Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
referee
QUOTE(traxonas @ Jan 10 2010, 17:37 ) *
ΠΕΜΠΤΗ 14/01
Β΄ ΑΝΔΡΩΝ
Κλ. Μάνδρας 21.00 Μανδραϊκός – Δραπετσώνα ( Προτούλης , Μαγγωνάκης) κομ. Παπαδόπουλος Κ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/01
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ
Κλ. Αλίμου 21.45 Τράχωνες – Βουλιαγμενη (Μπούσιας , Προτούλης) κομ. Παπαγιαννόπουλος

Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου ,να μην ασχολουμαι με διαιτησιες αλλα αυτο με προκαλει. Ειμαι υπερβολικος;


Traxona,επειδή δεν τα ξέρεις όλα και προσπαθείς από τώρα να δημιουργήσεις κλίμα για το παιχνίδι της άλλης Παρασκευής,μάθε ότι δεν θα πάει ο Μαγγωνάκης στη Μάνδρα για να παίξει το συγκεκριμένο παιχνίδι...Το έβγαλε ΜΟΝΟΣ του...Αν σου λέει κάτι αυτό...Αλλά για όλα στην ΕΣΚΑΝΑ φταίει ο Μαγγωνάκης κατά πως φαίνεται...Αλλά δεν τα λες όλα...Κάτι σου ξέφυγε,αλλά μάλλον δε σε συνέφερε να το πεις...Δεν θα το συνεχίσω,ας γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο της θέσης των 2 ομάδων και ας κερδίσει ο καλύτερος...Καλή χρονιά και από μένα,έστω και καθυστερημένα...
alpapamarin
Ασε referee τα ίδια λέγανε και πέρσι για το Βίλια...Όλα τα διαπλεκόμενα στην ΕΣΚΑΝΑ γίνονται...Όλο τέτοιες διαπιστώσεις είχαμε
toro_loco
QUOTE(Negro8 @ Jan 10 2010, 20:52 ) *
Το Καστέλλα-Πήγασος πόσο ήρθε?Κανείς δεν έμαθε?Τι πάθατε ρε παιδιά μετά τις γιορτές?Λίγα λίγα τα αποτελέσματα...


Κέρδισε η Καστέλλα με καμιά δεκαριά
jna23
QUOTE(alpapamarin @ Jan 11 2010, 00:28 ) *
Ασε referee τα ίδια λέγανε και πέρσι για το Βίλια...Όλα τα διαπλεκόμενα στην ΕΣΚΑΝΑ γίνονται...Όλο τέτοιες διαπιστώσεις είχαμε

Να σε ρωτησω κατι. Τον βίλια τον θεωρείς κακό παίκτη η καλό ?


alpapamarin
Τον θεωρώ πολύ καλό. Συμφωνώ με τον referee σε αυτά που λέει. Όλοι πάνε και πλέκουν σενάρια συνωμοσίας με τις ομάδες που έχουν παίκτες που είναι και διαιτητές. Τα ίδια σου λέω γράφανε και πέρσι για τον Βίλια. Με ποιόν σφύριξε την προηγούμενη βδομάδα, με ποιόν θα σφυρίξει σε 2 μήνες. Ποιόν έχει πρώτο νούμερο στο κινητό του. Τα ίδια γράφουνε και φέτος για τη Βουλιαγμένη που έχει δύο παίκτες διαιτητές. Μαγκιά της που τους έχει. Λες και ο πλανητάρχης ασχολείται με το τι κάνει η Βουλιαγμένη και οι άλλες ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ..
traxonas
QUOTE(referee @ Jan 10 2010, 23:35 ) *
Δεν θα το συνεχίσω,ας γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο της θέσης των 2 ομάδων και ας κερδίσει ο καλύτερος...

Σ' αυτο μαζι σου, γιατι σ' εκτιμω και σαν παικτη

QUOTE(referee @ Jan 10 2010, 23:35 ) *
Το έβγαλε ΜΟΝΟΣ του...Αν σου λέει κάτι αυτό...

Σωστος!!

QUOTE(referee @ Jan 10 2010, 23:35 ) *
Αλλά δεν τα λες όλα...Κάτι σου ξέφυγε,αλλά μάλλον δε σε συνέφερε να το πεις...

Εδω θελω λιγη βοηθεια.

alpapamarin, το ''τα ιδια λεγανε για το Βιλια'' προφανως δεν αφορα τους Τραχωνες, ετσι;

jna23, προσπαθω να παραμεινω σοβαρος.
alpapamarin
Φίλε traxonas,
Αναφέρομαι στην περσινή χρονιά του Βιλια στο Ελληνικό, σαν παίκτης (όπου οι Τράχωνες ήταν στη Β' και εμείς στη Γ'). Εύχομαι να έχετε ένα καλό παιχνίδι την Παρασκευή. Αν μπορέσω θα περάσω να το δώ.
ikarosbc
QUOTE(alpapamarin @ Jan 11 2010, 01:54 ) *
Φίλε traxonas,
Εύχομαι να έχετε ένα καλό παιχνίδι την Παρασκευή. Αν μπορέσω θα περάσω να το δώ.


Κι εγω το ιδιο.
super_star
Καλα δεν ντρεπεστε?Ακομα δεν μπηκε το νεο ετος και καθεστε και εφευρησκετε συνομοσιες και διαπλεκομενα?Μα πραγματικα τι σχεση μπορει να εχουν δυο,επ'αοριστον συνεργατες οταν συναντιουνται σ'ενα παιχνιδι οπου εχουν μεταξυ τους σχεσεις αναμεσα σε παιχτη και διαιτητη

Εγω ειμαι καθετος στ'οτι σχεσεις υπηρχαν ,υπαρχουν και θα συνεχισουν να υπαρχουν.Δυο συνεργατες,παραμενουν μετα την ληξη της όποιας υπηρεσιας προσφερουν,τουλαχιστον καλοι γνωστοι.Ιδιατερα σε αυτην την περιπτωση,οπου η συνεργασια εχει να κανει με ενα διαιτητικο διδυμο.

Απο την αλλη ομως,επειδη η ομαδα μου ηρθε αντιμετωπη με την ομαδα της Βουλιαγμενης,εχοντας ως διαιτητες τους δυο αμεσους συνεργατες και των δυο παιχτων της,που διαιτητευουν,αυτο που πρεπει να αναφερθει,ειναι οτι η διαιτησια ηταν αψογη.Παρολο βεβαια,που καποιες στιγμες υπηρχαν υποδειξεις,τελικως κανεις δεν επιρεασε κανενα,και διαιτητικα το παιχνιδι κυλισε αψογα!

Καλα κανουν οι Τραχωνες και το ψαχνουν,καλα κανουν και αναφερουν τα οσα τους ενοχλουν,αλλα ακομα καλυτερα θα ειναι να καταγκειλουν οποιαδηποτε ατασταλεια,εφοσον αυτη λαβει χωρα,κατα τη διαρκεια του αγωνα.

Κι οσο για το αν δυναμιτιζουν το κλιμα πολυ καλα κανουν.Το ματσακι ειναι ντερμπυ,που μπορει να κρινει αν καποια ομαδα θα ανεβει λιγο πιο νωρις κατηγορια.Αρα ας φορτωσει,και ας γινει ενα ωραιο ματσακι την παρασκευη με νικητη αυτον που θα βολευει περισοτερο τον Λεοντα!

Καλη εβδομαδα να εχουμε...
airmav
μετριο ποιοτικα ματς στο κλειστο της Γλυφαδας την παρασκευη το βαρδυ με την ομαδα μου να επικρατει του Αρη στο τελευταιο 10λεπτομε 56-60. το πρωτο ημιχρονο το χαρακτηριζω κακο για τον ΟΚΕ που εδειξε αδυναμια να τελειωσει τις φασεις κ να κοψει τον αιφνιδιασμο του αντιπαλου. ημασταν αστοχοι και νευρικοι στις επιλογες μας χωρις υπομονη ενω ο αντιπαλος το....ματωνε λιγο περισσοτερο. καποια στιγμη το σκορ εφτασε στο +17 για τον αρη ( 42-27). απο εκει κ περα αρχισαμε να εχουμε πιο ορθοδοξες επιλογες, καλυτερη κυκλοφορια της μπαλας και καλυτερες επιστροφες, κοβοντας τον αιφνιδιασμο του αντιπαλου. καπου εκει η πλαστιγγα αρχισε να γερνει υπερ μας.
ελπιζω στη συνεχεια να αποδωσουμε καλυτερο μπασκετ.
η διαιτησια ηταν κατι το αδιαφορο ,σφυριζε οτι ηθελε και οποτε το θυμοταν. μαλλον βιαζοταν ο ενας ρεφ γιατι ειχε παιχνιδι να παιξει καπακι......


καλη χρονια σε ολους με υγεια
alpapamarin
Airmav,
Που παίζει ο Βίλιας φέτος?
taz4
QUOTE(alpapamarin @ Jan 11 2010, 10:51 ) *
Airmav,
Που παίζει ο Βίλιας φέτος?


μπορεί να είχε μετά βόλεϊ δωματείου,τάβλι,σκάκι...και να το ξέρει ο Airmav...
πάντως για την εξυπνάδα που πήγε να πει απλά είναι ανενημέρωτος!
όσο για τη διαιτησία,όσο είδα εγώ ήταν καλή!
χαρείται το μπάσκετ και αφήστε τη μιζέρια!
jna23
QUOTE(alpapamarin @ Jan 11 2010, 00:54 ) *
Τον θεωρώ πολύ καλό. Συμφωνώ με τον referee σε αυτά που λέει. Όλοι πάνε και πλέκουν σενάρια συνωμοσίας με τις ομάδες που έχουν παίκτες που είναι και διαιτητές. Τα ίδια σου λέω γράφανε και πέρσι για τον Βίλια. Με ποιόν σφύριξε την προηγούμενη βδομάδα, με ποιόν θα σφυρίξει σε 2 μήνες. Ποιόν έχει πρώτο νούμερο στο κινητό του. Τα ίδια γράφουνε και φέτος για τη Βουλιαγμένη που έχει δύο παίκτες διαιτητές. Μαγκιά της που τους έχει. Λες και ο πλανητάρχης ασχολείται με το τι κάνει η Βουλιαγμένη και οι άλλες ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ..


Ετσι μπραβο και εγω συμφωνω σε ολα και οι 3 διαιτητες ειναι πολυ καλοί και σαν παικτες και οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια  προσθέτο εγω 
jna23
QUOTE(super_star @ Jan 11 2010, 04:25 ) *
Απο την αλλη ομως,επειδη η ομαδα μου ηρθε αντιμετωπη με την ομαδα της Βουλιαγμενης,εχοντας ως διαιτητες τους δυο αμεσους συνεργατες και των δυο παιχτων της,που διαιτητευουν,αυτο που πρεπει να αναφερθει,ειναι οτι η διαιτησια ηταν αψογη.Παρολο βεβαια,που καποιες στιγμες υπηρχαν υποδειξεις,τελικως κανεις δεν επιρεασε κανενα,και διαιτητικα το παιχνιδι κυλισε αψογα!
Καλη εβδομαδα να εχουμε...

Λοιπόν να λεμε και τα καλα οχι μονο τα ασχημα. Καταρχας ποια θέλοντας και μη εχει αποδεχτει και τα δύο σου προφίλ smile.gif.

Δευτερον εχει αλλαξει εντελώς υφος με δόσεις λογικής στα πόστ σου και αυτο είναι πολύ καλό.

Σιγουρα θα γινει ενα πολύ καλο παιχνίδι καθως με τους Τραχωνες είμαστε πολύ παλια σωματια και παντα παιζαμε ωραία παιχνιδια μεταξύ μας. Οσο αφορα τους διατητες δεν θα έχουνε δόλο όπως σε ολα τα παιχνιδια που έχουμε παιξει και όχι μονο στο δικό σας. Λαθη γινονται και απου αυτούς και απο τους παικτες και απο τους προπονητες. Σκοπιμότητες ομως εγω δεν εχω μεχρι στιγμής δει και δεν νομιζω να δω . Οταν γινει θα σας ενημερωσω smile.gif

Καλη εβδομάδα σε όλους σας

airmav
QUOTE(rookie @ Jan 11 2010, 13:08 ) *
μπορεί να είχε μετά βόλεϊ δωματείου,τάβλι,σκάκι...και να το ξέρει ο Airmav...
πάντως για την εξυπνάδα που πήγε να πει απλά είναι ανενημέρωτος!
όσο για τη διαιτησία,όσο είδα εγώ ήταν καλή!
χαρείται το μπάσκετ και αφήστε τη μιζέρια!

επειδη ειστε ολοι ενημερωμενοι εσεις κ εμεις λεμε εξυπναδες ο κυριος που εσεις αναφερατε κ οχι εγω...... ειχε ολα τα κοληταρια του σε ολο το β μερος κ ασχολιοταν μονο με αυτα κ το παιχνιδι συνεχιζοταν...... αυτοι ειναι οι ρεφ της κατηγοριας μας κ μην ακουσω ξανα κλαματα περι διαιτησιας....να τους χαιρεστε


Υ.Γ. μπορει ο οποιοσδηποτε να δει οτι εχω γραψει κατα καιρους για να διαπιστωσει αν εχω μιλησει για διαιτησια.....

Υ.Γ.2 οταν γραφω οτι ειχε αγωνα δεν ειναι απαραιτητο να παιζει κιολας.....

χαιρετω
POWER_KF
Όπως φαίνεται θα μαζευτούμε πολλοί στον Άλιμο την Παρασκευή. Φίλε Τράχωνα δε βάζετε και κανένα εισιτήριο;
Πάντως για το θέμα που άναψε το κλίμα του ντέρμπυ ένα έχω να πω. Η γυναίκα του Καίσαρα δε φτάνει να είναι τίμια. Πρέπει να φαίνεται και τίμια. Δικαίως υπάρχουν πάντα οι υποψίες. Εξάλλου όπως φαίνεται η μέχρι τώρα πορεία του πρωταθλήματος δείχνει να υπάρχει πάντα καπνός. Το είχα γράψει και στην αρχή της περιόδου σχετικά (μάλιστα ο referee μου είχε απαντήσει με PM). Η χρονία θα κυλήσει με τέτοιες μουρμούρες. Εύχομαι την ερχόμενη χρονιά οι δύο διαιτητές να παίζουν σε άλλο πρωτάθλημα το οποίο δεν θα το σχετίζει κανείς με τα αποτελέσματα και τις διαιτησίες. Έχω ξαναγράψει ότι έχει γίνει κουραστική η ενασχόληση με το θέμα. Μάλλον όμως το πρόβλημα είναι της ΚΕΔ η οποία φαίνεται πως δεν ξέρει να το αντιμετωπίσει ώστε να μην υπάρχει μουρμούρα.
Το αυτονόητο είναι πάντως να δείχνει συμπάθεια ένας συνάδελφος σε άλλον συνάδελφο, εκτός αν έχουν προσωπικά. Δεν μπορεί να αποφευχθεί κάτι τέτοιο. Αυτό βέβαια δε μειώνει ούτε την αξία των δύο αθλητών - διαιτητών της Βουλιαγμένης (που είναι και η βασική αιτία της πορείας της) ούτε την αποτελεσματικότητα της κίνησής της στις μεταγγραφές. Θεωρώ εξυπνότατη κίνηση (δεν υπάρχει καμία δόση ειρωνίας στα γραφόμενά μου) τη μεταγγραφή των δύο παικτών. Πιστεύω ότι χωρίς αυτούς τους δύο η Βουλιαγμένη δεν θα ήταν εκεί που είναι σήμερα. Πάντως, επειδή έχω δει τρεις αγώνες της βουλιαγμένης φέτος, οι "διαιτητές" είναι γάτες. Ξέρουν πολύ καλά πως να κινηθούν για να πάρουν εντός γηπέδου αυτό που θέλουν. Γνωρίζουν εξάλλου λόγω εμπειρίας που "τσιμπάει" ένας referee. Ως εκ τούτου δεν είναι κατά την άποψή μου στημένα τα ματς. Είναι όμως όμορφες οι συγκυρίες για την επίτευξη του στόχου. Εξάλλου αυτά δεν βγαίνουν πάντα. Αν είσαι καλή ομάδα δε φοβάσαι τις συγκυρίες. Κάνεις το ματσάκι σου και παίρνεις αυτό που θες ακόμη κι ο θεός ο ίδιος να βάλει γκρι-μαύρα. Δύο ομάδες το έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής με τη Βουλιαγμένη. Λέτε να υπάρξει και τρίτη την Παρασκευή; Εγώ ποντάρω στον Άσσο λόγω έδρας και βάθους ομάδας!!!
taz4
QUOTE(airmav @ Jan 11 2010, 14:32 ) *
επειδη ειστε ολοι ενημερωμενοι εσεις κ εμεις λεμε εξυπναδες ο κυριος που εσεις αναφερατε κ οχι εγω...... ειχε ολα τα κοληταρια του σε ολο το β μερος κ ασχολιοταν μονο με αυτα κ το παιχνιδι συνεχιζοταν...... αυτοι ειναι οι ρεφ της κατηγοριας μας κ μην ακουσω ξανα κλαματα περι διαιτησιας....να τους χαιρεστε


Υ.Γ. μπορει ο οποιοσδηποτε να δει οτι εχω γραψει κατα καιρους για να διαπιστωσει αν εχω μιλησει για διαιτησια.....

Υ.Γ.2 οταν γραφω οτι ειχε αγωνα δεν ειναι απαραιτητο να παιζει κιολας.....

χαιρετω


αρχηγέ τα μπερδεύεις και δημιουργείς εντυπώσεις αλλά εκτίθεσαι...στο μεγαλύτερο μέρος του Β σχεδόν ήμασταν στα αποδυτήρια γιατί είχαμε αγώνα στα καπάκια όπως είπες πριν...αν και μπέρδεψες τους αθλητές μας...αποφάσισε και πες μας...
referee
QUOTE(POWER_KF @ Jan 11 2010, 14:38 ) *
Όπως φαίνεται θα μαζευτούμε πολλοί στον Άλιμο την Παρασκευή. Φίλε Τράχωνα δε βάζετε και κανένα εισιτήριο;
Πάντως για το θέμα που άναψε το κλίμα του ντέρμπυ ένα έχω να πω. Η γυναίκα του Καίσαρα δε φτάνει να είναι τίμια. Πρέπει να φαίνεται και τίμια. Δικαίως υπάρχουν πάντα οι υποψίες. Εξάλλου όπως φαίνεται η μέχρι τώρα πορεία του πρωταθλήματος δείχνει να υπάρχει πάντα καπνός. Το είχα γράψει και στην αρχή της περιόδου σχετικά (μάλιστα ο referee μου είχε απαντήσει με PM). Η χρονία θα κυλήσει με τέτοιες μουρμούρες. Εύχομαι την ερχόμενη χρονιά οι δύο διαιτητές να παίζουν σε άλλο πρωτάθλημα το οποίο δεν θα το σχετίζει κανείς με τα αποτελέσματα και τις διαιτησίες. Έχω ξαναγράψει ότι έχει γίνει κουραστική η ενασχόληση με το θέμα. Μάλλον όμως το πρόβλημα είναι της ΚΕΔ η οποία φαίνεται πως δεν ξέρει να το αντιμετωπίσει ώστε να μην υπάρχει μουρμούρα.
Το αυτονόητο είναι πάντως να δείχνει συμπάθεια ένας συνάδελφος σε άλλον συνάδελφο, εκτός αν έχουν προσωπικά. Δεν μπορεί να αποφευχθεί κάτι τέτοιο. Αυτό βέβαια δε μειώνει ούτε την αξία των δύο αθλητών - διαιτητών της Βουλιαγμένης (που είναι και η βασική αιτία της πορείας της) ούτε την αποτελεσματικότητα της κίνησής της στις μεταγγραφές. Θεωρώ εξυπνότατη κίνηση (δεν υπάρχει καμία δόση ειρωνίας στα γραφόμενά μου) τη μεταγγραφή των δύο παικτών. Πιστεύω ότι χωρίς αυτούς τους δύο η Βουλιαγμένη δεν θα ήταν εκεί που είναι σήμερα. Πάντως, επειδή έχω δει τρεις αγώνες της βουλιαγμένης φέτος, οι "διαιτητές" είναι γάτες. Ξέρουν πολύ καλά πως να κινηθούν για να πάρουν εντός γηπέδου αυτό που θέλουν. Γνωρίζουν εξάλλου λόγω εμπειρίας που "τσιμπάει" ένας referee. Ως εκ τούτου δεν είναι κατά την άποψή μου στημένα τα ματς. Είναι όμως όμορφες οι συγκυρίες για την επίτευξη του στόχου. Εξάλλου αυτά δεν βγαίνουν πάντα. Αν είσαι καλή ομάδα δε φοβάσαι τις συγκυρίες. Κάνεις το ματσάκι σου και παίρνεις αυτό που θες ακόμη κι ο θεός ο ίδιος να βάλει γκρι-μαύρα. Δύο ομάδες το έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής με τη Βουλιαγμένη. Λέτε να υπάρξει και τρίτη την Παρασκευή; Εγώ ποντάρω στον Άσσο λόγω έδρας και βάθους ομάδας!!!


Σε μπασκετικές αναλύσεις,όπως η παραπάνω του POWER_KF,δε μπορείς να προσθέσεις πολλά πράγματα.Και αποδεικνύει απλά,πως άνθρωποι μπασκετικοί και ακομπλεξάριστοι,μπορούν να τοποθετηθούν με εμπεριστατωμένες απόψεις πάνω σε οποιοδήποτε θέμα...Αυτό δεν είναι σπόντα για κανέναν,είναι η γενικότερη διαπίστωση...Γενικότερα το επίπεδο εδώ μέσα (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια),είναι πολύ υψηλό και σας τιμάει όλους.
Σας περιμένουμε όλους τη Παρασκευή κι ελπίζουμε να σας δικαιώσουμε για την επιλογή σας...

ΥΓ:Νομίζω ότι ο Airmav εννοούσε το αμέσως επόμενο παιχνίδι που είχε στο κλειστό της Γλυφάδας μετά τον αγώνα τους και δεν έριξε μπηχτή...Σωστά?
super_star
QUOTE(jna23 @ Jan 11 2010, 14:20 ) *
Λοιπόν να λεμε και τα καλα οχι μονο τα ασχημα. Καταρχας ποια θέλοντας και μη εχει αποδεχτει και τα δύο σου προφίλ smile.gif.

Δευτερον εχει αλλαξει εντελώς υφος με δόσεις λογικής στα πόστ σου και αυτο είναι πολύ καλό.

Σιγουρα θα γινει ενα πολύ καλο παιχνίδι καθως με τους Τραχωνες είμαστε πολύ παλια σωματια και παντα παιζαμε ωραία παιχνιδια μεταξύ μας. Οσο αφορα τους διατητες δεν θα έχουνε δόλο όπως σε ολα τα παιχνιδια που έχουμε παιξει και όχι μονο στο δικό σας. Λαθη γινονται και απου αυτούς και απο τους παικτες και απο τους προπονητες. Σκοπιμότητες ομως εγω δεν εχω μεχρι στιγμής δει και δεν νομιζω να δω . Οταν γινει θα σας ενημερωσω smile.gif

Καλη εβδομάδα σε όλους σας


Καμια δοση λογικης,καμια αλλαγη υφους.Οπως σε καποια ματσακια ανεφερα οτι φαουλ,και τεχνικες ποινες,δινονταν απο δω και απο κει χωρις λογο μονο και μονο επειδη η Βουλιαγμενη εχει στις ταξεις της,δυο διαιτητες,ετσι βγαινω και λεω τωρα οτι στο μεταξυ μας παιχνιδι,οι κολλητοι τους σφυριξανε αντικειμενικα.

Δεν λεω μια αποκλειστικα προσωπικη αποψη,αλλα μια κοινα αποδεκτη γνωμη.Και για το οτι εχουν παρει σφυριγματα λογω της εταιρης ιδιοτητας τους(κατι για το οποιο εχουν γκρινιαξει πολλεςομαδες),αλλα και για το μεταξυ μας παιχνιδι,που οσοι το ειδαν συμφωνουν με τα λεγομενα μου.

Τουλαχιιστον να δειτε ενα καλο ματσακι την παρασκευη και ας κερδισει και αυτη τη φορα η καλυτερη ομαδα
mwrhomada
Ρε παιδιά, μιας κ πιάσαμε την κουβέντα για τη διαιτησία, έχω μια ερώτηση:

Μια καινούργια ρέφερι με κατσαρο μαλλί, πως τη λένε?

Είχε σφυρίξει το Ερμής Πειραιά - Ιάσωνας!

Υ.Γ.: Ρε σεις, οι περισσότεροι διαιτητές είναι χάλια. Εδώ βλέπουμε Α1 κ γελάει το πανελλήνιο με αυτα που σφυρίζουν (ειδικά στα ματς του βαζέλα). Πόσο μάλλον στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ. Στου Κασίδη το κεφάλι μαθαίνουν όλοι αυτοί. Το πρόβλημα δεν ειναι αν "το έχουν" αλλα η συμπεριφορά τους, η οποία είναι κάκιστη.
Υ.Γ.2 : Ο Γαρδέλης εκτός απο κάκιστη συμπεριφορά ειναι κ παντελώς ΑΣΧΕΤΟΣ!

Φιλάκια ρουφηχτά
traxonas
Γ΄ΑΝΔΡΩΝ
Κλ. Καμινίων 22.00 Φοίνικας Αγ. Σοφ. -Λέων Μοσχ.-(Βρέντας , Δελαγραμμάτικας ) κομ. Τσάμης
ΔΑΚ Κορυδαλλού 21.30 Πήγασος –Σούρμενα ( Μέλης, Γαβριήλ) κομ. Τοξόπουλος
2ο κλ. Ελευσίνας 20.30 ΟΚΕ – Ερμής Αργ. (Τζαμάκου, Ηπιώτης) κομ. Παπαδόπουλος Κ.
Κλ. St Laurents 21.00 Βουλιαγμένη –Άρης Γλ. ( Φραγκιαδάκης, Κοσμίδου)
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 21.30 Ηλεκτρούπολη –Καστέλλα (Βίλιας, Καρακωνσταντόπουλος)
Κλ. Π. Σαλπέας 21.45 Ερμής Πειρ.-Ιάσωνας Νικ. (Μαραβέλιας, Λαζόγκα) κομ. Χελιώτης
Κλ. Αλίμου 21.45 Τράχωνες –Ν. Πέραμος (Ντζαμάρας, Κλαδιανός) κομ. Δραμεσιώτης

απο το site της ΕΣΚΑΝΑ για τις προγραμματισμενες διαιτησιες.

Αν δεν αλλαξε κατι θα ηταν η Λαζογκα. Γιατι ρωτας;
traxonas
Λοιπον, αποδειξαμε για εκατομυριοστη φορα οτι, οταν η κουβεντα φτανει στη διαιτησια, δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ
περιπτωση να υπαρξει κοινη αληθεια παρα μονο υποκειμενικη αντιληψη καθε περιπτωσης.
Αλλωστε δεν ειναι παραξενο, αφου την ιδια φαση, στον ιδιο αγωνα, δυο ατομα που την βλεπουν καθισμενοι διπλα-διπλα,
ο ενας την βλεπει φαουλ και ο αλλος καθαρη επαφη κλπ,κλπ. ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ....
...και παμε στο ζουμι.
Την Παρασκευη θα γινει ενα σουπερ ντερμπι μεταξυ δυο ομαδων που δικαια ειναι στην κορυφη, πιστευω.
Οι φιλοι που δηλωσαν οτι θελουν να το παρακολουθησουν, δεν θα το μετανιωσουν.
Με νικη η Βουλιαγμενη ψιλοκαθαριζει την ανοδο και αφηνει τους αλλους εξι (Τραχωνες,Ιασονα, Λεοντα,ΟΚΕ,Σουρμενα,Καστελα), σε ενα μινι πρωταθλημα ενος γυρου για δυο ( και τρεις θαλεγα εγω) ακομα θεσεις ανοδου.
Με νικη των Τραχωνων thumbsup.gif το πρωταθλημα ξανα στη σεντρα. icon_drunk.gif
milf_hunter#6
καλησπερα και απο μενα!!! δυστυχως γνωρισαμε την ηττα στην εδρα του μοσχατου,καθως ενα ημιχρονο δεν εφτανε....!!! παρα το γεγονος αυτο ειμασταν κοντα μεχρι τελος με την διαφορα να διαμορφωνεται απο συνεχομενες βολες...πολυς λογος γινεται περι διαιτητων κλπ και δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο....δεν αλλαζει κατι!!!παμε για διπλο στη γλυφαδα!!!!
pistolinas7
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/01
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ
Νέο κλ. Αργυρούπολης 21.30 Ερμής Αργ.-Λέων Μοσχ.

ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Άρης Γλ.- Σούρμενα

Κλ. Καμινίων 20.15 Καστέλα –ΟΚΕ

Κλ. Καμινίων 22.00 Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος

1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Ιάσωνας Νικ. –Πήγασος

Κλ. Αλίμου 21.45 Τράχωνες – Βουλιαγμενη

Κλ. Π. Σαλπέας 21.45 Ερμής Πειρ. –Ηλεκτρούπολη


καλα παιχνιδια να εχετε ολοι παιδια!!
αυριο αρχιζουμε να λεμε κανενα προγνωστικο ετσι μπασ και βγαλουμε κανενα φραγκο κ εμεισ οι ερασιτεχνες....
smiley.gif
jumaru
QUOTE(mwrhomada @ Jan 11 2010, 17:22 ) *
Υ.Γ.: Ρε σεις, οι περισσότεροι διαιτητές είναι χάλια. Εδώ βλέπουμε Α1 κ γελάει το πανελλήνιο με αυτα που σφυρίζουν (ειδικά στα ματς του βαζέλα). Πόσο μάλλον στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ. Στου Κασίδη το κεφάλι μαθαίνουν όλοι αυτοί. Το πρόβλημα δεν ειναι αν "το έχουν" αλλα η συμπεριφορά τους, η οποία είναι κάκιστη.
Υ.Γ.2 : Ο Γαρδέλης εκτός απο κάκιστη συμπεριφορά ειναι κ παντελώς ΑΣΧΕΤΟΣ!

Α!!!!Εδω μου τα χαλας η βαζελα ειναι super και δε χρειαζετε διαιτησιες!! Νομιζω οτι και εδω ταιριαζει το οσα δε φτανει η αλεπου......!! Οσο για τη γενικοτερη συμπεριφορα των διαιτητων συμφωνω οτι ειναι εντελως απαραδαικτη μιλανε και εχουν ενα στυλακι λες και ποιοι ειναι!!!! Ουτε σε μεγαλυτερες κατηγοριες δε αντιμετοπιζουν οι διαιτητες τους αθλητες με τετοιο στυλακι. Πρεπει να καταλαβουν και αυτοι οτι το παιχνιδακι το παιζουμε μαζι ολοι !!! Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη!!

Υ.Σ Για να μην παρεξηγηθω υπαρχουν και αυτοι που μια χαρα ειναι αλλα οι περισσοτερη ειναι ....αστα να πανε!!! Μιλαω παντα για το τροπο επαφης με τους παιχτες!

Υ.Σ Ριξτε και μια βαθμολογια ρε παιδες!! THX!!!
foinikas27
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΟΥ...

Ερμής Αργ.-Λέων Μοσχ.=2 καλυτερη ομαδα το λεων εαν νικησει ξεκιναει αποφασιστικα για την μαχη ανοδου

Άρης Γλ.- Σούρμενα=2 Καλυτερη ομαδα τα σουρμενα αν δεν θελουν να χουν προβλημα στην συνεχεια θα κεριδσουν

Καστέλα –ΟΚΕ=1 λογο εδρας!σε περιπτωση νικης της καστελλας ξεκιναει μαχη για ανοδο και το οκε μενει πισω!

Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος=NO BET εαν καταφερουμε και περιορισουμε τον play mayker τους που μας εκανε ολη την ζημια στο πρωτο παιχνιδι,μαζι με το το δυαρι τους και το 4σαρι τους θα γινει ματς για γερα νευρα και ενα σημαντικο βημα για σωτηρια για μας!

Ιάσωνας Νικ. –Πήγασος=1 Πολυ καλυτερη ομαδα για μενα ο ιασωνας!Εαν χασει ο πηγασος παει για μαχη σωτηριας την αλλη βδομαδα!

Τράχωνες – Βουλιαγμενη=1 Με διαφορα η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας με το πιο πληρη ροστερ σκοραροντας ολοι οι παιχτες!Η πιο καυτη εδρα με τον περισσοτερο κοσμο...Δεν θα πεφτει καρφιτσα! 1 και +15ποντους.Το βραδυ η βουλιαγμενη θα ειναι τριτη!

Ερμής Πειρ. –Ηλεκτρούπολη=2 Καλυτερη ομαδα η ηλεκτρουπολη θα προσπαθησει να τελειωσει σιγα σιγα την πρωτη ομαδα που θα πεσει!
traxonas
QUOTE(foinikas27 @ Jan 13 2010, 18:34 ) *
Τράχωνες – Βουλιαγμενη=1 Με διαφορα η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας με το πιο πληρη ροστερ σκοραροντας ολοι οι παιχτες!Η πιο καυτη εδρα με τον περισσοτερο κοσμο...Δεν θα πεφτει καρφιτσα! 1 και +15ποντους.Το βραδυ η βουλιαγμενη θα ειναι τριτη!


Φιλε foinikas27, εχεις γινει απο τους πιο φανατικους υποστηρικτες μας μου φαινεται! smiley.gif
Σαφως ομως τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα οσο τα λες. Η Βουλιαγμενη δεν ειναι τυχαια πρωτη επι 13 αγωνιστικες.
(αυτο για το +15)
Πολλοι παραγοντες θα παιξουν ρολο για το ποιος θα νικησει και ενας απ'αυτους ειναι και σε τι μερα θα βρεθεις,
η τυχη κλπ. Για την διαιτησια δεν τα λεμε ξανα, πιστευω οτι θα σταθει στο υψος που αρμοζει στους δυο διαιτητες,
που εμαθα οτι ειναι Α' και Β' Εθνικης και θα περασει απαρατηρητη.
Οσο για την εδρα, δεν ξερω αν θα ειναι οπως με Ηλεκτρουπολη, γιατι μπηκε χοντρο χερι στους πιτσιρικαδες στο τελος
του αγωνα και απειλουν με αποχη. strike.gif
Επισης, αν κερδισουμε με +8 παμε πρωτοι.
Σε καμμια περιπτωση τριτη η Βουλιαγμενη.
Εννοειται ομωσς, οτι θελω να γινουν ολα οπως τα περιγραφεις.!!! thumbsup.gif

Ευχομαι καλη επιτυχια στο παιχνιδι σας! icon_wave.gif
super_star
QUOTE(traxonas @ Jan 13 2010, 20:40 ) *
Φιλε foinikas27, εχεις γινει απο τους πιο φανατικους υποστηρικτες μας μου φαινεται! smiley.gif
Σαφως ομως τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα οσο τα λες. Η Βουλιαγμενη δεν ειναι τυχαια πρωτη επι 13 αγωνιστικες.
(αυτο για το +15)
Πολλοι παραγοντες θα παιξουν ρολο για το ποιος θα νικησει και ενας απ'αυτους ειναι και σε τι μερα θα βρεθεις,
η τυχη κλπ. Για την διαιτησια δεν τα λεμε ξανα, πιστευω οτι θα σταθει στο υψος που αρμοζει στους δυο διαιτητες,
που εμαθα οτι ειναι Α' και Β' Εθνικης και θα περασει απαρατηρητη.
Οσο για την εδρα, δεν ξερω αν θα ειναι οπως με Ηλεκτρουπολη, γιατι μπηκε χοντρο χερι στους πιτσιρικαδες στο τελος
του αγωνα και απειλουν με αποχη. strike.gif
Επισης, αν κερδισουμε με +8 παμε πρωτοι.
Σε καμμια περιπτωση τριτη η Βουλιαγμενη.
Εννοειται ομωσς, οτι θελω να γινουν ολα οπως τα περιγραφεις.!!! thumbsup.gif

Ευχομαι καλη επιτυχια στο παιχνιδι σας! icon_wave.gif


Συντομα θα ειμαστε ισοβαθμοι φιλε μου...Πολυ συντομα...
traxonas
QUOTE(super_star @ Jan 13 2010, 21:39 ) *
Συντομα θα ειμαστε ισοβαθμοι φιλε μου...Πολυ συντομα...


Ελπιζω οχι απο την Παρασκευη. smiley.gif
bartsa
ΠΡΟΕΔΡΕ, ΦΙΛΕ ΑΝΤΙΟ!

Βαρύ πένθος στην οικογένεια της "Ακαδημίας Μπάσκετ Άρη Γλυφάδας".
Πρόεδρε, εδώ και ένα μήνα το αγαπημένο σου τμήμα, όπως χαμηλόφωνα μας αποκαλούσες, με αξιοπράπεια και ευλάβεια σου αφιέρωνε κάθε αγωνιστική του προσπάθεια προκειμένου να συμπαρασταθεί στον δικό σου δύσκολο αγώνα και να απαλύνει τον πόνο σου.
Πραγματικά σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που μας έμαθες!

Άρης Γλυφάδας, Ανδρικό Τμήμα
referee
QUOTE(bartsa @ Jan 14 2010, 09:54 ) *
ΠΡΟΕΔΡΕ, ΦΙΛΕ ΑΝΤΙΟ!

Βαρύ πένθος στην οικογένεια της "Ακαδημίας Μπάσκετ Άρη Γλυφάδας".
Πρόεδρε, εδώ και ένα μήνα το αγαπημένο σου τμήμα, όπως χαμηλόφωνα μας αποκαλούσες, με αξιοπράπεια και ευλάβεια σου αφιέρωνε κάθε αγωνιστική του προσπάθεια προκειμένου να συμπαρασταθεί στον δικό σου δύσκολο αγώνα και να απαλύνει τον πόνο σου.
Πραγματικά σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που μας έμαθες!

Άρης Γλυφάδας, Ανδρικό Τμήμα


Ώρες ώρες,κάποια πράγματα είναι πολύ μικρά μπροστά στο χαμό ενός τέτοιου ανθρώπου όπως ο κύριος Παναγιώτης...Φίλε bartsa είχατε πλάι σας έναν εξαιρετικό άνθρωπο τον οποίο είχα την τιμή να γνωρίζω προσωπικά...Να ζήσετε να τον θυμόσαστε..

ΥΓ:Μη κάνετε τον κόπο να έρθετε αύριο στον Άλιμο,μάλλον αναβάλλονται όλα τα παιχνίδια από σήμερα μέχρι και τη Κυριακή.Οπότε φίλε foinika27 δεν θα μας δεις να διαλυόμαστε... 69.gif Πάντως τρίτοι,αποκλειέται να είμασταν,ακόμα κι αν χάναμε πάνω από 8,γιατί έχουμε την ισοβαθμία με τον Ιάσωνα...
leonkalf
QUOTE (bartsa @ Jan 14 2010, 08:54 ) *
ΠΡΟΕΔΡΕ, ΦΙΛΕ ΑΝΤΙΟ!

Βαρύ πένθος στην οικογένεια της "Ακαδημίας Μπάσκετ Άρη Γλυφάδας".
Πρόεδρε, εδώ και ένα μήνα το αγαπημένο σου τμήμα, όπως χαμηλόφωνα μας αποκαλούσες, με αξιοπράπεια και ευλάβεια σου αφιέρωνε κάθε αγωνιστική του προσπάθεια προκειμένου να συμπαρασταθεί στον δικό σου δύσκολο αγώνα και να απαλύνει τον πόνο σου.
Πραγματικά σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που μας έμαθες!

Άρης Γλυφάδας, Ανδρικό Τμήμα


Συλλυπητήρια στην οικογένεια του ανθρώπου και στην οικογένεια της ομάδας του Άρη Γλ.



Η ανακοίνωση της εσκανα

"ΒΑΡΥ ΠΕΝΘΟΣ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ.
ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΡΥΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ Ο ΤΑΜΙΑΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ
ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΥΡΕΑΣ.

Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ Δ.Σ. ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ .

Η ΕΞΟΔΙΟΣ ΑΚΟΥΛΟΥΘΙΑ ΘΑ ΤΕΛΕΣΘΕΙ ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΙΑΝ.2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 15.00"


πηγή: www.eskana.gr
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Jan 13 2010, 20:40 ) *
Οσο για την εδρα, δεν ξερω αν θα ειναι οπως με Ηλεκτρουπολη, γιατι μπηκε χοντρο χερι στους πιτσιρικαδες στο τελος
του αγωνα και απειλουν με αποχη. strike.gif


Τι εννοείς μπήκε χοντρό χέρι στους πιτσιρικάδες; Στους παίχτες - εφήβους; Θα κάνουν απεργία; Είναι έμμισθοι; Μιλάμε για πολύ οργάνωση!!!!

Ξεκίνησα λίγο φαιδρά αλλά κλείνω με συλλυπητήρια στην οικογένεια και την ομάδα του εκλιπόντος. Δεν τον ήξερα προσωπικά αλλά η παρουσία του έδειχνε σοβαρό άνθρωπο από αυτούς που βοηθούν το άθλημα. Μακάρι οι συνεχιστές του έργου του να είναι αντάξιοι. Το έχει ανάγκη το άθλημα.
jna23
QUOTE(bartsa @ Jan 14 2010, 09:54 ) *
ΠΡΟΕΔΡΕ, ΦΙΛΕ ΑΝΤΙΟ!

Βαρύ πένθος στην οικογένεια της "Ακαδημίας Μπάσκετ Άρη Γλυφάδας".
Πρόεδρε, εδώ και ένα μήνα το αγαπημένο σου τμήμα, όπως χαμηλόφωνα μας αποκαλούσες, με αξιοπράπεια και ευλάβεια σου αφιέρωνε κάθε αγωνιστική του προσπάθεια προκειμένου να συμπαρασταθεί στον δικό σου δύσκολο αγώνα και να απαλύνει τον πόνο σου.
Πραγματικά σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που μας έμαθες!

Άρης Γλυφάδας, Ανδρικό Τμήμα


Θα ήθελα και εγώ επίσημα σαν Α.Ο.Βουλιαγμένης μεσα απο εδω να εκφράσω τα συλλυπητήρια μου για τον ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ. Λέω μας γιατί ένας άνθρωπος που αγαπά το άθλημα και το υπηρετούσε ανιδιοτελώς είναι άνθρωπος όλων όσων αγαπάμε το μπάσκετ. Τον γνώρισα συνεργάστηκα και στεναχωρήθηκα πολύ για τον χαμό του. Θα προσπαθήσω να παρευρεθώ στο τελευταίο αντίο καθώς η καταραμένη αρρώστια πήρε και μία εξαίσια συνάδελφο μου χτες το βράδυ.


Θα λήψεις σε όλους μας Κ. Τυρέα όπως μου άρεσε να σε αποκαλώ.
super_star
Συλλυπητήρια ως λεξη ειναι λιγη για καθε χαμο συνανθρωπου μας.Κι απο την πλευρα την δικη μου και συσσωμη του σωματειου του Λεοντα Μοσχατου,να ναι γεροι οι ανθρωποι που αγαπουν τον κ Τυρεα,και απο εκει πανω να προσεχει ολο τον κοσμο.

Δυναμη,συμπονεια και πιστη στους ανθρωπους του που πονανε,εστω και με λιγες γραμμες σ αυτο το σαιτ απο πλευρας μας...
traxonas
Θερμα συλλυπητηρια και απο μενα και απο την Ενωση Τραχωνων/Δια Αλιμου.





milf_hunter#6
Ως εκπροσωπος της ομαδα των σουρμενων στο forum,ευχομαστε θερμα συλλυπητηρια στην ομαδα του αρη γλυφαδας....
bartsa
Πραγματικα ευχαριστουμε ολα τα μελη του φορουμ και τις ομαδες τους για τα μυνηματα συμπαραστασης που γραφτηκαν.οι δυσκολες στιγμες ανεδειξαν ποιοτικους χαρακτηρες οι οποιοι σιγουρα υπαρχουν στην ψυχη του καθενος.ΥΓ1. Γιωργο συλλυπητηρια για τη μητερα σου να εισαι καλα να τη θυμασαι.ΥΓ2. Παλικαρε απο το ελληνικο πηρα το μυνημα σου. καθημερινα μας δειχνεις τι σημαινει ανθρωπος μετρημενος και σοβαρος εντος και εκτος γραμμων γηπεδου.Νασαι καλα.
pistolinas7
καλημερα σε ολους,

μετα απο το θλιβερο γεγονος που συνεβη με το θανατο του κυριου τυρεα ειναι καιρος να επανελθουμε στην αγωνιστικη δραση οσο ειναι ευκολο αυτο!!

Παραθετω τα παιχνιδια της επομενης αγωνιστικης

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ
Κλ. Μοσχάτου 21.00 Λέων Μοσχ. – Άρης Γλ. (Αρφαρά , Κραψίτης) κομ. Τσάμης

Κλ. Ελληνικού Β΄21.30 Σούρμενα – Καστέλλα (Βίλιας , Βρέντας ) κομ. Τσίχλας

2ο κλ. Ελευσίνας 20..30 ΟΚΕ –Ιάσωνας (Δημητρόπουλος , Μαραβέλιας ) κομ. Παπαδόπουλος Κ.

ΔΑΚ Κορυδαλλού 21.30 Πήγασος Κορ. –Ν. Πέραμος (Γερουλάνος , Μπερσίμης)

Κλ. Καμινίων 21.45 Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Εν. Τραχώνων (Λάτσης , Καρότσης) κομ. Χελιώτης

Κλ. St Laurents 21.00 Βουλιαγμένη – Ερμής Πειρ. ( Μέλης , Καρακωνσταντόπουλος) κομ. Παπαγιαννόπουλος

Κλ. Νέο Αργυρούπολης 21.30 Ηλεκτρούπολη –Ερμής Αργ. (Γεώργου , Μαυρέλης) κομ. Μϊχας
mckladi
Η ώρα των προγνωστικών..

Λέων - Άρης Γλ. 1
Σούρμενα - Καστέλλα 2 κάτι μου λέει για διπλό το ματσάκι
ΟΚΕ - Ιάσωνας 1 Ντερμπάκι με την έδρα να υπερισχύει
Πήγασος - Νέα Πέραμος 2 (κι αυτό οριακό παιχνίδι αλλά η Νέα πέραμο στα ντέρμπυ έχει ψυχραιμία)
Φοίνικας - Έν. Τραχώνων 2
Βουλιαγμένη - Ερμής 1
Ηλεκτρούπολη - Ερμής Αργυρούπολης 2 (Δεδομένου ότι το πρώτο ματς κρίθηκε στις λεπτομέρεις μάλλον θα πάρει το αίμα του πίσω ο Ερμής)

Περιμένω γνώμες κ απόψεις
ELEFSINA
Λέων - Άρης Γλ. 1
Σούρμενα - Καστέλλα 1
ΟΚΕ - Ιάσωνας
Πήγασος - Νέα Πέραμος 1
Φοίνικας - Έν. Τραχώνων 2
Βουλιαγμένη - Ερμής 1
Ηλεκτρούπολη - Ερμής Αργυρούπολης 1
foinikas27
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ....ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡOΓΝΩΣΤΙΚΑ...

Λέων - Άρης Γλ. 1( Kαλυτερη ομαδα ο λεων)

Σούρμενα - Καστέλλα 2( καλυτερη ομαδα η καστελλα στην μερα της κερδιζει οποιον θελει)

ΟΚΕ - Ιάσωνας 2 ( μπορει να εχει εδρα το οκε αλλα ξεκιναει η κοιλια του 2ου γυρου.Καλυτερη ομαδα ο ιασωνας)

Πήγασος - Νέα Πέραμος 2(καλυτερη ομαδα η νεα περαμος.Θα την ξαναυποστηριξω σε αυτο το παιχνιδι)

Φοίνικας - Έν. Τραχώνων ΝΟ ΒΕΤ ( απο τις καλυτερες ομαδες τις κατηγοριας αλλα θα το παλεψουμε!!Ελπιζω σε μια γκελα τους που θα μας βοηθησει γιΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΑΣ

Βουλιαγμένη - Ερμής 1 +15

Ηλεκτρούπολη - Ερμής Αργυρούπολης 1 +10
ANASTALTIKO HAF
Λέων - Άρης Γλ. 1( Kαλυτερη ομαδα....)

Σούρμενα - Καστέλλα 1(ωραιο παιχνιδι αλλα τα σουρμενα εχουν καλη εδρα...)

ΟΚΕ - Ιάσωνας 1 ( δυσκολο παιχνιδι,σχετικα απροβλεπτο λογω διακοπης... )

Πήγασος - Νέα Πέραμος 1(θα πονταρω στη εκπληξη...)

Φοίνικας - Έν. Τραχώνων 2( εχουν βρει ρυθμο και δυσκολα θα γκελαρουν...)

Βουλιαγμένη - Ερμής 1

Ηλεκτρούπολη - Ερμής Αργυρούπολης 1 (καλυτερη ομαδα ο αση,αν ειναι σοβαρος θα το κερδισει,αν οχι...)
POWER_KF
Ωραία αγωνιστική!!! Δύο μάτς φωτιά και δύο για εκπλήξεις....
Στο Ελληνικό και στην Ελευσίνα θα πέσουν κορμιά από ότι πιστεύω. Οι τρεις από τις τέσσερις ομάδες πρέπει να πάρουν τη νίκη αν θέλουν να ελπίζουν σε άνοδο ενώ ο Ιάσωνας ίσως μπει σε περιπέτειες αν χάσει. Οι εκπλήξεις μπορεί να υπάρξουν στο Μοσχάτο (αν ο Άρης παίξει ψυχωμένα λόγω συνθηκών) και στον Πειραιά (αν οι Τράχωνες υποτιμήσουν τον αντίπαλο).
Ποντάρω στις εκπλήξεις λοιπόν και βλέπω:

Λέων - Άρης Γλ. 2
Σούρμενα - Καστέλλα 2
ΟΚΕ - Ιάσωνας 1
Πήγασος - Νέα Πέραμος 1
Φοίνικας - Έν. Τραχώνων 1
Βουλιαγμένη - Ερμής 1
Ηλεκτρούπολη - Ερμής Αργυρούπολης 2
milf_hunter#7
Σούρμενα - Καστέλλα 2( καλυτερη ομαδα η καστελλα στην μερα της κερδιζει οποιον θελει)

καλησπερα και απο μενα,μονο ενα σχολιο θα κανω,κοιτα λιγο τον πρωτο γυρο το παιχνιδι ποσο ηρθε...επειδη η καστελλα ειναι καλυτερη απο τα σουρμενα....
traxonas
QUOTE(milf_hunter#7 @ Jan 21 2010, 13:01 ) *
Σούρμενα - Καστέλλα 2( καλυτερη ομαδα η καστελλα στην μερα της κερδιζει οποιον θελει)

καλησπερα και απο μενα,μονο ενα σχολιο θα κανω,κοιτα λιγο τον πρωτο γυρο το παιχνιδι ποσο ηρθε...επειδη η καστελλα ειναι καλυτερη απο τα σουρμενα....


Εχει δικιο ο milf7. Tριαντα ποντοι ειναι αυτοι. Respect. ohmy.gif
katestramenos
Καλησπερα. Εχω παρακολουθησει ολες τις ομαδες της Γ κατηγοριας και θελω να αναφερω τα συμπερασματα μου. Ειναι προσωπικη αποψη και δεν θελω να προσβαλλω κανεναν. Η αντιληψη μου δεχομαι οτι διαφερει απο των αλλων.Λοιπον. Θα μιλησω για τις ομαδες με τη σειρα που βλεπω αυτη τη στιγμη στη βαθμολογια.

1.Βουλιαγμενη. Ενα ροστερ μπερδεμενο,δυο παικτες Α εσκανα και πανω... και οι υπολοιποι αδιαφοροι.Χωρις τους δυο, η ακομα και τον ενα η ομαδα θα ηταν κατω απο τη μεση της βαθμολογιας.Απορω αν ανεβει στη Β και χρειαστει να αποχωρησουν οι δυο διαιτητες λογω των υποχρεωσεων τους τι θα κανουν στη Β εσκανα του χρονου.Τι μπασκετικη ταυτοτητα θα παρουσιασουν.Την εχω παρακολουθησει αρκετες φορες και αν εξαιρεσεις τους δυο διαιτητες οι υπολοιποι ειναι μετριοι.

2.Τραχωνες . Το καλυτερο ροστερ στη κατηγορια.Η δουλεια του προπονητη, που απο αυτα που διαβασα ανελαβε την ομαδα μετα το παιχνιδι του κυπελλου,εβγαλε καρπους και η ομαδα βρισκεται δικαιως στη θεση αυτη.Μενει το αναβληθεν ντερμπυ να διεκδικησει τη κορυφη.Γινεται σοβαρη δουλεια, απο παραγοντες,προπονητη,παικτες και κερκιδα.Αξιζει την ανοδο αναμφισβητιτα.

3.Ιασωνας.Καλο ροστερ.Δυο τρεις εμπειροι παικτες μεγαλυτερης κατηγοριας που ναι μεν εχουν βαρυνει αλλα η Γ εσκανα για αυτους στη μερα τους ειναι παιχνιδακι.Οι υπολοιποι σοβαροι παικτες που ακουν τον προπονητη τους παιρνουν τα αποτελεσματα παιχνιδι το παιχνιδι και βρισκονται στη τριτη θεση.Εχω να σημειωσω κατι ομως.Εισαι σε θεση ανοδου στη κατηγορια παιζεις με το τελευταιο(ερμη πειραια) και παιζεις 39 λεπτα ζωνη. Στη Β κατηγορια ετσι θα τρως 20αρες.Και ας εχεις εδρα το Σελεπιτσαρη...(κατι ακουσα οτι θα το κανουν μουσειο την επομενη σεζον)

4.Λεων Μοσχατου. Γεματο ροστερ.Δυνατη ρακετα γρηγοροι περιφερεια προπονητης που προσπαθει αλλα πολλες φορες ξεχνιεται και βρισκονται ετσι στη τεταρτη θεση.Εχει δειξει οτι αξιζει αυτη τη θεση ισως και τη τριτη.Τη θεωρω καλυτερη ομαδα απο τον Ιασωνα και δινω ψηφο εμπιστοσυνης στο Νο4 τον Καρατζη. Εχει καλους συμπαικτες και αν χρειαστει θα τους τραβηξει απο τα αυτια για να γινει αυτο που πρεπει.

5.ΟΚΕ. Ομαδα βαρομετρο για τη κατηγορια! Εχει δυνατη εδρα (οπως ολες οι ομαδες των περιοχων μετα το σχιστο).Μπορει να κερδισει τον οποιονδηποτε.Σε καλη μερα ομως των ανω αντιπαλων του δεν εχει τυχη!Καλοι παικτες, απο οτι φαινεται ειναι δεμενοι και μεταξυ τους αλλα και ως ομαδα και οι 21 βαθμοι ειναι καλη μπαζα για πρωτο γυρο.Αν χασουν σημερα ομως απο τον Ιασωνα,οπως λεει και ο Σταθης στη Κουλα..εφυγε το τραινο εφυγες και εσυ για γαλανο νησι...

6.Σουρμενα. Το δευτερο βαρομετρο της κατηγοριας.Καλη περιφερεια με καλο μικρο (αν θυμαμαι καλα). Εχουν εδρα που δυσκολα αλωνεται.Στα εκτος ομως εχει προβλημα.Αν βρει το ρυθμο της ισως κυνηγησει αυτους που ανεβαινουν,υποχρεωτικα πρεπει να παρει ολα τα ντερμπυ.Εχει μερικα εκτος ομως.Θα δειξει. Αν καταφερει κατι δε θα ειναι εκπληξη για μενα.

7.Καστελλα. Ομαδα χωρις αρχη και τελος.Καθε εβδομαδα διαφορετικο μπασκετ.Εχει ταλαντουχους παικτες.Παικτες να σκοραρουν να μαρκαρουν , να τρεξουν. Οι εγωισμοι ομως καποιων την κανουν να μπορει να χασει απο το τελευταιο και να κερδισει το πρωτο! Βλεπε ηττα εντος απο Ερμη Πειραια και μετα απο 14 μερες νικη επι της Βουλιαγμενης!

8.Ηλεκτρουπολη.Ομαδα.Παθος.Γεματο ροστερ με παικτες μετριους οι οποιοι προσπαθουν και κατι καταφερνουν.Εχουν ενα πολυ καλο διαρι.Νομιζω φοραει το νο8.Καλος στο σκοραρισμα.Εχω δει ομως οτι ο προπονητης του προτιμα αλλους στη θεση του χωρις λογο.Δικο του το μαχαιρι δικο του και το καρπουζι(η πεπονι δεν εχει σημασια)Δε παρατανε τα παιχνιδια και παλευουν για τη θεση που ειναι τωρα.Θεωρω οτι θα κανουν αρκετες νικες και στο Β γυρο.

9.Αρης Γλυφαδας. Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.Ιδιες φατσες,ιδιο ταλεντο ,ιδιο μπασκετ.Το εκτιμω ομως αυτο γιατι φαινεται οτι ειναι σωματειο που αγαπα τα παιδια του.Ιδιαιτερη εκτιμηση ειχα και στον κυριο που μας αφησε τη προηγουμενη εβδομαδα ο οποιος ηταν ευγενεστατος και χαμογελαστος.Πολυ καλος οικοδεσποτης ως γηπεδουχος..Ειναι δυο τρια ατομα ως βασικος κορμος της ομαδας οι οποιοι κρατουν τον Αρη εκτος υποβιβασμου,θελει ομως προσπαθεια και στο Β γυρο.

10. Πηγασος. Ομαδα με μαρκετινγκ(χεχε βλεπε leonkalf).Εχει δυο πολυ καλους παικτες,μετα εχει ενα βαθος παγκου αξιολογο,και αρκετη ατυχια.Τραυματισμοι κακη ψυχολογια κακα αποτελεσματα και βρισκεται εκει που βρισκεται.Οταν ξεκινησε το πρωταθλημα εδειξε οτι θα κανει κατι καλο.Μακαρι να ανεβουν στον δευτερο γυρο γιατι πραγματικα το μπορουν.Καλφαγιαννη και με ενα ματι μπες και παιξε!Δοξα στους Πειρατες!

11.Νεα Περαμος.Οτι ειπα για τον Αρη Γλυφαδας. Ιδιες φατσες! Γνωστοι στη κατηγορια,δυνατη εδρα πισω απο τη καλυτερη πιτσαρια της εθνικης οδου. Ενα δυαρι ενα τριαρι και ενας λιλιπουτιος ασσος ο βασικος κορμος που πολεμα για τη σωτηρια. Δε μου εχει δειξει ομως οτι φετος μπορει να τα καταφερει .

12.Φοινικας Αγ. Σοφιας.! Ομαδα που αδικως βρισκεται εκει που ειναι! Εχει αρκετους ταλαντουχους παικτες στη περιφερεια.Ενα αριστεροχερο 4αρι που δεν μπορει να το αντιπαθησει κανεις.Γεια σου ρε Παντελη.Δεν εχει ομως καθαρο ψηλο.Αρα στα ματς με καλους ψηλους υπαρχει προβλημα.Εκτιμω οτι με τη προσθηκη που εγινε τωρα ισως με του καλυτερου παικτη της κατηγοριας(οσοι γνωριζουν γνωριζουν) θα μπορεσουν να κανουν ζημια σε αρκετους.Η σωτηρια θελει προσπαθεια.Ολα γινονται! Ακομη και με το μπασκετ που παιζει ο φοινικας .Τρεξιμο και τριποντο απο ολους.!

13.Ερμης Αργυρουπολης.Ενα παικτης ολη η ομαδα και αυτος μικρουλης. Οταν παει καλα αυτος η ομαδα εχει καλο προσωπο.Οταν ειναι και δεν ειναι η ομαδα αποδεικνυει γιατι ειναι προτελευταια.Υπαρχουν ακομα δυο καλουτσικοι παικτες οι οποιοι προσπαθουν αλλα με την ασυλια που εχει ο μικρος ολοι εκει δειχνουν για κομπαρσοι σε σηριαλ του φωσκολου.Ο προπονητης μαλλον πονταρει σε ενα αλογο μονο.!Κριμα γιατι το μπασκετ ειναι για ολους.!

14. Ερμης Πειραια. Ομαδα που ενω ηταν ετοιμη για διαλυση ανεβηκε στη Γ κατηγορια. Εφυγαν αρκετοι απο τον περσινο βασικο κορμο και φετος οι παραμενοντες παιζουν απλα για το γοητρο.Εξαρχης τους ειχαν για υποβιβασμο.Εγινε ομως κατι που αρκετοι περιμεναν.Αλλαξε ο Προπονητης.Ανελαβε πρωην παικτης της Καστελλας και στη πρεμιερα του κερδισε τη παλια του ομαδα σε ματς θριλερ. Εκανε ενα διπλο στη Περαμο μεσα και ελπιζει αν οχι σε σωτηρια τουλαχιστον σε καλες εμφανισεις με αξιοπρεπεια...


Τα προγνωστικα μου ειναι τα εξης. Ανοδο με σειρα .
1.Τραχωνες
2.Βουλιαγμενη
3.Λεων Μοσχατου
Σε περιπτωση που ανεβει τεταρτος ψηφιζω
4. Ιασωνας


Πτωση
14.Ερμης Πειραια
13.Ερμης Αργυρουπολης
12.Ν.Περαμος
11.Αρης Γλυφαδας.
αν πεσει και πεμπτος
10.Φοινικας Αγιας Σοφιας.


Η καλυτερη πενταδα που εχω στο μυαλο μου απο το πρωτο γυρο.
1.PG Μικρος της Αργυρουπολης(επειδη ενας μικρος πρεπει να παιζει συνεχεια)
2.SG Μιχαλης (δυαρι Ιασωνα)
3.SF Μαγγωνακης(τριαρι Βουλιαγμενης)
4.PF Καρατζης (τεσσαρι Λεων)
5.C Πριφτακης (πενταρι Τραχωνων)

Ποιοτικοτερος παικτης της κατηγοριας ο οποιος τωρα αρχισε να παιζει ο Κορωνιος (Φοινικας Αγιας Σοφιας)Δεν αμφιβαλλω αν βρει τον εαυτο του οτι θα εχει θεση σε αυτη τη πενταδα.
Αν τους βαλεις ομως αυτους στην ιδια πενταδα θα γινει του Κουτρουλη ο γαμος....

Καλο βραδυ και οποιος βαρεθηκε του ζητω συγνωμη αλλα ηπια φραπε στις 11 και δε με παιρνει ο υπνος.
traxonas
Πολυ καλη αναλυση, katestramenos.

Βεβαια, σου διαφευγει οτι το κορυφαιο 4ρι της κατηγοριας ειναι ο Καρκουλιας. με ασταματητο ντραιβ,ριμπαουντ,τριποντο
ασσιστ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!! smiley.gif

Μητσαρα, το βραδι στο σουβλατζιδικο, μου δινεις τα 50 ευρω, για τη διαφημηση!! ΟΚ; icon_drunk.gif
ELEFSINA
ΟΚΕ-ΙΑΣΩΝΑΣ=90-76

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
jna23
QUOTE(ELEFSINA @ Jan 23 2010, 00:02 ) *
ΟΚΕ-ΙΑΣΩΝΑΣ=90-76

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ




ουαου .Μπραβο σας μπαινεται στο παιχνιδι με αυτο το αποτελεσμα.

Βουλιαγμενη - Ερμης 1 

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.