juan @ Feb 6 2010, 00:53 ) *
ΛΕΩΝ-ΙΑΣΩΝΑΣ 2 +3! Ας αφησουν να παιχτει λιγο μπασκετ!!γ εσκανα ειμαστε οποιος και να κερδισει οποιος και να χασει δ χαλαει ο κοσμος!ντροπη!!! ενας ρεφ εκανε σφαγες(τον ονομα του κυριου δ το θυμαμαι) χωρις να εννοω οτι χασαμε γι'αυτο! Ντερμπι ηταν καποιος θα κερδιζε καποιος θα εχανε στις.. Λεπτομερειες!!!

Ενα παιχνιδι διαφημηση του μπασκετ,κοντινο το σκορ επι 40 λεπτα,δυναμη,παθος,ατομικες και ομαδικες ενεργειες που ξεσηκωνανε την κερκιδα,κοσμος και απο τις 2 μεριες που χειροκροτουσε την ομαδα του και φωναζε για αυτη μεσα στα ορια του επιτρεπτου,διαιτησια που οσο και να ηθελε οι ομαδες δεν την αφησανε να πρωταγωνιστισει!!! Λαθη απο τους διαιτητες που θα μπορουσαν να χαλασουν το παιχνιδι αλλα οι παιχτες τα αντιμετωπισαν ψυχραιμα και συνεχισαν να κανουν οτι μπορουν για να κερδισει η ομαδα τους.
Αγωνιστικα τι να πω ντερμπυ ηταν και κριθηκε στις λεπτομερειες.Οι στατηγοι ριξανε στην μαχη τους στρατιωτες τους,τους ειπανε τι πρεπει να κανουνε και οποιος απο τους 2 εδωσε καλυτερες οδηγιες ή οι παιχτες του τον ακουσανε και κανανε οτι επρεπε κερδισανε.ΤΕΛΟΣ!!!
Τι περιμενατε να πω οτι επαιξαν ζωνη?Γιατι δεν επιτρεπετε και δεν μου το εχουν πει ακομα????Η να πω δικαιολογιες του στυλ ΑΑΑ μονο τον Μαγγωνακη εχουν και κατι τετοια!!!Υπρχουν συστηματα για την ζωνη υπαρχουν και αμυνες για ολους τους παιχτες που μπορεις να τα κανεις και να κερδισεις.Εμεις ειμασταν παρα πολυ καλοι σε ολο το παιχνιδι αλλα πιστευω οτι μας λειπει η εμπειρια και οταν φτανουμε στην πηγη σπαμε την σταμνα.Η ομαδα μου ομως εχει ενα πολυ καλο.Εχει μελλον εχει ταλεντο και αν απο τωρα οι παιχτες της που ειναι πολυ μικροι σε ηλικια μαζευουν εμπειριες πιστευω οτι στο κοντινο μελλον θα ειναι η ομαδα που θα ακουγεται πιο πολυ και σε μεγαλυτερες κατηγοριες!!!
Τιποτα δεν τελειωσε το πρωταθλημα ειναι πολυ δυσκολο και ο Λεων θα το παλεψει μεχρι το τελος,ολοι οι παιχτες μαζι με τους φιλαθλους μας ενωμενοι μεχρι το τερμα.
Νο4 Λεων Μοσχατου


bartsa
Απο τις λιγες φορες που ειχαμε την πολυτελεια να δωσουμε ανασες σε βασικους παικτες μας λογο επιστροφης καποιων που απουσιαζαν για διαφορους λογους. Επισης ορεξη και συγκεντρωση απο ολους. Η καστελλα ομαδα με ενεργεια και ροστερ θα τολμησω να πω βαθυτερο απο αλλες που βρισκονται ακομα και ψηλοτερα απο αυτην. το κυριοτερο παιδια με χαρακτηρα μπασκετικο και προσγειωμενα.Θεωρω οτι παρα το μικρο σκορ ηταν ενα παιχνιδι μεταξυ δυο δουλεμενων ομαδων με καλους μικρους και ειχε ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του. Καλη συνεχεια στην καστελλα και στις υπολοιπες ομαδες.
mysteriogreek
QUOTE(bartsa @ Feb 6 2010, 17:24 ) *
Απο τις λιγες φορες που ειχαμε την πολυτελεια να δωσουμε ανασες σε βασικους παικτες μας λογο επιστροφης καποιων που απουσιαζαν για διαφορους λογους. Επισης ορεξη και συγκεντρωση απο ολους. Η καστελλα ομαδα με ενεργεια και ροστερ θα τολμησω να πω βαθυτερο απο αλλες που βρισκονται ακομα και ψηλοτερα απο αυτην. το κυριοτερο παιδια με χαρακτηρα μπασκετικο και προσγειωμενα.Θεωρω οτι παρα το μικρο σκορ ηταν ενα παιχνιδι μεταξυ δυο δουλεμενων ομαδων με καλους μικρους και ειχε ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του. Καλη συνεχεια στην καστελλα και στις υπολοιπες ομαδες.





επισης μπαρτσα



P.S. (μικρος παιχτης Καστελλας)
ikarosbc
Σαν επισκεπτης θελω να επισημανω το εξαιρετικο επιπεδο του τοπικ αυτη την αγωνιστικη!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Σ' ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.