Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
hellenic
QUOTE(tsili82 @ Mar 21 2010, 20:53 ) *
Στο σημειο που ειπα για το προβλημα σου ειπα οτι απαντω με το στυλ σου!!!!Και οχι με το στυλ μου!!!Για μενα το μπασκετακι εχει αμεση συναρτηση με το να σεβεσαι τον αντιπαλο σου οσο σε σεβονται!!!Απλα στο 1ο παιχνιδι καποιοι απο εσας εδειξαν ελειψη σεβασμου...
Το ταιμ ουτ εχει διαρκεια 60 δευτερολεπτα, οταν ο προπονητης σας τρωει τα 40 για να σας μαζεψει, τοτε εχει μονο 20 για να δωσει οδηγιες!!Τις οποιες κατα πασα πιθανοτητα δεν ακουτε γιατι δεν ειστε συγκεντρωμενοι στο παιχνιδι!!!Anyway, αρκετα ασχοληθηκαμε με αυτο!Καλη συνεχεια στο πρωταθλημα για εσας...


και για μενα ο αθλητισμος εχει μεγαλη σχεση με τον σεβασμο.αλλα στην ελλαδα δυστυχως σεβασμος δεν υπαρχει σχεδον πουθενα.
απαντησα στο πρωτο σου ποστ γιατι ελεγες πολυ απολυτα πραγματα, που απλα δεν εγιναν ετσι οπως τα ελεγες.εξαλλου σταδιακα αλλαξες και εσυ τις τοποθετησεις σου.
jna23
Χρονια πολλά και καλό Πασχα ευχομαι σε όλους.
leonkalf
Μιας και το topic είναι και αυτό σε διακοπές (μετά το πρωτάθλημα που δεν θα έχει αγώνες για 2 συνεχόμενες Παρασκευές, άρα 3 βδομάδες προετοιμασία) να γράψω μερικά πράγματα για το παιχνίδι Πήγασος-ΟΚΕ που ήμουν παρών και δεν είχα προλάβει να γράψω σχετικά.

Το παιχνίδι έληξε 49-51 για τον ΟΚΕ.
Ήταν ένα κακό επιθετικά ματς (όπως φαίνεται κι από το φτωχό σκορ). Υπήρχε όμως διαφορά φιλοσοφίας στην τακτική των 2 ομάδων. Από τη δική μας πλευρά βγάλαμε αρκετές καλές κινήσεις, όμως είχαμε πολύ κακά ποσοστά στα σουτ (και στις βολές, 11/22), ενώ από την άλλη ο ΟΚΕ έπαιζε μονοδιάστατα βασιζόμενος σε έναν παίκτη ουσιαστικά, τον Στεφάνου. Ο οποίος Στεφάνου είχε πολύ καλά ποσοστά, έβαλε πάνω από τους μισούς πόντους της ομάδας του (με 5 τρίποντα) και οι υπόλοιποι έδειχναν απλά να συμμετέχουν. Του έκανε όμως και αρκετές φορές η μπάλα το χατίρι και έμπαινε μέσα, ενώ έδειχνε προς στιγμήν ότι θα βγει έξω αλλά επίσης και σε ένα εύστοχο τρίποντο δεν του δόθηκε φάουλ υπέρ του (για το 4ποντο!).
Από την εικόνα αυτή του παιχνιδιού πιστεύω ότι έπρεπε να είχαμε πάρει το ματς, και μάλιστα άνετα.. Μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας (που λεει και η παροιμία..). Υπήρξε και ένας εκνευρισμός, είναι η αλήθεια, από κάποια λάθη των διαιτητών (κυρίως από τον Μέλη) που μας χάλασαν την συγκέντρωση όμως έπρεπε να τα υποσκελίσουμε. Όμως ήταν τόσο εξόφθαλμα λάθη που δεν ξέρω πως και γιατί το πήγαν έτσι το ματς.. Ήταν σε καίρια σημεία και όλα εναντίον μας, έπαιξαν ρόλο. Και ειδικά αυτή η συμπεριφορά και το στυλάκι της απαξίωσης και της ειρωνείας είναι απαράδεκτο για διαιτητή που κάνει και μαθήματα συμπεριφοράς στους νέους διαιτητές!


Τον ΟΚΕ τον περίμενα, με βάση τα αποτελέσματα και τη βαθμολογική του θέση, καλύτερο.. Η εικόνα του σε αυτό το ματς ήταν ομάδας που θα ήταν πολύ πιο χαμηλά στη βαθμολογία. Ίσως ήταν κακή τους βραδιά, ίσως η δική μας πολύ καλή άμυνα. Αλλά γενικά δεν μου έδωσε την εικόνα ομάδας που ανεβαίνει κατηγορία. Δεν με "γέμισε".

Χάρηκα που είδα περσινούς μου συμπαίκτες και έστω για λίγο μίλησα με κάποιους. Τον Στέφανο τον είδα απελευθερωμένο, να είναι ο ηγέτης της ομάδας (όπως θέλει) και να τα καταφέρνει καλά. Ο Τάσος, αν και δεν έπαιξε, τον είδα να έχει κάνει καλή δουλειά με το σώμα του, φανερά αδυνατισμένος. Ο Λεωνίδας ήταν ο γνωστός με την πίεσή του, το ρυθμό του, πήγε καλά. Ο ψηλός ο Παναγιώτης δεν έπαιξε πάρα πολύ, στα ίδια "κυβικά" με πέρσι, πρέπει να είναι βαρόμετρο φέτος αφού η ομάδα δεν έχει ύψη. Η φετινή τους πορεία ίσως είναι η συνέχεια της περσινής δουλειάς που κάναμε παρέα και φέτος τους βγαίνει καλύτερα (ίσως επειδή λείπω εγώ tongue.gif). H διοίκησή τους έχει όραμα να ανεβάσει επίπεδο την ομάδα (τουλάχιστον αυτός είναι ο σκοπός τους όπως μου έχουν πει) και στο χέρι τους είναι να εκμεταλλευτούν αυτό το πράγμα.


Δεν χάρηκα είναι η αλήθεια που -όπως και στον α' γύρο- δεν είδα τον πρόεδρο (tliban) και τον αντιπρόεδρο (elefsinios). Που είστε ρε παιδιά? Έχετε χαθεί παντελώς.. Περίμενα να είστε εκεί, πίστευα ότι θέλατε να δείτε και μένα από κοντά..



Εμείς σαν Πήγασος, έχουμε μπροστά 4 τελικούς. Πρέπει να δώσουμε όλο τον εαυτό μας να κάνουμε όσες περισσότερες νίκες γίνεται (αν είναι δυνατόν και 4). Ελπίζουμε η δουλειά που κάνουμε στη διακοπή να βγει.
Τα μαντάτα πό Γ' εθνική λένε ότι τούτη τη στιγμή (αν τέλειωνε χθες το πρωτάθλημα) πέφτουν 2 ομάδες της εσκανα, που σημαίνει ότι από την κατηγορία μας πέφτουν 5. Βέβαια, υπάρχουν 5 ματς ακόμα εκεί, και πολλά μπορούν να γίνουν. Κινδυνεύουν συνολικά 6 ομάδες της εσκανα (Φοίνικας, Άλιμος, Εθνικός, Κρόνος, Ιωνικός, Μίλωνας)




Συνοπτικά τα αποτελέσματα (μιας και δεν τα είχαμε γράψει)

Βουλιαγμένη - Λέων Μοσχ. 90-76
Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Σούρμενα 77-71
Πήγασος – ΟΚΕ 49-51
Ν. Πέραμος – Ερμής Αργ. 84-63
Ηλεκτρούπολη – Άρης Γλ. 54-51
Ερμής Πειρ. – Καστέλλα 67-73
Τράχωνες - Ιάσωνας Νικ. 66- 62

Βαθμολογία
( 22 αγωνιστικές)
1 – Βουλιαγμένη 18- 4 40
2 – Ιάσωνας Νικ. 17- 5 39
3 - ΟΚΕ 16- 6 38
----------------------------------------------------
4 – Τράχωνες 15- 7 37
5 - Σούρμενα 14- 8 35
6 – Λέων Μοσχ. 13- 9 35
7 – Καστέλλα 12-10 34
8 - Ηλεκτρούπολη 10-12 32
9 - Αρης Γλυφ. 9-13 31
10 - Πήγασος 8-14 30
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 7-15 29
12– Ν. Πέραμος 6-16 28
13 - Ερμής Αργ. 6-16 28
14 - Ερμής Πειρ. 3-19 25
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό

Επόμενη αγωνιστική (23η) στις 9 Απριλίου



Καλό Πάσχα και από μένα. Καλά να περάσετε και καλή επάνοδο στις αγωνιστικές υποχρεώσεις.
jna23
QUOTE(Basster @ Mar 13 2010, 01:11 ) *
Σούρμενα - Βουλιαγμένη 70 - 68

Πανάξια νίκη των Σουρμένων απέναντι όχι μόνο στη Βουλιαγμένη και τους εύστοχους παίκτες της αλλά και στην εχθρική διαιτησία που ήταν 90 10 υπέρ της Βουλιαγμένης (και το νο5 της Βουλιαγμένης μόνο για τη διαιτησία σήμερα δε πρέπει να μιλάει). Τα Σούρμενα κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο. Αυτό με την κάμερα που βιντεοσκοπεί τον αγώνα θα έπρεπε να το κάνετε και στους εντός έδρας αγώνες, όχι μόνο στους εκτός...


Το σχόλιο μου αφορά μόνο την 90 % διαιτησία υπέρ μας που αναφέρατε. 


Ο αγώνας θα επαναληφθεί και οι διαιτητές τιμωρήθηκαν για πλημμελή σφυρίγματα.

Τα λέμε στον αγώνα με τους φίλους MLF και τον γιό σας.
milf_hunter#6
QUOTE(jna23 @ Apr 6 2010, 13:02 ) *
Το σχόλιο μου αφορά μόνο την 90 % διαιτησία υπέρ μας που αναφέρατε. 


Ο αγώνας θα επαναληφθεί και οι διαιτητές τιμωρήθηκαν για πλημμελή σφυρίγματα.

Τα λέμε στον αγώνα με τους φίλους MLF και τον γιό σας.


ΑΝ η βουλιαγμενη κερδιζε το παιχνιδι θα ζητουσε να επαναληφθει???? θα ζητουσε την τιμωρια των διαιτητων???μηπως υπαρχουν φασεις στις οποιες αδικηθηκε και η ομαδα μου(ΣΟΥΡΜΕΝΑ)????αλλα μαλλον η εσκανα ειδε μονο αυτη τη φαση....προσωπικα θεωρω οτι η πιο δικαιη αποφαση θα ηταν η τιμωρια των διαιτητων μονο,καθως εμεις δεν στειλαμε επιτηδες τον ευστρατιου στις βολες αλλα τον παιχτη που επρεπε να τις σουταρει....οι ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ τον βαλανε...και εκτος αυτου δεν διαμορφωσε το αποτελεσμα!!! αλλα....ΖΗΤΩ Η ΕΣΚΑΝΑ!
-1 βαθμος..... επαναληψη αγωνα........τιμωρια κεκλ.θυρων.......τιμωρια αθλητη! αλλα ηταν δικαια,αλλα αδικα! μια ερωτηση εχω..... ΠΡΟΕΔΡΕ ΥΠΑΡΧΕΙΣ????
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!
jna23
QUOTE(milf_hunter#6 @ Apr 6 2010, 16:20 ) *
ΑΝ η βουλιαγμενη κερδιζε το παιχνιδι θα ζητουσε να επαναληφθει???? θα ζητουσε την τιμωρια των διαιτητων???μηπως υπαρχουν φασεις στις οποιες αδικηθηκε και η ομαδα μου(ΣΟΥΡΜΕΝΑ)????αλλα μαλλον η εσκανα ειδε μονο αυτη τη φαση....προσωπικα θεωρω οτι η πιο δικαιη αποφαση θα ηταν η τιμωρια των διαιτητων μονο,καθως εμεις δεν στειλαμε επιτηδες τον ευστρατιου στις βολες αλλα τον παιχτη που επρεπε να τις σουταρει....οι ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ τον βαλανε...και εκτος αυτου δεν διαμορφωσε το αποτελεσμα!!! αλλα....ΖΗΤΩ Η ΕΣΚΑΝΑ!
-1 βαθμος..... επαναληψη αγωνα........τιμωρια κεκλ.θυρων.......τιμωρια αθλητη! αλλα ηταν δικαια,αλλα αδικα! μια ερωτηση εχω..... ΠΡΟΕΔΡΕ ΥΠΑΡΧΕΙΣ????
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!


Εμεις Διονύση μου δεν ζητήσαμε τιποτα. Καναμε μια ενσταση στο τέλος του αγών οπως θα κάνατε και εσείς. Σωστα αναφέρεις οτι εσεις δεν στειλατε το Βαγγέλη για βολές όμως αυτες οι βολές διαμόρφωσαν το αποτέλσμα (μονο αν ηταν άστοχος δεν θα το διαμόρφων) για αυτο και προφανως έκριναν την επανάληψη του αγωνα.

Οσο αφορα τα σφυριγματα ξερεις την αποψη μου και σιγουρα δεν ητανε 90-10 υπερ μας που ειπε ο πατερας του Βαγγελη.

Επίσης εμείς κάναμε ένσταση για παράβαση κανονισμών και όχι για κακή διαιτησία. Να σε ενημερωσω επισης οτι δεν πηρε την αποφαση η ΕΣΚΑΝΑ αλλα η ΚΕΔ και νομιζω σωστα έκρινε και το ιδιο θα πίστευα αν ειχε γινει αυτο σε εμάς. Θεωρώ ότι απλά έτυχε να γίνει αυτο το λάθος πάλι σε εσάς με τα τόσα προβλήματα φέτος.


Αντευχομαι τα χρονια πολλά με υγεία, ευτυχία και αγάπη,
milf_hunter#7
QUOTE(jna23 @ Apr 6 2010, 16:56 ) *
Εμεις Διονύση μου δεν ζητήσαμε τιποτα. Καναμε μια ενσταση στο τέλος του αγών οπως θα κάνατε και εσείς. Σωστα αναφέρεις οτι εσεις δεν στειλατε το Βαγγέλη για βολές όμως αυτες οι βολές διαμόρφωσαν το αποτέλσμα (μονο αν ηταν άστοχος δεν θα το διαμόρφων) για αυτο και προφανως έκριναν την επανάληψη του αγωνα.

Οσο αφορα τα σφυριγματα ξερεις την αποψη μου και σιγουρα δεν ητανε 90-10 υπερ μας που ειπε ο πατερας του Βαγγελη.

Επίσης εμείς κάναμε ένσταση για παράβαση κανονισμών και όχι για κακή διαιτησία. Να σε ενημερωσω επισης οτι δεν πηρε την αποφαση η ΕΣΚΑΝΑ αλλα η ΚΕΔ και νομιζω σωστα έκρινε και το ιδιο θα πίστευα αν ειχε γινει αυτο σε εμάς. Θεωρώ ότι απλά έτυχε να γίνει αυτο το λάθος πάλι σε εσάς με τα τόσα προβλήματα φέτος.


Αντευχομαι τα χρονια πολλά με υγεία, ευτυχία και αγάπη,

Εγω ειμαι ο Διονυσης ο αλλος ειναι ο Πανος....
δεν διαμορφωσε το σκορ γιατι εβαλε την 1 βολη και εσεις χασατε με 2 και αστοχησατε σε σουτ 3 ποντων στο τελος
η μονη διαμορφωση του σκορ θα ηταν αντι για 2 που ελειξε να εληγε με 3 ποντους γιατι ο φωτης θα εβαζε και τις 2 βολες......
δεν πειραζει ομως βρηκατε και τα κανατε.....
jna23
QUOTE(milf_hunter#7 @ Apr 6 2010, 17:59 ) *
Εγω ειμαι ο Διονυσης ο αλλος ειναι ο Πανος....
δεν διαμορφωσε το σκορ γιατι εβαλε την 1 βολη και εσεις χασατε με 2 και αστοχησατε σε σουτ 3 ποντων στο τελος
η μονη διαμορφωση του σκορ θα ηταν αντι για 2 που ελειξε να εληγε με 3 ποντους γιατι ο φωτης θα εβαζε και τις 2 βολες......
δεν πειραζει ομως βρηκατε και τα κανατε.....

Συγνωμη γαι το λάθος αλλα δεν καταλαβες τι ηθελα να πω. Δεν παιζει ρολο τι εγινε μετα. Το οτι μπηκε εστω και μια βολή όπως σωστα λές ειναι το θέμα. Αντικανονικά καποιος έβαλε μία βολή σε σημειο που επιρεαζει το αποτελεσμα του αγωνα. Και με 5 να χαναμε το ιδο θα ητανε.
ANASTALTIKO HAF
χρονια πολλα σε ολους με υγεια!

Λέων Μοσχ.- Φοίνικας Αγ. Σοφ. 1(καλυτερη ομαδα...)

Σούρμενα –Πήγασος 1(δυσκολο παιχνιδι και ενας τελικος για τον πηγασο.τα σουρμενα ειναι καλυτερη ομαδα...)

Ερμής Αργ.- ΟΚΕ 2(δυσκολα θα γκελαρει...)

Άρης Γλ. –Βουλιαγμένη 2(αν ειναι σοβαρη η βουλιαγμενη γιατι ο αρης ειναι πολυ επικινδυνος...)

Καστέλλα –Ηλεκτρούπολη 2(δυνατες και οι 2 ομαδες,ντερμπυ)

Ιάσωνας Νικ.-Ερμής Πειρ.1 (καλυτερη ομαδα)

Ν. Πέραμος –Εν. Τραχώνων 2(δν πιστευω οτι θα γκελαρουν εκει μεσα)

αν και ολες οι προβλεψεις ειναι στη τυχη εξαιτιας της διακοπης και της "χαζης" αποφασης της εσκανα να παιξουμε αυτη τη παρασκευη και οχι να ξεκινησουμε την αλλη!!ολοι οι παιχτες θα ειναι καπως και σιγουρα τα περισσοτερα παιχνιδια θα ειναι κλειστα.....

αν και η αποφαση(αφου μπηκε εστω και ενας ποντος) ειναι σωστη,ελεος πια με τα σουρμενα φετος!!!!ειναι τραγικο για ενα λαθος η βλακεια των διαιτητων να ξαναπαιχτει ενα ματς και να ξαναδιεκδικηθει ενα αποτελεσμα!!θα ειναι δυσκολο συναισθημα και για τις 2 ομαδες να βρεθουν ξανα αντιμετωπες ειδικα για τετοιο λογο!!τα παιδια των σουρμενων δικαιως(τουλαχιστον ηθικα)νοιωθουν αδικια ενω τα παιδια απο την βουλιαγμενη αμηχανια(δν ξερω αν κανεις απο τους παιχτες της στο παρελθον εχει βρεθει σε αυτη τη θεση)...παντως φετος εχουμε αφαιρεση βαθμων και επαναληψη αγωνα σε μια ομαδα,κεκλεισμενων σε αρκετες ομαδες(π.χ. λεων) και ακομη μια αποφαση-δν ξερω κιολας αν βγει-εκρεμμει για αυτα που εγιναν στην ελευσινα!δηλαδη μια βλακεια φυλακα(λεων) η διαιτητη(σουρμενα-βουλιαγμενη) τιμωρουνται αυτοματως ενω αλλα οχι....... peace.gif

kill.gif sport-smiley-017.gif shot.gif shot.gif banana.gif banana.gif banana.gif wos_sport3.gif wos_sport5.gif
Don
αν και η αποφαση(αφου μπηκε εστω και ενας ποντος) ειναι σωστη,ελεος πια με τα σουρμενα φετος!!!!ειναι τραγικο για ενα λαθος η βλακεια των διαιτητων να ξαναπαιχτει ενα ματς και να ξαναδιεκδικηθει ενα αποτελεσμα!!θα ειναι δυσκολο συναισθημα και για τις 2 ομαδες να βρεθουν ξανα αντιμετωπες ειδικα για τετοιο λογο!!τα παιδια των σουρμενων δικαιως(τουλαχιστον ηθικα)νοιωθουν αδικια ενω τα παιδια απο την βουλιαγμενη αμηχανια(δν ξερω αν κανεις απο τους παιχτες της στο παρελθον εχει βρεθει σε αυτη τη θεση)...παντως φετος εχουμε αφαιρεση βαθμων και επαναληψη αγωνα σε μια ομαδα,κεκλεισμενων σε αρκετες ομαδες(π.χ. λεων) και ακομη μια αποφαση-δν ξερω κιολας αν βγει-εκρεμμει για αυτα που εγιναν στην ελευσινα!δηλαδη μια βλακεια φυλακα(λεων) η διαιτητη(σουρμενα-βουλιαγμενη) τιμωρουνται αυτοματως ενω αλλα οχι.......
[/quote]
Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα με υγεια και χαρα σε ολους τους συναθλητες ,προπονητες και παραγοντες.Ευχομαι καλη αγωνιστικη σε ολες τις ομαδες χωρις τραυματισμους με καλες διαιτησιες.
Θελω να μας ενημερωσει καποιος τι εχει συμβει με αυτα που διαβαζουμε παραπανω γιατι λογο επαγκελματικων προβληματων δεν εχω ενημερωθει το τι εχει συμβει.
milf_hunter#7
QUOTE(Don @ Apr 7 2010, 17:54 ) *
αν και η αποφαση(αφου μπηκε εστω και ενας ποντος) ειναι σωστη,ελεος πια με τα σουρμενα φετος!!!!ειναι τραγικο για ενα λαθος η βλακεια των διαιτητων να ξαναπαιχτει ενα ματς και να ξαναδιεκδικηθει ενα αποτελεσμα!!θα ειναι δυσκολο συναισθημα και για τις 2 ομαδες να βρεθουν ξανα αντιμετωπες ειδικα για τετοιο λογο!!τα παιδια των σουρμενων δικαιως(τουλαχιστον ηθικα)νοιωθουν αδικια ενω τα παιδια απο την βουλιαγμενη αμηχανια(δν ξερω αν κανεις απο τους παιχτες της στο παρελθον εχει βρεθει σε αυτη τη θεση)...παντως φετος εχουμε αφαιρεση βαθμων και επαναληψη αγωνα σε μια ομαδα,κεκλεισμενων σε αρκετες ομαδες(π.χ. λεων) και ακομη μια αποφαση-δν ξερω κιολας αν βγει-εκρεμμει για αυτα που εγιναν στην ελευσινα!δηλαδη μια βλακεια φυλακα(λεων) η διαιτητη(σουρμενα-βουλιαγμενη) τιμωρουνται αυτοματως ενω αλλα οχι.......

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα με υγεια και χαρα σε ολους τους συναθλητες ,προπονητες και παραγοντες.Ευχομαι καλη αγωνιστικη σε ολες τις ομαδες χωρις τραυματισμους με καλες διαιτησιες.
Θελω να μας ενημερωσει καποιος τι εχει συμβει με αυτα που διαβαζουμε παραπανω γιατι λογο επαγκελματικων προβληματων δεν εχω ενημερωθει το τι εχει συμβει.


1 λεπτο πριν την ληξη περιπου κερδιζουν φαουλ τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ στο Νο 14 και παμε σε time out επιστρεφουμε και παει το 14 να εκτελεσει τις βολες,οι διαιτητες λενε να παει το 5 εμεις καναμε οτι μας ειπαν αυτοι οι ανιδεοι....η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ειχε camera και το εδειξε στην ΕΣΚΑΝΑ αλλα μονο αυτο ειδαν και αυτοι.....αν θελετε ελατε ολοι σε εκεινο το παιχνιδι και θα δειτε τι εχει να γινει.....
Πιστευω αδικη η αποφαση θα μπορουσε απλα να τιμωρησει τους ανιδεους αυτους ανθρωπους....
Αλλα σας ειπαν βρηκαν και τα εκαναν σε μια ομαδα ακεφαλη γιαυτο.....

Νο 7 απο ΣΟΥΡΜΕΝΑ αν και το ξερετε
milf_hunter#6
Δε νομιζω οτι χρειαζεται να ασχοληθουμε και αλλο με το συγκεκριμενο θεμα...Δεν αξιζει τον κοπο! Ο καθενας μπορει να κρινει αν επρεπε να επαναληφθει το παιχνιδι! Ας ευχαριστηθουμε τα παιχνιδια που εχουν μενει.....αλλα ΚΑΙ αυτο που θα επαναληφθει!!!!

Νο 6 απο Σουρμενα
jna23
Προγνωστικά με λίγο αρνάκι για όσους φάγανε και για αυτούς που ήταν τάβλα στο κρεβάτι.
Χωρίς να ξέρουμε πως δούλεψαν οι ομάδες στην διακοπή. 

Λέων Μοσχ.- Φοίνικας Αγ. Σοφ. (1)
Παιχνίδι εύκολο για Λέων με πάρτι ψηλών 

Σούρμενα –Πήγασος (1)
Το παιχνίδι το θέλει και ο Πήγασος πολύ αλλά πιστεύω ότι τα Σούρμενα θα το πάρουν εστω και δύσκολα. 

Ερμής Αργ.- ΟΚΕ (2)
Αν ο ΟΚΕ δεν έκανε διακοπές έχουμε ένα όχι τόσο εύκολο διπλό. Αν έφαγαν πολύ αρνί ο Γιαννακόπουλος δεν αστειεύεται 

Άρης Γλ. –Βουλιαγμένη (2)
Δύσκολα τα πράγματα αύριο για εμάς και θα φανεί στο γήπεδο. Τίποτα παραπάνω και δεν είναι θέμα διακοπών.

Καστέλλα –Ηλεκτρούπολη (1)
Ολους τους κέρδισε λές να χάσει απο την Ηλεκτρούπολη. Είπαμε οι διακοπές θα παίξουν ρόλο.

Ιάσωνας Νικ.-Ερμής Πειρ. (1)
Πιο ευκολος αγώνας μετα πο δικοπή δεν γινότανε  

Ν. Πέραμος –Εν. Τραχώνων (2)
Μια σοβαρότητα απο Τραχωνες και καθάρισε ευκολα. Δυσκολο γήπεδο σαν το παλιό του Κορωπίου

Καλά παιχνίδια με ΥΓΕΙΑ ευχομαι

POWER_KF
Χρόνια πολλά σε όλους και ευχή να λήξει αναίμακτα και χωρίς τραυματισμούς το πιο αμφισβητούμενο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ για φέτος. Με αυτές τις κινήσεις (μηδενισμούς, επαναλήψεις αγώνων κ.α.) όσοι βλέπουν και ασχολούνται λένε ΕΣΚΑ και πάλι ΕΣΚΑ, μόνο και μόνο στο θέμα σοβαρότητα. Αν σε αυτά προστεθούν τα θέματα των τριών εφήβων και όλες οι άλλες επινοήσεις της ΕΣΚΑΝΑ και της ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ στο τέλος θα ανακυκλώνονται μόνο παίχτες της ΕΣΚΑΝΑ το καλοκαίρι και δεν θα πατάει παίχτης από την ΕΣΚΑ στις μεταγραφές.
Τέλος πάντων, μετά την γκρίνια ας συνεχίσουμε με προγνωστικά μπας και αλλάξει το ύφος. Πριν όμως από αυτό θα πρότεινα να κάνουμε ένα γκάλοπ ώστε να πει ο καθένας τη γνώμη του για το πόσα παιχνίδια θα έχουν "παράξενη" κατάληξη μέχρι το τέλος της σεζόν. Όπως επίσης και το πόσες ομάδες θα ανέβουν και πόσες θα πέσουν φέτος από την κατηγορία.....

Λέων Μοσχ.- Φοίνικας Αγ. Σοφ. - (2)
Σούρμενα –Πήγασος - (1)
Ερμής Αργ.- ΟΚΕ - (1)
Άρης Γλ. –Βουλιαγμένη - (2)
Καστέλλα –Ηλεκτρούπολη - (2)
Ιάσωνας Νικ.-Ερμής Πειρ. - (1)
Ν. Πέραμος –Εν. Τραχώνων - (2)
chili
εεεε εσεις απο την Βουλιαγμενη γιατι δεν στελνετε και τα dvd με τα καμωματα του Καρδαρη εντος αγωνιστικου χωρου ???
ANASTALTIKO HAF
ΚΑΣΤΕΛΑ-ΑΣΗ 1(+15)περισσοτερα αυριο
bartsa
Αρης Γλυφαδας-Βουλιαγμενη 67-50. Το θελαμε το ματς και τελικα το πηραμε. Μεγαλη νικη για την ομαδα μας που δουλεψε συγκεντρωμενα και μεθοδικα για 40 λεπτα. Νικη ταπεινα αφιερωμενη στον αγαπημενο μας προεδρο μιας και συνεπεσε με την ονομαστικη του εορτη. ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΗΓΕΙΣΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ. Τεραστιο κερδος για εμας η γεματη εξεδρα απο ανθρωπους μεγαλους αλλα και πολλα παιδια που ευχαριστουμε απο καρδιας. Καλη συνεχεια στους αθλητες της Βουλιαγμενης και στις υπολοιπες ομαδες
Basster
QUOTE(jna23 @ Apr 6 2010, 13:02 ) *
Το σχόλιο μου αφορά μόνο την 90 % διαιτησία υπέρ μας που αναφέρατε. 


Ο αγώνας θα επαναληφθεί και οι διαιτητές τιμωρήθηκαν για πλημμελή σφυρίγματα.

Τα λέμε στον αγώνα με τους φίλους MLF και τον γιό σας.


Και η αγκωνιά που δεν δόθηκε τίποτα τι είναι;

QUOTE(jna23 @ Apr 6 2010, 16:56 ) *
Εμεις Διονύση μου δεν ζητήσαμε τιποτα. Καναμε μια ενσταση στο τέλος του αγών οπως θα κάνατε και εσείς. Σωστα αναφέρεις οτι εσεις δεν στειλατε το Βαγγέλη για βολές όμως αυτες οι βολές διαμόρφωσαν το αποτέλσμα (μονο αν ηταν άστοχος δεν θα το διαμόρφων) για αυτο και προφανως έκριναν την επανάληψη του αγωνα.

Οσο αφορα τα σφυριγματα ξερεις την αποψη μου και σιγουρα δεν ητανε 90-10 υπερ μας που ειπε ο πατερας του Βαγγελη.

Επίσης εμείς κάναμε ένσταση για παράβαση κανονισμών και όχι για κακή διαιτησία. Να σε ενημερωσω επισης οτι δεν πηρε την αποφαση η ΕΣΚΑΝΑ αλλα η ΚΕΔ και νομιζω σωστα έκρινε και το ιδιο θα πίστευα αν ειχε γινει αυτο σε εμάς. Θεωρώ ότι απλά έτυχε να γίνει αυτο το λάθος πάλι σε εσάς με τα τόσα προβλήματα φέτος.


Αντευχομαι τα χρονια πολλά με υγεία, ευτυχία και αγάπη,


Και δεν είμαι πατέρας κανενός, φίλαθλος είμαι.


Κι οι Σουρμενιώτες να πάρουν καμιά βιντεοκάμερα μαζί να κάνουμε ένσταση μετά τον αγώνα αν τον κερδίσει η Βουλιαγμένη για τα όργια των διαιτητών σε βάρος μας.
airmav
ακομα πιο κοντα στο ονειρο..... 3 ακομα τελικοι....... ερμης αργ.-οκε 67-84 περιπου. καλο βραδυ σε ολους.
milf_hunter#6
Σουρμενα-Πηγασος 1 +6..... αν και δεν ξεκινησαμε καλα στη συνεχεια γυρισαμε το παιχνιδι και τελικα το κερδισαμε.... Συγχαρητηρια και στην ομαδα του Πηγασου που πραγματικα παλευει!!!!! Παμε για το επομενο.....!
Χορευτης
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 9 2010, 16:57 ) *
ΚΑΣΤΕΛΑ-ΑΣΗ 1(+15)περισσοτερα αυριο



Ηταν ενα ντερμπι το ξεραμε απο την αρχη, ειμασταν πολυ καλα προπονημενοι σε ολη την διακοπη,ειμασταν κ διαβασμενοι για τον αντιπαλο που θα αντιμετωπζαμε,αλλα δεν μας βγηκε τπτ. Σταθηκαμε καλα μεχρι το ημιχρονο(3 ή 4 ποντους πισω) αλλα για 3η φορα φετος παρουσιασαμε στο δευτερο ημιχρονο ενα πραγματικα πολυ κακο εαυτο που δεν μπορουμε κ εμεισς να δωσουμε καποια εξηγηση...
Η διαιτησια ηταν καλη, ειχαμε καποια παραπονακια απο την μερια μας για φαουλ που δεν μας δοθηκαν, ενω στους αντιπαλους μας δινονταν με σχετικη ευκολια.. ΓΝΩΜΗ μου ειναι κ ξερουν κ τα παιδια της Καστελλας οτι αυτα ή τα δινεις ή δεν τα δινεις... Αλλα σε καμια περιπτωση ουτε δικαιολογια για εμας ειναι, ουτε καθορισαν κατα την γνωμη μου το αποτελεσμα...
Ξεχναμε πλεον την 7η θεση, κ στοχος πλεον ειναι η 8η κ ελπιζουμε...

ΥΓ. Μεγαλη η νικη του αρη γλυφαδας κ παροτι ειμαστε ανταγωνιστες κ κινιγαμε με ιδιες προηποθεσεις τον ιδιο στοχο, θελω να σας πω συγχαρητηρια...

καληνυχτα κ καλο σαββατοκυριακο σε ολους

ΝΟ 17 ΑΣΗ
traxonas
Ήττα στη Ν. Πέραμο με 77-73. ΣΦΑΓΕΙΟ!!!!!!
Χορευτης
QUOTE(airmav @ Apr 9 2010, 18:07 ) *
ακομα πιο κοντα στο ονειρο..... 3 ακομα τελικοι....... ερμης αργ.-οκε 67-84 περιπου. καλο βραδυ σε ολους.



airmav εσεις δεν εισασταν που θα απειχατε απο το φορουμ, τι εγινε πως κ μας θυμηθηκατε? ειπαμε οτι καποια αποφαση της εσκανα εκρεμει κ ειπατενα ασχοληθειται?
Negro8
ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΣΗ 1(+15)
Καλησπερα και απο μενα.black out ακομα μια φορα στο 2ο ημιχρονο.μπραβο στην καστελλα.τωρα παμε για 8η θεση και οτι βγει.

μεγαλο διπλο ο φοινικας μεσα στο λεων....Σωκρατη μπορεις αγορι μου...

QUOTE(Χορευτης @ Apr 10 2010, 01:44 ) *
airmav εσεις δεν εισασταν που θα απειχατε απο το φορουμ, τι εγινε πως κ μας θυμηθηκατε? ειπαμε οτι καποια αποφαση της εσκανα εκρεμει κ ειπατενα ασχοληθειται?


Αστο χορευτη δεν προκειται να παρεις απαντηση....

Βαθμολογία
( 23 αγωνιστικές)
1 – Βουλιαγμένη 18- 5 41
2 – Ιάσωνας Νικ. 18- 5 41
3 - ΟΚΕ 17- 6 40
----------------------------------------------------
4 – Τράχωνες 15- 8 38
5 - Σούρμενα 15- 8 37
6 – Λέων Μοσχ. 13-10 36
7 – Καστέλλα 13-10 36
8 - Ηλεκτρούπολη 10-13 33
9 - Αρης Γλυφ. 10-13 33
10 - Πήγασος 8-15 31
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-15 31
12– Ν. Πέραμος 7-16 30
13 - Ερμής Αργ. 6-17 29
14 - Ερμής Πειρ. 3-20 26
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό
impo
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 71-73...ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ...ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΕΙΣ...ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΑΞΙΖΑΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΥΤΗ...ΠΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 3 ΜΑΤΣ ΤΩΡΑ Κ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 3/3 Κ ΟΤΙ ΒΓΕΙ...

ΤΟΥΜΠΑ ΤΟΥΜΠΑ ΤΑΡΑΡΑΜ...
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(Negro8 @ Apr 10 2010, 02:57 ) *
μεγαλο διπλο ο φοινικας μεσα στο λεων....Σωκρατη μπορεις αγορι μου...



Αστο χορευτη δεν προκειται να παρεις απαντηση....


και η αποφαση:Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. που συνεδρίασε την Δευτέρα 29 Μαρτίου 2010 αποφάσισε τα κάτωθι:


9)Αυστηρή έγγραφη επίπληξη στην ομάδα του ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.

εσκανα 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Don
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 10 2010, 11:43 ) *
και η αποφαση:Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. που συνεδρίασε την Δευτέρα 29 Μαρτίου 2010 αποφάσισε τα κάτωθι:


9)Αυστηρή έγγραφη επίπληξη στην ομάδα του ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.

εσκανα 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Χαχαχαχαχα καλημερα σε ολους,καθολου τα γελια μου ειρωνικα προς τους απανταχου forumιστες,αλλα πραγματικα το ολο πρωταθλημα της φετινης Γ ΕΣΚΑΝΑ μου θυμιζει μια καλογυρισμενη κωμωδια ή μια πολυ καλη εκπομπη του Ραδιο Αρβυλα.
Ομαδες που δειχνουν ανικητες χανουν απο τους τελευταιους,ομαδες χωρις κανενα ενδιαφερον πανε σε παιχνιδια που δειχνουν απλα προπονησης και οχι απλα τα κερδιζουν αλλα κανουν και περιπατο,διαιτητες οι απολυτοι πρωταγωνιστες του παρκε και ΟΧΙ οι παιχτες,αποφασεις της ΕΣΚΑΝΑ που αλλου για κατι πολυ απλο εξαντλουν ολη τους την αυστηροτητα και για κατι που εχει γινει και περιμενεις μια αυστηρη τιμωρια βγαζει αποφαση που γελαει το πανελληνιο,ΚΕΔ της ΕΣΚΑΝΑ ή οπως αλλιως λεγεται ασχολιαστο ψαχνουν-βρισκουν παιδια που δεν ξερω αν ξερουν τι χρωμα εχει η μπαλα και τους δινουν την σφυρικτρα και μαλλον τους λενε πηγαινε και κανε οτι ΝΟΜΙΖΕΙΣ!!!!Αυτο οσο αφορα τα γελια που με πιασανε οσο διαβαζα τα παραπανω.ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ!!!!ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!
Στο χθεσινο παιχνιδι της ομαδας μου οποιος ηρθε θα ειδε ενα παιχνιδι απο μερους μας σαν να καναμε προπονηση.Παιχτες που επρεπε να παιξουν ηταν στον παγκο,δεχθηκαμε 150 σουτ ευκολα,δεν παιξαμε καθολου αμυνα,μηδεν ενδιαφερον!!!
Τελικα ειναι ευχαριστιμενοι καποιοι με την παραμονη στην Γ ΕΣΚΑΝΑ,με τον αρχικο δηλαδη στοχο???Τοσες ευκαιριες να πιασουμε την τεταρτη θεση και εμεις απο μονοι μας τις κλωτσαμε.Δοκιμες και πειραματα σε επισιμο αγωνα δεν χωρανε!!!Δεν θελω να το τραβηξω αλλο.Εχω τεραστια εμπιστοσυνη στους συμπαικτες μου και πιστευω οτι εστω και τελευταια στιγμη θα ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ τον προσωπικο εγωισμο μας κατω απο την ΟΜΑΔΑ και δεν θα κινδυνεψουμε.
Συνχαρητηρια στην ομαδα του Φοινικα Αγ.Σοφιας για την νικη του γιατι οτι και να λεω εγω τα παιδια ηρθαν και κερδισανε,κανανε αυτο που επρεπε.Τρεις πραγματικα τελικοι για εμας που πρεπει να τους κερδισουμε και να τελειωσουμε το πρωταθλημα αυτο με ψιλα το κεφαλι!!!
Καλημερα σε ολους Νο4 Λεων Μοσχατου
petran777
Kαλημερα σε ολους τους φιλους,

Αν και τα προγνωστικα μου για αυτη την αγωνιστικη μειναν στο ραφι...απο οτι διαβαζω και εμαθα εχθες καλυτερα που δεν τα παρεθεσα γιατι θα επεφτε πολυ κουβας...

ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ.Η. 61 - 45

Σε ενα πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι για εμας, πηραμε τη νικη που μας εξασφαλιζει την παραμονη μας οτι κι αν γινει στη Γ' Εθνικη.
Στο α' δεκαλεπτο, σαφως επηρεασμενοι και απο την αγωνιστικη απραξια, μπηκαμε καπως μουδιασμενα, καταφερνοντας παντως μεσα απο την καλη αμυνα μας να ειμαστε μποστα στο σκορ, με μια διαφορα που κυμανθηκε απο το +4 εως +8. Η αδυναμια μας στο αμυντικο ριμπαουντ στοιχισε στο να μην καταφερουμε να παρουμε μια καλη διαφορα και κρατησε τον Α.Σ.Η. εως και το τελος του β' δεκαλεπτου. 27 - 23 ΗΤ

Στο γ' δεκαλεπτο, που πιστευω ηταν και το καθοριστο του ματς, αφου ελεγχοντας πλεον τα ριμπαουντ βρηκαμε ρυθμο, και σε συνδυασμο τη βελτιωση του ποσοστου ευχοστιας μας, με επιμερους σκορ 23-9, κλειδωσε η νικη,
Το δ' δεκαλεπτο ηταν καπως διαδικαστικο, ο Α.Σ.Η. προσπαθησε να ξαναμπει στο παιχνιδι με ενα zone-press, αλλα και παλι η δυσκολια στο να σκοραρουν και οι σωστες επιλογες μας στις αργες επιθεσεις, διαμορφωσαν το τελικο αποτελεσμα στο +16, καλυπτοντας και τη διαφορα του πρωτου αγωνα.

Αλλη μια νικη που προηλθε απο καλη ομαδικη δουλεια, ολα τα παιδια που αγωνιστηκαν συνεβαλαν στο αποτελεσμα. Απο τον ΑΣΗ αντιμετωπισαμε δυσκολιες απο το Νο 17 ειδικα στο α' ημιχρονο (στο δευτερο δεν αγωνιστικε πολυ) και απο 2 περιφερειακους που μου διαφευγει ο αριθμος φανελας τους.

Εχουν πλεον μεινει 3 αγωνιστικες και ο στοχος μας παραμενει ο ιδιος, να ευχαριστηθουμε το μπασκετ...
Την αλλη βδομαδα παμε στην Βουλιαγμενη, σε ενα γηπεδο που εχω ακουσει τα καλυτερα...Φιλε jna περιμενω τα αγωνιστικα σχολια σου για την χθεσινη κατα τη γνωμη μου εκπληξη της αγωνιστικης.

Ενα μεγαλο μπραβο στον Coach μας, που πανω απο ολα ειναι μαχητης...!!!


Με σεβασμο,

Νο 9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ


ΥΓ.: Χρωσταω ενα ευχαριστω στο φιλο Don που μου επεστρεψε τη φανελα, και οσο για την υπογεγραμμενη θα το κανονισουμε στο τελος της χρονιας... wink.gif



jna23
QUOTE(Don @ Apr 10 2010, 12:55 ) *
Ομαδες που δειχνουν ανικητες χανουν απο τους τελευταιους,ομαδες χωρις κανενα ενδιαφερον πανε σε παιχνιδια που δειχνουν απλα προπονησης και οχι απλα τα κερδιζουν αλλα κανουν και περιπατο


Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε εμάς σε ενημερώνω ότι εμείς πήγαμε χωρίς μικρό στον αγώνα. Ο ένας φαντάρος μέσα και ο άλλος χτύπησε στην τελευταία προπόνηση. Παίξαμε με 2 από το παιδικό (14 ετων) και αναγκαστικά στην επίθεση δεν είχαμε συστήματα. Μαν του μαν δύσκολα μπορούσαμε να παίξουμε οπότε ζώνη. Έλα μου που όμως οι 2 μικροί ήταν άψογοι και οι μεγάλοι απλά πολύ κακοί. Έτσι ήρθε η ήττα εύλογα με το 10 του Αρη να κάνει πάρτι στα ριμπάουντ. Μπράβο στον Αρη ελπίζω να σωθεί αν δεν πέσουν πολλές ομάδες από την Γ Εθνική.
Η άνοδος μετα την ήττα των Τραχώνω κρίθηκε αλλα εμεέις πάμε μόνο για το πρωτάθλημα τωρα που δεν έχουμε παρει ποτέ. Τα κεφάλια μέσα λοιπόν γιατι κανένα παιχνίδι δεν κρίνεται εκτός γηπέδου συπμαίκτες μου.


Τελικά χτες πάλι δεν μπορεσα  να καταλάβω αν ο κύριος Μαραβελιας έχει εμπάθεια με την Βουλιαγμένη η με τους 2 διαιτητές που είναι πιο ψηλά από αυτόν. Άλλο τα λάθος σφυρίγματα και άλλο αυτά που έδινε. Προσοχή θεωρώ άξια την νίκη του Αρη απλά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα και ήθελα να θέσω ρητορικό ερώτημα.
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(petran777 @ Apr 10 2010, 14:23 ) *
Kαλημερα σε ολους τους φιλους,

Αν και τα προγνωστικα μου για αυτη την αγωνιστικη μειναν στο ραφι...απο οτι διαβαζω και εμαθα εχθες καλυτερα που δεν τα παρεθεσα γιατι θα επεφτε πολυ κουβας...

ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ.Η. 61 - 45

Σε ενα πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι για εμας, πηραμε τη νικη που μας εξασφαλιζει την παραμονη μας οτι κι αν γινει στη Γ' Εθνικη.
Στο α' δεκαλεπτο, σαφως επηρεασμενοι και απο την αγωνιστικη απραξια, μπηκαμε καπως μουδιασμενα, καταφερνοντας παντως μεσα απο την καλη αμυνα μας να ειμαστε μποστα στο σκορ, με μια διαφορα που κυμανθηκε απο το +4 εως +8. Η αδυναμια μας στο αμυντικο ριμπαουντ στοιχισε στο να μην καταφερουμε να παρουμε μια καλη διαφορα και κρατησε τον Α.Σ.Η. εως και το τελος του β' δεκαλεπτου. 27 - 23 ΗΤ

Στο γ' δεκαλεπτο, που πιστευω ηταν και το καθοριστο του ματς, αφου ελεγχοντας πλεον τα ριμπαουντ βρηκαμε ρυθμο, και σε συνδυασμο τη βελτιωση του ποσοστου ευχοστιας μας, με επιμερους σκορ 23-9, κλειδωσε η νικη,
Το δ' δεκαλεπτο ηταν καπως διαδικαστικο, ο Α.Σ.Η. προσπαθησε να ξαναμπει στο παιχνιδι με ενα zone-press, αλλα και παλι η δυσκολια στο να σκοραρουν και οι σωστες επιλογες μας στις αργες επιθεσεις, διαμορφωσαν το τελικο αποτελεσμα στο +16, καλυπτοντας και τη διαφορα του πρωτου αγωνα.

Αλλη μια νικη που προηλθε απο καλη ομαδικη δουλεια, ολα τα παιδια που αγωνιστηκαν συνεβαλαν στο αποτελεσμα. Απο τον ΑΣΗ αντιμετωπισαμε δυσκολιες απο το Νο 17 ειδικα στο α' ημιχρονο (στο δευτερο δεν αγωνιστικε πολυ) και απο 2 περιφερειακους που μου διαφευγει ο αριθμος φανελας τους.

Εχουν πλεον μεινει 3 αγωνιστικες και ο στοχος μας παραμενει ο ιδιος, να ευχαριστηθουμε το μπασκετ...
Την αλλη βδομαδα παμε στην Βουλιαγμενη, σε ενα γηπεδο που εχω ακουσει τα καλυτερα...Φιλε jna περιμενω τα αγωνιστικα σχολια σου για την χθεσινη κατα τη γνωμη μου εκπληξη της αγωνιστικης.

Ενα μεγαλο μπραβο στον Coach μας, που πανω απο ολα ειναι μαχητης...!!!


Με σεβασμο,

Νο 9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ


ΥΓ.: Χρωσταω ενα ευχαριστω στο φιλο Don που μου επεστρεψε τη φανελα, και οσο για την υπογεγραμμενη θα το κανονισουμε στο τελος της χρονιας... wink.gif

πολυ σωστη περιγραφη,απλα να συμπληρωσω οτι ημασταν απελπιστικα αστοχοι καθ ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου,χωρις τραβηγμενες επιθεσεις,με καλο γυρισμα της μπαλας χαναμε τα σουτ-πεναλτυ-ενω ο #9(petran777)μας διελυσε σε επιθεση,με πολυ καλα ποσταρισματα και επιθετικα ριμπαουντ.να συμπληρωσω οτι ενω περιορισαμε τον σουτερ σας(#16 νομιζω)δν καταφεραμε σε κανενα σημειο του αγωνα να περιορ εσενα.συνεχιζουμε,εχουμε 3 τελικους και πλεον κοιταμε και γ εθνικη,αφουν δν μπορουμε να κανουμε αλλιως.....

υγ:συγχαρητηρια σε ολο το σωματειο σας(παιχτες-προπονητης(ειδικα εδω,οσον αφορα για χτες του αξιζουν πολλα μπραβο καταλαβαινεις πιστευω τι λεω)διοικηση)και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα....

υγ2:δευτερο παιχνιδι(ευχομαι και τελευταιο) που νομιζουμε οτι τελειωνει πιο νωρις ενα παιχνιδι!!!o don καταλαβαινει τι λεω,αλλα χτες νομιζαμε οτι τελειωνει στο ημιχρονο,γιατι στο τριτο παλι καπου αλλου ημασταν....
magickaminia
QUOTE(Negro8 @ Apr 10 2010, 01:57 ) *
ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΣΗ 1(+15)
Καλησπερα και απο μενα.black out ακομα μια φορα στο 2ο ημιχρονο.μπραβο στην καστελλα.τωρα παμε για 8η θεση και οτι βγει.

μεγαλο διπλο ο φοινικας μεσα στο λεων....Σωκρατη μπορεις αγορι μου...



Αστο χορευτη δεν προκειται να παρεις απαντηση....

Βαθμολογία
( 23 αγωνιστικές)
1 – Βουλιαγμένη 18- 5 41
2 – Ιάσωνας Νικ. 18- 5 41
3 - ΟΚΕ 17- 6 40
----------------------------------------------------
4 – Τράχωνες 15- 8 38
5 - Σούρμενα 15- 8 37
6 – Λέων Μοσχ. 13-10 36
7 – Καστέλλα 13-10 36
8 - Ηλεκτρούπολη 10-13 33
9 - Αρης Γλυφ. 10-13 33
10 - Πήγασος 8-15 31
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-15 31
12– Ν. Πέραμος 7-16 30
13 - Ερμής Αργ. 6-17 29
14 - Ερμής Πειρ. 3-20 26
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό

Παιδια συγνωμη μια κουτη ερωτηση . Ποσοι πεφτουν στην περιπτωση υποβιβασμου 2 ή 3 ομαδων της ΕΣΚΑΝΑ απο την Γ Εθνικη; Η γραμμη σωτηριας που βρισκεται; blove.gif
don juan
χαχαχα θα ξεκινησω και εγω με γελια.... Ακουσον ακουσον! οι παιχτες τησ βουλιαγμενης εξεφρασαν παραπονα για σφυριγματα! χαχαχα δ ξερω τι γινεται πλεον στην κατηγορια μας και στην εσκανα αλλα ολα ειναι ενα μεγαλο μπ....λο!
Στα αγωνιστικα ο Φοινικας καταφερε να μας κερδισει μεσα στο Μοσχατο με 73 ποντους επιθεση!! η ομαδα μας πλεον απροπονητη καθως απο τοτε που το τρενο της ανοδου χαθηκε πολλοι δ κατεβαινουν καθολου θα ειναι δυσκολο να αποδωσει καλο μπασκετ και ακομα πιο δυσκολο να κανει νικες!! η ομαδα του φοινικα το ηθελε και το πηρε....
airmav
QUOTE(Χορευτης @ Apr 10 2010, 01:44 ) *
airmav εσεις δεν εισασταν που θα απειχατε απο το φορουμ, τι εγινε πως κ μας θυμηθηκατε? ειπαμε οτι καποια αποφαση της εσκανα εκρεμει κ ειπατενα ασχοληθειται?


μην ασχολεισαι φιλε δουλεια σου και δουλεια μας
toro_loco
QUOTE(magickaminia @ Apr 10 2010, 14:08 ) *
Παιδια συγνωμη μια κουτη ερωτηση . Ποσοι πεφτουν στην περιπτωση υποβιβασμου 2 ή 3 ομαδων της ΕΣΚΑΝΑ απο την Γ Εθνικη; Η γραμμη σωτηριας που βρισκεται; blove.gif


Αν από Γ' Εθνική πέσει μία ομάδα, από εδώ πέφτουν τέσσερις. Αν πέσουν δύο πέντε κ.ο.κ.
Πάντως και η γραμμή ανόδου μπορεί να αλλάξει αφού η πρώτη συγχώνευση δείχνει να σκάει.
petran777
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 10 2010, 13:56 ) *
πολυ σωστη περιγραφη,απλα να συμπληρωσω οτι ημασταν απελπιστικα αστοχοι καθ ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου,χωρις τραβηγμενες επιθεσεις,με καλο γυρισμα της μπαλας χαναμε τα σουτ-πεναλτυ-ενω ο #9(petran777)μας διελυσε σε επιθεση,με πολυ καλα ποσταρισματα και επιθετικα ριμπαουντ.να συμπληρωσω οτι ενω περιορισαμε τον σουτερ σας(#16 νομιζω)δν καταφεραμε σε κανενα σημειο του αγωνα να περιορ εσενα.συνεχιζουμε,εχουμε 3 τελικους και πλεον κοιταμε και γ εθνικη,αφουν δν μπορουμε να κανουμε αλλιως.....

υγ:συγχαρητηρια σε ολο το σωματειο σας(παιχτες-προπονητης(ειδικα εδω,οσον αφορα για χτες του αξιζουν πολλα μπραβο καταλαβαινεις πιστευω τι λεω)διοικηση)και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα....

υγ2:δευτερο παιχνιδι(ευχομαι και τελευταιο) που νομιζουμε οτι τελειωνει πιο νωρις ενα παιχνιδι!!!o don καταλαβαινει τι λεω,αλλα χτες νομιζαμε οτι τελειωνει στο ημιχρονο,γιατι στο τριτο παλι καπου αλλου ημασταν....



Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, πραγματι ο Στελιος (Νο 16) ηταν αστοχος σε σχεση με αλλα ματς και για αυτο στο δευτερο ημιχρονο ειχαμε προσανατολισμο να παιξουμε κοντα στο καλαθι.
Καλη συνεχεια και σας...
Basster
QUOTE(jna23 @ Apr 10 2010, 13:31 ) *
Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε εμάς σε ενημερώνω ότι εμείς πήγαμε χωρίς μικρό στον αγώνα. Ο ένας φαντάρος μέσα και ο άλλος χτύπησε στην τελευταία προπόνηση. Παίξαμε με 2 από το παιδικό (14 ετων) και αναγκαστικά στην επίθεση δεν είχαμε συστήματα. Μαν του μαν δύσκολα μπορούσαμε να παίξουμε οπότε ζώνη. Έλα μου που όμως οι 2 μικροί ήταν άψογοι και οι μεγάλοι απλά πολύ κακοί. Έτσι ήρθε η ήττα εύλογα με το 10 του Αρη να κάνει πάρτι στα ριμπάουντ. Μπράβο στον Αρη ελπίζω να σωθεί αν δεν πέσουν πολλές ομάδες από την Γ Εθνική.
Η άνοδος μετα την ήττα των Τραχώνω κρίθηκε αλλα εμεέις πάμε μόνο για το πρωτάθλημα τωρα που δεν έχουμε παρει ποτέ. Τα κεφάλια μέσα λοιπόν γιατι κανένα παιχνίδι δεν κρίνεται εκτός γηπέδου συπμαίκτες μου.


Τελικά χτες πάλι δεν μπορεσα  να καταλάβω αν ο κύριος Μαραβελιας έχει εμπάθεια με την Βουλιαγμένη η με τους 2 διαιτητές που είναι πιο ψηλά από αυτόν. Άλλο τα λάθος σφυρίγματα και άλλο αυτά που έδινε. Προσοχή θεωρώ άξια την νίκη του Αρη απλά μερικά πράγματα είναι πολύ περίεργα και ήθελα να θέσω ρητορικό ερώτημα.


"εμεέις πάμε μόνο για το πρωτάθλημα τωρα που δεν έχουμε παρει ποτέ."

Και με τη βοήθεια της εσκανα και των διαιτητών θα το πάρετε.
leonkalf
QUOTE (milf_hunter#6 @ Apr 10 2010, 01:09 ) *
Σουρμενα-Πηγασος 1 +6..... αν και δεν ξεκινησαμε καλα στη συνεχεια γυρισαμε το παιχνιδι και τελικα το κερδισαμε.... Συγχαρητηρια και στην ομαδα του Πηγασου που πραγματικα παλευει!!!!! Παμε για το επομενο.....!


69-63 τελικό σκορ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Πήγασο. Έχοντας εξαιρετικά ποσοστά στην επίθεση (και 12/13 βολές) προηγήθηκε με 10-28 στο α'δεκάλεπτο. Ήταν πιστεύω το καλύτερο φετινό δεκάλεπτο.
Μετά τα Σούρμενα άλλαξαν την τακτική τους, άφησαν το man2man και επέλεξαν ένα zone press στα 3/4 του γηπέδου και άμυνα ζώνης το οποίο μας έβγαλε κάπως από τα νερά μας.
Τα ποσοστά στα σουτ μας έπεσαν δραματικά, παρότι βγήκαν πολλά ξεμαρκάριστα (και από καλούς σουτέρ), χάσαμε πολλές μάχες κάτω από το καλάθι (και χαμένα εύκολα καλάθια από κάτω!) και το ματς γύρισε.. Τα Σούρμενα κάλυψαν την διαφορά και μάλιστα πέρασαν και μπροστά γύρω στους 9π.
Απίστευτη μεταμόρφωση.. Αντί να σπάσει εύκολα το zone press και να τελειώνουμε με εύκολα καλάθια, μας προβλημάτισε και χάσαμε το "βηματισμό" μας.. Ίσως έπαιξε ρόλο σε αυτό το "δύσκολο" γήπεδο (εκτός της μη σωστής αντίληψης χώρου από τους άσπρους τοίχους γύρω γύρω, είναι και το θέμα με την κοντή μπασκέτα στο πρώτο μέρος και την ψηλή στο δεύτερο!).

Το ματς το χάσαμε μόνοι μας νομίζω. Δεν δείξαμε τον απαιτούμενο τσαμπουκά και την απαιτούμενη πίστη μέσα στο παρκέ. Έπρεπε να το θέλουμε (και νομίζω το θέλαμε περισσότερο) και να το δείξουμε με έργα. Τέτοια ματς που παίζετε μια κατηγορία και κάθε βαθμός είναι σωτήριος, μπαίνεις και τα καθαρίζεις (ειδικά με τέτοιο ξεκίνημα). Φανήκαμε δυστυχώς λίγοι και χωρίς συγκέντρωση να εφαρμόσουμε αυτά που λέγαμε.

Όλα σχεδόν τα αποτελέσματα ήρθαν για μας αλλιώς απ' ότι θέλαμε και περιμέναμε και η θέση μας έγινε ακόμα πιο δύσκολη.. Δεν χωράνε προβλέψεις πια και προγνωστικά, αφού όλα γίνονται. Πάντως, αν δεν κάνουμε 3/3 νίκες. ο υποβιβασμός έρχεται.. (που και με 3 μπορεί -ελέω Γ' εθνικής να μην φτάνουν).


Τα Σούρμενα έχουν κατά τη γνώμη μου αρκετά καλό υλικό και νομίζω ότι θα μπορούσαν να είναι σε καλύτερη θέση και να ανέβουν και κατηγορία.

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του προπονητή τους (μουρμούρα συνεχώς και σε κάθε σχεδόν φάση ζητούσε βήματα!!! και ότι άλλο για να επηρεάσει τους ref) και ειδικά στο τέλος του αγώνα (είχε αποβληθεί με 2 τεχνικές ποινές και καθόταν απέναντι στην είσοδο) που φώναξε " Άντε αντίο, ΠΕΣΑΤΕ" ! Γιατί τόσο μένος και πάθος για το αν θα πέσουμε...??? Unfair.. και ειδικά για κάποιον που δεν έχει τον στόχο της παραμονής.. 39.gif


Επίσης, δε μου άρεσε αυτή η εικόνα της ομάδας μου. Είμαι σε μια ομάδα αυτή τη σεζόν, με όλα όσα έγιναν τέλος πάντων, και έχουμε φτάσει σε μια φάση να κινδυνεύουμε να πέσουμε από κει που ο αρχικός σχεδιασμός είχε στόχο να πρωταγωνιστήσουμε. Υπήρξαν ατυχίες και λάθη μέσα στη χρονιά. Αλλά αυτό το πράγμα να πηγαίνει η ομάδα να παίξει τόσο κρίσιμους αγώνες τον τελευταίο καιρό και να μην έρχεται σχεδόν κανείς από τη διοίκηση (την όποια διοίκηση τέλος πάντων), παρά μόνο ο πρόεδρος, δείχνει για μένα αδιαφορία και μη ύπαρξη ενδιαφέροντος!!
Επίσης, ούτε κόσμος ακολουθεί.. Ούτε καν φίλοι των παιδιών , γονείς κλπ παρά μόνο 2-3 κορίτσια που είναι μόνιμα παρόντες και χαίρονται και λυπούνται μαζί με όλη την ομάδα.
Πραγματικά με απογοητεύει αυτό το πράγμα και όταν το καλοκαίρι μου ζητούσαν να επιστρέψω στην ομάδα, άλλα περίμενα και άλλα βλέπω...
Δεν έχουν άδικο και οι παίκτες να αισθάνονται μόνοι και η ψυχολογία τους να μην είναι στο σημείο αυτό που θα τους κάνει να παίξουν με όλη τους την ψυχή και με διάθεση.. Και πολλοί να περιμένουν απλά να τελειώσει η χρονιά και να σηκωθούν να φύγουν αισθανόμενοι "βάρος" και να μην ευχαριστιούνται όλη τη διαδικασία. Ο παίκτης, οι προπονητές θέλουν να νοιώθουν τους ανθρώπους της ομάδας κοντά, σε κάθε ομάδα. Ομάδα σημαίνει όλοι μαζί, ενδιαφέρον, δουλειά, μεράκι, προσέγγιση, ένας καλός λόγος, μια παρέα όλοι, απόλαυση της προπόνησης-του αγώνα-του ταξιδιού.. Όσο αυτή η ομάδα (και κάθε ομάδα) δεν λειτουργεί με αυτά τα στοιχεία, δεν πρόκειται να δει προκοπή και θα βολοδέρνει.
jna23
QUOTE(Basster @ Apr 11 2010, 11:03 ) *
"εμεέις πάμε μόνο για το πρωτάθλημα τωρα που δεν έχουμε παρει ποτέ."

Και με τη βοήθεια της εσκανα και των διαιτητών θα το πάρετε.


Ειναι κριμα γιατι δεν σεβεστε την ιστορία της ομάδας σας. Αν ξερατε και σεβόσασταν όλους αυτούς που υπήρξαν πρίν απο εσας ισως είχατε και αξιοπρέπεια. 


 
Basster
QUOTE(jna23 @ Apr 11 2010, 19:42 ) *
Ειναι κριμα γιατι δεν σεβεστε την ιστορία της ομάδας σας. Αν ξερατε και σεβόσασταν όλους αυτούς που υπήρξαν πρίν απο εσας ισως είχατε και αξιοπρέπεια. 


 


Εγώ απλά λέω αυτά που βλέπω. Και είδα και τους δύο αγώνες μεταξύ των δύο ομάδων.
bartsa
QUOTE(Χορευτης @ Apr 10 2010, 01:22 ) *
Ηταν ενα ντερμπι το ξεραμε απο την αρχη, ειμασταν πολυ καλα προπονημενοι σε ολη την διακοπη,ειμασταν κ διαβασμενοι για τον αντιπαλο που θα αντιμετωπζαμε,αλλα δεν μας βγηκε τπτ. Σταθηκαμε καλα μεχρι το ημιχρονο(3 ή 4 ποντους πισω) αλλα για 3η φορα φετος παρουσιασαμε στο δευτερο ημιχρονο ενα πραγματικα πολυ κακο εαυτο που δεν μπορουμε κ εμεισς να δωσουμε καποια εξηγηση...
Η διαιτησια ηταν καλη, ειχαμε καποια παραπονακια απο την μερια μας για φαουλ που δεν μας δοθηκαν, ενω στους αντιπαλους μας δινονταν με σχετικη ευκολια.. ΓΝΩΜΗ μου ειναι κ ξερουν κ τα παιδια της Καστελλας οτι αυτα ή τα δινεις ή δεν τα δινεις... Αλλα σε καμια περιπτωση ουτε δικαιολογια για εμας ειναι, ουτε καθορισαν κατα την γνωμη μου το αποτελεσμα...
Ξεχναμε πλεον την 7η θεση, κ στοχος πλεον ειναι η 8η κ ελπιζουμε...

ΥΓ. Μεγαλη η νικη του αρη γλυφαδας κ παροτι ειμαστε ανταγωνιστες κ κινιγαμε με ιδιες προηποθεσεις τον ιδιο στοχο, θελω να σας πω συγχαρητηρια...

καληνυχτα κ καλο σαββατοκυριακο σε ολους

ΝΟ 17 ΑΣΗ

Χορευτη το Υ.Γ σου αποδεικνυει πως ενας πολυ καλος παικτης εντος γηπεδου μπορει ταυτοχρονα να εχει ανοιχτους οριζοντες γενικως. Παρα τη μαχαιρια που μας εχωσες [ξερεις εσυ] σου ευχομαι οτι καλυτερο.
Χορευτης
QUOTE(traxonas @ Apr 9 2010, 18:41 ) *
Ήττα στη Ν. Πέραμο με 77-73. ΣΦΑΓΕΙΟ!!!!!!



Φιλε Τραχωνα, ή καποιος αλλος απο την ομαδα σας, πειτε κατι για το παιχνιδι, δωστε μας καμια αναλυση να μαθουμε πως εξελιχθηκε...
leonkalf
Λέων Μοσχ. - Φοίνικας Αγ. Σοφ. 71-73
Σούρμενα – Πήγασος 69-63
Ερμής Αργ. - ΟΚΕ 67-84
Αρης Γλυφ. - Βουλιαγμένη 67-50
Καστέλλα – Ηλεκτρούπολη 65-50
Ιάσωνας – Ερμής Πειρ. 78-63
Ν. Πέραμος –Εν. Τραχώνων 77-73

Βαθμολογία
( 23 αγωνιστικές)
1 Ιάσωνας Νικ. 18- 5 41
2 Βουλιαγμένη 18- 4 40
3 ΟΚΕ 17- 6 40
----------------------------------------------
4 Τράχωνες 15- 8 38
5 Λέων Μοσχ. 13-10 36
6 Καστέλλα 13-10 36
7 Σούρμενα 14- 8 35
8 - Ηλεκτρούπολη 10-13 33
9 - Αρης Γλυφ. 10-13 33
10 - Πήγασος 8-15 31
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-15 31
12– Ν. Πέραμος 7-16 30
13 - Ερμής Αργ. 6-17 29
14 - Ερμής Πειρ. 3-20 26

*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό
*Σούρμενα και Βουλιαγμένη έχουν ένα αγώνα λιγότερο (Δευτέρα 19/4 κλ. Ελληνικού Β΄ 20.00)



Aπό την Κ.Ε.Δ./Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., αποφασίστηκε η επανάληψη του αγώνα Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ – Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ύστερα από την άμεση κατάθεση του οπτικοαουστικού υλικού(DVD)μετά το πέρας του αγώνα στον Κομισάριο και την υποβολή στο νόμιμο χρονικό διάστημα ένστασης – υπομνήματος, με τη παράλληλη καταβολή παράβολου στο Ταμείο της Ένωσης του Σωματείου Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ.
Ο αγώνας έχει ορισθεί για την Δευτέρα 19 Απριλίου 2010 στο Κλειστό Ελληνικού Β΄ και ώρα 20:00


πηγή: eskana.gr
traxonas
QUOTE(Χορευτης @ Apr 12 2010, 19:12 ) *
καμια αναλυση να μαθουμε πως εξελιχθηκε...Φιλε Τραχωνα, ή καποιος αλλος απο την ομαδα σας, πειτε κατι για το παιχνιδι, δωστε μας

Δεν εχει νοημα, γιατι θα αναλωθω σε θεματα εφευρετικοτητας και ιδιοτελειας της διαιτησιας- σιγουρα δεν ηταν ανικανοτητα- και θα ξεκινησει ο γνωστος, ατελειωτος μαραθωνιος αντεγκλησεων που εχει χαρισει φετος στο topic της Γ'
το ρεκορ σε ποσταρισματα!
Με δυο λογια μονο, στο α' δεκαλεπτο ημασταν εντεκα ποντους μπροστα και στο ημιχρονο επτα ή οκτω,δεν θυμαμαι.
Εκει τελειωσε το μπασκετ και αρχισε το ξυλικι. Δεν πηραμε σφυριγμα, με την Περαμο να πρεσσαρει σε ολο το γηπεδο!
Τελειωσαμε με 35 φαουλ εναντι 25! Εχουμε τελευταια επιθεση στα 15'' με ισοπαλο σκορ και στην προσπαθεια μας
για διεισδυση επινοει μεταφορα μπαλλας (μη ρισκαρει και μας γινει κανενα φαουλ και παμε σε βολες!!) και παμε σε παραταση.
ΕΛΕΟΣΣΣ!!! Δεν μας αξιζει τετοια συμπεριφορα οσο κι αν το μ@λ@κισαμε μονοι μας στο τελος της χρονιας!
ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ! torture.gif shot.gif
xaratsis
καλησπερα φιλε τραχωνα!Χαρατσης το επιθετο μου για να μην ψαχνομαστε παλι ποιοι,ποιος ειμαστε!
Αν και τα μαθαμε καπως αλλιως εμεις τα πραγματα..Ναι μεν η διαιτησια χαντακωσε και τις δυο ομαδες σφυριζοντας στο πρωτο ημιχρονο 20-80 και στο δευτερο 70-30 δινοντας 3 τεχνικες και 2 αντιαθλητικα στην περαμο, δυο τεχνικες σε εσας αποδειχτηκε οτι φετος την πιεση δεν την αντεχετε!Γιατι οταν κερδιζεις μια ομαδα στον πρωτο γυρο με 25 ποντους και χανεις στον δευτερο γυρο στην δευτερη παραταση μαλιστα και ενω εκεινοι παλευουν για την σωτηρια τους και σεις το τελευταιο σας χαρτι για ανοδο ειναι μεγαλο πραγμα!Αποδειχτηκε τελικα πως δεν εχετε τοσο σπουδαια ομαδα οσο ελεγαν στην αρχη του πρωταθληματος..Βασικα τοσο σταθερη!Σπουδαιοι παιχτςσ ειμαστε ολοι ο καθενας με το δικο του τροπο στο γηπεδο!Απλως αποδειχτηκε πως δεν μπορουσατε να κανετε την υπερβαση φετος!Σας ελειπε η σταθεροτητα!
Και επειδη θελουμε να μαθαινουμε περισσοτερες λεπτομερειες γιατι εμεις οι απο κατω παλευουμε ακομη για την σωτηρια μας και θα εχουμε αντιπαλο μαλιστα την νεα περαμο θα μπορουσες να μας πεις ποιοι παιχτες κανουν την ζημια απο αυτην την ομαδα?Μας ειπες κατι καλο οτι παιζουν press σε ολο το γηπεδο...! Οσο και αν σε πικρανε το αποτελεσμα που ειναι εντελως κατανοητο!Ευχαριστω πολυ...καλο σου μεσημερι!
traxonas
QUOTE(xaratsis @ Apr 13 2010, 14:29 ) *
καλησπερα φιλε τραχωνα!Χαρατσης το επιθετο μου για να μην ψαχνομαστε παλι ποιοι,ποιος ειμαστε!
Αν και τα μαθαμε καπως αλλιως εμεις τα πραγματα..Ναι μεν η διαιτησια χαντακωσε και τις δυο ομαδες σφυριζοντας στο πρωτο ημιχρονο 20-80 και στο δευτερο 70-30 δινοντας 3 τεχνικες και 2 αντιαθλητικα στην περαμο, δυο τεχνικες σε εσας αποδειχτηκε οτι φετος την πιεση δεν την αντεχετε!Γιατι οταν κερδιζεις μια ομαδα στον πρωτο γυρο με 25 ποντους και χανεις στον δευτερο γυρο στην δευτερη παραταση μαλιστα και ενω εκεινοι παλευουν για την σωτηρια τους και σεις το τελευταιο σας χαρτι για ανοδο ειναι μεγαλο πραγμα!Αποδειχτηκε τελικα πως δεν εχετε τοσο σπουδαια ομαδα οσο ελεγαν στην αρχη του πρωταθληματος..Βασικα τοσο σταθερη!Σπουδαιοι παιχτςσ ειμαστε ολοι ο καθενας με το δικο του τροπο στο γηπεδο!Απλως αποδειχτηκε πως δεν μπορουσατε να κανετε την υπερβαση φετος!Σας ελειπε η σταθεροτητα!
Και επειδη θελουμε να μαθαινουμε περισσοτερες λεπτομερειες γιατι εμεις οι απο κατω παλευουμε ακομη για την σωτηρια μας και θα εχουμε αντιπαλο μαλιστα την νεα περαμο θα μπορουσες να μας πεις ποιοι παιχτες κανουν την ζημια απο αυτην την ομαδα?Μας ειπες κατι καλο οτι παιζουν press σε ολο το γηπεδο...! Οσο και αν σε πικρανε το αποτελεσμα που ειναι εντελως κατανοητο!Ευχαριστω πολυ...καλο σου μεσημερι!

Φιλε Χαρατση, επειδη ουτε σε ξερω, ουτε που παιζεις και επειδη ισως αυτοι που σε πληροφορησαν ειναι να ειναι πιο
αξιοπιστοι (οντες μη πικραμενοι), συμβουλεψου αυτους και οχι εμενα. Εγω ειμαι πικραμενος και δεν μπορεσα να
διακρινω το 20-80 της διαιτησιας στο α' ημιχρονο!!! (ουτε καν το 50-50).Εκτος αν οι πηγες σου ειναι καποιοι γραφικοι ηλικιωμενοι που φωναζαν συνεχεια ''βηματα'' στην καθε πασα(!!!) και μας εβριζαν συνεχεια χωρις λογο, εχοντας το ακαταλογιστο της ηλικιας.
Καλη επιτυχια στο παιχνιδι σας.
xaratsis
ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ "ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΦΕΤΟΣ" ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ!!!

-ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ Ο ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ, ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΨΗΛΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΣΥΓΧΩΝΕΥΕΥΣΕΙΣ ΗΣΗ ΟΜΑΔΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΟΣ!!!ΠΕΡΣΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΕΠΤΑ! ΑΡΑ....ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΤΡΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ!ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑΚΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ! ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ! ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

και για να σου εξηγουμε και να μην παρεξηγουμε!Δεν με απασχολει το τι εγινε στο παιχνιδι σας απλως αλλεσ λεπτομερειες σου ζητησα που δεν μου δωσες !!!Εαν θες στειλε μου p.m. να τα πουμε καλυτερα!Σε εχω για σοβαρο ατομο..οχι για παιδακι απο τον τροπο γραφης σου!τα λεμε
Χορευτης
........ οσο κι αν το μ@λ@κισαμε μονοι μας στο τελος της χρονιας!


Φιλε Τραχωνα, θα πω κατι τελευταιο, χωρις να υποτιμησω την Περαμο... γτ την εχουμε σε 2 αγωνιστικες στο γηπεδο τους...
Κ με κοντρα την διαιτησια, για τις δυνατοτητες σας, επρεπε το παιχνιδι να το εχετε στους +10-20 ποντους, κ να μην παει ετσι οπως πηγε στην τελευταια επιθεση, κ να χαθει οπως μου αναφερεις...
traxonas
QUOTE(Χορευτης @ Apr 13 2010, 18:17 ) *
........ οσο κι αν το μ@λ@κισαμε μονοι μας στο τελος της χρονιας!


Φιλε Τραχωνα, θα πω κατι τελευταιο, χωρις να υποτιμησω την Περαμο... γτ την εχουμε σε 2 αγωνιστικες στο γηπεδο τους...
Κ με κοντρα την διαιτησια, για τις δυνατοτητες σας, επρεπε το παιχνιδι να το εχετε στους +10-20 ποντους, κ να μην παει ετσι οπως πηγε στην τελευταια επιθεση, κ να χαθει οπως μου αναφερεις...

Συμφωνω εν μερει, να ξερεις ομως οτι τα παντα ειναι σχετικα. Ποτε μην υποτιματε κανεναν αντιπαλο, πολυ περισσοτερο μην υπερεκτιματε κανενα. Αλλωστε τα προσφατα αποτελεσματα των ''φαβορι'' μιλανε μονα τους.
Αν και πιστευω οτι θα ακουσουμε κι αλλα τετοια, γιατι ολα τα παιδια δειχνουν οτι δεν παιζουν για να χασουν και μπραβο
τους.
Χορευτης
QUOTE(traxonas @ Apr 13 2010, 10:33 ) *
Συμφωνω εν μερει, να ξερεις ομως οτι τα παντα ειναι σχετικα. Ποτε μην υποτιματε κανεναν αντιπαλο, πολυ περισσοτερο μην υπερεκτιματε κανενα. Αλλωστε τα προσφατα αποτελεσματα των ''φαβορι'' μιλανε μονα τους.
Αν και πιστευω οτι θα ακουσουμε κι αλλα τετοια, γιατι ολα τα παιδια δειχνουν οτι δεν παιζουν για να χασουν και μπραβο
τους.


Συμφωνω. Ολοι χτυπανε ολα τα ματς κ μπραβο τους. Κ εμεις αν εχουμε χασει παιχνιδια που δεν τα περιμεναμε, οπως κ πηραμε παιχνιδια στον ποντο,ολα ειναι σχετικα οπως ειπες, μπορει να ειμασταν σε καλυτερη θεση τωρα, ή κ σε χειροτερη...

Για εσας ομως πιστευω οτι στοχος (εκτος του πρωταθλητισμου,κ της ΝΙΚΗΣ καθε παρασκευη) μαλλον θα επρεπε να ειναι κ το καλο μπασκετ.... δεν ειναι τυχαιο πως ολοι σας υπερεκτημουμε??? Ειναι απλα τα πραγματα, εχεις το καλυτερο ΡΟΣΤΕΡ κ την καλυτερη ΕΔΡΑ, ακουγαμε απο εσας δυνατα φιλικα καθε εβδομαδα που σημαινει οτι ειστε κ πολυ καλα δουλεμενοι ολη την χρονια, κ περιμεναμε να δουμε μια ομαδα που θα καθαριζει τα ματς κ θα παιζει κ καλο μπασκετ.... λεμε ολοι αυτο που βλεπουμε.. αν δεν ειναι ετσι φιλε, μαλλον εσεις υποτιμαται τους εαυτους σας...

Ελπιζω ολα αυτα τα "ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ" λογια να μην τα θημηθειτε την τελευταια αγωνιστικη που θα ειμαστε αντιπαλοι.. Παντα φιλικα....
traxonas
Φιλε Χορευτη, σχεδον ολα αυτα που λες ισχυσαν και ισχυουν ακομη. Στο τελος της χρονιας θα κανουμε εναν απολογισμο
πεπραγμενων, τι πηγε καλα, τι πηγε στραβα. Aς βαλουμε μια ανω τελεια εδω και αυτα θα τα πουμε μετα το τελος του
πρωταθληματος.
Ας ασχοληθουμε προς το παρον με τα αγωνιστικα για να μην χανουμε και τον κυριο στοχο.
23 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 1
Ο.Κ.Ε. Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ 2
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. 1
Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΣΤΕΛΑ 1
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. 1
Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.