Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Don
QUOTE(chili @ Apr 30 2010, 09:15 ) *
επισης μπορεις να υπολογιζεις και σε ακομα δυο καλα παικτακια το βαρυ 4αρι Τζαμαρα και 5αρι το Δημητροπουλο και σου μενει μονο να ψησετε τον Βουρακη για τη θεση του ασσου !!!

Καλημερα σε ολους τους forumιστες και ευχομαι μια καλη τελευταια αγωνιστικη χωρις πολλα μπερδεματα και αντιπαραθεσεις γιατι το καταφεραμε να κανουμε την 100σταρα μας φετος!!!Μακραν η πιο ενδιαφερον κατηγορια και μπασκετικα και forumιστικα!!! smiley.gif
Για την ομαδα μου τι να πω τα ειπε ολα ο συμπαικτης μου ο Σωτηρακης,ο στοχος πραγματοποιηθηκε,μειναμε στην κατηγορια!!!
Αφου ηταν αυτος ο στοχος εγω σαν ενας μισθοφορος της ομαδας δεν εχω λογο να πω κατι παραπανω.Παντως θα ηθελα αλλη μια ανοδο και φετος.Αλλα τελικα ειμαι πολυ ονειροπολος και ισως ρομαντικος που πιστευα οτι η ομαδα αυτη επρεπε να ηταν στις πρωτες 3 θεσεις!!!Τελος παντων σημερα ειναι η τελευταια αγωνιστικη και ελπιζω η ομαδα μου να κανει την εκπληξη ωστε να κλεισουμε την χρονια με νικη οπως ακριβως την ανοιξαμε και να παμε σπιτια μας με χαμογελο και οχι με γκρινιες!!!
Φιλε Jna23 με ξενερωσες με την επιθεση που εκανες στον Μαραβελια,σε ενα διαιτητη που για εμενα ειναι απο τις καλυτερες σφυριχτρες και δεν επιτρεπεται στο υφος που κρατουσες ολη την χρονια τωρα στο τελος να το χαλας με επιθεσεις.Εισαι η πιο ευνοημενη ομαδα της κατηγοριας,μεχρι και ενσταση κερδισες,δεν λεω βεβαια οτι για αυτο ανεβηκες αλλα οχι τωρα στο τελος να μας το χαλας!!!Κρατα μεχρι το τελος τον σωστο χαρακτηρα και τον τροπο γραφης που ειχες ολο τον χρονο και πολλοι σε δικαιωναν γιατι εισαι μια ομαδα με μελλον,παιχτες και χρημα και πρεπει να αναιβεις.ΤΕΛΟΣ!!!Αυτοι ειστε και δυστηχως σε οποιον αρεσει!!!Οποιοι ηταν μαγκες σε κερδισανε και οποιοι δεν μπορεσανε ας μην μιλανε,αλλα μην τους δινεις τωρα λαβη και να μιλας και εσυ για διαιτησια.
ΠΑΙΔΙΑ μια καλη αγωνιστικη σημερα χωρις ΓΚΡΙΝΙΕΣ!!!ΕΛΕΟΟΟΟΣ ας ευχαριστηθουμε το μπασκετακι!!!
Νο4 Λεων Μοσχατου

jna23
 
QUOTE(Don @ Apr 30 2010, 10:05 ) *
 Φιλε Jna23 με ξενερωσες με την επιθεση που εκανες στον Μαραβελια,σε ενα διαιτητη που για εμενα ειναι απο τις καλυτερες σφυριχτρες και δεν επιτρεπεται στο υφος που κρατουσες ολη την χρονια τωρα στο τελος να το χαλας με επιθεσεις.


Με παρεξηγησες δεν εκανα καμια επίθεση και δεν θεωρώ κακό διαιτητή τον Μαραβέλια. Διάβασε καλά το πόστ μου  και θα καταλάβεις οτι η απορία μου ήταν γιατί όλα οσα ανέφερε οτι έγιναν κσι δεν τα τιμώρησε ως όφειλε κατά την διάρκεια του αγώνα. Πιστεύω όπως ειχα αναφέρει και αλλη φορα οτι άλλοι ειναι οι λόγοι των σφυριγμάτων του απλά δεν τους έχω καταλάβει smile.gif

Σε πληροφορώ μάλιστα οτι ρώτησα και τον ίδιο γιατι τόση εμπάθεια αλλά απάντηση οπως φαντάζεσαι δεν έλαβα.

Οσο αφορά την ομάδα σου πιστεύω οτι χάθηκε η άνοδος γιατι δεν ειχατε διάρκεια και καλού μικρούς που χρειάζονται στην ΕΣΚΑΝΑ πια. Με την προσθήκη 2-3 παικτών πιστεύω οτι μπορείτε να ανεβείτε του χρόνου αλλα πίστεψε με στην Β καμία ομάδα απο αυτές που ανέβηκαν (ειδικότερα εμείες όπως είμαστε τωρα) χωρις καλές προσθήκες θα καταφέρει να σωθεί.

Θα χαρώ να τα πούμε καμιά φορά και έξω αν θές η και σε κανένα μονο που εκεί πιστεύω σε έχω πιο εύκολα απο οτι στον αγώνα wink.gif

Τωρα τι λέει ο καθένας ξέρεις πόσο πολύ με ενδιαφέρει για αυτό απάντησα μόνο στο δικό σου πόστ και θα απαντησω αργότερα και στον νέο πια Σωτηράκη smile.gif που με εξέπληξε ευχάριστα με την αλλαγή του.

P.S Για την ενσταση δεν μπορω ν ακαταλαβω γιατι να μην την κερδισουμε αφου ηταν αδικη η αποφαση των διατητων. Δεν μας χάρισε κανείς κάτι σε πληροφορώ ουτε μας εγιναν χάρες. Οταν χάναμε στα τελευαταιο παιχνιδια μιλησε κανεις μας για διατησια και για αδικίες . ΟΧΙ

QUOTE(teodor @ Apr 29 2010, 20:16 ) *
ΑΡΧΗΓΕ πρωτον και κυριοτερων συγχαρητηρια για την ανοδο. Να σου θυμισω επισης οτι γνωριζω 2 καλα παιχτακια να σου προτεινω για του χρονου. Καλοι χαρακτηρες και πολυ καλοι παιχτες. θα σε βοηθησουν στη θεση 2 και 3. Εχουν λιγα προβληματα με τους διαιτητες αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τους συγχωρησεις οποιαδηποτε βλακεια και να κανουν. μπορει και να τους ξερεις. Τον ενα τον λενε Κραψιτη και τον αλλο Βιλια. Εχω διαθεσιμα τα τηλ τους.Μπορεις να με παρεις ανα πασα στιγμη να στα δωσω αν δεν ταχεις. Φιλικα δικος σου και παλι συγχαρητηρια για την ανοδο.

Τeodor φέρτους εσυ και σε βάζω προπονητή smile.gif 

P.S. Αλλά να παίζω και εγω έτσι  smile.gif
Negro8
Καλη αγωνιστικη αποψε σε ολους και να το ευχαριστηθουμε.ΤΕΛΟΣ για φετος.....Συγχαρητηρια σε ολους για την προσπαθεια που καναμε....τα υπολοιπα το βραδυ!!!!
Swko10
Τζι εν ει,πραγματικα πρεπει να μαθεις να μην δειχνεις σε οσους ξερουν καποια πραγματα,οτι ολα ειναι καλα και αγια.

Ρωτα τους συμπαιχτες σου και θα μαθεις γιατι βραβευτηκες και απο ποιους βραβευτηκες.

Το Σουρμενα-Λεων αναβληθηκε λογω τεχνικων προβληματων.

Καλη δυναμη σ'ολους και καλη ξεκουραση για οσους τελειωσε σημερα το πρωταθλημα
impo
δευτερη εκατοσταρα του πρωταθληματος σημερα...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΙΑΣΟΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 70-100...

μιας κ εμεις κατεβηκαμε με 6 παιχτες αθλος ηταν κ οι 70 ποντοι που βαλαμε...στατιστικως 13 τριποντα βαλαμε...καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδεςκ συγχαρητηρια στον ιασονα κ για την νικη που εκανε αλλα κ για την ανοδο...
milf_hunter#7
QUOTE(Swko10 @ Apr 30 2010, 23:57 ) *
Τζι εν ει,πραγματικα πρεπει να μαθεις να μην δειχνεις σε οσους ξερουν καποια πραγματα,οτι ολα ειναι καλα και αγια.

Ρωτα τους συμπαιχτες σου και θα μαθεις γιατι βραβευτηκες και απο ποιους βραβευτηκες.

Το Σουρμενα-Λεων αναβληθηκε λογω τεχνικων προβληματων.

Καλη δυναμη σ'ολους και καλη ξεκουραση για οσους τελειωσε σημερα το πρωταθλημα


Τελικα ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΛΕΩΝ δεν εγινε αναβληθηκε,εσπασε το ταμπλο που εκανε ζεσταμα η ομαδα του ΛΕΩΝ το λεω γιατι μπορει να πουν πολλα για εμας και να μας τιμωρησουν παλι χωρις λογω!!!!
Δεν φταιει κανεις χθες εγινε και αγωνας στο γηπεδο και εμαθα οτι ειχε και καρφωματα στο ζεσταμα!!!!!!
Κοπηκε καποιο παιδι απο τον ΛΕΩΝ και ευτυχως που δεν το εφαγε στο κεφαλι αυτος που το εσπασε.....
Χορευτης
ΑΣΗ- ΤΡΑΧΩΝΕΣ 1 περιπου 10 ποντους

Σημερα καναμε το χρεος μας κ νικησαμε μια πολυ καλη ομαδα.. Για μας τα νεα απο την ΕΛΕΥΣΙΝΑ ηταν ασχημα οπου ο αρης απεδρασε με το διπλο κ ετσι τερματισε μπροστα μας με την ισοβαθμια κ το πλεονεκτημα στα μεταξυ μας παιχνιδια.. Οι ελπιδες παραμονης για την ομαδα μας ειναι ελαχιστες αλλα ελπιζουμε στο θαυμα!!!!
Θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολους μου του συμπαιχτες γτ ειμασταν ενωμενοι απο την 1η μερα μεχρι κ σημερα την τελευταια, με πολυ καλο κλιμα, καλους χαρακτηρες, που τα δωσαμε ολα, κ ο καθενας εδωσε αυτα που μπορουσε, αλλος περισσοτερα κ αλλος λιγοτερα αλλα ουσιωδη..Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η απιστευτη ΣΥΝΕΠΕΙΑ στις προπονησεις απο ολα τα παιδια χωρις να ειμαστε εππαγελματιες..
Θελω να δωσω ειδικα τις ευχες μου κ ενα μπραβο στον συναθλητη μου Κωστα Κρομμυδα που μας ανακοινωσε οτι ηταν το τελυταιο του παιχνιδι, κ να του ευχηθω πανω απο ολα ΥΓΕΙΑ γτ ταλαιπωρηθηκε πολυ φετος, κ οτι αλλο επιθυμει...
Επισης θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες κ στους παιχτες για τον ιδρωτα που χυσαμε ολοι, αυτην την χρονια, κανοντας αυτο που αγαπαμε..Για τον ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα, κ κυνηγαγαμε εναν στοχο αφου τον κατακτησατατε, ευχομαι να σωθειτε, γτ θα ειναι αδικο να πεσουν τοσες ομαδες... Τελικα αυτο το τρελο τριποντο που εβαλα, οσο κρισιμο ηταν τοτε, αλλο τοσο κρισιμο αποδειχτηκε κ τωρα....

Καλο καλοκαιρι σε ολους κ καλη ξεκουραση
ΝΟ17 ΑΣΗ
Sir Jason
.ξερει κανεις παιδια τελικο σκορ οκε - αρης γλυφαδας???
Χορευτης
QUOTE(Sir Jason @ Apr 30 2010, 18:07 ) *
.ξερει κανεις παιδια τελικο σκορ οκε - αρης γλυφαδας???


τελικο δεν ξερω. νομιζω οτι κερδισαν με 8 ποντους ο αρης...
comfouzio
Τελικό ΟΚΕ - Αρης 66-74
bartsa
Οκε-Αρης Γλυφαδας 66-74. Ειχαμε την ευλογια να κραταμε την τυχη μας στα χερια μας και το ξεραμε. Αν κερδιζαμε δεν μας ενοιαζε τι θα γινοταν στο αλλο παιχνιδι σε μια εδρα ομως δυσκολη και σκληρη. Ειπαμε ολα για ολα. Το αποτελεσμα ηρθε. Τωρα ξεκουραση και οτι θελει ας γινει. Εμεις νιωθουμε καλα και αυτο ειναι που μετραει. Ο ΟΚΕ πολυ δυνατη ομαδα η οποια με μερικες πινελιες πιστευω θα κανει αξιολογη πορεια στη Β ΕΣΚΑΝΑ και βεβαιως της το ευχομαστε ολοψυχα. Το νουμερο 14 πρεπει να εχει τουλαχιστον 10 πνευμονια μεσα του [Βογιατζης νομιζω]. Απιστευτη ατμοσφαιρα και αρκετοι ανθρωποι που φαινεται οτι αγαπουν την ομαδα. Τελειωνοντας θα ηθελα να θυμισω προσφατη τοποθετηση μου οτι ομαδες φετινες οπως ο ΑΡΗΣ η ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ και ο ΠΗΓΑΣΟΣ ειναι αδικο να πεσουν κατηγορια. Μιλαω οσον αφορα την εικονα τους ειδικα στο δευτερο μισο του πρωταθληματος. Θα ηθελα επισης να μην ξεχασω να αναφερθω σε ενα παιδι που εχει βοηθησει πολυ την ομαδα οπουδηποτε και αν αυτη πονουσε οσον αφορα τις θεσεις λογο τραυματισμων. ΞΥΝΟΓΑΛΑ η νο10 η αρχηγε νο2 σημερα επιασες το τελειο μπραβο σου. Φιναλε λοιπον σε μια χρονια που σε μας θα μεινει βαθεια χαραγμενη μεσα μας αφου ηταν η χρονια που ο αγαπημενος μας ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΤΑΚΗΣ ΜΑΣ αποφασισε πλεον να μας συμβουλευει απο ψηλα αλλα για μας παντα θα καθεται στην ακρη του παγκου μας. Καλο βραδυ σε ολους.
iverson7
Πήγασος Καστέλλα 73 - 74

Άλλη μια νίκη για την ομάδα μου,7η συνεχόμενη smiley.gif και έτσι κλείνουμε πολύ ωραία μια άκρως επιτυχημένη χρονιά icon_wave.gif !!!Ήταν 1 μεγάλο ντέρμπι,παρόλο που ο Πήγασος ήταν αδιάφορος (αλήθεια ο Πήγασος γτ πέφτει???έχει πολύ καλή ομάδα κατά την γνώμη μου..)και εμείς είχαμε 1 επιπλέον κίνητρο μιας και κυνηγάμε 1 μικρό θαυματάκι και την 5 θέση..Δύσκολο βέβαια,αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. cool.gif !!Απο οτι διάβασα το Σούρμενα - Λέων δεν έγινε λόγω ατυχήματος.Ελπίζω να μην χτύπησε κανένα παιδι!Πάντως εμείς κάναμε το καθήκον μας και κερδίσαμε και ελπίζω να αγχωθούν λίγο τα Σούρμενα smiley.gif !Αστειέυομαι!Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!!!!!Γειά σου ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!! icon_drunk.gif

Νο 6 Καστέλλα
Swko10
Το πρωταθλημα εκλεισε με τον πλεον γραφικο τροπο,αφου αυτοι που ηθελαν αποτελσματα,μπορουσαν δε μπορουσαν,τα πηρανε.

Η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος,εχασε απο μια εκ των χειροτερων ομαδων της κατηγοριας(Οκε-Αρης),η Καστελλα κερδισε και αυτη ισως πιο στα ισια,καθως ο Πηγασος ηταν αδιαφορος,η ΑΣΗ κερδισε ευκολα τους Τραχωνες.

Μια χαρα...

Ειναι κριμα και ντροπη,να βγαινουν καποιοι και να γραφουν για δικαιες και καθαρες νικες,και να δοξαζουν θεους και δαιμονες.Πραγματικα δεν ξερω αν η ντροπη η η γελοιοτητα,ειναι λεξεις που μπορουν να χαρακτηρισουν τετοιες συμπεριφορες σε ενα πρωταθλημα που κατεληξε σε κομοδια.

Ο ΟΚΕ μια βδομαδα πριν δεν εχανε σουτ,και η αμυνα για να δεχτει καλαθι θα επρεπε να φαει ο καθενας απο τους παιχτες του Λεοντα 10 σφαλιαρες,και στην εντεκατη να ακουμπησει ρακετα.Αλλα ετσι ειναι αυτα...Τα καλα και συμφεροντα.

Κριμα για τον φιλο μου τον Χορευτη και που παιχταρας ειναι,και η ομαδα του ηταν ομαδα μοντελο για Γ' Εσκανα,ποσο μαλλον οταν καποια στιγμη διεκδικουσε και θεση στην πρωτη τριαδα.

Δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος,και δεν ανεβαινει-μενει παντα η καλυτερη ομαδα.

Αν τα παιδια απο τα Σουρμενα εχουν καποια ενημερωση για το ποτε θα διεξαχθει το ματσακι μεταξυ μας να μας ενημερωσουν και απο δω αν γινεται,και επιπλεον,οποιος γνωριζει τον τροπο που θα ανεβουν πεντε ομαδες φετος,να μας το πει και εμας να ξερουμε.
comfouzio
QUOTE(Swko10 @ May 1 2010, 13:01 ) *
Το πρωταθλημα εκλεισε με τον πλεον γραφικο τροπο,αφου αυτοι που ηθελαν αποτελσματα,μπορουσαν δε μπορουσαν,τα πηρανε.

Η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος,εχασε απο μια εκ των χειροτερων ομαδων της κατηγοριας(Οκε-Αρης),η Καστελλα κερδισε και αυτη ισως πιο στα ισια,καθως ο Πηγασος ηταν αδιαφορος,η ΑΣΗ κερδισε ευκολα τους Τραχωνες.

Μια χαρα...

Ειναι κριμα και ντροπη,να βγαινουν καποιοι και να γραφουν για δικαιες και καθαρες νικες,και να δοξαζουν θεους και δαιμονες.Πραγματικα δεν ξερω αν η ντροπη η η γελοιοτητα,ειναι λεξεις που μπορουν να χαρακτηρισουν τετοιες συμπεριφορες σε ενα πρωταθλημα που κατεληξε σε κομοδια.

Ο ΟΚΕ μια βδομαδα πριν δεν εχανε σουτ,και η αμυνα για να δεχτει καλαθι θα επρεπε να φαει ο καθενας απο τους παιχτες του Λεοντα 10 σφαλιαρες,και στην εντεκατη να ακουμπησει ρακετα.Αλλα ετσι ειναι αυτα...Τα καλα και συμφεροντα.

Κριμα για τον φιλο μου τον Χορευτη και που παιχταρας ειναι,και η ομαδα του ηταν ομαδα μοντελο για Γ' Εσκανα,ποσο μαλλον οταν καποια στιγμη διεκδικουσε και θεση στην πρωτη τριαδα.

Δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος,και δεν ανεβαινει-μενει παντα η καλυτερη ομαδα.

Αν τα παιδια απο τα Σουρμενα εχουν καποια ενημερωση για το ποτε θα διεξαχθει το ματσακι μεταξυ μας να μας ενημερωσουν και απο δω αν γινεται,και επιπλεον,οποιος γνωριζει τον τροπο που θα ανεβουν πεντε ομαδες φετος,να μας το πει και εμας να ξερουμε.


Δεν είναι ότι δεν συμφωνώ μαζί σου για την οργάνωση του πρωταθλήματος αλλά απορώ γιατί τέτοια εμπάθεια με κάποιες ομάδες? Αλήθεια ήσουν σε κανένα από αυτούς τους αγώνες να δεις τι προσπάθεια κατέβαλε ο καθένας και πόσο πολύ ήθελε το αποτέλεσμα ή απλά μόλις έμαθες τα αποτελέσματα απόρησες πως για παράδειγμα μία εκ των χειρότερων ομάδων του πρωταθλήματος νίκησε μια ομάδα που εσύ δεν μπόρεσες? Μην επιβεβαιώνεις τους αναγνώστες του φορουμ για την γνώμη που είχαν για εσένα και προσπάθησε να βλέπεις τα πράγματα πιο αντικειμενικά. Καλή ξεκούραση σε όλους και καλό Σαβ/κο.

Νο 4 , Αρης Γλυφάδας
Swko10
Πρεπει να εχουν παρα πολυ ασχημη εικονα για εμενα,επειδη η γνωμη μου ειναι πως οι γνωριμιες του Αρη τον κρατησαν στην κατηγορια.

Η ομαδα που στα δυσκολα δεν κερδισε την Ηλεκτρουπολη εκτος εδρας,η ομαδα που εχασε 30 ποντους απο τους Τραχωνες,εκανε ενα τρελο δευτερο γυρο και εσωσε τη χρονια με την αξια της...

Θεωρω αδυνατο να κερδισει ο αδυναμος αρης πρωτοπορες ομαδες οπως η Βουλιαγμενη και τον ΟΚΕ,και χιλια συγνωμη που αυτη ειναι η αποψη μου,και πολλων αλλων εδω μεσα που ισως τα αποτελεσματα σας αυτα να τους εχουν ριξει στην Δ' Εσκανα.

Μου ειναι παντελως αδιαφορο το γεγονος,αλλα δε μπορει με ξενα κολυβα να λιβανιζετε...
bartsa
QUOTE(Swko10 @ May 1 2010, 15:46 ) *
Πρεπει να εχουν παρα πολυ ασχημη εικονα για εμενα,επειδη η γνωμη μου ειναι πως οι γνωριμιες του Αρη τον κρατησαν στην κατηγορια.

Η ομαδα που στα δυσκολα δεν κερδισε την Ηλεκτρουπολη εκτος εδρας,η ομαδα που εχασε 30 ποντους απο τους Τραχωνες,εκανε ενα τρελο δευτερο γυρο και εσωσε τη χρονια με την αξια της...

Θεωρω αδυνατο να κερδισει ο αδυναμος αρης πρωτοπορες ομαδες οπως η Βουλιαγμενη και τον ΟΚΕ,και χιλια συγνωμη που αυτη ειναι η αποψη μου,και πολλων αλλων εδω μεσα που ισως τα αποτελεσματα σας αυτα να τους εχουν ριξει στην Δ' Εσκανα.

Μου ειναι παντελως αδιαφορο το γεγονος,αλλα δε μπορει με ξενα κολυβα να λιβανιζετε...

Και εμεις σ αγαπαμε.
Swko10
Ας πεσω παλι χαμηλα...

Εγω σ'αγαπησα 2 φορες φετος.Μια μεσα στο γηπεδο και μια στη κερκιδα.Τι αλλο να κανω?

Ουτε ειρωνευομαι,ουτε εχω τιποτα με την ομαδα σου.Απλα εκφραζω μια γνωμη που ειμαι σιγουρος οτι πολυς κοσμοσ συμεριζεται
bartsa
QUOTE(Swko10 @ May 1 2010, 17:39 ) *
Ας πεσω παλι χαμηλα...

Εγω σ'αγαπησα 2 φορες φετος.Μια μεσα στο γηπεδο και μια στη κερκιδα.Τι αλλο να κανω?

Ουτε ειρωνευομαι,ουτε εχω τιποτα με την ομαδα σου.Απλα εκφραζω μια γνωμη που ειμαι σιγουρος οτι πολυς κοσμοσ συμεριζεται

swko δεν ειρωνευομαι. Και μεις σ αγαπαμε. Περα απο ανοδους πτωσεις κτλ εχουμε προβλημα. Πρεπει να καταφερουμε να κανουμε το γερο μας να θυμηθει την υποσχεση του για οση μπυρα μπορει να αντεξει ο καθενας απο εμας αν ξεπερναγαμε τις 10 νικες. Τοτε ειχαμε 7. Τωρα δεν μας ξερει.
Χορευτης
QUOTE(Swko10 @ May 1 2010, 06:01 ) *
Το πρωταθλημα εκλεισε με τον πλεον γραφικο τροπο,αφου αυτοι που ηθελαν αποτελσματα,μπορουσαν δε μπορουσαν,τα πηρανε.

Η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος,εχασε απο μια εκ των χειροτερων ομαδων της κατηγοριας(Οκε-Αρης),η Καστελλα κερδισε και αυτη ισως πιο στα ισια,καθως ο Πηγασος ηταν αδιαφορος,η ΑΣΗ κερδισε ευκολα τους Τραχωνες.

Μια χαρα...

Ειναι κριμα και ντροπη,να βγαινουν καποιοι και να γραφουν για δικαιες και καθαρες νικες,και να δοξαζουν θεους και δαιμονες.Πραγματικα δεν ξερω αν η ντροπη η η γελοιοτητα,ειναι λεξεις που μπορουν να χαρακτηρισουν τετοιες συμπεριφορες σε ενα πρωταθλημα που κατεληξε σε κομοδια.

Ο ΟΚΕ μια βδομαδα πριν δεν εχανε σουτ,και η αμυνα για να δεχτει καλαθι θα επρεπε να φαει ο καθενας απο τους παιχτες του Λεοντα 10 σφαλιαρες,και στην εντεκατη να ακουμπησει ρακετα.Αλλα ετσι ειναι αυτα...Τα καλα και συμφεροντα.

Κριμα για τον φιλο μου τον Χορευτη και που παιχταρας ειναι,και η ομαδα του ηταν ομαδα μοντελο για Γ' Εσκανα,ποσο μαλλον οταν καποια στιγμη διεκδικουσε και θεση στην πρωτη τριαδα.

Δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος,και δεν ανεβαινει-μενει παντα η καλυτερη ομαδα.

Αν τα παιδια απο τα Σουρμενα εχουν καποια ενημερωση για το ποτε θα διεξαχθει το ματσακι μεταξυ μας να μας ενημερωσουν και απο δω αν γινεται,και επιπλεον,οποιος γνωριζει τον τροπο που θα ανεβουν πεντε ομαδες φετος,να μας το πει και εμας να ξερουμε.



Σωτηρη εισαι λιγο αδικος, δεν θα πω κατι για να σου αλλαξω γνωμη, αλλα θα πω την γνωμη μου...
Ενα συμπερασμα που εβγαλα φετος,ηταν οτι ολες οι ομαδες μπορουσαν να χτυπησουν τον οποιοδηποτε.. Να σου θυμησω οτι η καστελα κερδιζε τον πρωτο κ εχανε μετα απο τον τελευταιο(ερμη πειραια)... επισης να σου θυμησω οτι στο μεταξυ μας παιχνιδι το πρωτο κριθικε στο τελευταιο λεπτο, κ στο δευτερο ειχαμε προηγηθει μεχρι κ 12 ποντους.. την βουλιαγμενη την νικαγαμε 10 ποντους τον οκε το ιδιο αλλα παρολα αυτα χασαμε....κ πολα αλλα που ομως θα κουρασω....

Τον αρη γλυφαδας τον νικησαμε με 3 ποντους ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ!!! Ομως ο αρης μετα απο αυτην την ηττα,καταφερε κ εκανε 4 στα 4, σε αντιθεση με μας που καναμε 3 στα 4... Κ αφου το πετυχε ΜΑΓΚΙΑ τους... Κ στην τελικη γτ τους "επιτηθεσαι" δεν το καταλαβαινω, αυτην την στιγμη πεφτει κ ο αρης....
Κατι τελευταιο, οσον αφορα τα χθεσινα παιχνιδια που μου λες οτι οσες ομαδες ηθελαν την νικη την πηραν θα σου πω το εξης...
Δεν ξερω για τον οκε κ τι διαχειρηση εκανε αυτη η ομαδα, παντως οι τραχωνες ξεκουρασαν τους 2 βασικους ψηλους, εμφανιστηκανε κ κανα 2 ψηλοι νεοι,ο προπονητης εδωσε χρονο συμετοχης σε 2 πιτσιρικαδες αρκετο κ ολα αυτα παιξανε τον ρολο τους.. ειχαν την δυνατοτητα να παιξουν ετσι κ να μοιρασουν χρονο κ το εκαναν, κανεις δεν θα τους κατηγορησει... Αλλωστε κ αυτοι που παιξανε ηταν πορωμενοι κ κυνηγουσαν την νικη...
χαλαρωστε λιγακι...εγω πιστευω οτι ο καθενας παιρνει στο τελος αυτο που του αξιζει, οσο κ αν μας στενοχωρει καμια φορα....

ΝΟ 17 ΑΣΗ
arxaios
QUOTE(Χορευτης @ May 1 2010, 18:41 ) *
Σωτηρη εισαι λιγο αδικος, δεν θα πω κατι για να σου αλλαξω γνωμη, αλλα θα πω την γνωμη μου...
Ενα συμπερασμα που εβγαλα φετος,ηταν οτι ολες οι ομαδες μπορουσαν να χτυπησουν τον οποιοδηποτε.. Να σου θυμησω οτι η καστελα κερδιζε τον πρωτο κ εχανε μετα απο τον τελευταιο(ερμη πειραια)... επισης να σου θυμησω οτι στο μεταξυ μας παιχνιδι το πρωτο κριθικε στο τελευταιο λεπτο, κ στο δευτερο ειχαμε προηγηθει μεχρι κ 12 ποντους.. την βουλιαγμενη την νικαγαμε 10 ποντους τον οκε το ιδιο αλλα παρολα αυτα χασαμε....κ πολα αλλα που ομως θα κουρασω....

Τον αρη γλυφαδας τον νικησαμε με 3 ποντους ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ!!! Ομως ο αρης μετα απο αυτην την ηττα,καταφερε κ εκανε 4 στα 4, σε αντιθεση με μας που καναμε 3 στα 4... Κ αφου το πετυχε ΜΑΓΚΙΑ τους... Κ στην τελικη γτ τους "επιτηθεσαι" δεν το καταλαβαινω, αυτην την στιγμη πεφτει κ ο αρης....
Κατι τελευταιο, οσον αφορα τα χθεσινα παιχνιδια που μου λες οτι οσες ομαδες ηθελαν την νικη την πηραν θα σου πω το εξης...
Δεν ξερω για τον οκε κ τι διαχειρηση εκανε αυτη η ομαδα, παντως οι τραχωνες ξεκουρασαν τους 2 βασικους ψηλους, εμφανιστηκανε κ κανα 2 ψηλοι νεοι,ο προπονητης εδωσε χρονο συμετοχης σε 2 πιτσιρικαδες αρκετο κ ολα αυτα παιξανε τον ρολο τους.. ειχαν την δυνατοτητα να παιξουν ετσι κ να μοιρασουν χρονο κ το εκαναν, κανεις δεν θα τους κατηγορησει... Αλλωστε κ αυτοι που παιξανε ηταν πορωμενοι κ κυνηγουσαν την νικη...
χαλαρωστε λιγακι...εγω πιστευω οτι ο καθενας παιρνει στο τελος αυτο που του αξιζει, οσο κ αν μας στενοχωρει καμια φορα....

ΝΟ 17 ΑΣΗ


Οι ψηλοί των Τραχώνων ήταν τραυματίες. Πριφτάκης με μηνισκο και Καρκούλιας εδώ και τρεις αγωνιστικές δεν παίζει με προσαγωγό. Αφήστε την παραπληροφόρηση. Να ναι καλά ο γνωστός σεφ-διαιτητής.
glyfada
Καλησπερα σε ολους.

Η χρονια τελειωσε χθες και νομιζω οτι το πιο σωστο σχολιο ειναι αυτο που ειπε ο χορευτης. Τελικα ολοι τελειωνοντας πηραν πανω κατω αυτο που τους αξιζε.

Επειδη το ξαναλεω παιζουμε σε μια μικρη ερασιτεχνικη κατηγορια για μενα προσωπικα ι επιτυχια μιας ομαδας κρινεται και στα αποτελεσματα και στην φιλοσοφια και στη συμπεριφορα.

Για αυτο πρωτιστως θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ομαδες οπως,

-οι τραχωνες (πολυ καλα παιδια και φανταστικη ατμοσφαιρα εντος εδρας η καλυτερη της κατηγοριας), απλα αγωνιστικα ενω νομιζα θα παρουν το πρωταθλημα εκαναν κοιλια ισως και λογω τραυματισμων δεν το ξερω

-το οκε.Ενω αν τους παρεις εναν εναν δεν εχουν τις καλυτερες μοναδες(και το λεω χωρις παρεξηγηση παιδια) μεσα στο γηπεδο ειναι ΟΜΑΔΑΡΑ.Πραγματικα τα τελευταια δυο χρονια απο τους πιο δυσκολους αντιπαλους για εμας.Κυριο στοιχειο ο ρυθμος και ι αμυνα που δεν σταματαει να πιεζει ποτε.Για να κερδισουμε προχθες πραγματικα ενιωσα πως δωσαμε το 140% και ειχαμε και συμπαιχτη με διπλο δεκαδικο σε ποντους,ριμπαουντ και ασσιστ...

-Η αση. Εχω ξαναμιλησει κυριως με εκπλησει ι συμπεριφορα των παιχτων και νομιζω οτι ολα ξεκινανε και απο τον προπονητη πραγματικα πολυ καλα παιδια και κριμα αν πεσουν.Ο χορευτης για μενα πηρε τα σκηπτρα του πιο δυνατου/δικαιου φορουμιστα εδω απο τον ντον.(οχι οτι ο ντον τα λεει χειροτερα φετος ..)

-Πηγασος και Καστελλα.Τους βαζω μαζι γιατι νομιζω ξεχωριζουν στο ιδιο πραγμα. Αθορυβοι στην πορεια και στην συμπεριφορα που εδειξε εν τελει σοβαροτητα.Επαιρναν αποτελεσματα απλα νομιζω ο Πηγασος καπου κολλησε μεσα στη χρονια οταν παιξαμε και εκτος μαζι τους ειχαν και τον καλυτερο τους παιχτη τραυματια και δεν ξερω ποσο κρατησε αυτο.

-Σουρμενα.Μαλλον ι ομαδα που αδικειται οταν λεμε οτι ολοι πηραν αυτο που αξιζαν.ΠΟΛΥ καλη ομαδα οταν ειναι στη μερα της ειδικα στα σουτ και γενικα με πολλους καλους παιχτες.

-Φοινικας.Λυπαμαι που ισως πεσουν γιατι πραγματικα μου αφησαν πολυ καλη εντυπωση οτι ειναι παιδια που αγαπανε τον συλλογο τους και δεν εχουν ευκαιριακη σχεση μαζι του κατι δηλαδη σαν..κι εμας..

-Αρης.Επειδη ειδα και διαφορα που γραφτηκαν να πω δυο γραμμες και για το σπιτι μου.Ομαδα χωρις μεταγραφες(και ευτυχως γιατι θα ενιωθα αμηχανια με ερασιτεχνη συμπαιχτη των Χ πολυ λιγων ευρω διπλα μου) ,μονο με παιδια απο της ακαδημιες μας. Κερδισαμε στα μεταξυ μας τη διαφορα στα δυο ματς απο ομαδες οπως το οκε, η βουλιαγμενη, η Καστελλα, Ο Πηγασος (νικη εντος και εκτος), αση, φοινικας (εντος και εκτος).

Τα συμπερασματα δικα σας.

Τελειωνοντας να πω οτι τελικα δεν εντυπωσιαστηκα απο την Βουλιαγμενη.Γιατι ενω απο οτι καταλαβαινω ειχε τον πρωτο σκορερ στην κατηγορια αν δεν κανω λαθος, μεσα στο γηπεδο ποτε δεν ενιωθες οτι αντιμετωπιζεις ομαδαρα, αλλα καποιους παιχταραδες, και μαλλον αυτο μαζι με ατυχιες τραυματισμων που ακουσα τα παιδια να λενε τους στερησε το πρωταθλημα.Επισης πρεπει να αναφερω ασχημη συμπεριφορα καποιων παικτων μεσα στο γηπεδο (οχι των πολυ εμπειρων που ειναι υποδειγμα) που επισης προσωπικα μου αφησε ασχημη γευση.

Την πιο αρνητικη εντυπωση μου αφησε ο Λεων.(παντα εκτος του ντον μεσα και εξω και καποιων αλλων).Ολη την χρονια αν δειτε τα ποστς εδω ακουγαμε πως θα ανεβουν κατηγορια και θα γινει το ενα και θα γινει το αλλο.Και αν τελικα διαβασετε τα λογια του ντον κανα δυο εβδομαδες πριν θα δειτε οτι δικαιως λεει οτι τα παραειπαν και σε πολλους τομεις δεν εκαναν αυτα που επρεπε για να διεκδικουν ανοδο.Αυτα σε συνδιασμο με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα τους προς τα εμας στο εντος εδρας εκει παιχνιδι οπου παιχτες που δεν επαιζαν κατεβαζαν θεια στον ενα μετρο απο την γραμμη επι 40 λεπτα ως περαστικοι φιλαθλοι με την ανοχη του προπονητη τους και πολλα αλλα μου αφησαν πολυ πικρη γευση.Και απο οτι ειδα σημερα η εμπαθεια προς τον συλλογο μας συνεχιζεται,καλα λεει ομως ο χορευτησ αδικως...

Ο καθενας παιρνει αυτο που του αξιζει και εμεις μαλλον ισοβαθμοι ι καπου εκει ειμαστε μαζι σας παιδια.Ελπιζω του χρονου σε πιο φιλικες συμπεριφορες.

Τελος αν δεν κανω λαθος πρωταθλητης βγαινει ο Ιασωνας.Αν ειναι ετσι τοτε ενα πραγμα ειναι φανερο για μενα στην κατηγορια μας.Οποιος εχει την σοβαροτητα να μην πεταει βαθμους απο εδω και απο εκει οπως καναμε ας πουμε εμεις και πολλοι αλλοι,και εχει και σοβαρο προπονητη με καλο συνολο τοτε χτυπαει κορυφη.Ετσι απλα...

Καλο καλοκαιρι με υγεια




Negro8
QUOTE(arxaios @ May 1 2010, 22:13 ) *
Οι ψηλοί των Τραχώνων ήταν τραυματίες. Πριφτάκης με μηνισκο και Καρκούλιας εδώ και τρεις αγωνιστικές δεν παίζει με προσαγωγό. Αφήστε την παραπληροφόρηση. Να ναι καλά ο γνωστός σεφ-διαιτητής.


Εγω παντως ειδα οτι τα παιδια δεν επαιξαν γιατι ηταν τραυματιες απο οσα εμαθα και οι υπολοιποι που αγωνιστηκαν επαιξαν με ψυχη.δεν εκατσαν με κατεβασμενα χερια να χασουν.Τωρα οσα εγιναν στην ελευσινα ειναι αλλο θεμα.Ισως η κρυφη καμερα του ΣΚΑΙ μονο....

Προσωπικα χαρηκα που επαιξα αντιπαλος ισως για τελευταια φορα με ενα παλιο μου συμπαικτη τον Κουκουρη Δημητρη...

ΝΟ 8 Α.Σ.Η.
ANASTALTIKO HAF
λιγα λογια και απο εμενα.

για το παιχνιδι μας λιγα πραγματα,οι τραχωνες χωρις ψηλους (λογω τραυματισμων) δν μπορουσαν να αντιμετωπ τους δικους μας και ετσι λιγο ψιλοευστοχοι εμεις,λιγο αστοχοι(εκτος φαραω που τα εβαζε σχεδον ολα) αυτοι και καποια τζαμαροσφυριγματα μας εφεραν νικητες σε ενα παιχνιδι αρκετα δυσκολο.τα παιδια των τραχωνων μονο αδιαφορα δν ηταν(οσοι βρεθηκαν στο γηπεδο και ξερουν απο μπασκετ θα καταλαβουν οτι οταν μια ομαδα βγαινει σε ολα το γηπεδο και πιεζει,κανει φαουλ για βολες και βαζει "γρηγορα" τριποντα μονοαδιαφορη δν ειναι).εδω θελω να πω οτι εκω οι παιχτες των τραχωνων εκαναν φαουλ,ο ρεεφ δν τα σφυριζε(μιλαμε για σκοπιμα-σταματημα χρονου-)οι παιχτες μας κανανε κατι μεταξυ τριπλουν και σλαλομ(πουυ δν τα εδινε ουτε αυτα,μιλαμε για κραυγαλεα βηματα) και ετσι ο το προβαδισμα το κρατησαμε στο τελος!!!
μπραβο στην ομαδα των τραχωνων,γιατι ενω οτι και να εκανε ηταν αδιαφορη βαθμολογιακα(τεταρτη) δν "εκατσε",αλλα χτυπησε το παιχνιδι.

για τα αλλα παιχνιδια εχω να πω οτι ο αρης δν εχει ουτε επαφες,ουτε παρασκηνιακα οπλα,ουτε διαφορα παρα μονο μπασκετικα στοιχεια και κερδισε το παιχνιδι.ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΦΤΟΥΝ 4 Η 5 ΟΜΑΔΕΣ απο γ εθνικη δν παει να πει οτι θα ριξουμε λασπη σε σωματεια τετοιου τυπου ειδικα στη φετινη δυσκολη(με τα δυσαρεστα που εγιναν) χρονια που περασαν!

για εμενα τα σουρμενα ηταν η πιο αδικημενη ομαδα της κατηγοριας και ο λεων η πιο πληρης ομαδα που ομως εμεινε στα ρηχα στο τελος...

προς JNA εχω να πω οτι ενω για τον μαγγωνακη ολοι συμφωνουν οτι δν προκαλουσε,για τον αλλο ολοι εχουμε να πουμε οτι ειχε πολυ βρησιδι και πολυ "λεγειν" στα μεταξυ μας παιχνιδια,οποτε δν μπορω να πω οτι ειναι ενα παιδι που απλα ξεφυγε!διαβασε τι εχει πει ο don και ο μικρος του λεων και θα καταλαβεις οτι απο τετοιους παιχτες(καρδαρης) μονο κομπλεξ δν περιμενεις να βγαλουν στο γηπεδο.

τελος,χτες στο παιχνιδι μας ειχαμε ενα πραγματικα τρομακτικο τραυματισμο του μικρου μας παιχτη ΑΔΑΜΗ(#13) που πιθανοτατα να εσπασε τη περονη !!! στο ποδι.... το τι εκανε ο ΑΡΗΣ,Η το αποτελεσμα του δικου μας αγωνα ουτε καν το κοιταγαμε(μετα το 23ο λεπτο) και πιστευω οτι ολοι επηρεαστηκαν....

petran777
Καλησπερα σε ολους,

Αλλη μια αγωνιστικη χρονια εφτασε στο τελος (με εκκρεμμοτητα το ματς Σουρμενα - Λεωντας) σε μια κατηγορια που πιστευω εκλεψε τη παρασταση στην Εσκανα...
Συγχαρητηρια στην ομαδα του Ιασωνα για τη πρωτη θεση (υστερα απο την απροσμενη ηττα του ΟΚΕ απο τον Αρη) και γενικα σε ολες τις ομαδες που ανεβασαν το επιπεδο στη Γ' κατηγορια.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. - ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 73-74

Σε ενα απο τα καλυτερα γηπεδα της Εσκανα, τη παρασκευη παιχτηκε ενα πολυ ποιητικο μπασκετ και απο τις 2 ομαδες που ευχαριστησε τον κοσμο που βρεθηκε στις εξεδρες. Τα παιδια του Πηγασου, αν και βαθμολογικα δεν ειχαν κινητρο, νομιζω οτι εδωσαν ενα απο τα καλυτερα τους παιχνιδια τη φετινη σεζον.
Απο το α' δεκαλεπτο φανηκε η ορεξη και απο τις 2 ομαδες, καταφεραμε με καλες επιλογες στην αρκετα διαβασμενη αμυνα του Πηγασου να χτισουμε μια μικρη διαφορα που με τη ληξη του δεκαλεπτου να μας βρισκει στο +7, 15 - 22.
Στο β' δεκαλεπτο ο Πηγασος ηταν πολυ δυνατος, εκμεταλλευτηκε τις πολυ κακες επιστροφες μας αλλα και εναν αδιακαιολογητο εκνευρισμο μας που οδηγουσε σε ακομα χειροτερες επιλογες επιθετικα, οχι μονο καλυψε τη διαφορα αλλα πηγε και στα αποδυτηρια προηγουμενος με +5. 40 - 35 ΗΤ

Στο γ' δεκαλεπτο, αφου γυρισαμε την αμυνα μας σε ζωνη 2-3 κλεισαμε τους διαδρομους ρισκαροντας καποια ελευθερα μακρυνα σουτ και κλεβοντας αρκετες μπαλες επανακαμψαμε και ξαναμπηκαμε μπροστα στο σκορ.
Το τελευταιο δεκαλεπτο, επιτρεψτε μου να το χαρακτηρισω συναρπαστικο, οσο περναγαν τα λεπτα καθε επιθεση και αμυνα ηταν καθοριστικη! Πλεον μιλαγανε οι "προσωπικοτητες" στο παρκε, και σιγουρα οταν το ματς κρινεται στο ποντο χρειαζεται εκτος απο ικανοτητα και τυχη, την οποια ειχαμε και κλεισαμε τη χρονια με νικη!

Απο τον Πηγασο που σε γενικες γραμμες ολα τα παιδια θεωρω οτι βοηθησαν, ξεχωρισαν οι Νο. 7, 9 & 10.
Απο εμας, ο συνηθης υποπτος Στελλαρας (Νο16) σταματησε στους 21π, εξαιρετικος ηταν και ο αρχηγος(Νο8) με 15π., ενω η ενεργεια και μερικα δυσκολα προσωπικα καλαθια του Ηρα(Νο10) και του Μανου (Νο15) επαιξαν καθοριστικο ρολο στην εκβαση του παιχνιδιου.

Φιλικα,

Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

traxonas
Δυο λογια και απο μενα για το παιχνιδι με ΑΣΗ.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΑΔΙΑΦΟΡΑ, ωστοσο η απουσια των ψηλων μας
(Καρκουλια- σοβαρος τραυματισμος στο παιχνιδι με Ιασονα, που μας στερησε τις υπηρεσιες του στην Περαμο με το
γνωστο αποτελεσμα ηττας εκτος προγραμματος
Πριφτακη- τραυματιστηκε στο τελευταιο ματς με Ερμη πειραια, σε φαση που εφερε και εκνευρισμο και μικρη διακοπη
του συγκεκριμενου ματς .)
μας αποδυναμωσε παρα πολυ κατω απο τα καλαθια ,οπου μονος του ο ψηλος (17) της ΑΣΗ εκανε παρτυ. Οι μικροι
μας ''ψηλοι'' (ο ενας,το 12, γεν.'93), δεν ειχαν ουτε την δυναμη του, ουτε την εμπειρια να μην του κανουν χαζα
φαουλ καθε φορα που σηκωνοταν.
Παρ' ολα αυτα, στο πρωτο ημιχρονο η περιφερεια με κορυφαιους Κουκουρη και Λυτρα, φορτωνε συνεχεια το αντιπαλο
καλαθι και σε συνδυασμο με την αστοχια σε σουτ και βολες της ΑΣΗ, φτιαξαμε διαφορα μεχρι και +10.
Στο δευτερο ημιχρονο, η ΑΣΗ εγινε πολυ πιο ευστοχη και σε συνδυασμο με τη δικη μας αστοχια στην ζωνη της αντιπαλου και την αδυναμια μας στα ριμπαουντ, καλυψε την διαφορα και σιγα σιγα εχτισε μια διαφορα 8-10 ποντων υπερ της που εμεινε ως το τελος.
ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ, οτι οταν σε εναν αγωνα παιζεις την παραμονη σου, το παθος περισσευει και καλυπτει οσες αδυναμιες σε
ταλεντο,υλικο και εμπειρια.
Εμεις δεν καταφεραμε να κλεισουμε την χρονια με νικη, συνεχιζοντας τον πολυ μετριο β' γυρο.

Εκλεισε μια χρονια για μας με αναμικτα συναισθηματα. Σιγουρα μας χαροποιει η αναγνωριση απο τα σωματεια της
κατηγοριας μας οτι παιξαμε και καλο και καθαρο μπασκετ, χωρις υπονοιες για διαιτησιες κλπ, και οτι οπου
πηγαμε μας φερθηκαν με σεβασμο και φιλοξενα (πλην ελαχιστων γραφικων παππουδων-πατεραδων ασχετων με μπασκετ).
Πιστευω οτι καταφεραμε και εμεις να αποδωσουμε τον απαιτουμενο σεβασμο και φιλοξενια σε ολα τα σωματεια που
επισκεφτηκαν το κλειστο Αλιμου.Επι τη ευκαιρια, να ευχαριστησω τους φιλους της ομαδας και τα παιδια των ακαδημιων
μας που υποστηριξαν με πρωτοφανη προσελευση φετος την ομαδα σε κοσμια πλαισια.
Η ομαδα των τραχωνων, οπως δηλωσε και ο προεδρος της, θα στηριξει την επιλογη της στο ποστο του προπονητη και
στην νεα περιοδο, τον Γιωργο Σολωμο. Δεν γνωριζουμε σε ποια κατηγορια θα παιζουμε του χρονου-ετσι που τα
καταφεραμε-, ωστοσο ο σχεδιασμος , απ'οτι λεγεται, θα ειναι για Β' κατηγορια. Μακαρι ολα αυτα που ακουγονται στο forum
για τεταρτο και πεμπτο να ανεβαινει να εχουν καποια βαση και να μην ειναι ραδιο-αρβυλα.

Ομαδα που ζηλεψα φετος ηταν ο ΟΚΕ στο παιχνιδι στην εδρα τους. Το παθος που φωναξαν για την ομαδα τους πριν
μπουν μεσα, και το ''γιαλισμα'' των ματιων τους ηταν το κατι αλλο. Και απο οτι εμαθα απο ανθρωπο της ομαδας,
μαλλον κανενας τους δεν πληρωνεται, παιζουν για την ομαδα τους και την παρεα τους!


Negro8
καλησπερα απο μενα..εχουμε τελικα καποιο νεο για το αν θα κατεβει ο πειραικος του χρονου;Χωρις να θελω να ειμαι ραδιοαρβυλα καποιος μου ειπε οτι ετοιμαζει ομαδα να κατεβασει του χρονου.Ισχυει;Αν ξερει καποιος ας μας πει και μας..
Ευχαριστω
Swko10
QUOTE(glyfada @ May 2 2010, 02:17 ) *
Καλησπερα σε ολους.

Η χρονια τελειωσε χθες και νομιζω οτι το πιο σωστο σχολιο ειναι αυτο που ειπε ο χορευτης. Τελικα ολοι τελειωνοντας πηραν πανω κατω αυτο που τους αξιζε.

Επειδη το ξαναλεω παιζουμε σε μια μικρη ερασιτεχνικη κατηγορια για μενα προσωπικα ι επιτυχια μιας ομαδας κρινεται και στα αποτελεσματα και στην φιλοσοφια και στη συμπεριφορα.

Για αυτο πρωτιστως θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ομαδες οπως,

-οι τραχωνες (πολυ καλα παιδια και φανταστικη ατμοσφαιρα εντος εδρας η καλυτερη της κατηγοριας), απλα αγωνιστικα ενω νομιζα θα παρουν το πρωταθλημα εκαναν κοιλια ισως και λογω τραυματισμων δεν το ξερω

-το οκε.Ενω αν τους παρεις εναν εναν δεν εχουν τις καλυτερες μοναδες(και το λεω χωρις παρεξηγηση παιδια) μεσα στο γηπεδο ειναι ΟΜΑΔΑΡΑ.Πραγματικα τα τελευταια δυο χρονια απο τους πιο δυσκολους αντιπαλους για εμας.Κυριο στοιχειο ο ρυθμος και ι αμυνα που δεν σταματαει να πιεζει ποτε.Για να κερδισουμε προχθες πραγματικα ενιωσα πως δωσαμε το 140% και ειχαμε και συμπαιχτη με διπλο δεκαδικο σε ποντους,ριμπαουντ και ασσιστ...

-Η αση. Εχω ξαναμιλησει κυριως με εκπλησει ι συμπεριφορα των παιχτων και νομιζω οτι ολα ξεκινανε και απο τον προπονητη πραγματικα πολυ καλα παιδια και κριμα αν πεσουν.Ο χορευτης για μενα πηρε τα σκηπτρα του πιο δυνατου/δικαιου φορουμιστα εδω απο τον ντον.(οχι οτι ο ντον τα λεει χειροτερα φετος ..)

-Πηγασος και Καστελλα.Τους βαζω μαζι γιατι νομιζω ξεχωριζουν στο ιδιο πραγμα. Αθορυβοι στην πορεια και στην συμπεριφορα που εδειξε εν τελει σοβαροτητα.Επαιρναν αποτελεσματα απλα νομιζω ο Πηγασος καπου κολλησε μεσα στη χρονια οταν παιξαμε και εκτος μαζι τους ειχαν και τον καλυτερο τους παιχτη τραυματια και δεν ξερω ποσο κρατησε αυτο.

-Σουρμενα.Μαλλον ι ομαδα που αδικειται οταν λεμε οτι ολοι πηραν αυτο που αξιζαν.ΠΟΛΥ καλη ομαδα οταν ειναι στη μερα της ειδικα στα σουτ και γενικα με πολλους καλους παιχτες.

-Φοινικας.Λυπαμαι που ισως πεσουν γιατι πραγματικα μου αφησαν πολυ καλη εντυπωση οτι ειναι παιδια που αγαπανε τον συλλογο τους και δεν εχουν ευκαιριακη σχεση μαζι του κατι δηλαδη σαν..κι εμας..

-Αρης.Επειδη ειδα και διαφορα που γραφτηκαν να πω δυο γραμμες και για το σπιτι μου.Ομαδα χωρις μεταγραφες(και ευτυχως γιατι θα ενιωθα αμηχανια με ερασιτεχνη συμπαιχτη των Χ πολυ λιγων ευρω διπλα μου) ,μονο με παιδια απο της ακαδημιες μας. Κερδισαμε στα μεταξυ μας τη διαφορα στα δυο ματς απο ομαδες οπως το οκε, η βουλιαγμενη, η Καστελλα, Ο Πηγασος (νικη εντος και εκτος), αση, φοινικας (εντος και εκτος).

Τα συμπερασματα δικα σας.

Τελειωνοντας να πω οτι τελικα δεν εντυπωσιαστηκα απο την Βουλιαγμενη.Γιατι ενω απο οτι καταλαβαινω ειχε τον πρωτο σκορερ στην κατηγορια αν δεν κανω λαθος, μεσα στο γηπεδο ποτε δεν ενιωθες οτι αντιμετωπιζεις ομαδαρα, αλλα καποιους παιχταραδες, και μαλλον αυτο μαζι με ατυχιες τραυματισμων που ακουσα τα παιδια να λενε τους στερησε το πρωταθλημα.Επισης πρεπει να αναφερω ασχημη συμπεριφορα καποιων παικτων μεσα στο γηπεδο (οχι των πολυ εμπειρων που ειναι υποδειγμα) που επισης προσωπικα μου αφησε ασχημη γευση.

Την πιο αρνητικη εντυπωση μου αφησε ο Λεων.(παντα εκτος του ντον μεσα και εξω και καποιων αλλων).Ολη την χρονια αν δειτε τα ποστς εδω ακουγαμε πως θα ανεβουν κατηγορια και θα γινει το ενα και θα γινει το αλλο.Και αν τελικα διαβασετε τα λογια του ντον κανα δυο εβδομαδες πριν θα δειτε οτι δικαιως λεει οτι τα παραειπαν και σε πολλους τομεις δεν εκαναν αυτα που επρεπε για να διεκδικουν ανοδο.Αυτα σε συνδιασμο με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα τους προς τα εμας στο εντος εδρας εκει παιχνιδι οπου παιχτες που δεν επαιζαν κατεβαζαν θεια στον ενα μετρο απο την γραμμη επι 40 λεπτα ως περαστικοι φιλαθλοι με την ανοχη του προπονητη τους και πολλα αλλα μου αφησαν πολυ πικρη γευση.Και απο οτι ειδα σημερα η εμπαθεια προς τον συλλογο μας συνεχιζεται,καλα λεει ομως ο χορευτησ αδικως...

Ο καθενας παιρνει αυτο που του αξιζει και εμεις μαλλον ισοβαθμοι ι καπου εκει ειμαστε μαζι σας παιδια.Ελπιζω του χρονου σε πιο φιλικες συμπεριφορες.

Τελος αν δεν κανω λαθος πρωταθλητης βγαινει ο Ιασωνας.Αν ειναι ετσι τοτε ενα πραγμα ειναι φανερο για μενα στην κατηγορια μας.Οποιος εχει την σοβαροτητα να μην πεταει βαθμους απο εδω και απο εκει οπως καναμε ας πουμε εμεις και πολλοι αλλοι,και εχει και σοβαρο προπονητη με καλο συνολο τοτε χτυπαει κορυφη.Ετσι απλα...

Καλο καλοκαιρι με υγεια


Εγω φιλε μου διχως να διαβασω την υπολοιπη αναφορα σου περαν αυτη που γραφεις για τον Λεοντα,εχοντας ξανααναλυσει προ 10κατι αγωνιστικων οτι ολα αυτα που ξαναγραφεις ειναι ψεματα και για αλλη μια φορα προσπαθεις να προκαλεσεις αρνητικη εντυπωση για μιαν ομαδα που με πολυ ιδρωτα,αιμα και πολλα κιλα φιλιας εμεινε στην κατηγορια.

Απο εκει και επειτα,το τι εκφραζει ο καθενας σε αυτο το βημα για τον Λεοντα ειναι δικαιωμα του και αποψη του.Εγω μπαινω στον τεταρτο χρονο μου στις ταξεις τις ομαδας και λεω και σε εσενα και σε ολους,οτι το τι φταιει που δεν ανεβηκε ο Λεοντας δεν αφορα κανεναν αλλο περαν της διοικησης και της ομαδας.Δεν χρειαζονται ανακοινωσεις για το τι κανουμε στο σπιτι μας.Απο την αλλη αν θελετε να ασχολειθειτε με κατι ασχολειθειτε με το οτι ο νεοφωτιστος Λεων καταφερε μεσα σε μια δυσκολη χρονια για πολλες ομαδες,να ξεχωρισει,να απασχολησει,και απο οτι φαινεται να απασχολει ακομα,και να βρισκεται πανω απο τις μισες ομαδες της κατηγοριας,οπου οι πιο πολλες βρισκονταν χρονια στην Γ' Εσκανα.

Ας πεσω λοιπον στο επιπεδο σου,και για να αποδωθει δικαιοσυνη για τις ασχημες και ψευτικες πληροφοριες που νομιζεις οτι δινεις στους αναγνωστες του φορουμ,να πεσουν 7 ομαδες,ουτως ωστε να μην ξαναβρειτε μπροστα σας τους αλητες και τους φασαριοζους που λες.Εξ'αλλου αποψη μου ειναι πως ΑΣΗ και Πηγασος Κορυδαλλου ειναι πολυ καλυτερες ομαδες,και ας μην εχουν τοσες καλες γνωριμιες στα συμβουλια και στην προεδρια της διοργανωτριας αρχης.
Χορευτης
QUOTE(Swko10 @ May 2 2010, 16:55 ) *
Εξ'αλλου αποψη μου ειναι πως ΑΣΗ και Πηγασος Κορυδαλλου ειναι πολυ καλυτερες ομαδες,και ας μην εχουν τοσες καλες γνωριμιες στα συμβουλια και στην προεδρια της διοργανωτριας αρχης.



Ρε Σωτο, αν οπως τα λες ειχε τοσο καλες γνωριμιες, ο ΑΡΗΣ θα μας ειχε "ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ" 5 παιχνιδια πριν το τελος, στο μεταξυ μας παιχνιδι...
Swko10
QUOTE(Χορευτης @ May 3 2010, 01:46 ) *
Ρε Σωτο, αν οπως τα λες ειχε τοσο καλες γνωριμιες, ο ΑΡΗΣ θα μας ειχε "ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ" 5 παιχνιδια πριν το τελος, στο μεταξυ μας παιχνιδι...


Και ειχε τοσο καλη ομαδα για να νικησει Βουλιαγμενη και ΟΚΕ?Αφου μπορουσε να το κανει μεσω της πλαγιας οδου.Και τωρα ακομα και εσεις ειστε πεπεισμενοι για το οτι ο θανατος προηλθε απο παθολογικα αιτια.

Μην ψαρωνεις.Ολα εγιναν ομορφα και ωραια,και δεν ανοιξε μυτη.Ολοι βολευτηκαν.Και να σαι σιγουρος πως καποιοι διαβαζουν τα οσα λεμε,συμφωνουν αλλα δεν γραφουν τιποτα.

Κονε ειναι ολα αυτα και στριφογυριζουν.Μονο ο κακομοιρης ο Λεοντας εχει εχθρους και αντιπαλους που δεν το συμπαθουν,και αυτοι που μεχρι τωρα στον πρωτο γυρο μας εκραζαν,στο δευτερο μας εδιναν το χερακι για καλα παιχνιδια και αν μπορουμε να μην πιεσουμε καταστασεις για αποτελεσματα,και τωρα παλι μας κατηγορουν...

Δεν πειραζει.Δανεικα ειναι ολα σ'αυτη τη ζωη
milf_hunter#7
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΠΕΜΠΤΗ 6 ΜΑΙΟΥ 2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 20:00 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
αντε για να τελειωνουμε και εμεις φετος να δουμε για του χρονου τι θα κανουμε και που θα ειμαστε.....
just basketball
QUOTE(Swko10 @ May 3 2010, 04:27 ) *
Και ειχε τοσο καλη ομαδα για να νικησει Βουλιαγμενη και ΟΚΕ?Αφου μπορουσε να το κανει μεσω της πλαγιας οδου.Και τωρα ακομα και εσεις ειστε πεπεισμενοι για το οτι ο θανατος προηλθε απο παθολογικα αιτια.

Μην ψαρωνεις.Ολα εγιναν ομορφα και ωραια,και δεν ανοιξε μυτη.Ολοι βολευτηκαν.Και να σαι σιγουρος πως καποιοι διαβαζουν τα οσα λεμε,συμφωνουν αλλα δεν γραφουν τιποτα.

Κονε ειναι ολα αυτα και στριφογυριζουν.Μονο ο κακομοιρης ο Λεοντας εχει εχθρους και αντιπαλους που δεν το συμπαθουν,και αυτοι που μεχρι τωρα στον πρωτο γυρο μας εκραζαν,στο δευτερο μας εδιναν το χερακι για καλα παιχνιδια και αν μπορουμε να μην πιεσουμε καταστασεις για αποτελεσματα,και τωρα παλι μας κατηγορουν...

Δεν πειραζει.Δανεικα ειναι ολα σ'αυτη τη ζωη



QUOTE(Swko10 @ May 3 2010, 04:27 ) *
Και ειχε τοσο καλη ομαδα για να νικησει Βουλιαγμενη και ΟΚΕ?Αφου μπορουσε να το κανει μεσω της πλαγιας οδου.Και τωρα ακομα και εσεις ειστε πεπεισμενοι για το οτι ο θανατος προηλθε απο παθολογικα αιτια.

Μην ψαρωνεις.Ολα εγιναν ομορφα και ωραια,και δεν ανοιξε μυτη.Ολοι βολευτηκαν.Και να σαι σιγουρος πως καποιοι διαβαζουν τα οσα λεμε,συμφωνουν αλλα δεν γραφουν τιποτα.

Κονε ειναι ολα αυτα και στριφογυριζουν.Μονο ο κακομοιρης ο Λεοντας εχει εχθρους και αντιπαλους που δεν το συμπαθουν,και αυτοι που μεχρι τωρα στον πρωτο γυρο μας εκραζαν,στο δευτερο μας εδιναν το χερακι για καλα παιχνιδια και αν μπορουμε να μην πιεσουμε καταστασεις για αποτελεσματα,και τωρα παλι μας κατηγορουν...

Δεν πειραζει.Δανεικα ειναι ολα σ'αυτη τη ζωη


Ρε Σωκο που λες για τον ΑΡΗ οτι του δωσανε τα παιχνιδια ... πηγες σε κανενα παιχνιδι του και το καταλαβες αυτο? γιατι εγω που πηγα και τα ειδα σχεδον ολα φετος και φυσικα ειδα και τα 5 τελευταια.. δεν ειδα να δινουν κανενα παιχνιδι.. αντιθετως..
Δηλαδη νομιζεις οτι ο ΟΚΕ δεν ηθελε να παρει την κουπα? δεν ηθελε φιεστα στην εδρα του που ηταν και γεματη??
σταματα να κατηγορεις την μοναδικη ομαδα που παιζει με τους παιχτες απο ακαδημιες και δεν κανει μεταγραφες και καταφερνει να παιζει κατα διαστηματα εξαιρετικο ομαδικο μπασκετ..
pistolinas7
Καλημερα,

το αναβληθεν παιχνδι σουρμενα-λεων θα πραγματοποιηθει πεμπτη στισ 20.00 στο κλειστο του ελληνικου!η ενημερωση μου ερχεται απο το site του λεων!!

παιδια για να αρχισει μια ανασκοπηση για την καθε ομαδα!να πουμε μια καλη δωδεκαδα παικτων που ξεχωρισαν μεχρι να αρχισει η μεταγραφολογια..
λοιπον περιμενω αποψεις...και μετα θα παραθεσω και εγω!!
Σταχυοφόρος
Και γιατί δε ξεκινάς εσύ μιας και είχες την ιδέα;
pistolinas7
QUOTE(Σταχυοφόρος @ May 4 2010, 14:05 ) *
Και γιατί δε ξεκινάς εσύ μιας και είχες την ιδέα;



επειδη ειμαι στη δουλεια..θα γραψω αυριο!!!
Swko10
1.Νο 5 απο Βουλιαγμενη
2.Νο 7 απο Βουλιαγμενη
3.Νο 5 απο Τραχωνες
4.Νο 4 απο ΟΚΕ
5.Το πλευ μεικερ του ΟΚΕ,οπου στον πρωτο γυρο ηταν σαν σβουρα.
6.Ο Καρατζης απο την ομαδα μου
7.Νο 17 της ΑΣΗ
8.Νο 10 απο Ερμη Αργυρουπολης
9.Ο βασικος πιτσιρικος των Τραχωνων
10.Το πλευ μεικερ απο τη Βουλιαγμενη στη σκια των 2 πρωτων εκανε καλη δουλεια.
11.Ο Ιντζελερ,αν δεν το γραφω λαθος,απο τον Πηγασο με το σουτ του που αφηνε κοσμο με ανοιχτο το στομα.
12.Νο 6 απο τα Σουρμενα.Πολυ καλος στη μερα του


Απο ολες τις ομαδες νομιζω οτι εχω πιασει οτι καλυτερο.Αν εχω ξεχασει καποιους συνεβει επειδη δεν τα παω καλα με τη μνημη μου
milf_hunter#7
4.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Νο 5
5.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Νο 7
6.ΟΚΕ Νο 5
7.ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Νο 10
8.ΛΕΩΝ Νο 4
9.ΤΡΑΧΩΝΕΣ Νο 5
10.ΤΡΑΧΩΝΕΣ Νο 21
11.ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Νο 17
12.ΛΕΩΝ Νο 7
13.ΟΚΕ Νο 13 η 14
14.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Νο 15
15.ΣΟΥΡΜΕΝΑ Νο 14

εβαλα 3 μικρους στο τελος γιαυτο εγραψα απο την ομαδα μου παικτη αλλιως δεν θα εβαζα
Χορευτης
Εγω θα δωσω δεκαδα, κ θα ψηφισω τους κατα την γνωμη μου καλυτερους παιχτες στην καθε ΘΕΣΗ. Για αυτους που θα επιλεξω το μεγαλυτερο κρητηριο ειναι το πως τους ειδα στα μεταξυ μας παιχνιδια, κ βασει αποδοσης....

ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ - 1) ΝΟ 14 ΟΚΕ (αν δεν κανω λαθος) φοβερο πλευ μεικερ κ πιτσιρικος
2)ΝΟ 5 Τραχωνες

ΣΤΟ ΔΥΟ - 1)ΝΟ 5 ΟΚΕ για μενα ο καλυτερος παιχτης της κατηγοριας κ MVP του πρωταθληματος
2)Καρδαρης (κατα συνθηκη δυαρι)

ΣΤΟ ΤΡΙΑ - 1)Μαγγωνακης
2)ΝΟ 10 Αρη Γλυφαδας (κατα συνθηκη)

ΣΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ- 1)ΝΟ 4 Λεων, ο DON
2)Απο τους τραχωνες ο αλλος βασικος ψηλος(οχι ο Πριφτακης) δεν θυμαμαι νουμερο

ΣΤΟ ΠΕΝΤΕ - 1)Πριφτακης
2)ΝΟ 10 Λεων, ο Σωκο



petran777
Και γω δεκαδα θα δωσω οπως ειχα προτεινει και σε ενα παλαιοτερο ποστ μου.

ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ - 1) ΝΟ 14 ΟΚΕ
2) Μαυρικος Ιασωνας Ν.


ΣΤΟ ΔΥΟ - 1)ΝΟ 5 ΟΚΕ
2)Μιχαλης το Νο 6 αν θυμαμαι καλα Ιασωνας Ν.


ΣΤΟ ΤΡΙΑ - 1)NO 5 Βουλιαγμενη Μαγγω
2)ΝΟ 16 ΑΣ Καστελλας


ΣΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ - 1)ΝΟ 4 Λεων
2)ΝΟ 17 ΑΣΗ


ΣΤΟ ΠΕΝΤΕ - 1)NO 21 Τραχωνων
2)Αθηναιος (No 10???) Ιασωνας Ν.
Χορευτης
QUOTE(Χορευτης @ May 4 2010, 08:44 ) *
Εγω θα δωσω δεκαδα, κ θα ψηφισω τους κατα την γνωμη μου καλυτερους παιχτες στην καθε ΘΕΣΗ. Για αυτους που θα επιλεξω το μεγαλυτερο κρητηριο ειναι το πως τους ειδα στα μεταξυ μας παιχνιδια, κ βασει αποδοσης....

ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ - 1) ΝΟ 14 ΟΚΕ (αν δεν κανω λαθος) φοβερο πλευ μεικερ κ πιτσιρικος
2)ΝΟ 5 Τραχωνες

ΣΤΟ ΔΥΟ - 1)ΝΟ 5 ΟΚΕ για μενα ο καλυτερος παιχτης της κατηγοριας κ MVP του πρωταθληματος
2)Καρδαρης (κατα συνθηκη δυαρι)

ΣΤΟ ΤΡΙΑ - 1)Μαγγωνακης
2)ΝΟ 10 Αρη Γλυφαδας (κατα συνθηκη)

ΣΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ- 1)ΝΟ 4 Λεων, ο DON
2)Απο τους τραχωνες ο αλλος βασικος ψηλος(οχι ο Πριφτακης) δεν θυμαμαι νουμερο

ΣΤΟ ΠΕΝΤΕ - 1)Πριφτακης
2)ΝΟ 10 Λεων, ο Σωκο


Θελω να ζητησω συγνωμη γτ ξεχασα ενα πολυ καλο παιχτη, κ καλο παιδι, το 8 απο τον Ιασωνα τον Αθηναιου αν δεν κανω λαθος.. Αυτα...
ANASTALTIKO HAF
πλει μεικερ: τραχωνων(#10 αν θυμαμαι καλα)

σουρμενα(ΒΑΓΓΕΛΗΣ #5 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ,ας με βοηθησουν τα παιδια απο εκει)

2αρι: #5οκε(παιχταρας)

#6 η #8 ΑΣΗ(θα πεσει να με πλακωσει...)

3αρι: μαγγωνακης βουλιαγμενη(με διαφορα)

μουτσιος τραχωνες(κι ας μν εκανε καλο πρωταθλημα φετος)

4αρι: #8 ιασωνα

#4 λεων

#10 αρη

5αρι: ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ(τραχωνες)

χορευτης........(νο17 αση)

#10 λεων



Don
Καλησπερα σε ολους,εχθες μπηκα στα 34 μου χρονια,Χρονια μου πολλα!!!Το λεω αυτο γιατι βλεπω παρα πολλοι συμπαικτες μου να με τιμανε με μια θεση στην καλυτερη 12αδα του πρωταθληματος.Σας ευχαριστω παρα πολυ για την ψηφο σας,μου δινεται δυναμη να κανω την υπερβαση και να σκεφτω ενα ακομα χρονο να πατησω το παρκε.
Δυστηχως δεν θα σπασω την παρθενια των 34 μου χρονων φετος γιατι θα απουσιασω απο το τελευταιο παιχνιδι της ομαδας μου λογο επαγκελματικων υποχρεωσεων.Για αυτο βεβαια οσοι δεν ξερετε φροντισε ο συμπαικτης μου Σωτοκλης Κολλιανιτης που στο ζεσταμα με ενα φοβερο καρφομα εκανε 1000 κοματια την μπασκετα στο κλειστο των Σουρμενων. smiley.gif πλακα κανω βεβαια χερομαι ιδιαιτερα για αυτον τον παιχτη που βρηκε παλι τον καλο του εαυτο και μετα απο τα Χριστουγεννα εχει γινει ο φοβος και ο τρομος των αντιπαλων center.Το παιχνιδι δυστηχως δεν εγινε και μεταφερ8ηκε αυτη την Πεμπτη που ειμαι ολη μερα στο περιπτερο που εχω και οχι Παρασκευη που ειχα κανονισει το προγραμμα μου να φευγω το απογευμα και να ειμαι παρων στις υποχρεωσεις μου.Πιστευω οτι ειναι δακτυλος των Σουρμενων αυτο ολο,η3εραν το προγραμμα μου με παρακολουθησαν και εστεισαν το παιχνιδι να γινει Πεμπτη!!! smiley.gif παλι χαβαλε κανω μην παρεξηγησετε αλλα να κανω και εγω μια διαπλοκη!!!Ευχομαι να γινει ενα καλο παιχνιδι και ο καλυτερος να κερδισει!!!(ο Λεων)
Τελος θα ηθελα να πω δυο λογια για την ομαδα που με τιμησε να με εχει στο ροστερ της φετος και μαζι καναμε αυτη την καλη πορεια που για πολλους ηταν μια καλη πορεια σε ενα τοσο δυσκολο πρωταθλημα οπως αυτο κατελειξε να ειναι.
Ενα πολυ μεγαλο μπραβο στην διοικηση που πραγματικα ητανε διπλα μας απο τα παιχνιδια μεχρι και τις προπονησεις!!!Ειναι πραγματι μεγαλο πραγμα να βλεπεις τον προεδρο της ομαδας(Λευτερης Λουκης) να ειναι πρωτος στην προπονηση κια να φευγει απο το γηπεδο τελευταιος.Η γενικη αρχηγος (Μαρινα Λουκη) να τρεξει και να φτιαξει παιδικα τμηματα ωστε να μην υπαρχει κινδυνος να φαμε την ποινη των -2 βαθμων και να ειναι παρων σε ολες τις προπονησεις των πιτσιρικαδων αλλα και σε ολα τα παιχνιδια μας,πραγματικα πολυ δυναμικη κοπελα.Για τους συμπαικτες μου θα ηθελα να εκφραστω με ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω που με δεχτηκανε παρα πολυ ζεστα στην ομαδα και με στηριξανε σε ολους τους αγωνες με την προσπαθεια τους,αν και οπως τους εχω πει και σε αυτους μπορουσαμε και καλυτερα.Πιστευω παρα πολυ σε αυτα τα παιδια και εχω φτασει σε σημειο να τους βαλω και τις φωνες σε καποιες στιγμες που παιζαμε λες και δεν ειμασταν εμεις.
Θα τελειωσω για τα παιδια αυτα πραγματικα με μια προταση που την ειχα γραψει και στα πρωτα μου post.Ειστε παιχτες που πολυ ευκολα θα στελεχωνατε ομαδες της Α ΕΣΚΑΝΑ και αυτο να μην το βγαλετε απο το μυαλο σας και βαλτε στοχους μπασκετικους και να ειστε σιγουροι οτι θα τους πετυχετε!!!!Ακουστε τον ΠΑΠΠΟΥ!!!Για τον καινουργιο προπονητη μονο καλα λογια εχω να πω ειναι παιδι νεο με ονειρα και θα κανει πολλα πραγματα στον Λεων!!!Καλη επιτυχια στον τελευταιο αγωνα,πραγματικα με κανατε να νιωσω πολυ ομαρφα φετος και παλυ παιδι αφου ο μεγαλυτερος μετα απο εμενα ηταν 26 χρονων και μετα ολοι απο 19-23.
Οπως ολοι καταλαβατε η χρονια φετος για εμενα τελειωσε,μπορει να ειμαι και παλι στον Λεων του χρονου,θα μιλησω με τον προεδρο και θα σας πω,μπορει να ειμαι καπου αλλου,μπορει και να σταματησω λογο ηλικιας αλλα και πολλων υποχρεωσεων,αλλα να ειστε σιγουροι οτι θα ειμαι εδω σαν σχολιαστης παντα ειληκρινης και δικαιος.
Να ειστε ολοι καλα και να μην χανομαστε να γραφετε και τιποτα να διαβαζουμε και εμεις που ειμαστε κλεισμενοι σε ενα κουβουκλιο ολη μερα!!!
Θεοδωρος Καρατζης



Swko10
QUOTE(Don @ May 4 2010, 20:10 ) *
Καλησπερα σε ολους,εχθες μπηκα στα 34 μου χρονια,Χρονια μου πολλα!!!Το λεω αυτο γιατι βλεπω παρα πολλοι συμπαικτες μου να με τιμανε με μια θεση στην καλυτερη 12αδα του πρωταθληματος.Σας ευχαριστω παρα πολυ για την ψηφο σας,μου δινεται δυναμη να κανω την υπερβαση και να σκεφτω ενα ακομα χρονο να πατησω το παρκε.
Δυστηχως δεν θα σπασω την παρθενια των 34 μου χρονων φετος γιατι θα απουσιασω απο το τελευταιο παιχνιδι της ομαδας μου λογο επαγκελματικων υποχρεωσεων.Για αυτο βεβαια οσοι δεν ξερετε φροντισε ο συμπαικτης μου Σωτοκλης Κολλιανιτης που στο ζεσταμα με ενα φοβερο καρφομα εκανε 1000 κοματια την μπασκετα στο κλειστο των Σουρμενων. smiley.gif πλακα κανω βεβαια χερομαι ιδιαιτερα για αυτον τον παιχτη που βρηκε παλι τον καλο του εαυτο και μετα απο τα Χριστουγεννα εχει γινει ο φοβος και ο τρομος των αντιπαλων center.Το παιχνιδι δυστηχως δεν εγινε και μεταφερ8ηκε αυτη την Πεμπτη που ειμαι ολη μερα στο περιπτερο που εχω και οχι Παρασκευη που ειχα κανονισει το προγραμμα μου να φευγω το απογευμα και να ειμαι παρων στις υποχρεωσεις μου.Πιστευω οτι ειναι δακτυλος των Σουρμενων αυτο ολο,η3εραν το προγραμμα μου με παρακολουθησαν και εστεισαν το παιχνιδι να γινει Πεμπτη!!! smiley.gif παλι χαβαλε κανω μην παρεξηγησετε αλλα να κανω και εγω μια διαπλοκη!!!Ευχομαι να γινει ενα καλο παιχνιδι και ο καλυτερος να κερδισει!!!(ο Λεων)
Τελος θα ηθελα να πω δυο λογια για την ομαδα που με τιμησε να με εχει στο ροστερ της φετος και μαζι καναμε αυτη την καλη πορεια που για πολλους ηταν μια καλη πορεια σε ενα τοσο δυσκολο πρωταθλημα οπως αυτο κατελειξε να ειναι.
Ενα πολυ μεγαλο μπραβο στην διοικηση που πραγματικα ητανε διπλα μας απο τα παιχνιδια μεχρι και τις προπονησεις!!!Ειναι πραγματι μεγαλο πραγμα να βλεπεις τον προεδρο της ομαδας(Λευτερης Λουκης) να ειναι πρωτος στην προπονηση κια να φευγει απο το γηπεδο τελευταιος.Η γενικη αρχηγος (Μαρινα Λουκη) να τρεξει και να φτιαξει παιδικα τμηματα ωστε να μην υπαρχει κινδυνος να φαμε την ποινη των -2 βαθμων και να ειναι παρων σε ολες τις προπονησεις των πιτσιρικαδων αλλα και σε ολα τα παιχνιδια μας,πραγματικα πολυ δυναμικη κοπελα.Για τους συμπαικτες μου θα ηθελα να εκφραστω με ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω που με δεχτηκανε παρα πολυ ζεστα στην ομαδα και με στηριξανε σε ολους τους αγωνες με την προσπαθεια τους,αν και οπως τους εχω πει και σε αυτους μπορουσαμε και καλυτερα.Πιστευω παρα πολυ σε αυτα τα παιδια και εχω φτασει σε σημειο να τους βαλω και τις φωνες σε καποιες στιγμες που παιζαμε λες και δεν ειμασταν εμεις.
Θα τελειωσω για τα παιδια αυτα πραγματικα με μια προταση που την ειχα γραψει και στα πρωτα μου post.Ειστε παιχτες που πολυ ευκολα θα στελεχωνατε ομαδες της Α ΕΣΚΑΝΑ και αυτο να μην το βγαλετε απο το μυαλο σας και βαλτε στοχους μπασκετικους και να ειστε σιγουροι οτι θα τους πετυχετε!!!!Ακουστε τον ΠΑΠΠΟΥ!!!Για τον καινουργιο προπονητη μονο καλα λογια εχω να πω ειναι παιδι νεο με ονειρα και θα κανει πολλα πραγματα στον Λεων!!!Καλη επιτυχια στον τελευταιο αγωνα,πραγματικα με κανατε να νιωσω πολυ ομαρφα φετος και παλυ παιδι αφου ο μεγαλυτερος μετα απο εμενα ηταν 26 χρονων και μετα ολοι απο 19-23.
Οπως ολοι καταλαβατε η χρονια φετος για εμενα τελειωσε,μπορει να ειμαι και παλι στον Λεων του χρονου,θα μιλησω με τον προεδρο και θα σας πω,μπορει να ειμαι καπου αλλου,μπορει και να σταματησω λογο ηλικιας αλλα και πολλων υποχρεωσεων,αλλα να ειστε σιγουροι οτι θα ειμαι εδω σαν σχολιαστης παντα ειληκρινης και δικαιος.
Να ειστε ολοι καλα και να μην χανομαστε να γραφετε και τιποτα να διαβαζουμε και εμεις που ειμαστε κλεισμενοι σε ενα κουβουκλιο ολη μερα!!!
Θεοδωρος Καρατζης


Γιατι ρε προδοτη κλεινεις με το ονομα σου και οχι με το νο 4 Λεων Μοσχατου?Να ρθω να στο σπασω το κ@@@μαγαζο σου?
petran777
QUOTE(Don @ May 4 2010, 19:10 ) *
Καλησπερα σε ολους,εχθες μπηκα στα 34 μου χρονια,Χρονια μου πολλα!!!Το λεω αυτο γιατι βλεπω παρα πολλοι συμπαικτες μου να με τιμανε με μια θεση στην καλυτερη 12αδα του πρωταθληματος.Σας ευχαριστω παρα πολυ για την ψηφο σας,μου δινεται δυναμη να κανω την υπερβαση και να σκεφτω ενα ακομα χρονο να πατησω το παρκε.
Δυστηχως δεν θα σπασω την παρθενια των 34 μου χρονων φετος γιατι θα απουσιασω απο το τελευταιο παιχνιδι της ομαδας μου λογο επαγκελματικων υποχρεωσεων.Για αυτο βεβαια οσοι δεν ξερετε φροντισε ο συμπαικτης μου Σωτοκλης Κολλιανιτης που στο ζεσταμα με ενα φοβερο καρφομα εκανε 1000 κοματια την μπασκετα στο κλειστο των Σουρμενων. smiley.gif πλακα κανω βεβαια χερομαι ιδιαιτερα για αυτον τον παιχτη που βρηκε παλι τον καλο του εαυτο και μετα απο τα Χριστουγεννα εχει γινει ο φοβος και ο τρομος των αντιπαλων center.Το παιχνιδι δυστηχως δεν εγινε και μεταφερ8ηκε αυτη την Πεμπτη που ειμαι ολη μερα στο περιπτερο που εχω και οχι Παρασκευη που ειχα κανονισει το προγραμμα μου να φευγω το απογευμα και να ειμαι παρων στις υποχρεωσεις μου.Πιστευω οτι ειναι δακτυλος των Σουρμενων αυτο ολο,η3εραν το προγραμμα μου με παρακολουθησαν και εστεισαν το παιχνιδι να γινει Πεμπτη!!! smiley.gif παλι χαβαλε κανω μην παρεξηγησετε αλλα να κανω και εγω μια διαπλοκη!!!Ευχομαι να γινει ενα καλο παιχνιδι και ο καλυτερος να κερδισει!!!(ο Λεων)
Τελος θα ηθελα να πω δυο λογια για την ομαδα που με τιμησε να με εχει στο ροστερ της φετος και μαζι καναμε αυτη την καλη πορεια που για πολλους ηταν μια καλη πορεια σε ενα τοσο δυσκολο πρωταθλημα οπως αυτο κατελειξε να ειναι.
Ενα πολυ μεγαλο μπραβο στην διοικηση που πραγματικα ητανε διπλα μας απο τα παιχνιδια μεχρι και τις προπονησεις!!!Ειναι πραγματι μεγαλο πραγμα να βλεπεις τον προεδρο της ομαδας(Λευτερης Λουκης) να ειναι πρωτος στην προπονηση κια να φευγει απο το γηπεδο τελευταιος.Η γενικη αρχηγος (Μαρινα Λουκη) να τρεξει και να φτιαξει παιδικα τμηματα ωστε να μην υπαρχει κινδυνος να φαμε την ποινη των -2 βαθμων και να ειναι παρων σε ολες τις προπονησεις των πιτσιρικαδων αλλα και σε ολα τα παιχνιδια μας,πραγματικα πολυ δυναμικη κοπελα.Για τους συμπαικτες μου θα ηθελα να εκφραστω με ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω που με δεχτηκανε παρα πολυ ζεστα στην ομαδα και με στηριξανε σε ολους τους αγωνες με την προσπαθεια τους,αν και οπως τους εχω πει και σε αυτους μπορουσαμε και καλυτερα.Πιστευω παρα πολυ σε αυτα τα παιδια και εχω φτασει σε σημειο να τους βαλω και τις φωνες σε καποιες στιγμες που παιζαμε λες και δεν ειμασταν εμεις.
Θα τελειωσω για τα παιδια αυτα πραγματικα με μια προταση που την ειχα γραψει και στα πρωτα μου post.Ειστε παιχτες που πολυ ευκολα θα στελεχωνατε ομαδες της Α ΕΣΚΑΝΑ και αυτο να μην το βγαλετε απο το μυαλο σας και βαλτε στοχους μπασκετικους και να ειστε σιγουροι οτι θα τους πετυχετε!!!!Ακουστε τον ΠΑΠΠΟΥ!!!Για τον καινουργιο προπονητη μονο καλα λογια εχω να πω ειναι παιδι νεο με ονειρα και θα κανει πολλα πραγματα στον Λεων!!!Καλη επιτυχια στον τελευταιο αγωνα,πραγματικα με κανατε να νιωσω πολυ ομαρφα φετος και παλυ παιδι αφου ο μεγαλυτερος μετα απο εμενα ηταν 26 χρονων και μετα ολοι απο 19-23.
Οπως ολοι καταλαβατε η χρονια φετος για εμενα τελειωσε,μπορει να ειμαι και παλι στον Λεων του χρονου,θα μιλησω με τον προεδρο και θα σας πω,μπορει να ειμαι καπου αλλου,μπορει και να σταματησω λογο ηλικιας αλλα και πολλων υποχρεωσεων,αλλα να ειστε σιγουροι οτι θα ειμαι εδω σαν σχολιαστης παντα ειληκρινης και δικαιος.
Να ειστε ολοι καλα και να μην χανομαστε να γραφετε και τιποτα να διαβαζουμε και εμεις που ειμαστε κλεισμενοι σε ενα κουβουκλιο ολη μερα!!!
Θεοδωρος Καρατζης


Ασε τα μπορει και του χρονου στα γηπεδα θα εισαι...απο οτι βλεπεις σε ολα τα ποστ μεσα εισαι οσο αφορα την καλυτερη 12αδα 77.gif
xaratsis
εγω χωρις να αδικησω καποιον θα πω οτι καθε ομαδα ειχε 2 παιχταραδες μεσα...!ΟΛΕΣ οι ομαδες ειχαν απο δυο παιχτες πολυ καλους μεσα!!!οσες ανεβηκαν οσες εμειναν και οσες διατηρηθηκαν που θα ναι ελαχιστες στο τελος smiley.gif !
Δυστυχως αλλες ομαδες ειχαν αξιους συμπαραστατες τους και αλλες δυστυχως δεν ειχαν καν τριτο παιχτη να τους βοηθησει στα δυσκολα...!Αυτη ηταν και η διαφορα του φετινου πρωταθληματος...!!!Αυτο ηταν το κυριο κλειδη για την ανοδο...για την σωτηρια και για την πτωση!!!

καλο καλοκαιρι σας ευχομαι και καλη ανταμωση παλι στα γηπεδα...οχι στην ιδια κατηγορια γιατι του χρονου ο καθενας θα παιζει αλλου!!!
pistolinas7
καλησπερα,

αφου γλιτωσαμε σημερα και εμεισ που δουλευουμε σε τραπεζεσ παλι καλα παιδια,απαραδεκτα τα οσα ειδαν τα ματια μου σημερα..συλληπητηρια σε ολουσ και ελπιζω να ρθουν νεες μερεσ καλυτερεσ!!

οσον αφορα το θεμα μας αφου εθεσα την ιδεα περι των καλυτερων παικτων οσο μπορουμε ολοινα κρινουμε θα πω την καθαρα προσωπικη μου αποψη και εγω!!

ΠΛΕΙ ΜΕΙΚΕΡ

ευστρατιου(νο5 σουρμενων,οργανωτικος,καλο σουτ,ολοκληρωμενος παικτης και εμπειρος για την ηλικια του)
νο 14 απο οκε(μικρος στο ματι αλλα πολυ καλος παικτης και ωριμος μεσα στο γηπεδο,γρηγορος,οργανωτικος)

2ΑΡΙΑ

λυτρας(τραχωνεσ νο 5 νομιζω,πολυ διεισδυτικος,καλη αμυνα,αξιοπιστο σουτ)
νο 5 απο οκε(πολυ καλος σουτερ,καλη διεισδυση και βαζει ποντουσ αρκετους)

3ΑΡΙΑ
οι επομενοι καθαρα 3αρια κ οι δυο αλλα κατα συνθηκη επαιζαν ψηλοι φετος
μαγγωνακης(παικτης αλλης κατηγοριας,καλο παιδι και μεγαλος σκορερ)
καρδαρης(αλτικος,καλη αμυνα,και ενιοτε σουτ που σκοτωνει απο μεση αποσταση,πολυ καλος)

4ΑΡΙΑ
ιντζελερ(πηγασος,πολυ καλο σουτ και γενικα εμπειρος,καλες κινησεισ και εξυπνος παικτης)
καρατζησ(νο 4 λεων απλα η απολυτη ηρεμια και αποτελεσματικοτητα,πολυ δυνατος εξισου)

5ΑΡΙΑ
καρκουλιας(τραχωνες,καλο σουτ και πολυ καλες θεσεισ μεσα στην ρακετα και κατεβαζει ολα τα ριμπαουντ)
αθηναιος(ιασωνας,εμπειρος παικτης και ιδαιτερα αποτελεσματικος σε ολες ισ προσπαθειες του ειτε επιθετικα ειτε αμυντικα)

χρησιμοποιησα ενα μικρο επειδη αυτος εκανε την μεγλαη διαφορα φετος πιστευω...κατα αλλα υπαρχουν κ αλλοι εξισου αξιολογοι παικτες φετος!!οποιον αδικησα σορυ!! smiley.gif

Υ.Γ. Νομιζω ηρθε η ωρα να πουμε και για προπονητες να γελασουμε κιολας... smiley.gif δυο καλους,δυο που μας εκαναν αρνητικη εντυπωση και δυο που περασαν απαρατηρητοι!εν πασι περιπτωση διαμορφωστε εσεισ οπως θελετε τισ αποψεισ σας!!αναμενω..

καλο βραδυ!!!
Swko10
Μπραβο στα παιδια των Σουρμενων...Μας σβησανε με τη ζωνη,,,πολυ δικαιη νικη με 9 ποντους.
Δικαιως ψηφισα το νο 6,πολυ καλος και σημερα.

Συγχαρητηρια στην ομαδα μου.Ολα τα παιδια,απροπονητα,κουρασμενα,αλλα με μερικη δοση μαλ@@ιας,αλλα με το τσαμπουκα τους,δωσανε τη ψυχη τους και με τα τοσα προβληματα,οση ξενερα και αν εφερε η απωλεια των στοχων,κατεβηκαν στο γηπεδο και κερδιζαν στα ισια ενα ημιχρονο.Δυστυχως δεν δουλεψαμε φετος τη ζωνη και ο νεος προπονητης οσο αξιος και αν ειναι,αυτο δεν το προλαβε ο ανθρωπος.

Μπορει να φαινομαστε υπρεραντιπαθητικη ομαδα,αλλα ο εσωτερικος τσαμπουκας,το πεισμα το παθος,η χαζομαρα και ολα αυτα που περισυ μας εδωσαν την ανοδο,αν δεν ειχαν γινει μερικα λαθη θα μας στην φερνανε και φετος.Πραγματικα η ομαδα μου εχει τα καλυτερα ατομα και πολλα μπραβο σε ολους.

Θα επιστρεψουμε του χρονου ισχυροτεροι πατωντας ξανα στα ποδια τα δικα μας και μονο!

Συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβαινουν,ακομα και στα Σουρμενα αν ανεβουν,ετσι οπως εξελιχθηκε το πρωταθλημα ανεβαινουν τελικως οι πιο φορμαρισμενες,οργανωμενες και ποιοτικες-εμπειρες ομαδες της κατηγοριας.Πολυ ωραιο το πρωταθλημα μας.

Ευχομαι και του χρονου να υπαρχει το ιδιο ενδιαφερον,με τον Λεοντα στη Β' απο το τελος του πρωτου γυρου.

Να μαστε ολοι καλα και να τα ξαναπουμε στα γηπεδα...
milf_hunter#6
QUOTE(Swko10 @ May 6 2010, 23:18 ) *
Μπραβο στα παιδια των Σουρμενων...Μας σβησανε με τη ζωνη,,,πολυ δικαιη νικη με 9 ποντους.
Δικαιως ψηφισα το νο 6,πολυ καλος και σημερα.

Συγχαρητηρια στην ομαδα μου.Ολα τα παιδια,απροπονητα,κουρασμενα,αλλα με μερικη δοση μαλ@@ιας,αλλα με το τσαμπουκα τους,δωσανε τη ψυχη τους και με τα τοσα προβληματα,οση ξενερα και αν εφερε η απωλεια των στοχων,κατεβηκαν στο γηπεδο και κερδιζαν στα ισια ενα ημιχρονο.Δυστυχως δεν δουλεψαμε φετος τη ζωνη και ο νεος προπονητης οσο αξιος και αν ειναι,αυτο δεν το προλαβε ο ανθρωπος.

Μπορει να φαινομαστε υπρεραντιπαθητικη ομαδα,αλλα ο εσωτερικος τσαμπουκας,το πεισμα το παθος,η χαζομαρα και ολα αυτα που περισυ μας εδωσαν την ανοδο,αν δεν ειχαν γινει μερικα λαθη θα μας στην φερνανε και φετος.Πραγματικα η ομαδα μου εχει τα καλυτερα ατομα και πολλα μπραβο σε ολους.

Θα επιστρεψουμε του χρονου ισχυροτεροι πατωντας ξανα στα ποδια τα δικα μας και μονο!

Συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβαινουν,ακομα και στα Σουρμενα αν ανεβουν,ετσι οπως εξελιχθηκε το πρωταθλημα ανεβαινουν τελικως οι πιο φορμαρισμενες,οργανωμενες και ποιοτικες-εμπειρες ομαδες της κατηγοριας.Πολυ ωραιο το πρωταθλημα μας.

Ευχομαι και του χρονου να υπαρχει το ιδιο ενδιαφερον,με τον Λεοντα στη Β' απο το τελος του πρωτου γυρου.

Να μαστε ολοι καλα και να τα ξαναπουμε στα γηπεδα...

Σουρμενα-Λεων 1 συγχαρητηρια στην ομαδα του μοσχατου για την αξιοπρεπη εμφανιση παρα το οτι ηταν αδιαφοροι.... μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην ομαδα μου!!!παρα τις πολλες δυσκολιες που συναντησαμε βγηκαμε 5οι.... τωρα απλα περιμενουμε! και μιας και ψηφιζουμε θα ψηφισω τον χειροτερο προεδρο...ο δικος μας!!! καλο καλοκαιρι σε ολους!!!!
milf_hunter#7
Ισως ηταν το πιο χαζο παιχνιδι της χρονιας με κανεναν να μην εχει μυαλο για εναν αγωνα ακομα,το μονο ωραιο ηταν το γηπεδο παιξαμε σε ουδετερη εδρα αλλα γηπεδαρα,αυτο το χαρηκαν ολοι πιστευω!!!Οπως ειναι ο ΛΕΩΝ ετσι ειναι και τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ αλλα εμεις χωρις προεδρο,ειμαστε ομως ομαδα ο ενας εμεινε για τον αλλον,ελπιζω να αλλαξουν τα πραγματα αλλιως θα γινει η ομαδα σακος του μποξ του χρονου.....καλο καλοκαιρι!!!!
leonkalf
Τα Σούρμενα νίκησαν 68-59 τον Λέοντα Μοσχάτου στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η σεζόν της Γ΄α νδρών . Η ομάδα τολυ Ιορδάνη Μουριζίδη πήρε την 5η θέση

Τελική Βαθμολογία
( 26 αγωνιστικές)

1 - Ιάσωνας Νικ. 20- 6 46
2 - ΟΚΕ 19- 7 45
3 - Βουλιαγμένη 19- 7 45
----------------------------------------------
4 - Τράχωνες 17- 9 43
5 - Σούρμενα 17- 9 42
6 - Καστέλλα 16-10 42
7 - Λέων Μοσχ. 13-13 39
8 - Αρης Γλυφ. 13-13 39
9 - Ηλεκτρούπολη 13-13 39
10 - Πήγασος 9-17 35
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 8-18 34
12– Ν. Πέραμος 7-19 33
13 - Ερμής Αργ. 7-19 33
14 - Ερμής Πειρ. 4-22 30

*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό


Κλείνοντας για φέτος, να πω από μένα συγχαρητήρια στον Ιάσωνα για το πρωτάθλημα και στις άλλες 2 ομάδες [ΟΚΕ (ρε παιδιά φέτος που έφυγα εγώ βρήκατε χημεία και κάνατε τέτοιο πρωτάθλημα? 7.gif ), Βουλιαγμένη] για την άνοδο στην Β' κατηγορία.
Για Ιάσωνα δεν ξέρω, γιατί μας έχει συνηθίσει να είναι ασανσερ στις κατηγορίες, για τις άλλες 2 ομάδες πιστεύω ότι έχουν τα εφόδια και τις συνθήκες να πάνε καλά και στην παραπάνω κατηγορία.


Σχετικά με τον υποβιβασμό, μέχρι τώρα οι σίγουρες είναι οι 5 τελευταίες ομάδες. Ο Εθνικός και ο Ιωνικός Ν.. ακόμα δεν έχουν υποβιβαστεί από τη Γ' Εθνική οπότε δεν μπορούμε να πούμε κάτι με σιγουριά. Την Κυριακή θα κριθεί αν ο Ιωνικός Ν. θα προσπεράσει το Σπόρτιγκ και σωθεί ή θα περιμένει (όπως και ο Εθνικός αν τελικά μείνει 5ος από το τέλος) αν θα πάει στα μπαράζ (εξαρτάται από το αν σωθεί η Αγ. Παρασκευή στη Β' Εθνική, αυτή τη στιγμή πέφτει οριακά, απομένουν 3 ματς).
Αν παίξει το σενάριο με το μπαράζ και είναι σε αυτό είναι Εθνικός και Ιωνικός, τότε θα πέσει και η 6η ομάδα, η ΑΣΗ.
Υπομονή σε ΑΣΗ και Άρη Γλ. που περιμένουν..


Για μένα, ήταν (αν και δεν ακούμπησα στο πρωτάθλημα) μάλλον η τελευταία μου σεζόν (ότι πρόλαβα δηλαδή από προετοιμασία και 1 επίσημο αγώνα κυπέλλου) στην ενεργό δράση.. Δυστυχώς αν και θα ήθελα να παίζω μέχρι όπου πάει, μάλλον δεν είναι εφικτό (δεν αξίζει το ρίσκο πλέον..). Αυτό που με στεναχωρεί επιπλέον είναι δεν ήταν το τέλος όπως θα ήθελα.. Πολύ απότομο, αναπάντεχο, ξενέρωτο.. Ήθελα να ζήσω μια γεμάτη χρονιά, επιτυχημένη (και γενικά οι 3 τελευταίες χρονιές δεν με πήγαν, δεν μου έκατσαν καλά). Τελικά κάποια πράγματα μας εμποδίζουν να κάνουμε αυτό που αγαπάμε. Αυτά έχει η ζωή, και πρέπει εμείς οι άνθρωποι να αντιμετωπίζουμε κάθε εμπόδιο. Αν το θέλει ο Θεός, οι συνθήκες ζωής και ο χώρος, ίσως παραμείνω κοντά στο μπάσκετ από άλλο πόστο. Ο χρόνος θα δείξει..



Καλό καλοκαίρι σε όλους, καλή δουλειά στη μεταβατική icon_workout.gif και ότι αφορά μεταγραφές, ανανεώσεις κλπ ποστάρετε στο καινούργιο topic που άνοιξα σχετικά με αυτά.


Να αγαπάτε αυτό που κάνετε.. blove.gif

leonkalf
Mετά τη χθεσινή τελευταία αγωνιστική στη Γ' Εθνική, οριστικά υποβιβάστηκαν 3 ομάδες της εσκανα (Φοίνικας, Άλιμος, Εθνικός), και 1 (Ιωνικός Ν.) περιμένει αν θα παίξει την παραμονή σε αγώνα μπαράζ με τον Παπάγο (εξαρτάται από το αν θα σωθεί η Αγ. Παρασκευή στη Β' Εθνική).

Οπότε από χθες, πέφτει στην Δ' κατηγορία και η Ηλεκτρούπολη.

Ο Άρης Γλ. θα περιμένει άλλες 2 βδομάδες για να μάθει για την τύχη του Ιωνικού και τη δική του..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.