Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
katestramenos
[quote name='free man' date='Feb 19 2010, 18:47 '


Εφηβικο Γιωργος Σολωμος με εφορο Μανωλη Παλιερακη


Ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι.
ειπα.

Είδες πως μπορείς να εκτεθεις όταν κανείς λάθος;Πόσο μπορείς ομως να εκτεθεις βασισμένο σε λάθη άλλων; Τη χρόνια λοιπόν που ανέλαβε ο Σολομος προπονητής στα εφηβικά του Πειραικου Συνδεσμου εγώ είχα την ατυχία να μην είμαι Μελος αυτής της ομάδας επειδή επαιξα τη τελευταία μου χρόνια στην ΑΕ Ρέντη με προπονητή τον κύριο Τακη Ματζωρο στο αντρικό και το κύριο Νίκο Κατσικαδακο ατο εφηβικό.Τη χρόνια μου στο εφηβικό του Πειραικου είχα προπονητή τον κύριο Νίκο Ηλιαδη. . Επειδή βλέπω ότι είσαι ντετέκτιβ αν θες διασταυρώσε αυτά που σου γράφω .είμαι γεννημένος το 1981. Βάλε κάτω τις χρονολογιες και αν θες ενημερώσου. Είδες όμως ποσο περίτρανα με επίβεβαιωνεις... Ψάχνεις, κανεις, γράφεις αλλά 1ον το όνομα σου ακόμα δε το λες κ 2ον συνεχιζεις κ ασχολείσαι με άλλους...
Μπορείς να γράφεις πλέον όσο θέλεις. Επειδή ασχολείσαι ανώνυμα με εμένα μέχρι να μου δώσεις απάντηση στο ποιος είσαι θα σε αγνοώ.
Καλό βράδυ

deve
QUOTE(katestramenos @ Feb 20 2010, 02:31 ) *
[quote name='free man' date='Feb 19 2010, 18:47 '


Εφηβικο Γιωργος Σολωμος με εφορο Μανωλη Παλιερακη


Ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι.
ειπα.

Είδες πως μπορείς να εκτεθεις όταν κανείς λάθος;Πόσο μπορείς ομως να εκτεθεις βασισμένο σε λάθη άλλων; Τη χρόνια λοιπόν που ανέλαβε ο Σολομος προπονητής στα εφηβικά του Πειραικου Συνδεσμου εγώ είχα την ατυχία να μην είμαι Μελος αυτής της ομάδας επειδή επαιξα τη τελευταία μου χρόνια στην ΑΕ Ρέντη με προπονητή τον κύριο Τακη Ματζωρο στο αντρικό και το κύριο Νίκο Κατσικαδακο ατο εφηβικό.Τη χρόνια μου στο εφηβικό του Πειραικου είχα προπονητή τον κύριο Νίκο Ηλιαδη. . Επειδή βλέπω ότι είσαι ντετέκτιβ αν θες διασταυρώσε αυτά που σου γράφω .είμαι γεννημένος το 1981. Βάλε κάτω τις χρονολογιες και αν θες ενημερώσου. Είδες όμως ποσο περίτρανα με επίβεβαιωνεις... Ψάχνεις, κανεις, γράφεις αλλά 1ον το όνομα σου ακόμα δε το λες κ 2ον συνεχιζεις κ ασχολείσαι με άλλους...
Μπορείς να γράφεις πλέον όσο θέλεις. Επειδή ασχολείσαι ανώνυμα με εμένα μέχρι να μου δώσεις απάντηση στο ποιος είσαι θα σε αγνοώ.
Καλό βράδυ
ερε βραδυατικο......ΠΑΛΙΕΡΑΚΗΣΣΣΣΣ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ!!!
katestramenos
Και επειδη δε θελω να ειμαι αδικος γραφοντας μονο τα "προσωπικα"μου εδω μεσα θελω να δωσω συγχαρητηρια στις ομαδες των Σουρμενων και των Τραχωνων για το καταπληκτικο παιχνιδι που παρακολουθησα.
Ειδικα θελω να συγχαρω το νο5 των Σουρμενων για τη τριπονταρα που εβαλε στα τελευταια 6 δευτερολεπτα της παρατασης και καθαρισε το ματς.
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες.
win

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΕΝΩ Η ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ 20-0.ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΠΛΕΟΝ,ΚΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ.

ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ...

ΤΑΔΕ ΕΦΗ Ο WIN

pistolinas7
QUOTE(katestramenos @ Feb 20 2010, 02:53 ) *
Και επειδη δε θελω να ειμαι αδικος γραφοντας μονο τα "προσωπικα"μου εδω μεσα θελω να δωσω συγχαρητηρια στις ομαδες των Σουρμενων και των Τραχωνων για το καταπληκτικο παιχνιδι που παρακολουθησα.
Ειδικα θελω να συγχαρω το νο5 των Σουρμενων για τη τριπονταρα που εβαλε στα τελευταια 6 δευτερολεπτα της παρατασης και καθαρισε το ματς.
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες.

Καλημερα σε ολους
οντως ματσαρα χθεσ στον αλιμο με καταπληκτικη ατμοσφαιρα οπως στα περισσοτερα ματσακια που παιζουν οι τραχωνες!ωραιο παιχνιδι,πολυ ανταγωνιστικο..δυο δυνατες ομαδες μεσα στο παρκε και ομορφο μπασκετ απο ολα τα παιδια που μπηκαν και απο τισ δυο ομαδεσ..χαιρεσαι να βλεπεισ σε επιπεδο εσκανα τετοια ματσ!!οσον αφορα τον κυριο με το νουμερο 5(Ευστρατιου αν δεν κανω λαθος) θελω κ γω να δωσω συγχαρητηρια,φοβερο τριποντο και μεγαλη μαγκια του..Κ χωρις κανενα ιχνος κριτικης και εξυπναδας θα χαν καθαρισει τα σουρμενα το ματς αν επαιζε περισσοτερο αυτος ο παικτης αφου δυο φορες που μπηκε η διαφορα ανεβηκε πανω απο τυς δεκα!!οι τραχωνες επειδη τουσ βλεπω πιο συχνα χθες δεν ηταν στην μερα τους σε καμια περιπτωση..χωρισ περιφερειακο σουτ σχεδον και με παικτες κλειδια εκτος κλιματος θα ελεγα!!δεν μ αρεσαν χθες αν και τουσ συμπαθω παρα πολυ!!
καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και πανω απο ολα υγεια παιδια!!
jna23
QUOTE(milf_hunter#7 @ Feb 20 2010, 01:59 ) *
Καλησπερα και απο μενα,ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ 2,63-66 (58-58)
Θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον κοσμο των ΤΡΑΧΩΝΩΝ,εμενα με φτιαχνει να παιζω ετσι,
και μπραβο σε ολα τα παιδια των ΤΡΑΧΩΝΩΝ πολυ καλη ομαδα αλλα πιστευω κερδισαμε πολυ δικαια.....
Ο προπονητης μας ηταν αψογος σε ολα και οι απ'εξω ας μην μιλανε γιατι δεν ξερουν τι γινετε μεσα σε μια ομαδα.....λεω για τον φιλο που λεει για το 5 που επαιξε λιγο,μπραβο στο 5,στο 6,στο 4,στο 8,στο 9,στο 10,στο 11,στο 12,στο 13,στο 14,στο 15 στον προπονητη στο γιατρο μας και στον εφορο ολοι αυτοι κερδισαν σημερα.......α και εγω το 7!!!!!


Και σε μένα μπραβο που έγραψα οτι θα χάσεται και ήρθε όπως πάντα ανάποδα smile.gif




Don
QUOTE(alazonikos @ Feb 20 2010, 01:36 ) *
επειδη ειμαι καλος γυρολογος των γηπεδων πλεον και σε πολυ ενεργεια ακομη πηγα και παρακολουθησα νεα περαμος-λεων μοσχατου με φιλους απο β εσκανα οι οποιοι παιζουν στην νεμ απο περσυ!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΤΖΑΜΑΡΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ 40-50 ΑΤΟΜΩΝ ΗΡΘΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΜΟ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ PLAY MAYKER ΤΗΣ,ΤΟ 2ΑΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΑΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟΟΟΟΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ 4 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΙ 3 ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΤΑ FOUL EIXAN ΩΣ ΕΞΗΣ 10-5, 12-3, 14-5, 10-1 ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ...!!ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΟΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ!!!

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ=1 74-58 ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!!

Καλημερα και απο εμενα,βλεποντας τα τελευταια νεα της ομαδας μου ολοι μπορουμε να καταλαβουμε οτι περναει μια περιοδο κρισης και ελπιζω οτι πολυ συντομα 8α ειναι παλι κοντα σας πολυ δυνατη και θα επιστρεψει στα παρκε οπως στον Α γυρο.Πολλα προβληματα τραυματισμων,περιοδος εξετασεων στα πανεπηστημια ειναι απο τα πιο σοβαρα προβληματα που αντιμετοπιζουμε και δεν μπορουμε να βρεθουμε ολοι μαζι στις προπονησεις.Ευχομαι ομως σε αυτη την ομαδα να επανελθει και να μην τα παρατησει ετσι ωστε να μπορεσει να πιασει τον δευτερο στοχο της που ειναι η τεταρτη θεση.
Οσο για τον χθεσινο αγωνα για να ερθω και στο θεμα μας η Περαμος απλα ηταν πιο πολυ μεσα στο γηπεδο και μπορεσε να ειναι συγκεντρωμενη για 40 λεπτα και να παρει το παιχνιδι.Το λεω αυτο γιατι εμεις βρεθηκαμε 10 ποντους μπροστα και αντι να προσπαθησουμε να αναιβασουμε την διαφορα η να την κρατησουμε την χασαμε παρα πολυ ευκολα με λαθος επιλογες και βρεθηκαμε παλι να κυνηγαμε στο υπολοιπο παιχνιδι.Σε φοβερη μερα το πλει μεκερ και το Νο 7 της Περαμου καθως και το Νο 4 οδηγησαν την ομοδα τους στην νικη.
Φιλε ΑΛΑΖΟΝΙΚΕ κανεις μεγαλο λαθος για την χθεσινη διαιτησια.Οι τεχνικες ποινες σωστα δοθηκαν και δεν νομιζω να ηταν τοσες πολλες οσο για τα αντιαθλικα δωθηκαν και στις 2 μεριες.Οι παιχτες της Περαμου πιο ψυχωμενοι απο εμας πολλες φορες ξεφευγαν απο τα απλα Ελληνικα και το γυρναγαν σε βαρια Γαλλικα και αυτο ειναι λογος να δοθει μια τεχνικη ποινη.Οσο για τον κ.Τζαμαρα ενα καλο διαιτητη δεν πρεπει να μιλαμε ετσι μπορει οπως λες να μην ηταν στην βραδια του αλλα ακομα και αυτοι οι ανθρωποι εχουν τις κακες τους μερες.Παρολο αυτα για να σου δειξω ποσο μεγαλος διαιτητης ειναι παρεμεινε ψυχραιμος σε μια τετοια εδρα ΚΑΥΤΗ και ξερεις τι εννοω δεν ειμαι γραφικος εγω να γραφω τι εγινε,μαγκια σας για αυτη την εδρα.Χαρητε την μεγαλη νικη που κανατε απεναντι σε αυτη την μεγαλη ομαδα και μην ασχολεισε με τα παρελκομενα.
Παντα φιλικα Νο4 Λεων Μοσχατου
petran777
Καλησπερα σε ολους,

Τα προγνωστικα μου για αυτη την αγωνιστηκη ηταν για πολυ κουβα....ευτυχως που δεν παιζοντουσαν σε καμια στοιχηματικη εταιρια...
alazonikos
ΦΙΛΕ DON ΝΟ4 ΤΟΥ ΛΕΩΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΩ ΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ΠΛΗΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΖΑΜΑΡΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΠΕΥΚΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΑ "ΑΡΧ..." ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΝΕΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ..ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ...ΑΥΤΟ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΣΩΣΤΟΣ..ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΝΟ7 ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΕΒΑΖΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ, ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΟ PLAY MAYKER ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΑΙΔΙΑ,Η ΟΜΑΔΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΣΕΙ
ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΛΦΑ ΓΥΡΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ...ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ !!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!!!

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ....

συγγνωμη για τα κεφαλαια δεν ειναι προκλητικο το υφος μου ουτε εντονο!!!
bartsa
καστελλα-ερμης ποσο ηρθε
jhantzop
QUOTE(alazonikos @ Feb 20 2010, 15:36 ) *
...

συγγνωμη για τα κεφαλαια δεν ειναι προκλητικο το υφος μου ουτε εντονο!!!


Τότε γιατί γράφεις με κεφαλαία; άλλαξέ τα...


petran777
Καλησπερα σε ολους,

Τα προγνωστικα μου για αυτη την αγωνιστηκη ηταν για πολυ κουβα....ευτυχως που δεν παιζοντουσαν σε καμια στοιχηματικη εταιρια...smile.gif

Τουλαχιστον για την ομαδα μου επεσα μεσα...

Στα αγωνιστικα, εγινε ενα πολυ κακο παιχνιδι, αν ημουν θεατης μπορει και να εφευγα στο ημιχρονο...Αυτο οφειλεται και στις 2 ομαδες φυσικα, με μεγαλυτερη ευθυνη απο πλευρας ερμη αργ. καθως το αναρχο παιχνιδι τους παρεσυρε και εμας, αφου στο ανοιχτο γηπεδο δεν εκμεταλλευτηκαμε τις πολλες ευκαιριες που προερχονταν απο την καλη αμυνα, με εξαιρεση καποιες ατομικες ενεργειες του αρχηγου μας που στο α' ημιχρονο μας κραταγε μπροστα μεχρι τη ληξη του.
Στο β' ημιχρονο συνεχιζοντας την καλη αμυνα μας και με καλυτερο ομαδικο παιχνιδι επιθετικα, η ομαδα μου εχτισε μια διαφορα την οποια κρατησε μεχρο το τελος. 51-43 αν θυμαμαι καλα τελικο αποτελεσμα.

Μεγαλη νικη για καθαρα ψυχολογικους λογους μετα απο 2 συνεχομενες ηττες, στοχευουμε να τελειωσουμε τη σεζον με οσο περισσοτερες νικες γινεται και να ευχαριστηθουμε μπασκετακι.
Απο πλευρας καστελλας, περα απο τον αρχηγο που εχτισε τις βασεις για τη νικη, σε καλη βραδια, ειδικα στο δευτερο ημιχρονο, ο μικρος και ο Στελλαρας.
Απο τον Ερμη Αργ. δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο παιδι, το σιγουρο ειναι οτι το παλεψαν μεχρι τελους.
Προς τα τελη του ματς υπηρξαν εντονες διαμαρτυριες απο τον coach του Ερμη προς τους διατητες, που θεωρω οτι δεν επαιξαν κανενα ρολο στην ροη του αγωνα...

Ερχεται μεγαλο παιχνιδι την αλλη παρασκευη με Ιασωνα με στοχο οπως και σε καθε παιχνιδι τη νικη...

Οσα για τα υπολοιπα ματς, ενα μπραβο στα σουρμενα που κανουν γερο μπασιμο για την ανοδο, ο λεων σιγουρα περναει κριση, και θεωρω οτι οι Ερμηδες και ο Φοινικας ειναι με το 1.5 ποδι στη Δ'.

Με σεβασμο
Νο. 18 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
milf_hunter#6
QUOTE(petran777 @ Feb 18 2010, 17:19 ) *
ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1

Το πιο ωραιο ματς της αγωνιστικης στο καυτο γηπεδο των τραχωνων...αυτη τη φορα νομιζω οτι οι τραχωνες θα αποδειξουν γιατι θεωρουνται κατα πολλους η πληρεστερη ομαδα στην Γ'. Αξιομαχα τα Σουρμενα θα το παλεψουν αλλα δεν θα εχουν το περιφεριακο σουτ οπως σε αλλα ματς στα δυσκολα στεφανια των τραχωνων...

Για αυτο και εμεις τα βαζαμε χλατσωτα.....Οπως το τελευταιο!!! shot.gif shot.gif shot.gif Πιστευω πως την νικη μας την εδωσε η πολυ καλη μας αμυνα!!!ευχαριστουμε για το μπραβο...παμε για το επομενο!!!!
jna23
QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 20 2010, 16:05 ) *
Για αυτο και εμεις τα βαζαμε χλατσωτα.....Οπως το τελευταιο!!! shot.gif shot.gif shot.gif Πιστευω πως την νικη μας την εδωσε η πολυ καλη μας αμυνα!!!ευχαριστουμε για το μπραβο...παμε για το επομενο!!!!


Εγω ειχα πει αμα τα βάλετε θα κερδισετε smile.gif

traxonas
Τραχωνες - Σουρμενα 63 - 66

Δευτερη συνεχομενη ηττα για την ομαδα μας, απο τα μαχητικα Σουρμενα αυτη τη φορα.
Πολυ κακη η περιφερεια μας, αμυντικα και κυριως επιθετικα - ενιοτε και απειθαρχη. Τα σπασαμε για μια ακομα
φορα ειτε τριποντα ειτε διποντα ειτε λει απ(!!)
Οι ψηλοι μας ηταν σε καλυτερη μερα και επωμιστηκαν και το σκοραρισμα.
Απο την αλλη, η περιφερεια των Σουρμενων ειχε ενα πολυβολο με το νο 6 στην πλατη, που την
εσπρωχνε συνεχεια στο σκορ, αλλοτε απο μεσα και αλλοτε εξω απο τα 6.25(πρεπει να μας εβαλε καμια 20ρια με αρκετα τριποντα) Οταν εχεις τετοια βοηθεια στηνπενταδα σου ολοι πατανε καλυτερα στα ποδια τους . Δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Ζηταμε συγγνωμη για καποιες παρεκτροπες απο τους πιτσιρικαδες της εξεδρας, παρασυρθηκαν απο καποιους που δεν
εχουν θεση σ'αυτην και δεν τους εχει αναγκη η ομαδα (εννοω καποια υβριστικα συνθηματα).

Η ομαδα σιγουρα δεν ειναι σε καλη κατασταση και φταιει η χαλαρωση και το γενικο κλιμα οτι η υποθεση ανοδος ειχε
τελειωσει!! Βαζουμε τα κεφαλια μεσα, το +3 δυστυχως το χασαμε, τωρα πια ,οπως λεει η παροιμια:
'' τρεχατε ποδαρακια μου μην σας χεσ.. ο κωλος μου''.

JNA23, αρχιζω και εγω πλεον τα προγνωστικα για την ομαδα σου, και θα δεις εγω τι γκαντεμης ειμαι!! smiley.gif
jna23
QUOTE(traxonas @ Feb 20 2010, 18:31 ) *
JNA23, αρχιζω και εγω πλεον τα προγνωστικα για την ομαδα σου, και θα δεις εγω τι γκαντεμης ειμαι!!  smiley.gif

ΝΑ πώ ότι δεν έχεις δίκιο smile.gif
milf_hunter#7
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω,χωρις να υποτιμαω τις ομαδες της Νεας Περαμου και του Ερμη Αργυρουπολης.....
Πως κερδισατε των Λεων Μοσχατου που ειναι μια ομαδα με ροστερ Α ΕΣΚΑΝΑ ετσι μας ελεγαν,πειτε μου αν θελετε γιατι θελω να τους κερδισω και εγω οπως και η Βουλιαγμενη πιστευω....
την συνταγη παρακαλω!!!!!!!!
don juan
QUOTE(milf_hunter#7 @ Feb 21 2010, 00:35 ) *
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω,χωρις να υποτιμαω τις ομαδες της Νεας Περαμου και του Ερμη Αργυρουπολης.....
Πως κερδισατε των Λεων Μοσχατου που ειναι μια ομαδα με ροστερ Α ΕΣΚΑΝΑ ετσι μας ελεγαν,πειτε μου αν θελετε γιατι θελω να τους κερδισω και εγω οπως και η Βουλιαγμενη πιστευω....
την συνταγη παρακαλω!!!!!!!!

απλα αυτα τα ματσακια για εμας ειναι πιο δυσκολα απο οτι φαινεται παρα με ομαδες οπως τα σουρμενα που 3ερουμε πως να τα κερδιζουμε... οσο για τη... συνταγη.. εχετε πολλα καρβελια ακομα!!!!
jna23
QUOTE(don juan @ Feb 21 2010, 05:02 ) *
απλα αυτα τα ματσακια για εμας ειναι πιο δυσκολα απο οτι φαινεται παρα με ομαδες οπως τα σουρμενα που 3ερουμε πως να τα κερδιζουμε... οσο για τη... συνταγη.. εχετε πολλα καρβελια ακομα!!!!


Οριστέ τωρα σε κάλυψε η απάντηση.
Φούρναρης θα γινω εγω πάντος smile.gif
Negro8
Βαθμολογία
σε 18 αγωνιστικές
1 – Βουλιαγμένη 16-2 34
2 – Ιάσωνας Νικ. 14-4 32
3 - Τράχωνες 13-5 31
----------------------------------------------------
4 - ΟΚΕ 12-6 30
5 – Σούρμενα 12-6 29
6 - Λέων Μοσχ. 10-8 28
7 – Καστέλλα 9-9 27
8– Ηλεκτρούπολη 8-10 26
9 - Πήγασος 7-11 25
10 Αρης Γλυφ. 7-11 25
-----------------------------------------------------
11 - Ερμής Αργ. 5-13 23
12 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 5-13 23
13– Ν. Πέραμος 5-13 23
14 - Ερμής Πειρ. 3-15 21
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό
jna23
QUOTE(Negro8 @ Feb 21 2010, 18:42 ) *
Βαθμολογία
σε 18 αγωνιστικές
1 – Βουλιαγμένη 16-2 34
2 – Ιάσωνας Νικ. 14-4 32
3 - Τράχωνες 13-5 31
----------------------------------------------------
4 - ΟΚΕ 12-6 30
5 – Σούρμενα 12-6 29
6 - Λέων Μοσχ. 10-8 28
7 – Καστέλλα 9-9 27
8– Ηλεκτρούπολη 8-10 26
9 - Πήγασος 7-11 25
10 Αρης Γλυφ. 7-11 25
-----------------------------------------------------
11 - Ερμής Αργ. 5-13 23
12 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 5-13 23
13– Ν. Πέραμος 5-13 23
14 - Ερμής Πειρ. 3-15 21
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό

Αχ αυτός ο βαθμός από τα Σούρμενα θα παίξει τον ρόλο του τελικά.

Το πρωτάθλημα έχει πάρει φωτιά. 

6 ομάδες κυνηγάνε άνοδο (αν ανέβουν 4)

4 ομάδες προσπαθούν να σωθούν καθώς είναι πολύ πιθανό να πέσουν 5 η και 6 ομάδες 

4 ομάδες πιστεύουν ακόμα πως μπορεί να σωθούν και προσπαθούν.




 


milf_hunter#6
QUOTE(jna23 @ Feb 21 2010, 19:26 ) *
Αχ αυτός ο βαθμός από τα Σούρμενα θα παίξει τον ρόλο του τελικά.
 

Μακαρι να μην τον χρειαστουμε στο τελος....εχουμε την διαφορα απο τους τραχωνες καθως τους κερδισαμε και τις δυο φορες,μια καλη διαφορα (+13 αν θυμαμαι καλα) απο οκε,και τον λεων τελευταια αγωνιστικη σε μας!!!αν και μεχρι τοτε εχει ΔΡΟΜΟ ακομα.......τωρα υπαρχει μονο ο ερμης........!!!!!!
don juan
QUOTE(jna23 @ Feb 21 2010, 09:27 ) *
Οριστέ τωρα σε κάλυψε η απάντηση.
Φούρναρης θα γινω εγω πάντος smile.gif

Θα τους ετοιμαζεις τα καρβελια; κανενα προβλημα! να παιρνετε και εσεις κανενα μαθημα πως κερδιζουν το λεων!!!! rolleyes.gif blink.gif
POWER_KF
QUOTE(free man @ Feb 19 2010, 15:13 ) *
Kαι αναρωτιεμαι τι θελει να πει ο ποιητης; (Nατη μας και η ποιηση)
Ψαχνω βαθια μεσα μου να βρω τι ειναι αυτο που του εκανε εξαιρετικη εντυπωση η "κριτικη" στον προπονητη των τραχωνων (γνωμη μου που δεν ζητω σε καποιον να την ασπασθει, θα το έλεγα εγω) ή το οτι "λογοφερα" με παιχτη αλλης ομαδας της Β ΕΣΚΑΝΑ, που στο κατω-κατω το μισο φορουμ εχει "λογοφερει" μαζι του για τους σχολιασμους του σε παιχνιδια αλλων ομαδων (ουδεν μεμπτον δι εμε) ή τελος μηπως ανησυχει "μη φυγει ο προπονητης και οταν ερθει ο καινουργιος σιγησω"


Φίλε Free Man συγχαρητήρια γιατί:
α. Με ξεσκέπασες..... Είμαι Μάνατζερ της Παραλιακής. Τώρα ετοιμάζω μεταγραφή για Βέρτη / Ρέμμο το καλοκαίρι.
β. Αν και καθηστέρησες να μπεις στο forum, σε σύντομο χρονικό διάστημα κάλυψες τα κενά σου. Σου προτείνω να διαβάσεις κι άλλα ποσταρίσματα εκτός των δικών μου και να κανονίσουμε να σε εξετάσω.
γ. Σε συνέχεια του β, αφού έχεις και την αποδοχή του "αρχηγού" θα πας μπροστά.
δ. Σε συνέχεια το γ, σου προτείνω να τα βρεις και με τον "κατεστραμένο" γιατί έχει άκρες σε προπονητές και μπορεί να βολέψει κι εσένα αν χρειαστεί. Αφού βέβαια βολευτεί κι αυτός.

Στα σοβαρά τώρα, όσο σοβαρά αξίζει να απαντήσει κανείς, πράγματι έχω μιλήσει, μιλάω και θα μιλάω με κολακευτικά λόγια για κάποιους προπονητές, όπως το κάνω και για κάποιες ομάδες ή για κάποιους παίχτες. Π.χ. στο ποστάρισμα που "ανακάλυψες" στις 2/2/2010 με την κριτική στις ομάδες Α ΕΣΚΑΝΑ και ανέφερες τις απόψεις μου περί ΑΣΤΕΡΑ, θα ήταν καλό να διαβάσεις ότι εκτός του Σολωμού που υπαινίσσομαι μιλώ με κολακευτικά λόγια για τον Πεταλά του Πορφύρα και για τον Ποτόσογλου της Ελευθερίας. Σε άλλο ποστάρισμα στη Β' ΕΣΚΑΝΑ μιλώ με καολακευτικά σχόλια για τον Χαριτάτο. Τελικά φαίνεται ότι έχω καταφέρει να μανατζάρω "μπλου τσιπς"..... Απλά καλέ μου φίλε, όλοι αυτοί (Λιζάρδος, Σολωμός, Ποτόσογλου, Πεταλάς, Χαριτάτος και άλλοι που δε μου έχει δοθεί η ευκαιρία να εκθιάσω ακόμη) έχουν γράψει πολλά χιλιόμετρα λόγω ηλικίας στο κοντέρ του μπάσκετ. Ως εκ τούτου δε μου κολλάει, ο κάθε ένας που έχει τη μισή τους ηλικία να τους κρίνει και να τους κατακρίνει. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κάνουν λάθη στη δουλειά τους σεβάσου ότι όταν αυτοί μιλούσαν ή έπαιζαν μπάσκετ εσένα ακόμη μάλλον δε σε είχαν σκεφτεί οι γονείς σου. Respect λοιπόν.
Εγώ λοιπόν, επειδή μου αρέσει να χαζεύω στο forum, στα διαλείμματα της δουλειάς μου, έχω γράψει και σχολιάσει και στις τρεις κατηγορίες (Α, Β, Γ) ΕΣΚΑΝΑ, με περισσότερο στη Γ γιατί εκεί έχει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον όπως φάινεται από τα ποσταρίσματα. Για εσένα παραμένει αξιοπερίεργο (όχι μεμπτό) ότι εμφανίστηκες στο forum μετά την ήττα των Τραχώνων από τη Βουλιαγμένη, και ασχολείσαι μόνο με αυτούς.
Επειδή όμως όπως φάινεται σου αρέσει η λογοτεχνία και το ψάξιμο σε προηγούμενα ποσταρίσματα, σου συστήνω ένα από τα καλύτερα ποσταρίσματα που κυκλοφορούν στο forum αυτή την εποχή. Δημοσίευση 428 - 10/02/10 από Παντογνώστη στην Α ΕΣΚΑΝΑ. Μελέτα τους στίχους (αν θες υπάρχουν και παραπομπές για να τους ακούσεις ζωντανό σε άλλα ποσταρίσματα) και προβληματίσου. Εγώ δε λέω ή γράφω τίποτε άλλο. Σε περίπτωση που δεν το βρεις αντιγράφω την τελευταία στροφή:

Κι οι ποιητές με χέρι υγρό,
υμνούνε της πατρίδας τον χαμό,
κάνουν με θέρμη τα στοιχειά στιχάκια,
με τους σοφούς του κράτους τα ‘χουνε πλακάκια,
σαν χέλια γλοιώδικα έχουν πουληθεί,
τους έχω σιχαθεί
leonkalf
Καλησπέρα, μετά από αρκετές μέρες γράφω πάλι στο topic..
Είχαμε και πολύ δουλειά (στο forum) τις τελευταίες μέρες, με τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος και αρκετά άλλα topics που χρειάζονταν moderating..

Στα δικά μας.. (έχω αφήσει και κάτι χρωστούμενα από το ματς που είδα Τράχωνες-Βουλιαγμένη)

Ας ξεκινήσω από τα φρέσκα.
ΑΣΗ-Πήγασος 64-55 , όπως είπαν και τα παιδιά που έγραψαν τις προηγούμενες μέρες.
Η ΑΣΗ πήρε δίκαια τη νίκη, και κατάφερε (και είναι πολύ σημαντικό) να καλύψει και την διαφορά της ήττας της στο ματς του α' γύρου.
Το παιχνίδι καθυστέρησε να ξεκινήσει λόγω της καθυστερημένης άφιξης των δελτίων του Πήγασου (λάθος συνεννόηση και παράλειψη) και ευτυχώς που τελικά έφτασαν εγκαίρως. Η μομφή του win που έγραψε ότι θα μπορούσε να πάρει το ματς η ΑΣΗ στα χαρτιά 20-0 νομίζω ότι δεν ευσταθή, αφού τα δελτία έφτασαν και πιστεύω ότι τα ματς πρέπει να παίζονται μέσα στο γήπεδο. Τώρα αν το θέμα ήταν για 2-3 λεπτά κατά τη γνώμη σου, ε νομίζω δεν είναι άξιο αναφοράς.

Κατόπιν, πιστεύω ότι στο ματς μπήκε μία μόνο ομάδα που είχε πάθος και θέληση (σε όλη τη διάρκεια του ματς) να πάρει το ματς. Εμείς σαν Πήγασος αδικαιολόγητα μπήκαμε σε ένα ματς-τελικός (στην ουσία) πολύ νωθροί, ανεξήγητα.. Αποτέλεσμα, τα πολλά λάθη, ο εκνευρισμός και η έλλειψη συγκέντρωσης. Δυστυχώς, έτσι ματς δεν μπορείς να κερδίσεις. Τα λέω ωμά αλλά έτσι είναι..
Στον ομαδικό αθλητισμό, πρωτεύων ρόλο παίζει η ψυχολογία και το "team spirit" και σε αυτό χρειαζόμαστε δουλειά για τα δύσκολα ματς που έρχονται. Όλα τα ματς πρέπει να αντιμετωπίζονται σαν "ζωής και θανάτου", αφού τα περιθώρια στενεύουν.. Δεν έχουμε περιθώρια επιλογής..

Η ΑΣΗ με αυτή τη νίκη (και το + στη διαφορά) απέκτησε προβάδισμα αφού είναι ουσιαστικά 2β. πάνω μας. Οι εξελίξεις από τα πρωταθλήματα των 2 ομίλων του νότου της Γ' εθνικής δείχνουν ότι πολύ δύσκολα δεν θα πέσει 5η και 6η ομάδα από την κατηγορία μας. Εμείς τώρα είμαστε 5οι από το τέλος, οπότε κάθε ματς, κάθε μπάλα, κάθε άμυνα, κάθε επίθεση είναι θέμα επιβίωσης πια.. Μένουν 8 τελικοί και θα μετρήσει πολύ η καρδιά και η θέληση.


Από πλευράς τακτικής, απόδοσης παικτών κλπ δεν έχω να σχολιάσω κάτι, αφού ήταν ένα γενικά κακό ποιοτικά ματς.


Στα αρνητικά, ο τραυματισμός του Παππά με χτύπημα στο γόνατο (ακόμα δεν έχει διαπιστωθεί το μέγεθος της ζημιάς, χρειάζεται μαγνητική). Ο οποίος Παππάς μεσοβδόμαδα είχε πάθει και ένα μικρό κάταγμα στη μύτη (στην προπόνηση), έγινε η απαραίτητη ανάταξη και έπαιξε στο ματς ρισκάροντας .. Άτυχη βδομάδα για τον Παναγιώτη.




Στο ματς της προ-προηγούμενης εβδομάδας στον Άλιμο, θεωρώ ότι η Βουλιαγμένη κέρδισε δίκαια τελικά. Έδειξε καλύτερα στημένη στο γήπεδο, περιόρισε τα ατού των γηπεδούχων, πάταγε καλύτερα στο γήπεδο και μου έδωσε την εντύπωση ότι ήταν το φαβορί για τη νίκη. Βέβαια, στο μπάσκετ όλα γίνονται και όταν οι Τράχωνες κάνανε την αντεπίθεσή τους έλεγα ότι μπορεί και να γυρίσει το ματς, αφού και η Βουλιαγμένη στερείτε πολλών λύσεων..
Όμως ο εκνευρισμός, οι κακές επιλογές και η αστοχία σε κάτι μακρινά σουτ των Τραχώνων δεν τους άφησε πιστεύω να συνεχίσουν και να πλησιάσουν κι άλλο.
Στυλοβάτες της νίκης της Βουλιαγμένης θεωρώ ότι ήταν τα 2 guard, ο Παγώνης και ο μικρός το #15. Οι 2 "ψηλοί", εντάξει είναι αναμενόμενο, όλοι ξέρουν ότι είναι καλοί παίκτες και θα είναι πρωταγωνιστές. Όμως οι 2 που προανέφερα έδωσαν στη Βουλιαγμένη την καλή άμυνα ψηλά στη ζώνη, τα κλεψίματα και τους αιφνιδιασμούς που άνοιξαν τη διαφορά στο τέλος του α' ημιχρόνου και ήταν το κλειδί ώστε μετά να έχουν την ασφάλεια αυτή και να πάνε το ματς εκεί που το ήθελαν. Είναι "κοντούρες", γρήγοροι, αθλητικοί (ειδικά ο Παγώνης), ζιζάνια πραγματικά.



Αυτήν την Παρασκευή περιμένω τον "Κόναν" και την παρέα του στον Κορυδαλλό! Ελπίζω και εύχομαι να γίνει ένα πολύ όμορφο ματς και να έρθει να το δει όσος περισσότερος κόσμος γίνεται.
Εγώ θα κάνω την κινητοποίησή μου, περιμένω και από εσάς (jna, referee, tsili, bet) wink.gif Να το διασκεδάσουμε πρωτίστως.. και ας κερδίσει ο καλύτερος της βραδιάς. blove.gif


Y.Γ Πείτε και στον tsili82 να έρθει στην παλιά γειτονιά του, εκεί που έκανε τα πρώτα μπασκετικά του βήματα..
ANASTALTIKO HAF
κρισιμη αγωνιστικη με μαχες σε ολα τα μετωπα....



Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ 2 (αρκετα ντεφορμε και οι 2 ομαδες,σε ενα τοσο κρισιμο παιχνιδι θα παιξει ρολο η πειρα και πιστευω οτι σε αυτο το σημειο οι τραχωνες υπερτερουν...)

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 (σχετικα ευκολος και με ωραιο μπασκετ...)

Ο.Κ.Ε.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2(στην εκπληξη,αν και ο οκε ειναι αρκετα δυνατη εδρα...)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(δν νομιζω οτι θα γκελαρει εκει...)

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(ντερμπι με αρκετο αναρχο παιχνιδι.....)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(καλυτερη ομαδα ο αρης,αν ακι η νεα περαμος ερχεται απο μεγαλη νικη....)

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1( ντερμπι για μενα με την πιο απροβλεπτη ομαδα της κατηγοριας!πιστευω οτι θα βαλει τα σουτ εναντια στη ζωνη του ιασωνα...)

καλη αγωνιστικη και χωρις τραυματισμους........

ΥΓ:ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ....

ΥΓ2:καλη και γρηγορη αναρρωση στον παιχτη του πηγασου....

wos_sport5.gif wos_sport4.gif wos_sport3.gif wav.gif sport-smiley-017.gif shot.gif shot.gif shot.gif kill.gif banana.gif banana.gif
ELEFSINA

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ 2(πρεπει να ρεφαρει τις 2ηττες με αυτο το διπλο στο ντερμπυ για να συνεχισει να εχει την ανοδο στα χερια του.Αν χασει χανει μπαινει σε περιπετειες καθως βαζει και παλι τον Λεων στο παιχνιδι.Θα στοιχηματιζα στον Λεων λογω εδρας και παθους αλλα η εμπειρια και το βαθος σε αυτα τα ματς μετραει)

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1(ευκολη νικη)

Ο.Κ.Ε.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. (no comment)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(λογικα θα περασει και απο κει,αλλα αν ο Πηγασος την κερδισει θα μιλαμε για βασεις παραμονης)

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 2(ντερμπυ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ,στοιχηματιζω στο φοινικα γιατι εχει παρει μεχρι στιγμης στο 2ο γυρο αυτα τα ματς.αλλα θεωρω οτι αν ο Ερμης ειναι στην καλη του μερα οπως με τον Λεων τοτε αλλαζουν τα πραγματα...)

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(αλλο ενα ντερμπυ παραμονης,στοιχηματιζω 1 λογω δυνατης εδρας,η Ν.Περαμος προερχεται απο μια φανταστικη νικη αλλα το θεωρω δυσκολο να κανει εκει το διπλο)

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1(κ γω θα ρισκαρω το αποτελεσμα γιατι καποια στιγμη και ο Ιασωνας πρεπει να κανει κοιλια)
Χορευτης
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ 2 Καλυτερη ομαδα οι τραχωνες πιστεβω θα το παρουν το ματσακι.. Διαφορα 5-10

Α.Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1. τα Σουρμενα θα νικισουν ευκολα. ο Ερμης ειναι μαχητικος αλλα νομιζω λιγο απροπονιτος κ θα μεινει απο δυναμεις Διαφορα 15-20

Ο.ΚΕ.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ 2 θα πονταρω στην εκπληξη.. ο ΟΚΕ θελει το ματσ για να κυνηγησει την ανοδο.. κ η Ηλεκτρουπολη για να σωθει Διαφορα 1-5

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2 η Βουλιαγμενη πρεπει να το παρει κ θα το παρει.. Διαφορα 7-15

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο 1 Για μενα ειναι το ντερμπυ της αγωνιστικης οποια ομαδα κερδισει ριχνει στο καναβατσο την αλλη.. θα πονταρω εδρα κ στο ταλεντο του μικρου του ερμη.. πρεπει να προσεξουν το 4αρακι του Φοινικα ειναι καλος παιχτης Διαφορα 1-5

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1 δεν ξερω ποιες ειναι οι νεες προσθηκες για την Περαμο, αλλα πιστεβω οτι ειναι καλυτερος ο Αρης κ αν δεν το παρει θα αυτοκτονησει Διαφορα 5-10

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 νομιζω οτι πολυ σημαντικο ρολο θα παιξει η ζωνη του Ιασωνα, αυτο παιζει συνηθως..αν η Καστελλα τα βαλλει τοτε θα εχει τυχη, αλλιως βλεπω διπλο.. Διαφορα 5-10

Καλη αγωνιστικη, με υγεια για ολους τουσ αθλητες
POWER_KF
Οι αποφάσεις της ΕΣΚΑΝΑ
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. που συνεδρίασε την Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010 αποφάσισε τα κάτωθι:
2)Επέβαλε ποινή δύο (02) αγωνιστικών ημερών στο σωματείο Λέων Μοσχ. για τα γεγονότα που συνέβησαν στον αγώνα με τον Άρη Γλυφάδας.

Ξέρει κανείς τι έγινε στο ματς με τον Λέοντα και τον Άρη και τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές ο Λέων;
Παίζει κεκλεισμένων των πορτοπαραθύρων αυτή την Παρασκευή με τους Τράχωνες;
alazonikos
ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ...!

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ=1 Στο τελος οι τραχωνες δεν θα ανεβουν!Θα χασουν την ανοδο απο σουρμενα!

Α.Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ=1 Ευκολα +20

Ο.ΚΕ.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ=1 Δεν θα πονταρω στην εκπληξη.. ο ΟΚΕ θελει το ματς για να κυνηγησει την ανοδο..Θα στειλει την ηλεκτρουπολη στο καναβατσο! +10

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ=2 Εαν η βουλιαγμενη δεν αρχισει να δινει παιχνιδια θα το παρει...!

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο=1 Θα πονταρω εδρα αλλα οποιος κερδισει ο αλλος τελειωσε!

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ=2 μεγαλο ντερμπυ!στο πρωτο γυρο ειχε κερδισει η περαμος με 15!Σε περιπτωση νικης παλι,τοτε ειλικρινα αλλαζουν πολλα στο πρωταθλημα!

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ=1χ2 περιεργες ομαδες στην μερα τους πανε καλα!ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ!ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΙΑΣΩΝΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑ!

Καλη αγωνιστικη, με υγεια για ολους τους αθλητες
milf_hunter#7
QUOTE(POWER_KF @ Feb 24 2010, 18:45 ) *
Οι αποφάσεις της ΕΣΚΑΝΑ
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. που συνεδρίασε την Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010 αποφάσισε τα κάτωθι:
2)Επέβαλε ποινή δύο (02) αγωνιστικών ημερών στο σωματείο Λέων Μοσχ. για τα γεγονότα που συνέβησαν στον αγώνα με τον Άρη Γλυφάδας.

Ξέρει κανείς τι έγινε στο ματς με τον Λέοντα και τον Άρη και τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές ο Λέων;
Παίζει κεκλεισμένων των πορτοπαραθύρων αυτή την Παρασκευή με τους Τράχωνες;

ο φυλακας τπυ ΛΕΩΝΤΑ εκλεισε τα φωτα και επεσε ξυλο ετσι εμαθα απο παικτη του ΑΡΗ .....
jumaru
QUOTE(milf_hunter#7 @ Feb 25 2010, 12:03 ) *
ο φυλακας τπυ ΛΕΩΝΤΑ εκλεισε τα φωτα και επεσε ξυλο ετσι εμαθα απο παικτη του ΑΡΗ .....



69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif


Απιστευτο αν οντως εγινε ετσι.!
bartsa
QUOTE(milf_hunter#7 @ Feb 25 2010, 12:03 ) *
ο φυλακας τπυ ΛΕΩΝΤΑ εκλεισε τα φωτα και επεσε ξυλο ετσι εμαθα απο παικτη του ΑΡΗ .....

Αδικη κατα τη γνωμη μας η τιμωρια του λεων. το λαθος ειναι περα για περα του φυλακα που προφανως επειδη βιαζοταν εσβησε ολα τα φωτα με κινδυνο να γινει συραξη.Το παιχνιδι ειχε πολυ ενταση αλλα παρολα αυτα και μαλιστα μεσα σε απολυτο σκοταδι περα απο ενα δυο σπρωξιματα οι αθλητες των δυο ομαδων εδειξαν χαρακτηρα και το θεμα εληξε εκει.
referee
QUOTE(alazonikos @ Feb 24 2010, 19:42 ) *
ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ...!

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ=2 Εαν η βουλιαγμενη δεν αρχισει να δινει παιχνιδια θα το παρει...!

Καλη αγωνιστικη, με υγεια για ολους τους αθλητες


Όταν λες "να αρχίσει να δίνει παιχνίδια",τι εννοείς και που το στηρίζεις?Ούτε έχει τελειώσει τίποτα ακόμα στο πρωτάθλημα,ούτε οικονομικό πρόβλημα έχει η ομάδα για να "πουλήσει" παιχνίδι...Βγάλε από το μυαλό σου τις θεωρίες συνομωσίας.Η Βουλιαγμένη θα χτυπήσει όλα της τα παιχνίδια μέχρι το τέλος...Εξάλλου,έχουμε δύσκολο πρόγραμμα μέχρι το τέλος,οπότε απαγορεύεται να χαλαρώσουμε...

Sorry φίλε leonkalf... 19.gif
leonkalf
QUOTE (referee @ Feb 25 2010, 11:59 ) *
Όταν λες "να αρχίσει να δίνει παιχνίδια",τι εννοείς και που το στηρίζεις?Ούτε έχει τελειώσει τίποτα ακόμα στο πρωτάθλημα,ούτε οικονομικό πρόβλημα έχει η ομάδα για να "πουλήσει" παιχνίδι...Βγάλε από το μυαλό σου τις θεωρίες συνομωσίας.Η Βουλιαγμένη θα χτυπήσει όλα της τα παιχνίδια μέχρι το τέλος...Εξάλλου,έχουμε δύσκολο πρόγραμμα μέχρι το τέλος,οπότε απαγορεύεται να χαλαρώσουμε...

Sorry φίλε leonkalf... 19.gif

No sorry ref, αυτό θα έλειπε άλλωστε... να μπείτε σε μια τέτοια διαδικασία.. Ελπίζω μόνο να μην είσαι αύριο "διάβολος" μέσα στο παρκέ 19.gif κι αυτό λόγο της καλής μας άμυνας (λέω τώρα.. tongue.gif)

Εμείς κι εσείς, όπως είπα και στο προηγούμενο post μου, θα μπούμε αύριο να παίξουμε το παιχνίδι να το ευχαριστηθούμε και ότι γίνει. Μακάρι να μην είχα πάθει ότι έπαθα φέτος και να μπορούσαμε να κοντραριστούμε και μέσα στο παρκέ..



Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής και η βαθμολογία:

N. Πέραμος - Λέων Μοσχ. 72-58
Τράχωνες/Δίας - Σούρμενα 63-66 (παρ.)
Ερμής Πειρ. – ΟΚΕ 44-67
Ηλεκτρούπολη – Πήγασος 64-55
Βουλιαγμένη - Φοίνικας Αγ. Σοφ. 83-59
Καστέλλα – Ερμής Αργ. 53-41
Ιάσωνας Νικ. – Άρης Γλ. 64-59

Βαθμολογία
(σε 18 αγωνιστικές)
1 – Βουλιαγμένη 16-2 34
2 – Ιάσωνας Νικ. 14-4 32
3 – Τράχωνες 13-5 31
----------------------------------------------------
4 - ΟΚΕ 12-6 30
5 - Σούρμενα 12-6 29
6 – Λέων Μοσχ. 10-8 28
7 – Καστέλλα 9-9 27
8 - Ηλεκτρούπολη 8-10 26
9 - Άρης Γλυφ. 7-11 25
10 - Πήγασος 7-11 25
-----------------------------------------------------
11 - Ερμής Αργ. 5-13 23
12 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 5-13 23
13– Ν. Πέραμος 5-13 23
14 - Ερμής Πειρ. 3-15 21

*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό
petran777
Καλησπερα σε ολους τους φιλους,

Θα παραθεσω με τη σειρα μου τα προγνωστικα της αγωνιστικης...

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ 2
Και οι 2 ομαδες δεν ειναι στα καλυτερα τους το τελευταιο καιρο, σιγουρα θα ειναι ντερμπακι και νομιζω οτι οι Τραχωνες εχοντας μεγαλυτερο κινιτρο να διατηρηθουν σε τροχια ανοδου θα κατεφερουν να το παρουν. Ο Λεων σιγουρα θα το παλεψει αλλα νομιζω οτι πλεον αρχισαν να μην το πολυπιστευουν...

Α.Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 +10
Ευκολο απογευμα για την ισως πιο φορμαρισμενη ομαδα της κατηγοριας...Τα παιδια βρισκονται καλα στο γηπεδο με ωραιο μπασκετ και πολυ καλα ποσοστα ευστοχιας εξω απο τη γραμμη των 6.25, ειδικα στην εδρα τους...

Ο.ΚΕ.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ 1
Ο ΟΚΕ αθορυβα εχει σκαρφαλωσει ψηλα στο πινακα και δικαιως ελπιζει...Πολυ τον ειχαν υποτιμησει μαλλον λογω των εμφανισεων στις αρχες του πρωταθληματος. Πιστευω οτι και αυριο δεν θα δυσκολευτει ιδιαιτερα...


ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2 +10
Απλα πολυ καλυτερη η Βουλιαγμενη, δεν εχεις παιχτες ο Πηγασος που θα μπορεσουν να περιορισουν τους 2 ψηλους της..

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο 2
Ο θανατος σου η ζωη μου αυτο το ματς, σε παρομοιο αγωνιστικο στυλ οι 2 ομαδες (run & gun), προβλεπω Φοινικα νικητη γιατι εχει πιο εμπειρους παιχτες

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1
Δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα για την ομαδα του Αρη και πιστευω οτι ευκολα 'η δυσκολα θα επικρατησει της Περαμου, η οποια εμφανιζεται αποδυναμωμενη στα εκτος εδρας παιχνιδια της...

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1
Πιστευουμε στη νικη και θα δωσουμε τα παντα για να την κατακτησουμε...Σεβομαστε τον Ιασωνα φυσικα και δικαιως βρισκεται στη θεση που ειναι, αλλα οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου σκοπος μας ειναι να παιξουμε καλο μπασκετ μεχρι το τελος και να το χαιρομαστε....
Ο φιλος που γραφει για στραπατσα αν θελει ας γινει πιο κατανοητος...

Καλη αγωνιστικη σε ολους...

Με σεβασμο
Νο.18 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ


Don
QUOTE(bartsa @ Feb 25 2010, 12:55 ) *
Αδικη κατα τη γνωμη μας η τιμωρια του λεων. το λαθος ειναι περα για περα του φυλακα που προφανως επειδη βιαζοταν εσβησε ολα τα φωτα με κινδυνο να γινει συραξη.Το παιχνιδι ειχε πολυ ενταση αλλα παρολα αυτα και μαλιστα μεσα σε απολυτο σκοταδι περα απο ενα δυο σπρωξιματα οι αθλητες των δυο ομαδων εδειξαν χαρακτηρα και το θεμα εληξε εκει.

Καλημερα και απο εμενα μια ημερα πριν απα τα παιχνιδια.Θα σταθω στο θεμα της τιμωριας μας απο την ΕΣΚΑΝΑ και θα πω πραγματι οτι ειναι μια αδικη τιμωρια προς την ομαδα μου γιατι οχι μονο δεν εγινε τιποτα μεταξυ των δυο σωματειων αλλα ΗΘΕΛΑ να πιστευω οτι ειχαμε και φιλικες σχεσεις.Το ΗΘΕΛΑ το τονιζω γιατι δεν περιμενα απο την ομαδα σου φιλε μου να παρουσιασουν τα πραγματα αλλιως απο οτι εγιναν.Ειναι κριμα να τιμωρουμαστε για κατι που δεν καναμε!
Η κυρια Αρφαρα και ελπιζω καποιος να της το μεταφερει αυτο,ελπιζω ο κος Μαγγωνακης θα ηθελα να μου πει που ειδε τους φιλαθλους και τις 2 ομαδες να παιζουν ξυλο???Απο τα αποδητηρια που πηγε κατευθειαν!!!!Και αν εγινε αυτο κυρια Αρφαρα γιατι δεν πηρατε δελτια???Κριμα και παλι κριμα οχι μονο για την ομαδα μου αλλα και γενικα για τις ομαδες που τιμωρουνται ετσι!!!Ετσι για να ξερετε κιολας η τιμωρια της ομαδας μας ειναι 3 αγωνιστικες και οχι δυο.Δεν θελω να το συνεχισω και δεν θα δεχτω καποιον να μου πει οτι εγινε κατι αλλο γιατι ειμουνα ο πρωτος που ορμηξα στον υπευθυνο του γηπεδου να του βαλω χερι με ποιο δικαιωμα περνει τετοια αποφαση και κλεινει τα φωτα ενω το κλιμα δεν εχει ηρεμησει ακομα και οι παιχτες ειναι σε υπερενταση λογο αυτου του μεγαλου παιχνιδιου που ειχε γινει.Η απαντηση του κυριου αυτου ηταν οτι αργισαμε!!!!Επισης ημουν ο πρωτος που πηγα στον παγκο του Αρη με σκοπο οταν εγινε ΑΥΤΗ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΑ..... να μην πλησιασει κανεις τους παιχτες του!!!Αυτο το εκανα γιατι φοβηθηκα τους μαγκες απο οποια μερια και να ηταν αυτη που λειτουργουν στο σκοταδι!!!!
Φιλε Μαγκωνακη επειδη νομιζω οτι διαβαζεις αυτο το forum για αυτο και ανεφερα το ονομα σου με κανενα αλλο σκοπο και επειδη θα ηθελα πραγματι να μας πει η κυρια αυτη αυτα που εγραψε στο φυλλο αγωνα που τα ειδε!!!!Μακαρι οτι και κοντρα να εχουμε οι δυο μας,παντα αγωνιστικη,αν οχι να μαθεις αλλα εστω να πεις πως ειναι μια σωστη σφυριχτρα μεσα στο γηπεδο και πως πρεπει να αντιδρουν σε τετοιες καταστασεις!!!
Απο οτι βλεπετε τα παιδια της ομαδας μου πια δεν γραφουν στο forum και 8α ηθελα να μην προκαλουνται για να γραψουν.Απαντω σε αυτο σε ενα Milfhunter που ειχε γραψει πως και καλα οι τελευταιοι κερδιζουν των Λεωντα και να τους πουμε την συνταγη.Λοιπον φιλαρακι μου πρωτον η ειρωνια ειναι κατι που θα πρεπει να αποβαλεις για να μας κερδισεις και επισης να μας πετυχεις στην κοιλια που κανουμε αυτο τον καιρο.Αλλωστε εσυ πρεπει να ησουν αυτος που μετα απο το παιχνιδι μας εκανες τρομερες δηλωσεις του στυλ θα μας κοψετε την κατηγορια αν χρειαστει θα χασουμε 20 ποντους και κατι τετοια.Αφησε λοιπον την ομαδα μου να κανει την πορεια της οπως αυτη νομιζει και να κοιτας την δικια σου σε παρακαλω παρα πολυ!!!Αν αυτη η ομαδα εχει στοφα πρωταγωνιστη και παιχτες που θα επαιζαν και Α κατηγορια ειναι κατι που το ειπα εγω και ακομα το πιστευω,για αυτο η επιθεση να ειναι προσωπικη και οχι προς την ομαδα και σε αυτο σας παρακαλω παρα πολυ ολους σας!!!
Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες εκτος απο αυτην των Τραχωνων και αυτο γιατι παιζει μαζι μας!!!
Νο4 Λεων Μοσχατου
jna23
Περιμένατε τόσο ……. Ορίστε λοιπόν ήρθαν :
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ (2) 
Ο θάνατος σου η ζωή μου. Θα πω αυτό που πιστεύω και ας μου φωνάξει ο ο φίλος Traxonas smile.gif. Δύσκολο παιχνίδι αλλά επειδή οι Τράχωνες έχουνε την δυνατότητα να μαρκάρουν τους ψηλούς του Λέων και είναι πιο πλήρης ομάδα πιστεύω δεν θα κάνουνε ήττα γιατί κάποιοι δεν ξέρω αν είναι όλοι θέλουνε πολύ να ανέβουν. Η δύναμη και η συγκέντρωση θα παίξουν ρόλο. Αν το παιχνίδι γίνει και χωρίς φιλάθλους όπως διάβασατότε παει και το πλεονέκτημα της έδρας.

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (1)
Μας περιμένουν και θα κάνουν μια καλή προπόνηση smile.gif χωρίς να θέλω να θίξω την ομάδα του Ερμή

Ο.Κ.Ε.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. (1)
Εύκολη βραδιά και εδώ και μετά θατους υποδεχτούμε στην έδρα μας

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (2)
Περάσαμε μία δύσκολη εβδομάδα μεπροβλήματα στην ....μέση. Η ομάδα όμως στα παιχνίδια δείχνει απίστευτη σοβαρότητακαι αυτό είναι ένα από τα προτερήματα μας. Λες να παίζει ρόλο και ο κόουτς σε αυτό smile.gif

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. (1)
Πολύ ωραίο ματς θα είναι αυτό . Εμένα ο Φοίνικας μου άρεσε. Δεν τον είχα δει στον πρώτο γύρο καθώς έκανα σεμινάρια με Larry Bird.. Αν παίξει ζώνη ο Γιαννακόπουλος θέλει προσοχή καθώς έχει καλούς σουτέρ ο Φοίνικας. Βάζω 1 λόγο μόνοέδρας και περίεργου γηπέδου.

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ (1)
Πρέπει να δούμε την Ν. Πέραμα μετο καινούργιο σχήμα για να αέχουεμ άποψη. Αν δεν υπάρχει αλλαγή τότε ο Αρης δύσκολαθα χάσει.

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣΝΙΚΑΙΑΣ (1)
Λες να κερδίσει και τον Ιάσονα και να έχουμε γλέντια. Ποιος ξέρει θα δείξει αύριο. Πάντως παίκτες να παίξει άμυνα τους καλούς του Ιάσονα η Καστέλα έχει οπότε μόνο με χαμηλό σκορ ελπίζει αλλιώς δύσκολα.

QUOTE(alazonikos @ Feb 24 2010, 19:42 ) *
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ=2 Εαν η βουλιαγμενη δεν αρχισει να δινει παιχνιδια θα το παρει...!

Ξέρεις πόσο πάει το μαλλί να μην ζητήσω λίγα smile.gif.

Μια από της αξίες της ομάδας μου αν γνωρίζεις είναι ότι παίζει καθαρά όλα τα παιχνίδια. Ειδικά όταν το πρωτάθλημα που είναι ο στόχος μας δεν έχε κριθεί.Ποτέ δεν χαριστήκαμε σε κανένα ούτε μας χαρίστηκε κανείς.

Αυτά και νομίζω ότι όλες οι ομάδες που σέβονται την ιστορία τους κάπως έτσι σκέφτονται.



QUOTE(referee @ Feb 25 2010, 12:59 ) *
Η Βουλιαγμένη θα χτυπήσει όλα της τα παιχνίδια μέχρι το τέλος...Εξάλλου,έχουμε δύσκολο πρόγραμμα μέχρι το τέλος,οπότε απαγορεύεται να χαλαρώσουμε...

Το πρίμ του κόουτς δεν σε ενδιαφέρει smile.gif

QUOTE(leonkalf @ Feb 23 2010, 19:09 ) *
Y.Γ Πείτε και στον tsili82 να έρθει στην παλιά γειτονιά του, εκεί που έκανε τα πρώτα μπασκετικά του βήματα..


Μπορεί να έρθει να δεί το Tsili smile.gif η τον παπού smile.gif
Captain Kouk
Ο ΓΑΣΚ ΠΗΓΑΣΟΣ με το τεράστιο οικονομικό μπάτζετ που έχει αλλά και με τις διασυνδέσεις του στην ΕΣΚΑΝΑ και στους διαιτητές έχει βγει στην αγορά για να αγοράσει 9 παιχνίδια από τα 8 που απομένουν για να σωθεί άνετα. Όλα αυτά τα κράταγαι για το τέλος για να κάνει την έκπληξη! και την επόμενη χρονιά να ξεκινήσει με +2.
Τι γίνετε ρε παιδιά με τον Πήγασο όλο περίεργα ποσταρίσματα γίνονται, διασυνδέσης,χαρίσματα παιχνιδιων,εύνοιες διαιτητων αρχίσαμε να νοιώθουμε σαν τους ανθρώπους πυ κινούν τα νήματα έχουμε τέτοια δύναμη!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο μας!!!!
Ας είναι καλά τα παιδιά που τα γράφουν μας ανεβάζουν ψυχολογικά 41.gif
chili
οι ποινες ειναι τρεις αγωνιστικες για τον Λεοντα και μια για τον Αρη Γλυφαδας.
η τιμωρια δεν ισχυει απο αυτην την αγωνιστικη με τους Τραχωνες οσοι θελουν μπορουν να παραστουν κανονικα σε αυτο το παιχνιδι.
ELEFSINA
OKE-Ηλεκτρουπολη=67-59 smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



bball.gif ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΚΕ!Κανει περηφανη την Ελευσινα smiley.gif
impo
ΝΑ'ΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΣ...

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 56-57...ΠΥΡΕΙΟΣ ΝΙΚΗ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΩ...


Κ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ?Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΕΧΕΙ 3/3 ΝΙΚΕΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟΣ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΡΑΦΛΟΣ...

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΟΥΡΛΗΣ ΛΟΙΠΟΝ???????????
chili
ΛΕΩΝ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ = 69 - 60 69.gif
jna23
Πήγασος - Βοιυλίαγμένη 2 (59-69).
Μπρ'αβο Τσιλι φοβερό τρίποντο. Περισότερα αυριο καθώς έχω 3ο ημιχρονο wink.gif

milf_hunter#6
Σουρμενα-Ερμης Π. 1....ευκολη νικη για εμας! αν και δεν παιχτηκε καλο μπασκετ...... παμε για το επομενο!!!
ELEFSINA
Πρωταθλητρια- Βουλιαγμενη

για ανοδο- Ιασωνας , ΟΚΕ , Τραχωνες , Λεων , Σουρμενα
(γινεται χαμος,ο Ιασωνας ξεφυγε,οι Τραχωνες εχασαν το πλεονεκτημα ανοδου,ο Λεων ξαναμπηκε στο παιχνιδι της ανοδου,ο ΟΚΕ εφτασε στην 3η θεση και τα Σουρμενα 4οι και πιστευω θα τους στοιχησει το -1)
για παραμονη- Καστελλα , Αρης Γλυφαδας , Πηγασος , Φοινικας , Ερμης Αργυρουπ. , Νεα Περαμος
(Θεωρω οτι θα μεινουν Καστελλα,Αρης Γλυφαδας και Φοινικας)

Υποβιβασμενοι- Ερμης Πειραια
alazonikos
Feb 24 2010, 19:42 Δημοσίευση #1130






ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ...!

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ=1 Στο τελος οι τραχωνες δεν θα ανεβουν!Θα χασουν την ανοδο απο σουρμενα!

Α.Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ=1 Ευκολα +20

Ο.ΚΕ.-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ=1 Δεν θα πονταρω στην εκπληξη.. ο ΟΚΕ θελει το ματς για να κυνηγησει την ανοδο..Θα στειλει την ηλεκτρουπολη στο καναβατσο! +10

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ-Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ=2 Εαν η βουλιαγμενη δεν αρχισει να δινει παιχνιδια θα το παρει...!

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο=1 Θα πονταρω εδρα αλλα οποιος κερδισει ο αλλος τελειωσε!

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. -Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ=2 μεγαλο ντερμπυ!στο πρωτο γυρο ειχε κερδισει η περαμος με 15!Σε περιπτωση νικης παλι,τοτε ειλικρινα αλλαζουν πολλα στο πρωταθλημα!

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ=1χ2 περιεργες ομαδες στην μερα τους πανε καλα!ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ!ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΙΑΣΩΝΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑ!

Καλη αγωνιστικη, με υγεια για ολους τους αθλητες



ΜΕΓΑΛΕ ΑΛΑΖΟΝΙΚΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΣΟ ΤΟΥ ΛΕΩΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ 5.000ΕΥΡΩ!!!!!!!!Α ΡΕ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΣΕ ΓΛΕΙΦΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ....!!!!!ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΑ ΓΛΥΚΟΛΟΓΑ...Ε ΡΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ....!!!!!!ΕΕΕ ΡΕΕΕΕ ΚΑΣΤΟΡΑ!!!!!!!!:) smiley.gif smiley.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

ΕΣΚΑΝΑ ΔΩΣΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑΑΑΑΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!
papalinas
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 27 2010, 00:25 ) *
OKE-Ηλεκτρουπολη=67-59 smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



bball.gif ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΚΕ!Κανει περηφανη την Ελευσινα smiley.gif


περηφανους κανει μονο τους ζωολογικους κηπους. απορω που εχεις το θρασος και πανηγυριζεις. απο το 1 μεχρι το 40 χοροπηδαγατε σαν "ηλεκτροχτυπημενοι" με συνεχομενα θεατρα-βουτιες, συνεχομενο και συνεχιζομενο "σπαθαρισμο" απο τον προπονητη σας και αφου ακομα κι ετσι στο ημιχρονο η ηλετρουπολη σας ειχε απο κατω, ξεκινησε η <<επικη ανατροπη>>. οι διαιτητες καθυστερησαν ενα 20λεπτο να μπουν στο β' ημιχρονο(???? γιατι αραγε) και απο τοτε που το ξεκινησαν γελασε ο καθε νοημονας ανθρωπος. η Ο.Κ.Ε που πιεζε απο την αρχη με λυσσα φορτωθηκε με 4 φαουλ λιγο πριν ξημερωσει,ενω η Α.Σ.Η. με ζωνη απο το β' δεκαλεπτο ειχε ηδη συμπληρωσει τα 29 φαουλ!!! με προτεργατες το Νο 14, που θυμισε τον γιγαντα αργηγο του παναθηναικου καραγκουνη, αλλα και αξιο συμπαραστατη το Νο 7 , που πραγματικα το λυπηθηκε η ψυχη μου, γυρισαν και πηραν το παιχνιδι που ηθελαν τοσο πολυ και εκαναν περηφανους τους 20 και πλεον μπασκετανθρωπους(χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
) που βρεθηκαν στις κερκιδες. κορυφαιες στιγμες της περηφανης ανατροπης τα 3( ολογραφως τρια) τακλιν στο κεντρο του γηπεδου που ο ευτραφης διαιτητης ( επισης χαχαχαχαχαχαχαχα) αφησαν ως πλεονεκτημα!! ( ποιανου?) .και αφου οι περηφανοι ελευσινιοι(μυστηριοι) κερδισαν, ηθελαν και να δειρουν τους αντιπαλους, αφου η περηφανια και η μαγκια περισσευει. περδεψαν ομως μια στηλη τσιμεντοτουβλα απο αμελετητα. αξιοι της μοιρας τους οι περηφανοι , που καποια στιγμη θα τα λουστουνε αυτα που κανανε(απαραβατος νομος) . πραγματικο αισχος και ντροπη.
chili
QUOTE(jna23 @ Feb 27 2010, 01:24 ) *
Πήγασος - Βοιυλίαγμένη 2 (59-69).
Μπρ'αβο Τσιλι φοβερό τρίποντο. Περισότερα αυριο καθώς έχω 3ο ημιχρονο wink.gif


μπραβο στο λεοντα οχι σε μενα,εγω βρισκομουν στην εξεδρα και παρακολουθουσα.
καθαρη,δικαια και αξια νικη με καλη διαιτησια και καλο κλιμα απο τις δυο ομαδες.
Basster
QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 27 2010, 02:04 ) *
Σουρμενα-Ερμης Π. 1....ευκολη νικη για εμας! αν και δεν παιχτηκε καλο μπασκετ...... παμε για το επομενο!!!


Ροντέο το παιχνίδι από ένα σημείο και μετά λόγω ενός παίχτη του Ερμή (το νο 8 αν θυμάμαι καλά).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.