Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
bartsa
λεων -αρης 75-70 στην παραταση.ΠΡΟΕΔΡΕ η εμφανιση μας για παρτυ σου.
ELEFSINA
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 00:26 ) *
ουαου .Μπραβο σας μπαινεται στο παιχνιδι με αυτο το αποτελεσμα.

Βουλιαγμενη - Ερμης 1 



ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΑΜΕΙΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ
milf_hunter#6
Σούρμενα - Καστέλλα 2( καλυτερη ομαδα η καστελλα στην μερα της κερδιζει οποιον θελει)

Εκπληξη σημερα στο κλειστο του ελληνικου!!!!! σουρμενα-καστελλα 1 (72-60 ΣΒΗΣΤΑ........) και θυμιζω α' γυρος καστελλα-σουρμενα 41-70........ πως ηταν καλυτερη ομαδα η καστελλα δε μπορω να καταλαβω!!! συγχαρητηρια σε ολους και καλη συνεχεια στην ομαδα της καστελλας!!!
Negro8
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 67-69 (2)
1ο 10λεπτο νωθροι με λιγα πραγματα να βγαινουν στο γηπεδο ενω το νουμερο 10 του ερμη ειχε εξαφανιστει εμεις τρωγαμε καλαθι απο ολους τους υπολοιπους.
2ο 10λεπτο αρχισαμε να βαζουμε τη μπαλα μεσα και πηραμε μια διαφορα 7 ποντων,ομως κρατησε πολυ λιγο καθως το τεσσαρι του ερμη μας εβαλε οτι σουτ εκανε απο παντου(πραγμα που δεν νομιζω να εχει ξανακανει φετος)τι να πω.με αποκορυφωμα στο τελος του ημιχρονου να βαλει ΚΑΙ τριποντο στο μηδεν με πιεση.
3ο 10 λεπτο μπηκαμε δυνατα και πηραμε διαφορα 10 ποντων αλλα δεν ηταν ακομα μια φορα αρκετη με καλυτερο μπασκετ κλεισαμε το 10λεπτο +6.
4ο 10 λεπτο το πιο κρισιμο....ο μικρος το 10 του ερμη εβαλε καιποια μακρινα σουτ και το παιχνιδι γυρισε.το τελευταιο 5λεπτο ειμασταν μπρος πισω στο σκορ.αυτη τη φορα η τυχη δεν ευνοησε εμας αλλα τα παιδια του ερμη οπου χασαμε ακομα και την τελευταια επιθεση.Ισως αυτο να ηταν το καλυτερο παιχνιδι του Ερμη μεχρι τωρα απο θεμα ευστοχιας.μπραβο και στους 2 και καλη συνεχεια.τωρα πρεπει να αναλαβουμε τις ευθυνες μας ολοι και να ετοιμαστουμε για το επομενο με βουλιαγμενη μεσα..γενικα ενω παιξαμε καλα σαν συνολο δεν ειχαμε στην καλυτερη δυνατη αποτελεσματικοτητα απο παικτες που συνηθως βοηθουν σε κρισιμα σημεια.
titanoterastios
Οκε - Ιασωνας 1.

Παρακαλειται ο προεδρος του Ιασωνα να ζητησει αμεσα την βοηθεια του Εκτορα Μποτρινι γιατι τελικα μονος ενας μαγειρας... σε αυτο το σωματειο δε φτανει για να το ανεβασει στη Β εσκανα!
traxonas
Φοινικας Αγ.Σοφιας - Τραχωνες 44 - 62

Μετριο ματς και στα Καμινια.
Τα παιδια του Φοινικα ψυχωμενα, ειδικα το 6 ο Παντελης, δωσανε οτι μπορουσε ο καθενας.
Θεωρω ομως οτι χθες επαιξαν αναρχο μπασκετ, ολοι σουταραν κατα βουληση και οσο μπαιναν τα σουτ καλως...
Συνηθως ομως δεν κερδιζεις ετσι, εκτος αν παρασυρθει και ο αντιπαλος και αρχισουν ολοι να τρεχουν πανω κατω
και με το πρωτο σκριν μπαμ μπουμ τα τριποντα κλπ κλπ.
Οι Τραχωνες ομως, δεν παρασυρθηκαν , επαιξαν το παιχνιδι τους με υπομονη και απο το τριτο δεκαλεπτο
ξεφυγαν, με την διαφορα πανω απο το +10 διαρκως .
Ο αντιπαλος κοουτς δεν βοηθησε την ομαδα του και εβγαλε το παιχνιδι χωρις να αλλαξει κατι και να
μας προβληματισει. Με την ιδια πενταδα που ξεκινησαμε , μ'αυτην και τελειωσαμε αφου μας βολευε.
Ελαχιστες αλλαγες.
Καλη συνεχεια ευχομαι στο Φοινικα, εχει καλες μοναδες ,αλλα αυτο δεν φτανει για να μεινεις στην κατηγορια.
Η διαιτησια ενα μπαχαλο, ο ενας επαιρνε τα σφυριγματα του αλλου και στις αναπαυλες εξηγουσε ο ενας στον
αλλο γιατι το εκανε...
jna23
QUOTE(ELEFSINA @ Jan 23 2010, 01:52 ) *
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΑΜΕΙΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ





Σωστα και εγω αυτης της αποψης ειμαι καθε παιχνιδι χωριστα και το ταμειο στο τελος 


kosttost
πες μας τι εγινε χτες και υπηρχε τοση ενταση
roki
Αφου ειπατε να μιλισουμε για διαιτισια ας πουμε και τι εγινε εχθες στην βουλιαγμενη οπου δυο κυριοι με πολυ μικρη εμπειρια απο αγωνες μπασκετ καταφεραν να κανουν ενα ματς μπαχαλο....Θα μου πειτε μα καλα μιλαει ο κακομοιρος ο ερμης ο τελευταιος της βαθμολογιας για διαιτησια...Ναι μια φορα δικαιουται να μιλαει γιατι καταφερε να γυρισει το παιχνιδι απο το -18 του ημιχρονου στο -4 ακριβως ενα λεπτο πριν την ληξη του αγωνα....Τελικα επιστρατευτηκε ο ρεφερι που ειδε ενα ανυπαρκτο γκολ φαουλ πανω στον Μαγγωνακη και καθαρισε το παιχνιδι...

Θελω απλα να πω πως τα φαουλ τελειωσαν 21- 33 και αποβληθηκαν τεσσερις παιχτες του ερμη με 5 φαουλ...Τελος παντων σημασια εχει οτι παλεψαμε το παιχνιδι...Συγχαρητηρια στην βουλιαγμενη και ειδικα στον Μαγγωνακη που πηρε το ματς μονος του στο δευτερο ημιχρονο οπου το ματς εγινε ντερμπυ...Επισης μπραβο και στους υπολοιπους παιχτες που δειχνουν οτι αξιζουν να ανεβουν...
Ισως αξιζαμε κατι παραπανω εχθες....Αυτα..καλη συνεχεια. Περιμενω καποιον απο την βουλιαγμενη να μιλησει για το παιχνιδι να δω την αποψη του...
bartsa
Προτεινω στην εσκανα να βαλει καποιον να ελεγχει τους διαιτητες των αγωνων και να τους βαθμολογει ετσι για να ξερουν τι βαθμο παιρνουν καθε φορα.βεβαια που να βρεθει αυτος ο καποιος.Επισης καλο ειναι να υπαρχουν και κανα δυο αστυνομικοι στην εξεδρα.Εχτες τις τελευταιες 12 βολες μας τις σουταραμε αγκαλια με τα προστατευτικα καγκελα του γηπεδου που ειχε ξεκολησει το συνηθως νο9 του λεοντα ο οποιος βρισκοταν εκτος 12αδας ελπιζουμε λογο τραυματισμου και οχι γενικοτερης συμπεριφορας. Υποσχομαστε οποτε και αν ξαναβρεθουμε φιλοξενια εκ διαμετρου αντιθετη πανω απο ολα στον προεδρο σας ο οποιος κοιταζε σαστισμενος τον αθλητη σας να κανει σαν ταυρος σε υαλοπωλειο.
ikarosbc
"Εξεπλαγην" ευχαριστα διαβαζοντας τις 2 τελευταιες απαντησεις των bartsa & super star.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!
Ανεβαζουν το τοπικ και το φορουμ γενικοτερα στα υψη.
Ιδιαιτερα η απαντηση-σχολιο του super star.

Δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να προσθεσει κατι και να βοηθησει περαιτερω στην κατευθυνση της εκτονωσης, της εντασης που ειχε δημιουργηθει.

Στα 40 λεπτα παιχνιδιου καποιες φορες λογω της εντασης δημιουργουνται μικροπαρεξηγησεις.
Αυτες θα πρεπει να μενουν εκει μεσα στο 40λεπτο και ολοι να αποχωρουν αγκαλιασμενοι.

Δινοντας τους τα συγχαρητηρια μου, μαλλον θα μειωσω τα κειμενα τους.
Δεν εχω αλλες λεξεις να περιγραψω τα συναισθηματα μου, οποτε το αφηνω ετσι.

blove.gif
soter

επειδη ακουστηκαν πολλα προς το προσωπο μου και για την ομαδα του ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και το ηθος της μπαινω στη διαδικασια να γραψω μερικα πραγματα που πιστευω και για να δωσω καποιες εξηγησεις...αρχικα θελω να πω για το αγωνιστικο κομματι πως το παιχνιδι το χασαμε εμεις και δεν το κερδισε ο λεωντας χωρις να θελω να μειωσω τα παιδια που αλλωστε πηγαινουνε και για ανοδο και εχουν και αξιολογο υλικο...εμεις παρουσιαστηκαμε οπως ακριβως και στα τελευταια παιχνιδια αλλα στο τελος παλι κατι δεν λειτουργησε καλα....ισως να ειναι και αυτο το κομματι που πρεπει να δουλεψουμε στις προπονησεις(αν ποτε βρουμε γηπεδο)..το ενθαρρυντικο ειναι οτι δειχνουμε μια σταθεροτητα στις εμφανισεις μας στα τελευταια ματς αλλα στο τελος λιγο το χαλαμε..διαφωνω με τον χρηστη που εγραψε πως η ομαδα μας ειναι μονο δυο παιχτες αλλα αυτη ειναι αποψη του...εχουμε παιχτες οι οποιοι κουβαλανε μια ιστορια και εχουμε και ταλεντο..επαναλαμβανω πως δεν εχουμε γηπεδο...επισης χθες ειχαμε και εμεις απουσιες σχεδον σε ολες τις θεσεις(1,2 και 5 αν θυμαμαι καλα)..πιστευω στις δυνατοτητες της ομαδας μας και ελπιζω να εχουμε εναν πολυ καλο δευτερο γυρο με υγεια πανω απ ολα....τωρα οσον αφορα τα εξωαγωνιστικα γεγονοτα που συνεβησαν χθες...θελω πρωτα πρωτα να αναγνωρισω καποια λαθη που τυχον εκανα και να ζητησω συγγνωμη απο οποιον θιχτηκε απο τη συμπεριφορα μου ,την στιγμη που ειχα βγει -με ειχατε βγαλει δεν εχει σημασια-εκτος ευατου ...ετσι ακριβως οπως μου εχει μαθει ο κ.Τακης τοσα χρονια να κανω αν εχω σφαλει..συγνωμη λοιπον και παλι σε οποιον εθιξα...στην αρχη του αγωνα κρατηθηκε ενος λεπτου σιγη στη μνημη του Προεδρου μας...δεν μπορω να καταλαβω πως σε εναν τετοιο αγωνα με τετοιο ιδιαιτερο κλιμα βρισκεται ενας παιχτης της αντιπαλης ομαδας (πρεπει να ηταν τραυματιας)στην εξεδρα βριζοντας θεους και δαιμονες απο το πρωτο λεπτο παρακαλω παρασυροντας και αλλους κατα τη διαρκεια του αγωνα ...ειναι δυνατον να μην μπορουν να απομωνοσουν αυτο το ατομο εκεινη τη στιγμη???γιατι καλος ο χαβαλες δε λεω και εγω εχω βρεθει σε εξεδρα και τον εχω κανει αλλα αυτο που εκανε το συγκεκριμενο ατομο εχθες δεν ηταν χαβαλες..και επαναλαμβανω παρεσυρε και αλλους κατα τη διαρκεια της αναμετησης και δυναμιτουσε το κλιμα...αν και ειχα ακουσει πολλα απο το εν λογω ατομο(οχι σε αθλητικα πλαισια και ιδιαιτερα οχι σε ερασιτεχνικα αθλητικα πλαισια)δεν ειχα αντιδρασει μεχρι καποια στιγμη προς το τελος της κανονικης διαρκειας οπου σε μια φαση που χρεωθηκα με φαουλ και θεωρησα πως ο αντιπαλος μου ειχε πατησει αρχικα τη γραμμη του αουτ ,διαμαρτυρηθηκα στον διαιτητη ...τοτε το ατομο αυτο σηκωθηκε μαζι με εναν φιλο του (λογικα) και ηρθαν απο την μια μερια της εξεδρας στην αλλη οπου βρισκομουν με τον διαιτητη...εκεινη τη στιγμη θεωρησε σωστο πως επρεπε να αναφερθει υβριστικα σε εμενα και στη μητερα μου ..εκει καπου βγηκα απο τα ρουχα μου και εκανα τη χειρονομια..επειτα απο αυτο και παντα σε προσωπικο τονο πλεον το ατομο αυτο μου ελεγε πως θα με βρει εξω και θα "δω τι θα μου κανει ",,, οτι μια πορτα εχει το γηπεδο κτλ..εκει δεν αντεδρασα καθολου...προσπαθησα ειναι αληθεια να συγκεντρωθω στον αγωνα αλλα δεν τα καταφερα..με τη ληξη του αγωνα υπηρξε καποια ενταση μεταξυ παιχτων και παραγοντων ...ξαφνικα εσβησαν τα φωτα του γηπεδου ενω τα πνευματα ΔΕΝ ειχαν ηρεμησει ακομα...εκει παλι υπηρξε μια ενταση με εμενα και καποιον απο τους παρευρισκομενους στον παγκο του λεωντα επειδη μου ειπε πως καλα ακουγα ο,τι ακουγα και εγω και η μητερα μου απο την εξεδρα..εκει πραγματικα βγηκα εκτος ευατου...επειτα οταν ηρεμησαν τα πραγματα (αλλαξαμε στα αποδυτηρια κτλ.) βγαινοντας απο τον χωρο του γηπεδου μιλαγα (η αληθεια ειναι σε καπως εντονο υφος λογω ολης της προηγουμενης εντασης)με εναν συμπαικτη μου,,εκει καπου απευθυνθηκε σε εμενα ο φιλος του ατομου που θα με περιμενε εξω οπως μου ειχε πει ο οποιος κατα τη διαρκεια του αγωνα με εβριζε παρεα με το φιλαρακο του....εκει ισως να εκανα το λαθος μου οχι σκοπιμα παντως και γι αυτο ζηταω συγγνωμη και ειπα πως δεν θα πεσω στο επιπεδο ενος αστυνομικου που καθεται και με βριζει και οτι εχω ενα α επιπεδο..αυτος οντας και μεγαλυτερος και προφανως αστυνομικος και αυτος θεωρησε σωστο να μου πει πως απο αστυνομικο θα την βρεις και λιγο μετα πως απο εμενα θα τη βρεις και να το θυμηθεις...καπου εκει πηγε να δημιουργηθει εκ νεου ενταση αλλα με την επεμβαση ορισμενων παιχτων ,γονεων και αλλων παιδιων του αρη τελειωσε εκει το θεμα.....

θελω να εκφρασω μερικες ακομα αποριες και να πω και καποια πραγματα ..1ον εχθες στο γηπεδο βρισκοταν ο πατερας μου και λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν παρευρισκοταν η μητερα μου..γιατι η μητερα μου να ακουγε ολα αυτα απο το ατομο αυτο αν τυχον βρισκοταν στο γηπεδο?σε τι του εφταιξε ?
2ον θεωρω απαραδεκτο που καποιοι απο την εξεδρα δεν τον απομωνοσαν (ολη η ομαδα του αρη ειχε προβλημα με αυτον ) ωστε να διεξαχθει ο αγωνας σε φιλαθλα πλαισια οπως ακριβως συμβαινει σε ολους τους αγωνες μας στη γλυφαδα...3ον το ατομο αυτο ισως δεν καταλαβαινει και τη σοβαροτητα του επαγγελματος του ,,,δεν μπορει σωμα της ταξεως ασφαλειας να απευθυνεται στον οποιονδηποτε και να απειλει τη σωματικη του ακεραιοτητα..δεν μπορει κανενας ποσο μαλλον ενας αστυνομικος..4ον θελω να πω στο χρηστη που εγραψε πως δεν μπορω να εκφερω γνωμη και να την εκφερω αφου βγαλω δικα μου χρηματα, οτι ο καθενας σε μια πολιτισμενη κοινωνια μπορει να εκφερει την γνωμη του χωρις διακρισεις και περιορισμους και πως αυτο που ειπες ισως επειδη ησουν φορτισμενος οταν εγραφες ηταν αστοχο...επισης χωρις να εχει πολυ σημασια αυτο δικα μου χρηματα εχω βγαλει..και οχι απο το μπασκετ..τωρα δεν μπορω να καταλαβω την επιθεση καποιων χρηστων προς ολη τη γλυφαδα..τελος θελω να πω στο νο4 του λεωντα πως το ατομο αυτο με το οποιο εχω το προβλημα εβριζε τους συμπαιχτες του στη γ εσκανα απο τη εξεδρα(τους αντιπαλους βεβαια)..επισης θελω να πω ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στο νο4 του λεωντα ο οποιος μου εδειξε το ηθος του και σαν αθλητης και σαν ανθρωπος στο τελος του αγωνα...τωρα οσον αφορα τους χαρακτηρισμους προς το προσωπο μου και μαλιστα δημοσιως σε μια σοβαρη σελιδα του ιντερνετ οπως ειναι το μπασκετφορουμ(αλητακι και διαφορα αλλα δεν τα θυμαμαι)και μαλιστα χωρις να με ξερουν κιολας αυτοι που τα εγραψαν η αν θελετε πιαστηκαν απο ενα ατυχες γεγονος ,θελω να εκφρασω τα παραπονα μου προς τους διαχειριστες της σελιδας που επετρεψαν να δημοσιευτουν τετοια πραματα η τουλαχιστον να μην επιπληξουν τους χρηστες που τα εγραψαν ολα αυτα ,χωρις μαλιστα να ειναι και κατι διασταυρωνενο απο τους ιδιους...τελος θελω να σας πω σε εσας απο το μοσχατο (τους λιγους) που βριζατε εμενα και τη μητερα μου πως η μητερα μου εχει επι χρονια προσφερει τις υπερεσιες της στο δημο σας για την αναπτυξη και βελτιωση του και να ειστε σιγουροι πως δεν θα ηταν καθολου ευχαριστημενη με αυτα που θα ακουγε (ενω επαναλαμβανω μπορουσατε να ειχατε προλαβει τα γεγονοτα) ..σιγουρα σε εναν καυγα φταινε παντα και οι δυο ..οποτε απο τη μερια μου ,και απο τη μερια των συμπαιχτων μου πιστευω,συγγνωμη και παλι..


ΜΕ ΕΚΤΙΣΗΣΗ Νο5 ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ συγγνωμη εαν κουρασα
jna23
QUOTE(katestramenos @ Jan 22 2010, 03:44 ) *
Τραχωνες . Το καλυτερο ροστερ στη κατηγορια.

QUOTE(traxonas @ Jan 23 2010, 13:13 ) *
Φοινικας Αγ.Σοφιας - Τραχωνες 44 - 62
Με την ιδια πενταδα που ξεκινησαμε , μ'αυτην και τελειωσαμε αφου μας βολευε.
Ελαχιστες αλλαγες.


Γιατι αυτα τα δύο δεν συμβαδίζουνε ? Τι θέλει να πεί ο ποιητης ?

Για να μην παρεξηγηθώ λοιπόν οι Τραχωνες εχουν όπως και εμεις μια πολύ καλή ομάδα αλλα όπως ολες οι ομάδες που στήνονται για την Γ ΕΣΚΑΝΑ έχουνε 2 - 3 παικταραδες και 2-3 καλούς παίκτες και από εκεί μετριότητες με ρόλους. Έτσι σωστά στήσανε την ομάδα και για αυτο θα ανέβουν.
Πλήρες ρόστερ σημαίνει ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΚΑΚΟΣ . Οποιος θέλει να στήσει μια ομαδα με πλήρες ροστερ στην Γ ΕΣΚΑΝΑ μονο ηλίθιος μπορεί να είναι και ούτε οι Τραχωνες ούτε εμεις έχουμε τέτοιες ικανότητες smile.gif
Να ενημερώσω άλλη μια φορα για τον φίλο τον κατεστραμενο οτι εμεις απο το αρχικό μας ρόστερ έχουμε 3 σοβαρούς τραυματισμους που μπαινουνε και οι 3 σε χειρουργειο και μια αποχώρηση ψηλού.
Αυτά τα ολίγα
jna23
QUOTE(roki @ Jan 23 2010, 15:38 ) *
Αφου ειπατε να μιλισουμε για διαιτισια ας πουμε και τι εγινε εχθες στην βουλιαγμενη οπου δυο κυριοι με πολυ μικρη εμπειρια απο αγωνες μπασκετ καταφεραν να κανουν ενα ματς μπαχαλο....Θα μου πειτε μα καλα μιλαει ο κακομοιρος ο ερμης ο τελευταιος της βαθμολογιας για διαιτησια...Ναι μια φορα δικαιουται να μιλαει γιατι καταφερε να γυρισει το παιχνιδι απο το -18 του ημιχρονου στο -4 ακριβως ενα λεπτο πριν την ληξη του αγωνα....Τελικα επιστρατευτηκε ο ρεφερι που ειδε ενα ανυπαρκτο γκολ φαουλ πανω στον Μαγγωνακη και καθαρισε το παιχνιδι...

Θελω απλα να πω πως τα φαουλ τελειωσαν 21- 33 και αποβληθηκαν τεσσερις παιχτες του ερμη με 5 φαουλ...Τελος παντων σημασια εχει οτι παλεψαμε το παιχνιδι...Συγχαρητηρια στην βουλιαγμενη και ειδικα στον Μαγγωνακη που πηρε το ματς μονος του στο δευτερο ημιχρονο οπου το ματς εγινε ντερμπυ...Επισης μπραβο και στους υπολοιπους παιχτες που δειχνουν οτι αξιζουν να ανεβουν...
Ισως αξιζαμε κατι παραπανω εχθες....Αυτα..καλη συνεχεια. Περιμενω καποιον απο την βουλιαγμενη να μιλησει για το παιχνιδι να δω την αποψη του...

Παρακολούθησα το παιχνίδι απο τον παγκο χτες αφου ο πυρετος δεν με αφησε να αγωνιστω.Σε ενημερωνω λοιπόν ότι η διαιτησια ητανε κακη και απο τις δυο μεριές και φυσικα δεν ητανε αυτη που εκρινε το αποτέλεσμα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι όλοι ασχολούνται με την διαιτησία. Γ ΕΣΚΑΝΑ παιζουμε (και εγω φετος για πρωτη φορα).

Που θα μαθουνε οι διατητές (υπάρχει και έλλειψη). Σε ποια κατηγορία. Σε ποια παιχνιδια. Στα θεωρητικά ευκολα. Δεν θελω να αναφερω φασεις αλλα πιστευω οτι οπως ανεφερε καποιος δεν μπορει να υπαρξει καλος διαιτητης αν δεν εχει παιξει μπασκετ η τουλαχιστον αν δεν το εχει μαθει πρωτα σαν αθλητης.

Α και ξεχασα την φαση που εχει σφυριξει τα παντα και δινει και απο μια τεχνικη ποινη σε καθε πάγκο. Καλο εεεεεε

Καλη συνέχεια ευχομαι στο δυσκολο εργο σας.
Negro8
jna23 ελπιζω την αλλη βδομαδα να εισαι καλα και να αγωνιστεις με εμας και το φιλαρακι μου ο Θανασης..
jna23
QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:07 ) *
jna23 ελπιζω την αλλη βδομαδα να εισαι καλα και να αγωνιστεις με εμας και το φιλαρακι μου ο Θανασης..


Εννοείτε. Στα ντερμπυ smile.gif πάντα είμαι έτοιμος .

Θα χαρω να σε δω 

Χαμός στην Καλλιθέα είδα. Κριμα δεν πρέπει να γίνονται ολα αυτα . Κριμα
Negro8
ετσι ετσι.οι παλιες καραβανες πρεπει να δινουν το παρον...τουλαχιστον να εχουμε καλυτερο 2ο γυρο απο θεμα υγειας γιατι εμενα ο 1ος με πηγε χαλια.θα ειναι απο τα καλα ματσακια της αγωνιστικης.
jna23
QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:15 ) *
ετσι ετσι.οι παλιες καραβανες πρεπει να δινουν το παρον...τουλαχιστον να εχουμε καλυτερο 2ο γυρο απο θεμα υγειας γιατι εμενα ο 1ος με πηγε χαλια.θα ειναι απο τα καλα ματσακια της αγωνιστικης.


Υγεια πάνω απ όλα Υγεια 
Negro8
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 21:20 ) *
Υγεια πάνω απ όλα Υγεια 

Και για να κανω και ενα σχολιο που αλλοι θα το σχολιαζαν αρνητικα την παρασκευη μα ς σφυριζει διαιτητης ο οποιος ηταν περυσι συμπαικτης μου και δεχοταν συνεχεια σχολια οτι ειχε την ευννοια των αλλων διαιτητων.δλδ την αλλη παρασκευη θα σφυριξει υπερ σας?χαχαχαχα
jna23
Χαμός Χαμός στην Γ ΕΣΚΑΝΑ  . 

QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:34 ) *
Και για να κανω και ενα σχολιο που αλλοι θα το σχολιαζαν αρνητικα την παρασκευη μα ς σφυριζει διαιτητης ο οποιος ηταν περυσι συμπαικτης μου και δεχοταν συνεχεια σχολια οτι ειχε την ευννοια των αλλων διαιτητων.δλδ την αλλη παρασκευη θα σφυριξει υπερ σας?χαχαχαχα




Χα χα θα αρχησω απο τωρα να μιλαω για την διαιτησία η να φερω και εγω τον Κραψιτη να μας σφυριξει smile.gif.

 


soter
προσεχω πολυ καλα τι λεω πισω απο το πληκτρολογιο οπως λετε εσεις ...εχω την εντυπωση πως ειστε και παραγοντας του λεωντα...ποτε δεν αναφερθηκα στο νεαρο της ηλικιας μου ως δικαιολογια..το τι ακουσα το ξερω πολυ καλα οπως το ξερει και αυτος που μου τα ειπε και η εξεδρα βεβαια .οπως το ξερει και ο φιλος αυτου του ατομου ο οποιος πριν ψιλοτσακωθουμε στο τελος μου το παραδεχτηκε και μου ειπε πως εχεις δικιο..τωρα εγω εαν διαβασατε το σχολιο μου προσεχτικα ζητησα συγγνωμη για καποια πραγματα ...εσεις ομως θελετε απο οτι βλεπω να διατηρησετε εκρηκτικη την κατασταση..διακρινω και μια ειρωνια με το πηγαινε στη μανουλα σου και τετοια ....οσο για το μισανδρισμο αναρωτιεμαι μονο τι ειναι τοτε αυτος που καθεται στην εξεδρα και βριζει εναν αθλητη με την "ασπιδα" που του προσφερει η λεξη φιλαθλος...η ντροπη ειναι δικη σας που δεν εχει ζητησει ακομα καποιος απο εσας συγγνωμη ...αυτο που εζησε ολη η ομδα του αρη χθες δεν λεγεται φιλοξενια....επισης θα σας παρακαλουσα να μην ανεφερθειται ξανα στο προσωπο μου με υβριστικους χαρακτηρισμους...τελος ποτε δεν κινηθηκα επιθετικα σε παιχτη της ομαδας σας..αυτα που ειπατε δεν ισχυουν
Negro8
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 21:42 ) *
Χαμός Χαμός στην Γ ΕΣΚΑΝΑ  . 





Χα χα θα αρχησω απο τωρα να μιλαω για την διαιτησία η να φερω και εγω τον Κραψιτη να μας σφυριξει smile.gif.

 


Εγω θα σας κραξω...Εισαστε και σεις βρε παιδι μου.καθε βδομαδα με την βοηθεια αλλων κερδιζετε.αν ειναι ετσι θα τα βρουμε κατω απο το τραπεζι νομιζω.εεεεεεεεεεεεε?????????????
jna23
QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:44 ) *
Εγω θα σας κραξω...Εισαστε και σεις βρε παιδι μου.καθε βδομαδα με την βοηθεια αλλων κερδιζετε.αν ειναι ετσι θα τα βρουμε κατω απο το τραπεζι νομιζω.εεεεεεεεεεεεε?????????????


Με 3 διπλα με αλάδωτη εισαι μέσα smile.gif
Negro8
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 21:53 ) *
Με 3 διπλα με αλάδωτη εισαι μέσα smile.gif


Οκ, αλλα τα ποτα δικα σου.αααααα οχι καλυτερα του Θαναση να πληρωσει και αυτος τιποτα και να δειξουμε μετα την αποδειξη για τυχον παρεξηγησεις
titanoterastios
QUOTE(bartsa @ Jan 23 2010, 18:05 ) *
titanoterastie οταν μας ρωτουν απο που ειμαστε λεμε το ονομα του χωριου μας και οχι ΓΛΥΦΑΔΑ.Δεν νομιζω να ειμαστε αλλωστε και πολυ μακρυα απο το ωραιοτατο μοσχατο.Μαλλον εσυ ομως εχεις κομπλεξ ανωτερωτητας μιλωντας ετσι για τη Γ και Δ εσκανα. Προφανως παιζεις σε καμμια Γ εθνικη ετσι οπως μιλας.Θα σε παρακαλουσα θερμα να αφησεις κατα μερος γνωμες για παιχνιδι που ουτε καν ειδες οπως παραδεχεσαι εκτος αν εξυπηρετεις τριτους που δεν πιστευω. Ευχαριστουμε για την αναλυση του ροστερ μας και κριμα που σε ποναει οπως φαινεται απο τα λεγωμενα σου που δεν ειμαστε πιο χαμηλα. Μας συγχωρεις που δεν συμφωνουμε μαζι σου.Εσυ προφανως παιζεις σε ομαδα που εχει 11 αστερια και εναν για μονακια στο τροκαντερο ελπιζω οχι εσενα. Τελος οταν πιανεις στο στομα σου ονοματα συγκεκριμενα να βουτας τη γλωσσα σου στο μυαλο σου διοτι η φιλοσοφια του συλλογου που καπου στο κειμενο σου κατηγορεις ΑΝΗΚΕΙ στον ανθρωπο που στο τελος του κειμενου σου εξυμνεις. Υ.Γ ουτε εμεις συμφωνουμε με τον τροπο που ο arina λεει καποιες αποψεις του και επισης τη δεδομενη στιγμη δεν γνωριζουμε και ποιος ειναι. Δυστηχως η δημιουργια ενος ψευδονυμου ειναι ελευθερη. ελευθερη



Τελικα η ελλειψη αντιληψης δινει και παιρνει στο φορουμ...Που ειδες να αναλυω το χθεσινο παιχνιδι που με παρακαλας να αφησω κατα μερος?Κομπλεξ κανενα δεν εχω,εχω παιξει σε ολες τις κατηγοριες της εσκανα.Παμε ομως στο πιο σημαντικο κομματι της απαντησης μου.Που προσβαλλω το σωματειο σου?Η απαντηση μου ειναι αμεση και ξεκαθαρη για τον αριφα,αρινα η οπως τεσπα λεγεται.Δε σε εβαλα στο ιδιο καζανι με αυτον.Δε θα εκανα το ιδιο λαθος με αυτον που εκανε μια μαζα το κοσμο του Λεωντα.Δεν ειπα οτι ο Αρης Γλυφαδας κραταει αυτη τη σταση. Ειδικα στο κομματι των κατηγοριων αναφερω οτι ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ .Αυτο το αν δηλωνει απορια....οχι γνωση.
Για το ροστερ σας ειναι καθαρα η δικη μου αποψη,γιατι αποψη εχω.Δεν στεναχωριεμαι που δεν ειστε πιο κατω γιατι δε με ενδιαφερει αμεσα τουλαχιστον.Ειπα και πριν.Το επιπεδο της κατηγοριας ειναι χαμηλο..Ομως οπως και να το κανουμε υπαρχουν ομαδες που εχουν καλυτερους παικτες απο εσας αλλα γινεται κακη διαχειριση υλικου(βλεπε φοινικα αγιας σοφιας)Εχω επιχειρηματα αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι η αποκατασταση της θεσης μου και οχι η νικη των εντυπωσεων.Αν θες πες μου να σου στειλω σε προσωπικο μηνυμα την αναλυση του ροστερ σου,την αναλυση των συστηματων σου,την αναλυση της αμυνας που παιζετε,την αναλυση των quick plays σας.Δεν μιλαω ετσι...ξερω...!
Ξερεις ομως τι αλλο με ενοχλει?Η μη παραδοχη της ευνοιας της διαιτησιας.Γιατι ειναι κοινο μυστικο οτι ειστε μεσα στα 3 σωματεια της Εσκανα που ειχατε και εχετε ιδιαιτερη μεταχειριση.Αρα ο κυριος αρινας δε θα επρεπε να σκαει απο θυμο με την εξεδρα του Μοσχατου γιατι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.Δε θα φωναζαν ετσι οι ανθρωποι...
Για το αρχειο αναφερω οτι δε μενω Μοσχατο,μενω Ακτη Θεμιστοκλεους στη Πειραικη.Γιατι πολλοι μπορει να σκεφτονται οτι ενοχληθηκα λογω εντοπιοτητας...
jna23
QUOTE(Negro8 @ Jan 23 2010, 21:57 ) *
Οκ, αλλα τα ποτα δικα σου.αααααα οχι καλυτερα του Θαναση να πληρωσει και αυτος τιποτα και να δειξουμε μετα την αποδειξη για τυχον παρεξηγησεις

Νερό μόνο πίνω εγω smile.gif


katestramenos
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 19:34 ) *
Γιατι αυτα τα δύο δεν συμβαδίζουνε ? Τι θέλει να πεί ο ποιητης ?

Για να μην παρεξηγηθώ λοιπόν οι Τραχωνες εχουν όπως και εμεις μια πολύ καλή ομάδα αλλα όπως ολες οι ομάδες που στήνονται για την Γ ΕΣΚΑΝΑ έχουνε 2 - 3 παικταραδες και 2-3 καλούς παίκτες και από εκεί μετριότητες με ρόλους. Έτσι σωστά στήσανε την ομάδα και για αυτο θα ανέβουν.
Πλήρες ρόστερ σημαίνει ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΚΑΚΟΣ . Οποιος θέλει να στήσει μια ομαδα με πλήρες ροστερ στην Γ ΕΣΚΑΝΑ μονο ηλίθιος μπορεί να είναι και ούτε οι Τραχωνες ούτε εμεις έχουμε τέτοιες ικανότητες smile.gif
Να ενημερώσω άλλη μια φορα για τον φίλο τον κατεστραμενο οτι εμεις απο το αρχικό μας ρόστερ έχουμε 3 σοβαρούς τραυματισμους που μπαινουνε και οι 3 σε χειρουργειο και μια αποχώρηση ψηλού.
Αυτά τα ολίγα

Απο την απαντηση του titanoterastiou θα χρησιμοποιησω την αρχη του η οποια μου δινει την εισαγωγη στην απαντηση μου προς τις ανακριβειες που για μια ακομη φορα αναφερεις.Ελλειψη αντιληψης.Τελικα εσυ δε βαζεις μυαλο.Το εχεις αναγκη να μπαινεις για να εκτιθεσαι. Ο Τραχωνας ειπε κατα λεξη (κανω αντιγραφη και επικολληση τα λογια του)Ο αντιπαλος κοουτς δεν βοηθησε την ομαδα του και εβγαλε το παιχνιδι χωρις να αλλαξει κατι και να
μας προβληματισει. Με την ιδια πενταδα που ξεκινησαμε , μ'αυτην και τελειωσαμε αφου μας βολευε.-
Αυτος ειναι ο λογος που συμβαδιζει με το καλυτερο ροστερ στη κατηγορια.Πενταδα που κερδιζει ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ????ειναι νομος του μπασκετ....
Οταν προσπαθεις να το παιξεις εξυπνος να προσεχεις τα χνωτα σου.Παλι εκτιθεσαι...
Οσο για τις απουσιες που εχετε γερα να ειναι τα παιδια και να επιστρεψουν γρηγορα στα γηπεδα χωρις τραυματισμους και απροοπτα αλλα επειδη σας εχω παρακολουθησει απο την αρχη της σεζον και αυτοι που λειπουν για την κατηγορια ειναι κατω του μετριου.Επισης δεν ξερω αν εχω καταλαβει καλα για το ποιος εισαι αλλα απο τις πληροφοριες μου αν εισαι αυτος που εχω στο μυαλο μου εχθες στο παιχνιδι δεν ησουν καν...
Οπως ειπες εχετε δυο παικταραδες(Νο5 -Νο7) και δυο καλους παικτες(Νο9-Νο15).Μεχρι εκει.Σε αντιθεση π.χ με τους Τραχωνες η το Λεων που εχουν τουλαχιστον 10 καλους παικτες.
Θα χαρω να διαβασω απαντηση σου ετσι ωστε να εχω την ευχαριστηση να διαβασω χιουμοριστικο κειμενο.Στο εχω ξαναπει.Εισαι η βαλτος η αφελης...χεχεχε. Για το τελος αφηνω κατι που με πειραξε λιγακι. Η ομαδα που υποστηριζω στην Α1 ονομαζεται ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΥΜΠΙΚΑΚΟΣ...Ελπιζω να ειναι λαθος εκ παραδρομης και οχι ειρωνεια προς το σωματειο...
katestramenos
QUOTE(soter @ Jan 23 2010, 20:30 ) *
κρυβεσαι ακομα πισω απο την ανωνυμια...αυτο που εκανα πισω απο την πλατη μου στο εκανα γιατι με εβρισες απο εκει και περα εσυ βγαλε ο,τι σεναρια θελεις...αυτος παντως που ξερει να ζηταει συγγνωμη λεγεται αντρας

Καλα να σε ρωτησω κατι?ως τριτος και πλεον αντικειμενικος...
Σε καθε του απαντηση το παιδι υπογραφει στο τελος
Λεων Μοσχατου νο9
Γιατι συνεχιζεις και του λες οτι κρυβεται κ ειναι ανωνυμος?
Με συγχωρειτε που επεμβαινω αλλα ισως για καποιο λογο δε καταλαβαινω!
jna23
QUOTE(katestramenos @ Jan 23 2010, 22:24 ) *
Αυτος ειναι ο λογος που συμβαδιζει με το καλυτερο ροστερ στη κατηγορια.Πενταδα που κερδιζει ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ????ειναι νομος του μπασκετ....


Αυτα τα λενε προπονητες του ποδοσφαιρου που είναι και ψηλοαμόρφωτοι . Στο σημερινό μπασκετ ποια, ειναι απαραίτητο να παιζουν  ολοι οι παικτες ωστε η ομαδα να μην κανει κοιλια κατα την διαρκεια ενος αγωνα . Δες τον Ολυμπιακό και θα καταλαβεις (Ναι έκανα λάθος και δεν ειχε ειρωνια οπως το εγραψα πριν).

Καλα καταλαβα λοιπόν οτι εισαι του ποδοσφαιρου και μαλλον εχεις αγνοια στο να κρινεις ποιοτηκά παίκτες.
Στο παιχνιδι ημουνα δεν ξερω με ποιον με εχει μπερδεψει.

P.S. Να σε ενημερωσω οτι εχω κανει και 10 χρονια προπονητής μπάσκετ φυσικά
soter
QUOTE(katestramenos @ Jan 23 2010, 22:33 ) *
Καλα να σε ρωτησω κατι?ως τριτος και πλεον αντικειμενικος...
Σε καθε του απαντηση το παιδι υπογραφει στο τελος
Λεων Μοσχατου νο9
Γιατι συνεχιζεις και του λες οτι κρυβεται κ ειναι ανωνυμος?
Με συγχωρειτε που επεμβαινω αλλα ισως για καποιο λογο δε καταλαβαινω!

οχι φιλε μου,,τον ρωτησα το οναματεπιθετο του γιατι δεν το βρισκω στο σαιτ του λεωντα(μαλλον δεν εχουν το ροστερ)το οτι ειναι το Νο9 δε μου λεει κατι αλλα αν θελει βεβαια απαντα
titanoterastios
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 22:36 ) *
Αυτα τα λενε προπονητες του ποδοσφαιρου όπως Μπαγιεβιτς και τετοιοι. Στο μπασκετ ποια ειναι απαραίτητο να παιζουν  ολοι οι παικτες ωστε η ομαδα να μην κανει κοιλια κατα την διαρκεια ενος αγωνα .


Κλα καταλαβα οτι εισια του ποδοσφαιρου

Ε δε το ειπα ??? Παλι χιουμοριστικο κειμενο διαβασα.
Μαλλον δεν εχεις καμια αποψη..Ισως θα επρεπε να σου παρουν το πληκτρολογιο,οπως σου εχουν παρει και τη μπαλα..
Βαλε τα παπουτσια σου κανε μια γυρα στο μπασκετικο κοσμο και πες τους την ατακα που σου ειπα!Μετα πες οτι την αμφισβητεις.Θα γελασει και ο καθε πικραμενος. Την ατακα αυτη την εχει πει ο Bobby Knight(εκτιμω λογο ηλικιας τον γνωριζεις-ισως γνωριζεις οτι ειναι υστερα απο ψηφοφορια ο καλυτερος προπονητης καλαθοσφαιρισης που εχει περασει απο τα γηπεδα παγκοσμιως.)Παλι εν βρασμο ψυχης μπηκες να γραψεις αυτα τα οπαδογηπεδικα που γραφεις συνηθως και για ακομα μια φορα εκτιθεσαι.Μα δε κουραστηκες?
Και για οσους δε καταλαβαν titanoterastios =katestramenos
Επειδη βαρεθηκα να γραφω με δυο προφιλ.
bartsa
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 22:01 ) *
Τελικα η ελλειψη αντιληψης δινει και παιρνει στο φορουμ...Που ειδες να αναλυω το χθεσινο παιχνιδι που με παρακαλας να αφησω κατα μερος?Κομπλεξ κανενα δεν εχω,εχω παιξει σε ολες τις κατηγοριες της εσκανα.Παμε ομως στο πιο σημαντικο κομματι της απαντησης μου.Που προσβαλλω το σωματειο σου?Η απαντηση μου ειναι αμεση και ξεκαθαρη για τον αριφα,αρινα η οπως τεσπα λεγεται.Δε σε εβαλα στο ιδιο καζανι με αυτον.Δε θα εκανα το ιδιο λαθος με αυτον που εκανε μια μαζα το κοσμο του Λεωντα.Δεν ειπα οτι ο Αρης Γλυφαδας κραταει αυτη τη σταση. Ειδικα στο κομματι των κατηγοριων αναφερω οτι ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ .Αυτο το αν δηλωνει απορια....οχι γνωση.
Για το ροστερ σας ειναι καθαρα η δικη μου αποψη,γιατι αποψη εχω.Δεν στεναχωριεμαι που δεν ειστε πιο κατω γιατι δε με ενδιαφερει αμεσα τουλαχιστον.Ειπα και πριν.Το επιπεδο της κατηγοριας ειναι χαμηλο..Ομως οπως και να το κανουμε υπαρχουν ομαδες που εχουν καλυτερους παικτες απο εσας αλλα γινεται κακη διαχειριση υλικου(βλεπε φοινικα αγιας σοφιας)Εχω επιχειρηματα αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι η αποκατασταση της θεσης μου και οχι η νικη των εντυπωσεων.Αν θες πες μου να σου στειλω σε προσωπικο μηνυμα την αναλυση του ροστερ σου,την αναλυση των συστηματων σου,την αναλυση της αμυνας που παιζετε,την αναλυση των quick plays σας.Δεν μιλαω ετσι...ξερω...!
Ξερεις ομως τι αλλο με ενοχλει?Η μη παραδοχη της ευνοιας της διαιτησιας.Γιατι ειναι κοινο μυστικο οτι ειστε μεσα στα 3 σωματεια της Εσκανα που ειχατε και εχετε ιδιαιτερη μεταχειριση.Αρα ο κυριος αρινας δε θα επρεπε να σκαει απο θυμο με την εξεδρα του Μοσχατου γιατι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.Δε θα φωναζαν ετσι οι ανθρωποι...
Για το αρχειο αναφερω οτι δε μενω Μοσχατο,μενω Ακτη Θεμιστοκλεους στη Πειραικη.Γιατι πολλοι μπορει να σκεφτονται οτι ενοχληθηκα λογω εντοπιοτητας...

θα ασχολιομουν μαζι σου μονο αν ειχες προσωπικη αποψη για τον χθεσινο αγωνα. αυτο σχετικα με τον κυριο αρινα που σου ειπα οτι δεν εκπροσωπει τον Αρη.οσο αφορα την ευνοια της διαιτησιας ελα να δουμε κανενα dvd υπαρχουν ολα εκτος αν θελεις να γραψεις εσυ καποιους αγωνες να δουμε.Φερε και οποιον θελεις μαζι σου. Θα με ενδιεφερε επισης να αναφερεις αν δεν εχεις προβλημα και τις δυο αλλες ομαδες που εχουν την ευνοια και την ιδιαιτερη μεταχειριση της εσκανα αλλα και τους λογους. δεν νομιζω να κολυεσαι.....Ετσι και αλλιως εισαι λεβεντης πειρεωτης οπως πολλοι αδερφικοι μου φιλοι.Τουλαχιστον μας αναγνωριζεις οτι με χειροτερο υλικο απο αλλους παμε καλυτερα αρα δουλευουμε. Κατι ειναι και αυτο.
milf_hunter#6
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 21:53 ) *
Με 3 διπλα με αλάδωτη εισαι μέσα smile.gif

το εχεις πιασει το νοημα.... οποτε να μην εκπλαγουμε οι αλλες ομαδες αν γινει η εκπληξη ε???? για να δουμε.....
titanoterastios
QUOTE(bartsa @ Jan 23 2010, 22:44 ) *
θα ασχολιομουν μαζι σου μονο αν ειχες προσωπικη αποψη για τον χθεσινο αγωνα. αυτο σχετικα με τον κυριο αρινα που σου ειπα οτι δεν εκπροσωπει τον Αρη.οσο αφορα την ευνοια της διαιτησιας ελα να δουμε κανενα dvd υπαρχουν ολα εκτος αν θελεις να γραψεις εσυ καποιους αγωνες να δουμε.Φερε και οποιον θελεις μαζι σου. Θα με ενδιεφερε επισης να αναφερεις αν δεν εχεις προβλημα και τις δυο αλλες ομαδες που εχουν την ευνοια και την ιδιαιτερη μεταχειριση της εσκανα αλλα και τους λογους. δεν νομιζω να κολυεσαι.....Ετσι και αλλιως εισαι λεβεντης πειρεωτης οπως πολλοι αδερφικοι μου φιλοι.Τουλαχιστον μας αναγνωριζεις οτι με χειροτερο υλικο απο αλλους παμε καλυτερα αρα δουλευουμε. Κατι ειναι και αυτο.

Μα εκει ειναι το ολο θεμα.Συμφωνω οτι κανετε δουλεια στο γηπεδο.Δε το αμφισβητω.Ισα ισα.Εχετε χτυπησει πολλα ματς.Και τους Τραχωνες,και τη Καστελλα,και τον Λεων.Ειπα δεν εχω αποψη για το χθεσινο παιχνιδι αλλα γενικοτερα μια ευνοια την εχετε!Οπως καποτε την ειχε ο Πας Πειραικος(νυν ΑΣ Καστελλας).για το αρχειο αναφερω οτι οταν σταματησε να εχει αυτη την ευνοια ο ΠΑΣ επεσε 3 κατηγοριες τρενο...
Negro8
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 22:20 ) *
Νερό μόνο πίνω εγω smile.gif

ΟΚ τα νερα δικα σου.χαχαχαχα.τα λεμε!!!
titanoterastios
Σοτερ, θα σου δωσω δυο επιλογες και ετσι για πλακα πες μου τι θα διαλεγες.
Εισαι παικταρας,ενα γηπεδο ασχολειται μαζι σου,σε βριζει,φωναζει
κ εσυ
1.Παιζεις οσο καλυτερα μπορεις,ανεξαρτητως αποτελεσματος δινεις το χερι στους αντιπαλους σου,κανεις μπανιο και φευγεις απο το γηπεδο χωρις να ασχοληθεις με κανεναν.
2. Παιζεις οσο μπορεις και ασχολεισαι παραλληλα με την εξεδρα . και πορωνεσαι με το παιχνιδι και χανεις και τη ψυχραιμια σου παραλληλα.Βριζεσαι σε με καποιους και στο τελος καταληγεις να τσακωνεσαι .

Στη πρωτη περιπτωση ολοι στο γηπεδο σε κοιτουν με δεος και στη δευτερη λενε για σενα τα χειροτερα λογια.\


Τι διαλεγεις?
jna23
 
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 22:43 ) *
Και για οσους δε καταλαβαν titanoterastios =katestramenos
Επειδη βαρεθηκα να γραφω με δυο προφιλ.


Εχεις και 2 αστυνομικες ταυτοτητες ?

Τελικα πλάκα εχεις τι εισαι κατεστραμενος η τιτανοτεραστιος  γιατι το ενα αντικρούει το άλλο



QUOTE(milf_hunter#6 @ Jan 23 2010, 22:44 ) *
το εχεις πιασει το νοημα.... οποτε να μην εκπλαγουμε οι αλλες ομαδες αν γινει η εκπληξη ε???? για να δουμε.....


Ασε με εσας να δω πως θα τα βγαλω περα που δεν θα φτανουν ουτε 2 35αρες για τους φιλους μου smile.gif
soter
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 22:54 ) *
Σοτερ, θα σου δωσω δυο επιλογες και ετσι για πλακα πες μου τι θα διαλεγες.
Εισαι παικταρας,ενα γηπεδο ασχολειται μαζι σου,σε βριζει,φωναζει
κ εσυ
1.Παιζεις οσο καλυτερα μπορεις,ανεξαρτητως αποτελεσματος δινεις το χερι στους αντιπαλους σου,κανεις μπανιο και φευγεις απο το γηπεδο χωρις να ασχοληθεις με κανεναν.
2. Παιζεις οσο μπορεις και ασχολεισαι παραλληλα με την εξεδρα . και πορωνεσαι με το παιχνιδι και χανεις και τη ψυχραιμια σου παραλληλα.Βριζεσαι σε με καποιους και στο τελος καταληγεις να τσακωνεσαι .

Στη πρωτη περιπτωση ολοι στο γηπεδο σε κοιτουν με δεος και στη δευτερη λενε για σενα τα χειροτερα λογια.\


Τι διαλεγεις?

με κλειστα ματια το πρωτο..εχεις απολυτο δικιο (και εσυ λογικα το πρωτο θα διαλεγες)...εσφαλα καπου ειτε εφταιγα ειτε οχι ..και οι μεγαλυτεροι αθλητες και προσωπικοτητες εχουν σφαλει..ζητησα συγγνωμη αλλα δεν βλεπω ανταποκριση..θιχτηκαν καποιες αρχες μου και καποια "ιδανικα"που εχω συγνωμη δεν ακουσα..
ομως θα συφμωνησω μαζι σου (επαναλαμβανοντας πως εχεις απολυτο δικιο)και θα πω πως φταιω εγω που ασχοληθηκα με μερικους..για μενα ετσι τελειωνει το θεμα...
bartsa
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 22:48 ) *
Μα εκει ειναι το ολο θεμα.Συμφωνω οτι κανετε δουλεια στο γηπεδο.Δε το αμφισβητω.Ισα ισα.Εχετε χτυπησει πολλα ματς.Και τους Τραχωνες,και τη Καστελλα,και τον Λεων.Ειπα δεν εχω αποψη για το χθεσινο παιχνιδι αλλα γενικοτερα μια ευνοια την εχετε!Οπως καποτε την ειχε ο Πας Πειραικος(νυν ΑΣ Καστελλας).για το αρχειο αναφερω οτι οταν σταματησε να εχει αυτη την ευνοια ο ΠΑΣ επεσε 3 κατηγοριες τρενο...

Συγνωμη δεν με καλυψες καθολου και πιστευω και πολλα παιδια στο φορουμ.Το παραδειγμα σου με τον πειραικο ειναι λιγο.Δεν νομιζω η ομαδα αυτη να επεσε τρεις κατηγοριες για το λογο που αναφερεις.Αν θες μας λες αλλιως αστο να παει.Εμεις χτυπαμε ολα τα παιχνιδια γιατι γουσταρουμε το αθλημα και πολλες φορες μεσα απο αυτο το φορουμ κατηγορουμε τους εαυτους μας οταν μαλακιζομαστε απο προπονητη ως τον τελευταιο της 12αδας.
jna23
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 23:02 ) *
Αντε βρε ζουμπα αντε βρε ζουμπα με επιασες...που ελεγε και ο Ζικος...Λοιπον μια ταυτοτητα εχω.Δεν εχω λογο να κρυφτω αλλωστε τα κειμενα μου δεν ειναι υβριστικα.Απλα οταν χανεις κωδικους αυτα παθαινεις.ειναι απλο.!Δεν ειναι σκοπιμοτητας τα δυο προφιλ.Ουτε μπηκα να συμφωνω το ενα προφιλ με το αλλο.Απλα οτι εχω αναφερει ως κατεστραμμενος μπαινω πλεον και απαντω με το ιδιο προφιλ για τυχον παρεξηγησεις....
Σε ευχαριστω παντως.Δεν ειδα να απαντας ομως...
Τον ξερεις τον Bobby Knight ε???Μηπως ειναι παρομοιος του Μπαγιεβιτς οσων αφορα τα μπασκετικα?

Τον ξερω φιλε μου φυσικα δεν ηξερα οτι το ειχε πει αυτός. Πάντα μαθαινεις και στα 42 σου smile.gif. Παντως θα συμφωνεις ομως οτι ποια το συγχρονο μπασκετ δεν ταιριαζει με αυτην την άποψη .


titanoterastios
QUOTE(jna23 @ Jan 23 2010, 22:36 ) *
Αυτα τα λενε προπονητες του ποδοσφαιρου που είναι και ψηλοαμόρφωτοι . Στο σημερινό μπασκετ ποια, ειναι απαραίτητο να παιζουν  ολοι οι παικτες ωστε η ομαδα να μην κανει κοιλια κατα την διαρκεια ενος αγωνα . Δες τον Ολυμπιακό και θα καταλαβεις (Ναι έκανα λάθος και δεν ειχε ειρωνια οπως το εγραψα πριν).

Καλα καταλαβα λοιπόν οτι εισαι του ποδοσφαιρου και μαλλον εχεις αγνοια στο να κρινεις ποιοτηκά παίκτες.
Στο παιχνιδι ημουνα δεν ξερω με ποιον με εχει μπερδεψει.

P.S. Να σε ενημερωσω οτι εχω κανει και 10 χρονια προπονητής μπάσκετ φυσικά

Την απαντηση αυτη φυσικα την εχεις διορθωσει.Οταν την ανεβασες ελεγες κατι για μπαγιεβιτς κτλ.Αφου τα ξαναδιαβασες τη ψιλοδιορθωσες αλλα και παλι δε το σωνεις.Το οτι εχεις κανει προπονητης 10 χρονια δε μου λεει κατι.Και ο σημιτης ηταν 8 χρονια πρωθυπουργος.Δεν ειπε κανεις οτι ηταν καλος.Αμορφωτος και προπονητης ποδοσφαιρου δε πιστευω οτι ηταν ο Bobby Knight.Οσο για το συγχρονο μπασκετ συμφωνουμε.Υπαρχει μια διαφορα.Στη Γ κατηγορια δε βλεπεις το μπασκετ που βλεπεις στον Ολυμπιακο.Εσυ το ειπες πρωτος αυτο.Αρα δε βλεπεις συγχρονο μπασκετ.Βλεπεις ομαδες να χρησιμοποιουν τα οπλα τους οπως μπορουν για να παιρνουν τα αποτελεσματα.Αυτο κανεις αλλωστε και εσυ ως ομαδα.Ο καλυτερος σου παικτης εχτες επαιξε αν δε κανω λαθος 40 λεπτα ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ.Αυτο ειναι συγχρονο μπασκετ?

QUOTE(bartsa @ Jan 23 2010, 23:12 ) *
Συγνωμη δεν με καλυψες καθολου και πιστευω και πολλα παιδια στο φορουμ.Το παραδειγμα σου με τον πειραικο ειναι λιγο.Δεν νομιζω η ομαδα αυτη να επεσε τρεις κατηγοριες για το λογο που αναφερεις.Αν θες μας λες αλλιως αστο να παει.Εμεις χτυπαμε ολα τα παιχνιδια γιατι γουσταρουμε το αθλημα και πολλες φορες μεσα απο αυτο το φορουμ κατηγορουμε τους εαυτους μας οταν μαλακιζομαστε απο προπονητη ως τον τελευταιο της 12αδας.

Αν δεις τα αποτελεσματα του ΠαςΠειραικου στην Α(2005-2006) και στη Β(2006-2007) οταν καποιοι παραγοντες αφησαν την ομαδα εντελως θα δεις οτι πολλα παιχνιδια χαθηκαν στο ποντο!Ενω παλιοτερα ειχαν κερδισει πολλα παιχνιδια στο ποντο! κατι λεει αυτο.Υπαρχει και αλλο σωματειο με ευνοια αλλα αν θες στα λεω σε pm.Δεν εχω μπει εδω για να τσακωθω.Οτι αφορα την ομαδα σου καλα κανετε και μπραβο σας.Δεν αμφιβαλλω για ολα αυτα που λες ομως δεν αλλαζεις την αποψη μου για οτι αφορα το ταλεντο καποιων.Το ξαναλεω ειναι δικη μου αποψη.Ας ειναι και λαθος.
arina
εννοειται οτι δεν εκπροσωπω τον αρη γλυφαδας...
εκπροσωπω τα ματια μου τα αυτια μου κλπ...
νομιζω οτι απ`οσα γραφτηκαν μετα το σχολιο μου,εχει καταλαβει ο κοσμος,τι εγινε εχθες...
οσο για την γλυφαδα,νομιζω οτι δεν ειπα ποτε οτι μενω εκει...
δεν ειμαι παιχτης της ομαδας,ειμαι ομως ανθρωπος που αγαπαει το αθλημα,και αυτα που εγιναν εχθες με εξοργισαν...
το τι ειναι η εδρα του λεωντα,το εχουν δει και θα το δουν και αλλοι...
αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, ποιος δινει το δικαιωμα και σε ποιον,να βριζει να απειλει κλπ,επειδη η ομαδα που υποστηριζει παλευει για ανοδο;;; σιγα τ`αυγα...
επισης να θυμησω οτι εχουμε να κανουμε με τοπικο πρωταθλημα,τα παιδια παιζουν γιατι υποτιθεται οτι αγαπανε το μπασκετ... οταν αγαπας κατι το παλευεις με τροπους που δεν θα -βρωμισουν- την αγαπη σου...
και θα μου επιτρεψετε να πω οτι οι βρισιες και οι απειλες δεν ειναι καθαροι τροποι...
ο καθενας υποστηριζει την ομαδα του,και μεσα στο γηπεδο και εξω...
αλλα ως εκει οχι φρασουλες τυπου -θα τα πουμε μετα,ή τρεχει κατι ρε αντε μα σας ....,ή δεν εχει πισω πορτα κλπ -
ας μου πει καποιος ποτε ηρθε στην γλυφαδα και τρομοκρατηθηκε ειτε απο παιχτες ειτε απο φιλαθλους -φιλους,γονεις,αδερφια,συζυγους- γιατι αυτοι παρακολουθουν αυτα τα πρωταθληματα;
οσο για την ντροπη μου,να πω οτι θα αισθανομουν ντροπη αν ειχα αυτες τις συμπεριφορες και τις αντιδρασεις...
εσεις που δεν βρισατε χθες,τωρα μολις ειρωνευεστε και μιλατε με ταπεινωτικα σχολια για ενα παιδι...
αυτο απο μονο του δειχνει τι κανατε εχθες...
τωρα για τον φιλο που λεει οτι ευνοειτε η ομαδα μας να μας πει σε ποιον αγωνα εγινε αυτο...
Π Ο Τ Ε . . .
στη εδρα μας καποτε οι διαιτητες εβγαλαν εκτος γηπεδου φιλαθλο,οχι γιατι εβρισε αλλα γιατι τους ειπε οτι δεν παιζουν 50-50...
θυμηστε μου μια εδρα που εχει γινει κατι αναλογο...
αυτη ειναι η ευνοια των διαιτητων...

ΥΓ : ο φιλος που εγραψε οτι οσα λεω δεν εγιναν εχθες,μαλλον βρισκοταν σε αλλο γηπεδο,ή εχει θρασος ανεκδιηγητο...
(τιποτα απο τα δυο δεν θα μου εκανε εντυπωση)
και να απαντησω λιγο και στον φιλο,που μιλαει για πανελληνιες κολεγια κλπ,ξερει μηπως με τι ασχολουνται τα παιδια του αρη; και εκτος αυτου,η παιδεια δεν εχει να κανει με τα πανεπιστημια,αυτο θα επρεπε να το γνωριζεις... και στο λεει αυτο ενας ανθρωπος που μεχρι στιγμης ειναι 19 χρονια στα θρανια του σχολειου και των πανεπιστημιων και εχει ακομα τουλαχιστον ενα χρονο,συνολο 20...

bartsa
QUOTE(titanoterastios @ Jan 23 2010, 23:22 ) *
Την απαντηση αυτη φυσικα την εχεις διορθωσει.Οταν την ανεβασες ελεγες κατι για μπαγιεβιτς κτλ.Αφου τα ξαναδιαβασες τη ψιλοδιορθωσες αλλα και παλι δε το σωνεις.Το οτι εχεις κανει προπονητης 10 χρονια δε μου λεει κατι.Και ο σημιτης ηταν 8 χρονια πρωθυπουργος.Δεν ειπε κανεις οτι ηταν καλος.Αμορφωτος και προπονητης ποδοσφαιρου δε πιστευω οτι ηταν ο Bobby Knight.Οσο για το συγχρονο μπασκετ συμφωνουμε.Υπαρχει μια διαφορα.Στη Γ κατηγορια δε βλεπεις το μπασκετ που βλεπεις στον Ολυμπιακο.Εσυ το ειπες πρωτος αυτο.Αρα δε βλεπεις συγχρονο μπασκετ.Βλεπεις ομαδες να χρησιμοποιουν τα οπλα τους οπως μπορουν για να παιρνουν τα αποτελεσματα.Αυτο κανεις αλλωστε και εσυ ως ομαδα.Ο καλυτερος σου παικτης εχτες επαιξε αν δε κανω λαθος 40 λεπτα ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ.Αυτο ειναι συγχρονο μπασκετ?


Αν δεις τα αποτελεσματα του ΠαςΠειραικου στην Α(2005-2006) και στη Β(2006-2007) οταν καποιοι παραγοντες αφησαν την ομαδα εντελως θα δεις οτι πολλα παιχνιδια χαθηκαν στο ποντο!Ενω παλιοτερα ειχαν κερδισει πολλα παιχνιδια στο ποντο! κατι λεει αυτο.Υπαρχει και αλλο σωματειο με ευνοια αλλα αν θες στα λεω σε pm.Δεν εχω μπει εδω για να τσακωθω.Οτι αφορα την ομαδα σου καλα κανετε και μπραβο σας.Δεν αμφιβαλλω για ολα αυτα που λες ομως δεν αλλαζεις την αποψη μου για οτι αφορα το ταλεντο καποιων.Το ξαναλεω ειναι δικη μου αποψη.Ας ειναι και λαθος.

Οκ το πηραμε το μυνημα.Αρα εμεις πρεπει να αποδειξουμε οτι μπορυμε να πορευτουμε μονοι πλεον. Ξερουμε ολοι τι εννοω. Σου υποσχομε θα το κανουμε. Ακουγεσαι καλος χαρακτηρας αλλα αδικος ανθρωπος.Εμας μας ξεμπροστιασες χωρις προβλημα και δεν τσακωθηκες κιολας. Με τους αλλους θα τσακωθης. Ωραια λογικη. Μας ανεφερες μια ομαδα για παραδειγμα που πλεον δεν υπαρχει αρα δεν εχεις να κανεις με κανενα. Οχι φιλαρακο δεν μας τα λες καλα. Η αληθεια δεν λεγεται σε πμ.Εμεις μια ζωη βολοδερνουμε μεταξυ Γ ΚΑΙ Δ εσκανα επειδη ειχαμε την ευνοια της εσκανα λογο του ΠΡΟΕΔΡΟΥ μας γιατι αυτο εννοεις.Αλλο αν αυτος ο ανθρωπος παλια σε δυο διαφορετικα παιχνιδια ανοδου κατηγοριας τιμωρησε βασικοτατους αθλητες του για παραπτωματα συμπεριφορας προκειμενου να κερδισει ανθρωπους μετεπειτα χανοντας στο ενα απο τα δυο. Εκτος και αν το 2006 που ανεβηκαμε αητητοι σπρωχτηκαμε.Η μηπως λιγες φορες ειχε πεταξει εκτος γηπεδου με το ζορι δικους μας φιλαθλους και μαγκες πατεραδες.Μηπως ενοχλει που σε 20 χρονια οι μεταγραφες μας μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου και αφορα παιδια που μονα τους ζητησαν να ερθουν.ΛΟΙΠΟΝ πες μας τις ομαδες και τους λογους που ευνοουνται αλλιως ανακαλεσε αμεσως.Μαζι μου πιστευω θα θελουν να ακουσουν και πολλοι αλλοι.
titanoterastios
QUOTE(bartsa @ Jan 24 2010, 00:15 ) *
Οκ το πηραμε το μυνημα.Αρα εμεις πρεπει να αποδειξουμε οτι μπορυμε να πορευτουμε μονοι πλεον. Ξερουμε ολοι τι εννοω. Σου υποσχομε θα το κανουμε. Ακουγεσαι καλος χαρακτηρας αλλα αδικος ανθρωπος.Εμας μας ξεμπροστιασες χωρις προβλημα και δεν τσακωθηκες κιολας. Με τους αλλους θα τσακωθης. Ωραια λογικη. Μας ανεφερες μια ομαδα για παραδειγμα που πλεον δεν υπαρχει αρα δεν εχεις να κανεις με κανενα. Οχι φιλαρακο δεν μας τα λες καλα. Η αληθεια δεν λεγεται σε πμ.Εμεις μια ζωη βολοδερνουμε μεταξυ Γ ΚΑΙ Δ εσκανα επειδη ειχαμε την ευνοια της εσκανα λογο του ΠΡΟΕΔΡΟΥ μας γιατι αυτο εννοεις.Αλλο αν αυτος ο ανθρωπος παλια σε δυο διαφορετικα παιχνιδια ανοδου κατηγοριας τιμωρησε βασικοτατους αθλητες του για παραπτωματα συμπεριφορας προκειμενου να κερδισει ανθρωπους μετεπειτα χανοντας στο ενα απο τα δυο. Εκτος και αν το 2006 που ανεβηκαμε αητητοι σπρωχτηκαμε.Η μηπως λιγες φορες ειχε πεταξει εκτος γηπεδου με το ζορι δικους μας φιλαθλους και μαγκες πατεραδες.Μηπως ενοχλει που σε 20 χρονια οι μεταγραφες μας μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου και αφορα παιδια που μονα τους ζητησαν να ερθουν.ΛΟΙΠΟΝ πες μας τις ομαδες και τους λογους που ευνοουνται αλλιως ανακαλεσε αμεσως.Μαζι μου πιστευω θα θελουν να ακουσουν και πολλοι αλλοι.

Χεχε.Ενταξει.Αφου το θες αναλυτικα μπορω να στα πω.Με σενα ειχα την αφορμη και τα ειπα.Η αλλοι δε προκαλουν,για αυτο ειπα οτι δε θελω να τσακωθω.
Θα σου πω ομως παραδειγματα αναμφισβητιτα χωρις να θελω να τους προσβαλλω.! Θα σου λεω και σεζον και κατηγορια!
2005-2006 Α Εσκανα Πειραικος Συνδεσμος.
2006-2007 Β Εσκανα Νικαια
2007-2008 Γ Εσκανα Δραπετσωνα
2008-2009 Δ Εσκανα Ιασωνας Νικαιας.
2009-2010 Γ Εσκανα Βουλιαγμενη
Αν θες να πεις οτι αυτα τα παραδειγματα ειναι δικες μου εφευρεσεις καλως.Καλο θα ηταν ομως να ανατρεξεις στις πορειες των ομαδων τις αντιστοιχες σεζον να δεις και εκ του αποτελεσματος αν οριακα καταφεραν κατι και αν για αυτες τις καταστασεις ειχε δημιουργηθει ντορος ....
Δε τα βγαζω απο το μυαλο μου! Ειναι φαινομενα που εχουν αναλυθει και εδω μεσα αλλα και στις συζητησεις εκτος διαδικτυου.
Στο κατω κατω δεν ειδα ολα τα παιχνιδια . Ειναι οτι γνωση εχω απο αυτα που βλεπω ακουω διαβαζω μαθαινω.
Κλεινω με το εξης! Εχω υπαρξει ευνοουμενος.Εχω παιξει στο Πας Πειραικο τις χρονιες που ζουσε ο κυριος Καπαγερωφ! Οταν ζουσε η διοργανωτρια αρχη μας αντιμετωπιζε με αλλο ματι.Οταν η ομαδα εφυγε απο τα χερια καποιων καλυτερα να λεγοταν Μεικτη Ψωροκωσταινας παρα Πειραικος.
bartsa
QUOTE(bartsa @ Jan 24 2010, 00:15 ) *
Οκ το πηραμε το μυνημα.Αρα εμεις πρεπει να αποδειξουμε οτι μπορυμε να πορευτουμε μονοι πλεον. Ξερουμε ολοι τι εννοω. Σου υποσχομε θα το κανουμε. Ακουγεσαι καλος χαρακτηρας αλλα αδικος ανθρωπος.Εμας μας ξεμπροστιασες χωρις προβλημα και δεν τσακωθηκες κιολας. Με τους αλλους θα τσακωθης. Ωραια λογικη. Μας ανεφερες μια ομαδα για παραδειγμα που πλεον δεν υπαρχει αρα δεν εχεις να κανεις με κανενα. Οχι φιλαρακο δεν μας τα λες καλα. Η αληθεια δεν λεγεται σε πμ.Εμεις μια ζωη βολοδερνουμε μεταξυ Γ ΚΑΙ Δ εσκανα επειδη ειχαμε την ευνοια της εσκανα λογο του ΠΡΟΕΔΡΟΥ μας γιατι αυτο εννοεις.Αλλο αν αυτος ο ανθρωπος παλια σε δυο διαφορετικα παιχνιδια ανοδου κατηγοριας τιμωρησε βασικοτατους αθλητες του για παραπτωματα συμπεριφορας προκειμενου να κερδισει ανθρωπους μετεπειτα χανοντας στο ενα απο τα δυο. Εκτος και αν το 2006 που ανεβηκαμε αητητοι σπρωχτηκαμε.Η μηπως λιγες φορες ειχε πεταξει εκτος γηπεδου με το ζορι δικους μας φιλαθλους και μαγκες πατεραδες.Μηπως ενοχλει που σε 20 χρονια οι μεταγραφες μας μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου και αφορα παιδια που μονα τους ζητησαν να ερθουν.ΛΟΙΠΟΝ πες μας τις ομαδες και τους λογους που ευνοουνται αλλιως ανακαλεσε αμεσως.Μαζι μου πιστευω θα θελουν να ακουσουν και πολλοι αλλοι.

Ξεχασα να σου πω οτι υπαρχουν τα dvd και απο τις χρονιες που σωθηκαμε.Οταν ομαδες που βρισκονταν ψηλα τις κερδιζαμε και μας λεγανε οτι πραγματικα αξιζει να σωθητε.ΠΟΥχαθηκες ομως
titanoterastios
Α ρε Μπαρτσα.Προτρεχεις. Δε χαθηκα σου απαντησα.Ειπα πριν οτι γραφω και ως κατεστραμμενος.Σε αναλυση της ομαδας σου εχω πει οτι βλεπω ιδιες φατσες,ιδιο ταλεντο κτλ.Και οτι το εκτιμω γιατι φαινεται οτι η ομαδα αγαπαει τα παιδια της.Επισης εχω αναφερει οτι το σωματειο σας ειναι απο τα αξιολογα στην Εσκανα.Ο τεως προεδρος σας απο τους καλυτερους ανθρωπους που εχω γνωρισει στο χωρο.Τη σεζον 2007-2008 επαιζα ξανα στον ΠΑΣ πειραικο.Σε αναβληθεν δικο σας ηρθε ο προεδρος με το προπονητη και παρακολουθησε στην αργυρουπολη το ματς Ηλεκτουπολη - ΠΑΣ. Σε αυτο το παιχνιδι ειχα παει καλα,ειχα σκοραρει περιπου 30ποντους και στο τελος μου εδωσαν κ οι δυο συγχαρητηρια.Δυο εβδομαδες αργοτερα ενω ειχα τιμωρηθει απο την εσκανα με 3 αγωνιστικες η ομαδα μου επαιζε με σας στην γλυφαδα μεσα.Ηρθε παλι ο προεδρος σας με αγκαλιασε και μου ειπε κριμα αγορι μου που δε παιζεις γιατι θα γινοταν καλο παιχνιδι σημερα!Η ομαδα σου τοτε κερδισε ευκολα.Δε φερονται πολλοι ετσι στα γηπεδα.Για το σωματειο σου δεν εχω να πω κατι.Το οτι παιζετε στη Γ και στη Δ τοσα χρονια ειναι επιλογη του σωματειου γιατι προτιμα να ειναι οικογενεια παρα να εχει τυχοδιωκτες και μισθοφορους απλα για να παιρνει αποτελεσματα.Μακαρι να βρω και εγω ενα τετοιο σωματειο να κλεισω τη καριερα μου οποια και αν ειναι αυτη.
Οτι αφορα διαιτησιες κτλ απλα ειναι διαπιστωση.Αν δεν το κανατε θεμα δε θα το ειχα αναφερει και εγω καν!Μην τρελαινεσαι και οτι αλλη απορια εχεις ρωτα με και αν κανεις υπομονη θα παιρνεις την ειλικρινη μου απαντηση.
bartsa
QUOTE(titanoterastios @ Jan 24 2010, 00:33 ) *
Χεχε.Ενταξει.Αφου το θες αναλυτικα μπορω να στα πω.Με σενα ειχα την αφορμη και τα ειπα.Η αλλοι δε προκαλουν,για αυτο ειπα οτι δε θελω να τσακωθω.
Θα σου πω ομως παραδειγματα αναμφισβητιτα χωρις να θελω να τους προσβαλλω.! Θα σου λεω και σεζον και κατηγορια!
2005-2006 Α Εσκανα Πειραικος Συνδεσμος.
2006-2007 Β Εσκανα Νικαια
2007-2008 Γ Εσκανα Δραπετσωνα
2008-2009 Δ Εσκανα Ιασωνας Νικαιας.
2009-2010 Γ Εσκανα Βουλιαγμενη
Αν θες να πεις οτι αυτα τα παραδειγματα ειναι δικες μου εφευρεσεις καλως.Καλο θα ηταν ομως να ανατρεξεις στις πορειες των ομαδων τις αντιστοιχες σεζον να δεις και εκ του αποτελεσματος αν οριακα καταφεραν κατι και αν για αυτες τις καταστασεις ειχε δημιουργηθει ντορος ....
Δε τα βγαζω απο το μυαλο μου! Ειναι φαινομενα που εχουν αναλυθει και εδω μεσα αλλα και στις συζητησεις εκτος διαδικτυου.
Στο κατω κατω δεν ειδα ολα τα παιχνιδια . Ειναι οτι γνωση εχω απο αυτα που βλεπω ακουω διαβαζω μαθαινω.
Κλεινω με το εξης! Εχω υπαρξει ευνοουμενος.Εχω παιξει στο Πας Πειραικο τις χρονιες που ζουσε ο κυριος Καπαγερωφ! Οταν ζουσε η διοργανωτρια αρχη μας αντιμετωπιζε με αλλο ματι.Οταν η ομαδα εφυγε απο τα χερια καποιων καλυτερα να λεγοταν Μεικτη Ψωροκωσταινας παρα Πειραικος.

Για να καταλαβω θεωρεις οτι με την αληθεια προσβαλεις. Μαλλον εγω πρεπει να κανω χε χε. Λοιπον οταν καποιος δεν προκαλει αλλα εχει λερωμενη τη φωλια του μαλλον κρυβεται.Αρα φετος οι ευνοουμενοι ηταν 2 και εμεινε ενας συμφωνα με τα στοιχεια σου. Οκ . Λοιπον φιλε να πιστευεις μονο οτι βλεπεις και οχι οτι ακους διαβαζεις η μαθαινεις. Πληροφοριακα σου λεω οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες που εχουν ανθρωπους τους στην εσκανα αλλα το κολυμα ηταν με τον Αρη.για σενα οπως καταλαβα αυτο λεει πολλα για μενα ομως τιποτα ισα ισα που ισως ειναι και κακο.Αποψη μου χρονια τωρα.Τελικα τα πρωταθληματα που μετεχουμε ειναι αναξιοπιστα και οι βαθμολογιες πλασματικες.

QUOTE(bartsa @ Jan 24 2010, 01:01 ) *
Για να καταλαβω θεωρεις οτι με την αληθεια προσβαλεις. Μαλλον εγω πρεπει να κανω χε χε. Λοιπον οταν καποιος δεν προκαλει αλλα εχει λερωμενη τη φωλια του μαλλον κρυβεται.Αρα φετος οι ευνοουμενοι ηταν 2 και εμεινε ενας συμφωνα με τα στοιχεια σου. Οκ . Λοιπον φιλε να πιστευεις μονο οτι βλεπεις και οχι οτι ακους διαβαζεις η μαθαινεις. Πληροφοριακα σου λεω οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες που εχουν ανθρωπους τους στην εσκανα αλλα το κολυμα ηταν με τον Αρη.για σενα οπως καταλαβα αυτο λεει πολλα για μενα ομως τιποτα ισα ισα που ισως ειναι και κακο.Αποψη μου χρονια τωρα.Τελικα τα πρωταθληματα που μετεχουμε ειναι αναξιοπιστα και οι βαθμολογιες πλασματικες.

Το πειστηριο σου για το οτι η βουλιαγμενη οπως λες φετος ευνοειται ειναι η μαρτυρια μιας αντιπαλης ομαδας προφανος. Τα στοιχεια που συλλεγεις ειναι τουλαχιστον αστεια.
titanoterastios
QUOTE(bartsa @ Jan 24 2010, 01:01 ) *
Για να καταλαβω θεωρεις οτι με την αληθεια προσβαλεις. Μαλλον εγω πρεπει να κανω χε χε. Λοιπον οταν καποιος δεν προκαλει αλλα εχει λερωμενη τη φωλια του μαλλον κρυβεται.Αρα φετος οι ευνοουμενοι ηταν 2 και εμεινε ενας συμφωνα με τα στοιχεια σου. Οκ . Λοιπον φιλε να πιστευεις μονο οτι βλεπεις και οχι οτι ακους διαβαζεις η μαθαινεις. Πληροφοριακα σου λεω οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες που εχουν ανθρωπους τους στην εσκανα αλλα το κολυμα ηταν με τον Αρη.για σενα οπως καταλαβα αυτο λεει πολλα για μενα ομως τιποτα ισα ισα που ισως ειναι και κακο.Αποψη μου χρονια τωρα.Τελικα τα πρωταθληματα που μετεχουμε ειναι αναξιοπιστα και οι βαθμολογιες πλασματικες.

Παντως παραδεξου οτι δε κρυβομαι εγω.
Δε με αφορα ειλικρινα αν ευνοουν την ομαδα σου η οχι.Οταν θελω να πω ομως την αποψη μου την λεω.Αν σε ενοχλησε δε μπορω να τη παρω πισω.
Ουτε διαιτησιες με ενδιαφερουν ουτε παραγκες ουτε τιποτα εκτος παρκε...Το οτι συζηταω ειναι απλα επειδη γνωριζω.Δε με ενδιαφερει ομως.
Για τα τελευταια 5 χρονια δε θα βρεις διαιτητη να σου πει για μενα οτι του εκανα μανουρα για σφυριγμα η για μυστηρια πραγματα...Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω.Χομπυ ειναι στο κατω κατω.Το οτι συζηταω μαζι σου Σαββατο βραδυ αντι να κανω κατι αλλο ειναι πολυ απλα επειδη δεν εχω κεφι να κανω κατι αλλο ...Δεν ζω για να γραφω εδω μεσα.Τεσπα καλο βραδυ.θα τα πουμε συντομα.

QUOTE(bartsa @ Jan 24 2010, 01:09 ) *
Για να καταλαβω θεωρεις οτι με την αληθεια προσβαλεις. Μαλλον εγω πρεπει να κανω χε χε. Λοιπον οταν καποιος δεν προκαλει αλλα εχει λερωμενη τη φωλια του μαλλον κρυβεται.Αρα φετος οι ευνοουμενοι ηταν 2 και εμεινε ενας συμφωνα με τα στοιχεια σου. Οκ . Λοιπον φιλε να πιστευεις μονο οτι βλεπεις και οχι οτι ακους διαβαζεις η μαθαινεις. Πληροφοριακα σου λεω οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες που εχουν ανθρωπους τους στην εσκανα αλλα το κολυμα ηταν με τον Αρη.για σενα οπως καταλαβα αυτο λεει πολλα για μενα ομως τιποτα ισα ισα που ισως ειναι και κακο.Αποψη μου χρονια τωρα.Τελικα τα πρωταθληματα που μετεχουμε ειναι αναξιοπιστα και οι βαθμολογιες πλασματικες.


Το πειστηριο σου για το οτι η βουλιαγμενη οπως λες φετος ευνοειται ειναι η μαρτυρια μιας αντιπαλης ομαδας προφανος. Τα στοιχεια που συλλεγεις ειναι τουλαχιστον αστεια.

τωρα το χεχεχε αξιζει να το πω!Φετος παιζω στη Β.Αρα οι Παρασκευες ειναι για μενα κενες απο μπασκετ.Επειδη γουσταρω παω και παρακολουθω Γ εσκανα,αλλωστε παιζουν αρκετοι φιλοι μου και πρωην συμπαικτες μου.Τη βουλιαγμενη την εχω δει τουλαχιστον σε 6 παιχνιδια.Και στα 6 παιχνιδια αργησα να παω στο σπιτι μου επειδη αντι για 1.30 ωρα που κρατανε συνηθως κρατησαν 2 ωρες και κατι.Αυτο γιατι βαρεθηκα δυο παικτες να τους βλεπω να σουταρουν βολες.!Αυτο ειναι κριτηριο....οχι η ενημερωση που ελαβα απο καποιον για το τι εγινε σε καποιο παιχνιδι...

QUOTE(arina @ Jan 24 2010, 01:10 ) *
γιατι να το δω ετσι,οτι δηλαδη δεν γινεται καθε χρονο να εχουμε τετοια τυχη, και να μην το δω απο την αλλη πλευρα οτι δεν γινεται καθε χρονο να εχουμε τετοια ατυχια...
γιατι ταλεντα στην ομαδα υπαρχουν,εκτος και αν εσυ που ξερεις προσωπα και πραγματα αυτο δεν το βλεπεις...
και τελος παντων αν ξερεις κατι παραπανω,πες το,και κυριως αποδειξε το,σε ρωτω συγκεκριμενα πραγματα,και απαντας με γενικοτητες και ειρωνειες...
οι ειρωνειες ειναι για οσους δεν εχουν οπλα (για να μιλησω με βαση το παραδειγμα σου),αν εχεις δειξ`τα...
και αν εχω αδικο με χαρα να το παραδεχτω.
δεν βλεπεις μονο εσυ μπασκετ φιλε,το παρακολουθουν κι αλλοι... ευτυχως...
οσο για τα κουλουβαχατα,ανθρωποι με την στοιχειωδη νοημοσυνη,μπορουν να καταλαβουν τι λεω και πως το λεω,οι υπολοιποι ειναι ελευθεροι να πουν τα παραπονα τους,δεν θα ασχοληθω ομως με αυτους,υπαρχουν πιο αρμοδιες ειδικοτητες απο την δικη μου,που μπορουν να ασχοληθουν με εκεινους...

Οποιος και αν εχει ασχοληθει με αυτα που γραφεις ειναι εναντιον σου.Και για αυτα που γραφεις αλλα κ για αυτα που πρεσβευεις.
Μεχρι και τα ατομα που γραφουν απο τον Αρη Γλυφαδας ειπαν οτι δεν εκπροσωπεις την ομαδα και ουτε ξερουν ποιος εισαι.
Αρα κανεις απο δω δεν εχει στοιχειωδη νοημοσυνη μεταξυ και αυτων εγω.Η ειρωνεια εχει μεγαλη αποσταση απο την επιχειρηματολογια.Διαβασε ολα τα ποστ μου και αν δεις να μιλαω χωρις επιχειρηματα ελα να μου πεις.Πριν μπεις να γραψεις διαβασε πριν μιλησεις ακου και πανω απο ολα παντα να σκεφτεσαι...
bartsa
QUOTE(titanoterastios @ Jan 24 2010, 01:11 ) *
Παντως παραδεξου οτι δε κρυβομαι εγω.
Δε με αφορα ειλικρινα αν ευνοουν την ομαδα σου η οχι.Οταν θελω να πω ομως την αποψη μου την λεω.Αν σε ενοχλησε δε μπορω να τη παρω πισω.
Ουτε διαιτησιες με ενδιαφερουν ουτε παραγκες ουτε τιποτα εκτος παρκε...Το οτι συζηταω ειναι απλα επειδη γνωριζω.Δε με ενδιαφερει ομως.
Για τα τελευταια 5 χρονια δε θα βρεις διαιτητη να σου πει για μενα οτι του εκανα μανουρα για σφυριγμα η για μυστηρια πραγματα...Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω.Χομπυ ειναι στο κατω κατω.Το οτι συζηταω μαζι σου Σαββατο βραδυ αντι να κανω κατι αλλο ειναι πολυ απλα επειδη δεν εχω κεφι να κανω κατι αλλο ...Δεν ζω για να γραφω εδω μεσα.Τεσπα καλο βραδυ.θα τα πουμε συντομα.

Οφειλω να ριξω τους ηδη χαμηλους τονους γιατι καναμε μια κουβεντα ομορφη και ξεκαθαρη. ετσι και αλλιως δεν ειμαι τυπος που βριζει και εκτιμησα την ευθυτητα σου.Ελπιζω και εσυ να εβγαλες τα συμπερασματα σου.καλο βραδυ και σε σενα.
milf_hunter#7
καλησπερα....δεν την παλευεται εδω μεσα.....κλασικα ο ΛΕΩΝ τα ιδια οπως σε καθε παιχνιδι με οποια ομαδα και να παιζει,δεν καταλαβαινω,μας εχετε κουρασει,ολοι εισαστε για ενα delete να ησυχασουμε και να γινει ξανα αυτη η σελιδα forum,σας βαρεθηκαμε ολη την χρονια λιονταρια....
μα τι εκπληξη ηταν αυτη στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ απορω πως κερδισαν τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ την καστελλα,μηπως επαιζαν για το θεσμο του κυπελου?οχι οχι δεν γινετε αυτο.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.