Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
ANASTALTIKO HAF
( 24 αγωνιστικές)
1 ΟΚΕ 18- 6 42
2 Βουλιαγμένη 18- 6 42
3 Ιάσωνας Νικ. 18- 6 42
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 16- 8 40
5 Καστέλλα 14-10 38
6 Σούρμενα 15- 9 38
7 Λέων Μοσχ. 13-11 37
8 - Αρης Γλυφ. 11-13 35
9 - Ηλεκτρούπολη 11-13 35
10 - Πήγασος 9-15 33
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-16 32
12– Ν. Πέραμος 7-17 31
13 - Ερμής Αργ. 6-18 30
14 - Ερμής Πειρ. 4-20 28

ΣΟΥΡΜΕΝΑ -1ΒΑΘΜΟ

η σωστη βαθμολογια...

τελικα παιδια απο τη βουλιαγμενη δν το χει η μοιρα σας για πρωταθλημα....με τοσους τραυματισμους που ειχατε παλι καλα που ανεβηκατε...
referee
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 20 2010, 14:39 ) *
τελικα παιδια απο τη βουλιαγμενη δν το χει η μοιρα σας για πρωταθλημα....με τοσους τραυματισμους που ειχατε παλι καλα που ανεβηκατε...


Άσ'τα να πάνε φίλε...Από την αρχή της χρονιάς παίζουμε με τον Κάρδαρη πεντάρι,μιας και ο ένας μας ψηλός έπαθε ρήξη χιαστού και ο άλλος σταμάτησε λόγω δουλειάς.Ο ένας μας μικρός σταμάτησε λόγω "τρέλας",ο άλλος έπαθε εξάρθρωση ωμοπλάτης και από τότε δεν ξανάπαιξε,ο άλλος μπήκε φαντάρος και για αποκορύφωμα,ο τελευταίος μας μικρός,το play maker μας τράκαρε τη περασμένη βδομάδα και γλύτωσε πολύ φθηνά.Συν τον τραυματισμό του άλλου μας άσου τη τρίτη αγωνιστική,ο οποίος είχε 2 φουσκάλες στα πνευμόνια του και ευτυχώς το διαπίστωσε νωρίς.Ούτε αυτός έχει ξαναπαίξει από τότε...

Μ'αυτά και μ'αυτά,η Βουλιαγμένη κατάφερε να εξασφαλίσει την άνοδο και μαθηματικά,τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος...Κι αυτό για μένα,έτσι όπως κύλησε η χρονιά,είναι μεγάλο επίτευγμα..

ΥΓ:Κρίμα που η κακή πορεία των ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ στις Εθνικές Κατηγορίες παρασύρει και τις από κάτω...Κρίμα για κάποια παιδιά που όλη τη χρονιά μοχθούν και στο τέλος υποβιβάζονται...Τουλάχιστον ας είστε όλοι υγιείς κι όλα τ'άλλα θα έρθουν...

ΥΓ2:Φίλε Ρίπη κι εγώ χάρηκα που βρεθήκαμε μετά από τόσα χρόνια και τα αλησμόνητα Περόνια...Στο 1ο γύρο με έφαγε η ομίχλη του Λονδίνου και η καθυστέρηση της πτήσης δε μου επέτρεψε να είμαι εκεί από την αρχή...Στο επανιδείν... icon_drunk.gif
petran777
QUOTE(bartsa @ Apr 20 2010, 10:36 ) *
Τελος ενα μπραβο απο μενα για την πορεια της Καστελλας ειδικα στο δευτερο γυρο.



Φιλε bartsa ευχαριστουμε για το μπραβο...Δυστυχως πληρωνουμε τις 2 ηττες απο Ερμη Π. και Φοινικα στο α' γυρο οταν ακομα η ομαδα εψαχνε να βρει ταυτοτητα και ηρεμια, οπως επισης και αλλες 2 ηττες σε Ηλεκτρουπολη και Αρη Γλ. οπου η απουσια μου λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων επαιξε σημαντικο ρολο στην εκβαση των παιχνιδιων...

Δεν σας κρυβω οτι εχθες ηλπιζα σε νικη της Βουλιαγμενης που θα μας εφερνε στην 5η θεση, μια θεση που ισως οδηγησει στη Β' Εσκανα...Τωρα δυσκολεψαν πολυ τα πραγματα...

Το πρωταθλημα φτανει στο τελος και ευχομαι και τη νεα σεζον να διατηρησουμε την καλη παρεα που εχουμε φτιαξει και ευχαριστιομαστε το μπασκετακι...

Φιλε jna23 χρωστας ενα μπασκετικο σχολιο απο τον μεταξυ μας αγωνα....

Ref τα σαληγκαρια ειναι για αλλους...Φετος ειναι η χρονια μας και για το Παρισι λογω barca θα ειναι δυσκολο αλλα το πρωταθληματακι θα κατεβει Πειραια...wink.gif

No 9 AΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

milf_hunter#7
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 20 2010, 13:39 ) *
( 24 αγωνιστικές)
1 ΟΚΕ 18- 6 42
2 Βουλιαγμένη 18- 6 42
3 Ιάσωνας Νικ. 18- 6 42
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 16- 8 40
5 Καστέλλα 14-10 38
6 Σούρμενα 15- 9 38
7 Λέων Μοσχ. 13-11 37
8 - Αρης Γλυφ. 11-13 35
9 - Ηλεκτρούπολη 11-13 35
10 - Πήγασος 9-15 33
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-16 32
12– Ν. Πέραμος 7-17 31
13 - Ερμής Αργ. 6-18 30
14 - Ερμής Πειρ. 4-20 28


η σωστη βαθμολογια...

τελικα παιδια απο τη βουλιαγμενη δν το χει η μοιρα σας για πρωταθλημα....με τοσους τραυματισμους που ειχατε παλι καλα που ανεβηκατε...


Παλι λαθος ειναι τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ εχουν κερδισει 2 φορες την καστελλα με +41
οποτε 5η θεση τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ για να λεμε τα πραγματα σωστα οκ?
Συγγνωμη προς την ομαδα της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ για οτι εγινε χθες εμεις δεν ειχαμε ιδεα και δεν τα επικροτουμε ολα αυτα.....
Μπραβο σε ολους μας για την χθεσινη νικη ηταν παναξια και καθαρη αυτη την φορα....
ANASTALTIKO HAF
1 ΟΚΕ 18- 6 42
2 Βουλιαγμένη 18- 6 42
3 Ιάσωνας Νικ. 18- 6 42
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 16- 8 40
5 Σούρμενα 15- 9 38
6 Καστέλλα 14-10 38
7 Λέων Μοσχ. 13-11 37
8 - Αρης Γλυφ. 11-13 35
9 - Ηλεκτρούπολη 11-13 35
10 - Πήγασος 9-15 33
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-16 32
12– Ν. Πέραμος 7-17 31
13 - Ερμής Αργ. 6-18 30
14 - Ερμής Πειρ. 4-20 28

συγγνωμη για την προηγουμενη δν ειχα ιδεα.(σουρμενα-καστελλα)!

αυτη ειναι η σωστη τωρα...
bartsa
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 20 2010, 14:41 ) *
1 ΟΚΕ 18- 6 42
2 Βουλιαγμένη 18- 6 42
3 Ιάσωνας Νικ. 18- 6 42
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 16- 8 40
5 Σούρμενα 15- 9 38
6 Καστέλλα 14-10 38
7 Λέων Μοσχ. 13-11 37
8 - Αρης Γλυφ. 11-13 35
9 - Ηλεκτρούπολη 11-13 35
10 - Πήγασος 9-15 33
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-16 32
12– Ν. Πέραμος 7-17 31
13 - Ερμής Αργ. 6-18 30
14 - Ερμής Πειρ. 4-20 28

συγγνωμη για την προηγουμενη δν ειχα ιδεα.(σουρμενα-καστελλα)!

αυτη ειναι η σωστη τωρα...

Παιδια παιξτε μπασκετακι και τη Β και Γ εθνικη τις βλεπουμε στο τελος. Αδικια που στην κατηγορια μας η γραμμη υποβιβασμου ειναι στις τεσσερις ομαδες αλλα με αυτα που εχουν δει τα ματια μας μπορει............. Τελος παντων. Ισοβαθμιες ΑΡΗ ΑΣΗ ΠΗΓΑΣΟΥ ανελυσε ο LEONKALF . Μεταξυ ΠΗΓΑΣΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΕΡΑΜΟΥ και ΟΚΕ ΙΑΣΩΝΑ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ επιγραμματικα υπαρχειι περιπτωση να εχουμε?
leonkalf
Οι ισοβαθμίες για Πήγασο-Φοίνικα-Ν.Πέραμο είναι ξεκάθαρες. Ο Πήγασος έχει κερδίσει όλα τα μεταξύ τους ματς, οπότε σε τριπλή ή διπλή ισοβαθμία με καθεμία, είναι από πάνω.
Η μόνη περίπτωση να μπει κάτω από τη γραμμή ο Πήγασος είναι να κάνει 2 ήττες και ο Φοίνικας να κάνει 2 νίκες, ώστε να τον περάσει.

Για τις υπόλοιπες ας το δει κάποιος άλλος... τώρα δεν προλαβαίνω..
Josh_7_Child

Tα Σούρμενα υπερτερούν σε όλες τις ισοβαθμίες με Καστέλα(2 νίκες), Τράχωνες(2 νίκες).

Ωραίο το πρωτάθλημα πάντως φέτος. Μάχες μέχρι το τέλος! (ειδικά αν παίζει και η 5η ομάδα για άνοδο-υποβιβασμό)
john7neapoli
QUOTE(Josh_7_Child @ Apr 20 2010, 17:25 ) *
Tα Σούρμενα υπερτερούν σε όλες τις ισοβαθμίες με Καστέλα(2 νίκες), Τράχωνες(2 νίκες).

Ωραίο το πρωτάθλημα πάντως φέτος. Μάχες μέχρι το τέλος! (ειδικά αν παίζει και η 5η ομάδα για άνοδο-υποβιβασμό)

Ο Πήγασος θα σωθεί..ΤΕΛΟΣ!!Αστειεύομαι φυσικα αλλα δεν πιστεύω οτι ο Πήγασος θα πέσει..θα είναι αυτοκτονία αν και επειδη μερικοι φιλοι ειναι στην ομάδα μου λένε οτι δεν πάνε τοσο καλά στην ομάδα εσωτερικα.
Basster
QUOTE(jna23 @ Apr 20 2010, 11:04 ) *
Εσύ μάλλον θα είσαι απο αυτούς που κρατούν τα Σουρμενα σε μία κατηγορία που δεν τους αξίζει.Κριμα γιατι έχεται και καλή ομάδα και καλά παιδιά αλλά απαράδεκτους παράγοντες. Δεν επιτρεπεται απο εσας μια τέτοια συμπεριφορά σε φιλικά σωματεία. Εμεις δεν προκαλέσαμε κανένα σε κανένα ματς μεταξύ μας. Κριμα για ην ιστορία τους συλλόγου σας και πιό κρίμα γιατί είχατε ομάδα για να ανεβείτε.

Πάμε λιγο στο παιχνίδι γιατί μάλλον ολα αυτα κουράζουν. Ενα δυσκολο παιχνίδι για εμάς πάλι χωρις τον μικρό μας. Αναγκασμένοι λοιπόν να παιζουμε 40 λεπτα με μικρό εντελώς απροπόνητο λόγο στρατού.
Παλαίψαμε οσο μπορουσαμε αλλα πάλι ο Milf 6 μας έβαλε 3 καθοριστικά τριποντα (τον μάρκαρε ο μικρός μας και δεν τον είχα εγω ;)). Πολύ καλός και ο MIlf 7 σε ολη την διάρκει ατου αγώνα.
Ωραίο παιχνίδι με ενταση,αν εξαιρέσουμε το ημιχρονο με τους καφρους που μας έκαναν να περιμενουμε 30 λεπτα την αστυνομία για να ξεκινησει το δευτερο ημιχρονο.

1.Παραγοντες τον Σουρμένων αλλάξανε οι καιροί. Αλλο η ωραια ατμόσφαιρα με τα τύμπανα και άλλο να βρίζεται κάποιους χωρις λόγο που το καλοκαίρι θα παίρνεται τηλέφωνο για χάρες.

2.Μπράβο στους ολους τους Milf στο Μπέτς και στον Βαγγέλη. Κρίμα αν δεν προλάβετε την άνοδο ωστε του χρόνου να ξαναπαιξουμε μαζί.

3. Μπράβο στα παιδιά της ομάδας μας που παλαίψαμε. Σε μία φαση καναμε μόνο βουτιές στο γήπεδο σε διεκδίκηση φάσης. Στο πάγκο ηταν πιό πολοι οι τραυματιές μας παρα οι υγιείς. Αν ειμασταν πλήρεις σε όλο το πρωταθλημα θα είμασταν αάλλη ομάδα. Του χρονου πρώτη προπόνηση θα έχει πάτερ Αλέξιο αλλιώς δεν μας βλέπω καλά.

4.Baster πλαι καλα που δεν παιξαμε και φιλικα φετός γιατι θα είχες χασει το μέτρημα :) 


Εγώ το έχω ξαναπεί είμαι φίλαθλος των Σουρμένων, ούτε παράγοντας ούτε παίχτης ούτε πατέρας κανενός.

Μόνο οι χειραψίες και τα φιλικά πηγαδάκια των διαιτητων με τη διοίκηση σας είναι αρκετές για να προκαλέσουν τους φιλάθλους.
Όπως επίσης και οι θεατρινισμοί για να κερδίσετε φάουλ.
Βασικά πιστεύω κάνατε την ένσταση στον προηγούμενο αγώνα γιατί μέχρι να εκδικαστεί και να ξαναοριστεί θα είχε επιστρέψει το νο 9 που στον πρώτο αγώνα ήταν τραυματίας (όπως και έγινε) και θα ήσασταν πλήρεις αλλά ατυχήσατε να χάσετε με τραυματισμό (από τροχαίο αν άκουσα καλά) το νο 14 (γιατί αν δεν είναι στη μέρα τους το 5, το 7, το 9 και το 14 είστε καταδικασμένοι να χάσετε).

Κάφρους εννοείς τα παιδιά που βαράγαν το τύμπανο; Χα χα χα!
leonkalf
Το αυριανό πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής έχει ως εξής:

Κλ. Μοσχάτου 21.30 Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ
νέο κλ. Αργυρούπολης 21.30 Ερμής Αργ. – Σούρμενα
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Άρης Γλ. – Πήγασος
Κλ. Καμινίων 22.00 Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη
Κλ. Ν. Περάμου 20.30 Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη
Κλ. Αλίμου 21.45 Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ.


Όλα τα ματς έχουν τη σημασία τους όπως διαπιστώνει κανείς.. Από θέμα γοήτρου και κατάταξης στις πρώτες 3 θέσεις, μέχρι κατάταξης στις παρακάτω θέσεις για καλά πλασαρίσματα για κάθε ενδεχόμενο..
Καλά παιχνίδια, άντε χαρείτε τα όσοι παίζετε.. και το φετινό πρωτάθλημα φτάνει στο τέλος του..
chili
Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ - 1
Ερμής Αργ. – Σούρμενα - 2
Άρης Γλ. – Πήγασος - 2
Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ. - 2
Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη - 1
Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη - 2
Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. - 1
ANASTALTIKO HAF
Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 2( κλειδωνει ανοδο,και παει για τιτλο.....)

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 2(αν και ειναι πολυ επικ ο ερμης εκει μεσα...)

Άρης Γλ. – Πήγασος 2(το "τελευταιο" χαρι του πηγασου για να ξεφυγει και εχει αποδειξει οτι αυτα τα παιχνιδια τα παιρνει!απο την αλλη ο αρης ειναι πολυ καλος εκει μεσα και ιδιαιτερα φορμαρισμενος μετα τη διακοπη,ντερμπυ!)

Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.1 (και μπαινει για τα καλα στο κηνυσι της 5 θεσης..)

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 1(εχει κανει κοιλια η βουλιαγμενη τον τελευταιο καιρο και εκει μεσα δν χανει ο ιασωνας...)

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 2(τελικος για εμας...)

Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. 1(καλυτερη ομαδα...)

καλη αγωνιστικη,χωρις τραυματισμους και ευχομαι εκτος των αποτελεσματων μας,να εχουμε και "ευχαριστα" νεα τη δευτερα απο β-γ εθνικη....

wos_sport5.gif wos_sport3.gif wav.gif wos_sport5.gif wav.gif sport-smiley-017.gif shot.gif kill.gif guns.gif banana.gif banana.gif banana.gif

jna23
QUOTE(Basster @ Apr 20 2010, 23:41 ) *
Εγώ το έχω ξαναπεί είμαι φίλαθλος των Σουρμένων, ούτε παράγοντας ούτε παίχτης ούτε πατέρας κανενός.

Μόνο οι χειραψίες και τα φιλικά πηγαδάκια των διαιτητων με τη διοίκηση σας είναι αρκετές για να προκαλέσουν τους φιλάθλους.
Όπως επίσης και οι θεατρινισμοί για να κερδίσετε φάουλ.
Βασικά πιστεύω κάνατε την ένσταση στον προηγούμενο αγώνα γιατί μέχρι να εκδικαστεί και να ξαναοριστεί θα είχε επιστρέψει το νο 9 που στον πρώτο αγώνα ήταν τραυματίας (όπως και έγινε) και θα ήσασταν πλήρεις αλλά ατυχήσατε να χάσετε με τραυματισμό (από τροχαίο αν άκουσα καλά) το νο 14 (γιατί αν δεν είναι στη μέρα τους το 5, το 7, το 9 και το 14 είστε καταδικασμένοι να χάσετε).
Κάφρους εννοείς τα παιδιά που βαράγαν το τύμπανο; Χα χα χα!

Οχι φίλε μου εγω τα παιδια με τα τύμπανα και γενικα αυτην την ατμόσφαιρα την επικροτώ. Θα την ήθελα και στα δικά μας παιχνίδια αν αυτό ηταν δυνατό. Κάφρους λέω τους μεγάλους σε ηλικία ίσως ξέρεις ποιούς εννοω που έβριζαν παικτες και προσωπικά εμένα χωρίς κανένα απολύτος λόγο. Οσο αφορα αυτα περί πηγαδακια ειναι αστεια όσα λές γιατι τοσοα χρονια στον χωρο ειναι ολοι γνωστοι.
Τώρα όσο αφορά την ένσταση επειδή μαλλόν εχεται σφαιρική άποψη του θέματος σε ενημερώνω ότι εμείς οφείλαμε να την κάνουμε καθώς υπήρχε παράβαση κανονισμών και αλλοίωση αποτελέσματος ως συνέπεια αυτού. Σε ενημερώνω επίσης οτι το dvd δεν έπαιξε ρόλο καθώς και η έκθεση του κομισάριου ήταν υπέρ μας. 
Τωρα το πότε η ομαδα μου ειναι καταδικασμένη να χάνει άσε να το βρούμε εμείς. Ο στόχος μας φέτος ήταν να κάνουμε μια ομάδα με καλα παιδιά και ανταγωνιστική με στόχο την άνοδο. Και τα δύο επιτεύχθηκαν και ειμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι σαν διοίκηση αν αναλογιστούμε οσα συνέβησαν μεσα στην χρονιά απο τραυματισμούς.


Πάμε και στα προγνωστικά χωρίς σχόλια αυτην την φορά.

Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 2

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 2

Άρης Γλ. – Πήγασος 2

Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.1 

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 2

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 2

Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. 1

Καλή αγωνιστικη σε όλους και απο Δευτέρα σας έχω καυτά νέα με κάτι που έχω αφήσει να εκρεμμεί .
xaratsis
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ!!!ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ...!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΕΟΥ Γ'ΕΘΝΙΚΗΣ!

Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 2 + 25 Ο ΛΕΩΝ ΠΑΡΑΠΕΕΙ!

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 2 ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΜΕΧΡΙ 5 ΘΕΣΕΙΣ!

Άρης Γλ. – Πήγασος 1 Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΒΑΤΣΟ Ο ΑΡΗΣ ΣΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ! ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!

Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.1 ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 1 +15 ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΙΑΣΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ!

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 1 ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙ!

Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. =1 ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ
petran777
Καλησπερα σε ολους τους φιλους,

Με τη μαχη να εχει φουντωσει οσο αφορα τη κορυφη και την παραμονη, σας παραθετω τα προγνωστικα μου...

Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 1

Θα παρω το ρισκο και θα παω με το Λεωντα που μετα απο ενα πολυ αρνητικο σερι με κακες εμφανισεις νομιζω οτι ηρθε η ωρα να επιστρεψει στις νικες καθως προκειται για ενα σπουδαιο ματς που τους δινει extra κινητρο να αποδειξουν...Σιγουρα η φιλοσοφια του νεου προπονητη θα εχει καλυτερα αποτελεσματα...Ο ΟΚΕ πλεον ειναι το μεγαλο φαβορι για το πρωταθλημα κατι που με 2πλο σχεδον το κλειδωνει...

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 1

Ειναι το αποτελεσμα που με συμφερει καθως μονο ετσι θα μπορεσουμε να παμε για τη 5η θεση...Φυσικα και φαβορι ειναι τα Σουρμενα αλλα αν ο Ερμης ειναι ευστοχος μπορει να γινει η εκπληξη...

Άρης Γλ. – Πήγασος 2

Μεγαλο παιχνιδι θα γινει στη Γλυφαδα, με τις 2 ομαδες να καιγονται για τη νικη...Ο Πηγασος δειχνει αρκετα ανεβασμενος τις τελευταιες αγωνιστικες και με νικη μπορει να ελπιζει...Απο την αλλη ο Αρης εχει αποδειξει οτι μεσα στην εδρα του ειναι σκληρο καρυδι...

ΑΣ Καστέλλας – Φοίνικας Αγ. Σοφ. 1
Το θελουμε το παιχνιδακι για πολλους λογους...Βρισκομαστε σε καλη αγωνιστικη κατασταση και ελπιζω να συνεχισουμε στο ιδιο τεμπο και απο τη στιγμη που πλεον ελπιζουμε για τη 5η θεση (σε περιπτωση που γκελαρουν τα Σουρμενα) πρεπει απο τη μερια μας να εξαντλησουμε οποια πιθανοτητα εχουμε...

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 1

Ντερμπυ κορυφης στη Νικαια, με τον Ιασωνα να εχει το πρωτο λογο καθως στην εδρα του ειναι πολυ δυνατος...Η Βουλιαγμενη με 3 σερι ηττες εχασε το πλεονεκτημα για τη πρωτη θεση και οι απουσιες της εχουν παιξει μεγαλο ρολο. Αν παρουσιασει την ιδια εικονα θα εχει ενα πολυ δυσκολο βραδυ...

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 2
Η Περαμος αν και πεσμενη ενιοτε κανει κηδειες...Ο ΑΣΗ για να μην χυσει τη καρδαρα με το γαλα εχει υποχρεωση να κερδισει...Αμφιρροπο ματς που νομιζω οτι το κινητρο για παραμονη θα παιξει το ρολο του...


Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. 1

Καλυτερη ομαδα οι Τραχωνες θα πανε σε αλλη μια νικη που θα τους φερει σχεδον αγκαλια με τη 4η θεση που οπως ακουγεται σχεδον σιγουρα θα ειναι και η προνομιουχος για την ανοδο στη Β'...


Καλη αγωνιστικη να εχουμε μαγκες, παντα χωρις τραυματισμους και οσο το δυνατον καλυτερο θεαμα...

Με σεβασμο,

Νο 9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

QUOTE(jna23 @ Apr 22 2010, 13:03 ) *
Πάμε και στα προγνωστικά χωρίς σχόλια αυτην την φορά.

Καλή αγωνιστικη σε όλους και απο Δευτέρα σας έχω καυτά νέα με κάτι που έχω αφήσει να εκρεμμεί .


Φιλε jna23 γιατι χωρις σχολια???
Οσο για τα καυτα νεα θα ειμαι σε αναμονη... smiley.gif

Παντα φιλικα..
Χορευτης
QUOTE(xaratsis @ Apr 22 2010, 07:59 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ!!!ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ...!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΕΟΥ Γ'ΕΘΝΙΚΗΣ!

Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 2 + 25 Ο ΛΕΩΝ ΠΑΡΑΠΕΕΙ!

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 2 ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΜΕΧΡΙ 5 ΘΕΣΕΙΣ!

Άρης Γλ. – Πήγασος 1 Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΒΑΤΣΟ Ο ΑΡΗΣ ΣΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ! ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!

Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.1 ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 1 +15 ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΙΑΣΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ!

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 1 ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙ!

Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. =1 ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ


Φιλε χαρατση μου αρεσουν τα ΣΙΓΟΥΡΑ που δινεις.. Δωσε μου κ ενα προγνωστικο για το ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΙΒΕΡΠΟΟΛ σημερα να παω ταμειο...
Δεν λεω καλη ομαδα ο ΟΚΕ αλλα οχι κ για +25 μεσα στο μοσχατο. Τι νομιζεις οτι τα παιδια του ΛΕΩΝ δεν εχουν να αποδειξουν τπτ ή οτι το πρωταθλημα τους τελειωσε την προηγουμενη αγωνιστικη?
Το ντερμυ κορυφης μου το εδωσες σιγουρο ασσο για τον ιασωνα κ μαλιστα κ με διαφορα. Μπορει η βουλιαγμενη να εχει προβληματα αλλα ο μονος τροπος να ερθει ασσος ειναι να κλειστει ο ιασωνας σε ζωνη. γτ τον καρδαρη κ τον μαγγωνακη στο ενας ενας δεν τους εχουν τα βαρια κορμια των παιχτων του ιασωνα. αν τους αποκοπσουν επιθετικα τοτε θα νικησουν...
Οσο για εμας (ΑΣΗ)που το εχεις σιγουρο, θα δωσουμε κ σε αυτον τον τελικο κ την ΨΥΧΗ μας, κ πιστεψε με πραγματικα ΜΟΝΟ απο ΕΜΑΣ εξαρταται...κ ελπιζω στο τελος να νικησουμε, κ λεω ελπιζω γτ αν το ειχα σιγουρο θα στο ελεγα...
Με ολο τον σεβασμο, κ παντα φιλικα σχολιασα τα (κατα την γνωμη μου) τρελα προγνωστικα σου, αλλωτε προγνωστικα ειναι κ αν σου κατσουν ο πρωτος θα ειμαι που θα σου πω ΜΠΡΑΒΟ....

τα δικα μου προγνωστικα ειναι τα ιδια με του jna23

Λέων Μοσχ. – ΟΚΕ 2

Ερμής Αργ. – Σούρμενα 2

Άρης Γλ. – Πήγασος 2

Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ.1

Ιάσωνας Νικ. – Βουλιαγμένη 2

Ν. Πέραμος – Ηλεκτρούπολη 2

Εν. Τραχώνων – Ερμής Πειρ. 1


Ευχομαι καλη αγωνιστικη
sthnapexw
Kαλησπέρα,

τι ώρα είναι αύριο το παιχνίδι Ιάσωνας - Βουλιαγμένη και σε ποιό γήπεδο?Ευχαριστώ.
referee
QUOTE(sthnapexw @ Apr 22 2010, 22:37 ) *
Kαλησπέρα,

τι ώρα είναι αύριο το παιχνίδι Ιάσωνας - Βουλιαγμένη και σε ποιό γήπεδο?Ευχαριστώ.


20:00 η ώρα στο 1ο ΚΓΔ Νίκαιας (Σελεπίτσαρι) φίλε μου...
comfouzio
Γιατί αυτά τα προγνωστικά μου φαίνονται πιο πολύ σαν wishlist apple.gif παρά σαν πραγματικές εκτιμήσεις των αποτελεσμάτων?
Τι να πω κι εγώ. Εύχομαι να γίνουν καλοί αγώνες και στο τέλος παιδιά πιείτε και καμιά σοδίτσα για να χωνέψετε τα αποτελέσματα. Αντε να δούμε wos_sport3.gif
ANASTALTIKO HAF
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ - ΑΣΗ 2

ΑΡΗΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ 1

ρεπορταζ αυριο αν δν με προλαβουν τα παιδια(νεγροοχταρης-χορευτης)
impo
κ βαθμολογικα πλεον πεσαμε σιγουρα...

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 77-67...

ΑΝΤΙΟ Γ'ΕΣΚΑΝΑ...
Χορευτης
Συγχαρητηρια στην ομαδα μου κ στους συμπαιχτες μου για μια παλικαρισια νικη...

Για ακομα ενα παιχνιδι μπηκαμε νωθρα, στα πρωτα 10 λεπτα νομιζαμε οτι ειχαμε ερθει εκδρομη στην Ν.Περαμο. Για δευτερο συνεχομενο παιχνιδι επρεπε τα ματια μας να γυαλιζουν κ να δαγκωνουμε στην αμυνα,αντιθετα οι αντιπαλοι μας κανανε παρτυ κατω απο το καλαθι με επιθετικα ριμπαουντ κ ευκολους ποντους εβρισκαν το δρομο προς το καλαθι.Το σκορ ειχε φτασει στο 20-5 εις βαρος μας...Ο προπονητης μας μετα χρησημοποιησε τον ριζουλη βαιο που ηταν συγκινιτικος γτ επαιζε με προβλημα στην μεση κ πονουσε.Εβαλε τριποντα καθοριστικα κ εσπρωξε την ομαδα.. Για καποιο σημειο ισοφαρισαμε αλλα η Περαμος πηγε στα αποδυτηρια στο +8...
Μπηκαμε δυνατα στο δευτερο ημηχρονο κ το γυρισαμε παλι γρηγορα παλι στο Χ, βρεθηκαμε στο -3,κ καπου εκει πηραμε μπροστα κ η διαφορα εφτασε +10 υπερ μας 2λεπτα πριν το τελος κ καπου εκει κλειδωσαμε την νικη...
Απο την Περαμο ξεχωρισα το 9 κ το 6. Στο τελος πηγε να δημιουργηθει μια παρεξηγηση με το 7 απο την αντιπαλη ομαδα που ηταν αρκετα εκνευρισμενος απο το παιχνιδι κ αφου ειχε αποχωρησει με 5 φαουλ κ τεχνικη.Εγω ξερω πως μαλλον θα επρεπε να τα βαλει με τον ευατο του κ με την μετρια εμφανιση της ομαδας του στο β' ημιχρονο παρα με τον συμπαιχτη μου...
Κ παλι συγχαρητηρια σε ολους μας, τα νεα τα μαθαμε απο το παιχνιδι Αρης-Πηγασος, συνεχιζουμε, κ το τελευταιο μας χαρτι ειναι την επομενη αγωνιστικη, μεσα στην αργυρουπολη με τους τραχωνες.Πασυ θυσεια νικη κ ηττα του Αρη μεσα στην Ελευσινα...

Καληνηχτα
ΝΟ 17 ΑΣΗ
Negro8
QUOTE(Χορευτης @ Apr 24 2010, 01:14 ) *
Συγχαρητηρια στην ομαδα μου κ στους συμπαιχτες μου για μια παλικαρισια νικη...

Για ακομα ενα παιχνιδι μπηκαμε νωθρα, στα πρωτα 10 λεπτα νομιζαμε οτι ειχαμε ερθει εκδρομη στην Ν.Περαμο. Για δευτερο συνεχομενο παιχνιδι επρεπε τα ματια μας να γυαλιζουν κ να δαγκωνουμε στην αμυνα,αντιθετα οι αντιπαλοι μας κανανε παρτυ κατω απο το καλαθι με επιθετικα ριμπαουντ κ ευκολους ποντους εβρισκαν το δρομο προς το καλαθι.Το σκορ ειχε φτασει στο 20-5 εις βαρος μας...Ο προπονητης μας μετα χρησημοποιησε τον ριζουλη βαιο που ηταν συγκινιτικος γτ επαιζε με προβλημα στην μεση κ πονουσε.Εβαλε τριποντα καθοριστικα κ εσπρωξε την ομαδα.. Για καποιο σημειο ισοφαρισαμε αλλα η Περαμος πηγε στα αποδυτηρια στο +8...
Μπηκαμε δυνατα στο δευτερο ημηχρονο κ το γυρισαμε παλι γρηγορα παλι στο Χ, βρεθηκαμε στο -3,κ καπου εκει πηραμε μπροστα κ η διαφορα εφτασε +10 υπερ μας 2λεπτα πριν το τελος κ καπου εκει κλειδωσαμε την νικη...
Απο την Περαμο ξεχωρισα το 9 κ το 6. Στο τελος πηγε να δημιουργηθει μια παρεξηγηση με το 7 απο την αντιπαλη ομαδα που ηταν αρκετα εκνευρισμενος απο το παιχνιδι κ αφου ειχε αποχωρησει με 5 φαουλ κ τεχνικη.Εγω ξερω πως μαλλον θα επρεπε να τα βαλει με τον ευατο του κ με την μετρια εμφανιση της ομαδας του στο β' ημιχρονο παρα με τον συμπαιχτη μου...
Κ παλι συγχαρητηρια σε ολους μας, τα νεα τα μαθαμε απο το παιχνιδι Αρης-Πηγασος, συνεχιζουμε, κ το τελευταιο μας χαρτι ειναι την επομενη αγωνιστικη, μεσα στην αργυρουπολη με τους τραχωνες.Πασυ θυσεια νικη κ ηττα του Αρη μεσα στην Ελευσινα...

Καληνηχτα
ΝΟ 17 ΑΣΗ



Νομιζω πως με καλυψες χορευτη...χαιρομαι που αποψε χορεψες καλα και πηρες τις μυστικες μου πασες. smiley.gif
Τελικα με βλεπω να το γυριζω σε ασσο πλεον.μου ταιριαζει πιο πολυ ugly_tocktock.gif
Τωρα ολα τα λεφτα με τραχωνες μεσα και αναμονη στο παιχνιδι ΟΚΕ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ...
pistolinas7
[quote name='Negro8' date='Apr 24 2010, 01:31 ' post='399831']
Νομιζω πως με καλυψες χορευτη...χαιρομαι που αποψε χορεψες καλα και πηρες τις μυστικες μου πασες. smiley.gif
Τελικα με βλεπω να το γυριζω σε ασσο πλεον.μου ταιριαζει πιο πολυ ugly_tocktock.gif
Τωρα ολα τα λεφτα με τραχωνες μεσα και αναμονη στο παιχνιδι ΟΚΕ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ...

καλησπερα,γιατι ρε παιδια 7 δεν θα πεσουν??
Negro8
καλησπερα,γιατι ρε παιδια 7 δεν θα πεσουν??
[/quote]

ακομα φιλε μου δεν εχει κριθει τιποτα απο γ εθνικη,θα περιμενουμε 3 βδομαδες μετα να ξερουμε και υπαρχει και μια θεση μαλλον απο τον πειραικο που μαλλον δεν θα κατεβει.αναμονη........
bartsa
Αρης Γλυφαδας-Πηγασος Κορυδαλλου 73-63. Για μεγαλο διαστημα μπασκετ ομορφο και κατα διαστηματα δεν βλεποταν προφανως λογο αγχους και απο τους δυο. Πραγματικα θλιβομαι που ορισμενες ομαδες ισως τελικα πεσουν ελεω Γεθνικης και Πειραικου ενω κανονικα δεν θα επρεπε. Βεβαιως μην λησμονησω και τις ομαδες των αλλων κατηγοριων. Θα επανελθω οταν εχουμε ολοκληρωμενη εικονα αποτελεσματων. Καλο βραδυ σε ολους.
Χορευτης
QUOTE(Negro8 @ Apr 23 2010, 17:31 ) *
Νομιζω πως με καλυψες χορευτη...χαιρομαι που αποψε χορεψες καλα και πηρες τις μυστικες μου πασες. smiley.gif
Τελικα με βλεπω να το γυριζω σε ασσο πλεον.μου ταιριαζει πιο πολυ ugly_tocktock.gif
Τωρα ολα τα λεφτα με τραχωνες μεσα και αναμονη στο παιχνιδι ΟΚΕ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ...



Καλα μην μιλας για πασες, 1 πηγες να μου βγαλεις κ αυτην απο την κλειδαροτρυπα....
Αν βελτιωσεις κ τις βολες τοτε εισαι ολοκληρωμενος ασσος.... Ειπαμε αλλωστε εισαι μικρος ακομα, ολο το μελλον μπροστα σου ειναι....
pistolinas7
QUOTE(Χορευτης @ Apr 24 2010, 01:45 ) *
Καλα μην μιλας για πασες, 1 πηγες να μου βγαλεις κ αυτην απο την κλειδαροτρυπα....
Αν βελτιωσεις κ τις βολες τοτε εισαι ολοκληρωμενος ασσος.... Ειπαμε αλλωστε εισαι μικρος ακομα, ολο το μελλον μπροστα σου ειναι....



ιασωνας-βουλιαγμενη 1!
Negro8
QUOTE(Χορευτης @ Apr 24 2010, 01:45 ) *
Καλα μην μιλας για πασες, 1 πηγες να μου βγαλεις κ αυτην απο την κλειδαροτρυπα....
Αν βελτιωσεις κ τις βολες τοτε εισαι ολοκληρωμενος ασσος.... Ειπαμε αλλωστε εισαι μικρος ακομα, ολο το μελλον μπροστα σου ειναι....

Οσο πιο δυσκολες τοσο πιο γλυκες....δυσκολα τα στεφανια....μου ειχαν κανει μαγια αποψε
LOWBAPER
ΛΕΩΝ -ΟΚΕ 76-85

icon_drunk.gif icon_drunk.gif Του χρονου οι παιχτες του ΟΚΕ δε θα μπορουν να βλεπουν τον Ολυμπιακο στο UEFA γιατι θα παιζουν τις Πεμπτες icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif

Μπραβο στους Σωτηρακη13, DON και στο 7. Ηταν πολυ καλοι για αλλη μια φορα... 77.gif



Νο 5 Ο.Κ.Ε
jumaru
QUOTE(LOWBAPER @ Apr 24 2010, 03:27 ) *
ΛΕΩΝ -ΟΚΕ 76-85

icon_drunk.gif icon_drunk.gif Του χρονου οι παιχτες του ΟΚΕ δε θα μπορουν να βλεπουν τον Ολυμπιακο στο UEFA γιατι θα παιζουν τις Πεμπτες icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif

Μπραβο στους Σωτηρακη13, DON και στο 7. Ηταν πολυ καλοι για αλλη μια φορα... 77.gif



Νο 5 Ο.Κ.Ε



+100000
Basster
Ερμής Αργ. - Σούρμενα 48 - 102

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική
traxonas
Τραχωνες - Ερμης Πειραια 1
milf_hunter#6
QUOTE(Basster @ Apr 24 2010, 10:46 ) *
Ερμής Αργ. - Σούρμενα 48 - 102

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική

Οντως το παιχνιδι ηταν πολυ ευκολο για μας.....πλεον χρειαζομαστε απλα τη νικη με το μοσχατο στην εδρα μας για να τερματισουμε στην 5η θεση και να περιμενουμε τα οσα ακουγονται!!!!
Negro8
Βαθμολογία
( 25 αγωνιστικές)
1 ΟΚΕ 19- 6 44
2 Ιάσωνας Νικ. 19- 6 44
3 Βουλιαγμένη 18- 7 43
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 17- 8 42
5 Σούρμενα 16- 9 40
6 Καστέλλα 15-10 40
7 Λέων Μοσχ. 13-12 38
8 - Ηλεκτρούπολη 12-13 37
9 - Αρης Γλυφ. 12-13 37
10 - Πήγασος 9-16 34
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-17 33
12– Ν. Πέραμος 7-18 32
13 - Ερμής Αργ. 6-19 31
14 - Ερμής Πειρ. 4-21 29
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό


theaths
καλη μερα στο forum. γραψτε κανενα νεο για τα παιχνιδια τησ παρασκευησς για εμασ που δεν τα ειδαμε...
Swko10
Καλησπερα σε ολους και παλι.

Μετα απο 3-4 μηνες απουσιας ξαναγραφω στο φορουμ λιγο πριν κοπει το νημα απο ολες τις ομαδες.

Η ομαδα μου (Λεων Μοσχατου),πετυχε τον αρχικο της στοχο,ο οποιος ηταν η παραμονη στην κατηγορια,ακομα και αν κατα τη διαρκεια της χρονιας οι προσδοκιες ηταν κατι παρα πανω απο αυτο που τελικα πετυχαμε.

Θα μπορουσα να γινω γραφικος οπως στο παρελθον αναφεροντας πραγματα που θα προκαλουσαν αγανακτηση στους μοντερειτορς και νευρικοτητα στους υπολοιπους αναγνωστες απο τις αλλες ομαδες,αλλα κατι τετοιο θα ηταν λαθος.

Η πικρια μου για την στασιμοτητα της ομαδας μου στην κατηγορια δεν μπορει να κρυφτει,αλλα δεν υπαρχει και λογος καποιος τριτος να την περιγελασει.

Μια απλη αναφορα στο οτι ο Λεων εκανε μια αρκετα καλη πορεια φετος,φτανοντας στο τελος να βρισκεται κατω απο καποια δυνατοτερα συμφεροντα,επιθυμιες,οπως βεβαια και ικανοτητες αλλων ομαδων αρκει για να καλυψει μια πολυ δυσκολη μπασκετικα χρονια για εμενα,μια αρκετα ζορικη χρονια για την ομαδα μου,αλλα σιγουρα ακρως επιτυχημενη απο πλευρα περισυλλογης εμπειριων αλλα και υποστηρικτων,οπως των νεων μας αθλητων στο παιδικο και εφηβικο τμημα.

Συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβαινουν,η δικη μου αποψη ειναι οτι η πρωτη τετραδα το αξιζει και με το παραπανω,με την ομαδα του Ιασωνα να βρισκεται λιγο πιο κατω απο τις υπολοιπες τρεις σε δυναμικοτητα,τις οποιες θεωρω ισαξιες,αλλα ολες τους με καλο υλικο,καθως επισης με αγαπη και χρημα απο τους διοικουντες τους,για να μπορεσουν να πετυχουν τους στοχους τους.

Θα θελα να γινει γνωστο και απο εδω,οτι σε δυσκολες στιγμες που προκληθηκαν απο αγωνες και προπονησεις του Λεοντα,ο προεδρος της ομαδας Λουκης Λευτερης,σταθηκε διπλα σε καθενα απο την ομαδα πρωτα σαν πατερας,και μετα σαν προεδρος με λογια αλλα και με πραξεις,δινοντας πραγματικα οτι μπορουσε,αφηνοντας παρα πολυ πισω αλλους προεδρους με μεγαλυτερη οικονομικη ανεση και με περισοτερο ελευθερο χρονο.Αν οποιοσδηποτε ενδιαφερεται να βρει μια μπασκετικη οικογενεια,ενα καλο κλιμα,ανθρωπους που πραγματκια θα ειναι διπλα του σε καθε δυσκολη στιγμη,ο Λεων Μοσχατου ισως αποτελει ιδανικη επιλογη μετρωντας απο τον προεδρο μεχρι τον τελευταιο παιχτη του παιδικου.

Με ελπιδα οτι αυτη τη φορα θα παραμεινω χρηστης του φορουμ και θα μπορω να εκθετω τις αποψεις μου...

Μεχρι προτινος Swthrakhs13
Ο αθλητης του Λεοντα με το νουμερο 10 στην πλατη
leonkalf
QUOTE (Swko10 @ Apr 25 2010, 20:04 ) *
....

Με ελπιδα οτι αυτη τη φορα θα παραμεινω χρηστης του φορουμ και θα μπορω να εκθετω τις αποψεις μου...

Μεχρι προτινος Swthrakhs13
Ο αθλητης του Λεοντα με το νουμερο 10 στην πλατη

Αν δεν επανέλθει και ο "παλιός" Σωτηράκης, που είχε αποβληθεί για συγκεκριμένους λόγους, τότε θα μπορείς να γράφεις ξανά τις απόψεις σου (όχι βέβαια ότι δε το είχες κάνει και με άλλους λογαριασμούς... Δεν είναι 3 μήνες που έχεις να γράψεις...)
Ελπίζουμε να μην ξανακάνεις τα ίδια λάθη και βγεις εκτός κλίματος και κανονισμού, γιατί θα μας φέρεις σε δύσκολη θέση... Δεν μας είναι ευχάριστο να τιμωρούμε κάποιον..



Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής
Λέων Μοσχ. - ΟΚΕ 76-85
Ερμής Αργ. - Σούρμενα 48-102
Άρης Γλ. – Πήγασο 73-63
Καστέλα – Φοίνικας Αγ. Σοφ. 77-67
Ιάσωνας Νικ. - Βουλιαγμένη 92–80
Ν. Πέραμος - Ηλεκτρούπολη 66-75
Τράχωνες/Δίας - Ερμής Πειρ. 72-57

Βαθμολογία
( 25 αγωνιστικές)
1 ΟΚΕ 19- 6 44
2 Ιάσωνας Νικ. 19- 6 44
3 Βουλιαγμένη 18- 7 43
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 17- 8 42
5 Σούρμενα 16- 9 40
6 Καστέλλα 15-10 40
7 Λέων Μοσχ. 13-12 38
8 - Αρης Γλυφ. 12-13 37
9 - Ηλεκτρούπολη 12-13 37
10 - Πήγασος 9-16 34
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-17 33
12– Ν. Πέραμος 7-18 32
13 - Ερμής Αργ. 6-19 31
14 - Ερμής Πειρ. 4-21 29
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό


Πλέον τα πράγματα ξεκαθάρισαν και η τελευταία αγωνιστική είναι σχεδόν αδιάφορη. Το μόνο που απομένει είναι το ποιος θα βγει 5ος (Σούρμενα ή Καστέλλα) και ποιος 8ος (Άρης ή Ηλεκτρούπολη).
Οι 3 που ανεβαίνουν βγήκαν (η σειρά απομένει μόνο), οι 4 που πέφτουν βγήκαν οριστικά και από κει και πέρα οι 4οι Τράχωνες και όποιος βγει 5ος ίσως (αν γίνουν συγχωνεύσεις και αποχωρήσεις όπως πέρσι) πάρουν μια θέση ανόδου. Το πότε θα το μάθουν βέβαια άγνωστο...
Εκτός από τους 4 που πέφτουν βάση προκήρυξης, από χθες έχει πέσει και ο Πήγασος αφού από τη Γ' Εθνική τα νέα λένε ότι μετά το Φοίνικα έπεσε και 2η ομάδα (Άλιμος ή Εθνικός σίγουρα, παίζουν μεταξύ τους την Κυριακή, αλλά μπορεί και οι 2 αν ο 5ος από το τέλος δεν πάει τελικά μπαράζ - εξαρτάται από τη Β' Εθνική. Και μπαράζ να πάει, αν χάσει πέφτει.). Επίσης, στον όμιλο του Ιωνικού Ν. δυσκόλεψαν τα πράγματα για αυτόν, και δύσκολα θα τη γλιτώσει εκτός αν κάνει 2/2 νίκες (Ηράκλειο έξω, Λιβαδειά μέσα) και στραβοπατήσουν Σπόρτιγκ ή Κρόνος. Οπότε μάλλον θα πέσει από εδώ και ο 9ος, πιθανόν και ο 8ος. Πάντως, αυτή τη στιγμή έχουν πέσει 5. Άρα, Άρης και ΑΣΗ κυνηγούν την 8η με την ελπίδα ότι 1 από τους παραπάνω της Γ' εθνικής θα σωθεί.



Για το ματς της Παρασκευής στη Γλυφάδα (Άρης-Πήγασος), έχω να πω ότι με την εικόνα που έβγαλε ο Πήγασος δίκαια παίρνει τη θέση που παίρνει τελικά. Ο Άρης παίζοντας ψυχωμένα, με ενέργεια και θέληση για τη νίκη κέρδισε δίκαια. Ο Πήγασος δεν έβγαζε υγεία σε κανένα σημείο, και όταν δεν υπάρχει υγεία οδηγήσε στην εντατική... και μετά πας... στη Δ' (αφού δεν βοήθησαν και οι συγκυρίες, βλέπε Γ΄Εθνική).

Αν και οι ελπίδες ήταν λιγοστές, λόγω Γ' Εθνικής, έπρεπε να πάμε να πάρουμε το ματς με +7π. τουλάχιστον (και +9 αν έχανε η ΑΣΗ και περίπτωση 3πλης ισοβαθμίας). Αντιθέτως, ο Άρης ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, ξεκίνησε το #10 πολύ καλά και είχε βάλει καμιά 15αρια πόντους στην α' περίοδο. Αυτός μαζί με το play maker #11 και το 4αρι #9 ήταν οι κινητήριοι μοχλοί, αλλά γενικά όλη η ομάδα ήταν καλοκουρδισμένη και έδειχνε αυτοπεποίθηση και σιγουριά. Βέβαια, όταν και ο αντίπαλος δεν σε πιέζει και σε αφήνει να κάνεις το παιχνίδι σου είναι ευκολότερο να παίζεις καλά. Η διαφορά στην 3η και αρχές 4ης περιόδου έφτασε στους 10+π.

Στην τελευταία περίοδο μειώσαμε στα τελευταία λεπτά στους 4π. και δείξαμε κάποια σημάδια ανάκαμψης αλλά η γενικότερη διάθεση και το κλίμα δεν επέτρεψαν περαιτέρω μείωση και προσπέρασμα. Εκεί, δεν έδωσε και κάτι εμφανή βήματα σε παίκτη του Άρη μπροστά του και ο coach Πήγασου πήρε 2 τεχνικές ποινές και έτσι 1:20' τελείωσε το ματς.. Άλλωστε αν δεν ερχόταν το +7 τουλάχιστον, και νίκη με 5π. θα ήταν σαν ήττα.

Mου άρεσε η ατμόσφαιρα στο γήπεδο. πολλά παιδάκια από πλευράς Άρη έδιναν ένα όμορφο χρώμα στο ματς, φωνάζοντας "Άρης, Άρης" χτυπώντας ρυθμικά τα χέρια τους. Μπράβο παιδιά, έχετε και ωραίο γήπεδο (το αγαπημένο μου!!) και η όλη εικόνα ήταν ωραία. Μακάρι να μαζέψετε και περισσότερο κόσμο κοντά.


Οπότε, η χρονιά έληξε για Πήγασο και οδηγείτε στην Δ΄εσκανα, πρώτη φορά στην ιστορία της εσκανα. Σίγουρα αποτυχία το αποτέλεσμα της πτώσης, αν και έπρεπε να πέσουν πάνω από 4 ομάδες για να γίνει αυτό. Η ομάδα είχε στόχο το καλοκαίρι να πρωταγωνιστήσει (και να ανέβει) και βρέθηκε 10η. Πολλά λάθη, αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά -αλλά και ατυχίες με τραυματισμούς- μέσα στη σεζόν οδήγησαν σε ένα άσχημο κλίμα, μη αναστρέψιμο όπως αποδείχθηκε. Τέλος εποχής...
petran777
Καλη εβδομαδα σε ολους,

Θα συμφωνησω με το φιλο leonkalf οτι πλεον ξεκαθαρισε το τοπιο οσο αφορα την ανοδο και την παραμονη...
Εχει απομεινει μια αγωνιστικη που για τους περισσοτερους εχει διαδικαστικο χαρακτηρα, αλλα πιστευω οτι θα γινουν καλα παιχνιδια αφου ο παραγοντας αγχος θα απουσιαζει...


ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 77 - 67

Αλλη μια νικη για την ομαδα μου που συνεχισε το σερι επιτυχιων απεναντι σε ενα αντιπαλο που πραγματικα το παλεψε μεχρι το τελος.
Στο α' δεκαλεπτο ο Φοινικας μπηκε πολυ δυνατα και αποφασιστικα στο παρκε, εκανε το γνωστο run & gun παιχνιδι του και εχοντας καλο ποσοστο ευστοχιας ηταν μπροστα στο σκορ. Εμεις αντιθετως ειμασταν αδιακαιολογητα χαλαροι ειδικα στα αμυντικα μας καθηκοντα κατι που στη πορεια μας εκανε και νευρικους στην επιθεση μας.
Στον ιδιο ρυθμο και το β' δεκαλεπτο, αλλα λιγο οι φωνες του coach που μας ξυπνησε (ειδικα εμενα που ημουν σε αλλο γηπεδo), αλλα και η κοπωση απο το συνεχες πανω-κατω των ψηλων του Φοινικα μας εδωσε πλεονεκτημα στα ριμπαουντ και λογω των αργων επιστροφων τους καναμε και το γνωστο μας καλο παιχνιδι στο ανοιχτο γηπεδο, ανατρεψαμε το εις βαρος μας σκορ πηγαμε στα αποδυτηρια με +3. 40-37 ΗΤ

Το γ' δεκαλεπτο για ενα ακομα ματς ηταν το καθοριστικο για την εκβαση, αφου πλεον ο Φοινικας δεν εβρισκε τις ιδιες λυσεις του α' μερους επιθετικα, ενω εμεις πλεον ειχαμε καλο ρυθμο και τελειωναμε ευκολα φασεις και στις αργες μας επιθεσεις. Καπως ετσι χτισαμε μια διαφορα που εφτασε σε διψηφιο αριθμο...
Στο τελευταιο δεκαλεπτο διατηρησαμε τη διαφορα αυτη που σε κανενα σημειο ο Φοινικας δεν εδειξε ικανος να την ανατρεψει και φτασαμε σε μια ακομα δικαιοτατη νικη.

Απο πλευρας Φοινικα πολυ καλοι ειδικα στο α' μερος οι 5 και 7 (δυαρι και τριαρι αν δεν κανω λαθος στους αριθμους) και ο 10 (ειδικα στα αμυντικα του καθηκοντα), οσο ειχαν αντοχες ηταν και ευστοχοι, στοιχισε η μεγαλη αδυναμια τους στο ζωγραφιστο...
Απο την ομαδα μου για ενα ακομα παιχνιδι mvp ο Στελλαρας που ηταν και παλι "καυτος" και σταματησε στους 30π!!!(Τι θα γινει ρε αγορι μου με αυτη τη βιολα smiley.gif ), ενω πολυ θετικος ηταν ο αρχηγος και ο Μανωλης. Highlight το coast to coast του εταιρου μικρου που προκαλεσε αναστατωση...


Την παρασκευη παμε να κλεισουμε μια καλη χρονια για εμας (ειδικα το β' γυρο) στο Κορυδαλλο και οπως καθε αγωνιστικη με στοχο τη νικη. Οσο αφορα την πεμπτη θεση, μοιαζει σχεδον απιθανο καθως ο Λεωντας στη κατασταση που βρισκεται πολυ δυσκολα να κερδισει τα Σουρμενα που στην εδρα τους ειναι πολυ δυνατοι...

Με σεβασμο,
Νο 9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

Υ.Γ.: Προτεινω μετα το τελος και αυτης της αγωνιστικης ολοι οι φιλοι να παραθεσουν την αποψη τους για τη καλυτερη 10αδα της κατηγοριας...
ΓΚΑΛΗΣ
Ο Ο.Κ.Ε. στην Β' ΕΣΚΑΝΑ
περισσότερα στο παρακάτω λινκ

http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_26.html
Σταχυοφόρος
QUOTE(ΓΚΑΛΗΣ @ Apr 26 2010, 20:40 ) *
Ο Ο.Κ.Ε. στην Β' ΕΣΚΑΝΑ
περισσότερα στο παρακάτω λινκ

http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_26.html


Συντοπίτη ΓΚΑΛΗ, αν μπορείς μην επαναλαμβάνεις σε κάθε ποστάρισμα σου (σε 3 κατηγορίες) το link του blog σου. Βάλ'το στην υπογραφή σου.
ΓΚΑΛΗΣ
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Apr 26 2010, 23:41 ) *
Συντοπίτη ΓΚΑΛΗ, αν μπορείς μην επαναλαμβάνεις σε κάθε ποστάρισμα σου (σε 3 κατηγορίες) το link του blog σου. Βάλ'το στην υπογραφή σου.



Φίλε μου ΣΤΑΧΥΟΦΟΡΕ δεν είναι το λινκ του blog αλλά το λινκ του άρθρου smiley.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(ΓΚΑΛΗΣ @ Apr 26 2010, 22:44 ) *
Φίλε μου ΣΤΑΧΥΟΦΟΡΕ δεν είναι το λινκ του blog αλλά το λινκ του άρθρου smiley.gif


Ό,τι κι αν είναι, απλώς είναι κουραστικό.
Swko10
Γνωριζουμε πως προκυλτει οτι ανεβαινει και ο 4ος αλλα και ο 5ος καθε πρωταθληματος?
bartsa
Καλημερα σε ολους. Εβδομαδα ληξης κατηγοριων Εσκανα η τρεχουσα με τα συναισθηματα να εναλλασονται για τη χρονια που περασε. Οσον αφορα τη δικια μας κατηγορια και συγκεκριμενα την ανοδο πολυ τιμια ΟΚΕ ΙΑΣΩΝΑΣ ΚΑΙ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ανεβαινουν κατηγορια. Οπως ειπαν καποιοι πριν απο μενα αρκετα παιχνιδια την Παρασκευη ειναι διαδικαστικου χαρακτηρα. Στην περιπτωση μας αυτο δεν συμβαινει. Βρισκομαστε σε ισοβαθμια με την Ηλεκτρουπολη αλλα ειμαστε απο πανω λογο διαφορας ποντων. Αυτη την πολυτιμη για εμας ισοβαθμια θα προσπαθησουμε να διαφυλαξουμε προκειμενου να ελπιζουμε σε σωτηρια. Αρκετο λοιπον το αγχος για εμας.
jna23
Καλημέρα σε όλους και καλήτελευταία αγωνιστική.

Σήμερα έχω να αναφερθώ σε πολλά και θα προσπαθήσω να μην κουράσω.

Πρώτα απ όλα να ευχαριστήσω τον Λάκη Jκαι την ομάδα του Ιάσονα και για τις ωραίες στιγμές που χάρισαν σε εμένα προσωπικά και στην ομάδα μας με τις βραβεύσεις στο μεταξύ μας αγώνα. Μας έριξαν και στα αυτιά που λέμε και φύγαμε όλοι χαρούμενοι από το γήπεδο.

Πολλά λοιπόν συγχαρητήρια στον Ιάσονα όπως και στον ΟΚΕ που με τον απίστευτο δεύτερο γύρο έδειξε ότι όντως οι άνθρωποι του ορθά πίστευαν από την αρχή για την άνοδο. Θα χαρώ να τους αντιμετωπίσω και τους δύο του χρόνου.
Επίσης να εκφράσω και την προσωπική μου άποψη ότι την άνοδο άξιζαν και οι Τράχωνες και τα Σούρμενα που δεν αξίζει να αγωνίζονται του χρόνου σε αυτήν την κατηγορία. Ελπίζω να γίνουν οι συγχωνεύσεις και να καταφέρουν και αυτοί να σώσουν την χρονιά.

Να πω ένα μεγάλο Μπράβο στον Δημήτρη στον Τάσο στον Βασίλη στον Αντώνη στον Άρη στον Αριστόδημο στον Άγγελο στον Βαγγέλη στον Γιάννη στον Ιγνάτιο στον Νίκο στον Θανάση στον Αποστόλη στο Βασίλη - Νινάκι  που κατάφεραν με όλα ταπροβλήματα και με πολλές θυσίες να ανεβάσουν την ομάδα 5 αγωνιστικές πριν τοτέλος.

Ένα πιο μεγάλο Μπράβο στον προπονητή μας που φέτος κατάφερε να κρατήσει αυτό το σύνολο ενωμένο και δυνατό μέχρι το τέλος με τις τόσες ατυχίες που είχε όλη την χρονιά. Ήταν μια χρονιά που του εύχομαι να μην ξαναζήσει παρά μόνο σαν αποτέλεσμα.

Για το τέλος Συγχαίρω την ψυχήαυτής της ομάδας και του ΑΝΘΡΩΠΟΥ που χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχε κανένα τμήμαμ πάσκετ στον Σύλλογο μας. Ευχαριστούμε πολύ κύριε Κώστα αν και ξέρουμε ότι δεν σε κάναμε χαρούμενο που μόνο ανεβήκαμε χωρίς να πάρουμε το πρωτάθλημα για πρώτη φορά στην Ιστορία του Συλλόγου. Ίσως το κάνουμε του χρόνου J

Τέλος λοιπόν με το συγχαρητήρια και ας αναφερθώ σε αυτά που σας χρωστάω με παλαιότερη δήλωση μου Ήρθε η ώραλοιπόν.
Όλη την χρονιά όλοι σας ασχολιόσασταν με την διαιτησία και πώς αυτή είναι ευνοϊκή για την ομάδα μου.Είχα και εγώ μερικές φορές αναφερθεί σε αυτήν λέγοντας ότι μπορεί μερικοί διαιτητές να είναι γνωστοί η ακόμα και φίλοι με τους 2 συμπαίκτες – συναδέλφους της ομάδας μου αλλά υπάρχουν και μερικοί που τους ζηλεύουν. Φυσιολογικά και τα δύο συναισθήματα κατά την άποψη μου, απλά η σοβαρότητα και το ήθος πολλών από αυτών που μας σφύριξαν τους έκανε να είναι δίκαιοι.

Αναφέρθηκα λοιπόν πριν λίγες μέρες στον αγώνα μας με τον Άρη Γλυφάδας και συγκεκριμένα στον Διαιτητή Μαραβέλιακαι αναρωτήθηκα γιατί τέτοια εμπάθεια. Δεν έκρινα τα σφυρίγματα του που ανθυμάστε μόνο βήματα σφύριζε στο ντέρμπι με του Τράχωνες ούτε με τον Λέων εκτός.

Σήμερα λοιπόν θα αναφέρω ταγεγονότα και ο καθένας είναι άξιος να κρίνει.
Ο αγώνας μας με τον Άρη είχετελειώσει και το φύλλο αγώνα (κινέζικο) ήταν στα χέρια μας χωρίς να έχειαναγραφεί τίποτα σε αυτό για απρεπείς χειρονομίες , διαμαρτυρίες η έστω ότιακολουθεί κάποια έκθεση από τους εν λόγο διαιτητές.

Με έκπληξη μάθαμε ότι την Τρίτη4 μέρες μετά τον αγώνα οι 2 διαιτητές υπέβαλαν έκθεση στην ΚΕΔ η οποία έκαιγετους 2 συναδέλφους τους και συμπαίκτες μου, ότι συνέχεια διαμαρτυρόντουσαν κατάτην διάρκεια του αγώνα και μάλιστα ο ένας εξ αυτών τους έκανε μία άσεμνηχειρονομία. Δεν θέλω να αναφερθώ σε λεπτομέρειες για τα γραφόμενα αυτής καθώςδεν είναι η ουσία.

Τα ερωτήματα  μου μόλις το έμαθα όπως και εσάς φαντάζομαιήταν τα εξής :
·       Γιατί ενώ αυτά διαδραματίστηκαν στην διάρκειατου αγώνα δεν αποβάλατε τον συμπαίκτη μου όπως αυτό ορίζεται για τέτοιαανάρμοστη συμπεριφορά ?
·       Γιατί δεν τιμωρήσατε τον άλλο με Τεχνική Ποινή ?
·       Αν όπως είπατε δεν θέλατε να δημιουργήσετε θέμαεκείνη την στιγμή, που κακώς κατά την άποψη μου δεν πράξατε, γιατί δεναναφέρατε το λεπτό στο φύλλο αγώνος ώστε να δείξετε ότι κάτι συνέβη.
·       Γιατί δεν αναγράψατε στο φύλλο αγώνος μετά τοτέλος του αγώνα ότι εκκρεμεί έκθεση?

Με την έκθεση αυτή οι 2συμπαίκτες μου παραπέμφθηκαν στην ΚΕΔ η οποία προφανώς είχε απάντηση σταερωτήματα τα δικά μου και πήρε την κάτωθι απόφαση της.
Απόφαση ΚΕΔ
http://www.eskana.gr/index.php?option=com_...sms_ss=facebook

Όπως ήταν όμως λογικό το θέμα έφτασε και στην επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ που κάλεσε σε απολογία όπως όφειλε το σωματείο και τους παίκτες. Πήγαμε λοιπόν εκφέραμε τα παραπάνω ερωτήματα και κάτω μπορείτε να διαβάσετε την απόφαση της και πιστεύω του χρόνου να μας ορίζει μόνο διαιτητές ΕΣΚΑ όπως έπραττε στην αρχή και τωρα στο τέλος.

Απόφαση ΕΣΚΑΝΑ
http://www.eskana.gr/index.php?option=com_...&Itemid=134

Στο σημείο αυτό θα ήθελα νααναφέρω και την άποψη μου όσο μπορώ αμερόληπτα.
Θεωρώ ότι πολλές φορές οι 2συμπαίκτες μου μιλάνε περισσότερο από το πρέπων στους συναδέλφους τους. Ποτέόμως δεν βρίζουν οι χρησιμοποιούν ειρωνικά σχόλια. Η διπλή ιδιότητα τους τουδίνει την δυνατότητα να ξέρουν πιο σφύριγμα ήταν η όχι σωστό. Πολλές φορές μάλιστα επιβράβευαν και κάποια κατά εμάς σφυρίγματα. Νομίζω όμως ότι και εγώόπως και πολλοί άλλοι συναθλητές από άλλες ομάδες πράττουν ανάλογα. Είναι στηνκρίση πιστεύω του κάθε διαιτητή να ανεχτεί η όχι αυτές τις διαμαρτυρίες -σχόλια την ώρα του αγώνα και μόνο του αγώνα.

Σας ευχαριστώ όλους πουδιαβάσατε το τελευταίο που postστην σελίδα της Γ ΕΣΚΑΝΑ γιατί  από τουχρόνου θα είμαι ένα σκαλί πιο πάνω.

Θέλω στο τέλος να ζητήσω συγνώμη αν κάποιες φορές παραφέρθηκα από εδώ και μίλησα άσχημα. Προσπάθησα να σεβαστώόλες τις απόψεις και απλά να εκφέρω και τις δικές μου. Όσο για την συμπεριφοράμου μέσα από τις γραμμές αυτήν κρίνετε την αναλόγως την ηλικία μου J

Με εκτίμηση  Ο ΑΡΧΗΓΟΣ

 
Swko10
Επειδη ο JNA τα λεει πολυ ωραια,και ευχαριστει παρα πολυ κοσμο,και πραγματικα μπραβο στη διοικηση της Βουλιαγμενης που ειχε και τη δυναμη και το χρονο και το χρημα για να φτιαξει μια καλη ομαδα,αλλα ως εκει.

Εγω οντας απλα ενημερωμενος απο δικες μου πηγες,και μη εχοντας πλεον καποιο στοχο ως παιχτης του Λεοντα,αφου η χρονια χαθηκε,θα θελα να μου πει μεσα στα συγχαρητηρια τα οποια δινει και στις ευχες που κανει για τις αλλες ομαδες,που αξια θεωρει οτι θα πρεπει να ανεβουν διχως να υπαρχει ιχνος υποπτου παιχνιδιου και ιχνος κακης προθεσης,καποια απο τις τελευταιες συζητησης του προπονητη του Ιασωνα με καποιους απο τους παιχτες σας.

Απλα σε ενημερωνω,οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να βιαστεις να απαντησεις εφοσον δεν μαθεις,και εν συνεχεια να φυλαξεις λιγο χρονο ακομα γιατι αφου κινηθηκε ετσι με τη Βουλιαγμενη που ειναι πρωτη τι θα εκανε με τις αλλες ομαδες...

Η αναφορα μου αυτη γινεται απλα γιατι αποθεωνονται ομαδες που ισως και να μην εξυμνουν εκ του αποτελεσματος το ευ αγωνιζεσθαι και τα αθλητικα ιδεωδη,σε αντιθεση με τη δικη μου που σ'ολη τη διαρκεια της χρονιας αποτελουνταν απο γκρινιαρηδες,αλητες,φασαριοζους,και αλλα τετοια ομορφα,εχοντας 12-15 ατομα στις προπονησεις,οντας συσσομη η ομαδα σε καθε αγωνα,διχως να εχει ερθει κανεις μας σε επαφη ουτε με διαιτητη,ουτε με αντιπαλο,ουτε με τη διοργανωτρια αρχη για τον οποιοδηποτε λογο...

Μετα λοιπον απο μια χρονια που τελειωσε και εσυ εξυμνεις κοσμο,εγω απλα σε προβληματιζω,για να ηρεμησεις λιγακι και να δεις οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως θες να τα περιγραφεις,οπως και κατα τη γνωμη μου,η τελικη βαθμολογια ειναι καπως αδικη για καποιες ομαδες.

Περιμενω την απαντηση σου,καθως και καποιες σκεψεις αλλων αναγνωστων που μποορει να γνωρριζουν και αυτοι περισοτερα πραγματα απο αυτα τα λιγα που αναφερω εγω.
teodor
QUOTE(jna23 @ Apr 29 2010, 13:08 ) *
Καλημέρα σε όλους και καλήτελευταία αγωνιστική.

Σήμερα έχω να αναφερθώ σε πολλά και θα προσπαθήσω να μην κουράσω.

Πρώτα απ όλα να ευχαριστήσω τον Λάκη Jκαι την ομάδα του Ιάσονα και για τις ωραίες στιγμές που χάρισαν σε εμένα προσωπικά και στην ομάδα μας με τις βραβεύσεις στο μεταξύ μας αγώνα. Μας έριξαν και στα αυτιά που λέμε και φύγαμε όλοι χαρούμενοι από το γήπεδο.

Πολλά λοιπόν συγχαρητήρια στον Ιάσονα όπως και στον ΟΚΕ που με τον απίστευτο δεύτερο γύρο έδειξε ότι όντως οι άνθρωποι του ορθά πίστευαν από την αρχή για την άνοδο. Θα χαρώ να τους αντιμετωπίσω και τους δύο του χρόνου.
Επίσης να εκφράσω και την προσωπική μου άποψη ότι την άνοδο άξιζαν και οι Τράχωνες και τα Σούρμενα που δεν αξίζει να αγωνίζονται του χρόνου σε αυτήν την κατηγορία. Ελπίζω να γίνουν οι συγχωνεύσεις και να καταφέρουν και αυτοί να σώσουν την χρονιά.

Να πω ένα μεγάλο Μπράβο στον Δημήτρη στον Τάσο στον Βασίλη στον Αντώνη στον Άρη στον Αριστόδημο στον Άγγελο στον Βαγγέλη στον Γιάννη στον Ιγνάτιο στον Νίκο στον Θανάση στον Αποστόλη στο Βασίλη - Νινάκι  που κατάφεραν με όλα ταπροβλήματα και με πολλές θυσίες να ανεβάσουν την ομάδα 5 αγωνιστικές πριν τοτέλος.

Ένα πιο μεγάλο Μπράβο στον προπονητή μας που φέτος κατάφερε να κρατήσει αυτό το σύνολο ενωμένο και δυνατό μέχρι το τέλος με τις τόσες ατυχίες που είχε όλη την χρονιά. Ήταν μια χρονιά που του εύχομαι να μην ξαναζήσει παρά μόνο σαν αποτέλεσμα.

Για το τέλος Συγχαίρω την ψυχήαυτής της ομάδας και του ΑΝΘΡΩΠΟΥ που χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχε κανένα τμήμαμ πάσκετ στον Σύλλογο μας. Ευχαριστούμε πολύ κύριε Κώστα αν και ξέρουμε ότι δεν σε κάναμε χαρούμενο που μόνο ανεβήκαμε χωρίς να πάρουμε το πρωτάθλημα για πρώτη φορά στην Ιστορία του Συλλόγου. Ίσως το κάνουμε του χρόνου J

Τέλος λοιπόν με το συγχαρητήρια και ας αναφερθώ σε αυτά που σας χρωστάω με παλαιότερη δήλωση μου Ήρθε η ώραλοιπόν.
Όλη την χρονιά όλοι σας ασχολιόσασταν με την διαιτησία και πώς αυτή είναι ευνοϊκή για την ομάδα μου.Είχα και εγώ μερικές φορές αναφερθεί σε αυτήν λέγοντας ότι μπορεί μερικοί διαιτητές να είναι γνωστοί η ακόμα και φίλοι με τους 2 συμπαίκτες – συναδέλφους της ομάδας μου αλλά υπάρχουν και μερικοί που τους ζηλεύουν. Φυσιολογικά και τα δύο συναισθήματα κατά την άποψη μου, απλά η σοβαρότητα και το ήθος πολλών από αυτών που μας σφύριξαν τους έκανε να είναι δίκαιοι.

Αναφέρθηκα λοιπόν πριν λίγες μέρες στον αγώνα μας με τον Άρη Γλυφάδας και συγκεκριμένα στον Διαιτητή Μαραβέλιακαι αναρωτήθηκα γιατί τέτοια εμπάθεια. Δεν έκρινα τα σφυρίγματα του που ανθυμάστε μόνο βήματα σφύριζε στο ντέρμπι με του Τράχωνες ούτε με τον Λέων εκτός.

Σήμερα λοιπόν θα αναφέρω ταγεγονότα και ο καθένας είναι άξιος να κρίνει.
Ο αγώνας μας με τον Άρη είχετελειώσει και το φύλλο αγώνα (κινέζικο) ήταν στα χέρια μας χωρίς να έχειαναγραφεί τίποτα σε αυτό για απρεπείς χειρονομίες , διαμαρτυρίες η έστω ότιακολουθεί κάποια έκθεση από τους εν λόγο διαιτητές.

Με έκπληξη μάθαμε ότι την Τρίτη4 μέρες μετά τον αγώνα οι 2 διαιτητές υπέβαλαν έκθεση στην ΚΕΔ η οποία έκαιγετους 2 συναδέλφους τους και συμπαίκτες μου, ότι συνέχεια διαμαρτυρόντουσαν κατάτην διάρκεια του αγώνα και μάλιστα ο ένας εξ αυτών τους έκανε μία άσεμνηχειρονομία. Δεν θέλω να αναφερθώ σε λεπτομέρειες για τα γραφόμενα αυτής καθώςδεν είναι η ουσία.

Τα ερωτήματα  μου μόλις το έμαθα όπως και εσάς φαντάζομαιήταν τα εξής :
·       Γιατί ενώ αυτά διαδραματίστηκαν στην διάρκειατου αγώνα δεν αποβάλατε τον συμπαίκτη μου όπως αυτό ορίζεται για τέτοιαανάρμοστη συμπεριφορά ?
·       Γιατί δεν τιμωρήσατε τον άλλο με Τεχνική Ποινή ?
·       Αν όπως είπατε δεν θέλατε να δημιουργήσετε θέμαεκείνη την στιγμή, που κακώς κατά την άποψη μου δεν πράξατε, γιατί δεναναφέρατε το λεπτό στο φύλλο αγώνος ώστε να δείξετε ότι κάτι συνέβη.
·       Γιατί δεν αναγράψατε στο φύλλο αγώνος μετά τοτέλος του αγώνα ότι εκκρεμεί έκθεση?

Με την έκθεση αυτή οι 2συμπαίκτες μου παραπέμφθηκαν στην ΚΕΔ η οποία προφανώς είχε απάντηση σταερωτήματα τα δικά μου και πήρε την κάτωθι απόφαση της.
Απόφαση ΚΕΔ
http://www.eskana.gr/index.php?option=com_...sms_ss=facebook

Όπως ήταν όμως λογικό το θέμα έφτασε και στην επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ που κάλεσε σε απολογία όπως όφειλε το σωματείο και τους παίκτες. Πήγαμε λοιπόν εκφέραμε τα παραπάνω ερωτήματα και κάτω μπορείτε να διαβάσετε την απόφαση της και πιστεύω του χρόνου να μας ορίζει μόνο διαιτητές ΕΣΚΑ όπως έπραττε στην αρχή και τωρα στο τέλος.

Απόφαση ΕΣΚΑΝΑ
http://www.eskana.gr/index.php?option=com_...&Itemid=134

Στο σημείο αυτό θα ήθελα νααναφέρω και την άποψη μου όσο μπορώ αμερόληπτα.
Θεωρώ ότι πολλές φορές οι 2συμπαίκτες μου μιλάνε περισσότερο από το πρέπων στους συναδέλφους τους. Ποτέόμως δεν βρίζουν οι χρησιμοποιούν ειρωνικά σχόλια. Η διπλή ιδιότητα τους τουδίνει την δυνατότητα να ξέρουν πιο σφύριγμα ήταν η όχι σωστό. Πολλές φορές μάλιστα επιβράβευαν και κάποια κατά εμάς σφυρίγματα. Νομίζω όμως ότι και εγώόπως και πολλοί άλλοι συναθλητές από άλλες ομάδες πράττουν ανάλογα. Είναι στηνκρίση πιστεύω του κάθε διαιτητή να ανεχτεί η όχι αυτές τις διαμαρτυρίες -σχόλια την ώρα του αγώνα και μόνο του αγώνα.

Σας ευχαριστώ όλους πουδιαβάσατε το τελευταίο που postστην σελίδα της Γ ΕΣΚΑΝΑ γιατί  από τουχρόνου θα είμαι ένα σκαλί πιο πάνω.

Θέλω στο τέλος να ζητήσω συγνώμη αν κάποιες φορές παραφέρθηκα από εδώ και μίλησα άσχημα. Προσπάθησα να σεβαστώόλες τις απόψεις και απλά να εκφέρω και τις δικές μου. Όσο για την συμπεριφοράμου μέσα από τις γραμμές αυτήν κρίνετε την αναλόγως την ηλικία μου J

Με εκτίμηση  Ο ΑΡΧΗΓΟΣ

 

ΑΡΧΗΓΕ πρωτον και κυριοτερων συγχαρητηρια για την ανοδο. Να σου θυμισω επισης οτι γνωριζω 2 καλα παιχτακια να σου προτεινω για του χρονου. Καλοι χαρακτηρες και πολυ καλοι παιχτες. θα σε βοηθησουν στη θεση 2 και 3. Εχουν λιγα προβληματα με τους διαιτητες αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τους συγχωρησεις οποιαδηποτε βλακεια και να κανουν. μπορει και να τους ξερεις. Τον ενα τον λενε Κραψιτη και τον αλλο Βιλια. Εχω διαθεσιμα τα τηλ τους.Μπορεις να με παρεις ανα πασα στιγμη να στα δωσω αν δεν ταχεις. Φιλικα δικος σου και παλι συγχαρητηρια για την ανοδο.
chili
επισης μπορεις να υπολογιζεις και σε ακομα δυο καλα παικτακια το βαρυ 4αρι Τζαμαρα και 5αρι το Δημητροπουλο και σου μενει μονο να ψησετε τον Βουρακη για τη θεση του ασσου !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.