Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
tsili82
QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov 21 2009, 17:10 ) *
Εκει χαθηκε στο 3ο δεκαλεπτο,αλλα οταν προσπαθησαμε να το γυρισουμε και πηγε στους 8 εκαναν επιθετικο φαουλ και δεν εδωσε τιποτα η διαιτηταρα δεν θυμαμαι ονομα,αλλα ο ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ δεν πηρε σφυριγμα πανω του ηταν απαραδεκτος....
τελος παντων ετσι θα μας πανε φετος οποτε συνεχιζουμε μεχρι εκει που θα μας αφησουν......Η Βουλιαγμενη εχει 3 κομπαρσους και 2 προταγωνιστες μπραβο τους ομως που κερδιζουν τους παντες 2 παικτες.....

Φιλαρακι μην μπερδευεσαι!Πρωτον, ετσι οπως ειναι η ομαδα και με τις απουσιες που εχει, εχει τρεις πρωταγωνιστες και 2 κομπαρσους στην πενταδα της παντα!Δευτερον ειναι μπασκετικη ευφεια, που η ομαδα της Βουλιαγμενης πρωτη φορα εχει μετα απο πολλα χρονια, να δεχονται ολοι οι παικτες τον ρολο που ο προπονητης της ομαδας εδωσε στον καθενα τους ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ!!!Τριτον, ειναι κουραστικο να μιλατε ολοι για διαιτητες γιατι οπως ειπα και σε παραπανω ποστ ειναι αντιστοιχου επιπεδου με το επιπεδο του μπασκετ που παιζεται σ'αυτη τη κατηγορια!!Τεταρτον δεν κερδιζουν οι 2 παικτες , κερδιζει η ομαδα που εχει τους 2 παικτες τους παντες...Βρες στην κατηγορια σου δυο παικτες της κατηγοριας, που με αυτους τους 3 πρωταγωνιστες δεν θα ηταν κομπαρσοι...
Υ.Γ. Το ειρωνευεσαι ενα διαιτητη μεσω αυτου του φορουμ, λεγοντας τον διαιτηταρα, ειναι τοσο ασχημο οσο και το να βγει αυτος ο διαιτητης με ενα ψευδονυμο -σαν και εσενα- και να αρχισει να ειρωνευται τους παικτες και να αρχισει να αποκολει εσενα, εμενα και τον καθενα: "παιχταρα", ασχετο, κοτα και διαφορα αλλα κοσμητικα, σαν και αυτα που του γραφουν!!Πως θα σου φαινοταν κατι τετοιο, εκτος κι αν θεωρεις οτι μπασκετικα παλτα ειναι μονο οι διαιτητες σ'αυτη τη κατηγορια???
milf_hunter#7
QUOTE(tsili82 @ Nov 23 2009, 03:41 ) *
Φιλαρακι μην μπερδευεσαι!Πρωτον, ετσι οπως ειναι η ομαδα και με τις απουσιες που εχει, εχει τρεις πρωταγωνιστες και 2 κομπαρσους στην πενταδα της παντα!Δευτερον ειναι μπασκετικη ευφεια, που η ομαδα της Βουλιαγμενης πρωτη φορα εχει μετα απο πολλα χρονια, να δεχονται ολοι οι παικτες τον ρολο που ο προπονητης της ομαδας εδωσε στον καθενα τους ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ!!!Τριτον, ειναι κουραστικο να μιλατε ολοι για διαιτητες γιατι οπως ειπα και σε παραπανω ποστ ειναι αντιστοιχου επιπεδου με το επιπεδο του μπασκετ που παιζεται σ'αυτη τη κατηγορια!!Τεταρτον δεν κερδιζουν οι 2 παικτες , κερδιζει η ομαδα που εχει τους 2 παικτες τους παντες...Βρες στην κατηγορια σου δυο παικτες της κατηγοριας, που με αυτους τους 3 πρωταγωνιστες δεν θα ηταν κομπαρσοι...
Υ.Γ. Το ειρωνευεσαι ενα διαιτητη μεσω αυτου του φορουμ, λεγοντας τον διαιτηταρα, ειναι τοσο ασχημο οσο και το να βγει αυτος ο διαιτητης με ενα ψευδονυμο -σαν και εσενα- και να αρχισει να ειρωνευται τους παικτες και να αρχισει να αποκολει εσενα, εμενα και τον καθενα: "παιχταρα", ασχετο, κοτα και διαφορα αλλα κοσμητικα, σαν και αυτα που του γραφουν!!Πως θα σου φαινοταν κατι τετοιο, εκτος κι αν θεωρεις οτι μπασκετικα παλτα ειναι μονο οι διαιτητες σ'αυτη τη κατηγορια???

Μονο ενα πραγμα με κρατουσε και δεν τον χτυπησα η δεν τον εβρισα στο παιχνιδι το δελτιο μου τιποτα αλλο....τον ειδα εχθες τον κυριο αυτον και ουτε που τολμησε να με κοιταξει διπλα μου ηταν οποτε καταλαβαινεις τι γινετε....
Και λογικο ειναι να σας υποστιριζουν εστω και λιγο παραπανω οι διαιτητες τα ξερουν τα 2 παιδια...αλλα οχι τοσο εντονα και τοσο φανερα...
jna23
 Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους σας. Ζητώ συγνώμη που άργησα να απαντήσωσε όσα κατηγορούν την ομάδα μου άλλα έγινα και εγώ MILF Hunter όλο το ΠΣΚ όπωςοι συναθλητές μας οι Σουρμενιώτες J

Ας ξεκινήσω λοιπόν να σας απαντώ σε ένα προς ένα όπως σαν σωστός ΑΡΧΗΓΟΣ  οφείλω.

QUOTE(tsirlider @ Nov21 2009, 01:55 ) *
Το θεμα ειναι οτι γινεται να σφυριζεται και για τις 2πλευρες..οχι για τον εναν να σφυριζεται η επαφη και για τον αλλον να πρεπει ναματωσει για να παρει φαουλ..ή θα σου πω μια αλλη φαση-παραδειγμα:γινεται φαουλστον παιχτη ενω αυτος δινει πασα σε συμπαικτη του.Δοθηκαν βολες. no comment.Καπως ετσι πηγε ολο το παιχνιδι:φαουλ που δεν δοθηκαν,φαουλ που δοθηκαν μονοστην μια πλευρα κ οχι στην αλλη εως και ανυπαρκτα φαουλ σε καθαρα κλεψιματα.Στοτεταρτο δεκαλεπτο βεβαια δωσανε 4-5 τελειως ακυρα σφυριγματα για ναεξισορροπηθουν λιγο οι αριθμοι των φαουλ που και παλι τελειωσαν 35-20 πανωκατω.
Τελικα κατεληξε να γελαει ο κοσμος απο ενα σημειο και μετα..


Θες να μας πεις φίλε μου ότι δεν έγινα φουλ στον Μαγγωνάκη.Θες να μου πεις ότι δεν έφαγε το ξύλο της αρκούδας όπως σε κάθε παιχνίδι φυσικά. Θες να μου πεις πόσα φουλ πάνω του δεν δόθηκαν. Μπορείς να μου πεις αν υπάρχει παίκτης στην ομάδα σας η γενικά στην κατηγορία που να μπορεί να τον μαρκάρει. Ο μόνος που μπορεί είναι ευτυχώς συμπαίκτης του και ομιλών J
Μιλάς για το φουλ που έδωσε βολές αντί να δώσει την μπάλα απέξω. Δέχεσαι ότι έγινε φάουλ αλλά δεν έπρεπε να παμε για βολές. Είναι αν θυμάμαι καλά΄που ο προπονητής σας ζήταγε να κάνει ένσταση και να ωρύεται σαν τον Ιωαννίδη. Αυτά τα κόλπα ποια φίλε με το να πηγαίνει στην γραμματεία ο προπονητής και να ζητάει ένσταση έχουνε περάσει και σαν παλιά καραβάνα τα έχωζήσει. Βρείτε κάτι άλλο συμβουλή σας δίνω.
Τώρα πια ανύπαρκτα φαουλ σας δώσανε σε καθαρά κλεψίματα δεν θυμάμαι καθώς στο 3ο δεκάλεπτο μόνο δικά μας κλεψίματα και αιφνιδιασμούς μεκαρφώματα θυμάμαι και τον κόσμο να βλέπει ωραίο μπάσκετ και όχι να γελάει με τα καμώματα σας.
Θεωρώ λοιπόν για να τελειώνω με εσένα ότι τα πραγματικά φαουλ που εσύ επικαλείσαι ήτανε πολύ περισσότερα από πλευράς σας γεγονός που θασήμαινε ότι θα τελειώνατε το παιχνίδι και με 4 παίκτες αν οι άσχετοι κατά τηνγνώμη σου διαιτητές τα σφύριζαν όλα.
 
QUOTE(sadman @ Nov21 2009, 07:53 ) *
Ναι καποιοι παικτες εγιναν αντιαθλητικοι στο 3ο δεκαλεπτο γιατι καποιοι τουςοδηγησαν να γινουν. Προς Θεου δεν νομιζω να ειχε κανενας προβλημα με καποιο αποτα παιδια της βουλιαγμενης απλα απο ενα σημειο και μετα ηταν κοροιδια ηκατασταση. Λαθος αντιδραση θα μου πεις, δεκτο και εχεις δικιο. Οταν εχειςβαρεσει ομως 200 σφυγμους και ο αλλος σε προκαλει ασυυστολα επι 25 λεπτα ευκολοειναι να ξεφυγεις. Γελουσε ο κοσμος στις εξεδρες. Οσο για το τι ειναι ασχημοκαι τι οχι...ασχημο κατα τη γνωμη μου ειναι να σφυριζουν διαιτητες εσκανα,ομαδα με παικτες-διαιτητες εσκανα.

5-15 τα φαουλ ηταν στα μεσα του 2ου δεκαλεπτου. Οταν η αμυνα μας ηταν"μονο" πιεστικη. Και μην γενικευεις και δημιουργεις εντυπωσεις οτανγια μια φαση που υπηρξε αντιαθλητικο φαουλ δοθηκε και δεν ειπε και κανειςτιποτα. Τωρα που ειδες εσυ οτι περα απο αυτη τη φαση υπηρξε αντιαθλητικοπαιχνιδι δεν ξερω. Ναι η αληθεια ενοχλει αλλα οπως και το ελληνικο περσι ειχεπαικτη - διαιτητη εσκανα και σφυριζε με τους 'φιλους' του πεμπτη και τον σφυριζανε παρασκευη αυτοι καιτο ηξεραν και το φωναζαν ολοι, ετσι το ιδιο ισχυει και φετος. Μην ανησυχεις τογηπεδο ειχε πολυ κοσμο και "ουδετερους'οποτε ειδαν ολοι τι εγινε. Δεν ειμαστε ξαφνικα ολοι τρελλοι να λεμε οτι εγινεχειρουργειο. Ουτε νομιζω οτι εχουμε παραπονεθει στις ηττες μας μεχρι τωρα γιακαμμια διαιτησια. Τελος παντων οτι εγινε εγινε, αλλα ελεος. Ας διατηρησουντουλαχιστον οι υπευθυνοι τα προσχηματα. Ας ορισουν διατητες απο εσκα !


Εδώ φίλε δεν θα συμφωνήσω μαζί σου ότι σας οδήγησαν κάποιοι να παίξετε αντιαθλητικά. Πιστεύω ότι ο τρόπος παιχνιδιού σας είναι να παίζεται δυνατά όπως πολλές ομάδες, με το σκεπτικό πόσα φαουλ θα δώσει ο διαιτητής δεν μπορεί να τα δώσει όλα. Δεν το κατακρίνω αυτό είναι ένας τρόπος παιχνιδιού που και ακόμα ομάδες και μεγαλύτερης κατηγορίας χρησιμοποιούνε. Στο τρίτο όμως δεκάλεπτο που ήμασταν ανώτεροι και μπαίνανε τα καλάθια σωρηδόν ποιος έφταιγε ο διαιτητής που εσείς δεν ήσασταν στο γήπεδο. Που ήτανε ο προπονητής σας τότε να σας ηρεμήσει. Μήπως και αυτός παρασχολήθηκε με την διαιτησία ώστε να δικαιολογήσει  τα λάθη του.
Και επειδή τον έπιασε η κουβέντα ας μου απαντήσει κάποιος από εσάς. Πόσα συστήματα έχετε ώστε να επωφεληθείτε τους δυο καλούς ψηλούς σας που έχετε. Πόσα συστήματα να πω καλύτερα γίνανε για να φορτώσετε με φαουλ τον ένα ψηλό που έχουμε. Μην πει κάποιος δεν έδωσε φαουλ γιατί η μπάλα στην ρακέτα μπήκε λίγες φορές και η μπήκε καλάθι η έγινε φαουλ. Πόσες φορές στο πρώτο δεκάλεπτο κάνατε άσχημα και βεβιασμένα σουτ και πόσα ήτανε ελευθέρα. Τα μόναελευθέρα σας σουτ ήτανε στο 4ο δεκάλεπτο όταν ήσασταν πίσω με 22 πόντους και οι συμπαίκτες μου κουρασμένοι και ο δικός μας προπονητής λανθασμένα δεν τους ξεκούρασε αφού υπάρχουν ισάξιοι τους στον πάγκο. Ποια ήτανε με λίγαλόγια η τακτική σας για να αντιμετωπίσετε την αήττητη ομάδα της κατηγορίας η μήπως δεν είχατε τακτική. Εμείς απλά θα σε ενημερώσω όπως σε κάθε αγώνα  έτσι και με τον δικό σας είχαμε πλάνο ακόμα και για την πρώτη μας επίθεση και την πρώτη μας άμυνα. Εμείς κάθε σύστημα μας γίνεταιγια συγκεκριμένο παίκτη  (Μαγγωνάκη Κάρδαρη Παγωνη ......) και κάθε άμυνα μας για συγκεκριμένο σκοπό
Δεν δέχομαι  όμως ναμου λες παπαριές για φίλους και διαιτητές χειρουργεία όταν για αυτά  εμείς σαν Βουλιαγμένη ουδέποτε (όπως αναφέρθηκα και σε ένα άλλο από τον ΟΚΕ) ασχοληθήκαμε με την διαιτησία καιπίστεψε με είχαμε πάντα πολλούς λόγους να το κάνουμε. Το θέμα δε με τους διαιτητές από την ΕΣΚΑ δεν είναι καθαρά δικό μας καθώς δεν δέχονται ανγνωρίζεις να έρθουνε να μας σφυρίξουνε μετά από μια παρεξήγηση που έγινε μετους συνδέσμους τους. Εμείς θα το θέλαμε πολύ αυτό αλλά τότε τα παιχνίδια θατελειώνανε με 30αρες και όχι με 20αρες όπως τώρα.

QUOTE(sadman @ Nov 21 2009, 08:12 ) *
ΥΓ. Τα Σουρμεναειχαν προηγηθει στο 2ο δεκαλεπτο μεχρι και 6 ποντους, δηλαδη το παιχνιδιπηγαινε ποντο ποντο σχεδον.


Ναι προηγήθηκε γιατί ο καλός σας παίκτης ο Ευστρατίου ( να σας το γράψω σωστά μην με διορθώσετε πάλι ) βρήκε κουρασμένο τον Παγωνη και έβαλε κάποια πολύ ωραία καλάθια.  Εκεί αντί να ασχοληθεί ο κόουτς με την ομάδα του  ασχολήθηκε πάλι με του διαιτητές(χωρίς λόγο κατά την άποψη μου) ενώ ο δικός μας έκανε σωστή αλλαγή και έβαλε τον Αρχηγό και ο Βαγγέλης σιώπησε. Η διάφορα πήγε στο +6 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 3ο μία ομάδαήτανε στο γήπεδο και το είδες πιστεύω.

QUOTE(milf_hunter#6 @ Nov21 2009, 16:03 ) *
Δυστυχως ηττα για την ομαδα μου (σουρμενα),που μας φερνει σε δυσκολη θεσηπλεον.....Το ξεσπασμα της βουλιαγμενης στο 3ο δεκαλεπτο της εδωσε τηνδιαφορα,την ωρα που εμεις ασχολιομασταν περισσοτερο απο οσο επρεπε με ταπροκλητικα σφυριγματα των διαιτητων που ειχαν ξεκινησει απο την αρχη τουπαιχνιδιου....


Σωστός Milf Hunter6  εκτός από παικταρά που είσαι κατάλαβες ότι το να ασχολείσαι μαζί τους μόνο κακό κανείς. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο εύκολα θα ευχαριστιέστε αυτό που κάνετε και θα έχετε πιθανότητες γιατην άνοδο. Έχετε καλή ομάδα αλλά πρέπει να κατευθύνεται εσείς το παιχνίδι με τιοδηγίες από τον πάγκο αν υπάρχει κάποιος εκεί να μπορεί να το κάνει και να μην ασχολείται με την διαιτησία πριν καν μπει στο γήπεδο.

QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov21 2009, 16:10 ) *
Εκει χαθηκε στο 3ο δεκαλεπτο,αλλα οταν προσπαθησαμε να το γυρισουμε και πηγεστους 8 εκαναν επιθετικο φαουλ και δεν εδωσε τιποτα η διαιτηταρα δεν θυμαμαιονομα,αλλα ο ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ δεν πηρε σφυριγμα πανω του ηταν απαραδεκτος....
τελος παντων ετσι θα μας πανε φετος οποτε συνεχιζουμε μεχρι εκει που θα μαςαφησουν......Η Βουλιαγμενη εχει 3 κομπαρσους και 2 προταγωνιστες μπραβο τουςομως που κερδιζουν τους παντες 2 παικτες.....


Φίλε μου 7 δυστυχώς δεν έμοιασες ούτε πιστεύω θα τακαταφέρεις να μοιάσεις του φίλου σου του 6. Είσαι και εσύ από αυτούς που όσαδεν φτάνει η Αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Σε έσβησε ο κομπάρσος Μπέττας στο 1οδεκάλεπτο και από τότε μόνο με τους διαιτητές ασχολιόσουνα και εσύ. Να σεενημερώσω δεν ότι δεν παίζουνε μόνο 5 στην ομάδα μας και δεν ξέρω λοιπόν πως χαρακτήρισες εμένα που ήμουνα στον πάγκο στην αρχή του αγώνα. Όσο αφορά το πωςκερδίζουμε απλά θα σου αναλύσω λίγα πράγματα καθώς μπορεί με τα πολλά να πάθειςover load (εύχομαινα καταλάβεις και αυτά).

Η Βουλιαγμένη φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία της ΕΣΚΑΝΑαγωνίζεται στην Γ κατηγορία. Αποφασίσαμε με τον πρόεδρο και τον υπαρχηγό (τονκομπάρσο ξέρεις εσύ, είχε γίνει βδέλλα πάνω σου ) να κάνουμε μια νέα ομάδα καινα φέρουμε στην ομάδα καλά παιδιά καταρχάς. Επιλέξαμε λοιπόν 10 αθλητές μεπρώτο κριτήριο το ήθος και την παιδεία τους (η μόνη παρέμβαση της διοίκησης)και κατά δεύτερον ρόλο της αθλητικές τους ικανότητες. Οι προτάσεις έγινα από τοκόουτς  καθώς και οι ρόλοι που δόθηκαν στον καθένα πολύ σημαντικό κομμάτι μίας ομάδας. Ομολογώ ότι με εκπλήσσει τογεγονός ότι δεν ξέρεις ότι σε μία ομάδα που θέλει να σέβεται τον εαυτό της δεν υπάρχουν πρωταγωνιστές και κομπάρσοι. Πολλές φορές οι ‘κομπάρσοι’ που λεςκάνουνε τα πιο σημαντικά πράγματα σε μια ομάδα. Μάλλον εσείς δεν έχετε τέτοιαάτομα γιατί και αυτός ο ρόλος σε μια ομάδα δεν είναι εύκολος και θέλετε όλοι ναείστε πρωταγωνιστές στον ΘΙΑΣΟ  σας.
Και επειδή προσβάλεις και εμένα και το άθλημα με την άποψησου θα σε ενημερώσω και δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου γιατί το θεωρώ ανούσιο.
Στην ομάδα μου πρωταγωνιστής δεν είναι μόνο ο Μαγγωνάκης που βάζει 30αρες και 40αρες(βαλε τις βολές άσχετε να πας 50), ο Καρδαρηςπου δεν παίζεται σαν 4 στην κατηγορία και αναγκαστικά μας βοηθάεισαν 5 η ο Παγωνης  ( τον ξέχασες ρε αυτόν, φαίνεται στα τρίποντατου, κοίταγες στην εξέδρα να δεις την milf που είχε έρθει για εμένα J.
Πρωταγωνιστές είναι ο Μπέττας(τον θυμάσαι ποια μην στα ξανάλεω ) ο Τσιλιβάκοςπου παίζει 4 και αυτός καθώς οι ψηλοί μας είναι τραυματίες, ο Τσιαμαλος που στα 33 του θέλει να μεφτάσει ηλικιακά και εύχομαι να τα καταφέρει , οι μικροί μας και θαυματουργοί Βουρβούλιας (άντε πιαστον άμα φύγει μπροστά), Ραμμος(μην τον αφήσει μόνο να σουτάρει θα στο βάλει) και ο τραυματίας  Παπαθανασόπουλοςπου ευχόμαστε να επιστρέψει σύντομα.
Πιο πρωταγωνιστές είναι όμως οι τραυματίες μας που έρχονταιστην προπόνηση να την παρακολουθήσουνε και έτσι δεν  μας λυπούνε. Ο αποκλειστικός ποια γιατρός μουΦραγγος (όταν επιστρέψει σας λυπάμαιόλους) ο γίγαντας Πανταζόπουλος και οάτυχος για φέτος Μωυσιδης (όλα θαπάνε καλά παικταρά μου και τον Ιανουάριο θα είσαι εδώ ).
Πιο πρωταγωνιστές είναι και ο Αποστόλης και ο Άγγελοςπου δεν χάνουνε προπόνηση για να μπορεί η ομάδα να παίζει διπλό με τόσουςτραυματίες που έχει ενώ ξέρουνε ότι δύσκολα θα τους δοθεί η εύκαιρα νααγωνιστούνε.
ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ KAI EINAI 15 KAI OXI 2 
 
Αν δε σου βγαίνει το μέτρημα μην μπερδευτείς δεν έχω βάλειτο όνομα μου μέσα.
Ο ΑΡΧΗΓΟΣ
 

QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov22 2009, 17:25 ) *
Φιλε μου οταν θα χασω αντρικεια θα πω μπραβο οπως εκανα στο κυπελο που εχασαδικαια και το ευχαριστηθικα.....
κακια για πιο λες?
εχω φιλους στην Βουλιαγμενη οποτε δεν νομιζω να εχω καποια κακια....


Αντρίκεια  ? Δ ενκατάλαβα πως έχασες δλδ.  Αν θες ανέλυσεμου σε παρακαλώ τα πλεονεκτήματα της ομάδας σου απέναντι στην δικιά μας. Ανμπορείς φυσικά μην σε κουράσω.
Μην ρωτήσεις τον κόουτς σας μάλλον δεν θα ξέρει, θα σου πει γιαδιαιτητές και τέτοια.
Ρώτα τον φίλου το 6 για βοήθεια από το κοινό
 

QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov23 2009, 10:47 ) *
Μονο ενα πραγμα με κρατουσε και δεν τον χτυπησα η δεν τον εβρισα στο παιχνιδιτο δελτιο μου τιποτα αλλο....τον ειδα εχθες τον κυριο αυτον και ουτε πουτολμησε να με κοιταξει διπλα μου ηταν οποτε καταλαβαινεις τι γινετε....
Και λογικο ειναι να σας υποστιριζουν εστω και λιγο παραπανω οι διαιτητες ταξερουν τα 2 παιδια...αλλα οχι τοσο εντονα και τοσο φανερα...


Συνεχίζεις το τροπάριο της Άγιας Κασσιανής εσύ τελικά. Μια διαιτησίαδεν είναι ποτέ 50-50 σταματήστε αυτήν την πιπίλα και ψάξτε στον επόμενο αγώναμας να βρείτε τρόπο να σιγάσετε το πιστόλι του Μαγγωνάκη να κόψτε τον Καρδαρη ότανκαρφώνει να είστε στον Παγωνη μπροστά όταν σουτάρει τριποντά να βάλετε λάσοστον Βουρβουλια μήπως και τον πιάσετε να ξεφύγεις εσύ από την βδέλλα που λέγεται Μπέττας.......
Ε φτάνει μην στα πω όλα μπορεί να κερδίσετε.

Αυτά όλα για απαντήσεις σε όσα μας καταλογίσατε.

 

Την άποψη μου για τον αγώνα θα σας την αναφέρω κάτωθι.

Καταρχάς όλη την εβδομάδα ξέραμε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμεμια πολύ καλή και ικανή ομάδα. Με καλούς σουτέρ και καλούς ψηλούς. Ξέραμε επίσηςότι παίζει δυνατά καθώς και μερικά Plays της. Έτσι ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοιστους στόχους μας πριν καν αρχίσει το παιχνίδι.

Στην αρχή ήμασταν άστοχοι στα ελεύθερα τρίποντα και χάσαμε και3-4  lay up με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το σκορ. Παίζαμε όμως καλή άμυνα στουςπαίκτες που ξέραμε (Μπέττας λεει σε κάποιον κάτι) με αποτέλεσμα να είναι το σκορισόπαλο.  Έτσι πήγε το 1ο και2 ο δεκάλεπτο με τα Σούρμενα βέβαια από την αρχή και ειδικά ο προπονητής τουςνα φωνάζει σε κάθε σφύριγμα του διαιτητή. Απορώ αν αλλάζανε ρόλους τι θα έκανετότε  κόουτς σας σαν διαιτητής καθώς θα  είχε ένα προπονητή να του τα σπάει από το πρώτολεπτό. Λίγο πριν το τέλος του 2ου δεκαλέπτου πήρε μπρος ηκαλαθομηχανη Ευστρατίου και βρήκε κουρασμένο τον δικό μας Παγωνη και η διαφοράπήγε στους -6 αν θυμάμαι καλά. Κάναμε αργά αλλαγή και ο Ευστρατίου δεν έβαλε πόντομέχρι το τέλος του ημιχρόνου και εμείς βάλαμε τα ελευθέρα σουτ και η διάφορα πήγεστο +6 στο ημίχρονο.  Σε εκείνο το σημείοκαι δικαιολογημένα ο κόουτς των Σουρμένων έφαγε Τ καθώς ποια είχε σεληνιαστεί.
Στο 3ο μόνο μια ομάδα ήτανε στο γήπεδο και εκεί ηδιαφορά πήγε μέχρι και το +23. Τότε επήλθε η κούραση καθώς 3 παίκτες μας παίξανε40 λεπτά. Εκεί φταιμε εμείς που ο κόουτς μας δεν έκανε αλλαγές έστω και για λίγοκαι φάγαμε τα τρίποντα ελεύθερα. Όμως το παιχνίδι δεν μπορούσε να γυρίσει καθώςοταν πήραμε ξανα μπρος η διαφορά ξαναπήγε στους 11.
Αυτά και όποιος καταφέρει να διαβάσει όλα όσα έγραψα τον κερνάωκαφεδάκι όπου θέλει.

Με απεριόριστη εκτίμηση Ο ΑΡΧΗΓΟΣ
 

 

 

 

 
22ιος
Το διάβασα όλο......Μπράβο όρεξη....

Χαλαρώστε χαβαλέ κάνουμε!!

Καλή συνέχεια και στους 2 σας. Ελπίζω όμως να μην παιζουμε μαζί του χρόνου...Να πάτε Β κι εμείς Α (ΑΟΝΑ)!!


jna23
QUOTE(22ιος @ Nov 23 2009, 16:34 ) *
Το διάβασα όλο......Μπράβο όρεξη....

Χαλαρώστε χαβαλέ κάνουμε!!

Καλή συνέχεια και στους 2 σας. Ελπίζω όμως να μην παιζουμε μαζί του χρόνου...Να πάτε Β κι εμείς Α (ΑΟΝΑ)!!


Εγω ειμαι πολυ χαλαρος αλλοι εχουνε προβλημα. Ειδες εσυ κατι παραξενο με διαιτησία μεταξυ μας ? 
Οσο για την ανοδο αφου δεν χτυπησε κανεις στο μεταξυ μας παιχνιδι θα ανεβουμε και οι δυο smile.gif
alpapamarin
Φίλε Negro8 αναμένω τα προγνωστικά σου για την επόμενη αγωνιστική και επιθυμώ συνάντηση για καλό φαγητό, χαρτάκι και καθόλου κουβέντα για μπάσκετ.
super_star
QUOTE (jna23 @ Nov 23 2009, 17:03 ) *
Εγω ειμαι πολυ χαλαρος αλλοι εχουνε προβλημα. Ειδες εσυ κατι παραξενο με διαιτησία μεταξυ μας ? 
Οσο για την ανοδο αφου δεν χτυπησε κανεις στο μεταξυ μας παιχνιδι θα ανεβουμε και οι δυο smile.gif


Κυριακη κοντη γιορτη...

ELEFSINA
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(θεωρω οτι μπορει να γινει η εκπληξη αλλα στοιχηματιζω στο 2)
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(ευκολα λογω εδρας)
ΟKE - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(εχει πεσει περονοσπορος στο πηγασο,δαγκωτο 1)
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(ματσ φωτια και στοιχηματιζω εδρα και νιατα)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ "ΑΡΗΣ" - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2(επιτελους νικη για την Ηλεκτρουπολη)
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ1(και με μεγαλη διαφορα)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 1(οι τραχωνες μακρια απτο σπιτι τους δεν μπορουν σε ντερμπυ)
milf_hunter#7
Εχεις δικιο σε ολα μπραβο στην σουπερ ομαδαρα τοτε....απλα αφου ειναι 15 οι πρωταγωνιστες γτ παιζουν 6 με 7 το ιδιο εγινε και στο παιχνιδι με τον ΑΟΝΑ?
Οταν πηγε στους 8 εκανε ο ΠΑΓΩΝΗΣ επιθετικο φαουλ σε εμενα τον αμπαλο αλλα δεν το εδωσαν οι φιλοι σας....
ειχατε πολυ καλη αμυνα μπραβο σας.....
Α για σενα δεν ειναι milf μια ηλικια εισαι....για μενα που ειμαι πιο μικρος ειναι MILFμην τα γκρεμιζουμε ολα......Αντε και με το 25-1 σας ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!

QUOTE(ELEFSINA @ Nov 24 2009, 00:05 ) *
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(θεωρω οτι μπορει να γινει η εκπληξη αλλα στοιχηματιζω στο 2)
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(ευκολα λογω εδρας)
ΟKE - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(εχει πεσει περονοσπορος στο πηγασο,δαγκωτο 1)
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(ματσ φωτια και στοιχηματιζω εδρα και νιατα)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ "ΑΡΗΣ" - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2(επιτελους νικη για την Ηλεκτρουπολη)
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ1(και με μεγαλη διαφορα)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 1(οι τραχωνες μακρια απτο σπιτι τους δεν μπορουν σε ντερμπυ)

Να ενημερωσω τα Σουρμενα δεν παιζουν την παρασκευη αναβληθηκε το παιχνιδι με τον φοινικα και μπορειτε να βαλετε σωστα την βαθμολογια γιατι πηραμε τον 1 βαθμο πισω!!!!!!!!!!
super_star
Εγω συμφωνω σε πολλα μαζι σου μιλφ.

Γιατι δεν παιζουν τα Σουρμενα και γιατι πηραν πισω το βαθμο?

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/
milf_hunter#7
QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 02:52 ) *
Εγω συμφωνω σε πολλα μαζι σου μιλφ.

Γιατι δεν παιζουν τα Σουρμενα και γιατι πηραν πισω το βαθμο?

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/

Γιατι δεν εχουμε γηπεδο για 3 εβδομαδες,και πηραμε τον βαθμο γιατι καναμε ενσταση και την κερδισαμε....
Negro8
QUOTE(alpapamarin @ Nov 23 2009, 17:10 ) *
Φίλε Negro8 αναμένω τα προγνωστικά σου για την επόμενη αγωνιστική και επιθυμώ συνάντηση για καλό φαγητό, χαρτάκι και καθόλου κουβέντα για μπάσκετ.



καλημερα φιλαρακι alpapamarin θα τα εχεις λιαν συντομως οσο για τη συναντηση θα γινει και συντομα.Πιστευω εχουμε αναγκη το καλο φαγητο,οσο για την κουβεντα παντα απο αλλου ξεκιναει και αλλου καταληγει.Απεριοριστα τα θεματα smiley.gif
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 01:52 ) *
Εγω συμφωνω σε πολλα μαζι σου μιλφ.

Γιατι δεν παιζουν τα Σουρμενα και γιατι πηραν πισω το βαθμο?

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/

ειδα το παιχνιδι σας την παρασκευη στην αργυρουπολη και πραγματικα πιστευω οτι εχετε πολυ καλη ομαδα!ο ψηλος σας(#10) ποσους ποντους εβαλε τελικα;εκανε πραγματικο παρτυ κατω απο τα καλαθια...
jna23
QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov 24 2009, 01:19 ) *
Εχεις δικιο σε ολα μπραβο στην σουπερ ομαδαρα τοτε....απλα αφου ειναι 15 οι πρωταγωνιστες γτ παιζουν 6 με 7 το ιδιο εγινε και στο παιχνιδι με τον ΑΟΝΑ?
Οταν πηγε στους 8 εκανε ο ΠΑΓΩΝΗΣ επιθετικο φαουλ σε εμενα τον αμπαλο αλλα δεν το εδωσαν οι φιλοι σας....
ειχατε πολυ καλη αμυνα μπραβο σας.....
Α για σενα δεν ειναι milf μια ηλικια εισαι....για μενα που ειμαι πιο μικρος ειναι MILFμην τα γκρεμιζουμε ολα......Αντε και με το 25-1 σας ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!


Είχα μία υποψία όπως ανέφερα και τελικά επιβεβαιώθηκα. Δεν κατάλαβες τίποτα περί ομάδας ρόλων συμμετοχή σε αγώνα κ.λ.π.
Φαίνεται δε ότι δεν διάβασες όλα όσα έγραψα καθώς ποτέ δεν σε αποκάλεσα άμπαλο ούτε χαρακτήρισα την ομάδα σου άσχετη η κακή ίσα ίσα το αντίθετο. Εσύ μας χαρακτήρισες ομάδα 2 παικτών και τέτοια. (Α ο Παγωνης έβαλε 25 με 3).

Τώρα όσο αφορά τον όρο MILF χαρακτηρίζει την ηλικία της γυναίκας (το γραμμα Μ) και δεν είναι με μέτρο σύγκρισης αυτού που γουστάρει.
Και δεν γκρεμίζουμε τίποτα όλα στην θέση τους είναι.

Όσο αφορά επιθετικά και φίλοι και άλλες τέτοιες .......... δεν θα ασχοληθώ άλλο γινόμαστε κουραστικοί στο Foroum.

Για το δε 25-1 που λες θες να πεις ότι θα χάσουμε από εσάς. Δεν θεωρώ τίποτα απίθανο απλά εμείς κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά με στόχο μόνο την άνοδο που ακόμα είνι πολύ νωρίς να μιλάει κάποιος.

Αν δεν κατάλαβες και πάλι κάτι από αυτά δεν μπορώ να κάνω κάτι υπάρχουνε άλλοι ειδικοί.


QUOTE(super_star @ Nov 23 2009, 22:30 ) *
Κυριακη κοντη γιορτη...

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/


Φίλε μου θα εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι  και να κερδίσει ο καλύτερος. Εγώ ανέφερα μόνο για άνοδο που εύχομαι σε κάθε ικανή ομάδα να τα καταφέρει. Άλλα ας απαντήσω με ρητό και θα συμφωνήσεις στο Τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.

Θα χαρώ να σε δω στο γήπεδο.

QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 01:52 ) *
Εγω συμφωνω σε πολλα μαζι σου μιλφ.

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/

Θα ήθελες να γίνεις πιο αναλυτικός για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Με εκτίμηση ο Αρχηγός 
super_star
QUOTE(jna23 @ Nov 24 2009, 14:24 ) *
Είχα μία υποψία όπως ανέφερα και τελικά επιβεβαιώθηκα. Δεν κατάλαβες τίποτα περί ομάδας ρόλων συμμετοχή σε αγώνα κ.λ.π.
Φαίνεται δε ότι δεν διάβασες όλα όσα έγραψα καθώς ποτέ δεν σε αποκάλεσα άμπαλο ούτε χαρακτήρισα την ομάδα σου άσχετη η κακή ίσα ίσα το αντίθετο. Εσύ μας χαρακτήρισες ομάδα 2 παικτών και τέτοια. (Α ο Παγωνης έβαλε 25 με 3).

Τώρα όσο αφορά τον όρο MILF χαρακτηρίζει την ηλικία της γυναίκας (το γραμμα Μ) και δεν είναι με μέτρο σύγκρισης αυτού που γουστάρει.
Και δεν γκρεμίζουμε τίποτα όλα στην θέση τους είναι.

Όσο αφορά επιθετικά και φίλοι και άλλες τέτοιες .......... δεν θα ασχοληθώ άλλο γινόμαστε κουραστικοί στο Foroum.

Για το δε 25-1 που λες θες να πεις ότι θα χάσουμε από εσάς. Δεν θεωρώ τίποτα απίθανο απλά εμείς κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά με στόχο μόνο την άνοδο που ακόμα είνι πολύ νωρίς να μιλάει κάποιος.

Αν δεν κατάλαβες και πάλι κάτι από αυτά δεν μπορώ να κάνω κάτι υπάρχουνε άλλοι ειδικοί.




Φίλε μου θα εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι  και να κερδίσει ο καλύτερος. Εγώ ανέφερα μόνο για άνοδο που εύχομαι σε κάθε ικανή ομάδα να τα καταφέρει. Άλλα ας απαντήσω με ρητό και θα συμφωνήσεις στο Τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.

Θα χαρώ να σε δω στο γήπεδο.


Θα ήθελες να γίνεις πιο αναλυτικός για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Με εκτίμηση ο Αρχηγός 


Νομιζω πως ο Σωτηρακης στο σαιτ του λεων εχει αναπτυξει πολυ καλα το θεμα.Το γνωριζεις κι εσυ εξαλλου.
Και συμφωνωντας με τον νεγκρο συμφωνφ κ μ αυτον

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org/
jna23
QUOTE(milf_hunter#7 @ Nov 24 2009, 01:19 ) *
και μπορειτε να βαλετε σωστα την βαθμολογια γιατι πηραμε τον 1 βαθμο πισω!!!!!!!!!!


Πολύ χαίρομαι γιατί το θεωρούσα αδικία και δεν το λέω ειρωνικά

QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 14:34 ) *
Νομιζω πως ο Σωτηρακης στο σαιτ του λεων εχει αναπτυξει πολυ καλα το θεμα.Το γνωριζεις κι εσυ εξαλλου.
Και συμφωνωντας με τον νεγκρο συμφωνφ κ μ αυτον





Δεν με βοηθάς δεν έχω ιδέα τι λες. 


super_star
QUOTE(jna23 @ Nov 24 2009, 14:37 ) *
Πολύ χαίρομαι γιατί το θεωρούσα αδικία και δεν το λέω ειρωνικά


Δεν με βοηθάς δεν έχω ιδέα τι λες. 


Αν σας αξιζαν η βαθμοι συγχαρητηρια.

Για το αλλο..

http://www.asleon.org/forum/

http://www.asleon.org/

Θα καταλαβεις...
TliBan
Καλησπέρα,

η γνώμη μου για τη Βουλιαγμένη είναι οτι από ότι έχουμε δεί μέχρι τώρα είναι η καλύτερη με διαφορά ομάδα της κατηγορίας και σίγουρα η θέση της είναι στη Β.

Άλλωστα έχοντας στο ρόστερ δύο παίκτες επιπέδου τουλάχιστον Α Εσκανα (ο ένας των οποίων έχει παίξει και Γ Εθνική με τον Κρόνο) δίνει μια σημαντική ποιότητα στο παιχνίδι της. Αλλά και οι υπόλοιποι παίκτες της είναι αρκετά καλοί όπως ο Παγώνης αλλά και ο αρχηγός (Respect για το επίπεδο γραφής)

Επειδή το Μοσχάτο είναι μια πολύ καλή ομάδα, και με ορισμένα πολύ καλά παιδιά δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ασχοληθούν με τη διαιτησία. Οι διαιτητές είναι αυτοί που έχουμε και δεν αλλάζουν. Λογικό είναι να έχουν σχέση οι παίκτες με τους διαιτητές αλλά δεν τους χαρίζουν τίποτα. Και το λέω αυτό παρόλο που και εγώ θα μπορούσα να είχα παράπονα από το μεταξύ μας παιχνίδι, αλλά αντικειμενικά οι άνθρωποι δεν ξέραν τι σφύριζαν και προς τις δύο ομάδες.

super_star
QUOTE (TliBan @ Nov 24 2009, 14:58 ) *
Καλησπέρα,

η γνώμη μου για τη Βουλιαγμένη είναι οτι από ότι έχουμε δεί μέχρι τώρα είναι η καλύτερη με διαφορά ομάδα της κατηγορίας και σίγουρα η θέση της είναι στη Β.

Άλλωστα έχοντας στο ρόστερ δύο παίκτες επιπέδου τουλάχιστον Α Εσκανα (ο ένας των οποίων έχει παίξει και Γ Εθνική με τον Κρόνο) δίνει μια σημαντική ποιότητα στο παιχνίδι της. Αλλά και οι υπόλοιποι παίκτες της είναι αρκετά καλοί όπως ο Παγώνης αλλά και ο αρχηγός (Respect για το επίπεδο γραφής)

Επειδή το Μοσχάτο είναι μια πολύ καλή ομάδα, και με ορισμένα πολύ καλά παιδιά δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ασχοληθούν με τη διαιτησία. Οι διαιτητές είναι αυτοί που έχουμε και δεν αλλάζουν. Λογικό είναι να έχουν σχέση οι παίκτες με τους διαιτητές αλλά δεν τους χαρίζουν τίποτα. Και το λέω αυτό παρόλο που και εγώ θα μπορούσα να είχα παράπονα από το μεταξύ μας παιχνίδι, αλλά αντικειμενικά οι άνθρωποι δεν ξέραν τι σφύριζαν και προς τις δύο ομάδες.


Yποπτο θα ταν αν τους σφυριζε ο πατερας τους,οχι ο καλος τους φιλος
milf_hunter#7
οκ φωναξε τους ειδικους τοτε....Βαρεθηκα να ασχολουμε με αυτο το θεμα δεν αλλαζει κατι καλη συνεχεια!!!!!!!
Σουρμενα τωρα ξεκουραζομαστε λιγο ηρεμουμε και συνεχιζουμε δεν εχει τελειωσει τιποτα εχει δρομο ακομα το πρωταθλημα!!!!
jna23
QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 15:04 ) *
Yποπτο θα ταν αν τους σφυριζε ο πατερας τους,οχι ο καλος τους φιλος

νατα πάλι ..................


super_star
Τα Σουρμενα δεν εχετε γηπεδο ουτε για προπονηση?

http://www.asleon.org/forum

http://www.asleon.org/
milf_hunter#7
QUOTE(super_star @ Nov 24 2009, 15:42 ) *
Τα Σουρμενα δεν εχετε γηπεδο ουτε για προπονηση?

http://www.asleon.org/forum

http://www.asleon.org/

Τιποτα ουτε για φωτογραφια δεν εχουμε......
Josh_7_Child
Παντως ο jna23 δεν έχει αφήσει σχόλιο για σχόλιο να πέσει κάτω. Πρέπει να τον πετύχαμε σε περίοδο που έχει πολύ ελεύθερο χρόνο...

Για να δώσω από την πλευρά μου ένα θέμα για συζήτηση, θα αναφέρω μερικούς παίχτες που χρίζουν προσοχής από τους θεατές (κι από τις αντίπαλες άμυνες βέβαια). Δεν θα πω ονόματα γιατί δεν είμαι σίγουρος για μερικούς, sorry.

Από τον Λέοντα μου έχει κάνει εντύπωση το 7, πολύ γρήγορος παίχτης που αν δεν περιοριστεί από την άμυνα μπορεί να δημιουργήσει αρκετά ρήγματα. Μου φαίνεται όμως ότι δεν έχει πολύ σταθερή απόδοση από αγώνα σε αγώνα.
Η Βουλιαγμένη έχει μια τριάδα παιχτών που μπορούν να σε σκοτώσουν (και συνήθως το κάνουν..) Ο playmaker και οι δύο "ψηλοί" είναι φωτιά.
Ο ΟΚΕ αν δεν είχε τον παιχταρά με το 4 (αν δεν κάνω λάθος) θα είχε πολλά περισσότερα προβλήματα. Αν αρχίσει τους κανιοβολισμούς από μακριά, δύσκολα του κόβεις το ρυθμό.
Από τον Ερμή Αργυρούπολης μπορώ να ξεχωρίσω τον πιτσιρικά τους. Μεγάλο ταλέντο, αλλά θέλει δουλειά ακόμα. Βέβαια, έχει όλο το μέλλον μπροστά του.
Η Ν.Πέραμος έχει έναν καλό παίχτη για τη θέση 3, αλλά ο προπόνητής του τον βάζει περισσότερο στο 4 (λογω ανάγκης ίσως). Πιστεύω πως είναι από τα καλύτερα 3αρια της κατηγορίας, αρκεί να παίζει στη θέση του.
Από τον Ιάσωνα έχει ξεχωρίσει κατά τη γνώμη μου ο ψηλός τους που σουτάρει και από το τρίποντο (δεν θυμάμαι αριθμό φανέλας, ίσως το 4..). Αν όμως βρεθεί κάποιος να τον κλείσει καλά, μπλοκάρει απρόσμενα.
Τέλος, από τον Άρη Γλυφάδας θα αναφέρω το νούμερο 10 (που κι αυτός πιστεύω χαραμίζεται στο 4, θα έπρεπε να παίζει καθαρά 3). Πολύ αθλητικός παίχτης, με προσωπικότητα μέσα στο παρκέ, αλλά και με πολλά νεύρα ενίοτε...

Αυτά προς το παρόν από εμένα, έχουμε να δούμε κι άλλα παιχνίδια και να ξεχωρίσουμε περισσότερους παίχτες στο μέλλον.
Περιμένω να διαβάσω κι άλλες απόψεις. Ίσως κάποιους ξέχασα, σίγουρα κάποιους δεν τους έχω δει ακόμα...
jna23
QUOTE(Josh_7_Child @ Nov 24 2009, 20:06 ) *
Παντως ο jna23 δεν έχει αφήσει σχόλιο για σχόλιο να πέσει κάτω. Πρέπει να τον πετύχαμε σε περίοδο που έχει πολύ ελεύθερο χρόνο...

Δεν ειχα καθόλου χρονο για αυτο αργησα να απαντησω. Απλα λεγόντουσταν παρα πολλες ........ και έπρεπε να απντησω σε όλες. Αν ξαναυπθωνουν ιδιες εννοείτε δεν θα απαντησω γιατι θα με εχει καλυψει ο ίδιος μου ο ευατός.

Οσο αφορα τους παικτες που λες συμφωνω σε ολους απλα ο ΟΚΕ εχει και τον μικρο Νο 13 Καλό



Με εκτίμηση Ο ΑΡΧΗΓΟΣ
super_star
QUOTE (jna23 @ Nov 25 2009, 13:21 ) *
Δεν ειχα καθόλου χρονο για αυτο αργησα να απαντησω. Απλα λεγόντουσταν παρα πολλες ........ και έπρεπε να απντησω σε όλες. Αν ξαναυπθωνουν ιδιες εννοείτε δεν θα απαντησω γιατι θα με εχει καλυψει ο ίδιος μου ο ευατός.

Οσο αφορα τους παικτες που λες συμφωνω σε ολους απλα ο ΟΚΕ εχει και τον μικρο Νο 13 Καλό



Με εκτίμηση Ο ΑΡΧΗΓΟΣ


Το γκαρακι με το νουμερο 5 των Τραχωνων ειναι εξισου καλο.
Σταχυοφόρος
QUOTE(jna23 @ Nov 25 2009, 13:21 ) *
Δεν ειχα καθόλου χρονο για αυτο αργησα να απαντησω. Απλα λεγόντουσταν παρα πολλες ........ και έπρεπε να απντησω σε όλες. Αν ξαναυπθωνουν ιδιες εννοείτε δεν θα απαντησω γιατι θα με εχει καλυψει ο ίδιος μου ο ευατός.

Οσο αφορα τους παικτες που λες συμφωνω σε ολους απλα ο ΟΚΕ εχει και τον μικρο Νο 13 Καλό



Με εκτίμηση Ο ΑΡΧΗΓΟΣ



Αν και με εκνευρίζει που γράφεις συνέχεια "Ο ΑΡΧΗΓΟΣ", σε πάω γιατί είσαι άψογος και σωστός στις τοποθετήσεις σου blove.gif
jna23
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Nov 25 2009, 15:30 ) *
Αν και με εκνευρίζει που γράφεις συνέχεια "Ο ΑΡΧΗΓΟΣ", σε πάω γιατί είσαι άψογος και σωστός στις τοποθετήσεις σου blove.gif

Δεν φταιω εγω που ειμαι αρχηγός στην ομαδα μου απο το 1982 . Δεν ειναι ειρωνικο απλα δηλωνει μια απο τις ιδιοτητες  μου στην ομαδα και δεν θελω να παρεξηγηθει

QUOTE(super_star @ Nov 25 2009, 15:03 ) *
Το γκαρακι με το νουμερο 5 των Τραχωνων ειναι εξισου καλο.

http://www.asleon.org/forum

http://www.asleon.org/


Αυτός ειναι όντως πολυ καλός αλλα δεν παιζει όπως πραγματικά μπορεί
Σταχυοφόρος
QUOTE(jna23 @ Nov 25 2009, 18:10 ) *
Δεν φταιω εγω που ειμαι αρχηγός στην ομαδα μου απο το 1982 . Δεν ειναι ειρωνικο απλα δηλωνει μια απο τις ιδιοτητες  μου στην ομαδα και δεν θελω να παρεξηγηθει



Don'to worry mate, πλακίτσα κάνω. Η ουσία μετράει εδώ μέσα, οι προθέσεις, το δίκαιο και το σωστό, όχι το περιτύλιγμα.
super_star
QUOTE(jna23 @ Nov 25 2009, 17:10 ) *
Αυτός ειναι όντως πολυ καλός αλλα δεν παιζει όπως πραγματικά μπορεί


Εμας αυτος μας την εκανε εμας...
πολυ γρηγορος και αλτικος

http://www.asleon.org/forum/index.php

Εδω διαβαζουμε κι αλλες αποψεις αποκλειστικα για την Γ' Εσκανα με αναλυσεις αγωνων

http://www.asleon.org/
leonkalf
Σήμερα:

Kλ. Μοσχάτου 21.30 Λέων Μοσχ.- Βουλιαγμένη
2ο κλ. Ελευσίνας 20.30 ΟΚΕ – Πήγασος Κορ.
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 21.30 Ερμής Αργ. - Ν. Πέραμος
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 'Αρης Γλ. – Ηλεκτρούπολη
κλ. Καμινίων 22.00 Καστέλλα – Ερμής Πειρ.
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Ιάσωνας Νικ. - Εν. Τραχώνων


O αγώνας Σούρμενα – Φοίνικας Aγ. Σοφ. θα γίνει την Δευτέρα 7/12 στο κλ. Ελληνικού Β΄ (δεν είναι τώρα διαθέσιμο)



Ενδιαφέροντα ματς απόψε. Ελπίζω να παιχτεί καλό μπάσκετ. Καλά ματς σε όλους, ευχαριστηθείτε το.



super_star (ή μήπως swthrakh? 39.gif) μην συνεχίζεις το spam με το forum της ομάδας σου μέσα σε κάθε post!!!
super_star
Εφοσον ειμαι σημερα 12αδα θα σου πω αυριο το νουμερο της εμφανισης μου για να καταριψω τις υποψιες σου γι'αυτο που λες,διαφημιζω και την εταιρια μου μεσω του σαιτ του λεων.

καλους αγωνες για ολους σημερα...

http://www.asleon.org/forum/index.php?sid=...f93b1d0d2d7ef12


http://www.asleon.org
leonkalf
OK, το πόσταρες 1, το πόσταρες 2, όποιος θέλει θα μπει στο site (να δει και την εταιρεία σου). Σε παρακαλώ μη συνεχίζεις το spam μέσα στα posts σου. Αν θες βάλε το link στην υπογραφή σου.
Aν θες μπορούμε να βάλουμε (με το αζημίωτο φυσικά) διαφήμιση της εταιρείας σου εδώ (επικοινώνησε με τον admin (dizzy_fingers) αν θες, για τα περαιτέρω)

Παρεπιμπτόντως, ποια είναι αυτή η εταιρεία...? Στην κεντρική σελίδα δεν βλέπω κάποια διαφήμιση..

Το νούμερο της εμφάνισης σου δε χρειάζεται να το πεις. Δε λέει κάτι άλλωστε ένας αριθμός.


A, και κάτι άλλο. Επειδή διάβασα τα όσα γράφετε εκεί σχετικά με το σημερινό παιχνίδι με την Βουλιαγμένη... μείνετε να τα λέτε εκεί. Μην τυχόν και μεταφερθεί καμιά τέτοια συζήτηση εδώ, θα κοπεί κατευθείαν..
Συζητήσεις τέτοιου επιπέδου μακριά από εδώ.

Επίσης να πω ότι δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με την ομάδα του Λέωντα (ίσα ίσα έχει και το όνομά μου smile.gif). Απλά, πρέπει να τηρούμε κάποιους κανόνες.
jna23
 
QUOTE(leonkalf @ Nov 27 2009, 13:39 ) *
A, και κάτι άλλο. Επειδή διάβασα τα όσα γράφετε εκεί σχετικά με το σημερινό παιχνίδι με την Βουλιαγμένη... μείνετε να τα λέτε εκεί. Μην τυχόν και μεταφερθεί καμιά τέτοια συζήτηση εδώ, θα κοπεί κατευθείαν..
Συζητήσεις τέτοιου επιπέδου μακριά από εδώ.



Μακριά Λεωνίδα μου και εγώ το καλό παιδί παραφέρθηκα λίγο αλλά ευτυχώς κρατήθηκα smile.gif



QUOTE(leonkalf @ Nov 27 2009, 11:50 ) *
Ενδιαφέροντα ματς απόψε. Ελπίζω να παιχτεί καλό μπάσκετ. Καλά ματς σε όλους, ευχαριστηθείτε το.




Και εγω ελπίζω να παιχτεί καλό μπάσκετ σε όλα τα παιχνίδια και να το ευχαριστηθούμε όλοι

ELEFSINA
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2(θεωρω οτι μπορει να γινει η εκπληξη αλλα στοιχηματιζω στο 2)
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1(ευκολα λογω εδρας)
ΟKE - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(εχει πεσει περονοσπορος στο πηγασο,δαγκωτο 1)
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1(ματσ φωτια και στοιχηματιζω εδρα και νιατα)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ "ΑΡΗΣ" - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2(επιτελους νικη για την Ηλεκτρουπολη)
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ1(και με μεγαλη διαφορα)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 1(οι τραχωνες μακρια απτο σπιτι τους δεν μπορουν σε ντερμπυ)
NEKROTHAFTHS7
Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 1
ΟKE - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 1
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ "ΑΡΗΣ" - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (??????)
Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 1
bartsa
πιστευουμε οτι σημερα θα μπορεσουμε να ριξουμε στο σκοταδι την πολη του ηλεκτρισμου [ηλεκτρουπολη] η τουλαχιστον να την βραχυκυκλωσουμε και να παρουμε μια πολυποθητη νικη. φυσικα το λογοπαιγνιο προς αστειο. επισης να ευχαριστησουμε οσους μας προτιμουν στα προγνωστικα τους. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ?????????????
Marina
QUOTE(leonkalf @ Nov 27 2009, 13:39 ) *
OK, το πόσταρες 1, το πόσταρες 2, όποιος θέλει θα μπει στο site (να δει και την εταιρεία σου). Σε παρακαλώ μη συνεχίζεις το spam μέσα στα posts σου. Αν θες βάλε το link στην υπογραφή σου.
Aν θες μπορούμε να βάλουμε (με το αζημίωτο φυσικά) διαφήμιση της εταιρείας σου εδώ (επικοινώνησε με τον admin (dizzy_fingers) αν θες, για τα περαιτέρω)

Παρεπιμπτόντως, ποια είναι αυτή η εταιρεία...? Στην κεντρική σελίδα δεν βλέπω κάποια διαφήμιση..

Το νούμερο της εμφάνισης σου δε χρειάζεται να το πεις. Δε λέει κάτι άλλωστε ένας αριθμός.


A, και κάτι άλλο. Επειδή διάβασα τα όσα γράφετε εκεί σχετικά με το σημερινό παιχνίδι με την Βουλιαγμένη... μείνετε να τα λέτε εκεί. Μην τυχόν και μεταφερθεί καμιά τέτοια συζήτηση εδώ, θα κοπεί κατευθείαν..
Συζητήσεις τέτοιου επιπέδου μακριά από εδώ.

Επίσης να πω ότι δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με την ομάδα του Λέωντα (ίσα ίσα έχει και το όνομά μου smile.gif). Απλά, πρέπει να τηρούμε κάποιους κανόνες.



Αγαπητέ leon -που έχεις το ίδιο όνομα με την ομάδα μου-,

Οι παίκτες μου με ενημέρωσαν για την ανάρτησή σου και μια και το θέμα τίνει να πάρει περίεργη τροπή, οφείλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.

Πρώτον είναι σαφές νομίζω, πως όποιος γράφει εδώ και λέει πως είναι Λέων Μοσχάτου, δεν σημαίνει πως είναι και μέλος της ομάδας μας.
Δεύτερον εννοείται πως η διοίκηση δεν ασπάζεται αυτά που γράφονται εδώ. Είναι αδύνατον να παρακολουθούμε όλες τις ιστοσελίδες που γράφεται κάτι για την ομάδα μας και να επεμβαίνουμε. Για τον λόγο αυτό η επίσημη θέση της διοίκησης εκφράζεται πάντα από κείμενα που υπογράφονται από την Γ. Γραμματέα κ. Λουκή -δηλαδή εμένα- και μπορεί να την επιβεβαιώσει κανείς με ένα τηλέφωνο στα γραφεία του σωματείου μας.
Τρίτον η εταιρεία η οποία κατασκεύασε την ιστοσελίδα του σωματείου μας είναι δική μου. Το site έχει φτιαχτεί και συντηρείται αφιλοκερδώς. Νομίζω πως όποιος ξέρει από αθλητικά σωματεία ξέρει πως κανείς δεν βγάζει λεφτά από αυτό. Όλοι βάζουμε τον κόπο μας και τον χρόνο μας.
Είναι επίσης νομίζω σαφές πως δεν χρειάζεται να κάνω οποιαδήποτε διαφήμιση, πόσο μάλλον σε έναν χώρο που απευθύνεται στον ερασιτεχνικό αθλητισμό. Από όσο είδα τα παιδιά γράφουν το όνομα του site του σωματείου και όχι της εταιρείας μου -ειλικρινά δεν είμαι καν σίγουρη πως όλοι οι παίκτες μου ξέρουν τι δουλειά κάνω. Οπότε κανένα τέτοιο θέμα δεν τίθεται.
Χαίρομαι που διαβάζεις την ιστοσελίδα μας. Το forum φέτος έχει αλλάξει μορφή. Έχω δώσει χώρο στους παίκτες να εκφραζουν τις απόψεις τους και να σχολιάζουν τους αγώνες κλπ και ως διοίκηση κάνουμε μόνο τις παρατηρήσεις μας εκεί που χρειάζεται.
Σχετικά με το επίπεδο, φαντάζομαι πως έχεις κουραστεί να σβήνεις και να διορθώνεις ποστς και να ακούς τα εξ αμάξης από τον κάθε "αδικημένο". Εγώ πλέον δεν μπαίνω σε αυτό το τριπάκι. Τα παιδιά είναι ενήλικες και ο καθένας έχει την ευθύνη των απόψεων και των γραφόμενών του. Ούτως ή άλλως ξέρουμε όλοι πως στο τέλος θα δώσουν τα χέρια.

Καλή συνέχεια σε όλους.
leonkalf
κ. Λουκή, είναι καλό να διευκρινίζετε κάποια πράγματα σαν επίσημη φωνή της ομάδας. Καμία περίεργη τροπή (τουλάχιστον από μέρους μου).

Για να απαντήσω λοιπόν σε κάποια πράγματα:

QUOTE
Πρώτον είναι σαφές νομίζω, πως όποιος γράφει εδώ και λέει πως είναι Λέων Μοσχάτου, δεν σημαίνει πως είναι και μέλος της ομάδας μας.

Φυσικά και όχι, έχει αποδειχτεί ότι κάποιες φορές έχουν δηλώσει (δημόσια) ψευδή στοιχεία (ελάχιστες φορές πάντως, όσοι το κάνουν). Αυτό είναι ένα μειονέκτημα του διαδικτύου, αλλά θεωρώ ότι όσοι παίζουν και ασχολούνται με τον αθλητισμό είναι παλικάρια και έχουν το θάρρος της γνώμης τους και δεν κάνουν τέτοια πράγματα.


QUOTE
Δεύτερον εννοείται πως η διοίκηση δεν ασπάζεται αυτά που γράφονται εδώ. Είναι αδύνατον να παρακολουθούμε όλες τις ιστοσελίδες που γράφεται κάτι για την ομάδα μας και να επεμβαίνουμε. Για τον λόγο αυτό η επίσημη θέση της διοίκησης εκφράζεται πάντα από κείμενα που υπογράφονται από την Γ. Γραμματέα κ. Λουκή -δηλαδή εμένα- και μπορεί να την επιβεβαιώσει κανείς με ένα τηλέφωνο στα γραφεία του σωματείου μας.

Δεν είναι και πολλές οι ιστοσελίδες που γράφονται σχόλια για την εσκανα... Νομίζω ότι τουλάχιστον τον εδώ χώρο τον παρακολουθείτε μιας και είστε και μέλος και είναι και γνωστός.
Θα σας πρότεινα (χωρίς να θέλω να κάνω υποδείξεις) όταν κάποιοι παρεκτρέπονται (ΑΝ και ΟΤΑΝ γίνεται αυτό)(ξέρετε αν είναι παίκτες σας ή όχι) να τους "συμμαζεύεται". Νομίζω κάνει κακό στην εικόνα της ομάδας αν κάποιο μέλος της βγάζει μια κακή "συμπεριφορά". Τουλάχιστον εγώ έτσι νομίζω, αλλά είναι και δικό σας ενδοοικογενειακό θέμα αυτό.


QUOTE
Τρίτον η εταιρεία η οποία κατασκεύασε την ιστοσελίδα του σωματείου μας είναι δική μου. Το site έχει φτιαχτεί και συντηρείται αφιλοκερδώς.
Είναι επίσης νομίζω σαφές πως δεν χρειάζεται να κάνω οποιαδήποτε διαφήμιση, πόσο μάλλον σε έναν χώρο που απευθύνεται στον ερασιτεχνικό αθλητισμό.

O super_star ανέφερε ότι από το site σας κάνει διαφήμιση της εταιρείας ΤΟΥ. Αν εννοεί την εταιρεία κατασκευής της ιστοσελίδας (μόνο αυτό βλέπω να υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας, που συμβαίνει κατά κόρον στα περισσότερα sites), τότε o super_star είστε εσείς ή κάποιος που είναι εξίσου κάτοχος της εταιρείας? Αντιπροσωπεύει εσάς? Μπερδεμένα μου φαίνονται.
Εσείς τουλάχιστον έχετε βάλει πολύ ωραία και διακριτικά τα links του site στην υπογραφή σας. Μια χαρά.


QUOTE
Σχετικά με το επίπεδο, φαντάζομαι πως έχεις κουραστεί να σβήνεις και να διορθώνεις ποστς και να ακούς τα εξ αμάξης από τον κάθε "αδικημένο". Εγώ πλέον δεν μπαίνω σε αυτό το τριπάκι. Τα παιδιά είναι ενήλικες και ο καθένας έχει την ευθύνη των απόψεων και των γραφόμενών του.

Στο site σας μπορείτε να ακολουθείτε όποια τακτική θέλετε. ΕΔΩ έχουμε βάλει κανόνες, τους οποίους ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ!
Οπότε τέτοια φαινόμενα και διαλόγους σαν αυτούς που διάβασα, εδώ δεν τους δεχόμαστε.
Δεν είναι υποχρεωτικό να γραφτεί κάποιος εδώ και να γίνει μέλος της παρέας μας, αλλά όποιος το κάνει θα πρέπει να συμμορφώνεται με αυτά που έχουμε θεσπίσει.


Εϋχομαι καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας και να προσπαθείτε πάντα για το καλό του μπάσκετ και της ομάδας σας.

Από πλευράς μου, το τονίζω ακόμα μια φορά, δεν υπάρχει καμία κόντρα (που ίσως κάποιοι νομίζουν). Το θεωρώ πολύ "μικρό" να καθόμαστε να γράφουμε για τέτοια πράγματα και όχι με την ουσία του αθλήματος (έχω ξαναγράψει πολλές φορές το πως προτείνω να κινούμαστε όλοι εδώ) και γενικότερα με το να γίνουμε όλοι μια καλή παρέα και να περνάμε καλά.

Θα χαρώ να δω περισσότερα posts σας και να συμμετέχετε ενεργά και ουσιοαστικά στις συζητήσεις μας. Kαι όχι μόνο εδώ αλλά και στα υπόλοιπα topics. Υπάρχουν πολλά θέματα που συζητούνται και είναι καλό να ακουστεί και η άποψη της δικής σας ομάδας στα προβλήματα που υπάρχουν. Γράψτε προτάσεις, λύσεις και ότι άλλο στα πολλά θέματα που αφορούν το μπάσκετ και όχι μόνο (υπάρχουν και topics εκτός μπάσκετ).
Ανακαλύψτε το forum (δεν υπάρχει μόνο Γ΄ εσκανα..)








QUOTE (ELEFSINA @ Nov 27 2009, 15:21 ) *
ΟKE - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 1(εχει πεσει περονοσπορος στο πηγασο,δαγκωτο 1)

Έχεις δίκιο!!
Εκτός των τελευταίων μόνιμων απουσιών του Πήγασου (Ταρανά, Παππά), προστέθηκε άλλη μία την τελευταία στιγμή.
Ένας αθλητής της ομάδας μάλλον έχει (ή είχε, αφού είναι καλύτερα τώρα) τον ιο Η1Ν1 (τον οποίο έχει τώρα ο αδερφός του όπως είπαν οι γιατροί) και για προληπτικούς λόγους δεν θα είναι σήμερα στο ματς.

Πολύ ατυχία φέτος ο Πήγασος.. δυστυχώς. Ξεκίνησε από τον δικό μου τραυματισμό και από κει και πέρα δεν σταματάει με τίποτα.. Τι να πω..
mwrhomada
QUOTE(ELEFSINA @ Nov 27 2009, 17:21 ) *
Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ1(και με μεγαλη διαφορα)



Φιλάκια, κορίτσια!! rolleyes.gif
Καλό βράδυ icon_wave.gif
jna23
Λεων-Βουλιαγμενη 70-58

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Λεων για την άξια νίκη της. Ανάλυση του αγωνα απο τον καλό μας Τσίλι εγω μόνο θα πώ ότι κάναμε μία στάση ο αγώνας συνεχίζεται.

Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή 
roki
QUOTE(mwrhomada @ Nov 28 2009, 01:07 ) *
Φιλάκια, κορίτσια!! rolleyes.gif
Καλό βράδυ icon_wave.gif



KΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ 2 (ανετα.......)..........
Black_man
QUOTE(roki @ Nov 28 2009, 01:25 ) *
KΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ 2 (ανετα.......)..........

Ιάσωνας-Τραχωνες 67-70.Ένα ματς που πήγε σχεδόν πόντο πόντο σε όλη την διάρκεια του και όπου παραλίγο να καθορίσουν το αποτέλεσμα στο τέλος οι διαιτητές με μια τεχνική ποινή που δεν υπήρχε....Μπράβο και στις 2 ομάδες και καλή συνέχεια....
Negro8
Να'μαι και γω.Δεν ξερω πως να εκφρασω αυτο που εχουμε παθει...απο τη μια βλεπεις παθος και απο την αλλη ομαδα που στα κρισιμα δεν αντεχει να παρει τα παιχνιδια οπως εκανε στην αρχη..Ισως η απειρια και οι ευθυνες που ανελαβαν τα παιδια μας.Δεν ξερω....
Κακη ηττα σημερα μεσα στη γλυφαδα και δεν εκμεταλευτηκαμε καθολου αρνητικες εμφανισεις αλλων ομαδων.Πιστευω οτι δεν αξιζουμε εκει που βρισκομαστε.Μακαρι να αλλαξει η εικονα μεχρι το τελος του πρωτου γυρου και να ανακαμψουμε.
Εχουμε 2 δυνατα παιχνιδια τις επομενες βδομαδες με καστελλα και ιασονα.

ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 61-55

Και τα παιχνιδια συνεχιζονται...καλο θα ειναι να ευχαριστηθουμε τα παιχνιδια και να αποβαλουμε το αγχος.
bartsa
Αρης γλυφαδας-Ηλεκτρουπολη 61-55. Σημαντικη νικη για εμας μετα απο πολλες εναλλαγες στο σκορ.καλο βραδυ σε ολους.
super_star
Συγχαρητηρια στην ομαδα του Μοσχατου για την νικη της,καθως και στον αξιομαχο και εκπληκτικο Ερμη Πειραια.Πολλα μπραβο και στους δυο

http://www.asleon.org/forum/index.php

http://www.asleon.org
NEKROTHAFTHS7
Οσοι δινατε ευκολη επικρατυση της Καστελλας εναντιον του Ερμη πειραια , το κουβαδακι σας και σε αλλη παραλια!!!Κατι αλλαζει στον Ερμη πειραια, συγχαρητιρια σε ολα τα παιδια!!!

(να τον ακοθτε το Νεκροθαφτη7)

smiley.gif
Bimsalabim
QUOTE(mwrhomada @ Nov 28 2009, 01:07 ) *
Φιλάκια, κορίτσια!! rolleyes.gif
Καλό βράδυ icon_wave.gif


Marina
QUOTE(leonkalf @ Nov 27 2009, 18:10 ) *
κ. Λουκή, είναι καλό να διευκρινίζετε κάποια πράγματα σαν επίσημη φωνή της ομάδας. Καμία περίεργη τροπή (τουλάχιστον από μέρους μου).

Για να απαντήσω λοιπόν σε κάποια πράγματα:


Φυσικά και όχι, έχει αποδειχτεί ότι κάποιες φορές έχουν δηλώσει (δημόσια) ψευδή στοιχεία (ελάχιστες φορές πάντως, όσοι το κάνουν). Αυτό είναι ένα μειονέκτημα του διαδικτύου, αλλά θεωρώ ότι όσοι παίζουν και ασχολούνται με τον αθλητισμό είναι παλικάρια και έχουν το θάρρος της γνώμης τους και δεν κάνουν τέτοια πράγματα.



Δεν είναι και πολλές οι ιστοσελίδες που γράφονται σχόλια για την εσκανα... Νομίζω ότι τουλάχιστον τον εδώ χώρο τον παρακολουθείτε μιας και είστε και μέλος και είναι και γνωστός.
Θα σας πρότεινα (χωρίς να θέλω να κάνω υποδείξεις) όταν κάποιοι παρεκτρέπονται (ΑΝ και ΟΤΑΝ γίνεται αυτό)(ξέρετε αν είναι παίκτες σας ή όχι) να τους "συμμαζεύεται". Νομίζω κάνει κακό στην εικόνα της ομάδας αν κάποιο μέλος της βγάζει μια κακή "συμπεριφορά". Τουλάχιστον εγώ έτσι νομίζω, αλλά είναι και δικό σας ενδοοικογενειακό θέμα αυτό.



O super_star ανέφερε ότι από το site σας κάνει διαφήμιση της εταιρείας ΤΟΥ. Αν εννοεί την εταιρεία κατασκευής της ιστοσελίδας (μόνο αυτό βλέπω να υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας, που συμβαίνει κατά κόρον στα περισσότερα sites), τότε o super_star είστε εσείς ή κάποιος που είναι εξίσου κάτοχος της εταιρείας? Αντιπροσωπεύει εσάς? Μπερδεμένα μου φαίνονται.
Εσείς τουλάχιστον έχετε βάλει πολύ ωραία και διακριτικά τα links του site στην υπογραφή σας. Μια χαρά.



Στο site σας μπορείτε να ακολουθείτε όποια τακτική θέλετε. ΕΔΩ έχουμε βάλει κανόνες, τους οποίους ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ!
Οπότε τέτοια φαινόμενα και διαλόγους σαν αυτούς που διάβασα, εδώ δεν τους δεχόμαστε.
Δεν είναι υποχρεωτικό να γραφτεί κάποιος εδώ και να γίνει μέλος της παρέας μας, αλλά όποιος το κάνει θα πρέπει να συμμορφώνεται με αυτά που έχουμε θεσπίσει.


Εϋχομαι καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας και να προσπαθείτε πάντα για το καλό του μπάσκετ και της ομάδας σας.

Από πλευράς μου, το τονίζω ακόμα μια φορά, δεν υπάρχει καμία κόντρα (που ίσως κάποιοι νομίζουν). Το θεωρώ πολύ "μικρό" να καθόμαστε να γράφουμε για τέτοια πράγματα και όχι με την ουσία του αθλήματος (έχω ξαναγράψει πολλές φορές το πως προτείνω να κινούμαστε όλοι εδώ) και γενικότερα με το να γίνουμε όλοι μια καλή παρέα και να περνάμε καλά.

Θα χαρώ να δω περισσότερα posts σας και να συμμετέχετε ενεργά και ουσιοαστικά στις συζητήσεις μας. Kαι όχι μόνο εδώ αλλά και στα υπόλοιπα topics. Υπάρχουν πολλά θέματα που συζητούνται και είναι καλό να ακουστεί και η άποψη της δικής σας ομάδας στα προβλήματα που υπάρχουν. Γράψτε προτάσεις, λύσεις και ότι άλλο στα πολλά θέματα που αφορούν το μπάσκετ και όχι μόνο (υπάρχουν και topics εκτός μπάσκετ).
Ανακαλύψτε το forum (δεν υπάρχει μόνο Γ΄ εσκανα..)



Αγαπητέ Λέων,

Χαίρομαι για αυτή σου την απάντηση.

Το διαδίκτυο είναι ουσιαστικά ένας χώρος ανωνυμίας. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να δηλώνει οτιδήποτε. Ό,τι διαβάζω δεν αποτελεί γεγονός, παρά μόνο μια άποψη ενός αγνώστου. Αν την ίδια άποψη την ακούσω και δια ζώσης -ελάχιστες φορές έχει γίνει αυτό- τότε βεβαίως μπορούμε να κάνουμε έναν δημιουργικό διάλογο.

Όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ, δεν το παίζω μπαμπούλας. Δεν είμαι η μαμά κανενός και ούτε έχω τέτοιο ρόλο στην ομάδα. Οι παλιοί πάντως θα ξέρουν πως έχουμε κάνει αγώνα για να φτιάξουμε μια ομάδα με αρχές και πως έχουν φύγει... νύχτα... όσοι παίκτες δεν συμμορφώθηκαν. Ήδη από πέρισυ θεωρώ πως έχουμε μια ομάδα με παιδιά μάλαμα, ένα προς ένα, τόσο αγωνιστικά όσο και εξωαγωνιστικά.

Χτες άκουσα πικρόχολα σχόλια και ύβρεις από τους χαμένους της Βουλιαγμένης. Επειδή καταλαβαίνω την πίκρα της ήττας, εγώ θεωρώ τις πράξεις τους ως μη γενόμενες. Το να βρίζεις και να απειλείς, όσο και αν είναι μη αποδεκτό από μένα, είναι στα πλαίσια του αγώνα. Σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει. Όλοι θα πουν και μια και δυο και τρεις κουβέντες παραπάνω πριν τον αγώνα και άλλες τόσες μετά. Δεν ασχολούμαστε με αυτά. Ο θυμός θα περάσει, το ίδιο και η χαρά της νίκης. Η ουσία είναι πάντα στο χρώμα του χαρτιού. Ροζ ή κίτρινο.

Ο super_star αποκλείεται να είναι υπάλληλος ή συνεργάτης της εταιρείας μου. Το λέω κατηγορηματικά αυτό, εδώ είμαστε επαγγελματίες και παιδιαρίσματα δεν κάνουμε. Ούτε βέβαια και ασχολείται όλη η εταιρεία με τον Λέων Μοσχάτου. Προφανώς κάποιος ευφάνταστος σκαρφίστηκε αυτό το κολπάκι, μάλλον για να μας δημιουργήσει πρόβλημα παρά για οποιαδήποτε είδους διαφήμιση.

Το κάθε φόρουμ έχει τους δικούς του κανόνες. Εσύ σβήνεις ότι δεν θεωρείς αποδεκτό και εγώ κάνω ακριβώς το ίδιο στο δικό μας φόρουμ.

Δυστυχώς ο χρόνος μου δεν μου επιτρέπει να παρακολουθώ από κοντά τα φόρουμ. Αλλά και οι ρόλοι μας είναι διαφορετικοί. Το πρώτο μου πόστ εδώ ζήταγε την ενεργή συμμετοχή των παικτών και παραγόντων για να αλλάξουμε τα κακώς κείμενα της ΕΣΚΑΝΑ. Δυστυχώς δεν έλαβα καμία απάντηση. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως κάποιους τους βολεύει αυτή η κατάσταση.

Αφήνω λοιπόν εσάς να σχολιάζετε τα του παρκέ -κάτι το οποίο κάνετε καλύτερα από εμένα- και εγώ παραμένω απλός θεατής και σχολιαστής των κακώς κειμένων, μέχρι να βρω συμπαραστάτες που προτιμούν τα έργα από τα λόγια.

Καλή συνέχεια σε όλους.
chili
Λεων - Μαγγωνακης = 70 -58 !!!
Μεγαλη εμφανιση απο τα παιδια του Λεων που εδειξαν πως ηθελαν περισσοτερο την νικη και δικαια την πηραν.
Αψογη η διαιτησια παρολα τα οσα ακουστηκαν μεσα στην βδομαδα.
Ακομα μια εξαιρετικη εμφανιση απο τον Μαγγωνακη που με μεγαλα τριποντα κρατησε την Βουλιαγμενη μεσα στο παιχνιδι μεχρι και το τριτο δεκαλεπτο.
Απο κει και επειτα η κουραση του απο την ασφυκτικη αμυνα του Λεων,η Βουλιαγμενη δεν βρηκε αλλον αξιο αντικαταστατη του στο σκοραρισμα και δικαια εχασε.
Σε ρηχα νερα κινηθηκαν οι υπολοιποι παικτες της Βουλιαγμενης ενω απο το Λεων οι διακριθεντες ηταν ολοι οσοι αγωνιστηκαν.
Καλη συνεχεια σε ολους.
*Περιμενουμε τα υπολοιπα αποτελεσματα για να αναρτηθει η νεα βαθμολογια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.