Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
spike85
Ερμης Αργυρουπολης - Λεων Μοσχατου 69-57
jna23
ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 77-89 (30-48)

Λεπτομέριες του αγωνα αυριο γιατι ειμαι σε ξενο υπολογιστη.
Απλα μονο ενα μπραβο στα παιδια που γυαλιζε το ματι τους απο το ζεσταμα. Οπως ειχα πει η ομαδα που ηθελε το παιχνιδι περισσοτερο το πήρε.
ELEFSINA
οποτε με τα νεα δεδομενα

Βουλιαγμενη- πρωταθλητρια smiley.gif

Τραχωνες- ειναι στο χερι τους η ανοδος

Ιασωνας(30)-ΟΚΕ(28)-Λεων(27)-Σουρμενα(27)- θα γινει μεγαλη μαχη εδω

Καστελλα-Αρης Γλυφαδας-Ηλεκτρουπολη- θεωρω οτι δεν θα κινδυνέψουν

Ερμης Αργυρουπολης-Πηγασος Κορ.-Φοινικας Πειρ.- θα παιξουν για τη σωτηρια

Ερμης Πειρ.-Νεα Περαμος- θεωρω οτι εχουν πεσει απο τωρα
Larry J.
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 13 2010, 03:43 ) *
οποτε με τα νεα δεδομενα

Βουλιαγμενη- πρωταθλητρια smiley.gif

Τραχωνες- ειναι στο χερι τους η ανοδος

Ιασωνας(30)-ΟΚΕ(28)-Λεων(27)-Σουρμενα(27)- θα γινει μεγαλη μαχη εδω

Καστελλα-Αρης Γλυφαδας-Ηλεκτρουπολη- θεωρω οτι δεν θα κινδυνέψουν

Ερμης Αργυρουπολης-Πηγασος Κορ.-Φοινικας Πειρ.- θα παιξουν για τη σωτηρια

Ερμης Πειρ.-Νεα Περαμος- θεωρω οτι εχουν πεσει απο τωρα

Kαι οι τραχωνες 30 βαθμους εχουν, και δυσκολο προγραμμα.
alpapamarin
Βρέθηκα εχτές στο κλειστό των Τραχώνων και είδα μαζί με τον φίλο IkarosBc το παιχνίδι Βουλιαγμένη-Τράχωνες. Έχω φίλους και στις δύο ομάδες και θα προσπαθήσω να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικός γίνεται. Στο γήπεδο 15 λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού επικρατούσε εκπληκτική ατμόσφαιρα, που πολλές ομάδες Εθνικών κατηγοριών θα ζήλευαν. Είναι προφανές ότι το παιχνίδι ήταν "sold out" και αρκετοί παρακολούθησαν όρθιοι.
Πιστεύω πως και οι δύο ομάδες ήθελαν το παιχνίδι πάρα πολύ και θεωρώ πως το περίμεναν εδώ και καιρό. Οι γηπεδούχοι Τράχωνες δεν ήταν σε πολύ καλή μέρα εχτές. Πιστεύω πως ήταν αρκετά αγχωμένοι και νευρικοί. Πολλά από τα τελειώματά τους δεν ήταν καλά, ειδικά σε φάσεις κοντά στο καλάθι. Επέμειναν αρκετά σε σουτ, ενώ κατ' εμέ θα έπρεπε να προσπαθήσουν να τελειώσουν φάσεις κοντά στο καλάθι, γιατί και καλούς ψηλούς έχουν και η Βουλιαγμένη δεν έχει πολλά κορμιά για να παίξει δυνατή άμυνα μέσα στο ζωγραφιστό. Σε αρκετά καλή μέρα ο #12 των Τραχώνων που κέρδισε πολλές μονομαχίες κοντά και μακριά από το καλάθι. Όταν οι Τράχωνες αποφάσιζαν να τρέξουν, τελείωναν φάσεις και μάζευαν τη διαφορά. Στο set παιχνίδι φαίνονταν όμως εγκλωβισμένοι. Η Βουλιαγμένη κατέβηκε να παίξει το παιχνίδι με 9 κυριολεκτικά παίκτες, εκ των οποίων έπαιξαν οι 7, με τους άλλους 2 να έχουν συμμετοχή 1-2 λεπτά. Στην αρχή του παιχνιδιού έτρεξε και έβαλε εύκολα καλάθια, με αποκορύφωμα ένα εκπληκτικό κάρφωμα του Κάρδαρη στο πρώτο δεκάλεπτο. Σιγά σιγά όμως κουράζονταν και πήγαν το παιχνίδι στο 5-5. Πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο οι Κάρδαρης και Παγώνης από τη Βουλιαγμένη, με το Μαγγωνάκη να είναι σχετικά άστοχος. Οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά κοντά στο σκορ μέχρι το 15' λεπτό, από εκεί και πέρα όμως κάποια λάθη των Τραχώνων και αντίστοιχα εύκολα καλάθια της Βουλιαγμένης έφεραν τη διαφορά στο ημίχρονο στους 18 πόντους.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τράχωνες άσκησαν τεράστια πίεση στη Βουλιαγμένη και τρέχοντας το γήπεδο πήγαν στο 30' με τη διαφορά στους 10 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε. Λογικό για τη Βουλιαγμένη καθώς ήταν κουρασμένη. Περίμενα ακόμα περισσότερη πίεση από τους Τράχωνες. Η Βουλιαγμένη κλείστηκε στη ζώνη, για να κρύψει τους παίκτες που είχαν φάουλ και να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι οι Τράχωνες ήταν άστοχοι στα περιφερειακά σουτ. Νομίζω ότι μεγάλο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε η τεχνική ποινή που δέχτηκε ο προπονητής των Τραχώνων μετά από διαμαρτυρία του στη φάση στο 32' του παιχνιδιού, με τη διαφορά στους 8 πόντους, όντας εκνευρισμένος από κάποιο προηγούμενο σφύριγμα των διαιτητών. Από εκεί και πέρα επήλθε περαιτέρω εκνευρισμός και στους παίκτες των Τραχώνων και δεν ήταν συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι αλλά στα σφυρίγματα. Η Βουλιαγμένη δεν κινδύνεψε μετά από εκείνο το σημείο και έπαιξε συντηρητικά, έχοντας και πάνω από 6 λεπτά το bonus των ελεύθερων βολών.
Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι η Βουλιαγμένη κέρδισε δίκαια. Πήγε το παιχνίδι στο ρυθμό που τη βόλευε, ένταση στην αρχή και συντήρηση δυνάμεων μετά. Είχε σε πολύ καλή μέρα όλους τους παίκτες της, με την τριπλέτα Κάρδαρη-Μαγγωνάκη-Παγώνη να πετυχαίνει περί τους 75 πόντους. Δεν έχασε το προβάδισμά της σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Πιστεύω ότι στο χέρι τους είναι πλέον το πρωτάθλημα της Γ' φέτος.
Θα περίμενα τους Τράχωνες να πιέσουν στην άμυνα πολύ περισσότερο, ειδικά τον μικρό της Βουλιαγμένης που δεν βγήκε καθόλου (απότι είδα οι άλλοι δύο μικροί ήταν τραυματίες) και να προσπαθήσουν να κουράσουν και τους υπόλοιπους παίκτες. Επίσης πιστεύω ότι θα έπρεπε να ποστάρουν τόσο τον #12 όσο και τον #21 για να φθείρουν με φάουλ τους δύο ψηλούς της Βουλιαγμένης, τουλάχιστόν όσο δεν έπαιζε ζώνη.
Τέλος η διαιτησία νομίζω ότι έκανε λάθη αλλά δεν διαμόφωσε αποτέλεσμα. Υπάρχουν καποιές αμφισβητούμενες φάσεις, όπως το αντιαθλητικό του #12 στον Μαγγωνάκη για το οποίο δεν ήταν ξεκάθαρο σε εμάς στην εξέδρα τι έγινε. Δεν θέλω όμως να γράψω περισσότερα για τη διαιτησία.
Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη για το παιχνίδι. Για μένα ήταν διαφήμιση για το άθλημα.
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.
pistolinas7
QUOTE(bartsa @ Feb 13 2010, 00:43 ) *
Αρης Γλυφαδας - Σουρμενα 71-75. καλη συνεχεια στα Σουρμενα και στις υπολοιπες ομαδες. Υ.Γ. καινουργιες φατσες στην εξεδρα πατεραδες με πιτσιρικια των ακαδημιων ντυμενα με τις φορμες τους αλλα και αλλα παιδια νεα μας χαροποιησαν ιδιαιτερα. ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ απο τη νεα διοικηση. Εμεις απλα γουσταρουμε και ξανα γουσταρουμε.


Καλησπερα σε ολουσ,
οντως παρακολουθησα κ εγω το παιχνιδι αυτο στην γλυφαδα και ηταν ενα πολυ ομορφο ματς το οποιο στοτελος εγινε θριλερ καθως σε ολη την διαρκεια οι φιλοξενουμενοι ητνα μπροστα με ενα διαρκες προβαδισμα γυρω στους δεκα ποντους!!η ατμοσφαιρα παρα πολυ ωραια οπως κ στα τελευταια παιχνιδια του αρη και οντως φαινεται κατι να εχει αλλαξει στην ομαδα αυτη...μακαρι η προσπαθεια να συνεχιστει!!πολυ καλη εμφανιση απο το νουμερο 9,10 και το 5 οι οποιοι ηταν οι κυριοι εκφραστες των επιθετικων προσπαθειων..αλλα γενικα φαινεται πως κ ο κοουτσ κανει καλη δουλεια αφου μια ομαδα με απειρια καταφερμενι κ χτυπαει στα ισια τα ματσακια...πολλα νεα παιδια και απο τις δυο ομαδες και ομορφο μπασκετ!!απο τους φιλοξενουμενους θεωρω πως αλλαξε την ροη του αγωνα το 5 που μπηκε κ εβαλε ποντους κ οργανωσε την ομαδα ωσ συνηθως,γενικα ομως πολυ τρεξιμο,καλες αμυνες απο μια ομαδα που βοηθουν οι πλειονοτητα των παικτων της!μπραβο και στις δυο ομαδες για την προσπαθεια!!
και επισης συμφωνω με τον φιλο bartsa σε ο,τι ειπε παραπανω..
Α!!!ειχαμε κ τριποντο απο το κεντρο απο το νουμερο 5 των σουρμενων στην ληξη δεκλαεπτου..μεγαλεια μιλαμε.. smiley.gif

καλη συνεχεια σε ολους!!
Hedgeout
QUOTE(alpapamarin @ Feb 13 2010, 12:50 ) *
Βρέθηκα εχτές στο κλειστό των Τραχώνων και είδα μαζί με τον φίλο IkarosBc το παιχνίδι Βουλιαγμένη-Τράχωνες. Έχω φίλους και στις δύο ομάδες και θα προσπαθήσω να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικός γίνεται. Στο γήπεδο 15 λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού επικρατούσε εκπληκτική ατμόσφαιρα, που πολλές ομάδες Εθνικών κατηγοριών θα ζήλευαν. Είναι προφανές ότι το παιχνίδι ήταν "sold out" και αρκετοί παρακολούθησαν όρθιοι.
Πιστεύω πως και οι δύο ομάδες ήθελαν το παιχνίδι πάρα πολύ και θεωρώ πως το περίμεναν εδώ και καιρό. Οι γηπεδούχοι Τράχωνες δεν ήταν σε πολύ καλή μέρα εχτές. Πιστεύω πως ήταν αρκετά αγχωμένοι και νευρικοί. Πολλά από τα τελειώματά τους δεν ήταν καλά, ειδικά σε φάσεις κοντά στο καλάθι. Επέμειναν αρκετά σε σουτ, ενώ κατ' εμέ θα έπρεπε να προσπαθήσουν να τελειώσουν φάσεις κοντά στο καλάθι, γιατί και καλούς ψηλούς έχουν και η Βουλιαγμένη δεν έχει πολλά κορμιά για να παίξει δυνατή άμυνα μέσα στο ζωγραφιστό. Σε αρκετά καλή μέρα ο #12 των Τραχώνων που κέρδισε πολλές μονομαχίες κοντά και μακριά από το καλάθι. Όταν οι Τράχωνες αποφάσιζαν να τρέξουν, τελείωναν φάσεις και μάζευαν τη διαφορά. Στο set παιχνίδι φαίνονταν όμως εγκλωβισμένοι. Η Βουλιαγμένη κατέβηκε να παίξει το παιχνίδι με 9 κυριολεκτικά παίκτες, εκ των οποίων έπαιξαν οι 7, με τους άλλους 2 να έχουν συμμετοχή 1-2 λεπτά. Στην αρχή του παιχνιδιού έτρεξε και έβαλε εύκολα καλάθια, με αποκορύφωμα ένα εκπληκτικό κάρφωμα του Κάρδαρη στο πρώτο δεκάλεπτο. Σιγά σιγά όμως κουράζονταν και πήγαν το παιχνίδι στο 5-5. Πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο οι Κάρδαρης και Παγώνης από τη Βουλιαγμένη, με το Μαγγωνάκη να είναι σχετικά άστοχος. Οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά κοντά στο σκορ μέχρι το 15' λεπτό, από εκεί και πέρα όμως κάποια λάθη των Τραχώνων και αντίστοιχα εύκολα καλάθια της Βουλιαγμένης έφεραν τη διαφορά στο ημίχρονο στους 18 πόντους.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τράχωνες άσκησαν τεράστια πίεση στη Βουλιαγμένη και τρέχοντας το γήπεδο πήγαν στο 30' με τη διαφορά στους 10 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε. Λογικό για τη Βουλιαγμένη καθώς ήταν κουρασμένη. Περίμενα ακόμα περισσότερη πίεση από τους Τράχωνες. Η Βουλιαγμένη κλείστηκε στη ζώνη, για να κρύψει τους παίκτες που είχαν φάουλ και να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι οι Τράχωνες ήταν άστοχοι στα περιφερειακά σουτ. Νομίζω ότι μεγάλο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε η τεχνική ποινή που δέχτηκε ο προπονητής των Τραχώνων μετά από διαμαρτυρία του στη φάση στο 32' του παιχνιδιού, με τη διαφορά στους 8 πόντους, όντας εκνευρισμένος από κάποιο προηγούμενο σφύριγμα των διαιτητών. Από εκεί και πέρα επήλθε περαιτέρω εκνευρισμός και στους παίκτες των Τραχώνων και δεν ήταν συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι αλλά στα σφυρίγματα. Η Βουλιαγμένη δεν κινδύνεψε μετά από εκείνο το σημείο και έπαιξε συντηρητικά, έχοντας και πάνω από 6 λεπτά το bonus των ελεύθερων βολών.
Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι η Βουλιαγμένη κέρδισε δίκαια. Πήγε το παιχνίδι στο ρυθμό που τη βόλευε, ένταση στην αρχή και συντήρηση δυνάμεων μετά. Είχε σε πολύ καλή μέρα όλους τους παίκτες της, με την τριπλέτα Κάρδαρη-Μαγγωνάκη-Παγώνη να πετυχαίνει περί τους 75 πόντους. Δεν έχασε το προβάδισμά της σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Πιστεύω ότι στο χέρι τους είναι πλέον το πρωτάθλημα της Γ' φέτος.
Θα περίμενα τους Τράχωνες να πιέσουν στην άμυνα πολύ περισσότερο, ειδικά τον μικρό της Βουλιαγμένης που δεν βγήκε καθόλου (απότι είδα οι άλλοι δύο μικροί ήταν τραυματίες) και να προσπαθήσουν να κουράσουν και τους υπόλοιπους παίκτες. Επίσης πιστεύω ότι θα έπρεπε να ποστάρουν τόσο τον #12 όσο και τον #21 για να φθείρουν με φάουλ τους δύο ψηλούς της Βουλιαγμένης, τουλάχιστόν όσο δεν έπαιζε ζώνη.
Τέλος η διαιτησία νομίζω ότι έκανε λάθη αλλά δεν διαμόφωσε αποτέλεσμα. Υπάρχουν καποιές αμφισβητούμενες φάσεις, όπως το αντιαθλητικό του #12 στον Μαγγωνάκη για το οποίο δεν ήταν ξεκάθαρο σε εμάς στην εξέδρα τι έγινε. Δεν θέλω όμως να γράψω περισσότερα για τη διαιτησία.
Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη για το παιχνίδι. Για μένα ήταν διαφήμιση για το άθλημα.
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.


Όπως ειχα πει σε παλιότερο ποστ το 2πλο κυριάρχησε στη αγωνιστική.
Επίσης πετυχα και τη νίκη της Βουλιαγμένης αλλα για διαφορετικούς λογους απ΄ότι πιστευα.
Και μιας και βρέθηκα κι εγω στο κλειστο των Τραχώνων μαζί με παλιόφιλους να πω κι εγω μερικά πράγματα.
Συμφωνώ ότι η Βουλιαγμένη έπαιξε καλύτερα (σ' αυτό βοηθάει πάντα και ο παίκτης παραπανω... βλέπε Βουράκης)
οι Τράχωνες ήταν κακοί και αδιάβαστοι (αντί να τρεξουν πηγαιναν συνέχεια σετ επιθέσεις με άστοχα σουτ και λει-απ)
ο προπονητής τους αγχωμένος δεν μπορουσε να ηρεμήσει την ομάδα και σε κρίσιμο σημείο πηρε και Τ.
Ο διαιτητης Μαραβέλιας μοιρασε το καρπουζι με κάποια λαθη μοιρασμένα ομως.
Ο Βουράκης ήταν προκλητικός στα σφυρίγματα του και καθε τοσο ξεσήκωνε την εξέδρα.
Για να πω την αλήθεια ήθελα να κερδίσει η Βουλιαγμένη αλλά δεν πιστευω ότι κέρδισε και πολύ δικαια.
Από την Βουλιαγμένη μακράν καλύτερος ο Κάρδαρης αντίθετα από τον πολυεκθειασμένο Μαγγωνάκη που επαιρνε άλλα σφυριγματα λόγω εμπειρίας και άλλα λόγω συναδελφικής αλληλεγγύης. Οι υπόλοιποι μετριοι αλλα ψυχωμένοι.
Οι Τράχωνες κακοί χωρίς συγκέντρωση με εξαίρεση το Νο12 και το μικρο Νο13 που το πάλεψαν.
Σε κάποια στιγμή το πενταρι τους Νο21 μάρκαρε τον αντίπαλο ασσο ???
Φοβερή ατμόσφαιρα τιγκα η εξέδρα με βαρελότα και καπνογόνα σε γενικα κόσμιο επίπεδο. ΜΠΡΑΒΟ.
Μια συμβουλή για τους Τράχωνες.
Οι καλές ομάδες πρέπει να νικάνε και τις κακές διαιτησιες.
Συμπεράσματα.
Σιγουρη πρωταθλήτρια ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ σιγουρη άνοδος Ιάσωνας, Τραχωνες, παίζεται ΟΚΕ, ΛΕΩΝ.
bartsa
Φιλε pistolinas7 ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια. στοχος μας ειναι το ουσιωδες και ομορφο μπασκετ μεσα απο διαβασμενες φασεις. εχουμε καταφερει αρκετα και προσπαθουμε συνεχως και για αλλα. Μεσα απο το παιχνιδι μας βγαινει μια δυναμη παιδιων που ο ενας δεν ΄΄σιχαινεται΄΄ να ακουμπησει τον ιδρωτα του αλλου και αυτο καταλαβαινεις ποσο σημαντικο ειναι στις μερες μας.Η πικρια για τον χαμο του Ανθρωπου που μας εμαθε αυτο το πραγμα ειναι νωπη και θα μας ακολουθει για πολυ καιρο ακομη. Επειδη δεν εχουμε μαθει να κρυβομαστε να πω οτι η ομαδα καλειται αυτη την κρισιμη στιγμη του πρωταθληματος να βρει λυση στη θεση του ασσου μιας και ο βασικος μας παρουσιαστηκε φανταρος την Δευτερα που μας περασε φυσικα δεν επαιξε χθες και ο δευτερος εσπασε το ποδι του, βασικοτατος και αυτος του 92΄΄γεννημενος. Μιχαλη-Ανδρεα οι ευχες μας μαζι σας. Οι χθεσινες μας βεβαιως λυσεις ειχαν ελπιδοφορα μυνηματα και απαιτουν το χρονο τους. Υ.Γ. Προσωπικα θεωρω οτι τα Σουρμενα ειναι μια απο τις ομαδες που δικαιως πρεπει να ανεβουνε κατηγορια.
Don
QUOTE(spike85 @ Feb 13 2010, 01:46 ) *
Ερμης Αργυρουπολης - Λεων Μοσχατου 69-57

Συνχαρητηρια στην ομαδα του Ερμη Αργυρουπολης που με DNA ομαδας του NBA πρεπει να εχασε σε ολο το παιχνιδι 8-10 σουτ και μας κερδισε.Μια ομαδα που επαιξε χωρις ανχος και με παθος σωστα και δημιουργηκα εκμεταλευτηκε τα πουλεν της και εφτασε στην νικη.Σε ολο το παιχνιδι σταθερα μπροστα με 8 εως 14 ποντους(σας ειπα εκνευριστικη ευστοχια απο ολους τους παιχτες).Στο τελειωμα του τριτου 10λεπτου εκανε μια τρομερη προσπα8εια η ομαδαρα μου καλυψε 14 ποντους περασαμε στο +1 αλλα σε συνδιασμο τα 5 συνεχωμενα λαθοι και η ευστοχια των γηπεδουχων εκαναν το ταμπλο να διχνει για ακομα μια φορα οτι ειμασταν πισω 8 ποντους.Τι να κανουμε αυτη ειναι η ομορφια του παιχνιδιου που ολοι μας υπερετουμε,μπορει να κερδισεις τουσ πρωτους και να χασεις απο τους τελευταιους.Αυτο το λεω ΟΧΙ για να υποτιμισω καμια ομαδα αλλα για να δει3ω σε ποσο ωραιο πρωταθλημα παιζουμε φετος.
Η ομαδαρα μου παρολο τις απουσιες της,Κολιας σε υπερεσια,Λουκης πατησε γηπεδο μετα απο 15 ημερες σοβαρης αρωστιας,Δημακης πατησε γηπεδο μετα απο 15 μερες εκτος με σοβαρο διαστρεμα,Βασιλακος 10 μερες και αυτος με ιωση,Χιωτης με χρονιο προβλημα στην μεση,το παλεψε το παιχνιδι μεχρι το τελος.Κερδος της ομαδαρας μου ειναι οτι δεν υπαρχει γκρινια στα αποδυτηρια ειμαστε δεμενοι και προχωραμε στην επιτευξη του δευτερου στοχου για φετος που ειναι να τερματισουμε οσο πιο ψιλα γινεται και παντα ενωμενοι!!!!
Καλη συνεχεια σε ολους Νο 4 Λεων Μοσχατου.
pistolinas7
QUOTE(bartsa @ Feb 13 2010, 15:24 ) *
Φιλε pistolinas7 ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια. στοχος μας ειναι το ουσιωδες και ομορφο μπασκετ μεσα απο διαβασμενες φασεις. εχουμε καταφερει αρκετα και προσπαθουμε συνεχως και για αλλα. Μεσα απο το παιχνιδι μας βγαινει μια δυναμη παιδιων που ο ενας δεν ΄΄σιχαινεται΄΄ να ακουμπησει τον ιδρωτα του αλλου και αυτο καταλαβαινεις ποσο σημαντικο ειναι στις μερες μας.Η πικρια για τον χαμο του Ανθρωπου που μας εμαθε αυτο το πραγμα ειναι νωπη και θα μας ακολουθει για πολυ καιρο ακομη. Επειδη δεν εχουμε μαθει να κρυβομαστε να πω οτι η ομαδα καλειται αυτη την κρισιμη στιγμη του πρωταθληματος να βρει λυση στη θεση του ασσου μιας και ο βασικος μας παρουσιαστηκε φανταρος την Δευτερα που μας περασε φυσικα δεν επαιξε χθες και ο δευτερος εσπασε το ποδι του, βασικοτατος και αυτος του 92΄΄γεννημενος. Μιχαλη-Ανδρεα οι ευχες μας μαζι σας. Οι χθεσινες μας βεβαιως λυσεις ειχαν ελπιδοφορα μυνηματα και απαιτουν το χρονο τους. Υ.Γ. Προσωπικα θεωρω οτι τα Σουρμενα ειναι μια απο τις ομαδες που δικαιως πρεπει να ανεβουνε κατηγορια.

κ γω τα οσα λεσ παρατηρησα χθεσ στο γηπεδο!!οντωσ οπως κ σε προηγουμενο παιχνιδι που σας ειδα τα ιδια πραγματα βγαλατε στο γηπεδο!!ευχομαι τα καλυτερα!!τα σουρμενα δεν ξερω αν επρεπε η οχι να ανεβουν..παντωσ ως τριτος που χω δει ειχαν τα φοντα να ναι σε αυτεσ τις ομαδες της ανοδου!!!ευχομαι και στισ δυο ομαδεσ καλη συνεχεια!!
εμεισ οι φιλαθλοι αυτο που θελουμε ειναι να βλεπουμε ωραιο μπασκετακι και χθες ολη η ατμοσφαιρα ηταν ομορφη!!
milf_hunter#6
QUOTE(bartsa @ Feb 13 2010, 15:24 ) *
Υ.Γ. Προσωπικα θεωρω οτι τα Σουρμενα ειναι μια απο τις ομαδες που δικαιως πρεπει να ανεβουνε κατηγορια.

αρης-σουρμενα 2.... σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια και ευχομαστε καλη συνεχεια στην ομαδα του αρη!!!εμεις θα συνεχισουμε μεχρι το τελος για να βρεθουμε οσο το δυνατον ψηλοτερα!!! ερωτηση προς chili: που ηξερες οτι σε εμας θα ερθει ο ντζαμαρας,και σε εσας ο βουρακης??? στο site της εσκανα εχει αλλους διαιτητες....jna συνεχισε να μας πιστευεις!!!!
jna23
QUOTE(Hedgeout @ Feb 13 2010, 14:25 ) *
Ο διαιτητης Μαραβέλιας μοιρασε το καρπουζι με κάποια λαθη μοιρασμένα ομως.

 Μου εξηγείς τι εννοείς μοιρασμένα. Ο εν λόγο διαιτητής σε εμάς μόνο σφύριξε τουλάχιστον 6 βήματα και 6 μεταφορές(ειδικά όταν οι Τράχωνες πίεζαν και κάνανε για τον ως άνω λόγο παραπάνω επιθέσεις). Τόσες έδωσε και στους Τράχωνες ?

QUOTE(Hedgeout @ Feb 13 2010, 14:25 ) *
Για να πω την αλήθεια ήθελα να κερδίσει η Βουλιαγμένη αλλά δεν πιστευω ότι κέρδισε και πολύ δικαια.

Όταν η διαφορά έφτασε στους 20 με αιφνιδιασμούς καρφώματα καλές άμυνες από εμάς και μπλοκάρισμα αυτών στην προσαρμοσμένη ζώνη μας βοήθησε κάποιος διαιτητής για αυτό ?  




QUOTE(Hedgeout @ Feb 13 2010, 14:25 ) *
Οι υπόλοιποι μετριοι αλλα ψυχωμένοι.


Ο παγώνης (9) δεν σου άρεσε ?


Ο μικρός μας ο (15) ?

Ο άσσος μας ο (10) ?



QUOTE(Hedgeout @ Feb 13 2010, 14:25 ) *
Φοβερή ατμόσφαιρα τιγκα η εξέδρα με βαρελότα και καπνογόνα σε γενικα κόσμιο επίπεδο. ΜΠΡΑΒΟ.


Σε αυτό συμφωνω ενα μεγαλο μπραβο σε αυτα τα παιδιά που δειχνουεν να αγαπανε το άθλημα που υπηρετούμε . Και πάλι μπραβο τους τρομερη ατμόσφαιρα.

QUOTE(Hedgeout @ Feb 13 2010, 14:25 ) *
 
Οι καλές ομάδες πρέπει να νικάνε και τις κακές διαιτησιες.

Για αυτό είμαστε καλή ομάδα συνόλου κιόλας . Κερδίσαμε και έτσι 


jna23
QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 13 2010, 16:11 ) *
jna συνεχισε να μας πιστευεις!!!!

jna23 smile.gif
Αντε σε λιγο παίζουμε μαζι να σε μαρκάρω smile.gif
jna23
Πριν πω την άποψη μου που χρωστάω για τον αγώνα αναφέρω ταεξής :  alpapamarinΈνα μεγάλο μπράβο στην απίστευτη εξέδρα στο γήπεδο . Κόσμια δυναμικήαπίστευτη.

Traxona έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι καιόπως είπαμε κέρδισε εκείνου που γυάλιζε το μάτι του περισσότερο όπωςέλεγε και ο Γκάλης




Ας πάμε στον αγώνα όπως τον είδαν τα δικά μου μάτια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε και μπήκαμε πολύ δυνατοί. Με ένανΠαγώνη (9) να τρωει σίδερα (14 π στο ημίχρονο) και να τραβάει την ομάδαμπροστά. Συμπαραστάτης του δίπλα ο Κάρδαρης (29 πόντους) και η καλή του άμυναστον Πριφτακη. Η άμυνα μας στους ψηλούς πολύ καλή αλλά κάποια επιθετικάριμπάουντ απο τους Τράχωνες κρατάγανε την διαφορά μεταξύ 4-6 πόντων μόνο.Είχαμε πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά και δούλεψε η επιλογή του Coats μας στα άουτ  !!!!!. Δεν ξέρω αν το πήρανε χαμπάρι από τουΤράχωνες αλλά μέχρι και 5΄΄ κάνανε J. Το παιχνίδι είχε μια δυναμική καιήτανε θέμα χρόνου η διαφορά να ξεφύγει. Κάρφωμα του Κάρδαρη στον αιφνιδιασμό  κάτι τα κλεψίματα του παγώνη κάτι ένα γκολφουλ δικό μου κάτι 1-2 τρίποντα από τον Μαγγωνάκη η διαφορά πήγε στους 18 καιτο ημίχρονο έληξε 30-48.

Σε αυτό το σημείο έχω κάποια ερωτήματα και αν μπορεί κάποιοςνα μου τα απαντήσει . Οι δύναμη των Τραχώνων είναι οι 2 ψηλοί τους. Γιατί δενπαίξανε μαζί απο την αρχή και να μεταφέρουνε το παιχνίδι μέσα στο ζωγραφιστόπου λέμε και να κάνουνε πάρτι. Δεν περιμένανε να παίξουμε ζώνη προσαρμογής. Δενξέρανε πως έχασε ο Ιάσονας με 20. Αυτά γιατί δεν νομίζω ότι η διάφορα του 1ουημιχρόνου ήταν απόρροια άλλων παραγόντων, εκτός από την καλή μας άμυνα και τηνσυγκέντρωσή μας στην επίθεση. Πρόσεξε κανείς ακόμα και στο μαν του μαν ποιοςμάρκαρε ποιόν και ποια ητανε τα πλεονεκτήματα κάθε ομάδας. Τα αναφέρω αυτάγιατι η δική μας ομάδα δούλεψε βάση κάποιον αμυντικών και επιθετικών αρχών πουβάλαμε για αυτό το παιχνίδι συγκεκριμένα.

Το δεύτερο ημίχρονο τώρα ήτανε ένα άλλο παιχνίδι. Μπήκαμεσαν να ήτανε ισοπαλία. Οι Τράχωνες μπήκανε δυναμικά. Δεχτήκαμε πίεση και εκείείναι που το παιχνίδι είχε πάρει φωτιά. Έγιναν κάποιες αλλαγές στους βασικούςμας καθώς η κούραση ήτανε εμφανής και η διαφορά έφτασε μέχρι τους 6 πόντους ανδεν κάνω λάθος. Σε εκείνο το διάστημα από θέμα σφυριγμάτων γινότανε το έλα ναδεις. Μας σφύριξαν 3-4 βήματα και 4 μεταφορές οέο. Παράπονα έχουνε και οιΤράχωνες ειδικά για το αντιαθλητικό στον Μαγγωνάκη αλλά γιατί δεν ρωτάνε τονπαίκτη τους τι έκανε. Μετά οι Τράχωνες χάσανε εντελώς την αυτοσυγκέντρωση τουςπράγμα που εμείς δεν το κάναμε ποτέ παρόλα τα αντίθετα σφυρίγματα προς εμάς.Είχαμε πει το μυαλό μας μόνο στο παιχνίδι και μόνο σε αυτό.

Έτσι με όλα αυτά να διαδραματίζονται την ομάδα των Τραχώνωνπροπονητή έφορο παίκτες να ασχολούνται με την διαιτησία για 5-6 λεπτά τοπαιχνίδι έληξε 77-89.

Στο τέλος να πω ένα μεγάλο μπράβο στους συναθλητές για την συγκέντρωσηπου δείξανε όλοι αφού πιάσανε το μάξιμουμ τους. Επίσης ένα μπράβο στουςΤράχωνες που και πάλι φέτος παίξαμε μαζί ένα παιχνίδι έντασης στην έδρα τους μετην διαφορά ότι πέρσι παλεύαμε για την σωτηρία ενώ φέτος έχουμε και οι δυο στοτσεπάκι μας την άνοδο στην Β ΕΣΚΑΝΑ εκεί που ανήκουμε και οι δύο.

 Περιμένω δε σχόλιαγια αυτούς που μα λέγανε ομάδα ενός παίκτη και όχι ομάδα συνόλου ναπαραδεχτούν  τελικά ότι κάνανε μέγαλάθος. Για την Ιστορία :

Κάρδαρης 29 ,Μαγγωνάκης 27, Παγώνης 16, Βουρούλιας 6, Μπέττας5, Ασλανίδης 5, Σταματακης 1 ,Ριγας, Τσιλιβάκος.




 
petran777
QUOTE(chili @ Feb 12 2010, 17:56 ) *
η βουλιαγμενη ειναι διπλο μεχρι την Αυστραλια δια χειρος βουρακη.
η καστελλα κατεβηκε χωρις τους δυο βασικους ψηλους τους εχτες ας μας πουν το λογο εαν θελουν.
οι ερμηδες θα κερδισουν και οι δυο.
και τα σουρμενα θα κανουν παρτυ μασκε με μαζορετα τον ντζαμαρα.
ο φοινικας θα κανει πλακα στην περαμο.



Kalispera se olous,

Katarxas sorry gia ta greeklish alla sto internet kafe pou vriskomai (Portugal) den diathetei ellinika...
Dustuxws logw epaggelmatikwn upoxrewsewn sto ekswteriko den itan dunato na agwnistw kai na suneisferw stin omada mou kati pou pera apo ti lupi mou prokalese kai duskolies kai apotuxies opws pliroforithika apo ton coach kai apo oti diavazw sto forum me 2 sunexomenes ittes pou epitrepste mou na tis thewrw plasmatikes...
Oso afora tin apousia tou etairou psilou (opws dikaiws dierwtatai o filos), upo tis uparxouses sunthikes o sugkekrimenos athlitis apotelei parelthon apo to sullogo mou gia diaforous logous pou pisteuw oti merikoi gnwrizoun, alla kai einai protimetero na meinoun sta eswterika tis omadas mou...ta en oikw mi en dimw...!!!!
Me ta teleutaia loipon apotelesmata fusika kai to traino tis anodou pou o idios pisteua exei xathei kai pleon tha dwsoume oloi mazi (dioikisi-proponitis-athlites) ton agwna mas gia na kratisoume tin katigoria...
Euelpistw na mporesw na agwnistw sta upoloipa paixnidia kai na dwsw kai gw oti mporw gia NIKES!!!!

Me sevasmo,
No.18 AS KASTELLAS

PS.: Ofeilw na paradextw oti parasuromenos kai apo alla post alla kai apo to metaksu mas agwna eixa xaraktirisei ti Vouliagmeni omada enos paixti....To pairnw pisw fusika kai polla sugxaritiria sta paidia pou paizoun mpasket...Dioti dustuxws stis katigories tis eskana exei ginei eidos pros eksafanisi....
jna23
QUOTE(petran777 @ Feb 13 2010, 23:03 ) *
PS.: Ofeilw na paradextw oti parasuromenos kai apo alla post alla kai apo to metaksu mas agwna eixa xaraktirisei ti Vouliagmeni omada enos paixti....To pairnw pisw fusika kai polla sugxaritiria sta paidia pou paizoun mpasket...Dioti dustuxws stis katigories tis eskana exei ginei eidos pros eksafanisi....

Έτσι είναι οι μεγάλοι παίκτες παραδέχονται τα λάθη τους smile.gif.


Σε ευχαριστούμε λοιπόν για την αναγνώριση και ελπίζω να σε δω στον μεταξύ μας αγώνα.

arxaios
Καλή ανάλυση για το ντέρμπι.απάντησε μου όμως και στα εξής ερωτήματα:
1ον. Στο 1ο δεκάλεπτο παίξατε τόσο καλά αμυντικά που 1.10'' πρίν τελειώσει είχατε 0!! φάουλ?
2ον. Στο 2ο ημίχρονο τυχαία όποτε οι Τράχωνες έφταναν την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό δεχόντουσαν τεχνική ποινή?(πρέπει να έγινε ρεκόρ 4-5 τεχνικές)
3ον. Ρώτα λίγο τον 2ο διαιτητή που σε κάθε αμφισβητούμενο σφύριγμα υπέρ της Βουλιαγμένης απο τον 1ο έλεγε στους παίκτες των Τραχώνων οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι!!
4ον. αντιαθλητικό φάουλ δεν σφυρίζεται στην ομάδα σου?
5ον. Αυτός που έκανε το κάρφωμα ξέρει τι σημαίνει μπασκετική μαγκιά ή μόνο να βρίζει μικρούς?
6ον. Σε πόσα παιχνίδια φέτος σας έχει αδικήσει η διαιτησία?

Για να μην θεωρηθεί οτι ευθύνεται η διαιτησία η ομάδα της Βουλιαγμένης ήταν όντως καλύτερα προετοιμασμένη.πάντως τα παραπάνω ερωτήματα παραμένουν.
bartsa
φοινικας--περαμος ξερει κανεις
milf_hunter#6
QUOTE
Κάρδαρης 29 ,Μαγγωνάκης 27, Παγώνης 16, Βουρούλιας 6, Μπέττας5, Ασλανίδης 5, Σταματακης 1 ,Ριγας, Τσιλιβάκος.

αφου εβαλε ποντο ο σταματακης δε χανατε με τιποτα!!!!
jna23
QUOTE(arxaios @ Feb 13 2010, 23:17 ) *
Καλή ανάλυση για το ντέρμπι.απάντησε μου όμως και στα εξής ερωτήματα:
1ον. Στο 1ο δεκάλεπτο παίξατε τόσο καλά αμυντικά που 1.10'' πρίν τελειώσει είχατε 0!! φάουλ?
2ον. Στο 2ο ημίχρονο τυχαία όποτε οι Τράχωνες έφταναν την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό δεχόντουσαν τεχνική ποινή?(πρέπει να έγινε ρεκόρ 4-5 τεχνικές)
3ον. Ρώτα λίγο τον 2ο διαιτητή που σε κάθε αμφισβητούμενο σφύριγμα υπέρ της Βουλιαγμένης απο τον 1ο έλεγε στους παίκτες των Τραχώνων οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι!!
4ον. αντιαθλητικό φάουλ δεν σφυρίζεται στην ομάδα σου?
5ον. Αυτός που έκανε το κάρφωμα ξέρει τι σημαίνει μπασκετική μαγκιά ή μόνο να βρίζει μικρούς?
6ον. Σε πόσα παιχνίδια φέτος σας έχει αδικήσει η διαιτησία?

Για να μην θεωρηθεί οτι ευθύνεται η διαιτησία η ομάδα της Βουλιαγμένης ήταν όντως καλύτερα προετοιμασμένη.πάντως τα παραπάνω ερωτήματα παραμένουν.

1 Έγιναν και δεν δόθηκαν ?
2. Ξέρεις γιατί δόθηκαν οι Τεχνικέ ποινές ?
3. Ποιος αυτός που μα έδωσε μόνο βήματα και μεταφορές στο δεύτερο ημίχρονο?
4.Σε αυτό έχεις δίκιο έπρεπε να το σφυρίξει αν σε κατάλαβα καλά.
5. Αυτός που έκανε το κάρφωμα χτες, δεν υπήρχε κανείς από του Τράχωνες να τον μαρκάρει και λέγεται Κάρδαρης. Τώρα τι έλεγε στους μικρούς στείλε το με Pm. να του πω δυο λογάκια εγώ προσωπικά.
6. Μια πιπίλα που έχει κουράσει πια.

Και όντως ήμασταν πολύ καλύτερα προετοιμασμένοι και φανηκε ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΑ.
Για να μην φανώ ηλίθιος να πω ότι η διαιτησία δεν στάθηκε στο ύψος της με σοβαρά λάθη εκατέρωθεν που όμως δεν έκρινε το ποια ομάδα ήτανε καλύτερη. Άποψη μου και μερικών άλλων που μιλάγαμε μετά το παιχνίδι.

QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 13 2010, 23:21 ) *
αφου εβαλε ποντο ο σταματακης δε χανατε με τιποτα!!!!


Με εσάς θα του πω να βάλει πιο πολλούς smile.gif 


arxaios
6. Μια πιπίλα που έχει κουράσει πια.

είσαι σωστός για όλες σου τις απαντήσεις.για την πιπίλα δεν μου απάντησες.πές μου σε ποιό ματς αδικηθήκατε φέτος?
jna23
QUOTE(arxaios @ Feb 13 2010, 23:40 ) *
6. Μια πιπίλα που έχει κουράσει πια.

είσαι σωστός για όλες σου τις απαντήσεις.για την πιπίλα δεν μου απάντησες.πες μου σε ποιό ματς αδικηθήκατε φέτος?


Πίστεψε με σε πολλά αλλά δεν ασχοληθήκαμε ποτέ. Και δεν εννοώ αδικηθήκαμε σκόπιμα. Σε πολλά παιχνίδια τα σφυρίγματα ήτανε τέτοια που γελάγαμε αντί να κλαίμε smile.gif

Απλά θεωρώ μερικούς διαιτητές όχι όλους φυσικά πολύ κακούς αφού πολλοί απ αυτούς δεν έχουνε παίξει μπάσκετ που είναι πολύ βασικό κατά την άποψη μου για να γινεις καλός διαιτητής 
impo
ΦΙΛΕ BARTSA ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 77-67...ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΥΨΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΜΕ 6 (89-83)...ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΜΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ Κ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕ 16...

ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΜΑΣ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΟΠΟΥ ΠΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...Κ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ Κ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...!!!ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ...

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ Κ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΦΟΙΝΙΚΑ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ...ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΝΗΡΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ Κ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ...!!!ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΛΙΓΟ...

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ...!!!
ELEFSINA


τι ατυχημα επαθες????
bartsa

impo ευχαριστω για την πληροφορια οτι και να σου συνεβη ευχομαι να εισαι καλα.
alazonikos
τι επαθες ρε φιλαρακι μετα τον αγωνα που σε πικρανε τοσο πολυ?? και δωσε και λιγες λεπτομερειες να μαθουμε και μεις τι εστι νεα περαμος που την εχουμε και προσεχη αντιπαλο για την σωτηρια μας!!!πες μας!
jna23
QUOTE(katestramenos @ Feb 10 2010, 20:17 ) *
Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 

Πάλι έξω έπεσες smile.gif
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 8 2010, 17:34 ) *
Εν. Τραχώνων – Βουλιαγμένη = 2(στα μεγαλα παιχνιδια δειχνει πως εχει καρυδια -βλεπε κυπελλο- γι'αυτο και θα βγει νικητρια απο κει και μαλιστα με ανεση -και κανω και μια προβλεψη οτι ο Μαγγωνακης θα βαλει 37π.-)

Σωστός κατα 50% ο Μήτσος έβαλε μονο 27 σου χρωστάει άλλους 12
QUOTE(alazonikos @ Feb 12 2010, 15:38 ) *
Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 το ντερμπυ του πρωταθλητη!σε περιπτωση ηττας της βουλιαγμενης με μεγαλη διαφορα τοτε οι τραχωνες αποδεικνυονται η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος!σε περιπτωση νικης της βουλιαγμενης ο ιδιος της δινω τα συγχαρητηρια μου και δεν ξαναλεω τιποτα οτι βασιζεται σε εναν παιχτη και αερολογιεσ!

Ακόμα περιμένω τα συγχαρητήρια σου ........
QUOTE(Hedgeout @ Feb 12 2010, 16:08 ) *
Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 2
το τρενο της Βουλιαγμένης δύσκολα θα σταματήσει

Τραίνο αλλά μας περιμένουνε οι φίλοι μας οι MLF για μία στάση θα δούμε αν θα σταματήσουμε εκεί smile.gif
QUOTE(Hedgeout @ Feb 12 2010, 17:33 ) *
Oι ΚΑΛΕΣ ομάδες μπορουν και κερδίζουν και τις κακές διαιτησίες ισως όχι τις παρα πολύ κακές. Έτσι για να υπάρχει και καμμια δικαιολογία για τους εκάστοτε ηττημένους.
http://www.basketforum.gr/forum/style_imag...icons/icon5.gif

Σωστός πρέπει και ο προπονητής να βρει τα αιτία της ήττας και η εύκολη λύση είναι η διαιτησία. Φυσικά το ότι δεν έπαιξε με τους 2 ψηλούς από την αρχή ώστε να μας φορτώσει με φάουλ και μετά να κάνει πάρτι είναι μια αόριστη δικαιολογία smile.gif
QUOTE(alazonikos @ Feb 12 2010, 19:35 ) *
οι τραχωνες θα κερδισουν για πολυ πλακα αποψε!

 Συγκεντρώσουυυυυυυυυυυυυυ

P.S.
Αντε πάνω να ετοιμάσω την καλούμπα για τον Αετό γιατί πάμε για πολύ ψηλά φέτος εδω στον Νότο που λέει και ο Μαγγω η Μαζω το καλλιτεχνικό του
Black_man
Ας γράψω και εγώ κάτι για το ντέρμπι που παρακολούθησα την Παρασκευή,φυσικά αναφέρομαι για το ματς ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ.Αυτο το ματς θα το έπαιρνε η ομάδα που θα το ήθελε περισσότερο(όπως έχουν αναφέρει και άλλοι πριν από μένα),όπως φάνηκε από την αρχή του αγώνα,αυτή η ομάδα ήταν η βουλιαγμένη,η οποία κατάφερε να πάρει στο πρώτο ημίχρονο μια διάφορα 18 πόντων(30-48).Στο δεύτερο ημίχρονο η τραχωνες μπήκαν πολύ δυνατά και καταφεραν να φτάσουν τη διάφορα μέχρι και στους 8 πόντους αν δεν κάνω λάθος αλλά μέχρι εκεί,γιατί μετά λίγο τα σφυρίγματα των διαιτητών,λίγο τα νεύρα των παιχτων των τραχωνων που είχαν σαν αποτέλεσμα τα αρκετά λάθη και τέλος η ευστοχια των παιχτων της Βουλιαγμένης στις βολές,δεν άφησαν περιθώριο στους τραχωνες για μείωση.Τελικό συμπέρασμα αξία πρωταθλήτρια η Βουλιαγμένη γιατί ήταν πιο έτοιμη γί´αυτο το ματς,κρίμα για τους τραχωνες που με αυτούς τους παίχτες παλεύει για την δεύτερη θέση.
Υ. Γ τρομερή ατμόσφαιρα στο ΓΗΠΕΔΟ,που δυστυχώς λείπει από τα γήπεδα...
Υ. Γ 2,από τη Βουλιαγμένη πολύ καλή η τριπλετα μαγγωνακης-καρδαρης-παγωνης ενώ από τραχωνες πάλευαν μόνο 2,το 5 και το 12 όπου μου διαφεύγουν τα ονόματα τους...
Περιμένω σχόλια και από τραχωνα,καλή συνέχεια σε όλους...

katestramenos
Ηρεμος μετα απο μια συζητηση με τον Leonkalf θα ξαναγραψω στο forum χωρις να ερθω ξανα σε διαμαχη με κανεναν.Οτι εκφραζω ειναι προσωπικη μου αποψη και αν καποιος διαφωνει το σεβομαι αλλα δε θα μπω σε αντιπαραθεση πλεον.
Τη Παρασκευη βρεθηκα στο γηπεδο του Αλιμου αναμεσα σε πολυ κοσμο και αρκετους χρηστες του forum.Κατ 'επιλογην εκατσα μονος μου στο κεντρο της εξεδρας ετσι ωστε να παρακολουθησω το παιχνιδι ,χωρις συζητηση και ανταλλαγη αποψεων με κανεναν.
Τι ειδα...
Ειδα δυο ομαδες γυμνασμενες,δουλεμενες καλα. Το ματι της Βουλιαγμενης γυαλιζε ενω των Τραχωνων σε πολλα σημεια του παιχνιδου απλα κοιταζε.
Το παιχνιδι ξεκιναει με ενα σερι υπερ της Βουλιαγμενης 4-11.Εκει πιστευω οτι κριθηκε το παιχνιδι.Το Νο9 της Βουλιαγμενης, σα λυσσασμενο σκυλι που ξεφυσαγε τους 300 παλμους που ανεβασε, με εκπληκτικη εμφανιση στην αρχη του παιχνιδιου εκανε οτι ηθελε και οδηγησε την ομαδα του σε μια διαφορα η οποια αναμφισβητιτα τρομοκρατησε τους γηπεδουχους.Εκει ολοι λοιπον της Βουλιαγμενης βρηκαν τη καλη τους μερα λογω ψυχολογιας και πηγαν οσο καλα επρεπε ετσι ωστε να με διαψευσουν σε προηγουμενα post μου αναφερομαι σε αυτους.Εδειξαν οτι αξια ειναι εκει που ειναι ,ξερουν ομως και οι ιδιοι οτι δεν κερδισαν μονο επειδη ηταν καλοι αυτοι αλλα και σε κακη μερα οι αντιπαλοι τους.
Η διαφορα στα πρωτα δυο δεκαλεπτα ειχε αποκλισεις απο 12 μεχρι και 4 ποντους το ημιχρονο ομως εκλεισε στους 18 αν θυμαμαι καλα.Στο δευτερο ημιχρονο βρηκαν οι Τραχωνες το σθενος και παλεψαν να μειωσουν τη διαφορα.Τρεις φορες λοιπον που απο τους 18 πηγε στους 8 καποια αναποδα σφυριγματα ενος συγκεκριμενου διαιτητη πηγαινε παλι πισω το σκορ αυτοματα στους 12+. Η αποψη μου ειναι η εξης. Οτι και να σφυριξε ο διαιτητης οι Τραχωνες ηταν υποχρεωμενοι να παιξουν καλυτερα και να παρουν το παιχνιδι.Απλα βρεθηκαν σε κακη μερα. Κατα καποιο τροπο εππηρεασε και ο συγκεκριμενος διαιτητης το παιχνιδι οχι ομως τοσο ωστε να πει καποιος οτι η Βουλιαγμενη κερδισε ΜΟΝΟ απο αυτο.Στην ουσια δε τους εδωσε κανεις το παιχνιδι απλα φανηκε λιγακι οτι οι Τραχωνες δεν ειχαν την ευκαιρια να το χτυπησουν το ματς εκει που το παλευαν.
Τι να κανουμε δε γινεται καθε εβδομαδα να παιζεις καλα.Πλεον η καθε ομαδα βαζει τους στοχους της και προχωραει χωρις να κοιταει πισω.Ετσι πρεπει.
Σε θεμα αποδοσης θα πω τα εξης.
Βουλιαγμενη
Καρδαρης σουπερ.Στο συγκεκριμενο παιχνιδι διαστημικος.Δεν ηταν εκπληξη βεβαια.Καλος παικτης και το εδειξε.Διεψευσε αυτους που τον ειχαν στη σκια του συμπαικτη του Μαγγωνακη.(πραγμα που του ειπα και ο ιδιος στο τελος του αγωνα)Επισης μπορεσε και κρατησε τον καλυτερο center κατα τη γνωμη μου της κατηγοριας Πριφτακη εκτος ρακετας ισως και εκτος παιχνιδιου.Πολυ σημαντικη λεπτομερεια για το πως κυλησε ολο το παιχνιδι.
Παγωνης πολυ καλος.Εκανε μια κοιλια στο δευτερο ημιχρονο -λογικη ομως.Ισως ο πιο γυμνασμενος αθλητης στη κατηγορια ετρεξε οσο γινεται να τρεξει καποιος και κατα καποιο τροπο ηταν ο καταλυτης της νικης της Βουλιαγμενης.Εδωσε ψυχολογια στους συμπαικτες του και φοβισε τους Τραχωνες.
Μαγγωνακης . Εδω υπαρχει ενα θεμα.Θα ελεγε καποιος οτι δεν ηταν καλος.Απο την αλλη ομως θα πω το εξης. Οι τραχωνες ειχαν δουλεψει πολυ και τον εκλεισαν.Ετσι δε θεωρω οτι ηταν κακος σε σχεση με αλλες εμφανισεις του απλα και οι αντιπαλοι τον εξουδετερωσαν.Πολλοι λενε οτι κερδιζει οποιος δε χανει βολη.Και αυτος δεν εχασε.Τρομερο ποσοστο στις βολες και οποτε οι Τραχωνες πλησιαζαν ο εν λογω παικτης εστω και με αυτο το τροπο καθηστουσε τη διαφορα εκει που επρεπε για την ομαδα του.
Νο10 . Καλος σε αυτα που επρεπε να κανει.Οταν πηγαινε να κανει το κατι παραπανω λειτουργουσε αρνητικα για την ομαδα του.Στην αρχη απειλουσε και με drive αλλα και με σουτ.Στο δευτερο ημιχρονο ενω η ομαδα του κερδιζε με αρκετους ποντους διαλεγε γρηγορο transition με αποτελεσμα να κανει συνεχως βηματα και μεταφορες οι οποιες δικαιως και σφυριχτηκαν.
Νο 4. Αντε θα πω και για σενα για να μη νομιζεις οτι εχω εμπαθεια. Ο φιλος μας λοιπον Νο4 ηταν καλος.Παρα τα χρονια του ετρεξε,πηδηξε(στο παρκε),πασαρε,προσπαθησε. Με πολυ φιλοτιμο βοηθησε σε δυσκολα σημεια την ομαδα του και αξια επαιξε το χρονο που ολη την εβδομαδα εδω μεσα ζηταγε απο το προπονητη του.Σε καποια φαση ομως επαιξε και λιγο ποδοσφαιρο ....που δεν ακουστηκε σφυριχτρα...Ο Θεος ομως τον τιμωρησε και στον αιφνιδιασμο εχασε τη μπαλα.
Τραχωνες.
Καποια στιγμη ο Φιλος Τραχωνας ειπε οτι στη ψηφοφορια για το καλυτερο 4αρι της κατηγοριας θετει νεα υποψηφιοτητα.Τον Καρκουλια.Νο 12. Ο Καρκουλιας λοιπον με αγνοια κινδυνου προχτες εκανε παιχνιδαρα.Απο ολες τις αποψεις λοιπον (επιθετικα)ηταν σουπερ.Απο κατω απο το καλαθι,με κινησεις η με επιθετικα ριμπαουντ,με σουτ,με κερδισμενα φαουλ.Πολυ καλος.Ηταν ισως ο μονος παικτης που πιστευε στη νικη και κοιταζε στα ματια τους αντιπαλους.
Λυτρας.Νο5.Μετα απο τραυματισμο απο προηγουμενο παιχνιδι μπηκε κρυος στο παιχνιδι και δε φανηκε καλος.Οσο περναγε η ωρα ομως φαινοταν οτι βρισκει τον εαυτο του και προσπαθησε οσο μπορουσε και αυτος να κανει οτι γινεται για να γυρισει το ματς.Ετρεχε στην αμυνα,πιεζε,με ζηλο προσπαθουσε να ξυπνησει τους συμπαικτες του ( και μαλιστα καποια στιγμη το πληρωσε με τεχνικη) και επιθετικα πολλες φορες εβαλε τη μπαλα στο καλαθι με αποτελεσμα το παιχνιδι να φαινεται οτι μπορει να γυρισει.
Ξεχωριζω ακομα εναν. Ο μικρος των Τραχωνων που επαιζε 4αρι.Φορουσε η το 13 η το 14.Δεν το συγκρατησα.Καταπληκτικη αμυνα πανω στον καλυτερο επιθετικο παικτη της κατηγοριας.Πολλες φορες εκλεισε με το τετοιο τροπο το Μαγγωνακη που αναγκαστηκε να πεταξει τη μπαλα στο καλαθι χωρις να κοιταει.Το παιδακι αυτο εφαγε σιδερα στην αμυνα,ετρεξε σαν αμυντικη ισσοροπια σε αιφνιδιασμο της Βουλιαγμενης και κολλησε τη μπαλα στο ταμπλο σε lay up αντιπαλου, πηρε αμυντικα και επιθετικα ριμπαουντ τα οποια εκανε καλαθια και γενικα εδειξε μια πολυ καλη και συγκροτημενη εικονα.
Φαση του παιχνιδιου επειδη δε το βλεπουμε συχνα ειναι το καρφωμα του Καρδαρη σε αιφνιδιασμο υστερα απο κλεψιμο του ιδιουκαι μετα η ταπα του πιτσιρικα.
Συνοπτικα θεωρω οτι επιασε καλη επιδοση η Βουλιαγμενη και οτι οι Τραχωνες βρεθηκαν σε ασχημη μερα.Αυτο ηταν ολο.Θα μπορουσε το παιχνιδι να ειχε αλλη τροπη αλλα κατα τη γνωμη μου αυτο εφταιξε.
Διαιτησια.
Ο διαιτητης Μαραβελιας αντικειμενικοτατος,αξιοπρεπεστατος και ηρεμοτατος σφυριξε οτι εβλεπε και ειχε τα φυσιολογικα παραπονα που μπορει να εχει κανεις.Εφερε ισσοροπια στο παιχνιδι σφυριζοντας υπερ και κατα και για τις δυο ομαδες.
Ο διαιτητης Βουρακης ,αλαζονικοτατος και καθολου ηρεμος ελαχιστες φορες σφυριξε υπερ των Τραχωνων.Τα περισσοτερα σφυριγματα ηταν και βολες υπερ της Βουλιαγμενης χωρις να υποστηριζω οτι ηταν ολα λανθασμενα.Καποια ομως ηταν.
Απολογισμος σφυριγματων
Βολες
υπερΤραχωνων περιπου στις 20-24
υπερ Βουλιαγμενης περιπου 46-50(εκ των οποιων οι 8 ηταν στο τελος σε intentional faoul των τραχωνων)
Τεχνικες Ποινες
κατα Τραχωνων 5
κατα Βουλιαγμενης 0
Αντιαθλητικα Φαουλ
κατα Τραχωνων 2
κατα Βουλιαγμενης 0
Αυτα τα αναφερω για ενημερωση και οχι με σκοπιμοτητα.
Ευχαριστω πολυ.
Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες.!

ps.
1.Για το κοσμο κτλ δεν αναφερομαι πουθενα επειδη εχουν αναφερθει αλλοι.
2.Περαστικα στο Φωτη Βασιλοπουλο και να τιμωρηθει παραδειγματικα ο Πασχαλης Κωστας .για οποιον δεν καταλαβαινει τι εννοω ας παρακολουθησει αυτο.
http://www.youtube.com/watch?v=tYyw3thO4_E
impo
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΖΑΜΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΠΑΣΜΕΝΟ Κ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΞΙΑΣ 800-1000 ΕΥΡΩ...ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ...Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800 ΕΥΡΩ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΞΕΚΙΝΑΣ ΚΟΥΤΣΑ ΚΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΑ ΠΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ Κ ΔΥΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΜΟΥ ΤΑ ΞΥΛΩΣΑΝ ΟΛΑ ΜΕΣΑ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΣΙΓΟΥΡΑ...!!!
basketball(i.l.t.g)
QUOTE(jna23 @ Feb 14 2010, 18:07 ) *
Πάλι έξω έπεσες smile.gif

Σωστός κατα 50% ο Μήτσος έβαλε μονο 27 σου χρωστάει άλλους 12

Ακόμα περιμένω τα συγχαρητήρια σου ........

Τραίνο αλλά μας περιμένουνε οι φίλοι μας οι MLF για μία στάση θα δούμε αν θα σταματήσουμε εκεί smile.gif

Σωστός πρέπει και ο προπονητής να βρει τα αιτία της ήττας και η εύκολη λύση είναι η διαιτησία. Φυσικά το ότι δεν έπαιξε με τους 2 ψηλούς από την αρχή ώστε να μας φορτώσει με φάουλ και μετά να κάνει πάρτι είναι μια αόριστη δικαιολογία smile.gif

 Συγκεντρώσουυυυυυυυυυυυυυ

P.S.
Αντε πάνω να ετοιμάσω την καλούμπα για τον Αετό γιατί πάμε για πολύ ψηλά φέτος εδω στον Νότο που λέει και ο Μαγγω η Μαζω το καλλιτεχνικό του




κατ αρχας συνχαρητηρια στην βουλιαγμενη για την καλη της εμφανιση! λυπαμε πολυ για την αντιμετοπηση του κ. μαγ... απο τουσ διαιτητες. παιδια αφηστε τον ανθρωπο ξερει μπασκετακι, αρκετα με τα φαουλ που του δινετε.... μπορει να σκοραρει και με αλλους τροπους.. ετσι εκτηθετε και αυτος και εσεις!!!!!!!!! βαζει 20 ποντουσ με 18 βολες σε ολουσ τους αγωνες? τυχαιο? οσο για τους τραχωνες η νυχτα επεσε βαρια οχι μονο για την ηττα αλλα και καθ ολη την διαρκεια του αγωνα.. βουλιαγμενη=πρωταθλημα. οι υπολοιπες 2θεσεις ? ολα μπορουν να συμβουν...
Hedgeout
[quote name='jna23' date='Feb 14 2010, 18:07 ' post='384918']
Πάλι έξω έπεσες smile.gif

Σωστός κατα 50% ο Μήτσος έβαλε μονο 27 σου χρωστάει άλλους 12

Ακόμα περιμένω τα συγχαρητήρια σου ........

Τραίνο αλλά μας περιμένουνε οι φίλοι μας οι MLF για μία στάση θα δούμε αν θα σταματήσουμε εκεί smile.gif

Σωστός πρέπει και ο προπονητής να βρει τα αιτία της ήττας και η εύκολη λύση είναι η διαιτησία. Φυσικά το ότι δεν έπαιξε με τους 2 ψηλούς από την αρχή ώστε να μας φορτώσει με φάουλ και μετά να κάνει πάρτι είναι μια αόριστη δικαιολογία smile.gif

 Συγκεντρώσουυυυυυυυυυυυυυ

Αγαπητέ jna23 στον προπονητή τους χρωστάτε και ένα μεγαλύτερο μεγαλο μέρος της νίκης που σε καμμία στιγμή του αγώνα δεν μπορεσε να μπει στο παιχνιδι, να διαβάση την ζώνη προσαρμογής και να τρεξει τη στιγμή που η Βουλιαγμένη χρεειαζόταν σαφώς συντήρηση δυνάμεων εκτός από τον Παγώνη (μα τι γάλα πινει αυτό το παιδί) ενώ αντίθετα εκνευριζε διαρκως τους παικτες τοσο αυτός οσο και οι εφοροί τους που συνεχεια διαμαρτύρονταν.
Καλή συνέχεια.
jna23
QUOTE(Hedgeout @ Feb 15 2010, 12:41 ) *
Αγαπητέ jna23 στον προπονητή τους χρωστάτε και ένα μεγαλύτερο μεγαλο μέρος της νίκης που σε καμμία στιγμή του αγώνα δεν μπορεσε να μπει στο παιχνιδι, να διαβάση την ζώνη προσαρμογής και να τρεξει τη στιγμή που η Βουλιαγμένη χρεειαζόταν σαφώς συντήρηση δυνάμεων εκτός από τον Παγώνη (μα τι γάλα πινει αυτό το παιδί) ενώ αντίθετα εκνευριζε διαρκως τους παικτες τοσο αυτός οσο και οι εφοροί τους που συνεχεια διαμαρτύρονταν.
Καλή συνέχεια.

Αυτά είπα και εγώ ακριβώς γαι τον κόουτς τους.
Αντιθέτος σε εμάς πήγανε όλα ρολόι εκτός απο την κούραση αλλά και εκεί βοήθαγαν οι διακοπές οι απο τις διαμρτυριές η απο αυτα που πεταγε  η εξεδρα smile.gif
Ασε ο Παγωνης δεν υπάρχει. Ευτυχως που όλοι εχουνε μηνει στον Μαγγω και ο Βασίλης κάνει πάρτυ στα ντέρμπυ smile.gif
QUOTE(impo @ Feb 15 2010, 02:39 ) *
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΖΑΜΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΠΑΣΜΕΝΟ Κ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΞΙΑΣ 800-1000 ΕΥΡΩ...ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ...Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800 ΕΥΡΩ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΞΕΚΙΝΑΣ ΚΟΥΤΣΑ ΚΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΑ ΠΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ Κ ΔΥΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΜΟΥ ΤΑ ΞΥΛΩΣΑΝ ΟΛΑ ΜΕΣΑ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΣΙΓΟΥΡΑ...!!!

Πολύ άσχημο αυτό σε καταλαβαίνω και εμενα το σπασανε εξω απο το σπίτι μου και επειδη ολα αυτα ειναι καινουργια λιγούρια πήρανε και 0,70 Ε σε 5λεπτα αν εχεις τον θεό σου . Μην τα σκεφτεσαι όμως προχωρα μπροστα όσο ευκολο είναι αυτό για εσένα smile.gif
QUOTE(katestramenos @ Feb 14 2010, 22:21 ) *
Ευχαριστω πολυ.
Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες.!
ps.2.Περαστικα στο Φωτη Βασιλοπουλο και να τιμωρηθει παραδειγματικα ο Πασχαλης Κωστας .για οποιον δεν καταλαβαινει τι εννοω ας παρακολουθησει αυτο.
http://www.youtube.com/watch?v=tYyw3thO4_E

Με εξέπληξε ευχάριστα το Post σου και ομολογώ οτι ουτε εγω δεν θα περιέγραφα ακριβως ετσι τον αγώνα.
Σε ευχαριστω εγω λοιπόν για το αναλυτικό σου ποστ  οσο για τον μ...κα πο....στη  αρχ.....δι Πασχάλη τι να πώ. Καλα κάνουνε μερικες φορες στην Ινδία και έχουνε ακόμα το οφθαλμό αντι οφθαλμόυ. Να δω μετα θα το ξανακάνε το λαμόγιο
katestramenos
[quote name='jna23' date='Feb 14 2010, 17:07 ' post='384918'
Σωστός πρέπει και ο προπονητής να βρει τα αιτία της ήττας και η εύκολη λύση είναι η διαιτησία. Φυσικά το ότι δεν έπαιξε με τους 2 ψηλούς από την αρχή ώστε να μας φορτώσει με φάουλ και μετά να κάνει πάρτι είναι μια αόριστη δικαιολογία smile.gif
Αυτα επειδη εκανα λαθος και δεν εκανα παραθεση ειναι λογια του JNA23.

 Για το αρχειο αναφερω οτι ο Προπονητης των Τραχωνων μετα το τελος του αγωνα ανελαβε ο ιδιος την ευθυνη για την εκβαση του αγωνα.Περα απο τα παραπονα περι διαιτησιας κανεις απο το σωματειο των Τραχωνων δεν διστασε να αναγνωρισει την κακη αγωνιστικη εικονα της ομαδας. Τα λαθη καλο ειναι να μη τα κανουν θεμα οι οι προπονητες της κερκιδας αλλα αυτοι που πρεπει να τα διορθωσουν.
Θα πω ομως και εγω την αποψη μου αν και αυτο δε συναδει με αυτα που αναφερω ανω.Jna23 οποιος εβλεπε το παιχνιδι ηρεμος απεξω πιστευω οτι θα εκανε το ιδιο.Δε θα δοκιμαζε να παιξει με δυο καθαρους ψηλους οταν χανει ηδη 15 ποντους κυριως απο αιφνιδιασμο των αντιπαλων του.Αλλωστε αν επαιζε με δυο καθαρους ψηλους ποιος θα αναλαμβανε να πιασει τους δυο πιο γρηγορους ψηλους(περιφερειακους μεγαλυτερης κατηγοριας)οι οποιοι επαιξαν εκαστος απο 37λεπτα?Το παιχνιδι τρεις φορες ηρθε κοντα(οχι γυρισε... το παιχνιδι γυρναει απο το -1 στο +1) αρα αυτο που επεμενε να κανει κατα καποιο τροπο κατα μερους του βγηκε.
Σε πολλα παιχνιδια που εχω παρακολουθησει οι Τραχωνες εχουν παιξει με δυο ψηλους.Αν εξαιρεσεις λιγο στο τεταρτο δεκαλεπτο προχτες δεν εγινε καθολου.Καποιος λογος θα υπηρχε.Θες οτι η Βουλιαγμενη ειχε διαβασει το παιχνιδι των Τραχωνων?Θεσ οτι ηταν σε κακη μερα καποιοι παικτες?Θες οτι υπηρχε σκοπιμοτητα λογω αμυντικων προδιαγραφων?Αναμφισβητιτα εγιναν λαθη και απο το παγκο οπως εγιναν και απο τον δικο σας.Εκ του αποτελεσματος ομως αυτα διαγραφησαν για τον νικητη.Π.χ βασικη αιτια του να μειωνουν αισθητα τη διαφορα οι Τραχωνες ηταν η εμφανιση του ασσου σας στο 3ο δεκαλεπτο.5 συνεχομενα λαθη και ο προπονητης σας τον αφησε να κανει και το 6ο.Μεχρι και εσεις καποια στιγμη στο παγκο χτυπαγατε τα ποδια σας να τον αλλαξει εστω για λιγο ετσι ωστε να ηρεμησει.
Οταν κερδιζεις ολα ειναι καλα.Οταν χανεις ολοι ψαχνουν να βρουν τι φταει.
Τελος θελω να σε ρωτησω κατι εντελως φιλικα και θελω την ειλικρινη απαντηση σου.Το μεγα λαθος του προπονητη των Τραχωνων προχτες ηταν που εχασε τη ψυχραιμια του επειδη ενιωθε αδικημενος απο τη διαιτησια.Εκανε μια συγκεκριμενη διαμαρτυρια η οποια δεν αναγραφεται πουθενα οτι τιμωρειται με τεχνικη ποινη.Εβγαλε τη φοδρα της τσεπης του προς τα εξω.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Υπαρχουν παραπονα για τη διαιτησια του Βουρακη καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.Στη συγκεκριμενη διαμαρτυρια ο διαιτητης Μαραβελιας δεν αντεδρασε καν και μαλιστα ειχε βλεμμα απορημενο του στυλ ...με τι καθεται τωρα και καταπιανεται ο αλλος διαιτητης.Ο διαιτητης Βουρακης γιατι αντεδρασε τοσο αμεσα και συγκεκριμενα σε αυτη τη διαμαρτυρια?
Δεν εννοω-υποννοω τιποτα αρνητικο για την Βουλιαγμενη με αυτο που ρωταω.Πολλοι θα λενε βεβαια οτι ο Βουρακης εχει τη μυγα και μυγιαζεται...(αλλωστε υπαρχουν παραπονα για τον συγκεκριμενα απο πολλα σωματεια) αλλα θα ηθελα να ξερω τη δικη σου θεση σε αυτο το συμβαν.
free man
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 18:26 ) *
[quote name='jna23' date='Feb 14 2010, 17:07 ' post='384918'
Σωστός πρέπει και ο προπονητής να βρει τα αιτία της ήττας και η εύκολη λύση είναι η διαιτησία. Φυσικά το ότι δεν έπαιξε με τους 2 ψηλούς από την αρχή ώστε να μας φορτώσει με φάουλ και μετά να κάνει πάρτι είναι μια αόριστη δικαιολογία smile.gif
Αυτα επειδη εκανα λαθος και δεν εκανα παραθεση ειναι λογια του JNA23.

 Για το αρχειο αναφερω οτι ο Προπονητης των Τραχωνων μετα το τελος του αγωνα ανελαβε ο ιδιος την ευθυνη για την εκβαση του αγωνα.Περα απο τα παραπονα περι διαιτησιας κανεις απο το σωματειο των Τραχωνων δεν διστασε να αναγνωρισει την κακη αγωνιστικη εικονα της ομαδας. Τα λαθη καλο ειναι να μη τα κανουν θεμα οι οι προπονητες της κερκιδας αλλα αυτοι που πρεπει να τα διορθωσουν.
Θα πω ομως και εγω την αποψη μου αν και αυτο δε συναδει με αυτα που αναφερω ανω.Jna23 οποιος εβλεπε το παιχνιδι ηρεμος απεξω πιστευω οτι θα εκανε το ιδιο.Δε θα δοκιμαζε να παιξει με δυο καθαρους ψηλους οταν χανει ηδη 15 ποντους κυριως απο αιφνιδιασμο των αντιπαλων του.Αλλωστε αν επαιζε με δυο καθαρους ψηλους ποιος θα αναλαμβανε να πιασει τους δυο πιο γρηγορους ψηλους(περιφερειακους μεγαλυτερης κατηγοριας)οι οποιοι επαιξαν εκαστος απο 37λεπτα?Το παιχνιδι τρεις φορες ηρθε κοντα(οχι γυρισε... το παιχνιδι γυρναει απο το -1 στο +1) αρα αυτο που επεμενε να κανει κατα καποιο τροπο κατα μερους του βγηκε.
Σε πολλα παιχνιδια που εχω παρακολουθησει οι Τραχωνες εχουν παιξει με δυο ψηλους.Αν εξαιρεσεις λιγο στο τεταρτο δεκαλεπτο προχτες δεν εγινε καθολου.Καποιος λογος θα υπηρχε.Θες οτι η Βουλιαγμενη ειχε διαβασει το παιχνιδι των Τραχωνων?Θεσ οτι ηταν σε κακη μερα καποιοι παικτες?Θες οτι υπηρχε σκοπιμοτητα λογω αμυντικων προδιαγραφων?Αναμφισβητιτα εγιναν λαθη και απο το παγκο οπως εγιναν και απο τον δικο σας.Εκ του αποτελεσματος ομως αυτα διαγραφησαν για τον νικητη.Π.χ βασικη αιτια του να μειωνουν αισθητα τη διαφορα οι Τραχωνες ηταν η εμφανιση του ασσου σας στο 3ο δεκαλεπτο.5 συνεχομενα λαθη και ο προπονητης σας τον αφησε να κανει και το 6ο.Μεχρι και εσεις καποια στιγμη στο παγκο χτυπαγατε τα ποδια σας να τον αλλαξει εστω για λιγο ετσι ωστε να ηρεμησει.
Οταν κερδιζεις ολα ειναι καλα.Οταν χανεις ολοι ψαχνουν να βρουν τι φταει.
Τελος θελω να σε ρωτησω κατι εντελως φιλικα και θελω την ειλικρινη απαντηση σου.Το μεγα λαθος του προπονητη των Τραχωνων προχτες ηταν που εχασε τη ψυχραιμια του επειδη ενιωθε αδικημενος απο τη διαιτησια.Εκανε μια συγκεκριμενη διαμαρτυρια η οποια δεν αναγραφεται πουθενα οτι τιμωρειται με τεχνικη ποινη.Εβγαλε τη φοδρα της τσεπης του προς τα εξω.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Υπαρχουν παραπονα για τη διαιτησια του Βουρακη καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.Στη συγκεκριμενη διαμαρτυρια ο διαιτητης Μαραβελιας δεν αντεδρασε καν και μαλιστα ειχε βλεμμα απορημενο του στυλ ...με τι καθεται τωρα και καταπιανεται ο αλλος διαιτητης.Ο διαιτητης Βουρακης γιατι αντεδρασε τοσο αμεσα και συγκεκριμενα σε αυτη τη διαμαρτυρια?
Δεν εννοω-υποννοω τιποτα αρνητικο για την Βουλιαγμενη με αυτο που ρωταω.Πολλοι θα λενε βεβαια οτι ο Βουρακης εχει τη μυγα και μυγιαζεται...(αλλωστε υπαρχουν παραπονα για τον συγκεκριμενα απο πολλα σωματεια) αλλα θα ηθελα να ξερω τη δικη σου θεση σε αυτο το συμβαν.


Aγαπητε katestramene οπως φαίνεται ξερεις πολλά από τα παρασκηνια των Τραχώνων, προσεχως παιζουμε μαζί τους.
Πιστευω να μας βοηθήσεις με το SCOUTING . Thanks.
Ωστόσο θελω να σε ρωτήσω γιατι ο προπονητής σας αφησε εξω ένα εμπειρο παικτη σαν το Μουτσιο και τον Πριφτάκη
παικτες που έχουν φαει την κατηγορία με το κουτάλι.
katestramenos
QUOTE(free man @ Feb 15 2010, 19:19 ) *
Aγαπητε katestramene οπως φαίνεται ξερεις πολλά από τα παρασκηνια των Τραχώνων, προσεχως παιζουμε μαζί τους.
Πιστευω να μας βοηθήσεις με το SCOUTING . Thanks.
Ωστόσο θελω να σε ρωτήσω γιατι ο προπονητής σας αφησε εξω ένα εμπειρο παικτη σαν το Μουτσιο και τον Πριφτάκη
παικτες που έχουν φαει την κατηγορία με το κουτάλι.

Αφου ειμαι αγαπητος θα σου απαντησω γρηγορα.Λοιπον.
Αρχικα δεν ειναι προπονητης ΜΑΣ,ειναι προπονητης τους,δεν ανηκω στο σωματειο των Τραχωνων.Απλα γνωριζω καποια πραγματα ,και οχι πολλα οπως αναφερεις, ως φιλαθλος επειδη συχνα παρακολουθω παιχνιδια τους.Δεν εχω καμια προθεση να σε βοηθησω με καποιου ειδους κατασκοπειας για το μεταξυ σας παιχνιδι.
Στο δευτερο σκελος του ποστ σου για αυτο που με ρωτας ειμαι αναρμοδιος να σε βοηθησω.Την ερωτηση που μου κανεις ομως θα την εκανα και εγω.Οπως λες και εσυ εκτος οτι εχουν φαει τη κατηγορια με το κουταλι και ειναι εμπειροι ειναι και παικταραδες.Για τη κατηγορια μαλιστα θεωρω οτι ειναι πολυτελεια.Οσο τους εχω παρακολουθησει εχω δει πανω τους πολλα στοιχεια παικτων μεγαλυτερης κατηγοριας.Για το Πριφτακη θα κανω μια υποθεση,ισως επειδη τον εβαλε να παιξει αλλα δεν ηταν και στη καλυτερη του μερα(και η βουλιαγμενη πολυ καλα δουλεμενη πανω του) σε αντιθεση με τον αλλο ψηλο της ομαδας το νο12 που εκανε καταπληκτικη εμφανιση.Για τον Μουτσιο δεν εχω αποψη επειδη επαιξε πολυ λιγο οντως.Οπως και ο αλλος ασσος της ομαδος ο Κουκουρης ο οποιος ειναι και αυτος πολυ καλος παικτης αν και ταλαιπωρειται με τραυματισμους.Με αυτους τους τρεις σε καλη μερα συν τους υπολοιπους που προσπαθησαν προχτες στο παιχνιδι η Βουλιαγμενη κατα πασα πιθανοτητα θα εχανε.(jna23 μη τρελαθεις παλι....η αποψη μου ειναι!!!!)
Την αγωνιστικη λοιπον στο μεταξυ σας παιχνιδι αντε κανε εσυ μια ερωτηση στον αντιπαλο προπονητη και αν παρεις απαντηση ενημερωσε μας αν εχεις τη καλωσυνη.
jna23
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 18:26 ) *
Τα λαθη καλο ειναι να μη τα κανουν θεμα οι οι προπονητες της κερκιδας αλλα αυτοι που πρεπει να τα διορθωσουν.

Πολύ σωστός λοιπόν ο Σολομός 
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 18:26 ) *
Jna23 οποιος εβλεπε το παιχνιδι ηρεμος απεξω πιστευω οτι θα εκανε το ιδιο.Δε θα δοκιμαζε να παιξει με δυο καθαρους ψηλους οταν χανει ηδη 15 ποντους κυριως απο αιφνιδιασμο των αντιπαλων του.Αλλωστε αν επαιζε με δυο καθαρους ψηλους ποιος θα αναλαμβανε να πιασει τους δυο πιο γρηγορους ψηλους(περιφερειακους μεγαλυτερης κατηγοριας)οι οποιοι επαιξαν εκαστος απο 37λεπτα?

Επειδή τα 28 χρόνια που είμαι αθλητής και τα 11 προπονητής δεν επιτρέπουν να λέω ...... να σου πω ότι δεν με κατάλαβες. Σωστά αναφέρεις ότι όταν χάνεις με 10 πόντους η βάζεις κοντούς να πιέσουν η παίζεις ζώνη για να παίξεις γρήγορα μετά σε αιφνιδιασμούς. Εγώ απλά είπα μία αντιμετώπιση από την αρχή του αγώνα. Να παίξει με 2 ψηλούς και να στοχεύσει πάνω στον Κάρδαρη η ακόμα και στον Μαγγωνακη. Έτσι θα φόρτωνε με φάουλ και άγχος την ομάδα μας. Δεν το έκανε δεν θεωρώ ότι ήταν λάθος απλός να σου πω ότι ήμασταν έτοιμοι και για αυτό smile.gif
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 18:26 ) *
Θες οτι η Βουλιαγμενη ειχε διαβασει το παιχνιδι των Τραχωνων?Θεσ οτι ηταν σε κακη μερα καποιοι παικτες?Θες οτι υπηρχε σκοπιμοτητα λογω αμυντικων προδιαγραφων?Αναμφισβητιτα εγιναν λαθη και απο το παγκο οπως εγιναν και απο τον δικο σας.Εκ του αποτελεσματος ομως αυτα διαγραφησαν για τον νικητη.Π.χ βασικη αιτια του να μειωνουν αισθητα τη διαφορα οι Τραχωνες ηταν η εμφανιση του ασσου σας στο 3ο δεκαλεπτο.5 συνεχομενα λαθη και ο προπονητης σας τον αφησε να κανει και το 6ο.Μεχρι και εσεις καποια στιγμη στο παγκο χτυπαγατε τα ποδια σας να τον αλλαξει εστω για λιγο ετσι ωστε να ηρεμησει.

Όντως ήμασταν πολύ διαβασμένοι. Ναι σε εκείνο το σημείο έγινα πολλά λάθη . Βιαζόμασταν πολύ και είχαμε βήματα μεταφορές και λάθη διαιτησίας smile.gif. Πήραμε αργά τάιμ άουτ πιστεύω αλλά είπαμε αγάπαγε τον φίλο σου με τα ελαττώματα του. smile.gif
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 18:26 ) *
Τελος θελω να σε ρωτησω κατι εντελως φιλικα και θελω την ειλικρινη απαντηση σου.Το μεγα λαθος του προπονητη των Τραχωνων προχτες ηταν που εχασε τη ψυχραιμια του επειδη ενιωθε αδικημενος απο τη διαιτησια.Εκανε μια συγκεκριμενη διαμαρτυρια η οποια δεν αναγραφεται πουθενα οτι τιμωρειται με τεχνικη ποινη.Εβγαλε τη φοδρα της τσεπης του προς τα εξω.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Υπαρχουν παραπονα για τη διαιτησια του Βουρακη καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.Στη συγκεκριμενη διαμαρτυρια ο διαιτητης Μαραβελιας δεν αντεδρασε καν και μαλιστα ειχε βλεμμα απορημενο του στυλ ...με τι καθεται τωρα και καταπιανεται ο αλλος διαιτητης.Ο διαιτητης Βουρακης γιατι αντεδρασε τοσο αμεσα και συγκεκριμενα σε αυτη τη διαμαρτυρια?
Δεν εννοω-υποννοω τιποτα αρνητικο για την Βουλιαγμενη με αυτο που ρωταω.Πολλοι θα λενε βεβαια οτι ο Βουρακης εχει τη μυγα και μυγιαζεται...(αλλωστε υπαρχουν παραπονα για τον συγκεκριμενα απο πολλα σωματεια) αλλα θα ηθελα να ξερω τη δικη σου θεση σε αυτο το συμβαν.

Καταρχάς από εσένα έμαθα τώρα γιατί πήρε Τ. Αν το έκανε δηλώνει ειρωνεία και το ξέρεις. Ετσι το πήρε λοιπόν και ο Βουράκης και του έδωσε Τ. Νομίζω καλά έκανε απλά ήρθε και κόλλησε με το σωστό επίσης αντιαθλητικό αφού ο άλλος έκανε λαβή πάλης στον Μαγγωνάκη. Πιστεύω λοιπόν ότι ο προπονητής πρέπει να παίρνει Τ εσκεμμένα και μόνο.
Κοίτα το ότι ο Σολομός έκανε αυτήν την κίνηση πιστεύω παραφέρθηκε και απο άλλους δίπλα του καθώς όλοι ήτανε με πόλους σφυγμούς εκείνη την στιγμή. Ακόμα και εγω τα άκουσα που πήγα να τους πώ κάτι smile.gif. Επειδή λές και για αντιδράσεις θα είδες ότι εμείς δεν παρασυρθήκαμε καθόλου απο τον πάγκο στα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα του Μαραβέλια smile.gif.

Ελπίζω να σε κάλυψα καθώς έχουμε ανεβάσει όλοι ποια επίπεδο smile.gif. Μπραβο μας smile.gif

QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 21:23 ) *
Με αυτους τους τρεις σε καλη μερα συν τους υπολοιπους που προσπαθησαν προχτες στο παιχνιδι η Βουλιαγμενη κατα πασα πιθανοτητα θα εχανε.(jna23 μη τρελαθεις παλι....η αποψη μου ειναι!!!!)


Μα δεν είπε κανείς ότι οι Τράχωνες είναι κακή ομάδα. Ίσα ίσα μάλιστα (διάβασε τα πιο παλιά μου ποστ να δεις) .
Την παρασκευή εμείς παίξαμε το 80% και οι Τράχωνες το 50%. Εμείς ήμασταν για όλα έτοιμοι μπήκαμε δυνατά και καθαρίσαμε το παιχνιδάκι από την αρχή.

 
jna23
QUOTE(katestramenos @ Feb 14 2010, 22:21 ) *
Παρα τα χρονια του ,πηδηξε(στο παρκε),


Κάτι ξέρει κάτι ξέρει smile.gif

QUOTE(katestramenos @ Feb 14 2010, 22:21 ) *
Σε καποια φαση ομως επαιξε και λιγο ποδοσφαιρο ....που δεν ακουστηκε σφυριχτρα...Ο Θεος ομως τον τιμωρησε και στον αιφνιδιασμο εχασε τη μπαλα.


Αν λές για την φάση μετά το κλέψιμο μου από τον Ψηλό στην παγίδα σφύριξε βήματα αν θυμάμαι καλά. Βέβαι εγω κοίταγ ατον κόουτς μου που μμου μίλαγε πολύ καλά τα Γαλλικά χωρίς να ξέρει γρί smile.gif


free man
QUOTE(katestramenos @ Feb 15 2010, 21:23 ) *
Αφου ειμαι αγαπητος θα σου απαντησω γρηγορα.Λοιπον.
Αρχικα δεν ειναι προπονητης ΜΑΣ,ειναι προπονητης τους,δεν ανηκω στο σωματειο των Τραχωνων.Απλα γνωριζω καποια πραγματα ,και οχι πολλα οπως αναφερεις, ως φιλαθλος επειδη συχνα παρακολουθω παιχνιδια τους.Δεν εχω καμια προθεση να σε βοηθησω με καποιου ειδους κατασκοπειας για το μεταξυ σας παιχνιδι.
Στο δευτερο σκελος του ποστ σου για αυτο που με ρωτας ειμαι αναρμοδιος να σε βοηθησω.Την ερωτηση που μου κανεις ομως θα την εκανα και εγω.Οπως λες και εσυ εκτος οτι εχουν φαει τη κατηγορια με το κουταλι και ειναι εμπειροι ειναι και παικταραδες.Για τη κατηγορια μαλιστα θεωρω οτι ειναι πολυτελεια.Οσο τους εχω παρακολουθησει εχω δει πανω τους πολλα στοιχεια παικτων μεγαλυτερης κατηγοριας.Για το Πριφτακη θα κανω μια υποθεση,ισως επειδη τον εβαλε να παιξει αλλα δεν ηταν και στη καλυτερη του μερα(και η βουλιαγμενη πολυ καλα δουλεμενη πανω του) σε αντιθεση με τον αλλο ψηλο της ομαδας το νο12 που εκανε καταπληκτικη εμφανιση.Για τον Μουτσιο δεν εχω αποψη επειδη επαιξε πολυ λιγο οντως.Οπως και ο αλλος ασσος της ομαδος ο Κουκουρης ο οποιος ειναι και αυτος πολυ καλος παικτης αν και ταλαιπωρειται με τραυματισμους.Με αυτους τους τρεις σε καλη μερα συν τους υπολοιπους που προσπαθησαν προχτες στο παιχνιδι η Βουλιαγμενη κατα πασα πιθανοτητα θα εχανε.(jna23 μη τρελαθεις παλι....η αποψη μου ειναι!!!!)
Την αγωνιστικη λοιπον στο μεταξυ σας παιχνιδι αντε κανε εσυ μια ερωτηση στον αντιπαλο προπονητη και αν παρεις απαντηση ενημερωσε μας αν εχεις τη καλωσυνη.

να με συγχωρεσεις απλα καταλαβα απο τα λεγομενα σου πως ησουνα απο μεσα. γιατι ηξερες πολλες λεπτομερειες σχετικα με την ομαδα .και κυριος αυτο που ειπες οτι πηρε την ευθυνη ο προπονητης τους.κατι που δεν το ξερει ο καθενας .να με συγχωρεσεις και παλι λοιπον αν σε " προσεβαλλα " . οσο για την κατασκοπεια δεν πειραζει θα την βρουμε την ακρη. ευχαριστουμε παντος .απλα αυτο που καταλαβα ως αδυναμεια για τους τραχωνες την παρασκευη ειναι οτι εχουν επιθετικο προβλημα . κατι που κοιτωντας καλυτερα τα αποτελεσματα προηγουμενων τους αγωνων εγινε πληρως κατανοητο .απλα πιστευω οτι με το υλικο που ειδα εγω τις προαλλες αυτη η ομαδα επρεπε να βαζει 75 με 85 ποντους εκαστος. ενο με μια προχειρη ματια ειδα οτι περιοριζεται στους 60 με 65.οσον αφορα την ομαδα μου τωρα θα πω οτι προετοιμαζεται δυνατα μεσα απο προπονηση και περιμενουμε να φανουν τα αποτελεσματα αμεσα.
katestramenos
QUOTE(free man @ Feb 16 2010, 00:19 ) *
να με συγχωρεσεις απλα καταλαβα απο τα λεγομενα σου πως ησουνα απο μεσα. γιατι ηξερες πολλες λεπτομερειες σχετικα με την ομαδα .και κυριος αυτο που ειπες οτι πηρε την ευθυνη ο προπονητης τους.κατι που δεν το ξερει ο καθενας .να με συγχωρεσεις και παλι λοιπον αν σε " προσεβαλλα " . οσο για την κατασκοπεια δεν πειραζει θα την βρουμε την ακρη. ευχαριστουμε παντος .απλα αυτο που καταλαβα ως αδυναμεια για τους τραχωνες την παρασκευη ειναι οτι εχουν επιθετικο προβλημα . κατι που κοιτωντας καλυτερα τα αποτελεσματα προηγουμενων τους αγωνων εγινε πληρως κατανοητο .απλα πιστευω οτι με το υλικο που ειδα εγω τις προαλλες αυτη η ομαδα επρεπε να βαζει 75 με 85 ποντους εκαστος. ενο με μια προχειρη ματια ειδα οτι περιοριζεται στους 60 με 65.οσον αφορα την ομαδα μου τωρα θα πω οτι προετοιμαζεται δυνατα μεσα απο προπονηση και περιμενουμε να φανουν τα αποτελεσματα αμεσα.


Δεν με προσεβαλλες.Τα συμπερασματα που εβγαλες για τους Τραχωνες δε ξερω αν ειναι σωστα ουτε αν ειναι λαθος.Ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του και να πραξει αναλογως.Οτι εχω γραψει εδω ειναι αποψη δικη μου και οτι γεγονος αναφερω ειναι πληροφορια απο ατομα της εκαστοτε ομαδος που σχολιαζω.
Εκει μαλιστα θελω να καταληξω!Εσυ ποιος εισαι τελικα και για ποιον αντιπαλο των Τραχωνων παιζεις φετος και ετοιμαζεστε δυνατα μεσα απο προπονηση?
Εγω αν και το εχω αναφερει στο παρελθον θα πω ξανα ποιος ειμαι απλα για τυχον αποριες των νεων μελων οπως εσυ δηλαδη.Αξιο αποριας μαλιστα ειναι οτι το πρωτο σου ποστ αντι να ειναι για την ομαδα σου ηταν ερωτηση για παικτες αλλης ομαδος.
Ονομαζομαι Αντωνακος Θεοδωρος παιζω στο Παννεαπολικο και φοραω το Νο4.
Περιμενω την απαντηση σου.
Φιλικα ,καλο βραδυ
free man
QUOTE(katestramenos @ Feb 16 2010, 02:04 ) *
Δεν με προσεβαλλες.Τα συμπερασματα που εβγαλες για τους Τραχωνες δε ξερω αν ειναι σωστα ουτε αν ειναι λαθος.Ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του και να πραξει αναλογως.Οτι εχω γραψει εδω ειναι αποψη δικη μου και οτι γεγονος αναφερω ειναι πληροφορια απο ατομα της εκαστοτε ομαδος που σχολιαζω.
Εκει μαλιστα θελω να καταληξω!Εσυ ποιος εισαι τελικα και για ποιον αντιπαλο των Τραχωνων παιζεις φετος και ετοιμαζεστε δυνατα μεσα απο προπονηση?
Εγω αν και το εχω αναφερει στο παρελθον θα πω ξανα ποιος ειμαι απλα για τυχον αποριες των νεων μελων οπως εσυ δηλαδη.Αξιο αποριας μαλιστα ειναι οτι το πρωτο σου ποστ αντι να ειναι για την ομαδα σου ηταν ερωτηση για παικτες αλλης ομαδος.
Ονομαζομαι Αντωνακος Θεοδωρος παιζω στο Παννεαπολικο και φοραω το Νο4.
Περιμενω την απαντηση σου.
Φιλικα ,καλο βραδυ


Eχεις απορία ποιός ειμαι εγώ; και ποστάρεις στις 2 τα ξημερωματα για μια ομάδα που βλέπεις καποια παιχνίδια της από την εξέδρα ενώ ταυτόχρονα κατηγορεις άλλους για προπονητές της εξεδρας ενω εσυ εχεις κανει τετοια ανάλυση για το παιχνίδι Τραχωνες-Βουλιαγμένη που δεν θα το έκανες ουτε για την ομάδα σου. Εδώ δεν έχουν γράψει ουτε οι φιλοι των Τραχώνων που ειναι στο ΦΟΡΟΥΜ.
Πιστευω να σε διαβαζει και ο προπονητής τους και να δει οτι δεν εχει ευθυνη για τον αγώνα.
Για το ποιος ειμαι για την ώρα δεν εχει και πολυ σημασία προέχει να πάρουμε το ροζ με τους τραχωνες.
ELEFSINA
Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2(αμφιρροπο ματσακι,σε μια εδρα δυνατη,με την Ν.Περαμο να χει επιστροφες και νεο προπονητη και τον Λεων να κανει ηττες τωρα τελευταια θεωρω οτι μπορει να γινει η εκπληξη εδω αλλα....)
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ-Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ 1(ακομα ενα ντερμπακι,τα Σουρμενα αμα κανουν τη ζημια μπαινουν για τα καλα στο παιχνιδι της ανοδου και φερνουν τους Τραχωνες σε μπελαδες οσον αφορα την ανοδο.για να δουμε....)
Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-Ο.Κ.Ε. (no comment)
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ.-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(ντερμπυ σωτηριας με την Ηλεκτρουπολη να χει το πανω χερι ωστοσο ολα ειναι πιθανα.....)
Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(περιπατος για την παρεα του Μαγγωνακη....ο οποιος μου χρωστα 12π. απο το ντερμπυ)
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ Α.Ο.-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. 1(αν η καστελλα ειναι ελλειπης ο Ερμης θεωρω οτι μπορει να χτυπησει το ματσακι αν οχι τοτε η καστελλα θα παρει το ροζ φυλλο....το οποιο της ειναι απαραιτητο για σωθει οσο γινεται πιο γρηγορα)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. 1(με αγωνιστικη απραξια 10 ημερων ο Ιασωνας θα κινδυνεψει απεναντι στον Αρη αλλα θεωρω οτι με την εμπειρια καποιων παικτων του θα παρει το ματσ)
free man
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 16 2010, 14:04 ) *
Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2(αμφιρροπο ματσακι,σε μια εδρα δυνατη,με την Ν.Περαμο να χει επιστροφες και νεο προπονητη και τον Λεων να κανει ηττες τωρα τελευταια θεωρω οτι μπορει να γινει η εκπληξη εδω αλλα....)
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ-Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ 1(ακομα ενα ντερμπακι,τα Σουρμενα αμα κανουν τη ζημια μπαινουν για τα καλα στο παιχνιδι της ανοδου και φερνουν τους Τραχωνες σε μπελαδες οσον αφορα την ανοδο.για να δουμε....)
Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-Ο.Κ.Ε. (no comment)
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ.-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(ντερμπυ σωτηριας με την Ηλεκτρουπολη να χει το πανω χερι ωστοσο ολα ειναι πιθανα.....)
Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(περιπατος για την παρεα του Μαγγωνακη....ο οποιος μου χρωστα 12π. απο το ντερμπυ)
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ Α.Ο.-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. 1(αν η καστελλα ειναι ελλειπης ο Ερμης θεωρω οτι μπορει να χτυπησει το ματσακι αν οχι τοτε η καστελλα θα παρει το ροζ φυλλο....το οποιο της ειναι απαραιτητο για σωθει οσο γινεται πιο γρηγορα)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. 1(με αγωνιστικη απραξια 10 ημερων ο Ιασωνας θα κινδυνεψει απεναντι στον Αρη αλλα θεωρω οτι με την εμπειρια καποιων παικτων του θα παρει το ματσ)



Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-Α.Σ. ΛΕΩΝ 2 (xωρίς επιφύλαξη)
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ 2 (και αρχίζει η περιπετεια)
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-Ο.Κ.Ε. 2 (σαφως καλύτερος ο ΟΚΕ)
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ 1 (δεν θα χασει στην έδρα της την παραμονή)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1(Χωρίς αναγκη χειρας βοηθείας)
ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. 1(πολύ δύσκολο να χασει η έδρα)
ΙΑΣΩΝΑΣ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. 1 (η άνοδος δεν συγχωρει λάθη)

Πιστευω να έχουμε καλούς αγώνες με καλές διαιτησίες και χωρίς γκρινιες και τραυματισμούς.
katestramenos
QUOTE(free man @ Feb 16 2010, 09:47 ) *
Eχεις απορία ποιός ειμαι εγώ; και ποστάρεις στις 2 τα ξημερωματα για μια ομάδα που βλέπεις καποια παιχνίδια της από την εξέδρα ενώ ταυτόχρονα κατηγορεις άλλους για προπονητές της εξεδρας ενω εσυ εχεις κανει τετοια ανάλυση για το παιχνίδι Τραχωνες-Βουλιαγμένη που δεν θα το έκανες ουτε για την ομάδα σου. Εδώ δεν έχουν γράψει ουτε οι φιλοι των Τραχώνων που ειναι στο ΦΟΡΟΥΜ.
Πιστευω να σε διαβαζει και ο προπονητής τους και να δει οτι δεν εχει ευθυνη για τον αγώνα.
Για το ποιος ειμαι για την ώρα δεν εχει και πολυ σημασία προέχει να πάρουμε το ροζ με τους τραχωνες.

Δε ξερω γιατι εισαι επιθετικος απεναντι μου ουτε εχω τη διαθεση να ειμαι εγω μαζι σου.Ο καθενας εχει την αποψη του.Αν αυτα καταλαβες απο οτι εχω γραψει το σεβομαι και δε δινω συνεχεια στη μεταξυ μας συζητηση.Θα χαρω να συζητησουμε στο μελλον για αλλα παιχνιδια που θα παρακολουθησουμε και ελπιζω να συστηθουμε κανονικα.Καλη συνεχεια στο πρωταθλημα στην ομαδα σου (οποια και αν ειναι αυτη) .
Με τιμη.
milf_hunter#7
Καλησπερα και απο μενα μετα απο καιρο......ας πω και εγω τις προβλεψεις μου:

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (βαση λογικης 2,αλλα οι επιστροφες μπορει να αλλαξουν τις προβλεψεις)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ (2 μονο αυτο βλεπω για την ομαδα μου)

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙ. - ΟΚΕ (2 η εκπληξη της χρονιας για μενα ο ΟΚΕ)

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. (2 πρεπει να κερδισει γιατι αλλιως.....)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦ. (1 ευκολα και ακουραστα για να παιξει και ο ΚΟΝΑΝ)

ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (1 πιστευω δεν θα δυσκολευτει πολυ)

ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - ΑΡΗΣ ΓΛ. (λογικα 1,αλλα εμενα ο Αρης μ'αρεσε σαν ομαδα ειναι πολυ δυνατος και πιστευω πως θα μπορουσε να ειναι πιο ψηλα)

εμεις τωρα θα προσπαθησουμε για οτι καλυτερο μεχρι το τελος,περιμενω το παιχνιδι της παρασκευης με τα παιδια απο τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ...Θυμαμαι την ταπα απο τον ΝΤΡΟΥ ελπιζω να θυματε και αυτος εμενα...
POWER_KF
Φίλοι φορουμίτες χαίρετε,
μετά τον αγώνα του Αλίμου, αποφάσισα να αφήσω να περάσει λίγος χρόνος για να δω τι θα γράψουν κι άλλοι. Εξάλλου επειδή την Παρασκευή λίγο έλλειψε να κατηγορηθώ (έπεσα και αντικείμενο ειρωνίας) ότι έχω μεγάλη φαντασία και βλέπω σκευωρίες θέλησα να ακούσω (ή να διαβάσω καλύτερα) απόψεις για να δω αν καλώς ασχολούμαι με το μπάσκετ ή πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο. Αφήνοντας την εισαγωγή γράφω μόνο τρεις λέξεις. ΑΗΔΙΑ, ΒΟΥΡΑΚΗΣ, ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.
Βλαστημάω γιατί έχασα Παρασκευή βράδυ να δω τη Βουλιαγμένη ελέω Βουράκη να βαράει πάνω από 40 βολές, να δω τους Τράχωνες όποτε πήγαιναν να σηκώσουν κεφάλι να χρεώνονται με τεχνική ποινή, τους παίχτες της Βουλιαγμένης να διασκεδάζουν με το θέαμα και τους παίχτε των Τραχώνων να αποδεικνύονται λίγοι για να ανατρέψουν την κατάσταση. Προτείνω λοιπόν τα εξής:
- Να δοθεί ένα topic μόνο για τη Βουλιαγμένη όπου όλες οι ομάδες θα γράφουν τα παράπονά τους και ο "αρχηγός" θα απαντά - απολογείται ή όποιο άλλο ρήμα θέλει.
- Να σταματήσει η ΕΣΚΑΝΑ τώρα το πρωτάθλημα και να κάνει απονομή πρωταθλητή στη Βουλιαγμένη. Είναι περιττό να γίνονται αγώνες με αυτή την ομάδα.
- Να βγει ειδικό επίδομα κακοποιημένου αθλητή για τον Μαγγωνάκη δεδομένου ότι φέτος έχει δεχθεί τόσα φάουλ (αν κρίνουμε από τις βολές που έχει εκτελέσει) όσα όλοι οι υπόλοιποι παίχτες του πρωταθλήματος.
- Τέλος στα παιχνίδια που απομένουν (αν δεν γίνει αποδεκτή η πρόταση 2, να σφυρίζει τα ματς της Βουλιαγμένης το δίδυμο Μαγγωνάκη - Κάρδαρη. Θα είναι και πιο οικονομικό για την ΕΣΚΑΝΑ. Θα γλυτώνει δύο νυχτοκάματα διαιτησίας. Εξάλλου το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.... Θα είναι και οικονομικότερο για τη Βουλιαγμένη. Θα γλυτώνει τα οδοιπορικά των παικτών και τα όποια άλλα έξοδα κάνει για τους αγώνες της.
Και για να κλείσω, επειδή σίγουρα θα γραφτούν σχόλια στα οποία δεν θα απαντήσω, γράφω περιληπτικά ότι γενικά οι Τράχωνες ήταν μέτριοι. Ειδικά στο α' μέρος ήταν πάρα πολύ μουδιασμένοι ενώ οι της Βουλιαγμένης είχαν αυτοπεποίθηση γιατί έβλεπαν ότι είχαν πλάτες. Αυτό αποδείχθηκε στο β μέρος που συνήθως οι Τράχωνες πιέζουν. Εκεί ανέλαβε ο διαιτητής που ορίσθηκε την Παρασκευή το μεσημέρι να σφυρίξει στη θέση του χωρίς πρόβλημα Στεργίου. Πέντε τεχνικές ποινές και αντιαθλητικά φάουλ μάλλον δείχνουν το πόσο εύκολα πάει για πρωτάθλημα η Βουλιαγμένη.
Και μη διαβάζω αστειότητες για βήματα και μεταφορές μπάλας ειδικά από έμπειρους παίχτες σαν τον ¨αρχηγό¨ διότι άλλο πράγμα να χάνεις την κατοχή ότνα σου σφυρίζουν βήματα και άλλο πράγμα να βαράς δεκατέσσερις βολές μόνο από τεχνικές και αντιαθλητικά και να έχεις στη συνέχεια την κατοχή της μπάλας.
Συμπερασματικά, θεωρώ ότι στη Βουλιαγμένη δεν είναι απαραίτητο τόσο σπρώξιμο. Έχει δυο - τρεις μονάδες ικανές για να την κάνουν να πρωταγωνιστεί (Επ' ευκαιρία! Τι Μαγγωνάκης και τρίχες κατσαρές. Το παιδί έχει μόνο σουτ και είναι εκπαιδευμένο τέλεια στις βολές. Προχθές στον Άλιμο τον μάρκαρε με επιτυχία ένας έφηβος. Ο παίχτης που κάνει τη διαφορά λέγεται Κάρδαρης. Μακράν παιχταράς. Καθώς και ο μόνιμα επικίνδυνος όταν τον αφήνουν και δεν τον υπολογίζουν, Παγώνης). Μπορεί αν δεν είχε τόσο σπρώξιμο να μην έβγαινε πρώτη αλλά θα εξασφάλιζε την άνοδο και θα είχε και το κεφάλι ψηλά. Τώρα ας ψάξετε στο forum μετά από κάθε αγώνα και ας δείτε τι γράφουν για εσάς και τι είστε υποχρεωμένοι να γράφετε και να απαντάτε.
Θεωρώ κατάρα για μια ομάδα να μην τη σχολιάζουν μπασκετικά αλλά παρασκηνιακά.
Συγχαρητήρια τέλος στην κερκίδα των Τραχώνων αν και έφυγα με πονοκέφαλο. Συγχαρητήρια τόσο για τον παλμό όσο και για το ότι δεν άνοιξε ρουθούνι με τέτοια διαιτησία. Συγχαρητήρια σε όσους από εμάς παρακολουθήσαμε το μάτς. Φαίνεται ότι το πρωτάθλημα της Γ έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τα υπόλοιπα. Τέλος συγχαρητήρια και στην ΚΕΔ που αντικατέστησε τον Στεργίου. Έλαβε σοβαρά υπόψη τις συστάσεις του Τράχωνα ..... και έφερε εναν χειρότερο!!!!.
Κλείνω με κάτι που μου έκανε εξαιρετική εντύπωση και δείχνει γιατί η Γ ΕΣΚΑΝΑ έχει 70 σελίδες ποσταρίσματα. Εμφανίστηκε νέο μέλος ("free man") για να ασκήσει κριτική στον προπονητή των Τραχώνων και τις επιλογές του και να λογοφέρει για αυτό το θέμα με παίχτη άλλης ομάδας της Β' ΕΣΚΑΝΑ("katastremenos"). Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου.
Άλλη μια φορά το είχα δει αυτό πέρυσι σε ποσταρίσματα ενός γυρολόγου των Τραχώνων που εγκατέλειψε και τα έχωνε στον τότε προπονητή. Μόλις έφυγε και εκείνος σίγησε. Μεγάλο πράμα η ελευθερία του λόγου, έστω και πίσω από την ανωνυμία!!!
jna23
QUOTE(POWER_KF @ Feb 16 2010, 16:44 ) *
Και για να κλείσω, επειδή σίγουρα θα γραφτούν σχόλια στα οποία δεν θα απαντήσω, γράφω περιληπτικά ότι γενικά οι Τράχωνες ήταν μέτριοι.


Εμένα με κάλυψες.


traxonas
Να χαιρετησω και γω με τη σειρα μου το forum, και να δηλωσω την παρουσια μου, καθοτι ελειψα για τριημερο και δενυπηρχε προσβαση σε υπολογιστη. Ρε παιδια, τρεις σελιδες πραμα μου βαλατε να διαβασω; Φοβεροι εισαστε! laugh.gif
Η πλακα ειναι , απ΄οσα καταφερα να διαβασω, ειναι οτι παλι η πλειοψηφια δεν πεισθηκε οτι η ''καλυτερη ομαδα'' ειναι
η Βουλιαγμενη. Α ρε, jna23, μαλλον πρεπει να μας ξανακερδισετε!!! icon_drunk.gif
Σοβαρα τωρα!
Το πρωτο ημιχρονο ανηκε ολοκληρωτικα στη Βουλιαγμενη και συμφωνω απολυτα με alpapamarin , katestrameno και
αλλους φιλους. Τι καλυτερη αλλωστε κριτικη, απο αυτην που κανουν καποιοι ουδετεροι θεατες φιλοι ή και παικτες
αλλων ομαδων. Γι' αυτο δεν βαζω μεσα την κριτικη και τις παρατηρησεις του φιλου jna23, που επαθε μια επινικια ψιλουστερια και αναιρει μονος του καποια απο τα λεγομενα του(για τις μεταφορες και τα βηματα).
Στο δευτερο τα παραγματα αλλαξαν , η Βουλιαγμενη κουραστηκε και μαζεψαμε την διαφορα. Αν εχετε παρατηρησει
απο τις ''αναλυσεις'' των αγωνων μας, το δευτερο ημιχρονο ειναι αυτο που κανει την διαφορα για την ομαδα μου και
αυτο λογω καλης φυσικης καταστασης και βαθους παγκου. Δυστυχως, αυτο το πλεονεκτημα μας εναντι της
ομαδας της Βουλιαγμενης δεν μπορεσαμε να το εκμεταλλευτουμε για τους διαφορους λογους που ο καθενας σας
επικαλειται.
Δεν θα επεκταθω αλλο, εχει εξαντληθει κυριολεκτικα το θεμα, απλα να παραθεσω καποια στατιστικα, που δεν
εχουν ξαναγινει για την ομαδα μου.
α) 5 τεχνικες σε ενα παιχνιδι, ενω σε συνολο 17 παιχνιδιων εχουμε φαει 2 (1-Μουτσιος, 1-Πριφτακης με Ιασονα)
Για καποιες μιλησατε για τους λογους που τις φαγαμε, αλλα θα σταθω στην πρωτη που εφαγε ο Λυτρας οταν ΕΠΕΠΛΗΞΕ(!!!!)
τον εφηβο μας για μια λαθος πασα του σε αντιπαλο και φαγαμε καλαθι(και φυσικα 2+2 ποντους μετα). Ρωτωντας
εμαθα οτι μπορει να δοθει, αλλα μαλλον εφαρμοστηκε για πρωτη φορα στο γηπεδο μας απο τον κυριο Βουρακη
και θα περασει και στην ιστορια ως η μοναδικη στα ελληνικα γηπεδα!!!
β) 2 αντιαθλητικα
γ) στο γ' δεκαλεπτο, απο τους δεκα ποντους που φαγαμε οι 4-5 ηταν βολες.
δ) στο δ' δεκαλεπτο, απο τους 29 ποντους που φαγαμε, εντος παιδιας ηταν 2 τριποντα και 2-3 σουτ. Τα υπολοιπα βολες.
Δεν νομιζω οτι και τα στατιστικα επιδεχονται αμφισβητηση.
Δεν ξερω ποιος θα κερδιζε αν δεν συνεβαιναν ολα αυτα, ξερω οτι η Βουλιαγμενη ειχε το πρωτο ημιχρονο δικο της
και μια διαφορα 18 ποντων, ενω εμας μας στερησε ο κυριος Βουρακης το δικαιωμα να παιξουμε το τεταρτο δεκαλεπτο του αγωνα και να καλυψουμε διαφορα 8 ποντων

Παμε παρακατω. ΣΟΥΡΜΕΝΑ. ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! icon_workout.gif
jna23
QUOTE(traxonas @ Feb 16 2010, 17:38 ) *
Γι' αυτο δεν βαζω μεσα την κριτικη και τις παρατηρησεις του φιλου jna23, που επαθε μια επινικια ψιλουστερια και αναιρει μονος του καποια απο τα λεγομενα του(για τις μεταφορες και τα βηματα).

Αλήθεια δεν κατάλαβα τι θες να πεις. Θεωρώ ότι κάποια βήματα που σφυριχτηκαν και μεταφορές δεν έγιναν. Αυτό είπα εγώ.
QUOTE(traxonas @ Feb 16 2010, 17:38 ) *
Για καποιες μιλησατε για τους λογους που τις φαγαμε, αλλα θα σταθω στην πρωτη που εφαγε ο Λυτρας οταν ΕΠΕΠΛΗΞΕ(!!!!) τον εφηβο μας για μια λαθος πασα του σε αντιπαλο και φαγαμε καλαθι(και φυσικα 2+2 ποντους μετα). Ρωτωντας εμαθα οτι μπορει να δοθει, αλλα μαλλον εφαρμοστηκε για πρωτη φορα στο γηπεδο μας απο τον κυριο Βουρακη και θα περάσει και στην ιστορία ως η μοναδική στα ελληνικά γήπεδα!!!

Έβρισε τα θεία μπροστά στον Μαραβέλια που του έδωσε την Τ και όχι ο Βουράκης. Έγινε μπροστά στον πάγκο μας και το άκουσα αυτό. Μάλιστα ο Μαραβέλιας την έδωσε αμέσως.
QUOTE(traxonas @ Feb 16 2010, 17:38 ) *
β) 2 αντιαθλητικά
γ) στο γ' δεκαλεπτο, απο τους δεκα ποντους που φαγαμε οι 4-5 ηταν βολες.
δ) στο δ' δεκαλεπτο, απο τους 29 ποντους που φαγαμε, εντος παιδιας ηταν 2 τριποντα και 2-3 σουτ. Τα υπολοιπα βολες.
Δεν νομιζω οτι και τα στατιστικα επιδεχονται αμφισβητηση.
Δεν ξερω ποιος θα κερδιζε αν δεν συνεβαιναν ολα αυτα, ξερω οτι η Βουλιαγμενη ειχε το πρωτο ημιχρονο δικο της
και μια διαφορα 18 ποντων, ενω εμας μας στερησε ο κυριος Βουρακης το δικαιωμα να παιξουμε το τεταρτο δεκαλεπτο του αγωνα και να καλυψουμε διαφορα 8 ποντων

 

Χωρίς να αμφισβητήσω τα λεγόμενα σου μία ερώτηση. Ποια Τ, ποιο αντιαθλητικό και ποια φάουλ για βολές θεωρείς ότι κακώς δόθηκαν. Το ότι σφυριχτηκαν σε ένα παιχνίδι δεν σημαίνει ότι δεν έγινα. Αν θεωρείς ότι μπορούσε να μην τα δώσει είναι άλλο θέμα. Από εδώ έμαθα τον λόγο που πήρε Τ ο Σολομός και πιστεύω ότι καλά έπραξε ο διαιτητής.Το αντιαθλητικό στον Μαγγωνάκη ήτανε λαβή.

Τελικά θα ήθελα να είχαμε φύγει χωρίς τόση μουρμούρα γιατί αυτή η πιπίλα με την διαιτησία μας έχει κουράσει όλους. Εδώ ο άλλος ο ...... έβγαλε άχρηστο τον Μαγγωνάκη smile.gif.

P.S. Προσέξτε τους φίλους μου τους MILF έρχονται με άγριες διαθέσεις.
Θα χαρώ να σε ξαναδώ στην Β ΕΣΚΑΝΑ ποια.
Τιμή μου που σε γνώρισα
traxonas
QUOTE(jna23 @ Feb 16 2010, 18:11 ) *
P.S. Προσέξτε τους φίλους μου τους MILF έρχονται με άγριες διαθέσεις.
Θα χαρώ να σε ξαναδώ στην Β ΕΣΚΑΝΑ ποια.
Τιμή μου που σε γνώρισα

Αστα τα αλλα, πανε τελειωσανε....
Και εγω χαρηκα που γνωριστηκαμε, ευχομαι καλη πορεια στην Β' ΕΣΚΑΝΑ.
Για μας ,πλεον, δεν ειναι τετελεσμενο ουτε ευκολο να ανεβουμε και το λεω με πληρη συναισθηση, καθοτι οι
βαθμοι παιρνονται στο γηπεδο και οχι με ευχολογια στα πληκτρολογια (χμ.. κανει ριμα για σουξεδακι αυτο).
Θελω να πιστευω οτι και δικοι μας θα εχουν αγριες διαθεσεις(μπασκετικες) για τους ΜΙΛΦ, γιατι πολυ στο λαιτ και στο
κιριλικι το εχουμε ριξει και δεν μας βλεπω καλα!!! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.